Jak prodat oblečení podle psychologického způsobu "vděčného prodeje"?

psychologie obchodních mnoho podnikatelů již dlouho považována za jednu z nejdůležitějších složek v „vzorce“ pro úspěch, spolu s těmi správnými investování, marketingu, logistiky a tak dále. Navzdory tomu, že každý je jiný, mnozí z nás v určitých situacích podvědomě reagují stejným způsobem.

Například normální člověk, který je obklopen péčí a pozorností, reaguje na takový postoj vděčnosti vůči sobě a touze "splatit dluh".

Tato psychologická konstanta může být použita v podnikání, zejména v maloobchodním prodeji oděvů. Takzvaná technika "vděčného prodeje" říká, že vděčný kupující je štědrý kupující. A zvládnout základy, jak prodat oblečení touto metodou není tak obtížné, stačí jen dodržet několik pravidel.

Základní principy metody "vděčného prodeje":

Upřímný pozdrav

"Setkávají se na oblečení, ale nezapomínají." Toto známé přísloví je výchozím bodem. Prodejní konzultanti by měli upřímně a slušně sejít s každým zákazníkem a dát mu čas, a to iv případě, že má obchod několik zákazníků najednou.

Důležité je od samého počátku setkat se s kupujícím jako s dlouho očekávaným hostem, aniž byste se "opírali o tyč". Znalost a zbytečně obtěžující pozdrav ze dveří ( „Jak se máš?“, „Jsme tak rádi, že tě vidím“ a tak dále.) Může odradit plachý zákazníka.

Stačí stačit, aby se usmál a zdvořile řekl dobrý den "dobrý večer / den" nebo jen "ahoj". Kupující má dojem přátelského a pohodlného prostředí, které nechcete odejít. Úsměv by neměl být natažen ani mučen, prodávající potřebuje mimořádně pozitivní náladu.

Svoboda jednání pro kupujícího

Po pozdravu je důležité dodržet vzdálenost tak, aby byla na první žádost kupujícího nedaleko, ale v žádném případě "chodit po patách". Prodejci dámského oděvu, zejména velkých velikostí nebo spodního prádla, nemůžete zákazníkům kontaktovat s otázkami "Jak vám mohu pomoci?" Nebo "Co chcete?". Toto chování není nejlepším příkladem, jak správně prodávat oblečení. Může odcizit plachého člověka, a tak dát kupujícímu čas, aby se mohl podívat v obchodě a osobně vás požádat, pokud je to nutné.

Nenápadně zjistěte motivaci kupujícího

Na motivaci, která vás přivádí do obchodu, jsou kupci rozděleni do tří typů:

1) Zvědavý - nejvíce "nevděčné, z pohledu obchodu, kupující, kteří právě uprchli do obchodu zvědavost kvůli nebo v zimě v teple. Obchod obvykle nezůstává dlouho.

2) Přitažlivost - ti, kteří ještě nevědí, co chtějí koupit, ale já jdu k nákupu (majestátně na procházku do obchodu, pečlivě kontrolovat výrobky, dotknout se rukama a požádejte cenu);

3) Určeno - přijít do obchodu pro určitý účel (zběžné zkoumání věcí při hledání práva, odhodlání na obličeji).

Operativně jednat podle motivace kupujícího:

- pro zvědavé zákazníky stojí za to udělat "okružní prohlídku" obchodu, krátce vyprávět o nejnovějších produktech a nejvíce trendových věcech ve vašem obchodě. Možná se takový kupující vrátí později se záměrem koupit něco;

- pozorných klientů vyžadují pozornější postoj. Nebude nadbytečné se ptát, u jakých příležitostí je nákup vybrán, je nutné se dozvědět o sortimentu, o který se tento konkrétní zákazník zajímá, přezkum všech výrobků zde bude nevhodný;

- identifikovaných zákazníků Je to dárek pro každého prodejce. Hlavní věc je, že máte v sortimentu to, co potřebují. Snažte se těmto zákazníkům věnovat maximální pozornost, aniž byste museli čekat.

Provedení nákupu zákazníkem

V případě, že prodávající bude chovat korektně, se upřímně snaží pomoci kupujícímu v 90% případů, bude klient vděčná a „povinnost“, aby si objednali, nějak poděkovat prodávajícímu na oplátku. I když má málo peněz, koupí alespoň nějaké příslušenství nebo malý předmět - rukavice, punčochy atd.

Hlavní výhodou této techniky Jedná se o příjemné pocity a pocit vděčnosti, který zůstává u kupujícího a po nakupování. Moderní obyvatelé megacities jsou zvyklí na bezduchý pohyb ve sféře obchodu, takže upřímný a dobrosrdečný prodejce stojí na tomto pozadí již dlouho, aby se "zhroutil" do paměti. Výsledkem je, že spokojený kupující bude hledat do obchodu pro stále více malých nákupů.

10 guru poradenství: Prodáváme pánské obleky

Oblečení není jednoduchá komodita. Na jedné straně to formálně nezkazí, to znamená, že má dlouhou trvanlivost. Na druhé straně je silně závislá na módě a morálně zastaralá. Ve vysoce konkurenčním prostředí musí být oblečení schopno prodávat kompetentně, aniž by zapomínalo na základní zákony marketingu a merchandisingu tohoto konkrétního produktu. Jejich rady o tom, jak organizovat obchodní obchodní odezhdgl] se čtenáři „Business Magazine“ sdílí Anatoly Kim, generální ředitel společnosti „dubna XXI“ vyrábějící pánské obleky na dobu delší než pět let.

Práce na chybách

Dnes je hlavní chybou maloobchodu nedostatek koncepčního přístupu k místu obchodu, jeho designu a designu. Ve většině ruských regionů je potápění obchodníků na slabé úrovni, reklama není vždy rozumně využívána, zboží je zkresleno. Proto doporučuji začít s prací na chybách. Podívejte se pečlivě, zda celý systém vašeho obchodu je postaven zcela jasně, což lze nyní opravit samo o sobě.

Křižovatka sedmi silnic, tady jsem!

Každý zkušený obchodník ví, že správná volba obchodního místa poskytuje 60% úspěchu. Pro bezpečné prodeje zboží v maloobchodním místě prvního kritéria při výběru místa je propustnost (v metru, nebo blíže k přepravě cestujících v kancelářských ploch), druhý - cílová skupina. Pro interiérové ​​podnikání oblečení publikum může být poměrně rozsáhlá, ale je zřejmé, že tento „bílých límečků“ - zaměstnanci společnosti, liniových manažerů a středního managementu, kteří potřebují „uniformu“. Takže buďte blíž k nim.

