Nové obchodní nápady

Online obchody jsou stále populárnější. Chcete-li otevřít plnohodnotný internetový obchod dětského oblečení, potřebujete počáteční peníze. Minimalizace odpadu může být, prodej produktů prostřednictvím sociálních sítí.

Kde prodávat dětské oblečení na internetu?

Nové maminky nemohou vždy jít do obchodu a nakupovat dětské oblečení za nízké ceny. Zároveň často komunikují prostřednictvím sociálních sítí, sledují záznamy ve skupinách, hledají příležitost koupit vše, co potřebují, aniž by opustili domov. Nejoblíbenější sociální sítě jsou:

Používáte-li všechny funkce těchto sociálních sítí a kompetentně organizujete marketingový program, můžete úspěšně prodávat dětské oblečení a přitom získávat slušný zisk.

Jak otevřít úspěšný obchod v sociální síti?

Za prvé, musíte analyzovat situaci ve sféře, ve které budete rozvíjet firmu. Seznámte se s řadou konkurentů, jejich způsoby práce, chybami a silnými stránkami. Je žádoucí zapsat všechny myšlenky a přání, protože každý detail je důležitý.

2. Výběr dodavatelů a zboží

Prostřednictvím sociálních sítí je také výhodné obchodovat, protože otevření dětského obchodu vyžaduje minimální investice. To znamená, že pokud máte osvědčený výrobce dětského oblečení, můžete pracovat na systému před objednávkou. To znamená, že zaúčtujete fotografie zboží, které má váš dodavatel v síti, lidé si vyberou, uhradí zálohu a až poté zakoupíte vše, co potřebujete. Jelikož ne všichni se chtějí rozdělit s penězi a dát je cizím, je třeba získat důvěru klientů. Proto může tato metoda pro nový obchod s dětskými oděvy začít, ale neustálé cvičení nebude fungovat.

Pokud máte počáteční peníze, měli byste vsadit na zboží, které konkurenti nemají. Například krásné pletené svetry, šaty, obleky pro chlapce, soupravy pro vypouštění z nemocnice atd., Které jsou velmi obtížné najít v maloobchodě za rozumné ceny. Nejprodávanější oblečení na sociálních sítích je buď levné dětské oblečení, nebo originální.

Věnujte pozornost těm dodavatelům, kteří provádějí dodávky zboží v malých sériích, ale mají velký sortiment.

3. Vytvořte a vytvořte účet

Aby mohla být podnik úspěšná, je třeba maximálně využít příležitostí sociálních sítí. Nejprve vytvořte profil. Stejně jako v mnoha sítích jsou zakázány komerční stránky, pro pojištění je možné vydat i skupinu, kde je nutné neustále duplikovat informace ze stránky.

Poté musíte vytvořit zboží s albami. Kvalita fotografie by měla být vysoká. Výrobci dětského oblečení obvykle uvádějí na místě 1-3 fotografie z každého produktu. Je lepší přidávat vše do alb, aby kupující mohli co nejvíce zhodnotit výhody nabízeného produktu. Nezapomeňte zveřejnit pracovní podmínky obchodu, způsob platby a doručení a rozměrovou tabulku.

Návrh stránky hraje důležitou roli. Měla by přitahovat a lišit se od ostatních internetových obchodů.

Nejúčinnějším způsobem propagace obchodu v sociálních sítích je přidání potenciálních zákazníků k přátelům. To by mělo být prováděno pravidelně, aniž by se přidali ti, kteří nemají přesný zájem o nákup dětského oblečení.

Zásoby a bonusy jsou vždy přitahovány. Uveďte příspěvek a opravte jej v záhlaví stránky.

Předměty blogy a fóra rodičů poskytují příležitost komunikovat s mladými rodiči a přenést je do svého obchodu. Můžete například organizovat společné nákupy dětského oblečení. Organizátoři společného podniku obdrží současně dobrou příležitost a důvěru zákazníků, což bude nutné zachovat, pravidelně oznamovat akcie a nové společné podniky. Také můžete nabídnout slevy těm, kteří chtějí koupit velké dětské oblečení.

Komunikace na fórech se snažte maximálně zakrýt odkaz na váš obchod, takže zpráva nebyla vnímána jako reklama, ale jako doporučení.

Můžete také prodávat přes speciální stránky a vývěsky, jako jsou Penzamama, Avito, Babiblog. Babiblog je v současné době největší sociální sítí pro rodiče. Tak proč ne využít této šance a začít propagovat vaše online dětské oděvní prodejny právě teď?

Jak otevřít dětský oděv od začátku? Za to stojí za to začít v tomto oboru?

Trh s dětskými výrobky byl pro mnoho podnikatelů vždy velmi atraktivním odvětvím obchodu a dokonce i dnes je to nejvýnosnější a stále velmi výnosné i v době krize. To vše je založeno na principu mentality našich lidí, totiž nezachrání děti. Tak to je, a pokud například dospělí si mohou dovolit odmítnout něco koupit, pak pro dítě se pokusí koupit to nejlepší. Právě tento faktor, který činí oblast obchodu s dětským oděvem konkurenceschopným podnikáním a současně velkým počtem producentů, umožňuje mnoha podnikatelům pracovat a mít své "místo na slunci" v této oblasti činnosti.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít malý obchod prodávající dětské oblečení a co musíte udělat za to. Projdeme všechny hlavní kroky k zahájení tohoto podnikání a rozhodnete se, zda byste měli pracovat v této výklenku nebo ne.

