Podnikatelský plán: jak začít obchodovat s masem

Obchod s masem a masnými výrobky se vyznačuje vysokou konkurencí. Inovativní přístup, zajímavé myšlenky, náročný postoj k kvalitě masa a kompetentní cenová politika pomohou dosáhnout úspěchu začátečníků.

Jakékoliv podnikání by se mělo začít studovat poptávku po produktech, které chcete zákazníkům nabídnout. Zjistěte, jaké ceny a rysy práce pro konkurenty, myslete prostřednictvím strategie, jedinečné návrhy a napište skutečný podnikatelský plán s přihlédnutím k možným rizikům.

 • Jaké druhy masa.
 • Pouze čerstvé nebo kuchařství.
 • Další služby.

Najděte spolehlivého dodavatele. Z toho hodně závisí.

Hlavní rizika

Vysoká konkurence v tomto druhu podnikání je jedním z nejdůležitějších rizik. Přemýšlejte o cenové strategii, ve které můžete dosáhnout slušné úrovně návratnosti a přilákat zákazníky.

Místo:

Standardní možností je umístit na nebo v blízkosti zemědělského trhu. Zde je největší koncentrace potenciálních zákazníků, která přichází s cílem nákupu produktů. Podívejte se na oblast, kde je stále ještě málo obchodů s masem nebo na trhu není žádný pavilon na maso.

 • Zkontrolovat shodu s navrženým majetkem.
 • Zjistěte, kolik bude přestavba stát. Existuje vysoká pravděpodobnost, že budete muset zcela změnit kanalizační systém, elektrické vedení.

Jak ukazuje praxe, obyvatelé Ruska nejsou zvláště citliví na elegantní design obchodů s masem. Drahý design není nutný. Co je skutečně důležité pro obyvatele země, je cena masa.

Zařízení

Minimální sada vybavení:

 1. Ledničky
 2. Mraznička (2 000 dolarů)
 3. Pokladna (asi 90 dolarů)
 4. Váhy kvality ($ 50)
 5. Elektrická masová mlýna (450 dolarů)
 6. Řezací stůl, řezací plošina, osy a nože z nerezové oceli

Obecně lze očekávat částku okolo 3 000 USD. Pokud dodavatel masa dodává, přidejte asi 300 USD na přepravní náklady.

Zaměstnanci

Za prvé, existuje dostatek prodejce a zkušeného řezníka. Pokud byste měli pracovat ve dvou směnách, najmout čtyři lidi.

Dokumenty a licence

Shromažďováním standardního balíku dokumentů pro otevření maloobchodního prodejce potravin můžete zaregistrovat LLC nebo IP. Práce s pokladnou vyžaduje její registraci u daňového inspektorátu.

Pravidla sortimentu a nákupu

Zahájení podnikání, nesledují velké objemy a sortiment. Nerealizované zboží přinese významné ztráty. Omezit 20-30 titulů. Přemýšlejte o implementaci souvisejících produktů: ryby, chléb, omáčky, potraviny, džusy, máslo a další produkty. To pomůže přežít sezónní pokles spotřebitelské aktivity bez velkých škod.

Marketing

Pro obchod s potravinami jsou nejúčinnějšími způsoby reklamy staré a známé metody:

 1. Plakátové reklamy poblíž verandy fungují lépe než poštovní zásilky. Nezastavujte se ve všeobecných informacích, uveďte v oznámení o ceně, plánu cestování
 2. Podržte propagační akce a aktivně informujte potenciální zákazníky o slevách.
 3. Protahování po silnici v bezprostřední blízkosti obchodu, vývěsní tabule, rozcestníky, pilíře jsou hlavními způsoby, jak přilákat zákazníky.

Inzerce v novinách, reklama na vzdálených místech o vašich prodejnách nebude mít velký vliv. Lidé kupují potraviny, které jsou vzdáleny více než kilometr od domova. Zaměřte se na své okolí.

Souhrn

Se zdánlivou jednoduchostí se obchod s masem vyznačuje přítomností neuvěřitelných profesních tajemství. Dosáhnout úspěchu a rozšířit síť obchodů je možné pouze s porozuměním veškeré moudrosti. Nemůžete tuto firmu efektivně řídit, pokud neznáte pravidla krájení kostry, celý řetězec zpracování, metody zvyšování ziskovosti.

Franchise

Na franšízovém trhu jsme našli franšízový obchod s masem - "Remit, lahodné klobásy"

Vlastní

Pravidla pro prodej masa na společných trzích zemědělských podniků

Občané, kteří mají vlastní přebytek masa z domácích zvířat a vlastní drůbež, je mohou prodávat na společném trhu zemědělských podniků. Informace o vlastnictví prodávaných masných výrobků, hospodářských zvířat a drůbeže pro správu trhu se nevyžadují. Cena masa je na trhu.

Prodej masa a masných výrobků je povolen po provedení laboratorního veterinárního a sanitárního vyšetření vysoké kvality, což je potvrzeno razítkem podle hygienických předpisů. Laboratorní kontrola jakosti masa, značení je zdarma.

Maso a masné výrobky, které nebyly prodávány v den obchodu a které nebyly zaslány ke skladování v ledničce a ledovce na kolektivním zemědělském trhu, musí být nezbytně znovu zkontrolovány a označeny značkou.

Obchod s masem na trhu je povolen jak v uzavřených prostorách, tak u stálých stolů a podnosů vybavených markýzy.

Tára, z níž se prodává maso a drůbež, musí být umístěna na podpěrách nebo na podlaze, čímž se chrání výrobky před kontaminací půdou. Obchod s masem přímo ze země je zakázán. Tabulky pro prodej masa by měly být pokryty vodotěsnými, hladkými, snadno čistitelnými materiály, které musí být udržovány v čistotě. Paluby pro krájení masa musí být vyčištěny z zbytků masa, opláchnuty horkou vodou a pokryty solí. Kolkhozské trhy jsou povinny poskytnout obchodníkům obchodní nástroje - vidle, nože, sekery, váhy a čisté hygienické oděvy - ramena, zástěry.

