Jak udělat sůl se svými vlastními rukama

Jmenuji se Říman. Našel jsem vaše stránky na internetu a rozhodl se napsat. Opravuji doma vlastní ruce a síly, dobrá ruka a hlavu jsou přátelé mezi sebou. Jsem tvůrčí člověk a umělecké vzdělání. Zajímala jsem se o myšlenku na vytvoření sůl, ale nenalezl jsem princip připevnění samotné soli. Nikde nemluví o správné instalaci nebo postřiku. Nikde není uvedena světelná vodivost a možnost ohřevu soli. Máte-li odpovědi na své otázky, budu vám velmi vděčná!

Můžete to udělat několika způsoby. Výběr závisí na tom, z čeho se skládají stěny místnosti, kde je plánováno uspořádání slané místnosti a množství volného času.

První cesta: obrácená ke stěnám se solnými bloky nebo talíři

První metoda je nejjednodušší: zdi stěny se sůlmi nebo deskami. Přicházejí v různých tloušťkách a barvách: bílá, šedá, zlatožlutá. Bloky (desky) v hmotě jsou natřeny přírodními nečistotami obsaženými ve slané a nerovný, hrubý vnější povrch bloků vytváří vliv přirozenosti tvarovaného povrchu.

Pokud jsou stěny hladké (například z betonových bloků) a dokonce - tato metoda je optimální. Nerovnost větší než 3 mm na 1 m2 musí být opravena cementovou omítkou. Slané desky a bloky jsou jednoduše přilepené k povrchu, který se má oloupat stejným způsobem jako u dlaždic. K tomuto účelu použijte lepidlo jako "kapalné nehty": nanáší se na zadní stranu desek vpravo, po kterém je obložení pevně přitisknuto na podklad a drženo několik sekund. Pokud je to nutné, řezte desky nebo bloky ze solí běžným bulgarem. Práce by měla být v rukavicích: sůl - agresivní látka.

Výhodou této metody je rychlost: sůl může být vytvořena pouze za 2 až 3 dny. Nevýhodou je potřeba aplikovat lepidlo při ztrátě části volného prostoru v důsledku tloušťky desek a při výrazném zatížení na základně a stěnách. Navíc ne všechny plochy mohou být obroušeny.

Druhá metoda: aplikace soli na povrch stěn metodou "rozstřiku"

Tato metoda vyžaduje spoustu času a úsilí. Spočívá v aplikaci soli, rozpuštěné ve vodě, na povrch stěn místnosti metodou "stříkání". Tato metoda je vhodná pro stěny s nerovným povrchem, například složené ze stěny nebo z neupravených cihel.

Je třeba koupit dostatek soli z Himálaje nebo Černého moře: považuje se to za nejlepší pro sůl. Himalayan je čistší, ale pro zdraví je mnohem užitečnější pro Černé moře: obsahuje více přírodních sloučenin sodíku a chloru.

Místnost by měla být suchá, jinak nedojde k přilnutí krystalů soli na povrch stěny. Je nutné připravit solný roztok v plastové nádobě: přidávejte tolik soli, abyste vyčistili teplou vodu, aby byl mokrý, ale ne zcela rozpuštěný. Podlaha v místnosti musí být vyčištěna a rozložena podél stěn polyethylenového filmu.

Zvláštní lopatka, která se používá ke stříkání obyčejné cementové a pískové omítky, potřebuje nasadit malé množství solné soli a hodit ji na zeď, čímž vytvoří rovnoměrnou tenkou vrstvu na povrchu. Nemůžete hodit hodně soli: dojde k poklesu. Solná vrstva na stěně musí přirozeně vyschnout a tepelné ventilátory nelze použít. S přirozeným vysycháním dochází ke krystalizaci soli rozpuštěné ve vodě. Ostré hrany krystalů se připevňují k nerovnosti základny a takto se upevní solná vrstva.

Po nanesení a vysušení první vrstvy lze operaci opakovat. K tomu můžete použít rozdrcenou sůl, která se získává z polyethylenového filmu. Pomocí speciálního čerpadla lze tento postup zlepšit.

Třetí cesta: vytvořit sůl se sáním

Za tímto účelem by měl být pytlovina po dlouhou dobu udržována v hustém fyziologickém roztoku. V 1 litru vody (při teplotě 20 ° C) se rozpustí 350 g soli. Pokud je voda ohřívána, můžete připravit nasycené roztoky.

Když je sáček absorbován solí, jeho panely by měly být připevněny ke stěně pomocí hmoždinek nebo hřebíků. Poté je další panel panelů upevněn. V procesu sušení (také přirozeným způsobem) může být vytvořen komplexní reliéfní povrch. Po zaschnutí panelů je možné aplikovat další vrstvu postřikem.

Můžete vyzdobit sůl s velkými kusy soli nepravidelného tvaru a speciální osvětlení.

Pokud jde o světelnou vodivost: sůl je vhodná pro světlo, které se používá při vytváření solných lamp. Nečistoty a povrchové nepravidelnosti se utopí a rozptylují světlo, ale to, co prochází solí, stačí k vytvoření dekorativního osvětlení. Je možné a dokonce je nutné ohřívat tuto sůl: současně jsou přiděleny ionty, které příznivě působí na dýchací systém a lidskou pokožku.

Můžu udělat sůl s vlastními rukama?

Mnoho lidí, kteří se poprvé setkali se solnými jeskyněmi a byli ohromeni skutečně zázračnémi vlastnostmi jejich mikroklimatu, sen o získání vlastní solná komora. A to je pochopitelné, protože návštěva solných jeskyní není vždy možné, a to jak finančně, tak i včas, a prevence nebo léčba pomocí solných jeskyní je často vyžadována častěji než jednou za rok.

Slané komory umožňují téměř pečlivě reprodukovat mikroklímu charakteristickou pro solné jeskyně, a proto terapeutický účinek jejich použití je téměř horší než léčba v přírodních jeskyních.

Vybavení solné komory není levnou radostí, což je důvod, proč mnoho lidí myslí udělejte to sami.

Aplikace slaného nátěru je komplikovaný postup

Je možné reprodukovat podmínky v halochamerách, které jsou co nejblíže přirozené, a to použitím speciální vrstvy soli na povrch stěn místnosti. Přirozeně to vyžaduje přítomnost samotného materiálu - soli, speciálního lepidla. Navíc to vyžaduje zkušenosti a speciální vybavení.

Důležité je také, jak je budova postavena a jak je připravená. Pokud se rozhodnete udělat doma solnou komoru, nemusíte mít ani dobrý výsledek. Koneckonců v tomto případě a samotná místnost bude nepřipravená a nemůžete vzít v úvahu všechny jemnosti a provádět práci na správném vybavení stěn halokomory.

Správný výběr a nastavení zařízení

Přirozeně, pouze dokončení místnosti se solí nebude dělat to sůl jeskyně. Koneckonců, pokud ano, můžete jednoduše umístit do místnosti obrovské množství soli a dýchat "životodárný" vzduch. To je jen skutečně vytváří charakteristické mikroklima solných jeskyní, a v důsledku toho je požadovaný terapeutický účinek je poskytována zcela jinou komponentu - halogenerator a zařízení, který je schopen vzít v úvahu řadu parametrů a zajistit správné indikátory vlhkosti, teploty a tak dále.

Jak si vybrat takové vybavení, kde ho koupit a jak si ho nastavit - samozřejmě nevíte, jako každá jiná nepřipravená osoba. To je důvod, proč, i když se rozhodnete koupit zařízení, nemůžete si být jisti výsledkem. Takto vytvořená halochomera jistě nebude mít léčebné vlastnosti, které by bylo tak žádoucí přijmout.

