Zařízení na výrobu těstovin: seznam

Výroba těstovin: 5 výhody produktu + klasifikačních + 7 krocích procesu analýzy trhu + + + výběr surovin 3 dodavatelé mouky + doporučení ohledně potřeby firmy + 3 + 6-dealer vyhledávací metody zaměstnanci + 5 typů reklamy + marketing + počítání příjmů a výdajů.

Makarony jsou velmi populární v Itálii a ve východní Asii. Nicméně, mezi Slovany je tento typ obložení v poptávce vzhledem k jeho dlouhé trvanlivosti, přístupnosti.

Výroba těstovin je proto podnikatelským nápadem, jehož zavedení přinese dobrý příjem. Navíc, s relativně malými investicemi, tento typ malých podniků se rychle vyplatí.

Výhody těstovin

Pasta nebo těstoviny - potravinářský výrobek z řady vařených potravin, který je vyroben z vysoce kvalitních mouky speciálních jídel (většinou pšenice) s vodou a vysokým obsahem proteinů.

Původ produktů z makarónů pochází z IV. Století před naším letopočtem. Narození makaronského průmyslu v Rusku se slaví v roce 1797, kdy byla otevřena továrna na výrobu těstovin Odessa. Jejich dřívější výroba byla prováděna díky výkonům a vodním mlýnám.
S příchodem technologie byla výroba těstovin zjednodušena na základě parních jednotek. Do roku 1913 bylo v celé zemi asi 30 tisíc makaronů. Do roku 2013 se toto číslo zvýšilo na 950 tisíc továren makaronů a objemy výroby se zvýšily 40krát.

Stejně jako v sovětských dobách, dnes jsou těstoviny nejsou nedostatečné, ale produkt - základem mnoha jídel používaných v východoasijských, evropské, a dokonce i vegetariánská, samozřejmě, italská kuchyně.

Proto je jejich produkce nebude ztrátová, a návrh je generován z takových faktorů, jako je dostupnost náhražek a komplimenty (náhražky a doplňkových produktů), úroveň technologie, výrobní kapacity, zásobování zdrojů, spotřeby a inflačních očekávání, cena - pouze zvyšují spotřebu.

Tedy. člověku, který si přeje začít vyrábět makaronové výrobky, je prospěšné realizovat tuto myšlenku.

Také poptávka po pastě způsobuje výhody výrobků, včetně:

 • dlouhodobé skladování;
 • nekomplikovaná přenositelnost;
 • snadnost a účinnost vaření;
 • jedinečná nutriční hodnota;
 • rychlá strávitelnost.

Rozmanitost těstovin.

Tyto potraviny mohou být vyráběny v různých tvarech, barvách. Je tedy možné zajistit výrobu makaronových polotovarů ve formě peří, skořápek, nití, kroužků apod.

Těstoviny jsou obecně rozděleny do:

Státní normy definují samostatnou klasifikaci:

Způsob vaření určuje tuto třídu těstovinových polotovarů:

V souladu se stupněm připravenosti existují obyčejné makarony a výrobky "na zubech".

Kde začíná výroba makaronů?

Před otevřením podniku pro výrobu těstovin je třeba prozkoumat odvětví, analyzovat konkurence, spotřebitelský trh.

Dokonce i pouhým okem můžete vidět, že těstoviny se nacházejí ve všech supermarketech a jiných maloobchodních prodejnách. Nicméně to neznamená, že trh je nasycen makaronovými potravinami.

Pokud je zjištěna rovnováha mezi cenou a kvalitou, je každý produkt uveden na trh svým kupujícím. Aby bylo dosaženo dobrého příjmu, optimálním řešením bude výroba produktů středních a cenových cenových kategorií.

Podrobnější informace o analýze trhu se budeme zabývat v následující části a nyní stručně zvážíme krok za krokem, jak vytvořit výrobu těstovin:

 1. Po marketingovém výzkumu je čas jít do registrace firmy. Pro výrobu převážně zvolit formu LLC. Při předkládání balíku dokumentů daňovému úřadu musíte zadat kód z obecného klasifikátoru OKVED.

Vedle registrace musí organizace výroby vyžadovat povolení a schválení od hasičské služby, SES, environmentální. Také každý zaměstnanec, kterého přijmete do práce, musí mít zdravotní záznamy.

 • Po dokončení papírování je třeba přemýšlet o místě, kde bude výroba probíhat.
 • Poté následuje nákup potřebného množství suroviny. K zajištění výroby surovin je nutné přilákat dodavatele.

  Pokud si vezmete importovanou verzi, značení italské mouky nejvyšší kvality bude Semola a jednoduchý pekař - Farina. Dodavatelé lze nalézt na internetu, stejně jako několik dobrých recenzí, které uvedeme níže v odpovídající části.

 • V této fázi jsou studovány charakteristiky technologického procesu výroby makaronních výrobků (o tom později hovoříme).
 • Poté, co začnou nakupovat zařízení pro výrobu těstovin.
 • Nyní můžete zadat rámečky.
 • Je důležité vytvořit spolupráci s kanály, pomocí kterých bude prodej těstovin prováděn.
 • Dávejte pozor na každou fázi.

  №1. Analyzujeme trh s těstovinami.

  Při výrobě těstovin se analyzuje spotřebitelský trh. To umožní správně naplánovat výrobní a marketingové aktivity, racionálně distribuovat výrobní zdroje, vybrat nejlepší období pro realizaci reklamní kampaně.

  Obchodníci založili na výsledcích výzkumu provedeného v letech 2010-2016. zjistil, že výroba těstovin byla proto rozrušená a tempa růstu výroby byla vysoká. Poptávka po produktech závisela na sezónnosti a v lednu poklesla.

  Dynamika výroby a spotřeby těstovinových výrobků je ovlivněna také stavem příjmů ruských občanů. Když se materiální stav obyvatelstva zhorší, produkty jsou koupeny lépe.

  Podle statistik je rozhodujícím faktorem při nákupu těstovin cena.

  Následuje:

  • kvalita,
  • odrůdy,
  • výrobce,
  • přitažlivost obalů,
  • doporučení přátel.

  35% spadá do rozpočtového segmentu, průměrná cena těstovin je 30% a pouze 5% je přiděleno na prémiovou třídu.

  V důsledku saturace trhu v roce 2016 se výroba těstovin sníží o 5%. Od roku 2015 však vzrostl vývoz. A na ruském trhu existuje dovozní náhrada.

  Výsledkem je, že drahé zahraniční značky mají zadní sedadlo, a dostupnější domácí těstoviny jsou k dispozici na první.

  Důležitým aspektem je geografie produkce. Nejvíce produkované makarony ve střední federální čtvrti. V tom je za 1 čtvrtletí vyrobeno více než 100 tun těstovin.

  Není vhodné otevřít výrobu v UFD, PFD. Místo toho stojí za to věnovat pozornost těmto volebním obvodům: Krymské, Dálné východní, Sibiřské, Uralské a jiné.

  Při analýze musí budoucí výrobce zohlednit konkurenční prostředí.

  Hlavními hráči na trhu jsou:

  • Limak (oblast Lipetsk.),
  • Rolton (Moskevská oblast),
  • MAREVEN FOOD SENTRAL (Moskevská oblast),
  • Extra M (Moskva),
  • Makfa (Čeljabinská oblast.), Atd.