Při prodeji masa a drůbeže na stolech byly na kovových konzervovaných hácích zavěšeny velké kusy masa. K ochraně masa před prachem musí být pokryta gázou, ručníkem nebo plechem. Kupujícím je dovoleno zvolit požadovanou část pouze se speciálními konektory.

Občané, kteří obchodují na trhu, jsou povinni dodržovat pravidla hygieny, udržovat určený obchod a sanitární oblečení v pořádku a čistotu, je zakázáno používat osobní oblečení a obchodní zařízení.

Obchodní fórum

Obchod s masem jako obchod. Ziskový prodej.

pr1me 16. březen 2009

Ahoj všichni, já jdu otevřít maso obchod, se zabýváme prodejem masa - prodejny pro prodej čerstvého masa (ohlazhdenka), mám v plánu vzít na oblast obchodu s potravinami, nebo v samostatné místnosti (po dobu 2 týdnů nemohu najít vhodný obchod, který by mě uspořádalo a samo neprodávalo maso). Je výhodné zapojit se do masa?
Kdo-vlákno může říci, jaké požadavky SES dělá v prostorách? Z toho, co vím, je:
1) 2 samostatné pokoje; pro těžbu dřeva / skladování a obchodování (i když jsem viděl, jak řezat maso hned vedle pultu v plastovém pavilonu.)
2) tekoucí voda ve výsevě
3) oddělený vstup do skladu / místností pro sekání
Výměna zkušeností a různé rady týkající se obchodu s masem jsou velmi vítány
P.s. em. nalezl (a) stejné téma na fóru, ale na mé otázky neexistují žádné odpovědi, takže prosím, neposílejte to =)

Jak obchodovat s masem? Jak prodat maso v obchodě nebo na trhu?

monarx1981 17 bře 2009

Mám také zájem o obchod s masem, protože prakticky žádné maso není chlazeno ve městě, v podstatě není hluboké zamrznutí. Na rozpisu vodovodu jsem slyšel, že je v obchodě dost.

Guest_Miles_ * 28. březen 2009

Dobrý den.
Myšlenka je dobrá! Poptávka po maso je vždy vysoká! Právě teď jsem se díval na obchodní plán řeznictví - s Ama bych chtěl mít takový bod

iroksan 16 červen 2009

Pokud se vaše znalosti zvýšily od 17. března, pak "Výměna zkušeností a různé rady jsou velmi vítány ".
Stále existuje taková otázka, kdo může:
- Výroba síly v takovém obchodě, jaký kód na OKVED

Bayer 31 srpen 2009

xaleks 21 září 2009

romalla 05 říj 2009

Kluci, hlavní věc v této firmě neumožňuje dokumenty (můžete se s tím vypořádat několikrát-tři).

Xaleks, takže se ukázalo, že jsem se stala hlavním problémem v současné době (SES, veterináři). Zařízení, dodavatelé (dosud ne pro všechny výrobky), zaměstnanci (já a můj manžel / manželka + jeden prodejce) již nalezli, pronajal prostor atd. Ve skutečnosti se jedná o to, že budovat podnikání, jak jste ji uvedli, metodou "člunů", neudělám. Úhledná, čistá místnost, nové opravy, nová zařízení, ale normy neprocházejí, pak oblast není stejná, pak dokončovací materiály jsou něco jiného vlákna. V očích je napsáno, že inspektoři dávají a všechno bude, pouze částka je špatně čtená, ale začnete se shrnout na téma "kolik" předstírají, že vše je zcela v rámci zákona. Všechny normy stále neplní, jak je ne chladné, ale stále stokrát čistější a čistší, než pozoruji na trhu.

bylgan 05.10.2009

xaleks 05 říj 2009

Ano, problém existuje!

romavp 12 říjen 2009

Obecně, věřte mi, stejné veterináři skutečně zajímají o objevování "kvalitních" prodejen masa s "ohebnými a přiměřenými" mistry.

shaltai 14 říjen 2009

romavp 15 říjen 2009

Snažili se to zvládnout, ale je lepší vyzkoušet to levněji a přímo.

Annn 16 října 2009

Jaké by měly být pracovní plochy a kvadratura?
A možnost prodávat chlazené chlazené (na substrátu) maso půjde tak, jak si myslíte?

xaleks 17 říjen 2009

Místo pro maso.

shaltai 18 říjen 2009

shaltai 18 říjen 2009

Jaké maso se bude prodávat ve vašem řeznictví, čerstvém (chlazené) nebo zmrzlinové - není to tak důležité, věřte tomu nebo ne! Proč? Vše závisí na tom, zda je ve vašem městě nějaký přístup k čerstvému ​​masu (vesnice poblíž vaší obce atd.)? Pokud je, obchodujte jako čerstvé. V opačném případě budou vaši konkurenti také prodávat zmrzlinu. To je pro vás, pro reflexi.


Přátelé, řekněte mi, kolik masa lze denně prodat v dobré organizaci procesu. Myslel jsem na to, myslím, že můžete prodat býk denně - za běžného procesu. To je přibližně 200 kg s vedlejšími produkty. Co si myslíš?

xaleks 19 říjen 2009

romavp 19 říjen 2009

O balené chlazené: Smarts na prodej masa v obchodních řetězcích?

