Jak otevřít tělocvičnu s rychlou návratností

Tělocvična v suterénu ve spícím mikrodistricku je zisková a rychle splacená záležitost. Jak je výhodnější koupit zařízení a vybavit suterén pod tělocvičnou?

Zdravější životní styl je stále populárnější a poptávka po tělocvičích, fitness centrech a zdravotních střediscích se zvyšuje. Dobrý sadu cvičebních pomůcek v jeho bytě, v porovnání s náklady na předplatné do posilovny se vyplatí po celá léta, zabírají mnoho místa, a je zřídka použitý, takže jsou potřebné tělocvičny jako nejdostupnější formou zdravotnických služeb po celém světě. Pokud myslíte: jak otevřít tělocvičnu a zda se na tento projekt ujme, nepochybujte: potřeba tělocvičny se časem zvýší.

Jak výhodná je tělocvična?

Společná víra spočívá v tom, že sportovní činnost je zisková, ale vyžaduje velkou počáteční investici a platí spíše ne dříve než 1,5-2 let. Budeme se snažit najít příležitosti k tomu, abychom několikrát snížili počáteční náklady a snížili dobu návratnosti bez zhoršení kvality služeb.

Vyberte si pokoj

Jak můžete vybavit sál v každém spícím mikroregionu na základě skutečných požadavků masového spotřebitele? Začneme ze souboru služeb, které jsou povinné pro udržení a posilování zdraví, které lze poskytnout bez zvláštních možností.

Umístění

Nejlepším místem k zahájení podnikání, které zlepšuje zdraví, jsou spací plochy města. S jednou místností pro 15 000 lidí se můžete spolehnout na solidní příjem, a pokud má hala od 30 000 lidí, pak možnost rozvoje podnikání. Jiné faktory (s výjimkou výšky a plochy místnosti) nemají rozhodující význam. Aktivní lidé najdou cestu pro vás a nemůžete přetáhnout lidi do simulátorů s pivem.

Plocha

Plocha místnosti by měla být nejméně 2 × 2,5 m (5 m2 na zařízení) a 25-30 m2 m na sprše a šatnu plus 15 - 20 metrů čtverečních. m do masérny. S minimální sadou 8 simulátorů a dvěma volnými místy pro cvičení s váhami, opouští 90-100 metrů čtverečních. m. Samozřejmě, jednou bez sprchy v žádném případě, pak nezbytné a vhodné komunikace - teplá a studená voda, odtok.

Pokud není přívod teplé vody, položte dalších 10 metrů čtverečních. m v kotelně; Kotel potřebuje nejméně 180 litrů. Výkon tohoto kotle je od 5 kW, takže v případě "horkého samo-přívodu" je také nutné mít zesílené elektrické vedení.

Na konci je minimální plocha 100 metrů čtverečních. m.

Výška stropu

Výška stropů v tělocvičně je rozhodující. Mělo by být nejméně 3,5 m, jinak bude velmi obtížné zajistit správnou čistotu vzduchu. Doporučení schůzky - 3 m, neprochází fyzikou. Lidé se potají na skořápkách. Řešení problému zvýšením větrání nemůže být - konce v tělocvičně jsou kontraindikovány.

V suterénu, na první pohled podivně, strop může být nižší. Sklep není ohříván sluncem a v něm se stejným větracím výkonem bude intenzivnější cirkulace vzduchu.

Po nalezení vhodného předpokladu a předem dohodnutém na pronájmu je příliš brzy na výpočet budoucí tělocvičny. Podnikový plán by měl být zahájen nekompilován před vyřešením personálního problému.

Zaměstnanci

Pro tělocvičnu obecně řečeno potřebujete alespoň tři pravidelné jednotky: administrátora, instruktora a masérského terapeuta. Funkce správce, které musíte nejprve převzít. Důvěřující na počátku peněžních příjmů je dokonce i absolutně spolehlivá osoba příliš riskantní.

Instruktor s masérským terapeutem je lepší kombinovat (masážní masáž, kterou spotřebitel často nevyžaduje) a přijímat hodinově; možná pár, takže alespoň třetina pracovního času vám někdo jiný, než jste pracovali s návštěvníky. Záležitost usnadňuje skutečnost, že největší návštěvnost hal je pro víkend a potenciální kandidáti na místo budou mít volný čas na práci.

Samozřejmě, že instruktor musí být sportovec, který může v případě potřeby masírovat a poskytnout lékařskou pomoc. Hlavním požadavkem je však morální stabilita. Instruktor se musí ovládat sám, i když nějaká okouzlující dáma vrhá smysluplné pohledy a upřímně demonstruje svůdné linie její postavy.

Pokud nemáte ověřeného sportovce, musíte se zamyslet nad tím, kdo pozvat k práci. Podle pořadí můžete vidět následující posloupnost:

 • Učitelé tělesné kultury z okolních škol. Nezáleží na tom, kolik médií přehánějí "školní skandály", a to v hromadě jejich fyzruků - lidé jsou zcela spolehliví. Jsou odborně vyškoleni v řízení týmu, v procesu získávání pedagogického vzdělání jsou vyškoleni v masáži a základy medicíny. A mají dostatek volného času ve všední dny, a protože jsou v běžné školní škole alespoň dvě, můžete okamžitě zajistit přítomnost instruktora v hale. Dalším důležitým bodem je to, že učitelé nejsou pokazeni platou a že existuje možnost vyjednávat levně.
 • Bývalí vojáci z vojenských jednotek vojsk: pěšáci, výsadkáři, námořníci, zvláštní síly. V zásadě nejsou v žádném případě horší než učitelé, ale mnoho kouře a instruktor kouření jednou a navždy ničí pověst haly.
 • Profesionální sportovci průměrné ruky. Mohou dělat vše, co potřebují k práci, ale pro některé končí ukončení sportovní kariéry, což způsobuje morální devastaci a dokonce skryté duševní poruchy. Před pozváním takové osoby se ujistěte, že neztratil zájem o život.

Po dohodě s instruktory můžete odhadnout, kolik je otevření tělocvičny v dobře vybavené místnosti. Při výpočtu jednorázových nákladů.

Zařízení

Hlavní výdaje budou vynaloženy na nákup simulátorů, sportovních zařízení a vybavení. Všechno toto "železo" není levná, takže okamžitě hledáme oznámení o prodeji značkových použitých.

Levné analogové asijské výroby s epitelem "domů" jsou okamžitě vyloučeny z úvahy: pravidelné třídy v hale, které nemohou stát. Ale "firma" b / u je možné koupit poměrně levně a dokonce i s tím, že záruka ještě neuplynula.

Elite fitness centra pro prestiž jsou nuceny aktualizovat park simulátoru poměrně často. Objevila se široce inzerovaná novinka - musíte ji koupit, jinak se bohatí zákazníci začnou mračit. Tam je přímá analogie zde: "tvrdý" magnát nebude jít autem před 4-5 lety, a jeho "Merc" nebo Audi stále běží a běží. Kupující pro použité sportovní vybavení nejsou husté, takže je neprodávají chamtivé, zejména proto, že již dlouho zaplatili.

Takže, když jste zastavili 200 000 rublů na nákup zásob, můžete snadno zjistit:

 • Dva mechanické běžecké pásy.
 • Dvě také mechanická cvičná kola.
 • Jeden nebo dva integrované simulátory s protizávažími - "delta", jak se nazývají, i když je můžete nejen vyklopit na deltovém svalu.
 • Možná jeden kardiovaskulární přístroj.
 • Bar s balíčkem paláců a stánkem.
 • 4-6 lavic, dvojice sady činky, expandéry atd.

