Jak otevřít sýrový závod

Dnes slibným obchodem může být výroba sýra - protože tyto výrobky jsou tradičně oblíbené u spotřebitelů. Zároveň existují vládní programy dotací pro toto odvětví, které činí podnik ještě atraktivnějším. Avšak začínající podnikatel by měl pečlivě zvážit nuance případu, aby předešel možným obtížím v budoucnu.

Analýza segmentů

Než otevřete vlastní mlékárnu, je důležité analyzovat všechny podrobnosti této činnosti. Samozřejmě, že konkurence v takovém odvětví je poměrně vysoká, takže výběr správného produktu může být klíčem k úspěšnému projektu. Měli byste zjistit úroveň spotřebitelské poptávky a nabídnout vaši oblast pro určité druhy sýrů. Jedná se o velmi významné nuance, protože recept na určitý typ výrobku bude muset zakoupit celou řadu výrobních kapacit.

Také by bylo nadbytečné určit očekávaný objem produktu. Je důležité udržovat rovnováhu, aby trh nebyl přelitý, a mohli byste prodat výrobky bez zvláštních zpoždění. Je důležité vědět, co přesně spotřebitelé dávají přednost. Pokud jde o rychlou návratnost, je výhodnější začít vyrábět měkké odrůdy, neboť proces jejich výroby nezajišťuje zrání sýra. Ačkoli elitní produkty mají vysoké náklady a mohou být více poptávka.

Nezapomeňte na potřebu vyrábět kvalitní a šetrné suroviny. Dnes takový výrobek jistě najde svého kupce. Současně budete moci použít tento faktor při realizaci marketingové strategie.

Nezapomeňte, že dokonce i mini-sýr podnikatelský plán poskytne impozantní investice do tohoto projektu. Samozřejmě můžete začít s malými kapacitami a postupně zvyšovat objemy výroby. Také přemýšlejte o tom, jak můžete přitáhnout pozornost zákazníků k vašim produktům. Možná je třeba vyvinout jedinečnou a zajímavou značku společnosti. Hlavním úkolem je předem určit režim prodeje zboží a postarat se o jeho vysokou kvalitu.

Technologický proces

Chcete-li vytvořit kompetentní obchodní plán pro malé mlékárny, musíte důkladně studovat fáze výroby. Samozřejmě, mělo by se to dělat, zaměřit se na určitou odrůdu. Na domácím trhu stejně silný požadavek na tvrdé a husté sýry, stejně jako jejich jemné a slané odrůdy. Proto je v každém případě důležitá analýza poptávky spotřebitelů ve vašem regionu. Nezapomeňte, že nákup výrobní kapacity zcela závisí na typu produktu, který jste si vybrali. Takže vážně zvažte tento bod.

Když hovoříme přímo o technologii procesu a výroby, zde můžeme rozlišit následující hlavní fáze:

 • příjem a příprava surovin;
 • dokončení polotovarů na zrnitou konzistenci;
 • tvorba produktů;
 • lisovací postup;
 • solení;
 • zrání sýra (pro tvrdé a husté odrůdy);
 • skladování a uvádění výrobků na trh.

Samotný proces je spíše komplikovaný a vyžaduje povinnou přítomnost technologa, stejně jako dodržování určitých teplotních podmínek.

Výroba pevných odrůd bude vyžadovat dlouhé zrání produktu, někdy to bude trvat až dva roky. I když podle odborníků jsou právě takové výrobky dnes nejvíce poptávané. Ať už to bylo cokoli, výroba sýra je vysoce ziskovým a slibným obchodem. Proto při výběru výklenku na trhu se nesnažte okamžitě pokrýt jeho příliš velkou část. Začátečníkům se doporučuje postupně zvyšovat tempo práce.

Organizace činností

Řešení právních otázek je první věcí, která by měla být zastavena a zahrnout tento bod do podnikatelského plánu. Sýrová továrna je podnik zaměřený na výrobu potravin, a proto je třeba zajistit normální pracovní proces, je důležité dodržet všechny požadavky zákona. Budete potřebovat podat daňovou službu.

Optimální formou registrace bude buď otevření rolnické farmy se zdaněním 6% celkového obratu společnosti nebo organizací akciových společností. V tomto případě můžete využít příležitost pracovat na zjednodušeném daňovém systému a platit daně ve výši 15% ze zisku vašeho podniku.

Dále musíte najít vhodný pozemek (možnost koupě nebo dlouhodobý pronájem), kde je třeba vybudovat průmyslovou dílnu, která splňuje hygienické normy a požární dohled. Samozřejmě byste měli v těchto případech získat příslušné dokumenty. Také činnosti nelze provádět bez jejího udělování licencí a předávání certifikačního postupu.

Není nadbytečné pečovat o dodávky surovin a prodejních kanálů předem. K tomu je třeba uzavřít smlouvy se zemědělskými podniky a velkoobchodníky, kteří mají zájem spolupracovat s vámi.

Dílna budova

Snad nejlepším řešením je koupit malý pozemek v blízkosti města, kde můžete budovu postavit sami. Můžete se také pokusit dostat ji od státu, jak je zakotveno v zákoníku země, nebo pronájmu. Ujistěte se, že věnujete pozornost tomu, abyste přinesli veškerou potřebnou komunikaci, zejména vodu a elektřinu, protože to jsou základní podmínky pro správnou práci vašeho mléka. Pokud neexistují, budete muset s tímto problémem vyřešit sami. Podnikatelský plán projektu musí nutně zajistit náklady. Dnes může být tato plocha o rozloze 20 hektarů zakoupena za zhruba 350 000 až 1 200 000 rublů nebo za 20 000 rublů. za měsíc.

Dalším výdajem bude přímo výstavba vhodného dílny. Pro malou firmu bude k dispozici dostatek prostoru o rozloze 320 metrů čtverečních. Samozřejmě, uspořádání prostorů by mělo být navrženo s přihlédnutím ke specifikům vašich činností a musí být koordinováno s dohlížejícími organizacemi. Vaše stavba by měla sestávat z několika místností s následujícím účelem:

 • sklad pro přijetí surovin;
 • pracovní dílna;
 • prostor pro solení;
 • skladovací komora pro hotový výrobek;
 • ubytování zaměstnanců;
 • koupelna;
 • úřadu.

Rozvoj projektové části, výstavba a připojení všech inženýrských systémů bude stát kolem 1 600 000 rublů.

