Jak udělat Smart TV z běžného televizoru s vlastními rukama

Smart TV je inteligentní televizor se zabudovaným přístupem k celosvětovému internetu. Tato funkce je implementována softwarem, který naopak vyžaduje přítomnost konkrétního operačního systému. V souladu s tím je v podstatě Smart TV - symbióza televize a počítače.

Vycházíme z toho, logicky, pokud váš gadget není vybaven možností Smart TV, znamená to pouze, že počítačový systém není v něm. Může být ale správně připojen zvenku? Jak vytvořit inteligentní televizní vysílání z normální televize? Zvažme podrobněji.

Je možné vytvořit Smart TV z běžné televize?

Velmi často se rozhoduje, že je nutné koupit nový televizní přístroj, jen proto, že není k dispozici žádná inteligentní televize. Ale nepočkajte, že utratíte peníze. Koneckonců tato technologie není s televizorem vázána, ale může být zavedena do jiných zařízení:

 • Herní konzole,
 • Přijímače digitální televize,
 • Přehrávače médií,
 • Blu-ray přehrávače

Připojením výše uvedených zařízení k televizoru pomocí vlastních rukou můžete být spokojeni se stejnou funkčností jako Smart TV. Jsou schopni pracovat na různých operačních platformách, jako například Androi a Linux, poskytují surfování na internetu, podporují schopnost aktualizovat programy. To znamená, že ve skutečnosti provádějí všechny stejné úkoly jako požadovaný televizní model.

Jaký je rozdíl mezi venkovním a vestavěným Smart TV

Rozdíl mezi těmito dvěma variantami implementace Smart TV spočívá v několika důležitých bodech. Především je to rozhraní a schopnost aktualizace. Integrovaná inteligentní televize zpravidla neposkytuje úplný upgrade, stejně jako rozšíření funkčnosti (což ještě musí být provedeno včas). Vzhledem k takovým nuancím se externí Smart TV stává poměrně úspěšným řešením.

Externí Smart TV na platformě Android

Android má významnou výhodu - obrovskou knihovnu trhu Play (placené a bezplatné aplikace). Tato jedinečná funkce umožňuje během několika minut přeměnit téměř jakékoli zařízení na výkonný nástroj pro čtení knih, sledování filmů, hraní her a komunikaci s přáteli. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici pro realizaci i pro televizi.

Co je pro to nutné? Stačí si koupit speciální minipočítač (prefix Smart-TV). Vizuálně se tento modul gadget podobá běžné flashové jednotce. Připojíme jej přímo k televizoru.

Zvažte konkrétní příklad - Smart TV založený na ikoně přehrávače HD MediaBIT Toucan Stick 3D PRO. V podstatě je takový gadget síťový mikropočítač umístěný v případě, jehož rozměry odpovídají velikosti běžné jednotky flash. Toto zařízení připojujeme přes rozhraní HDMI. Napájení - přímo z USB z televizoru. V případě, že takový konektor neexistuje, použijte libovolný další zdroj. Technická charakteristika této možnosti je docela působivá: vestavěný Wi-Fi, dvoujádrový procesor (1 GHz), systém Android 4.2, rozšíření na 32 GB microSDHC, 4 GB NAND Flash, 1 GB DDR3.

Připojením zařízení, zapnete televizor do skutečné multimediální centrum, které je schopen obnovit soubory z prakticky jakéhokoliv formátu z internetu přes USB (včetně Blu-ray 3D ISO, Full HD, MKV), tam je podpora pro IPTV službám, lze stáhnout z Play Trh různých aplikací. Navíc můžete připojit Skype messenger, komunikovat v různých sociálních sítích, vyhledávat na internetu, hrát hry. Ale jak být bez myši? Ve skutečnosti je tento problém snadno vyřešen. Koneckonců, její role úspěšně implementuje konzola.

Pokud nejste tak pohodlní, můžete připojit běžnou myš s volným USB. A ještě více - můžete připojit standardní klávesnici. Buďte však připraveni na to, že některá zařízení nemohou připojit miniaplikace, které nerozpoznáte. Mnoho aplikací na trhu Play je navíc určeno pro dotykové obrazovky a televizor není. V důsledku toho jsou také nesrovnalosti zcela možné.

Nicméně nejdůležitější výhodou Smart TV - pohodlné sledování filmů online pomocí této metody je realizováno v plném rozsahu.

Jak udělat Smart TV z konvenční televize - závěry

Potenciál Smart TV lze realizovat na libovolném televizoru. Není třeba zakoupit nový modul gadget. Ve skutečnosti, pokud tuto funkci připojíte přes konzoly SmartTV, stačí pouze přítomnost vstupu HDMI. Pokud je však váš televizor starší než model a není vybaven takovým konektorem, můžete použít stacionární přehrávače médií vyrobené ve formě televizního tuneru.

Pokud si to přečtete, znamená to, že vás to zajímalo, takže se prosím přihlaste k našemu kanálu na Yandex.Dzena, dobře, vložte takovou tvář (ukazovák) pro vaše úsilí. Děkuji!

Pokud si to přečtete, znamená to, že vás to zajímalo, takže se prosím přihlaste k našemu kanálu na Yandex.Dzena, dobře, vložte takovou tvář (ukazovák) pro vaše úsilí. Děkuji!
Přihlaste se k našemu telegramu @mxsmart.

Jak udělat Smart TV z běžného televizoru s vlastními rukama

Navzdory všemu vzrušení kolem funkce Smart TV, většina používaných televizních přijímačů na světě stále ví velmi málo - nereprodukuje Netflix, ne surfuje po internetu a nepoužívá aplikace. Trh s televizemi z hlediska funkčnosti se nemění tak rychle, jako je tomu u stejného trhu smartphonů. Uživatelé nejsou zvyklí na výměnu televize jednou za rok, což se často děje s levnými telefony.

Pokud máte relativně starý televizor bez inteligentních funkcí, nebojte se - nemusíte se do obchodu dostat za nákladný panel 4K. Smart TV se může vejít na malou jednotku flash nebo dokonce na konzoli. Dnes vám řekneme, jak vytvořit Smart TV z konvenční televize několika způsoby.

SmartTV stick

Nejběžnějším řešením je malý modul, který se připojuje k portu HDMI televizoru. Tato hůl ve skutečnosti slouží jako mini-počítač, jehož obraz je zobrazen na televizní obrazovce. Výhoda malých set top boxů založených na HDMI spočívá v přenositelnosti (ve velikosti, které nejsou větší než běžné flashové disky), jednoduchost a levost. Prakticky všechna zařízení v této kategorii nejsou vyšší než $ 50 - $ 70.