V spacím prostoru střední třídy místnost s vybavením jednoho z jeho „strmosti“ okamžitě přilákali zákazníky. Možná, že použité zařízení bude muset retušovat sem a tam, poprsí, seřídit a namazat mechaniku, ale tato práce je jistě stojí za extra 200 000 - 300 000 rublů, což by měli platit za zcela nový..

Opravy

Budeme analyzovat nejtěžší případ pro začátek: jak otevřít tělocvičnu v suterénu. Další možnosti budou levnější při počátečních nákladech, ale pak budou pravidelně dražší.

Nejdůležitější při hledání vhodného suterénu je možnost vybavit odtok sprchy a toalety. Tělocvična bez sprchy je nesmysl a odsouzena k neúspěchu. S nárůstem problémů s elektroinstalací v suterénu nebude: další distribuční deska domu.

Dalším důležitým bodem je sex. Za prvé, musí být zahřátý a změkčený. Za druhé, vyrobte dielektrikum, ne elektricky vodivé. Teprve poté může být suterén odstraněn z "elektrické" kategorie prostor se zvýšeným nebezpečím nebo obzvláště nebezpečný v prostorách bez zvýšeného nebezpečí a položit vedení na 220 V.

Řeší problém pohlaví je jednoduchý: betonové mazaniny zrušeno, dokud monolit je umístěn vlhkosti PVC izolací s přesahem 15 cm a 10 cm volvulus na stěnách. Poté naskládány na keramzit plnění lepidla laminovaná deska (labutěnka) dřevotřískové desky - pěnové plastické hmoty - dřevotříska dekorativní, a podlaha je připraven. V místech s váhami cvičení je třeba dále dát rohože, nebo nafouknout tam bude často měnit.

Pro opravy a vybavení je lepší pronajmout prostřednictvím hlavního inženýra místních veřejných služeb vlastní tým. Takže bude snadnější vyřešit problém s REF o reklasifikaci prostor.

Celkový stejné vybavení pod sklepní tělocvičně bude stát 150 000 do 200 000 rublů, včetně lehkých příček, skříně pro šatny, nucené větrání, WC a sprchový kout s minimem kancelářského nábytku..

Správa dokumentů a záznamů

Pro vlastní tělocvičnu neexistují žádná zvláštní povolení ani licence. Dostatečnou rutinní registraci jako IP. Svou registraci můžete svěřit právnické kanceláři, výhoda je nyní hodně a služby tohoto druhu jsou levné: 6-12 tisíc rublů. v závislosti na regionu, včetně státních povinností. Ale není těžké se zaregistrovat.

Účtování je nejlépe ponecháno na účetní firmu. Zde je situace stejná jako u právníků: je to levné a můžete si vybrat tolik, kolik chcete. Většinou, aniž byste byli zkušeními účetními, můžete "nahomutat", takže pokuty a sankce převáží platbu účetních služeb pro nadcházející roky.

Ale pokud máte v plánu prodat a prodávat spetspitanie s léky pro kulturistiku, nenechte se pokoušet o zábal o 100-300%. Pro úředníka, legalizovaný takový obchod, mnoho drahých a znepokojivých cenných papírů, licence, zvláštní povolení bude vyžadováno.

Je lepší vyjednávat s dodavatelem o tom, že otevřete prodejnu pro vás nebo uzavřete smlouvu o autorizovaném prodeji. Pak budete okamžitě legalizováni a budete muset pouze držet kopii licence v rámu na zdi.

Vypracujte obchodní plán

Tak jsme se rozhodli, jak otevřít tělocvičnu. Podnikatelský plán pro agregované a generalizované ukazatele není tak obtížný, ale na konkrétních číslech je samozřejmě nutné vyjasnit znalosti místních podmínek.

Již jsme stanovili jednorázové počáteční investice: opravy se zařízením a designem - 362 000-412 000 rublů. Hodně, ale proveditelné.

Teď se podíváme na aktuální náklady za rok.

 • Nájemné za 100 metrů čtverečních. m. Sklep není pravděpodobné, že překročí 40 000 rublů. za měsíc. Varianta sálu "na vrcholu" bude muset být vyloučena z úvahy: velké kolísání cen a je těžké najít vhodný prostor pro požadovanou oblast. Takže za rok - 480 000 rublů. pronájem.
 • Inzertní pracovníci platu dali 16 000 rublů. v měsících. Za extra peníze je to velmi dobré, takže se budou snažit. Účetní účet pro takovou jednoduchou malou firmu lze najít za 4000 rublů / měsíc. Celkem za rok - 240 000 rbl.
 • "Kommunalku" - voda, kanalizace, odpadky, elektřina - vezmeme průměrně 8000 rublů měsíčně. v zimě bude nutné zahřát. Za rok - 96 000.
 • Reklama nezahrnuje - pro sál "yard" je na pólech a v místních novinách dostatek značek a oznámení.

Podobné celkové náklady: 412 000 rublů. jednorázový, 816 000 proud pro první rok, pouze 1 228 000 rublů. A jaký bude příjem a návratnost?

 • Předpokládejme, že naše 10 tréninkových míst je v průměru 50% naloženo s 10 hodinovým pracovním dnem. Pak - 50 hodin denně. Jedná se o rezervu, průměrná statistická hodnota pro rozpočtové sály činí 60 hodin denně.
 • 80 rublů za hodinu školení nebo 3000 rublů. za měsíční předplatné i v okolí se nepovažuje za nadměrné. Pak dostaneme 80x50x30 = 120 000 rublů / měsíc.
 • Pravidelně se zabývají nákupy sezónních lístků za měsíc; potřebují slevu alespoň 10%, to znamená, že pokud jednáme pouze s účastníky, pak každý měsíc obdržíme 108 000 příjmů.
 • Počáteční investice ve výši 412 000 se vyplácejí v tomto případě po dobu 3,8 měsíce.
 • Měsíční pravidelné náklady činí 40 000 nájmů, 20 000 platů a plateb za vedení účetnictví a 8 000 komunálních služeb v celkové výši 68 000; tedy ziskovost - 158,8%.

Takže pomocí dvou vylepšení: použité stroje a umístění v suterénu jsme získali působivé ekonomické ukazatele.

Samozřejmě, průkopníci příčiny musí být samotní sportovci a optimisté. Hlavním předpokladem pro účast na tréninku je jeho majitel, veselý a okouzlující silný zadek.

Otevřeme tělocvičnu od začátku

Představte si krok za krokem instrukce - jak otevřít tělocvičnu. Shromažďujeme tabulky, výpočty a užitečné tipy.

♦ Kapitálové investice - 1 300 000 rublů
♦ návratnost - 1,5 roku

Lidé, kteří vedou zdravý životní styl, sledují svou stravu, cvičení, každý den se stává stále více. Proto je otázka, jak otevřít tělocvičnu, dnes je stejně důležitá jako kdykoli předtím.

Hala se sportovním vybavením a simulátory může být přesto prospěšná, i přes vysokou konkurenci.

Samozřejmě, že počáteční náklady na tělocvičnu jistě nebudou dostupné pro osoby s nízkými příjmy, ale pokud se vše dělá správně, pak se můžete dostat s minimálním počátečním kapitálem, což je možné v této oblasti.

Začínáme od nuly, podnikání není někdy snadné. A vlastnictví tělocvičny je výjimkou z tohoto pravidla není.

Je třeba vyřešit mnoho problémů, překonat překážky, utrácet dost peněz, zatímco sportovní klub začne přinášet slušný zisk.

Najdete zde odpovědi na nejdůležitější otázky v tomto článku.

Výhody otevření tělocvičny


Mnoho podnikatelů nechce komunikovat se službami a přímo s otevřením tělocvičny, protože prostě neznají všechny výhody tohoto druhu podnikání.