  A nezapomeňte na konkurence na regionální úrovni.

  Některé z výše uvedených společností budou provádět změny ve výrobním procesu a sortimentu, zastavení výroby nerentabilních těstovin a zavedení nových produktů.

  Podle předpovědí odborníků existuje skutečná vyhlídka na ziskovost výroby. Vývoj makaronského průmyslu se očekává v nadcházejících letech a ekonomické procesy to ovlivní.

  Rovněž se očekává růst investiční aktivity, poptávka spotřebitelů, zintenzivnění výroby, přístup na mezinárodní tržní trh. Ruská vláda navíc hodlá přispět k rozvoji zemědělsko-průmyslového komplexu země prostřednictvím různých opatření a státního financování.

  №2. Kde najít firmu pro výrobu těstovin?

  Požadavky na prostory jsou standardní:

  • dostupnost elektrické energie, zásobování vodou, kanalizace;
  • systémy větrání a vytápění musí být v dobrém stavu;
  • budova by měla být prostorná, minimální plocha je 400 metrů čtverečních. m.

  Z těchto 400 "čtverců" bude polovina prostoru zabírána pro výrobu těstovin, 100 m2. nezbytné pro skladování a technická místnost.

  Charakteristiky budovy by měly umožňovat pohodlné umístění zařízení, bezpečnost práce. Ve skladu je třeba nainstalovat dostatek regálů pro uložení těstovin. Pokud jsou plánovány velké objemy výroby, měl by být sklad automatizován.

  Když suroviny vstupují do skladovacího průmyslu, je žádoucí, aby nastala kontrola kvality, během které jsou odebírány vzorky a provádějí se analýzy. V případě, že parametry indikují nesoulad s normami, suroviny nejsou přijaty a jsou předmětem vrácení dodavatelům.

  Ve skladu zaměstnanec využívá čtečku (terminál) k rychlému nalezení objednávky. Bude také vyžadovat nakladač, který přinese těstoviny na nadjezd. Stále přidělujte místo pod vedením manažera a hlavního účetního, hlavou.

  Je třeba mít kancelář pro smíšený poradní výbor (organizaci příchozí kontroly jakosti, kontrolu vykonávanou během výroby a po něm). Je vybaven speciálním vybavením a spotřebním materiálem.

  Obchod nacházející se mimo město stojí méně. Zde je však důležité zajistit snadný přístup k motorové dopravě, protože podnik obdrží suroviny a z něho budou dodány hotové výrobky z makarónů.

  Jedním z hlavních parametrů mikroklimatu budovy je suchost. Pokud relativní vlhkost vede ke vzniku vlhkosti, kvalita těstovin se sníží.

  Přítomnost pachů je dalším faktorem, který by neměl být přítomen uvnitř, protože výroba makaronů je citlivá nejen na vlhkost, ale také na příjem vonných látek ve vzduchu.

  Budova by měla být s vysokými stropy, aby byla zajištěna vysoká skladovací kapacita. Díky tomu si můžete pronajmout nebo koupit menší prostor. Místnosti se doporučuje vybavit zařízením tak, aby byla zachována požadovaná úroveň mikroklimatu, repelentů ptáků, insekticidních lamp, hlodavců.

  №3. Jaká surovina se má na výrobu makaronových výrobků?

  V receptu jsou hlavními složkami kvalitní mouka a čistá voda.

  Těstoviny uspokojí kvalitní ukazatele, pokud splňují požadavky:

  • velké velikosti,
  • barva (nejméně 50-60% bělost),
  • lepek (v rozmezí 30-40%).

  Tyto druhy mouky mají výrazné rozdíly při pečení: u pšenice charakterizované drobivou strukturou. Výrobky vyrobené v důsledku mletí tvrdé pšenice prodává za vyšší cenu, zpravidla tónovaná rajčata, špenát, kopr, řepné šťávy.

  Nejsou tak vysoký obsah kalorií, jak se říká, a jsou dobře vstřebává, mají vyšší lepek, ale nižší obsah škrobu, hladký povrch, hladký krém / zlatá barva.

  Výroba takových těstovinových výrobků je vysoká, proto je na trhu tento výrobek prezentován v malém množství.

  Nejčastěji na regálech obchodů jsou výrobky z letních odrůd pšenice. Ruský trh zaujímá tato těstovina o 85%, na rozdíl od 15% tvrdé pšenice. Je méně užitečné, je realizováno za malou cenu.

  Někteří při výrobě přidané mouky, obohacené o přísady do vajec, vitamín E, H, B a P (thiamin, riboflavin, PP), mléčné složky, vápník, železo.

  Pro zvýšení obsahu stopových prvků v těstovinách se přidá 25% suchého lepku, 3% pšeničných klíčků, 10% otrub. V tomto případě těstoviny nejsou zbaveny své obvyklé chuti.

  Stále přísady ve výrobě makaronových polotovarů jsou:

  • pohankové krupice (zvyšuje se 5krát obsah železa, 8krát hořčík, 2krát ve vodě rozpustný vitamín B, 2krát draslík);
  • rýže, hrach, sója (zvyšuje obsah rostlinných bílkovin o 30%);
  • Pšeničná krupice (zvyšuje obsah vlákniny třikrát);
  • kukuřice (zlepšuje chuť, zušlechťuje těstoviny, zlepšuje vlastnosti vaření);
  • Jeruzalémský artyčok (obohacuje vápník, inulin);
  • zelenina, ovoce (dává chuť a barvu).

  Mezi dodavateli, kteří získali důvěru mnoha výrobců, zdůrazníme:

  • Grana (http://www.grana.ru) Je společnost Altai zabývající se výrobou kvalitní mouky z pšeničných zrn, žitné mouky, krupice, různých obilovin, smíšených krmiv.

 • Kardaili mlecí mlýn (http://www.kardail.ru) s. Sands, který dodává produkty do oblastí Voronezh, Moskva, Penza, Lipetsk, Tver, Leningrad, Kirov a další.
 • TH White City (http://www.caxap-myka.ru) Je velkoobchodním dodavatelem mouky, cukru a soli, která působí již více než 18 let. Geografie kupujících - Kaliningrad - Arkhangelsk.
 • Další seznam vhodných organizací naleznete na webu http://www.zerno-product.ru/catalog-1-1-0-1.html

  №4. Tok výrobního procesu těstovin.

  Existují takové fáze výroby:

  1. Příprava surovin,
  2. Vytvoření testu,
  3. Formování (dáváním výrobků určitou velikost a tvar)
  4. Sušení, balení a balení.

  Produkce "Starter" - prosévání mouky. Poté surovina ve vzduchotechnickém prostoru dopravníkem vstupuje do hermetického vakuového dávkovače a hnětecího stroje (lis).

  V tomto stádiu se těsto vyrábí smícháním mouky s teplou vodou (poměr 2: 1). Během dávkování musí být vzduch zcela odstraněn, jinak se v budoucnu objeví bublinky. Po 20-30 minutách se získá homogenní hmota.

  Po dokončení, pod tlakem 90-150 bar, padne na formaci. Stroj s matricemi a řezacími mechanismy nastavuje požadovaný tvar a velikost těstovin.