Obchodní formát

Než začnete hledat pokoj a kupujete zařízení, musíte jasně určit formát, ve kterém budete pracovat. Ve skutečnosti se obchodní idea dětského oděvního oblečení hodlá umístit do několika podkategorií, ale rozhodli jsme se v jednom článku udělat obecnější přehled. Takže nejoblíbenější možnosti jsou:

- nákup hotových obchodů pro prodej dětského oblečení. Toto je velmi dobré řešení, zvláště pokud je tento bod propagován a již existuje seznam pravidelných zákazníků. To je výhodný začátek pro začátečníky, ale ve skutečnosti je velmi obtížné najít dobrou volbu pro připravenou firmu v této oblasti. Skutečně výnosné prodejny jsou zřídka prodávány.

- otevření maloobchodního místa pro prodej dětského oblečení od začátku. V tomto formátu budete muset projít všemi kroky, počínaje výběrem místnosti a ukončením vývoje klientské základny. Složitá a velmi drahá cesta, ale často s touto volbou začínají začátečníci a začínají v jejich městě malý obchod s dětským oblečením a doplňky, po kterém často roste do poměrně velkých butiků.

- provize uskladněte dětské oblečení. Otevření takové obchodní možnosti je obzvláště výhodné během hospodářské krize. V této oblasti existuje řada bodů, jmenovitě jde o práci s použitými věcmi, ale na druhé straně je cena v tomto obchodě mnohem nižší a budete moci najít své zákazníky.

- Prodej dětského oblečení franšízou. Nejméně atraktivní možnost zahájení podnikání, zejména v malých městech. Existuje mnoho různých verzí franšízy s dětským oblečením, ale s tímto formátem budete mít řadu omezení, to je sortiment a pracovat pouze s určitými výrobci, což nemusí pomoci zvýšit prodej.

Jak můžete vidět, existuje mnoho formátů a všechny mají své vlastní nuance. Volba je zcela na vás.

Výběr prostor a zařízení

Za prvé, měli byste si vzít na vědomí seznam nejvýhodnějších míst, kde můžete otevřít obchod s dětskými oděvy. Za prvé, existují nákupní centra. Mladé matky rádi nakupují se svými dětmi a často navštěvují nákupní centra. Pronájem dobrého místa v obchodním centru je již polovina úspěchu tohoto podnikání, zejména to bude mít vliv na úspory reklamního rozpočtu.

Za druhé jsou to nezávislé obchody. V těchto obchodech obvykle prodávají určitý produkt a přitahují zákazníky svou jedinečností. Například dobrá kvalita dětského oblečení za nízké ceny nebo dostupnost programů pro slevy a další.

Za třetí, jde o oděvní trhy. V této době je v tomto formátu výhodné pracovat v malých městech. Ceny jsou obvykle v takových prodejnách nízké a zákazníci budou vždy.

Za čtvrté, můžete otevřít internetový obchod pro dětské oblečení a pronajmout pouze úložný prostor za levné a prodávat všechny výrobky pomocí internetu a reklamy v síti. S příchodem sociálních sítí se tato možnost výrazně podílela na prodeji v tomto segmentu.

Velikost místnosti pro malý obchod lze vyhledávat od 30 m². a vyšší. Musíte vzít v úvahu, že velká část zboží je soubor všech velikostí, proto celý sortiment bude muset být někde uložen.

Nyní zvážme, jaké vybavení potřebujete k prodeji dětského oblečení:

 • policové regály;
 • vitríny na kolečkách, pro ukázky bundy, svrchní oděvy, obleky a další věci.
 • nákupní koše, ve kterých obvykle položíte ponožky, kalhotky a další odpadky.
 • Stojany s háčky, na kterých je umístěno velké množství vnějšího oděvu pomocí závěsů.
 • obruby pro skladování jiného sortimentu.

Také nezapomeňte na pracoviště prodejce a zajistěte malou dětskou hru s malým počtem hraček. To jim pomůže rozptýlit se, zatímco matka si vybere oblečení pro své dítě.

Obchodní pravidla dětského oblečení

Jednou z nejčastějších otázek na internetu je, jaké dokumenty potřebujete obchodovat s dětským oblečením? Je to docela logické, a my se pokusíme odpovědět.

 • zvolit organizační-právní formu, typy činností a daňový systém
 • uzavřít smlouvu o pronájmu prostor
 • Pokud vám pronajímatel neposkytl všechny doklady o povolení pro prostory, musíte předat všechny kontroly SES a požární bezpečnost sami
 • umístění obchodního patentu, licence v souladu s požadavky stanovenými zákonem
 • Máte jako prodejce certifikáty kvality zboží
 • organizaci kupujícího rohu ve vašem oddělení

Po splnění všech těchto požadavků získáte povolení k obchodování s dětským oblečením. Při zahájení podnikání je nejlepší poradit se s právníkem, protože se pracovní řády v Rusku a na Ukrajině mírně liší a všechny tyto body budou vyzvány zkušenými právníky.

Sortiment a dodavatelé

Dalším krokem k otevření oddělení prodeje dětského oděvu, stejně jako v každém obchodě, je výběr sortimentu. Uvedeme pouze hlavní kategorie zboží, které musí být v takovém obchodě prezentovány.

Separace podle pohlaví:

Podle věku:

 • pro novorozence
 • od 1 roku
 • od 3 let a tak dále.

Podle skupiny produktů:

 • svrchní oděvy: bundy, kabáty, vesty
 • klobouky, šátky, palčáky
 • kombinézy, obálky
 • džíny, kalhoty, kalhoty
 • svetry, košile, blůzy
 • sportovní obleky
 • tělo, posuvníky, podbradníky, punčochy, ponožky, spodní prádlo a mnoho dalšího.