Profesionální služby - dobré řešení

Vytvoření halo s vlastními rukama je jako sestavení letadla, aniž by byly k dispozici žádné náhradní díly, konstruktory nebo továrna, na které má být sestava sestavena. Proto vám nedoporučujeme provádět nemožný úkol, ale doporučujeme obrátit se na odborníky z naší společnosti.

Odborníci, kteří mají rozsáhlé zkušenosti a veškeré potřebné vybavení má k dispozici, budou moci dosáhnout svých výsledků co nejdříve a vybavit obě minimální velikosti halochamber pro individuální potřeby a opravdu velkou solnou komoru pro obchodní účely ve wellness a spa, fitcentra, v sanatoriach a dalších lékařských a preventivních zařízeních.

Jak otevřít solnou jeskyni nebo pokoj?

Krásu a zdravotnictví potěší spotřebitele s novými nabídkami na trhu s kosmetologií. A nyní mohou klienti dokonce bez návštěvy sanatoria zlepšit své zdraví a omlazovat. Samozřejmě, pro podnikatele jsou v této oblasti vynikající příležitosti pro rozvoj! Hlavní věcí je zvolit správný směr. Dnešní skvělý nápad byl otevřením solné jeskyně. Poptávka po tomto typu služeb je poměrně velká - a to je s minimální konkurencí. Odborníci již dlouho zjištěno, indikace a kontraindikace solná jeskyně, a spotřebitelé již ocenili veškeré kouzlo tohoto postupu - pokud kvalifikovaně přistupovat k podnikatelské činnosti organizace, je možné získat slušný příjem a rychle získat zpět za každou cenu.

Speleoterapie - léčba dýchacích orgánů bez léků, což znamená inhalování lidských mikročástic chloridu sodného. A látka, jak je známa, "zabíjí" mnoho patogenních bakterií. Taková zasedání se konají poblíž letovisek, kde se přirozeně objevuje spousta jeskyní s nánosy přírodní soli. Kurz léčby však trvá poměrně dlouhou dobu - obyvatelé velkých měst budou z toho jasně zbaveni. V tomto případě zůstává pouze haloterapie. Ve skutečnosti se jedná o stejnou speleoterapii, pouze jeskyně se solnými ložisky jsou uměle vytvořeny. Takže podnikání je postaveno - otevřete pokoj, kde jsou vytvořeny všechny podmínky pro obnovu zákazníků.

Zdálo by se, že obtížná věc je otevření slané jeskyně na návštěvu? Ale tady musí podnikatel myslet na mnoho nuancí. Za prvé, rozsah to pro uživatele je zcela nový (bude muset nějak upoutat jejich pozornost), a za druhé, je třeba vydat hromadu dokumentů a pečovat o celou kvalitní vybavení (což určitě bude mít odpad).

Tak jak otevřít solnou jeskyni nebo místnost od začátku, aby podnik začal přinášet trvalý vysoký zisk v budoucnu?

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Složitost zahájení podnikání je 4/10.

Jaké dokumenty se mají shromažďovat?

Pokud jednostranně otevřete firmu, zaregistrujte ji lépe ve formě IP - méně daní, méně běžných za papírování. Chystáte se otevřít lázně s celým seznamem služeb? Nedělejte bez LLC.

Centrum haloterapie může být registrováno pod různými kodexy oddělení vnitřních věcí: 93.29 "Ostatní zábavní a rekreační služby", 93.04 "Tělesná kultura a zdravotní činnosti". Hlavní věc není registrovat se jako klinika poskytující zdravotnické služby - jedná se o úplně jinou oblast činnosti zahrnující spoustu kontrol, kvalifikovaného personálu a velké finanční investice.

Náklady na registraci aktivit jsou nízké, pokud mluvíme o IP - ne více než 10 000 rublů. Pro tuto oblast podnikání si vyberte zjednodušený daňový systém - pravidelně odečtete 6% z vašich zisků z daní.

Franšíza nebo vlastní značka?

V souvislosti s popularitou tohoto směru dostal trh řadu nabídek od franchisorů - sítí pro jeskyně se slanou vodou, které nabízejí podnikatelům možnost otevřít podnik pod již známou značkou.

Soutěž solné jeskyně přebírá plnou podporu podnikatele od držitele práv této značky. Práce na franchisu vám ušetří čas na zahájení podnikání a další propagaci - nemusíte hledat pokoj, vybírat pokoj, promyslet prostřednictvím reklamní kampaně. Kromě toho mnoho firem nabízí podnikatelům a školení v řízení všech případů - počínaje organizací práce a ukončením výpočtu daňových odpočtů. Jak ukazuje praxe, solná jeskyně na klíč od franchisora ​​se vyplácí mnohem rychleji.

Máte v plánu otevřít sůl v jeskyni? Věnujte pozornost těmto společnostem, které pracují na základě franšízové ​​dohody - Sol +, Speleon, Halomed, Vita Breeze, Galofort, GaloPlus. Než se rozhodnete ve prospěch této nebo té franšízy, porovnejte podmínky spolupráce - v každé společnosti její nuance v servisní dohodě!

Chcete-li otevřít sůl jeskyně na povolení, to bude trvat 500,000-1500000 rublů. Vše závisí na podmínkách určité značky. Je samozřejmé, že během spolupráce bude nutné procento zisků odečíst franchisoru.

Pokud je solná jeskyně nebo místnost plánována jako podnik pod vlastní značkou, budou téměř stejné výdaje jako v případě povolení. Navíc existuje možnost uspokojit menší část nákladů - koneckonců vy vyberete zařízení (proč například nemůžete koupit použité zařízení a nábytek). Mějte však na paměti, že pak musíte nezávisle rozumět všem problémům - naplánovat reklamní strategii, zapojit se do brandingu budoucí společnosti, přemýšlet o návrhu prostor. Ale v budoucnu, pokud budete podporovat podnikání, můžete přemýšlet o prodeji franšízy vlastní značky.

Který pokoj je vhodný pro obchodní řízení?

Při řešení všech právních otázek současně hledáte vhodnou místnost, kde bude umístěn halocentr. Bude-li přemýšlet o dobrém místě pro instituci, bude mít stálý tok zákazníků.

Hlavním pravidlem při výběru dislokace slané místnosti je vysoká návštěvnost! V ideálním případě je vhodným místem v blízkosti dětských rozvojových center, zdravotnických a vzdělávacích zařízení, sportovních komplexů. Mnoho podnikatelů organizuje podnikání v budovách obchodních a nákupních center. Zákazníci by tam měli být pohodlní, aby se tam dostali. Nezasahujte do blízkosti parkoviště.

Pokud se podíváte na sanitární normy, pak jeden návštěvník sůl vyžaduje 3 m 2 volného prostoru. Takže při výběru vhodné místnosti je třeba vzít v úvahu plánovanou průchodnost instituce! Jak ukazuje praxe, pro organizaci salonu je dostatek prostoru 50 m 2. V tomto případě samotná solná místnost nesmí přesáhnout 25 m. 2. Ale potřebujeme další prostor pod administrativním stolem, kancelářské prostory pro návštěvníky a zaměstnance.

Pro začátečníky byste neměli koupit prostor pro solnou jeskyni nebo pokoj. Bude mnohem výhodnější si pronajmout plochu - méně startovacích nákladů, nemusíte si půjčit velké půjčky v bance.

Příprava prostor a potřebného vybavení

Nezávisle na vedení zařízení solné jeskyně je to nereálné - je nutná pomoc specializovaných firem! Propagovat trh a najít společnosti, jejichž činnost je zaměřena na vybavení halocenteru.

Existuje mnoho požadavků na fungování sůl - nemůžete to udělat bez odborníků. V průměru obnovit prostor pro pořádání rekreačních zasedání a nákup potřebného vybavení bude vyžadovat nejméně 450 000 rublů. Podívejte se na společnosti, které nabízejí služby s nejlepším poměrem cena / kvalita. Pravděpodobně je třeba využít pomoc firem, které se nacházejí v jiných městech - zde se berou i náklady na dopravu.