Většina konzolí je vybavena systémem Android OS, což je značné rozdíly v jejich výkonu, od levných čínských protějšků s Aliexpress až po dražší Amazon's Fire TV Stick nebo H96 Pro TV Dongle. Chcete-li začít, stačí vložit konektor do portu HDMI televizoru a provést některé základní jednoduché nastavení (nastavení času, data, připojení Wi-Fi atd.).

Smart TV set-top box

Tradičně se konzole odlišují od funkcí televizoru v jejich funkčnosti a rozměrech. Jsou schopni udělat trochu víc, protože jsou vybaveny výkonnějšími procesory a velkou rezervou paměti RAM. Prefix je velmi snadné přeměnit na mini-konzolu s příležitostnými hrami pro Android nebo multimediální přehrávač s obsahem 4K.

Oblíbené v této kategorii - Xiaomi Mi Box a Apple TV 4. Obě přístroje jsou analogické ve svém cenovém rozpětí, Apple TV 4 samozřejmě bude stát víc. Stejně jako u televizních přijímačů zde není žádná manipulace s moudrostí - stačí zasunout konzolu do konektoru HDMI a začít ji používat. Dálkové ovládání z Apple TV má také vestavěný gyroskop, který mu umožňuje používat jako inteligentní ovladač pro příležitostné hry.

Spektrum médií zde je téměř neomezené, uživatel je k dispozici Netflix, Hulu a mnoho dalších služeb pro přehrávání obsahu. Předinstalované služby od výrobců třetích stran byly odstraněny z nejnovější generace Apple TV, ale mohou být nainstalovány z App Store.

Samostatně stojí za zmínku TV Nvidia Shield - tato předpona je možná nejuniverzálnější na trhu. Seznam klíčových funkcí zahrnuje podporu pro 4K a HDR, výkonný grafický subsystém, hlasové ovládání, cloudovou službu GeForce Now a mnoho dalšího. Nvidia Shield TV podporuje všechny streaming video služby (včetně vysílání her z počítače přes GameStream) a může nahradit plnohodnotnou konzolu s relativním úspěchem.

Herní konzole

Herní konzole mohou sloužit jako vynikající přírůstek pro libovolný televizor. Funkce Smart TV jsou v Playstationu a Xboxu od poslední generace. Moderní PS4 Pro podporuje streamovací služby, umožňuje instalovat aplikace z obchodního domu PS a může být online. Ano, nákup konzoly pro hry není nejvhodnějším řešením, pokud potřebujete pouze Smart TV. Pokud však již máte konzolu, nemusíte kupovat běžný set-top box.

K rozšíření ekosystému vlastních herních zařízení Sony vydala také konzolu Playstation TV. Jeho hlavní výhodou je podpora přenosných her s PS Vita, stejně jako přehrávání obsahu z internetu. K televizoru Playstation můžete připojit řadič z PS4. Jedinou nevýhodou gadgetu je jeho poměrně vysoká cena na začátku prodeje - až 100 dolarů.

Smartphone nebo tablet

Jak vytvořit Smart TV z konvenční televize s vlastními rukama? Role konzoly může snadno vyhovovat smartphonu, tabletu nebo dokonce i nepoužívanému notebooku. Princip fungování je stejný jako u tradičních televizních přijímačů - výstup obrazu z miniaplikace na televizní obrazovku. Nejprve zkontrolujeme akční plán zařízení iOS.

Takže můžete iPad nebo iPhone připojit k televizoru několika způsoby:

 • Prostřednictvím rozhraní USB - vhodný, pokud má televizor vhodný konektor. Neexistují žádné komplikace, stačí připojit dvě USB zařízení kabelem;
 • Prostřednictvím rozhraní HDMI - je třeba použít speciální adaptér HDMI, který umožňuje připojit kabel USB k portu HDMI. Pamatujte si, že po připojení je třeba v nabídce TV vybrat zdroj HDMI (vstup);
 • Prostřednictvím VGA - tímto způsobem s adaptérem můžete připojit zařízení iOS nejen k televizoru, ale ik monitoru. Avšak pouze obraz je přenášen pomocí VGA, takže budete muset použít další reproduktory pro zesílení zvuku;
 • Přes Wi-Fi - funguje, pokud má televizor bezdrátový modul.

Standardní prostředky iOS nemohou přeložit obraz do jiných zařízení, takže pro druhou metodu budete muset používat software třetí strany. Stáhněte si z aplikace App Store dvě aplikace: Samsung Smart TV Now a Samsung SmartView pro iPad. První umožňuje převést a prohlížet soubory z modulu gadget a druhý umožňuje použití iPadu jako ovládacího panelu.

Princip připojení zařízení Android se téměř neliší od zařízení iPhone nebo iPad. Pokud však máte televizi s podporou Miracast, můžete obrázek přenést přímo z telefonu na obrazovku bez jakýchkoliv přechodných zařízení. Jediná nevýhoda programu Miracast - v tomto režimu televizor zcela závisí na smartphonu, tj. Pokud je telefon vybit, obraz na televizní obrazovce také zmizí.

Televizor z monitoru vytváříme vlastním rukama

Dnes v obchodě si můžete koupit libovolný televizor, od rozpočtu až po nejprestižnější model, ale ne každý si to může dovolit, i když stará televize si objednala žít dlouhou dobu. Existuje jednoduchá cesta: použijte počítačový displej. Můžete si koupit nový (v obchodech je levnější než televizní přijímač) nebo použít nepotřebnou starou. Zůstává pouze naučit se, jak z monitoru vystupovat televizor.

Upgradovat monitor CRT

Když v módě s plochou obrazovkou monitory, staré katodové trubice se staly zbytečné, ale šetrné majitelé skryl je tak dlouho - nyní je čas, kdy si můžete dát takový starý výrobek druhý život. Na otázku, jak se dělá televize starý monitor, existuje jednoduchá odpověď: je nutné odstranit ze svých útrob, řídící jednotky, grafické karty, a potřebných dílů pro dovybavení koupit ve speciálním obchodě. Hlavní věc je to VGA vstup - Bez těchto důležitých detailů není možné použít monitor jako televizor a to nevyvolává žádné problémy, protože všechny monitory starého strážného mají takový port pro připojení systémové jednotky.

Pokud nechcete nic pochopit v schématech a možnostech připojení zařízení, pak nemůžete televizor vyvést z monitoru sami, zde potřebujete jisté znalosti a dovednosti.

Pro budoucí produkt musíte zakoupit následující díly a součásti:

 1. Nejdůležitějším funkčním zařízením kteréhokoli televizoru je chrominanční modul: z jeho spolehlivého výkonu závisí na kvalitě obrazu - barevné nebo černobílé.
 2. Rozhlasový televizní kanál, jeho hlavním účelem je vybrat pouze potřebné (video a audio) signály ze všech mezifrekvenčních signálů.
 3. Řídící jednotka, který je zodpovědný za nastavení a řízení provozu výrobku v manuálním nebo vzdáleném režimu.