Faktem však je, že máme povoleno prozatím obchodovat pouze se substrátem. Myslíte si, že to bude nerentabilní?

xaleks 19 říjen 2009

Podle mého názoru existuje několik možností pro vývoj událostí (ačkoli může být více z nich):

shaltai 19 říjen 2009

DAlex 20. 10. 2009

Pokud se domníváte, že se v roce 2003 objevil první obchod. Nyní mají po jednom jen Nižný asi 30 obchodů. Navíc je v městech regionu k dispozici mnoho bodových obchodů. Nyní zde aktivně pronajmout body v Moskvě.

xaleks 20 říjen 2009

Vždy je lepší začít s Malým, jakákoliv stavba se provádí položením prvního kamene (Získejte neocenitelný, praktický zážitek).

DAlex 21. 10. 2009

To se prostě chtělo zeptat. zjevně zkušenost v této věci není malá
Má smysl začít od jednoho bodu?
Nemyslím si, že prostě musíte přehnat všechny peníze, ale podle mého názoru musíme začít s alespoň dvěma body. maximálně 3ex.

xaleks 21 říjen 2009

Pokud máte v tomto případě dobré praktické zkušenosti (rizika jsou minimální), můžete začít nejméně s 10.

Existuje nějaké čerstvé maso na trhu, nebo jak prodejci oklamají kupce

News, že obchody jsou neustále objevil nestandardní masných výrobků, nás nutí jít na trhy - takže tam je něco hovězí, vepřové, kuřecí a králičí maso by měla být první svěžest a přímo od zemědělce. Je to opravdu tak? Nebo prodejci na trzích podvádějí kupce ještě víc než supermarkety? Korespondent společnosti "AiF" dostal práci na trhu, aby zjistil tento problém.

Hovězí venku. kuřata?

Na potravinářském trhu v okrese Taganka souhlasí s okamžitým přijetím asistenta prodávajícímu: není zapotřebí ani v pracovních, ani ve zdravotních knihách. "Pak přivezeš", - seniorka prodavačka mávla rukou Světlana, žena 45 let Popisuje hlavní princip práce takto: "Budeš ležet víc - dostaneš víc." Oficiální sazba je 25 tisíc rublů. měsíčně za práci 12 hodin denně s týdenním týdenním pobytem. Všiml jsem si, že jsem mrzutý, a uklidňuje se: "Pokud pracujete kompetentně," vshernuyu "můžete vydělat tolik jako totéž."

O něco později, pracoval s týmem kolegové (dvou mladých mužů, před pěti lety, přijel do Moskvy z Tádžikistánu do práce a jednou za hodinu pauzu kouřit marihuanu), vím, co bylo projednáno. Pomáhám jednomu z nich, aby posunul maso do drtiče na maso a všiml si, že pro různé nádivky má stejné maso. Ukazuje se, že smíšené hovězí a hovězí maso jsou stejné složení - některé hovězí a kuřecí filé. Ačkoliv klientovi vysvětlujeme, že smíšená výplň je vepřová s hovězím masem a mleté ​​hovězí maso je čisté hovězí. Ukazuje se, že přidávání vepřového masa je nerentabilní - v tomto případě bude třeba zvýšit cenu z 250 rublů. na minimum 349 rublů. na kilogram. A za takové peníze dokonce ani hezké mleté ​​maso nikdo nebude kupovat. Vezmeme samozřejmě již ležící maso, které se chystá být nezpůsobilé k prodeji.

Podobně klamáme i kupující a sladkosti. Myslíte si, že si vyberete: koupat se z krůtího a hovězího masa, z jehněčího a hovězího masa nebo z vepřového a hovězího masa. Ve skutečnosti jsou všechny vyrobeny z hovězího masa s přídavkem tuku. Stejná náhrada v plněné paprikách, v dolmě a v listech zelí. Pouze lub-kebab jsou výjimkou. Všechno je taková, jaká by měla být: směs vepřového a hovězího masa. "Začínáte podvádět z lyulya, zákazníci si okamžitě všimnou a pak nic nekupují. Zkontrolováno! "- sdílí tajemství Světlana.

Kupující, kteří žádají, aby se z nich roztříšili síly z kusů, které se jim líbily, se moji kolegové nelíbí. K vyrovnávání ztrát jsou podváděni jinými způsoby: peníze berou váhu vybraných kusů, ale většina posunutého masa zůstává uvnitř mlecího stroje na maso. Výsledkem je, že "skutečné" vycpávky jsou 2-3krát dražší než ten, který je vystaven na pultu. "Chtějí čerstvé a podle vašeho předpisu? Nechte je vyklouznout! "- zamumlá Svetlana.

Nerobte se!

"Pro maso, které jsme neprodávali včas a je to zastaveno, odečtěte peníze z našeho platu," vysvětlili mi kluci. - Proto musíte prodávat všechno, zaplatit lidi, prostě se nesplatíte později. " Část masa, které nyní prodáváme, byla již okyselena. Prodejci pod přepážkou utřete kusy studené vody a položte je na pult na nejvýznamnějších místech. Pokud nejsou zakoupeny během jedné hodiny, operace se opakuje. Celý den je téměř všechno ponecháno na pokraji znehodnocení.

Ale u některých zboží, například u králíka, nejsou žádné cenovky. "Někdo říká, že stojí 600 rublů, někdo - 650, strop - 700," říká ředitelka. - Podívej se na vzhled klienta a pochopíš, kolik mu může dát. " Cena roste a v případě, že budete mít několik pozic najednou: prodejce, vážení a přidání částky, bude nutně přidat 200-250 rublů. Proto je lepší zjistit přesnou cenu každého produktu, jakmile si ho vyberete, a přidáte čísla do vaší mysli. Maso na našem místě přineslo ruské - z Lipetsk, Rostovské oblasti. Nejde o nezmrazené dovozy, jak si to někteří myslí. Ale ne produkty "soukromého zemědělství", jako my děláme zákazníkům. Maso ve velkém množství prodává majiteli pouličního prodejce. Zjistěte, zda je vepřové farmář nebo je dodáváno z velké farmy, je to nemožné - prodejci z druhé ruky nakupují maso od každého, kdo je chce prodat.