Jak začne divadlo s věšákem, tak každá maloobchodní prodejna začíná výkladním sklem. Tohle je jeho tvář. Nebuďte lhostejní při placení za služby profesionálního designéra, neboť vitrína je možná nejdůležitějším nástrojem pro zvýšení průchodnosti. Ve sbírce můžete mít model, který je extravagantní a světlý, ale šance na prodej není vysoká: je to příliš netradiční. Ale je to vynikající způsob, jak přilákat pozornost (odborníci nazývají toto oko-catcher), a tato vlastnost musíte určitě použít. Ukažte si smoking v okně, například chrpa modrou, a kolemjdoucí rozhodně zastaví jeho vzhled. Existuje kontakt? Skvělé! Z tohoto důvodu se pravděpodobnost, že osoba něco koupí, výrazně vzrostla.

Naložte na klasiku, přilákejte "elegantní"

Rozsah každém obchodě by měla být sezónně aktualizován a rozšířen, takže ať už je to vyplývá jak z „atraktivní“, ale ne aktivně prodávat zboží a skutečné „hity“. Získejte maximální užitek z módy a "trendových" věcí, přitahují pozornost a pomáhají realizovat zbytek řady. Psychologií ruského kupujícího je, že když reagoval na něco neobvyklého (velký pás, ohromující barvu), koupil tmavomodrý oblek. Tato sbírka "workhorse" se prodává mimo čas a na sezónu. Drobnosti také umožňují kupujícím doufat, že jste v cestě s dobami. Zde je příklad: pokud jeden den jsme párty zakutpi velmi módní kostýmy v „šíleném“ pásu - docela velký, barvu mokrém asfaltu, který se lidově nazývá „mafie“. Dali jsme je do sálu na velmi ziskovém místě a v první den prodali 50 sbírek.

Je výhodné podávat!

Takže jste vytvořili sortiment a pravidelně ho aktualizovali. Nyní se musíme důkladně podívat do vnitřního prostoru obchodování. Jak příjemná je atmosféra ve vašem salonu, je to světlé a prostorné? Když se v obchodě podrobněji objeví, kupující nemá touhu pohlížet dovnitř. Pohodlně se člověk cítí jen v prostředí xopo shoo. Pokud však tmavé pozadí vytváří pocit napjatosti a vypadá ponuré, pak v prostorách přehnaně lehkých je ztraceno ve vesmíru. Bezh znovu naléhá na nemocniční harmonii. Při obchodování s klasickým oblečením je důležité sledovat vyvážení barev, zvolit teplé jemné tóny.

Úroveň vývoje trhu vám dnes umožňuje vyzvednout vybavení pro každou chuť a peněženku. Všechny druhy kovových a dřevěných "návrhářů" mohou skutečně zdobit obchod s oblečením. Nejlépe se podíváme na kosti na pozadí stromu - buk, olše. Preferujte tyto materiály, ale ne ořech nebo dub.

A nezapomeňte: "předložit" kostýmy, aby je "ústa-zalévání správně vybrané osvětlení."

Vše na regálech

U většiny maloobchodníků zůstává zboží strašným a neznámým cizím slovem a není způsob, jak zvýšit prodej a zvýšit provoz. A koneckonců, od kompetentního pokládání zboží hodně závisí na správném uspořádání. Takže je absolutně nutné oddělovat oblečení od značek, aby bylo možné nalézt požadovanou značku v hale, bylo to snadné. Nezaměňujte na výběr barevné schéma: šedá - samostatně, tmavě zelená »odděleně a tmavě modrá - také samostatně. Články jsou tradičně vyloženy na úrovni očí. Jasně zvýrazněte zboží se slevou. V desítkách obchodů, které jsem mohl navštívit, nebylo okamžitě možné zjistit, kde je stará a kde je nová sbírka. Tak nové položky - nejviditelnější místo, aby znovu dokázat, že jste sledovat módu, a zakoupení tel žádné špatné dveře, obrátil se k vám.. Objednávka sběr a správné zobrazení hodně pomáhat na zákaznický servis Začátek Orit. Když je hala "v pořádku", je prodávající jednodušší najít požadovaný předmět a velikost.

Nenápadná služba

Agresivní způsob prodeje je věcí minulosti. Moderní spotřebitelé nemají rádi nevrlý servis, ale upřednostňují úctyhodný postoj. V opačném případě je zákazník podrážděn a nákup může selhat. To platí zejména tehdy, pokud prodáváte obchodní oblečení, protože cílové publikum je sofistikované a náročné.

Současně konečný spotřebitel není tak profesionálně vyznán v tkaninách obleků a jejich vlastnostech. Vaším úkolem je tyto informace předávat, aby byly vnímány pozitivně, jako poradce zkušeného konzultanta, který důkladně zná svůj produkt. Zkušený pracovník je vždy dobrý psycholog, jeho "vyškolené" oko pochopí, jaký člověk stojí před ním.

Podle vzhledu potenciálního kupujícího určuje prodejce velikost, "rostovka", pomáhá volit barevný rozsah a nejdůležitější je vybrat pár v cenovém rozsahu, který má klient k dispozici. Obecně platí, že v obchodu s kostýmy, protože nikde není pravidlo: víte víc, prodat více!

Pokyn "bojového stroje"

Již šest let, zabývající se výrobou a prodejem obchodního oblečení, jsem cestoval po stovkách obchodů v Evropě, Asii a Rusku. Monitorování ruských regionů bohužel odhalilo velmi negativní trend: téměř nejslabším článkem v moderních prodejnách je nedostatečně vyškolený personál. Ačkoli je plánováno nějaké hnutí, například v Moskvě a Petrohradě, prodejci jsou velmi dobře vyznavači zboží a mohou být zdvořilí. Důvodem nedůležitého výcviku personálu "front flank" je často marketingová negramotnost majitele obchodu. Pravidelně, pokud zná své zboží k jemnějším bodům, je schopen "na prstech", prostými slovy, aby sdělil informace o tkaninách, o výrobě, o značkách běžným prodejcům. "Hodina práce bude učit víc než den vysvětlení" - citace z Rousseau je zde čestná jen částečně. Samotný problém nezkušenosti personálu nebude řešen "v procesu". Musíme přijmout konkrétní kroky. Například nám nedávno zveřejnili anotaci pro prodejce. Tento dokument podrobně popisuje informace o našich sbírkách. Zaměřili jsme se na techniku ​​prodeje, která zdůrazňuje jedinečnost kostýmů, které vyrábíme. Je těžké si na to vzpomenout, zapamatovat si to. Alternativou k crammingu jsou herní formy výcviku: školení a semináře, náklady na ně budou jistě odůvodněné, pokud ve vašem obchodě kupující budou potkáni kvalifikovaní prodejci.

Nahoru a dolů

Sezónnost v obchodu s oděvy je nevyhnutelným zlem. V praxi se však situace zhoršuje skutečností, že velkoobchodníci neposkytují vždy produkty včas. To platí pro pracovní oděvy, příležitostné a jiné skupiny výrobků. Výsledkem je, že prodejci prostě nemají čas připravit se na hlavní sezónu včas. Další problém s modely "hit" úzce souvisí s výrobní schopností rychle na trhu, co se prodává zvlášť dobře. Důvodem je délka výroby výrobku. Vzhledem k tomu, že jejich výrobní cyklus činí nejméně 120 dní, se ukázalo, že sortiment šicích výrobků nelze dokončit včas.