Váš sortiment bude záviset na počátečním kapitálu a možná i na začátku, kdy začnete malou firmu prodávat dětské oblečení, vybíráte užší segment výrobků s následným rozšířením sortimentu.

Chcete-li najít dodavatele produktů, můžete buď spolupracovat s prodejci ve velkoobchodních trzích zboží, nebo můžete hledat továrny ve vaší zemi a objednat produkty přímo.

Také nyní existuje obrovský počet zástupců různých výrobců dětského oblečení, kteří jsou připraveni spolupracovat i s malými obchody. Výběr je obrovský a musíte si zvolit nejvýnosnější a nejvýhodnější produkt. Samozřejmě, že patří do sortimentu nekvalitních dětských oděvů z Číny, nestojí za to, pokud vám prodávající neposkytne všechny certifikáty pro tento výrobek.

Reklama

V dnešní době s obrovskou konkurencí na trhu s dětskými věcmi nestačí říci, že chci v mém městě otevřít obchod s dětskými oděvy. Chcete-li ji podpořit, budete potřebovat investice do reklamy.

Zde je seznam hlavních zdrojů zákazníků:

 • reklamy v médiích
 • distribuce letáků s akciemi a slevy na zboží
 • slevový program ve vašem obchodě
 • reklama na internetu, a to kontextová reklama ve vašem internetovém obchodu a propagace vyhledávání v různých kategoriích produktů
 • reklama v sociálních sítích. Ve skutečnosti mohou nespočetné skupiny v sociálních sítích přinést leví podíl zákazníků, zatímco často na běhu zboží jsou postaveny fronty.

Nezapomeňte na zajímavý název obchodu a jasnou vývěsní tabuli.

Kolik stojí za otevření dětského oblečení?

Investice do této činnosti v každém jednotlivém případě budou jiné. Vše závisí na cenovém rozsahu zboží, sortimentu, umístění obchodu a dalších faktorech. Uvádíme hlavní seznam výdajů.

 • Pronájem prostor - 250 USD - 300 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 220 USD
 • Počáteční nákup zboží - 15 000 - 20 000 USD
 • Nákup zařízení - 1500 až 2500 USD
 • Reklama - 550 USD (+ inzerce na internetu).

Kolik můžete vydělat?

Můžete vydělat hodně, zvláště pokud propojíte sociální sítě, ale na podporu podnikání prodeje dětských věcí budete potřebovat čas a peníze, musíte být připraveni.

Průměrná známka dětského oblečení je od 50% do 110%. Současně však existuje řada skupin produktů, kde může zvýšit až 130%.

Na základě těchto údajů můžete zhruba odhadnout výši tržeb potřebných k proplacení daného podniku.

Recenze

Pokud hledáte názory podnikatelů, kteří se podílejí na realizaci dětského oblečení maloobchodu, vidíme tendenci, že jsou výrazně odlišné. Tak, například, ty, kteří jsou neustále aktualizuje rozsah a připojení nových zdrojů zákazníků, a to i v době krize mají dobrý příjem, a ti, kteří nechtějí dělat ani ty nejzákladnější marketingové kroky a čeká na to, že klient přijde k němu obvykle stěžují na pokles tržeb a vysoký soutěže. Chcete v tomto oboru vydělat peníze? Budete muset pracovat tvrdě, pracovat tvrdě, ale odměna bude hodna.

Závěry. V tomto článku jsme se pokoušeli popsat, jak začít takové podnikání a jak postupně otvírat obchod s dětskými oděvy. Jedná se o složitou a konkurenceschopnou mezeru, ale zároveň má obrovský počet zákazníků, kteří jsou připraveni vynaložit peníze i v krizi. Pokud chcete začít tímto směrem, můžete se bezpečně pokusit tento produkt prodávat prostřednictvím sociálních sítí a internetového obchodu a začít pracovat již v offline oddělení, například v nákupním centru.

Zbavíme se zbytečných věcí dětí

Není-li v plánech žádné jiné dítě, skladování pytlů dětských oděvů, kočárků a arény nemá smysl - zabírají příliš mnoho prostoru bez jakéhokoli přínosu. Mohou být buď rozdávány přátelům, příbuzným s malými dětmi, přenášeny do kostela potřebným, nebo snažte se prodat, získáte některé z peněz. Druhá možnost je často vybrána těmi, kteří kupují za dědice všechny drahé a vysoce kvalitní, takže značná část rodinného rozpočtu zůstává v dětských obchodech. A na takových návrzích existují vždy kupující - ne bohatí nebo prostě ekonomičtí rodiče, spokojeni s dobrou věc s výraznou slevou.

Co mohu prodávat?

Po přijetí rozhodnutí prodat "akcie" uveďte seznam toho, co vaše dítě již nepotřebuje, a vybírejte z něj věci, které stojí za prodej:

• Nadrozměrné zboží: kočárky, autosedačky, dětské postýlky, dětské hřiště, lehátka, vysoké židle, houpačky, chodci a podobně. Jsou v neustálé poptávce, protože obchod není levný, a po použití jedním dítětem jsou uloženy téměř v dokonalém stavu.

• Oděvy, zejména od dobrých nebo "trendových" výrobců. Děti tak rychle vyrůstají z toho, že se prostě nedaří zkazit, ztrácí vodoodpudivé nebo oteplovací vlastnosti.

• Zbrusu nové oblečení nebo oblečení, které se nosí jen jednou, například inteligentní šaty.

• Nové lahve, zabalené bradavky, prsní pumpy, plenky v uzavřeném balení a další nevhodné hygienické potřeby.

• Dětské knihy, hračky v dobrém stavu.

