Autopůjčovna Cargo

Počet nákladních vozidel různých specifikací a vybavení je velmi velký. Jejich celkové rozměry vyžadují zvláštní podmínky pro údržbu, a to nejen technické, ale i hygienické. V poslední otázce je nedostatek návrhů na čištění velkých zařízení. Pokud se automobilové výplavy mohou nyní nalézt v kterékoli části města, majitel kamionu se bude muset snažit najít servisní místo. Nika je prakticky zdarma a čeká na aktivní podnikatele. Tento obchodní nápad je relevantní se správnou organizací, o níž se bude diskutovat v článku.

Specificita myšlenky

Podnikání v oblasti mytí nákladu není spojeno s grandiózní složitostí a nevyžaduje zvláštní znalosti. Podstatou je vybavit komplex s mycím zařízením a správně uspořádat podmínky a režim provozu.

Cílovým publikem jsou řidiči nákladních automobilů, majitelé nákladních automobilů, autobusy, nákladní automobily a další velkokapacitní speciální vybavení, které není vhodné pro běžné prací boxy. Vozík bez speciálního vybavení, který se čistí ručně, je obtížné. Proto bude požadavek na mytí vozidel vždy.

K realizaci podnikatelského nápadu je nutná správná volba místa - nákladní automobily mají omezení vstupu do určitých oblastí měst a dalších lokalit.

Nastavit komplex v centru města nebo v obytné čtvrti nemá smysl. Přilehlé území a krabice zaujímají rozsáhlou oblast. Je praktičtější si vybrat místo v průmyslové zóně, poblíž parkovišť, dálnice, na dálnici regionálního nebo federálního významu. Velkou průchodnost je základem pro výběr webu.

Aby praní fungovalo hladce, je zapotřebí přístupu k vodě a elektrické energii. Je důležité mít kanalizační systém a systém čištění odpadních vod. Během mytí vozíku se používá velké množství pěny a jiných pracích prostředků, které by neměly spadat do země, podzemní vody nebo komunikací. Bez čistícího zařízení nebude možné založit podnik na právním základě.

Existují dvě možnosti pro organizaci mytí vozidel:

 • Stacionární - je žádoucí koupit pozemky, aby nevznikly nepředvídané okolnosti v důsledku ukončení doby pronájmu a nutnosti přesunu.
 • Mobile - práce na cestě po dohodě se zákazníkem.

Chcete-li dosáhnout zisku v počáteční fázi, stačí otevřít jedno nebo dvojité mytí, které mají příležitost k rozšíření.

Právní aspekt

Pro realizaci projektu mytí nákladu je nutné zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti:

 • Pokud existují materiální základy pro implementaci myšlenky a absence partnerů, zaregistrujeme IP.
 • Pokud existují lidé s podobnými názory, kteří jsou připraveni investovat do podnikání, je lepší vydávat LLC s uvedením podílu na podkladových dokumentech.

Vybíráme kód z OKPD-2 - to bude číslo 45.20. Vybíráme správné místo pro budoucí komplex a vyhotovíme dokumentaci v případech:

 • Rospotrebnadzor.
 • Správa okresu / města.
 • Architektonické řízení.

Při výběru webu zkontrolujte možnost vývoje. Půda by neměla být v chráněné oblasti nebo vedle rezidenčních komplexů (odlehlost není menší než 100 metrů), zemědělská půda. Poté vyberte vývojáře pro pevný komplex.

Etapy realizace projektu

Před získáním souhlasu inspekčních a registračních úřadů je nutné rozhodnout, který typ mytí je relevantní pro vaše schopnosti.

 • Mobilní mytí je instalováno na rovné zemi bez položení základů. Po uzavření smlouvy s čerpací stanicí, velkým parkovištěm a autoservisem k pronájmu místa pro mytí automobilu můžete zkrátit pracovní dobu a náklady na nákup místa, které přiláká zákazníky rychleji.
 • Stacionární mytí vyžaduje velkou plochu. Vezmeme v úvahu průchodnost nákladní dopravy, možnost manévrování na komplex umývárny, umístění komunikací.

Volba určuje materiálovou stránku problému. Cena pozemků pro mladého podnikatele není vždy možná vzhledem k celkovým nákladům na vybavení záchytného zařízení.

Když jsme obdrželi příslušné doklady (osvědčení o vlastnictví nebo nájemní smlouvu), přijdeme do administrativy, abychom schválili obchodní plán.

Výstavba komplexu

Pro stacionární mytí je potřeba podrobný projekt, který umožňuje umýt vozíky různých rozměrů, počet praček a zařízení a systém čištění odpadních vod. Někteří výrobci zařízení pro mytí automobilů poskytují automatický systém čištění, ve kterém může být voda používána vícekrát, což šetří peníze vlastníka. Hangár je vybaven:

 • Pracovní plocha.
 • Relaxační místnost pro klienty.
 • Administrativní zóna.
 • Sklad pro skladování detergentů a dalších nástrojů.

Po vybudování objektu se zařízení a předmět uvedou do provozu po podpisu povolení dokumentů.

Výběr vybavení

Existují dvě možnosti pro vybavení nákladního automobilu:

 • Připravený automatický komplex, konfigurovaný pro mytí kontaktů a bezkontaktní mytí vozidel. Cena za jednu sadu je od 3 do 6 milionů rublů. Řídí jednu osobu, tráví méně vody a elektřiny.
 • Ruční komplex. Potřebujeme vyškolených lidí, kteří jsou schopni poskytovat službu rychle a efektivně. Spotřeba vody a energie je vyšší. Úspory na úkor zařízení, které budou stát zhruba 300 000 rublů, plus vybavení drenážních a ošetřovacích systémů.

Někteří začátečníci si vybírají automatický komplex, který je nakonfigurován tak, aby pracoval prostřednictvím programování v počítači. Nevyžaduje se žádný zvláštní personál. Dostatečný systém sledování videa a správce. Poskytuje skvělou obchodovatelnost během dne, může pracovat bez zastavení. Velcí výrobci zařízení pro mytí automobilů nabízejí výhodné podmínky spolupráce. Varianta práce na franšíze je možná.