  Lisovací proces se může provádět dvěma způsoby: lisováním a lisováním. Pokud je klasické lisování, tvar výrobku je vytvořen otvorem v lisovnici. Pokud jsou matrice vybaveny vložkami, jsou těstoviny produkty trubkovité.

  Pevné kruhové průřezy vytvářejí vláknitou výrobu. Děrované otvory umožňují dělat těstoviny ve formě stuh, různých postav. Při výrobě nudlí se používá další technologie. Stroj střílí tenké válcované těsto na dlouhé pásky.

  Stále makaronové výrobky jsou vyráběny technikou děrování. Forma neovlivňuje hodnotu a složení, pouze estetické vnímání, rychlost asimilace potravin, změny.

  Výrobky z těstovin jsou dále sušeny v sušárně po dobu 2-5 hodin, přičemž se udržuje čistý tvar hotových výrobků. Sušení je jedním z nejdůležitějších výrobních procesů. Teplota, při které dochází k odpaření vlhkosti z těsta (84-110 ° C), ovlivňuje kvalitu pasty.

  Sušička je rozdělena na 4 zóny, z nichž každá po dobu 60 minut. produkty jsou uvedeny v následujícím pořadí:

  • rychlé sušení,
  • stabilizace (když vlhkost ze středu výrobku proudí do okrajů),
  • opět krátkodobé sušení.

  Konečným krokem v této fázi výroby je dodatečná stabilizace. Sušené na vlhkost 12-13% a již vychlazené výrobky vycházejí ze stroje a jsou testovány na shodu s velikostí, barvou, tvarem, tloušťkou.

  Po přechodu na vibrátor se výrobek z těstovin nachází v zásobníku. Pro každou formu těstovin je navržena samostatná nádrž. Tam jsou až do okamžiku balení.

  Skladovací silá mají vykládací pásové dopravníky, které posílají těstoviny na vibrační plátno, které odfiltruje prach a vadné výrobky, odkud se do vícenásobné váhy.

  Tento stroj je zapojen do poslední fáze výroby - balení. Je vybavena čepelí a dávkovačem. Když se těstovinový výrobek získává určitou hmotností, je do obalu vložen a poté se dostane k ruční kontrole správnosti označení, integrity kontejneru.

  Pokud se těstoviny vyrábějí v malých rozměrech, jsou baleny v baleních, velké makarony jsou umístěny v kartonovém podkladu.

  5. Jaké vybavení koupit těstoviny?

  Výroba produktů z makaronů se provádí prostřednictvím několika strojů, které jsou zakoupeny samostatně nebo v jedné sadě.

  Schematically, tradiční zařízení vyrábějící výrobky vypadá takto:

  Pokud to rozpočet dovolí, je lepší koupit automatizovanou linku.

  Taková zařízení na výrobu těstovin mohou vypadat takto:

  Upřednostňuje se nejlépe agregáty vyrobené v Itálii. Jsou považovány za vysoce kvalitní, spolehlivé, odolné a výkonné. Jejich produktivita umožňuje vyrábět 500-560 kg makaronových výrobků různých typů za hodinu směny.

  Italské stroje mohou během několika minut měnit recept a velikost těstovin. Kromě toho specialisté zaručují dodávku, uvedení do provozu a výcvik zařízení.

  Jedinou nevýhodou italské technologie je vysoká cena. Obvykle se jeho cena pohybuje od 800 tisíc do 1 milionu dolarů. Takový luxus může poskytnout velké továrny na těstoviny a malý podnikatel pouze ve vzácných případech.

  Makfonnye giganty Makfa, Rolton upřednostňoval vybavení značky "Pavan". Stroje typu "Realpast" si zaslouží větší důvěru. Cenově dostupnější bude domácí zařízení, zatímco ztrácí v italštině produktivitu (asi 200 kg těstovin za hodinu).

  Jejich náklady začínají od 200 tisíc rublů. V extrémním případě můžete zvážit použité varianty, které budou stát 150 tisíc rublů. a méně.

  Dalším způsobem, jak zachránit zařízení pro výrobu produktů, je zakoupení jednotlivých jednotek zvlášť.

  • hnětač;
  • Stroj na prosévání mouky;
  • lisovací stroj;
  • sušicí skříň;
  • pneumatický dopravník;
  • skladovací bunkr;
  • balicí mechanismus atd.

  Máte-li štěstí, můžete držet v rozmezí 50-70 tisíc rublů. Zařízení se vyhledává v otevřených prostorách sítě.

  Vhodné portály:

  • Equipnet (https://www.equipnet.ru/russia/catalog) - místo s bohatým katalogem různých technik včetně automatických produktů pro výrobu těstovin.
  • Okant K (http://okant.ru) - vůdce v poskytování profesionálních evropských a japonských zařízení pro obchod, balení, jakož i pro zahájení výroby potravin s možností nájemní smlouvy.
  • DIPiProm (http://www.dpprom.ru/catalog), která poskytuje zprostředkovatelské služby od roku 2000 na trhu strojů v potravinářském průmyslu a zemědělsko-průmyslový komplex Ruska.

  №6. Sada rámů pro výrobu těstovin.

  Ve velkých podnicích se při výrobě zboží podílelo asi 3 tisíc lidí. A zavedení moderního vybavení zvyšuje pracovní místa. Je vyrobeno asi 60 druhů makaronových výrobků. Přes posun může produkovat asi 165 tisíc kg.

  Při jedné směně musí pracovat nejméně 4 lidé a jejich doba trvání je 12 hodin. V takovém časovém období se vyrábí těstoviny.

  Pro malou dílnu stačí najmout:

  • 8 zaměstnanců pracujících se zařízením;
  • Technolog;
  • obchodník;
  • řidič a několik nakladačů;
  • účetní;
  • čistící prostředek;
  • skladovatel;
  • kontrolorů a odborníků v oddělení kontroly kvality.

  Je-li FOT omezen, může vlastník produkce převzít odpovědnost účetního. Pokud je to možné, je lepší přilákat manažera prodeje, několik obchodníků. Pro ovládání provozu zařízení jsou obvykle zaměstnávány ženy ve věku 35-55 let. Jsou pozorní a trpěliví. Surovina pro muže ve věku 30-60 let.

  Pro výrobu lze pracovníky vybrat podle následujících metod:

  • na doporučení mezi přáteli, přáteli, příbuzní;
  • "Lákat" cenné zaměstnance z podobných podniků;
  • vyhledávání prostřednictvím internetu, tiskových médií;
  • reklamy v sociálních sítích;
  • hlazení, přilákání absolventů technických a výzkumných univerzit;
  • služby agentur práce.

  Při klíčovém momentu je vzdělávání a zkušenosti kandidátů. V ideálním případě, pokud mají profilové vzdělání a 3 roky praxe. Pro JCC se vyžadují vysoce kvalifikovaní pracovníci.

  №7. Segmenty trhu, přijatelné pro prodej těstovin.

  Příležitosti na trhu jsou vždy brány v úvahu při výrobě a prodeji těstovin. Pokud produkce produkuje kvalitní těstoviny, bude tam ekonomický prostor, kde je můžete nabídnout.

  Prodejci a kupující však k vám nepřijdou. Nejprve musíte sdělit, co se děje pomocí reklamní kampaně. Umístěním reklam do místních rozhlasových stanic, televizních kanálů, billboardů, tisku můžete informovat o vzhledu své produkce na trhu.

