Jak pěstovat tulipány ve skleníku: užitečné tipy

Jak rostou tulipány ve skleníku? Pokud hledáte odpověď na tuto otázku, rozhodně se již v síti již zabývaly články o takovém tématu. A už je zásobován papírem a perem. Správně hotovo. Vzhledem k tomu, že si pamatujeme všechna tato čísla - teplota, čas, počet dnů, je prostě nemožné.

Obecné požadavky

Skleník. Mělo by mít autonomní osvětlení. A to je nezbytně speciální fytofábel, simulující sluneční světlo. Žárovky normálního formátu nejsou vhodné. Koneckonců, světlo je zapotřebí pro rostliny, ne pro hostitele.

Vytápění je nutné. A přísně regulované. Koneckonců, v různých časech se vyžaduje různé množství tepla.

Plus dva teploměry. Jedna měří teplotu vzduchu ve skleníku na úrovni zařízení, druhá - teplota půdy.

A další. Skleníky by měly být v zimě vyhřívány. To znamená, abyste odolali mrazům, které jsou ve vaší oblasti vlastní.

Půda. Nejvhodnější je světlo, volné, velmi úrodné. Období barevné destilace je příliš krátké, proto nebude vhodné používat hnojiva. Prostě nebudou mít čas se učit. Udělat to předem, během přípravy půdy pro výsadbu.

Před použitím dezinfikujte půdu. Směs s vroucí vodou, horkým roztokem manganistanu draselného, ​​roztokem fytosporinu, párou. Jakýkoli způsob, který je k dispozici, je vhodný.

Výsadba materiálu. Chcete-li získat dobrou sklizeň, musí existovat vynikající žárovky. O čem bude toto něco růst. Vyberte suroviny z následujících důvodů:

 • horní váhy světle hnědé
 • čisté dno, s tuberkulami kořenového původu nejméně 3
 • žádné viditelné poškození
 • na dotek, pružný, těžký
 • velikost ne menší než 4 cm v průměru

Žárovky lze koupit nebo pěstovat samostatně. Výběr značky a barvy je vaše. Ale měli byste vědět, že při růstu ve skleníku se osvědčily tulipány klasické formy a barvení. Není špatné vydělávat froté odrůdy.

Ale nováčková zeleň a papoušek dávají velké množství manželství. Stojí za to zvažovat tento trend, pokud chcete prodat tulipány. Pokud se jedná o experiment pro sebe, pokuste se riskovat.

Kdy je třeba rostliny

Pokud však v určeném čase nemají čas na zrání, pak je nikdo nepotřebuje později. Proto, aby nebylo možné riskovat, je lepší létat tulipány v období od 22. do 25. října. Koneckonců, je možné, aby jejich růst bez poškození je nemožné, a zpomalit vývoj dne o 3 je jen možné.

Jedná se o destilaci na první jarní dovolenou. Chcete-li obdržet květiny květnových svátků, je třeba je vysadit 17. a 26. prosince. Ale to je nerentabilní, protože tulipány otevřené půdy se již ve většině oblastí již objevují.

Jak rostliny a kde

Žárovky nevyžadují neobvyklé principy výsadby. V půdě stačí vytvořit drážku dvě třetiny výšky, lehce pod tlakem žárovku. Poté posypou zemi tak, aby nad hladinou vyčnívala pouze malá špička.

Pro destilaci nepotřebujete mnoho tulipánů. Mezi rostlinami stačí nechat 0,8-1 cm. To je docela dost pro normální vývoj. Ale pod žárovkou by měla být alespoň 9 cm půdy. Kořeny musí někde růst.

Bezprostředně před výsadbou musíte dezinfikovat tulipány. K tomu jsou namočené do jedné z tekutin po dobu 2 hodin:

 • slabá infúze celandinu
 • světle růžový roztok manganistanu draselného
 • horká voda + 41 ° С
 • roztoku fytosporinu

Po zpracování nejsou žárovky omyty, ale okamžitě pokračují k výsadbě. Po dokončení zásypu se skleník dobře vylije čistou vodou a další, velmi důležitá etapa zakořenění se odehrává.

Rostlinné tulipány v libovolných nádobách, které budou po ruce. Mohou to být hrnce, vázy, vědra, misky. Obdélníkové nebo čtvercové boxy jsou nejvhodnější. Za prvé: obsahují velké množství rostlinného materiálu. Za druhé: jsou velmi kompaktně instalovány ve skleníku, bez volného prostoru mezi nimi. A za třetí: v případě vyšší moci se mohou snadno přesunout na jiné místo. Spusťte a přetáhněte ruce do jednoho hrnce.

Studené období

Fáze zakořenění trvá přibližně 16 týdnů. Plus nebo mínus 2-3 dny. Celý čas ve skleníku by měl být tmavý. Chcete-li to provést, můžete použít štíty nebo hustou plátno. Je-li skleník příliš velký, nepokoušejte se dát krabice s žárovkami. S příliš velkým množstvím světla se všechny vaše práce ztratí.

Je lepší skladovat výsadbu ve sklepě, sklepě, kůlně. Dokonce i ve speciálně vybavené místnosti. Každé z těchto prostor musí splňovat následující požadavky:

 1. Tma. Prakticky kompletní. Napodobuje přirozené podmínky, kdy jsou tulipány hluboko v zemi.
 2. Teplota je plynule od +5 do +8 ° C. Dole dolů - budete dlouho toužit po zakořenění. Stoupne nad - rozkvete mnohem dříve než plánovaný čas.
 3. Vysoká vlhkost vzduchu. Ne méně než 74-76%. Chcete-li tuto podmínku splnit, rozetřete podlahy a stěny místnosti často. V případě potřeby dokonce i voda.
 4. Vlhkost a chlad půdy. Někdy to přehánějte množstvím organické hmoty a půda se začíná spálit, jak říkají. To znamená, přidělit velké množství tepla a rychle uschnout. V této situaci se můžete pokusit o ochlazení s pomocí řízeného větrání a bohatého zalévání studenou vodou.

Přistání z areálu ke skleníku se přenáší přesně 22 dní před očekávaným omezením květin. V době přemístění krabic by měly být výhony tulipánů asi 4,5-5 cm dlouhé.

Jak pečovat v období zakořenění

Není nic složitého. Přísné dodržování výše uvedených podmínek a pravidelné zavlažování. To všechno je péče až do začátku destilace květin.

Ihned po přemístění krabic do skleníku odstraňte nemocné, zkažené a podezřelé žárovky. Po 5 dnech se odstraní veškeré klíčení. Už nebudou dávat dobré barvy.

Podmínky údržby a péče ve skleníku

Bezprostředně po zahájení destilace nemůžete výrazně zvýšit teplotu a poskytnout maximální osvětlení. To je plné tepelného šoku pro křehké lehké výhonky.

