Jak to funguje: Cestovní kanceláře a last minute poukázky

Downtown i nadále mluví o vlastnostech a složitosti různých profesí. Tentokrát jsme mluvili se zaměstnanci jedné z turistických agentur v Voroneži. Anonymně řekl, jak posílá lidi k odpočinku, o jejich příjmech, špatných klientech a mýtech.

Jak funguje všechno

Samotné turné nazýváme "balíček" - let, ubytování, transfer. Shromažďuje cestovní kancelář a my, agentury, prodáváme vše připravené. A z prodeje dostaneme naši provizi - to jsou naše příjmy.

Uzavřeli jsme smlouvu s 25-30 takovými cestovními kancelářemi, které se nám zdají být nejspolehlivější a nejvíce testované. Po zadání hesla si rezervujeme "balíčky" online na svých stránkách. Na webových stránkách některých cestovních kanceláří může klient rezervovat sám, avšak v tomto případě se na něj vztahuje veškerá zodpovědnost. Pokud si rezervujete sami, ušetříte v průměru 10-15% nákladů. Ale téměř všechny cestovní kanceláře pracují pouze prostřednictvím cestovních kanceláří nebo si otevřou své vlastní prodejní kanceláře.

Když jsem poprvé přišel do turistického průmyslu před šesti nebo sedmi lety, všechno jsme rezervovali faxem! To bylo hrůza! Nyní je velmi výhodné pracovat na internetu. Klient se adresuje, okamžitě najdu několik vhodných možností na stránkách, udělám výběr a buď ho pošlu na e-mail, nebo ho vytisknu přímo v kanceláři.

Na konci sezóny se stane, že se nenajde celé letadlo. Cestovní kancelář možná již koupila vstupenky na letové a hotelové pokoje.

Proč levnější

Někdy je levnější koupit si prohlídku, než rezervovat vše individuálně. Za prvé, tour operátoři vykoupí hotelové bloky pokojů za rok nebo dva. Samozřejmě v tomto případě bude cena jednoho konkrétního čísla mnohem nižší. Za druhé, jsou levnější než běžné, protože tyto zájezdy jsou spojeny s charterovými lety. Vzhledem k tomu, že létají pouze v sezóně, kdy může být kdykoli změněna doba odletu nebo letiště. Nepohodlné, ale levnější. Například dříve, než byste mohli letět z Egypta do Voronězu, nedávno byl let převezen do Belgorodu.

Vzhledem k tomu, že charterové lety jsou nenákladné, je pro tour operátor výhodné, aby letadlo bylo plně naplněné. Na konci sezóny se stane, že se nenajde celé letadlo. Cestovní kancelář možná již koupila vstupenky na letové a hotelové pokoje. Chcete-li minimalizovat ztráty, oznamte "vypalování" výlety. A pak je turné neuvěřitelně malý!

Mýtus jedna: cestovní kancelář cestuje všude zdarma. To samozřejmě není pravda. Pokud budu někam odpočívat, pak si také koupím prohlídku, jako každý z mých klientů. Jen komise to nezíská. Někdy cestovní kanceláře posílají své zaměstnance na propagační zájezdy: seznámit se se zemí a jejími rysy. Ale neudělal bych to odpočívat, protože na jeden den se budete muset podívat přes deset hotelů a všechny beze joggingu.

Mýtus dva: Chcete-li pracovat jako zprostředkovatel zájezdu, musíte znát mnoho jazyků. Rozhodně ne tak. Stačí zjistit angličtinu, abyste si přečetli název hotelu nebo letiště. S kým je cestovní kancelář v kanceláři v cizích jazycích?

Slevu lze uhradit pouze na úkor agenturní provize - počítat, vaše příjmy.

Soutěž

Mezi cestovní kanceláře je konkurence velmi vysoká. Ve Voroněji je asi pět set. V podstatě jsou to malé kanceláře pro několik lidí. Zákaznická základna je pravidelnými zákazníky. Ti, kteří běží mezi případem, obvykle nic nekupují. Proto je lepší mít kancelář na nejvíce přístupném místě. Mimochodem, reklama nefunguje zvlášť pro nás. Roztáhli jsme rozšíření, zveřejňovali jsme noviny, časopisy - zbytečné. Všichni stejní běžní zákazníci a slovo z úst.

Myslím, že velkou nevýhodou naší práce jsou bezplatné konzultace. Můžete strávit několik hodin s potenciálním klientem, udělat si mu výběr zájezdů a vyrazit a koupit si prohlídku v jiné kanceláři v blízkosti domu.

O klientech

Nejtěžšími klienty jsou ti, kteří nedávno začali cestovat do zahraničí. Slyšeli spoustu příběhů svých přátel a známých, kteří odešli dříve, a očekávají, že půjdou do Turecka na 15 tisíc rublů v tříhvězdičkovém hotelu, a tam za nimi poběží číšník s podnosem nebo na pláži za nimi bude nosit solária. Nebo je tu další, přišel muž, očekává dovolenou u 100,000 v Thajsku, dobře, jsem hledal luxusním hotelu a všechno, ale slyšel nejasně něco o „spálení“ turné v Egyptě za 30 tisíc, a všichni - vzít!

Přijďte a taky, že tyto slevy okamžitě vyžadují. Bylo to jedno, od prahu přímo "Kolik mě hodíš?" A já jsem to poprvé viděl a říkám "Vůbec ne". Chtěla jsem ji úplně odvézt.

Slevu lze uhradit pouze na úkor agenturní provize - počítat, vaše příjmy. Pravidelní zákazníci ochotně odhodili. Ano, nemám peníze tam, ale člověk odchází spokojeně - je to velmi pěkné.

Obecně se mi líbí moje práce, protože posílám lidi k odpočinku! Snažím se pochopit, co je pro každého vhodnější. Ale vždy existuje taková věc jako subjektivní vnímání. Například stěny v hotelu se ukázaly být špatné barvy nebo hromada na koberci je příliš dlouhá - někdo může opravdu pokazit dovolenou a bude přísahat. Myslím, že hlavní věcí je duch, s nímž jedete na výlet. Pozitivní osobě nelze zabránit dokonale odpočívat.

Přední fotka: Anastasia Alexyuk

Jaká zvíře je cestovní kancelář

Jak si koupit prohlídku, aby nebyla ponechána bez peněz a svátků

Romové a jeho přátelé se shromáždili na Nový rok v Dominikánské republice.

V listopadu zaplatil za prohlídku, ale ředitel agentury zapomněl načas předat peníze operátorovi zájezdu. Tento Říman se již naučil v Domodedově, když mu nebylo dovoleno létat. Přátelé letěli na dovolenou a zůstal na letišti.

O měsíc později Roman vrátil peníze, ale svátky byly zkažené. Jak se vyhnout takovým situacím a co hledat v práci s cestovními kancelářemi - v článku se dozvíme.

Co dělá tour operátor?

Existují dva typy cestovních kanceláří: provozovatelé a agenti.

Prohlížeč je jako cestovatel. Přichází do země a vypadá, co tam jsou hotely, výlety, doprava, zábava a vše ostatní, které mohou být pro turisty zajímavé. Sjednává se všemi těmito dodavateli, kontroluje své licence a certifikáty, vyplácí jim zálohu, vyjednává o některých kvótách a slevách - nakonec získáme turistický produkt, je to turné.