Co neposkytnout kupujícím

Ne všechny věci mohou být zlikvidovány s výhodami pro sebe. Nesnažte se prodat následující věci:

• Použité osobní hygienické pomůcky: bradavky, dudlíky, lahve, zubní kartáčky atd.

• Silně znečištěné nebo poškozené věci.

• Neuzavřené krabice nebo nádoby s dětskou výživou, krmivy, zejména pokud není datum otevírání známo - jejich obsah se velmi rychle zhoršuje a může být pro dítěti nebezpečný.

Potraviny a bradavky jsou nejlépe posílány do koše, a oblečení na hadry, bez ohledu na to, jak je líto "ztracené" peníze. Prodej upřímného odpadu není tím nejlepším nápadem, riskuje, že byste zkazili vaši pověst.

Komu a jak prodat věci pro děti

Vaši potenciální zákazníci jsou jiní rodiče, nejčastěji mladí nebo chudí. Můžete je nalézt inzerováním v novinách nebo na internetu a prostřednictvím "přímého prodeje", které nabízí své zboží sousedům na hřišti a přátelům v mateřské škole.

Pokud máte přístup k celosvětové síti, nejvýhodnější způsob, jak prodávat vše, co chcete, je umístit informace na jednu z bezplatných reklamních webů. Na "rodičovských" fórech nebo komunitách v sociálních sítích bude také nalezeno vhodné publikum.

Umístění inzerátu na prodej, nezapomeňte správně vyzdobit. Zde je několik tipů, jak to udělat lépe.

• Oděvy a obuv informovat o tom chlapce nebo dívka, sezónnosti, velikosti, uvedené na štítku a, s výhodou, je skutečná délka nohavice a rukávy, šířka pásu, délka stélka.

• Pro kočárek, dětské postýlky, lehátko, autosedačky a další velké věci uveďte jejich technické vlastnosti: hmotnost, rozměry, montážní princip atd., Jakož i dostupnost příslušenství.

• Zaznamenejte jméno společnosti, pokud je všeobecně známo - oblíbená značka zvýší hodnotu věci v očích kupujícího.

• Nezakrývejte stupeň opotřebení navrženého, ​​zaznamenat výskyt závad.

• Připojte fotku produktu, pokud inzerujete na internetových stránkách. Obraz bude mít více než verbální popis na polovině stránky.

• Požadováno specifikujte cenu a vyjednávací příležitost. Pro mnoho lidí, kteří nakupují z rukou, je velmi důležitý finanční aspekt transakce.

• Určete své místo a způsob komunikace (telefon, e-mail), abyste se v situaci, kdy jste vy a kupující rozdělili desítky kilometrů nebo dokonce státní hranice.

Mimochodem, oh ceny. Absolutně nová, nikdy se nedá věc prodat za 70-80% z celkových nákladů. Mírně opotřebované - se slevou 40-60%. Vyžaduje malé opravy, čištění, které ztratily prezentovatelný vzhled - za 20-30% původní ceny nebo nabídky jako dar při nákupu něčeho jiného.

Prodej ojetých věcí je prospěšný nejen prodávajícímu a kupujícímu: první dostane peníze a osvobozuje místo v domě, a druhý se stává vlastníkem potřebných předmětů za rozumnou cenu.

Jak vytvořit výnosný obchod s dětskými oděvy: praktické zkušenosti

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Normální ziskovost dětského oblečení lze považovat za 15% obratu obchodu"

Chcete-li zjistit, jak otevřít dětský obchod s oblečením a aby bylo rentabilní, řekl čtenářům projekt openbusiness.ru Kuznetsova Olga L. - poradce franchising, start-up a rozvoj maloobchodu a členem Rikki-Tikki představenstva.

Olga Leonidovna, řekněte nám, co vaše společnost dělá

Jmenuji se Olga Kuznetsova (Chicherina), v roce 2002 jsem společně s partnery otevřel dětský oděv RIKKI-TIKKI. Tento obchod byl koncipován jako nový směr společnosti, která se zabývala další činností - dovozem a výrobou punčocháče. Vlastně ten obchod byl můj nápad, úplně můj nápad. Partneři zůstali na podporu starého podnikání a já jsem se ponořil do bouřlivého a nepochopitelného obchodního světa pro mě. A do konce roku 2010 jsem se zabývala vývojem a řízením obchodu nejdříve, pak několika, a poté skupinou společností RIKKI-TIKKI.

Nyní jsem zahájil projekt organizování internetového tréninku pro podnikatele, kteří chtějí otevřít svůj obchod, pro ty, kteří již mají obchody, stejně jako pro ty, kteří si koupí franšízu.

Také jako odborník se podílejí na vývoji a zdokonalování franšízového systému pro firmy, které plánují jejich vývoj na tomto obchodním modelu.

Do dnešního dne jsem si vytvořil produktivní internet - trening- „10 kroků k zahájení efektivní obchod“, semináře (dílny) - „Jak zvolit povolení“, „otevřít obchod na 1-2-3“, „Rozvoj franchisingu ve společnosti vlastní síly "," Dejte druhému vítr módní společnosti nebo umění řídit změnu. "

Nyní je řetězec obchodů RIKKI-TIKKI jedním z největších řetězců dětského oblečení v Rusku, má několik desítek obchodů po celém Rusku. Tato skupina společností, která je výhradním distributorem předních dětských TM z Polska a Kanady, vlastní a provozuje dvanáct vlastních obchodů a také otevírá obchody pro svou franšízu.

Bylo pro vás snadné rozhodnout se stát se podnikatelem? Jak jste přišel k myšlence zahájení tohoto konkrétního podnikání?

Zdá se mi, že jsem vždycky podnikala. Za prvé, v 90. letech, můj manžel a já jsme začali "nakupovat a prodávat" velkoobchodní prodej, prodávat italské punčocháče.