Přemýšlejte o vybavení

Zařízení pro sýrový závod je vážnou a odpovědnou volbou. Zasvěcenci tohoto podnikání doporučují začínajícím podnikatelům, aby si koupili linku pouze po předběžné konzultaci odborného technologa. Všeobecně platí, že profesionální vybavení je zpravidla rozděleno podle jeho účelu. Tato adaptace kvasit s dodávkou zařízení surovin a řídicích parametrů, sterilizátory, speciální nádrží pro výrobu a vyrovnávacích nádrží, průmyslových lisováním, solných lázní a čerpadla pro jeho krmení, parafiner a pracovní plochy, stejně jako chladicí zařízení.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o miniaturním formátu pro začátečníky, může být nejlepší volbou koupit hotovou jednotku. Takový návrh umožní plně automatizovat proces přípravy surovin a výrobu produktu. Budete se muset postarat pouze o nákup zařízení pro zrání a skladování sýra. Takové řešení pomůže vyhnout se chybám a zakoupit nevhodné kapacity. Zpravidla se náklady na tyto linie západní produkce pohybují kolem 4 500 000 rublů. Ještě asi 500 000 r. musíte si zakoupit další potřebné vybavení.

Personální problém

Pokud máte vážný zájem o podnik - sýrový závod - musíte přemýšlet o personálním obsazení personálu podniku. Zpočátku se doporučuje provést celkovou vůdčí a organizační záležitost a otevřít tyto volná místa:

 • technik výroby sýrů (1) - 45 000;
 • pracovník (2) - 60 000;
 • účetní (1) - 14 000;
 • čistič (1) - 12 000.

Samozřejmě musíte do hlavního dokumentu o vývoji projektu zahrnout 131 000 rublů za měsíční plat platu zaměstnancům.

Hledáte dodavatele

Při výběru dodavatelských kanálů byste měli tuto záležitost velmi záměrně přistupovat, protože kvalita vašich výrobků bude zcela záviset na vlastnostech surovin. Je vhodné věnovat pozornost návrhům malých zemědělských podniků a jednotlivců. Je však důležité, aby se přísně dodržovaly určité podmínky. Takže mléko pochází pouze ze zdravých zvířat. V tomto případě by neměl obsahovat antibiotika ve složení a odpovídat těmto parametrům:

 • kyselost nejméně 6,8 pH;
 • obsah tuku 3,5%;
 • protein z 3%;
 • teplota je asi 12 stupňů.

Samozřejmě specifikujete všechny požadavky a preference u dodavatele v předstihu a opravte je v dohodě. Odborníci doporučují, aby nezapomněli také diskutovat o podmínkách dodávek, množství dodávaných surovin, způsobu dodání a platby.

Pokud máte vlastní místo dostatečné velikosti a akumulace, může být vhodné uspořádat paralelně malou farmu, například chov ovcí nebo krav. Tak můžete otevřít zcela uzavřenou výrobní linku a nemusíte se starat o kvalitu svého produktu. I když se počáteční náklady v tomto případě výrazně zvýší.

Financování projektu

Nepochybně nejdůležitějším krokem při tvorbě a realizaci původní myšlenky je psaní finanční části projektu, kde je třeba shrnout celkové investice do podnikání a určit přibližnou výši výnosů. Chcete-li otevřít miniprodukci, bude výpočet počátečních investic obsahovat následující položky:

 • registrace a přijetí dokladů - 50 000;
 • získání místa s komunikací, která mu byla doručena - 1 200 000;
 • výstavba dílny - 1 600 000;
 • nákup řady sýrařského a jiného zařízení - 5 000 000;
 • nákup první zásilky surovin - 50 000 kusů;
 • režijní a vedlejší náklady - 200 000.

Můžete začít podnikat asi 8 100 000 rublů. Samozřejmě, jsou to velmi vážné investice, ale vždy existuje možnost najít investora, pokusit se získat pozemky od státu (podle Kodexu země Ruské federace) nebo požádat o úvěr na rozvoj podnikání. Kromě toho mohou být prostory a pozemky pronajaty, což sníží počáteční investici až na 6 500 000 rublů. Nezapomeňte, že dokonce i když budete mít pozemek s již existujícím obchodem na něm, budete muset znovu vybavit prostory podle zákona.

Aby bylo možné objektivně zhodnotit návratnost výroby a její ziskovost, budete muset vypočítat provozní náklady na provoz podniku a odhadnout výši výnosu. Seznam ročních investic do podnikání se tedy ukázal takto:

 • platba za spotřebu tepla, energie a vody - 228 000;
 • platy zaměstnancům - 1 572 000;
 • platba za dodávku surovin - 600 000;
 • daňové náklady (selské farmy, 6%) - 280 000;
 • náklady na dopravu a další náklady - 210 000 EUR.

Celková částka této položky bude 2 890 000 rublů. Pokud jde o leasing, zvyšte roční náklady na dalších 240 000 rublů. To zvýší číslo na 3 130 000 p. Za předpokladu, že máte zavedenou prodejní linku pro hotové výrobky, například pro velkoobchodníky a prodávající restaurace a kavárny, může být váš potenciální příjem přibližně 4 500 000 rublů. Současně bude zisk přibližně 1 610 000 rublů, pokud je pozemek vaším majetkem a 1 370 000 rublů, když jej pronajmete. Takže po čtyřech letech práce úplně vystoupíte ze soběstačnosti, protože jste získali pozemky ve vlastnictví nebo pět let, půjčujete je. Samozřejmě, provádění kompetentní marketingové strategie a výběr správného produktu může zkrátit tento termín na dva a půl roku.

Samozřejmě, tato činnost znamená přítomnost působivých úspor a seriózní práce. Nicméně vysoká ziskovost projektu a stabilně vysoká poptávka spotřebitelů pro takový výrobek mohou tyto nuance kompenzovat.

Otevřeme sýrovou výrobu - mini sýr

Obchodní oblasti

Produkce sýra je výhodná pro ty, kteří již mají vlastní farmu na obsahu mléčného skotu. Ukazuje se, že otevíráme zpracování vlastního mléka, a proto dostaneme konkurenceschopnější konečný produkt, v tomto případě sýr.

Ačkoli je možné otevřít mini-sýr shop pro začátečníky, kteří nevlastní vlastní farmu. Hlavním úkolem bude najít levné suroviny: mléko. Požadovaný objem denní dodávky je pouze 500 - 1500 litrů denně. Takový objem může poskytnout jednu nebo dvě farmy ve vaší oblasti.

Začínáme s prodejem...