A současně je pro tento start spousta výhod:

 1. Chcete-li jej provést, musíte vynaložit mnohem méně peněz než například pokud podniknete podnikatelský plán pro otevření fitness klubu, který nabízí rozsáhlejší nabídku služeb.
 2. Vlastnit tělocvičnu je přínosné nejen z hlediska dobrých zisků, ale také proto, že se o své zdraví a postavení můžete postarat sám.
 3. Nezáleží na tom, jak vážná je konkurence v tomto odvětví, vždy je možné vytvořit konkurenční výhody, aby bylo dosaženo maximálního počtu zákazníků.
 4. V každém městě je dost lidí, kteří jsou připraveni zachránit něco, avšak nikoliv ve svém vzhledu.
  Raději jíst méně nebo jednodušeji se oblékají, ale nenechávejte turistiku v posilovně, takže bez zákazníků nezůstanete.
 5. Vlastníte tělocvičnu mnohem prestižnější než například z druhé ruky a podnikání je velmi ušlechtilá - staráte se o zdraví a krásu obyvatel vašeho města.
 6. Spuštění spouštění poskytuje příležitost ke snížení počátečních nákladů, takže můžete držet krok s minimálním kapitálem pro tuto firmu.
 7. Tělocvična může svým majitelům přinést dobrý zisk.
  Hlavní věcí je správné podnikání, neustálé zlepšování vašeho podnikání a hledání nových způsobů, jak přilákat zákazníky.

Nevýhody vlastnictví tělocvičny

Bohužel, otevření tělocvičny od začátku má své nevýhody, jejichž znalosti vám pomohou vyhnout se nejčastějším chybám začínajících podnikatelů.

Zde jsou nejzřetelnější nedostatky tohoto druhu podnikání:

 1. Dlouhá návratnost sportovního klubu.
  Někteří podnikatelé si myslí, že stojí pouze otevřete si tělocvičnu, protože příští měsíc již obdrží nejvyšší příjmy.
  Nepokládejte se o těchto mylných představách, můžete si uvědomit, že jste šťastní, pokud se vám podařilo zotavit tělocvičnu po dobu jednoho roku práce.
 2. Je třeba pracovat tvrdě na vytvoření klientské základny, protože dokonce i v malých městech se nachází tělocvična, počet sportovních klubů v megacities se odhaduje na desítky a bude muset tvrdě pracovat, aby se z nich vyznamenaly ziskem.
 3. Tato firma má příliš mnoho složek úspěchu a nedostatek jednoho může způsobit kolaps.
  Nebude to fungovat, pokud si najmete dobré trenéry, ale ušetříte na simulátorech, nebo najdete skvělou místnost, ale bude se nacházet na okraji města, kde se nikdo nemůže dostat atd.

Marketingové charakteristiky otevření tělocvičny


Vlastnictví tělocvičny má vlastní marketingové funkce, aniž byste věděli, o čem nemůžete uspět.

Jeho sportovní klub musí být neustále podporován, aby co nejdříve vytvořil klientskou základnu a vrátil počáteční náklady.

Za prvé, měli byste se postarat o vytvoření konkurenčních výhod a inzerování tělocvičny.

Konkurenční výhody

Dnes v každé vesnici existuje tolik sportovních klubů, tělocvičen, specializovaných tříd (jóga, tanec, pásky-plasty atd.), Že někdy je těžké pro ty, kteří začínají podnikat od začátku, aby našli své místo.

Uspějete-li předem konkurenční výhody, které vám umožní nebát se majitelů jiných tělocvičen.

Můžete přilákat zákazníky:

 1. Nájem vysoce kvalifikovaných, specializovaných školitelů a zdvořilých administrátorů, kteří jsou dobře zběhlí v tom, co dělají.
  Dokonce i na tom, jak dobře se čističi vyrovnávají s jejich prací, záleží na náladu klientů.
  Na zaměstnanci tělocvičny nešetřete, abyste později litovali nevyužitých peněz.
 2. Vyvinul si věrnostní program a systém slev pro ty zákazníky, kteří vám zůstávají věrní po dlouhou dobu.
  Měly by mít zvláštní postoj k sobě.
 3. Nabízí širokou škálu služeb: školení pro různé svalové skupiny, osobní a skupinový trénink atd.
 4. Poslechněte přání zákazníků.
  Získejte speciální časopis, ve kterém si návštěvníci mohou zapsat, co si myslí, že byste měli ve své tělocvičně změnit nebo zlepšit.
  Je zřejmé, že není třeba utéct a nemusíte opravovat vše, ale alespoň budete schopni pochopit náladu vašich zákazníků.
 5. Dodržování přiměřené cenové politiky.
  Podle nejnovějších průzkumů trhu na trhu prostě nemá dostatek tělocvičny s dobrou úrovní služeb pro osoby s průměrnými příjmy, takže je dnes výhodné zřídit levné podniky.
 6. Prodej nealkoholických nápojů, doplňků výživy, sportovních uniform, disků a knih s výcvikovými programy atd.

Reklamní tělocvična

"Reklama by nám měla vysvětlit, bez níž nemůžeme žít žádné excesy."
E.Makenzi

Nově otevřená tělocvična je instituce, která potřebuje reklamu.

Populace vašeho města, než začnete pracovat, by měla zjistit, že byla otevřena nová tělocvična, která je pozoruhodně vybavená, má vysoce kvalifikované trenéry, poskytuje služby za přijatelné ceny atd.

Chcete-li inzerovat svou posilovnu, můžete:

 • objednávání několika reklam na místní rozhlas a televizi;
 • rozdávání letáků v místech s největším přetížením lidí;
 • nákup reklamního prostoru na bigboardech, banery, obrubníky, vývěsky;
 • zaplatil několik reklamních předmětů v tištěných hromadných sdělovacích prostředcích a internetových zdrojích o tělocvičně;
 • vytvoření webových stránek s úplnými informacemi o vašich specialistách, o službách, jejich nákladech atd.;
 • najít prodejnu do městského fóra a sociálních sítí, abyste mluvili o tom, co se brzy otevře nebo se již otevřelo;
 • pořádal slavnostní otevření soutěží, zábavní program, kreslení sezónních lístků atd.

Plán kalendáře pro otevření tělocvičny

Dokonce i když chcete, aby vaše tělocvična začala pracovat co nejrychleji, měli byste dodržovat všechny kroky. Nadměrné urychlení může vést k tomu, že počáteční náklady se zvýší ještě víc, protože musíte něco udělat.

Optimální doba otevření tělocvičny je 5-6 měsíců.

Etapy otevření tělocvičny

Předtím, než tělocvična začne pracovat, je třeba vyřešit několik problémů: zaregistrovat svou firmu, stát se daňovým účetním, vyplňovat všechny autorizační dokumenty, najít vhodné prostory, vybavit je, vytvořit tým atd.

Postup registrace

Stačí, aby se majitelé tělocvičny zaregistrovali jako IP a zvolili nejjednodušší způsob zdanění pro UTII.

Dříve zvažte, jaké OKVED kódy označujete, takže nemusíte znovu psát dokumenty, pokud se rozhodnete rozšířit nabídku služeb poskytovaných vaší posilovnou.

Je nutné získat povolení k provozování areálu požární stanice a Rospotrebnadzor.

Vzhledem k tomu, že vaši zaměstnanci budou v přímém kontaktu se zákazníky, měli by mít zdravotní záznamy.

Umístění

Než se podíváte na konkrétní místnost pro otevření tělocvičny, měli byste se rozhodnout, ve které oblasti chcete otevřít svou firmu.

Nejlépe si vyberete - hustě osídlené oblasti pro spaní nebo obchodní centrum, protože většina zákazníků v tělocvičně nakupuje předplatné ve sportovním klubu, který se nachází 10-15 minut od bydliště nebo práce.

