Myšlenka podnikání: jak otevřít tiskárnu od začátku

Dokonce i malá tiskárna může majiteli přinést významný příjem. K dosažení úspěchu jsou důležité profesionální zaměstnanci, kvalitní vybavení a aktivní marketing.

Než začneme

Studium poptávky po tištěných produktech ve vašem regionu, které jsou omezené na aktivity uvnitř města, rozhodně nestojí za to. Rozhodněte se o směru. Tam je oddělení v tiskárně: malé objemy s vysokou kvalitou a velké objemy s malou škálu služeb. Pokud můžete zajistit plnění objednávek ve velkých objemech, nabízet vysokou úroveň kvality a poskytovat širokou škálu služeb, je zaručeno úspěch.

Hlavní rizika

Nejčastěji začátečníci dělají chyby v procesu získávání zařízení, nesprávně vypočítají svou sílu. To se projevuje v procesu provádění velkého pořádku. V důsledku toho je lhůta pro odevzdání zrušena, musíte zaplatit pokutu a obnovit svou pověst po dlouhou dobu. Na zařízení nelze uložit. Vysoká kvalita, vysoká kapacita tisku a široká škála moderních služeb výrazně zvyšují šance na získání solidních zákazníků a zkrácení doby návratnosti díky velkým objednávkám.

Místo:

Nejdůležitějším bodem při výběru místa pro tiskárnu je absence blízkých konkurenčních firem. V malém městě si můžete pronajmout pokoj v centru nebo v určité vzdálenosti od něj. V metropoli nájemní cena v centrálních oblastech absorbuje leví podíl na zisku mladé společnosti.

Zařízení

Kompletní soubor potřebných zařízení bude stát zhruba 250 000 rublů. Při omezeném finančním objemu si můžete zakoupit zařízení, které bylo v provozu. Ale je lepší nešetřit na zařízení a kupovat modely, které poskytují vysoký výkon.

Zaměstnanci

Majitelé tiskáren konstatují, že při hledání kvalifikovaných a zkušených specialistů v této oblasti jsou velké obtíže. Ujistěte se, že jste se pokoušeli najít kompetentního polygrafistu, který může učit tajemství práce pomocných pracovníků, řídit výrobní proces a poradit při nákupu zařízení a nákupu spotřebního materiálu. Také pro plnohodnotnou práci tiskárny potřebujete:

Dokumenty a licence

Zvláštní licence není potřeba pro výrobu tištěných výrobků. V daňové kontrole je možné vydat IP nebo LLC. IP je vhodný pro mini tiskárnu, jejíž majitel nemá v úmyslu rozšířit a vybírá soukromé zákazníky jako cílové publikum. Pokud máte zájem spolupracovat s právnickými osobami a máte nastavit velkoobchodní objednávky, je lepší zvolit formulář LLC.

Zpětná vazba

V průběhu roku, s běžným počtem objednávek, průměrný příjem malého tisku činí 1 200 000 až 1 500 000 rublů. Celková výše běžných výdajů v průběhu roku se pohybuje od 1 000 000 do 1 300 000 rublů. Výnos z návratnosti je dosažen za 12-14 měsíců.

Marketing

První klienti jsou zpravidla obtížné najít. Použijte libovolné metody: telefonní hovory pro všechny společnosti a organizace, které mohou potřebovat tiskové služby, osobní návštěvy manažerů. Je velmi důležité připravit vzorky výrobků, vytvořit brožuru s přípravami na návrh, barevný rozsah a ukázku kvality papíru. Zjistěte pracovní styl nejbližších konkurentů a zdůrazněte své výhody.

Souhrn

Vysoce kvalitní a moderní zařízení, tým profesionálů a široká škála unikátních služeb umožní tiskárně rychle dosáhnout vysokých zisků. Příslušné řízení a přiměřená cenová politika zajistí nevyčerpatelný tok zákazníků.

Co potřebujete k otevření mini tiskárny

Tiskové služby využívají zástupci všech vrstev populace, jako jsou obchodní struktury - veřejné a soukromé, a jednotlivci. Schopnost přijímat a šířit informace přímo závisí na stupni dostupnosti a mobilitě organizací, jejichž rozsah činností se nejprve vyrábějí různé informační produkty. Tento článek obsahuje malý návod, jak otevřít mini-tiskárnu nebo návrh kanceláře.

Tvorba poptávky

Proč jít do projekční kanceláře?

Spotřebitel v různých segmentech trhu se nejprve obrátil na dodavatele zboží a služeb:

 • s kým je osobně znám
 • slyšet od přátel nebo příbuzných
 • viděl v reklamě v televizi nebo na internetu
 • číst v novinách nebo reklamě
 • obdržel leták na ulici nebo bezplatný slevový kupón
 • Slyšel jsem doporučení kolegů

To znamená, že kupující dostane nějaké informace. Navíc při nákupu, výběru výrobku nebo prostě procházejícím supermarketem nebo butikem bude filistin věnovat pozornost neštandardnímu plakátu, reklamnímu plakátu, originálnímu balení. Jedná se o psychologii spotřebitele, jehož poptávka je uspokojena, především na úkor jeho osobní žízeň po poznání. Informační hlad může skutečně vést k depresi.

Sortiment tiskárny

Pro někoho není základní postulát o tržních vztazích tajemstvím - spotřebitel má vždy pravdu. Proto, Povinností tisku je saturace informačního prostoru. Vycházíme ze všech výše uvedených produktů, které mají neustálý a stálý požadavek:

 • vizitky, které jsou nezbytným atributem reprezentace
 • propagační a informační brožury, brožury, brožury, monografie
 • oznámení a oznámení
 • kupóny, letáky, akumulační bonusové karty, pozvánky, protějšky, letáky
 • expresní informace: mapy města a atrakce kapesního formátu, televizní programy, zábavní publikace - křížovky, anekdoty, příručky s užitečnými informacemi
 • drobné suvenýrové předměty - poznámkové bloky s tištěným logem, firemní vlajky, štítky, loga, znaky

Snad v rámci tohoto materiálu je obtížné vypsat celou škálu zboží a služeb potřebných pro obyvatele megacities, stejně jako pro obyvatele malých měst a vesnic. Organizace tiskárny nebo projekční kanceláře je proto vždy "volný výklenek"V obchodním světě.