První čtyři dny udržují teplotu na úrovni nejvýše + 14 ° C a poskytují osvětlení na polovinu veškeré energie. Během této doby se výhonky stanou zelenými a zvyknou si na světlo.

Dále až do okamžiku řezání nebo výkopu je nutné udržovat osvětlení při plném výkonu nejméně 9 hodin denně. Vysoká vlhkost se dosahuje hojným zaléváním podlah a stříkáním vzduchu. Teplota by měla být přesně + 19 ° C ve dne a +14 ° C v noci.

Jakmile budete moci krmít tulipány komplexní stravitelné minerální hnojivo. Ale to je jen tehdy, když si nejste jisti o plodnosti půdy.

Vyřízněte nebo kopírujte

Vše závisí na tom, zda budete potřebovat později unavené žárovky. Právě teď je v módě dát celou rostlinu, a to nejen stříhat stopky.

Kopání. K tomu je třeba nejen půda, ale směs písku a rašeliny. Takže žárovky se snadněji protřepou a vzhled bude více estetický. Hromady černé země na kořenech.

Jemně zastrčte rostlinu lopatou, jemně protřepte kořeny. Nevytahujte stonku ani listy! Celá zelená hmota je velmi snadno traumatizována a zmačkaná.

Tulipány spolu s žárovkami se shromažďují ve svazcích 15 kusů. Pak jsou zabaleny do tlustého papíru. Tyto kytice uchovávejte při teplotě nejvýše + 2 ° С.

Řezání. S ostrým nožem nebo čepelí uděláme jednoznačný pohyb, protože mahrušky a kousky jsou nepřípustné. Odřízněte stonku dvěma listy. To je dost pro krásu kytice a žárovka bude mít slušné množství živin. Nůžky nebo nůžky nelze použít. Takové čepelky rozdrtí stonku a nedostane správné množství vlhkosti nebo živin.

Po řezání nelze tulipány položit vodorovně. Během jednoho dne zvednou pupeny a stopka se ukáže jako zakřivená, hrbená, ve formě rybářského prutu. Mohou být umístěny pouze vertikálně, navzájem těsněji. Při teplotách nejvýše + 4 ° C ve studené vodě jsou dokonale skladovány po dobu asi 10 dnů bez známky vadnutí.

Kdy sklízet

Kopání nebo řezání začíná dělat, když se pupeny ještě neotevřely. Pro dlouhodobé skladování nemůžete ani počkat, až tulipán bude barvit v barvě charakteristické pro odrůdu. Mírně se objevily známky, které brzy rozkvétají - můžete kopat nebo stříhat.

Pokud tulipány budou rozkvét před plánovaným časem, můžete mírně snížit denní teplotu. To zpomalí proces dozrávání. Jen noční teplota by měla být nižší než denní doba, jinak by stonky byly slabé, tenké a podlouhlé.

A naopak. Potřeba urychlit zrání květin? Zvyšujeme denní teplotu. Ale ne vyšší než + 22 ° С. Jinak tulipán jen klesá. Už to nebude možné znovu provést.

To jsou tipy pro ty, kteří pěstují tulipány na prodej. A ti, kteří rostou ve skleníku kvůli experimentu a pro vlastní potěšení, se vůbec nemohou dotknout rostlin. Nechte je kvetou na vinici.

Několik doporučení

 1. Někteří lidé, kteří hledají levost a šetří prostor, získají malá cibule pro výsadbu. Jsou ve značném zklamání. Suroviny s průměrem menším než 3 cm nevytvářejí pupeny. Z těchto žárovek rostou pouze listy.

Jak rostou tulipány ve skleníku? Jak vidíte, není to tak snadné. Je nutné přísně dodržovat všechny podmínky a doporučení, abychom získali slušný výsledek. A je velmi důležité přísně dodržovat pokyny suchých číslic, aby nedošlo k chybám. Ale musíte to zkusit jednou a nebudete moci zastavit. Budete chtít znovu užít kvetoucí tulipány brzy na jaře. A v některých případech - a je dobré si to vydělat.

Rostoucí tulipány ve skleníku do 8. března pro začátečníky

Tulipán je nepochybně jedním z hlavních symbolů příštího jara a hlavní ženský den, 8. března. Pěstování těchto květin ve skleníku je velmi zajímavé a není problém ani pro začátečníky, díky nimž můžete nejen milovat své blízké, ale i trochu vydělat.

Výhody a nevýhody nucení

Pěstování tulipánů do 8. března ve skleníku je Zaměstnání, které má své klady a zápory:

 • téměř každá zahradní lokalita má svůj vlastní skleník, takže tento způsob pěstování tulipánů je považován za jeden z nejjednodušších a nejvíce dostupných;
 • Tulipány jsou populární po celé planetě, takže každá dívka bude s takovým darem spokojená;
 • s pomocí skleníku lze získat tulipány nejen do 8. března, ale i v každém jiném významném dni;
 • Tato metoda pěstování může být použita jak pro osobní, tak pro komerční účely. 8. března jsou tulipány velice žádané;
 • možnost husté výsadby vám umožní šetřit místo, ale současně pěstovat velké květy.

Jediná nevýhoda metody bude zde možnost vzniku obtíží v případě porušení teplotního režimu, vlhkosti apod.

Pěstování tulipánů ve skleníku má mnoho výhod

Odrůdy, které lze pěstovat ve skleníku

Maureen

Různé tulipány, ideální pro řezání a kompozici různých kompozic. Výška rostliny je 40-50 centimetrů, stopka je přímá a silná.

Puk samotný je dostatečně velký, na špičce je výška 8-10 centimetrů a jeho průměr je 10-12. Tvar takových tulipánů je klasický, barva je sněhobílá a na základně je krémový odstín.

Kees Nelis

Jedna z nejkrásnějších odrůd určených k destilaci, ve výšce dosahuje 60 centimetrů, stopka je velmi silná, listy jsou tmavě červené, radikální.

Během kvetení se pupen nezjistí až do konce, jeho výška je v průměru 10-12 centimetrů a průměr je 11-14 centimetrů.

Vnitřní část květu je namalována v jasně červené barvě, která se postupně otáčí k okrajům ohnivého načervenalého odstínu.

Oxford

Vysoká, chudá rostlina, jejíž délka dosahuje 65 centimetrů, je stonka rovnoměrná a trvanlivá.

Bud má tvar pohárku a bohatou červenou barvu, zatímco střed květu je žlutý, se světle zeleným květem.

Podle velikosti je tato květina dostatečně velká, její průměr a výška je 8-9 centimetrů. Dalším plusem této odrůdy bude odolnost proti virovým onemocněním.

