Podnikání od nuly: fotbalový klub

V moderním světě má sport lví podíl na zábavním průmyslu. Mezi oblíbenými sporty v tomto okamžiku je první místo fotbal. Vytvoření takového klubu je velmi riskantní podnik, takže skutečně začne přinášet příjem, bude vyžadovat investice značných finančních prostředků.

Registrace a organizace obchodu

Za prvé, všimneme si, že všechny fotbalové kluby v Rusku jsou rozděleny do následujících kategorií:

 • amatér;
 • profesionální;
 • fotbalová národní liga;
 • ruské Premier League.

Zvažte nezbytné podmínky pro vytvoření podnikání z právního a hmotného hlediska.

Požadovaná dokumentace

Chcete-li zaregistrovat amatérský fotbalový klub, musíte se zaregistrovat jako nezisková organizace. Za tímto účelem bude nutné požádat ministerstvo spravedlnosti Ruské federace s příslušným balíčkem dokumentů nejpozději tři měsíce po rozhodnutí o vytvoření.

Takový klub je nepravděpodobné, že přinese dobrý příjem, protože nemá právo účastnit se odborných soutěží, nicméně, mluvit na amatérských soutěžích, existuje šanci přilákat sponzory.

Nicméně je extrémně obtížné najít takový tým, protože lidé, kteří profesionálně hrají fotbal, obvykle chodí do příslušného klubu. Registrace profesionálního klubu je mnohem obtížnější. Hlavní požadavky jsou následující:

 • minimální základní kapitál - 1 milion eur (výpočet v rublech je možný podle směnného kurzu platného v době registrace);
 • nutně přítomnost majetku (nebo pronájmu) nezbytného k provedení infrastruktury a inventáře, mohou být jejich náklady rovněž zahrnuty do schváleného kapitálu;
 • dostupnost trenérského personálu;
 • Minimální počet týmových hráčů je 23 osob (včetně náhradních).

Profesionální fotbalový klub může existovat jako obchodní organizace a je registrován ve formě:

Nejvhodnější pro právní formu fotbalového klubu je veřejná organizace, tedy JSC, protože:

 • Nemá žádné omezení počtu účastníků;
 • Akcie zakladatelů jsou rozděleny na akcie, které jsou vydávány ve veřejném oběhu.

Pokud se klub často vyhraje na různých soutěžích a obecně bude výnosný, při uvolnění cenných papírů získáte miliony dolarů a to se může stát hlavním zdrojem příjmů.

Dokumenty požadované pro registraci OAO:

 1. Žádost o registraci JSC.
 2. potvrzení o zaplacení státního poplatku.
 3. Informace o zakladatelích.
 4. Doklady potvrzující právo užívat majetek, pro který je registrace provedena.

To jsou nezbytné podmínky pro registraci fotbalového klubu v profesionální lize. V případě, že klub bude zaujímat vedoucí postavení v hlavní sezóně (1 rok), může být převedena do národní fotbalové lize, ale aby se dostal do Premier League, je nezbytné úspěšně provádět sezonu v National Football League, kde soupeři mnohem silnější.

Místo pro hry

Přítomnost dětského hřiště je předpokladem pro vytvoření fotbalového klubu, a pokud máte vlastní stadion, bude to samozřejmě přínosem, protože téměř všechny příjmy z prodeje vstupenek a reklamy půjdou do klubu. Dávejte pozor na následující nuance:

 1. Stavba fotbalového stadionu bude stát několik milionů dolarů, což je nepravděpodobné, že by se vyplatilo. Proto jen málo slavných klubů má své vlastní stadiony. Většina začínajících firem pronajmuje stadion.
 2. Pokud mluvíme o stavbě stadionu není, a oblasti s označením vysoce kvalitní a rovný povrch, čísla jsou prozaičtější - od 7 do 12 milionů rublů, ne včetně ceny pozemku..
 3. Průměrné náklady na pronájem fotbalového hřiště je 4000 rublů. na hodinu hry, takže je smysluplné vytvořit si své stránky, protože potřebujete hodně trénovat a pocit pronájmu celého stadionu jen pro trénink není.

Polní zařízení a vybavení

Dnes existuje velké množství stavebních firem, které v téměř každé oblasti Ruska najdete organizaci, která může stavět fotbalové hřiště. Projekty jsou rozděleny do:

 • individuální;
 • typické.

Typické projekty lze nalézt na oficiálních internetových stránkách firem. Analýza návrhů na trhu, můžeme usoudit, že průměrná cena místa 240 m2. m je 8 milionů rublů. a zahrnuje:

 1. Půdní úprava podkladu.
 2. Výstavba plotů.
 3. Aplikace umělého trávníku.
 4. Instalace osvětlení.

Tyto náklady nezahrnují nákup / pronájem pozemků, stavební doba takového pole je od 2 do 3 měsíců. Náklady na zařízení pro údržbu v terénu, jako je (není nutná v případě umělou trávou) sekačky na trávu, hra zařízení (vrata, míčky, kužely, atd), jakož i zařízení pro tým bude stát více než 1 milion rublů.

Zaměstnanci

Vedle samotných hráčů potřebuje klub alespoň 20 dalších lidí:

 • koučovací personál;
 • personální oddělení;
 • personál pro péči o oblast a kancelář;
 • marketingové oddělení;
 • manažery;
 • ekonomů a dalších.

Mnoho klubů má složení pro mládež. Můžete si spolu s ním otevřít fotbalovou školu s placenými dětmi, bude to vyžadovat další výdaje, ale může přinést dobrý příjem a rychle se vyplatit. V tomto případě bude vyžadována licence na pedagogickou činnost a další pracovníky. Možná budete potřebovat ještě jedno pole, protože k tomu můžete připojit mini fotbalové hřiště.

Reklama

Samotný fotbalový klub je prostředkem, jak vydělat reklamu. Získává slávu tím, že vyhrál na různých soutěžích. V tomto případě je důležité, že tým má dobré místo, protože čím více lidí přijde do hry, tím více můžete vydělat na reklamě a více populárních klubů, tím více se svými fanoušky, a tím větší výdělky na prodej suvenýrů, oděvů, značkového vybavení atd.

Takže reklamní politika je jedna - zvýšit úroveň hry a investoři se ocitnou. Pokud tomu tak není, měli by být zvoleni marketingovým oddělením. Je také velmi důležité při vytváření klubu, protože jeho úkolem je dát novou značku význam.

Poté, co jste už povýšili podnikání, můžete začít s tím vydělávat. Jednoduše proto obchodujte se značkou, tedy prodávejte jiným podnikatelům právo užívat svůj klub jako reklamu. Hlavní věc, kterou marketingové oddělení bude muset udělat, je uzavření obchodů se zainteresovanými společnostmi.

Finanční složka podniku

V podnikání existují dvě hlavní strategie:

 1. Agresivní. Je charakterizován infuzí velkého kapitálu, aby se vytvořila konkurence na hlavním trhu. V případě fotbalového klubu to znamená:
  • nákup nejlepších hráčů, protože potřebujete vítězství nebo ceny v nejprestižnějších šampionátech;
  • podpora značky a příjmy z ní.

Pokud tato strategie funguje, budou příjmy velmi vysoké, ale rizika jsou tak vysoká.

 • Pasivní. Zahrnuje aktivity na omezeném trhu a maximální úspory počátečních investic s minimálním rizikem. Pro fotbalový klub může:

  Jak vytvořit vlastní fotbalový klub?

  Dlouho očekávaný světový pohár v Rusku začal. Pravděpodobně jste někdy přemýšleli o tom, jak se dostat do světa fotbalu. I my :)

  Proto uprostřed horkých her a fotbalové nálady mluvíme o tom, jak vytvořit vlastní fotbalový klub v kontextu ruské legislativy.

  Fotbalový klub je právnickou osobou

  Studovali jsme známé společnosti, které organizují fotbalový život v naší zemi. Zjistil, že pro hlavní soutěže byly povoleny pouze fotbalové kluby, ze kterých je společnost registrována. To znamená, že k vytvoření fotbalového klubu potřebujete právnickou osobu.

  Jurlitsa se liší od organizačních a právních forem. Fotbalové kluby jsou také vytvořeny v různých formách. Může to být:

  • obchodní společnost - například společnost s ručením omezeným nebo akciová společnost;
  • nekomerční organizace - autonomní nezisková organizace, asociace, svazy, nadace a další.

  Většina hlavních klubů existuje ve formě akciových společností (akciových společností). Po zhroucení SSSR byly převedeny do takové formy. A to je způsobeno tím, že mají sponzory. Například ve společnosti FC Zenit je hlavním sponzorem Gazprom.