Podle oblíbených turistických destinací cestovní kanceláře sbírají hotové sady pro rekreaci: s předstihem souhlasí s hotelem a leteckými společnostmi. Zpravidla se jedná o lety, zdravotní pojištění a pozemní obsluhu: hotelová místnost, stravování, transfer, prohlídky s průvodcem a zábava. Turista nepotřebuje ztrácet čas a naplánovat si výlet sám - koupí si připravené turné, vydal cestovní pas a vydal se na výlet.

V "Yandex-travel" ve srovnání, kdy je výhodnější koupit si prohlídku, a když cestujete sám

Tyto sady pro cestování se nazývají zájezdy. Provozovatelé je prodávají samostatně nebo prostřednictvím zprostředkovatelů - cestovních kanceláří.

Co dělá cestovní kancelář?

Je-li operátor výrobcem, pak je agenturou hotový cestovní obchod. Agentura nakupuje z připravených prohlídek operátora a prodává je turistům.

Posláním agentury je pomoci turistovi vybrat a koupit vhodnou cestu. Obvykle se to děje takto:

 1. Turista přichází do agentury a říká: "Chci odejít! Kam to posíláš? "
 2. Agentura mu ukazuje dokončené zájezdy a vysvětluje, že zahrnuje: kde bude turista žít, kolik dní, kdy odjíždí a vrátí se a co je zahrnuto v ceně výletu.
 3. Turista si vybere prohlídku, kterou mají rád, a agentura si rezervuje prohlídku s provozovatelem: "Rezervuj tuto turné pro mého turistu. Zde jsou údaje o pasu. "
 4. Provozovatel potvrdí rezervaci: "Rezervace je rezervována. Čekám na platbu. "
 5. Turista se zaplatí za cestu do agentury, agentura si od operátora koupí prohlídku: "Zde jsou peníze na turné. Ty si to rezervoval pro mého přítele. "
 6. Prohlížeč obdrží peníze a pošle agentuře cestovní lístek: "Chlapci, všechno je v pořádku! Mám ty peníze. Zítra si sundám lístky, hotelové rezervace, pojistné podmínky a cestovní program. "
 7. Agentura předá cestovní lístek turistovi - turisté shromáždí kufr a odletí na dovolenou.

Pokud by agentura a operátor byli lidé, vypadalo by to takto:

Než si rezervujete a zaplatíte prohlídku, podepíše turisté a agentura dohodu o poskytování turistických služeb. Jak vypadá a na co má v kontraktu věnovat pozornost - budeme analyzovat v dalším článku.

Jak agentury zavádějí turisty

Řekněme, že klient přijde do agentury a požádá manažera, aby si vybral prohlídku. Manažer neměl kam jít, ale prodávat turné, řekl, že dokonale představuje místnost, pláž, bazén a zábavu v okrese. Ukazuje se, že manažer zavádí turisty.

To je naopak: pokud jedete do hotelu s jedním očekáváním a dostanete na stěnu pokoj s nefungujícím klimatizačním zařízením nebo plísní. Takže jsme zavolali a zjistili, jestli turista všechno uspořádal; Studoval popis hotelů a exkurze u tour operátora; přečtěte si recenze hotelů z ostatních.

Adekvátní manažer si vždy uvědomuje stavbu v blízkosti hotelu nebo dlouhodobou opravu v místnostech a nebude otevřeně ležet. Hlavní věc - nejedná se o turné vparit najednou, ale získáte spokojeného turistu, který se vrátí a objedná cestu znovu.

Jak si koupit levnější cestu

Je lepší si rezervovat prohlídku sezóny: vyberte místo předem a kontaktujte agenturu. Již čtyři až šest měsíců před dovolenou jsou vstupenky a ubytování levnější a bude zde mnoho volných pokojů. Pokud pojedete po měsíci nebo pár týdnů před cestou, musíte si vybrat z toho, co zbylo. Například na třešňových květech v Japonsku jsou dobré hotely rezervovány šest až sedm měsíců před turné.

Odpočinek na začátku nebo na konci sezóny, ušetřit na živobytí. Hotely poskytují provozovatelům slevy na vyplnění místností před a po hlavním přílivu turistů, takže odpočinek na začátku nebo na konci sezóny je obvykle levnější. Najděte si správný čas cestovat do různých zemí na interaktivní mapě.

Podívejte se na propagační akce "Early Book". Na začátku prodeje operátoři chtějí rychleji shromažďovat peníze, aby zaplatili za zakoupená čísla a charterové lety. Proto turisté přitahují akcie a slevy.

Charta je letenka předem. Provozovatel a agentury prodávají zájezdy speciálně pro tento let, aby vyplnili palubu a zaplatili leasing. Často jsou jízdenky pro charter levnější, ale odjezd může být odložen na jiný čas

Charta je letenka předem. Provozovatel a agentury prodávají zájezdy speciálně pro tento let, aby vyplnili palubu a zaplatili leasing. Často jsou jízdenky pro charter levnější, ale odjezd může být odložen na jiný čas.

Operátor "Tez-Tour" prodává výlety do SAE za předčasné rezervace do 30. srpna se slevou až 40%. Screenshot ze stránek provozovatele zájezdu

Obvykle si můžete koupit ranní rezervace pro letní letoviska od ledna do dubna. V zimě - od července do října.

Zkontrolujte odmítnutí nebo vypalování, pokud jste připraveni jít na dovolenou po několika dnech. Když se turisté nemohou vydat na výlet, pokusí se vrátit část peněz a prodávat si výlet za slevu. Také operátoři snížit ceny za charterové letenky dva nebo tři dny před odjezdem, aby úplně vyplnili palubu.

Jak podvodníci klamou

Bohužel mezi cestovními kancelářemi jsou podvodníci a mezi touroperátory - jen nekompetentní lidé. To se musí bát při komunikaci s agenturou.

Práce bez smlouvy s provozovatelem. Podle zákona "o základy cestovního ruchu", s každým operátorem, agentura musí mít smlouvu. Bez dohody nebo plné moci cestovního kanceláře agentura funguje nelegálně: prodává fiktivní prohlídky a nebude je kupovat od provozovatele. S největší pravděpodobností za pár měsíců podvodníci zavřou kancelář a skrývají se s penězi turistů.

Abyste neposkytli peníze podvodníkům, než si zakoupíte prohlídku, požádejte manažera agentury, aby udělil smlouvu s touroperátorem a zkontrolujte tyto informace na webových stránkách sdružení "Turpomoshch". To lze provést dvěma způsoby:

 • v rejstříku cestovních kanceláří otevřít seznam partnerských agentur;
 • v rejstříku cestovních kanceláří, aby zjistili, s jakými operátory agentura funguje.
Seznam agenturních partnerů cestovního ruchu "Anex Tour" na internetových stránkách sdružení "Turistické informace" Seznam cestovních kanceláří, s nimiž provozuje agentura "Stagecoach tour". Screenshot ze stránek asociace "Tourist Help"

Zrušit rezervaci. Pro potvrzení rezervace a vykoupení prohlídky od operátora se nejprve zaplatí cestovní výdaje v agentuře, pak agentura převede peníze operátorovi. Poté provozovatel odešle cestovní poukázku a potvrzení o trase. Bez těchto dokladů nemůže cestovat na dovolenou: nebude povolen do letadla a nebude ubytován v hotelové místnosti.