Můj manžel převzal zodpovědnost za finance a bezpečnost a můj podíl převzal vše ostatní. Zbytek je hledání prostor, organizace procesu, prodej, zaměstnanci, dodavatelé, reklama.

Tehdy jsem si uvědomil, jaký zajímavý a povznášející proces je - zahájení podnikání, rozvíjení a dosažení ziskovosti.

Pak se uskutečnila výroba a v roce 2002 se začalo s maloobchodem, na kterém jsme se nedávno soustředili.

V té době nebyla žádná stabilita, takže jsem netrpěl zvláštním strachem z nestability. Ale nebyla příležitost získat potřebné informace, naučit se něco, poradit, najít kvalifikovaný personál. A kriminální rizika byla velmi vysoká.

Jak dlouho trvá tato myšlenka?

Když jsem se samozřejmě rozhodl otevřít obchod, nejprve jsem začal hledat směr. V té době jsem měl poměrně širokou škálu kontaktů - zeptal jsem se přátel a známých - jaké obchody a zboží jim chybí. Tímto způsobem jsem identifikoval několik témat. Jedním z nich bylo dětské oblečení.

A právě na výstavě jsem se seznámil s polskou společností - výrobcem dětského oblečení pod značkou Coccodrillo. Líbilo se mi jak jejich oblečení, tak zástupci společnosti.

Dalším argumentem v jejich prospěch bylo, že jsme již založili obchodní a přátelské kontakty s polskými podnikateli a mnohokrát jsem navštívil Polsko.

Také jsem měl osmiletého syna, pro kterého jsem nemohl najít oblečení, které mi vyhovovalo. Mimochodem, tento důvod se nazývá většina vlastníků firem v "směru dětí".

První obchod byl okamžitě koncipován jako pilot. Chtěla jsem zkontrolovat poptávku po vybrané značce.

To je podle nezávislého marketingového výzkumu značka Coccodrillo v pěti nejslavnějších dětských oděvech v Rusku. A pak jsem si nebyl jistý, že neobvyklý časový styl bude požadován. Obchod byl proto implementován dostatečně rychle.

A nebylo to vůbec obchod, ale malý pavilon o rozloze 15 m². v Moskvě na trhu Sovenok. Pronajal jsem si náměstí, koupil jsem nejjednodušší komerční vybavení, vyplnil jsem všechny doklady a otevřel bod. Všechno trvalo asi měsíc. Testování bylo úspěšné. Líbí se mi oblečení a prodává se dobře.

Jak jste ztělesnil myšlenku od jejího návrhu až po závěrečnou realizaci?

Ale připravoval jsem se na otevření prvního skutečného obchodu po dlouhou dobu. Začala jsem se připravovat ještě dříve, než jsem se rozhodl otevřít testovací bod.

Dostal jsem se k tomuto vážně, protože od samého začátku jsem otevřel nejen obchod, ale maloobchod.

S marketingovým tréninkem jsem přirozeně začal výzkumem. Vedla jsem stůl a terénní studii na trhu Moskvy maloobchodního prodeje oblečení obecně a zejména dětského oblečení. V důsledku toho jsem získal strukturované informace o stavu trhu, jeho trendech a konjunkturu. Tak jsem se ujistil, že můj nápad s dětským oblečením středního cenového rozpětí má potenciál pro rozvoj.

Pak jsem začal hledat nápad na obchod. Byl proveden malý průzkum - průzkum (asi 150 lidí). Průzkum byl proveden studenty MSU, budoucími obchodníky kolem dobrých škol, mateřských škol, na drahých vnitřních trzích. Cílem studie bylo potvrdit několik hypotéz a shromáždit názory potenciálních kupujících, a to:

 • Pro obchod, který plánuje pracovat v průměrné ceně, by měl být název "cizí"
 • Základní potřeby: bezpečnost, stabilita, šetrnost k životnímu prostředí. Bezpečnost byla ošetřena velmi široce: od bezpečného obchodu pro dítě k bezpečnému oblečení.

Po výsledcích všech těchto studií jsem přišel s názvem budoucího obchodu a dokázal vypracovat technickou úlohu pro návrháře, aby navrhl logo a obraz obchodní plochy.

Dále, když jsem se ujistil, že Coccodrillo má zájem o kupce, začal jsem hledat pokoj pod obchodem.

Obecně je nyní jasné, že bylo možné otevřít obchod pouze v těch dnech, kdy poptávka překročila nabídku a prakticky neexistovala konkurence.

Neměla jsem představu o sortimentní matici, obratu, návratu a konverzi. Nevěděl jsem, jak správně posoudit místo, co by měla být místnost, co by měli prodávající dělat. Díky bohu, že jsem rychle uhodl, že najdu zkušeného administrátora, který mi dal procesy a pracoval s prodejci. A také navrhl trochu o řízení sortimentu.

Nyní je tato metoda objevu velice nebezpečná. I v těch dnech jsem byl nucen rychle zavřít svůj první obchod kvůli chybě při výběru místa. A pouze druhá prodejna se opravdu stala úspěšnou a začala rozvíjet síť.

