Jak otevřít zahradu doma?

Tento fenomén moderny má několik názvů: "domácí školka", "mini-zahradní domácí" nebo prostě "mini-zahrádka doma". V podmínkách nedostatku míst v obecních mateřských školách a vysokých nákladech soukromých mateřských škol byla tato možnost odbytem pracujících rodičů.

A pro ty, kteří dlouho hledali lukrativní myšlenku na domácí podnikání - dobrý plat pro denní chléb.

Nejdříve uvádíme definici domácí mini-zahrada. Zpravidla je v bytě - buď obytný nebo pronajatý speciálně pro tento druh činnosti. Nyní o samotné činnosti: může být legální a může být vedena na vlastní nebezpečí a riziko.

Jak otevřít domácí mini-zahrada ik

Dekorace

Každá výroba je nutná Certifikát. Ale neplánujete dělat svůj domácí make-up, ale vzdělávat své děti. Proto se můžete zaregistrovat u daňového úřadu výběrem kódu činnosti "Poskytování vzdělávacích služeb pro děti předškolního věku doma".

Stát dnes dal některé organizacím a organizátorům, zjevně cítit vinný, že nebyl schopen poskytnout dostatek mateřských škol pro sebe. Zvláštní orgány (vzdělávací oddělení, SES, hasiči) jsou proto lépe nakládáním s podmínkami, v nichž budou děti. Místnost by však měla být ještě vybavena druhým východem (někteří to dělají z okna, svařují schody zvenčí), místnost by měla být čistá, pracovníci by měli mít lékařské knihy.

Se svými rodiči uzavřete smlouvy, podejte daňové úřady v místě bydliště.

Místnost

Několik slov o umístění v našem článku, Jak uspořádat domácí mateřskou školu. V "seriózní" verzi by byt byt dostatečně prostorný, aby vyhovoval dostatečnému počtu dětí. Obvykle v mini-zahrádce je až 10 z nich, všichni jsou spolu (rozlišovací znak mini-zahrady je nerovnoměrná věková skupina). Byt je často vybrán tvůrci mini-zahrad v prvním patře - sousedy méně potíží a úniku požáru - opět.

Ve dvoře by měla být vybavena dobrým hřištěm, protože většina dětí tráví na ulici - zejména v létě.

Zařízení

Každé dítě potřebuje dětskou postýlku, sadu ložního prádla, hrnci (pokud jsou děti), sadu pokrmů, ručníky, skříňku pro svlékání.

Ale to není všechno. Ve své domovské školce ještě muset kupovat hračky, učební pomůcky, hry, manuály, nemluvě o nábytek - stoly, židle, hudební nástroje a dětský nábytek (kadeřnictví, obchody, atd)

Zaměstnanci

Rozhodnete se pro sebe, kdo bude pracovat pro vás - vy sám nebo pomocníci ze strany. Samozřejmě, že několik dětí potřebuje několik dospělých, obvykle vychovatelky, kuchaře, chůvy, možná hudebníka, učitele angličtiny, opatrovníka (například jen pro procházky).

To jsou všechny podmínky, o kterých byste měli vědět, než otevíráte doma mini-zahrádku. Najednou řekneme: v ruských městech existuje mnoho příkladů takového domácího podnikání, které se úspěšně rozvinuly u jeho majitelů. V dnešní době je to možnost win-win, stejně jako detektivní agentura. Alexander Kuleshov o tom podrobně napsal. Koneckonců, děti a problémy budou vždy s lidmi

Jak uspořádat domácí mateřskou školu

Během uplynulého desetiletí se počet novorozenců v Rusku dramaticky zvýšil. A okamžitě došlo k akutnímu problému nedostatku míst ve veřejných školkách. Mladí rodiče pravděpodobně vědí o problémech umístění dítěte v mateřské škole - potřebujete se dostat do řady hned po narození a počkat 2-3 roky, než se dostanete na požadované místo. A ve velkých městech se nemůžete dostat do mateřské školy. Jediným východiskem je tedy záznam dítěte do soukromé mateřské školy.

Co to je?

Soukromé mateřské školy jsou dobrou cestou, pokud máte všechna místa v obecních institucích v okrese. A můžete také považovat za soukromou mateřskou školu. A podnikání je velmi efektivní a ideální pro rodinu. Soukromá mateřská škola se nazývá vzdělávací instituce, která poskytuje sociální služby nikoliv za rozpočtový účet, ale za rodičovské peníze.

K povinnostem mateřské školy patří:

 1. Výchova a základní vzdělávání dítěte.
 2. Zlepšování kvality a prevence.
 3. Péče o dítě od raného věku se stará o něj ve stanovenou dobu.
 4. Osvícení rodičů, kteří pečují o dítě.

Takové instituce pracují pro extrabudgetární fondy, což znamená, že peníze na fungování budou přiděleny nejen z rozpočtu města, ale od sponzorů nebo rodičů.

Výhody a nevýhody

Uvažujme o hlavních výhodách a nevýhodách tohoto jevu. Výhody jsou:

 1. Malé skupiny. Obvykle jejich plnicí kapacita není větší než 10-15 lidí. Nepopiratelný plus - pedagog bude platit čas a bude sledovat všechny děti, takže nikdy nezůstanou bez pozornosti. V malých skupinách se děti učí lépe, více pozornosti a rozvíjejí své komunikační dovednosti. Neexistují prakticky žádné konflikty s takovým počtem dětí.
 2. Profesní pedagogové. Pro majitele je soukromá mateřská škola v bytě plnohodnotná firma. Proto si vybere výjimečně kvalifikovaný personál, který uspokojí všechny potřeby dětí a rodičů.
 3. Široká nabídka doplňkových služeb a programů. V soukromé mateřské škole s dítětem můžete studovat cizí jazyky, připravit je na vstup do nejlepších škol a lyžařských oborů, naučit vás plavat, hrát si hudební nástroje, jízdní kola a koně. Programy v těchto institucích jsou mnohem zajímavější - děti se rádi účastní tříd.
 4. Domácí jídlo. V městských zahradách se připravuje z produktů, které ukládá oddělení vzdělání v nabídkovém řízení. V domácnosti je všechno připraveno z čerstvých produktů, které byly zakoupeny předtím. Zde bude dítěti nabídnuta vyvážená strava, ošetřovat ho ovocem a zeleninou, bez jakýchkoliv problémů dávat přísadu, vyloučit z výživy produkt, který způsobuje alergie nebo připravit dietu.
 5. Skutečná absence fronty. Ve většině soukromých zahradách se můžete zaregistrovat po zahájení "sezóny". Nemusíte čekat několik let, než vstoupíte do mateřské školy.