Práce s touroperátory

Práce s touroperátory

Po výběru hlavních partnerů pro práci je nutné uzavřít smlouvy s nimi, pak získat ruce na podepsané smlouvy s modrou (originální) pečetí a pečlivě číst.

Smlouva s touroperátorem je primárním dokumentem, který stanoví právní vztahy mezi právnickými osobami - cestovní kanceláří a cestovní kancelář; neexistence smlouvy neumožní cestovnímu kanceláři získat od cestovní kanceláře ztráty způsobené nesplněním smlouvy a zároveň je zbavit možnosti potvrdit výdaje cestovních agentů na daňové účely.

Zvláštní pozornost věnujte objednávce zrušení zájezdů, pokuty za každý tour operátor jsou různé a nejsou pro každého společné. Nezapomeňte, že ve smlouvě s turisty-spotřebitel k převodu pokut provozovatelům zájezdů nemůže být, to je v rozporu se zákonem "o ochraně práv spotřebitelů".

PŘÍKLAD ŘÁD PRÁCE OPERÁTORU TÝKAJÍCÍCH SE SPOLEČNOSTÍ (VÝSLEDEK Z PROVOZNÍ DOHODY)

1. Uzavření smlouvy s cestovní kanceláří.

2. Rezervace výletů přes kancelář cestovního kanceláře.

3. Žádosti o rezervaci jsou přijímány v elektronické podobě e-mailem nebo faxem.

4. Rezervace musí obsahovat následující informace: termín návštěvy číslo kategorie, název turisty, datum narození, číslo pasu, datum skončení její platnosti, a že je třeba převést část, exkurze, zdravotní pojištění nebo další doplňkové služby potřebné vízum podpory.

5. Přihlášky by měly být zaslány nejméně 21 dní před příjezdem.

6. Poté, co obdržíte potvrzení do 24 hodin, je nutné potvrdit potvrzení od klienta o záloze ve výši nejméně 50% ceny poukázky.

7. Celková platba musí být provedena a zaplacena pokladně cestovního kanceláře cestovní kanceláře nejméně 14 dní před příjezdem turistů.

8. Všechny doklady pro prohlídku, jakož i hotovost, se vydávají zástupci cestovní kanceláře po předložení dokladu totožnosti a řádně vydaného plného osvědčení.

Dokument není příliš sklopný v obsahu, ale charakteristicky odráží pracovní objednávku, kterou provozovatel zájezdu stanovil pro cestovní kancelář.

Pro větší pohodlí další práce sbírat souřadnic delegátů (jméno, příjmení, telefon, e-mailu.): Vízový úředník spolupracovat s cestovními kancelářemi, správci úloh, manažery vstupenek, účetní, režisérů, které budou užitečné pro operativní opatření.

Přihlaste se k odběru zpravodaje o speciálních nabídkách cestovního kanceláře (zpravidla je služba zdarma). Poštovní zásilky jsou samozřejmě nezbytné, ale provozovatelé zájezdů (nebudeme je inzerovat), kteří posílají až 50 zpráv denně na e-mail a není tak snadné se od nich odhlásit.

Získejte katalogy velkých tour operátorů. Mohou být odvezeny v kanceláři operátora, objednány poštou (pokud je tato služba poskytována) nebo na stánku operátora během výstavního období.

Navštivte mistrovské kurzy cestovních kanceláří (zpravidla jsou zdarma), kde odborníci budou hovořit o vlastnostech prodeje svých turistických produktů (hotelová databáze, cenová politika pro sezónu, rezervační technologie). Seznam hlavních tříd je zveřejněn na webových stránkách cestovního kanceláře a je zaslán na e-mail agentů. Zkuste pravidelně nejen v první fázi přesměrovat manažery k tréninku, koneckonců existují nové hotely, módní změny ve směrech a nové manažery se objevují u operátorů, což je žádoucí osobně se seznámit.

Zúčastněte se propagačních zájezdů, kde mají manažeři cestovní kanceláře možnost seznámit se s hotelovou základnou, navštívit výlety, prozkoumat turistické trasy a komunikovat s kolegy. Náklady na takové zájezdy jsou mnohem nižší než tržní cena a mohou tvořit pouze náklady na letenku, zbývající náklady hradí cestovní kancelář a hostitelská strana.

Vysílání zaměstnanců na propagační turné k účtu společnosti, je třeba si dát tu práci a na konci cesty, aby si zprávu v podobě odborných poznámek, fotografií a hotelové pokoje, v seznamu jízd a cen, rekreační střediska karet, přímých kontaktů mezi hostiteli, turistických průvodců, suvenýrů pro konstrukční kancelář.

Platba za účast na inzertní prohlídce manažera společnosti může být úplná, 50%, 30-20% - v závislosti na délce pracovního poměru zaměstnance ve společnosti nebo významu tohoto směru pro firmu.

Studovat bonusové programy provozovatelů a podmínky účasti. Bonusové programy poskytují možnost bezplatně se účastnit reklamních turné, mají zvýšenou provizi nebo dostávají cenné dárky pro dobrou práci.

PŘÍKLADY BONUSOVÝCH PROGRAMŮ PRO SPRÁVCE AGENTŮ TOUR

Od tour operátora "Intravel Stoleshniki"

1. Úroveň "začátečníka" - 35 000 y. e.

Při rezervaci od 16.06.2008 (datum rezervace rezervace) a po dobu 3 měsíců. (před 15. zářím 2008) za více než 35.000 dolarů, které obdrží manažer společnosti:

+ 0,5% pro zbroj, vyrobené od 9 dnů do 14 dnů před začátkem turné;

+ 1,0% na brnění, vyrobené z 15 dní až 28 dní před začátkem turné;

+ 1,5% pro zbroj, vyrobeno více než 29 dní před začátkem turné.

2. Úroveň partnera je 55 000 y. e.

Při rezervaci od 16.06.2007 (datum rezervace) a po dobu 3 měsíců. (před 15. zářím 2008) za více než ekvivalent 55 000 USD obdrží manažer společnosti:

+ 0,8% pro zbroj, vyrobené od 9 dní do 14 dnů před začátkem zájezdu;

+ 1,3% pro brnění, vyrobené z 15 dní až 28 dní před začátkem turné;

+ 1,8% u brnění, které se uskutečnilo více než 29 dní před začátkem turné.

3. Úroveň "nejlepšího partnera" - 80 000 y. e.

Při rezervaci od 16.06.2008 (datum rezervace rezervace) a po dobu 3 měsíců. (do 15. září 2008) za více než ekvivalent 80 000 dolarů, které obdrží manažer společnosti:

+ 1,0% pro brnění, vyrobené od 9 dní do 14 dnů před začátkem turné;

+ 1,5% u brnění, vyrobené z 15 dní až 28 dní před začátkem turné;

+ 2,0% pro brnění, provedeno více než 29 dní před začátkem turné.

Od tour operátora "Pantheon"

Zvýšená provize ve výši 11% - po 20. odeslaném zákazníkovi. Při rezervaci online bude vaše provize 12%.

Po prodeji 8 týdnů ubytování v konkrétním hotelu nebo řetězci hotelů, tj. 4 místnosti pro dva týdny ubytování nebo 8 pokojů týdně, dostane manažer nebo agentura týden volného ubytování pro dva.

Po prodeji 12 týdnů ubytování obdrží manažer nebo agentura týdenní balíček pro dva (včetně letenky).