Je užitečné, že mimochodem, a ne načas - (jakákoli dobrá změna na vice)

Je téměř nemožné prodat všechny zboží na konci sezóny. Bezprostředně vzniklé "dřezy" - neprodané sbírky. Komoditní zůstatky jsou bolestmi hlavy každého prodejce oděvů, bez ohledu na jeho styl a směr, protože provozní kapitál je zmrazen. A přestože obchodní klasické obleky "trpí" méně, zaznamenáváme také vliv sezónnosti. Co se obvykle dělá s komoditními zůstatky? Existují dva možné způsoby: organizování vlastního prodeje a "vymýcení" neprodaných zboží za pomoci specializovaných "skladových" obchodů. Právo zbavit se pozůstatků sbírky je dnes narušeno na jedné straně tím, že prodávajícího nedokáže tak učinit včas, a na druhé straně nedostatečný zájem obyvatel o prodej. Skutečnost, že v Evropě a ve Spojených státech vytvářela kulturu prodeje, máme dosud diskontované zboží, které se týká obav. Proto musíte počkat na několik let, dokud se nákupy v sezóně slev nestane tradicí. Již dnes můžete postupně zvykat na klienta, že prodej je skvělý! Základním pravidlem, které by měl následovat majitel maloobchodního prodejce, který prodává oblečení, je uspořádat prodej na vaší hodině, nikoliv když sezóna již skončila, ale měsíc nebo dva před koncem. Prosinec je například tradičně považován za dobrý "zkorumpovaný" měsíc, takže je nutné začít již 15. prosince, nikoliv později.

Nezapomeňte poskytnout propagační podporu prodeje s nálepkami, transparenty a billboardy. Zboží se slevou "oddělené" od hlavní a nové sbírky. Obyčejné chyby maloobchodníků - pokus o "zmrazení" neprodaných zboží až do příštího roku. Ale je lepší prodat to je nyní levnější, než zbavit společnosti provozního kapitálu.

Co očekávám od prodejce oblečení člověka (poznámky obyčejného kupce)

Když budu kupovat pánský oblek, nezabírám se dlouhým marketingovým výzkumem. Chcete-li jít z jednoho obchodu do druhého, porovnat modely a ceny, není čas ani touha.

Proto ihned jdu do pánského obleku. Doufám, že ve firemním obchodě je výběr kostýmů sledován někým, kdo má být z továrny, kde jsou tyto obleky vyrobeny. Doufám, že tento obchod neopustím v nějakém zastaralém předmětu, který vydal chytrý prodejce pro nový trend v pánské módě.

Pevné obchody jsou obvykle velmi dobře zdobené, jak říkají, s plnou úctou k sobě a jejich zboží.

Když půjdu do takového obchodu, upřímně řečeno, ztratím se. Nicméně otázka prodávajícího, který okamžitě přišel ke mně: "Potřebujete pomoc?" - Z nějakého důvodu mě reflexivně odpovídá: "Ne díky." V současné době doufám, že vyřeším celou tuto "rozmanitost - monotónnost".

Ale pár minut mezi přikrývkami s pánskými obleky, které se na první pohled liší pouze barvou, jsem smutná a hledám prodávajícího oči.

Ten, který se ke mně přiblížil, jakmile jsem vstoupil, nepamatuji se.

Ptám nejbližšího prodejce, který vidím, „Kde je mé velikosti kostýmy, a tam je moje velikost?“ No, pokud se ukáže, že není zaneprázdněn a jemně mě sleduje, a pak budou moci rychle, aby mi pomohl.

Pokud by však jeho pozornost byla pevně zadržena jiným kupujícím, pak určitě odjdu, otráveně, že jsem neodpověděl okamžitě na nabídku pomoci. A já určitě nechci jít do tohoto obchodu znovu.

Ale v značkových pánských obchodech oblečení je obvykle několik prodejců, někdo, ano, je to v pořádku.

Chtěl bych vidět, ne jen show, kde má velikost, ale také dát stručný popis jednotlivých modelů: přilehlou siluetu, tato semiadherent, pokud chcete nosit oblečení větší prostor, a dvouřadové, a tento nový model s kontrastní lem. Stejně jako v případě ukazuje kostýmy, prodávající se mnou mluvit jako přítel, zjistit, podél cesty, proč musím tento oblek, bude moje práce, nebo na nějaké příležitosti.

To je naše mentalita, cizinci jsou vždy překvapeni, že v Rusku lidé komunikují navzájem s jejich příbuznými. Chtěla bych zachovat tuto vlastnost naší země a neměla bych ji nahradit tváří v tvář.

Když se zabýváte modely pánských obleků, zkuste to na jednom, a pamatujte si na ostatní modely.

Poté začíná práce prodejce, přítele a poradce a vidět, jak sedí oblek, je velikost vhodná? Kterému modelu mohu vyzkoušet? Je velikost kalhot v kombinaci s velikostí bundy nebo kalhoty potřeba jiné velikosti?

Sotva jsem měl nadšení vyzkoušet více než tři modely najednou. Proto doufám prodávajícímu, že dobře zná svůj sortiment kostýmů, že vypadá, jaký model na mé osobě sedí lépe, jakou barvu je pro mě víc, protože zvnějšku vidím lépe! Doufám, že mi poradí, který z mužských obleků, které schvaluji, je vhodnější pro mě a dělá "můj obraz" lépe.

Zkusím to znovu, vybírám společné, podle mého názoru, úsilí, oblek, který osvěží dojem.

No, ano, vypadá to dobře. My zastegnem sako, odemknutá bunda, uvidíme jak za sebou?

No, ano, oblek jde ke mně, sedí normálně, v tom vypadám tak, jak jsem doufal, že je, lepší než předtím.

Balení nového obleku, prodávající už má právo na známého, který strávil se mnou až 40 minut, možná se zeptá: "Nepotřebuješ opasku nebo košili nového modelu? Vidíš? Rohy na límci nejsou nyní pravděpodobné, aby byly tak ostré jako předtím, ale mírně šikmé, aby se neohýbaly! "

Já jen věnuji pozornost tomu, že obchod nemá nejen pánské obleky, ale také opasky a košile, kravaty, pletené zboží a já jsem si nějak nevšiml najednou.

Ale dnes jsem měl plány pouze na oblek. Dnes už už "jdem", vrátím se někdy na košili. Kde? Je možné, že tady!

Dráždění kabinetu s výhodou: jak prodat zbytečné oblečení?

Pokud se vám líbí faul, pravděpodobně už jste vyčistili svůj skříň (a možná víc než jednou) z nepotřebných věcí. Taky já. A zbytečné oblečení, které jsem našel doma, nebylo jen hodně, ale hodně. Proč?

