Myšlenka č. 222: ziskovost podnikání při realizaci sportovní výživy

Módní a zajímavá je sportovní výživa jako podnikání. Budeme popisovat ziskovost takového projektu a zpětnou vazbu podnikatelů zabývajících se prodejem speciálních produktů pro profesionály.

Dnes je zdravý životní styl a cvičení ve fitness klubech velmi populární, protože lidé chtějí sledovat své tělo a krásný vzhled. Tisíce mužů a žen se pokusí jíst kompetentně a ti, kteří navštěvují sportovní zařízení, vědí o výhodách zvláštních potravinových doplňků. Vytváření podnikání na takovém hobby je tedy velmi slibným nápadem.

Vlastnosti

Naléhavost otevření obchodu pro realizaci sportu potvrzují následující skutečnosti:

 1. Každý rok u nás poptávka po takových výživových doplňcích vzrůstá.
 2. Hlavními spotřebiteli jsou mladí lidé ve věku 25-40 let, většinou muži, kteří se zabývají sporty na profesionální úrovni.
 3. Pro většinu z nich nemusíte vysvětlovat a prokazovat výhody sportovní výživy, protože to vědí návštěvníci fitness klubů.
 4. Nejčastěji se v tomto oboru zabývají lidé s určitou zkušeností s užíváním těchto léků a mají dobrou představu o sortimentu výrobků.

V ruských městech se poptávka po sportovní výživě a její spotřeba každoročně zvyšuje o 10%, což dává jisté vyhlídky začínajícímu obchodníkovi.

Provádění dokumentů

Chcete-li otevřít sportovní obchod s potravinami, musíte zaregistrovat své aktivity. Chcete-li to provést, vyberte jednu z následujících formulářů:

 • Individuální podnikání se vyznačuje malými finančními investicemi, jednoduchým účetnictvím a snadnou organizací, ale osoba odpovídá na veškerý svůj majetek.
 • LLC - právnická osoba, která přebírá udržování komplexního účetnictví a daňového výkaznictví, velké investice, ale pro takovou firmu bude větší důvěra dodavatelů a kupujících.

Která z forem podnikání, kterou si vyberete, je na vás. V každé z možností existují pro a proti, ale hodně závisí na očekávané míře aktivit, objemech prodeje a počtu zakladatelů.

Formát obchodu

Můžete začít prodej sportovní výživy dvěma způsoby:

 1. Prostřednictvím internetu - vytvoření místa, na kterém je umístěn celý sortiment nabízeného zboží s podrobným popisem. Samostatnou dodávku můžete provést v rámci regionu pomocí kurýrních služeb nebo poštou. Tato metoda pomáhá výrazně ušetřit na pronájmu místnosti, opravě a placení zaměstnanců.
 2. Obvyklý odběr znamená pohodlné umístění zboží do očí klienta a rozsáhlé možnosti pro jeho realizaci, ale pouze v mezích města.

Podnikatelští podnikatelé kombinují oba směry a v krátkém čase obdrží nárůst zisku.

Prodejna

Aby bylo možné nalézt celou řadu výrobků, není třeba rozsáhlé plochy. Nainstalujte několik stojanů pro pohodlné umístění zboží a umístěte stojan pro prodejce a pokladnu. Samostatný sklad pro skladování se také nevyžaduje, protože sportovní výživa má omezenou trvanlivost. Je lepší je koupit v malých sériích a okamžitě se rozkládat v obchodním patře.

V zájmu hospodárnosti se můžete pokusit pronajmout malou plochu v obchodě s sportovním zbožím nebo jednoduše prodávat výrobky skrze ně. Dává také smysl spolupracovat s fitness trenéry, tělocvičněmi, profesionálními sportovci přímo.

Sortiment výrobků

Výroba sportovních potřeb dnes nabízí širokou škálu specializovaných produktů. Hlavní potravinářské přídatné látky v této oblasti jsou:

 • Proteiny, tj. Bílkoviny, jsou nejoblíbenější skupinou produktů, které pomáhají získat svalovou hmotu.
 • Komplexy vitamínů - navržené tak, aby doplňovaly tělo potřebnými stopovými prvky, jsou zvláště potřebné při dietě pozorované při ztrátě hmotnosti.
 • Kreatin - je zodpovědný za vytrvalost těla, pomáhá zvýšit intenzitu a užitečnost výcviku.
 • Aminokyseliny - obnovují svaly na úrovni buněk po cvičení.
 • Tukové hořáky - přispívají k rozkladu tuků a přidělení správné energie pro trénink.
 • Látky, které zlepšují stav vazů a kloubů, jejich posilování a správnou práci.

Kromě toho existují také různé energetické tyčinky, nápoje, koktejly, kombinované směsi a další produkty. Je důležité si vybrat správnou kombinaci zboží pro každého klienta podle jeho potřeb, zdravotního stavu a cílů.

Nesnažte se nakupovat velké množství zboží najednou, protože ji nemůžete dlouho držet na regálech, ale musíte je použít krátkodobě. Proto je třeba se řídit nejoblíbenějšími a nejoblíbenějšími odrůdami a nabídnout v katalogu vzácné potravinářské přídatné látky ve formě individuální objednávky.

Technologie jejich výroby je poměrně složitá a je testována na kvalitu a složení ve specializovaných laboratořích. Prodáváme výrobky pouze certifikované, v souladu se všemi standardy a prošly antidopingovou kontrolou. Věnujte pozornost tomu, co dělá aditiva, přírodní nebo syntetický základ pro ně atd. To často vzrušuje kupující při výběru konkrétní značky.

Stojí za zmínku, že profesionální sportovci preferují drahé, ale osvědčené a oblíbené zahraniční značky. Domácí výrobci se vyznačují nízkou cenou, ale také mírně horší kvalitou složení přísad. Proto jsou získávány pouze začátečníky nebo amatéry.

Hledání dodavatelů

Vezměte prosím na vědomí, že nákup produktů prostřednictvím velkoobchodních společností nebo distributorů není nejlepší volbou. Protože jejich podmínky vám neumožňují určit cenu zboží, které je pro vás výhodné. Je žádoucí spolupracovat přímo s výrobci sportovní výživy a zvýšit 70%. Následně se výrobek pro kupujícího příliš nezajímá a majitel obchodu může vydělávat.

Zaměstnanci

Věnujte zvláštní pozornost hledání konzultantů pro obchod. Musí splňovat následující požadavky:

 1. Mají osobní zkušenost s použitím sportovních doplňků výživy a mají dobré znalosti o celé nabídce nabízených produktů.
 2. Buďte komunikativní a věnujte pozornost každému návštěvníkovi, zdvořile odpovězte na otázky, pomozte vybrat ten správný produkt v závislosti na potřebách kupujícího.
 3. Vyzkoušejte atraktivní vzhled sportovního typu. Podle osoby by mělo být viděno, že patří do stejné skupiny lidí jako hlavní zákazníci obchodu.

Marketingová strategie

Vzhledem k tomu, že takováto činnost úzce souvisí se zdravým životním stylem, reklama by měla být zaměřena na sporty, hubnutí a zdraví. Umístěte reklamy do fitness klubů, fóra, kde se sportovci shromažďují, registrují se v příslušných komunitách a skupinách, vytvářejí kontakty s školiteli.

Dnes jsou velmi oblíbené akce jako bezplatný produkt pro umístění příspěvku na stránku, různé bonusy, slevy na svátky, slevové karty pro běžné zákazníky. K přilákání klienta můžete nabídnout sportovní výživové soupravy a další produkty ve formě katalogů, školení atd.

Nebuďte líní při tvorbě stránek, kde můžete klidně studovat informace o složení a provozu navrhovaných produktů, objednávat online nebo telefonicky.