Dále je třeba vytvořit interní postup pro spolupráci s touroperátory. Chcete-li to provést, potřebujete pravidla pro prodej prohlídek vaší agentury, ve kterých by měla být upřesněna sekvence akcí při provádění prohlídek spotřebitelů. Pravidla by měla obsahovat následující informace:

? postup placení zájezdů klienty;

? postup zrušení prohlídek;

? postup vrácení finančních prostředků;

? pořadí a složení dokladů vydaných cestovní kanceláří;

? seznam dokladů poskytnutých cestujícím o turné;

? seznam případných příplatků.

V budoucnu by prodejní pravidla měla být upozorňována zákazníky, nejlépe pod malbou nebo viset na přístupném místě pro prohlížení nebo v rohu spotřebitele. Vezměte prosím na vědomí, že obsah pravidel pro prodej zájezdů v agentuře by neměl být v rozporu s "Pravidly pro poskytování služeb pro prodej turistických produktů", schváleno. Vyhláška vlády Ruské federace č. 452 ze dne 18. července 2007.

Při práci s touroperátory neváhejte klást otázky a nebojte se chyb. Upozorňujeme, že zisk provozovatele přímo závisí na kvalitě práce cestovních kanceláří. Ale nezapomeňte, že v hlavní sezoně prostřednictvím manažerů cestovní kanceláře každý den jsou stovky dokumentů a nemohou si pamatovat všechny své turisty. Pokud něco požadujete, zkuste je v budoucnu splácet. Technologie se neustále vyvíjejí, ale lidský faktor v cestovním ruchu hraje velmi důležitou roli.

Jak otevřít cestovní kancelář?

V oblasti cestovního ruchu je nejen finanční stránka vydání, ale také jeho myšlenka na možnost cestování po celém světě. Tato firma umožňuje vytvářet nové známosti a naučit se mnoho nových věcí.

Co potřebujete k otevření cestovní kanceláře od začátku?

Před rozhodnutím o založení cestovní kanceláře je důležité pochopit, že na tomto trhu existují dva typy služeb:

 • služby cestovního ruchu, který vyvíjí trasu a zajišťuje veškeré organizační záležitosti
 • služby cestovní kanceláře. Prodává off-the-shelf prohlídky operátora a za to dostane procento provize

Agentury postupně pracují ve dvou oblastech:

 • domácí zájezdy
 • mezinárodní zájezdy

Je nutné okamžitě určit prioritní směr podnikání. Zvolte hlavní kategorii turistů, s nimiž budete pracovat.

Výhodnější pro velké město je otevření myčky. Přečtěte si pokyny, jak otevřít mycí automat od začátku: jaké potíže čekají, jakou ziskovost a jak budovat obchodní proces.

Při otevření cestovní kancelář jistě přijde vhod tento návod, LLC: kde a jak k dekoraci, jak si pronajmout pokoj, někteří touroperátoři volit a koho k pronájmu.

Jak založit cestovní kancelář?

1. Vybíráme organizační a právní formu. Daňový kód nabízí dvě optimální možnosti:

 • registrace cestovní kanceláře jako LLC (právnická osoba)

Žádný cestovní kancelář nebude odmítat pracovat s právnickou osobou. Registrace LLC - je pevnější a zásadnější přístup k podnikání. Úroveň důvěry klientů je vyšší než u cestovní kanceláře registrované jako IP.

Povinná dostupnost základního kapitálu. V důsledku toho registrace LLC vyžaduje více finančních investic než registrace IP.

 • registrace cestovní kanceláře jako individuálního podnikatele (fyzická osoba)

Malé náklady ve srovnání s otevřením LLC, balíček dokumentů - minimum.

Ne všechny cestovní kanceláře však pracují s cestovními kancelářemi registrovanými jako IP. Úroveň důvěry zákazníků je nižší než u cestovní kanceláře registrované jako LLC.

Zvláštní dokumenty pro otevření cestovní kanceláře se nevyžadují.

2. Při definování registračního formuláře stále existují několik organizačních otázek.

 • vyberte správné jméno
 • určete registrační adresu
 • Vyberte aktivity podle klasifikátoru
 • platit státní poplatek
 • v přítomnosti notáře podepíše registrační přihlášku

Navíc pro společnost LLC:

 • Určete velikost schváleného kapitálu (minimálně 10 000 rublů).
 • pokud je několik zakladatelů, je nutné stanovit velikost a nominální hodnotu podílu každého zakladatele

Vyberte si pokoj

Pro nově otevřenou cestovní kancelář je lepší vybrat útulný pokoj skromné ​​velikosti. Nejvýhodnější možností pro cestovní kancelář je pronájem malých prostor. Dostatečné množství 20 m² na průjezdném místě s vyspělou infrastrukturou a pohodlným parkováním.

Centrum města nebo místo přetížení potenciálních turistů je nejlepší volbou pro pronájem kanceláře cestovní kanceláře.

Zvláštní pozornost by měla být věnována označení. Měla by být jasná a šťavnatá. Neonová světelná krabička nebo volumetrická písmena udělají.

Vyzdobíme interiér cestovní kanceláře

Pokud potřebuje místnost opravu, musí to být provedeno. Je důležité si uvědomit, že klienti cestovních kanceláří nejsou chudí lidé. Oceňují pohodlí a komfortní prostředí.

Pro roh klienta poprvé, aby dostal konferenční stolek a pohovku. Přidejte korporátní identitu a turistické atributy do interiéru kanceláře.

Pro zaměstnance by měly připravit pracovní místa. Pro 2-3 osoby budou potřebovat stolní počítače, židle, počítače, telefony, kancelářské potřeby, jeden kancelářský regál a multifunkční zařízení s kopírkou, tiskárnou a faxem.

Vezměte vážně výběr poskytovatele služeb Internetu. Toto spojení s vnějším světem může velmi zhoršit podnikání, pokud se vyskytne slabá rychlost internetu nebo dokonce i horší systematické nehody.

Po všech přípravách můžete vzít zaměstnance.

Co řídit při výběru personálu

Pravidlo, které platí pro jakoukoli firmu.

Neberte své příbuzné a nejlepší přátele do práce! To není oblast činnosti, kde vám mohou poskytnout veškerou možnou pomoc. Přátelské vztahy velmi vzácně rostou do obchodních. Přijměte lidi, od nichž bude návrat.

V ideálním případě, pokud již mají zkušenosti s prací v cestovní kanceláři. Ale nejprve se pokuste vidět osobní vlastnosti kandidáta:

 • jeho způsob mluvení
 • jak správný je řeč a literární prezentace myšlenek
 • může oddělit hlavní od sekundárního
 • Mohu se zaměřit na úkol?
 • jak závažný je případ
 • jak se prezentuje ostatním
 • jak komunikovat s cizími lidmi
 • jak široký je jeho obzor
 • protože se týká konfliktů.

Cestovní kancelář pracuje s lidmi. Proto je kvalita žadatele důležitější než získané zkušenosti.

Nestačí 2-3 manažeři, kteří se budou zabývat prodejem, vyhledáváním a servisem klientů. Nejprve to můžete udělat bez účetního, programátora a čističe.

Plat, který motivuje zaměstnance, se skládá z platu SMIC (5554 rublů). Vše ostatní je zájem (bonusy) z uzavírání smluv se zákazníky. Ne šetřit na tuto část platu, pokud chcete být produktivní zaměstnanci ve vaší agentury.

Vyberte tour operátor

Otázka je o nic méně důležitá než volba poskytovatele internetu. Nesprávná volba operátora může také společnosti způsobit velké ztráty.