Strana materiálu

Chcete-li spustit nejjednodušší umyvadlo, budete potřebovat značné investice:

 1. Nákup pozemků. Cena závisí na regionu a vzdálenosti od trasy (od tří do deseti milionů rublů).
 2. Výstavba umyvadla nebo vybavení objektu v závislosti na typu komplexu.
 3. Nákup zařízení a jeho instalace - v průměru cena se pohybuje od 500 tisíc do 6 milionů rublů.
 4. Aktuální náklady ze 100 až 200 tisíc rublů měsíčně.
 5. Reklama v počáteční fázi bude vyžadovat značné finanční prostředky na přilákání zákazníků.

Měsíční příjem závisí na typu služby. Ale průměrná kontrola na nákladní automobil je mnohem vyšší. Ceny se pohybují od 800 do 2500 rublů. Průjezd 20 vozů denně přinese příjmy z 35 tisíc rublů z jednoho umývárny. Ziskovost jímky je od 40 do 80 procent. Splácení dochází za 2-3 roky. Někteří aktivní podnikatelé s racionálním přístupem dosahují v prvním roce maximální výnosy.

Tipy pro začátečníky

Pokud se dřezy nákladu stanou vaší představou opravit, neinvestujte na maximum.

 1. Začněte s mobilním komplexem pro dvě úlohy. Zařízení můžete přenést, pokud není úspěšné. Bude vyžadovat méně dokumentů pro registraci.
 2. Studie nabídky trhu v tomto segmentu, přítomnost konkurence.
 3. Zvažte návrh franšízy.
 4. Věnujte pozornost reklamě a její relevantní poloze týkající se umývání. Umístěte banner v blízkosti silnice několik kilometrů, aby řidič viděl informace předem a neletěl mytí aut do rychlosti. Nechte karty v službách, parkovištích a dalších místech přítomnosti potenciálních zákazníků.
 5. Vytvořte bonusový program, například každý 10 promytí jako dárek, rozdávající kupón s poznámkou o další návštěvě.

Po úspěšném spuštění můžete rozšířit nebo přidat řadu služeb:

 • Cesta na kavárně.
 • Montáž.
 • Autoservis.
 • Prodej náhradních dílů.

Výběr závisí na poptávce a finanční stránce. Chování sleduje okolnosti.

Nakonec,

Naléhavost podnikatelského myšlení je nepopiratelná. Nika není obsazena, není konkurence. Pozitivní výsledek a stabilní příjem závisí na racionálním přístupu. Proto pečlivě prostudovat region, průchodnost nákladní dopravy, pohodlí umístění komplexu a zahájit projekt. Čisté musí být nejen automobily. Majitelé velkých vozidel se také starají o svůj status.

Mytí automobilů pro nákladní automobily

Všechny vozy jsou rozděleny do dvou kategorií, nákladních automobilů a automobilů. Pro nákladní automobily patří stroje, které jsou konstruovány speciálně pro nákladní dopravu a nikoliv pro přepravu cestujících.

Z toho vyplývá, že v této kategorii mohou být jak malé nákladní automobily, tak obrovské nákladní automobily. A to znamená, že rozměry a technické vlastnosti nákladních automobilů jsou velmi odlišné. Proto je velmi obtížné najít prací prostředek, na němž byste mohli efektivně umýt vozík nebo nákladní automobil. Koneckonců dnes je mytí nákladních vozů vzácným jevem a je mimo sílu moderních automobilových myček, aby uspokojily požadavky velkých vozidel.

Stacionární nákladní automobilové mytí

Proč je tak důležité umýt vozíky?

Nákladní vozidla je třeba umýt, stejně jako každý jiný způsob dopravy. U řidičů, kteří umývají vozy, je velmi důležité, a je zde řada důvodů:

 1. Za prvé, málo lidí chce řídit špinavé auto. Koneckonců, postupně od těla auta nečistoty budou transportovány do salonu, stejně jako dostat se do jídla a pití. Proto musí každý vědomý řidič dodržovat základní zdravotní standardy a pravidelně umývat vozidlo. S pomocí nákladního mycího automatu může být jakákoli rozměrová technologie přenesena do svého původního stavu navzdory míře její kontaminace.
 2. Za druhé, pokud je zařízení neustále v špinavém, zanedbaném stavu, nakonec se špína dostane do motoru a dalších systémů, což může vést k celkové a nákladné opravě. Z toho vyplývá, že pravidelné mytí těla a čištění kabiny nákladních automobilů výrazně prodlužuje jeho životnost a snižuje opotřebení strojního zařízení. Aby bylo možné umýt vozidlo, bylo vybavení vysoce kvalitní, musíte použít speciální zařízení.
 3. A za třetí: většina nákladních vozidel je používána k dodávce zboží, které jsou naloženy ze skladu a přepravovány body. Ale koneckonců, mnoho skladů má vlastní požadavky na technologii, která vstupuje na jejich území. Mezi nimi můžete často najít položku, která zabraňuje vstupu špinavého zařízení. Zvláště pokud je skladiště potraviny, protože prach a nečistoty letí ze špinavého auta. Proto, aby nebylo ohroženo načasování dodání nákladu, je lepší umýt si auto včas.

Autopůjčovna Cargo je určena k čištění všech zařízení: bagre a velké jeřáby.

Všechny peníze, které budou vynaloženy na úklid, se špičkovým výplatou v důsledku výrazného snížení nákladů na opravy a údržbu strojního zařízení. Pokud má technologie vozíku něco společného s potravinářskými výrobky, měla by se umýt pomocí speciální metody čištění. Standardní záchytný vůz není přinejmenším vhodný, protože neposkytuje dezinfekci automobilu.

Při každém mytí zařízení, které nese hořlavý náklad, musí být provedena dodatečná kontrola, aby byl stroj připraven k provozu.

Požadavky na myčky automobilů

 1. Uvnitř mycího vozu by měl být i v chladné sezoně udržován plus teplota nejméně 5 stupňů Celsia. V opačném případě porucha začne u jímky, protože při nízké teplotě nelze umyvadlo zcela fungovat.
 2. Je velmi důležité, aby stacionární mytí pro nákladní automobily bylo vybaveno dobrým systémem odvodnění horké vody. Mobilní zařízení mělo účinný systém čištění vody, protože pomáhá snižovat náklady.
 3. Pro efektivní fungování mycího automatu je velmi důležité mít nejen dobře zavedený systém zásobování vodou, ale i elektrickou energii.