Vivex

Vysoká rostlina (65 centimetrů) s jasnými a neobvyklými barvami. Tvar pupenu je podlouhlý tvar pohárku, plátky jsou malované v korálové, červenoranžové barvě, vyznačující se přítomností žlutého rámce.

Takový tulipán se neotevře na slunci a zachovává svou elegantní podobu až do konce kvetení.

Eric Hofssyu

Jeden z nejjasnějších zástupců tulipánů, vhodný pro pěstování a destilaci skleníků. Rostlina může dosahovat 75 centimetrů, zatímco stonky jsou velmi silné a silné.

Půda je velmi velká a těžká, eliptická, ve tvaru šálku, která se zachovává v průběhu kvetení, protože se tato odrůda neotvírá pod vlivem slunečního záření.

Barevné plátky jasně růžové (karmínové) s tenkým okrajem krémové barvy na okrajích.

Stupeň Eric Hofsieu

Přehlídka přechodů

Odrůda je odolná vůči vírusu plodů. Stonka je vysoká a silná, bez jakéhokoli zakřivení. Květina má tvar číše a velkou velikostí, barva plátků je jasně červená.

Zápis o odrůdě

Aristokrat

Silná, vysoká rostlina se silnými stonky. Půda je velká, ve tvaru připomíná sklo.

Vlastností odrůdy bude barva jeho okvětních lístků. Střední část je namalována v bledě modré barvě, která se postupně prolíná do bílého odstínu.

Pracovní podmínky

Aby mohly tulipány rozkvést do 8. března, měly by být zasazeny do skleníku v listopadu.

Konkrétnější pojmy budou záviset na vybrané odrůdě a na jejích individuálních charakteristikách. Zkušení zahradníci používají zjednodušené schéma, které určuje dobu výsadby.

V tomto případě, pokud jsou žárovky sbírány samostatně, příprava na práci začíná v době, kdy vyrostla z otevřené půdy:

 • 2-3 dny po otevření květů je třeba je odříznout, ale v žádném případě nebudou pupeny odstraněny. Taková opatření jsou plná snížení úrovně užitečných organických látek;
 • Vysejte výsadbový materiál, když většina části stonku stane žlutá, obvykle se objevuje koncem června - začátkem července.

Jedním z hlavních pravidel pro kultivování tulipánů po určitou dobu je přísné dodržování načasování výsadby žárovek.

Koncem června - začátkem července jsou vykopány žárovky

Technologie kultivace pro začátečníky

Správné uložení žárovky

Od správného skladování žárovek k výsadbě závisí vzhled a zdraví budoucích tulipánů.

Pro skladování rostlinného materiálu Obvykle se používá nádoba, která dovoluje průchod vzduchu, jako jsou boxy s otvory.

První měsíc jsou žárovky uloženy v místnosti s teplotou vzduchu +20 stupňů, pak se postupně snižují na +17.

Po výběru vhodného stupně, Je nutné pečlivě vyřešit všechny žárovky a vyčistit nemocné a nevhodné kopie pro pěstování ve skleníku.

Při výběru rostlinného materiálu by začínající zahradníci měli věnovat pozornost následujícím charakteristikám:

 • průměrný průměr žárovky by měl být v průměru 3,5 až 4 centimetry a větší je také přijatelná;
 • na žárovce by neměly být žádné známky onemocnění, formy;
 • Není povoleno používat výsadbu s kmenem, který se pohybuje v růstu;
 • Nepoužívejte žárovky s hustými šupinami tmavé, hnědé barvy;
 • dno musí být pevné a husté;
 • Podezřením na jeho velikost je žárovka s největší pravděpodobností zkažená a nevhodná pro další kultivaci.

Příprava tulipánových cibulí:

Půda

Obvykle, rostliny řady tulipánů a úspěšně je rostou, použijte směs říčního písku a pilin. Kyselost půdy musí být neutrální, přítomnost odvodnění je vítána.

Aby se zabránilo napadení rostlin různými chorobami, půda musí být kalcinována po dobu 10-15 minut při teplotě 80 stupňů a vyloupeno fungicidem nebo silným roztokem manganistanu draselného.

Kromě toho je třeba předem zajistit péči o rostliny, které je příjemné. To znamená, že musí existovat zařízení, které zajistí včasné a správné snížení teploty a umělé osvětlení.

Jak přistoupit na číslo

Výsadba tulipánů ve skleníku začíná přípravou žárovek:

 • před zahájením práce jsou 10 až 14 dní v místnosti s teplotou +9 stupňů;
 • potom jsou žárovky oškrabány, aby jim umožnily snadnější přístup k živinám;
 • za účelem dekontaminace rostlinného materiálu se jedná o teplou vodu o teplotě 40 ° C nebo se zpracovává slabým vývarem manganistanu draselného (celandinu).

Technologie přistání: žárovky se prohlubují do půdy na 3-4 centimetrů a hojně se napouštějí, zatímco pokud jsou vyloučeny, musí být znovu naplněny zeminou.

Destilace tulipánů do 8. března:

Jak vyrůst tulipán ve skleníku do 8. března

Po uložení žárovek do půdy je třeba je ochladit. Chcete-li to provést, Po dobu 16 až 20 týdnů je zařízení opatřeno následující péčí:

 • teplota vzduchu 7-9 stupňů;
 • zvýšenou vlhkostí, aby dvakrát týdně ve skleníku zalévaly podlahu a zdi;
 • je třeba také natřít tulipány;
 • osvětlení by mělo být na minimální úrovni, nejlepší je mít ve skleníku úplnou tmu.

Po stanoveném čase by se měla objevit stopka o výšce 5-7 centimetrů.

Vyrůstající rostlina musí zvýšit teplotu na 12-14 stupňů, a o několik dní později na 16-18 stupňů odpoledne a 14-15 v noci.

Také by nemělo zapomenout na osvětlení, od února se tulipány dodávají s 10-12 hodinovým světelným dnem.

Květy ve skleníku jsou nalévány každé ráno studenou vodou, někdy se střídá se slabým roztokem dusičnanu vápenatého (20 gramů na 10 litrů vody). Jiné druhy hnojiv nejsou pro tulipány vyžadovány.

Chcete-li růst tulipánů do 8. března, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel, z nichž hlavní je udržovat optimální teplotní režim.

O zahradě

Jak pěstovat tulipány ve skleníku

Technologie vynucení tulipánů zahrnuje jejich výsadbu v předem dezinfikovaných krabicích, hrncích a jiných nádobách se současnou dezinfekcí samotných žárovek. K tomu můžete použít tmavý roztok manganistanu draselného nebo speciální přípravek Maxim.

V září jsou žárovky hustě zabaleny do nádoby s předem připravenou půdou. Kontejner musí mít odtokové otvory. Hloubka nádoby by měla být nejméně 25 cm.