Aby bylo možné minimalizovat všechna rizika, stojí za to uzavřít smlouvu s nejméně deseti touroperátory. Polovina z nich by se měla specializovat ve vašem hlavním směru.

Například pokud cestovní kancelář pracuje na cestě do Egypta nebo Bali, pak polovina operátorů, se kterými se chystáte uzavřít smlouvu, musí pracovat striktně tímto směrem.

Při výběru cestovního operátora nezapomeňte být veden svým stupněm slávy, spolehlivosti, jak dlouho to funguje na tomto trhu. Procento odměny cestovní kanceláře za prodané poukázky činí 5-16% jejich hodnoty.

Odměny v počáteční fázi jsou malé. Jakmile se první skupina turistů vrátí z výletu, procento provizí se zvyšuje v závislosti na prodaných poukázkách. Každý provozovatel zájezdu má zájem o zvýšení prodeje, takže se mění podmínky spolupráce s potenciálními cestovními kancelářemi.

Dobrá pomoc je jediným základem pro vyhledávání výletů a tour operátorů. Nejvíce obyčejný tourindex.ru. Získání přístupu do databáze výrazně usnadní práci. Náklady na roční údržbu na místě jsou asi 26 000 rublů.

Mladá cestovní kancelář vám pomůže zaregistrovat se na stránkách tour-box.ru. Po registraci budete mít přístup k systému rezervací zájezdů.

Všechny přípravné práce jsou hotové. Můžete přijmout první zákazníky, ale kde je mohu získat?

Přilákat zákazníky

První zákazníci jsou na dlouhou dobu zapamatováni. Existuje mnoho způsobů, jak přilákat a... hodně.

Dokonce i ve fázi otevření cestovní kanceláře je žádoucí vytvořit vlastní webové stránky. To značně usnadní práci zákazníků. K dnešnímu dni je to nejúčinnější nástroj pro vyhledávání zákazníků.

Profesionálně vytvořená a správně spuštěná kontextová reklama může dramaticky zvýšit tok těch, kteří chtějí využít služeb cestovního ruchu.

Stejně důležité je zvládnout e-mailový marketing a vytvořit vlastní odběratelskou / zákaznickou základnu.

Není nutné ignorovat a psát známé vyhledávací možnosti:

 • reklamy v médiích
 • reklama na rozšíření a billboardy
 • rozhlasové zprávy
 • vysílání v televizi
 • připojení promotérů k distribuci letáků
 • ústně

Klienti mají někdy zvyk se objevit najednou, odkud vůbec neočekávají. Proto je pravidelně nutné uchovávat elektronický žurnál kanálu nových zákazníků. Na jeho základě provádět analýzu a statistiky.

Aby se noví zákazníci stali trvalými, často poskytují slevy, bonusy a pravidelně provádějí propagační akce.

Je výhodné otevřít cestovní kancelář: návratnost a ziskovost

Tři hlavní otázky před otevřením cestovní kanceláře.

 • Kolik stojí za otevření cestovní kanceláře?
 • Jak rychle se vyplácejí investice? Je to výhodné?
 • Jaký je očekávaný výnos?

Než odpovíte na první otázku, stojí za to pamatovat, kolik peněz bylo vynaloženo. Každý má vlastní investiční velikost. Vše je individuálně, takže čísla jsou velmi přibližné.

Podle nejkonzervativnějších odhadů jsou investice od 300 000 rublů. a vyšší.

Návrat k podnikání se správnou strategií a absence "úskalí" lze očekávat za šest měsíců.

A pak přijde ten nejdůležitější okamžik. Podržte, konsolidujte a sebejistě zaujměte místo v oblasti poskytování služeb cestovního ruchu.

Indikátor důvěry, který spolehlivě posílil svou pozici, je prodej 500 poukázek ročně. Po dosažení tohoto čísla se můžete spolehnout na stabilní měsíční čistý zisk v rozmezí 50 000-100 000 rublů.

Z čeho se skládá zisk?

Toto je procento cestovních dokladů prodávaných v cestovní kanceláři, s nimiž byla smlouva podepsána. Po prodeji se cestovní kancelář zajímá a převede zbývající částku na účet operátora nebo naopak. Za prvé, celá částka je poskytnuta provozovateli a operátor pak převede procento na agenturu.

Poměrně široký koridor rozsahu hranice čistého zisku závisí na sezóně. Turistický podnik je sezónní typ podnikání.

Mrtvá sezóna: kdo je varován - je ozbrojen

Pro nově vytvořenou cestovní kancelář je mimo sezónu největší test. Během prvních dvou let bude plánování ztrát nejmoudřejším rozhodnutím. Ale to nestačí.

Pokud se k této záležitosti přiblížíte, měli byste se začít připravovat na zimu v dubnu před nadcházejícími květnovými svátky.

Během mimo sezóny je zde systém slev. To se dělá zvlášť s cílem přilákat turisty a zůstat nad vodou.

Další typy příjmů, pokud nejsou lidé, kteří chtějí jít na dovolenou:

 • služby podpory víz
 • nezávislý prodej letenek

Hlavní činností je budování klientské základny. V mrtvém období mohou zákazníci vždy nabídnout výlety do rekreačních domů a domácí zájezdy po Rusku.

Jak vytvořit cestovní kancelář: další strategie

Když je cestovní kancelář pevně na nohou, stojí za to přejít na novou fázi vývoje. Je smysluplné, aby cestovní kancelář zaregistrovala jako cestovní kancelář.

Při masových prohlídkách mohou být kvůli velké konkurenci potíže. Proto je nejprve lepší zaměřit se na vytvoření individuální prohlídky pro své stálé zákazníky. Zde můžete nastavit ceny.

Dále bude nutné:

 • získat pojištění odpovědnosti
 • zadejte jednotný federální rejstřík cestovních kanceláří

Jak otevřít cestovní kancelář pro franšízu

Velmi dobrá volba pro nováčky v cestovním ruchu. Existují dva typy franchisingu:

 • nezávislé cestovní kanceláře federálního významu s rozvinutou regionální sítí
 • obchodník s cestovními kancelářemi

Není snadnější si koupit franšízu pro cestovní kanceláře?

Samozřejmě, toto je nejjednodušší řešení. S akvizicí franchisingu máte všechny podmínky, abyste v prvním roce nezklamali a neletíte z tohoto trhu.

 • připravený obchodní model
 • připravená značka
 • spojení s touroperátorem
 • dobře zavedených obchodních procesů

Musíte si vybrat kvalitní povolení. Samozřejmě, že to stojí peníze, ale tato investice je zaručena, že ochrání vaši cestovní kancelář před bankrot.

Na ruském trhu jsou známé turistické franchisingy:

 • Horké zájezdy (http://www.hott.ru)
 • Orange (http://apelsin.travel)
 • 1001 turné (http://www.1001tur.ru)

A aby jste se drželi krok s vývojem na trhu turistických obchodů, nezapomeňte se řídit novinkami Rosturismu, držte ruku na pulsu a pravidelně se podívejte do zákona o cestovním ruchu.

Jak otevřít cestovní kancelář doma?

Bohužel, odborníci to nedoporučují. Neexistují prakticky žádné úspěšné příklady. Otevření cestovní kanceláře doma není solidní, nezpůsobuje důvěru turistů a vytváří další menší problémy. Ano, a pozvat lidi do kanceláře je mnohem úctyhodnější než jejich byt. Samozřejmě, můžete uspořádat setkání s turisty na veřejných místech, ale dopad takových schůzek je sporný.