Nikdy jsem neměl situace, kdy jsem za pár týdnů jsem si uvědomil, že se mi něco takového nelíbí. Když se najednou ukázalo, že je pro mě příliš malá nebo příliš velká. A dokonce i při nákupu nových věcí jsem se zřídkakdy zbavil těch starých: tak byla moje šatna nekonečně doplněna - ale z ní to nebylo nic starého. Během příští spáleniny jsem si uvědomil, že je to možné zničit: pokud nejdříve koupíte věci - a poté po několika týdnech nebo měsících je rozdělíte. A co když se pokusíš prodat zbytečné oblečení?

Osobní zkušenost: kde prodávat zbytečné oblečení?

Když jsem si jen uvědomil, že je možné prodat zbytečné oblečení, měl jsem na výběr: kde to udělat? Specifikoval jsem 3 možnosti - poskytnout papírové reklamy, předat do komisionářské prodejny nebo prodat opotřebované věci prostřednictvím internetu.

První možnost - papírové reklamy - Je okamžitě odvlečen z důvodu svého času.

Druhá možnost - provést provizi - Jednou jsem se pokusil a odmítl. Historie se obrátil komický, abych byl upřímný, jsem chtěl prodat boty, které jsou uváděny na pouhé 1 nebo 2 krát. Přišel, dal. moje boty nikdo koupil za tři měsíce, jsem zavolal a nabídl přijít vyzvednout (i ty mají podmínky). Na místě jsme mohli vidět vyzvednout boty, budete také muset zaplatit za „jejich skladování v obchodě“ (tak mi řekli). Tady je máme „oboustranně výhodné“ spolupráce) přispívají měl penci, ale příběh... „Jak můžu prodat boty“ dostat směšné, nezdá se vám?))

A konečně třetí možností je prodat zbytečné oblečení na internetu. Zastavil jsem se. Optimálním řešením je minimální čas a maximum publika. Téměř žádný problém. Mimochodem, nedávno zveřejnil můj článek s univerzálními tipy pro prodej zbytečně na internetu.

V případě přechodu do šatníku jsem pracoval s možností sociální. sítě: zbytečné oblečení se velmi rychle prodává prostřednictvím reklam ve skupinách, jako jsou "Bleší trh", "Prodej" a "Prodej levné". Také v Bělorusku zveřejňuji reklamy na stránkách kufar.by nebo ay.by. V Rusku je mezhok.ru, avito.ru, eBay.com, Irr.ru.

Pokud se rozhodnete prodávat zbytečné oblečení a boty...

Pokud se zabýváte prodejem dodatečného oděvu, obdržíte často otázky jako: "Mohu přijít a měřit?". Buďte připraveni, abyste dovnitř nechali někoho jiného. Můžete mu navrhnout možnost, abyste se k němu vrátili, pokud jste spokojeni. Nebo kompromis - setkat se v blízkosti hypermarketu nebo místa, kde je k dispozici místnost nebo toaleta - aby se kupující mohl pokusit o něco tam.

Jak prodat zbytečné oblečení a obuv: nuance

 1. Nezapomeňte přidat skutečnou fotku své věci! Nepřijato z internetu, ale jeho vlastní! Pokud se jedná o oblečení, je nejlepší si vzít sebe sama v této věci - z různých úhlů. V popisu uveďte své parametry, váhu a výšku - aby osoba pochopila, jak a na jakou postavu vypadá tento oděv.
 2. Uveďte, kolik máte na sobě tuto věc(nebo je to zcela nové, nebo jste to zkusili). Napište tak, abyste kupujícího neuváděli do omylu: pokud máte kabát dva roky a necháte jej po dobu jednoho měsíce, napište jej do reklamy. Pokud si pamatujete přesně, že jste položili věc 1-2-3 krát, také specifikujte - to je plus!
 3. Zobrazit na závadách fotografií: malá díra, skvrna, mrtvý blesk. Buďte upřímní vůči zákazníkům!

Jaké zbytečné oblečení mohu prodávat?

 • Sváteční šaty, i když je několikrát položíte, stejně jako pánské obleky
 • Jakékoli nové věci se sníženou cenou: nejen oblečení, ale i boty, šperky
 • Dětské oblečení
 • Sezónní věci - v sezóně
 • Opotřebované oblečení ve vynikajícím nebo dobrém stavu - vždy uvádějte, jak dlouho jste jej používali

Jaký druh zbytečného oblečení rozhodně nestojí za prodej?

 • Spodní prádlo. Chcete-li prodat spodní prádlo, můžete se pokusit pouze v jednom případě: pokud jsou pro novorozence malé věci a jsou důkladně omyty. Druhá možnost prodávání nechtěné spodní prádlo - je-li zcela nová.
 • Špinavé věci
 • Silně plněné věci. Nedávejte upřímnou roztržku na lásku (myslím, může se ta věc nosit?). Absolutně staré věci (ale čisté!) Mohou být připojeny k úkrytu pro bezdomovce.

Prodali jste z vašeho šatníku opotřebované věci nebo nové oblečení?

Evgenia Izotová, autorka blogu "Optimalizace života" (kterou nyní čtete)

 • - Inspiraji, abych odstranil odpad z domova a života
 • - Říkám, jak uspořádat život a šatník
 • - Trávím online programy na vrh, organizaci skladování a organizovaný život

18 komentářů

Díky za článek! Nesnažil jsem se prodat věci, dokud na to není absolutně žádný čas a energie. A psal jsem o silné neochotě komunikovat, vyjednávat a setkat se s cizími lidmi. A vždycky je tu kamarádka, která bude vděčná za mé oblečení. Ale rada je velmi dobrá. Dávám jim všechno, co je v dobrém stavu. pokud je úplně opotřebovaný, pak se jen sbírejte do sáčku a dejte ho do koše. Možná je někdo tak užitečný.

Poprvé jsem ho zastavil příliš - aby splňovaly neochotu komunikovat s cizími lidmi... A pak to byl zapojen)), a jako poslední možnost s balíčkem poblíž popelnic i užitnými vlastnostmi - vše se rychle rozhodnout.

Snažil jsem se prodávat prostřednictvím stránek. půl roku zábavy v prodeji a jasný pokrok se nepohyboval s místy. tak buď dám dárek daru i dítěti. doma, nebo vyhodím

Děkujeme za sdílení. Někdy můžete prodat oblečení v sezóně prostřednictvím sociálních služeb. síť - z nějakého důvodu to bylo tady, že se věci pokazily a tak také stál.

Nic jsem neprodával - tak jsem jen daroval.

Děkujeme za sdílení!