Jak si vybrat maso na trhu?

Na naší reportáži jsme požádali o vyjádření zástupců Rosselkhoznadzor - toto oddělení společně s Rospotrebnadzor odpovídá za kvalitu produktů rostlinného a živočišného původu.

Ujistěte se, že trh je pod dohledem veterinární služby. To lze provést ve Veterinárním výboru Moskvy nebo v TU Rospotrebnadzor jak na internetových stránkách, tak i na telefonních linkách. Rospotrebnadzor v Moskvě a v Moskvě. - 8 (495) 411-61-92, http://www.fsvps.ru výbor veterinárního lékařství - 8 (495) 633-78-30, http://moskomvet.mos.ru

Podívejte se na povrch masa. Je-li pokrytá tmavou, tenkou kůrou, je "opotřebená", není to strašné - takže maso je chráněno před vysycháním. Pokud se kus masa skrývají slizovitým filmem nebo leží na sutí na paletě, nemusíte to brát - je to nebezpečné.

Postupujte podle prodejce. Někteří prodejci stříkají nebo třejí maso vodou, aby produkt vypadal šťavnatě. To způsobuje, že maso je nebezpečné, podporuje reprodukci bakterií. Pokud uvidíte, že prodávající provádí takový postup, nekupujte od něj nic.

Věnujte pozornost vrstvám tuku. Pokud je tuk bílý, zvíře bylo mladé, jeho maso je jemné a chutné. Pokud je tuk žlutý - zvíře je staré, maso bude tuhé.

Pokuste čistý prst (nejlépe plastovou taškou) do oblíbeného kusu masa.

Požádejte prodejce, aby nakrájel maso. Mělo by být hladké, jednotné barvy, relativně suché. Hovězí barva by měla být nasycená, červená. Telecí je bledější a jemnější. Jehněčí je tmavší než hovězí. Jehněčí má bohatou růžovou barvu. Barva vepřového masa je růžová, od bohaté k bledé.

Po výběru kusu nezapomeňte ucítit maso. Tento starý způsob nikdy nezklame. Pokud maso voní z octa, acetonu, chémie nebo má zápach v kyselém zápachu, neměli byste ho koupit.

Důležité!

Na nerozdělených jatečně upravených tělech musí být těsnění modré barvy. To znamená, že maso je prodáváno legálně a kontrolováno veterinární kontrolou. Hovězí pečeť - 4 ks, vepřové - 1 ks. Požádejte o zobrazení alespoň jedné kostry.

Máte právo požádat prodejce o veterinární osvědčení strany. Její datum je dnešní nebo včerejší číslo. Pokud byl certifikát vydán před týdnem - jste lhář.

Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

Minimální počáteční kapitál

Zisk za měsíc

Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

Krok 2. Analyzujte místní trh

Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

Krok 4. Najděte vhodný pokoj

Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

NGS.Biznes - obchodní časopis online

obchod s masem: kdo to zkusil?

24.02.10 22:37 Odpovědět na zprávu obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel krat

24.02.10 23:04 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel R_O_M_E_O

25.02.10 00:19 Odpovědět na zprávu obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel krat

25.02.10 10:47 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel R_O_M_E_O

25.02.10 11:15 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel krat

25.02.10 11:27 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

25.02.10 11:46 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel krat

1996. stejně jako bratrovo bílé a načechrané)

25.02.10 12:47 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel krat

25.02.10 22:17 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel krat

25.02.10 22:22 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Kostya.V

26.02.10 09:13 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

26.02.10 23:19 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

26.02.10 23:38 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Kostya.V

27.02.10 11:35 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel krat

27.02.10 12:20 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Kostya.V

27.02.10 12:57 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

Děkuji vám doktorovi, že mě vyléčili z megalomanie. Kolik milionů vám dlužím ?!

27.02.10 22:57 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Vladimir Yves

27.02.10 23:28 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

28.02.10 10:05 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel krat

01.03.10 11:04 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

01.03.10 11:40 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel dvv

01.03.10 14:09 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel YXY

01/20/13 11:52 Odpovědět na zprávu obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel krat

20.01.13 12:07 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: kdo to zkusil? Uživatel Uncle_Joe

Ve výšce svých přání.

20.01.13 13:28 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Uncle_Joe

Podnikání - v Rusku; doména - mezinárodní; server - v Kalifornii; firma - v Holandsku; účty - ve Švýcarsku, dobře, sám - na Kanárských ostrovech.

20.01.13 13:50 Odpovědět na zprávu Re: obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel Enterprise

Ve výšce svých přání.

20.01.13 19:01 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: kdo to zkusil? Uživatel medmedal

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

21.01.13 08:27 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Uncle_Joe

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

21.01.13 13:04 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Uncle_Joe

>>> Vraťte se do USS. A © >>>
Dolů s pokrytectvím!