  Je možné vytvořit klub bez sponzorů a státní podpory?

  Věříme, že můžeme :) Je taková organizační a právní forma - autonomní nekomerční organizace (NCO). Má řadu vlastností a výhod, které vám pomohou na začátku. Budeme analyzovat podrobně a v pořadí:

  Cíle činnosti a zdroje příjmů.

  Hlavním cílem nevládní organizace je poskytovat služby v oblasti vzdělávání, zdraví, kultury, vědy, práva, tělesné kultury, sportu a dalších sfér. To znamená, že NCO nemá žádný účel vydělat peníze. Původním cílem je vytvořit něco skvělého a dobrého pro zemi. Například provádění školení odpovídá cílům fotbalového klubu, ale souběžně s obchodem s dětskými výrobky nebude fungovat.

  Pro srovnání akciová společnost působí pouze za účelem zisku. Taková organizace se může zapojit do jakéhokoli druhu činnosti, například prodávat fotbalovou uniformu, stavět a stavět stadiony. Hlavním úkolem je získat zisk z jakékoli činnosti. Zároveň je každý příjem pro akciovou společnost zdaněn, a pokud nebudete mít zisk vůbec - mohou se objevit daňové kontroly.

  Je však nepravděpodobné, že fotbalový klub na samém začátku své kariéry se může pochlubit obrovskými příjmy, spíše vyššími výdaji. Zde se projevuje hlavní výhoda nevládních organizací. Na začátku můžete klub rozvíjet s pomocí příspěvků a dary od účastníků. To je povoleno zákonem - tyto příjmy nebudou zdaněny a zastrašovány inspekcemi.

  Nevýhodou je pouze jedna - všechny zisky NPO zůstávají v organizaci, účastníci ji nemohou získat. Vytvoření fotbalového klubu, je nepravděpodobné, že okamžitě začnete vydělávat spoustu peněz. Výběr nevládní organizace však můžete poprvé bezpečně existovat, rozvíjet současné aktivity na úkor příspěvků a darů účastníků, aniž byste platili daně z těchto příjmů a nebáli se daňových kontrol.

  Zaměstnanci.

  Jedna osoba stačí vytvořit NPO. Ve státě můžete mít zaměstnance, například trenéry. Mohou vypočítat a platit platy. Je však důležité si uvědomit, že pracovníci nevládních organizací nemohou představovat více než třetinu všech členů kolegiálního řídícího orgánu NCO. Například pokud je v kolegiálním těle 10 lidí, budou zaměstnáni pouze tři.

  Hlášení.

  NCO, podobně jako AO, si mohou zvolit obecný nebo zjednodušený daňový systém a musí předat příslušné daňové zprávy. Navíc jsou nevládní organizace osvobozeny od zdanění příjmů dary a příspěvky od účastníků. Minus - poddůstojníci jsou dále povinni předložit zprávu ministerstvu spravedlnosti Ruské federace.

  Rizika.

  Podle zákona zakladatelé neodpovídají za závazky NPO, které vytvořili, a organizace není zodpovědná za povinnosti svých zakladatelů. To znamená, že vlastnictví NPO a majetek účastníků jsou rozděleny. Pokud má NCO dluhy, účastníci za ně nebudou platit s majetkem. Existuje však riziko přitažlivosti k podpůrné odpovědnosti v případě špatné víry účastníků. Jedná se o dodatečnou odpovědnost, podle níž účastníci mohou stále reagovat na svůj majetek, jestliže například společnost má velký dluh. Ale to je možné jen na základě zavinění zakladatelů, což musí být prokázáno u soudu. Pro srovnání: JSC je totéž z hlediska odpovědnosti, subsidiarita je také možná.

  Registrace.

  Registrace nevládních organizací probíhá okamžitě prostřednictvím dvou státních orgánů: ministerstva spravedlnosti Ruské federace a federální daňové služby. Současně se balíček dokumentů předkládá pouze Ministerstvu spravedlnosti Ruské federace a předá se ministerstvu daní bez vaší účasti. Kvůli tomuto procesu mohou být registrační lhůty dlouhé až dva až tři měsíce.

  Na rozdíl od JSC, registrace nevládních organizací nevyžaduje velké materiálové náklady, pouze zaplacení státní daně a platbu za práci odborníků při přípravě dokumentů. Vytvoření AO zahrnuje nejen placení poplatků, z nichž několik, ale také státní registrace akcií - složitý a drahý postup, prochází centrální bankou Ruska.


  Obecně je snadnější a méně nákladné vytvářet nevládní organizace pro fotbalový klub než akciové společnosti. Když společnost roste, není tak těžké najít sponzory. A pak bude možné uvažovat o založení AO se stejným sponzorem jako účastníkem.

  Přejeme vám úspěch na fotbalovém hřišti a vítězství v podnikání!

  Řekla Oksana Komarová - právník v Buttonu.

  Řekla každému Marina Shilyaeva - obchodníkovi.

  Všechny články, které oznamujeme v Telegramu. Stále tam najdete zprávy, rady a lifhaki pro podnikatele. Připojte se nyní :)

  Jak vytvořit fotbalový klub od začátku

  Rozhodli jste se uspořádat amatérský fotbalový klub. Skvělé! Než začnete, musíte něco rozhodnout. Pro jaké účely vytvoříte klub? Co se s ním stane za 5-10 let? Jaký je konečný cíl klubu? Jste připraveni investovat do podpory a rozvoje klubu?

  Pokud jste uvedení vážné účelu, ať už je dosažení dobrých výsledků v prestižních soutěžích nebo při přípravě na profesionální fotbalové kluby, pak jsme připraveni investovat ne malé peníze do projektu.

  Co potřebujete udělat, abyste organizovali amatérský fotbalový klub od začátku a kolik to stojí?

  Při organizaci fotbalového družstva je třeba věnovat pozornost takovým momentům, jako je:

  1. Jméno týmu, vytvoření emblému a výběr klubových barev;

  Není-li problém se jménem klubu, protože neexistují žádné požadavky na to, pak s vytvořením emblému jsou často potíže. Doporučujeme vám, abyste kontaktovali známého umělce nebo návrháře a přinesli mu jeho představu o logu. Ve stejné fázi musíte zvolit barvu herního formuláře, ve kterém bude klub fungovat. Doporučuje se poskytnout dvě varianty formuláře, doma a hosta.

  Náklady: zdarma (pokud chcete oslovit návrháře, pak ceny začínají v průměru 1500 rublů a končí pouze vaší představivostí)

  2. složení týmu;

  Pokud máte v plánu úspěšně a pravidelně se účastnit soutěží, musí váš tým sestávat z nejméně 10 hráčů. Tato desítka zahrnuje nejaktivnější účastníky zápasů a tréninku, kromě toho je žádoucí mít k dispozici další 5-6 náhradních hráčů, kteří jsou kdykoli připraveni nahradit důstojníky. Dobrou pomocí pro tým bude uspořádání dvojitého, ve kterém můžete prohlížet začátečníky a získávat mladé talenty.

  Náklady: zdarma (my jsme fanoušci, hrajeme fotbal kvůli fotbalu)

  3. tréninkový proces;

  Správným přístupem bude přidělení nejméně 2 tréninkových dní týdně, které předcházejí hře. Školení by se mělo konat v oblastech a místech podobných těm, na kterých hodláte pořádat oficiální zápasy. Školení by mělo obsahovat soubor cvičení zaměřených nejen na vývoj indexů jednotlivých hráčů, ale také na zlepšení týmových aktivit. Různá cvičení, která zvyšují úroveň dovedností hráčů a týmů, můžete přečíst v budoucích tématech našeho blogu. Pro provádění školení budete potřebovat minimální vybavení a vybavení.

  Náklady: Dětské hřiště - místo pro trénink týmů se často nachází zdarma, avšak při absenci místa, průměrné náklady na pronájem dobré úrovně hřiště

  2000 rublů za hodinu.Pro výcvik - 16 lavic

  3000-4000 rublů, koule od 1000 rublů za 1 kus, značkování

  2000 rublů.

  4. týmová vystoupení;

  Další etapou bude výběr soutěží, ve kterých bude váš tým soutěžit o nejvyšší místa. Momentálně v Moskvě máte spoustu lig a turnajů, na kterých se můžete podílet, ale převážná většina z nich je komerční. Budeme zvažovat účast v nejoblíbenější soutěži amatérského fotbalu - LFL.

  Náklady: Příspěvky za rok

  15000 rublů + pro každou hru 1500 rublů.