Jak jsou umělé solné jeskyně a pokoje:

 • Halogenátor. Toto je první zařízení v seznamu všech potřebných zařízení! Poskytuje halokomordu se solným postřikem požadované koncentrace. Také ve své funkci je udržovat požadovanou teplotu (18-20 ° C) a vlhkost (≈ 50%) v místnosti. Přemýšlejte o tom, jak nakupovat zařízení pro solnou jeskyni nebo místnost, určit typ halogenátoru. Existuje několik typů instalací - některé zařízení pracují ultrazvukovým způsobem, zatímco jiné dělí částečky soli. První možnost je lepší - takové zařízení funguje tiše a vytváří menší částice soli. Návštěvníci se v takových lázních budou cítit mnohem pohodlněji!
 • Podsvícení. Pro mnohé je solná jeskyně nejen místem, kde můžete zlepšit své zdraví. Někteří sem přijedou, aby si odpočinuli a odpočinuli si. A vnitřní osvětlení hraje důležitou roli. Je lepší namontovat světlo, jehož jas může být nastaven, což vytváří buď jasné světlo, nebo tlumené soumrak. Osvětlovací zařízení jsou instalována na stropě a stěnách podél soklových desek.
 • Vytvoření objemných reliéfů. Pro návrh salonu zcela odpovídá přirozené solné jeskyni, je třeba zvýšit krápníky a stalagmity. Odborníci za tímto účelem používají profesionální vybavení.
 • Hudební zařízení. Poklidná hudba v halocentre uvolňuje. Místnost je vybavena reproduktory.

Cena zařízení pro solné jeskyně bude záviset na její značce, kapacitě a vybavení. Největší výdaj je nákup halogenátoru. Průměrná cena halogenátoru pro solná místnost se v průměru pohybuje od 250 000 rublů. Nastavení osvětlení vyžaduje nejméně 70000 rublů. Chcete-li hrát hudbu v halocenteru, můžete si udržet 10 000 rublů.

Můžete koupit sůl pro sůl jeskyně od mnoha dodavatelů. Věnujte pozornost kvalitě výrobku. Prodávající musí mít všechny potřebné doklady, které potvrzují původ a složení soli. Faktem je, že zde jsou potřeba speciální produkty - používání mořské nebo himalájské soli v haloterapii není metodou schváleno!

Nezapomeňte na nábytek, který je třeba nainstalovat v solné jeskyni. Obecně platí, že v malém halocentru je sůl určena pro 5-7 osob. Koupit potřebný počet pohodlných křesel a lehátka, podnožky. Pro malé návštěvníky také poskytují nábytek. Chcete-li koupit interiérové ​​předměty, strávíte nejméně 30 000 rublů.

Organizace práce halocentra

Výhody a poškození solné jeskyně je již dlouho známo potenciálnímu cílovému publiku. Proto s řádnou organizací wellness salonu nebude k dispozici nedostatek klientů.

Podnikání je dobré, protože nemusíte přijímat vysoce kvalifikované specialisty. Veškeré organizační záležitosti (vstup na návštěvu, přijetí platby, poradenství) může provést správce. V budoucnu, kdy je instituce nerozkládána, je možné zapojit lékaře-terapeuta - odborník dá pacientům potřebná doporučení pro léčbu stávajících nemocí. Určitě přidáte prestiž k vašemu halocenteru - bude zde více zákazníků!

Při organizování rekreačních zasedání je několik funkcí, které je třeba vzít v úvahu:

 • Každá zasedání by se měla konat v přísně naplánovaném čase. Pro každý den bude nutné sestavit plán - počet lidí, kteří chtějí navštívit sůl, a čas, který se vezme do úvahy. Skutečnost, že halogenátor po 40ti minutách práce musí být znovu nakonfigurován - trvá asi 20 minut. Nerobte zákazníky čekat - naplánujte tak všechny zasedání předem! V průměru za 8 hodinový pracovní den můžete provádět procedury každou hodinu. Mějte na paměti, že ve všední dny v týdnu jsou skupiny návštěvníků pravděpodobně nedostatečné.
 • Ti, kdo pozdě navštívili solnou jeskyni, nemohou být do budovy dovoleni. Pokud otevřete dveře do místnosti, mikroklima bude narušena a všechny výhody postupu budou sníženy na "ne". Souhlasíte s klientem o druhém čase relace, abyste neztratili zisky.

Přemýšlejte o tom, jak nastavit náklady na návštěvu solné jeskyně. Společnosti nabízejí zákazníkům různé ceny - hodně závisí na umístění halocenteru. V průměru se cena pohybuje mezi 150 - 300 rublů za sezení. Pro děti je vstup levnější.

Jak rozvíjet firmu?

Když je obdržena licence k podnikání a halocenter je připraven otevřít své dveře zákazníkům, měl by podnikatel uvažovat o podpoře zařízení. Čím více lidí se dozví o zdravých zasedáních, tím více zisků získáte.

Reklama v sociálních sítích, v televizi a rozhlase, poznámky v tematických časopisech - zahrnují různé marketingové nástroje. Vynikající zpětná vazba je zaznamenána ve spolupráci s lékařskými a vzdělávacími institucemi - nechte zde brožury a prospekty o výhodách haloterapie. Pokud se vám podaří souhlasit s lékaři - nechte odborníky doporučit vaší pacientovi léčebnou instituci. Dávejte pozor na vytvoření webové stránky společnosti - zde se potenciální zákazníci dozví o službách a cenách.

Není obtížné přilákat zákazníky. Je mnohem obtížnější je permanentní. A pak se zaměří na zákazníka!

Zvažte následující body:

 • Podrobné konzultace návštěvníků, vysvětlení všech důležitých nuancí postupu - správce by měl být v této oblasti dobře obeznámený a nejlépe by měl být vyškolen.
 • Nabídněte slevy a propagace pravidelných zákazníků. Například ve všední dny nebo v brzkých hodinách můžete nastavit nižší ceny pro návštěvy wellness zasedání. Rychle vyvíjíte věrnost zákazníků vůči společnosti.
 • Dobrým nápadem bude prodej dárkových certifikátů, který si budou moci všichni návštěvníci koupit.
 • Maminky s dětmi často navštěvují zasedání. A pro ně by měla být zajímavá solná jeskyně pro děti. Můžete zde poskytnout malé hřiště.
 • Zamyslete se nad poskytováním slev některých kategoriím občanů - osobám se zdravotním postižením, veteránům, důchodcům.
 • Pokud jste již spustili několik skupin v sociálních sítích, pravidelně hrajte kupony za slevy nebo dárky mezi účastníky.
 • Pravidelně lze uspořádat bezplatné semináře, kde lékaři o přínosech postupu řeknou o způsobech léčby různých onemocnění.

Oblíbené publikace:

Jaký zisk očekáváte od podnikání?

Čistý zisk, který obdržíte od podnikání, bude záviset na stanovených nákladech na zasedání a na počtu zákazníků.

Chcete-li koupit halogenátor pro sůl a další zařízení, opravit prostory a zřídit práci instituce, bude to trvat nejméně 500 000 rublů. Pokud bude sálová místnost pro 7 osob plně obsazena v každém zasedání, budete moci obdržet 1400 rublů - při vstupním poplatku 200 rublů. Za 8 hodin denně získáte 11 200 rublů. Měsíční zisk v tomto scénáři bude 336 000 rublů (v případě denního halocentra). A příjmy mohou být ještě vyšší - existuje možnost udělat 12 hodinový pracovní den. S příslušným řízením případu zaplatíte všechny náklady za několik měsíců.

Jak postavit sůl s vlastními rukama?