Chcete-li si sami natočit televizor, nainstalujte nové uzly v těle produktu, připojte je kabelem s potřebnými moduly. Pravděpodobně pro zvýšení kvality bude nutné spájet několik odpory, poté provést komplexní kontrolu - a můžete použít upravené zařízení jako televizor.

Připojení LCD monitoru

Dnes mnoho uživatelů opustilo stolní počítač a přepnul na pohodlnější notebooky, takže displej z tekutých krystalů, který stále není vůbec starý a dokonale fungující monitor, je docela užitečný pro jeho použití jako televizor.

Budeme muset strávit nějaký čas na speciálních rozhlasových trzích, kde se prodávají náhradní díly, díly a příslušenství k nákupu:

 • TV tuner;
 • Rozbočovač a kabel pro připojení digitální televize;
 • Anténa a kabel pro připojení, pokud používáte signál z televizní městské sítě.

Než půjdete do obchodu, stojí za to seznámit se s pravidly pro výběr tuneru, kabelu pro vysoce kvalitní vysílání a antény. Bude vyžadovat nový produkt pro připojení k domácí elektrické síti dvě zásuvky alespoň jeden pro tuner a druhý pro samotný monitor. Na zadní straně fixujeme tuner a jeho napájecí jednotku, napájíme anténní drát, zapojíme kabel do zásuvky a aktivujeme displej. To je všechnu moudrost, jak si vyrobit z monitoru televizi vlastními silami.

Tuner už má vestavěný reproduktor, takže můžete s jeho zvukem, ale milovníci hudby by měli připojit externí akustiku rozšířit rozsah přenosu zvukové série. Může se jednat o zvukový panel, domácí kino s subwooferem nebo reproduktory z hudebního centra. Tuner zachycuje signály dokonale, ale na rozdíl od digitální televize není HD kvalita - jediná nevýhoda. Všechna nastavení jsou v angličtině, ale intuitivně jsou srozumitelná.

Nesmíme zapomínat na to, že produkty LCD přenášejí jasnější obraz, kde kvalita obrazu je mnohem vyšší než kvalita monitorů CRT, takže je lepší vidět různé rušení.

Nevýhody LCD monitorů při sledování videa

Jak udělat LCD monitor TV, vysvětlili jsme, ale je třeba vzít v úvahu takové momenty:

 • doba odezvy na signál;
 • pozorovací úhel;
 • kontrast a osvětlení;
 • hloubka černé.

Pro zobrazení počítače je typické větší čas odezvy na signál a menší pozorovací úhel, a pro televizi - to je nesmysl, takže pravidla sledování televize pro počítačové monitory nejsou relevantní. V takovém případě by měl divák sedět přísně oproti novému domácímu produktu, v pravém úhlu - jinak se objeví černé barvy, obraz se zkresluje. Prohlížení kvality je zaručeno při prohlížení přímo do televizoru. Při nedostatečné hloubce černé barvy budou všechna zobrazení znehodnocena, zejména v polo-tmavosti, a pokud se na obrazovce zvýší kontrast, prohlížeč pozoruje plochý obraz.

To jsou negativní důsledky, které vás čekají, pokud se LCD monitor používá jako jiný televizor, a během připojení nezohledňuje výše uvedená doporučení.

Většina vyrobených tunerů má vstup VGA a monitoruje - DVI a VGA, je třeba je zvážit a podporovat pomocí parametrů TV, jako jsou PAL a SECAM.

Připojte digitální přijímač

TV přijímač standardní DVB-T2 může přijímat jakékoli digitální programy v celé Ruské federaci a zachycuje programy pomocí obyčejné vnitřní antény, kterou lze ručně vyrobit z ostatních koaxiálních kabelů. Potřebujeme připojit výstup HDMI přijímače k ​​vstupu VGA monitoru, a proto kupujte konvertor nebo adaptér pro stabilní připojení, které nevyžaduje samostatné připojení. Zůstává připojovat reproduktory z počítače k ​​výstupu převodníku nebo digitálního přijímače.

S převodníkem se můžete připojit k monitoru a dalším typům zařízení pro práci a zábavu: notebook, herní konzoli, přehrávače HD a podobně.

Majitelé domů se zajímají o vydání peněz - cena za digitální přijímač začíná od tisíce rublů, převodník stojí 250 rublů a reproduktory mohou být převzaty ze stacionárního počítače, takže všechno nebude drahé.

Které monitory jsou lepší

Zahraniční odborníci testovali mnoho monitorů různých výrobců počítačů, aby mohli rozhodnout, zda je lze použít po dokončení televize. V první řadě koncernu Samsung v Jižní Koreji: monitory je poměrně snadné převést na televizi, vypadají perfektní v nové roli - v podstatě se jedná o model s obrazovkou 17 a 19 palců.

Druhé místo bylo sdíleno společnostmi Sony a LG, které nabízejí uživatelům aktualizované modely monitorů a jejich jedinečný design. Výrobky jiných výrobců můžete používat s méně hlasnými názvy, ale kvalita bude nižší.

Když jsme nezávisle televizor z monitoru, odborníci doporučují věnovat zvláštní pozornost rozlišení obrazovky - je-li vysoká, pak ukázat domácí TV bude vynikající.

Symbióza počítače a televize

V zásadě nemůžete přemýšlet o tom, jak vyrobit televizor z monitoru, a kombinovat funkce počítače a televize se speciálním tunerem samostatný typ nebo USB. Ten je určen pro přímé připojení k notebooku. Samostatná verze je nejnovější vývoj, je nainstalován mezi oběma produkty, což umožňuje sledovat různé televizní pořady na celé obrazovce. Tato symbióza vám umožňuje pracovat tiše na vašem notebooku a sledovat programy v televizi v malém okně.

Kromě toho jsou vybaveny různými audio výstupy a vstupy, takže můžete připojit další domácí spotřebiče - například DVD přehrávač.

Abychom pomohli amatérským mistrů při restaurování monitoru, je zde video:

Jak vytvořit anténu pro televizi - 4 jednoduché nápady

Idea číslo 1 - Pivní banky v kurzu!

Tato verze domácí televizní antény je nejjednodušší a nejrychlejší ve výrobě. Maximální počet kanálů, které vám bude k dispozici, je 7, ale toto číslo se může mírně lišit v závislosti na regionu.

Chcete-li vytvořit anténu pro televizi z pivních plechovek, budete potřebovat následující materiály:

 • 2 malé samolepky, také nazývané "štěnice";
 • 2 připravené pivní plechovky (prázdné, umývané a sušené);
 • od 3 do 5 metrů televizního kabelu (můžete jej převzít z přístroje mimo pořadí);
 • páječka a plechovka (pro lepší uchycení kontaktů), dostupnost není povinná;
 • šroubovák;
 • dřevěný trempel;
 • pásky nebo pásky.