Plánování jakéhokoli podnikání v oblasti výroby začíná vyhledáváním prodejních kanálů. Nejprve musíme přemýšlet o tom, s kým budeme sýr prodávat, a teprve pak, kde a na jakém zařízení ho vyrobit. Implementovat kvalitní produkt nebude těžké, pokud poblíž leží velké město a vaše ceny nebudou vyšší než ty, které jsou na trhu. Existuje několik možností realizace tvrdého sýra:

 • velkoobchodní prodejci;
 • prostřednictvím své vlastní prodejny;
 • prostřednictvím trhů s potravinami;
 • odchozí obchod z autosalonu;
 • prostřednictvím velkoobchodních dodávek malých obchodů s potravinami;
 • prostřednictvím obchodních sítí uvnitř města (ve federálních sítích s malými objemy nedostanete);
 • dodání do jídelny, kaváren a restaurací.

Nebuďte líní prozkoumat domácí trh, navštívit všechny možné podniky a nabídnout jim možnosti budoucí spolupráce.

Obchodní registrace

Organizační formou malého sýra může být běžné individuální podnikání. I když výrobci často vybírají formu LLC, tedy právnické osoby. Faktem je, že se statusem LLC je snadněji prodávat své výrobky, jelikož je právnická osoba důvěryhodnější než fyzická, což je individuální podnikatel. Jako daňový systém se nejčastěji volí zjednodušený systém zdanění: 6% příjmů nebo 15% zisku.

Místnost

Pro organizaci výroby sýrů v malých množstvích (do 100 kg sýra za den) je vhodná místnost 20 m2. Jedná se o malé plochy, které mohou být přiděleny v každé farmě nebo pronajmout oddělený pokoj, jehož pronájem za měsíc bude stát asi 30-50 tisíc rublů. Zařízení pro mini-mlékárnu je velmi kompaktní. Výška není větší než 90 cm a průměr není větší než 70 cm.

Hlavní požadavky na prostory: přítomnost teplé a studené vody, topení, větrání a kanalizace. Pokud jde o zbytek, do mlékárny, musí splňovat stejné požadavky, pokud jde o způsob, potravinové produkce: přítomnost přirozeného světla, nábytek pouze z plastu nebo kovu, přítomnost požární bezpečnosti - hasicích přístrojů a požárních panelů (bez suterénu!). Stěny by měly být obloženy do výšky 2,5 m a zbytek - malován netoxickým nátěrem.

Zařízení pro mlékárny

Zařízení všech mléčných výrobků se skládá ze základního a pomocného zařízení. Hlavním zařízením je nerezová nádoba o objemu 50 litrů. Kontejner lze ohřívat pomocí TEN, plynu, cirkulace horké vody nebo páry. Chlazení je způsobeno cirkulací studené vody z vodovodu. Doplňková výbava zahrnuje regály, stoly na lisování, zrání, sýrové formy, chladiče a filtry na mléko, solné bazény atd.

Nejlepšími dodavateli zařízení pro výrobce sýrů jsou italští výrobci. Například Sfoggiatech dodává na výrobu polotvrdých sýrů mini-sýry na klíč. Můžete si zakoupit sadu 120 litrů a 360 litrů. V továrně na výrobu sýrů s objemem 120 litrů je možné zpracovat až 500 litrů mléka denně a v zařízení pro 360 litrů až 1200 litrů denně. Zpracované mléko může být koza, kráva, ovce atd. Taková mlékárna je ideální pro malé farmy, restaurace a supermarkety.

V Rusku jsou také dobří producenti sýra. Například společnost LLC "PC MOLEKSPERT." Vyrábějí stroje na výrobu sýrů pod značkou "Cheese-Master 150". Kvalita jejich vybavení je na poměrně vysoké úrovni a ceny - mnohem levnější než italští protějšky.

Takže sýr továrna s kapacitou 70 až 1000 litrů mléka denně, bude stát ve výši 150 tisíc rublů. Ze 100 litrů mléka na tomto zařízení můžete získat:

 • 7-9 kg tvrdého sýra;
 • 5-6 kg zakysané smetany (obsah tuku 20%);
 • 13-15 kg měkkého sýra;
 • 6-7 kg zakysané smetany (obsah tuku 20%);
 • 100 l různých nápojů: kefír a sněhová koule, jogurt a kvašené mléko, varenety a ayran, opálení apod.
Podnikatelský plán pro organizaci mini-mlékárny s objemem produkce 100 kg tvrdého sýra denně.
 • nákup mini sýra Cheese-Master 150 "na klíč" + dodávka a instalace - 300 tisíc rublů;
 • příprava prostor (opravy) - 200 tisíc rublů;
 • školení personálu - 30 tisíc rublů;
 • organizační výdaje (včetně registrace) - 50 tisíc rublů;
 • další výdaje - 50 tisíc rublů.

CELKEM: 630 tisíc rublů.

Pravidelné měsíční výdaje:

 • pronájem pronajmutí (50 m2) - 30 tis. rbl.;
 • mzdy + pojistné (4 osoby) - 80 tisíc rublů;
 • městské náklady - 30 tisíc rublů;
 • reklama - 20 tisíc rublů;
 • další výdaje - 50 tisíc rublů.

CELKEM: 210 tisíc rublů.

 • objem výroby za měsíc (22 pracovních dnů) - 2200 kg (100 kg za den);
 • prodejní cena 1 kg je 200 rublů;
 • náklady na suroviny v 1 kg činí 35% nebo 70 rublů;
 • měsíční výnosy (mínus náklady na suroviny) - 286 000 rublů.

Zisk před zdaněním bude tedy: 286 000 - 210 000 (fixní náklady) = 76 000 rublů. Z této částky odečtete daň z USN (15% zisku) a získáte čistý zisk ve výši 64,600 rublů. Návrat k projektu, který bude podléhat 100% přepravě výrobků, bude po deseti měsících práce sýrárny.

Podnikatelský plán pro mlékárny

Sýry - extrémně poptávaný výrobek na ruském trhu s poptávkou po neustálém růstu každoročně. A to znamená, že mini-mlékárna s řádnou organizací podnikání musí nutně přinést dobrý příjem jeho majiteli.

Mnoho majitelů zemědělských podniků usiluje o organizaci takovéto činnosti a otevírá mini-obchody na výrobu sýrů, takže se v této oblasti shromáždily některé pozitivní a negativní postupy, které chceme sdílet.

Jak otevřít sýrový závod v Rusku

Především bychom měli formulovat strategii a taktiky naší výroby sýra, vypracovat podrobný podnikatelský plán s mini sýry s různými vývojovými scénáři: pozitivní a negativní. Búrlivý start nezaručuje šťastný konec.

V našem obchodním plánu pro zahájení výroby sýrů a prvních krocích ve vývoji mini-sýra by měly být vyřešeny následující problémy:

výběr dodavatelů mléka;

organizace finančních dohod;

Organizace obchodní reklamy;

Registrace mini-mlékárny

Za prvé, budoucí podnik by měl být registrován u daňového inspektorátu, aby se mohl dostat na daňový účet, jinak byste rychle začali mít problémy s RFTS IFTS, Penzijním fondem, Fondem sociálního pojištění.