  5. Herní forma;

  Po výběru turnaje, ve kterém se tým zúčastní, budete muset zakoupit herní formulář. Volba musí být přijata velmi vážně, protože je velmi velká! Cena: od 600 do 4000 rublů Pro sadu, která bude obsahovat tričko, šortky, legíny a minimální typy aplikací.

  6. Sociální aktivita;

  Chcete-li osvětlit události, ke kterým dojde v týmu, budete potřebovat příslušný zdroj. Výběr je velký a téměř vše je zdarma. Doporučujeme, abyste vytvořili skupinu v sociální síti nebo blog na bezplatných stránkách. Pokud jste velmi vážní, vytvořte si vlastní webové stránky!

  Náklady: bezplatně. (Vývoj webových stránek od nuly stojí asi 5-6 tisíc rublů a opět limity jsou určeny pouze vaší představivostí)

  Váš tým pravidelně trénuje, účastní se oficiálních setkání a bojuje o vítězství, výborný! Ale nezapomeňte na výběrové práce, každým rokem stoupá úroveň hry amatérských klubů. Pokud hráčům, kteří vyrostli z vašich dvojitých nebo nových hráčů, kteří se přestěhovali z jiných klubů, nebude posilovat, bude těžší soutěžit. Mimochodem, pamatuješ si na svou společenskou skupinu nebo blog? Pravidelně je aktualizujte, vytvářejte zprávy a přidáváte novinky. Pak se váš klub může stát populární a vyřešit mnoho úkolů, ať už je to výběr nebo hledání sponzorů, bude mnohem jednodušší.

  Teď my shrňme a zjistěte, kolik finančních investic je zapotřebí v amatérském fotbalovém klubu:

  1. Pole pro školení

  2000 rublů za hodinu;

  2. Školení inventáře

  3. Příspěvky na účast v turnajích

  4. Herní formulář

  od 1000 rublů na jednu sadu.

  Řekněme, že náš tým se skládá z 10 hráčů, pak:

  - Počáteční náklady, které se skládají z výcvikového vybavení a herního formuláře

  - 2 cvičení týdně v pronajatém poli budou stát

  16 000 rublů po dobu jednoho měsíce;

  - Náklady na účast v LFL budou

  5500 rublů za měsíc.

  A to znamená, že v nejhorším případě by měl každý týmový tým alespoň utrácet 2000 rublů během sezóny + při vytváření týmu se budete muset vypořádat 1800 rublů.Ujistěte se, že zvážíte finanční hodnotu obsahu klubu, jinak začínáte vytvářet tým, riskujete, že jej nedokončíte :)

  Když jsem se blázen a rozhodl se otevřít místní fotbalový klub

  Někteří z těch, kteří si přečetli mé poznámky, vědí, že moje nemoci postupují. Mám rád malé ligy, jsem přesvědčen, že není nic na světě více čestný místního fotbalového a jsem si jistý, že jednoho dne kultivační podpořit jejich návrat (stále existuje v nás před pádem SSSR, pak pojmu „jeho“ vymazané a vážnější úroveň fotbalu ). Asi před šesti měsíci jsem si začal užívat veřejně "Nikdo nepotřebuje fotbal", a ukázalo se, že lidé s podobnou diagnózou nejsou tak malí, jak jsem si myslel. Takže jsem poprvé přemýšlel o pokusu o vytvoření místního fotbalového klubu.

  Nyní vám povím, až jsem konečně uvědomil, že tento nápad je přesně živý. Jen se nesměješ. Bydlím v centru provinčního 450,000th města Kursk, a můj dům, i přesto, že byl postaven před válkou - jeden z nejmladších na ulici. Generální oprava, provedená před několika lety, označila dům na jedovaté růžové barvě, která je ideální pro fotografování na pozadí. Nevyhnutelné byl den, kdy jsem někoho požádat, aby se vyfotografovat před domem, a když se karta hit „Instagram“ Viděl jsem komentář: „Oh, sakra, a tam, kde je to udělal?“.

  Co to má co do činění s fotbalem, sedíte a přemýšlíte. K fotbalu, pokud jde o hru nejlepších hráčů - téměř žádný. Na místní fotbal - přímý.

  Faktem je, že téměř nic nevíme o místech, kde žijeme. Vzhledem k rozptýlení měst na rozsáhlém území cestujeme trochu uvnitř země a kvůli obtížím při získávání víz - v zahraničí. Podle studie Timetric není Rusko zahrnuto ani v prvních 30 zemích, pokud jde o počet cest za rok na jednoho obyvatele - domácí a zahraniční. Jsme tak zvyklí na naše města, že jsme ztratili svou schopnost a touhu pohlížet. Vzpomínám si, že jedovatý růžový dům se nachází v srdci města, ale není si toho všiml. Místní fotbal může dělat hlavní slovo jen "místní".

  Toho lze dosáhnout pouze prostřednictvím císařské aktivity - druhu činnosti, při které osoba řeší dvě úkoly najednou. Zjistili jsme, triumf takového hybridního způsobu života, to je nejjednodušší příklad: v každém dopravě nejméně polovina cestujících komunikovat s někým přes mobilní zařízení. Není to špatné a není dobré, je to právě tak - dneska je člověk příliš zaneprázdněn, aby vyřešil problémy jeden po druhém. S ohledem na fotbal to je: na vlastních 90 minutách hry každé pole mistrovství sobotu není příliš vzrušující touha jít na to, ale pokud uvedete fotbalové hybridní a příjemnou zábavu + chatovat s přáteli, a paralelně od hry ke hře sjednotit obyvatele jedinečné městské pátrání, pak to může přitáhnout pozornost. Otevřením místního fotbalového klubu se spoléháme na skutečnost, že a) lidé získají způsob, jak příjemně strávit čas; b) klub se stane prostředníkem v souvislosti s lidmi a místy, kde žijí. To je odpověď na otázku, proč to děláme.

  A teď k podnikání.

  Klub se nazývá "Bitter". Proč?

  Existuje několik vysvětlení. Za prvé se zpočátku soustředíme na jeden okres města, který chceme udělat základní - Gorky Street prochází celou oblastí Kursk. Za druhé, je snadné najít v názvu trochu sarkasticky symboliku: z osnov víte alespoň hra „Nižší hlubiny“ Maxim Gorkij (stavu, ve kterém se nachází náš fotbal, jak se zdá, se nachází v blízkosti této definice), a spisovatel sám neúnavně věřil Nietzscheho pojetí nových lidí - to znamená, že lidé, kteří budou schopni překonat svou aktuální polohu (nejsme zbaveni víry) a stát se něčím víc. Za třetí, v Rusku to je problém s názvy - nové kluby máme pojmenované po městě či romanticko-sladkými slovy ze sovětské minulosti, a pokud otevřete nový klub, co musíte udělat, je se současnými požadavky. Název by měl být nejen chytlavý, ale také schopný se účastnit integrace reklamy. My, samozřejmě, ne bez idealismu, ale já jsem se podíval na kalendář, a pak, řekněme, v roce 2018 -, aby se vzdal to nemožné.

  Oblast je jasná. Co jiného s filozofií klubu?

  Stručně řečeno: a) propagujeme hodnoty hry na úrovni domácího regionu / domovské meziregiony (v našem případě Chernozemye), ale nevzdáváme se, že bychom se vyhnuli jako pro; b) ukážeme, že není nutné hrát ve formálně profesionální lize, aby organizovala záležitosti na dobré úrovni; c) ukazujeme, že fotbal, i když velký, ale jen příležitost držet se spolu. Celý prezentační text o filozofii Gorkého je zde.

  A stavět klub bez velkých peněz v kapse - je to opravdu skutečné?

  Jedná se o jednu z hlavních výzev. My v Gorku se snažíme dokázat, že je to skutečné. Samozřejmě hledáme sponzory, a je důležité pochopit: opravdu máme všechno v pořádku s nápady. Sponzoring nepovažujeme za příležitost přinést do klubu zelenou krev, ale jako vzájemně prospěšný příběh: dostáváme finanční podporu a partner je veškerá naše kreativita. Podrobný průvodce potenciálními sponzory naleznete zde.

  Kromě sponzoringu jsme do návrhu rozpočtu vložili i další články. Především znamená z chování dnů zápasů (divadlo by nemělo být svobodné, pokud to není charita) a ústupky s nimi spojené. Ale je tu ještě jedna důležitá věc, která z nějakého důvodu v sportovním Rusku je stále plašivě ignorována.