Co potřebujete k otevření obchodu nyní:

 1. Měli byste začít tím, že vyučujete základy maloobchodu. Obchodní model maloobchodu se radikálně liší od velkoobchodního prodeje a jiných druhů prodeje. V maloobchodě existuje mnoho prvků, jejichž neznalost je rozhodující pro přežití podniku. Je to kvůli neznalosti zákonů maloobchodu, že tolik nově otevřených obchodů zavírá v prvním roce.
 2. Další etapou je hledání nápadů, umístění. Pokud například chcete otevřít obchod s dětskými oděvy - není to nápad. Tento směr. Myšlenkou je, CO PRODEJTE a komu. Rozhodnutí o jakém problému nebo "prodám" co touží, pro které kupující. Než se váš obchod liší od ostatních, jaký je jeho "čip". Proč kupují vám, a nikoli jiní, lépe známí, levnější, atd. Jaké místo v myslích vašich zákazníků budete obsazovat. Jedná se o obtížný proces, který vyžaduje čas a práci, ale je skutečně nezbytný pro úspěch obchodu.
 3. Další etapou je vývoj formátu. Pokud bude vytvořen obecný nápad, formát obchodu bude poměrně snadno určitelný. Formát je velikost, rozsah, druh služby, návrh obchodní plochy, zásady umístění, tedy volba místa pro obchod.
 4. A pak vyhledávání a výběr dodavatelů, maloobchodních prostor, projekt obchodní síně, obchodní zařízení.
 5. Po těchto fázích můžete již podniknout více či méně reálný podnikatelský plán se stanovenou finanční částí.
 6. Současně jsou všechny otázky legální. Otevřete firmu nebo zaregistrujte účet s bankovním účtem. Pokud jsou prostory samostatně stojící, a nikoliv v nákupním centru - povolení od hasičů a SES.
 7. Oprava a vybavení skladových prostor.
  Vývoj obchodních procesů, předpisů, účetních systémů, bezpečnostních systémů. Zde můžete nejprve použít standardní dokumenty. Pak, v procesu přizpůsobení je jejich potřebám.
 8. Přemýšlejte o metodách a technikách propagace obchodu. Aktivity pro získávání kupujících.
 9. Nájem pracovníků, nákup a spuštění zboží. A dobrou cestou.

Některé z těchto fází mohou být prováděny paralelně, některé jen postupně.

Pokud nebudete litovat času a úsilí, pak po správném procházení všech kroků můžete získat krásný a úspěšný obchod.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Kompletní neznalost subjektu způsobila velké množství chyb. Neměli jsme dost peněz, neexistovaly žádná pravidla a zákony.

Podle vašich odhadů, jaká je minimální částka, s jakou dnes můžete začít podnikat? Název hlavních položek výdajů.

Pokud mluvíme o otevření franšízového obchodu naší společnosti - záleží na formátu obchodu, stavu prostor - od 1 000 000 do 2 500 000 rublů.

Pokud mluvíme o nezávislém konceptu - a také o velkém rozšíření - závisí na velikosti, cenové úrovni, myslím také, od 1 000 000 do... Zde jsou hranice určeny představivostí majitele. Takto lze vypočítat možný termín a zda to bude - ne všichni majitelé vědí.

Náklady na otevření obchodu se dělí na dvě části - investiční a pracovní kapitál. Investice - náklady na opravy a vybavení obchodní plochy, organizační náklady. Pracovní kapitál - prostředky na nákup zboží.

Hlavní složení nákladů a jejich přibližná hodnota. Obchod je 35-45 m².

Vklad za pronájem (100 000 rublů za měsíc za 1 měsíc)

Osvětlení + oprava + instalace

Obchodní a doplňkové vybavení, věšáky, figuríny

Architektonický a projektový projekt projektu

Nákup a servis CCM

Reklama ve městě

Registrace jur. osoby, povolení

Plat před otevřením obchodu

Papírnictví, kancelářská technika, telefon, počítač, tiskárna, program 1-C

Systém proti krádeži (volitelné)

Položka (v závislosti na otevření uprostřed sezóny)

Obecně řečeno, výše investice do dětského oděvního obchodu se neliší od investice do dospělé prodejny oblečení. Objem oběžných prostředků se liší, což závisí na velikosti obchodu a na průměrné ceně jednotky zboží.

Jak se přiblížit výběru místa pro dětský obchod?

Hlavními odběrateli dětského oblečení jsou maminky. Proto je lepší otevřít prodejnu na těch místech, které ženy vhodného věku často navštěvují pro nákupní účely. Protože když žena něco koupí, věnuje pozornost ostatním obchodům.

Nebo kde ženy často hrají roli matek a mají nějaký volný čas. Tam je dobré otevřít specializované obchody pro určitý profil. Například vedle hlavních kulturních paláců, kde je mnoho kruhů, velkých škol a mateřských škol, v nových oblastech, kde je mnoho mladých rodin s dětmi.

Nákupní centra mohou být také považovány za místo pro otevření. A v tomto případě je lepší otevřít obchod v těsné blízkosti rozlehlého dětského obchodě univerzální, který vytvoří proud zákazníků, to znamená, že je nájemcem. Nebo vedle jiných dětských obchodů různých směrů.

Není třeba se obávat konkurence. Pokud se obáváte o jasný koncept, obchod má svou vlastní tvář a svého kupce - takový obchod se nerozpustí mezi ostatními. A rozmanitost a výběr přiláká více kupujících.

Obecně vždy hledat cílový proud. Co je "cíl"? Jaké vlastnosti určují cíl nebo ne? Existuje mnoho takových vlastností, které se liší pro každý konkrétní obchod. Existují však také běžné, například:

 • Cenové očekávání kupujících. Pokud umístíte svůj obchod se středně cenovým zbožím na velmi navštěvované, ale levné místo (trh) - je to chyba. A otázka není ani to, že lidé s nízkými příjmy přicházejí. Přicházejí lidé s průměrnými příjmy, ale přijdou si koupit něco levného a vaše ceny budou vypadat vyssí, neż jsou ve skutecnosti.
 • Nepřímá konkurence. Například cirkus nebo velký dětský zábavní komplex. Zdá se, že zde je cílový tok, navštěvují rodiny s dětmi, kteří mají dostatek peněz na zábavu. Ale zaprvé jsou připraveni na bezstarostnou dovolenou a něco koupit, obzvláště šaty - je nějakým způsobem práce. Za druhé - návštěva takových míst je zárukou ztráty určitého, poměrně velkého množství peněz. Rodiče podvědomě předpokládají, že pro dnešek strávili dost.