Veškeré materiály nalezené v domě nebudou problémem, takže je okamžitě připravíme.

Abyste vyrobili vlastní anténu z plechovek, je třeba provést následující kroky:

 1. Příprava kabelu. Za prvé, ve vzdálenosti 10 cm od okraje musí být provedena řez a odstraněna část horní vrstvy izolace. Po otevření přístupu k obrazovce jej minimalizujeme v jednom kroku. Poté jsme odřízli střední izolační vrstvu a odhalili tenké měděné jádro kabelu. Pokud jde o druhý konec vodiče, měla by existovat normální zástrčka.
 2. Příprava bank. S kapacitami, které fungují jako signální přijímač, nevzniknou ani žádné komplikace. Nejprve musíte zvolit optimální velikost pivní plechovky. Je lepší použít litr, ale pokud nejsou k dispozici, budou se hodit s úkolem kapacity 0,5 a 0,75 litru.
 3. Vypracujeme kontakty. V tomto okamžiku je obrazovka s krouceným kabelem připevněna k jedné břehu a měděný vodič k sobě. Upevnění se provádí pomocí štěrbiny pomocí štěnice. Aby se kvalita obrazu na TV obrazovce vyšší (kvalita přenosu), je doporučeno opravit drát je nejen hmyz, ale také pomocí pájku (bit grab). Výsledek by měl vypadat takto:
 4. Sestavujeme domácí televizní anténu. Přijímač signálu je připraven, teď vytvoříme nosnou konstrukci, kterou jsme se třásli. Pomocí izolační pásky upevňujeme kontejnery na trempel (jak je znázorněno na fotografii). Upozorňujeme na to, že banky by měly být přísně na stejné přímce, jinak domácí práce nebude fungovat, jak bychom rádi.
 5. Upravte anténu pro televizor. Nyní je třeba experimentovat s optimální vzdáleností mezi bankami, stejně jako s místem zavěšení zařízení, takže samo-vybírání ulovilo mnoho kanálů. Zapněte televizor a přesně určit, jak mají být přijímače umístěny a kde je nejvhodnější místo pro práci. Tím se dokončí technologie tvorby.

Jak můžete vidět, celý proces je poměrně jednoduchý a nepředstavuje nic komplikovaného. Optimální vzdálenost je 75 mm mezi konce plechovek a nejlepším místem instalace je v blízkosti okna. V jednotlivých případech může být vzdálenost mezi bankami více nebo méně.

Idea # 2 - Používáme drát

Další, ne méně výhodná volba, která je vhodná pro použití v obci - samoobslužná anténa vyrobená z měděného drátu se zesilovačem.

Vše, co potřebujete, je:

 • zesilovač (ze starého zařízení);
 • dva kusy drátu 180 cm;
 • kus kovové (nebo dřevěné) desky 15 * 15 cm;
 • Elektrická vrtačka se sadou vrtáků (nebo svařovací stroj);
 • malé šrouby;
 • kladivo;
 • železná trubka;
 • TV kabel vhodnou délkou.

Abyste tedy vytvořili anténu pro televizor vyrobený z měděného drátu, je třeba provést následující kroky:

 1. Připravte lapačku: ohněte drát s diamantem, abyste zajistili, že všechny strany jsou striktně 45 cm (vynálezce domácího říká, že se jedná o optimální velikost zařízení).
 2. Upevněte drát na připravenou desku: vyrovnejte žíly v upevňovacích bodech, vyvrtejte otvory a utáhněte šrouby. Pokud existuje svařovací stroj, bude to rychlejší - stačí jen chytit signálové lapače na desku. Ihned musíte připojit zesilovač (jak je znázorněno na obrázku).
 3. Připojíme kabel. Všechno je jednoduché, protože stačí zasunout konektor do konektoru.
 4. Vytváříme stožár, pro který používáme kovové potrubí vhodné výšky. Vykopáme to a domácí anténa pro TV je připravena, můžete začít naladit kanály.

Dávejte pozor - na fotografiích jsou příklady a zesilovač, reflektor a drát pokryty barvou. Barvení chrání strukturu před korozí a dalšími nepříznivými faktory, což výrazně prodlužuje životnost domácí antény pro TV.

Idea # 3 - Domácí HDTV zařízení

Pokud první dvě volby pracují na frekvenci nepřesahující 270 MHz, pak vám následující způsob vytváření umožní lepší obraz, protože dosah signálu může dosahovat až 490 MHz. Jediný detail, který je nepravděpodobné, že se vyskytuje u domácích drobností, je odpovídající transformátor od 300 do 75 Ohmů. Budete muset zakoupit v předstihu, pokud se rozhodnete vytvořit anténu pro televizi jako experiment a zlepšit své schopnosti. Přestože existuje instrukce k výrobě vlastního transformátoru, můžete ho najít a použít.

Z materiálů, které budete potřebovat:

 1. Skotská páska
 2. Karton
 3. Papírový nůž
 4. Fólie
 5. Stapler
 6. Nůžky
 7. Marker
 8. Ruleta
 9. Lepidlo

Po přípravě této školní sady se dostáváme k podnikání!

Nejprve musíte nakreslit (nebo vytisknout na počítači) tento diagram:

Nyní podle schématu vyřezáme všechny náhradní díly, včetně potřebných kusů fólie:

Dále lepidlo kartonu lepidlo s fólií, a pokud je to třeba, malovat zadní část s značkou.

Poté musíte vytvořit reflektor o rozměrech 35 x 32,5 cm (výška a šířka). Jedna strana je utěsněna fólií.

Uprostřed jsou vyříznuty dva identické obdélníky, které jsou nezbytné pro úplné sestavení signální pasti domácí antény pro televizor. Obdélník by měl mít délku 3,5 cm, jeho účel - udržovat vzdálenost mezi reflektorem a pomocnými součástmi.

Náhradní díly lepidlo přilepíme na obdélník a když se lepidlo samooplachové zahřeje, vyvrtejte otvory pro televizní kabel.

Připojíme transformátor a vložíme kabel do zástrčky. Silnější anténa pro televizor je připravena k použití! Měli bychom také poznamenat, že tato verze domácí se hodí pouze pro použití v místnostech, tk. papír se rychle zhoršuje.

Další verze výkonného zařízení vyrobeného doma:

Idea # 4 - možnost bydlení

Existuje další způsob, jak vytvořit výkonnou anténu pro televizor z improvizovaných prostředků, které jsou vhodné jak pro použití v ulicích, tak i v apartmánech.

Pro výrobu zařízení budete potřebovat následující materiály a nástroje:

 • 4m dlouhý drát z mědi, průřez 4 mm.kv;
 • deska libovolné tloušťky, délka 55 cm a šířka 7 cm;
 • dřevěné šrouby;
 • měřítko pravítka nebo pásky;
 • jednoduchá tužka;
 • šroubovák;
 • páječka;
 • konektor.