Sůl z Artemivska, sůl Altai, sůl ze zámoří v Himálaji... O solných místnostech, nebo halochambers, dnes slyšel mnoho. Obvykle se instalují v sanatoriach, v kancelářích renomovaných firem a dokonce i v drahých restauracích. Nevadí vám smluvní partneři pracující se soukromým sektorem. To je jen cena halo komory je někdy dražší než dům samotný. V našem materiálu vám řekneme, jak si vyrobit solnou jeskyni se svými vlastními rukama - a nehrožte.

Než začnete budovat, uvidíme: proč potřebujete v domě ložnici a nebude to škoda, než dobrá?

Za prvé, sůl v množství 0,9% se nachází jak v krvi, tak v tkáňových tekutinách. Je dokázáno, že bez tohoto minerálu člověk nemůže žít déle než 10-11 dní.

Hlavním účelem halochambers není samozřejmě doplňování zásob soli v těle, ale léčba a prevence orgánů dýchacích cest. Solný sprej, který je ve skutečnosti vzduch tam, účinně ničí škodlivou mikroflóru a současně čistí vytvořený sputum. Pokud tedy trpíte bronchitidou, sinusitidou, faryngitidou nebo dokonce prostě zvednete obvyklý přípravek ORZ - bezpečně přejděte na léčbu solí.

Mezi jinými, haloterapie léčí spálené kožní tkáně, čímž podporuje její omlazení.

Nakonec je dalším přínosem fyziologického roztoku jeho schopnost minimalizovat závislost na nikotinu. Takže každý, kdo chce vázat cigarety, pečlivě přečtěte!

Nyní o pomyslné škodě. Tam je názor, že sůl je uložena v kloubech, ledvinách a jiných orgánech, což je hlavní příčinou nepříjemných onemocnění. Deklarovat - to je příběh. Jako kameny a usazeniny jsou kyselina močová a vápník vápenatý, fosfáty a močovina a sloučenina NaCl nemá s nimi nic společného.

Pokud potřebujete mít vlastní sůl, jsme přesvědčeni, že můžete začít pracovat.

Výběr místnosti

Za prvé, budova potřebuje pokoj. Bylo by pěkné, samozřejmě, vybudovat celou strukturu, ale můžete se vypořádat se samostatnou místností.

Požadavky na to musí být splněny následující.
• Pro solný důl je suterén nebo suterén ideální. V extrémních případech v prvním patře.
• Místnost musí být suchá, zpočátku zbavená vody, elektrické a kanalizační komunikace. Pokud jsou k dispozici, budou muset být demontovány.
• Podlaha musí být betonová. Pokud není k dispozici, musí být desky demontovány a provedena celá stěrka. Sůl - kus těžkého, jakéhokoli jiného povlaku, který pochybuje.
• Výška místnosti je v rozmezí 2,4-3 m.

Výběr materiálu

Než se ponoří do údajů o jedné nebo jiné soli, pár slov o technologii její aplikace. Takže stěny v halokomory mohou být umístěny ze solných bloků nebo jednoduše "omítnuty". Druhá metoda, jak se zdá, není tak obtížná, ale ve skutečnosti krátkodobá. Taková slaná výzdoba bude vyžadovat každoroční a poměrně nákladnou obnovu, takže tuto možnost nepomůžeme.

Nyní o samotném materiálu.

Nejvíce "raspiernym" dnes je produkt růžová himálajská sůl. Jedna cihla z toho na stavebním trhu stojí asi 600-700 rublů. Navíc prodávající vás požádá o další tisíc čtyři kusů pro každý sáček speciálního lepidla. Cítíte rozsah?

Pravdou je, že sůl bude vždycky sůl. A minerál vyrobený v Himalájích se bude lišit od svého analogu od konvenčního Artemovska pouze za cenu.

To je nejlepší koupit sůl přímo od výrobce - stejný „Artemsol“, „Bassol“, „Iletsksol“ nebo „Tyretsky solný důl“ - nehraje žádnou roli. Kontakty těchto podniků lze snadno najít na internetu, problém může být pouze s objemem zakázek. Tito obři jsou zvyklí na prodej zboží auty a budete potřebovat pouze 5-10 tun. Ale tady vše závisí na vašich komunikačních schopnostech, můžete vždy souhlasit. Pokud diplomacie není tvůj kůň, koupit sůl od použitých dealerů, je na internetu spousta reklam.

Chcete-li pracovat, budete potřebovat disk o šířce nepřesahujícím půl metru, ale ne méně než 15-20 cm a solené drtě s podílem 1-1,5 mm.

Stavební práce

Vše začíná přípravnou etapou: pokud je to samozřejmě, rozložte celý povrch. Měli byste dostat holou betonovou podlahu a stejné cihlové zdi. Okna by měla být položena a dveře zvětšeny o 15-20 cm vzhůru.

Pokud jsou stěny studené, musí být tepelně izolované. Navíc je lepší to udělat ze strany fasády.

Další etapou je organizace ventilačních kanálů. Jsou s výhodou umístěny z cihel a umístěny v rohu místnosti. Nepoužívejte kovové potrubí nebo zvlnění pro větrání, soli rychle vybírají "klíče" pro ně. Okna v přívodních kanálech jsou vyrobena ve výšce 1,5 m od podlahy, odsavač by měl být pod stropem.

Nyní o hydroizolaci. Pro práci jsou nejvhodnější suché směsi jako CERESIT CR 65. Vyčistěte stěny a podlahu před prachem a navlhčete je vodou. Poté zřeďte obsah sáčku na krémovou hmotu a aplikujte na ošetřené povrchy hydroizolaci vrstvou 2 mm pomocí makrely. Pokračujte v práci až po jeho vytvrzení, to znamená nejdříve po 7 dnech.

Po vysušení vodotěsnosti pokračujte k uspořádání podlahy. Je vyložen ze slaných tyčí ve výšce 15 cm. Pokud u vás jsou masivnější kameny až do potřebné tloušťky, mohou být vždy řezány bulharskými. Vezměte pouze kruh, který je určen pro beton.

Samotný proces je poněkud jako položení dlažebních desek. Bloky spadají na "gartovku" navlhčené soli. Úroveň vlhkosti - můžete vytesat "sněhové koule", ale když vytlačená voda nevyčnívá. Všechny mezery mezi bloky jsou zaneseny stejným řešením.

Počkejte, dokud takový podklad nevysuší, ne nutně. Podložte podlahu - a uchopte stěny. První řádek je rozložen z největších flétnů s podílem 500 × 500 mm. Místo přistání je předem vyrovnané navlhčenou solí.

Ano, je pouze na schématu, že všechny bloky jsou hladké a hladké, ve skutečnosti jsou jejich tvar zdaleka ne ideální. Chcete-li jim dát pracovní pohled, musíte pracovat docela tvrdě s dlátem a bulharským.

Než položíte další řadu, sedadlo znovu zarovnejte se slanou oblohou a zabalte bloky, ale s menší částí. Vyberte minerály tak, aby vznikl sklon 80-60 °. Čím je strop vyšší, tím větší je předpojatost.

Počínaje druhou řadou by měla cihlová zeď se slaninou vázat dřevěnými berly. To se provádí s krokem elektroměru a obklad by měl být položen v různých úhlech jak v horizontální, tak ve svislé rovině.

Nezapomeňte, že všechny zdiva jsou navlhčeny vlhkou solí. Velmi brzy bude krystalizovat a vázat celou komoru do jednoho pevného monolitu.

Pokud se v průběhu práce někde nedařilo uzavřít cihlu - je to v pořádku. "Jeskyně" nemusí být 100% chlorovodíková. Nakolené oblasti mohou čelit stejnému pískovce, bude to velmi krásné. Také navrhujeme, aby se strop neuložil. Nabryzg je krátkodobý, takže je mnohem jednodušší šit jej dřevěnou podšívkou. Používejte pouze měděné nehty, kovové neznamená to dlouho.