Hlavní nevýhody

Tyto instituce mají určité nevýhody - je třeba je znát a mít na paměti:

 1. Vysoké náklady na "školení". Na druhou stranu, jak otec, tak matka mohou pracovat, takže je výhodnější dát dítě do mateřské školy a nehodnotit se s ním po celý den.
 2. Absence specializované platformy pro chůzi. To se však týká pouze mateřských škol v bytech. Nyní je v domě mnoho soukromých zahrad - mají vlastní kvalitní dětské hřiště, které jsou oploceny od cizinců.
 3. Složitost otevření tohoto druhu podnikání. Není snadné začít pracovat - budete muset vybavit prostory, vydat hodně papírů a předat různá schválení.

Stojí za to začít?

Měli byste správně vypočítat své síly a schopnosti. Mateřská škola je spíše rodinný podnik než prostředek rychlého obohacování. Obvykle se otevírají matky s malými dětmi, jsou také pedagogy a papežové se zabývají servisem a řešením všech otázek. Nicméně můžete zvážit mateřskou školu a jako ziskové podnikání. Zvláště ve velkých městech je vždy mnoho novorozenců a často se v obecních institucích vyskytuje akutní nedostatek míst. V malých městech míra mzdy obyvatelstva není příliš vysoká, takže si každý nemůže dovolit takové služby, i když je situace odlišná.

Pozor prosím: neexistuje prakticky žádná konkurence v tomto druhu podnikání, takže s vhodným přístupem se vaše investice rozhodně vyplatí. Rovněž bude možné nabídnout rodičům další programy za poplatek.

Důležité je také vypracování dobrého programu a obecné koncepce instituce. Původní název, výhodná poloha, moderní programy, autorské techniky, extra třídy, nepřetržitá práce - to vše zvyšuje vaši atraktivitu a motivuje rodiče, aby přišli k vám, spíše než ke městské zahradě.

Registrační proces

Mělo by být zřejmé, že práce s dětmi vyžaduje přísné dodržování všech norem a norem. Proto, pro vybavení prostor, musíte strávit spoustu peněz. Jak uspořádat domácí mateřskou školu? Registrační proces začíná po obdržení patentu neobchodní formy. K tomu je třeba požádat Federální registrační službu Ministerstva spravedlnosti Ruské federace a podat žádost. Když se zaregistrujete, informujete odborníka o zvolené oblasti činnosti, po níž uvede tuto specifičnost v dokumentech podle vše ruské klasifikace. Obvykle je aplikace přezkoumána do 30 pracovních dnů.

Pokud je schváleno, měli byste kontaktovat:

 1. K daňové službě.
 2. V penzijním fondu.
 3. Ve fondu sociálního a zdravotního pojištění.
 4. V orgánech státní statistiky.

Souběžně s registrací ve výše uvedených službách budete muset kontaktovat místní správu (městskou správu) a vzdělávací oddělení, abyste se dohodli na otevření instituce. Budete také potřebovat bankovní účet, licenci od Ministerstva školství a akreditaci od místní správy.

Sada dokumentů

Chcete-li otevřít, potřebujete následující seznam dokumentů:

 1. Smlouva o vlastnictví prostor nebo pronájmu.
 2. Závěr sanitární a epidemiologické stanice o dodržování norem.
 3. Závěr požární kontroly shody.
 4. Dokument o přiřazení stavu TIN.
 5. Charta vzdělávací instituce.
 6. Podrobný vzdělávací program schválený ministerstvem školství.
 7. Seznam vzdělávacích materiálů a metodologické literatury.
 8. Podnikání každého učitele.
 9. Přesný seznam všech dětí (nejlépe s telefonními čísly a plným jménem rodičů).

Pozor prosím: zapojit se do podnikání bez licence a vzdělávací programy je přísně zakázáno - za tuto trestní odpovědnost je poskytována. Ale můžete podvádět a uspořádat organizaci pro krátkou návštěvu předškolního věku (až 4 hodiny denně).

V takovém případě nepotřebujete licenci - váš podnik bude navržen jako školicí nebo vývojové centrum. Programy se dělají v každém případě - jsou vyrobeny i pro kruhy a sekce.

Požadavky na mateřskou školu

Vyšší požadavky se předkládají do místnosti, ve které bude instituce umístěna. Všechna pravidla se řídí normou SanPin 2.4.1.3049-13 s výhradou změn od 04/04/2014. Pečlivě je přezkoušejte před výběrem místnosti a zahájením její opravy. Klíčové požadavky:

 1. 6 m 2 na dítě.
 2. Pro jídlo, spánek a zábavu jsou potřebné různé místnosti.
 3. Povinná přítomnost zdravotní sestry s lékařskými přípravky pro první pomoc.
 4. Povinná přítomnost skříně hlavy.
 5. Prostory pro "kluby podle zájmů". Zhruba řečeno, jsou to místnosti, ve kterých děti mohou praktikovat choreografii, výtvarné umění, sport (tělocvična s inventářem) a komunikovat s psychologem.
 6. Povinná dostupnost samostatné potravní jednotky.
 7. Speciální toaletní místnost pro děti. Lze kombinovat s umyvadly. V nich by měly být instalovány speciální skříňky, do kterých budou uloženy ručníky a výrobky osobní hygieny (mýdlo, zubní kartáčky atd.).
 8. Místnost pro uložení oblečení. Skříňky, ve kterých děti zavěšují své vnější oblečení, by neměly stát v ložnici nebo v jídelně - jsou umístěny na chodbě.
 9. Každá místnost musí mít pracovní požární poplach.
 10. Každý pokoj by měl mít přirozené a umělé osvětlení.
 11. Teplota v místnostech by neměla být nižší než 22 stupňů.
 12. Stěny jsou opatřeny červenou barvou odolnou proti vlhkosti.
 13. Lůžka a nádobí musí mít certifikáty kvality.

Nábor

Pokud máte příslušné vzdělání, můžete začít pracovat nezávisle. Ale pokud jste se zajímali o to, jak otevřít soukromou mateřskou školku a kde začít, pak jste s největší pravděpodobností vzdáleni výchovy dětí. V tomto případě musíte najít správné učitele. K tomu není tak a jak se zdá. Výběr osob by neměl být založen pouze na zkušenostech a dostupnosti různých kategorií, ale především na osobních kvalitách a lásce k dětem. Pro plnohodnotnou mateřskou školu budete muset najmout alespoň pár opatrovatelů, chůvu, kuchařku, zdravotnického pracovníka, čističe. Potřebujeme také manažera, který bude sledovat objednávku a komunikovat s rodiči o všech problémech. Také budete potřebovat další odborníky, pokud budete nabízet další služby. Například učitel angličtiny nebo choreograf. Nemusíte je přijímat do personálu - můžete jednoduše uzavřít smlouvu o outsourcingu pro hodiny.