Mini-mlékárnu můžete zaregistrovat jako LLC nebo IP. Pro realizaci našeho projektu bude použita nově vzniklá právnická osoba - LLC "Syr", s kapitálem 10 000 rublů.

Podnik má preferenční daňové zacházení a používá zjednodušený daňový systém se sazbou daně 5% s cílem zdanění - "výnosy mínus výdaje". Daňová sazba je stanovena pro region Sverdlovsk do roku 2017 a může se lišit od sazby v jiném regionu Ruska

Kromě toho v budoucnu jsou k výrobě a výrobním prostorám nezbytné povolení z veterinární služby, hygienický a epidemiologický dozor, licence, osvědčení o jakosti a další přípustné doklady pro otevření mini-sýra.

Výzkum trhu sýrů

Pro jakékoli podnikání, včetně sýr, je důležité najít své místo, ve kterém můžete získat přijatelný příjem. Chcete-li to provést, můžete pozvat obchodníka nebo marketing sám. Musíte:

studovat práci budoucích konkurentů,

analyzovat všechny své produkty,

odhadnout hodnotu sýrů,

zjistit míru solventnosti obyvatelstva.

Výpočty vám pomůže přesně určit, jaké druhy sýrů přicházejí na trh, protože mohou být, požadovat od lidí a nemůže být na rozpacích, zjistit majitele mini mlékárny, a jaké jsou vyhlídky na rozvoj podnikání.

Podle TR TC 033/2013, kopírování odpovídajících požadavků GOST R 52686-2006 "Sýry. Obecné technické podmínky ", ve vývoji kterého byly zohledněny ustanovení mezinárodních norem, jsou sýry klasifikovány podle tří zvláštností:

1. V závislosti na dostupnosti a splatnosti:

sýry bez zrání.

2. V závislosti na hmotnostním podílu vlhkosti v látce bez tuku:

3. V závislosti na hmotnostním podílu tuku v sušině:

Podle Rosstatu průměrně jedna osoba v Rusku konzumuje 6,4 kilogramů sýrů a sýrových výrobků ročně. Doporučená míra spotřeby pro osobu je 6,5 kilogramů ročně.

Na ruském trhu je z hlediska sankcí největším dovozcem mléčných výrobků Bělorusko. Dnes je na domácím trhu více než 90% domácích sýrů, před dovozem některých produktů byl podíl dovozu 30-40%.

Vůdce tržeb patří k tradičním ruským druhů sýra, uspořádaných v sestupném pořadí, „Rus“, „Dutch“, „Poshehonsky“ „Kostroma“, „Gouda“, „Edam“. V uplynulých letech, zájem Rusů vyrostl v nízkokalorických a exotických druhů sýra, rostoucí popularitu sýry vyrobené z ovčího a kozího mléka, sýrů, poptávka okurkou.

V tabulce níže budeme analyzovat ceny sýrů v obchodě s potravinami.

Průměrná maloobchodní cena, rubla / kg.

1. Hlavní skupina: tvrdé a roztavené sýry.

Odrůdy: "ruský", "holandský", "kostromská",

2. Elite skupina: měkké sýry a sýry s plísní

Známky "Roquefort", "Dor Blue".

3. Další skupina - vysoce kvalitní sýry

Značky tvrdých sýrů "Osterman", "Maasdam",

"Prezident", "švýcarský", "ferndale"

Z typu sýrů, které se rozhodnete vyrobit, závisí typ zařízení, které bude třeba zakoupit nebo pronajmout. Co se týče výroby sýrů, vybavení a nástroje pro ně nejsou levné, budeme schopni popsat zařízení podrobněji níže.

Výběr prostor pro mini-sýr

Obchod sýrů by neměl být příliš velký. Za prvé najdete pokoj o rozloze asi 30 metrů čtverečních. m., musí mít nutně topení, přívod studené a horké vody, kanalizaci a větrání.

Existují typické požadavky na prostory, ve kterých se vyrábějí potraviny: dlažba na stěnách, okna pro přirozené osvětlení, kovový nebo plastový nábytek a tak dále.

můžete vybavit závod mini-sýr s rukama na farmách a v případě nájmu třeba mít na paměti, že nájemní smlouva na dobu jednoho roku nebo déle, musí být registrována v Rosreestra, jinak je neplatná.

V našich výpočtech souhlasíme s tím, že vlastník podniku plánuje zakoupit výrobní závod a opravit ho, vhodný pro výrobu sýrů. Přibližná cena opravy areálu činí 200 000 rublů. Pro organizaci výroby sýrů bylo rozhodnuto o koupi místnosti o rozloze 120 m2. metrů, je kupní cena 650 000 rublů. Tato částka zahrnuje prodej sousedního pozemku o rozloze 20 hektarů.

Zařízení na výrobu sýrů

Pro dílnu, kde bude sýr vyráběn, bude zapotřebí vybavení pro:

Tvarování sýrového zrna a masa,

lisování a sýrová sůl.

Také jsou instalovány chladničky, kde bude sýr zralý a skladován. Potřebujeme pomocná zařízení: ocelová nádrž o objemu padesáti litrů, police, stoly, filtry a tak dále.

Dnes si můžete koupit připravenou linku na výrobu sýrů a nainstalovat je do připravené místnosti. Linka má jiný výkon, určuje profesionální výrobce sýra (například 120 nebo 500 litrů mléka za den).

Specialista na výrobu sýrů určuje celý výrobní cyklus, který se liší u různých druhů sýrů. Je důležité, že jakékoli inovace mohou jednoduše zkazit sýr, nebude odpovídat jeho platové třídě, nebudou žádané.

Je důležité si uvědomit, že vybavení pro výrobu sýrů nemusí být zachováno, mělo by to být opravdu kvalitní, kvalita budoucího sýra přímo závisí na tom. Dnes je požadováno vybavení z Itálie - země sýra.

Pro výrobu sýrů plánujeme koupit následující zařízení:

Zařízení pro přijímání, čištění, účtování a rezervování mléka:

sada zařízení pro čištění hrubého a jemného mléka - 77500 rublů;

čerpadlo odstředivé pro čerpání mléka ONC-1,5 / 15K5-0,55 / 2 - 34000 rublů;

startér pro čerpadlo - 3500 rublů;

váhová tyč VSP-1000M - 47000 rublů;

zásobník na skladování mléka TMV-0,3 - 175 000 rublů;

ovládací panel na TMP-0,3 - 26000 rublů.