P.S. Zvažte skutečnost, že cena za metr čtvereční ve středu je mnohem vyšší než v obytných oblastech.

Místnost

Místnost pro tělocvičnu by měla splňovat následující požadavky:

 • mají vysoké stropy (nejméně 3,5 metru), protože jinak zákazníci prostě nebudou mít dostatek vzduchu;
 • být dostatečně velký, nejméně 120-150 čtverečních metrů. Počítejte s jedním simulátorem, který potřebujete přidělit alespoň 5 metrů čtverečních. + servisní místnosti + koupelny a sprchy + šatny + recepce;
 • mít systém zásobování vodou, kanalizace, větrání, ústřední topení;
 • je v přízemí, protože pokud se nacházíte výše, kanceláře pod vámi prostě nebudou moci pracovat;
 • mají parkoviště před budovou, protože mnoho zákazníků v tělocvičně se pohybuje na svých vlastních vozidlech.

Zařízení

Náklady na vybavení budou tvořit většinu startovacího kapitálu.

Rozhodněte se, které simulátory budete mít, ale nezapomeňte, že klient musí najít vybavení ve vašem pokoji pro silový trénink i kardio.

Minimální sada sportovních potřeb by měla být následující:

Chcete-li konečně vybavit svou posilovnu, budete také potřebovat:

Zaměstnanci

Počet trenérů a dalších zaměstnanců vaší tělocvičny závisí na jejich velikosti a rozvrhu.

Za předpokladu, že tělocvična má plochu 150 metrů čtverečních. a chcete, aby fungovala vůbec bez dnů volna, pak budete muset najmout:

Kolik stojí za otevření tělocvičny

Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, kolik stojí za otevření tělocvičny, protože množství primárního kapitálu je ovlivněno řadou faktorů.

Nabízíme k prohlížení, skutečný příklad úspěšného otevření tělocvičny:

Kromě toho existují položky výdajů, které můžete ušetřit, ale existují ty, které byste se neměly snažit vytlačit.

Co můžete ušetřit při otevření tělocvičny

Touha ušetřit peníze na open-air tělocvičně je pochopitelná.

Kromě toho existují položky výdajů, které lze snížit bez ovlivnění vašeho podnikání:

 1. Interiér a dekorace.
  Samozřejmě, že všechny prostory vztahující se k rozsahu služeb, musí mít příjemný interiér a prosím zákazníky, ale i pro návštěvníky posilovny, není příliš důležité, protože drahé dokončovací materiály, které budete používat, a jak nadaný konstruktér odlévá na vnitřní straně.
  Lidé přijíždějí do tělocvičny, aby pracovali na svých tělech, aby se nedívali na obrázky a jiné drobné předměty, interiér, přetížený detaily, budou jen rozptýleni.
 2. Sami simulátory.
  Ano, je možné ušetřit na této zdánlivě nejdůležitější součásti tělocvičny.
  Za prvé, můžete si koupit ne nový, ale používá simulátory. Hlavní věc je, že jsou v dobrém stavu. Zadruhé, vaše značka není tak důležitá značka, jako efektivita simulátoru, takže si můžete vybrat značky a levnější.
  Za třetí, pokud si koupit fitness vybavení od jednoho dodavatele, můžete požádat a velkoobchodní ceny a slevy, a dokonce i možnost nákupu vybavení pro leasing.
 3. Nábytek.
  Samotná tělocvična nepotřebuje hodně nábytku: dostatek obchodů nebo židlí, takže si zákazníci mohou odpočinout před jiným přístupem k simulátoru.
  Nábytek je nezbytný zejména pro přijímací prostory, kancelářské prostory a šatny.
  Můžete si koupit něco levného, ​​ale vypadá to docela slušně.

Co ne uložit při otevření tělocvičny

Tam jsou náklady na tělocvičnu, které nebudete moci řezat bez poškození vaší firmy.

Patří sem:

 1. Ventilační systém.
  V tělocvičně lidé hodně potají, takže vůně v místnosti není příjemná.
  Pokud můžete ušetřit na výfuku a klimatizačních jednotek, pak roztržitě všichni zákazníci, protože se nemohou dlouho zůstat v místnosti, kde stoupat jako nepříjemné pachy.
  Dobrý větrací systém by měl být také vybaven sprchami a šatnami, aby se tak předešlo nepříjemným pachům a houba není zde chována.
 2. Zaměstnanci.
  Už jsme mluvili o tom, jak důležité je najmout dobré trenéry, správce a čističe, aby práce v tělocvičně byla bezvadná.
  Zvláště důležité je získat dobré trenéry, které by klientům důvěřovali.
  Dobří odborníci, samozřejmě, nebudou pracovat za penny ve vaší posilovně.
 3. Sprcha.
  Někteří majitelé sálů, kteří právě začínají chodit v podnikání, věří, že není potřeba vynakládat peníze na uspořádání sprch, protože zákazníci se mohou umyt doma.
  Opakování jejich chyb není nestojí za to, protože to výrazně sníží počet vašich zákazníků, například nikdo přijde k vám brzy ráno praxi před prací.

Jak otevřít tělocvičnu od nuly - obchodní plán

Je známo, že poptávka vytváří nabídku a začínající podnikatel může zvážit, jak otevřít tělocvičnu od začátku - totiž boj za zdraví zatlačuje mnoho lidí do tělocvičen, dělá krásnou postavu.

Ve vlastním bytě umístit simulátory je docela obtížné, z tohoto důvodu mnoho obyvatel spánkových oblastí města jít do posilovny. Hra sportu vždy přináší zdraví osobě. Vyvinul si svalovou hmotu, mírné cvičení je prevencí mnoha nemocí. Ve městech se tělocvična stala alternativou velkých stadionů, zvážíme, co je zapotřebí k otevření.

Jak otevřít tělocvičnu od začátku - je to výhodné

Jak otevřít tělocvičnu od začátku, když se tato činnost považuje za rentabilní, ale podle názoru odborníků vyžaduje to, aby ji otevřela velká část peněz? Existují možnosti pro snížení výše počátečního kapitálu, bude to v rámci 1 milionu 500 tisíc rublů a splatit podnik za 1,6 - 2 roky.

Důvodem, proč lidé neustále přitahují do nových tělocvičen s cvičebními stroji, je udržet si vlastní zdraví, když stále více a více pracovních míst vyžaduje péči a pozornost. Pro začínajícího podnikatele, kdy se má práce organizovat správně, navzdory konkurenci bude tato podnikání vždy výnosná.

Každý podnikatelský záměr musí být vypracován, zvláště pokud existuje konkurence ve výklenku, kterého se chcete zabývat. Většina podnikatelů nechce sdružovat své aktivity s organizací služeb, a to nevědomost o tom, jak otevřít tělocvičnu a jaké jsou výhody, které jim přinášejí z prosazování této myšlenky podnikatelské činnosti.

Specialisté nalezli v této oblasti mnoho výhod pro poskytování služeb obyvatelstvu:

Peníze na otevření tělocvičny s simulátory budou zapotřebí méně než pro otevření fitness klubu s rozšířenými službami.

Vlastní tělocvična poskytuje nejen zisk, ale i příležitost zapojit se do něj sportuje obchodníka a jeho rodinu.

Dokonce i za přítomnosti vysoké konkurence můžete vždy najít faktory a důvody, proč lidé budou k vám, organizovat maximální plnění sálu zákazníky.

Vzhled člověka v naší době určuje mnoho jeho možností, z tohoto důvodu se touha navštívit "simulátor" nikdy nezmění.