  Současně vytvoříte přednost potenciálním zákazníkům vlastnit značku a povzbuzovat je k tomu, aby se "přepínali" z jiné značky na vaši.

  Pro tento účel můžete použít jiné typy reklamy:

  • typografické (jako brožury, vizitky, brožury);
  • audiovizuální (expresní informace, krátká videa na internetu);
  • venkovní (dopravní hlášení, elektronické displeje, firemní štíty, pracovní oděvy, vitríny);
  • přímá pošta (poštovní dopisy).

  Uvedené metody umístění a zvýšení prodeje jsou charakterizovány dobrou úrovní vnímání, masovým pokrytím, flexibilitou, vysokým efektem. Mají však také nevýhody: některé jsou náročné na pracovní sílu, například s tiskovou reklamou. Jiní mají značnou cenu.

  Stojí za to poznamenat, že reklamní kampaň by neměla zastavit ani tehdy, když se zdá, že již nemá smysl a prodejní objemy těstovin se zvyšují. Může to být krátkodobý jev a reklama je také potřebná k tomu, aby fungovala jako připomínací a posilující funkce.

  Dále je třeba vytvořit obchodní kontakty s určitými segmenty trhu, protože prodej produktů z makarón závisí na velikosti zisku a na možnosti další produkce.

  Určeno s trhem, musíte se spolehnout na jeho charakteristiky (vývojové trendy, ekonomické a geografické ukazatele, kapacita, struktura) a typ. Díky segmentaci trhu budete schopni identifikovat volné výklenky, určit skupinu spotřebitelů, na kterých bude vypočítána produkce, a získat konkurenční výhody.

  Provedení segmentace trhu, použijte prioritu pro výrobní značky, protože neexistuje univerzální vzorec.

  Zvažte následující faktory:

  • ekonomické proměnné (příjmy obyvatelstva atd.),
  • sociálně demografické (životní podmínky, osobní proměnné),
  • geografické,
  • psychologické (vnímání nového produktu).

  Prodejní kanály pro těstoviny mohou být:

  Výroba těstovin.

  Zařízení na výrobu těstovin.
  Výhody a nevýhody podnikatelského nápadu.

  №8. Počítání předběžných výdajů a možných příjmů.

  Abychom zjistili výši kapitálu potřebného pro výrobu produktů, je třeba vypočítat všechny výdaje. V průměru, celkové náklady na nákup nového domácího vybavení (v částech) bude asi 275 tisíc rublů.

  Náklady na pracovní sílu budou 100-150 tisíc rublů. + daň 45 tisíc rublů. Stále je třeba vzít v úvahu náklady na přípravu prostor pro výrobu 60 tisíc rublů. Pro výrobu 1 kg těstovin je třeba asi 960-1000 gr. mouka.

  (. 14 rublů za 1 kg) v případě, že uvolnění v měsíci 4730 kg těstovin (215 kg za den, s 22 pracovních dnů), a vzít Průměrná cena jídla, ukázalo se, že výdaje na surovinách bude: 4730 * 14 = 66.220 rublů.

  Kromě toho existují takové položky výdajů:

  • registrace dokladů - od 50 tisíc rublů;
  • pronájem prostor - od 100 tisíc rublů;
  • utility platby - od 50 tisíc rublů.
  • náklady na dopravu - z 20 tisíc rublů;
  • nákup obalů - od 6 tisíc rublů;
  • náklady na reklamu - od 30 tisíc rublů;
  • nepředvídané a situační náklady - z 15 tisíc rublů.

  Celkem, minimální kapitálové investice do výroby těstovin se rovná 86,720 rublům.

  Nyní vypočítáme předpokládaný příjem:

  • 1 kg produktů za maloobchodní náklady 40 rublů.
  • pokud odečtete DPH, výnos z 1 balíčku makaron bude: 40 - 20% = 32 rublů;
  • celkový příjem za prodej všech vyrobených těstovin za měsíc bude: 4730 * 32 = 151360 rublů;
  • hodnota BH po zdanění = 151360 - 15% = 128656 rublů;
  • znáte ziskovost výroby = (151360/457220) * 100% = 33%.

  Investice do podnikání s dobrou strukturou věcí se vyplatí za 7-8 měsíců.

  Norma úrovně ziskovosti leží v rozmezí 8-25%. Naše hodnota překračuje normální úroveň o 8 bodů. To nám umožňuje dospět k závěru, že je výhodné zapojit se do výroby makaronových výrobků.

  Výroba makaronů - ne nejziskovější obchodní nápad, ale se správným přístupem k organizaci procesu, dobrá reklamní kampaň, vysoce kvalitní výrobky a za rozumnou cenu, můžete výrazně zlepšit svou finanční situaci a zároveň uspokojit potřeby zákazníků.

  Vlastní podnikání: výroba těstovin. Technologie a zařízení pro výrobu makaronů

  Před několika lety byla těstovina považována za levný produkt pro přípravu jednoduchých a cenově dostupných jídel každodenní stravy. Současně jejich použití bylo zpochybňováno příznivci zdravé a dietní výživy. Mýtus o nebezpečí makaronů pro postavu se zdálo zcela přirozené a zřejmé, a proto ti, kteří následovali své formy, se pokoušeli častěji zahrnout je do svého menu.

  V posledních letech se radikálně změnil postoj k tomuto produktu, a to i kvůli užšímu seznámení našich občanů s evropskou kuchyní. Ukázalo se, že těstoviny se mohou stát základem skutečně užitečných, rafinovaných a dokonce i nízkokalorických pokrmů. Dnes je tento produkt požadován všemi kategoriemi občanů a nově se rozvíjející segment "prémiové" třídy umožňuje výrobu těstovin poměrně zajímavým a výnosným obchodem. Konkurence v elitním segmentu je nižší a poptávka po produktech této skupiny je poměrně vysoká a roste každým rokem. Proto je nyní ideální čas, abyste "dostali na trysku" a otevřete vlastní podnik pro výrobu vysoce kvalitních těstovin.

  Obsah podnikatelského plánu: hlavní organizační otázky

  Těstoviny spotřebovávají vše od dětí, které jim slouží k obědu v mateřských školách a školách, a končí s obchodníky a jídlo v restauracích. V tomto ohledu bude vysoce kvalitní výroba nutně hledat své místo a bude mít poptávku na trhu s potravinami.

  Ti, kteří se rozhodli propojit své aktivity s makarony a činit z nich lukrativní zaměstnání, musíme rozhodnout o řadě důležitých otázek. K tomu je třeba vytvořit podnikatelský plán pro výrobu těstovin a tento článek je navržen tak, aby v tom pomohl. Hlavní body, které mají být stanoveny:

  1. Spotřebitelé a distribuční kanály pro hotové výrobky.
  2. Druhy a technologie výroby těstovin.
  3. Potřeba zdrojů, včetně surovin, pro organizaci výrobního procesu.
  4. Zařízení pro výrobní haly.
  5. Studie proveditelnosti makaronového podnikání, včetně investic, ziskovosti a ziskovosti.

  Výroba makaronů jako podnikání dnes je docela atraktivní zaměstnání, které je schopno poskytnout majiteli dobrý zisk. Po vyřešení hlavních otázek týkajících se otevření vlastního výrobního závodu můžeme přistoupit přímo k jeho skutečné realizaci. Začínáme je studovat s definicí hlavního spotřebitele budoucí výroby makaronů.