Co je nutné pro otevření mini tiskárny

Dokumentační a organizační body

Chcete-li otevřít tiskárnu, nepotřebujete licenci. Výjimka: výroba forem přísné odpovědnosti, číslované výrobky, aplikace ochranných značek atd.

Obvykle můžete zaregistrovat stav individuálního podnikatele nebo právnické osoby - to stačí. OKVED, v závislosti na typu aktivity:

 • 74.40 Reklama
 • 22.22 Polygrafické činnosti

Zařízení pro tisk

 1. Počítače pro návrh a uspořádání
 2. Tiskárny - černobílý laser, barva - inkoust a laser. Je žádoucí poskytnout inkoustovou trysku s inkoustovým systémem
 3. Risograf. Je žádoucí formát A-3. Vyměnitelné bubny pro různé barvy - černá, červená, modrá, žlutá
 4. Kopírka - XEROX, CANON a tak dále
 5. Laminátor. Obvykle se kontaktují projekční kanceláře za služby, jako je laminování dokumentů
 6. Sešívačka a sešívačka. Požadováno pro šití monografií a dalších výrobků s pružinami a svorkami
 7. Gilotina pro ořezávání

To je nejnutnější minimum, která je nutná pro výrobu tištěných výrobků. Mějte na paměti, že budete muset neustále doplňovat spotřební materiál, včetně:

 • barva pro tiskový stroj (risograf)
 • kazety pro tiskárny a kopírky
 • Ofsetový papír (hustota od 70 do 160 g / m), povrstvená, lepenka a speciální vizitka
 • laminovací fólie
 • prameny pro stitcher a svorky
 • gilotinové nože

Zaměstnanci

Proces výroby tištěných výrobků zahrnuje několik fází: přípravu před tiskem, tisk a zpracování po tisku. Ve státě je tedy nutné mít:

 • minimálně dva návrháři, kteří vlastní programy InDesign, AdobePhotoshop, CorelDraw. Návrháři se zabývají vývojem originálních rozvržení. Imposer, editor a korektor dokončí přípravu předtisků
 • Tiskárna
 • 2-3 pracovníci na místě zpracování po tisku: kompilace listů, skládání, šití, lepení, prořezávání

Návrháři a tiskárna se mohou úspěšně vzájemně vyměňovat při práci na kopírce.

Místnost

Krása malého tisku nebo projekční kanceláře spočívá v tom, že umístění hraje důležitou, nikoliv však hlavní roli. To je výhoda mobility. Například, nachází se na území univerzity, existuje větší přednost pro výrobu učební pomůcky, monografie, kopírování. Nachází se v obchodní části města, zaměřuje se na vytváření vizitek, kopírování technické dokumentace, šití a laminování, tisk letáků, reklam a tak dále.

Závěrečné závěry

Polygrafické podnikání nepodléhá "sezónním výkyvům". Příjem je stálý a stabilní. Po investování minimálních investic do vývoje projektového úřadu může být denní příjem přibližně 15 000 až 20 000 rublů denně. Nepochybně takové příjmy přicházejí s časem, kdy se vyvíjí trvalá klientela.

Na rozdíl od velké tiskárny, která je neustále naložena zakázkami, projekční kancelář potřebuje vlastní propagaci, aby přilákala zákazníky. Může se jednat o umístění informací na regionální televizní stanici, v periodikách, rozesílání reklam, zasílání letáků, propagační akce se slevovými kupony.

Také affiliate programy fungují dobře. Například potisk reklamních a informačních letáků pro farmacii nebo butik, je možné uzavřít dohodu - návštěvníci těchto zařízení jsou distribuovány zdarma kupony v mírném slevou, pokud léčba je ve své konstrukční kancelář.

Můžete přijít s mnoha vlastními "žetony". Hlavním úkolem je zapamatovat si, že nejprve pracujete na obrázku a jménu, pak to funguje pro vás. Jako v každém obchodě. Nezbytnou podmínkou je kvalita a konkurenční ceny služeb. V takovém případě bude váš minitisk vždy na volném prostranství.

Jak otevřít mini tiskárnu: obchodní plán

Osoba, která se rozhodla začít své vlastní podnikání, se bude nutně seznámit se všemi službami, které jsou velmi oblíbené. Nabízíme věnovat pozornost tiskovým službám. Objednávky pro ně jsou neustále prováděny běžnými lidmi a společnostmi. A jak otevřít tiskárnu od začátku a co je pro to nezbytné, zkusme to zjistit.

Specificita tisku podnikání

Samozřejmě, nejlepší možností je znalost budoucího majitele tiskárny, její specifika, speciální vzdělání. Ale pokud jste si vybrali tento typ podnikání, ale nic nechápou v polygrafii, musíte vybrat kvalifikovaný personál a uspět. Budete potřebovat organizační řešení.

Polygrafické služby jsou poptávané kdykoli během roku. Ziskovost vašeho podnikání bude záviset na hodnotě vašich produktů, kvalitě a zákaznické základně.

Zaměřit se na pravidelné zákazníky je správná strategie. A pak budete mít pravidelné rozkazy. A vytvářením podnikatelského plánu pro váš podnik rozvíjejte politiku spolupráce s potenciálními zákazníky, která by se měla stát trvalá.

Registrační formulář

Chcete-li legalizovat svou firmu, zaregistrujte svou firmu. Tyto služby nevyžadují licenci a registrace IP je možná. Ale pokud plánujete další rozšiřování své produkce, pokud je vaše podnikání dlouhá, je nejlepší otevřít LLC. V takovém případě budete schopni pracovat s libovolným počtem klientů s uzavřením smluv na různé částky.

K tomu budete muset dokončit registrační proces se souborem potřebných dokumentů. Zajistěte správné nastavení kódu OKVED. Pro reklamní kód 74.40, pro tisk - 22.22. Nemáte-li vlastní prostory, můžete si je pronajmout. Profesionální vybavení lze také zakoupit nebo pronajmout. Pokud máte finanční prostředky, můžete si koupit použité zařízení. Najděte kvalifikované zaměstnance. A je dobré přemýšlet nad reklamní kampaní.

Výrobní místnost

Pro mini tiskárnu budete potřebovat pokoj nejméně padesát metrů čtverečních. A cena za pronájem bude záviset na oblasti. A zákazníci budou záviset na tomtéž. Například si můžete pronajmout pokoj v blízkosti vzdělávací instituce, pak většina vašich klientů bude studenty. A zde si můžete vybrat odpovídající služby - kopírování, tisk, laminování a podobně.