Autopůjčovna Cargo jako podnik

Chcete-li zahájit podnikání v oblasti mytí automobilů, potřebujete dobře osvětlený pokoj, můžete ho najít, nebo se můžete připravit. Pokud mluvíme o druhé variantě, je velmi důležité vzít v úvahu všechny technické požadavky, které musí odpovídat mycímu automatu určenému pro mytí vozidel.

Nyní budeme definovat, s jakými klienty bude nákladní automobilový vůz řešit a zda bude mít poptávku. Zpravidla nákladní dopravci často přicházejí umýt nákladní automobily. A oni, zaplatím náklady na povolání, můžete říci, žít ve svých autách. Proto se jim nelíbí nikdo jiný, chci vidět auto čisté. Takové okolnosti jsou prvním důvodem velké poptávky po mycích službách.

Dalším důvodem je stav silnic v Rusku. Zde mluvíme nejen o povrchu vozovky, ale také o tom, kolik nečistot a prachu shromažďuje technik na jednu cestu. Dokonce ani po tom, co jsme od Novosibirska do Moskvy cestovali tak nevýznamně, není reálné udržet tělo čisté. A existuje mnoho takových důvodů, takže nemůžete pochybovat o požadavku na mytí nákladních automobilů. A mimochodem, konkurence v této oblasti ještě není velká.

Při otevírání provozu mycích strojů je velmi důležité dodržovat všechny požadavky na ochranu životního prostředí. K tomu je nutné snížit ukazatele ropných produktů a suspendovaných pevných látek během dodávky vody. Díky fungování systému čištění vody a dobrému oběhu může být výrazně sníženo nebezpečí automatického umytí nákladních automobilů.

Nejtěžší je najít vhodné místo pro tak velkou instituci.

Nejlepší je, pokud je někde mimo město, po trase, protože tam je velký proud kamionů. Také při výběru místa pro budoucí mytí byste měli zvážit možnost pravidelného zásobování vodou. Důležité je také, že u samotného umyvadla bylo místo, kde se obrátí velkokapacitní doprava, přesto bude i nadále nákladní.

Mobilní dřez dřezy

Další etapou je pronájem automobilové myčky. Existují dvě možnosti řešení tohoto problému: stavět stacionární pokoj nebo umístit mobilní mytí automobilů pro objemné vozy. A samozřejmě se zdá, že druhá možnost je mnohem přitažlivější než první. A zde jsou výhody:

  • rychlá montáž konstrukce, která nevyžaduje další zázemí, není třeba hledat, kde se má připojit na komunikaci a kanalizaci;
  • rychlá registrace všech potřebných dokumentů za mnohem méně peněz;
  • při nákupu mobilního mycího automatu bude všechna potřebná zařízení správně vybrána. To vás ochrání před zbytečnou "bolestí hlavy";
  • v případě potřeby se rychle přesouvá z jednoho místa na druhé.

Pouze zde náklady na mobilní mytí automobilů pro nákladní auta nejsou vůbec rozpočtové - od 2 do 6 milionů rublů. Ale je to možná jediná nevýhoda.

Zaměstnanci

Nyní se přesuneme k výběru správného personálu, abyste mohli začít. Celková potřeba 4 až 12 osob. Jsou to podložky a správce.

Ziskovost

Ziskovost takového podniku by měla být velmi vysoká. Po umytí nákladní dopravy potěšení není levná, cena závisí na velikosti zařízení, někde od 1000 rublů. Takže si představte, jestli průměr za den na autopůjčovně opraví 20 vozů - to je nejméně 20 tisíc.
V průběhu doby můžete v autě umístit obchod, jídelnu atd. A také rozšířit nabídku služeb myčky. Pak budou zisky stále více a více.

Mytí vozidel je novým směrem podnikání s automobilem

Začátek podnikatelů, kteří hledají atraktivní myšlenku na zakládání vlastního podniku, může mít zájem o mytí automobilů. Navzdory skutečnosti, že tato firma nabírá na síle, a v Rusku fungovat hladce přes 15.000 myčky pro automobily, jejichž služeb využívá více než 20 milionů. Člověka, tento segment je naplněn pouze 45%. Mytí vozidel je ještě vzácnější.

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 2 500 000 rublů.

Saturace na trhu je nízká.

Složitost zahájení podnikání je 3/10.

Obchodní přínosy

Nákladní doprava, kterou zapomněli podnikatelé, kteří otevřou toalety, potřebuje také péči. Mnoho nákladních automobilů je nositeli venkovní reklamy. Je nepravděpodobné, že by inzerent rád viděl tlustou vrstvu špíny namísto jasného plakátu a těžkého sloganu.

Autopůjčovna pro nákladní automobily je ve městech jedinečným fenoménem. V provincii neexistují žádné organizace, které by umyly nákladní dopravu. To znamená, že existuje poptávka po službě, ale neexistuje žádná konkurence. A to navzdory skutečnosti, že počet nákladních vozů na ruských silnicích přesahuje 5,5 milionů kusů.
Z výše uvedeného vyplývá, že umývání nákladních automobilů jako podnikání není jen slibným a vysoce výnosným podnikem. Zisk z takových činností však může výrazně převyšovat příjem získaný z automobilových myček pro automobily. Stačí porovnat náklady na službu:

 • majitel auta, mytí auta stojí 250 rublů. (průměrná cena služby);
 • Minimální náklady na mytí nákladních vozidel se pohybují od 700 do 2000 rublů.

První věc, kterou musíte udělat, je vytvořit kompetentní obchodní plán pro nákladní automobil, který obsahuje podrobné pokyny, finanční výpočty a zohlednění možných rizik.

Hlavní etapy, které jsou v projektu zvažovány, by měly být:

 • sledování trhu v oblasti zjišťování;
 • výběr místa;
 • nákup vybavení;
 • nábor;
 • ekonomické výpočty: investice na počátku, měsíční výdaje, ziskovost.

Umístění myčky

Správně zvolené místo hraje velkou roli v organizaci úspěšného podniku. Zvláště aktuální umístění umyvadla u velkých vozidel, které nemohou cestovat na určitých úsecích silnice. Je ekonomicky výhodné otevřít automobilové mytí nákladních automobilů na dálnici, kde se neustále pohybuje velký tok strojů nebo v oblasti příměstských uzlů velkých vozidel.