Takže nejprve podle výkresu vyvrtáme otvory do desky:

Poté přeneseme data výkresu na desku a vrtáme do odpovídajících montážních bodů.

Poté musí být měděný drát rozřezán na 8 kusů o délce 37,5 cm.

Uprostřed každé délky 37,5 centimetrů je nutné odstranit izolaci (jak je znázorněno na obrázku).

Odřízněte další 2 měděné kusy délky drátu o délce 22 cm a podmíněně je rozdělte na 3 stejné části, zatímco v bodě inflekce znovu vyjměte izolaci.

Gnem připravený drát na holých místech. Upozorňujeme, že tyto segmenty, které jsou ohnuty na polovinu, přičemž vzdálenost mezi konci je třeba, aby se 7,5 cm (optimální hodnotu pro příjem domácí anténního signálu TV).

Dále připojíme zástrčku k hotové vlastní zásuvce a my již k ní připojujeme kabel televizoru.

Tím se dokončí výrobní proces. Vyberte vhodné místo a nainstalujte zařízení.

Takže jsme poskytli nejjednodušší pokyny. Doufáme, že nyní víte, jak vytvořit domácí TV anténu sami! Upozorňujeme na skutečnost, že dnes na internetu najdete mnoho dalších možností, které vynálezci dělají bez plechovek a drátů. Ze zbývajících improvizovaných nástrojů se často používají měděné trubky, hliníkové disky a elektrody. Výhodou voleb, které jsme uvedli, je, že můžete rychle vytvořit takové antény pro váš televizor, aniž byste ho strávili celý večer.

Dva způsoby, jak vyvést televizi z monitoru

Určitě mnozí z vás, kteří si koupili nový monitor, přemýšleli o tom, co můžete udělat ze starého monitoru. Byl jsem také zmatený touto myšlenkou, ačkoli jsem se s touto myšlenkou už delší dobu zabýval, ale pak nebyl tak velký výběr různých zařízení. Ale čínští bratři neumírají a nevyvíjejí zařízení bezprecedentní kombinace možností. Jedním z těchto zařízení bylo televizní přijímač, který jsem koupil, abych přidal funkce ke starému televizoru.

Ale připojením se k konzole televizoru jsem byl trochu zklamaný z jasnosti obrazu, předpona byla obtížně použitelná, ale pomohla dálkové ovládání ze smartphonu nebo tabletu. Jako výsledek, předpona překročila mé očekávání, protože to bylo vzato pro zobrazení hromady videa z domácího serveru, ale funkce konzoly byla mnohem širší a nakonec tento malý box změnil jednoduchý televizor na počítač řízený dálkovým ovládáním. Proč jsem to všechno? Přečtěte si a pochopíte všechno.

Něco o monitoru

Vzhledem k tomu, moji rodiče nemají rádi hodit techniku, monitor Samsung SyncMaster (CRT monitor), po koupi LCD monitoru, byla pečlivě provedena na skladovací haly na jeho dači, a tam bezpečně zapomenuta. Opět dávat věci do pořádku v „hlamohranilische‚otec přišel do monitoru a uvažoval, zda sledování zpráv v zemi. Ale odpověď mohl dostat jen z jeho syn pokročilé, to znamená, že pro mě, když mě nazývají jednou večer.

Vlastně samotný monitor:

Vzhledem k tomu, že monitor, pokud je zjednodušen, je kinetický přístroj se skenerem bez rádiového přijímače, který je na televizoru, a bez zvukového systému. Jinými slovy, jde o televizní přijímač, ale zjednodušený a zbavený některých částí. Ve skutečnosti je na monitoru pouze napájecí jednotka, skener a videorekordér. Jediným zdrojem signálu je konektor VGA (D'SUB), který je napájen analogovým signálem. A to znamená co? A to znamená, že musíme najít zařízení, které bude zdrojem signálu.

Pokud máte nový monitor, je to pravděpodobně pro něj snadnější, protože některé monitory, pokud mluvíme o LCD, byly vybaveny reproduktory a novější z nich mají vstup HDMI. Pokud máte jeden, pak máte velmi široký výběr možností, jak udělat TV z monitoru.

První experiment: Smart TV z monitoru

Na paměti, že jsem přehlédl adaptér z HDMI na VGA, rozhodl jsem se ho hledat a našel adaptér jsem zvedl konzoli a náhradníky k rodičům. Po utření monitoru z prachu a nečistot jsme jej připojili k síti a poté k konzole. Navzdory své malé velikosti, použijte prefix byl velmi, velmi pohodlné díky jasnějšímu obrazu jako na monitoru, na rozdíl od televize, je určen pro vysoké rozlišení a vzhledem k malým písmem je číst bez obtíží.

Adaptér HDMI na VGA

Nyní jste si pravděpodobně mysleli: "Chlazení, budu si zakoupit předponu!", Ale neupěchej. Byl to jen experiment, protože nemáme žádný zvuk, VGA dává jen obrázek. Proto pokud chcete jít tak, musíte si zakoupit adaptér HDMI to VGA s výstupním zvukem, jen o tom:

Na tento odkaz si můžete objednat podobný adaptér na Aliexpress. Když se dostanete na stránku s zbožím, budete potřebovat pouze adaptér, který vám vyhovuje, není to vůbec těžké, hlavně je, že adaptér měl napájecí konektor a zvukový výstup.

Z monitoru tedy můžeme vytvořit "inteligentní TV", ale budeme muset koupit více aktivních reproduktorů, které musí být také připojeny k audio konektoru na adaptéru. V důsledku toho dáme monitoru druhý život a získáme dobrou volbu pro kuchyň nebo práci.

Výhody

V chatě neexistují žádné výhody kvůli nedostatku plnohodnotné komunikace.

Jak otevřít vlastní televizní kanál

Obsah vlastního televizního kanálu je poměrně komplikovaný a velmi specifický druh podnikání. Avšak se správnou organizací se takové podnikání může stát velmi dobrým zdrojem příjmů, zatímco dnes je mnohem jednodušší zapojit se v tomto směru než před deseti lety. Existují nové způsoby vysílání, nikdo nebude překvapen vysíláním přes satelit, av poslední době jsou stále populárnější televizní kanály, které pracují výhradně prostřednictvím internetu. Proto můžeme říci, že existuje dostatek vyhlídek v tomto směru, abychom vážně přemýšleli o spuštění televizního kanálu. Vzhledem k tomu, že i přední konkurenti, reprezentovaní státem vlastněnými a dlouhotrvajícími kanály, nemohou uspokojit potřeby dostatečně velkého počtu lidí, má nováček možnost vstoupit na trh a rychle najít své publikum. Hlavní věcí je správné určení toho, co je pro lidi zajímavé a jaké téma bude relevantní.