Pokoj v dálce od centra města vás bude stát méně. Poté musíte přidat další služby ve formě odchodu zaměstnance od zákazníka. S naléhavými rozkazy je nejvhodnější pracovat v centrální části města, kde je velká skupina lidí.

Obchodní plán tiskárny je nezbytný, abyste viděli všechny výdaje, výpočty plánovaného zisku. V případě plánované spolupráce se společnostmi můžete nejen tisknout hotové materiály. Budete také muset vytvořit rozvržení. Jedná se o složitější podnikání, protože jsou zahrnuty služby projekční kanceláře. Prostory musí být vybrány v obchodních centrech nebo vedle nich, aby se zákazníci mohli snadněji dostat. Obyčejní občané obvykle přicházejí s malými rozkazy. Pokud plánujete pracovat pouze s nimi, otevřete tiskárnu ve velkém obchodě, nákupním nebo zábavním centru. Umístění tiskárny přímo závisí na službách, které plánujete.

Minitiskové služby

Jaké služby vám tiskárna nabídne svým zákazníkům? To byste měli myslet při přípravě podnikatelského plánu. Mezi zákazníky patří především výroba vizitek a brožur, brožur a letáků, letáků a monografií. Ne méně populární jsou různé reklamy a pozvánky, křížovky a kapesní městské karty, štítky a příručky. Můžete nabídnout suvenýrové výrobky - emblémy a poznámkové bloky, vlajky a značky pro společnost s logem.

Nezapomeňte na další levné služby. Jsou požadovány všemi kategoriemi lidí a vaše zařízení bude neustále v práci. Vytvořte fotoalba nebo fotoknihy, laminátové dokumenty, šijte dokumenty a mnoho dalšího.

Zařízení

Vaše tiskárna nebude schopna pracovat bez zvláštního vybavení. Na začátku činnosti není nutné zakoupit celou sadu, stačí jen to nejnutnější. Již jsme řekli, že lze koupit i pronajmout. Vše závisí na prostředcích, které máte.

Při plánování nákupu zařízení pro tiskárnu rozhodněte, jaké služby budete nabízet zákazníkům. Vaše firma by se měla rozvíjet a rozšiřovat a pak budete mít možnost zakoupit moderní vybavení. Mezitím potřebujete následující:

 • počítačová technologie, na ní vytvoříte design, vytvoříte rozvržení;
 • tiskárny;
 • risograph;
 • laminátor;
 • brožurka, sešívačka;
 • zařízení pro ořezávání.

Spolu se zařízením nakupujte materiály pro práci. Bez nich práce nefunguje. Pro normální provoz vašeho zařízení potřebujete kazety a barvy, filmy a nože, sponky a pružiny. Budete také potřebovat polygrafický papír. Jedná se o speciální lepenku, navštívený papír a potištěný papír.

Zajistěte vybavení, účetní materiály, nyní se staráte o nábytek. Kancelář potřebuje stoly a židle. Pro zákazníky vybavit rohový nábytek. Potřebujeme také speciální regály, kde můžete přidat produkty připravené k prodeji a materiály pro práci.

Zaměstnanci pro tiskárnu

Za prvé, potřebujete asi osm až deset lidí, pokud vaše služby zahrnují jak tisk, tak design. Návrhář, který ví, jak používat grafické programy, bude pracovat na vývoji rozvržení. Potřebujete také editor a korektor, kodér a tiskárnu. Pro řezání a skládání hotových výrobků bude zapotřebí pár zaměstnanců.

Velké množství zaměstnanců nemusí být okamžitě přijímáno. Věnujte zvláštní pozornost odborníkům. Budou schopni vypořádat se s tiskem i potiskem zpracování materiálu. A připravit projekt, připravit materiál pro tisk a dokonce udělat rozvržení a jednu osobu, která má zkušenosti s tiskem. Doplňkové služby mohou poskytovat ti zaměstnanci, kteří jsou v současné době zdarma, nebo plánovat službu zákazníkům.

Vyhledávání zákazníků

Právě začínáte podnikat, nemusíte se zaměřovat pouze na velké zakázky a zároveň obsluhovat jednotlivé zákazníky paralelně. Tento přístup vám umožní neustále zůstat ve vítězství. Upravte své ceny. K tomu je třeba studovat návrhy konkurentů a snížit jejich ceny ve srovnání s nimi nejméně o pět procent. Přidá to k vašim zákazníkům.

Všimněte si, které kanceláře jsou vedle vás. Projděte je, nabízejte dobré slevy a stanou se svými stálými zákazníky.

Reklamní kampaň

Dnes s rozvojem velké konkurence pro všechny typy výrobků a služeb bez dobře navržené reklamy je velmi obtížné najít své zákazníky. Proto byste měli vyřešit tento problém se zvláštní péčí. Přemýšlejte o tom, proč by zákazníci měli od vás nakupovat pouze služby? Pro rychlost, kvalitu a přiměřené ceny. Pokud tomu tak je, měli by o tom všichni vědět.

Chcete-li to provést, můžete použít levné propagační nástroje. Rozdávejte letáky k lidem, kontaktujte prezentaci v sousedních obchodních centrech, použijte seznam adres. Rozdělte mezi zaměstnance všechny pobočky v okolí a projděte je každou z nich, která nabízí jejich služby.

Vypracujte dlouhodobé smlouvy, které lze uzavřít s velkými společnostmi. Pracujte na rozšíření rozsahu služeb. Nabídněte tištěné publikace vzájemně prospěšného barteru: od vás mohou získat různé propagační produkty a pro vás to ve svých publikacích propagují.

Nezastavujte svou reklamní práci, i když se zdá, že vaše zákaznická základna je dostatečně velká.

Otevřeli jste svou firmu s očekáváním její expanze. Proto se vždy snaží přilákat nové zákazníky. Naopak rozšiřte svou reklamní kampaň. Vynikající výsledky jsou dány propagačními akcemi. Pro běžné zákazníky můžete vyvíjet nové příznivé podmínky a slevy. To přiláká vaši tiskárnu zvláštní pozornost. Například přivedl pravidelné zákazníky k novým zákazníkům - získal solidní slevu. Existuje mnoho takových řešení. Můžete přijít s vámi.

