Co dělá náborová agentura

Náborová agentura je prostředník mezi uchazeči o zaměstnání a zaměstnavateli na trhu práce. Jejich profesionální činnost spočívá nejen v výběru, ale také v hodnocení uchazečů o volná pracovní místa, které oznamují vedoucí podnikatelé, průmyslové nebo institucionální instituce. Výběr kandidátů v pracovních agenturách se provádí pomocí analýzy kompetencí žadatele a jeho osobní korespondence na požadované místo.

Náborová agentura: podstatu práce

Často náborová agentura je zaměňována s pracovními firmami. Zaměstnanci náborových agentur pracují pro zájmy potenciálních zaměstnavatelů. Při výběru uchazečů o zaměstnání pro pozici se seznamem jejich požadavků jako návod k akci.

Občané, kteří hledají práci, mohou požádat o náborovou agenturu. Ale ne to, že zde najdou to, co hledají. Náborová agentura je zaměstnavatelským nástrojem pro zaměstnávání instituce nebo podniku.

Například, pokud agentura požádá inženýra až do 40 let s profilovým vzděláním, který má 5 let praxe, pak se náborář jednoduše nebude zabývat kandidáty s jinými daty. A i když nalezne muže ve věku 42 let s potřebnými zkušenostmi a zkušenostmi, pak už bude nevhodným kandidátem.

Zaměstnavatelé jsou ochotni platit za služby k nalezení vhodných kandidátů, takže mají právo diktovat své podmínky. V praxi je práce agentury následující: žadatelé podávají žádosti a podstoupí krátký rozhovor. Poté se jejich životopis usadí v databázi agentury.

Současně může osoba, která přišla k pohovoru, chybně věřit, že náborář představuje přímo organizaci nebo firmu. Ne, představuje konkrétní osobu: zaměstnavatele, který požádal o hledání zaměstnání.

Možná, že po prvním rozhovoru nebude člověku nabídnuto vhodné místo. Jakmile se však objeví, náborář určitě skontaktuje specialisty a nabídne mu novou práci.

Jak vzniká databáze náborových agentur

Na otázku, co dělá agentura pro zaměstnanost, existuje jednoznačná odpověď: hledání kandidátů na volná místa pro konkrétní zaměstnavatele. To ale neznamená, že zástupci náborové služby jednoduše monitorují svou databázi a vydávají vhodné kandidáty. Samotná tvorba základny je komplexní a zdlouhavý proces.

Kromě toho, že prostřednictvím osobního odvolání může dobrý odborník v databázi získat z těchto stránek najít práci. Povinností náborových agentů je skenování životopisu, které uchazeči umístí na profilové portály. Mezi nimi existuje mnoho aplikací od vrcholových manažerů, manažerů různých řad a dalších vysoce profesionálních jednotek.

Náborové se často seznamují s reklamami v tištěných médiích o hledání práce. Někdo ze specialistů, kteří hledají, se může také dostat do databáze agentury.

Konečně v rámci headhuntingu se mohou k základně dostat i klíčové specialisté z prestižních firem. Často se stává, že při vykonávání příkazu k výběru vysoké pozice pro vrchního manažera jsou náboráři následně konfrontováni s odmítnutím osoby, která je najala.

Pokud se vůdce rozhodne zůstat ve své pozici, pak nic nemůže zabránit personálním důstojníkům, aby je přivedli na svou základnu. Nezáleží na tom, jak se jeho profesní život rozvinul, zkušenost hlavy zůstane v archivu agentury. Možná později přijme nabídku zaměstnání od prestižnější společnosti, jejíž vedení se zase obrátí na náborářů.

Internet je největším zdrojem doplnění databáze pro vyhledávání specialistů. Místo, kde jsou umístěny životopisy a vyloučena aplikace uchazečů o zaměstnání, je geografickým faktorem. Zde najdete specialisty, kteří jsou již připraveni k přesunu a vstoupit do nové pozice.

Samozřejmě, že s každým žadatelem ze sítě není možné provést osobní pohovor, ale telefonní spojení opět umožňuje oddělit od obecného množství opravdu dobrého odborníka.

Dobře vytvořená databáze je "tváří" náborové agentury. Profesionalita náborářa se projevuje schopností hledat hodnosti a vybrat to nejlepší.

Kdo má větší šanci dostat se do databáze náborové agentury

Základna nemůže získat žádného uchazeče o zaměstnání, bez ohledu na to, jak přesvědčuje jeho životopis. Příležitost být tady přímo závisí na tom, jaký dojem nastudoval na náboráři. Vše je rozhodnuto rozhovorem.

Hlavními kritérii pro potenciální žadatele o vstup do databáze jsou:

 • vzdělávání;
 • pracovní zkušenosti;
 • věk (upřednostňují se specialisté do 40/45 let);
 • úroveň kompetence (je možné, že kandidátovi bude nabídnuta řada testů na jeho specializaci);
 • osobní vlastnosti.

Především náboráři oceňují zdrženlivost, dobré chov a jasnost řeči. Zároveň je pro ně relevantní i míra odpovědí na odpovědi na komplikované situační otázky.

V týmu personálu náborové agentury musí existovat psycholog. Často je to jeho rozhodující slovo - přivést člověka na základnu nebo ne. Tam je jen málo šancí pro odborníka dokonce s metropolitní vzdělání a deset let zkušeností v průmyslu, jestliže on je chycen a omezený v rozhovoru. Z takového kandidáta psycholog těžko vytáhne i osobní informace, natož profesionální.

Existuje ještě méně šancí pro kandidáty, kteří se chovají arogantně vzdorovitě. Ambice by měly být podpořeny profesionální solventností nebo hodnou finanční situací, která v žádném případě není v současné době pro osobu k prokázání.

Samotná skutečnost, že se žádá o náborovou agenturu, naznačuje, že v minulosti měl žalobce problémy. Pracovníci personálních agentů ukazují, že lidé se zdráhají hovořit o jejich selhání nejčastěji. Například je pro ně vždy obtížné vysvětlit, proč museli opustit své předchozí místo práce. A někdy je to důvodem selhání na kariérním žebříčku.

Přehánění sebe sama je nepřijatelné. To naznačuje nedostatek mysli, indiscretion a neschopnost skutečně posoudit sebe za navrhovaných okolností. Každý, kdo tvrdí, že má v databázi náborovou agenturu, by si měl vzpomenout, že zkušenosti a vzdělání nejsou základním kamenem hledání zaměstnání.

Hodně určuje emoční stabilitu, vytrvalost a dobré chov. Všechny tyto vlastnosti jsou určeny náborovými pracovníky jako výsledek jediného rozhovoru. Proto je nutné pro ni velmi pečlivě připravit.

V jakých případech se jedná o skutečné služby agentur práce

Dokonce i náborové společnosti největších společností využívají služby náborářů. To je velmi výhodné, protože databáze agentury shromažďuje skutečně nejlepší odborníky. Samozřejmě, hodně záleží na pověsti agentury. Nic však nebrání tomu, aby předseda podniku nebo instituce předem s ním seznámil.