Dalším efektivním marketingovým krokem je sponzorovat jakoukoli sportovní událost. Představíte účastníkům výrobky suvenýrů, vítězům obdržíte certifikáty na nákup zboží a spolu s nimi získáte velké množství potenciálních kupujících.

Finanční část

Chcete-li zjistit, zda je výhodné nebo nezačněte projekt prodeje sportovní výživy, doporučujeme předem připravit obchodní plán obchodu s výpočty. To poskytne vizuální informace o ziskovosti a rychlosti návratnosti investice.

Jak otevřít sportovní výživu uložit krok za krokem instrukce

Někdo vnímá sportovní výživu jako normální a kdo je proti celé toto schéma, ale jde o to, že mnozí podnikatelé dělají docela úspěšné podnikání na toto téma, a to je třeba upozornit na na našich stránkách, jak návštěvníci našich stránek zajímavého k různým způsobům, jak vydělávat peníze. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak začít podnikat v oblasti prodeje sportovní výživy ve vašem městě, a je třeba věnovat pozornost začátku nápadu.

Vlastnosti obchodu a hledání místa pro obchod

Stojí za zmínku, že tento typ výrobku se dobře prodává ve velkých městech, ale v malých osadách není relevantní. Pokud jste z provincií a populace vašeho města je méně než 100 000, pak toto téma pravděpodobně nebude klesat.

Obchod s sportovní výživou znamená přítomnost cílového publika poblíž vašeho obchodu. Samozřejmě, všichni tito lidé tráví spoustu času v tělocvičně, a proto logickou odpovědí na nalezení místa pro obchod. Nejlepší je podívat se na ty místa ve městě, kde není nikdo poblíž, ale několik tělocvičen, takže můžete oslovit širší škálu cílového publika.

Pokoje a zařízení

Předpoklady pro otevření sportovního výživy mohou být malé, dokonce i na ploše 10 m². zcela vhodné. Hlavní věc - to je dobrá lokalita.

Zvažte, co od zařízení potřebujete, abyste mohli začít:

 • regály pro prezentaci produktu;
 • chladicí vitríny, pro skladování určitých druhů výrobků a nápojů;
 • elektronické váhy;
 • počítadlo;
 • pokladna;
 • nábytek na pracovišti prodávajícího.

Dokumenty

Pokud jde o prodej potravin, budete muset vyplnit všechny příslušné dokumenty pro obchod.

Zde, co budete potřebovat:

 • musíte být zaregistrován jako IP.
 • musíte specifikovat OKVED pro maloobchod se sportovní výživou. Pro Rusko to je - 52,48.23, 51,38 / 52,27, 51.34.1. Pro Ukrajinu - 47.2, 47,29.
 • Na rukou by měly být všechny výrobní certifikáty.
 • získat povolení k obchodu od SES a hasičského oddělení.
 • zařídit zákaznický kout.

Sortiment a dodavatelé

Pokud otevřete sportovní výživu od začátku, budete muset pečlivě přemýšlet o celé řadě zboží. Měli byste být "v předmětu" tohoto směru a pochopit, že je vhodný pro nábor hmoty nebo sušení. Nezkušený podnikatel v této firmě nemůže zákazníkovi ani říci o základních věcech a to bude mít vliv na reputaci obchodu.

Zde je seznam hlavních kategorií sportovního obchodu:

 • Proteiny
 • Aminokyseliny
 • Vitamíny a minerály
 • Kreatin
 • Tukové hořáky
 • Komplex pro předškolní vzdělávání
 • Bary
 • Nízkokalorické potraviny
 • Sportovní výživa pro vegetariány
 • Pro vazy a klouby
 • Energie a další

Sortiment takových obchodů je prostě obrovský, ale že se zboží prodává buď vy, nebo váš prodejce by měl pochopit, že by mohl poradit zákazníkovi o nezbytném potravinovém komplexu.

Dodavatelé mohou být vyhledáváni na internetu. Zde snadno najdete nejbližší zástupce různých výrobců ve vašem městě.

Reklama

V oblasti prodeje sportu existují pravidla pro přilákání zákazníků. Zde je jen několik z nich:

 • online obchod s kompletním katalogem sportovní výživy. Často jsou tyto produkty vyhledávány prostřednictvím Internetu a prodávají se dobře prostřednictvím sítě. Proto musí mít takový krok ve vaší firmě. Optimalizace vyhledávacích nástrojů a kontextová reklama přinese první zákazníky.
 • Vytváření skupin profilů v sociálních sítích. Prostřednictvím vkontakte například mnoho prodejců pracuje a úspěšně prodává zboží. Je také třeba rozvíjet tento směr, protože se může v budoucnu stát jedním z hlavních zdrojů přilákání zákazníků.
 • jednat s trenéry tělocvičen ve finančním plánu, aby osobně doporučili vašemu obchodu koupit potřebnou sportovní výživu pro trénink. Velmi účinná metoda. Kromě peněz jim můžete nabídnout volné produkty nebo obrovské slevy ve vašem obchodu a možná vás to zajímá
 • vedení reklamních kampaní na profilových fórech na internetu.
 • stát se jedním ze sponzorů nějakého druhu turnaje.

Kolik peněz potřebujete začít?

Ve skutečnosti, sportovní výživa výrobek není levná a poměrně velká investice nutné, ale v případě, že většina zboží je přinesl na zakázku, pak v časných stádiích, můžete trochu ušetřit na nákupu startovní řady. Dáme vám pouze hlavní oblasti výdajů a vy při přípravě podnikatelského záměru je jednoduše zvážíte nebo rozšiřujete podle svých potřeb.

 • Pronájem prostor - $ 200 - 250 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 200 USD
 • Počáteční nákup zboží - 8 000 - 10 000 USD
 • Nákup zařízení - 800 až 1000 USD
 • Reklama - 450 dolarů (+ inzerce na internetu).
 • Tvorba webových stránek je 250 USD.

Kolik můžete vydělat?

Vaše příjmy budou záviset na mnoha faktorech, včetně cenového segmentu, investic do reklamy a dalších věcí.

Průměrná známka sportovní výživy je 50% - 70%.

Tím, že si tyto údaje vyberete, budete schopni zhruba vypočítat, kolik výstupu potřebujete k implementaci, abyste mohli jít do plusu.

Závěry. Byznys sportovní výživy - konkrétní směr, a je vhodný pro toho, kdo zná tuto oblast a je spojena se sportem přímo, spíše než někde něco zaslechl. Kompetentní pomoc při výběru pro klienta a správně uspořádaná reklamní kampaň může v budoucnu přinést dobrý start a vysoký zisk.

Máte v tomto směru obchod a chcete něco doplnit? Těšíme se na vaše komentáře níže.

Podnikání ve sportovní výživě

Zdraví a činnost je sen každého rozumného člověka. Z tohoto důvodu se nachází stále více lidí, pro které je jejich fyzická podoba důležitá. Fyzikální forma je známa jako nemožná bez fyzické námahy (cvičení) a zdravé výživy (sportovní výživa).

Poptávka vytváří nabídku. Zvýšení sportovně orientovaných lidí vedlo k aktivnímu rozvoji obchodování s produkty, které se zabývají sporty. Například nahromadění svalové hmoty je možné pouze při správné výživě sportovce. Proto poptávka po produktech, které urychlují růst svalů.

Dnes existuje spousta obchodů, které prodávají zboží pro sportovce. Zboží lze zakoupit prostřednictvím internetových obchodů, stejně jako tam, kde jsou kurzy, tj. ve sportovních a zdravotnických zařízeních.

Podnikání v oblasti implementace sportovní výživy v naší zemi získalo v poslední době popularitu, ale stále více našich obyvatel se podle příkladů Evropanů zajímá o konzumaci biologických doplňků. Dnes lze tyto doplňky zakoupit nejen na internetu, ale i ve sportovních klubech.