Přípravná fáze

Chcete-li získat kvetoucí tulipány počátkem března, cibulky ve skleníku jsou vysazeny na začátku prosince. V nádobách s upravenou půdou a požadavky na to jsou stejné jako u tulipánů vysazených v otevřeném terénu, cibule se vysazují ve vzdálenosti 10 cm od sebe. Hloubka výsadby je asi 15 cm.

K tomu, aby byly žáby umístěny v květinovém záhonu, jsou vytvořeny řady o hloubce 18 až 20 cm, vzdálenost mezi vysazenými žárovkami je 30 cm, superfosfát se nalévá na dno řádků. Cibule jsou položeny dolů, mírně zatlačeny do půdy a posypány na vrchol země. Pokud jsou zimy ve vaší oblasti mrazivé, je výsadba tulipánů na vrcholu rašeliny nebo humusu.

Půda vyžaduje zvláštní přípravu, protože tulipány rostou nejlépe ve směsi písku, země a humusu. Za tímto účelem se odebírají 40% humusu a 30% půdy a písku.

Poměrně snadné růst i pro začátečníky, je nutné dodržovat pouze zvláštní pokyny. Protože plnohodnotný vývoj květin vyžaduje konstantní teplotu, je lepší je růst

Sklízení rostlinného materiálu

Chlazení je proces, který reguluje růst útěku. Charakterizováno akumulací gibberelinů, které jsou zodpovědné za vývoj kmene. Závisí na době ochlazování z takových faktorů, jako je velikost žárovky, odrůda, datum destilace. Průměr je čas od 16 do 22 týdnů, pro který rostlina by měla ustoupit a střílet výhon 5-7 cm vysoký s bud, proklyunuvshimsya u základny. Teplota vhodná pro zakořenění je 7-9 stupňů.

Pěstování tulipánů ve skleníku začíná výsadbou žárovek v malých nádobách naplněných substrátem. Za tímto účelem se nedoporučuje používat hnůj nebo skleníkové půdy. Podklad musí mít následující vlastnosti:

Od konce července do 1. srpna jsou z půdy vykopány žárovky. Během tohoto období se horní listy tulipánů ztrácejí, zatímco ty nižší získávají nažloutlý nádech. Určete dobu, kdy je čas vykopat žárovky, můžete a na základě přítomnosti hnědých šupin na nich. Pro vynucení tulipánů ve skleníkových žárovkách nejsou vhodné pro ploché tvary. Nejlepší možností pro získání kvalitních květin - kulaté žárovky velkých rozměrů.

Pěstování tulipánů ve skleníku může přinést dobrý příjem, pokud vezmete v úvahu všechny nuance vynucování a vytváření optimálních podmínek. Tyto květiny jsou považovány za nenáročné.

Žárovky se vysazují v půdě vyčištěné od krycích šupin, ale je nutné zajistit, aby kořenový válec nebyl poškozen, odkud se kořeny následně rozvíjejí. Zařízení by mělo být v takové hloubce, aby žárovka žárovky zůstala na povrchu. Žárovku netlačte silou do země, aby nedošlo k poškození kořenového válce. Vysazená cibule se rozlévá a čistí na temném místě s teplotou 9-10 stupňů nad nulou. O dva měsíce později se zakořeněné žárovky převádějí na kultivování tulipánů v polykarbonátovém skleníku. Po 10 dnech jsou hrnce při teplotě +20-24 stupňů uzavřeny ze slunečního světla a denního světla. Poté je úkryt odstraněn a růst a vynucení tulipánů pokračuje při teplotě +18 stupňů. V tomto režimu rostliny ukáží první květiny koncem listopadu.

Jak nainstalovat materiál

Složení půdy je stejné jako u pěstování tulipánů ve skleníku. Občas je půda napojena. Později na podzim, před nástupem mrazu, je kontejner s vysazenými žárovkami izolován, zabalený do deky. V březnu, kdy projíždí silné mrazy, je úkryt odstraněn, půda je hojně napojena.

Po výsadbě je půda důkladně napojena. Pro zakrytí krabic s žárovkami je třeba udržovat teplotu 9 stupňů 4-5 měsíců. Záleží na typu tulipánů a na datum, kdy chcete získat květiny. I když jsou žárovky chlazeny, je třeba je napojit dvakrát týdně. Přiveďte je do skleníku, když listy dosáhnou délky 5 cm. Tři týdny před požadovaným datem by teplota ve skleníku měla být zvýšena na 18 stupňů.

Jakmile se začne sněžit meloun a ostré špičky listů tulipánů začínají hýbat, aby se posílila jejich "zdraví", je třeba první hnojení s minerálními hnojivy přímo na sněhu.

Žárovky rostlin potřebují tři kusy, ale takovým způsobem, že se nedotýkají. Horní část žárovky by měla vypadat trochu ze země, není nutné úplně vykopat. Pokud tak učiníte, proces růstu rostlin bude mnohem rychlejší.

 1. Po řezání je třeba věnovat pozornost tomu, abyste získali výsadbu. Tulipány jsou zalévány až 2krát méně až do doby úplného zvlhnutí rostliny. Jedná se o rostoucí proces s akcelerovaným růstem žárovek. Jakmile listy zbarví do žluté, žárovky jsou vykopány z půdy, vysušeny a poslány do skladu. Je třeba poznamenat, že tento materiál je vynikající pro pěstování venku a není vhodný pro destilaci skleníku.
 2. Hloubka vysazování žárovek.
 3. Klasifikace tulipánů.
 4. Kromě toho, v závislosti na velikosti žárovky, rozdělit podle 2 parsování. K první analýze, vhodné pro další destilaci, patří velikost přesahující 3,5 cm.

Schéma životního cyklu tulipánu.

V závislosti na období, kdy budete potřebovat kvetoucí tulipány, a čas na výsadbu pastvin.

Jakmile se klíčky objeví, rostliny jsou oplodněny komplexním hnojivem, jako když se pěstují venku. Kontejnery s tulipány jsou umístěny v penumbře, takže půda nevysuší příliš rychle.

Péče o klíčky

Pro normální vývoj tulipánů ve skleníku je nutné udržovat vysokou vlhkost. Chcete-li to provést, stříkejte podlahu a stěny vodou 2-3x týdně.

Uvolňování půdy kolem tulipánů se provádí velmi pečlivě, aby nedošlo k poškození žárovky ani kořenů.

Skleníky by měly být vybaveny speciálním teplotním čidlem, který reguluje a řídí teplotní režim. Je třeba udržovat konstantní teplotu 12 stupňů, je považována za optimální pro pěstování tulipánů ve skleníku.

. Tulipány se mohou reprodukovat třemi způsoby: semena, tradiční žárovky a miminka. Pěstujte tulipány ve skleníku a prosím své příbuzné a přátele s krásou těchto jemných květin nejen na jaře a v létě, ale i v zimě.