  Je to o darování. Takže teď se stalo, že lidé, kteří nemají velké příjmy, jsou ochotni utratit za něco, co oni osobně líbí ( „Možná to je důvod, proč mají a nemají velké příjmy,“ - částečně pravda přítel mi řekl včera). To není podvod, protože ti, kteří otevřou, darují a oni sami snadno darují jiným projektům. Proces vzájemné výměny tradičních kapesného, ​​která byla zahájena Uber, Airbnb a podobné služby, podle některých ekonomů, to dělá světovou hippie éru 2.0 - pak příliš přehnané myšlenkou bylo, že neexistuje sobectví neexistuje. Jsem velmi rád, že se účastní crowdfunding projektů, a tedy nepřekvapilo, když pár dní, „hořký“ Donati shromažďuje více než 5000 rublů. Jsme vděční lidem, kteří se již v naší historii podíleli, a jsou si jisti, že jich bude více, protože je to normální. Navíc: v moderních podmínkách ruského fotbalu je to nutné pro začínající klub.

  Vždycky říkáte "my". A kdo je "my"?

  Oh, to je skvělé téma. Já, samozřejmě, psycho-idealista, ale dělat všechno sami, musíte být ideálním psychem se šestima rukama. Já, stejně jako všichni ostatní, mají jen dva, takže je důležité, aby existovali lidé, kteří mi pomohou. Nejdříve mluvíme o našich spoluzakladatelích - Andrei Loktionovovi a Alexandre Litovovi. Oba mají fotbalovou minulost, oba měli čas z různých důvodů několikrát zklamat v ruském fotbalu, ale oni si zachovali svou lásku ke hře. Jsou také součástí naší historie, než já. Ano, máme to hodně, ale líbí se mi pohled na politolog Catherine Shulman, který věří, že síla vždy patří k malým, ale dobře organizovaných společenstvích, „Power - to není jehla ve vajíčku, lze jej nalézt ve všech společenských vztahů: v rodině, ekonomicky výměna, ve výrobě, v kreativitě. Pokud potřebujete energii, máte nějakou organizaci. " Chci vytisknout tato slova v rámu, když si můžeme dovolit kancelář.

  Kromě spoluzakladatelů přestěhoval se mnou bojovat prázdnotu četou přisluhovačů - talentovaný designér Leša Belous, který je právě teď pracuje na našem logu, pečlivé správce Konstantin Ushakov, kreativní asistenty na sociálních sítích a Misha Puchkov Matviets Ira, mladý právník Nina Baburin. A vy víte, co je nejlepší? Skutečnost, že jsou všichni z různých měst - Kursk, Moskva, Tula, Rostov-on-Don. Myšlenka vytvořit regionální klub, který by se stal celou komunitou kolem hry, je blízký všem, je prostě důležité neustále hovořit o tom nahlas. To je důvod, proč "my" jsme každý z vás.

  Tak proč byste měl následovat?

  Vzhledem k tomu, že budeme vzdušně ručně upravovat to, o čem se obvykle nehovoří - vnitřní kuchyň klubu se všemi složitostmi. Jsme naprosto otevřené, připraveni hovořit o nějaké peníze na jakýkoliv příjem veškerých vítězství a porážek všech, a jsem vděčný vedení „Mistrovství“ za to, co mi dává příležitost ti říct o všem, co se děje v „hořký“. Naším hlavním cílem není učinit z Gorkého oblíbený klub, nechte je pokračovat jako Barcelona, ​​Chelsea nebo Spartak. Naším úkolem je vytvořit Gorký VÁŠ klub.

  Vlastní podnikání: vytvoření fotbalového klubu

  Fotbal (který fotbal) v Rusku je možná nejoblíbenější sport, snad populární na stejné úrovni s hokejem a pukem. V tomto ohledu mnoho amatérů přemýšlelo o vytvoření vlastního fotbalového týmu, který se profesionálně rozvíjí tímto směrem. Ať je tomu tak, v Rusku je rozvoj fotbalu velmi slabý, srovnáváme jej s tím, jakou pozornost věnujeme fotbalu v evropských a v menší míře i jihoamerických zemích. Počáteční hráč má příležitost zapsat se do dětské sportovní mládeže (CYSS) a mladí lidé - vstoupit do Ústavu tělesné výchovy a sportu, ale vzácný talent jde na profesionální úroveň. Nicméně v Rusku existují sportovní fotbalové kluby a na správné úrovni investic může fotbalový klub přinést svým majitelům spoustu peněz.

  Je třeba říci, že z právního hlediska v Rusku existují amatérské a profesionální fotbalové kluby, se týká sportovních klubů, které se účastní soutěží a nějak registrovaných v Ruské fotbalové unie. Obecně platí, že vytvoření amatérského klubu je poměrně jednoduché, ale registrace profesionála bude muset splnit mnoho požadavků. Avšak pouze profesionální zapojen do více či méně významných událostí, na druhou stranu, účast na LFL (amatérské fotbalové lize) by vydělávat jméno, najít sponzory, a teprve později se zaregistrovat profesionální sportovní klub. Zde se trochu podrobněji na systému fotbalových soutěží v Rusku, na začínající podnikatele, chápe to, co má. Poté, co v amatérské fotbalové lize, nepočítejte s přechodem na profesionální fotbalové ligy (PFL), bez ohledu na úspěchu týmu za registraci profesionální fotbalový klub potřebuje mít vlastní (nebo alespoň pronajmout) aktiva a kapitál nejméně 1 milion EUR. Mimochodem, pro profesionální klub je velmi malá, a to i v málo známých ruských profesionálních klubů mají deset a více milionů eur. To znamená, že podmínky nejsou příliš tvrdé. V případě, že klub byl schopný se dostat do PFL, se podílí na regionálních soutěžích, a jen to nejlepší přejít na další Division - fotbalová národní lize (FNL). Ale FNL, podle pořadí, je schopen se dostat do ruské Premier League (RPL), která sdružuje nejlepší z nejlepšího; jména nejméně poloviny těchto klubů budou moci jmenovat i vzdálený ruský fotbal.

  Můžete pochopit, že cesta klubu je velmi dlouhá a komplikovaná, protože pro přechod do další divize potřebujete nejméně rok - to je jedna sezóna, po které je třeba vzít jedno z nejvyšších míst v lize. Samozřejmě, začátečník je nepravděpodobné, že bude schopen odolat i klubům z PFL, nemluvě o FNL, ale stojí za to začít s něčím. Mimochodem, pokud jste na posledních pozicích po výsledcích mistrovství Profesionální fotbalové ligy, můžete ztratit status profesionálního klubu a pak se budete muset vrátit k amatérským soutěžím. Ale týmy, které získaly vedoucí pozice v šampionátu v PFL, mají právo účastnit se Poháru Ruska. Úroveň soupeřů zde bude velmi vysoká (v každém případě většina soupeřů), ale můžete okamžitě prohlásit, zda můžete udělat dobrou práci.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  V LFL mohou být registrovány mnohé kluby, většinou soutěží mezi sebou, platit příspěvky za účast v soutěžích, mluvit o ziscích, mít vlastní amatérský klub, to není nutné. Ale zde se můžete ukázat a v ideálním případě najít sponzora, díky němuž budete moci vytvořit profesionální fotbalový klub. Amatérský fotbalový klub se radikálně liší od týmu na nádvoří, i když se to stalo přímo z něj. Amatérský klub může být registrován na soutěžích, pokud hraje v "reálném" fotbalu, to je jeden, který je předepsán mezinárodními standardy. Nejprve musíte přijít s názvem klubu, poté, co najdete tým a místo pro trénink. Nemusíte mít své fotbalové hřiště, protože všechny soutěže se obvykle konají na neutrálním území, to znamená, že účastníci LFL přispívají k pronájmu arény. Kluby hrají, jak již bylo řečeno, v rámci svého regionu. Obecně platí, že náklady na vytvoření amatérského klubu nejsou příliš velké. Chcete-li vymyslet jméno, znak, loga, formulář, teoreticky vypracovat firemní styl, je možné bez výdajů, v nejhorším případě je nutné se obrátit na profesionální designéry. Takový klub existuje jako nezisková organizace, ale zákon obecně předepisuje registraci profesionálních klubů.

  Dále musíte najít místo pro školení, hodina hraní dobrého pole bude stát ve výši 4 tisíc rublů v průměru. Musíte však pochopit, že pokud se dostanete na více či méně přijatelnou úroveň, budete muset trénovat hodně a to může stát pro začátečníky velmi vážné peníze.