Otevření svůj vlastní podnik, a to především provádět výzkumné prodejen, které se zabývají v této oblasti, zjistit, jaké problémy, s nimiž se setkávají při práci s klienty, takže se můžete poučit se z nich, a že to je lepší, aby se na rozvoji svého podnikání.

Pokud se chystáte otevřít internetový obchod a prodávat potraviny na internetu, rozvíjet kvalitní webové stránky s katalogem zboží, vyřešit otázky platby a zaslání zboží zákazníkům. Pravidelně provádějte inzerci svého projektu na speciálních stránkách a fórech.

Mnoho podnikatelů dělá stejnou chybu, když se zaměřuje na hubnutí a budování svalů. Koneckonců existují další produkty a látky užitečné pro zdraví (vitamíny, kreatiny, bada atd.). Zvýšením rozsahu zvyšuje počet potenciálních kupujících.

Také v průběhu své činnosti můžete rozšířit sortiment produktů a vedle bílkovin, vitamínů a kreatinů také prodávat produkty, které zlepšují stav kostí a vazy.

Je velmi důležité mít dobrý prodejce pro prodej sportovní výživy, ale pokud je lékař na smluvním základě přítomen, bude to velmi blízko. Koneckonců, je lepší, kdyby schůzka pro příjemce byla osoba s lékařskými znalostmi.

Než otevřete sportovní výživu, musíte zjistit, jak efektivní je ve vašem městě, tj. studovat práci jeho marketingu (výzkum). Chcete-li to provést, navštivte "více" odbytiště tohoto systému, hrajete roli kupujícího a především zjistíte všechny problémy, s nimiž se setkávají prodejci a kupující.

Pokud je z nějakého důvodu virtuální obchodní síť bližší (internetový obchod), bude zapotřebí adresář webových stránek, stejně jako řešení problému se způsobem platby a zasláním zboží klientovi. Potřebujeme inzerci na webových stránkách, fórech a sociálních sítích.

Také v organizaci podnikání je nutné vyřešit problém s dodavatelem zboží. Nyní se mnoho ruských firem zabývá velkoobchodním prodejem bio-přísad, ale také můžete hledat dodavatele v zahraničí.

Podívejte se na společnost, která poskytuje produkty v nejvýhodnějších podmínek pro vás, a nezapomeňte o kvalitě výrobku, protože prodej není příliš dobré produkty, můžete trvale poškodit dobré jméno firmy.

Náklady na dodání produktu ovlivňují cenu, takže dodavatel musí vyhledávat před sestavením katalogu stránek. Mnoho ruských společností a firem nabízí doručovací služby. Není vzácné, že podnikatelé hledají dodavatele nezávisle v zahraničí.

Informace o zboží v katalogu by měly být vhodně seřazeny. Klient musí obdržet úplné informace o produktu (sportovní výživy), ale nepřehánějte to, všechno by mělo být na základě výkonnosti: cena v jakékoliv formě (prášek, kapsle nebo tablety), dávky, době podání, množství živin, účinky a kontraindikace. Ale pokud je kupující velmi náročný, měl by získat více informací.

Otevření podnikání (prodej sportovní výživy) je žádoucí získat školení od specialistů a pokud najmete prodejce, budou muset být také trénováni. Prodávající by měl být v tématu a ne rušivý v jednoduchém jazyce odpovědět na otázky zákazníka, které nutně vznikají.

V podnikání je nutné zahrnout podnikatelský plán na podporu kontaktů s těmi, kteří potřebují především sportovní výživu, jako jsou sportovci a trenéři. Pokud s nimi pracujete správně, z ústní strany zvýšíte zákaznickou základnu.

Neztrácejte své zákazníky, je žádoucí vzít jejich telefonní čísla atd. Pravidelní zákazníci by měli mít slevu, ale také stojí za to vědět, kdy mají narozeniny. Chcete-li o ně mít zájem, zadejte informace o nich do zvláštního souboru s kartami. Pravidelný zákazník je základem jakéhokoli podnikání.

Propagace na trhu

Chcete-li propagovat svou značku, sponzorujte sportovní akce. Pak zručně umístěná reklama v soutěži, bude dělat podnik slavnější, což znamená, že výrobek je více prodaný.

Vynikajícím marketingovým krokem může být sestavení speciálního formuláře pro klienty, aby mohli zaznamenávat změny, ke kterým dochází při použití sportovní výživy.

Užitným kurzem bude výroba informačních brožur, které klient bude moci zdarma dostávat ve vašem obchodě. V brožuře můžete podrobně popsat vlastnosti a účel těchto aditiv, jejich pozitivní účinek na lidské tělo apod.

Stojí za to zaměřit se na různé věkové a genderové vrstvy obyvatelstva. Sportovní výživa může být užitečná nejen pro sportovce, ale i pro všechny, kteří mají zájem o své zdraví. Mohou to být teenageři, ženy, začínající sportovci atd.

Pro některé jsou svaly důležité, pro jiné hořící tuky atd.

V podnikání od malého přesuňte na větší. Nechte počáteční sortiment omezený, ale v procesu přijímání zisku se volba zboží (sportovní výživa) stává více. Hlavní věcí je správné zahájení podnikání, vše správně vypočítané, počáteční minimum by mělo dát úspěšný start.

Podnikatelský plán pro sportovní výživu

Trh sportovní výživy v Rusku je slibnou obchodní platformou. Každý návštěvník tělocvičny ví, že trénink v kombinaci s doplňkovými doplňky je mnohem účinnější než bez nich

Zdraví a dobrá fyzická podoba dosud nejsou jen životní filozofií, ale také tak populárními značkami. Lidé investují peníze nejen proto, aby vypadali zdravě, ale také cítili se podle toho. Kupují vstupenky do fitness center, přidávají čas do svého týdenního programu sportu, instalují simulátory doma a sledují své jídlo a snaží se spotřebovat co nejvíce užitečných látek. Všechno toto - a jídlo, fitness a mnoho dalších aspektů zdravého životního stylu - vyžaduje určité finanční investice, a proto je způsob, jak vydělat peníze.

Než začnete

Poté, co jste se rozhodli spojit své podnikání s prodejem sportovní výživy, nejprve zvolte formát podnikání. Zde jsou k dispozici následující možnosti:

 1. - Online obchod. Tento formát je vhodný pro ty, kteří chtějí začít s minimální finanční investice, protože prodej prostřednictvím webové stránky uloží podnikatel z většiny nákladů spojených s offline podnikání (nájemné, mzdy, prodejní poradci, utilit, atd). Vážné investice vyžadují pouze vytvoření kvalitních webových stránek s katalogem produktů a samozřejmě nákup produktů. Zákazníky můžete doručit osobně (ve vašem městě) nebo je poslat poštou.
 2. - Obchodní místo. Někdy je to logické pokračování online obchodu, který dosáhl nové úrovně, někdy otevře omáčku. Jedná se o nákladnější formu podnikání, ale má více příležitostí k propagaci a v důsledku toho je schopen přinést větší zisk. V tomto článku budeme tuto možnost zvážit.