Výdaje

Jakýkoli podnik vyžaduje investice na jeho pohyb, někde hodně, ale někde se můžete omezit na minimální prostředky. Chcete-li však otevřít miniaturní tiskárnu, budete potřebovat specifická zařízení, což bude vyžadovat velké finanční prostředky. Takže kde začít s otevřením tiskárny, jaký druh investice je k tomu zapotřebí? Jedná se o přibližné náklady, protože závisí na mnoha faktorech. Vezměte například například výpočty malé tiskárny v pronajaté místnosti se šesti pracovníky. Vypořádání v rublech:

 • na nákup zařízení asi čtyři sta tisíc;
 • měsíční pronájem - sto dvacet tisíc;
 • spotřební materiál - sto tisíc;
 • nábytek, osvětlení - osmdesát tisíc;
 • reklamní náklady - padesát tisíc.

- Celkem: sedm set padesát tisíc - je to pro otevření.

Kromě toho nezapomeňte na měsíční výdaje, z nichž většina je platba na kolektivní a nájemné. Přidání těchto částek:

 • pronájem - sto dvacet tisíc;
 • placení práce - sto dvacet tisíc;
 • doplňování materiálů pro práci - padesát tisíc;
 • utility - 10 tisíc.

- Celkem: tři sta tisíc.

Nyní pochopíte, proč nemůžete přestat inzerovat svou firmu, neustále hledat nové zákazníky a pracovat na rozšíření rozsahu jejich služeb? Vzhledem k tomu, že náklady jsou velmi vážné a že zisk je stabilní, tržby by měly být neustále zvyšovány.

Mini tisk jako obchodní myšlenka je atraktivní, můžete vrátit své investice do tří let, ale to bude vyžadovat hodně investic.

Závěry

Pokud se nebudete bát ohromujícím počátečním kapitálem, pokud je to jediný způsob, kam chcete investovat své peníze a zdroje - začněte a budete uspět. Pokud organizujete svou firmu správně, pokud neustále hledáte nové zákazníky, vaše podnikání bude nutně ziskové.

Jak otevřít tiskárnu?

Užitečná doporučení, jak otevřít tiskárnu od začátku. Plán kalendáře, analytické tabulky a hotové výpočty jsou již v článku.

♦ Kapitálové investice - 700 000 rublů
♦ Doba návratnosti - 10-12 měsíců

Dnes, zřídka každý podnik (i malá měřítka) dělá bez tiskových informací a reklamních produktů, vizitky.

Studenti mnoha specialit často také ucházejí o profesionální tiskařské služby v průběhu studia (stejný projekt je vytištěn nebo diplom je vázán).

Co můžeme říci o různých veřejných organizacích a politických stranách - hlavních dodavatelích odpadního papíru.

Poptávka po profesionálních tiskových službách dnes je prostě obrovská a nic neříká, že se sníží.

To vše vede k tomu, že mnoho lidí začíná myslet, jak otevřít tiskárnu a kolik to může stát.

Nezaměřujte se okamžitě na velkou tiskárnu s mnoha stroji. Začněte s mini tiskárnou, jejíž obchodní plán najdete zde.

Budete potřebovat pouze tyto výpočty nebo provádět vlastní, pokud plánujete otevřít podnik jiného druhu.

Výhody otevření tiskárny


Pro otevření tiskárny existuje řada důvodů:

 1. Typografické služby jsou potřebné nejen v městech, ale také v malých městech, kde existují soukromé podniky, vzdělávací instituce, party, veřejné organizace atd.
 2. K otevření takového podnikání nevyžadují velké náklady, zvláštní povolení, obrovské pracovní plochy. Budete často obtěžováni svatyní a dalšími kontrolními orgány.
 3. Tisk je ziskové podnikání, pokud máte dobrou klientelu.
 4. K dispozici je možnost nákupu potřebného zařízení za poloviční cenu, pokud není nová.
 5. Docela rychlá návratnost tisku v porovnání s jinými druhy podnikání.

Jak otevřít mini tiskárnu: plánování

Souhrn

V sovětských dobách byla jakákoli činnost, a dokonce i tak strategicky důležitá sféra, jako je tiskárna, ve státních rukou.

S rozpadem Sovětského svazu se ukázalo, že obrovské vydavatelství a tiskárny jsou nerentabilní. Je výhodnější udržovat mini tiskárnu.

Tento typ podnikání, přestože v naší zemi funguje řada velkých a malých vydavatelství a tiskáren, stále zůstává ziskové, pokud optimalizujeme výdaje a získáváme stálé zákazníky.

Soutěž v tomto odvětví je poměrně vysoká, ale nestačí ji vyděsit.

Profesionální silniční zařízení a místnost nájemné není penny, takže buďte připraveni na to, že pro otevření mini typografie musíte mít alespoň 700 000 + roční výdaje na spotřební materiál.

 1. Koupit levné, ale vysoce kvalitní zařízení, a tím snížit počáteční náklady podniku.
 2. Najděte pokoj pro tiskárnu za přijatelnou cenu, která by měla strategicky výhodnou polohu: centrum města, snadno zapamatovatelná adresa.
 3. Najme kvalifikované zaměstnance, kteří by se snadno nahradili a měli zkušenosti.
 4. Chcete-li získat základy běžných zákazníků, otevřete nové zdroje příjmů pro vaši tiskárnu.
 5. Poskytněte obyvatelům města typografické služby s různou složitostí.
 6. Neustále zlepšovat své vlastní podnikání, vylepšovat vybavení, získávat příležitost provádět i komplexní hromadné objednávky zákazníků.
 7. Vytvořte ziskové podnikání, které by se během jednoho roku vyplatilo.

Marketingový plán pro mini tiskárnu


Při přemýšlení o otevření tiskárny je třeba vzít v úvahu vysokou úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví.

Mnoho podnikatelů už dlouho pochopilo, jak výhodný může být tento druh podnikání investováním peněz do tiskařských strojů, risograph a dalších zařízení.

Ale v této oblasti je dostatek volných výklenků, takže pokud vytvoříte konkurenční výhodu, nemusíte se bát majitelů jiných tiskáren.

Konkurenční výhody tiskárny

Zajímavý fakt:
Barevný tisk se objevil ve 14. století. Pro tuto technologii bylo použito velké množství rytých desek, z nichž každý byl malován v pravé barvě.