  Dále musíte koupit sportovní vybavení, stejně jako formulář pro hráče. Za prvé, bude dostatek standardní sady pro trénink a hraní, to stojí od 20 tisíc rublů, forma kit pro jednoho hráče stojí 10 tisíc rublů. Jak víte, jedná se o jedenáct hráčů, ale obecně je pro tento klub minimální standardní počet 23 hráčů, přičemž je třeba vzít v úvahu rezervní a rezervní hráče. To je část výdajů na vybavení je 250 tisíc rublů.

  Dodatečné finanční prostředky budou muset být vynaloženy na cestu z města do města a v extrémních případech - na lety (dobré, to je vzácné, protože je nutné hrát v nejrůznějších oblastech Ruské federace). Vzhledem k tomu, že náklady na pohyb tam a zpět v průměru 1 tisíc rublů, se ukazuje, že tým pro každou soutěž je přiděleno 23 tisíc. A to je bez ohledu na ubytování v hotelech, bez rezerv a podobně. Musíte také platit za ubytování a přemístění koučovacího personálu. To znamená, že se počítá minimálně - když hráči v jednom dni mají čas odejít, hrát a vrátit se. Často je třeba získat finanční prostředky na všechny tyto prostředky z vlastních rezerv, tj. Jsou hrazeny všemi hráči. A tady je třeba říci o nich, protože ovlivňují úspěch klubu. Vytvoření amatérského fotbalového klubu se často podařilo pouze nadšení hráčů, v nejlepším případě bude kompozice absolvovat Institut sportů nebo člen sportovní školy. To může být obecně nejtěžší fáze, protože není vždy možné nalézt lidi ochotní trávit čas a energii na vytvoření samostatného klubu. Pokud však najdete takové věrné fotbalové fanoušky, kteří hrají dobře v tom, můžete se spolehnout na to, že pokryjí náklady na jejich podnikání. Celkem: vytvoření amatérského fotbalového klubu - to je případ nejlepších dvou desítek lidí.

  A tým dosáhl úspěchu, sponzoři si toho všimli a je načase přejít na opravdu profesionální úroveň. Chcete-li se stát profesionálním klubem, musíte zaregistrovat svou právnickou osobu. Optimální volba - veřejná společnost, mluvící v běžném jazyce, otevřená akciová společnost. Zde stojí důležitý bod - fotbalový klub je komerční organizace, nikoli nezisková organizace, která má velký vliv na její činnost. Nicméně, pro podnikatele je to spíše výhoda, se za ruský zákon klub má právo zapojit se do jakýchkoli dalších obchodních aktivit (legální, samozřejmě). Zahrnuje poskytování vzdělávacích služeb na základě náhrady. Aby však bylo možné vyvíjet tímto směrem, musíme nejprve získat studentskou licenci, protože klub připraví profesionální hráče, kteří budou hrát fotbal jako svou hlavní činnost. Jednoduše řečeno, získají povolání. A pro samotný klub je to dobrý směr, protože vám umožňuje vytvářet svůj tým pro mládež a efektivněji rozvíjet klub. Přemýšlet o tom určitě stojí za to. Kromě toho bude mít klub pro školy vše potřebné, jinak se nezaregistruje jako profesionální klub. Ano, je to obzvláště důležité, protože ruský fotbalový svaz zaregistruje klub nejen proto, že má jeden milión eur. Musí existovat dostatečná infrastruktura a zařízení (alespoň pokud jde o nájemní smlouvy), právo trénovat a pedagogičtí pracovníci, jak se klub musí jednat atestační komisí. A samozřejmě více než jednou volal milion eur; Mimochodem, zákon stanoví, že klub měl věnovat výši základního kapitálu ve výši jeden milion nebo v rublech ekvivalent v kurzu centrální banky při registraci klubu. Je zde jeden důležitý bod - základní kapitál je možné uhradit a vlastního majetku, tak pro peníze na nákup stadion a budovat další infrastruktury, obecně za milion eur může být téměř nebo úplně vybavit nově narozené klub. Přestože profesionální klub již platí peněz, aby trenéři a hráči muset najímat nové hráče - a to je další výdaje, a to jak jednorázové i trvalé (Zaměstnanci a mzdy). Kromě toho musí klub každoročně kontrolovat své účetní činnosti. Obecně platí, že to dává smysl najímat a jiné pracovníky kromě trenérů a hráčů, včetně právníků, kteří budou reprezentovat zájmy klubu a rozhodnout všechny otázky týkající se jejich působnosti. Stojí za to přemýšlet o náboru bezpečnosti, vašem lékařském týmu, skautů, kteří hledají nové hráče a dokonce se účastní přenosového trhu. Personál je dokonce jednoduchý, ale profesionální, klub obvykle zahrnuje několik desítek lidí, kteří nepočítají hráče.

  Pro potřeby klubu musíte mít své vlastní pole. Obecně platí, že mnoho nových klubů pronajmout na pole větších stadionech na pravidelném základě, takže stadion může být domovem prostor pro několik týmů. Velké kluby, samozřejmě, raději mít k dispozici celý stadion, dostat maximum ze vstupenek na zápasy, trénovat na svém oboru a dát hru do své druhé, nebo dokonce i několik klubů (které se obvykle skládají z mládežnických týmů) - jedná se o tzv farma-kluby, které tvoří záložní, rezervní personál hlavního klubu. Pravda, mít svůj vlastní farmářský klub je osudem superklubu, ale pro budoucnost je možné zvážit takovou perspektivu. Stavba stadionu bude stát velmi drahou záležitostí, na úkor může jít o desítky a stovky milionů rublů, a moderní projekty, které zahrnují infrastrukturu a jsou v souladu s mezinárodními normami, může stát více než jednu miliardu rublů. Je jasné, že začínající klub takový součet nikdy nedostane, takže si můžete přemýšlet o jednoduše pronájmu existujícího fotbalového hřiště. Avšak pokud budeme zvažovat náklady na budování pouze pole, pak pro relativně malé množství peněz to může být vytvořeno. Nejjednodušší projekt bude stát asi 10 milionů rublů, pole s dobrým pokrytím může být postaveno na 25-30 milionů. Navíc se získává více profesionálního vybavení, pole je uspořádáno, lidé jsou najati pro jeho údržbu. -Li dostatečné finanční prostředky, je lepší investovat do vlastního pole a stadionu, pak může přinést spoustu zisku klubu, a počet míst u vše závisí na jednom z nejvýznamnějších zdrojů příjmů. Pokud se tým dostane na novou úroveň, bude muset zapojit do vážné hospodářské soutěže, které potřebují více sofistikované zařízení, dostatečnou kapacitu, kvalitu služeb. Podle zákona v každém případě klub uložené určité požadavky, které nejsou v souladu s postavením klubu nepřijme, ale klub má stále tak, aby odpovídala jeho úroveň a neustále vyvíjet.

  Příjem klubu je tvořen z mnoha zdrojů. Některé kluby jsou financovány a téměř mluví jménem svého hlavního sponzora, který může být také vlastníkem tohoto klubu. Historie klubů Red Bull, kterou založila a podporuje stejná společnost a která využívá své kluby jako marketingový nástroj, je orientační. Ale díky podpoře takové velké společnosti bylo možné rychle rozvíjet kluby v několika zemích. Pokud najdete takového sponzora - nemusíte se bát o budoucnosti klubu, ale to jsou ojedinělé případy. Obvykle kluby uspět v ne příliš populárních soutěží, kde nás nevšiml, a pak začnou investovat do klubu, který se stane jejich reklamu. Samozřejmě, že sponzor má zájem o úspěch týmu, takže jsem připraven investovat peníze. Financování velkých týmů je nejen od hlavního sponzora, ale také od jiných organizací. Výrobci oděvů mohou například vydat bezplatnou formu s podmínkou inzerce své značky, reklama je umístěna na stadionu; Obecně platí, že reklama přináší klubu spoustu peněz a je umístěna tam, kde je to možné. Dalším zdrojem příjmů - to je cena přijetí do soutěže, s princem tým dostane určité procento nákladů na jízdenky, pokud se chová i na pronajatém poli. Vzhledem k tomu, že show přitahuje diváky. S vlastním stadionem a vyplněním v každém utkání můžete počítat s vážným ziskem. Malý zdroj příjmů (a slavných klubů - významný, i když ne nejdůležitější) - je prodej klubu věcí, to znamená, že replika formy, vlajky a další výbava. Klub může získávat finanční prostředky a vzhledem k tomu, že řečník na velkých soutěžích, zejména v případě, že dostane nějaké tituly a vyhrává ceny. Je pravda, že je to relevantní pouze u známých týmů. Nakonec některé kluby rozvíjejí mladé hráče, poté jsou přijaty do týmu a poté je prodávají na trhu transferů. Obecně platí, že bez příslušného finančník a ekonom, ale spíše stavu specialistů údržby v různých stupních, velký klub je to nemožné. Dát přesná čísla nemůže být mnoho z dnešních ruských klubů přinejmenším nominálně a zisk z jejich činnosti, ale majitelé nejsou podporovány kvůli zisku získaných bezprostředně po zápase, ale sponzory, pro které je klub reklamní platformu. Ale v každém případě, vyrobený slavný klub nepotřebuje finanční prostředky, proto může být takový podnik považovat za opravdu slibně multi-milion dolar příjmů.