Dokumenty a licence

Registrací podniku jako předmětu podnikatelské činnosti si podnikatel v tomto případě zvolí mezi jednotlivým podnikáním a společností s ručením omezeným. Registrace IP je jednodušší a ekonomičtější (potřebujete pouze pas uchazeče a průkaz totožnosti, uplatnění stanoveného formuláře a potvrzení o zaplacení státního poplatku 800 rublů). Hodnota IP má však pro danou oblast alespoň tři minuscence. Za prvé, v případě, že podnik porušil své povinnosti, podnikatel riskuje úplné ztráty svého majetku (zatímco zakladatelé LLC v takovém případě riskují pouze svůj podíl na základním kapitálu). Za druhé, při registraci jako individuální podnikatel ztratíte příležitost přilákat partnery do vašeho podnikání. A za třetí, společnost LLC je pevnější osobou než v období šetření - a to je důležité při interakci s dodavateli, zejména pokud si kupujete výrobky známých značek. Chcete-li otevřít LLC, potřebujete prohlášení o zavedeném vzorku, rozhodnutí založit společnost a její chartu, zákonné dokumenty právnické osoby a potvrzení o zaplacení státního poplatku ve výši 4000 rublů. V obou případech - s IP a s LLC - registrace bude trvat 5 dní.

Sortiment

Nový hráč v oblasti prodeje sportovní výživy musí soutěžit s již neuzavřenými obchody, stejně jako s trenéry, kteří často využívají prodej sportovní výživy jako dodatečný příjem. Proto nemá smysl ušetřit na kvalitě výrobků, nakupovat zboží od pochybných producentů. Pokud ve vašem obchodním patře budou představeny značky, které si již zaslouží důvěru spotřebitelů, pak na ceníku můžete rozumně uvést cenu. Překročení nákupu o 50%. Navíc, třída sportovní třídy ekonomiky je velmi omezená - zpravidla je tento výrobek v poptávce mezi začátečníky, kteří chtějí šetřit potravinářské přídatné látky. Zkušení zkušené sportovce preferují kvalitní levné ceny, protože se jim podařilo posoudit rozdíl ve výsledcích. Důvěra ruských výrobců sportovní výživy pro spotřebitele je stále malá (v prodejním spektru zaujímají pouze 10%), takže je lepší pro začínajícího podnikatele sázet na zahraniční značky. Vedoucími v tomto odvětví jsou německé firmy "Weider" a "Multipower", stejně jako některé americké drogy.

 1. - Proteiny a bílkoviny. Nejoblíbenější a koupil přísadu. Používá se k získání svalové hmoty. Jednotlivé poddruhy jsou gayery 9 složené z bílkovin a vysoce kvalitních sacharidů) - tyto látky pomáhají vytvářet hmotu ve velmi krátkém čase.
 2. - Různé komplexy vitamínů. Jsou potřebné k doplnění mikroelementů, které v těle chybí. Zvláště důležité pro ty, kteří dodržují jakoukoli dietu.
 3. - Kreatin. Zvyšuje svalovou vytrvalost, která sportovcům umožňuje intenzivněji trénovat.
 4. - Aminokyseliny. Doplňte živiny ve svalech po tréninku.
 5. - Tukové hořáky. Rozdělte tuky a přeměňte je na energii během tréninku.
 6. - Prostředky pro zlepšení vazů a kloubů.

Jedná se o "páteř" sortimentu, který umožňuje uspokojit potřeby široké škály spotřebitelů. Bylo by lepší, kdyby jej doplnit různými směsmi potravin, rychlé snídaně a energetické tyčinky, stejně jako naučnou literaturu nebo videí, jakož i jiných doprovodných produktů, ale v primární fázi vývoje, to není nutné.

Místo:

Ideálním "sousedem" pro sportovní výživu je samozřejmě fitness klub, sportovní areál nebo tělocvična. Můžete si pronajmout obchodní místo v budově nedaleko sportovního areálu nebo v budově TRC, kde se často nacházejí fitness centra nebo alespoň prodejny sportovních potřeb. Pronájem místa v obchodním komplexu má poměrně vysokou sazbu na metr čtvereční, ale je stále levnější než při pronájmu samostatného obchodního prostoru a obytné budovy a v obchodním centru je více než běžné. Chcete-li otevřít obchod, bude k dispozici dostatek obchodů o malé rozloze 40 až 50 metrů čtverečních. Průměrná cena za pronájem bude asi 40 000 rublů.

Zaměstnanci

Sportovní výživa, i když nevyléčí, stále vyžaduje delikátní který má být léčen - pečlivé dodržování a dávkování, stejně jako přesné znalosti o složení přípravku (v opačném případě kupující riskuje nejen nedosáhne požadovaného efektu, ale také poškodit její fyzikální forma). Proto prodejní poradce vašeho obchodu hraje nesmírně důležitou roli - nejenže provádí dovolenou zboží a přijímá peníze, ale také radí kupujícím o volbě. Proto musí důkladně znát sortiment haly, pochopit, co se produkty jedné značky liší od ostatních, a být schopen nabídnout klientovi alternativy s různými náklady a přípravami. Který může zvýšit účinek zakoupené přísady. Pokud kupující obdrží nejen požadované zboží ve vašem obchodě, ale i kvalifikovanou konzultaci, ve většině případů se k vám opět vrátí - prodávající by však měl mít nejen znalosti, ale i dobré komunikační schopnosti.

Marketing

Vzhledem k tomu kontingentu spotřebitelů svého produktu u většiny je vázána do sportovního života, a kampaň by se měla vyvíjet s okem na tuto oblast. Umístěte bannerové reklamy na stránky sportovních komunit, fitness center a fóra pro sportovce. Umístěte letáky do obchodů s odpovídajícími výrobky. Pravidelně v sociálních sítích on-line loterie prostřednictvím „volného dobré pro repost“, který náhodně vybraný vítěz (každý týden - staré), obdrží zdarma produkt jen tím zadání inzerce ve vašem profilu. Dohodněte se na spolupráci s tělocvičněmi a uveďte jim procento každého kupujícího, který vám byl zaslán. Nabízí návštěvníkům tematické bonusy - například, i když se jedná o nákup připojena k barevné podobě sledovat své úspěchy či brožury s kompletním seznamem typů sportovní výživy s uvedením složení a vyvíjeným účinkem. Boj pro stálé zákazníky - zdobí kartu, opravňují k postupnému slevu nebo umožní sbírat bonusy, které mohou platit pro budoucí nákupy. Staňte se sponzorem sportovních událostí - velkou možnost umístit své reklamy v přátelské publikum, kromě vítězů jako ceny, můžete se vydat stejnou věrnostní karty nebo potvrzení o částečnou úhradu nákupu v obchodě, stejně jako dárkové výrobky s logem.

Ziskovost

Hlavní náklady budou vyžadovat nákup sportovní výživy - asi 250 000 rublů. Spolu s dalšími výdaji (pronájem místnosti, registrace podniku, vytvoření a propagace webové stránky, reklamní kampaň, vybavení pro obchodní sál a různé malé výdaje) bude cena vstupenky asi 400 až 500 000 rublů. Doba návratnosti je ovlivněna mnoha faktory, od vybraného místa až po gramotnost kampaně, avšak podle průměrných odhadů je toto období přibližně šest až sedm měsíců.

Podnikatelský plán pro sportovní výživu. Jak otevřít sportovní výživu?

 • 1 Jak otevřít sportovní výživu?
  • 1.1 Obchodní registrace
  • 1.2 Výběr prostor
  • 1.3 Nákup zařízení
  • 1.4 Nákup zboží
  • 1.5 Přitažlivost personálu
  • 1.6 Reklama sportovní výživy
 • 2 Jak prodávat sportovní výživu?
 • 3 Obchodní plán pro sportovní výživu

Velká popularita nedávno získala mocenské sporty. Mnoho lidí vede zdravý životní styl a pravidelně navštěvuje tělocvičny, aby vždy měli výbornou fyzickou podobu. Je známo, že sportovní výživa - přírodní složky, které podporují nábor svalové hmoty, obnovují tělo po těžkých fyzických cvičeních a zvyšují účinnost od tréninku, hraje významnou roli při dosahování významných výsledků v kulturistikách.