Existují nějaké další administrativní požadavky na pokoj?

Když hovoříme o dětském oblečení - pak ne. Existují omezení pro oblečení pro novorozence a batolata, ale nemají vliv na obchody. Spíše jde o prodejny na volném trhu.

Pro všechny zaměstnance jsou potřebné lékařské knihy.

Samozřejmě, že dětský oděv je vyžadován certifikátem, ale je to spíše záležitostí dodavatelů.

Pokud otevřete obchod pouze s oděvy, optimální plocha pro začátek může být považována za 40-60 metrů. Pokud přidáte další kategorie - boty, hračky - musíte pečlivě sledovat rozsah. Začínáme s obchodem o více než 150 metrů je však v každém případě velmi nebezpečné. Není možné vyvážit sortiment pro takovou oblast bez zkušeností.

Základní charakteristikou nákupního prostoru je forma obchodní síně, velikost oken, jak dobře viděno a pohodlné vchod do obchodu.

Co můžete ušetřit a proč nešetřit peníze?

Jedná se o velmi složitou záležitost. V maloobchodním podnikání existují takové pojmy jako formát, obchodní model formátu, pojem. Musí být vyvinuty před otevřením obchodu. Když jsou, rozumí se nezbytná a dostatečná úroveň výdajů ve všech prvcích, které tvoří samotný obchod, jako systém.

Někde můžete ušetřit na zaměstnance, ale investovat do oprav, někde v pronájmu a zvolit méně příjemné místo, někde naopak. Všechny obchody jsou jiné, nebo lépe řečeno, že musí být jiné. Nejsou zde žádné společné "magické tablety". To znamená, že se nehojí.

Jak dlouho jste zaplatili počáteční investici?

No, uzavřeli jsme první prodejnu za šest měsíců. Druhý se vyplatil za jeden a půl, třetí za rok. Průměrná doba návratnosti je nyní 1,8 roku.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání?

Běžná ziskovost pro dětský oděv, a to nejen pro děti, lze vzít v úvahu:

 • 15% obratu obchodu
 • 50% celkových nákladů, včetně provozního kapitálu
 • 100% pracovního kapitálu.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost? Jak vyřešíte problém s nízkou roční dobou?

Ano, a významné. Jedná se o jeden z největších nedostatků na našem trhu. Ve firmě RIKKI-TIKKI jsme v jarní a letní sezóně vyzkoušeli mnoho různých možností, jak uklidnit pokles tržeb. Zpočátku jsme se samozřejmě pokoušeli najít řešení tohoto problému prodejem jiného než základního sortimentu - každou letní hračkou a zábavou. Faktem však je, že letní recese je přítomna nejen v oděvech, ale i v ostatních kategoriích dětského zboží. Pouze zboží pro novorozence nemá takovou vlastnost.

Nyní firma Rikki-Tikki tak kompetentně řídí rozsah v průběhu celého roku, jsme prostě dostane příjmy v ostatních měsících. Koneckonců, sezónnost má dva cíle: pokud je čas recese, pak je špičkový čas prodeje. Hlavním úkolem není nechat ujít.

Jaký je nákup zboží? (Tvorba rozmezí minimální sadu slev pro výpočet systému hlasitosti při platbě za zboží, v počáteční cenu nákupu. Potřebné úrovně zásob. Marže na zboží. Princip doplňování zboží.) Jaké jsou pozice nejvíce běží v dětském obchodě?

Světová úroveň obchodních marží pro obchody s oděvy je marže 110-130%. To je podmíněno zadáním objednávky ze sezónního předplatného ze skladu dodavatele.

Pokud je spolupráce úspěšná, může dodavatel poskytnout malý odklad platby. Například v Rikki-Tikki k jeho koncesovaných byl vyvinut speciální marketingová politika, která zahrnuje odložené platby a doručení na konkrétní splátkový kalendář a dokonce i za podmínek komise. Samozřejmě, všechna tato preference jsou podmíněna dodržováním určitých norem, pravidel, plateb a další disciplíny.

Jaké specialisty jsou zaměstnanci společnosti? Jaký platební režim používáte?

Klíčovým zaměstnancem v obchodě je správce. Bez vysoké kvality práce není obchod uskutečnitelný. Postavení správce vyžaduje přítomnost určitých kompetencí, zejména v oblasti personálního managementu (prodejce), zkušeností a vážných vedoucích kvalit. Důvodem selhání mnoha podnikatelů je to, že se rozhodnou převzít povinnosti správce, aniž by měli potřebné kvality a zkušenosti.

Pro úspěšné fungování obchodu je nutný jasný systém rozdělení povinností a odpovědností zaměstnanců, kontrola jejich práce. Tento systém je rámcem řady předpisů, pokynů, formulářů pro hlášení, popsaných obchodních procesů.

Prodejci často pracují směny, dva dny pracovníků, dva dny volna, protože obchody jsou otevřené 12 hodin denně, bez volných dnů a svátků.

Samozřejmě, materiální motivace pracovníků obchodu by měla být založena na výsledcích osobního prodeje a měla by zahrnovat také prodej komponentů a celkových prodejen. Nezapomeňte na systém trestů a odměn za dodržování všech pravidel a předpisů.