  Shrneme-li, můžeme říci, že vytvoření amatérského fotbalového klubu není příliš nákladné (dokonce ani ve středně velkém podniku), ale je to docela vážná záležitost. S profesionálními kluby je všechno mnohem obtížnější, zejména proto, že v Rusku již existuje dostatek slavných týmů a může být velmi obtížné uspět. Takový projekt se v každém případě počítá do několika let a je tu spousta rizik. Chcete-li jít z amatérského klubu do superklubu, byl velmi malý počet týmů a mnoho z nich se nezdařilo.

  Mathias Laudanum
  (c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku.

  Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Jak vytvořit fotbalový klub od nejnižší ligy od začátku

  Nikita Bobylev překládá pro "Nikdo nepotřebuje fotbal" obrovskou přednášku o fotbalovém managementu

  Bylo to asi pět měsíců od zveřejnění prvního příspěvku, ve kterém jsem hovořil o tom, jak a proč jsem se rozhodl založit fotbalový klub v údolí řeky Hudson. Napsal jsem to pár hodin před prvním oficiálním zápasem v historii našeho týmu (a pár dní před tím, než jsem měl druhé dítě!).

  V tomto manifestu jsem již slíbil, že tento příspěvek zapíšu. Jedním z mých cílů bylo mluvit o tom, jak stavíme klub, a zůstat co nejotevřenější: psát o tom, co funguje a co - no, lekce jsme se dozvěděli o našich chyb, jakož i finanční stránka problému. Pokud první text byl spíše způsob, jak začít ve fotbale, pak druhý - o tom, jak tento startup fungovat.

  Hlavním důvodem, proč dělám to je docela jednoduchý (a už jsem o tom mluvil v prvním textu): Chci vidět americký někdy vyhrál Světový pohár, a myslím, že nejlepší způsob, jak přistupovat k této chvíli, v případě, že jste pravidelnou fanouškovou podporou nikdo nechce fotbal. Stručně řečeno, můj názor je tento: Spojené státy, aby se stal silou ve světovém fotbalu, musíme v první řadě, více dětí zapojených ve fotbale, a za druhé, více klubů pro děti bylo místo, kde hrát, a nakonec systém otevřených soutěžích který stimuluje potenciální investory, aby vytvořili kluby, ve kterých budou mladí hráči růst.

  Věřím, že když vyprávím příběh FC Stockade, ulehčím život těm, kteří se mě budou snažit následovat a vytvořit klub od začátku. A věřím, že čím více klubů vznikne, tím dřív získáme vše, co potřebujeme k tomu, abychom se stali mistry světa (více hráčů, více klubů, otevřené ligy).

  Bude to dlouhý příspěvek s množstvím čísel. Než se ponořím do nich, chci zdůraznit hlavní věc:

  1. První sezóna (2016) překročily všechny očekávání

  a) Vyhráli jsme 5 vítězství, 8krát ztratili a třikrát jsme se svázali a skončili vedle středu stolu (ale nedostali se do play-off)

  b) Průměrná návštěvnost našeho týmu byla 755 lidí (to je skvělé pro čtvrté divizi a to je přesně záznam naší konference)

  c) Náš devět, Michael Cresvik, se stal majitelem titulu "Hráč týdne v NPSL" (4. června 2016)

  d) Cíl Patricka Alvareze byl uchazečem o cenu "Cíl roku v NPSL"

  e) Dva z našich hráčů, kapitán Jamal Lys-Simons a již zmíněný Cresvik, byli zařazeni do rozšířené verze týmu NPSL.

  (e) Kytarový orchestr Kingstonu, který nám poskytl skvělý soundtrack ve všech domácích hrách (a dokonce i na dvou výstupech!), Byl nominován na cenu "Support of the Year".

  g) Při každé domácí hře se desítky dětí setkaly s autogramy hráčů obou týmů.

  h) Jsme dobře prosazováni v sociálních sítích (1900 následovníků v instagram, 1800 - na Twitteru, 2300 líbí se na Facebooku).

  i) První náš příspěvek shromáždil 33 tisíc názorů a osm tisíc odvážných dokonce se pokusilo dokončit jeho čtení.

  j) Byli jsme si všimli po celé zemi (pravděpodobně kvůli originalitě našeho projektu). Kluci z Kacka dokonce natočili film o nás.

  2. Nereprezentujete, jak je skvělé pochopit, kolik jste se podařilo dosáhnout za pouhý rok. Podívejte se na tento obrázek, který popisuje naši cestu - od první myšlenky klubu až po první oficiální zápas. Nemůžete si to přečíst zvlášť, ale všimněte si, jak rychle jsme se přesunuli z jedné úlohy na druhou (a snažte se představit naše vzrušení před začátkem sezóny).

  3. Po roce práce na Stockade FC, Začínám přemýšlet o alternativních obchodních modelech, který by mohl pracovat v klubu čtvrté divize. Vzhledem k tomu, že někdo musí zaplatit za existenci takového týmu, je možné několik možností (nebo jejich kombinace):

  a) "Platit za hrát". Některé kluby NPSL existují na základě placených fotbalových škol. Nejlepší absolventi těchto škol dostanou šanci hrát pro tým dospělých. Přítomnost takové je významnou konkurenční výhodou pro jakoukoli akademii.

  b) Sponzoři / vstupenky / atributy. No, všechno je jasné.

  c) Investice "staršího bratra". Mnoho týmů čtvrté divize - záložníci klubů z NASL (druhá divize). Například v NPSL hraje druhý tým "New York Cosmos". Příjem "staršího bratra" lze přerozdělit ve prospěch "mladšího".

  d) Kraudfanding / fundraising. Mnoho klubů v dolních divizích sbírá peníze prostřednictvím platformy pro hostování davů (například Kickstarter nebo GoFundMe) nebo pomocí známých fundraiserů. Tam jsou kluby, jejichž akcie jsou vlastněny fanoušky a jen kluby, které financují (například za 200 dolarů si můžete koupit šátek, lístek a možná i zmínku v programu pro jednu z zápasů)

  e) vnější investice. Některé týmy jsou financovány jednotlivým investorem nebo jejich skupinou. Tento zdroj peněz je posledním útočištěm pro týmy, které nemohou přežít z peněz od mládežnického / prvního družstva nebo z prodeje vstupenek a pomůcek.

  Kombinujeme druhou a pátou strategii. Samozřejmě se snažíme dosáhnout soběstačnosti, ale prozatím musím sponzorovat tým z mé peněženky.

  Žádný z těchto modelů není horší a lepší než ostatní - jsou to jen jiné. A než se seznámíte se zvláštnostmi fungování našeho klubu, musíme tento rozdíl pochopit. Je také třeba poznamenat, že legálně fotbalový klub může být vydán různými způsoby. Jsme registrováni jako "finanční sponzorství" ve společnosti "Inovativní charitativní iniciativy" (dále podrobnosti jsou z daňové legislativy USA - zbudete, pokud ji podepisujeme - poznámka NNNF).

  Finanční přehled

  V prvním příspěvku jsem napsal, že rozpočet našeho klubu bude 50 tisíc dolarů a my se přiblížíme k soběstačnosti. Zde je citace z tohoto textu:

  "Náš rozpočet v tomto roce bude asi 50 tisíc dolarů. Ano, můžete stavět klub a za méně peněz - můžete však strávit a pětkrát víc. Takový rozpočet nám umožňuje přinejmenším nést téměř žádné ztráty. Zdrojem našich příjmů jsou sponzoři, stejně jako prodej příslušenství a lístků. "

  ... No, jak se ukázalo, ve skutečnosti tyto plány neměly nic společného. Není to tak, že jsme udělali nějakou zvláštní chybu - prostě se to mýlilo, jak jsme čekali. Svatba byla dobrým metaforem pro klub, ale některé rozpočtové položky nás stály například 15 tisíc dolarů, a ne 10, jak bylo plánováno.

  Tak pojďme do čísel. Nejprve se podívejte na obecné výpočty a poté analyzujeme jednotlivé řádky.