Z tohoto důvodu se každoročně zvyšuje počet spotřebitelů speciálních potravinářských přídatných látek, což znamená, že poptávka po výrobcích roste. Začátek podnikatelů, kteří chtějí otevřít sportovní výživu od začátku, by měli vědět o vyhlídkách tohoto podnikání, druzích zboží a nejoblíbenějších pozicích, které umožní neustálé rozvíjení a získávání slušných peněz.

Jak otevřít sportovní výživu?

Podnikatelé - začátečníci se mylně domnívají, že pro dosažení výsledků v prodeji sportovní výživy je nutné vynalézt sebevraždu a používat takové výrobky. Nicméně, každý může objevit svůj vlastní sportovní obchod od začátku, důkladně pochopit nuance této činnosti. Nejprve je třeba určit nejoblíbenější skupiny potravinářských přísad, které jsou v poptávce.

V Rusku jsou specializované prodejny, kde si sportovci mohou koupit celou škálu živinových směsí, dostatečně málo, takže konkurence v tomto výklenku je v současné době nevýznamná. Pokud nepovažujete megacities, ve většině osad nejsou vůbec žádné, s výjimkou malých prodejen, kde si můžete koupit pouze ty nejslavnější značky sportovní výživy.

Tato skutečnost nutí sportovce na objednávku zboží v zahraničí od výrobců nebo v internetových obchodech, což vyžaduje potřebu dlouhé čekací dodávky objednávky. Proto, sportovní výživa prodej prostřednictvím vlastního skladu je slibný a ziskový, protože kupující dostane správnou sadu produktů na jednom místě, a on nebude muset dlouho čekat na přídatné látky, které jsou potřebné pro trénink.

Důležité: ve většině podnikatelů se sportpita prodává hlavně jen známým zahraničním značkám, protože ruské analogy neslyší kvalitou a nejsou oblíbené mezi "rolemi". Vedoucími osobami v tomto odvětví jsou americkí a němečtí výrobci, jejichž výrobky nezpůsobují pochybnosti od zájemce o koupi.

Obchodní registrace

Jakýkoliv druh podnikání, bez ohledu na to, co se bude podnikatel (například chtějí otevřít cukrárnu nebo specializované centrum pro sportovní výživy trhu), je třeba se zaregistrovat, která by se měla vztahovat na odboru spolkového daňového službou bydliště a předložit příslušné doklady. Můžete zaregistrovat firmu jako LLC nebo IP. První možnost je vhodnější, protože podnikatel má příležitost:

 • organizovat obchodní činnosti současně s několika obchodními partnery;
 • spolupracovat s velkými organizacemi;
 • prodávat zboží ve velkém množství.

Důležité: registrace společnosti jako právnické osoby minimalizuje rizika v případě úpadku. Podnikatel neztratí svůj vlastní majetek, ale dá pouze peníze ve výši základního kapitálu (10 tisíc rublů) firmy.

Nicméně, pokud plánujete otevřít malý obchod, optimální řešení bude IP. To umožní využít zisk podniku prakticky bez omezení, aniž by měl problémy se systémem zdanění.

Při registraci firmy je třeba určit kódy OKVED. Pro práci sportovního obchodu můžete:

 • 47.64 - "Maloobchod se sportovním zbožím a vybavením ve specializovaných prodejnách";
 • 47.29 - "Maloobchod s ostatními potravinářskými výrobky ve specializovaných prodejnách";
 • 47.29.39 - "Maloobchod s ostatními potravinářskými výrobky ve specializovaných prodejnách, které nejsou zahrnuty do jiných skupin".

Chcete-li otevřít obchod s doplňky sportovních doplňků, budete potřebovat povolení od společnosti Rospotrebnadzor, požární inspekce a sanitární epidemiologické služby. Dále se doporučuje, aby existující smlouvy o pronájmu prostor, likvidaci odpadu a bezpečnostní služby. Pokud plánujete otevřít internetový obchod, výše uvedené dokumenty nebudou užitečné.

Výběr prostor

Chcete-li přitáhnout velké množství potenciálních kupců do sportovního obchodě, měli byste najít vhodné místo pro to. Optimální volbou v tomto případě je oblast v blízkosti:

 • tělocvičny;
 • fitness kluby;
 • nákupních a zábavních center;
 • sportovních komplexů a stadionů.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost možnosti pronájmu prostoru ve velkých prodejnách, které se specializují na prodej sportovního zboží. V takovém případě budou zákazníci vždy hodně, protože kulturisté jsou jejich pravidelní zákazníci.

Pokud si můžete pronajmout prostor pro obchod ve fitness centru nebo tělocvičně, můžete dosáhnout dvojitého zisku. Za prvé, produkty obchodu budou vždy přinášet stabilní a velký zisk. Kromě toho stojí za to jednat s vedením podniku o možnosti otevřít bar na prodej bílkovinných koktejlů a nealkoholických nápojů, což přinese další příjmy.

Pokud si pronajmeme oblast v nákupním nebo sportovním areálu, na začátku bude stačit 10 m?, Kde si můžete snadno sjednat velké množství zboží. Samostatný sportovní výživový obchod může zaujímat plochu 30-40 m ?. Měsíční nájemné se bude pohybovat mezi 20 a 30 tisíc rublů.

V místnosti by měly být přiděleny místa pro umístění stojanů a výloh, skladiště a malou technickou místnost pro zaměstnance. Podnikatel nemusí investovat do nákladné opravy skladu a vyvíjet specifický interiér. Bude stačit, aby se kosmetická výzdoba, jehož náklady nebudou vyšší než 30 tisíc rublů. Na stěnách můžete viset reklamní plakáty výrobků, obrazy sportovců a sportovního vybavení. Tyto materiály jsou nejlépe rezervovány od dodavatelů sportů, s nimiž podnikatel bude i nadále spolupracovat.

Nákup zařízení

Co bude trvat, než vyberete sportovní výživu? Samozřejmě, že obchodník nebude muset investovat hodně peněz na to, na rozdíl od podnikatelů, kteří například chtějí koupit vybavení pro točeného piva nebo dlažebních desek. Nicméně existuje několik nuancí, které je třeba vzít v úvahu. Především byste měli koupit skleněné čítače, aby mohly být zamčené klíčem.

Sportpit - poměrně drahé produkty, které přitahují zloděje a další podvodníky, kteří chtějí profitovat na někoho jiného. Z tohoto důvodu musí být regály a vitríny uzavřeného typu, aby se minimalizovalo riziko krádeže. Náklady na nákup zařízení pro malý obchod budou:

 • skleněné pouzdro uzavřené popravy - 18 tisíc rublů;
 • vertikální kovové regály - 15 tisíc rublů;
 • rack obchodování (2 ks) - 25 tisíc rublů;
 • hotovost - 10 tisíc rublů.

Celkem - náklady na nákup vybavení pro sportovní výživy obchod bude činit 68 tisíc rublů. Pokud má úložiště malý úložný prostor, můžete ušetřit na nákupních regálech, pro které stačí najít použité zařízení.

Nákup zboží

Co potřebujete vědět, abyste si vybrali ty správné produkty pro váš sportovní výživový obchod? Především by podnikatel měl důkladně studovat potřeby cílového publika - sportovce, kteří dodržují režim a pravidelně navštěvují tělocvičny. Uveďme jednoduchý příklad. Předpokládejme, že se člověk doma rozhodl udělat sýr. Chcete-li úspěšně konkurovat na trhu, potřebuje zjistit, co chtějí kupovat, a pak začněte vyrábět nejoblíbenější druhy sýrů a nabídněte jim nejlepší cenu.