Mnoho lidí je připraveno obětovat při nákupu oblečení, než je sezónní vstupenka do tělocvičny.

Mít vlastní tělocvičnu, stav podnikatele stále stoupá, je vyšší než obchodní prostory s použitým oděvem.

Počáteční investice mohou být vždy minimalizovány pro specifické faktory podnikové organizace.

Otevřete tělocvičnu od začátku, náklady na událost se nemůžou rychle vyplatit, hlavní věcí není dovolit hrubé chyby, a to:

Sportovní klub (tělocvična) má tendenci splácet od jednoho roku;

je třeba vynaložit úsilí na vytvoření nepřetržitého toku zákazníků do vašeho pokoje;

přijímání vysoce kvalifikovaných zaměstnanců není zárukou úspěchu, pokud je tělocvična slabá;

výběr místa konání sálu se simulátory, logistické podmínky vstupu do něj ovlivňují faktor úspěchu podniku.

Dobře promyšlený algoritmus pro otevření tělocvičny bude klíčem k úspěchu pro začínajícího obchodníka.

Hledáte pokoj pro sál

Jak otevřít tělocvičnu, jejíž obchodní plán již byl promyšlen, ale existují pochybnosti při výběru požadované místnosti, co to ovlivňuje? Typicky začáteční podnikatelé uvažují o mnoha možnostech otevření haly ve spacích oblastech města. To je správný směr vyhledávání, protože existuje mnoho lidí, kteří se mohou stát potenciálními klienty tělocvičny.

Místnost pro sál by měla být prohledávána podle následujících kritérií:

jeho umístění by mělo zajistit dostupnost potenciálních zákazníků, to znamená mít průchodnost lidí, neměli by být zablokovány;

zvážit věkový faktor lidí v otevíracím prostoru haly;

kolik soutěžících již bylo ve vašem regionu otevřeno.

Kromě toho musí být prostor pro tělocvičnu vyhovující následujícím normám:

Stropy jsou žádoucí v místnosti s nejvyššími možnými parametry od 3 metrů, pro dobré větrání a přívod vzduchu v průběhu cvičení klientů;

mít dostatečnou plochu, ne méně než 150-180 metrů čtverečních, počítáno z počtu simulátorů, jeden bude vyžadovat až pět metrů čtverečních, ale také musí vzít v úvahu místo pro převlékárny, toaletu a sprchu;

Prostory musí mít celou síť sítí, jako jsou: voda, větrání, vytápění a kanalizace;

být umístěn v prvních patrech budov;

vedle haly by měl být parkovací prostor.

Normativní stav vybraných prostor musí být dokumentován prostřednictvím služby SES. Hlavním předpokladem je, že tato budova, ve které se plánuje otevření haly, by neměla být nutná.

Jak vybrat umístění tělocvičny

Kolik stojí za otevření vaší tělocvičny, je tato otázka položena podnikatelem, když si vybere svou polohu. Správná volba, kde se nachází - hlavní součást úspěšného podnikání. Jeho cena také závisí na volbě místa.

Odborníci tvrdí, že rozvinuté komplexy, které poskytují zdravotnické služby obyvatelstvu, mohou pokrývat pouze nejbližší okresy města navzdory příslušným zdrojům:

zapojení známých školitelů;

dostupnost souboru doplňkových služeb;

organizování pokojů s animátory pro děti, zatímco rodiče se zabývají obnovou zdraví.

Lidé, kteří žijí denně, mohou tyto instituce navštívit pouze lidé, kteří žijí v okolí, jen málo z nich cestuje z jiných částí města. A tělocvična, organizovaná ve stejnou dobu, bude mít pravidelné zákazníky.

Vždy zvažte výběr místa z hlediska potenciálního zákazníka, a to:

jak pohodlné je k vám;

co veřejná doprava funguje poblíž, přítomnost zastávky;

Jak rychle najít místo pro osobu, která nikdy nebyla v ní;

je nutné přemýšlet nad logistickými opatřeními, aby klient mohl snadno najít sál.

Pokud si vyberete spací prostor města, musíte vzít v úvahu dodávku teplé vody, koupit topení.

Vždy je třeba zvolit místo, kde hala očekává, že místnost musí být opravena, a to:

Je nutné přenést podlahu do správného stavu, neměla by se sklouznout, snadno se umýt;

Stěny místnosti by měly být klidné barvy barvení;

přemýšlet nad hudebním doprovodem v hale.

Když zvolíte umístění sálu v obchodním středisku, začínající podnikatel obdrží klady a zápory, a to:

Centrum zábavy má spoustu provozu.

K dispozici jsou zábavné pokoje pro děti.

K dispozici jsou další komplexy služeb (kavárny, obchody).

Méně peněz na uvedení tělocvičny na trh.

Nevýhody tohoto uspořádání jsou:

Velké nájemné za poskytnuté místo.

Není komfort při poskytování zákazníkům, jako jsou sprcha, šatna.

Odborníci říkají, že více lidí navštěvuje tělocvičny ve spacích oblastech města nebo vedle nich.

Jak správně otevřít chodbu

Nemůžete spěchat do podnikatelských aktivit, zejména při otevírání podnikání, musíte co nejvíce poskytnout všechny možné potíže a projít všemi fázemi organizace. Podrobný plán pro otevření posilovny se simulátory je navržen, konkrétně:

Jak otevřít tělocvičnu od začátku

V článku uvádíme krok za krokem instrukce, jak otevřít tělocvičnu od začátku. Rozkládáme nejlepší vybavení, tajemství umístění klubu a propagaci a kolik toho můžete vydělat.

Registrační formulář

Sportovní centrum by mělo být registrováno jako IP s následujícími kódy OKVED: 93,04. - "Fyzické a rekreační činnosti", 92.61. - "Činnosti sportovních zařízení", 92.62. - "Ostatní činnosti v oblasti sportu".

Jaké dokumenty jsou potřeba pro otevření tělocvičny? Povolení od společnosti Rospozharnadzor (povinné vybavení protipožární ochrany), certifikát od společnosti Rospotrebnadzor, program řízení výroby, smlouvy s bytovými kancelářemi, společnosti pro nakládání s odpady, údržbu klimatizačních zařízení atd.

Místnost

Kde je nejlepší způsob, jak otevřít tělocvičnu s cvičebními stroji? Nejvhodnější místa jsou v centru města, v rušné rezidenční čtvrti, v obchodním centru. Klient si přeje navštívit tělocvičnu, jejíž cesta trvá nejdéle 15-20 minut, takže je důležité si vybrat místo, které chcete navštívit.

V odlehlé oblasti se jen málo bude chtít po práci. Vítězné body - v blízkosti zastávek veřejné dopravy a velkých obchodů. V suterénu obchodního centra můžete umístit posilovnu v prvním patře administrativní budovy. Dalším plusem je parkoviště před budovou.

Rozložení, pronájem, oprava

Pro malé zařízení potřebujete pokoj s celkovou plochou 100 m2. Z toho 10 metrů čtverečních. m - recepce, 20 metrů čtverečních. m - šatny a koupelny se sprchovým koutem (samec a žena), 70 m2. m - samotná hala.

Pronájem místa bude stát asi 2000-2300 USD za měsíc a opravy, dekorace, instalace komunikace - za 3000 dolarů.

Požadavky na prostory

Pokyny pro uspořádání tělocvičny jsou uvedeny v SNiP 2.08.02.89, SNiP 2.04.01-85, SNiP 2.04-05-91, SNiP 23-05-95, SNIP 11-12-77.

Základní požadavky:

 • Výška stropu od tří metrů zajišťuje cirkulaci vzduchu. Kromě toho je instalován systém sání a odsávání;
 • Hladká a měkká podlahová krytina (například pryž, koberec);
 • Speciální mikroklima: teplota ve školící místnosti je 16-20 stupňů (v šatně 23-25 ​​stupňů), vlhkost - ne více než 60%.