U malých firem je počet zaměstnanců, který nepřesahuje 100 osob, což je nejpohodlnější způsob, jak dokončit tým. Někdy v takové společnosti neexistuje personální služba. V tomto případě mohou problém náboru vyřešit pouze náborové agentury.

Nejčastěji jsou jejich služby využívány, pokud je potřeba výběr:

 • vrchní manažeři;
 • střední odborníci;
 • administrativní řízení;
 • odborníci na technické a technické služby;
 • IT specialisté.

Navíc prostřednictvím agentury pro nábor pracovníků jsou někdy vybráni pracovníci velkých výrobních společností. Důvodem toho všeho je velmi jednoduché: principy práce personální agentury dávají vedoucímu výroby důvěru, že personál bude vybrán kvalitativně.

Služby náborových agentur jsou relevantní v případě:

 • nedostatek vnitřního personálu na pracovišti;
 • nadcházející globální nábor pracovníků;
 • nedostatek přínosu získávání vlastních zdrojů;
 • hledání kandidátů na místa řízení;
 • potřebu meziregionálního vyhledávání.

Tyto služby se také využívají, když je potřeba kvalifikované konzultace o situaci na trhu práce. Koneckonců v každé takové agentuře existuje povinná poradenská služba.

Konečně, služby náborových agentur budou nezbytné, pokud manažer potřebuje rychle najímat pracovníky a řešit sezónní profesionální úkoly. Například to je zvláště důležité pro agrární sféru, kdy je otázka sklizně nebo třídění zemědělských produktů akutní.

Výhody uplatnění na náborovou agenturu

Veškeré profesionální služby náboru umožňují šetřit čas a pracovní síly podniku. Požadavek na nábor pracovníků je vysvětlen tím, že HR specialisté ve společnosti se zbavují únavného hledání specialistů. Nebudou muset inzerovat v profilových publikacích nebo vést rozhovory sami.

Sekretářka v této produkci uvolňuje čas na řešení profesionálních intraporporních úkolů. Zbaví se únavné potřeby reagovat na stejné výzvy žadatelů. O organizačních otázkách rozhodují profesionální náboráři.

Na základě výsledků spolupráce s takovou agenturou je zaměstnavatel zaručen, že přijme personál, který splňuje všechna jeho dříve ohlášená kritéria.

Například náboráři často nespolupracují s podniky, kde dochází k pravidelnému obratu. V takových případech je manažer požádán, aby nejprve vyřešil své vnitřní administrativní problémy a poté se zapojil do personální práce. Jsou-li splněny všechny tyto podmínky, musí být vyhrazeny náborové agentury a zaměstnavatel.

První náborové organizace se začaly objevovat v postsovětském prostoru, kdy byl zrušen systém distribuce mladých odborníků po ukončení studia na vysokých školách nebo na profilových lycích. Nuceni najít vlastní pracovní místo, mladí odborníci byli ztraceni. Často se dokonce i červené diplomy ukázaly jako nevyžádané.

V devadesátých letech se poprvé objevily náborové agentury, protože počet nezaměstnaných mladých profesionálů byl přímo úměrný uzavíracím podnikům. Hospodářský kolaps, který země v té době zažívala, byla doprovázena administrativním zmatením na všech úrovních.

V současné době jsou náborové agentury jako subjekty podnikatelské činnosti velmi důležité. Přinášejí objednávku jak na postup při hledání zaměstnání, tak na postup vyhledávání zaměstnanců.

Náborová agentura: spolupracujeme správně

Pokud máte vlastní firmu - ať už velkou nebo malou, maloobchod, výrobu nebo služby, pak se věnujete náboru. Můžete to udělat dvěma způsoby: samostatně nebo pomocí agentury pro nábor zaměstnanců.

Co je to náborová agentura (brzy SC), jak to funguje, zdá se, že každý to ví. Nicméně fóra specialistů na personální management, vedoucí oddělení a vlastníky podniků jsou plné různých názorů na práci kosmické lodi. Někdo je oklamán, někdo je potěšen, někdo vůbec nepomáhá.

V příštím příspěvku HR série budeme hovořit o tom, jak správně pracovat s personální agentury: jak efektivně postavit práci s odborným kosmické lodi investovat minimálně prostředků, a získat maximální výsledky - k vyzvednutí přes CA vhodný pro vás zaměstnanec, který je spokojen s jeho prací a bude mít prospěch společnosti.

Základní definice

Takže nejprve se podívejme na pojmy. Klienti náborové agentury jsou zaměstnavatelé, zaplatí agentuře odměnu za nábor zaměstnanců. Obvykle mají tyto agentury vlastní kandidátskou základnu nebo zdroje pro jejich vyhledávání různými způsoby.

SC by nemělo být zaměňováno s agenturami práce, protože v posledním klientovi jsou žadatelé, kteří platí za své zaměstnání. Zaměstnanecké agentury zpravidla neustále spolupracují s určitými společnostmi nebo vytvářejí poměrně variabilní databázi s použitím inzerátů v novinách nebo na internetu.

Nyní je trh práce mnohem větší než agentury práce - je zřejmé, že poplatky placené zaměstnavateli, je mnohem jednodušší existovat. Náklady na výběr jednoho specialistu prostřednictvím náborové agentury obvykle tvoří procento z ročního příjmu (z 10% nebo více) nebo měsíčního příjmu vybraného zaměstnance.

CA také často dělí na nábor a poradenství: rekrutování zabývá pouze při výběru zaměstnanců a v konzultaci s řadou aktivit ve větší míře - nejen náboru, ale hodnocení zaměstnanců se účastní přizpůsobení vzdělávacího procesu, diagnostiku a budování systému motivace, poradenství ve všech otázkách personálního řízení.

Konzultační agentury zpravidla mají rozvinutou síť, kde agentura ve vašem městě je místní pobočka, zastoupení poměrně velké, často zahraniční společnosti.

Potřebujete náborovou agenturu?

SC může být efektivní vazba mezi vaší společností a kandidáty. V jakých případech má smysl použít kosmickou loď?

První možnost. Pokud je vaše společnost malá a vysoce specializovaná - možná budete potřebovat zaměstnance, kteří již pracují ve specializovaných podnicích: nejlépe svěřuje zaměstnance agentury "lov hlav" (tzv. Head hunting). Mají mnoho informací o profilových společnostech, o pracovních podmínkách pro ně, stejně jako o schopnosti správně prezentovat nabídku pracovních míst výjimečnému specialistovi.

Další možností je, pokud je vaše společnost velká a vy se účastníte masivního výběru personálu, například pro konkrétní projekt (může to být dočasný projekt nebo periodické projekty). V takovém případě se obrátíte na certifikační autoritu, ušetříte sebe a vašeho specialistu na lidské zdroje z obrovského množství informací a velkého počtu setkání. Často je v takových případech akceptováno, že nebudete pracovat ani s jedním, ale s několika agenturami - pro rozhovor dostanete nejlepší 10 ze 100 vybraných agentur kandidátů.