A poslední nuance. Všechny práce by měly být prováděny při teplotě 26-28 ° C (vhodné pro počáteční krystalizaci soli). Proto budete potřebovat tepelnou pistoli nebo dobrý ohřívač vzduchu.

Nakonec by to mělo vypadat takto.

Zbývá jen málo. Instalujte větrání v připravených dolech, nalijte na podlahu 3-5 cm vrstvy soli a usaďte pohodlné postele přes pokoj. Připomínáme, že během postupů je třeba zapnout pouze ventilaci. Kompletní výměna vzduchu se provádí po průchodu relace.

Jak můžete vidět, není nic ve vytvoření halokomory, pro které by člověk mohl zaplatit milion. Všechny procesy je možné splnit sami. Především pamatujte na prostředky ochrany. Při práci se solí byste měli nosit rukavice, respirátor a ochranné brýle.

No, teď je čas vyzkoušet solný důl. Zapněte příjemnou hudbu a užijte si!

Jak otevřít sůl jeskyně: nejucelenější informace o podnikání

Přečtěte si nejucelenější informace o otevření solné jeskyně: otázky výběru a návrhu zařízení, dokumentace, způsoby, jak přilákat zákazníky, a zda si koupit franšízu pro otevření halokomory. Tento typ podnikání, navzdory zjevné jednoduchosti, má mnoho úskalí. Pomůžeme vám je obejít.

Stručná historie vzhledu solných jeskyní a místností nebo co je třeba zákazníkům sdělit

Saltky, solné jeskyně, halochambery - ve skutečnosti mají dlouhou historii, počátkem toho byla speleoterapie, která, jak víme, nemá ani sto let. V Rusku jsou speleologické kliniky známé již od 19. století. V SSSR byla první speleoterapie postavena v roce 1968 v Transcarpathia, ve vesnici Solotvyno. Základem nové stavby byl solný důl č. 8. Speleoterapie byla používána k léčbě:

 • bronchiální astma;
 • sinusitida, renití;
 • astma a chronická bronchitida;
 • Pollinóza;
 • katarální choroby;
 • snížená imunita, stres, nespavost;
 • cystická fibróza a další.

V osmdesátých letech se pokoušely ozdravit hojivé vlastnosti dolů na povrchu v halochamberech. V současné době v Rusku existuje velký počet sylvinite, kamenné soli a soli komory halo současně používaných galoterapevticheskie povrchů v domácnostech a na pracovištích (stolky, lampičky, solné lampy, atd).

Haloterapie je nějakým způsobem dědičkou speleoterapie. Rozdíl je v tom, že lékařské klima je uměle vytvořeno v samostatné místnosti.

Potřebuji zdravotní licenci pro sůl?

Haloterapie jako komplex terapeutické fyzioterapie je lékařskou službou, která má své kontraindikace a musí být předepsána lékařem. V této funkci musí mít instituce poskytující podobné služby příslušnou licenci, podléhají zvýšeným požadavkům.

Některé požadavky na organizace zabývající se lékařskou činností (včetně haloterapie):

 • dostupnost licence. Státní poplatek za udělení licence činí asi 8000 rublů;
 • hlava musí mít vyšší odborné vzdělání a pracovní praxi nejméně 5 let;
 • pracovníci musí mít rovněž profilové vzdělání, se zaměstnanci musí být uzavřeny pracovní smlouvy;
 • organizace provádí kontrolu licencí.

Ale je tu další strana. Saltové místnosti, které se staly populární před několika lety, zpravidla nejsou zdravotnickými zařízeními, ale pouze podniky, jejichž činnost souvisí s fyzickou kulturou a zdravím, činností. A pak není nutná lékařská licence. OKVED (typ aktivity), který by měl být v tomto případě deklarován, je OKVED 93.04 - sportovní a rekreační aktivity.

V případě volby lékařské činnosti je povinné získat zdravotní licenci pro solnou jeskyni a související zařízení. Celkové náklady na všechny náklady mohou na otevření dosáhnout 300 tisíc rublů.

Při výběru místnosti se musí řídit předpisy SanPiN 2.1.3.2630-10 (stažení) a dalšími právními předpisy.

 • Tyto dokumenty umožňují, aby se halokomplex nacházel pouze ve volně stojících budovách (nebytových budovách). Plocha - nejméně 18 m2, musí být provozovna.
 • Osvětlení musí splňovat platné předpisy.
 • Zaměstnanci instituce by měli být zaměstnanci, kteří mají osvědčení o lékařském vzdělání a kvalifikaci.
 • Halogenátor musí mít osvědčení o registraci lékaře.
 • Samostatné přísné požadavky jsou kladeny na čistotu s povinnými testy.

Takové halochamery se obvykle nacházejí v dětských polyklinikách a lékařských centrech.

Spuštění solné jeskyně bez lékařského průkazu

Otevření solné jeskyně jako služba fyzické a rekreační povahy výrazně zjednodušuje proces spouštění tohoto druhu podnikání.

V tomto případě je vybrán, jak jsme již zmínili výše NACE 93.04 a souvisejících činností pro další příjmy (například prodej zboží, jako jsou solné lampy, esenciální oleje, které poskytují zábavních služeb. - dětské akce a další).

Momenty, které potřebujete vědět:

 • Zařízení nesmí být lékařské. Tento aerogaliteerátor, aerosolgenerátor, tj. bloky domácnosti.
 • Prodej by neměl být terapeutické služby a služby pro obnovu, prevenci, posílení imunity.

Zařízení pro solné jeskyně a místnosti

Hlavní zařízení, které bude třeba vybrat, je halogenátor. Má terapeutický a preventivní účinek, napodobující podmínky přírodních solných jeskyní. Způsob stříkání je suchý: zařízení nepřetržitě disperguje zředěné mikročástice soli ve vzduchu. V budově je také potřeba větrání, klimatizace a filtrace vzduchu.

Výrobcové halogenátorů pro sůl

Navzdory velkému počtu nabídek na trhu, ohromný počet IP a LLC, poskytovat služby solných pokojů, používají halogenátory několika výrobců.

Vůdcem je zařízení AGG-01 je halogenátor, Distribuce je řešena společností N.P. Gorbenko - profesor, který patentoval toto zařízení. Dnes je pan Gorbenko vědeckým vedoucím St Petersburgského institutu preventivní medicíny. Organizace prodává franšízové ​​Galoroom, halogenerators AGG AGG-03 a-01 „Aerosol“ aerogalit (pokuta sůl pro zařízení), solné lampy, tvárnice, dlaždice, i vybudování halo jako součást povolení.

Náklady na halogenátory z Institutu preventivního lékařství Petrohradu:

AGG-03 - 240 000 rublů.

Příklad halogenátoru ve slané místnosti.

AGG-01 "Aerosol" - 150 000 rublů.

Současně se zařízením tato společnost provádí halochambery "na klíč" v rámci franšízy.

Náklady na halochambers z Petrohradského ústavu preventivního lékařství

Halo komora "Standard" 390000 р.

Tato cena zahrnuje:

 • zařízení pro provádění skupinové aerosolové terapie chloridem sodným "Halogenátor AGG-03".
 • 500 lahví aerogalitu (léčivá sůl).
 • 4 lampy "Energy Crystal PP. Gorbenko. "
 • Reproduktorový systém Dolby 5.1.
 • 5 komfortních sedadel
 • návrh projektu místnosti.

Za 400 000 rublů budete také dodáváni a instalováni zařízení a povíte vám, jak je používat (i když budete muset zaplatit za příchod zaměstnanců, pokud plánujete otevřít v regionech).