Zařízení pro tělocvičnu

Úplný seznam nejoblíbenějších simulátorů:

 1. Eliptický (dva kusy) - 450-500 $. Dobří výrobci: Carbon, Torneo, House Fit, Kettler;
 2. Běžecké pásy (dva kusy) - 800 dolarů. Sportop, LifeGear, kyslík;
 3. Cvičné jízdní kola (2 ks) - 350 $. Dender, DFC, Tunturi, Carbon Fitness;
 4. Simulátor pro čerpání deltových svalů s protiváhami je 1200 dolarů. TESKO-Sport, Hammer;
 5. Napájecí platforma - 600 $. MV-Sport, Foreman;
 6. Multifunkční fitness stanice (horní a spodní trakce, prodloužení nohou, motýl, hrudní lis atd.) - 900-1000 $. InterAtletika, HouseFit, Diamond Fitness;
 7. Švédská zeď (3-4 kusy) - 150 $. "Olymp City", Russ Sport;
 8. Lavička pro cvičení sedí a lavička pro lavičku - 250 USD. "Tezco Sport";
 9. Bar s "palačinkami" a stojanem (dva kusy) - 250 $. Eleiko, Profi-Fit, Domyos, "Titan";
 10. Pět sad činky o hmotnosti 3-5 kg ​​- 40 dolarů. Larsen, Action, Aerofit;
 11. Expandéry (5 kusů) - 150 $. Torneo, kostní drtič, železné tělo, Everlast.

Stojí za to koupit vybavení ekonomické třídy nebo použité simulátory vysoce kvalitních výrobců. Celkové náklady činí přibližně 5000 dolarů. Když si koupíte použité, můžete ušetřit a utrácet až 4000 dolarů.

Další vybavení a nábytek

Další věc, kterou potřebujete k otevření tělocvičny, je vybavit převlékárny. Budete potřebovat obchody, dvě zrcadla, závěsy, kovové modulární skříňky (Fitness Furniture, MetalCity) s celkovou cenou 700 $ (pro 40 návštěvníků).

Mužská a ženská koupelna se dvěma sprchovými kabinami v každém bude stát asi 4000 dolarů. V čekárně potřebujete recepci, konferenční stolek, pohovku, chladič, kancelářskou techniku ​​(počítač, tiskárnu). To je asi 1000 dolarů.

Zaměstnanci

Jeho sportovní klub musí být "obsazen" zkušenými instruktory a trenéry, jejich kompetence je zárukou dobrého toku zákazníků. Každý trenér potřebuje lékařskou knihu a osvědčení, které potvrzuje právo pracovat jako instruktor.

Vlastní podnikání: otevřete tělocvičnu

Minimální počáteční kapitál

Náklady na zásoby

V tomto článku budeme zvažovat všechny nuance organizovat a provozovat tak ziskové podnikání jako vaše vlastní tělocvična. Kromě toho se dozvíte o zcela novém online formátu pro práci školitelů-instruktorů.

Ačkoli tento podnikatelský záměr není vůbec nový, ale neztrácí jeho význam pro tento den. Kromě toho roste každoročně poptávka po službách tělocvičen, tanečních škol, fitness center a studia jógy. Krásné tělo a udržování se v dobré kondici bylo důležité pro lidi po celou dobu. Moderní způsob života, který v zásadě předpokládá sedavý životní styl a nezdravé jídlo s občerstvením na cestě, zjevně nepřispívá k dosažení ceněného cíle většiny mužů a žen.

Sport není jen způsob, jak se ve volném čase zabývat zdravotními přínosy. Pro mnoho mladých lidí (většinou) se stává způsob, jak získat požadovaný tvar, a stejně důležité je, udržovat ji. Samozřejmě, tam jsou vždy lidé, kteří trpí nadváhou (i když se jedná o několik kilogramů), kteří se stydí svléknout na pláži, nebo se bojí podívat se na sebe do zrcadla, ale nikdy sportovat a raději přecházet sami nespočet diet nebo polykat škodlivé pilulky. Účinek omezení stravy nebo užívání různých léků, je-li nějaký, je dočasný. Kromě toho v tomto režimu, s trpělivostí, můžete hodit hmotnost hýčkané postavy, ale vzhled těla je špatná - nedostatek svalů dává efekt „kost a kůže“. Svaly mohou být čerpány pouze pravidelným tréninkem.

Ziskovost otevření tělocvičny

Jaké jsou výhody tělocvičny, pokud je považujete za podnik? Zaprvé, jak již bylo uvedeno výše, jejich služby jsou vždy velmi žádané. Navíc i nepříznivé ekonomické podmínky mají malý vliv na práci a zisky podobných zařízení. To platí ovšem pro malé tělocvičny působící v nižším a středním segmentu cen.

Síťové fitness centra jsou náchylnější k krizovým jevům, což je vysvětleno vysokými náklady na jejich předplatné. Zadruhé, cílové publikum v tělocvičněch je poměrně rozmanité. Oni jsou více populární u mužů, ale nyní stále více a více zástupců Fair sex zředěné kardio tréninku s výkony cvičení na simulátorech, snít nejen zhubnout, ale získat krásné formy s reliéfními svaly. Tam jsou dokonce oddělené tělocvičny pro dívky, ačkoli většina přesto raději není omezena na úzkou cílovou skupinu.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Univerzální "simulátory" buď vybavují jednotlivé haly - pro muže a ženy, nebo se podílejí na tréninku. Existují také smíšené verze - když se oba účastní haly současně. Ale druhá možnost je méně žádoucí. Za třetí, otevření malé tělocvičny vyžaduje relativně malý počáteční kapitál. Možná, simulátor v suterénu o ploše 100 metrů čtverečních. metrů - to není limit vašich snů. Pokud však nemáte velké příležitosti, stojí za to zvážit tuto možnost. V budoucnu můžete vždy v budoucnu otevřít tělocvičnu vyšší cenové kategorie - vlastní nebo pod značkou určité sítě (v rámci franšízy) nebo vytvořit vlastní síť.

Co potřebujete k otevření tělocvičny od začátku

Organizace obchodních expertů doporučuje začít s přípravou podrobného obchodního plánu. Dokonce i když jste jedním z těch šťastných, kteří jsou schopni začít podnikat, a to za použití vypůjčených finančních prostředků, obchodní plán vám pomůže určit pořadí úkonů, které mají být přijata, přičemž při výpočtu nákladů a očekávaných výnosů, různých ukazatelů, počínaje ziskovosti a koncové datum náhrady. Takže, co by mělo být napsáno ve vašem plánu? Především je nutné provést marketingový výzkum. Je možné objednat od odborníků, nebo sami, strávit trochu více času, ale jak ušetřit peníze.

Obchodní činnost v oblasti sportovních a fitness služeb je považována za vysoce konkurenceschopnou. V každém z velkých měst existuje několik velkých síťových center (obvykle franšízy) a desítky středních a malých sálů. Naštěstí, i při velmi velké konkurenci, můžete vždy najít neobsazené místo. Může to být například specializovaná instituce nebo klub. Můžete otevřít malý pokoj ve spacích prostorách, kde nejsou podobné nabídky. Kromě tělocvičny můžete poskytovat další služby - od jógy nebo pilates až po kavárnu ve správném formátu jídla.