01/21/13 13:05 Odpovědět na zprávu Re: obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel Evgeny NSK2010

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

21.01.13 13:44 Odpovědět na zprávu Re: trade in meat: who tried it? Uživatel Uncle_Joe

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

01/21/13 13:50 Odpovědět na zprávu Re: obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel Uncle_Joe

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

23.10.13 13:24 Odpovědět na zprávu Re: obchod s masem: kdo to zkusil? Uživatel Uncle_Joe

Opraveno uživatelem Naaatta (10/23/13 15:13)

Přejděte na fórum

Přečtěte si, kde je to vhodné

Síťové vydání NGS.NOVISTI (18+)
Registrován Federální službou pro dohled v oblasti komunikací, informačních technologií a sdělovacích prostředků (Roskomnadzor)
Osvědčení o registraci hromadných sdělovacích prostředků čísla EL # FS č. 77 - 70959 ze dne 13. září 2017.
Zakladatel: LLC "Síť městských portálů"
Vydání: LLC "Síť městských portálů"
Šéfredaktor: Agafonov Alexander Sergejevič
Adresa redakce: 630099, Novosibirsk, Novosibirsk, ul. Lenina, 12., 6. patro, telefon +7 (383) 227 00 14
E-mailová adresa redakce: [email protected]

NGS.BIZNES je obchodní internetový časopis v Novosibirsku. Denně čerstvé novinky ze světa podnikání, ekonomiky a financí, komentáře odborníků. Díky webu se můžete dozvědět měnové citáty a vybrat si mezi nabídkami příznivý příspěvek Novosibirsk bank najít reklamy pro nákup a prodej podniků, vybrat hypotéku, auto úvěr, a diskutovat o podnikatelské nápady a dotazy od čtenářů u obchodního fóra.

Jak správně prodávat maso v době krize

Zkušenosti ruského podnikatele z Řecka

57letý Sergej Kuprijanov je profesionální prodejce masa. Polovina Řeka pro jeho matku v roce 1998 přistěhovala do Řecka, kde otevřela řeznictví a úspěšně vedla podnikání až do roku 2012. Dluhová krize země, která začala před pěti lety, vedla k prudkému poklesu schopnosti lidí platit. "Stále mám hustý notebook s poznámkami o účtech mých zákazníků, které prostě nemají co platit," řekl Sergey. Jak řekl, žádné anti-recesní opatření v podnikání už nepomohlo. Řekové přešli na živobytí. Pouze podnikání, které zvýšilo dobytek samo o sobě, přežilo.

Sergej našel partnery v Kazachstánu, v zemi, kde milují maso, a jak říká Kuprijanov, jedí to jen. Během dvou let se mu podařilo uspořádat moderní hospodářství pro pěstování skotu a vybudovat síť obchodů "Antrikot" v Karagandě. Sergej mluví o prodeji masa s úctou, srovnává jeho podnikání s výrobou ruční čokolády. Podnikatel řekl "podnikatelskému prostředí", jaké závěry vyvodil z pracovních zkušeností v krizi v Řecku a účasti na rozvoji výroby masa v Kazachstánu.

Přemýšlejte o zásadních potřebách zákazníků

V Kazachstánu si chtějí vařit vlastní maso. V Rusku se polotovary a mleté ​​maso ve vakuových obalech neodchylují. V Evropě je mleté ​​maso pro vás hotové, dosud bylo zakázáno prodávat vůbec, ale nestačí, aby se tam smíchalo. Když jsem vyvíjel přístup k obchodu s masem, představoval jsem si unavenou ženu, která po práci stále stojí u kamen, aby mohla krmit svého manžela a děti.

V krizi rozvíjejte své vlastní vaření

Když začala krize, snažila jsem se přežít a udržet si podnikání, abych našel nový přístup k zákazníkům. Začal připravovat polotovary a hotové masné výrobky vlastní výroby: kotlety, steaky, rohlíky, řízek ze všech druhů masa. Kupující se mi líbili, že moje produkty nemají vůbec žádnou skladovatelnost - koupili ji, přinesli ji domů a uvařili ji. Uzavřeli dva blízké konkurenty a skoro jsem zdvojnásobil tržby. Nemohla jsem odolat krizi jen proto, že lidé neměli peníze, začali přenášet maso od příbuzných a vesnic.

Nebuďte chamtiví, neupravujte zákazníky

V mých obchodech se neptejte, co chce člověk koupit. Máme zájem o to, co kupující chce vařit. Dělám zkusit produkty. V obchodě jsem instaloval troubu a kupující mohli vyzkoušet to, co pochází z našeho masa. To vám umožní prozkoumat chuť zákazníků. Kromě toho funguje slovo "mouth mouth".

Řezání masa je umění

Lidé přišli do obchodu, aby viděli, jak pracujeme. Truhlářství by mělo být čisté, stejně jako v operačním sále. Nemusíte stříhat maso za obrazovku, ale tak, aby kupující viděl, za jakých podmínek pracujete. Technologie řezání a nástroje, s nimiž pracujete, jsou důležité. V jednom supermarketu v Petrohradě jsem viděl, jak bylo maso vytáhnuto na hrdzavém vozíku přes obchodní síň a přitisklo se k kolemjdoucím. To je nepřijatelné.

Rozvíjet svou výkrmovou farmu

Nebudete záviset na dodavatelích a kvalitě svého masa, pokud to uděláte správně, bude výhodné se lišit od produktu konkurence. Existují dva druhy telecí maso: mléčné výrobky - do 8 měsíců, které se živí pouze mlékem a mlékem mléko - až 12 měsíců, které se postupně přenášejí na trávu. Všiml jsem si, že v Rusku a Kazachstánu málo lidí myslí na kvalitu masa ve stádiu pěstování hospodářských zvířat. Mladé býčí telata se začínají krmit krmivem, zatímco jeden a půlroční se již připravují na reprodukci. Zvláště vylučované kameny se degenerují a to ovlivňuje kvalitu masa. V Kazachstánu bylo děsivé, aby si od velkoobchodů vezli maso, a tak jsme sami vyrostli dobytek.

Prodej produktů soukromých pozemků: pravidla, dokumenty a odkazy

Vlastnosti prodeje výrobků vyráběných a zpracovávaných na osobních dceřiných pozemcích občanů Ruské federace. Pravidla pro prodej produktů, veterinární a hygienické požadavky, seznam potřebných dokumentů a odkazů.

Za prvé, stojí za to vědět, že podle federálního zákona o osobním dceřiném zemědělství se prodej produktů vyprodukovaných na pozemcích LHP nevztahuje na podnikatelské činnosti.