Ještě před otevřením tiskárny je důležité přemýšlet přesně o tom, co můžete mezi výhružníky profitovat, abyste mohli rychle najít klientskou základnu.

No a samozřejmě během práce nezapomeňte na zvýšení nejen obratu, ale také výhod.

Zde je několik způsobů, jak rychle propagovat firmu a zvýšit zákaznickou základnu:

 • Dostupnost zařízení, které by tisklo výrobky bezchybné kvality.
  Pokud získáte nekvalitní risograf, tiskárnu nebo skener, který chcete ušetřit, pak se klient jednoduše nevrátí k vám.
 • Přijatelná cenová politika pro tiskové služby.
 • Systém slev pro stálé zákazníky a velkoodběratele.
 • Schopnost splnit naléhavé objednávky kdykoli.
 • Dostupnost služby "domácí dodávky", pokud jde o velkou šarži tištěných výrobků.
 • Úprimný a kvalifikovaný personál, který s každým klientem zachází s porozuměním a respektem.
 • Pohodlné umístění vaší tiskárny tak, aby se klient nedostal na okraj města.

Cílové publikum podniků

Nezáleží na věku nebo pohlaví potenciálního klienta, který ukáže cílovému publiku minitiskárny. Dokonce i jeho finanční situace není tak důležitá (ačkoli to nebude zbytečné získat několik bohatých pravidelných zákazníků).

Musíte zvážit pouze rozsah vašich zákazníků.

Hlavními klienty tiskáren jsou studenti, soukromí podnikatelé, redaktoři médií, veřejní činitelé, politické strany.

Reklama pro tiskárnu

Nově otevřená tiskárna potřebuje vysoce kvalitní reklamu.

Musíte rychle informovat potenciálního zákazníka o tom, jak zisková se lišíte od svých konkurentů v kvalitě výrobků, cenové politice apod.

Vzhledem k tomu, že máte vlastní tiskové vybavení, můžete ušetřit na vytváření letáků, brožur, bannerů.

Je žádoucí vytvořit vlastní web, kde si zákazník může prohlédnout ukázky svých produktů a zjistit ceny.

Objednejte si reklamu v místním rozhlase a umístěte reklamu na městské fórum.

A nezapomeňte na popularizaci tiskárny v sociálních sítích, díky čemuž můžete oslovit studenty.

Důležité je také, aby každý z vašich klientů byl spokojen s poskytnutými službami a chtěl se k vám znovu vrátit, doporučil vaši tiskárnu svým přátelům.

Vydejte všechny vizitky nových klientů.

Personál pro mini tiskárnu

Nezávisle nemůžete vypořádat se se všemi pracemi, takže bez náboru kvalifikovaných pracovníků je nepostradatelná.

Určitě budete potřebovat několik všeobecných pracovníků (lidí, kteří by uměli znát programy pro počítačové grafiky a vědět, jak s nimi pracovat), účetní (je to lepší - na částečný úvazek, zatímco máte malou firmu).

S funkcemi správy můžete provádět sami.

Pokud nechcete vyčistit tiskovou místnost sami, nezapomeňte na čistící prostředek. Můžete si najmout ženu důchodového věku na částečný úvazek, protože vyčistit malou kancelář, kterou potřebujete pouze 1-2 hodiny ráno.

To vše znamená měsíční mzdové náklady.

Typografie - lukrativní myšlenka pro malé firmy

Doposud je poptávka po tištěných produktech stále vyšší a vyšší, což znamená, že potřeba tiskáren neustále roste. Úspěch tiskárny do značné míry závisí nejen na objemech produktů, které lze uvolnit, ale také na tom, jak rychle a přesně bude objednávka provedena. Se správnou organizací může tento typ podnikání přinést značné příjmy, a to i v případě, že podnik poskytuje velmi úzké spektrum služeb. Zařízení se hodí v malé kanceláři.

Výběr typu tiskárny

Než otevřete vlastní tiskárnu, musíte určit její formát. Bude to tiskárna plnohodnotná, která se zaměřuje na výrobu knih, novin a dalších významných papírových výrobků, nebo zda se bude jednat o mini-tisku dům, jehož hlavní činnost je zaměřena na poskytování tiskových služeb více drobných předmětů - vizitky, brožury, plakáty, kalendáře a další věci.

Ve většině případů bude nejpravděpodobnějším rozhodnutím otevírat minitisk. Existuje několik důvodů:

 • Otevření malého tisku nevyžaduje významné investice - minimální výše 500 000 rublů.
 • Na začátku práce je nepravděpodobné, že byste mohli poskytnout tisku s velkými objemy objednávek na tisk knih a časopisů, ale malé - docela.
 • Se správným řízením obchodu může mini tiskárna vždy roste do vážnější společnosti.
 • Může to být skvělý doplněk k hlavnímu podnikání. Reklamní agentury, časopisy a noviny často otevřou své tiskárny.

Registrace tiskárny

Jako každý jiný typ podnikání vyžaduje otevření tiskárny registraci u daňového inspektorátu. Při registraci mini tiskárny stačí získat status IP. V takovém případě ani nemáte povolení k podnikání. Pokud hodláte otevřít několik poboček, musíte se zamyslet nad registrací společnosti LLC.

Před otevřením musíte získat povolení od:

 • požární kontrola;
 • dohled nad dodržováním předpisů o ochraně práce.

Přirozeně, dříve nebo později budete muset najmout zaměstnance, kteří budou pracovat ve vaší společnosti, a z toho vyplývá, že potřebujete také registraci v penzijním fondu a ve službách zaměstnanosti.

Výběr prostor

Důležitým krokem při otevírání je výběr místnosti. V průměru je dostatek prostoru pro mini tiskárnu v rozmezí 40-50 m. Sq., Vybaveno větráním a elektroinstalací s kapacitou větší než 280 W. Důležité je také mít toaletu a místnost pro pracovníky, kde mohou odpočívat mezi prací.

Také by měla být místnost rozdělena do několika zón:

Je žádoucí, aby každý pokoj měl samostatnou místnost.

Je lepší nechat pronajmout pokoj v bytovém domě, ale v budově obchodních center nebo vzdělávacích institucí. Provoz zařízení tak nebrání sousedům, zejména pokud bude objednávka provedena v noci. K vybudování hotových výrobků musí být také pohodlný přístup do budovy.