  Zaměřte se na spotřebitele a způsoby realizace produktů z makarón

  Je velmi důležité jasně určit, kdo bude produkty vašeho obchodu nebo továrny. Spotřebitelé se mohou nacházet v jakémkoli segmentu, ale nejvýnosnějším a nejvýnosnějším je prémiový segment. Za dostatečně nízké náklady na výrobky (včetně high-end) jsou náklady na hotové výrobky několikanásobně vyšší než cena makaronů ekonomiky a střední třídy. Kurz se zde neuplatňuje na množství, nýbrž na kvalitě, která vám umožňuje zvýšit zisky nastavením vyšších cen.

  Současně v elitním segmentu (stejně jako ve všech ostatních) existuje několik možností pro prodej produktů:

  • přímý prodej obchodních řetězců supermarketů a obchodů s potravinami;
  • velkoobchodní distribuce velkým distributorům;
  • dodávky do restaurací, kaváren (sektor HoReCa);
  • dodávky do obecního sektoru, tj. rozpočtové organizace (vhodné pro ekonomiku a výrobky střední třídy).

  Určete výběr segmentu a prodejních kanálů pomůže provést analýzu poptávky spotřebitelů ve vašem regionu, stejně jako konkurenti, kteří již hrají na tomto trhu.

  Výroba těstovin: typy

  Existuje poměrně široká škála odrůd těstovin, které lze vyrábět v jakémkoli vybraném segmentu. Odlišují se ve stupních mouky (nejprve kategorie "B" a vyšší - kategorie "A"), ve tvaru a délce. Navíc, různorodost těstovin závisí na složení a nutriční hodnotě. Existují druhy těstovin:

  • Podložka (pavučina, tenká nebo obyčejná vermicelli);
  • pásky (hladké, zvlněné nudle s vlnitými okraji);
  • trubkové (peří, rohy atd.);
  • (různých tvarů).

  Také tam jsou těstoviny s různými aromatickými přísadami a přírodními barvivy, hnízdami a cívkami, zásypem pro první nádobí, instantní nudle. Získat takové množství druhů těstovin umožňuje použití různých výrobních technologií. Nedávno je jedním z nejpopulárnějších, zejména v prémiovém segmentu, vakuová technologie. Umožňuje zlepšit spotřebitelské vlastnosti těstovin a získat transparentnější konečný produkt (sklovitý), který není vystaven vázání a nevarí se během vaření.

  Suroviny pro výrobu makaronů: základní a doplňkové

  V závislosti na typu těstovin se používají suroviny různé kvality, stejně jako další přísady. Mouka nejvyšší kvality - hlavní surovinou pro výrobu těstovin středních a elitních segmentů. Musí splňovat určité charakteristiky:

  • obsah lepku - 28% nebo více;
  • vlhkost - ne více než 15%;
  • v případě potřeby obohacené vitamíny (PP, B1, B2).

  Voda je druhá důležitá součást. Mělo by být bezpečné v chemickém složení, mít příjemné chuťové vlastnosti.

  Malé výrobky pro výrobu

  vejce a vaječný prášek, mléčné a rostlinné produkty (zejména přírodní šťávy), potravinářské barvivo (beta karoten, tartrazin a kol.) Kromě toho, další přísady se používají pro výrobu některých typů výrobků.

  Také ve výrobě se používají povrchově aktivní látky, které umožňují dlouho zachovat kvalitu a vnější vlastnosti makaronových výrobků a zabraňovat jejich lepení a trávení. Tyto nuance je nutno vzít v úvahu při organizaci vaší výroby těstovin.

  Důležité je stanovit kanály dodávek surovin, zejména mouky, aby byly včas a řádně získány. V současné době vzniká velké množství producentů obilí, které mají za cíl optimalizovat dodávky surovin, včetně kontroly logistických procesů a prevence selhání. Spojením s nimi může zvýšit ziskovost výroby a zajistit výrobu cenově dostupných kvalitních surovin.

  Makaronský výrobní proces: technologie a vybavení

  Specifická technologie výroby těstovin závisí na typu a složení vyráběných produktů. Zařízení je zakoupeno s ohledem na plánované objemy výroby a sortimentu.

  Etapy výrobního procesu

  Hlavní etapy jsou však omezeny na následující procesy:

  • příprava surovin (prosévání a ohřev mouky, míchání různých šarží za účelem zlepšení ukazatelů kvality);
  • příprava těsta (plnění mouky s pitnou vodou do míchačky těsta, přidání dalších složek podle receptury, dávkování, vysávání);
  • zhutňování s vrtákem a tvarováním;
  • foukání pomocí vestavěného ventilátoru, řezání a položení výrobků na tácku;
  • předběžné (na stole lisovacího stroje) a konečné (v sušárně) sušení na vlhkost 19%;
  • stárnutí makaronů v kartonové nádobě, dokud vlhkost nedosáhne 13%;
  • vyšetření těstovin (pro přítomnost stavu, vlhkosti, síly, stravitelnosti apod.);
  • balení s plnicími stroji.

  Navíc existují různé nuance v technologickém procesu. Takže například skladování mouky může být prováděno v tarnym a hromadně (replanting v bunkru). Druhý je vhodný, protože minimalizuje ztrátu mouky během balení, minimalizuje náklady na šití pytlů a snižuje používání ruční práce.

  Také se používají různé způsoby sušení výrobků před jejich zabalením. Použití hydrotermální technologie umožňuje podstatně zkrátit tento proces: díky speciálnímu vybavení se hotový výrobek rychle ochladí, následně se zabalí přímé balení těstovin a obalů.

  Zařízení pro výrobu těstovin

  Hlavní náklady spojené s organizací makaronového obchodu souvisí s nákupem speciálního vybavení. Výroba produktů z makaronů vyžaduje následující položky:

  • poloautomatickou nebo automatickou výrobní linku pro makarony (produktivita je zhruba 100 kg a 500 kg za hodinu);
  • matricové formy (jejich sada závisí na sortimentu těstovin);
  • Plnicí a balicí stroj.

  Celá sada zařízení potřebná pro výrobu zahrnuje mřížku, lis, sušicí šňůru, dopravníky, stabilizační nádoby (obvykle jsou dodávány s vysoce výkonnými linkami).

  Výběr konkrétních typů a modelů zařízení závisí na objemu výroby a dostupném rozpočtu. Takže pro balení je možné získat jak automatické, tak i poloautomatické vybavení, a pokud je to nutné, i celou linku. Totéž platí pro matice a další zařízení. Mimo jiné budeme potřebovat vozíky pro přepravu surovin, police pro skladování hotových výrobků, zařízení pro ostření nože a tak dále.

  Hlavní ekonomické ukazatele spojené s organizací makaronů

  Produkce makaronů může být jak zisková, tak nerentabilní. V druhém případě je to kvůli získání drahého zařízení při výrobě výrobků nebo při nízkých nákladech nebo bez vysoké poptávky. Proto před zahájením organizace výroby je důležité provést důkladnou analýzu tohoto odvětví ve vašem regionu, posoudit poptávku a konkurenci v určitém segmentu, vypočítat náklady, očekávané zisky a ziskovost.