Ale neměli bychom si myslet, že jen systém hmotných pobídek může získat dokonale pracující tým. Neméně a často významnějším přínosem k příjmům v obchodě je emoční nálada lidí.

Nehmatatelná motivace - firemní kultura, důvěra prodejců vůči vedení, věrný postoj k společnosti, vnímání toho jako součást života člověka jsou nesmírně důležitými faktory obchodního úspěchu.

Jak jste vybrali klíčové zaměstnance?

Nejdříve pokusem a omylem. Nyní existuje systém výběru, náboru a školení. Jak jsem již napsal, klíčoví zaměstnanci pro maloobchod jsou správci obchodů. Problémem je, že dobrý obchodník zřídka získá dobrý správce. Jedná se vlastně o různé lidi a prodávající nechce vždy a může převzít funkce a odpovědnost manažera.

Proto jsou častěji než všichni správci přijímáni zvenčí. Pak pracují jako stážisté pod dohledem zkušených zaměstnanců, paralelně absolvují vážné školení ve firmě. Někdy se stává, že dobrý prodavač také roste od prodávajícího. To je nejlepší možnost pro společnost.

RIKKI-TIKKI vyvinula pro všechny pozice (pozice) společnosti vlastní patentový kompetenční model, založený na jeho vývoji a školení personálu, je také základem pro stanovení kritérií pro nábor a výběr zaměstnanců.

Je zřejmé, že během doby, kdy jste pracovali, jste zkoušeli různé způsoby reklamy. Jaké reklamní média prokázaly svou účinnost a jaké jste nakonec odmítli?

Použil bych termín - propagace. Reklama - je to jen část opatření, jejichž cílem je přilákat a udržet zákazníky. Naše společnost je federální sítí. Máme dvě úrovně podpory - Brenda a samotná síť a samotné obchody.

Naše obchody mají malou plochu -70-130 m2. Proto je reklama ATL, kterou používáme, velmi omezená. Ale výběr reklamních médií závisí na umístění obchodu. Je zajímavé, že efektivita reklamních médií má vysokou disperzi, v závislosti na městě.

Upřímně řečeno, že jsem ředitelem marketingu a vývoje, nerozuměl tomu, proč se to děje. V některých městech, které inzerují v oblasti dopravy, místní nebo kabelová televize funguje dobře, v některých městech existují velmi účinné místní časopisy, nebo federální, ale publikované pro tuto oblast jsou velmi populární.

Také existuje závislost účinnosti reklamního média na situaci v reklamní zprávě. Například PRODEJ se prodává dobře na výstřihu, ale nová kolekce je špatná a na billboardech - naopak. Ale mohou existovat výjimky.

A tak existují desítky metod propagace s nízkým rozpočtem. Musí být pochopení, testování a správné provedení. Reklamy jsou často neúspěšné ne kvůli chybě výběru médií, ale kvůli špatnému výkonu.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Je dost vysoká, jako dnes jinde. Ale stále je místo. Stačí jen rozlišovat.

Vaše podnikání ovlivnilo hospodářskou krizi?

Ano, samozřejmě. Koncem roku 2008 se RIKKI-TIKKI, stejně jako mnoho dalších, potýkal s výrazným poklesem prodeje, zejména v regionech. Přestože nebylo mnoho uzavřených obchodů, kvůli velkému počtu neprodaných zboží jsme byli v obtížné finanční situaci.

Vše bylo zhoršeno skutečností, že to nebyl jen dočasný pokles tržeb. Postupně se ukázalo, že chování našich zákazníků, jejich hodnoty a priority se drasticky změnily. Dále bylo nutné se naučit, jak efektivně podnikat v nové realitě, naučit se pracovat pro "nové" zákazníky. Trvalo to spoustu času a úsilí, ale teď můžeme říci, že výsledek je. Obchody, které nyní otvíráme, jsou úspěšné.

Jaké další úskalí má tento podnik?

Maloobchodní podnikání, zejména podnikání v oděvním odvětví, má vysoké poptávkové riziko. A dětské oblečení není výjimkou. Rozpory počasí, změny v solventnosti obyvatelstva - to vše může velmi ovlivnit ziskovost obchodu.

Také velké riziko, které je však společné všem obchodům, je změna cesty spotřebitelského toku. Například, bylo nalezeno skvělé místo, obchod fungoval po dobu šesti měsíců a všechno bylo v pořádku, ale těsně před vstupem začaly pracovat na opětovném pokládání trouby. A potok se vydal na druhou stranu.

Na základě vašich zkušeností, co byste doporučil těm, kteří právě plánují zahájení tohoto podnikání?

Chyby, které vedou k selhání v maloobchodě, mohou způsobit stovky. Ale důvody, proč se tyto chyby dělají, není tolik. Přesto, na základě mého spíše velké zkušenosti, nejen vlastní, ale zkušenosti Rikki-Tikki-franšízy partnery společnosti, jsem si uvědomil, že majitel malých a středních podniků - je v jistém smyslu profese, která vyžaduje určitou úroveň znalostí a dovedností.

Proto moji rada - před otevřením obchodu a nikoliv pouze v obchodě, před zahájením podnikání, není jen shromažďovat obecné informace, ale najít způsob, jak porozumět jeho podstatě, pochopit, jak funguje ve skutečnosti. Pochopte, jaké znalosti a dovednosti budou potřebovat od vlastníka podniku, jaké druhy lidí bude potřebovat a proč. To lze provést různými vzdělávacími programy, které jsou nyní dost. Neměli byste zachránit 15 až 20 tisíc rublů a pak ztratit stovky a dokonce i miliony.

blog Olgy Leonidovně Kuznetsové
www.around-the-shops.ru

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.