Třetí možností je, že vaše společnost otevře pobočku v regionu; jste málo seznámeni s místním trhem práce a neplánujete zde vytvořit oddělení HR. Personál náborové agentury může být zaměstnán lineárním personálem.

Další možností je, že z mnoha důvodů chcete mít tajné volné pracovní místo a nezveřejňovat informace o vaší společnosti. Taková důvěrnost se obvykle vyskytuje při nahrazování pracovníka. Náborová agentura vám pomůže.

Navíc, výběr personálu, je třeba vzít v úvahu specifičnost pracovních míst: je jasné, že výběr čistší, sekretářka nebo vedoucí obchodního oddělení je možné, samy o sobě, ale pokud hledáte pro ředitele smysl obrátit se na SC - „vrcholy“ nelze zveřejnit svůj životopis sdílet a ne na základě odpovědí na svou práci, ale aktualizovat svůj životopis agentury jednou za rok, například s nápisem „zavolej mi, jestli existuje něco, co stojí za to.“ Jsou to další kandidáti, kteří se tak snadno nenacházejí.

Jak identifikovat svědomitou náborovou agenturu?

Samozřejmě, mezi SC, stejně jako mezi jinými společnostmi, partnery, jakákoli organizace, se mohou setkat jako dobrá, vážná nebo ne. Příklady „prodat“ z pracovní agentury hodně: to je elementární nedodržení smluvních podmínek (oddálení načasování prací, například), a používání fiktivních uchazečů (agentura má „základnu“ kandidátů ve výši dvacet lidí, která posílá všechny rozhovory v řadě), nebo dokonce falešní zaměstnanci (berou peníze na výběr, po několika měsících odešel zaměstnanec a úspěšně se "prodal" dalšímu zaměstnavateli).

Jak rozlišovat "správnou" náborovou agenturu? Zde je několik důležitých bodů.

 1. Při výběru certifikační autority je nejlepší se spoléhat na reklamy a články v médiích, ale na doporučení vašich partnerů. V malých městech, kde není tolik agentur, existuje vždy jedna nebo dvě s jistou pozitivní reputací: zeptejte se kolem.
 2. Komunikace s kosmickou lodí vždy začíná diskusí o podmínkách. No, pokud máte právníka ve státě, nezapomeňte ho nechat vidět standardní smlouvu s agenturou. Možná budete muset provést nějaké změny. Při uzavírání smlouvy věnujte pozornost navrženému pracovnímu postupu. Obvyklá schéma: vyplnění žádosti o výběr pracovníků, vyhledávání, výběr a výběr uchazečů zaměstnanci agentury, poskytování shrnutí a doporučení nejvhodnějších kandidátů pro zaměstnavatele, závěrečné rozhovory se zaměstnavatelem.
 3. Smlouva by měla také jasně uvést záruky - sama respektující náborová agentura vždy uděluje bezplatnou jednorázovou náhradu zaměstnance při propuštění z jakéhokoli důvodu.
 4. No, pokud SC pracuje bez předplacení, pak budete přesně vědět, za co platíte. Je skvělé, pokud je konečný výpočet proveden po nějaké době (1-2 týdny) po skončení práce kandidáta - oba vy i nový zaměstnanec budete mít čas, abyste se ujistili, že každý provedl správnou volbu. Pokud je agentura požádána o předplacení (zpravidla je to vysvětleno náklady na reklamu, platbu za přístup do databáze atd.), Výsledek se okamžitě stává pochybným.
 5. Cena služeb: Dobrá agentura nemůže pracovat za málo peněz. Výběr kvalifikovaného personálu není tak jednoduchý proces - na něm pracuje celý tým specialistů, tentokrát je tato služba zdrojem podezření, pokud je poplatek velmi malý, což s největší pravděpodobností ovlivní kvalitu práce; a již víme, že chyby při práci s personálem jsou velmi drahé. Zde přesně na místě je výrok, že blázen zaplatí dvakrát.
 6. Při práci s agenturou věnujte pozornost postoji svého osobního manažera. No, když byl ochoten seznámit se s vaší společností, přijde na „turné“, ptá se na obecné otázky týkající se organizace a soukromé - v práci, pečlivě studoval cíle a pracovní podmínky, zejména do týmu, ponořit se do všech detailů, a prokazuje pochopení vašich obchodních procesů. Čím více předkládáte všechny potřebné informace (vyplňte formulář žádosti), tím větší bude pravděpodobnost rychlého a úspěšného výběru požadovaného zaměstnance prostřednictvím CA.
 7. A nakonec jasná zpětná vazba, připravenost opravit proces výběru pro vás individuálně - je to také známka "vážné" náborové agentury.
 • "Planerka" jako způsob, jak zvýšit loajalitu zaměstnanců společnosti

Namísto závěru

Je třeba znovu poznamenat, že spolupráce s kosmickou agenturou může značně usnadnit vyhledávání a výběr personálu. Samozřejmě nemůžete převést veškerou zodpovědnost do agentury - je to přímý způsob, jak zničit rozpočet na lidské zdroje, a opravdu sotva najdete dobré zaměstnance.

Pouze správné delegování pravomocí vás ušetří spoustou zbytečných informací a jasných požadavků - od ztráty času na rozhovorech s nevhodnými kandidáty. Náborová agentura - vhodný nástroj, a pokud je používán moudře av jasně definovaných situacích, pomůže personálu personálu s velmi cenným personálem.

Vysoké konverze!

Daria Khoromskaya,
vedoucí oddělení lidských zdrojů LPgenerator

Agentura pro zaměstnanost

Agentura pro zaměstnanost

Agentura pro zaměstnanost - zprostředkovatel na trhu práce, organizace poskytující služby uchazečům o zaměstnání pro hledání zaměstnání a zaměstnání, jakož i další související služby:

 • pokračovat v psaní;
 • překládání životopisu do cizího jazyka;
 • Umístění shrnutí v masových médiích a na globálním internetu;
 • odeslání životopisu na společnosti;
 • psychologické testování žadatelů;
 • školení;
 • konzultace o způsobech a metodách hledání zaměstnání;
 • poradenství při pohovoru s zaměstnavatelem;
 • kariérové ​​poradenství;
 • odborné poradenství;
 • poskytování informací o dostupných volných pracovních místech na trhu práce.

Uvedené služby jsou poskytovány za poplatek. Zaměstnavatel služeb agentury práce je konkurentem. On také platí za služby agentury.

Zaměstnavatelé pracovních agentur jsou nezaměstnaní uchazeči o zaměstnání nebo zaměstnanci, kteří chtějí změnit zaměstnání. V posledně uvedeném případě může žadatel ucházet se o uchování důvěrnosti při hledání práce. Kromě toho si pracovní pracovník, který si zpravidla nemůže dovolit věnovat dostatek času na to, aby si našel zaměstnání, proto některé z těchto činností posune na agenturu pro zaměstnanost.