Děkuji vám moc za článek! V současné době pro mě, velmi důležité téma, prodávám věci z šatníku. Když si uvědomíte krok za krokem v životě, že je možné spravovat malé množství věcí v šatníku, je to vynikající! Nyní dělám méně než dříve. Od jara tohoto roku se zabývám prodejem věcí, říkám složitý a dlouhý proces. Již takřka říjnový měsíc se stále prodává, letní věci šly pomalu, takže do skříňky se skrývá téměř celý balíček věcí až do léta. Vše, co je napsáno výše v článku, je opravdu pro začátečníka plný sklad užitečných rad! Osobně pro mě jsem se naučil a pochopil některé věci, se kterými jsem se mýlil, opravím. Je pravda, že chci říct, ľuďom, že jsem na jaře nečetl tento užitečný článek (i když je to nyní rozloženo) vedl jiný prodej. Zkušenosti již znám z mnoha nuancí. A teď prodávám jen nové věci, připouštím, že byl jednou obchodníkem, teď opravuji chyby minulosti. Na jaře jsem celkově vyčistil skříňky mnoha věcí, které jsem dal, dal a tak dále. Nevím proč, ale stydím se, že v tomto okamžiku mám co prodávat věci, které jsou zcela nové. Pro koho je číslo zajímavé, teplé sezónní věci 46 z 54 věcí do září. Prodej probíhá pomalu, než by bylo žádoucí. Doufám, že prodat s časem. Díky za článek!

Pauline, moc děkuji za zpětnou vazbu a za zpětnou vazbu - jsem rád, že moje pozorování jsou pro někoho užitečné. Prodávat zbytečné oblečení je opravdu obtížné podnikání. Mám příliš dlouhá stale první, a pak jsem začal experimentovat s platformami pro ubytování: Rychle jsem koupil ve skupině VKontakte a skrze nejoblíbenější na našich webových stránkách Bělorusko (Kufar). Můžete také zkusit v reklamě označit něco "výměny" za něco (ne nutně pro oblečení, můžete si koupit hračky, knihy, vybavení, kosmetiku... podle dohody). Já sám jsem to neudělal, ale kamarád, který se také prodává, se pokusil změnit.

Eugene, díky za článek! Také se snažím prodávat věci, ale většinou je dávám pryč. Vytvořil skupinu v sociální oblasti. síť, téměř všechno, co je za nic - okamžitě odebráno - přitahovalo lidi, kteří mají stejnou představu. Nosím do kostela, ale předběžně souhlasil, a to bylo velmi příjemné vidět prarodiče, farníci v novém kabátě mé babičky, která ležela tolik jako 10 (. Stydím) roků, ačkoli štítku, zcela nové. Dávám mu synovi věci. Téměř okamžitě nám souseda přináší věci od svého syna - studenta, kvalitativní a téměř nové. Oběh věcí u lidí je nevratná!) Byl hodně zábavy ve večerních hodinách, kdy jsem dal kamarádovi několik pakety věcí jeho syn, a ráno jsem se probudil zvonek. Na prahu stál soused s přibližně stejným počtem věcí). A ano, tam byla nová bunda pro svého syna, starý, dal jsem přítele, posomnevavshis a posozhalev, že syn byl malý, a musí si koupit nový) nyní a moje matka to umístil jej předtím pro každou věc, bojoval za druhé, a najednou přijde vhod. a teď ona sama přináší a říká: "Dejte to zpátky, možná někdo rozhněvá." Dostal jsem ho do koše, odtud také vylezl. Ale snažím se připojit věc, to se děje dlouhá cesta, ale je snadnější se s věcmi rozloučit, protože vědí, že někdo jiný může být užitečný pro někoho jiného.

Souhlasím s vámi - vždycky se také snažím připojit věc v dobrých rukou tak, aby stále sloužila! Zajímavý příběh, který máte s cyklem věcí. Obecně platí, že toto je pravděpodobně často a pravděpodobně je přirozené: vše, co se děje s dobrými úmysly, nutně se vrací, a někdy ve dvojitém rozměru :) A to není jen s věcmi!

Díky za radu. I-bit shopogolik.Ranshe dal oblečení a obuv rodstvennikam.Poslednie mnoho let jdou pěšky (vnoučaty), zjistil jsem, že moje oblíbené podpatky nyní vypadat hochu.Skopilos ne více než deset různých párů bot s podpatky, v dobrém sostoyanii.Rodstvennitsam příliš protože jsem teď důchodce, pak i trochu peněz přijde vhod. Ponechání v blízkosti likvidace odpadků je škoda, značkové boty. Vaše rada mě povzbudila, děkuji!

Samozřejmě, zkuste prodat. Je-li opotřebení malé - musíte si je koupit. Cena může být nižší, než při nákupu - ale pak přiložte boty do dobrých rukou (nohy :)) a vyčistěte výdaje.

Neustále prodávám oblečení a kupuji na stránkách Stocker

Eugenia ahoj! Proč, když inzeruji na Facebooku - Mossrprodazha a další píšu, že zboží je prodáváno a nedávají mi telefon. Děkuji.
Je-li to možné, napište, jak správně uděláte oznámení etapu po etapě

Dobré odpoledne, omlouvám se za dlouhou odpověď. Víte, já, bohužel, nejsem obeznámen s prodejním systémem na Facebooku a v této konkrétní skupině. Myslím, že můžete požádat o vysvětlení majiteli této skupiny.

Díky za článek! Snažila prodat značkové předměty, nový, mnohem nižší než náklady, ale bohužel... A to není zastaralé věci, například mezky - na vrcholu sezóny, nový, 1/3 nákladů... nebo tašky s nálepkou „cizinecké pasu“, vlastně slyšel "Mám jen 1000, už víc", proč je to škoda, zdá se, že jste používán. Zdá se, že člověk chce tuto věc, ale z nějakého důvodu je to za penny. Prodej = dovednost.

Jak správně prodávat oblečení

Skutečnost, že zboží musí být kvalitní a čisté, nemůžete mluvit. Pokud se při prodeji kupující "odpouští" trochu prašnosti a záhyby na místě záhybu, pak v běžném dni pro obchod je to neodpustitelný hřích. Vadné věci nejsou také vítány. Pokud si kupující všimne manželství - automaticky převede zobrazení na celý rozsah a obchodní místo obecně. Důvěra, a tedy i peníze, budou ztraceny. Chceš to?

Potřebujete prodávat a za to musíte kupovat kupodivu z okna. Z toho možná začneme.

Divadlo začíná závěsem,
a obchod - od obchodu

Výměna střední třídy a výlohy pro masy jsou dvě různé vitríny. Chcete-li obchod správně umístit, musíte určit cílové publikum a jeho potřeby.
Řekněme, že váš obchod je zaměřen na masového kupce, který potřebuje uspokojit své potřeby, ne ambice. V takovém případě budete muset opustit jasné osvětlení a drahé vybavení - způsobují spojení s butikem, který si většina potenciálních zákazníků nemůže dovolit. Optimální verze vitríny tohoto obchodu: dva malé vitríny, každý s jedním manekýnem každý. Registrace vývěsní štítky a fasády by měla být skromná: žádné "drahé" barvy, ke kterým patří - stříbro, černá, oranžová. Nejlepší ze všech - modré, tmavé odstíny zeleně. Osvětlení večer by mělo být dobré, a v noci může být světlo ponecháno pouze na vývěsní tabuli.