Pokud jde o přísady pro kulturistiku, sportovci preferují koncentrované živné směsi vyrobené z přírodních složek. Typicky, tyto komplexy jsou jedlé proteiny, sacharidy, minerály a aminokyseliny, a jejich počet v každé produkt se vyjme v přísném poměru, který poskytuje největší přínos pro lidské tělo.

Pokud se začínající podnikatel snaží prodat sportovní výživu, musíte vědět, že takovéto produkty jsou baleny ve formě práškové hmoty, pilulek a želatinových tobolek. Surovinami pro výrobu přísad jsou maso, sója, mléčné směsi a další složky s vysokým obsahem bílkovin. Právě tato složka přispívá ke zvyšování svalové hmoty a slouží jako zdroj výživy pro kulturisty. Existuje několik různých kategorií výrobků, které jsou mezi sportovci velkou poptávkou. Seznamujeme je:

 • proteiny;
 • přípravky pro krmení vazů a kloubů;
 • kreatin;
 • směs sacharidů a bílkovin;
 • komplexy vitaminů a aminokyselin;
 • komponenty pro spalování tuků.

Aby správně vytvořil sortiment, musí podnikatel provést analýzu trhu tím, že navštíví obchody konkurentů. Zpravidla jsou všechny zboží v nich uvedeny podle kategorií, proto není obtížné určit ty nejoblíbenější zboží. Není nadbytečné monitorovat tematické fóra, kde sportovci komunikují a sdílejí informace o různých přísadách a směsích. Jak ukazuje praxe, k nákupu první dávky sportovního vybavení pro obchod, to bude trvat asi 150 tisíc rublů.

Atrakce personálu

Obchod potřebuje přilákat prodejní konzultanty, kteří jsou dobře kvalifikováni v kategoriích sportovní výživy. Měly by být schopny poskytnout kupujícímu vyčerpávající informace o určitém zboží a nabídnout nejvhodnější verzi výrobku.

Ve většině případů jsou poradci takových obchodů samotní sportovci, kteří používají doplňky pro školení a prožili svůj vlastní prospěch. Studenti mohou být vyzváni k práci v kulturistice a chtějí vydělat peníze ve svém volném čase.

Profesionalita prodejců do značné míry závisí na úspěchu obchodu pro prodej sportovních doplňků. Pokud kupující uspokojí tuto službu, stane se stálým zákazníkem a doporučí prodejním místům svým známým. Efekt bude fungovat ústně, a brzy se počet zájemců o výrobu zvětší.

Chcete-li udržovat pořádek v obchodě, musíte pozvat čističku. Povinnosti účetního mohou být účtovány nezávislým osobám, neboť tato možnost výrazně sníží náklady. Měsíční mzdové náklady státu budou:

 • prodávající (2 osoby) - 50 tisíc rublů;
 • účetní - 10 tisíc rublů;
 • čistší - 10 tisíc rublů;
 • bezpečnostní stráž - 15 tisíc rublů.

Celkem - výše nákladů je 85 tisíc rublů. Můžete také nastavit minimální sázku pro prodejce a nastavit určité procento tržeb. Tento přístup umožní konzultantům co možná nejvíce reagovat na práci a zajímat se o větší zisky. V budoucnu si můžete objednat službu, jako je například tajný kupující, abyste ověřili způsobilost vašich zaměstnanců a kvalitu služeb zákazníkům (v případě potřeby).

Sportovní výživa reklama

Jak správně inzerovat sportovní výživu? Na rozdíl od podnikatelů, kteří se například otevřít svatební salon, umístění reklamy na billboardech a bannery ve městě nepřinese požadovaný účinek, a může být jednoduše plýtvání útraty rozpočet.

Reklamní zpráva by měla být primárně zaměřena výhradně na cílové publikum. Z tohoto důvodu by materiály s reklamami měly být umístěny v blízkosti organizací, které přímo souvisejí s kulturistikou a výkonovými sporty. Pro tyto účely jsou perfektní:

 • sportovní komplexy;
 • tělocvičny;
 • fitness centra;
 • vzdělávací instituce sportovního profilu.

Důležité: dobrý efekt je použití takového marketingového nástroje jako vzájemného PR. Za tímto účelem je vhodné, aby se sportovní organizace dohodly na umístění reklamy na svém území výměnou za existenci oznámení o činnosti partnerů ve svém vlastním obchodě. Tento přístup k podpoře podnikání rychle přiláká kupující s minimálními náklady.

Reklamní sportovní výživa by měla být zaměřena na vytvoření základny pravidelných zákazníků, protože specifika podnikání jsou úzce zaměřeny a ne všichni sportovci (nemluvě o běžných spotřebitelích) jsou připraveni kupovat doplňky. Z tohoto důvodu by měla každá osoba, která zboží koupila, nabídnout příznivé podmínky pro další spolupráci.

Jak prodávat sportovní výživu?

Udržení stávající zákaznické základny a přilákání potenciálních zákazníků je nezbytnou podmínkou pro úspěšné fungování obchodu. Můžete si udělat slevu a předložit kupujícímu diskontní kartu. Čím více si člověk zakoupí výrobky, tím levnější to bude stát. Kromě toho to neublíží přijít na všechny druhy akcí, které jsou nezbytné k motivování cílového publika.

Předpokládejme, že podnikatel se podařilo pronajmout prostor pro obchod na území sportovního areálu. Můžete oznámit, že v určitém období (uveďte datum akce) při nákupu několika balíčků bílkovin z instituce obdržíte dárek - bílý proteinový koktejl.

Vzhledem k tomu, že většina moderních sportovců má účty sociálních sítí, měli byste v nich vytvořit tematické skupiny a sdílet cenné rady ohledně používání sportovní výživy s předplatiteli. Lidé mohou být shromažďováni jak z jejich vlastního města, tak z jiných regionů. Pokud mají zájem o koupi zboží, zboží lze snadno odeslat dobírkou. Většina kulturistů věrohodně věří svým školitelům, takže pokud doporučují koupit sportovní nápoj v určitém obchodě - tak to bude.

Z tohoto důvodu je třeba navštívit sportovní organizace, mluvit s trenéry o prodeji zboží a nabídnout jim určité procento odměny. Chcete-li určit osobu, která vám doporučila váš obchod, měli byste vytvořit mapy, které budou odpovídat názvu trenéra. Kupující je prezentuje v obchodě, objednává a partner (trenér) obdrží peníze. Lidé, kteří chtějí spolupracovat v rámci této schémy, naleznou dostatečný počet, navíc výhody z toho jsou pro obě strany zřejmé.

Důležité: značně zvýšit zisk společnosti umožní vytvoření vlastního online obchodu. Doporučuje se, aby zkušený prodejce svěřil práci na jeho propagaci a propagaci. Také je nutné mít certifikáty kvality pro zboží od dodavatelů, což umožní umírnění při vytváření reklamních kampaní (například pro propagaci v sociálních sítích a prostřednictvím vyhledávačů).

Podnikatelský plán pro sportovní výživu

Jaké jsou výpočty před otevřením zásuvky? Podnikatel by měl vytvořit obchodní plán pro sportovní výživový obchod, který vám umožní pochopit, kolik peněz potřebujete investovat na začátku. Kromě toho bude nutné zjistit, jak bude tato činnost zisková, stejně jako výše měsíčních výdajů. Pro otevření obchodu vypočítáme částku jednorázových investic, která zahrnuje:

 • pronájem pozemku (minimálně 6 měsíců) - 120 tisíc rublů;
 • opravy - 30 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - 68 tisíc rublů;
 • nákup první dávky produktů - 400 tisíc rublů;
 • reklamní kampaň - 20 tisíc rublů;
 • registrace dokladů - 15 tisíc rublů;
 • další výdaje - 20 tisíc rublů.