Třídy, které jsou optimálně vhodné pro vynucení:

Během období ochlazování, stejně jako zakořenění žárovek v místnosti, se udržuje vlhkost vzduchu a podkladu. Zalévání půdy, podlahy a stěn by mělo probíhat dvakrát týdně. Osvětlení by mělo být zelené a rozptýlené. Pro napájení půdy se použije roztok vápenatého ledu 0,2%. To pomůže posílit stonky.Neutralita.

Jak řezat a zachránit pupeny

Formy květů tulipánu: a - brzy nemramatý; b - pozdější než námořní; c - triumf; d - časný froté; d - lilová barva; e - fringed; g - Darwinovské hybridy.

S patřičnou trpělivostí lze pod plátkem získat skleněné tulipány dříve asi dva týdny než při použití otevřené země.

Aby se žárovka tulipánů vyrobila pro nový rok, měla by být skladována po 28denní kopání při teplotě +20 stupňů, 10 dní při +17 stupních a až do výsadby při teplotě +9 stupňů. Samotné přistání probíhá od 20. září do 1. října. Zakořenění probíhá při teplotě +9 stupňů ve tmě. Ve skleníku z polykarbonátu jsou nádoby přineseny 20. - 25. listopadu. Pěstujte tulipány dále při teplotě +23 stupňů.

Velmi jednoduchá technologie pěstování tulipánů v kontejneru bude váš balkon jasný a elegantní.

 • K tulipánům byly silné, doporučuje se je krmit roztokem dusičnanu vápenatého.
 • Pod zemí je také aktivní práce: roste matka, dceřiné děti se tvoří, jsou umístěny ženské cibule. U všech těchto změn potřebuje rostlina spoustu energie, kterou mohou živiny a vlhkost poskytnout.
 • Vodní tulipány potřebují vodu zahřátou na dvanáct stupňů. Používáte-li vodu z vodovodního potrubí, je třeba ji několik dní bránit, aby se odpařovaly různé sloučeniny chlóru. Půda by měla být neustále mokrá, ale ne suchá a příliš mokrá.

Předčasné nucení poskytlo Monte Carlu, Primavera, Abba, Jan Van Nes, Sunrise, Zorro;

Jak pěstovat tulipány ve skleníku

Je třeba předem připravit skleník pro tulipány. Přechod do prostor kontejnerů s klíčky je třeba 3 týdny před začátkem kvetení. Zjistěte, že tento čas může být růst kmene. Jeho výška by měla být 9-10 cm, a nad žárovkou, u spodku výstřelu, můžete již cítit pupen. Pokud přišel termín destilace a výhonka zůstane krátká, nádoby se přenesou do skleníku a pokryjí se černým filmem, který není odstraněn, dokud se nedosáhnou stopky požadované výšky.Sterilita.Ale pěstování tulipánů v podmínkách skleníku pod umělým osvětlením bude zvlášť dobře procházet, pokud použijete cibulky pro analýzu Extras o průměru 4 cm.K dosažení pozitivního výsledku by měla být věnována zvláštní pozornost výsadbě. Samozřejmě můžete koupit žárovky připravené pro nucení, ve specializované prodejně nebo amatérské květinářství. Nicméně, samo-připravený materiál je více zaručeno získat zdravé a silné barvy, vhodné k prodeji.

Budete potřebovat

 1. Chcete-li destilaci tulipánů na 8. března, po vyhrabání žárovky jsou uloženy po dobu 21 dní při teplotě + 20gradusov, pak při teplotě 17 stupňů, vysazené v květináčích pro zakořenění v prvním prosincovém týdnu, vyklíčila při teplotě 2 až 9 stupňů, skleník pro pěstování jsou přineseny na únoru 18-20. Je důležité si uvědomit, že nucení je pozdější, tím nižší by měla být teplota zakořenění.
 2. Tulipány jsou v zimě nejsilnější. Proces předčasného kvetení tulipánů jiným způsobem se nazývá nutí. Neříkáme, že jejich pěstování ve sklenících v zimě je velmi snadné, ale není to tak obtížné.
 3. Během kvetení jsou tulipány opyleny. V důsledku opelení se objevuje třístěnná krabice, ve které semena zrají. Po pádu okvětních lístků jsou květní pupeny vázány, takže se nerozbijí a semena mohou zrají. Když kapsle praskne, zrající semena jsou sklizena a uložena na suchém a tmavém místě.
 4. Za účelem získání dobře tvarovaných žárovek pro další kultivaci květiny rostliny pokračují v napájení po dobu dvou týdnů po květu.

Pokyny

 • Poté, co květy rozkvetou nebo je rozseknete, nezastavujte péči o rostliny. Pokračujte v jejím napouštění, dokud nejsou úplně zvlněné, protože v tu chvíli dozrávají žárovky, které budou muset být vykopány, vyčerpány a odeslány ke skladování. Příští jaro mohou být tyto cibulky vysázeny na místě.
 • - skleník,
 • Pro průměrnou destilaci byly vytvořeny Barcelona, ​​Charmer, Sevilla, Ad Rem, Pandion, Tosca, Darwinové hybridy, Karola, Triumph, Abu Hasan;
 • Po přemístění kontejnerů ve skleníku udržujte teplotní režim 12-14 stupňů po dobu 2-3 dnů. Jakmile výhony začnou svítit zeleně, teplota se zvýší na 17-18 stupňů. Voda pro zavlažování by měla být zahřátá na 20 stupňů. Používá se k zavlažování vodovodní vody, která je chráněna před chlórem několik dní. Aplikované hnojení s minerálními a organickými složkami, neustále uvolňování půdy, plevel. Se všemi pravidly, kvetoucí rostliny začnou 2-3 týdny po přemístění výhonků.
 • Kapacita vody.
 • Pro výběr skutečně vysoce kvalitního materiálu, vhodného pro další vynucení v uzavřeném prostoru, jsou všechny žárovky zkoumány odstraněním šupinatého tvrdého krytu. Pouze tímto způsobem lze odstranit nemocné žárovky tulipánů s poškozeným povrchem. Postup čištění také umožní, aby žárovka získala maximální množství vlhkosti a složek živin, které jsou životně důležité pro květinu během doby nucení.
 • Takže byste měli odstranit květiny již 2. nebo 3. den od začátku kvetení, aby se zlepšila kvalita žárovek. Pupeny, které dosud kvetly, není nutné přerušit, bude to zastavit růst listů a snížit hladinu nashromážděné organické hmoty, která je nezbytná pro správný vývoj tulipánů v průběhu zimních měsíců. Důležitou úlohu při hromadění organických látek hrají sloučeniny hořčíku, vápníku a dusíku, které musí být v půdě přítomny v dostatečném množství.