Pro manažery podniků to bude zajímavé: jak je vypočítána dovolená zaměstnanců?

Kontroly Rospotrebnadzoru nejsou strašné, pokud jsou k dispozici v tomto článku.

Cestovní kancelář

Většina z nás se setkává s cestovní kanceláří ve stavu klienta. Po více či méně známém seznámení se s jeho prací a jednoduchých (na první pohled) mechaniky cestovního ruchu podnikání, mnoho lidí si myslí: "Neotevřejte cestovní kancelář a já?". Připravme si v tomto článku cestovní kancelář a podívejte se na něj zevnitř.

Cestovní kancelář jako podnik

Rolem cestovního agenta v "potravinovém řetězci" cestovního ruchu je maloobchodní realizace zájezdů (zájezdů). Cestovní kancelář neposkytuje samostatné balíčky jednotlivých částí prohlídek: vstupenka, hotel, setkání na letištích, exkurze. V těch vzácných případech, kdy agentura vybírá různé komponenty od různých dodavatelů a prodává balíček v komplexu, striktně řečeno, v tomto případě vykonává funkci cestovního operátora (závod zájezdů). Dnes právo omezuje agenturu v tomto právu (obal).

Zisk agentury činí 10% až 12%, méně často - z 8% na 15% celkových nákladů na turné. Obvyklá praxe je, když cestovní kancelář převede částku na cestovní kancelář po odečtení provize. V případě některých forem dohody však cestovní kancelář pravidelně vyplácí agentuře své provize.

Nejčastěji cestovní kancelář zaměstnává 2-3 cestovní kanceláře. V odborné terminologii prodejce zájezdů - manažerem, i když nemá žádné podřízené. V typické kanceláři je k dispozici pravidelný kurýr. V sezóně, aby mu pomohl obvykle najal asistenta. Před několika lety, kurýr provádí velké sumy při platbě v hotovosti s cestovními kancelářemi. Tlak ze zákazu státní na velké hotovostní platby mezi právnickými osobami, jakož i vyrovnávací atrakce pro zločince - a kurýrů občas běžel s penězi, a bandité vyloupil jim - tyto faktory byly přeloženy většina plateb do banky.

Zdroje klientely cestovní kanceláře

Nejúčinnějším kanálem je slovo z úst a opakované nákupy. Je zřejmé, že nováček bude muset dlouhou cestu najít tento hlavní zdroj klientely. Aby se loajalita turistů zvýšila, agentury často využívají slevy, především pro své stálé zákazníky. Mělo by být zřejmé, že 5% sleva je pro cestovní kancelář velmi vážnou částkou. To snižuje jeho provizi o polovinu a prakticky nuluje zisk. Sleva vyšší než 10%, pokud je poskytne cestovní kancelář, by měla klienta upozornit. Byly případy, kdy tato výše slev předcházela úmyslné nebo nedobrovolné zkáze společnosti.

Dalším zdrojem zákazníků pro cestovní kanceláře jsou stránky a call-center Tour operátory partneři a agenturní sítě. Malé cestovní kanceláře, zpravidla nemohou dovolit mít efektivní webové stránky: jedinečný obsah, který by přilákat provoz, to je velmi drahé a omezené území, které zaměstnává cestovní kancelář, a dělá brání ekonomická proveditelnost investice do tohoto místa. Ve stejné době, mnoho cestovní kanceláře mají své vlastní webové stránky na internetu, který ukazuje umístění kanceláře, kontakty a jména manažerů, stejně jako poskytovat low-cost a vyhledávací widget kurortovedeniya zájezdy od specializovaných dodavatelů. To umožňuje, aby o něco déle „pod nadpisem“ agentury místě těch pár turistů, kteří tam cílevědomě jdou. Naopak, místo velké sítě cestovních kanceláří je často hlavním nástrojem pro přilákání turistů z jakéhokoli města a čtvrti nešel návštěvníka, vždy po ruce bude cestovní kancelář síť, v níž budou požádáni, aby si koupit lístek.

Rozvoj internetových technologií umožňuje dnes zaměřit reklamu pouze na svůj volební obvod. Takže Yandex.Direct a Google AdWords poskytují geotargentní služby a agentura může zaměřit marketingový rozpočet pouze na své území.

Cestovní kanceláře v práci

Sítě cestovních kanceláří

Zaměřme se na historii. V Sovětském svazu byl cestovní ruch přístupný několika skupinám a kontrole KGB, které zasahovaly do rozvoje mezinárodního cestovního ruchu, přesto však i v té době existovalo několik síťových entit. Především je to Intourist a Sputnik. Ale se změnou režimu tyto firmy nebyly příliš konkurenceschopné na trhu cestovního ruchu, nicméně, dnes Intourist částečně získal ztracenou půdu. V devadesátých letech vstoupili na trh soukromí. Na konci devadesátých let se objevila žádost o konsolidaci a objevily se první sítě. Krize v roce 1998 přispěla k velmi rychlému růstu "Sítě pořizovacích výletů".

Agentura sítě může být rozdělena do dvou kategorií: nezávislé a sítě cestovních kanceláří. Výhodou nezávislých sítí je volnější produktová politika. Tyto agentury nejsou povinny provádět žádný prodejní plán pro určitého cestovního ruchu. Zároveň jsou sítě významných tour operátorů podporovány velkým množstvím reklamních a efektivních telefonních center cestovních kanceláří "tatínek" a "maminky".

Agenční sítě jsou také rozděleny na franšízující subjekty a takové sítě, kde jsou kanceláře přímo řízeny mateřskou společností. Vzhledem k tomu, že maloobchodní cestovní ruch je přirozeně malým podnikem, franšízové ​​vztahy byly úspěšnější. V tomto případě zůstává cestovní kancelář malá a je vlastněna soukromým vlastníkem, ale používá známou značku a drahé technologie. Pouze několik sítí se vyrovnalo s problémem spravovatelnosti velkého počtu prodejních míst ve vlastnictví centra. Nejpozoruhodnějším příkladem je "klub VKO", jehož podíl v roce 2010 koupil mezinárodní koncern TUI.

Základní hrozby pro obchodní zástupce

Co byste konkrétně nemají cestovní kanceláře - přijímání hovorů, hledala možnosti pro turisty, nalil kávu cestovat, jsem vyjednával s cestovní kanceláří - všechny tyto akce mají za cíl splnit dvě a pouze dvě funkce na trhu, za kterou dostane svůj podíl z cestovního ruchu. Toto poradenství a prodej cestování, totiž stanovení práv turistů na výletě v okamžiku platby. Obě tyto funkce jsou v rámci historického hrozbou, že brzy bude jednodušší získat a levnější bez cestovní kanceláře.