Výběr dětí

Když uděláte a uspořádáte všechny výše uvedené, budete chtít najímat děti všech věkových skupin, abyste získali zpět investici. Ale to nemůžeš dělat. V jedné skupině by měly být děti přibližně stejného věku (plus nebo minus rok). Podle programu se učitelé budou zabývat dětmi kresbou, učením dopisů, rozvojem logického myšlení. Úkoly musí být zcela odlišné, protože nemůžete číst stejnou tříletou a šestiletou. Proto jedna skupina přibližně identických dětí nebo několik různých věkových kategorií.

Pokud je dítě přijato do mateřské školy, musí s vámi rodiče uzavřít smlouvu o poskytování vzdělávacích služeb. V něm je nutné co nejvíce popsat všechny body a možné situace. V zásadě síť může najít standardní smlouvu a přizpůsobit ji vaší realitě.

Rodinná školka

Dále jsme popsali, co potřebujete k otevření soukromé mateřské školy. Ale můžete projít nejmenším odporem a vytvořit rodinnou zahradu. Za to dokonce i obyčejný byt či dům. Děti jsou v instituci na částečný úvazek (o tom jsme psali výše), takže licence není zapotřebí. Také požadavky na prostory a personál jsou značně zjednodušeny, což umožňuje ušetřit hodně. Ale obvykle v těchto zahradách se zabývá 3-7 dětí - je to spíš jako klub zájmů než plnohodnotná mateřská škola. Nicméně je to vynikající způsob pro mladé rodiče a velmi dobré řešení pro rodinný podnik.

Podnikatelský plán

Nyní se podívejme, co to všechno povede, a jak je výhodné zapojit se do takového podnikání. Nejprve zjistíme, co potřebujete před otevřením instituce:

 1. Registrace bude stát 7-10 tisíc.
 2. Pronájem prostor v různých regionech různými způsoby. Ale v průměru, vhodná místnost vás bude stát 30-40 tisíc rublů.
 3. Komunální služby stojí zhruba 5-10 tisíc za měsíc.
 4. Opravy v budově, vybavení ložnice, koupelny, herny, lékárny atd. Zde může být velmi vážná částka - od 100 000 do 1 milionu rublů.
 5. Reklama v počáteční fázi - nejméně 5000 rublů měsíčně.

V průměru, otevřít moderní mateřské školy s video dohledu pro několik skupin lidí potřebuje asi 500 000 rublů. Pokud ušetříte, můžete se vejít na 200 000 rublů, ale bude to jen jedna skupina.

Nyní potřebujeme personál, různé domácí chemikálie, kancelář, hračky, školicí materiály. V průměru, s platy 20 000 a běžných výdajů, náklady na návštěvu dítěte bude asi 20-25 tisíc rublů měsíčně. Toto je minimální hodnota, protože mateřská škola navštíví 12-15 dětí. Zvýšení jejich počtu vede k rozšíření skupin a personálu. Stáhněte si detailní obchodní plán pro soukromou mateřskou školu doma můžete na internetu - jsou zde speciálně navržené možnosti pro různé návštěvnosti a města.

Jak otevřít soukromou mateřskou školu?

Jak otevřít soukromou školku, kde začít, kolik peněz bude trvat? Je to legální? Jak uspořádat teplé jídlo, denní spánek a procházky pro malé zákazníky? Jaké dokumenty je třeba vydat, potřebuji získat licenci, převést prostory do nebytového fondu? Tyto a další otázky jsou zodpovězeny v tomto článku. Zde najdete komplexní informace o tom, jak uspořádat soukromou mateřskou školu ve svém bytě nebo pronajatou chatu, získat spoustu praktických rad, uvidíte skutečné údaje o vašich výdajích.

Sotva je správné nazvat otevření soukromé mateřské školy jednoduchým obchodem. To je docela obtížné podnikání, které vyžaduje bdělost a velký vliv. Na druhé straně je to užitečná aktivita, která přináší spokojenost tvůrci a četným klientům. Ano, a sousedé s dětmi jsou docela tolerantní - situace se náhle vyvine tak, že oni sami potřebují takovou zahradu.

Se správnou organizací se bude rozvíjet soukromá mateřská škola jako podnik a přinese to zisk a zákazníci budou vždycky. Jedná se o:

- děti, které jsou často nemocné

- takzvané děti "nesadikov", které potřebují individuální přístup

- drobky, které na základě svého věku ještě nejsou převzaty do obecních institucí

- děti vašich přátel a známých.

V době krize budou domácí zahrady obzvláště v poptávce, protože mohou nabídnout věrné ceny matkám, které jsou nuceny pracovat před splatností.

Právní otázky

Jak otevřít soukromou školku? Odborný podnikatel začne řešit podobné problémy z podnikatelského plánu. Domácí školky však často nejsou otevřeny "obchodními žraloky", ale učitelé, vychovatelky a maminky v rozhlase. Nejvíce se obávají legality takové události.

Mohou být ujištěni, tato činnost je legální a je podporována státem. Základní zákon, který musíte znát: zákon o vzdělávání v Ruské federaci. Článek 91 tohoto dokumentu říká, že pouze vzdělávací instituce podléhají licencování. Bude také užitečné, aby prozkoumala kodex bydlení uvádí, že tyto prostory mohou být použity pro osoby samostatně výdělečně činné, v případě, že majitel žije legálně, a jeho činnost není v rozporu se sousedy (kapitola 2, článek 17).

V roce 2013 bylo přijato usnesení generálního hygienického lékaře Ruské federace, které popisuje všechny požadavky na předškolní zařízení. Z praxe vyplývá, že kontrolní orgány (SES, Pozhnadzor, Rospotrebnadzor) jsou také velmi věrné podnikatelské činnosti "pro děti" - pokud na zahradě není samozřejmě stav nouze a četné stížnosti od rodičů přicházejí.

Naše mateřská škola tedy není vzdělávací institucí, ale rozvojová škola pro děti. Koncepce naší školy vývoje, pro kterou jsou prováděny výpočty na návratnost podnikání, je malá mateřská škola s délkou pobytu dětí přibližně 4 hodiny, náklady na poskytování služeb pro dítě nejsou zahrnuty. Provozní režim je od 9-30 do 13-30. Pokud je to žádoucí, rodiče s dětmi jim dávají, aby jedli ovoce, kashki, ale to vše musí být zabalené a dobré kvality.

Jak otevřít soukromou mateřskou školku bez licence: Často kladené otázky

 1. Je pravda, že nepotřebujete licenci k otevření soukromé mateřské školy? - Je to pravda. Licence je vyžadována pouze pro vzdělávací programy. Péče o dítě, dohled a vývoj není vzděláním.
 2. Potřebuji převést byt z bytu do neobydleného fondu? "Ne nutně." Zákon umožňuje otevřít soukromou zahradu v bytovém domě (dům).
 3. Jak otevřít soukromou mateřskou školu na druhém (pátém, devátém) podlaží? - Stejně jako první. Samozřejmě, první patro je pohodlnější, ale ostatní podlaží nejsou zakázány.
 4. Je vyžadováno pedagogické vzdělání? - Nevyžaduje se, ale bude velkým přínosem pro pověst vaší instituce.