Pojem soukromého chovu na částečný úvazek (článek 2)

 • LPH je forma nepodnikatelské činnosti související s výrobou a zpracováním zemědělských produktů.
 • LPH je veden občanem a členy jeho rodiny, aby uspokojil své osobní potřeby na zemi.
 • Zemědělské produkty pěstované pod řízením pozemků pro soukromé domácnosti jsou majetkem občana, který vede osobní pomocnou farmu.
 • Realizace zemědělských produktů občany, vedoucí soukromé pozemky, není podnikatelskou činností.
 • Pro prodej produktů je třeba v místní správě získat doklad o přítomnosti soukromých pozemků.

Jak mohu dát domácí pozemky do místní správy?

Na trhu bude nutné předložit dokument, který byl vydán místním samosprávným orgánem, dozorčí rady zahradní a zeleninové asociace. Potvrzuje, že prodané výrobky jsou vyráběny na pozemku, který patří daňovému poplatníkovi nebo jeho rodinným příslušníkům a který se používá pro zemědělství, zahradnictví, kamionářství nebo příměstskou výstavbu.

Chcete-li obdržet tento certifikát, musíte v rejstříku umístit soukromé pozemky. V knihách jsou uchovávány na základě informací poskytovaných občany na dobrovolném základě. Hlavní příručka obsahuje základní informace o osobním pomocném zemědělství občanů.

Jméno, datum narození majitele pozemku a úplné jméno všech jeho rodinných příslušníků, kteří s ním žijí.

 • Počet dostupných hospodářských zvířat, včel nebo ptáků.
 • Plocha pozemku zalesněná plodinami nebo plantáží.
 • Zemědělské stroje a dopravní prostředky dostupné ve vlastnictví nebo jiné právo.

Po obdržení tohoto dokumentu je nutné vyzvat komise veterinářů, aby sestavili inspekční zákon. Pokud vyšetření projde bezpečně, uzavřete smlouvu s veterinárními lékaři.

Poté bude vaše farma připojena k jednomu stálému veterinárnímu lékaři. K prodeji produktů prostřednictvím obchodních organizací obdržíte od něj veterinární osvědčení o stanoveném formuláři.

Se všemi výše uvedenými dokumenty v regionální veterinární službě získáte veterinární osvědčení. Tímto certifikátem získáte nápovědu k formuláři č. 2.

Pokud se rozhodnete prodávat produkty jako individuální podnikatel, pak jsou prováděny stejné akce s jediným rozdílem. Budete potřebovat certifikát o shodě s certifikátem kvality. Je důležité si uvědomit, že podnikání a pozemky soukromé domácnosti nejsou totéž. LPH je prodej přebytečných produktů získaných pro osobní potřeby. To je hlavní právní rozdíl mezi PI a LPH.

Kde mohu prodávat produkty pěstované sám?

Realizace zemědělských produktů z osobních parcel a zemědělských pozemků je povoleno na trzích s potravinami a zařízením veřejného stravování (kavárny, restaurace, pizzerie atd.).

Požadované dokumenty

Hotové výrobky z masa a polotovary z masa, mléko a mléčné výrobky, konzervy, kuřecí vejce, ryby a rybí výrobky, med, rostlinná výroba průmyslové produkce:

 • doklady potvrzující jejich shodu s povinnými požadavky regulačních dokumentů (kopie osvědčení nebo prohlášení o shodě);
 • veterinární průvodní doklady: veterinární osvědčení Formulář № 2 (s přepravou v jiné oblasti (města); veterinární reference tvar Státní veterinární služba № průvlaku 4 nebo v průvodním dokumentu tovarotransportnoj (během přepravy v rámci oblasti (město).

Maso v jatečně upravených tělech, půlky jatečně upravených těl, čtvrtletí:

 • veterinární doprovodné doklady: veterinární osvědčení o formuláři č. 2 (při přepravě z jiné oblasti (města) nebo veterinárního osvědčení č. 4 (pro přepravu v oblasti (města)).
 • závěr státního laboratoře veterinárního a hygienického vyšetření, který umožňuje prodej masa na trhu.

Mléko a mléčné výrobky:

 • veterinární osvědčení forma číslo 4 nebo veterinární osvědčení forma číslo 2 - v závislosti na pořadí Ruské federace Ministerstva zemědělství ze dne 16.11.2006, № 422 „o schválení pravidel pro organizaci práce pro vydávání průvodních veterinárních dokladů“;
 • veterinární a hygienické pas na krávu (při provádění non-průmyslové výroby mléka) s poznámkami o provádění plánované roční veterinární opatření (očkování proti antraxu, pasterelózy leptospiróze); diagnostické studie tuberkulózy, brucelózy, leukémie, subklinické mastitidy; preventivní léčba proti hypodermatóze, fasciolóze;
 • závěr státního laboratoří veterinárního a hygienického vyšetření umožňujícího prodej mléka a mléčných výrobků na trhu.

Zlato:

 • veterinární a zdravotní pas pro včelí;
 • veterinární osvědčení č. 4 nebo veterinární osvědčení č. 2;
 • závěr státního laboratoří veterinárního a hygienického vyšetření, který umožňuje prodej medu na trhu.

Včelí produkty:

 • veterinární a zdravotní pas pro včelí;
 • veterinární osvědčení č. 4 nebo veterinární osvědčení č. 3;
 • závěr státního laboratoří veterinárního a hygienického vyšetření, který umožňuje prodej medu na trhu.

Ryby:

 • veterinární osvědčení č. 4 nebo veterinární osvědčení č. 2;
 • závěr státního laboratoře veterinárního a hygienického vyšetření na trhu.