Turistické poradenství

K dispozici jsou zkušení a kvalifikovaní cestovní kanceláře, kteří osobně navštívili padesát zemí. Znalosti, kompetence a osobní zkušenosti jim dovolují konkurovat kvalitě a přesnosti informací, které lze okamžitě a bezplatně přistupovat na internetu. Většina zaměstnanců cestovních kanceláří, obchodních manažerů však navštívila méně než deset propagačních zájezdů. Často turisté ví víc než cestovní kancelář, nebo alespoň půl hodiny zjistí všechno ve směru zájmu. Hrozba "odnětí cestovní kanceláře role konzultanta" se stále rozvíjí, a to alespoň ve třech směrech:

 • Růst kvality regionálního obsahu na portálech a webových stránkách cestovních kanceláří, stejně jako formy jeho předkládání (především video). To usnadňuje tok reklamy z papírových nosičů ve prospěch portálů, který poskytuje internetové vydání s ekonomickým základem.
 • Vývoj algoritmů vyhledávačů. V první desítce distribuce vyhledávání téměř vždy upadnou jen dobré materiály a brzy v horní části problému budou obsahovat výhradně relevantní a kvalitní stránky.
 • Rozvoj sociálních sítí a služeb recenzí turistů nejen umožňuje přijímat "oficiální", přesné a pečlivé informace, ale také názory a rady cestujících, kteří se blíží z hlediska potřeb a životního stylu.

Míra důvěry v znalosti z cestovních kanceláří-prodejců se tak sníží a z míst s vysokou důvěrou se naopak zvýší. Potřeba kontaktovat cestovní kancelář za radu pro většinu turistů prostě zmizí.

Nákup a prodej prohlídky

Dnes existují omezení, proč nakupuje malý počet turistů z místa cestovního ruchu. Avšak dopad všech těchto příčin v příštích letech klesne.

 • Na rukách rukama, zatímco nejsou dostatečné "skutečné" kreditní karty. Většina karet je "výplatní" a nákup těchto karet na internetu je omezen. ALE! Na rukou části obyvatel, kteří kupují povolení - mnohem vyšší procento bankovek vysoké kvality. Banky netrvají stálé a trvale se "spokojují" svým zákazníkům.
 • Důvěra v kreditní karty, zejména při výpočtu na internetu, je omezená. Existuje však protipříklad - značky. Na internetových stránkách velkých a dobře známých tour operátorů není nákup tak nebezpečný, navíc jsou na trhu již aktivní platební zprostředkovatelé jako ChronoPay, PayPal atd. Jejich podnikání je právě zabezpečení plateb.
 • IT technologie zcela nevyřeší problémy, které mohou vzniknout při zrušení nebo změně brnění. Ale můžete prodat pouze část produktu (tvrdé zbroj) na kreditní kartě a na konci dne může být řešení těchto druhů problémů zpočátku organizováno ručně.
 • Víza. Masová "bezvízová" Turecko, Egypt, Thajsko, Ukrajina je již obrovskou součástí trhu, která se stane lokomotivou online prodeje. Evropa však není tak mrzutá, jaká uvádí tisk: v roce 2010 došlo ke sjednocení vízové ​​formy a dalším krokem jsou evropská vízová centra ve všech velkých městech.

Cestovní kancelář je tedy podnik s nízkou marží, který je pod historickou hrozbou. Samozřejmě, roky a roky projdou před významným procentem "dovolené" z kanceláří agentur na internetu. Bude také nutné uspořádat komplexní a individuální prohlídky, které pro skutečné profesionály jsou chléb a máslo. Konečně, i během krize, cestovní ruch roste ve všech zemích a zřejmě bude i nadále růst. Co způsobí, že proces přechodu zákazníků na internet bude méně nápadný? Nicméně, dnes otevřel novou cestovní kancelář v naději, že si rychle a snadno vydělávám, nedoporučuji.

Jak se cestovní kancelář. Pohled zevnitř

Pravděpodobně se nedopustím, když předpokládám, že chcete cestovat nezávisle. Někdo nedůvěřuje cestovním kancelářím, někdo šetří své služby a někdo se jen chystá na přípravu cesty a rezervace. Nebo možná, naopak, jste tak zkušený v cestovním ruchu, že chcete tam pracovat, nebo dokonce otevřít svou cestovní kancelář?

V každém případě se domnívám, že budete mít zájem vědět o vnitropolitickém turismu. V této poznámce budu alespoň informovat o té části této činnosti, kterou vím z vlastní zkušenosti. Možná budu schopen odhalit některé mýty, ať už pozitivní nebo negativní, a odpovědět na časté otázky.


Peníze od turistů :)

Jak velký je zisk v turistickém průmyslu?

Než mluvíte o procentu marže, je rozumné rozdělit cestovní kanceláře na cestovní kanceláře a cestovní kanceláře. Pokud je to hrubé, je rozdíl mezi nimi cestovní kanceláře sami tvoří turistický produkt a agentury prodávají turistům. A co je důležité, je sám operátor, který vyjednává se zahraničními partnery (hostitelskou stranou) o cenách. Tato uspořádání mohou být zcela odlišná. Například, operátor se aktivně angažuje v Thajsku, má v tomto směru mnoho prodejů, velký potenciál, a v tomto případě mu partner nabídne dobré procento hotelů. Ale stejný subjekt nemůže být zapojen do Evropy, pak bez ohledu na to, jak obří turistiky v Thajsku, nebyl procento Evropy, bude to mít menší i než jakékoli prohlášení, které je obecně menší a méně známá než je on sám, ale hustě pracuje s Evropou.

Procento partnerů se může lišit. Obvykle je to 15-20%. Pokud má provozovatel velké objemy prodeje nebo některé osobní vztahy, někdy 25-30%, je výjimečně výjimečně, s výjimkou 35-40%, ale to jsou jen ojedinělé případy. Stává se, že partner chce ve větší míře projevuje na trhu, a jak pracuje jako operátor, má jakousi „akcie“ s distribucí vysoké úrokové sazby, ale je to buď na začátku práce těchto stejnými partnery, nebo dlouhé, aby jim objevit nebo znovuobjevit, nebo v nízké sezóně, kdy k nim nikdo nepůjde a budete muset prodat alespoň za kolik.

Existuje také obrácená situace, kdy je procento sníženo. Například partneři, a tak je vše v pořádku, ale najednou je osloven tour operátor, se kterým nepracovali dříve, s jednorázovou žádostí a bez zjevného potenciálu, nebo starý operátor snížil objemy. V tomto případě klesne procentní podíl na 10-15%. Ale méně než 10% obvykle nedochází.

V cestovní kanceláře situace je zcela odlišná. Přímo s partnery (hostitele) nefungují. Koneckonců podle našich zákonů mohou cestovní kanceláře přímo spolupracovat se zahraničními zeměmi, uzavírat smlouvy se zahraničními partnery a převádět peníze na ně. Přihlášení do rejstříku cestovních kanceláří je možné pouze za dodržení řady podmínek a dostupnosti finančních záruk. A není to snadné, proto se ti, kteří se rozhodnou otevřít své cestovní kanceláře, zpravidla otevřou agentury, nikoli provozovatelé. No, pokud je tomu tak, pak agentury nemají co dělat, ale vezmou hotový produkt od tour operátorů a nabídnou to turistům. Ovšem operátoři potřebují jíst, takže ti, řekněme, 20%, které obdrželi od partnerů, se rozdělí na polovinu: 10% opustí a 10% dá agenturám. Samozřejmě se stává, že provozovatel je velmi laskavý nebo má prokázanou krmnou agenturu, ke které může zvýšit procento. Další dobré procento agentury má možnost dostat se v případě, že samotný provozovatel z partnerů nedostal 20%, ale více.

Ale možná naopak: pokud se operátor místo 20-25% zlomil jen 10-15%, je pochopitelné, že je nedá kompletní agentuře.

Proč potřebujete cestovní kancelář?