Pěstování tulipánů

Ve skleníku je nutné udržovat vysokou vlhkost, pro kterou je nutné vodu napustit, postříkat stěny a podlahu vodou 1-2 krát za 7 dní. Pro vytvoření silných stonků se doporučuje několikrát nalít roztokem dusičnanu vápenatého v půdě.

Sotva je možné koupit připravené na vynucení žárovek tulipánů v běžných obchodech. Nejčastěji prodávají výsadbový materiál, který by měl být vysazen na podzim a dává květiny, jak se očekávalo, na začátku jara. Ale naším úkolem je, aby se žárovky probudily dřív, měsíc nebo dva a potěšily by nás krásnými květinami. Proto je třeba připravit žárovky z léta. Faktem je, že začátek budoucích barev se vytváří v žárovce, počínaje okamžikem jejího výkopu, tj. na začátku července. A když je opět na jaře v přírodě otevřeme, proces pokračuje až do jara.

Pěstování tulipánů na otevřeném terénu

V září jsou semena osetána v půdě sestávající z humusu, říčního písku a zahradní půdy. Jsou hustě oseté a uzavřeny vrstvou 2-3 cm. Semena mohou být vysazeny v otevřené půdě nebo v kontejneru. Pokud teplota klesne pod 5 stupňů pod nulu, přistání musí být izolováno.

Výsadba tulipánů v zemi

Divoké květy musí být odstraněny, protože rozvíjející se semenná krabice může způsobit rozpad mateřské žárovky na malé děti.

Je obtížné najít takovou dachu, kde na jaře nebudou kvetou tulipány. Jakmile se slunce zahřeje a sníh začne tát, ostré šipky tulipánů se začínají roztahovat nahoru. O měsíc a půl později jejich květina fascinuje svou pyšnou krásou.

Podmínky pěstování tulipánů na jaře

Pozdní donucování - Atom, Aristokrat, Diplomat, Parade.

Před nástupem do žárovek by měly být dekontaminovány z hnilobných bakterií. Chcete-li to provést, musíte připravit odvar z celandinu nebo tmavého roztoku manganistanu vápenatého. Uchovávejte žárovky v roztoku asi půl hodiny. Při nepřítomnosti manganistanu draselného a vodíku se může použít voda ohřátá na teplotu 40 stupňů.

Schéma struktury žárovky tulipánu.

Technologie pěstování tulipánů ve skleníku

Ve skleníku se hrnce vkládají, když listy dosahují délky 5-6 cm. Předtím, než je přivedete do skleníku, hrnce s rostlinami by měly být umístěny v místnosti, kde je teplota vzduchu 10-12 stupňů.

Chcete-li zrychlit a učinit tak zvané destilační žárovky jsou vykopané v polovině června a během měsíce je uložen při teplotě 23 stupňů, pak se teplota po dobu dvou týdnů snížena na 17 stupňů. V posledních dnech července je dokončena tvorba embrya s květinovými žárovkami. Samozřejmě, že chcete rostlinám na pastvinách vybírat zdravě vyvinuté žárovky, pravidelně zaoblený tvar, jehož průměr v průměru není menší než 3 cm.

V prvním roce rostou semenáčky, podobně jako cibulové sazenice - s jedním tubulárním lícem.

V červnu, jakmile listy zbarví do žluté, jsou žárovky tulipánů odstraněny ze země a rozloženy ve stínu. S vysušenými žárovkami odstraňte částice půdy a umístěte je do kartónových krabic nebo papírových sáčků. Musí podepsat, s uvedením ročníku a data. Koncem září jsou tulipánové cibule zasazeny do květinové zahrady.

Podmínky pro růst tulipánů ve skleníku

Pěstování tulipánů v domácnosti - je to celkem jednoduché, pokud dodržujete několik velmi jednoduchých pravidel. Pěstujte tulipány, stejně jako mnoho žárovek, můžete jak v květináči, tak ve skleníku. Zvažme oba varianty.

Pěstování tulipánů ze semen

Ve skleníku pro tulipány můžete vynutí nebo zpomalit kvetení nastavením teplotního režimu

Nemůžete použít loňský substrát pro výsadbu, protože riziko kontaminace žárovek s hnilobnými bakteriemi a larvy škůdců je skvělé. Optimální variantou substrátu jsou piliny, perlit, říční písek, rašelina.

Výsadba žárovek se doporučuje od konce srpna do začátku prosince. Přesný čas výsadby se určuje podle doby, kdy je nutné získat kvetoucí tulipány. Například, pokud by květiny měly být přijaty do nového roku, stejně jako vánoční svátky, přistávají na konci srpna nebo začátku září. Při průměrném vytížení, když jsou květiny přijaty koncem ledna, je výsadba zobrazena v říjnu. Kvetení v únoru až březnu poskytne přistání v listopadu.

Pěstování tulipánů doma

Neméně důležité pro jistý růst tulipánů je skladování žárovek vybraných pro výsadbu. Čas, který je nejvhodnější pro zahájení chlazení rostlinného materiálu, je určen vytvořením tlouček s třemi vyslovenými tuberkuly. Žárovky by měly být skladovány v místnosti s nastavitelnými vlhkostními a teplotními podmínkami. Je lepší připravit předem boxy s dnem oka, do něhož jsou umístěny žárovky, které mají 2 řádky. Spodní část krabic musí být nutně vyrobena ze síťoviny, protože je nutné zajistit vysouvání rostlinného materiálu a zabránit vysušení žárovek tulipánů.

Otevřete hrnce by měly být, když rostou nad listy.

Kromě toho, pokud hodláte provést destilaci, poznamenejte si ty exempláře a nenechte je rozkvétat víc než dva dny.

Ve druhém roce vyrůstá z něj skutečný list. Ve třetím roce se vytvoří žárovka, která může poskytnout květinovou stonku. Květina je lepší odstranit, aby nedošlo k oslabení žárovky. Pouze ve čtvrtém roce obdrží kvalitní výsadbu.

Vědci studovali proces tvorby a vývoje tulipánu a vliv teploty na tento proces. Všechny tyto znalosti umožnily vytvořit určitou technologii pro růst tulipánů.

Růst v otevřeném poli krásné tulipány, velmi důležité vytvořit příznivé podmínky pro ně, a to nejen na jaře, během kvetení, ale v letním období, kdy žárovka dozrává, a na podzim, kdy je zasazen v zemi. Pokud je technologie pěstování tulipánů porušena, přinejmenším v jednom z těchto stupňů nelze dosáhnout kvalitního kvetení.