  Náklady na organizaci výroby těstovin

  Minimální počáteční kapitál pro zahájení podnikání na výrobu těstovin je přibližně 800 tisíc - 1,5 milionu rublů. Tato částka zahrnuje následující výdaje:

  • náklady na pořízení kompletní sady výrobních zařízení (hlavní článek), jakož i jejich dodávky a instalace, uvedení do provozu;
  • pronájem výrobních a skladovacích zařízení, účty za úplatu;
  • nákup nezbytných surovin - závisí na objemech výroby;
  • náklady na zaměstnance (mzdy, školení);
  • náklady na registraci podniku a otevření zúčtovacího účtu;
  • různé výdaje.

  Z toho měsíčně zahrnuje nájemné, náklady na nákup surovin a personálu, náklady na dopravu, daně a další.

  Ziskovost výroby

  Současně se produkce makaronních produktů vyplatí po dobu minimálně 15-18 měsíců s úspěšnou organizací dodávky surovin a uvádění hotových výrobků na trh. Samozřejmě to závisí do značné míry na zisku z prodeje. V prémiovém segmentu bude mnohem vyšší než průměr. Zároveň jsou náklady ještě vyšší, avšak s příslušnou organizací výrobního procesu a vytvářením vztahů se spolehlivými dodavateli se významně neliší.

  Výnosy z prodeje a čistý zisk

  Pokud se výroba těstovin provádí na zařízeních s kapacitou 150 kg / h, potom při 50% zatížení a 12hodinovém posunu (30 dnů za měsíc) můžete získat zhruba 27 tisíc kilogramů hotových výrobků. Určete plánovanou cenu (velkoobchodní) každého kilogramu a získejte přibližný příjem za měsíc.

  V průměru bude činit 600-800 tisíc rublů, z nichž více než polovina jde na úhradu měsíční výdaje :. nákupu surovin, platy zaměstnanců, nájemné a utility, platby daní, nákladů na dopravu, atd. Průměrná čistá výnosnost těchto podniků se pohybovaly 100-300 tisíc rublů.

  Shrnutí

  V tomto článku jsme zkoumali hlavní problémy související s tímto druhem podnikání, jako je výroba těstovin. Zdůraznili jsme otázky týkající se výběru segmentu a typů vyráběných produktů, definice technologie, surovin a zařízení nezbytných pro organizaci výrobního procesu.

  Závěrem byly poskytnuty přibližné údaje o požadovaných počátečních investicích a měsíčních výdajích, ziskovosti a ziskovosti tohoto typu výroby. Doufáme, že tyto informace budou užitečné pro vás a pomohou správně přistupovat ke každé fázi organizace vaší vlastní firmy pro výrobu makaronů.

  Technologie výroby těstovin

  Suroviny používané při výrobě těstovin

  Jako hlavní surovina produkce makaronů se používá pšeničná mouka nejvyšší nebo první třídy. Proto vyšší kvalita má jantarově žlutou nebo slámově žluté barvy, získané ze speciálního nudle mouky (krupice) získané mletím zrn durum nebo měkké pšenice sklovité. Těstoviny odrůda mouka I (polukrupka pevný nebo „měkké sklovité pšenice), získaný produkt se nahnědlý odstín větší či menší intenzitou. Třídy Pekařské mouky nebo I získané mletím zrn měkké pšenice se používají v případě, těstovin mouky. Těstoviny vyrobené z pečení mouky prémie, jsou obvykle světle krémovou barvu a mouky i stupeň tma krém s šedým odstínem.

  Nejdůležitější ukazatele kvality mouky pro těstoviny - barva, velikost, množství a kvalita surového lepku. Z mouky s nízkým obsahem lepku se získávají křehké produkty rozpadu. Kvalita surového lepku by neměla být nižší než druhá skupina. Výše je obilná mouka, která absorbuje vodu pomaleji a vytváří plastové těsto. Mouka používá při výrobě makarónů, by neměly obsahovat významné množství volných aminokyselin, redukujících cukrů a polyfenoloxidázová aktivita (tyrosinázy), což způsobuje ztmavnutí těsta a zhoršení kvality hotových výrobků.

  Voda je nedílnou součástí těstovin. Stanovuje biochemické a fyzikálně-chemické vlastnosti testu.

  Při použití pšeničného lepku lze obsah proteinových látek ve výrobcích zvýšit o 30-40%. Gluten je odpad ve výrobě pšeničného škrobu a jeho využití jako obohacování je ekonomicky proveditelné.

  Povrchově aktivní látky jsou povrchově aktivní látky. Pomáhají zlepšovat kvalitu těstovin, které se při sušení snižují a drží se při vaření lépe.

  Kvalita těstovin v mnoha ohledech závisí na chování technologického procesu.

  Sortiment vyráběných výrobků

  V závislosti na tvaru těstovin jsou rozděleny do následujících typů: trubkovité, vláknité, páskové a kudrnaté. Na druhou stranu jsou tyto typy produktů rozděleny do typů.

  Trubkové výrobky, v závislosti na velikosti průřezu, se dělí na druhy: slámu (průměr do 4 mm); speciální) průměr od 4,1 do 5,5 mm), obyčejný (průměr od 5,6 do 7 mm), amatér (průměr větší než 7 mm). Tloušťka stěn trubicových výrobků by neměla být větší než 1,5 mm (povoleno je až 2 mm v množství nepřesahujícím 5% hmotnosti výrobků v obalové jednotce).

  K tubulárním výrobkům patří: makarony - trubka s délkou přímého řezu nejméně 15 cm; rohová nebo přímá trubka s délkou přímého řezu 1,5 až 10 cm; perová trubka s délkou šikmého řezu od 3 do 10 cm.

  Vláknité výrobky (vermicelli) jsou rozděleny podle velikosti na jednotlivé druhy; pavučina (průměr nejvýše 0,8 mm); tenký (průměr nejvýše 1,2 mm); běžné (průměr nejvýše 1,5 mm); amatér (průměr nejvýše 3 mm).

  produkty ve tvaru pásu (nudle) vyrábět různé produkty:.. hladká nebo rýhované, s rovnými, vlnitých nebo ozubením na okrajích, atd. Šířka nudlí být jakýkoliv, ale ne menší než 3 mm, její tloušťka by měla být větší než 2 mm.

  Vyráběné výrobky mohou být vyráběny v jakémkoli tvaru a velikosti, ale maximální tloušťka jakékoli části zlomeniny by neměla překročit: u lisovaných výrobků 3 mm, u lisovaných výrobků - 1,5 mm.

  V závislosti na délce těstovin jsou rozděleny na dlouhé (15 až 50 cm) a krátké (od 1,5 do 15 cm). Makarony jsou vyráběny jen dlouho; vermicelli a nudle - dlouhé i krátké; rohy, peří, figurované položky - jen krátké.

  Hlavní etapy výroby těstovin

  Výrobní proces těstovin se skládá z následujících kroků: příprava surovin, přípravu těsta pro těstoviny vytlačování, řezání surových produktů, sušení, chlazení sušeného produktu, utracení a balení hotových výrobků.

  Příprava surovin. To spočívá v tom, prosévání mouky oddělenou nich metallomagnetic nečistot, topení (teplota by mouka neměla být nižší než 10 ° C), míchání různých šarží mouky v souladu s pokyny na laboratorním mlýně.