Postup platby za služby agentury práce se může lišit. Spravidla jsou související služby poskytovány na základě předplacení. služby zaměstnanosti jsou vypláceny až po release candidate pro práci, i když výši odměny placené agentuře za poskytnutí této služby závisí na velikosti platu kandidáta, a je vypočtena jako procento z ní. Kromě odměny placené po práci, většina personálních agentur účtovat poplatek za žadatele o zaznamenávání údajů o kandidátovi do databáze agentury (tzv úvodní nebo počáteční platby, zálohové platby za služby spojené se zaměstnáním).

Samozřejmě, že pracovní agentury poskytují neocenitelnou službu pro ty, kteří nemají dostatečné zkušenosti s hledáním zaměstnání, pokračovat v psaní, komunikaci s potenciálními zaměstnavateli a uchazeči o zaměstnání, kteří chtějí zachovat soukromí při hledání práce nebo kteří nemají dostatek volného času. Nicméně na pracovním trhu bohužel stále existují případy podvodů na trhu práce.

Aby se nestali oběťmi podvodníků, odborníci nejprve doporučují, aby pečlivě prozkoumali smlouvu o poskytování služeb uzavřenou mezi agenturou práce jako exekutor a žadatelem jako zákazníkem. Smlouva by měla specifikovat služby, které agentura poskytuje žadatelům, a povinnosti, které jim agentura nese. Soutěžící by měl pečlivě prozkoumat podmínky spolupráce s agenturou při hledání práce a zaměstnání: pokud agentura účtuje žadateli zálohu na poskytování služeb zaměstnanosti, je nutné zjistit, jaké záruky poskytuje. Pokud platba předem zahrnuje sestavení kandidáta, jeho umístění do specializovaných médií a dalších podobných služeb, agentura pro zaměstnanost by měla být schopna předložit zprávu, jejíž souhrn byl sestaven a kde byl umístěn. Je-li předplacením záloha na konečný výsledek poskytnutých služeb - zaměstnání kandidáta - v tomto případě musí smlouva stanovit důsledky, že nedosáhne tohoto konečného výsledku (vrácení zálohy). Zde je třeba upřesnit, že bude možné požádat o vrácení zálohy, pouze pokud předmětem smlouvy je zaměstnání kandidáta. Pokud se v souladu s podmínkami jeho předmět je poskytování informačních a poradenských služeb v případě selhání bylo dosaženo konečného cíle spolupráce s agenturou práce vrátit peníze za nekvalitní službu poskytnutou prakticky nemožné. V každém případě za každou zaplacenou agentuře práce zkontrolujte.

Termín "náborové agentury"mohou být použity jak pro označení agentur práce - které poskytují služby hledání zaměstnání, a pro označení náborových agentur - které poskytují náborové služby pro zaměstnavatele. Nedávno však termín "náborové agentury"byl používán právě jako synonymum pro výraz"náborové agentury"Když hovoříme o náborových agenturách, často to znamenají organizace, které poskytují služby zaměstnavatelům." Další synonymum pro "náborové agentury"- náborové agentury.

Je třeba také poznamenat, že existují tzv náborové agentury smíšeného typu, které mají a služby pro hledání zaměstnání pro uchazeče o zaměstnání a náborové služby pro zaměstnavatele. Takové agentury účtují odměnu jak od uchazečů o zaměstnání, tak od zaměstnavatelů. Pouhá skutečnost, že taková mediace není nezákonné nebo přinejmenším neetické, protože se jedná o organizace poskytující profesionální úrovni služby na trhu práce lépe než kdokoli jiný má problémy a zaměstnanost a výzkumných pracovníků, a lepší než ostatní mohou poradit o těchto věcech a dodržování Etika zaručuje politiku důvěrnosti. Nicméně mezi jmenovanými personálními agenturami smíšeného typu patří největší procento podvodníků. V zásadě mohou úspěšně kombinovat funkce agentury práce a náborových agentur jen velké organizace, které disponují dostatečným personálem specialistů a rozsáhlými databázemi, které jim umožní kombinovat několik činností bez narušení kvality služeb. Hlavní věc - mějte na paměti, že pokud (zaměstnavatel nebo žadatel), platit za služby cestovní kanceláře, máte právo požadovat, aby agentura byla zaměřena vyřízení Vaší objednávky (výběr zaměstnanců v souladu s uvedenými požadavky nebo hledání zaměstnání na odpovídající přesně vaší kvalifikaci). Proto při podání žádosti u takové agentury se ujistěte, že platíte za služby, které vám budou poskytnuty osobně, a že máte zaručen konečný výsledek - pracovat podle vašich požadavků na zaměstnance nebo zaměstnání.

Jak otevřít náborovou agenturu

Jak víte, úspěch každé společnosti o 80% závisí na správně vybraném týmu nebo lidském faktoru, jak je módní říkat. To vysvětluje paradoxní situaci na první pohled v Rusku: s obecně vysokou mírou nezaměstnanosti je akutní nedostatek vysoce kvalitních odborníků. Velké společnosti jsou ochotné platit skutečně vysoké platy - je však problematické najít hodné kandidáty. Není divu, že v dnešním prostředí stále roste úloha náborových agentur.

Za účelem otevření náborové agentury dnes nevyžaduje zvláštní licenci a rozsáhlou počáteční investici. Vše, co potřebujete: stůl, židle, telefon a 36hodinový den. A stůl a židle mohou být v počátečním stádiu vašeho bytu. No, mobilní telefon bude muset zkrachovat, stejně jako reklama. Je také žádoucí, aby počítač s přístupem na internet, a v takovém případě budete mít přístup k virtuální databází největších burz práce: SuperJob.ru, Resume banka atd (pro abonentplatu, samozřejmě)... A konečně, v průběhu času, budete určitě potřebovat uspořádat své osobní databáze - a to je nezbytné pro počítač.

Předtím, než vás seznámíme se specifiky podnikání, povíme vám o typech personálních agentur, které existují.

Nejstarším typem náborových agentur v Rusku jsou agentury pro zaměstnávání pracovníků. Jejich příjem tvoří příspěvky lidí, kteří chtějí najít práci. Někdy se jedná o pevnou částku pro určitý počet adres společností, kde je požadován vhodný odborník, někdy se jedná o přístupový poplatek za určité časové období do databází agentury; v posledních letech se zákazníci stále častěji vyplácejí rovnající se měsíční mzdě, ale po samotném zaměstnání. Hlavním úkolem takových agentur je shromažďování informací o volných pracovních místech.

Zásadně odlišný přístup jsou náborové agentury nebo náborové společnosti. Zaměstnavatel je za ně platí. Obvykle se velikost od jednoho do tří měsíců liší od platů kandidáta. Přestože v regionech je nejběžnější velikost měsíčního platu.

Nejvyšší úroveň náboru se považuje za headhunting agenturu (head-hanting). Specialisté těchto agentur hledají zákazníky pouze profesionály špičkové třídy. A nejen že hledají, ale také nalézají tyto specialisty z jiných společností (jak víte, tito odborníci nepracují bez práce).

A samozřejmě je třeba říci o specializovaných náborových agenturách. V podmínkách nadměrné hospodářské soutěže na trhu náborových agentur (což je do značné míry způsobeno nízkými vstupními překážkami pro průmysl) se řada agentur postupovala cestou specializace. Agentury se podílejí na výběru výlučně domácích zaměstnanců, jiné se specializují na výběr sekretářů, jiné hledají personál pro farmaceutický průmysl atd.