Nezáleží na tom, kde bude vaše tiskárna umístěna - v centru města nebo na okraji města, hlavní věcí je, že prochází hodně lidí. Ideální volba - otevření v blízkosti univerzit, obchodních center. To znamená, že na těch místech, kde bude vysoká poptávka po tiskových službách.

Zařízení pro minitisk

Jakmile budou nalezeny prostory, můžete pokračovat v nákupu zařízení. K zahájení projektu potřebujete:

 • Rizograf A3 s rychlostí tisku 60-130 kopií za minutu.
 • Přítomnost rizografu ve formátu A3 výrazně zkracuje čas vytištění stránek listů formátu A4, neboť dvě takové listy se vejde na jednu stránku A3.
 • Kopírovací formát A3, rychlost tisku 15 kopií za minutu. Další vlastnosti: fotový válec pro 100 000 až 120 000 stran, toner pro 3000 kopií.
 • Barevný laser schopný zpracovat za minutu z 8 stránek, s tonerem a fotomateriálem o velikosti 7 500 stran.
 • Skener s podporou formátu 216 x 279 mm a přítomností funkce přenosu přijatého obrazu přímo v tiskárně.

Pokud máte velmi omezený počáteční kapitál, můžete si zakoupit podporované zařízení.

Tiskárna nebude dělat bez takového vybavení, jako je:

 • Počítač;
 • Kopírovací rámečky;
 • Fréza pro 500 listů papíru;
 • Stroj na ohýbání a upevňování;
 • Laminátor;
 • Vázací stroj;
 • Sešívačka;
 • Telefonní číslo.
 • master-film pro risograph;
 • výměnný fotobalík na kopírce;
 • výměnný buben pro laserovou tiskárnu;
 • papírový formát A3 a A4.

Při nákupu spotřebního materiálu se řídit doporučeními servisních služeb. Nesprávně vybraná levná barva může trvale deaktivovat vaše zařízení.

 • několik tabulek;
 • židle;
 • pohovka nebo křesla pro zákazníky;
 • chladič s vodou;
 • skříňky;
 • stolní lampy.

Pracovníci tiskárny

Dále byste měli zaměstnávat pracovníky v tiskárně. V počátečním stádiu stačí pár lidí. Pracovní zkušenost zároveň není vždy povinná, zaměstnanci mohou být vyškoleni k tomu, aby přímo pracovali ve výrobě. Kromě toho někteří zaměstnanci na začátku nemohou mít plný úvazek.

Pro práci tiskárny potřebujete:

 • Návrhář pro výrobu brožur a letáků;
 • 2 provozovatelé kopírovacích strojů;
 • Čistší, můžete na poloviční čas;
 • Účetní, rovněž přijatý na částečný úvazek;
 • Manažer práce s klienty. Tuto funkci může provádět majitel;
 • Bookbinder.

Je třeba poznamenat, že vrchol objednávek obvykle spadá na zimní období před novým rokem a v září. Proto je třeba zvážit možnost nepřetržitého provozu tiskárny v době špičky objednávek.

Služby tisku

Dalším krokem při otevírání tiskárny bude sestavení seznamu služeb a ceníku.

Hlavní služby poskytované mini tiskárnou:

 • Služby pro barevný a černobílý tisk, které zahrnují tvorbu formulářů, letáků, brožur, vizitek, plakátů, kalendářů. Můžete vytvářet informační bulletiny a formuláře;
 • Vázání;
 • Laminování;
 • Skenování.

Mezi další služby patří:

 • vytvoření a uložení pohlednic;
 • tvorba reklamních brožur a brožur;
 • vytváření notebooků s obálkami;
 • předtiskové služby;
 • zpracování po tisku.

Propagace a vyhledávání zákazníků

Zkušenosti ukazují, že hlavními spotřebiteli tištěných výrobků jsou vládní instituce, vzdělávací instituce, banky a firmy, restaurace a kavárny. Reklamní agentury, malé vydavatele, studenti, jednotlivci jsou často kontaktováni.

Hlavní objednávky jsou na tisk metodických pomůcek, formulářů, menu, reklamních a informačních brožur, vizitek, diplomů a abstraktů.

Pro úspěšnou propagaci je třeba nejdříve připravit vzorky výrobků, aby se zákazníci mohli seznámit s kvalitou tisku. Musíte také vytvořit vlastní webové stránky, kde musíte mít ceník, pracovní podmínky.

Také zákazníci mohou být vyzváni různými společnostmi pomocí jasných značek, letáků a vizitek. Bude užitečné zavést flexibilní systém slev a bonusů pro zákazníky.

Při objednávání musíte dodržovat následující zásady:

 • Objednávka velkého objemu práce zahrnuje uzavření smlouvy;
 • Objednávka pro malý objem je přijata za přítomnosti zákazníka.

Přibližný obchodní plán

Přinášíme vám k dispozici přibližný obchodní plán (co je to?).

Výdaje

 • Registrace společnosti - 20 000 rublů;
 • Pronájem prostor - 20 000 rublů za měsíc;
 • Nákup zařízení - 400 000 rublů;
 • Nákup nábytku - 100 000 rublů;
 • Nákup spotřebního materiálu - 100 000 rublů;
 • Saldo zaměstnanců - 100 000 rublů;
 • Reklama - 50 000 rublů;
 • Ostatní výdaje - 50 000 rublů;
 • Celkové náklady: 840 000 rublů;

Tyto výpočty jsou založeny na pořízení nových zařízení. Při nákupu podporovaného zařízení budou náklady mnohem nižší.

Příjem

Přibližná cena za kopii je 30-40 kopií, formát A3 a A4 15-20 kopecks. Okraj může být od 5 do 20 kopek, v závislosti na regionu a průměrných cenách tiskových služeb.

Například v počáteční fázi vyhotovíte asi 10 000 výtisků za den ve formátu A4, přirážka je 10 centů. Čistý zisk za měsíc v počáteční fázi bude tedy:

(10 000 * 0,1) * 30 = 30 000 rublů.

A je to jen pro tiskové služby. Navíc pro služby předtiskové a potiskové práce můžete vydělat zhruba 50 tisíc měsíčně pouze v prvních měsících práce. Jakmile budete mít vlastní zákaznickou základnu, zisky budou růst pouze.