Co potřebujete k otevření soukromé mateřské školy: nejdůležitější dokumenty

Kromě dobré vůle a dobré nálady pro otevření soukromé mateřské školky budete potřebovat:

 1. Certifikát podnikatele (individuální podnikatel). Všechny výše uvedené výhody státu se vztahují pouze na IP.
 2. Smlouva o pronájmu, pokud se zahrada otevře v něčím jiném bytě (domě). Ve smlouvě by měla být položka, kterou pronajímatel souhlasí s tím, že v pronajatých prostorách otevře soukromou mateřskou školu.
 3. Smlouvy se zaměstnanci (chůvy, čističe, kuchaři).

Ale povolení k otevření mateřské školy není potřeba! To vyplývá z výše uvedených dokumentů. Upozorňujeme, že nedostavení licence minimalizuje komunikaci se společnostmi SES a Pozhnadzor. Jejich četné požadavky stojí za zvážení, ale oficiální povolení těchto organizací se nevyžaduje.

Počátek všech začátků - tužka, kalkulačka, zdravý rozum

Než otevřete soukromou mateřskou školu doma, podnikatelský plán a jeho analýza jasně ukáží váš odhadovaný zisk. Vytvořte plán ve všech podrobnostech, založený na reálných číslech. Kolik je sada dětského nábytku, jaká bude cena jídla? Možná budu muset převést toaletu, opravit? Nezapomeňte na daně - nováček IP může pracovat pod zjednodušeným systémem a má řadu výhod.

Pokud jde o původní částku, závisí to na tom, zda se instituce otevírá ve vlastních nebo pronajatých prostorách. V prvním případě budou náklady minimální, v druhém - podstatnější. Je obtížné určit přesné údaje. Vždy existuje možnost snížit část výdajů: koupit nábytek v prodeji, převzít funkce účetního, vařit, zdravotní sestra, odložit nákup předmětů, které nejsou první potřeby později. Podle odhadů z různých zdrojů bude cena plnohodnotné mateřské školy v samostatné místnosti s několika skupinami a kvalifikovaným personálem od 300 tisíc do několika milionů rublů (v hlavním městě).

Jak vytvořit soukromou mateřskou školu od začátku je nejjednodušší nápad

Pokud nepřijímáte absolutně žádné peníze, ale máte vlastní životní prostor, můžete vytvořit soukromou mini-zahradu na tom. Přemístěte apartmán do pořádku, oddělte některé hračky od svého dítěte a dejte do péče 1-2 děti. Pokud se věci daří dobře, můžete se rozšířit.

Co potřebujete k otevření mateřské školy ve svém bytě

Za prvé, děti musí mít:

- (koneckonců, soukromá mateřská škola je děti od 0 do 3-4 let, musí spát během dne)

- speciální nábytek (stůl a několik židlí)

- hračky, knihy, vývojové výhody

- podmínky pro venkovní hry, outdoorové aktivity

Nezapomeňte na jednotlivé ručníky a čisticí prostředky, protože v zařízeních péče o děti se provádí čištění několikrát denně pomocí speciálních dezinfekčních prostředků.

Plán pro otevření soukromé zahrady: považujeme za příjmy

Počítání příjmů je velmi příjemný proces, ale doporučujeme se k němu přistupovat třikrát. Je třeba skutečně posoudit solventnost obyvatel vašeho okresu (města). V Moskvě, poplatek za 1 dítě může jít až na 20 tisíc rublů a překročit tuto částku, ale v malém městě (vesnice) s malými platy 5 tisíc rublů se může zdát nepřiměřené.

Možná má smysl otevřít soukromou zahradu po dobu půl dne bez spánku a výživy. Nebo si dejte děti 2-3 dny v týdnu místo pěti. To sníží vaše náklady a ceny pro rodiče. V každém případě musíte pečlivě prozkoumat poptávku po vaší službě. Zjistěte, zda je v městské zahradě dostatek míst, ať už jsou v okolí. Vezměte na vědomí, že ve velkém městě je poptávka po zahradě větší než v malé vesnici. Plánování příjmu s přihlédnutím k rizikům.

Pro naše výpočty přijímáme, že naše skupina pracuje od 9-30 do 13-30, cena služby je 10 000 rublů. Průměrný počet dětí ve skupině za měsíc je 8 osob. K práci s dětmi najmeme jednoho zaměstnance, druhý je iniciátorem projektu. U činností, které registrujeme, je zdanění zjednodušený systém hlášení.

Naše zahrada bude umístěna v pronajatém bytě, v prvním patře.

Shrňme naše výpočty v tabulkách. Začněme seznam potřebných investic.

Jak uspořádat domácí školku - doma

Proč se organizace soukromé (nebo domácí) mateřské školy stala tak populární činností? Jak zařídit domácí jesle, který má v první řadě postarat, co je potřeba věnovat větší pozornost tomu, jak vybavit místnosti, právo, aby reklamy a není „létat“ s inspekcí - tento a mnoho dalších témat v níže uvedeném článku.

Jak uspořádat domácí mateřskou školu

Mnoho z mladých matek předstihu přemýšlet o tom, v jaké oblečení se rodiče oblékat své dítě, proč se nalákat reprezentovat bude vypadat tento nový unikátní obyvatele planety Země, že by byl rád, jakou profesi si zvolí... není výjimkou, a myšlenka vzdělání a raný vývoj, které se, jak se ukazuje po narození, nacházejí na seznamu základních.

Pojďme se ponořit do podstaty věci trochu a zjistit, proč taková naléhavá potřeba vznikla a soukromé mateřské školy soukromého typu se staly tak populární? Odpověď na tuto otázku je známá mnoha mladým matkám, kteří vědí, co to znamená zabývat se dětskými vzdělávacími institucemi. Obvykle, dávno před narozením si myslí, že se rozhodnou, jakou instituci své dítě půjdou. Ale i tady všechno není tak hladké. Předpokládá se, že instituce má určitou úroveň a reputaci, a proto předem je v mateřské škole postavena impozantní fronta zvláště předvídatelné budoucnosti nebo "skutečných" matek.

Vzhledem k popularitě a následné ostré zatáčky do dětských vzdělávacích institucí, s nadměrnou rychlostí růstu cen na místě, které je někdy dosáhnout například hladina šestiměsíční školení v oblasti domácí péče o děti. Dokážete si představit, jak soukromá mateřská škola doma, vytvořený v souladu s pravidly a mysli mají v době trochu mladší kluci, kteří budou moci trávit čas ve společnosti svých vrstevníků, v kruhu komunikace, pečování, vzdělávací hry, aktivity, citově pohybující se, šťastný, krmení, a to za večer je příjemně unavený a plný nových živých dojmů.