Na první pohled se může zdát, že dnes je nemožné se dostat do vzduchu, protože existuje spousta televizních kanálů zcela odlišných předmětů. A významná část uživatelů televize dává přednost sledování "základních", "hlavních" státních kanálů, nebo spíše na to zvykla, a to i od sovětských časů, ale dříve nebo později, unavená nasloucháním propagandě, začnou obsahovat alternativní kanály. Mladí lidé se stále méně zajímají o televizi, ale zajímají se o něco opravdu zajímavého, nového a neobvyklého. Důležitým faktorem je oblast práce, protože mnozí podnikatelé se zabývají pouze místní televizí, která vysílá v rámci stejného regionu a někdy i města.

Chcete-li pokrýt celou zemi, nebo dokonce její podstatná část může být velmi málo, a tak začít podnikání, můžete si vybírat místo, které není obsazeno místní televizí a začíná rozvíjet její směr. Dále je již možné rozvinout a rozšiřovat oblast pokrytí a dokonce i když jsou k dispozici dostatečné finanční prostředky pro přístup na velké území, není nutné okamžitě zahájit rozsáhlou televizi, pokud v této oblasti neexistují žádné zkušenosti.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zpočátku se stačí naučit se uchovávat, vést a propagovat svůj vlastní televizní kanál a poté se snažit získat zpět část diváků od velkých hráčů. Současně došlo k úpadku mnoha televizních kanálů a mnozí z nich zůstávali, aby obsadili své místo a neměli žádnou snahu žádat více.

Pro práci je třeba se zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti. V této věci je často lepší formalizovat právnickou osobu a pak je vhodná společnost s ručením omezeným, protože umožňuje využít zjednodušený daňový systém. To znamená převod 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (JCB 2) 60.2 Služby v oblasti televizního vysílání.

Po provedení registrace je možné začít s vydáváním povolení k výkonu své činnosti. Musíme okamžitě říci, že pro každý televizní kanál jsou přiděleny jejich kmitočty, pro které bude vysílání probíhat. Proto by je organizace měla obdržet, koupit zpět, ale v této fázi může být obtíž, kvůli které budete muset zcela pozastavit svou činnost. Faktem je, že počet kmitočtů je omezen, v souvislosti s nimiž potřebuje čas na vývoj nových, což se někdy děje pouze na požádání. Obvykle jsou mnohem ochotnější než volné frekvence a uchazeči se musí účastnit soutěže o jejich přijetí. V malých městech se tento problém obvykle nestává, ale ve městech s počtem obyvatel více než 200 tisíc lidí je frekvence vysílání dána pouze konkurencí. Je zřejmé, že někdy je obtížné ji získat i právními prostředky (nevysvětlíme proč) a je velmi žádoucí, aby podnikatel měl potřebné znalosti. Obecně platí, že vše je v tomto oboru, stejně jako jinde v této zemi.

Proto je nejprve vybráno město práce. Začínající podnikatele vůbec se stávajícími programy se mohou dohodnout, pracovat na svých frekvencích v určitém městě v přísně stanoveném čase, každý ví, že i na hlavní televizní kanály mají takříkajíc „zatímco místní televize“, když je regionální firma, působící v rámci značka hlavního televizního kanálu. Na všechny stejné velkých televizních kanálů, téměř jistě to není možné - to je již dlouho těžil z jiných společností, takže člověk musí jen zvážit méně známé kanály. Hlavní výhodou takového díla - již poměrně velké publikum, hlavní nevýhoda - nutnost pracovat na postoji ostatních lidí a platit za to spoustu peněz. Obecně lze toto porovnávat s prací na franšízové ​​dohodě, v mnoha případech to je.

Existuje další možnost - pronájem stále volné frekvence (to je, pro které vysílání neprojde), ale již koupil organizace nebo soukromá osoba. Ale v tomto případě se musíte spoléhat na velmi velké množství nájemného. Pokud bylo rozhodnuto pracovat výhradně na jeho kmitočtech, pak po určení místa je nutné požádat o hlavní frekvenční centrum pro vývoj frekvencí. Rozlišujte mezi analogovými a digitálními vysílacími frekvencemi. V této fázi HRHC vybírá frekvence, testuje je a kontroluje, zda signály jiných struktur, v první řadě armáda, blokují signál.

Po přezkoumání je vydáno stanovisko a je nutné okamžitě rozlišit možnost vysílání v této zemi nebo po celém světě; druhá je mnohem složitější, ale pro začínajícího podnikatele je stěží nutné. Poté se musíte zaregistrovat jako podnik působící v oblasti sdělovacích prostředků. V případě, že práce budou prováděny (nebo spíše předat vysílání) pouze na území jednoho subjektu Ruské federace, stačí poslat žádost o územní orgán Roskomnadzor, v případě, že region je dva nebo více, je již nutné kontaktovat šéfa Roskomnadzor úřadu v Moskvě.

Dále jsou získány licence pro výše uvedené realizace vysílání v síti (toto povolení je vydáno pouze v případě, že existují vlastní kmitočty) a komunikační služby pro účely vysílání. Závěrečná fáze je získání povolení k užívání kmitočtů, které je vydáno pouze na základě výsledků zkoušky v GRSC. Jak lze chápat, celý proces - velmi dlouhý a nákladný, je nutné, aby se vyhnula více než jednu instituci a co je ještě důležitější, ztratí spoustu času čekáním na rozhodnutí o přezkoumání, vývoje a testování. Pokud nechcete projít soutěže o frekvenci, a pak čekat na další taková konkurence může být velmi dlouhá, s termín někdy chodí, aby celý rok, ale po celá desetiletí. A co je nejvíce nepříjemné v této situaci pro podnikatele (který nemá správné datování, samozřejmě) je, že pomoc v této záležitosti nemůže oficiálně žádná firma.

V opačném případě mohou být všechna povolení k získání povolení a získání povolení převedena na třetí stranu, která se podílí na získávání licencí. Jeho služby však mohou stát značnou částku, protože budete muset zaplatit kromě nákladů samotné práce i veškeré poplatky. Ve většině případů však práce s firmou třetí strany skutečně šetří mnoho problémů a podnikatel může trávit čas tím, že zahájí své televizní studio, a nikoliv obtěžovat instituci. Taková společnost také dává mnohem víc záruky, že problém bude vyřešen ve prospěch zákazníka, zatímco člověk může samostatně dlouhodobě vydávat povolení. Obecně si každý zvolí způsob získání licencí.

Jak si vyrobit televizní anténu: pro letní sídlo a doma

V příměstských oblastech může být televizní signál zřídka přijímán bez zesílení: příliš daleko od opakovače, úleva je obvykle nehomogenní a stromy zasahují. Pro normální kvalitu "obrazu" potřebujete antény. To, kdo má alespoň trochu zkušeností s pájecím žehličkem, může vytvořit vlastní anténu pro dacha. Estetika mimo město není tak důležitá, hlavní je kvalita recepce, jednoduchá konstrukce, levost a spolehlivost. Můžete experimentovat a dělat sami.