Odplata malé tiskárny je jen rok. Zisk začne přinést již do konce druhého roku práce.

Výhody a nevýhody

Několik slov o výhodách a nevýhodách otevírání vlastní tiskárny.

Výhody:

 • vysoká poptávka;
 • možnost kombinovat s jiným typem podnikání;
 • nevyžaduje vysoké náklady (kde získat peníze pro podnikání);
 • nevyžaduje velkou plochu;
 • rychlá návratnost.

Nevýhody:

Video návod, jak otevřít tiskárnu

Naučte se, jak otevřít vlastní tiskárnu, jaké vybavení koupíte a na co je třeba věnovat zvláštní pozornost při výběru materiálů. Špecialista vám řekne, kolik času může stát za to, že otevřete vlastní firmu a jak rychle se tento typ činnosti vyplácí. Kromě toho obdržíte užitečné rady ohledně organizace a propagace tiskárny.

Vlastní tiskárna je velmi ziskový typ podnikání. Chcete-li ji otevřít, potřebujete od 500 000 do 900 000 rublů, které se vrátí do jednoho roku po otevření. Hlavní věc je zaměřit se nejen na rychlost provádění objednávek, ale také na kvalitu výrobků.

Jak otevřít tiskárnu od začátku

Dnes jsou tiskové služby poptávané téměř v jakémkoli oboru. Z tohoto důvodu bude realizace takového projektu zcela jistě splatit všechny prostředky, které jsou do něj investovány. Mimochodem, k tomu, abyste zahájili podobný start, nemusíte mít výrazné úspory, protože práh vstupu do podnikání je poměrně nízký. Zvažte podrobnosti tohoto závazku podrobněji, abyste mohli posoudit možná rizika a zjistit proveditelnost myšlenky jako celku.

Možné formáty činnosti

Začátek podnikatelů může doporučit takovou věc, jako je otevření vlastní tiskárny. Právě toto podnikání nevyžaduje zvláštní dovednosti a znalosti, a proto je zcela univerzální. Jinými slovy, je k dispozici pro většinu začátečníků, kteří nemají značné finanční prostředky. Musíte samozřejmě začít rozvíjet myšlenku s přesnou definicí formátu budoucích aktivit.

Obecně lze v této oblasti dnes pracovat v několika oblastech. Samozřejmě, že mini tiskárna jako podnik bude nutně zisková, pokud začnete vyrábět různé reklamní produkty. Současně můžete zákazníkům nabídnout kompletní balíček těchto služeb - od návrhu a rozvržení až po připravené brožury a letáky. Můžete také vyvíjet loga, formuláře, kalendáře a další produkty, které společnost používá.

Tisk je dnes také poptávka. Zároveň v závislosti na zakoupeném zařízení můžete doplnit seznam poskytovaných služeb s verzemi listů a rolí. Poté jsou možné příkazy k tisku týdenních vydání a různých časopisů.

Jako dodatečné služby doporučují specialisté tohoto odvětví nabízet zákazníkům laminování, vytváření vazeb a vytváření kopií dokumentů. Jak můžete vidět, seznam možných směrů pro začátečníky je poměrně objemný a umožní vybrat si místo, které je pro něj vhodné. Je důležité přesně určit, jak plánujete podnikat. Může se jednat o organizaci provozních služeb nebo o podnikání uzavřeného cyklu. Od tohoto okamžiku závisí na rozhodnutí o výrobních problémech s umístěním, nákupem vybavení a náborem pracovníků.

Právní základ

Samozřejmě musíte začít pracovat s registrací aktivit. Společnost by měla být registrována v závislosti na zvoleném formátu případu. Například při plánování organizace expresní služby v malé kanceláři je vhodné zaregistrovat se u daňových úřadů jako IP. To vám ušetří čas na outsourcing a reporting.

Větší projekt, například otevření tiskárny od začátku, počítá s perspektivou dalšího rozšiřování obchodu, umožňuje návrh společnosti jako akciová společnost. Koneckonců, v tomto případě budete muset uzavřít smlouvy s právnickými osobami, například redakcemi novin a časopisů. Je pravda, že tato metoda registrace je o něco náročnější na práci a vyžaduje povinné přijetí zkušených účetních.

Určit směr práce a hledat potenciální zákazníky

Při sestavování základní koncepce projektu je důležité jasně porozumět segmentu, který chcete pokrýt. Takže si můžete vybrat z následujících hlavních typografických oblastí:

 • reklamní průmysl;
 • výroba časopisů a knih;
 • vydávání novin;
 • podnikání ve výrobě obalových výrobků.

Snad nejméně časově náročná a nejvýnosnější sféra je replikace propagačních produktů. Přestože tato oblast nepochybně představuje nejvyšší finanční rizika v důsledku velkého počtu konkurenčních podniků.

Samozřejmě se doporučuje okamžitě soustředit se na výrobu kompletního cyklu, od návrhu výrobku až po potisk. To mírně zvýší šance společnosti na trhu a bude konkurenceschopné. Nezapomeňte, že ve většině případů zákazníci upřednostňují spolupráci tam, kde neexistuje žádné zprostředkování, a objednávka projde celým technologickým řetězcem v jednom podniku.

Dobrou myšlenkou je spolupráce s reklamní agenturou. Díky tomu budete moci najít své první zákazníky a získat vážné objednávky. Samozřejmě kvalitativně provedená práce jistě zvýší image vaší společnosti.

Pokud hledáte klientelu, zde budete muset ukázat vytrvalost a vytrvalost. Je důležité poskytnout informace o vaší firmě ve všech referenčních publikacích města. Někdy se můžete pokusit pracovat s přáteli tím, že jim nabídnete své služby. Volání k různým společnostem, které mohou mít zájem o takovou službu, mohou také dát pozitivní výsledek. Jedním slovem byste měli maximálně vyplnit informační prostor, ale musíte to dělat nenápadně.

Hledání oblasti výroby

Hlavní věc, kterou potřebujete k otevření tiskárny, je místnost, kde můžete umístit řadu obráběcích strojů a kanceláře. Zde bude vše záviset na směru vaší práce. Obvykle stačí, aby si nováčik pronajal prostor o rozloze přibližně 50 metrů čtverečních, aby našel zařízení potřebné k zahájení práce a přidělil prostor pro příjem klientů.