Zařízení pro výrobu sýrů:

čerpadlo odstředivé ONC-1,5 / 15K5-0,55 / 2 - 34000 rublů;

mini sýrový závod - 186 000 rublů;

ovládací panel pro mini-sýrový závod - 36 000 rublů;

kapacita se skupinovou nálevkou (tabulka pod formuláři pro sýr) - 97540 rublů;

formy pro samo-lisovací sýry (40 kusů) - 17200 rublů.

Celkově bude zařízení na příjem mléka a na výrobu sýra činit 737 400 rublů (včetně DPH). Montážní práce stojí 150 000 rublů. Navíc iniciátor projektu plánuje koupit dvě chladicí komory. Celkové náklady na kamery, včetně dodávky - 205 000 rublů.

Pro dodávku hotových výrobků je také nutné koupit nákladní automobil "Gazelle", náklady na 700 000 rublů.

Suroviny pro mini-sýr

Pro výrobu různých druhů sýrů se používá kráva, koza, ovce a jiné mléko. V obchodním plánu mlékárny s výpočty byste měli okamžitě jasně zaregistrovat dodavatele této suroviny a průměrné ceny za to v ročních termínech.

V zemědělství nejjednodušší způsob: můžete mít vlastní stádo krav, ovcí nebo koz. Další producent sýrů může nakupovat syrové mléko od jednotlivců, farmářů, velkých mlékárenských podniků.

Samozřejmě, nejlepší volbou je vaše vlastní mléčné stádo. V tomto případě je sýr levnější a výroba samotná je zcela bez odpadu, protože Můžete si prodávat a sérum, to bude kupováno s potěšením pro krmení zvířat.

V našich výpočtech souhlasíme, že mléko na výrobu sýrů nakupujeme z místních farem za cenu 25 rublů na 1 litr.

Výběr zaměstnanců pro mini-sýr

Pro malé mlékárny je zapotřebí několik zaměstnanců, ne více než tři. Je třeba poznamenat, že pro výrobu vysoce kvalitního sýra bude vyžadována technologie producenta sýra, která má vzdělání, kvalifikaci a zkušenosti v tomto oboru a současně vykonává funkci ředitele podniku.

To je technik, který se stane hlavní postavou, jádrem vašeho podnikání. Zná všechny jemnosti vaření populárních a elitních odrůd sýra, může přijít s autorskou třídou. Mnoho věcí závisí na správné volbě tohoto zaměstnance.

Prodej výrobků s maximálním přínosem padne na ramena iniciátora projektu. V budoucnu s obchodem s mini sýry můžete otevřít obchod s malými značkami.

Níže uvedená tabulka ukazuje pracovní stůl našeho LLC "Sýr".

2. Výrobní operátor

Pro daný plánovací horizont bude mzda a daně činit 3 roky:

2. Výrobní operátor

Prodej sýrů

V Itálii, což je model pro mnoho ruských začátečníků a zkušených sýrařů, výroba a uvádění sýrů na trh po staletí probíhala z generace na generaci rodinami, přičemž každá rodina měla tajemství výroby sýra.

Celý cyklus výroby a uvádění tohoto produktu na trh je prováděn v rámci jedné rodiny: udržování stáda dojnic, dojení krav, válcování mléka, lisování, lisování a sýr velvyslanec - všechny svátosti v rodině. Prodej - v rodinném obchodě na farmě.

Naše sýrárny pracují jinak: dodávají výrobek do veřejného stravování, do obchodů městských řetězců, do velkoobchodních prodejen nebo prodejců, prodávají svůj vlastní sýr na trzích s potravinami a tak dále.

Sýr můžete prodávat v kavárnách, jídelnách a restauracích. V takovém případě se dodávají běžné a elitní druhy sýra v závislosti na kvalitě samotného podniku veřejného stravování.

Je velmi málo lidí, kteří dnes v Rusku mají své vlastní značkové obchody. dokud se nevytváří kultura produkce sýrů, neexistují žádné vlastní značky, ačkoli odborníci na výrobu sýrů se stále více a více.

Je důležité si uvědomit, že tato produkce nedosahuje okamžitých výsledků a vážných zisků. Že obyvatelé města jsou zvyklí na tvůj sýr, rasprobovali ho a doporučili svým přátelům a známým, je to čas.

Nejprve si vyrobíte sýr na objednávku v malých sériích, postupně se tyto počty začnou zvyšovat a teprve potom můžete začít přemýšlet o vašem vlastním sýrovém obchodě.

Na podporu svého podnikání, budete muset investovat do reklamy, použijte k tomuto účelu v počáteční fázi telefonní marketing, oznámení, vlastní webové stránky, stránky na sociálních médií, online reklamy, e-mail - korespondence, reklamy na místní televizi, rozhlase, denním tisku, slevy, propagační a tak dále.

Objem LLC "Sýr" v prvním roce práce se vypočítá pro výrobu sýra 1500 kilogramů za měsíc. Prodej a nárůst tržního podílu je plánován na úkor poskytování cen produktů nižší než potenciální konkurenti.

Přítomnost vlastních výrobních kapacit umožní umístit komplex jako místo, kde se v průběhu času bude vyrábět nejen Adyghe, ale i další značky sýra.

Když na trh vstoupí nová výroba sýrů, v prvních dvou měsících je plánována tvůrčí reklamní společnost, pak bude reklama zaměřena na udržení pozitivního obrazu značky a jeho umístění v souladu s určeným formátem.

Hotové sýrové výrobky budou přepravovány do obchodů a nákupních pavilonů na vlastní dopravě.

Měsíční rozpočet na propagaci sýrové produkce je - 10 000 rublů, zahrnuje:

- reklama v místním tisku;

- distribuce / distribuce tištěných reklamních produktů,

- reklamy na internetu.

Je třeba poznamenat, že nejdůležitějším faktorem úspěšné propagace sýra na trhu bude integrace všech reklamních služeb a vysoká kvalita výrobků.

LLC "Sýr" má rovněž v úmyslu prosazovat flexibilní cenovou politiku, která umožní zohlednit zájmy všech spotřebitelů.

Kolik stojí za zahájení výroby sýra?

Počáteční investice

Chcete-li otevřít továrnu na výrobu sýrů, není to laciné potěšení, bude tento podnik vyžadovat značné kapitálové investice. Seznam vybavení, dopravy a dalších počátečních nákladů plánovaných k nákupu byl uveden dříve, shrnujeme tyto údaje v naší tabulce.