  Voda určená k hnětení těsta se zahřeje na výměníky tepla a poté se smíchá se studenou vodovodní vodou na teplotu specifikovanou v receptu.

  Příprava aditiv spočívá v jejich míchání ve vodě určenou k hnětení těsta. Při použití slepičích vajec jsou předem omyty a pokud je použita melanž, je předem roztavena.

  Příprava makaronového těsta. Je složen z dávkování ingrediencí (mouka, voda a přísady) a hnětení těsta.

  Dávkování se provádí pomocí dávkovačů, které dodávají mouku a vodu s rozpuštěnými příměsemi kontinuálním proudem do hnětače v poměru přibližně 1: 3.

  V hnětacím žlabu dochází k intenzivnímu míchání mouky a vody, zvlhčení a napěnění částeček mouky - probíhá hnětení těsta. Na rozdíl od chleba nebo těstovinových těstovin na konci vsádky však není kontinuální vázaná hmota, ale spousta zvlhčených volných kusů a drobků.

  Lisování těsta. Cílem je kompaktovat hnětené těsto, přeměnit ho na homogenní, vázanou plastovou zkušební hmotu. a pak jej určitý tvar, formujte ho. Formování se provádí lisováním těsta přes otvory vytvořené v kovové matrici. Tvar otvorů v matrici určuje tvar vytlačovaných surovin (polotovar). Například otvory s kruhovým průřezem dávají vermicelli, obdélníkové nudle atd.

  Řezání surovin. Spočívá v řezání je vytlačována ze surového produktu z matrice na délku a v jejich přípravě pro sušení. Tento trénink, v závislosti na typu výrobků vyráběných a používaných sušicích zařízení je buď v uspořádání surového produktu v síťované dopravníky, rámu nebo v kazetě zásobníku nebo hmotnostních dlouhých vláken surovin ve speciálních sušení póly - BASTUN.

  Výrobky, které mají být vytlačeny před řezáním nebo během řezání, jsou ve velké míře vyfukovány vzduchem pro získání sušené kůry na jejich povrchu. To zabraňuje tomu, aby se suroviny při sušení nalepovaly na sušicí povrchy a produkty se slepily

  Sušení výrobků. Cílem je upevnění jejich formy a zabránění vzniku mikroorganismů v nich. Jedná se o nejdelší a nejdůležitější etapu technologického procesu, jehož správnost závisí především na síle výrobků. Velmi intenzivní sušení vede k vzniku prasklin v suchých výrobcích a velmi pomalé sušení může vést k kysání produktů.

  V těstovinových podnicích se používá konvekční sušení těstovin - vysušení sušeného produktu teplým vzduchem.

  Chlazení sušených produktů. Tento proces je nezbytný pro vyrovnání vysoké teploty výrobků s teplotou vzduchu v oddělení balení. Pokud jsou těstoviny baleny bez ochlazování, odpařování vlhkosti bude pokračovat v balení, což povede ke snížení hmotnosti balených výrobků.

  Nejvýhodněji je pomalé chlazení vysušených předmětů ve zvláštních nádobách a komorách, nazývané skladovací stabilizátory.

  Chlazené výrobky jsou vystaveny odmítnutí, během něhož jsou produkty, které nesplňují požadavky na jakost, odstraněny, po nichž jsou produkty baleny.

  Balení. Vyrábí se buď v malých kontejnerech (krabicích, pytlích) ručně nebo balicími stroji nebo ve velkém balení "ve velkých nádobách (krabicích, krabicích, papírových pytlích)

  Výroba makaronů jako podnikání

  V tomto materiálu:

  Macaroni jsou levný produkt, který je mezi obyvateli velmi žádaný. To je důvod, proč mnozí podnikatelé přicházejí na mysli myšlenku otevření továrny na výrobu těstovin nebo dílny. Než se rozhodnete jej implementovat, měli byste pečlivě přemýšlet, protože konkurence je poměrně vysoká. Nejprve musíte udělat podnikatelský plán pro výrobu těstovin, které budou namalovány ve všech fázích práce, a pak je následovat.

  Popis činnosti

  Výroba makaronů je skvělý nápad. S kompetentním přístupem k organizaci aktivit bude podnikatel schopen do roka pokračovat. V budoucnu bude měsíční zisk společnosti překročit 350 000 rublů.

  Hlavním posláním továrny nebo výrobní dílny je uspokojit poptávku po kvalitních těstovinách na trhu. Zákazníci požadují různé druhy těstovin:

  • sláma;
  • špagety;
  • nudle;
  • rohy;
  • spirály;
  • pero;
  • polévka plní ve formě hvězd a květin.

  Aby bylo možné vyrobit všechny uvedené druhy výrobků, budete muset získat různé nástavby, které poskytnou požadovaný tvar těstovinám, složení produktů zůstává nezměněno. Obsahuje:

  Pozor prosím! Chcete-li vyhrát trh, nemá smysl vyrábět levné produkty. Rozdíl mezi náklady na mouku z tvrdých a měkkých odrůd pšenice nepřesahuje 5%, ale spotřebitelé preferují těstoviny z vysoce kvalitních surovin.

  Zahajovací společnost pro výrobu těstovin nemá smysl propagovat svou vlastní značku a propagovat ji. Bude to spousta peněz. Nakonec se drahé elitní těstoviny neliší od obvyklého složení, spotřebitel přeplatí peníze za krásný balíček a značku.

  Organizační plán

  Každá aktivita začíná přípravou organizačního plánu. Obsahuje několik kroků:

  • registrace výroby;
  • výběr prostor;
  • nákup vybavení;
  • nábor zaměstnanců;
  • nákup vozidla.

  Obchodní registrace

  Výrobní dílna pro výrobu makaronů musí být registrována jako předmět podnikatelské činnosti. Stojí za to přemýšlet o tom, jakou obchodní aktivitu si vybrat:

  Pozor prosím! Jediný podnikatel je odpovědný za veškeré své majetek kontaktním osobám. Z tohoto důvodu stojí za to upřednostnit společnost JSC nebo LLC.

  Ve formuláři žádosti vybírá daňový inspektor OKVED kód 15.85, což znamená vedení výrobních aktivit makaronů. Registrace podnikatelského subjektu se provádí v místě jeho umístění.

  Výběr místnosti

  Výběr prostor pro umístění výrobní kapacity je velmi vážný. Hlavní věc, kterou věnuje pozornost, je náměstí. Bude to trvat nejméně 100 m2, aby se daly nejen vybavení, ale také uspořádat sklad surovin a hotových výrobků. Také byste měli přidělit malý prostor kanceláři.

  Pozor prosím! Kancelářská část by měla být vybavena okny.

  Sklad pro hotové výrobky je vybaven ventilačním a klimatizačním systémem. Když máte dostatek peněz k otevření svého podnikání, je lepší koupit budovu nebo její část, než ji pronajmout. Náklady na nákup prostor budou splaceny za několik měsíců, v budoucnu nebudete muset zaplatit pronajímateli.

  V případě potřeby se opravy provádějí uvnitř budovy. Poté je třeba získat dokumenty od těchto služeb:

  • požární kontrola;
  • Sanitární a epidemiologické stanice;
  • orgánů místní samosprávy.

  Potřebné vybavení

  Podnikatel má na výběr - koupit drahé italské zařízení s výrobní kapacitou 500 kg těstovin za hodinu nebo upřednostňovat domácí či čínské jednotky.