Mini-tisk, zaměřený na výrobu propagačních produktů a poskytování vazby, kopírování a laminování, je docela vhodný ve velkém obchodním centru nebo univerzitě. Jediné nuance, které je třeba zmínit, se nesnaží pronajmout pokoj v obytných budovách. Hluk z obslužného zařízení způsobí neustálé stížnosti na váš podnik nájemcům této budovy. Interní plánování by mělo zajistit takové oblasti:

 • recepční místnost;
 • návrhářské pracoviště;
 • výrobní linka;
 • místo následného zpracování výrobků;
 • koupelna;
 • kabiny.

Zkuste najít pokoj, který má centrální nebo nezávislé vytápění a je připojen k napájecí síti výrobní kapacity (380 V). Samozřejmě, nezapomeňte se postarat o integritu vzduchových kanálů a výfukových systémů. Samozřejmě, že je žádoucí, aby byla budova umístěna v přístupném místě města, kde nebude pro vaše zákazníky obzvláště obtížné.

Výrobní linka

Poté, co jste vyřešili problém s nalezením místnosti, měli byste zvolit a zakoupit vybavení tiskárny. Kde začít hledat potřebné vybavení, budete vyzváni podnikateli, kteří již dosáhli určitých výšek v tomto oboru. Zpravidla se můžete omezit na nákup duplikátorů (risograph). Toto zařízení je optimální pro tisk malých výtisků a bude proto nepostradatelným nástrojem pro začátečníky mini-tiskárny. Také budete potřebovat kopírku pro formát A3 a počítač.

Později můžete zvýšit výrobní kapacitu zakoupením barevné širokoformátové laserové tiskárny, skenovacího zařízení a dalšího zařízení, které vám pomohou vykonávat vaše podnikání. Odborníci jsou jednoznační - neměli byste spěchat na nákup tiskových strojů, obzvláště pokud máte finanční prostředky. Je pravda, že nemusíte šetřit na nákup dobrého softwaru.

Zaměstnanci

Samozřejmě, že k zahájení výroby bude nutné plně zaměstnat personál. Zde můžete čelit některým obtížím, protože není snadné najít vysoce kvalifikované specialisty. Při plánování malé firmy je vhodné otevřít tyto volné pracovní pozice:

 1. Správce. Budete potřebovat osobu, která bude zpracovávat příkazy k vychystávání a třídění, jakož i zodpovědnost za marketingovou politiku společnosti (23 000 rublů).
 2. Návrhář. Tento příspěvek zajišťuje vývoj projektu a jeho úplnou přípravu na tisk (23 000 rublů).
 3. Carver. Volná místa zahrnují potiskovou přípravu výrobků, například balení, vyražení, řezání (23 000 rublů).
 4. Tiskárna. Osoba poskytující pracovní proces. Zpravidla je pro toto volné místo těžší najít uchazeče o zaměstnání, protože tato práce je navzdory vysokým platům velmi složitá a časově náročná (30 000 dolarů).
 5. Asistent. Otevřením tohoto pracovního místa můžete usnadnit práci tiskárny a zvýšit vlastní pracovní rezervy vaší společnosti (20 000 rublů).

Nezapomeňte, že je optimální najmout ty lidi, kteří vám mohou ukázat portfolio. Konkrétně, dostupnost zkušeností a tvůrčí myšlení zaměstnanců bude klíčem k prosperitě vaší společnosti. Můžete si trochu uložit převzít povinnosti manažera. Přibližné měsíční výdaje na výplatu mzdy tak činí 96 000 rublů.

Finanční plánování

Měli byste vzít v úvahu, že podrobný obchodní plán tiskárny s výpočty všech nákladových položek bude sloužit jako základ pro úspěšný a úspěšný projekt. Proto tento bod nezanedbáváte. Za prvé, je důležité určit počáteční investici v podnikání.

Samozřejmě, v závislosti na zvoleném směru se částka může lišit, ale princip rozpočtování zůstane stejný. Chcete-li například otevřít malou tiskárnu, musíte tyto náklady poskytnout:

 • pronájem pozemku pro dobu jeho uspořádání - 50 000;
 • práce na zařízení - 150 000;
 • registrace (FE, registrace pokladny) - 25 000;
 • nákup vybavení (risograf, kopírka, řezačka, laminátor, počítač, software, spotřební materiál) - 575 000;
 • kancelářský nábytek - 50 000;
 • náklady na reklamu - 80 000;
 • související náklady - 160 000.

To znamená, že můžete začít s podrobným obchodním plánováním s akumulací 1 090 000 USD. Někdy můžete vyřešit finanční problém bankovním úvěrem část této částky nebo zkusit získat státní dotaci. V tomto případě odborníci doporučují mít na skladě některé prostředky, které plně kryjí nájemné a plat zaměstnanců v prvních třech měsících. V našem případě to je přibližně 363 000 rublů. Takže prah vstupu do podnikání bude 1 453 000 rublů.

Seznam ročních nákladů vypadá takto:

 • pronájem - 300 000;
 • náklady na elektřinu - 230 000;
 • plat - 1 152 000;
 • spotřební materiál - 150 000;
 • daně a poplatky - 238 000;
 • ostatní výdaje - 200 000.

Jak můžete vidět, údržba výroby bude stát 2,270,000 rublů ročně. Nyní určíme, kolik projekt si sám zaplatí. Za tímto účelem se pokusíme vypočítat přibližný roční příjem a vypočítat výši zisku. Takže podle odborníků tiskárna přináší nejvyšší příjmy na podzim-zimní období. Zbytek roku jsou příjmy přibližně dvě třetiny příjmů za sezónu. S průměrným měsíčním hrubým příjmem 300 000 rublů bude roční obrat 3 600 000 rublů. Takže po odečtení běžných výdajů obdržíte 1 330 000 ks. čistý zisk. Pokud nezohledníte vytvoření stabilizačního fondu pro výplatu nájemného a mzdy poprvé, projekt bude plně splacen po dobu 10 měsíců práce, pod podmínkou otevření společnosti v září. Dokonce i odložení jisté částky na pojištění podnikání, návratnost investice po 13 měsících.

Dá se tedy dospět k závěru, že tento podnik je vysoce ziskový. Samozřejmě, hodně závisí na konkrétní situaci, ale obecný trend naznačuje dobré vyhlídky na takový závazek.