Obchody pro střední třídu - symbióza butiku a obchod pro masový kupující. A to jak za cenu, tak za kvalitu navrhovaného oblečení. Takové obchody plně uspokojují potřeby svých návštěvníků: šaty co nejlépe za co nejmenší peníze. Při registraci obchodních oken tohoto typu je proto obzvláště důležité dodržovat pravidlo "zlatého zlomu": obchod by měl vypadat jako butik, ale ne být tak. Musí existovat poznámky o "luxusu", ale pouze poznámky, ne melodie.

Bez ohledu na úroveň obchodu by měla být vitrína vždy čistá všude. Žádný prach a vrh! Brýle by měly být třepány, lesklé, ale v tomto případě mohou být denní světla. Ukončete z pozice - podsvícení. Ano, ano, a také odpoledne!

Cena oblečení uvedená na displeji by měla být uvedena a měla by odpovídat "průměrné" kontrole obchodu. Cena je samozřejmě nutná, samozřejmě ne na obvyklých štítcích, ale na speciálních cenách, které se obvykle nacházejí ve spodní části prodejny. A u vchodu by měl být výrobek, který bude představovat cenovou úroveň obchodu, takže poprvé se kupující, který se přihlásil, okamžitě uvědomil, co a za jakou cenu prodáváte.

Oblečení manekýn - umění

Showcase je odrazem cenové politiky obchodu tím, že demonstruje oblečení na figuríny. Teď musíme zjistit, jak obléknout figurínu tak, aby to nevypadalo směšně, ale má atraktivní vzhled.

Bohužel málo obchodů v našem městě vědí, jak správně obléknout figurínu. Nejčastěji se stačí, aby se jednalo o nejdůležitější nebo nejdražší věc / věc, a to je místo, kde se práce na vizuálním merchandisingu končí. Nebo oblékají figurínu do věcí, které se příliš nesouvisí. Obecně je to pochopitelné: ne každý má designové vzdělání nebo myšlení. Budeme se snažit poskytnout několik krok za krokem rady, které pomohou vyplnit takovou znalost.

Nejprve se podívejte na figurínu a označte 2 body - přítomnost hlavy a držení těla (statické nebo dynamické). Mannequin bez hlavy bez hlavy je ideální variantou pro prokázání obleku. Bundy jsou oblečeny jak zralými muži, tak i mladými muži, takže depersonalizace v tomto případě bude hrát ve vašich rukou. Pokud mužská figurína má tvář - zjistěte, zda je to mladý muž nebo solidní muž. Bylo by hloupé obléknout mladíka do saka a kalhot a obchodník - v šortkách s jamajským motivem. To je základní, ale často se tomu nevenuje náležitá pozornost.

Ženské manekýn s hlavou - to je skica pro budoucí obraz. Dámy jsou velmi chytří při výběru oblečení, takže figurína musí nést celý obraz. Krátkosrstá zvídavá šelma s jasným make-upem je lépe oblečená v moderním mládí. Pokud má manekýn dlouhé rovné vlasy a je "mladý" - musíte se například oblékat ve stylu Kate Moss. Je nutné sledovat obraz velmi jasně, který je již zabudován do figuríny. A doplňte je oblečením.

Ženské figuríny bez hlavy nejsou tak "připojeny" k obrazu, hlavní funkcí v tomto případě je póza. Dynamická póza naznačuje, že je to nejspíš dívka nebo mladá žena. Statický postoj neurčuje věku a obrazu, takže tyto figurín může být uveden v téměř jakoukoli věc - od „unisex“ stylu až po luxusní kabáty kožešin a večerních šatů.

Dynamika v držení těla je častější v manekýncích určených k prokázání oblečení pro mládež. Je těžké si představit "běh" figurínu v obleku a kufříku.

Chcete-li "oživit" statické nože bez hlavy, můžete je navzájem propojit. Zdá se, že se chovají navzájem. Šaty, samozřejmě.
Proč je důležité nosit celý manekýn? Protože figurína představuje celý obraz, nikoliv samostatnou věc. U některých věcí jsou závěsy. "Voláním" figuríny je představit celkový vzhled, případnou úplnou možnost, aby se kupující pustil do neplánovaného nákupu a ukázal možnost kombinace jednotlivých věcí. Často je to bohužel zapomenuto. Velmi často - zapomínají na figuríny a motivují je jednoduchým argumentem: "Neprodáváme boty". Bosý manekýn je špatný pohled, takže se nestarávejte, i když ve vašem sortimentu nejsou žádné boty.

Kolik věcí by mělo být? Věci by měly být od 5 do 9 - to stačí k vytvoření obrazu. Nasaďte si šaty - vyberte si opasek, punčochu, pláštěnku nebo boler. A - příslušenství. Pro muže - manžetové knoflíčky, kravaty, špendlíky, možná i hodinky. Pro ženy je volba neomezená.

Roztáhněte rameny bund, narovnejte boky a límec, rukávy - manekýn by neměl vypadat jako unavený a mučený mužský život.

Nyní jsme blízko k pravidlům kompatibility. "Mix" více než tři nezávislé barvy v oblečení nemůže (kromě - pestrobarevné látky). Jedna barva by měla být vždy základní, základní a zaujímat největší plochu. Druhá barva zvyšuje efekt z obecného pohledu a třetí - nastavení akcentů (jeho oblast - nejmenší). Přibližný podíl: 70% - 20% - 10%.

Kupující jde, oblečení vzít

Většina lidí píše pravou rukou. A většinu akcí provádí ji. Co je to za to? Skutečnosti, že se člověk nevědomky ve skladu začne pohybovat po pravé ruce proti směru hodinových ručiček. A vzít věc z věšáku je vhodnější pro něj vpravo.

Během pohybu kolem haly se pozornost kupujícího rozptýlí a rychlost pohybu se zvyšuje. Jak jej používat? V poslední části obchodu uveďte zboží současně (zde je kupujícího pozornost téměř nepřítomen), a na začátku - hlavní.

Je velmi důležité, aby věc jaké cenové kategorie byla na začátku obchodu. Pokud se kupující "setká" s drahou věcí, s největší pravděpodobností je v důchodu. Levný zboží na začátku obchodu ukáže kupujícímu pozitivně a vytváří dojem, že "zde jsou všechny ceny takhle." Kupující má příležitost posoudit kvalitu a relevanci modelů, takže pokud se později objeví drahý předmět, nebude se bát: zpravidla lidé chápou, že kvalita musí být zaplacena. Střídavými produkty různých cenových kategorií přilákáte kupujícího pozornost dražšími věcmi a vytváříte pověst obchodu pro každého.