Odborníci doporučují při organizaci podnikání, aby se spoléhali na následující informace získané v důsledku studie trhu služeb nabízených mytí vozidel:

 • počet strojů, které lze umýt;
 • skutečný počet nákladních vozidel vstupujících do umyvadla;
 • doba maximálního zatížení mycího automatu;
 • plán práce;
 • umístění;
 • frekvence návštěv automobilů;
 • druhy dopravy, které tento mycí automat nabízí.

Mobilní moduly

Nákladní vozíky na mytí vozidel mohou být stacionární nebo mobilní. Současně bude otevírání mobilního salonu stát podnikateli mnohem levnější než výstavba stacionárního pavilonu.

Výhody mobilního mytí ve srovnání se stacionárním podnikem:

 • snadná instalace a demontáž konstrukce;
 • nepotřebuje speciální platformu, perfektně instalovanou na jakémkoli tvrdém povrchu (asfalt, půda);
 • nevyžaduje připojení k elektrické síti, vodovodnímu a kanalizačnímu systému;
 • v počáteční fázi nepotřebujete shromažďovat velké množství dokumentů.

Mobilní automatické podložky pro nákladní automobily, vyrobené na klíč, stojí od 2 000 000 do 5 000 000 rub.

Následující zařízení jsou součástí sady automatického mytí, vybaveného systémem s plným cyklem:

 • strojní zařízení, které přijímá nákladní dopravu;
 • Speciální nádrže, ve kterých je voda skladována;
 • vodovodní systém;
 • ruční mytí vozidel;
 • ventilační systém;
 • osvětlovací zařízení;
 • topení;
 • napájení.

Výrobci zaručují dlouhou životnost hotových konstrukcí s ohledem na jejich pevnost, spolehlivost a přesnost.

Požadavky na zaměstnance

Při výběru personálu nevěnujte pozornost zkušenostem a kvalifikaci žadatelů. Je důležité, aby zaměstnanci byli zodpovědní a výkonní. Pověst podniku závisí na kvalitě prováděných postupů. Praní na jedno místo může být omezeno na jednu podložku na jednu směnu. To znamená, že pokud je provozní režim prostoru pro cestující 2 až 2, stačí 2 osoby.

Otevření stacionární podložky

Po jednobuněčném mobilním praní začalo přinášet stabilní příjem, můžete přemýšlet o výstavbě hlavního stacionárního salonu. Předpoklad by měl mít takovou plochu, že v ní bylo možné přidělovat místo nejen pod umyvadlem nákladní dopravy, ale i pod dílnu, a také mini-prodej náhradních dílů. Mělo by být okamžitě stanoveno, že takový projekt bude vyžadovat vážné finanční investice a časové náklady. Náklady na stavbu budou vysoké, takže v případě potřeby bude těžké ji prodat.

Pokud neexistují žádné prostředky na výstavbu, pak je možné pronajmout prostory pro ATP. V tomto případě bude podnikatel chytit dva ptáci s jedním kamenem: méně problémů s dokumenty, a místo je obvykle známé všem majitelům automobilů.

Podnikatelský plán pro stacionární mytí by měl zohlednit velikost vozů, které budou využívat jeho služby. Rozměry strojů, pro které je salon vytvořen, znemožňují jeho výstavbu ve městě, zejména v centrální části. Tento faktor ovlivňuje také uspořádání instituce a její oblasti. Přístup k mytí by měl být pečlivě promyšlen, stejně jako pohyb strojů uvnitř podniku. Problematika zásobování vodou je řešena ve fázi výstavby.

Důležité je poskytnout myčku pro vozy s funkčním systémem vypouštění horké vody.

Zařízení pro stacionární mytí automobilů

Dále je nutné zakoupit vybavení pro mytí aut. Při výběru byste měli věnovat pozornost kvalitě technických zařízení, jejich funkčnosti a výkonu.

Rozhodujícím faktorem při výběru mezi mobilním a stacionárním praní je cena zařízení pro mytí vozidel. Minimální modulární souprava, vypočítaná pro jedno auto, stojí asi 2 500 000 rbl. Náklady na vybavení stacionárního podniku závisí na typu prádla:

 • kontakt nebo bezkontaktní;
 • ruční nebo automatické.

Přibližné náklady na zařízení pro mytí a pračky na stacionární myčky:

 • cena kompresoru se pohybuje od 10 000 do 15 000 rub.
 • vysavač pracího prostředku - od 20 000 do 27 000 rub;
 • cena vysokotlakého zařízení s topením příchozí kapaliny - od 70 000 rub.
 • cena vysokotlakého přístroje, který dodává vodu na 1 poště - od 25 000 rublů.

Celková cena za jednorázové ukládání nákladu je asi 130 000 rublů. Může být nutné koupit systém čištění odpadních vod a další doplňková zařízení. To bude asi 250 000 rublů.

Zajímavé články:

Instalace portálu

Nejlepším přístupem k dosavadnímu vybavení jsou automatické portálové výlevky pro nákladní vozidla, které strávily desetkrát méně času při mytí vozidla. Jsou vybaveny jak bezkontaktním mycím systémem, tak kartáčem.

Princip mytí automobilů je tak dlouho, jak je vozidlo v klidu, podél kolejí se pohybuje prací portál. Sada potřebných funkcí je uložena ve speciálním programu. Celý postup trvá déle než 10 minut.

Systém mytí portálu

Díky vysokému tlaku má zařízení následující výhody:

 • rychle odstraňuje led a změkčuje starou nečistotu;
 • zajišťuje efektivní servis komplexní dopravy: mytí nádrží, směšovačů, speciálních. strojírenství a další;
 • díky němu se provádí čištění kol a jiných těžko přístupných částí vozu;
 • Kartáče co nejrychleji umyjte boční plochy, které mají velkou plochu.

Za portálová zařízení na mytí nákladních automobilů stojí 2 500 000 rublů. a vyšší. Cena závisí na výrobci a výrobě vybraného zařízení. Odborníci upřednostňují zařízení společnosti Karcher, která má vynikající pověst na trhu zařízení pro mytí automobilů.

Finanční část

Získání chemikálií a filtračních prvků u dřezu stojí podnikatel 35 000 - 40 000 rub. za rok.

24hodinová nákladní autopůjčovna v chladné sezóně spotřebuje asi za 10 litrů nafty za 24 hodin. V penězích to je asi 350 rublů.