Halogenátor "VITASOL" od společnosti "Aeromed". Cena je 240 000 rublů. Výrobce také prodává svoji franšízu (solné jeskyně "Vita Breeze"). Cena franšízy je od 750 000 do 1500 000 rublů. Na cestě nabízejí solí, lampy, halocabiny, halokapsule, halogenátory a další související produkty.

Ioletor (halogenátor) (55 200 rublů) od ukrajinského výrobce Solvay.

Ionna vyráběná od ukrajinského výrobce.

Využívá vyměnitelných kazet s mořskou solí Černého moře (Saki) nebo náplně se solí z pole Solotvinskoye (Ukrajina).

Odnímatelné zásobníky soli pro halogenátory.

Tak vypadá sůl Saki. Jeho přibližná cena za 1 kg činí 50 rublů.

Co je aerogalit (aerosol) pro halogenátory a jaká je jejich cena

Zlepšování zdraví a preventivní léčba není způsobena návratem do sůl, ale v důsledku postřiku s aerogalitem halogenátoru. Aerogalit je vysoce dispergovaný polyfrakční přípravek chloridu sodného. Je založen na přírodní horninové soli ložisek Solotvyno, Artem, Sol-Iletsk. Velikost hlavního zlomku čítací koncentrace aerosolových částic je 5 nebo menší než jeden mikron.

Výrobci zpravidla dodávají lék v uzavřených skleněných lahvích o objemu 10-15 ml, určených pro jedno ošetření aerosolovou terapií chloridem sodným.
Náklady na jednu takovou láhev s jemně rozdělenou solí jsou 15-30 rublů.

Takže podívejte se na jednorázové lahvičky s aerogalitem

Návrh halo: který sůl povlak vybrat

Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace doporučuje použití horninové soli z následujících nánosů pro slané nátěry stěn budoucího wellness centra:

 • Solotvinskoye
 • Sol-Iletskoye
 • Tyretskoye
 • Artemovskoe.

Tedy. Sůl z těch ložisek, ve kterých se vyrábí obvyklé potraviny. Tato sůl má bílou nebo světle šedou barvu a neobsahuje žádné dráždivé nečistoty.

Mořská sůl nebo himálajský (hezčí a dražší) není způsob haloterapii, neprošel do klinických studií a jeho dopad zcela neprokázanou, a tudíž není odůvodněná ve skutečnosti schválen.

V procesu dokončení halochomérových solí potahování a dekorativní soli dlaždice, zpravidla střídavě. Sůl je používána jako kámen.

V závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti dekorace bude sůl pokrývat od 3000 rublů na 8000 rublů v průměru (podlaha - od 1500 do 3000 rublů).

Vzorek soli pro místnosti.

Pro stěny mohou být použity soli bloků nebo cihly, které obdrží mokré lisování kamenné soli vkladů Iletsk (také Tyretskogo Artemovskiy nebo pole), jehož obsah chloridu sodného není menší než 98% GOST P 51574-2.000 - to je kuchyňská sůl.

Možnosti obkladů se solnými cihly:

Příklad obložení solných cihel halochambers.

Náklady na obklady se solnými cihly budou stát od 10 000 do 15 000 rublů.

To je také často používáno v designu solných místností s dekorativní solí dlaždic. Cena 1 m2. bude asi 20 000 rublů nebo o něco méně.

Tak vypadá ta solná dlaždice.

"Lumpy sůl" - dražší verze materiálu pro opravu solné jeskyně (instalační cena - až 30 00 rublů na 1 m2).

A konečně jedna z nejdražších možností zdobení sůl je perština modrá sůl. Cena za balení může činit 100 000 rublů za 1 m2. oblasti.

Vybudování solné jeskyně osobně nebo s pomocí týmu oprav

Metoda číslo 1. Tváří v tvář solným dlaždicím / blokům

Soli jsou převážně bílé nebo šedavě barevné, dlaždice jsou nažloutlé barvy. Mají nerovný povrch a jsou zbarveny přírodními nečistotami.

Tento způsob může být použit, když je místnost je hladké a odolné stěny (1 metr dokončovací solných desek o hmotnosti 1-1,5 m krychlový), neexistuje žádný deficit čtvereční metr (jako určité tloušťky dlaždice), a musí být provedeno v 2-3 dny. Přibližná životnost je 30 let.

Způsob upevnění dlaždic / bloků analogicky s lepením dlaždic na vyčištěný povrch. Používá se lepidlo "kapalné hřebíky", které se nanáší na zadní stranu desek v pořadí, po kterém se materiál natlačuje na podklad a drží několik sekund. Materiál je řezán řezačkou z Bulharska nebo dlaždice.

V prostorách, vyrobené tímto způsobem, často halogenerators vyměnit žárovky, které jsou vyhřívané, usnadňuje vylučování soli par, když mluví o terapeutickém účinku v tomto případě je obtížné.

Náklady na jeden sůl blok s velikostí 200x120x90 mm je 250 rublů.

Tak to vypadá jako sůl

Metoda číslo 2. Aplikace solného nátěru metodou "stříkání" - sůl.

Poměrně běžná metoda. Pokud mají stěny nerovný povrch, pak je metoda vhodná, když je solný roztok stříkán na stěnu. Předběžně se z stěny odstraní zbarvení / barva, nepravidelnosti jsou utěsněny. Tloušťka vrstvy by měla být nejméně 3 cm.

Místnost by měla být suchá, aby se zachovala adheze krystalů soli na povrch. Podél stěn musíte nejprve rozptýlit polyetylen, abyste chránili podlahu.

Jak udělat solný roztok

V plastové nádobě se nalije čistá teplá voda, kde se přidává sůl (konzistence je mokrá, nerozpouští se). Lopatka pro stříkání normální sádrové solanky rovnoměrně házet na zeď a nechat uschnout. Přírodní sušení poskytuje krystalizaci soli rozpuštěné ve vodě. Životnost - 2-3 roky.

Metoda číslo 3. Kombinované. Použité solené omítky a plátované solné desky v oddělených oblastech. Nejčastěji používaná metoda zdobení halo místností.

Ve všech pokojích jsou omezení vlhkosti - prostory by měly být suché, bez přívodu vody.

Lepidlo na solí a omítky

Existují druhy specializovaného lepidla pro sůl (sůl), jehož použití zjednodušuje proces kladení cihel. Příkladem je dvousložkové organické lepidlo pro pokládku solných cihel vyráběných v Rusku. Cena za 1 kg z 190 rublů.

Příklad lepidla pro slané dlaždice a omítku

Použití 3 kg lepidla v čisté formě umožní pokládku 1,5 m2 plochy, při přidávání písku do směsi se plocha zvětší. z výpočtu Pro jeden balíček lepidla lze do 3 kg přidat až 6 kg pískové směsi.
Způsob aplikace: Lepidlo na balení 3 kg zředěné 1 litrem vody pokračujte v práci.

Zaměstnanci

Chcete-li začít podnikat, samozřejmě budete potřebovat zaměstnance. S ohledem na sůl místnosti zaměstnanců musí existovat nejméně dva, protože bude nutné pracovat na směnách, s přihlédnutím k tomu, že optimální pracovní doba organizace je až 22:00. Administrátoři by měli dělat takové požadavky jako dobré jméno, orientované na klienta, příjemný vzhled. Plat mzdy jednoho zaměstnance pro regiony bude asi 15 000 - 25 000 rublů, u kapitálu bude tato částka vyšší.

Před začátkem práce zaměstnanců je nutno pracovat s vybavením a specifičností preventivních opatření.

Propagační kanály

Propagace v sociálních sítích: vkontakte, spolužáci, facebook, instagram

Téměř každý podnikatel, který otevírá solnou jeskyni, vytváří svou vlastní skupinu v sociálních sítích. Ve skutečnosti je to zcela opodstatněné, nicméně, stejně jako jinde, propagace SMM má své vlastní nuance. Aby mohla skupina pracovat na hledání klientů, je nutná živá komunikace, okamžitá reakce a otevřenost správce komunity a reklama.