  Náklady

  Pojďme si poprvé promluvit o transakčních nákladech. Samozřejmě, 82 tisíc dolarů je mnohem více než 50, na které jsme se zaměřili. Některé věci nám přišly víc, než jsme čekali; se stalo a mnoho neplánovaných výdajů. Přesto, Jsem stále přesvědčen, že klub NPSL může existovat za 50-60 tisíc dolarů ročně, a mám v úmyslu snížit náklady na 65 tisíc dolarů příští sezónu. Podívejme se na rozdělení nákladů (nejvíce na nejdražší).

  A teď si promluvme o každé rozpočtové poloze zvlášť.

  Pole

  Neuměl jsem si to představit na fotbalových hřištích bude mít tolik co tráví! Potřebovali jsme pole pro pohledy (5 kusů), předsezónní zápasy (2 kusy), tréninky (33!) A domácí hry (8) a náklady na pronájem stojí kolem 300 dolarů. Příští rok bych rád vážně snížil tento druh nákladů - možná uzavřením spolupráce s organizací, která má fotbalové hřiště.

  Ústředí

  Samozřejmě je v našem týmu minimální počet trenérů, ale i takové ústředí je drahé. Platíme za služby hlavního trenéra, jeho asistenta, trenéra brankářů a fyzioterapeuta v den zápasu, stejně jako trenér tělesné výchovy - v den zápasu a jeden trénink týdně. Mějte na paměti, že i když je sezóna ve čtvrté divizi krátká (10 týdnů), provedli jsme skenování a trénink na 2,5 měsíce před začátkem sezóny. Důležité: ligová povinnost hostitelského týmu poskytnout fyzioterapeutům pro sebe a protivníka před, po a během každého utkání. Ačkoli dostupnost trenérů pro fyzickou přípravu není povinným požadavkem, do poloviny sezóny hráči našeho týmu byli tak vyčerpaní (někdy museli hrát dvakrát týdně!), Že jsme si ho nemohli najmout.

  Vybavení

  Pod „outfitu“ Myslím, že všechno, co bylo potřeba pro tým a trénujícího personálu za sezónu. Tréninkových míčů (36 kusů), míče pro hry (12 kusů), tvar hry a warm-up (28 * $ 70 za herní formulář * 3 sady (home / host / školení) * $ 40 za formuláře pro cvičení), multi-barevné košile na pohledy, lahve, magnetické desky, brankářské rukavice, lékárničky a tak dále. Objednali jsme forma společnosti Inaria, dělají co nejkvalitnější produkt za rozumnou cenu. Naše liga spolupracuje s výrobci míčů Mitre, které nám daly výraznou slevu na své služby. Zvláště chtějí poděkovat Upper90 (obchod s fotbalem na Manhattanu, který nám pomohl s košem) a Inaria - bylo s nimi velmi příjemné pracovat. Pokud někomu pomůže, objednali jsme 28 (24 terénních a 4 brankových) sady uniform a to stačilo pro náš tým 18 hráčů.

  Odlety a hotely

  V této sezoně jsme strávili osm zápasů na silnici. Kingston, New York, museli jsme se dostat do Rhode Island (jednou), Boston (dvakrát), New York (třikrát), New Hampshire (jednou) a Maine (jednou). Naším hlavním sponzorem v této sezóně byla společnost Trailways NY, která se zabývá autobusovou dopravou ve státě New York a okolních oblastech. Díky tomuto sponzoringu jsme ušetřili spoustu peněz na dopravu. (díky, Trailways!) Také stojí za zmínku, je, že týmy v naší konference nemusí vynaložit na dopravu, stejně jako, řekněme, že týmy z konference Midwest, které mají vydržet 12 hodin autobusem výlet a platit za hotely (nebo lety). Zvláště jsme vytvořili kalendář, takže nejdelší cesty do New Hampshire a Main se vydaly za sebou a vydaly se na několik dní. Museli jsme jet na dva noci v hotelu, aby hráči byli připraveni na sobotní zápas. Dvě noci se dvěma jídly pro 18 hráčů a trenérů nás stály 4,500 dolarů (nebo jinými slovy 40% z celkového rozpočtu pro odlety). Jo, příští sezónu přijdeme s něčím poetickým.

  Marketing

  Ano, v tomto bodě v rozpočtu v co nejširším rozsahu: to zahrnuje vše od nákladů na reklamy na Facebooku ($ 70) na fotografa (asi sto dolarů za stejné) výdaje, plakáty, letáky, samolepky (pro celou sezónu, jsme strávili na je 1500 dolarů, obzvláště drahé, půl dolaru za kus, samolepky vlevo), hostování klubu, internetového obchodu a mailing listu.

  Nejdražší v této kategorii byly reklamní bannery podél okraje pole (3 stopy na výšku a 9 stop dlouhé, vysoké kvality). Strávili jsme 4 dolary na 10 banerech na více použití a pokud v příštím roce najdeme nejméně 6 inzerentů, kteří jsou ochotni vypořádat tisíc dolarů za místo na jednom banneru, pak budeme schopni doplnit rozpočet dobře.

  Sociální sítě se staly nedílnou součástí našeho týmu. Byli jsme velmi aktivní ve facebooku, instagram a twitter (v tomto pořadí). Facebook a instagram byly velmi vhodné pro interakci s místními fanoušky a obchodníky, kteří chtěli podpořit náš tým, a Twitter byl užitečný pro komunikaci s celou zemí. Přenesli jsme také náš účet do snapchatu na dočasné držení tohoto nebo toho hráče týmu, ale zdá se, že to nestojí za to. Také ve snapchatu jsme vytvořili filtry pro domácí i hry venku (prohrát soupeře!) a vytvořil speciální filtr pro zápas všech MLS hvězd v San Jose pod názvem "Podpora místního fotbalu". Zveřejňujeme "letáky" každé hry v instagram a facebook - a dokonce platí za jejich propagaci. Každý takový příspěvek byl rekrutován z jednoho až dvou tisíc názorů a nakonec nás stálo jen 70 dolarů.

  Jedním z našich sponzorů je Radio Woodstock (více o tom - v oblasti "sponzorů"), a vážně nám to pomohli s reklamami v rozhlase (asi 10 zpráv týdně). Stales Copy & Print je partnerem naší ligy (NPSL) a poskytuje všem 80 týmům výrazné slevy na tiskové služby, které se během sezóny ukázaly jako velmi užitečné.

  Den zápasu

  Kromě nákladů na pole ($ 300), každá domácí hra nás stála osm set dolarů. V NPSL přijímající strana je zodpovědná za placení služeb soudců ($ 300 + $ 100 za své jízdenky - 400 $ na poroty), voda, led (100 $ za hru) a potravin pro oba týmy před a po utkání (12 pizzy - 175- 200 dolarů). Přidejte zde $ 100 pro programy předřadí a různá zařízení (značky, pásky a podobně). Bezpečnost byla zahrnutá v ceně pole.

  Poplatky za pojištění / správní poplatky

  K pokrytí provozních nákladů účtuje NPSL z každého týmu 5 tisíc dolarů. Pojištění odpovědnosti (pokrývající hráče, fanoušky, cestování) stojí klub $ 2400 ročně. Pozor: toto není zdravotní pojištění hráčů, ale pouze pojištění odpovědnosti.

  Vysílání

  Okamžitě jsme se rozhodli, že se pokusíme vysílat co nejvíce našich her - nejen domácí hry, ale i hostující hry. Jsem hrdý na to, že se nám podařilo ukázat všechny domácí hry (na kanálu YouTube klubu) a většina hostů (přes Facebook Live) - velmi málo lidí z naší divize se může pochlubit něčím takovým. Na vybavení potřebném pro vysílání jsme strávili asi 1000 dolarů. Abychom dosáhli požadované propustnosti, přinesli jsme na stadion zvláštní antény a směrovače.

  Přítomnost vysílání byla obrovským plusem - díky tomu se klub stal "skutečnějším". Naši fanoušci z Kingstonu se nedokážou dotknout naší historie. Požádali jsme přátele o to, aby se stali komentátory klubu - a oni dělali vynikající práci!

  Přítomnost vysílání může také pomoci při hledání budoucích sponzorů. Místní kancelář ATT zveřejnila reklamu na vysílání naší nejnovější domácí hry (vidíte jejich ikonu v rohu obrazovky?). V roce 2017 chci, aby se tato praxe stala trvalou a výnosy z této reklamy budou reinvestovány do vysílacích zařízení.

  P.S (8. února 2017). Když jsem tento příspěvek napsal, nemyslel jsem ani na sdílení statistik vysílání naší první sezóny. Nyní můžete vidět data pro každý zápas níže. Na prvních dvou hrách jsme použili Periscope (neposkytují statistiky), na zbytek - Facebook Live a na všechny domácí hry - YouTube.