Na které straně bych měl přistupovat k vytvoření mateřské školy

Pokud jste již přemýšleli o tom, jak otevřít soukromou mateřskou školu doma, pak vy - zde. Zde se budeme ponořit do nejrůznějších odstínů a funkcí, které vám pomohou vytvořit bezpečné a výnosné podnikání. Obvykle člověk-katalyzátor, který porodí, rozvíjí a vede k uskutečnění takového podnikání, je sama mladá matka s pedagogickou, například zdravotní výchovou. Četla ven, dalo by se říci, přítomnost takové myšlence, za nímž následuje péče a připojený přirozeně již získané „plést“ tým pedagogů, kteří mají dlouholetou nedávno seznámili, navzájem znát své děti a.uverenny v integritu navzájem.

Výběr místnosti

Umístěním dětské zábavní centrum doma může být sám obývací prostor a samostatnou pronajatých prostorách, které by měly kombinují WC, kuchyň s velkým stolem, ložnici a přinejmenším alespoň jedna herna (což může být sál pro výuku ). Někdy se v herně nachází speciální sportovní koutek se švédskou stěnou.

Pokud je to otázka soukromého domu, je vhodné vybavit speciální dětské hřiště s vodorovnými pruhy a pískovištěm.

Pamatujte si, že místnost musí splňovat všechny hygienické podmínky, místnosti by měly být útulné se střední teplotou.

Jedna skupina se může skládat z 5 až 10 osob. Hlavní věc je, že pedagog může sledovat všechny děti. Celé okolí by mělo hrát podle pravidel dítěte: od závěsu až po přítomnost složitého dietního jídla. Batole musí obklopit minimální počet míst, kde se může dostat do potíží (ať už je to ostrý roh nábytku nebo bezobslužný nůž). Máte-li uspořádat školky v místě, kde žijete, si uvědomit, že je třeba poskytnout zvláštní ochranu za nízkých skříněk, troubou a všechny knoflíky, které otevírají dveře do světa zajímavé, ale ne příliš bezpečné věci.

Obecně, po zorganizování domácí mateřské školy získáte několik výhod:

 • klid s ohledem na zábavu vašeho dítěte, jeho vývoj, kvalitu výživy, vzdělání;

Pokud jste vychovatel sám a zodpovíte za kvalitu všech volnočasových aktivit dětí, můžete snadno měnit a vytvořit vzdělávací systém, který se děti naučí. Můžete si sami vytvořit menu, diskutovat s rodiči o vlastnostech krmení každého z dětí, vytvořit v případě potřeby dietní menu,

To je dáno především výše uvedenými důvody. Kromě toho zahrnuje položku pohodlí a jistotu, že skutečně sledují své dítě, které, pokud je to nutné, bude poskytovat potřebnou pomoc, a pokud existují okamžiky zmatku a jasně vysvětlit význam a nikdy používat agresi jako aktivní způsob, jak uklidnit nebo potrestat.

 • To je dobrá volba pro další nebo základní příjem;

Mimochodem, v Evropě je to velmi časté, oblíbené a pohodlné. Jako příklad můžete přinést osobu, která vlastní odborné znalosti v oblasti kadeřnictví. U nás, jestliže někdo nůžky doma nebo poskytuje jiné druhy služeb, o tom vědí jen někteří řádní zákazníci a nové jsou naučeny díky vidlici ústní. V evropských zemích můžete projít soukromými domy a podívat se na speciální tablety "Hairdresser", "Cosmetologist" a další.

 • registrace dokumentů nebude od vás trvat moc času a úsilí, neboť bude vyžadovat pouze pracovní povolení a písemnou smlouvu s rodiči, kteří dávají své dítě do mateřské školy;

V předstihu

 • absence soukromého hřiště;

Pokud změníte svůj vlastní byt, zvažte, že nebudete mít speciální hřiště. Každodenní procházky se budou konat v nejbližším parku nebo náměstí. Kromě toho, pokud děláte mateřskou školu z bytu, můžete počkat tichou pokorou vznikajících sousedů shora, kteří se postaví proti hluku. Není tomu tak vždy. Pokud má dům dobrou zvukovou izolaci, neměli byste se těmito otázkami týkat. A ve skutečnosti, pokud jste laskavá a otevřená osoba (a nemáte možnosti), není to pro vás vůbec otázkou. Komunikační dovednosti vám pomohou vyřešit všechny problémy tohoto druhu.

 • nemožnost náhlého odchodu;

Nezapomeňte, že nedostanete "volný den", najednou se dostanete špatně nebo zemřete ve spontánní dovolené (s výjimkou víkendu).

 • práce s dětmi je maximální mírou upřímnosti a sebehodnocení;

Pokud budete mít tak obtížné, pečlivé, vyžadující péči a neustále zahrnuté telefonní aktivity, buďte připraveni na cokoli. Pochopte, že si přijmete velkou zodpovědnost, ale na oplátku obdržíte velkou návratnost a spoustu dobrých přátel. Pozorovat nebo navíc podílet se na vývoji nové generace je vždy neuvěřitelné emoce a duchovní bohatství, které se neustále doplňují. Budete cítit, jak neuvěřitelná tato energie je, když jste obklopeni hejnem čistých duší, jenž nedávno pocházeli z nekonečného prostoru. Nic zastrašeného, ​​nepoškozeného, ​​neučeného hypnotického "klipartového myšlení". Jsou připraveni vás poslouchat otevřeným ústy v pravém slova smyslu tohoto výrazu.

 • Staňte se dobrým přítelem a poradcem;

Hlavním úkolem je zvládnout syntézu moudrosti a modernity v jedné láhvi. Pokud se vám podaří stát se přítelem i autoritou učitele, můžete ve skupině vytvořit vztah, jakým způsobem vidíte, jak to potřebujete. Hlavní věcí je zapomenout na použití jakéhokoli druhu agrese. Někdy existují situace, kdy se zdá, že bez tohoto, nicméně, vůbec nic. Buďte však bdělí. Děti budou vždycky zrcadlit. Pokud jste šťastní, laskaví, porozumíte s nějakou drobnou turbulencí a spontánností, pak se děti budou vzájemně rozumět a přijmout, co jsou. Neobvyklé osobnosti s osobním projevem. Podstata otázky, jak uspořádat domácí mateřskou školku, je první věcí, která je v lásce k dětem.

Na jakých metodických zdrojích by mělo být založeno

Metodika Maria Montessori

Tato technika je více než sto let. A to není náhoda. Může být oprávněně nazýván klasikou, tedy časově testovanou. Na počátku dvacátého století, je otázka individuální přístup ke každému dítěti nebyl stál tak pevně na nohou, ale Maria Montessori ve všech jejích podporoval (jeden ze čtyř učitelů, kteří položili základ celého pedagogického myšlení dvacátého století).