Je těžké mluvit o výhodách jakéhokoli směru činnosti. Některé agentury kombinují několik směrů, aby rozšířily rozsah činností, jiní si stanovili úkol stát se nejlepší díky hluboké specializaci. Obecně platí, že každý směr má své výhody a nevýhody.

Pokud se rozhodnete začít pracovat, budete potřebovat kancelář: nejlépe v blízkosti zastávky veřejné dopravy, ještě lépe v centru města, ale hlavním důvodem je, že lze snadno najít. Také budete muset vytočit alespoň dva zaměstnance, kteří budou vést příjem zákazníků a přijímat telefonní hovory.

Klíčovou roli v získávání lidí, kteří hledají práci, bude hrát reklama v odborných publikacích věnovaných zaměstnání a ve svobodném novinách s velkým oběhem. Také nezapomeňte na problém sběru databáze volných míst sami.

Problémy náborové agentury se poněkud liší. Zde je, jak ředitel personální agentury "Status-South" Victoria Valentinovna Cherdakova komentoval situaci na tomto trhu:
"Nejtěžší pro náborovou agenturu je první rok. Bohužel dosud jen málo místních zaměstnavatelů je ochotno zaplatit za služby k nalezení kvalifikovaných odborníků. Nadále doufají, že budou mít své vlastní personální oddělení a reklamu, aniž by si uvědomili, že tyto náklady jsou často vyšší než platba za agenturní služby. Stejní zaměstnavatelé, kteří oceňují svůj čas a posunují úkol hledat specialisty pro náborové agentury, zpravidla již úspěšně spolupracují s některou náborovou společností. A přesvědčit je, aby změnili partnery, není tak snadné. My, například, v počátečních fázích vstupu na trh, jsme volali velké společnosti a nabízeli, aby si svobodně vyzvedli své zaměstnance. Jelikož v tomto případě nic nehrozilo, mnozí souhlasili, a poté, co nás viděli v podnikání, pokračovali ve spolupráci s naší agenturou v budoucnu za tržní ceny. "

Tradičně proces provádění příkazu pro vyhledávání zaměstnanců se skládá z následujících fází:
1. Vlastní objednávku. V této fázi jsou stanoveny požadavky pro budoucího kandidáta.
2. Analýza stávající databáze. Pokud není k dispozici dostatek vhodných kandidátů, inzerujeme v novinách. V této fázi je naším úkolem setkat se s co možná nejvíce možnými kandidáty a na základě našich zkušeností si vybrat některé z nejlepších kandidátů.
3. Zamýšlí zaměstnavatel.
4. Při zaměstnání kandidáta jsou služby agentury vypláceny.

Začínáme pracovat na náborovém trhu, je třeba vždy pamatovat na obrovský vliv osobního faktoru. Uložíte-li produkt, který nabízíte zákazník má specifické požadavky, je vyzvednutí specialista s určitým souborem dovedností, nelze 100% zaručit jeho účinnost je v této organizaci. Tuto odbornost hodnotíte na základě jeho úspěchu na předchozím pracovišti. A tam byl obrovský vliv na jeho efektivitu poskytované prostředím, situací, firemní kulturou a dokonce i manažerským stylem režiséra.

Zaměstnavatelé často nejsou ochotni tento faktor vzít v úvahu a domnívají se, že tím, že zaplatí za hledání specialisty, by měli získat ideální zaměstnance pro svou organizaci.

Na druhé straně náborová agentura dokončila svou pracovní zátěž výběrem několika uchazečů, kteří nejlépe odpovídají požadavkům stanoveným zaměstnavatelem. Mimochodem, konečná volba byla koneckonců pro zaměstnavatele ".

Specializované agentury mají jiný problém. Například, pokud se agentura specializuje na výběr domácího personálu, množství informací o kandidátech musí být shromážděno kolosálně: tito lidé budou v rodině zákazníka, což znamená, že zodpovědnost agentury se mnohonásobně zvyšuje.

No, konečně, ředitelská agentura. Ačkoli pouze jedna objednávka najít odborníka této úrovně za měsíc vám může poskytnout příjmy několik měsíců předem, vstup do tohoto místa je nejobtížnější. Především je nutné hluboce poznat podnikatelské prostředí města, mít představu o všech dobrých odborných pracovnících, jejich platových úrovních, možná dokonce i ambicích a určitě profesionálních příležitostech. Profesionální headhunter by měl zákazníkovi předvést dlouhý seznam se stovkami názvů nejlepších vrstev města a v případě potřeby charakterizovat každý. Nicméně informace o nich jsou polovinou bitvy: je třeba je přesvědčit, aby společnost změnili. A zde potřebujete dovednosti profesionálního vyjednavače - tito lidé se zabývají velkými obchodními záležitostmi a přesvědčovat je, musíte sami se vyrovnat s jejich úrovní.

Na závěr, jako vždy, o nejzajímavějších - o příjmech. Podle statistik Moskvy může průměrná náborová agentura v určité fázi její existence (kdy je již zakotvena na trhu) získat až 20 000 dolarů za sezónu (a sezónnost zde). U regionů je hodnota vyšší než 10 000 USD.

© Tatyana Nikitina

Nejprve musíte určit terminologii. Pod SC se týká personálních agentur, náborových center, personální agentury, personální agentury a výcviku, personálních služeb, úřadů práce, personálních agentur, úřadů, úřadů práce atd

Sledování činnosti svých sousedů, kolegů, uvědomil jsem si: „Nic nemůže být jednodušší.“ Nejvhodnější možnost, pokud nemáte právnickou osobu. Neexistuje žádná právní jednotka a není to nutné. Protože jste ušetřili za několik let na 5000 ks. Pojďme počítat se: státní povinnost při zahájení právnické osoby, registrace na finančním úřadě, otevření bankovního účtu, platba ve výši 50% základního kapitálu, zápis mimorozpočtových fondů, příjem všech kódů, účetní plat, všechny druhy daní: daň z obratu, příjmy, majetek, jediný cílový poplatek, DPH atd.

Daňová legislativa funguje zvláštním způsobem. Pokud firma odložila doručení zůstatku na 1 den - pokutu 5000 rublů. Pokud jste se nezaregistrovali (nezapálili), pak jste to neudělali. Daňoví specialisté jsou zaměstnáni pouze v těch firmách, které byly znovu zapsány do daňových kontrol, můžete bezpečně pracovat několik let. Sleduji několik takových personálních agentur. U nejvíce pracujících uchazečů o zaměstnání můžete zobrazit kopii certifikátu soukromého podnikatele.

První etapa - potřebujete počáteční kapitál: pronájem kanceláře (15-30 m2), nábytek, kancelářské vybavení, počítače. Saldo zaměstnanců (2-3 osoby), reklama atd.