Zvláštní pozornost by měla být věnována umístění zboží na věšáky. Stává se, že existuje mnoho věcí, takže závěsy jsou přetížené. Chcete-li získat zboží a prohlédnout si to v tomto případě, je obtížné: zapáčíte, upevníte, vytáhnete oblečení, nakonec vytáhnete - neodpovídá. Zatlačení zpět je problém. Co se týče kupujícího a prodávajícího. Snažte se co nejjednodušeji kontrolovat věci tím, že vyložíte závěs, zanecháte "mezery" mezi věcmi na šířku dlaně. Mělo by tam být spousta zboží, ale nevytvářejte sklad z obchodní síně.

Situace se liší exkluzivními drahými modely, luxusním zbožím pro elitu. Je důležité zdůraznit jejich rys a jedinečnost, a proto jsou vytyčeny odděleně od ostatních a zdůrazňovány. Přibližně stejným způsobem můžete zvolit manekýn - jen lehce ho zatlačte dopředu a nevejděte do police.

Levný zboží lze duplikovat v hotovostní zóně, která je považována za zónu "impulzivní poptávky". Zde můžete také umístit příslušenství.

Pokud váš obchod není specializovaný - nezapomeňte dodržet rozsah velikostí. A zipujte všechny knoflíky - zipové háky! Takové drobnosti udělají zboží čisté a uklizené a kupující to uvidí v celé své slávě.

Reprezentace oblečení je celé umění. Doufáme, že se nám podařilo odhalit tajemství pro vysoký prodej vašeho obchodu!

Prodej klasického pánského oblečení

V životě každého člověka přichází doba, kdy je třeba koupit klasický pánský oblek, a to i přes rozmanitost pánského oblečení nabízeného na moderním trhu, je vždy poptávka po dobrém obleku. Mužský kostým je základem úspěšného obrazu, který odráží stav, prestiž a úctyhodnost jeho majitele.

Perspektiva pro postoupení

S rozvojem podnikatelské kultury v Rusku roste poptávka po podnikatelském oděvu: univerzální klasika dokonale vyhovuje nejen slavnostním příležitostem, mnoho organizací ukládá oblek oblečení. V ruském sektoru pánského oblečení je zaznamenán postupný růst a současná krizová situace umožňuje místním značkám a podnikům konkurovat zahraničním dodavatelům. Pánský oděvní průmysl na ruském trhu zaujímá pouze 20% z celkového prodeje. Nedávno se však tento sektor aktivně rozvíjí a rozšiřuje: muži také chtějí vypadat stylově a moderně.

Kdo je to oblek?

Hlavními zákazníky jsou zaměstnanci středního stupně: úředníci, úředníci, zaměstnanci úřadu, učitelé. Představují dvě třetiny prodaných produktů - obleky pro každodenní nošení v hodnotě 5 až 15 tisíc rublů. Střední třída zaujímá asi 30% trhu. Jedná se o obleky více či méně známých značek (ruské a dovážené) zaměřené na top manažery a manažerské pozice (asi 50 tisíc rublů na oblek). Premium a luxusní jsou převážně známé zahraniční značky a zaujímají zbývající tržní prostor.

Popularita podnikového stylu se také zvyšuje mezi mladými lidmi: školáci a studenti rádi nosí bundy a kalhoty, doplněný o jejich obraz s módními doplňky.

Kde začít?

Chcete-li otevřít svůj klasický obchod s pánskými oděvy, musíte zaregistrovat obchodní činnost (IP nebo LLC) s maloobchodem a jedinou daň. Dále jsou požadovány standardní postupy:

 • Pronájem nebo nákup prostor.
 • Získání povinných povolení (SES, hasiči).
 • Zaregistrujte pokladnu.
 • Oprava a vybavení obchodního sálu (regály, figuríny, osvětlení, zákaznický kout).
 • Uzavření smluv s dodavateli.
 • Nábor zaměstnanců.

Podle hrubých odhadů bude počáteční investice asi o jeden milión rublů.

Hlavní věc je, že by měl sedět oblek

Především je nutné určit cílové publikum: bude záviset na produktu. Pokud vsadíte na mladé a aktivní, produktová řada může obsahovat významný podíl věcí, běžně jsou uvedeny jako klasický - svetry, roláky, bundy, košile s krátkým rukávem, se hodí ležérní neobvyklé barvy. Pokud je obchod zaměřený na vyspělejších lidí, by měl být kladen důraz na souprav a doplňkových produktů (trička, košile, vesty, doplňky) musí být menší než 40% sortimentu.

V poptávce po střední třídě může být provedena služba k měření, kdy je kostým vyroben podle individuálních zákaznických standardů. Pokud mezi dodavateli existují malé továrny, můžete tuto službu zahrnout do smlouvy.

Podmíněně všichni kupci mohou být rozděleni do dvou skupin: ti, pro které jsou základní oblečení a ti, kteří kupují oblek jednou pro prodejny. K pokrytí druhé části diváků je nutné v sortimentu zahrnout klasické obleky pro slavnostní příležitosti - vizitky, smokingy, smokingy, zakoupené u příležitosti svateb, promoci a podobných akcí.

Po identifikaci se zaměřením skupiny uzavřete smlouvy s dodavateli. Velké ruské továrny vyrobené obleky, které nejsou horší než u dovozu kvality, což je důležité pro spotřebitele i prodávajícího (z hlediska cen se marže 250-300%). Dobře vybraný dodavatel samozřejmě nevylučuje potřebu sledovat módní trendy a styly sama o sobě, ale tuto úlohu značně zjednoduší.

Výběr místnosti

Místo obchodu má zvolit kontrolní stanoviště, ale nikoliv v místech, kde jsou soustředěny kanceláře - v pracovní době nebo po nepravděpodobné, že někdo koupí oblečení, častěji se to děje o víkendech. Pokud si vyberete místo v obchodě, věnujte pozornost přítomnosti konkurentů - budete muset pečlivě sledovat jejich chování (sortiment, ceny, zásoby, styl práce prodejců), aby jste včas reagovali a využili své nevýhody v jejich prospěch.

Požadovaná prodejní plocha je 50-100 m2. m. Při zdobení pánských obchodních sálů tradičně používají dřevo, kůži, kov. Měla by být objednána organizace prostoru a uspořádání zboží - kostýmy by měly být roztříděny podle barvy, velikosti, zvýrazněny oblasti prodeje, aby kupující mohl produkt rychle a snadno navigovat.

Služby

Co je důležité je kompetentní a nevtíravý servis: v případě, že kupující chce prodávající vyjasnit něco o výrobku, že má nárok na konzultaci (materiál, výrobu, rozsah velikosti), ne méně komplexní než v showroomu. Na druhé straně zbytečné "rady" prodávajícího mohou vyděsit. Proto stojí za to věnovat pozornost školení personálu o specifikách práce s mužským publikem ao znalostech o zboží. Praxe ukazuje, že muži jsou ve svých preferencích konzervativní - pokud kupující rád zboží a služby v obchodě, často se stává řádným zákazníkem, důvěřujícímu prvnímu dojmu.