Časopisy

Směnné kurzy

Otevřeme továrnu na výrobu sýrů od začátku: podnikatelský plán na pomoc začátečníkům

V naší zemi jsou spotřebitelé pozitivní ohledně tak cenného jídla, jako je sýr. Dnes je to jedna z nejvýnosnějších aktivit, tak proč ne začít vytvářet a rozvíjet své vlastní mlékárny.

Mléčné výrobky od začátku: kde začít?

Právní evidence výroby a řešení všech organizačních otázek je první věcí, kterou je třeba udělat při otevření sýrového závodu. Je třeba si uvědomit, že jde o potravinářský průmysl, proto věnujte pozornost plnění všech právních požadavků týkajících se tohoto předmětu.

Registrace výroby

Nejprve musíte zaregistrovat svou společnost. Můžete si zvolit možnost otevřít farmu (zdanění 6%) nebo uspořádat AO - v tomto případě bude podnik na USN s platbou daně ve výši 15%.

Druhou otázkou je výběr prostor. Musí plně splňovat požadavky na kontrolu požárů a hygienické normy. Samozřejmě je nutné získat doklady o povolení k provádění činností z požární kontroly a SES.

Povolení a certifikace výrobků je třetí a povinná položka, která musí být splněna, než budete moci prodat produkty.

Certifikace sýra

Sýr je potravinářský výrobek, proto je nutné získat certifikát, který je vydán buď výrobci nebo smlouvě. Je vydáno prohlášení s číslem šarže a přesným množstvím výrobku.

Dokumenty pro řešení SES

Řešení SES je základem pro otevření mlékárny, musí být poskytnuty následující dokumenty pro jeho přijetí:

 • Osvědčení o státní registraci organizace (výroba).
 • Osvědčení daňového poplatníka.
 • Technologické mapy výroby, seznam použitých zařízení.
 • Pronájem prostor (nebo osvědčení o vlastnictví).
 • Seznam zaměstnanců, potvrzení provedených lékařských prohlídek.
 • Plán areálu, pokud byly provedeny rekonstrukční práce, je nutné předložit projekt provedených prací.
 • Průkaz nebo projektová dokumentace pro větrání.
 • Pomoc od oddělení statistiky s razítkem.
 • Smlouva o likvidaci odpadu a rutinní dezinfekci.

Po získání všech povolení, licencí a certifikátů je nutné uzavřít smlouvy o prodeji produktů.

Jaké sýry jsou oblíbené u výrobců - rozsah sýrových výrobků ve srovnání

Při zahájení výroby je nejnaléhavější otázkou výběr odrůdy sýrů. Opravdu, který sýr je lepší vyrábět, aby bylo dosaženo požadovaného přínosu rychlejší? Odpověď na tuto otázku vám pomůže poskytnout analýzu trhu ve vašem regionu, stejně jako dostupnost a počet konkurentů.

Pro dnešní Rusko jsou sýry domácí produkce oblíbené, ale i zahraniční známky jsou nadále v poptávce. Kromě toho jsou technologie dovezených výrobků již ruským výrobcům sýra známy, takže se v Rusku analogicky vyrábí mnoho slavných zahraničních sýrů.

Tabulka 1. Nejaktuálnější sýry v Rusku

Odrůda je polotuhá, struktura je plastová, chuť je mírně kyselá. Obsah tuku je 45-50%. Doba použitelnosti 30 dní.

Odrůda je tvrdá, chuť mírně mělká. Struktura - plast, barva - mléčně bílá nebo světle žlutá.

Tvrdý stupeň bez přítomnosti otvorů. Chuť je příjemná, odstín ořechů. Snadno se taví, takže se doporučuje pro polévky.

Odrůda je polotvrdá, snadno se řeže, struktura je elastická, plátky se při složení nerozbijí. Doba použitelnosti je 45 dní.

Struktura je hustá, měkká, krémová chuť bez hořkosti (její přítomnost naznačuje špatnou kvalitu), plátek se nerozbije.

Tvrdý druh, pokrytý žluto-hnědou krustou, má chuť kořeněný, sladce stínovaný.

Vzorec je velmi jednoduchý, je připraven na základě mléka, enzymu a syrovátky. Nevyžaduje zrání, ale trvanlivost není delší než 35 dní.

Má charakteristickou ořechovou chuť, struktura je mastná, existují zřejmé velké kulovité otvory.

Odrůda je polotuhá, výrazná mléčná vůně, jemná, mastná struktura.

Obecně lze říci, že jakýkoli z těchto a jiných druhů sýrů lze vyrábět nejen v Rusku, ale iv jiných zemích světa bez ohledu na jejich původ.

Jaké vybavení je třeba pro výrobu sýrů?

Proces výroby sýrů začíná přípravou surovin. Mléko je základem jakéhokoli sýra, a proto by mělo být vždy dobré kvality, jinak reputace vaší produkce může velmi rychle poškodit podnikání.

Pro kontrolu kvality surovin je nutno dodržet následující podmínky:

 • Mléko by mělo být přiváděno pouze ze zdravých krav (veterinární osvědčení a další podpůrné doklady).
 • Hodnota pH měřidla není menší než 6,8.
 • Obsah tuku v produktu není větší než 3,5%.
 • Zložení bílkovin nejméně 3%.
 • Absence antibiotik.
 • Teplota mléka při odběru není vyšší než 12 stupňů.

Je-li plánováno skladování surovin, je pro tyto účely nutné samostatné chladicí zařízení.

Pro výrobu sýrů je zapotřebí soubor nástrojů a vybavení. S jejich pomocí se postupně připravuje sýr. Tento komplex zahrnuje následující zařízení.

Vany dlouhé pasterizace

Jedná se o speciální nádoby, ve kterých se tvoří sýrové zrno. Během pasterizace se přidá koagulační enzym, provede se řezání a suroviny se smísí. V rozsáhlé výrobě se používají rozsáhlé analogy takových lázní. Princip provozu těchto zařízení se v posledních několika desetiletích prakticky nemění. Můžete sledovat pouze zlepšení hlavních uzlů.

Hlavní prvky zařízení:

 • Nádrž je uzavřeného typu.
 • Mytí.
 • Nástroj pro míchání a krájení.
 • Automatický výběr séra.
 • Software pro správu zařízení.

Lisovací zařízení

Existují dva typy - horizontální a vertikální. Hlavní práce se provádí s vrstvami pod sérovými vrstvami. Existuje méně nákladný způsob - tvarování sýra hromadně. V tomto případě jsou vyžadovány perforované kbelíky a nejsou potřebné lisovací zařízení a odlučovače syrovátky.

Lisovací zařízení se skládá ze spodku, lisovacího mechanismu a jednotky pro řezání celé sýrové desky do tyčí.