Celkem - objem počátečních investic pro zahájení podnikání je 673 tisíc rublů. Nyní vypočítejte výši povinných měsíčních plateb:

 • plat zaměstnanců - 85 tisíc rublů;
 • daňové odpočty - 20 tisíc rublů;
 • utility platby - 15 tisíc rublů.

To znamená, že cena bude 120 tisíc rublů. Měli byste mít na paměti, že budete muset vynaložit určitou částku na nákup zboží. Závisí to od objemu prodeje skladu, počtu běžných zákazníků a obchodní marže, která je zpravidla přibližně 50-60% pro každou kategorii zboží.

Sbírka hotovosti nevyžádaného sportovního časopisu přináší denně alespoň 10 tisíc rublů. To znamená, že za celý měsíc práce bude příjem 300 tisíc rublů. Z této částky odečtete 120 tisíc rublů povinných plateb, dostanete 180 tisíc zisků. Obvykle asi 50-80 tisíc rublů měsíčně bude muset vynaložit na nákup nových partií zboží. Proto můžete počítat s 100 až 130 tisíci ruble čistého příjmu. Jak se klientská základna zvyšuje a obchodní měřítka, zárobky se podstatně zvýší.

Vlastní podnik: prodej sportovní výživy

Výhodou pro ziskovou firmu je podnikání spojené s krásou a zdravím. Vyžití životní styl, naopak, jsou sjednoceni a že i další oblasti: tráví veškerý svůj volný čas na pohovce bez cvičení, neměli byste počítat s krásným tělem nebo pohody. V tomto případě každý sportovec zná, že výsledky jeho výcviku do značné míry závisí na jeho výživě. A ve stravě člověka, který chce získat krásné a silné tělo, by měly zahrnovat nejen užitečné produkty, ale také speciální doplňky, které zvyšují efektivitu výcviku.

Druhy sportovní výživy

Komplexy těchto speciálních potravinových přísad mají zvýšenou biologickou a nutriční hodnotu. Jsou vyráběny zpravidla z přírodních produktů s využitím složitých technologií, v důsledku čehož jsou ze suroviny odstraněny veškeré zbytečné a zbytečné látky. Samozřejmě sportovní výživa nenahrazuje obvyklé, ale pouze doplňuje obvyklou stravu. Ve srovnání s běžnými výrobky, tyto látky mají vyšší nutriční hodnotu, která přispívá ke zvýšení efektivity vzdělávání, zotavit se po namáhavém cvičení, budování svalů, a dokonce i snížení hmotnosti (samozřejmě s dietou).

Mezi hlavní druhy sportovní výživy patří bílkoviny (bílkoviny), kudrlinky, kreatin, aminokyseliny, tukové hořáky a komplexy vitamínů. Podle výsledků průzkumů prodeje a veřejného mínění jsou vedoucími osobami v tomto seznamu bílkoviny - bílkovinné doplňky pro budování svalové hmoty. Na další místo na popularitě komplexů vitamínů, protože dodržování dietních nebo dietních omezení neumožňuje získat všechny stopové prvky v požadované výši. Třetí místo je obsazeno aminokyselinami a kreatinem. L -creatine může výrazně zvýšit intenzitu tréninku, což zvyšuje odolnost svalů. A aminokyseliny pomáhají rychle doplňovat živiny ve svalech po tréninku. Na posledním místě jsou na vyžádání kuchaři a tukové hořáky. Zesílení se používá k rychlému nárůstu hmotnosti. Obsahují bílkoviny a vysoce kvalitní uhlohydráty, které jsou nezbytné pro budování svalové hmoty. Naproti tomu tukové hořáky pomáhají rozbít tuky při fyzické námaze a přeměňují je na energii, což vede ke ztrátě hmotnosti.

Trh sportovní výživy

Sportovní prodejna potravin nemusí být originální obchodní myšlenkou. Tento směr však neztrácí význam. Trh sportovní výživy se rychle rozvíjí. Jeho nárůst dosahuje 15% ročně. Na trhu v Moskvě je tento ukazatel mírně nižší a rovná se 10%, což je způsobeno vysokou úrovní konkurence a blízkostí saturace. Zároveň se do hlavního města dostalo až 35% prodeje sportovní výživy. V hodnotovém vyjádření se trh s sportovní výživou v Moskvě odhaduje na 4,2 miliardy rublů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Výrobky všech hlavních výrobců jsou obecně zastoupeny na domácím trhu. Většina spotřebitelů preferuje sportovní výživu zahraničních značek, protože je považuje za účinnější a kvalitativní. Zejména produkty německé společnosti Multipower jsou velmi žádoucí, v sortimentu kterých je široký výběr sportovní výživy - od vitamin-minerálních komplexů pro pohlaví. Velkým plusem produktů tohoto výrobce je rozdělení produktů do sérií, které jsou podle pořadí uspořádány podle kurzů, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám sportovce. Další známá německá značka v Rusku Weider, ve které se vyrábí vysoce kvalitní sportovní výživa, prošla velkým množstvím různých testů.

Podíl domácích výrobků na trhu sportovní výživy v naší zemi však není příliš vysoký. Nepřesahuje 10%. Hlavní výhodou potravinových přísad ruských výrobců jsou podstatně nižší ceny ve srovnání se zahraničními výrobky. Právě díky této výhodě je sportovní výživa ruských značek zakoupena zpravidla začátečníky, kteří chtějí ušetřit peníze. Zkušení a profesionální sportovci nedůvěřují domácím firmám, protože jejich výrobky jsou méně účinné. Podle laboratorních studií je účinnost ruských přísad do potravin obecně poněkud nižší než německá nebo americká. Mnoho ruských podniků se však zabývá pouze balením a marketingem sportovní výživy. Sami "polotovary" jsou dováženy ze zahraničí.

Situace na domácím trhu sportovní výživy odhadují odborníci jako stabilní. To je ovlivněno mnoha různými faktory - blaho obyvatel, móda pro sportovní postavy, zvyšování celkové tělesné kultury, popularita fitness klubů a tělocvičen... Ale s tím vším spotřebitelé nejsou informováni o existenci různých druhů sportovní výživy a jejich účel. Navíc mýtus o nebezpečích doplňků stravy pro zdraví je houževnatý. To vše má negativní dopad na vývoj sportovního trhu s výživou obecně a zvláště malých podniků.

Aby vaše podnikání bylo úspěšné, budete muset vynaložit mnoho úsilí a čas na informování spotřebitelů o výhodách a účinnosti speciálních přísad, jejich účelu a hlavních rozdílech. Více o tom ukážeme níže.

Cílovým publikem těchto výrobků jsou lidé, kteří mají rádi sport, pravidelně nebo dokonce profesionálně. Věkové rozložení je poměrně velké - od 16 do 50 let (někdy starší). Ve věkové skupině 25 až 40 let zde převládá. Co se týče genderové kompozice, sportovci se zajímají hlavně o muže (asi 75-80% z celkového počtu spotřebitelů).

Konkurence v maloobchodním prodeji sportovní výživy je poměrně vysoká, ale to platí především pro velká města. Ve "milionáři" již dlouhou dobu již zastoupené a velké federální sítě, a nezávislé malé obchody. Nepřímou konkurencí pro prodejny sportovní výživy jsou školitelé ve tělocvičných tělocvičích a fitness centrech, kteří svým zákazníkům prodávají produkty sportovní výživy.

Organizační momenty: LLC nebo IP?