Brambory, zelenina, ovoce, bobule, houby, zelenina:

 • závěr státního laboratoře veterinárního a hygienického vyšetření na trhu.

Domácí vejce:

 • veterinární osvědčení číslo 4 o epizootickém blahu oblasti;
 • závěr státního laboratoře veterinárního a hygienického vyšetření na trhu.

Na veletrzích musíte obdržet všechny výše uvedené dokumenty pouze bez výzkumu. Majitelé osobních dceřiných pozemků, kteří prodávají své výrobky na trzích a veletrzích, musí mít hygienické oděvy a osobní lékařskou knihu.

Obchod s masem jako podnik: vypočítáme náklady a zisky

Je snadné a výnosné se zabývat prodejem masa. Současně je nákladné vytvořit takovou firmu od začátku, včetně času. Obchodní plán řeznictví by měl odrážet přesné výpočty a doporučení pro organizaci obchodního prostoru.

Obchod s masem jako podnikání je slibným obchodem. Vytvořte to, samozřejmě, drahé. Nicméně je zajištěna stabilita těchto činností.

Ačkoli dnes v každém velkém potravinovém supermarketu v prodeji je maso a výrobky z něj, mnozí raději koupit takové výrobky ve specializovaných prodejnách. Prodejci na spontánních trzích nemají vždy potřebná povolení.

Supermarkety často doplňují výrobky podle vlastního uvážení. Specializované body pro prodej masa z těchto nedostatků jsou zbaveny, zatímco mají prospěch z velikosti sortimentu a jeho kvality. Kupujícím je podplatné řezání kostry před nimi.

Také prodejce může být vždy vyzván, aby odřízl kus, který se vám líbí. Dobrá pověst obchodů s masem spolu se stálou poptávkou po produktu (maso je mimořádně užitečné a výživné, takže je kupováno, a to navzdory své solidní hodnotě a častému zvyšování cen) slibují, že by podnik byl ziskový.

Obchodní plán obchodu s masem je níže. Odráží etapy vytváření řeznictví s výpočtem.

Obchod s masem: fáze stvoření

Začněte otevření řeznictví v následujícím pořadí:

 1. Analýza výklenku (potřeby a saturace trhu, tvorba cen, konkurence).
 2. Hledání investorů (zdroje financování).
 3. Obchodní registrace.
 4. Získání povolení.
 5. Výběr prostor (včetně uzavření nájmu).
 6. Oprava a návrh designu.
 7. Hledání dodavatelů.
 8. Vyhledávání zaměstnanců.
 9. Nákup komerčního vybavení.
 10. Reklamní společnost.
 11. Nákup zboží.

Udělej to všechno za 3 měsíce. Koneckonců, některé etapy se snadno kombinují. Hlavní věc není překročit rozpočet, který je k dispozici.

Poptávka po maso je vždy stabilní. Současně ne každý trh nebo obchod nabízí skutečně čerstvé a kvalitní maso. Jak otevřít řeznictví od začátku - zvážit plán otevření prodejního místa.

Jak vydělat na rostoucí zelenině po celý rok, přečtěte si zde.

Není vždy nutné vymýšlet něco jedinečného, ​​aby vaše podnikání bylo ziskové. Někdy stačí dělat lépe než ostatní nebo otevřít bod na ziskovém místě. V tomto tématu http://businessmonster.ru/otkryitie-biznesa/biznes-idei/kak-otkryit-produktovyiy-magazin.html analyzovat, jak otevřít obchod s potravinami a co nuance je třeba zvážit.

Návrh maloobchodní prodejny

Oficiálně můžete zaregistrovat podnik prostřednictvím vytvoření právnické osoby nebo fyzické osoby (OKVED 47.22).

Licence není potřeba, ale bude vyžadováno povolení Federální služby pro ochranu práv spotřebitelů a požární bezpečnosti.

Hygienické knihy jsou povinné pro všechny zaměstnance. Nemůžete to udělat bez knihy stížností a návrhů.

Registrace dokumentů bude trvat déle než měsíc a bude stát 5 až 15 tisíc rublů. v závislosti na tom, kdo se s touto problematikou bude zabývat (podnikatel sám nebo specializovaná společnost). Pro tyto činnosti je vhodné zvolit daňový systém - UTII.

Tipy pro výběr místnosti

Pokud jde o výběr místnosti, nezáleží na tom, ve které části města bude obchod umístěn. To může být stejně výhodné i ve středu a ve spaní. Hlavní faktory, které byste měli věnovat pozornost:

 • vysoká propustnost;
 • loajální sazba pronájmu;
 • pohodlné přístupové cesty;
 • 1 patro v budovách umístěných na jedné lince;
 • provozní podmínky (s cílem provést minimální opravy);
 • dostupnost komunikace (světlo, voda, WC).

Místnost by se měla skládat z několika oddělení (nakupování, personál, recepce, sprcha, nákupní oddělení, malý sklad, WC). V tomto případě dodržování požadavků na požár, hygienu a bezpečnost potravin. Minimální plocha je 20 m.

Koupit zařízení

Ze zařízení budete potřebovat:

 • chladicí / mrazicí vitríny;
 • průmyslová elektrická masová mlýna;
 • chlazený stůl;
 • elektronické / průmyslové váhy;
 • chladicí skříně;
 • nástroje pro řezání jatečně upravených těl (nože, osy atd.);
 • rozestupy pro ukládání zboží;
 • balicí zařízení ("horký stůl") a materiály;
 • teplotní teploměry;
 • kalkulačka;
 • kontejner pro polotovary;
 • cenové značky.

Pracovníci v masných obchodech

Hledání dobrého řezníka, který ví, jak dělat vysoce kvalitní řezání a krájení masa, může trvat dlouho. Tato otázka by měla být řešena co nejdříve.