Chcete-li umýt jedno vozidlo, je nutné vynaložit přibližně 3 kW elektrické energie.

Nádrže obsahují asi 6 m3 vody. Každý měsíc je nutné přidat asi 1,5 m3 kapaliny.

Výpočty jsou prováděny pro mytí automobilů, které slouží až 15 vozům denně.

Jak víte, umístění dřezu výrazně ovlivňuje jeho ziskovost. Salon, který se nachází na rušné dálnici, zavolá asi 15 vozů denně. Minimální cena služby je 700 rublů, což je 10 500 rublů. za 24 hodin a 315 000 rublů. za měsíc. Vzhledem k měsíčním výdajům, a to je 25% - 30% z výnosů (včetně daně a mzdového fondu), zisk mobilního mytí automobilů se bude pohybovat mezi 220.000 - 235.000 rublů. Toto je minimální indikátor.

Oblíbené publikace:

Malovat fotoaparát pro auta jako podnikání - vyhlídky organizace.

Několik užitečných tipů pro nastavení podnikání

Než otevřete nákladní automobil, stojí za to konzultovat s odborníky o organizačních aspektech. Několik doporučení je uvedeno níže.

 1. Začínající podnikatel by měl vzít v úvahu, že povolení otevřít od Rospotrebnadzor připravit na 14 dní, někdy déle. Příprava a provedení všech dokumentů potřebných pro práci trvá 3 až 6 měsíců.
 2. Musíte začít s instalací jednoho místa. V budoucnu je vhodné rozšiřovat síť přidáním několika dalších modulů.
 3. Automatické mytí nákladu by mělo být umístěno ve vzdálenosti nejméně 100 metrů od obytných budov. To je hlavní požadavek SES.
 4. Dobré místo pro praní je rušná silnice, kde každodenně prochází asi 20 000 vozů.
 5. Je výhodné otevřít mycí automat na jaře nebo na podzim, když jsou na silnicích špína a vlhkost vzduchu má maximální hodnotu. Nejvíce nešťastná sezóna je léto.
 6. Počet vozů v kabině závisí na denní době. Špičkové zatížení automobilových praček klesá v období od 6 do 9 hodin.
 7. Není žádoucí instalovat boxy v blízkosti konkurenceschopných podniků.
 8. Maximální zisk lze získat z automobilových myček, fungujících v blízkosti velkých parkovacích míst a garážových družstev.

Pokračování v rozhovoru o ziscích je třeba poznamenat, že rentabilita mycí automaty pro nákladní dopravu dosahuje 35% a závisí na kvalitě zařízení a automatizaci procesů. Rozšíření podnikání se nezaměřujte na nákup nových boxů a strojů na mytí automobilů. V této oblasti si můžete zvolit další směry: otevřít sklad náhradních dílů, kavárnu na silnici a tak dále.

Vlastní podnik: Autopůjčovna pro nákladní automobily

Jednou z nejslibnějších oblastí je mytí automobilů.

Autopůjčovna pro nákladní automobily: Transparentní obchod

- Pros mytí auta - je to jednoduché a transparentní podnikání, - řekl Michail Shvedov, ředitel společnosti „Eurotech“, která dodává zařízení pro mytí avtotransporta.- nevyžaduje zvláštní znalosti, jako je stejné myčce. Proto se aktivně zajímá o investory z "neautomatických" oblastí.

Kromě toho se jedná o činnost, která není trestná.

Podle Mikhaila Shvedova na tomto trhu dnes převážně hrají malí hráči.

Nicméně, dřez umístěný na dobrém místě, může slušně vydělat. Jeden den může být dvoupodlažní "bod" umýt 30-70 vozů.
Další položky příjmu - úklid a čištění salonu atd.

Celkem 10-15 tisíc příjmů za měsíc.

Průměrná ziskovost tohoto podniku činí 30%. Mnoho automobilových výplachů používá procentní model odměňování za práci: až 50% má pračku.
Minus daně, himsredstva, pomůcky - a mít zisk asi 20 až 40%, což je 3 až 7.000 $ pro dvuhpostovaja auto dílenské ruční čištění systému.. Ale tam, kde jsou instalovány automatizované systémy, které umožňují, aby dvakrát umýt auto tak rychle, zisky, samozřejmě, hodně ve způsobu vyshe.Odnako touží otevřít tento obchod stojí za vážný problém, nedostatek vhodných prostor a pozemků.

- Když k nám přichází osoba a říká: Chci postavit myčku - první věc, kterou se ptáme: máš půdu? - říká Mikhail Shvedov. Koneckonců s místy pro stavbu v hlavním městě je velmi těsné. Faktem je, že rozdělení městských pozemků v Moskvě na podobnou činnost je v současné době pozastaveno. Proto je sekundární trh často hlavním zdrojem pronájmu půdy nebo majetek pro výstavbu aut. Proto je cena pozemku kosmická.

Problémové místnosti jsou neméně problematické. Koneckonců, ne každý hangár nebo pomocná místnost závodu je vhodný pro takové podnikání: vyžadují se zvláštní zařízení pro ošetření, které budou kontrolovány příslušnými organizacemi.

Mycí stroje pro nákladní auta: Šampony pro nákladní auta

Vedle standardních myček automobilů by podnikatelé měli bližší pohled na méně rozvinuté oblasti.

- Investor by měl věnovat pozornost téměř prázdné oblasti - mytí automobilů pro těžká vozidla, - říká Shvedov. - V Moskvě av Rusku jako celku je to velký problém. Na dálnici Moskva - Petrohrad je například asi deset.

A poptávka po této službě je a značná. Dnes velmi velké procento přepravy "nese" reklamu na svých deskách a inzerentovi se to nemusí líbit, pokud je drahá reklama pokryta silnou vrstvou prachu a nečistot.

- Ziskovost tohoto podniku může být vyšší než rentabilita automobilů pro "auta", pokračuje Shvedov.

- Nedávno jsme dokončili práci na podobném projektu, jehož rozpočet činil zhruba 400 tisíc dolarů (zákazník však již měl pozemek). Podle našich výpočtů by se toto zařízení mělo vyplatit během sedmi až osmi měsíců.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem můžete vyvodit závěry o perspektivách takového podnikání. A nezastav se tam. Mimochodem: podle noviny "Business", na severu Moskvy funguje "erotické" mytí aut. Tam je přesně to, co si všichni dobře pamatujeme z filmů a klipů - spiknutí je zničeno do otvorů: moře pěny, houbičky,
motorista sedí v kabině, a v této době dvě nebo tři mladé dámy topless umýt hudbu svého auta. Oni říkají, že toto umyvadlo má mnoho pravidelných zákazníků, navzdory vysokým nákladům na služby. Příkladem pro ostatní: podívejte se na nové přístupy!