  Výhody vybavení italských výrobců:

  • kvalitu na nejvyšší úrovni;
  • servisní údržba;
  • záruka za zboží;
  • široký sortiment těstovin, které mohou být vyrobeny na tomto zařízení;
  • opětovné nastavení jednotky bez ztráty času.

  Pozor prosím! Cena italského vybavení se pohybuje mezi 880000-1000000 dolary.

  Nemá-li takový rozpočet, stojí za nákup domácích jednotek pro výrobu těstovin. Jejich cena je 2-3 miliony rublů. Standardní soubor agregátů z makaronů zahrnuje:

  • stroje na prosévání mouky;
  • hnětací zařízení;
  • automatický tisk;
  • sušicí skříň;
  • stroj na balení a balení výrobků.

  Suroviny

  Hlavní surovinou pro výrobu těstovin je mouka. Stojí za nákup od velkoobchodních dodavatelů. Zahajovací mini-společnost nemá smysl uspořádat vlastní mlecí mlýn, ale tuto možnost můžete v budoucnu uvažovat. Tím se sníží výrobní náklady, a tím zlepší se ziskovost výroby.

  Dodavatelé surovin lze nalézt prostřednictvím internetu. Oblasti velkých zemědělských podniků obsahují informace o jakosti produktů, tak o minimálních objemech dodávek.

  Přísady a barviva používané při výrobě těstovin, které jsou také objednané prostřednictvím internetu od velkoobchodních dodavatelů. Voda může být odebrána z vodovodního potrubí, ale po čištění filtračním systémem.

  Zaměstnanci

  Výběr pracovníků je důležitou etapou organizačního plánu podniku. Kvalita výrobků závisí na zkušenostech zaměstnanců. Při náboru technologů, provozovatelů, obchodních manažerů je nutné nejen podívat se na jejich vzdělávací dokumenty a pracovní knihu, ale také provést rozhovor. Je nutné nabídnout uchazečům o volná místa několik nestandardních situací a zjistit, jaké řešení nabízejí. Podnikatel by si z kandidátů měl vybrat ty, kteří by mohli najít rozumné řešení, ukázali vynalézavost a neztratili hlavu.

  V počáteční fázi by zaměstnanci měli být najati:

  • 4 operátoři;
  • Technolog;
  • řidič;
  • vedoucí výroby;
  • ředitel prodeje hotových výrobků;
  • nakladače - 3-4 osoby;
  • účetní.

  Pozor prosím! Většina znalostí a zkušeností vedoucího technologa závisí na konkurenceschopnosti a zisku společnosti. Je důležité najít pro tuto pozici hodného kandidáta.

  Dopravní služby

  K dodávání hotových výrobků do prodejních míst musíte mít vlastní dopravu. Zatímco se společnost rozvíjí, je možné řídit jeden nákladní automobil. Nejvhodnější možností je Gazelle nebo van. S dodavateli přísad, barviv a mouky stojí za to vyjednat dodávku zboží přímo na území podniku.

  Marketing a reklama

  Dobře promyšlený marketingový plán rychle získá důvěru spotřebitelů. Hlavní metody úspěšného podnikání při výrobě těstovin:

  1. Stanovte přiměřenou cenu za zboží. Mělo by být vyšší než výrobní náklady a nižší než náklady konkurence. V budoucnu, kdy se objem výroby zvýší, můžete postupně zvyšovat cenu. Prudké zvýšení nákladů na hotové výrobky je nepřijatelné. Optimální hodnota je 5-7%, během 1,5-2 měsíců.
  2. Použití psychologických technik při tvorbě nákladů na těstoviny. Kupující pravděpodobně převezme zboží, pokud cena označuje neuzavřenou částku, například 50 rublů, ale 49,99.
  3. Během prvního čtvrtletí provozu podniku se doporučuje použít výrobní kapacity na 60-70%, aby nedocházelo ke zpoždění výrobků ve skladu.
  4. Výrobní oddělení v počáteční fázi by mělo tvořit slušnou škálu výrobků z těstovin - 12-15 míst. Nabídka vzácné komodity, například listů na přípravu lasagny, bude přínosem.
  5. Uzavření smluv s velkými potravinovými základnami bude hrát v rukou mini-továrny.

  Problémy s prodejem výrobků nutně vznikají, k tomu musíte být připraveni. Velkoobchodní kupci se bojí nakupovat velké množství těstovin neznámých značek. Chcete-li vyřešit tento problém, může být užitečné uspořádat prodejní síť. Dalším způsobem, jak dobýt trh, je prodat výrobek na prodej.

  Pozor prosím! Jakékoli metody propagace produktů budou neúčinné, pokud bude jejich kvalita nízká.

  Reklamní kampaň pomůže přilákat pozornost spotřebitelů k novému produktu na trhu. Nezanedbávejte reklamu na billboardech a vytváření videí. Tyto metody fungují, i když vyžadují významné investice. Dalším způsobem, jak propagovat své produkty, je provádět inventář. Kupující ochotně vezme supermarkety na regále za sníženou cenu, rád zaplatí za 2 balení těstovin a dostane 3.

  Finanční plán

  Vypracování finančního plánu je navrženo tak, aby pomohlo podnikateli vypočítat náklady a zisky výroby a určit dobu návratnosti podniku. Zvažte částku, kterou potřebujete ke spuštění:

  • nákup vybavení - od 2 000 000 rublů;
  • registrace podnikání, získání potřebných dokumentů - od 100 000;
  • nákup vozidla - 800 000;
  • opravy, uspořádání areálu - 100000.

  Nyní se podívejme na měsíční položky. Zahrnují:

  • pronájem prostor - 150000;
  • 400 000 - mzdy zaměstnancům;
  • 20000 - náklady na dopravu;
  • reklama - 60000.

  Počáteční investice podnikatele bude asi 3 000 000 rublů. Měsíční výdaje jsou 630000-650000 rublů. Chcete-li zjistit, jak výhodný bude tento podnik, je nutné vypočítat příjmy podniku.

  Pokud vezmeme v úvahu, že továrna vyrábí 200 kg těstovin za hodinu, pak během 12 hodin nepřetržitého provozu obdržíme 2400 kg. Za měsíc odjíždí 72000 kg produkce. Každý kilogram makaron přináší podnikateli 5-7 rublů čistý zisk (včetně srážek do fondů, daní, mezd). Prostředky, příjmy podniku bude 432000 rublů měsíčně. Podle výpočtů se investice do podnikání vyplácejí přibližně za 12-15 měsíců, neboť v prvním čtvrtletí podnik zcela nevyužije výrobních zařízení.

  Důležité! Když obchod začíná pracovat, můžete přemýšlet o rozšiřování personálu a přepnutí na 24hodinový režim provozu. V tomto případě se zisk zvýší alespoň o 1,5 krát.

  Není snadné vytvořit podnikatelský plán pro výrobu makaronů - je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí, zvážit možná rizika a dostatečně posoudit své vlastní silné stránky. Úspěch podnikatele závisí přímo na dvou faktorech - kvalitě vyráběných produktů a schopnosti prodeje. Z tohoto důvodu je třeba věnovat hlavně pozornost vyhledávání kvalifikovaných pracovníků - technologů a obchodních manažerů.