Příprava žárovek tulipánů pro nucení

Pokud se množí tulipány pomocí semen, květiny budou muset čekat velmi dlouho, protože poprvé budou kvetou teprve po pěti letech. Tato metoda je nejčastěji používána k vědeckým účelům k překonání a získání nové řady tulipánů. Pro plné barvy jsou potřeba žárovky, které jsou uchovávány na tmavém chladném místě, dokud se na skleníku nestane na jaře.

Vědět, jak pěstovat tulipány v uzavřeném prostoru, můžete nejen získat dobrý zisk, ale i duchovní dovolenou. Je důležité, abyste byli trpěliví a pečlivě se podívali na doporučení ohledně nucení květin a péče o výhonky.

. Chcete-li rostlinu kvitnout dříve, 2-3krát denně, posypeme teplou vodou, až se listy zcela otočí. K zpomalení květu může dojít ke snížení teploty o 2-3 stupně. Můžete také prodloužit dobu květu tulipánů, pokud snížíte teplotu ve skleníku na 12 stupňů.

Kontejner vybraný pro vylodění by měl být naplněn substrátem přibližně 2/3. Hloubka vrstvy by neměla být menší než 10 cm. Žárovka neporušený s kořenovou válcem a oloupané váhy Donets vysazené v intervalech 1,5 cm do hloubky 3-4 cm. To by mělo být lehce zatlačí do půdy bez poškození vyznačující krčku, a nalijte podklad na vrchní část. Trávit spousty zalévání. Nádrže s vysazenými žárovkami jsou posílány do tmavší místnosti pro chlazení a zakořenění. Je nutné pravidelně napouštět, aby nedošlo k vysušení půdy.

Můžete vypočítat čas přistání, určený datem zkrácení. Od doby požadovaného příjmu květin trváte 3 týdny - čas, který tulipány stráví ve skleníku. Pak odečtěte 16 týdnů, které jsou nutné pro destilaci. Datum přijetí je přesný čas výsadby.

Pro tvorbu květinových pupenů budou optimální podmínky pro ukládání žárovek teplotní režim v rozmezí 17-20 stupňů při relativní vlhkosti 70-75%. Porušení teplotního režimu po dlouhou dobu povede k opožděné tvorbě květinových pupenů a podřadnosti tulipánů.

Kdy chcete lastit za pastvu

Pokud snížíte teplotu ve skleníku na + 12-14 stupňů, zatímco tulipány již kvetou, pak budou kvetou déle.

Na konci srpna je připravená žárovka zasazena do hrnce s půdou pro vynucení tulipánů. Půda musí být dostatečně volná a výživná se sadou minerálních látek - dusíku, vápníku a hořčíku.

Pokud nemáte k dispozici letní dům, můžete trávit tulipány doma na balkoně nebo lodžii.

Tipy pro vynucení tulipánů

Květina v žárovce se rozvíjí, když se teplota pohybuje od 2 do 25 stupňů Celsia. U 17 stupňů jsou listy položeny. Pokud teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia, bude květina tvořit příliš pomalu a bude růst příliš křehký. Pro vynucení tulipánů je optimální teplota od 1 do 20 stupňů Celsia.

V polovině září jsou v zemi umístěny žárovky. Tulipánům je přiřazena slunečná oblast chráněná před chladnými větry. Nejlepší půda pro ně je považována za písčitou nebo neutrální půdu. Nemůžete rostliny tulipány na místech, kde jsou blízké podzemní vody. Stojatá voda vede k onemocnění a rozpadu žárovek.

Nicméně, stojí za to pamatovat určité pravidlo kvetení: od chvíle zasazení žárovek k jejich kvetení, to trvá asi dva měsíce. Žárovky by měly být husté a velké a neměly by být delší než tři centimetry.

Nestačí pěstovat tulipány, je nutné je řádně řezat. Optimální čas je fáze uzavřeného polobarevného pupenku. Řezané květiny jsou pevně instalovány a uchovávány nejvýše jeden týden ve studené vodě. Teplota vody by se měla pohybovat v rozmezí 1 až 4 stupně. Tulipány můžete uchovávat v suchu, pokud jsou umístěny v chladničce v kartonech nebo plastových krabičkách při teplotě +1 ° C. V takovém případě se trvanlivost květin zvyšuje na 4 týdny.

Pěstování tulipánů ve skleníku: technologie, péče, zemědělská technika, fotografie, video

Obecné vlastnosti tulipánů

Rostliny se mezi sebou liší obdobím kvetení, jsou následující:

Stojí za zmínku divoké rostlinné odrůdy a odrůdy. Vyznačují se jejich nenáročností, jsou krátké a často se používají při vytváření skalních zahrad.

Květiny mají také různé tvary pohárku a jsou rozděleny do různých vod, ale nejoblíbenější jsou následující:

Typy tulipánů (video)

Jaké podmínky jsou pro tulipány nezbytné

Tulipány by neměly být vysazovány ve skleníku pro tulipány se zvýšeným vodním stolem. Jinak se kořenový systém rostlin jednoduše začne hnilit v důsledku nadměrné vlhkosti. Při výběru místa přistání musíte zvážit, co v této zemi rostlo. Před pěstováním tulipánů stojí za to zajistit, aby v půdě v předcházející sezóně nebyly žádné cibulovité nebo solanaceózní rostliny. Koneckonců, onemocnění a viry, z nichž trpí, se rozšíří do květin, což komplikuje péči o tulipány.

Doporučujeme zvolit dobře osvětlené místa, protože pak budou květy velké a silné. Ve stínu se žárovky zmenšují. Na předchozím místě výsadby tulipány mohou být vráceny nejméně po dobu 4 let.

Nejvhodnější půda pro pěstování tulipánů je neutrální nebo mírně alkalická půda. Není nutné žárovy v zemi s vysokou kyselostí, protože v takových podmínkách začne rostlina vymyt a zemřít. Chcete-li pěstovat tulipány ve skleníku s hliněnou půdou, musíte ji nejprve připravit a přidat nějaký písek, který vypočítá 2 kbelíky na m².

Nejvýhodnější pro žárovky je volná půda bohatá na humus. Orná vrstva musí mít hloubku větší než 35 cm. Před pěstováním květin je nutné přidat superfosfát, který vypočítá přibližně 30 gramů na m2. To musí být provedeno měsíc před výsadbou, nalévá se na samotné dno drážek. Toto hnojivo velmi zrychluje kvetení.

Jak rostlit květiny

Chcete, abyste pěstovali tulipány ze semen, musíte se dobře připravit. Semena se vyskytují hlavně na podzim. Druhé desetiletí v září je nejvhodnější, i když to není nutné: hlavní věc je udržet až do poloviny října. Abyste se neměli mýlit, přistání a odjezdy by měly být provedeny s ohledem na vnější teplotu. Nejvhodnější teplota půdy je 9 ° C. Pokud je půda dostatečně hlína a těžká, je nutné na dno každé drážky nalít nějaký písek. Pokrývají také žárovky. Pro určení vhodné hloubky výsadby vynásobte průměr jedné žárovky o 3.