Co se týče klientů solných místností, má rozhodující význam územní značka, reklama v sítích "Vkontakte", "Odnoklassniki" atd. By měla být vysílána příslušnému publiku. Potenciálním cílovým publikem mohou být mladé matky s dětmi, těhotné ženy žijící v blízkosti solné jeskyně.

Vytvoření živé komunikace ve skupinách by mělo vyhovovat potřebám potenciálních zákazníků.

Jaké otázky by mohly zajímat?

 • kontraindikace (těhotenství, onkologie);
 • následky návštěvy halokomory (zelená slepota u dítěte atd.)

Sezónnost podnikání

Tato firma má svoji vlastní sezónnost: nejnavštěvovanější měsíce jsou od srpna do května. Proto by reklamní kampaně a obecné marketingové aktivity měly být prováděny na jaře a na podzim - v době, kdy lidé často trpí nachlazením a mají zájem o preventivní metody.

Venkovní reklama

Venkovní reklama musí být povinná. Je také možné umístit značení na místech s největším provozem ve vaší oblasti. Může se jednat o obchody, polykliky, zastávky.

Umístění reklamy na solnou jeskyni v blízkosti zastávky veřejné dopravy.

Klienti solných pokojů

Hlavní sálové sály jsou těhotné ženy, mladé matky s dětmi. O trochu méně zájem o haloterapii jsou starší lidé.

Další možnou kategorií jsou lidé, kteří mají zájem o zdravý životní styl nebo jsou náchylní k nachlazení a mají zájem o preventivní aktivity.

Další příjmy

Zvýšení toku zákazníků, je možné při vedení příslušné reklamní společnosti, podepsat smlouvu se zdravotnickými institucemi. Také je možné mít v samostatné místnosti solárium nebo fytobox, což povede ke zvýšení čistého zisku.

 • Prodej souvisejících výrobků

Prodej solných lamp, silic, zvlhčovačů apod. Je dobrá příležitost zvýšit úroveň příjmu z halokomory. Proto zpravidla všechny solné jeskyně nabízejí svým zákazníkům takové zboží.

Výroba a prodej kyslíkových koktejlů na zařízení je dalším zdrojem příjmů pro halochamery.

Další produkty, které jsou doporučovány nabídnout návštěvníkům - sadu himalájské soli, slané svícny, dlaždice z himalájské soli pro vaření pokrmů, sklenic a jiných náčiní.

 • Organizace dětských akcí

Jak děti jen tak sedět na dlouhou dobu nebude, podnikatelé někdy běžet organizovaných aktivit - sledování karikatury v místnosti sůl, mistrovské kurzy, loutkové divadelní představení v jeskyni soli a další.

Příklad loutkového divadla v solné jeskyni pro děti se dvěma amatérskými herci:

 • Jóga ve slané jeskyni

Uspořádání sportovních tříd pro malé skupiny může přinést majiteli podniku další příjmy. Jógu ve slané místnosti může provádět pozvaný odborník. Za cenu jedné lekce trvající 40 minut stojí 300-400 rublů, tj. ruble jsou 100 dražší než jóga v tradičních sálech. Učitel se zajímá a majitel solné jeskyně je sám.

Jóga v solné jeskyni.

 • Masáž v solné jeskyni

Tato dodatečná služba může přilákat nové zákazníky.

 • Mateřské školy a polyklinika jako příležitost ke zvýšení příjmu ze sůl

V případě, že máte jen několik klientů, můžete zvýšit svůj příjem, pokud budete mít aktivní prodej. A tady by bylo logické vytvořit vztahy s mateřskými školami, rozvojovými středisky pro batolata a místní polyklinikou.

Franšízy solných pokojů - jak je oprávněný jejich nákup

Dnes je haloterapie velmi populární a z velké části kvůli akciám společností, které prodávají své franšízy.

Nejvíce aktivně realizují své výrobky značky "VitalSol", "Halomed", "Breathe" "Sol +", "Galofort" a další.

Průměrné náklady na nákup sůl jeskyně povolení je asi 300.000 rublů, s přihlédnutím k vybavení.

Za tento poplatek nabízejí franšízové ​​své praktické znalosti v obchodě.

V řadě případů však vyžadují, aby si od nich koupili zboží, jehož hodnota může být vyšší než trh. Kromě toho stále potřebujete dodatečné náklady na nábytek a reklamu.

Dnes mnoho z nich prodává připravené vybavené prostory s existujícím vývojem: základ loajálních zákazníků, skupiny v sociálních sítích, značky, vyškolený personál atd.

Co byste měli věnovat pozornost, pokud se rozhodnete koupit hotovou firmu:

Zda se solná místnost nachází na první linii nebo je skrytá ve dvoře dvora, může záviset na ziskovosti projektu.

Umístění v blízkosti fitness center, mateřských škol bude výhodou.

Pokud projekt fungoval jen několik měsíců předtím, než se majitel rozhodl prodávat, je pravděpodobné, že i vy můžete selhat.

 • Dostupnost prodejních kanálů v reálném čase

Pokud měl předchozí majitel smlouvy se zdravotnickými zařízeními a mateřskými školami a je připraven je převést na vás - to je dobré znamení.

Mobilní solná jeskyně - halocabin

Výrobci halogenátorů dnes neustále rozšiřují produktovou řadu a nabízejí novinky na trhu - kompaktní kabiny s halogenátorem, které lze snadno přenášet z místa na místo. Takže jeho verze halocabinu nabízí společnost Aeromed. Internetová stránka na Internetu http://www.aeromed.biz.

Takovou kabinu lze instalovat v lázeňských a fitness centrech, kosmetických salonech, nákupních centrech - lze jej umístit na 2 m2. oblasti. Malá skládací kabina (standardní rozměry - 2x1,5x2 m.) Díky vnitřku halogenátoru se vytváří mikroklímát solné jeskyně. Parametry mikroklimatu jsou nastaveny operátorem zvenčí, který řídí spotřebu aerosolu.

Výrobce nabízí kabiny se solným postřikem uvnitř kabiny a bez ní. Náklady na takové vybavení je asi 800 000 rublů.

Takže mobilní halocabin vypadá venku i uvnitř.

V mobilním galakabinu se může ubytovat 1-3 osoby najednou.

Takováto mini-solná jeskyně je snadno demontovatelná a sestavitelná, snadno se přepravuje. Uvnitř je systém čištění vzduchu, případně vysoušení.

Vnitřní vybavení mobilní solné jeskyně:

 • potahování solnými panely;
 • několik možností pro zvýraznění, včetně "hvězdné oblohy";
 • hudební doprovod;
 • systém čištění a větrání vzduchu;
 • podlahové vytápění;
 • křesla;
 • prachotěsný televizor;
 • video monitorovací systém.

Srovnávací analýza návrhů na prodej hotových solných místností v různých městech

Slaná jeskyně v Kazani (600 000 rublů)

Sůl jeskyně 250 000 rublů (Rusko)

Pronájem nájemního objektu 20 000 rbl. / měsíc.

Reklama - 10 000 rublů.

Otvlastnictví vlastníků

Igor (Dimitrovgrad):

- Byla zkušenost s otevřením solné jeskyně. Je-li krátký - ovčinka výroby není nutná. Během šesti měsíců činil celkový příjem 20 000 až 25 000 rublů za měsíc s dobrým scénářem. Vzhledem k tomu, že sami pracovali s manželkou, administrátoři nebyli najati, protože neměli co platit. Halogenátor byl vyňat z ruky, opravy byly provedeny samy o sobě, protože bylo nesmyslné utrácet peníze na nákup franšízy. Místnost byla pronajata. Můj názor je, že myšlenka je přepracována a vyčerpána.