Jednoduchá televizní anténa

Pokud je opakovač v dosahu 30 km od vaší dachy, můžete vytvořit nejjednodušší design přijímající části. Jedná se o dvě stejné trubky spojené kabelem. Výstup kabelu je přiveden na odpovídající vstup televizoru.

Návrh antény pro televizní vysílání v zemi: je to velmi jednoduché, abyste si to sami (pro zvětšení obrázku klikněte na ni levým tlačítkem myši)

Co potřebujete k vytvoření této antény televizoru

Nejprve musíte zjistit, za jakou frekvenci vysílá nejbližší televizní věž. Délka "vousů" závisí na frekvenci. Pásmo vysílání je v rozmezí 50-230 MHz. Je rozdělen na 12 kanálů. Pro každý z nich potřebujete vlastní délku trubek. Seznam kanálů televizního vysílání, jejich frekvence a parametry televizní antény pro vlastní výrobu bude mít za následek tabulku.

Abyste tak mohli vytvořit anténu pro váš televizor, potřebujete následující materiály:

 1. Kovová trubka o délce 6-7 cm je kratší než ta, která je uvedena v tabulce. Materiál - jakýkoliv kov: mosaz, ocel, dural, atd. Průměr - od 8 mm do 24 mm (častější 16 mm). Hlavní podmínka: obě "kníry" musí být stejné: z jednoho materiálu, z jednoho materiálu, z jednoho potrubí stejného průměru se stejnou tloušťkou stěny.
 2. Televizní kabel s odporem 75 ohmů. Jeho délka je určena z místa: od antény k televizi, plus metr a půl na průhyb a půl metru pro odpovídající smyčku.
 3. Kousek tlustého texolitu nebo křovinořezů (tloušťka nejméně 4 mm),
 4. Několik svorek nebo kovových pásů pro upevnění trubek na držáku.
 5. Tyč pro anténu (kovové potrubí nebo roh, v příliš velké nadmořské výšce - dřevěný bar atd.).

Jednoduchá anténa pro dacha: dokonce i školák může udělat sám

Bylo by dobré mít na ruční pájení, pájecí pasty a pájky mědí: všechny spoje centrálních vodičů propaivat žádoucí: že by bylo lepší je kvalita obrazu a anténa bude pracovat déle. Poměr prostor pak je třeba chránit před oxidací: nejlepší - nalít vrstvu silikonu, je možné - epoxidová pryskyřice, atd. V extrémních případech - utěsnit elektrickou páskou, ale to je velmi nespolehlivé.

Tato domácí anténa pro TV, dokonce i doma, udělá dítě. Je třeba odříznout délku trubky, která odpovídá vysílací frekvenci nedalekého opakovače, a pak jej přesně vyříznout na polovinu.

Vytvořte pořadí

Získané trubky jsou zploštěny z jedné strany. Tyto konce jsou připevněny k držáku - kus getinaxu nebo textolitu o tloušťce 4 až 6 mm (viz obrázek). Trubky jsou umístěny ve vzdálenosti 6 až 7 cm od sebe, jejich distální konce by měly být ve vzdálenosti uvedené v tabulce. K držáku jsou upevněny svorky, měly by být pevně drženy.

Namontovaný vibrátor je upevněn na stožáru. Nyní je třeba připojit dvě "usa" přes odpovídající zařízení. Tento smyčkový kabel s odporem 75 Ohm (typ RK-1, 3, 4). Jeho parametry jsou uvedeny v pravém sloupci tabulky a jak se to děje, je na pravé straně fotografie.

Střední jádra kabelu jsou přišroubovány (spájeny) ke zploštělým koncům trubek a jejich opletení je spojeno kusem stejného vodiče. Získání drátu je jednoduché: odřezat z kusu trochu více, než je požadovaná velikost, a uvolnit se ze všech plášťů. Konce jsou vyčištěny a přišroubovány k vodičům kabelu (je lepší rozpustit).

Potom připojte centrální vodiče ze dvou částí odpovídajících smyček a kabelu, který přichází k televizoru. Jejich oplet je také spojen měděným drátem.

Poslední akce: smyčka ve středu je připevněna k tyči, k ní kabel směřující dolů k upevnění. Lišta se zvedne do požadované výšky a je "laděna". Pro ladění jsou potřebné dvě osoby: jeden otočí anténu, druhý pozoruje televizi a odhaduje kvalitu obrazu. Po určení, kde je signál nejlépe přijat, je v této poloze fixovaná anténa. Dlouho netrpí "tuningem", peep, kde jsou přijímače sousedů směrovány (pozemní antény). Nejjednodušší anténa pro dávání vlastních rukou je hotová. Nastavte a "zachyťte" směr a otáčejte jeho osou.

Informace o tom, jak rozdělit koaxiální kabel, naleznete v videu.

Smyčka z potrubí

Tato anténa pro dacha s vlastními rukama je trochu obtížnější: je potřeba ohýbač trubek, ale poloměr příjmu je více - až 40 km. Výchozí materiály jsou prakticky stejné: kovová trubice, kabel a tyč.

Poloměr ohýbání trubek není důležitý. Je nutné, aby potrubí mělo požadovanou délku a vzdálenost mezi konci je 65-70 mm. Obě "křídla" by měly mít stejnou délku a konce musí být symetrické vůči středu.

Domácí anténa pro televizi: kus trubky a televizního signálu kabelové přijímače je vyroben s poloměrem příjmu 40 km (zvětšit velikost obrazu, klikněte levým tlačítkem myši)

Délka trubky a kabelu je uvedena v tabulce. Zjistěte, s jakou frekvencí vám vysílá nejbližší opakovač, vyberte odpovídající řádek. Odřízněte potrubí požadované velikosti (průměr je nejlépe 12-18 mm, pod nimi jsou uvedeny parametry odpovídajících smyček).

Montáž

Trubice požadované délky je ohnutá, takže je absolutně symetrická vůči středu. Jeden jeho okraj je zploštělý a uvařen / utěsněn. Naplňte písek a uzavřete druhou stranu. Pokud nedojde k žádnému svařování, můžete konektory zasunout, stačí jen zasunout zátky na lepidlo nebo silikon.

Výsledný vibrátor je upevněn na stožáru (tyči). Trubky jsou přišroubovány ke koncům potrubí a potom zmizí středové vodiče vyrovnávací smyčky a kabel, který jde do televizoru. Dalším krokem je připojení měděného drátu bez izolace na opletení kabelů. Montáž je dokončena - můžete pokračovat nastavením.

Pokud nechcete dělat sami, přečtěte si, jak si vybrat tu anténu pro dacha.