Před tím, než sejete do země, potřebujete důkladnou kontrolu. Pokud je žárovka pevná a kůra je plochá a čistá, květina se ukáže jako zdravá a krásná. Jakékoli skvrny dělají kopii nevhodnou pro pěstování tulipánů.

Je žádoucí ošetřit semínky po dobu jedné hodiny 2% roztokem bazazolu nebo je nechat působit 2 hodiny ve slabém roztoku manganistanu draselného při výpočtu 3 g. pro 1 litr vody. Tentokrát stačí připravit směs popílku, TMTD a polymicro hnojiv.

Poměr by měl být 3: 1: 1. Po manganistanu draselném musíte v této směsi rolovat semínka.

Nové myšlenky, je třeba dodržovat vzdálenost mezi nimi nejméně 10 cm. Práce spojené se zakládáním a údržbou bude snazší, pokud budete postupovat podle těchto pokynů, udržet vzdálenost mezi řadami 40 cm. Je třeba vzít v úvahu velikost žárovek v případě, že jsou velké, budou potřebovat více prostoru. Malá semena mohou být zasazena blízko.

Jakmile dojde k nachlazení, musí být výsadba pokryta zelení nebo slámou. Je lepší, pokud jsou pokryty humusem. Tloušťka přístřešku by měla být větší než 25 cm. Na jaře, jakmile se objeví první výhonky, je třeba provést mezi řadami drážky a pak vytvořit vhodné minerální hnojivo. Po několika týdnech je nutné plivit půdu kolem tulipánů kapalným roztokem lžíce a přidávat do kbelíku 20 g. superfosfátu a stejného množství chloridu draselného.

Správné výsadby tulipánů (video)

Hydroponické nucení květin

Kultivace tulipánů na hydroponii vám umožní získat vynikající květy pro řezání. Technologie růstu tulipánů je poměrně stará. Již v 18. století došlo k domazávání tulipánů doma v obyčejných sklenicích nebo vázy s vodou. V 60. letech minulého století začalo pěstování tulipánů ve skleníku s hydroponickým zařízením.

V Nizozemsku se nyní touto metodou vyrábí více než polovina existujících tulipánových žárovek. Technologie má mnoho výhod a tím rostou tulipány, je možné minimalizovat výrobní náklady.

Mezi hlavní výhody hydroponického pěstování patří:

Snižování nákladů, protože nemusíte pracovat s půdou.

Krabičky můžete použít několikrát v 1 sezóně.

Skleníky lze také použít několikrát. Navíc mohou mít malé rozměry.

Ve srovnání s půdou je řezání v hydroponických nádobách rychlejší.

Použitím hydroponického nucení se kultivace tulipánů urychlí, nebude nutné udržovat vysokou teplotu, a tím šetří energii.

Zařízení a samotné skleníky zůstávají čisté.

Zjednodušení kultivace a péče minimalizuje pravděpodobnost výskytu onemocnění nebo poruch. Chcete-li pěstovat tulipány s hydroponickou metodou, nemusíte dezinfikovat žárovky.

Stává se snadněji rostlinami a péčí, protože nepotřebujete dodatečně chránit květiny.

Žárovky lze jednoduše vyjmout z kontejneru.

Prodloužený kytarový hrot. To je zvláště výhodné, pokud rostete a pečujete o odrůdy s kratšími stopkami.

Systém pro pěstování tulipánů se skládá z flexi-kontejnerů. Jedná se o pevné plastové desky se speciálními otvory pro žárovky, které jsou uloženy na vodě. Velikost otvorů musí odpovídat velikosti žárovek. Listy jsou umístěny ve vzduchotěsném zásobníku bez poškození žárovek.

Reprodukce tulipánů

Květy reprodukují semena nebo vegetativně s použitím drobných žárovek. Šlechtění osiva je populární pouze u chovatelů, protože dceřinné rostliny zřídka zachovávají odrůdy odrůd. Semena jsou zasazeny přímo do půdy nebo skleníků, tulipány se pěstují po dobu 2 let na stejném místě, zatímco chrání sazenice před chladem. Zralé žárovky jsou nejprve vykopány, zachovány až do podzimu a pak vysazeny. Takové tulipány kvetou až po 5 letech, pokud bude výsadba a péče správná. Ale i po této době budou květy poněkud nepřekvapivé a vrchol dekorativní přípravy přijde až po 10 letech.

Reprodukce květin s použitím dceřinných žárovek přinese lepší výsledky. Když plánujete růst tulipánů, musíte vědět, že mateřská žárovka jednoduše zemřela po rozkvětu a místo toho se objeví náhradní žárovka s dětmi, jejichž počet se může lišit. Namísto toho se objeví jeden velký pár náhradních žárovek. O pár let později se děti vyvíjejí natolik, aby samostatně vytvořily stonky s květinami.

Že květy nebyly časem degenerovány, musíte zajistit řádnou péči o tulipány.

Rostliny v zemi potřebujete pouze cibule-toppers, jejichž obvod je více než 10 cm, protože dědí nezbytné známky své třídy. Je-li žárovka menší, je možné pěstovat tulipány, odstraňovat děti a snažit se je pěstovat až do velikosti bulb-topper, pak přistát na místě.

Jak ukládat žárovky

Před vysycháním vykopaných žárovek z tulipánů je třeba je dezinfikovat proti škůdcům a nemocem. Omyjí se čistou vodou, ponechají se půl hodiny v 3% roztoku karbophosu nebo se několik minut spouští v teplé vodě (50 ° C). Poté jsou žárovky umístěny rovnoměrně ve stinné, dobře větrané místnosti, kde teplota není vyšší než 30 ° C. Sušení by mělo trvat asi 5 dní. Poté mohou být žárovky uloženy.

Chcete-li řádně zachovat tulipány, musíte vyčistit žárovky od kořenů, staré váhy a zbytky země, roztřídit podle velikosti a oddělit děti. Poté jsou žárovky rozptýleny do specializovaných mřížek a vyčištěny do podkroví nebo do haly.

Nemohou být pokryty, protože žárovky vylučují ethylen, který má negativní vliv na děti.

Zajistěte dobré větrání a nízké difuzní osvětlení. Nejvhodnější teplota je do 20 ° C až do pádu. S počátkem září je žádoucí lehce snížit o několik stupňů a uložit žárovky až do velmi přistání.

Je žádoucí prověřit je jednou týdně, aby se rychle objevily exempláře postižené chorobami nebo škůdci. Musí být okamžitě zlikvidovány. Před vysazením žárovek na podzim musí být ošetřeny manganistanem draselným.