Máte pozitivní nebo negativní zkušenost s otevřením sůl? Sdílejte!

Ziskové podnikatelské nápady

Konstantin Nikolský

Jak otevřít solnou jeskyni: nejkomplexnější informace o firmě: 14 komentářů

Dobrý den všem! V Novosibirsku máme solnou jeskyni. Jsou v bazénu budovy „Academ vlny“ v Akademgorodok.) Dlouho si vybrat dodavatele a vybrala Global Group http://galit.pro/ společnosti a velmi šťastný (pracovní dobu delší než jeden rok). Kluci jsou opravdu profesionálové v této oblasti a kvalita jejich práce na nejvyšší úrovni, což je dále potvrzeno dostupností certifikátů kvality pro jejich služby. Oni otevřeli naši jeskyně na klíč, vše ve stanovené lhůtě, a pro stanovení cen svých velmi demokratické ceny podhod- tržní + je splátkový prodej (jsme se 4 měsíce, což je velmi chladný jsme vyskočil). Tento podnik jako celek je velmi spokojen (jeskyně pracuje druhý rok) přináší stabilní příjem, základna pravidelných zákazníků již vznikla. Každý má rád a výsledky. Zákazníci jsou spokojeni, méně nemocní, prodlužují předplatné a pravidelně nás navštěvují. I my sami, svým vlastním dítětem v tomto ubedilis- pokud k návštěvě jeskyně, po pěší turistiku v zahradě neustále nemocný dlouhou dobu obnovit postupně mateřská návštěva a kdybychom urvat nějaké nemoci zotavuje za 2-3 dní, ale před tím, že je až do 2 týdny by mohl pokračovat...) na otázku, zda se zapojit do dat Biznesom- odpověď je jednoduchá, pokud je duše a potěšení z dostat stejný výsledek pak budete- kolegové úspěchu. A je to opravdu dobré, proč ne? Дело

Otevřeli jsme solnou jeskyni. Pracujeme bez licence, protože domácí spotřebič nevyžaduje licenci. Řeknu přímo: Podnikání není ziskové. A pokud neexistuje žádná motivace - chcete zlepšit své zdraví pro vaše blízké, pak není nic začít. Peníze investované do výstavby a opravy prostor v souladu s hygienickými a technickými předpisy (včetně požární ochrany) se vyplatí, ale Bůh zakáže za 5-6 let, pokud všichni nezabijí návštěvníky. Opravili jsme všechno na 800 000 rublů. Co je popsáno v článku, tak to je. Naši lidé nejsou zvyklí léčit sami sebe bez pomoci antibiotik. Je velmi těžké přemýšlet nejen o obyčejných lidech, ale o podivných doktorech. Lékaři nechápou, jaký druh zvířete je to, Haloterapie a s tím, co se jí nebo opil, dobře, jsem tak figurativní. Křičí všem: Nechoď. Stejně jako naše ctnost Komarovskij, někdy rodičům dává takové rady, že pozdější lidé už léta nemohou vyléčit své děti z takových rad. Někdy chci tolik, abych se všechno vzdal, omlouvám se za vložené peníze a dokonce za úvěr. Ano, zapomněl jsem říct, pracujeme téměř 1,5 roku. Jsou umístěny ve všech vyhledávačích, existuje reklama osvětlená v exteriéru, v sociálních sítích je skupina, v histogramech se nacházejí informace, téměř neexistují konkurenti, existuje mnoho mumií. A lidé nevěří. Prolomíme stěnu.

Dobrý den, A můžete říci, ve kterém městě je vaše sůl?

Dobré odpoledne.
Řekni mi, mohu otevřít sůl (bez licence) v 25. patře bytového domu?

Dobré odpoledne. Chystám se podniknout v hustém stavu. Pokud můžete, dejte mi nějaké tipy

V Orenburgu máme sůl "Assol". vlastní už 8 měsíců. Vzal jsem svou ženu za práci a sám sedím jako správce. Máte-li zájem, můžete nás najít v OK a VC. Napište, promluvte ☺

Dobrý den! Toto téma je zajímavé v detailech (otevřeno od začátku)? Děkuji!

Bylo by zajímavé znát vaše zkušenosti s tímto obchodem.

Článek je standardní, autor mi odpustil, ale recenze podle článku mě napadlo na místě. Igorův názor s Dimitrovgradem nemá nic společného s trhem solných jeskyní. Muž se rozhodl omezit rychlé peníze pod záminkou ušlechtilé příčiny. Před zahájením podnikání, zkoumat (jakákoliv obchodní), nebo se připravte na dlouhé pochopení Zen, a to nejen prostřednictvím výrobců reklamní předměty vybavení, stavitelé jeskyně, franshiznikov a opravdu naučit komunikovat s existujícími jeskyňáři, mluvit se svými zákazníky, soc. síť, která vám pomůže, jděte do organizace, s kým v budoucnu plánujete spřátelené, zjistěte, zda jsou s vámi připraveni komunikovat vůbec. Věřte mi, že růžové brýle padne i na pobřeží, je lepší to udělat dříve, než se peníze investovat do podnikání, pak to bude svědit a svědění, a na trhu je naplněna jiným jeskynní šero.
A konečně, na vědomí, že podnikání je přímo spojena s zdravotního stavu klienta, musíte být nejen v marketingu, ale také lékař bez vzdělání, a to i bez vzdělání, spíše než statická správce jeho jeskyně. Podnikání je opravdu složité (pokud si samozřejmě chcete vydělat více než 20-25 000 rublů s dobrým scénářem). Nechápala jsem, co to znamená "během půl roku 20-25 000 rublů. s dobrým scénářem ")) Zvedli jsme na 297 000, je to dobré vyrovnání), stačí pochopit, co děláte.

Pokud se vám opravdu, kteří mají zájem o téma jeskyně, závod v vyhledávače akademie „jeskynní“ GaloFort podnikání, připojit ke komunitě Bk, vrhnout po hlavě do kouzlo tohoto podnikání)) Jsem si jistý, mnozí se podíváme na podnikání z velmi odlišné strany.

Eugene, no, nezvedl ses, ale tvůj franšízant. Podíval jsem se na informace o Galofortu, jednu vodu. Poté uzavřeli povolení a my jsme měli jen peníze na cookies a pak jsme zůstali, pak hledali IT specialisty, aby tuto myšlenku pracovali, pak byla vytvořena akademie (mimochodem, několik v VC). Řekni mi, jaké župany pro děti a dospělé? Oni jsou to, o co se hlídají, je to směšně absurdní... Máme roucho a nejčistší jeskyně, viděli jste tvůj roucho, všichni padali z nich stejně jako bez nich! Jsou jednorázové? Nebo plášť pro 10 zákazníků, nikdy bych se na tuto smradlavou bolest neohludil)

Dobrý den, můžete sdílet své zkušenosti?

Slovo s otevřením nám pomáhalo ne, ale také jsme vyplatili a otevřeli naši síť v Oktyabrsky díky kompetentně poskytované reklamní a rozvojové podpoře společnosti Forrest Salt Cave Network!

Informace o halogenátory jsou beznadějně zastaralé. Pokud je článek objednán, pak nejsou žádné otázky. Pokud jde o podnikání, pak nezaměňujte lidi. Druhy halogenátorů na trhu - hmotnost. Výrobci - tolik. A obchodovat s technologiemi 80. let, a dokonce i obyčejnou sůl, která se zabalí na bubliny a prodává na 13 rublů za 2 gramy....... Jedná se o Ústav preventivní medicíny.......

Článek není na zakázku. Existuje spousta výrobců - proto jsem si vybral několik, protože všechny popisují možnost ne. Ale všech institucí preventivní medicíny pracujících na trhu, zřejmě nejvíce PR-aktivní).