Anténa z plechovek s pivem

Navzdory skutečnosti, že vypadá frivolně, je obraz mnohem lepší. Kontroluje se opakovaně. Zkuste to!

Venkovní anténa z plechovek s pivem

 • dvě plechovky o objemu 0,5 litru,
 • kus dřeva nebo plastu asi 0,5 metru dlouhý,
 • kus televizního drátu RG-58,
 • páječka,
 • tok na hliník (pokud jsou hliníkové plechovky),
 • pájka.

Jak vyrobit anténu z plechovky

 1. Ve spodní části nádoby vyvrtejte otvor (průměr 5-6 mm) ve středu.
 2. Přes tento otvor vytáhneme kabel, vytáhneme ho otvorem ve víku.
 3. Tento držák položíme na levé straně držáku tak, aby kabel směřoval uprostřed.
 4. Vytáhneme kabel z plechovky asi 5-6 cm, izolaci vyjmeme asi o 3 cm, rozevíráme oplet.
 5. Ořezáme prýmek, jeho délka by měla být asi 1,5 cm.
 6. Rozdělíme to na plechovku a spojíme ji.
 7. Centrální vodič, vyčnívající 3 cm, musí být připájen ke spodní části druhé nádoby.
 8. Vzdálenost mezi dvěma bočnicemi by měla být co nejmenší a měla by být jakkoli fixována. Jednou z možností je lepicí páska nebo páska.
 9. Vše, samo-vyrobená anténa je připravená.

Druhý konec kabelu končí vhodnou zástrčkou a zapněte televizor. Mimochodem, tento návrh lze použít k přijímání digitální televize. Jedl váš televizor podporuje tento formát signálu (DVB-T2) nebo má zvláštní přílohu ke starému televizoru můžete vyzvednout signál z nejbližšího opakovače. Stačí zjistit, kde to je a poslat televizní anténu, vyrobenou ručně z cínových plechovek.

Jednoduché domácí antény mohou být vyrobeny z cínových plechovek (z piva nebo nápojů). Navzdory frivolnosti "komponent" funguje velmi dobře, ale je velmi jednoduché

Stejná konstrukce může být přizpůsobena pro přijímání kanálů v rozsahu měření. Namísto 0,5 l plechovek vložte 1 litr. Bude mít rozsah MB.

Další možnost: Pokud není páječka dostupná, nebo ji nemůžete pájit, můžete to usnadnit. Dvě plechovky jsou zavěšeny pár centimetrů od držáku. Konec kabelu je vyčištěn o 4 až 5 centimetrů (opatrně odstraňte izolaci). Oddělte splétání, otočte ji do turnéku a z něj proveďte prsten, do kterého zasunete šroub. Ze středního vodiče vytvořte druhý kroužek a skrz něj projděte druhý šroub. Nyní, na spodní straně jedné plechovky, odlupujte (skvrnité) skvrnu, ke kterému šroubujete šrouby.

Ve skutečnosti pro lepší kontakt potřebujete spárování: prstencový prstenec je lepší svařit a utěsnit, stejně jako místo kontaktu s kovem plechovky. Ale také na šrouby se ukázalo, že to není špatné, pravda, kontakt je pravidelně oxidován a musí být vyčištěn. Jak "sníh" bude vědět - proč...

Anténa pro digitální TV s vlastními rukama

Návrh antény je rám. Pro tuto variantu přijímacího zařízení budete potřebovat křížek z dřevěných desek a televizního kabelu. Budete také potřebovat izolační pásku, několik hřebíků. To je všechno.

Již jsme řekli, že pro příjem digitálního signálu je zapotřebí pouze decimetrická terestrická anténa a vhodný dekodér. Může být zabudován do televizorů (nové generace) nebo navržen jako hotelové zařízení. Pokud je funkce příjmu signálu v kódu DVB-T2 na televizoru, připojte anténní výstup přímo k televizoru. Pokud v televizoru není žádný dekodér, budete muset zakoupit digitální set-top box a připojit se k němu z antény a připojit jej k televizoru.

Jak zjistit kanál a vypočítat obvod rámců

V Rusku byl přijat program, podle něhož se neustále stavějí věže. Do konce roku 2015 by celé území mělo být pokryto zesilovači. Na oficiálním webu http: //xn--p1aadc.xn--p1ai/when/ vyhledejte nejbližší věž. Zobrazuje vysílací frekvenci a číslo kanálu. Obvod rámce antény závisí na čísle kanálu.

Jedná se o mapu umístění věží digitální televize

Například na kanálu 37 se vysílání provádí na frekvenci 602 MHz. Délka vlny je následující: 300/602 = 50 cm. Bude to obvod rámečku. Spočítáme stejný kanál stejným způsobem. Nechť je kanál 22. Frekvence je 482 MHz, vlnová délka je 300/482 = 62 cm.

Vzhledem k tomu, že tato anténa se skládá ze dvou rámců, délka vodiče by se měla rovnat dvojnásobku vlnové délky plus 5 cm na spojení:

 • pro kanál 37 odeberte 105 cm měděného drátu (50 cm * 2 + 5 cm = 105 cm);
 • pro 22 kanálů potřebujete 129 cm (62 cm * 2 + 5 cm = 129 cm).

Montáž

Měděný drát se nejlépe používá z kabelu, který bude dál k přijímači. To znamená, vyjměte kabel a vyjměte plášť a oplet, uvolněte středový vodič požadované délky. Dávejte pozor, abyste jej nepoškodili.

Dále vytvoříme podporu z desek, jak je znázorněno na obrázku. Chcete-li to provést, musíte určit délku strany rámu. Vzhledem k tomu, že se jedná o obrácený čtverec, obvod je rozdělen na 4:

 • pro 37 kanálů: 50 cm / 4 = 12,5 cm;
 • pro 22 kanálů: 62 cm / 4 = 15,5 cm.

Vzdálenost od jednoho hřebíku k druhému by měla odpovídat těmto parametrům. Pokládání měděného drátu začíná napravo, od středu, pohybuje se dolů a dále po všech místech. Pouze v místech, kde se rámce navzájem přibližují, zkratujte vodiče. Měly by být v určité vzdálenosti (2-4 cm).

Domácí anténa pro digitální televizi

Pokud je celý obvod uvedeného, ​​opletený kabel o délce několika centimetrů stočených do lana a pájecí (primatyvayut, když není možné pájet) na protilehlém okraji rámu. Dále je kabel položen, jak je znázorněno na obrázku, to primatyvaya pásku (můžete často, ale kterou skladbu nelze změnit). Poté kabel přejde na dekodér (samostatný nebo zabudovaný). Všechna anténa, která dává vlastní ruce za přijetí digitální televize, je připravena.

Jak vytvořit ruční anténu pro digitální televizi - další design - zobrazený ve videu.