Jak si vybrat místnost pro tělocvičnu

Správné místo pro tělocvičnu je polovina vašeho budoucího úspěchu. Dokonce i největší a nejpohodlnější sportovní centrum s renomovanými trenéry a mnoho různých služeb do animátorů, kteří budou bavit děti, zatímco jejich rodiče vedou se ve sportovní formě, budou moci dosáhnout blízké oblasti jen (obvykle v docházkové vzdálenosti). Je nepravděpodobné, že existuje mnoho lidí, kteří pravidelně cestují na druhém konci města. V tomto případě, malá posilovna ve velké obytné čtvrti, pracovat od časného rána až do pozdních nočních hodin, není tam žádný nedostatek zákazníků. Při výběru místnosti pod halou se snažte dát na místo potenciálního klienta. Je pro něj vhodné, aby se k tobě dostal? Je tam zastávka MHD, místo pro parkoviště? Mohu vás snadno najít na adrese? Snad kromě znamení na fasádě, měli pověsit značky nebo billboardy kromě kontaktních údajů vaší instituci.

Minimální plocha je 100-150 m2. metrů. Simulátory a sportovní vybavení zabírají spoustu prostoru (každé zařízení musí mít minimálně 5 metrů čtverečních), vzdálenost mezi nimi musí být dostatečně velká, aby se zákazníci vzájemně nezasahovali. Nezapomeňte ponechat prostor pro silový trénink s bary. Další 25-30 metrů čtverečních. metrů pod sprchou a šatnou.

Nezapomeňte věnovat pozornost přítomnosti všech potřebných komunikací - vytápění, klimatizace, větrání, teplá a studená voda, odvodnění apod. Existuje mnoho nuancí, takže při výběru zařízení je nejlepší konzultovat s odborníky. Všimněte si, že ve spacích oblastech často vypínáte horkou vodu několikrát ročně po dobu jednoho nebo dvou týdnů. A můžete si být jisti, že neschopnost sprchovat se po tréninku vás zbaví velkého počtu zákazníků. Takže bez přídavného zařízení pro ohřev vody v případě nouze, to nemůžete udělat. A to je spojeno s vysokými náklady: plus dalších 10 metrů čtverečních. metrů pod kotlem a samotného kotle o objemu nejméně 180 litrů, zesíleného zapojení pro jeho výkon.

Často se tělocvičny nacházejí v suterénu a suterénu. Abychom v tomto případě udržovali potřebnou vlhkost a potřebný teplotní režim, bude to dost obtížné. Výška stropů v tělocvičně v prvním patře a výše by měla být od 3,5 metrů, jinak bude obtížné zajistit dobré čištění vzduchu. A větrání místnosti přirozeným způsobem, otevření oken a dveří, je to nemožné: to povede ke vzniku škodlivých průvanů. Podlahy se nezahřívají na slunci stejně jako ostatní místnosti a na výšku stropů nejsou kladeny přísné požadavky. Díky své poloze stačí mít konvenční větrání. Tato výhoda však může být kompenzována náklady na opravy a dobré osvětlení.

V ideálním případě je samozřejmě nejlépe postavit si pokoj pod halem, abyste předem uvažovali o nejvhodnější variantě jeho uspořádání a umístění všech komunikací. Ale v takovém případě spočívá celá záležitost na finančních prostředcích, které máte, a dostupnost dostatečných pozemků pro výstavbu v slibném obytném prostoru. V nejlepším případě se jedná o oblast nových budov, která bude osídlena v příštích několika letech. Ačkoli konstrukce a dekorace budou mít i spoustu času.

Bez minimální opravy, s největší pravděpodobností nebudete dělat, bez ohledu na to, jakou volbu si vyberete. Pokoj podlaha nesmí být kluzká, aby se vyloučilo riziko úrazu, a proto by mělo být snadno čistitelné a nebojí se vlhkosti. Optimální volbou pro cenu i výkon je PVC podlaha. Nicméně, pokud v místnosti, které si pronajmout, na podlaze staré parkety, nevyužít peníze na výměnu podlahy. Nejprve bude tato možnost také snížena. Rozsah barev je lepší zvolit klid a neutrální barvu. Výška stropu, okna, šířka a délka haly a řada dalších ukazatelů jsou standardizovány. Je žádoucí, aby hudební doprovod školení a koupit další „ne“ posilovny zařízení - síť, basketbal obruče, rohože, fitball, žebřiny, vodorovné pruhy. Teplota v hale by měla být 15-17 stupňů. Také dát vodní chladič (náklady na vodu a jednorázové poháry mohou být zahrnuty v ceně předplatného).

Zvláštní pozornost by měla být věnována umístění tělocvičny v nákupním centru. Zde jsou pluses a minuses. Na jedné straně je nákupní centrum ideálním místem, pokud jde o průchodnost. Prostřednictvím toho prochází obrovským proudem lidí každý den od rána do večera. K dispozici jsou kavárny, obchody, zábavní centra, kde si můžete vzít dítě, zatímco jeden z rodičů tráví čas v posilovně. Po otevření sportovní haly v obchodním centru můžete ušetřit hodně na reklamách umístěním pouze jednoho banneru na fasádu budovy nebo světelné skříně v jeho blízkosti. Toto uspořádání má však určité nevýhody.

Nejdůležitější z nich je vysoká cena nájemného. Prostor pro umístění simulátorů potřebovat hodně, a náklady na nájemné za metr čtvereční v nákupním centru je dosaženo mnohem vyšší, než je cena pokoje je stejný prostor ve stejné oblasti a možná dokonce na stejné ulici. Je také docela obtížné zajistit nezbytné podmínky pro zákazníky na pokoji, včetně sprch a šaten se skříňkami na skladování. A konečně, v některých tělocvičen na území nákupního centra s cílem ušetřit místo simulátory umístěna přímo na místě v nejvyšším patře, uzavírající jeho průhledné stěny. Ačkoliv propustnost je mnohem nižší než ve spodních patrech, ale ne všichni lidé cítili při práci ven téměř před zraky kolemjdoucích.

Potřebná povolení pro otevření tělocvičny

Zjistěte, jaké dokumenty jsou potřebné k otevření tělocvičny ve vašem městě. Jako organizační a právní forma poprvé je lepší zvolit IP, což umožní využít zjednodušený daňový systém. Nejvhodnější kódy OKVED pro tento typ aktivity jsou:

96.04 Služby v oblasti sportovních a rekreačních činností

93.11.10 Služby sportovních zařízení

93.12.10 Služby poskytované sportovními kluby

Jak neotevřít tělocvičnu

Poslední aktualizace: Čtvrtek, 16.3.2015 16:03

Bylo to dva a půl roku od okamžiku, kdy jsem se svým obchodním partnerem otevřel dveře tělocvičny našich snů - Evo Fitness. Ambice a motivace, které byly od samého počátku, stále zůstaly u nás, ale život nás vážně opotřeboval a hodně nás učil. Mohli jsme se vyhnout mnoha chybám, kdybychom plánovali víc, pomysleli si víc, méně obratně a přitahovali.

Zaplatili jsme za naši aroganci. Buďte tišší a pozornější. V horkém okamžiku často zapomínají na základy. Sedmkrát měřeno - jeden řez.

Toto místo je nejdůležitější

Místo je pro tělocvičnu rozhodující. Není nic horšího než pohyb, protože po 6 měsících to nefunguje. Věř mi. Potřebujete znát místní trh, průměrný věk klienta, jeho úroveň příjmů, zohledněte další místní tělocvičny, dostupnost parkoviště, snadný přístup a viditelnost. Nebuď ohavný. Projděte si místo, kde chcete umístit posilovnu pěšky. Při pohledu z okna automobilu vám hodně chybět. Chci vzít v úvahu všechny detaily - pěšky.