Reklama

Na podporu obchodu by měly využívat všechny dostupné kanály: cedule, billboardy, vizitky, média, reklama na internetu - sociálních sítí a související weby, jako jsou weby, které prodávají pánské oblečení a obuv, hodinky a doplňky. Významná podpora bude „dvojče online“ obchod, což umožňuje seznámit se s sortiment, propagace a prodeje, provádět rezervace nebo nákup problém s dodáním. Tyto prostředky jsou dobré, protože zachycují a ženské publikum, které se může stát iniciátorem nákupu.

Nakonec,

Poptávka po kvalitním a stylovém obchodním pánském oblečení se neustále rozrůstá, a to i přes existující konkurenci, s racionálním přístupem, můžete v tomto odvětví zaujmout své místo.

Pokud správně organizujete práci v zásuvce, můžete dosáhnout výnosů za rok a poté rozvinout podnik v síti obchodů. Dávejte pozor na mužskou módu a nabídněte svým zákazníkům jen kvalitní produkt, pak vám úspěch neudělá čekání.

Tajemství úspěchu pánského oblečení

Tento materiál je napsán na základě rady Anatoly Kim (obchodní ředitel společnosti "duben XXI století"), který dal čtenářům "Business Journal"

Za prvé, stojí za to pamatovat si cílové publikum a podle toho vybrat místo. Z jak dobře zvolené umístění závisí 60% úspěšnost budoucího obchodu.

Veškeré maloobchodní prodejny začínají prodejnou. Nezapomeňte tedy na služby profesionálního designéra, neboť vitrína je možná nejdůležitějším nástrojem pro zvyšování běžecké dopravy.

Samozřejmě zboží, které bude prezentováno v prodejně, by mělo být vybráno zvlášť. Zpravidla by to mělo být nejjasnější a nejvíce neobvyklé ve sbírce. Je možné přitáhnout pozornost a zájem kolemjdoucích nejen o neobvyklý řez, ale také o barvu.

Ukažte si smoking v okně, například chrpa modrou, a kolemjdoucí rozhodně zastaví jeho vzhled. Existuje kontakt? Skvělé! Z tohoto důvodu se pravděpodobnost, že osoba něco koupí, výrazně vzrostla.

Sortiment každého obchodu musí být aktualizován a rozšiřován každou sezónu. Formulář musí být z klasických, ale ne příliš aktivně prodaných produktů a módních "hitů". Získejte maximální užitek z módy a "trendových" věcí, přitahují pozornost a pomáhají realizovat zbytek řady.

Psychologii ruského kupujícího je, že poté, co reagoval na něco jiného (větší pásu, nádherné barvy), nakonec koupí klasický oblek, ale domnívá se, že drží krok s dobou, nákup kus oblečení z nejnovější kolekce.

Je však důležitý nejen sortiment obchodu, ale také atmosféra. Pečlivě zkontrolujte interiér vaší obchodní místnosti. Jak příjemná je atmosféra v něm, je to lehké, je to prostorné? Když je prodejna tmavá, kupující nemá touhu pohlížet dovnitř.
Pro prodej je důležité, aby obchodní místnost byla dobře osvětlená a vypadá prostorně. Avšak ve všech věcech je potřeba opatření: v prostorách, které jsou příliš světlé, jste ztraceni ve vesmíru. Bezh znovu naléhá na nemocniční harmonii.

Při obchodování s klasickým oblečením je důležité sledovat vyvážení barev, zvolit teplé jemné tóny.

Z vybavení je upřednostňovat dřevo. Nejlépe se podíváme na kosti na pozadí stromu - buk, olše. Preferujte tyto materiály, ale ne ořech nebo dub.

Výše příjmů závisí na tom, jak je zboží rozmístěno a jak je uspořádáno. Takže je absolutně nutné oddělovat oblečení od značek, aby bylo možné nalézt požadovanou značku v hale, bylo to snadné. Nezaměňujte na výběr barevné schéma: šedá - samostatně, tmavě zelená »odděleně a tmavě modrá - také samostatně. Články jsou tradičně vyloženy na úrovni očí. Jasně zvýrazněte zboží se slevou.

Jinými slovy, usilujte o maximální systematizaci, aby se klient mohl na první pohled zaměřit na obchod. Je důležité si uvědomit práci prodejců. Agresivní způsob prodeje je věcí minulosti. Kupujícím se nelíbí nenápadná služba, ale upřednostňují uctivý postoj. To platí zejména pro kupce obchodního oblečení.

Současně konečný spotřebitel není tak profesionálně vyznán v tkaninách obleků a jejich vlastnostech. Vaším úkolem je tyto informace předávat, aby byly vnímány pozitivně, jako poradce zkušeného konzultanta, který důkladně zná svůj produkt.

Prodávající by měl být schopen ve vzhledu zjistit velikost a růst kupujícího, mít možnost zvolit si správnou barevnou schéma a udělat to všechno v cenovém rozpětí, které má klient k dispozici.

Monitorování ruských regionů je velmi důležité: téměř nejslabším článkem v moderních prodejnách je nedostatečně vyškolený personál. Důvodem nedůležitého výcviku personálu "front flank" je často marketingová negramotnost majitele obchodu. Pravidelně, pokud zná své zboží k jemnějším bodům, je schopen "na prstech", prostými slovy, aby sdělil informace o tkaninách, o výrobě, o značkách běžným prodejcům.

Mimochodem, řada obchodů nalezla cestu, aby vytvořila podrobné pokyny pro prodejce, stejně jako co říci o nových sbírkách. Školení organizovaných výrobci sbírky se často konají. Alternativou k zapamatování jsou školení a semináře, ve kterých jsou vyvíjeny a zdokonalovány dovednosti správného prodeje.

Největší nevýhodou obchodu s oděvy je sezónnost. V praxi to je zhoršuje skutečnost, že velkoobchodníci ne vždy dodávají zboží včas. Výsledkem je, že prodejci prostě nemají čas připravit se na hlavní sezónu včas.

Kromě toho je veškeré zboží na konci sezóny téměř nemožné. Bezprostředně vzniklé "dřezy" - neprodané sbírky. A ačkoli obchodní klasické obleky "trpí" méně, vliv sezónnosti je cítit majiteli těchto obchodů.

Takové zboží se prodává v prodejnách nebo prostřednictvím obchodů s akciemi.

Základní pravidlo, které by mělo následovat majitel maloobchodního prodejního prodejního oděvu, by mělo být uspořádáno měsíc nebo dva před koncem sezóny.

Samozřejmě, prodej by měl být neustále podporován reklamou: bannery, nálepky, billboardy a publikace v médiích by měly být trvalé.
A nezapomeňte, nepokoušejte se udržet komoditní zůstatky a doufat, že je budete prodávat v příštím období. Zmrazujete tedy provozní kapitál, což značně podkopává důvěru zákazníků.

Na základě materiálů obchodního věstníku

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.