Zdroj: věstník marketingové a podnikatelské praxe Obchodní tisk

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchod od nuly: nákladní automobil

Autopůjčovna v Rusku je lukrativní, protože téměř každý rok je auto na silnici vystaveno znečištění různých druhů. Důvodem je velké množství srážek, špatná kvalita vozovky a tak dále.

Zvláštní odvětví podnikání je mytí na nákladní automobily, které budeme diskutovat níže. Potřeba těchto služeb vznikla už dávno. Zjistíme, zda je výhodné investovat do tohoto směru podnikání.

Obchodní registrace

Pokud máte v plánu poskytovat služby, nezapomeňte se zaregistrovat jako daňový poplatník. Pokud se ukáže, že umývání funguje bez dokumentů, bude obtížné vyřešit tento problém.

Toto podnikání je dobré, protože i dnes, s řadou zboží a služeb, umýt vozík je opravdovým problémem. Zaregistrovat právnickou osobu nebo IP? Bude snadnější spravovat firmu.

Způsob zdanění lze zvolit nezávisle, přičemž přibližně vypočteme velikost zisku. Nejčastěji majitelé automobilových myček zvolí zjednodušený režim. V takovém případě můžete uložit účetního a spravovat pracovní postup sami. Navíc to není skvělé.

Výhody takové formy podnikání, jako je LLC, je třeba také zvážit:

 1. Možnost uzavírat smlouvy a provádět bezhotovostní vypořádání s právnickými osobami.
 2. Nedostatek finanční odpovědnosti v případě selhání.

Velké množství nákladních automobilů vlastní právní subjekty (dopravní společnosti, velké obchodní sítě, firmy prodávající průmyslové zboží, zemědělské podniky). Nejlepší je přilákat je jako zákazníci.

I před registrací bude nutné se zaregistrovat u daňového inspektorátu, vybrat a uspořádat prostory, uzavřít smlouvy. Balíček dokumentů pro registraci je následující:

 • dopis od společnosti Goskomstat;
 • zakládající dokumenty;
 • osvědčení o zápisu do daně;
 • registrační karta pokladny;
 • doklady o použitých prostorách (nájemní smlouva nebo osvědčení o právech majitele);
 • Cestovní pas;
 • koordinace s SES;
 • požární povolení;
 • povolení používat venkovní signage;
 • smlouvy s veřejnými službami.

Povolení je uděleno společností Rospotrebnadzor. Období jejího příjmu může být zpožděno, proto při registraci podniku musíte jednat rychle. Všechny organizace prosazují své požadavky, proto předem upřesněte, co se od vás bude požadovat, abyste neztráceli drahocenný čas.

Organizace obchodu

Kromě procesu papírování bude v první fázi vyžadovat organizaci práce. Nejprve určit typ mycího automatu:

Mobilní nebo stacionární mycí automat?

Samozřejmě, mobilní mytí je levnější a rychlejší instalace (v období dvou až tří dnů). V případě potřeby je můžete jednoduše rozložit. Stacionární je samostatná místnost postavená vlastními silami nebo pronajata.

Mobilní hangáry jsou východiskem, když neexistuje pozemek pro výstavbu a místo je velmi výhodné z hlediska ziskovosti podniku. V ostatních případech je nejlepší otevřít stacionární podložku.

V úplné sadě bude vše potřebné, povolení k činnosti v tomto případě dostat mnohem jednodušší. Co nakonec zvolit, je rozhodnout majitelé.

Umístění a umístění

Z hlediska konstantního zisku je důležité:

 1. Na mytí auta se nacházelo poblíž města poblíž rušné dálnice.
 2. K uzavření nebyli konkurenti.
 3. Že tam byl vodovod.
 4. K vchodu a výstupu z dopravy byla vhodná i pro velké nákladní automobily.

Samozřejmě je lepší investovat jednou do nákupu pozemků a výstavby stacionárního pokoje než k přesunu z místa na místo.

Před zahájením podnikání je důležité provést analýzu. Chcete-li to udělat na jaře, musíte přijít do jedné z automobilů vašeho města a zjistit, zda tam jsou fronty, zjistěte náklady na poskytování služeb. Jar je špičková sezóna práce, v létě nebude velký počet zákazníků, objeví se znovu až v září, kdy prší.

Pomůže to nejen pochopit proces práce a učit se některé nuance, ale také určit jejich budoucí pracovní plán, navrhované místo, typ služby.

Volba místa pro jejich aktivity je nejdůležitější podmínkou pro rychlý zisk. To by mělo být vhodné pro tento druh dopravy (nikoli do centra města), prostorné, funkční.

Zařízení

Pokud je v případě mobilního praní veškeré vybavení zakoupeno v soupravě, pak při stavění stacionárního pokoje budete muset věci vyzvednout sami.

Všechna zařízení mohou být rozdělena do dvou typů:

 1. Pro mytí těla.
 2. Pro mytí auta.

Předem zjistěte, co bude součástí vašich služeb. Sedan nákladního automobilu je druhým domovem řidiče. Lety, které trvají několik týdnů, je živí a jíst ve stejné místnosti. Pro každého řidiče je důležité, aby salon jeho auta byl čistý.

V důsledku toho budete možná potřebovat:

 • Vysavač pro automobily;
 • sada profesionálních kartáčů a hadrů ve velkém množství;
 • naftový ohřívač;
 • osvětlovací zařízení;
 • kompresor;
 • kompresor vody;
 • prostředky k praní a ošetřování salonu.

Výběr vybavení by měl být proveden v souladu s budoucím tokem podniku pod určitým počtem míst a podložek. Prostředky pro péči budou neustále dopaitsya.

Zaměstnanci

Minimální počet zaměstnanců je dva podložky. Musí se navzájem měnit podle schváleného plánu. Pokud je na dřezu několik míst, měl by se počet zaměstnanců zvýšit.