Kontejnery pro broušení sýra

Jedná se obvykle o velké vany o objemu nejméně 200 litrů z nerezové oceli. Zde se sýry uchovávají ve speciálním slaném nálevu.

Parafiner

V tomto stádiu jsou sýry pokryty speciální vrstvou parafinu nebo polymeru pro další skladování a zrání. Parafín pod teplem těsně uzavírá tyčinky sýra.

Regály pro skladování a zrání sýrů

Obvykle jsou regály a kontejnery mobilní, s volným oběhem vzduchu.

Princip výroby sýra je totožný ve většině průmyslových odvětvích v naší zemi iv zahraničí. Čím vyšší je vaše zařízení, tím méně času potřebujete k výrobě kvalitního sýra.

Technologie výroby sýra a její vlastnosti. Deník výroby sýrů

Pečlivé studium všech fází výroby vám umožní vytvořit kompetentní obchodní plán. Nákup zařízení přímo závisí na tom, jaký druh sýru máte v úmyslu vyrábět a kolik.

Obecně platí, že v Rusku jsou téměř všechny druhy sýrů poptávané, studie a analýza trhu v jejich regionu je však stále nezbytná, protože může existovat tendence k posunu ve prospěch určitého typu produktu.

Technologie výroby sýrů vypadá přibližně stejná a sestává z následujících kroků:

 • Nákup a příprava surovin. Mléko musí být ochlazeno na 7 stupňů, manipulace se provádí pomocí chladiče desek. Ve stejné fázi se provádí potřebná filtrace a čištění surovin.
 • Získání zrnité konzistence obrobku. Zrání mléka trvá od 12 do 24 hodin, během tohoto období produkt také akumuluje kyselost. Jako startér se používá speciální směs bakterií nebo chloridu vápenatého. V posledních letech se stále častěji používá enzym syřidla, který umožňuje zkrátit zrání sýra.
 • Formování sýrů.
 • Stiskněte výrobek.
 • Proces moření.
 • Zrání sýrado stavu tvrdých sýrů s hustou strukturou.
 • Skladování a následný marketing hotových výrobků.

Navzdory skutečnosti, že technologie se zdá být jednoduchým procesem, který není náročný na práci, stále vyžaduje zvláštní podmínky, včetně teplotního faktoru. Proto při výrobě sýrů, a to i při nejnižším rozpočtu, musí existovat technik odpovědný za všechny fáze výroby.

Deník výroby sýrů

Vaše pozornost je věnována základní schématu technologického procesu sýra.

Podnikatelský plán pro výrobu sýrů - rentabilita a doba návratnosti sýra

K výrobě minimálního objemu produkce (100 kg sýra za den) jsou vyžadovány jednorázové náklady a měsíční fixní náklady.

Jednorázové náklady:

 • Získání hotových zařízení, včetně dodávky a plné instalace - 300 - 320 tisíc rublů.
 • Předběžné práce na pokoji (oprava, všeobecné čištění) - 200 tisíc rublů.
 • Trénink personálu - 30-35 tisíc rublů.
 • Registrace podnikání, organizační náklady - 45-50 tisíc rublů.
 • Další dodatečné náklady činí 50 tisíc rublů.

Celkem: 650 tisíc rublů ("+" "-" 20 tisíc rublů.).

Stálé měsíční náklady:

 • Pronájem pokoj pro mlékárnu o rozloze 50 m2. 30-40 tisíc rublů.
 • Plat mzdy (pro 4 osoby, s přihlédnutím k pojistnému) 80 tisíc rublů.
 • Komunální platby ve výši 30 tisíc rublů.
 • Reklama potřebuje 20 tisíc rublů.
 • Jiné (nepředvídané, dodatečné náklady) 50 tisíc rublů.

Celkem: 210-220 tisíc rublů.

Očekávaná návratnost:

 • Výroba sýra po dobu 22 pracovních dnů - 2 200 kg (ve výši 100 kg měsíčně).
 • Cena sýra na dovolenou na prodej je 200 rublů na kg.
 • Náklady na suroviny na výrobu 1 kg sýra jsou 70 rublů.
 • Celkové náklady na suroviny za měsíc je 154 tisíc rublů.
 • Měsíční výnos 440 tisíc rublů.
 • Měsíční příjmy mínus náklady na suroviny - 286 tisíc rublů.

Z výtěžku odečteme velikost fixních nákladů za měsíc a získáme výsledek 76 000 rublů ("+" "-" 10 tisíc rublů). Z této částky musíte odečíst daně, pokud máte AO, je to 15%. Získáváme čistý měsíční příjem přibližně 65 000 rublů. Návratnost podnikání v tomto případě nastane po 10 měsících.

Rizika související s vývojem výroby sýra: co je třeba vzít v úvahu při otevření sýrového závodu?

Rizika jsou vždy přítomna, takže je vždy třeba pamatovat.

V případě sýrárny mohou být spojeny s následujícími faktory:

 • Trh. Před zahájením výroby je nutné provést analýzu trhu, posoudit příležitosti a alternativy a vyvodit závěry. Zvláštní pozornost by měla být věnována poptávce po sýrech ve svém regionu, dostupnosti konkurenčního základu. Zboží musí být prodáno včas, pak budou existovat možnosti rozvoje a ztráty budou sníženy na minimum.
 • Skladování zboží. V místnosti, kde se nachází výroba, musí být nutně místo pro skladování s určitým teplotním režimem. Stroje pro přepravu musí být také vybaveny lednicí.
 • Je důležité vybrat spolehlivého dodavatele mléka (suroviny). Optimální poměr ceny a kvality je ideálním tandemem pro výrobu, ale ne vždy je vše v pořádku. Nezapomeňte, že kvalita mléka závisí na kvalitě vašich produktů a na pověsti mlékárny.

Kompetentní přístup k organizaci mléka vám umožní získat opravdu výnosný obchod. Není nutné spěchat na události, je lepší strávit čas na vypracování podnikatelského plánu a projektu, spíše než zůstat bez zisku po dlouhou dobu.

Jak napsat obchodní plán pro otevření sýrového závodu?

Mnoho začínajících podnikatelů má zájem o otevření vlastního mléka.

Předtím, než se rozhodnete, zda je užitečné zapojit se do tohoto typu podnikání, stojí za to zjistit, co je pro to nezbytné a jaký přínos bude dosažen. Podrobné informace také pomohou těm, kteří již začali s organizací výroby a chtějí ji ziskat.

Analýza trhu a konkurence

Analýza trhu je důležitým krokem při plánování jakékoliv aktivity, která pomáhá určit okruh potenciálních kupujících. Je nutné provést studii o preferencích spotřebitelů v oblasti podnikové organizace. Zavedením cenové analýzy bude stanovena nejoptimálnější cenová politika.