Velikost požadovaného počátečního kapitálu závisí také na několika otázkách:
1. Jak budou agresivní vaše marketingové politiky?
2. Jak ambiciózní jsou vaše plány a cíle?
3. Opravdu chcete pracovat jako AC nebo je to jen pokrývka pro jiné účely a úkoly?
4. Systém vaší práce (s kým budete mít peníze?):
- od uchazečů o zaměstnání - pomoc v zaměstnání;
- se zaměstnavateli - vyhledávání a výběr pracovníků;
- Pracujete jako zaměstnanci společnosti;
- smíšená forma práce ze dvou nebo tří předchozích možností.

Píšeš o 36hodinovém pracovním dni, se kterým naprosto souhlasím. Několik slov o ziscích. Doba návratnosti - 4 roky, bez sponzora nemůže dělat.

O zisky mohou být zapomenuto na několik let, ačkoli někteří kolegové řešit tyto problémy různými způsoby, nazvěme je „malé triky“, i když jsou téměř všichni velmi nepříjemný zápach, odpusť mi, kolegy:

Náboráři pro různé zaměstnavatele prodávají stejné profesionály v krátkém čase (existuje tým vlastních profesionálů, kteří jsou pronásledováni kolem).

Při objednávání od zaměstnavatele provádět odborné a psychologické testy odborníků; konzultant pro nábor může požádat o podporu ve výši 300-400 USD na podporu konkrétního uchazeče o zaměstnání nebo pro každého.
Práce pro Čečensko; pokud nemáte zájem o to, co se stane s těmito lidmi.

Personál, přičemž 300 rublů. se žadateli o velmi zajímavé volné místo, jednoduše uzavřít dohodu s firmou, která simuluje objednávku.

Jako alternativu žadatelé požadují uměleckou fotografii. Při této příležitosti se objevuje anekdot: "Náborová agentura" Profesionální "vyzývá dívky bez komplexů, s příjemným vzhledu pro zajímavou vysoce placenou práci. Dívky, nebojte se, tohle není Herbalife! "

A takové čipy nejsou malé. Dnes je v Rostově na Donu více než 60 náborových agentur, do poloviny příštího roku jejich počet dosáhne 100.

Hodně štěstí v personální práci!

Ředitel Personální agentury "Flamingo" ANNEREMENKO

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Doporučení týkající se organizace práce náborové agentury

Služby náborové agentury nebo náborové agentury, jak se také nazývá, jsou dnes velmi oblíbené u různých firem a organizací a poptávka po nich neustále roste. Je známo, že úspěch společnosti o 80% závisí na personálu, kvalifikaci zaměstnanců a jejich odborných dovednostech. To je důvod, proč se manažeři obrátili na náborovou agenturu, protože nalezení vhodných zaměstnanců někdy nemá čas a příležitost. Když jste se rozhodli otevřít svou agenturu práce, měli byste být připraveni na velkou konkurenci v této oblasti. Nicméně, pokud projevíte své nejlepší podnikatelské kvality a budete dodržovat pravidla pro provozování tohoto podniku, budete schopni dosáhnout požadovaných výšek.

Před otevřením náborové agentury stojí za to, že si poprvé uvědomíte, že vaše podnikání nebude ziskové, ale její výnos z návratnosti může být od jednoho do tří let. Přemýšlejte o tom, zda jste ochotni čekat tak dlouho.

Zaměstnanecké agentury často ukončují činnost v prvním roce.

Pokud však nehledáte jednoduché způsoby a rychlé zdroje zisku, máte trpělivost a jste připraveni pracovat pro budoucnost, zvažte, že polovina úspěchu je již v kapse.

Počáteční fáze podnikové organizace

Především je třeba určit specializaci budoucí agentury. Některé z nich se zaměřují na nalezení běžných umělců, jiní - line manažery a další - top manažery. V oblasti činnosti existují různé směry. Některé agentury se zabývají náborem pouze jedné konkrétní oblasti, například v oblasti IT nebo průmyslové výroby. Chcete-li zvolit tento nebo ten směr, je nezbytné vycházet ze zeměpisného uspořádání, s přihlédnutím k nejvíce a nejméně rozvinutým oblastem výroby, poptávku od těchto nebo jiných obchodů.

Na základě přání manažera, aby se vydělával častěji, jsou často otevřeny pracovní agentury, které platí od konkurentů. Tento přístup je sám o sobě chybný, protože nemůžete poskytnout žádné záruky zaměstnání osobě. Protože tento model práce dlouho získal negativní pověst a je považován za nejpravděpodobnější podvod. Umístíte-li sami sebe jako seriózní podnikatele a snaží se získat vyšší stupeň důvěry na trhu práce, je třeba postarat se firmy vyhledávání zaměstnanců, po ukončení zaměstnání a po 10-15 dnů ode dne vydání žadatele do práce.

Standardní a hlavní službou poskytovanou náborovou agenturou je výběr uchazečů o volná místa. Jeho náklady se mohou lišit v závislosti na postavení, které se kandidát snaží obsadit. Je-li to kvalifikovaný pracovník, bude to asi 7-9% roční mzdy. Cena otázky pro středního manažera je 10-15%, pro ředitele - 25% z ročního příjmu.

Další služba poskytovaná agenturou pro zaměstnanost a vypracování životopisu. Kandidáti jsou vybráni z obecné databáze mechanicky podle konkrétních kritérií (pohlaví, věk, pracovní zkušenost atd.). Osobní vlastnosti a další dovednosti v tomto případě nejsou zohledněny. V pozdějších fázích existence náborové agentury je do seznamu služeb přidáno uspořádání kurzů zvyšování úrovně dovedností a školení.

Organizační záležitosti a finanční investice

Otevřít náborovou agenturu vyžaduje registraci IP nebo LLC, platbu státního poplatku za registraci právnické osoby a otevření vlastního bankovního účtu. Po vyřešení všech problémů s papírem můžete jít přímo k organizaci firmy. Budete potřebovat dobré kancelářské prostory, nejlépe v centru města nebo prestižní oblasti. Rozloha tohoto by měla být 15-40 m2. m. Je důležité, že v okolí je pohodlná dopravní výměna a v místnosti byla provedena oprava, potřebné vybavení, nábytek byl nainstalován. Jak se člověk setká s oblečením a dojem vaší firmy se zpočátku vyvíjí na základě vzhledu kanceláře, ve které pracujete.

K plnému rozvoji agentury budete potřebovat pracovníky spolehlivých zaměstnanců. Obvykle se jedná o dva manažery (v počáteční fázi), psycholog (s výhodou, ale agentura jej vždy nepoužívá, aby mu pomohla), náborový pracovník jako konzultant, obchodník, analytik, sociolog. Poté, co agentura uvolní soběstačnost a pracovní dobu klientské základny, můžete pozvat správce systému a účetního, aby pracovali.

Zajímá vás, jak otevřít náborovou agenturu, podnikatelé zpočátku chtějí znát výpočty částek, které budou potřebné k tomu. Dáváme průměrná data, ale stojí za to pochopit, že v různých městech se budou lišit. Takže hlavním bodem výdajů je pronájem prostoru. Zatímco podnikání ještě není ziskové, stačí omezit 15-20 metrů čtverečních. V tomto případě nájemné nepřesáhne 1000 dolarů.