Potřebujete tu vaši tělocvičnu? Pokud se jedná o předměstí, kde žijí důchodci, zjevně není místo pro garážovou posilovnu pro silový trénink. Pokud je tam spousta velkých společností, ale většina zaměstnanců je nízkoprahových pracovníků ve skladu a existuje jen několik špičkových manažerů, bude elitní tělocvičnu pohřbívat s osobními trenéry. Ujistěte se, že chcete otevřít právě takovou posilovnu, která je na tomto místě poptávaná. Předvolby lidí lze změnit, ale je mnohem snazší dělat to, co chtějí a co si mohou dovolit.

Najme si právníka

Výdaje na advokáta jsou více otravné než nárůst cen benzínu, ale bez něj. Budete mít více povinností a rizik, než jste kdy plánovali. Nákup zařízení, platby za bankovní služby, úhradu úroků, nájemného, ​​pojištění, krytí závazků. Získáváte peníze na vědomí o zdraví a kondici, ale co víte o pronájmu prostor?

Pro ty, kteří, stejně jako já, víme jen základy, vysvětlím: jsou malé věci, které stojí spoustu peněz. Představte si, že máte zlomený klimatizaci, odmítl kotel nefunguje v splachovacího záchodu, zpožděné splátky, zvýšené náklady na nájemné a zaplatit pojistné spoluúčast? Smlouvy se od sebe navzájem liší malými věcmi, které vám mohou bez těžko vydělaných peněz opustit v nejvíce nečekaném a nevhodném okamžiku. Nebuďte laciný, najmete odborníka a ve vašem zájmu uzavře mnohem lépe. A neváhejte něco odmítnout, pokud vám tyto podrobnosti nevyhovují. Máte více práv, než si myslíte.

Myšlenky na luxus

Podívejme se na to. Všichni jsme viděli v posilovně de Franco, nový fitness Eric Cressey, hal IFAST, Železný Sport a t Etc:.. obrovskou rozlohu 20-25 m jasně zelené umělým povrchem, šumivé výrobu sportovního vybavení a Eleiko EliteFTS. To je sen každého kulturisty. Nicméně, pokud si nejste Joe de Franco, Eric Cressey, nebo někoho, jako oni, s dlouholetými zkušenostmi, uznal úspěchy ve sportu, a tak mnoho zákazníků, že jste nikdy nesnilo, by musel uklidnit své ambice a vrátit se na zem. Tito kluci, stejně jako mnoho dalších, začali s halou o velikosti dvou garáží, použitých sportovních potřebách a pár výcvikových společníků. Pokud chcete začít s více, můžete zbankrotovat při pronájmu sportovního vybavení a zůstat v hale, ve které není nic jiného než volný prostor.

Zařízení

Už jsem se zmínil o luxusním sportovním vybavení vyrobeném Eleiko, EliteFTS, Perform Better atd. Kvalitativní, stylové, spolehlivé - co jiného chcete? Ale je to velmi drahé. Budou vaši zákazníci vidět všechny tyto nádhery? Budou vaše investice odříznout? Ano, tento soupis bude stačit na celý život, ale přiznejme si to: napájecí stojan, vyrobený k objednávce, nebo koupil místní svářeči v Číně, bude stejně dobré a stejně dlouho, ale bude výrazně snížit náklady.

A proč tyto činky váží více než 50 kg? Spravuje některý z vašich klientů nebo je to jen pro vaše vlastní školení? Simulátory-válečky - to je v pořádku, ale kvůli hospodárnosti bude oříznutí PVC trubek dělat. Pokud sponzory nejsou Sheik Mohammed nebo Bill Gates, minimalizujte výdaje - to vám dá určitý zdroj pro deštivý den. Černý den je povinen přijít. Následně můžete vždy prodávat sportovní vybavení a změnit jej na novou, ale v této fázi je jednodušší a nejprve si přemýšlejte o úspěchu svého podnikání.

Magické kontingenční tabulky

Finanční plánování, projekce peněžních toků, počáteční náklady, měsíční výdaje a klíčové body jsou důležitým nástrojem k dosažení komerčního úspěchu. Krása kontingenčních tabulek spočívá v tom, že jsou stejně spolehlivá jako data zadaná v nich. Pokud řídíte své vlastní odhady - co chcete dosáhnout, co máte dělat - výsledek bude zklamáním a selháním.

Nechápejte mě špatně. Musíme být optimistou, ale zatím klienti nepřihlásili do svého pokoje a peníze na účet přišli, ani o žádné prognóze peněžních toků a nemohou se mluvit. Je třeba vypočítat nejhorší scénář. A nejhorší možností je nedostatek zákazníků. Při plánování postupujte z toho, že za prvních 6 měsíců nebude mít žádný příjem. Pokud zároveň můžete sestavit souhrnné tabulky a pracovní postup, přejděte k dalšímu kroku.

Ego vás zničí

Všichni se odchylujeme od plánu výcviku a necháme naše ego převzít. Někdy se ospravedlňuje, někdy ochromuje člověka. Stále si pamatuji film "Pole jeho snů" s Kevinem Costnerem, kde bylo řečeno: "Postav to a přijde to." Kevin, díky za pád jiného snu! Nejdůležitější je, že musíte udělat vše, co je v moci, abyste lidi informovali o své tělocvičně a přivezli je tam. Nic neunikne a nepodceňují, zda distribuce letáků na dalším semaforu, volný vstup nebo slevy jsou dobré pro místní podniky nebo přáteli, navštěvovat kluby běžce za účelem prodeje vstupenek na silový trénink. Musíte prodat: pokud ne, pak vám to nikdo neudělá. Jakékoli další příjmy a výdaje jsou lepší než sedět a čekají, až k vám přijedou. Zapomeňte na své ego.

Budoucnost

Jihoafrický sportovní trh je velmi mladý, naivní a hloupý ve srovnání se zavedeným trhem v USA, Velké Británii, Austrálii a podobně, zejména pokud jde o silový trénink, celkovou tělesnou výchovu a terénní trénink. Potřebujeme více návštěvníků, a proto potřebujeme změnit strategii, aniž bychom se vyhnuli reklamním trikům a hloupým zákazům velkých korporací.

Bohužel pro většinu vězňů mají vysoce kvalitní osobní tréninky nízkou prioritu a mají příliš vysoký peněžní vstup. Chcete-li zvýšit počet zákazníků, musíte snížit vstupní pruh. Zavedli jsme půldenní tréninky, abychom maximalizovali příležitosti pro práci s klienty a přidali jsme do našeho rozvrhu příležitosti. Obě inovace výrazně snížily vstupní úroveň pro potenciální nové zákazníky. Přihlášením se nám začínají chápat, ocenit a potřebovat další služby, které nabízíme kromě školení, masáží, sportovní výživy, rehabilitace a výživových doplňků. Máme jednotný servis, kde můžete splnit všechny vaše potřeby pro vaše zdraví. Cena je důležitá, ale kvalita a pohodlí zákaznického servisu je důležitější než samotná cena.

Nyní, když jsem tento článek dokončil a znovu jsem ho přečetl, jsem ohromen, kolik jsme udělali špatně. Ačkoli jsme se naučili z našich chyb, neustále děláme nové. Jsem si však jist, že jsme začali dělat méně chyb a byli úspěšnější, když jsme vzali v úvahu výše uvedené zásady a změnili naši strategii.

David Cross.

Britský rodák David Cross pracuje v Kapském Městě jako trenér silového tréninku a všeobecného tělesného tréninku. On je vášnivý silové zátěže, sportovní výživa a změny životního stylu a věnuje svůj čas fyzickému blahu každého klienta v jeho osobní tělocvičně. Poté, co strávil polovinu svého života v oblasti komerčního financování ve sféře klamu a nezdravé jídlo, když David zjistil, že zrcadlo vypadá úplně jiný člověk, a rozhodně a zcela změnil jeho život. více o Davidu