Maria Montessori byla slavná lékařka, učitelka, filosof a vědec. Od raného dětství ji poslali její rodiče. Otec byl známý úředník. a matka pocházela z dávné rodiny, jejíž zástupci byli především vědci. Tyto časy značně omezily ženu jako nezávislého myslitele. Dostávat vyšší vzdělání mohl jen muži, ale známý autor pedagogického systému Marie Montessori, byl obdařen mimořádnou inteligencí mobility a mazaný, kterými se zapsal jako výsledek, vyšší školy pro chlapce.

Základy metodologie

Technika Maria Montessori vždy mluví o spontánní svobodě dítěte. (Nezaměňujte se s hloupou vlastní vůlí a beztrestností). Je založen na úplné svobodě jednání uvnitř stanoveného rámce a hranic. Skupiny různých věkových kategorií jsou vítány. Obvykle je to vhodné pro děti různých věkových skupin, které začínají trvat tři roky. V místnosti obvykle bývá obrovský počet her a tříd. Každé dítě si může vybrat pro sebe specificky povolání, které ho momentálně přitahuje. Cykly hodin jsou dlouhé (od dvou do tří hodin). Velmi důležitou roli zde je tzv. "Poznání prostřednictvím objevu". To je důležitý aspekt, který je založen na práci s materiály a nikoliv přes hranici učitelských vysvětlení. To znamená, že zpočátku vycházíte z vašich vlastních závěrů a pak už zvážíte jiné názory.

Glen Doman a jeho metodologie

Technika amerického lékaře neurofyziologa je založena na syntéze a vzájemném vztahu intelektuálního a fyzického vývoje. To znamená, že Glen Doman je přesvědčen, že intelektuální vývoj je nemožný fyzicky a naopak. Jeho technika je plný důvěry v tom, že všichni bez výjimky, dítě může být génius, ale raný vývoj a pozornost - klíč k otevření hlavního klíče - individuality každého z dětí.

Jak uspořádat domácí mateřskou školu

Domácí mateřské školky zatím nejsou příliš oblíbené, ale vzhledem k nedostatku míst v obecních institucích je organizace takovéto činnosti zajímavá jak pro rodiče, tak pro soukromé podnikatele. Uplatnění takové myšlenky v životě vyžaduje spoustu energie a představivosti.

Výhody a nevýhody

Dětská mini-zahrada doma je nejčastěji uspořádána ve vlastním nebo pronajatém bytě.

Pros domácí mateřské školy:

 • Malý počet žáků, který pomáhá dětem rychle se učit v týmu;
 • Individuální přístup ke každému dítěti;
 • Téměř domácí podmínky;
 • Možnost přizpůsobit plán návštěvy zahrady pro potřeby rodičů.

Navzdory skutečnosti, že soukromá mateřská škola v bytě je vynikající alternativou k státním institucím, tento typ činnosti má své vlastní charakteristiky, které je třeba vzít v úvahu:

 • K ohrožení podnikání mohou být nespokojeni sousedé, kteří se stěžují na hluk;
 • Tyto činnosti jsou často ilegální nebo pololetní, což vytváří určité problémy;
 • Neschopnost oficiálně formalizovat nábor zaměstnanců, což komplikuje výběr pracovníků;
 • Je třeba předem uvažovat o tom, kdo vás bude moci v případě nemoci nebo dovolené zaznamenat.

Dekorace

Pokud se rozhodnete uspořádat dětskou mini-zahrádku doma, budete muset vydat příslušné dokumenty a zaregistrovat se u daňové služby.

K získání licence potřebujete povolení regionální odborné rady pro vydávání licencí a certifikaci vzdělávacích institucí

Příprava prostor

Chcete-li otevřít mateřskou školu doma, musíte nejprve najít pokoj.

 • Předpoklad zamýšlený pro otevření mateřské školy by neměl být umístěn v blízkosti parkovišť, garáží, dálnic, výpalků a dalších objektů, které jsou považovány za škodlivé pro životní prostředí.
 • Mělo by mít vysoké stropy (3 m), vlhké stěny, izolované podlahy.
 • Je žádoucí, aby okna směřovaly na jih a východ.
 • Vzdálenost od podlahy k okennímu parapetu není menší než 60 cm.
 • Pokud je dvůr vybavený dětským hřištěm, děti potřebují venkovní procházky.

Podle pravidel by každé dítě mělo být 6 m2 plochy. Umístění domácí školky musí mít šatnu, pokoje pro hry a spánek.

Ideálním řešením je pronajmout si pokoj v stávající mateřské škole, ale to bude vyžadovat povolení od administrativy. Nejlepší možností je soukromý dům, který je daleko od dálnice. Za předpokladu pololetní mateřské školy obvykle využívají vlastní nebo pronajatý 2-3-pokojový byt. To ale může způsobit nespokojenost se sousedy. Kromě toho nebudete čekat na povolení ze Sanitární stanice.

Výběr nábytku a vybavení

Nábytek pro mateřskou školu doma by měl být nejen krásný a moderní, mnohem důležitější je, jak pohodlné a bezpečné je.

 • Místnost vyhrazená pro takové účely by měla být čistá. Aby nedošlo k komplikacím procesu čištění, je lepší vybrat si skládaný nábytek.
 • Koberec na podlaze je lepší nahradit laminát, linoleum, koberce z polypropylenu. Za tímto účelem jsou také vhodné gumové hádanky velké velikosti, které mohou být také herní pomůckou.
 • V hale by měly být děti a židle.
 • Kromě toho musí mít police a skříně, ve kterých k ukládání knih, manuály, kreativity soupravy a další. Mějte po ruce hračky do košů a závěsné organizátor.
 • Pokud jsou povoleny finanční prostředky, není nadbytečné nakupovat sporty nebo hrací komplexy.
 • V kuchyni musí být lednice, umyvadlo, sporák. Abychom šetřili čas a poskytovali zdravé jídlo dětem, doporučujeme si koupit parník nebo multivark. Neprovádějte bez pračky.
 • Chcete-li ušetřit místo na spaní, můžete si koupit dvoupodlažní postele.
 • Pokud je jedna místnost přidělena do herny a ložnice, je lepší koupit vytažené lůžka.
 • K dispozici jsou také skříňky, které skladují dětské oblečení, je lepší je umístit na chodbu. Pokud není dostatek místa, můžete pokoj vybavit individuálními háčky a lavičky.

Kromě toho budete muset také zakoupit:

 • Materiály pro tvořivost;
 • Rozvíjení literatury;
 • Barvení;
 • Knihy pro čtení;
 • Disky se skladbami, pohádkami, karikatury;
 • Hračky pro místnost a pro ulici.