Náklady na opravy a služby návrháře, pokud se na ně vztahují, se značně liší a mohou činit 5000 až 20 000 USD (podle místnosti o rozloze 20 m2). Zde je vše individuální, závisí na cenách v této nebo té vesnici, použitých materiálech, stylu interiéru. Nákup zařízení vám bude vyžadovat $ 2000-7000. Nejméně 500 dolarů půjde do reklamních agentur, protože musíte nahlas vyhlásit sám sebe. A součet 500 dolarů je v tomto případě pouze dolní mezní značkou. Nezapomeňte také na instalaci telefonního čísla, provádění internetu, měsíční platbu telefonických hovorů, elektřinu, internet. Plat správců obvykle není stanoven a činí 15-40% z každé transakce. Nejprve můžete nastavit plat.

Přitažlivost klientů a zákazníků k agentuře

Otevřete agendu práce - jen malou část případu. Je mnohem důležitější organizovat jeho trvalou práci. A potřebujete zákazníky a zákazníky. Chcete-li je přilákat, budete muset použít všechny dostupné informace, zejména reklamu. Nepodceňujte to, správně uváděné informace o činnostech vaší agentury a zaměření na určité cílové publikum bude dělat svou práci. Rovněž nejmenší roli hrají vaši osobní známí s jinými podnikateli, podnikateli, manažery velkých společností. Neubližuje se vytváření vlastního webu. Dnes bez ní není úspěšná společnost.

Personální hledání - povolání není tak obtížné, ale také vyžaduje vážný přístup. Umístěte reklamu na místo hledání práce, ve specializovaných médiích, řekněte svým přátelům a přátelům, možná ne-li sami, pak někdo z jejich okolí právě hledá novou práci. Věnujte pozornost absolventům vysokých škol. Mnoho společností přijímá mladé studenty, provádí školení a dává jim příležitost posunout se na kariérní žebříček.

Jednoduše najděte žadatele - trochu, stále je třeba provést výběr mezi nimi. Zaměstnavatelé se obracejí na personální agentury z toho důvodu, že nechtějí ztrácet čas na nekonečné rozhovory, přehledem názoru, často chtějí najít zkušeného člověka s mnoha dovedností, dobrou historií, doporučení. A musíte mu to dát. Samozřejmě, pokud chcete najít hodný kandidáta na účetní sedadla nebo správce jednodušší, než na místo vedoucího oddělení, ředitele. Jedná se o složitost práce personální agentury. Často dobré odborníci již mají stálou práci a tvrdě pracovat, motivovat a přesvědčit je, aby přepnout z jedné společnosti na druhou.

Možná rizika a potíže

Když otevřete pracovní agenturu, měli byste vědět, jaké problémy budete muset čelit. Není těžké začít podnikat, ale je mnohem těžší stát se úspěšným hráčem na bojišti. Můžete dosáhnout úspěchu a naučit se vypořádat se s obtížemi, pokud jste pro ně připraveni. A abyste byli připraveni na případné potíže, měli byste je pečlivě studovat.

Hlavním problémem této oblasti je neustálé nedostatečné financování, rozpočet agentury není plánován na základě skutečné částky, ale pouze na pravděpodobnost jejího příjmu. Navíc rozpočet agentury zcela závisí na zákaznících. Stejní lidé nemají vždy poctivost a mohou jednat nevhodně. Například zaměstnavatel může vzít kandidáta na zkušební dobu, vypálit ho a po nějakém čase znovu nastoupit, pouze bez využití služeb agentury. Takovým mazaným způsobem se vyhýbá placení za své služby.

Ano, a samotní žadatelé často přinášejí potíže. Ne vždy při kontaktování agentury uvádějí v jejich životopise pravdivé informace, mlčí o některých špatných chováních nebo špatných zvycích, naznačují neexistující pracovní zkušenosti a vzdělání. Manažeři by měli tuto skutečnost sledovat a ověřovat všechna data pro jejich pravost. Pokud sám zákazník objeví podvod, zůstane velmi nespokojen se službami, které mu byly poskytnuty, a vrhne stín na bezúhonnou pověst agentury. Někdy problémy přinášejí i samotní zaměstnanci. Při propouštění může náborář snadno vzít s sebou základy osobních údajů uchazečů o zaměstnání nebo zákazníků a láká je k sobě.

Neexistují žádné jednoduché způsoby, jak dosáhnout úspěchu. Pokud jste si jisti, že se dokážete vyrovnat se všemi možnými obtížemi, víte, jaké zákony tato společnost hraje a jsou si jisti, že je to pro vás, bezpečně učinte první krok. Možná, že služby vaší náborové agentury se brzy stanou nejoblíbenějšími a budete ve vašem podnikání jednoznačně uznáváni jako profesionál.

Podnikání v oblasti zaměstnanosti: jak otevřít náborovou agenturu

Zaměstnávání obyvatel a hledání zaměstnanců pro podniky se může stát výnosným podnikem. Náborová agentura nevyžaduje velké investice, ale vyžaduje zkušenosti a dobrou databázi.

Personál je rozhodujícím faktorem pro práci každého podniku a většina manažerů to uvědomuje. Náborové agentury, které se specializují na vyhledávání a výběr pracovníků, se tak stávají stále oblíbenějšími. Tento podnik nevyžaduje velké investice, ale vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Zvažte, jak otevřít náborovou agenturu.

Formát náborové agentury

Personální agentury jsou vazbou mezi zaměstnavateli a potenciálními zaměstnanci. Existují dva hlavní formáty náborových agentur.

 • Náborová agentura se zabývá vyhledáváním a výběrem personálu pro zaměstnavatele.
 • Agentura práce pomáhá hledat a získávat vhodné zaměstnání pro uchazeče o zaměstnání.

Některé agentury kombinují obě tyto funkce.

Zdá se, že proč je potřebná náborová agentura, koneckonců samotný zaměstnavatel může inzerovat v médiích a vybrat správného kandidáta. Ale ne všechno je tak jednoduché.

Za prvé, velké množství žadatelů obvykle reaguje na oznámení dobré práce, z čehož značné část není pro tento účel vhodná, z nějakého důvodu. Ne každý zaměstnavatel se chce zapojit do dlouhého a komplexního výběrového procesu nebo si k tomuto účelu najme stálého zaměstnance. Je to mnohem levnější a levnější, pokud je to nutné, kontaktovat náborovou agenturu.

Zadruhé, pokud zaměstnavatel potřebuje vysoce kvalifikovaného specialistu na vzácnou specializaci, je to téměř nemožné najít v oznámení. Náborová agentura ji může najít prostřednictvím svých kanálů.

Totéž platí pro žadatele. Samozřejmě mohou reagovat na reklamy v médiích, zasílat shrnutí, navštívit personální oddělení potenciálních zaměstnavatelů a hledat práci jinými kanály. Tento proces je ale dlouhý a ne vždy efektivní. Dobrá náborová agentura s rozsáhlou databází to dokáže mnohem rychleji a efektivněji.