Prodejci by měli být rovněž pečlivě vybráni. Měli by vědět všechny nuance prodávaného zboží, protože se často kupující ptají na radu.

Pracovníci masa

Optimální volbou pro průměrnou maloobchodní prodejnu je dvouměnový systém pro prodejce a kaučuky. Také potřebujete čistící dámu a účetní. Celkový počet zaměstnanců je tedy 6 osob. Zaplatit za jejich práci bude trvat asi 135 tisíc rublů.

Sortiment výrobků

Forma sortimentu je nezbytná se zaměřením na:

 • spotřebitelské preference v regionu / lokalitě;
 • náklady na výrobky (je lepší vybrat segment střední ceny);
 • nabídky konkurentů;
 • dostupnost dodavatelů.

Je třeba vzít v úvahu takovou nuanci, že je nutné realizovat produkt, který podléhá zkáze.

Showcase s masem

Proto je rozumné rozšířit produkci výrobou produktů sekundárního zpracování (nakládaných výrobků, uzeného masa nebo mletého masa) nebo polotovarů.

Nejvyšší poptávka (odpovídajícím způsobem tvoří sortiment obchodu s masem podle článku) má:

 • vepřové maso (řezné kostry);
 • hovězí maso (řezání jatečně upravených těl);
 • jehněčí maso;
 • kuřecí maso;
 • křepelčí maso;
 • nutria;
 • drůbeží maso (krůtí, husa, kachna);
 • králík;
 • supnaboreři;
 • shish kebab chlazený;
 • vedlejší produkty;
 • masné polotovary.

Sortiment řeznictví by měl být co nejrůznější. To pomůže zvýšit tok zákazníků. Ne špatně prodávané produkty, jako jsou kuřecí / křepelčí vejce, živočišné tuky a koření.

Práce s dodavateli

V řeznictví musí být zajištěn nepřetržitý obchod. Proto je rozumné "jednat" s několika dodavateli výrobků. Mohou být:

 • SEC;
 • velkoobchodní řetězce masa;
 • hospodářství;
 • soukromé farmy;
 • kulinářská výroba.

Nákup se provádí na základě smlouvy. Měla by uvádět:

 • Množství zboží;
 • hmotnostní kategorie (do 250 kg);
 • kupní cenu;
 • věk zvířat (nejvýše 2 děti);
 • dostupnost osvědčení o stavu zdraví zvířat získaných v době porážky.

Struktura nákladů

Otevřením obchodu s masem o rozloze 60 m 2 bude zapotřebí investice ve výši asi 1,5 milionu rublů. Hlavní body výdajů budou:

Struktura měsíčních nákladů (přibližně 283 tisíc rublů) je následující:

 • mzda pro zaměstnance (včetně pojistného) - 62% (175 tis. rublů);
 • Nájem - 14% (39 tisíc rublů);
 • náklady na dopravu - 7% (20 tisíc rublů.);
 • - 5% (15 tisíc rublů);
 • reklama - 5% (15 tisíc rublů.);
 • daně - 4% (10 tisíc rublů.);
 • Ostatní výdaje - 3% (9 tisíc rublů.).
na obsah ↑

Předpokládaný zisk

Obchodní marže pro produkty z masných výrobků je od 40%. Předpokládá se, že nákup bude proveden 15 zákazníky (na začátku) na 80. Průměrná návštěvnost obchodu je první 3 měsíce práce - 30 lidí. / den po rozsáhlé reklamní kampani - od 60 osob. / den.

Pokud předpokládáme, že průměrná kontrola je 700 rublů, pak hlavní finanční ukazatele projektu budou následující:

 • Denní příjem v průměru - 42 tisíc rublů.
 • Měsíční obrat je 1,26 milionu rublů.
 • Měsíční čistý zisk (bez daní a nákladů) - 74,5 tis. Rublů.

Přidělený bod prodeje těchto nákladů a přirážka bude přijat po dosažení 990,5 tisíc rublů.

Roční obrat může dosáhnout 15,120,000 rublů v prvním roce provozu, roční čistý zisk je 894 tisíc rublů. Proto je snadné vypočítat dobu návratnosti investic. Bude to 22 měsíců.

Podle analytiků na trhu, průměrný příjem malého řeznictví dosáhne známky 10-20 tisíc rublů. denně, větší - 40-60 tisíc rublů. Čistý zisk s dobrým obratem se pohybuje kolem 40-75 000 rublů. / měsíc.

To nám umožňuje mluvit o nízké ziskovosti (z 5%). Je však třeba poznamenat, že takové podnikání vykazuje vysokou míru stability. Současně polovina podnikatelů, kteří se odvážili vytvořit "masový" obchod, včas otevře další prodejny.

Správné uspořádání zásuvky je samozřejmě klíčem k jeho dalšímu provozování správným směrem.

Design řeznictví

Nicméně pouze obchod, který splňuje takové požadavky (mimochodem diktovaný specificitou zboží), může být zisková, jako: bezpečnost, kvalita, šetrnost k životnímu prostředí, výhodná poloha a loajální spotřebitelská politika.

Je důležité, aby podnikatelský plán jasně sledoval nejen v přípravných fázích, ale také v rámci krátkodobého plánování. Tím se přinejmenším obnoví počáteční investice. Výše uvedený příklad podnikatelského plánu obsahuje přibližné částky. Údaje pro každý region budou jiné. Koneckonců, náklady na pronájem místnosti, nákup zařízení a produktů, platí zaměstnanci je individuální.

Čerstvé muži a ženy jako pivo. Takový produkt má vysokou poptávku. Jak otevřít obchod s pivem od začátku: Podrobné pokyny pro otevření zásoby piva. Příklad výpočtu nákladů a výnosů.

O tom, jak otevřít svou firmu při chovu králíků, si přečtěte v tomto sloupci.