Zaměstnanci a seznam úkolů

Před otevřením domácí školky v bytě si přemýšlejte o tom, zda se vám podaří samostatně nebo zda potřebujete asistenta. Vzhledem k množství denní práce je velmi žádoucí přítomnost osoby, která převezme některé povinnosti. Možná máte příbuzné, kteří budou souhlasit s takovou prací.

Pokud existuje možnost, je žádoucí přilákat hudební dělník, učitel angličtiny s hodinovým poplatkem, který bude vychovávat děti. Kvalifikovaný personál vám učiní vaše zařízení oblíbené a poptávané.

Velmi důležitým bodem je lékařská pomoc dětem. Tento odstavec musí nutně být předepsán ve smlouvě uzavřené mezi rodiči a vedoucím takové instituce. Možná, že mezi svými známými je kvalifikovaný odborník, který bude schopen poskytovat zdravotnické služby. V zásadě však v případě potřeby zavolejte soukromou první pomoc, která je předem dohodnutá s rodiči a předepsána ve smlouvě.

Před přiřazením odpovědnosti je třeba je naplánovat. Vaše každodenní úkoly budou:

 • Příprava a vaření jídel;
 • Čištění a hygienické ošetření hraček;
 • Příprava potřebných materiálů pro vedení tříd a lekcí;
 • Chůze, outdoorové hry s dětmi na volném prostranství;
 • Údržba domácího účetnictví.

Otevřeme naši soukromou mateřskou školu doma

Otevřete dnes soukromou mateřskou školu, mnoho žen sní o tom, že se rozhodne podnikat. Tento nápad je opravdu velmi naléhavý. Existuje mnoho důvodů pro poptávku. Za prvé, je to nedostatek státních institucí. Za druhé, nízká kvalita služeb v nich. Nemluvě o tom, že někteří rodiče chtějí začít pracovat dříve a dát dítě do mateřské školy, ale nemohou to udělat kvůli malému věku svých dětí.

Výhody a nevýhody soukromých zahrad

Mnozí rodiče, kteří mají dokonce možnost dát své dítě na obyčejnou zahradu, se rozhodnou pro soukromou instituci. Na tom mají nějaké dost těžké argumenty. Koneckonců soukromá mateřská škola má ve srovnání se státními institucemi následující výhody:

 • skupina obsahuje malý počet dětí, což dítě umožňuje rychle se přizpůsobit;
 • pro každé dítě se používá individuální přístup;
 • pečlivější dohled nad dítětem;
 • domácí atmosféru.

Existuje řada nedostatků. Například rodiče musejí zaplatit spoustu peněz za to, že dítě drží v mateřské škole. Byt není tak hodně v bytě vybavené mateřskou školou. Pokud mateřská škola nemá licenci, pak není možné v ní provádět vzdělávací proces. A někteří pedagogové a chůvy nemusí mít pedagogické vzdělání.

Vycházejíc z těchto nedostatků, můžeme konstatovat, že: Abyste zvýšili zájem o mateřskou školu, je třeba najímat lidi s pedagogickým vzděláním, věnovat velkou pozornost rozvoji volnočasových aktivit pro batolata. Ideální volbou je získat licenci. Pak bude možné provádět v mateřské škole a některé školení.

Výběr formátu předškolního zařízení

Mnoho podnikatelů se zajímá, kde začít doma otevřít soukromou mateřskou školu. Prvním krokem je určení formátu budoucí instituce. Můžete zvolit jeden z následujících způsobů:

 1. Rodinná školka. Podstatou myšlenky je otevřít velmi malou zahradu. Pouze matka-hospodyně se třemi dětmi se může stát učitelem a vlastníkem takové instituce. Podstata myšlenky spočívá v tom, že děti se stanou jeho skupinou, kde můžete vzít 1 nebo 2 děti jiných lidí. Za práci majitel obdrží oficiální plat ve výši 18 000 rublů a náhradu výdajů na stravu ve výši 100 rublů denně. Ženám se také získává seniorita a další prémie za výchovu dětí jiných lidí.
 2. Nevládní vzdělávací instituce (LEU). Tato možnost zahrnuje práci neziskové organizace. To znamená, že obdržené peníze budou muset být použity pro rozvoj instituce. Proto není tato možnost vhodná pro obchodníka.
 3. Vývojové centrum. Tato možnost je pro podnikatele nejvhodnější a výhodnější. Nebude potřebovat povolení k podnikání. Není možné poskytovat vzdělávací služby takové mateřské škole nezávisle. Ale při podpisu dohody s pedagogem, který má IP, bude možné naučit děti v zahradě bez povolení jejich činnosti. Prostě kromě rodičů jsou uzavřeny smlouvy o poskytování vzdělávacích služeb.

Právní funkce

Pokud podnikatel plánuje otevřít mateřskou školu v bytě, měl by pochopit, že bude muset podstoupit oficiální zápis své instituce. Úkol je docela obtížný. Pokud by se podnikatel chtěl vyhnout licencování, nesmí název organizace obsahovat slova "škola" a "mateřská škola". Jinak bude nutné informovat ministerstvo školství a otevřít plnohodnotnou právnickou osobu.

Pokud chce podnikatel zachovat status PI, měl by název obsahovat i jiné znění. Může například otevřít dětské centrum pro volný čas nebo dětské centrum.

Je důležité správně zvolit OKVED kódy pro vaši soukromou mateřskou školu. Bude nutné specifikovat kód 85.32 - "Poskytování sociálních služeb bez bydlení". V případě, že podnikatel stále odvažují dělat více, a poskytování vzdělávacích služeb, bude dále potřeba získat licenci a zadat kód 80.10.1 - „předškolní vzdělávání“.

Při výběru režimu zdanění je lepší okamžitě opustit myšlenku využití OCHA, protože bude mimořádně nevýnosná. Podnikatel si ale může zvolit UTII nebo USN. A pokud jsou výdaje v porovnání s příjmy poměrně impozantní, pak je rozumné vybrat si výnosy mínus USN, ale pak bude nutné zdokumentovat nejen příjem, ale i vynakládání peněz.

Rozhodování o tom, jak pro sebe na otázku, co je zapotřebí k otevření soukromé školky, musí podnikatel v první řadě zjistit, zda stojí za to strávit svoji sílu, čas a peníze na registraci licence. Kromě toho jsou pokuty za takové organizace mnohem působivější než u běžných soukromých mateřských škol.

Subvence ze státního rozpočtu

Práce v oblasti předškolních zařízení předpokládá možnost získat podporu od státu na federální, regionální a obecní úrovni. Takže podnikatel se může snažit získat následující možnosti dotování:

 • Zrušení DPH. Tato výsada se však vztahuje pouze na soukromé vzdělávací instituce. Pokud mateřská škola neposkytuje takové služby, nebude se na ni vztahovat výsada.
 • Získání peněz na otevření instituce, pronájmu místnosti.
 • Přístup k účasti v obecním řádu.