Státní zápis podniku

Personální agentura může být registrována u daňových orgánů buď jako IP, nebo jako LLC. Pro malou agenturu s jedním majitelem bude vhodnější vytvořit PI, pro větší s několika vlastníky (spoluzakladateli) - LLC.

Můžete zvolit formu zdanění, které považujete za nejatraktivnější. Podle doporučení advokátů je pro náborovou agenturu USN a možnost, kdy je daň zaplacena z čistého zisku.

Počáteční investice do podnikání

Vše, co potřebujete k tomu, abyste pracovali s náborovou agenturou, je zaregistrovat podnik a najít kancelář. Nepotřebujete velký pokoj, jen kancelář sestávající z jedné nebo dvou pokojů o rozloze 15 - 40 m². Je žádoucí, aby byla kancelář v místě s velkým provozem, nejlépe v centru města. Je hezké mít vedle něj parkoviště.

Představme si přibližný odhad počátečních nákladů:

 • Registrace podniku v případech a získání povolení je 5 000 rublů.
 • Náklady na pronájem kanceláře za měsíc jsou 20 000.
 • Vybavení pro práci (počítač, telefon, fax, tiskárna) - 50 000.
 • Saldo zaměstnanců agentury za první měsíc je 60 000.
 • Náklady na dopravu - 5 000.
 • Celkem - 170 000 rublů.

Tyto náklady se mohou lišit od vašeho. Například byla pronajata malá kancelář, pronajala si pokoj o rozloze 15 metrů čtverečních a pracovala ve městě s populací 300 tisíc lidí.

Příjmy agentury pro nábor zaměstnanců

Příjem se skládá z procentního odpočtu zaplaceného agentuře klienty. V případě, že agentura vybere správného specialistu pro podnik, společnost zaplatí agentuře 5 až 20% ročního platu nalezeného odborníka.

Ukažme příklad. Zákazník je stavební firma. Potřebuje projektového inženýra. Požadavky: věk 35 až 45 let, vzdělání odpovídající profilu vyšší, praxe v konstrukci nejméně 10 let a musí být alespoň jeden dokončený projekt, podobný projekt zákazníka. Zákazník nabízí žadateli měsíční plat 100 000 koberců. Pokud vaše agentura vyhledá vhodného kandidáta, obdrží 10% z 1 200 000 - ročního příjmu odborníka, tedy 120 000 rublů.

Když agentura hledá práci a pomáhá hledat práci pro uchazeče o zaměstnání, získává obvykle odměnu od něj ve výši měsíčního platu.

Tradičně se domníváme, že tento typ podnikání s úspěšnou a produktivní prací má velmi vysokou návratnost. Podle některých výpočtů - od tří měsíců do šesti měsíců.

Zaměstnanci agentury

Nejdříve budete potřebovat manažery pro nábor zaměstnanců. Tuto pozici by měli mít lidé se zkušenostmi a příslušným vzděláním, aktivními, společenskými, vytrvalými a sebevědomými. Jejich příjmy budou záviset na jejich odborných schopnostech.

Kromě toho budete potřebovat účetní, aby záznamy udržovali. Pro tuto pozici je lepší pozvat freelancer.

Správce systému je také správným zaměstnancem, který zajistí perfektní provoz počítačových databází.

Možná budete potřebovat kancelářského manažera pro trvalou přítomnost v kanceláři a komunikaci se zákazníky telefonicky a osobně.

Vytvoření databáze

Databáze je hlavním nástrojem práce náborové agentury, a to náborové agentury i agentury pro zaměstnanost. Zkušení specialisté v oblasti lidských zdrojů se domnívají, že je zapotřebí nejméně dvouletá práce na vytvoření rozsáhlé, rozvětvené a efektivní databáze. Proto je nejlepší začít přemýšlet o vytvoření databáze před otevřením náborové agentury.

Otevřít náborovou agenturu jako firmu "prázdnou rukou", která nemá žádné zkušenosti, spojení, vývoj a kontakty, nemá smysl. V tomto případě bude podnikání nerentabilní. Pokud máte v plánu otevřít náborovou agenturu, ale nemáte jasnou představu o její práci, pak je pro vás životně důležité najít správné zaměstnance s jejich propojením a vývojem, které se stanou základem vaší databáze.

K dispozici je i další možnost - nákup databáze. Lidé, kteří pracují v oblasti zaměstnání a mají pracovní databázi, je někdy mohou nabídnout k prodeji. Nestává se to často, ale stane se to.

Interakce se zaměstnavatelem

První fází je hledání zákazníka. Je třeba zjistit, které podniky potřebují kvalifikované odborníky a nabídnout jim spolupráci. Práce začíná uzavřením smlouvy. Poté musíte vytvořit osobní aplikaci pro vyhledávání požadovaných zaměstnanců.

Žádost musí být co nejpodrobnější a musí obsahovat:

 • Kvalifikace žadatele.
 • Vzdělávání.
 • Pracovní zkušenosti.
 • Osobní vlastnosti.
 • Věk.
 • Preferované pohlaví.
 • Další požadavky a přání.

Aplikace obvykle provádí manažer personální agentury po předběžném rozhovoru se zákazníkem. Poté je zákazníkovi předložena, pokud je to nutné, opravy, budoucí odměna agentuře a podmínky, za něž má náborová agentura najít žadatele. Jsou specifikovány další body: například souhrn počtu uchazečů, které je zákazník ochoten osobně zvážit, kdy, kde a kým bude veden rozhovor s vybranými žadateli o pozici.

Pak začíná proces hledání kandidáta. Základní metody hledání:

 • Prostřednictvím reklam v médiích. Agentura dává reklamy, pak se zabývá filtrováním žadatelů, nejprve po telefonu a poté osobním rozhovorem.
 • Přímé vyhledávání. Kandidáti jsou hledáni v podnicích, jako je podnik zákazníka. A nabízejí jim velký plat a lepší podmínky. Toto se nazývá headhunting nebo "lovy odměn". Tato metoda se obvykle používá při hledání vzácných specialistů nebo vysoce kvalifikovaných specialistů.
 • Hledání mezi absolventy vysokých škol a pokročilými vzdělávacími kurzy.
 • Vlastní databáze, odkazy a kanály.
 • V profilu online komunit.
 • Interakce se žadatelem

V takovém případě zákazníci přicházejí do agentury sami, ale aby se mohli dozvědět o agentuře, musíte inzerovat v médiích a dalších zdrojích.

Schéma práce s kandidáty je následující:

 1. Zákazník přijde do agentury, vysvětluje, kde by chtěl pracovat a jaký plat má být.
 2. Manažer agentury napomůže napsat životopis a požádá o podrobný dotazník.
 3. Dále manažer dává přibližný odhad možných a skutečných mezd, pro které může uplatnit nárok.
 4. Další etapou je hledání zaměstnavatele a předložení životopisu a dotazníku žadatele.
 5. Posledním krokem je pracovní pohovor s několika potenciálními zaměstnavateli a zaměstnání.