Práce podložek by měly být pod dohledem správce. Bude také kontrolovat a přijímat platbu. Pokud je posun denní, rozdělte jej na dvě období (den a noc). To platí pro všechny zaměstnance, protože umývání vyžaduje fyzickou sílu a unavený pracovník na noční směně jen zkazí vaši pověst.

Koncentrace ze strany správce je také důležitá. Profesionálům doporučujeme plánovat, protože noční směna bude mírně kratší než denní posun.

Reklama

Je nepravděpodobné, že je řidič kamionu vědět o vašem mytí aut z internetu nebo novin. Pokud jde o marketing, je nejlepší umístit reklamu v této podobě:

 • na billboardech mimo město;
 • na čerpacích stanicích ve formě letáků a plakátů;
 • na specializovaném rozhlase.

Jiné metody reklamy na mytí automobilů pravděpodobně nebudou ziskové.

Finanční složka podniku

Vycházejíc z toho, že mytí automobilů je extrémně vzácné, je jejich potřeba poměrně velká. To se týká velkých měst. Na cestě mimo osady nikdo nebude mít zájem o mytí auta.

Náklady na otevření a údržbu

Otevření takové činnosti je nákladným podnikem. K dnešnímu datu to bude vyžadovat zhruba 3 500 000 rublů. Tato částka se výrazně zvýší při otevření velkého mycího automatu.

Můžete také vybavit samostatnou místnost pro pohodlí řidičů, kde budou nabízeny ke čtení novin, časopisů, posezení v teple a pít čaj. Kromě toho budete muset koupit nábytek, TV, vodní chladič, si můžete koupit kávovar.

Výše budoucích příjmů

Náklady na praní jednoho nákladního automobilu jsou mnohem dražší než auta. Cena se pohybuje od 600 do 2 000 rublů za jedno umyvadlo. V průměru bude měsíční příjem činit 300 tisíc a více, přičemž se bere v úvahu současné náklady na mzdy, platby za veřejné služby a nákup prostředků na mytí automobilů.

Doba návratnosti

Tato firma bude splácet poměrně rychle, budou-li zohledněny všechny nuance. I přes prodloužené přijetí povolení po roce a půl podnikání začne přinášet trvalý zisk vlastníkovi, protože veškeré výdaje budou plně kryty.

Mytí vozidel je oblast, která není rozptýlena. Dokonce i v oblasti hlavního města existuje jen velmi málo takových bodů a tento druh dopravy také vyžaduje náležitou péči. Zvažte otevření takové firmy ve vašem městě. Možná vám přinese dobrý a stabilní příjem.

Jak otevřít mycí automat od začátku: obchodní plán pro příklad nákladních automobilů

Mnoho lidí chce otevřít vlastní podnikání, ale nevím, kde začít. Vzhledem k tomu, že počet aut na světě neustále roste, jedním z nejjednodušších a nejčastějších typů podnikání je otevření myčky automobilu. Nicméně konkurence v této oblasti je velmi vysoká, takže je třeba vydělat zákazníky ne za nízkou cenu, ale za vysoce kvalitní služby.

Význam této činnosti

Tento obchod v Rusku je relevantní. Naše silnice nejsou zdaleka ideální a každý kilometr se auto dostane špinavější. Současně je spousta automobilových myček pro auta, ale nákladní automobily nemohou tuto službu využívat ve všech městech.

Ve spojení s nedostatek nabídek, otevření takového podniku může slibovat velký zisk, neboť každodenní vozy ve velkých množstvích přicházejí do jakéhokoli města.

Analýza trhu

Studie situace s mycími prostředky pro automobily ukázala, že v malých městech taková služba zcela chybí. V některých městech se vyskytují 1-2 výplachy. Nicméně v nich není dostatek míst, takže majitelé nákladních automobilů musí čekat dlouhou dobu na svém tahu.

V městech s počtem obyvatel 500 tisíc lidí až do výše 1 milionu je situace poněkud lepší, jelikož se ve městě nachází 3 - 5 vozidel.

Ve městech s více než milionem obyvatel není více než 50 takových návrhů, které nestačí, vzhledem k toku zboží a nákladních automobilů, které každodenně přicházejí do těchto osad.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření mycího automatu?

Před registrací společnosti je nutné zvolit její formu (LLC nebo IP) a druh daně. Nejčastěji si zvolí UTII nebo DPH.

Chcete-li svou firmu otevřít, musíte provést následující kroky:

 • určovat složení zakladatelů. Pokud existuje několik zakladatelů, bude požadována dohoda o společném založení organizace;
 • vytvoření a schválení Charty společnosti;
 • obdrží dopis od majitele instituce o souhlasu s užíváním adresy jeho prostor jako právní adresy nové organizace;
 • registraci organizace u daňového úřadu. Budete potřebovat cestovní pas a jeho kopii, žádost o otevření organizace (se zaregistrovanými OKVED), žádost o přidělení INN;
 • k vytvoření základního kapitálu;
 • zaplatit státní daň za registraci společnosti. Pro LLC je to 4000 rublů, pro IP - 800 rublů;
 • zasílat daňovému orgánu a finanční zpravodajské jednotce dokumenty obdržené v odpovědném orgánu pro mytí automobilů;
 • vytvoření bankovního účtu v bance;
 • nákupní pečeť. Jednotliví podnikatelé ji nepotřebují, ale mnoho zákazníků nedůvěřuje společnostem, které nemají pečeť.

Nemáte-li čas nebo touhu nezávisle na tom, jaké dokumenty jsou potřebné pro mytí automobilů, sbírat je, pak je možné za malý poplatek svěřit této organizaci, která poskytuje plnou právní podporu procesu otevření nové společnosti.

Otevřeme mycí automat pro nákladní auta

Koupit nebo pronajmout pokoj pro mytí auta?

Daleko ne všude bude výdejní vůz pro nákladní automobily rentabilní. Pokud se na dálnici nebo blíže k centru města, kde je dostatek automobilů, objeví obvyklé vozy, kamiony se stanou populárními u vchodu do města.

Takže v mnoha městech je během dne zakázáno projíždět kamiony po městě. Řidiči jsou nuceni stát u vchodu do města, spát v kabině, jíst v kavárně a umýt vozy, pokud je myčka. Hlavními zákazníky v tomto případě jsou řidiči nákladních automobilů. Proto je čím větší město, tím větší je poptávka po takovém dřezu.