Pro výrobu krémových a čajových sýrů, které jsou v nízké poptávce, je zapotřebí minimální doba.

Při otevírání segmentu výroby prémiového segmentu na výrobu sýrů stojí za to, že zisk nebude brzy obdržen, protože výroba elitních odrůd trvá déle než jeden rok. Z tohoto důvodu se společnosti, které v této oblasti dlouhodobě pracují a které se osvědčily, zabývají takovou výrobou.

Je těžké soutěžit s předními výrobci. Z tohoto důvodu je nezbytné přemýšlet o podnikatelském plánu s nejmenšími detaily a identifikovat důležité konkurenční výhody.

Výrobní plán

Výběr vybavení a prostor závisí na sortimentu, který má být vyroben. Chcete-li zjistit, stojí za to pečlivě číst recepty, stejně jako technologické pokyny pro výrobu. To bude záviset na výrobním programu. Při výběru je třeba věnovat pozornost tomu, že zařízení má schopnosti, které splňují výrobní požadavky.

K dozrávání a skladování výrobku bude vyžadovat podporu v určité úrovni teploty a vlhkosti. Pro usnadnění procesu je nutné instalovat kromě základní techniky chladničky.

Z výběru zařízení bude záviset na tom, jak vysoce kvalitní bude produkt nabídnutý zákazníkům. To bude mít významný dopad na poptávku. Kvalitní výrobky v tomto segmentu trhu budou schopny udržet svou konkurenceschopnost. Při nákupu zařízení stojí za to uzavřít dohodu s dodavatelem o jeho poprodejním servisu, který zajistí rychlé odstranění poruch, které se mohou vyskytnout ve špatném čase.

Finanční plán

Přesné finanční výpočet lze nastavit až poté, co je stanoveno, které budovy je třeba vybudovat, co koupit zařízení a tak dále. D. Nicméně, podnikatel, je žádoucí, aby se seznámili s příkladnými údaji, vědět, kolik peněz může být zapotřebí, a kdy bude podnik vyplácet.

Před otevřením je nutné poskytnout následující náklady na prostory a vybavení:

 • Výstavba mini-mlékárny: od 2 milionů rublů.
 • Stavba skladu: od 1,5 milionu rublů.
 • Nákup zařízení: od 1 milionu rublů.

V důsledku toho musíte strávit nejméně 4,5 milionu rublů na zajištění výroby. Stojí za to, že prostory mohou být pronajaty investováním mnohem méně peněz.

Dodatečné náklady budou:

 • Vytvoření topného systému: 10 tisíc rublů.
 • Zajištění elektřiny: 15 tisíc rublů.
 • Plat mzdy zaměstnancům (technolog a 2 asistenti): 160 tisíc rublů.
 • Dodatečné náklady: 100 tisíc rublů.
 • K výrobě sýra potřebujete 10 litrů mléka na 1 kg produktu.

V důsledku toho podnikatel bude muset investovat asi 5,5 milionu rublů. Měsíčně můžete přijímat zisk 200 tisíc. Jako výsledek, Splácení se vrátí za 1-2 roky. Je však třeba mít na paměti, že prodej nezačne okamžitě, protože zrání sýra bude trvat dlouho.

Zajímavé informace o této oblasti činnosti jsou uvedeny na následujícím videu:

Organizační plán

Se správnou organizací se podnik stane ziskem na krátkou dobu. Postupujte takto:

 1. Vypracování obchodního plánu. S jeho pomocí můžete určit účel vytvoření a důležité aspekty provádění činností. To vám ušetří hodně při nákupu vybavení a surovin.
 2. Registrace podniku. Podnikatelé budou potřebovat povolení od daňových úřadů. Povinnost získat licenci na výrobu potravin.
 3. Vyberte místo pro výrobu. Je třeba zajistit pohodlné umístění obchodu tak, aby nedošlo k problémům s přepravou a doručením.
 4. Výstavba prostor nebo pronájem. Podnikatel by měl vypočítat, která z možností nakonec bude pro něj výhodnější.
 5. Nákup zařízení. Chcete-li to provést, zvolte spolehlivé dodavatele a pečlivě prostudujte technické specifikace. Zařízení musí splňovat všechny výrobní požadavky.
 6. Nákup mléka a zahájení výrobního procesu.

Důležitou etapou je také výběr personálu a jeho školení. Pro práci s vybavením je nutné zapojit technologa s rozsáhlými zkušenostmi. Jeho plat bude asi 100 tisíc rublů, ale tato částka se vyplatí, protože výrobky získají vysokou kvalitu.

Také je nutné zapojit dva asistenty technologa, jehož plat by měl být asi 30 tisíc rublů. Pokud podnikatel rozhodne o rozšíření výroby, bude zapotřebí více než tři osoby.

Marketingový plán

Je třeba věnovat maximální pozornost prodeji zboží. Výrobky by neměly dlouho čekat na kupujícího, takže budete možná muset najmout manažera. Měl by sledovat přepravu zboží, pracovat s běžnými zákazníky a hledat nové.

Doporučuje se prodávat produkty v okruhu nepřesahujícím 100 km od místa, kde se mléka nachází. Pokud objem výroby dovolí, můžete jít na větší trhy.

Potenciální prodejní kanály mohou být:

 • obchody s potravinami;
 • mlékárny;
 • obchodní sítě;
 • restaurací a kaváren.

Tato zařízení jsou v téměř každé malé vesnici. Pro přepravu bude nutné mít vozidlo, které je vhodné z hlediska rozměrů a nosnosti, které je navíc vybaveno lednicí. Při nákupu nebo pronájmu stojí za to věnovat pozornost kvalitě, kapacitě a výkonu chladicích zařízení.

Informace o zahájení podnikání v oblasti výroby smíšeného krmiva jsou uvedeny zde.

Analýza rizik

Otevření mlékárny se správnou organizací má minimální rizika. Významnou nevýhodou je dlouhá doba návratnosti. Nicméně po zahájení prodeje začne podnikatel získávat stabilní příjem.

Jak bude tato podnikání riskantní, závisí na tom, jak správná bude výroba a skladování sýra. Chcete-li to provést, musíte postupovat podle vzorce a podmínek přípravy. Pokud jsou všechny akce prováděny nesprávně, produkt bude prostě poškozen.

Problémy s pozemkem a budovou by neměly vzniknout, s výjimkou případů, kdy se nacházejí v oblasti přírodních katastrof, což je nepravděpodobné. Výsledkem je, že se podnik vyplatí nejpozději dva roky a přinese majiteli dobrý zisk.