Na úrovni obcí lze předpokládat další výhody, které byste se měli naučit přímo ve vašem městě.

Hledání správných prostor a vybavení

Když otevřete soukromou školu v bytě, musíte si pečlivě vybrat pokoj. Je lepší, pokud se bude nacházet v oblasti bytových domů, kde žijí převážně mladé rodiny. Například si můžete koupit pokoj v nově postaveném domě.

Je třeba se zaměřit nejen na ziskovost lokality, ale také na korespondenci prostorů se stanovenými normami. SES do budoucí mateřské školy předkládá vážné požadavky. Při hledání bytu a jeho opravě je třeba dodržovat pravidla předepsaná v SanPiN 2.4.1.2660-10. Takže v tomto dokumentu je napsáno, že mateřská škola by měla mít:

 • z 2 m 2 prostor pro každého žáka;
 • místa pro spánek;
 • herní místnost;
 • požární poplach;
 • lékařský kout pro první pomoc.

Nemůžete používat běžný nábytek pro malé děti. Takže výška stolů by neměla přesáhnout 58 centimetrů, a židle - 34 centimetrů. Přítomnost skříní pro dětské oblečení je také povinná.

Je třeba zajistit příchod do bytu přirozeného světla. Kromě toho je místnost vybavena svítidly. Je důležité udržovat určitý teplotní režim - od 18 do 22 0 C. Proto bude léto nutné zakoupit klimatizační zařízení nebo ventilátory a pro zimní ohřívače, pokud teplo z baterií nestačí.

Soukromá mateřská škola v apartmánu je uspořádána tak, že děti hrají, spí, jsou na jednom místě. Proto je nutné zajistit zónu pro výuku lekcí a volnočasových aktivit pro batolata. Chcete-li uložit různé příslušenství, musíte si zakoupit skříňky, zásuvky, police. Budou schopni zajistit měkké hračky, papírnictví a mnoho dalšího.

Hygienické normy předložené pro mateřské školy a seznam nábytku, který musí být nezbytně zakoupen. Tento seznam obsahuje:

 • vývoj a běžné hračky;
 • skříňky pro osobní skladování oděvů a jiných věcí dítěte;
 • stoly, židle a nádoby určené k příjmu potravy;
 • vše potřebné k udržování hygieny (včetně nádob);
 • ložní prádlo a ložní prádlo.

Vyhledávání zaměstnanců

Pro efektivní práci soukromé mateřské školy je třeba najmout opravdu dobré specialisty, které se týkají cizích dětí s laskavostí a péčí. Pokud se díváte na vyhledávání personálu z nedbalosti, můžete ztratit všechny své zákazníky. Je důležité, aby pedagog, který plní povinnosti pedagoga, byl důvěřován rodičům dětí.

Je důležité předem rozhodnout, kolik lidí najmete. Hodně bude záviset na věku dětí. Pokud se jedná o velmi malé děti (2 - 3 roky), je najat jeden učitel pro 4 děti. U starších dětí si můžete najmout jednoho učitele pro skupinu 10 osob. Chcete-li pomoci, můžete také vzít chůvu.

Když hledáte učitele, musíte věnovat pozornost vzdělávání a pracovním zkušenostem. Není nutné se věnovat odborníkovi, který pracuje s dětmi po dobu 20 let. Můžete se na této pozici a mladý, aktivní a podnikavý učitel.

Při otevírání kruhů a vzdělávacích kurzů je důležité požádat metodologa o pracovní plán. Měla by být zkušená osoba, dobře orientovaná v současných technikách. Bude si moci vybrat ten nejvhodnější program pro děti.

V závažné instituci nemůže dětský psycholog bez. Je důležité, aby žadatel mohl komunikovat s dětmi, provést testování. Má smysl nešetřit na plat tohoto odborníka. Může poradit rodičům, poznat schopnosti dítěte a sklony.

Propagace

Každý podnikatel ví, jak důležité je zvolit správnou marketingovou strategii. To určuje úspěch a ziskovost podniku. Potřebujete začít tím, že určíte náklady na služby. Nepodceňujte cenu. Služby soukromých zahrad jsou obvykle využívány bohatými lidmi a příliš nízké náklady je mohou vyděsit.

Umístění mateřské školy v bytě bytu předpokládá nutnost a účelnost přilákání lidí žijících v blízkosti. Tato strategie vám nedovolí utrácet spoustu peněz na reklamu. Chcete-li propagovat soukromou mateřskou školu, můžete použít následující formy reklamy:

 • Vývěsní štít. Mělo by to být celkově, chytlavé, neobvyklé a nezapomenutelné. Umístěte lépe na fasádu domu na straně, kde je maximální průchodnost občanů. Pro zahradu je důležité zvolit netriviální jméno.
 • Oznámení. Mohou být umístěny na verandě. Důležité je, aby se vývoj letáků zodpovědně zodpověděl. Prodejní text by měl být chytlavý a stručný. Vše by mělo být ozdobeno chutí, na dobrém papíře, nejlépe na barevné tiskárně.
 • Provádění konzultací. Tato položka je nezbytná pro řešení námitek. Pro všechny účastníky konání schůze, řekněte nám o vzdělávacích programech a metodách, o podmínkách držení dětí v mateřské škole.
 • Ukazatele. Pomohou budoucím klientům orientovat se tam, kde je v blízkosti soukromá mateřská škola. To navíc přispívá k závažnosti a stavu organizace, která přiláká bohaté zákazníky, kteří oceňují kvalitu poskytovaných služeb.

Někteří podnikatelé začínají obcházet byty, agitovat potenciální zákazníky. To může odcizit lidi. Je lepší opustit tento nápad, stejně jako myšlenku umístit reklamy do novin. Ty budou účinné pouze pro velké mateřské školy.

Finanční výsledky

Otevření mateřské školy bude vyžadovat určité investice. Takže v počtu startovacích nákladů je třeba zahrnout následující náklady:

 • opravy - 50 000 rublů;
 • nákup vybavení, nábytek, hračky, nádobí, učební materiály - 200 000 rublů;
 • reklama - 20 000 rublů.

Celkem bylo zapotřebí nejméně 270 000 rublů na zahájení zahrady.

Měsíční výdaje zahrnují:

 • nájem a služby - 30 000 rublů;
 • mzdy - 40 000 rublů;
 • výrobky - 35 000 rublů.

Celkové měsíční náklady budou 105 000 rublů měsíčně.

Tvoří skupinu 10 lidí a uvedení náklady na jeden den ve výši 800 rublů, můžete se spolehnout na příjmu 168.000 rublů (za předpokladu 21 pracovních dní v měsíci). Ukazuje se, že zisk bude 61 000 rublů. Po zaplacení daní zůstanou kolem 52 000 rublů.

V důsledku toho bude možné získat zpět své investice do šesti měsíců. A úroveň ziskovosti bude o něco více než 30%.