Z tohoto všeho se může zdát, že cestovní kancelář je makléř čisté vody, který nakupuje hotely pouze v zahraničí, prodává je agenturám a již je prodává turistům.

Ne, ne zprostředkovatele. Koneckonců, prohlídka není jen rezervace hotelů. Jedná se o letenky a transfery. A pokud nejste na cestách na dovolenou, ale prohlídka, cestovní kancelář se podílí na tvorbě a v celém svém turné programu. To znamená, že je to on, kdo rozhoduje o tom, co to je, co bude mít každý den, co vidíte, co bude logistika, doky všechny detaily, rezervovat autobusem nebo autem (v závislosti na počtu turistů), souhlasí s průvodci do restaurací, kde vás budete mít oběd a večeři, a tak dále. d., atd. n. Někdy se, samozřejmě, že přijímající strana bere všechny tyto otázky úplně u konce, ale to se stává často není, či spíše, nestává častěji, než se stane. Zvláště pokud je turné individuální, ne standardní skupina.

Takže bych chtěl říci, že tato agentura působí jako zprostředkovatel mezi cestovním ruchem a tour operátorem, protože prostě nedělá nic víc než obvyklý prodej hotového výrobku. A turisté, a to z větší části, by bylo výhodnější požádat cestovní kancelář okamžitě o prohlídku, které by obcházelo agenturu. Nejprve však ne každý cestovní kancelář přímo spolupracuje s turisty, a za druhé, pokud se tak stane, cena pro turisty je častěji než pro agentury. Vzhledem k tomu, že je pro něj výhodnější spolupracovat s agenturou, podniknou více než jedno turné najednou a několik časů se objeví znovu. To znamená, že agentura pro tour operátor - druh kupujícího-velkoobchod. :)

Vy, přátelé, se můžete zeptat: proč se často stává, že různé cestovní kanceláře mají úplně odlišné ceny za absolutně totožnou prohlídku? Je to jednoduché. Nikdo jim nezakazuje, aby vykonávali svou extra práci! Ano, a mohou pracovat od různých cestovních kanceláří, od kterých oni sami dostanou jiné procento.

Co další cestovní kanceláře vydělávají?

 1. Víza. Tam je takový. Vezměte průměrný Schengen. V servisním centru stojí 60 eur. V případě, že turista je vízum prostřednictvím cestovní kanceláře, spolu s jejich turné (rezervace hotelů), pak, zpravidla to bude trvat 75-80 eur. Zaprvé, ne každá cestovní kancelář má právo žádat o víza pro turisty na konzulátu. K tomu musí mít na konzulátu zvláštní akreditaci a opět přijímá většinou pouze cestovní kanceláře a dokonce i když jsou splněny určité podmínky. To znamená, že to není ani tak: tour operátor chtěl vydat víza, požádal konzulát a získal akreditaci. Ne! Je to dlouhý byrokratický proces krmit hromadu doklady prokazující, že provozovatel je opravdu vážná, pošle turistů do této země, a tak dále. D., a tak dále. N. pouze v případě, že provozovatel akreditaci může žádat o vízum turistické doklady o sazbách poplatek za služby. Ty firmy, které nemají akreditaci, a to i při pohledu na tento návod k obsluze a sloužil na víza přes to, samozřejmě, že mu procenta. Obvykle je cena agentur za vízum 70 eur. To znamená, že zhruba z každého víza od cestovní kanceláře nakonec dostane 5 eur. Je to hodně?
 2. Zdravotní pojištění. Obvykle se cestovní pojištění prodává ve výši 1 euro za den. To znamená, že pokud cestující cestuje po dobu 10 dnů, pak 10 eur bude vzat pojištění od něj. Upřímně řečeno, nevím, jak agentury tvoří cenu pojištění, vím jen, že její cena je velmi malá: asi 25-50 centů denně. Ale na druhé straně, jaký významný obrat peněz může být vůbec, pokud firma vydělá maximálně 7-8 eur za turistu na 10-denní prohlídku?
 3. Letenky. Mnoho cestovních kanceláří, které samy vypíše vstupenky na turisty, vezmou 300-500 rublů pro jejich registraci. Stále existují agregátoři letectví, jako jsou například všední dny a další, ve kterých si firmy mohou zakoupit vstupenky. Některé z nich daly své ceny nižší než ceny leteckých společností.
 4. Směnné kurzy. Cena cesty do zahraničí je vždy spojena s eurem, dolarem, jenem nebo jinou přiměřenou měnou. Nyní již nemáme zákaz volat cenu turistům v měně, ale přijímat platbu, podle našich ruských zákonů mají firmy právo pouze v rublech. Proto, často vedle ceny turné, můžete vidět postscript: "Platba se provádí v rublech v kurzu centrální banky v den platby + 2%." K dispozici je + 1%, další + 3%. Mnozí si myslí, že tyto stejné 1-3%, které jsou převzaty nad náklady na turné, jsou odměnou cestovní kanceláři za služby. Ve skutečnosti z nich firmy nemají penny. Jak jsem již řekl, partneři vystavují cestovní kancelář cenu v měně, cestovní kancelář z agentur a agentury s turisty se ruble. Prohlídkový operátor však musí peníze převést v měně. To je pro konverzní kurz banky prostě provize - stejné 1-3%.

O cestovních kancelářích, myslím, že jsem ti všechno říkal. Teď se podíváme na druhou část naší historie, a to:

Kolik řídí prodejce zájezdů?

A tady obecně nezávisí na tom, kde pracuje správce: v cestovním kanceláři nebo v agentuře, protože systém výpočtu úroků je téměř všude stejný: je to 1-2% nákladů na turné. Navíc 2% je již velmi dobré a můžeme předpokládat, že tento manažer má velmi štěstí. Ovšem tito, kteří napsali, že vedoucí pracovníci stále mají plat, samozřejmě měli pravdu. Obvykle je to opravdu, ale jeho velikost je stanovena vedením firmy a každým vlastním manažerem. V takových případech však obvykle existuje bar, na který manažer pracuje bez zájmu. Máme například tento bar - 1200 eur za měsíc. To znamená, že když přinesem marže ze všech turné, které jsem prodal na 1200 eur za měsíc, pak po tomto čísle začne mi připadat 1%. Stává se mi to nejvíce 4 měsíce v roce: v prosinci a lednu, kdy turisté cestují do Finska masivně av srpnu a září, kdy se vydávají na sledování migrace zvířat v Africe. Zbytek měsíců v roce jsem na platu, a i kdybych něco prodal, pak když měsíční marže nedosáhla baru, nemám zájem. Zároveň se v naší společnosti nepovažují platy správců za nejnižší v odvětví cestovního ruchu, i když je stále nejvyšší čas na zvýšení platu, zaplatím za to. :)

Ale já například vím, že dívka z jiné společnosti, která má plat 20 tisíc, ale popruhu 1500 eur a úroky, i když spustit více než jeden měsíc v roce, než já, jak sedí na frekventovaném místě, je stále produkován ne každý měsíc. A také znám svou tetu z třetí kanceláře. Jeden z nich má plat 10 000, v žádném případě nejsou žádné pruhy a účtují 1,5%. Druhý - bez platu, bez popruhu, dostane holý 2% a nějak to funguje. Pro mě je to tajemství, být upřímný. Co má mít objem prodeje, aby získal alespoň něco?

Obecně je to tak nějak.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se prosím. :)