Pro takovou firmu je možné pronajmout předpoklad, ale v budoucnu je lepší koupit nebo postavit vedle ní. Je proto nutné zajistit vstup a výstup hřiště by mělo být poměrně velké.

Nezbytné vybavení pro mytí automobilů

Nejdůležitější v tomto oboru je proces zásobování vodou. Vzhledem k tomu, že velikost vozů je velká, pak by měla být vhodná hlava. Pokud nemůže být poskytnuto normálním způsobem, pak zvláštní čerpadla pro zvýšení tlaku kapaliny.

Vysavač mycího prostředku, kompresor a čisticí systém použitá voda je také nedílnou součástí každého mytí aut. Musí být vysoce kvalitní, aby mohly být používány již několik let. Nejslavnějšími a nejspolehlivějšími značkami jsou Karcher, Carebridge, Kalifornie Kleindiest, Weidner.

Na spotřebním materiálu ve formě pracích prostředků můžete ušetřit tím, že nekupíte nejdražší.

Navíc, speciální terminálu pro příjem platby kartou. To pomůže řidičům, kteří se vyvarují hotovosti (v posledních letech se takoví řidiči stále více a více).

Chcete-li zvýšit úroveň loajality zákazníků, můžete si je zakoupit pohodlná pohovka. Velkou výhodou bude, když nabídnete čekajícímu člověku, aby měl šálek kávy se sušenkou. Bude vám to stát téměř nic a klient si s radostí pamatuje a radí ostatním přátelům a kolegům v práci.

Jak otevřít autopůjčovna: kde začít, kde si vybrat pokoj, jak hledat zaměstnance, jaké vybavení bude zapotřebí... a konečně hlavní otázka: Jaký je odhadovaný zisk SRT?

Ne všichni vědí, že můžete vydělat peníze, i když jste doma. Jaké obchodní linie mohou přinést dobré peníze?

Příjem dodatečných příjmů

Pro větší zisk můžete poskytovat následující služby:

 • mytí vozidel (účelnost závisí na popularitě a popularitě vašeho autopůjčovny a společnosti jako celku);
 • vyvažování a montáž pneumatik;
 • výměna oleje v autě;
 • umývání chladiče a mytí motoru pomocí čisticích prostředků;
 • čištění salonu;
 • zatemnění kol a nárazníků.

Ale nepoužívejte okamžitě postřik. Je lepší se soustředit na hlavní věc - na rozložení základní služby. Pokud je tok zákazníků stabilní, je možné rozvíjet další služby.

Nábor zaměstnanců

Pro normální provoz bude zapotřebí takové mytí automobilu až 10 zaměstnanců.

Takže pro malý mycí automat bude stačit tři lidé, kde bude jeden správce, a další dva - podložky. Můžete si najmout dva správce a čtyři podložky, protože kamionáři mohou přijít nejen během dne, ale také v noci, tj. pracovat se svými zaměstnanci ve 2 směnách.

Účetní služby v počáteční fázi je lepší svěřit outsourcingové společnosti. To výrazně sníží náklady na mzdy.

Nezapomeňte okamžitě vysokou plat. Je žádoucí uzavřít pracovní smlouvu za minimální mzdu. Ačkoli v některých případech může být smlouva na částečný úvazek relevantní pro snížení daňového základu.

Efektivní reklama na mytí automobilů pro vozy

Vzhledem k tomu hlavní zákazníci - řidiči nákladních automobilů, pak reklamy umístěte lépe ve formě bannerů na federálních trasách. To výrazně zvýší počet zákazníků.

Text může být nejjednodušší, například "Profesionální mytí nákladních automobilů" s ukazatelem dolů a vzdáleností u dřezu. Navíc musíte použít nějaký jasný obrázek, který přitahuje pozornost.

Náklady na reklamu se mohou značně lišit v závislosti na městě. Doporučuje se zaměřit se na částku 50 tisíc rublů měsíčně.

Car Wash: je to výnosné podnikání?

Nakonec se pokusíme zjistit, zda je mytí automobilů dobrá věc.

Na rozdíl od mytí automobilů se pro své služby zabývá vozidlem 2-3 tisíce rublů za jedno auto.

Jaký zisk přináší myčka do svého majitele? S konstantním přílivem 10-15 kamionů denně zisk bude přibližně 20-40 tisíc rublů. V jedné sezóně práce je obvykle čistý zisk 1,5 milionu rublů. Tímto způsobem, Doba návratnosti je 2-3 měsíce.

Věděli jste, že franchising pro auto díly vám nejen pomůže otevřít vlastní podnikání, ale také vyřešit pro vás mnoho organizačních problémů?

Jak mohu likvidovat automobilovou gumu a těžit z ní? Přečtěte si od nás.

Kolik peněz potřebuje k otevření autopůjčovny pro nákladní automobily?

Otevření takové společnosti bude vyžadovat přibližně 3 miliony rublů. Měsíční zisk bude 600-1200 tisíc rublů. S maximální daňovou základnou 18% (DPH), stát bude muset zaplatit 108-216 tisíc rublů. Platový fond pro 2 administrátory a 4 podložky může být 180 tisíc rublů s platy 30 tisíc rublů za každý. Pronájem auto myčka pro 50 tisíc rublů, utility "vzít" 5 tisíc rublů, reklama - 50 tisíc rublů.

Po jednoduchém výpočtu zjistíte, kolik umývá auto do měsíce: měsíční čistý zisk bude 207-699 tisíc rublů. Takovéto otáčky umožňují rychlé rozšíření mycího automatu, vybudování dalšího konce města nebo zvýšení seznamu nabídek.

Ziskovost mycího automatu u nákladních vozidel, která neposkytuje doplňkové služby, 34% -58% při výpočtu 10-15 zákazníků denně.

Mytí vozidel jsou opravdu výnosné. Nicméně, ne každý může začít s tím, protože počáteční investice je poměrně velká. Na druhou stranu, měsíční zisk může snadno pokrýt náklady na zajištění úvěru. Navíc je možné získat dotaci od státu předložením příslušných orgánů potřebných dokumentů (což je málo).

Často jsou zahraniční investoři připraveni dát peníze, které hledají zajímavé a lukrativní nápady. Takového investora najdete na různých fórech a seminářích. Pravidla pro investování do projektu jsou zpravidla 10-30% zisku organizace.