Takže jste se rozhodli otevřít svůj vlastní sportovní výživový obchod. Kde začít? Především je nutné určit organizační a právní formu vašeho budoucího podnikání - ať už se jedná o IP nebo LLC. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Společnost s ručením omezeným je právnickou osobou, kterou může vytvořit jeden nebo více zakladatelů. Ten může být jak fyzickou, tak právnickou osobou. Jednotlivým podnikatelem je fyzická osoba, která se zabývá podnikatelskou činností bez vzniku právnické osoby. Hlavní nevýhodou formuláře PI je, že podnikatel je odpovědný za závazky své firmy s osobním majetkem. Zakladatelé společnosti LLC nenese odpovědnost za závazky společnosti. Ztrácejí jen svůj příspěvek do schváleného kapitálu. Významnou nevýhodou IP je jeho "neidentifikace". Mnoho velkých a středních firem se zdráha uzavírat smlouvy s jednotlivými podnikateli. Přestože neexistují žádné závažné důvody (navíc situace sama o sobě je nelogická, protože zřízení LLC nevyžaduje velký kapitál), ale taková skutečnost nastává. Proto, pokud máte v plánu od začátku k nákupu produktů, které nejsou z prostředníků (velkoobchodníků), a přímo od výrobců, včetně těch zahraničních, a / nebo uspořádat celou prodejní síť v blízké budoucnosti, je lepší dát přednost společnosti s ručením omezeným.

Forma IP není vhodná, pokud otevíráte obchod s jedním nebo několika partnery. Existují i ​​jiné významné rozdíly mezi LLC a OV, které zahrnují název firmy, způsoby řízení, charakteristiky investování a půjčování, účetnictví a zdanění. Před registrací se proto doporučuje konzultovat s odborníkem, který vám pomůže při výběru optimální organizační a právní formy pro vás. Pokud to není možné a plánujete otevřít jeden malý obchod bez velkých plánů rozšíření, dáváte přednost IP.

Otevřete sportovní prodejnu

Sportovní výživa je specifická komodita. Na jedné straně je to velmi poptávka a na druhé straně je jeho cílové publikum spíše úzké a heterogenní. Z těchto důvodů nemá sportovní výživa smysl otevřít ve spacích oblastech. Ale také usilovat o nalezení místnosti blíže ke středu města, také to stojí za to: nájemné je příliš vysoké. Optimální místo pro takový prodejní místo je v blízkosti sportovních komplexů, velkých fitness center, obchodů se sportovním zbožím nebo velkého nákupního centra. Druhá možnost se může zdát kontroverzní. Ale v některých nákupních centrech nebo v blízkém okolí mohou mít posilovny nebo posilovny. Průchod v nich je velmi vysoký. Je pravda, že cena je také vyšší než průměr, ale sportovní výživa nezabírá mnoho místa, takže pronájem malý ostrůvek v obchoďáku levnější pronajmout samostatný prostor pro obchod (dokonce s malou oblast v posledních 40-50 čtverečních. M).

Velký význam má i způsob provozu vašeho obchodu. Svojí polohou v obchodním centru bude váš obchod pracovat podle plánu samotného nákupního centra. Ale i když se otevíráte v samostatné budově, je žádoucí zvýšit pracovní dobu z 8 (nebo 9) na 20 (nebo 21) hodin. To platí zejména v případě, že se váš obchod nachází v blízkosti sportovních center, které fungují od ranního rána až do pozdního večera.

Po uzavření smlouvy o pronájmu předpokladů bude nutné postupovat v koordinační proceduře v SES, Gosznarodore a správních orgánech vašeho města.

Výběr dodavatele sportovní výživy

Největší položkou výdajů je nákup zboží. Rozsah sportovní výživy je poměrně široký. Zahrnuje nejen výše uvedené potravinářské přídatné látky, ale také různé směsi, rychlé snídaně, bary, saláty se zvláštním receptorem obohaceným vitamíny a minerály, které jsou pro sportovce nezbytné. Spravedlnost takového podnikání nenastane náhodou. S největší pravděpodobností, pokud uvažujete o otevření obchodu s sportovním zbožím, jste sami zapojeni do sportu a rozuměli tématu. V takovém případě můžete správně vytvořit sortiment vašeho obchodu s přihlédnutím k nejoblíbenějším pozicím a známým značkám. Většinou se jedná o tukové hořáky, hejery, bílkovinné doplňky, vitamínové komplexy a energetické produkty. Pokud považujete profesionální sportovce za své primární cílové publikum, musí být přísně zohledněny požadavky Světové antidopingové agentury. V naší zemi je akreditovaná laboratoř (antidopingové centrum), ale nachází se v Moskvě.

V každém případě, co publikum nejste soustředění, jste prodal sportovní výživa musí mít státní registraci, což je potvrzení o bezpečnosti výrobků a jeho soulad s technickými předpisy o celní unii TR UK 021/2011 „o bezpečnosti potravin“. Registraci státní registrace zpracovává Federální služba pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a sociální péče (Rospotrebnadzor).

Chcete-li získat státní registraci sportovní výživy, je nutné předložit balíček dokumentů společnosti Rospotrebnadzor. U kontrolovaného zboží vyrobeného na celním území celní unie zahrnuje tento seznam: žádost; kopie dokumentů, v souladu s nimiž jsou produkty vyráběny (normy, technické podmínky, předpisy, technické pokyny, specifikace, recepty, informace o složení) ověřené výrobcem (výrobce); písemné oznámení od výrobce (výrobce), že výrobky, které vyrobil (vzorky výrobků), splňují požadavky dokumentů, podle kterých byly vyrobeny; dokument výrobce (výrobce) o použití (provozu, použití) kontrolovaného zboží (instrukce, příručka, předpisy, doporučení) nebo kopie potvrzená žadatelem (pokud existuje); kopie štítků (balení) nebo jejich modelů pro kontrolované zboží ověřené žadatelem; odběr vzorků (odběr vzorků); prohlášení výrobce (výrobce) o přítomnosti geneticky modifikovaných (transgenních) organismů, nanomateriálů, hormonů, pesticidů v potravinách; protokoly výzkumu (testy) (hygienické zkoušky), vědecké zprávy, odborné posudky; výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob nebo Jednotného státního rejstříku jednotlivých podnikatelů.

U kontrolovaného zboží vyrobeného mimo celní území celní unie se seznam dokladů mírně liší a zahrnuje: žádost; kopie dokumentů, v souladu s nimiž jsou produkty vyráběny (normy, technické podmínky, předpisy, technologické pokyny, specifikace, recepty, informace o složení) ověřené v souladu s právními předpisy strany, ve které se státní registrace provádí; prohlášení výrobce (výrobce) o přítomnosti geneticky modifikovaných organismů, nanomateriálů, hormonů a pesticidů v potravinách; dokument výrobce (výrobce) o použití (provozu, použití) kontrolovaného zboží (instrukce, příručka, předpisy, doporučení) nebo kopie potvrzená žadatelem (pokud existuje); písemné oznámení od výrobce (výrobce), že výrobky, které vyrobil (vzorky výrobků), splňují požadavky dokumentů, podle kterých byly vyrobeny; kopie dokladu výrobce (výrobce) potvrzujícího bezpečnost a kvalitu vzorků, které mají být prozkoumány, osvědčené v souladu s právními předpisy strany, ve které je státní zápis proveden; kopie štítků (balení) výrobků certifikovaných žadatelem; Kopie příslušných zdravotnických orgánů (jiné státní příslušné orgány) v zemi, která vyráběla sportovní výživu, což potvrzuje bezpečnost a umožňuje volný pohyb výrobku na území producenta (výrobce), certifikovaný v souladu s právními předpisy strany, v níž musí být registrovány nebo informace výrobce o neexistenci potřeby navrhnout takový dokument; protokoly výzkumu (testy) (hygienické zkoušky), vědecké zprávy, odborné posudky; kopie dokladů potvrzujících dovoz vzorků kontrolovaného zboží na celní území celní unie, potvrzené v souladu s právními předpisy strany, ve které se provádí státní registrace.