  Další důležité údaje:

  14 zápasů našeho týmu bylo shromážděno ve výši 7.430 zobrazení (v průměru 531 zhlédnutí za hru). Vysílání ve Facebooku se ukázalo jako poptávka po YouTube (což je logické), ale jejich kvalita byla lame (byly natočeny za ayped, bez komentátorů, s jednou kamerou od okraje pole). Příští rok musíme s tím něco udělat.

  Naše hry se zaměřily na alespoň jednu osobu ve 44 z 50 států. Zajímavé je, že stát New York představuje pouze 30% názorů. Následuje Kalifornie (12%), Massachusetts (8%) a New Jersey (5%).

  Naše hry byly viděny diváky ve 30 zemích (!!), nechat 88% hitů do USA. Další dvě země s podílem názoru více než 1% - Brazílie (asi 3%) a Kanada (1,7%).

  Hráči

  Na hráčích jsme strávili 0 dolarů, a je to velmi zvědavé. Obvykle se říká, že NPSL je poloprofesionální ligou. V praxi to znamená, že se skládá ze týmů, které platí svým hráčům ("profesionální týmy") a týmům, které jim nezaplatí ("amatéři"). Vzhledem k tomu, že náš tým byl zaregistrován jako nezisková organizace, nemůžeme platit naši hráči a považujeme za amatérský tým v poloprofesionální ligě. Obecně platí, že naše liga je finančně netransparentní - v otevřeném přístupu nejsou k dispozici žádné údaje o tom, které týmy a kolik jim platí jejich hráči. Vedle našeho statutu pravidla studentského fotbalu zakazují hráním současně hrát v kolektivu a v profesionálním týmu. Během všech názorů hráčů jsme jasně uvedli, že s hráči nebudeme uzavírat smlouvy - alespoň v této sezóně. V důsledku toho z 18 hráčů v našem týmu byli 3 aktivní studenti studentských lig.

  Předpokládám, že v příští sezóně bude náš tým také složen ze studentů, nedávných absolventů a těch, kteří nezúčastnili vysokých škol. Také si myslím, že po několik dalších sezón zůstaneme amatérským týmem (a proto nebudeme platit hráči). Představme si však na chvíli, že jsme se rozhodli stát se profesionály a uvidíme, kolik to bude stát.

  Abychom nekomplikovali, řekněme, že v týmu je 18 hráčů a každý z nich obdrží sto dolarů týdně. Pokud sezóna trvá 16 týdnů, pak obsah takového týmu vám bude stát 30 tisíc dolarů. Zvýšíme týdenní plat na 250 nebo 500 dolarů - a mzdové náklady se zvýší na 70 000 - 150 000 dolarů ročně. Jinými slovy, může se stát, že v naší lize nebude konkurence tak levná. To platí zejména pro nejsilnější konference (například naše North Atlantic Conference, kde hrajeme proti "Cosmos B" a "Boston City"). Podívejme se, jestli budeme schopni zůstat konkurenceschopní v postavení amatérů, ale tato jednoduchá matematika vyvolává důležité téma týkající se fotbalu v nižších ligách Spojených států. Být silný tým v nižší divizi je velmi drahý, a nedostatek finančních pobídek pro dobré výkony (uzavřené ligy mají přístup k penězům, které by mohly přijít z jejich účasti) nemá smysl pro investice do hráčů a infrastruktury, které jsou nezbytné k výhře. Vrátím se k tomuto tématu na konci textu.

  Zaměstnanci / dobrovolníci

  Také 0 dolarů a možná to je nejdůležitější část naší historie. V letošním roce se pracovníci klubu se skládala výhradně z dobrovolníků - každý týden v sezóně 20 Dobrovolnictví dělali, co mohli, aby pomohl klubu - lístky prodávat, udeřil je u vchodu, stál za lavici s příslušenstvím, vedené zápasy, organizoval vysílání, oznámila jim to vstupenky, tištěné applety, tištěné letáky, jejich distribuce (i hráči byli přitahováni k tomuto druhu věci!) seřazených v jedné linii státní hymny zpěváky, koordinované vystoupení na poli v poločase o juniorské týmy, stejně jako účast v podložce ah bollboev a bollgerl. Upřímně řečeno, úroveň podpory a nadšení, které naši dobrovolníci demonstrovali, je jednou z nejlepších věcí, které jsem viděl ve všech mých letech profesionální kariéry, a bez nich bychom nebyli schopni přeložit náš sen do reality. Níže se můžete podívat na standardní seznam dobrovolníků za den hry.

  Neúčtované náklady

  Záměrně jsem z tohoto popisu vyloučil dva druhy výdajů. Za prvé to je příspěvek na účast v lize (12.500 dolarů). Za druhé, poplatek za vytvoření značky a image Stockade FC. Tyto platby jsem zrušil, protože jsou "jednorázové" a rozhodl jsem se soustředit se na roční provozní náklady.

  Takže to byl přehled našich výdajů. V další sezóně je naším cílem snížit provozní náklady na 65 tisíc dolarů. V rozpočtu můžete značně snížit, takže tento cíl je možný. Budeme se snažit a) snížit nájemné za pole, b) budovat cestovní trasu, abychom nemuseli spát v hotelu, c) být opatrnější / kreativní při výběru personálu. Také můžeme ušetřit na tom, že již vlastníme téměř veškeré potřebné vybavení, od koulí po bannery.

  Příjem

  Dále promluvme o našich příjmech. (Vzhledem k tomu, že zahrnují příjmy z prodeje příslušenství, budete muset uvést náklady na to).

  Sponzoři

  V první sezóně najít sponzory pro tým není příliš jednoduché, z větší části proto, že se snažíte prodat lidem nápad, nepodporuje nic skutečného. Když jsme mluvili s našimi sponzory, neměli jsme ani fotografii našeho týmu, natož nějakou základnu roztleskávačů. Nemohli jsme poskytnout nic než obrázky, které nám představila naše představivost. Stručně řečeno, měli jsme velkou štěstí najít místní sponzory, kteří nás podporovali jak s penězi, tak s poskytováním služeb.

  Naším hlavním sponzorem v roce 2016 byli:

  • Trailways NY - místní autobusová společnost ("Exclusive carrier Stockade FC")
  • Dragon Search - místní technická společnost
  • Radio Woodstock - místní rozhlasová stanice
  • Foursquare je technologická společnost z New Yorku, kterou jsem založil v roce 2009.
  • Chléb sám - místní pekárna ("sponzorské jídlo po skončení zápasu")
  • Místní pobočka ATT ("sponzor vysílání")

  V březnu 2016 jsme vytvořili "sponzorskou radu" s různými možnostmi sponzoringu - tři měsíce před prvním zápasem. (Mnohokrát děkujeme našim přátelům z Chattanoogy FC, od kterých jsme tuto "tabulku" vzali). Naše podmínky byly zhruba takto:

  Nabízeli jsme také tyto možnosti, ale pro ně nebyl žádný požadavek:

  Upřímně řečeno, nejdříve jsem si ani neuvědomil, zda jsou tyto ceny přiměřené nebo nikoliv (ve skutečnosti, to nemůže být posuzováno vůbec, zatím není jasné, jak zajímavý je klub pro místní komunitu). Po úspěchu této sezóny (za účasti a uznání) se domnívám, že jsou podhodnocené. V příští sezóně se chystám na jedné straně zvýšit je, ale na druhé straně vytvářet další příležitosti pro sponzory bez velkého rozpočtu (například, aby se více sponzorů vysílání).

  Stojí za zmínku, že některé část sponzorství nepřišla s penězi, ale s výměnou - prostřednictvím slev na dopravu, reklamu v rádiu a stravování pro nás i pro soupeře. Ovšem peněžní odškodnění nám dává větší manévrovací prostor a takové sponzorství nám pomohlo vážně snížit naše výdaje.

  Moje rada týmům, které právě strávily první sezónu: přemýšlejte nad vytvořením klubu jako svatby (již jsem porovnal tyto události výše). Podívejte se na místní sponzory na základě nejvíce nákladných položek v rozpočtu. Tuto strategii jsme nedodržovali otevřeně, ale nakonec se všemi sponzory dostali.

  Trochu o Foursquare: Chtěli jsme všechny naše sponzory byly místní - a ukázalo se: loga Trailways NY Dragon Search, a Radio Woodstock byly předloženy na našich triček a visel na celém stadionu. Pravděpodobně jednodušší a výhodnější by bylo souhlasit s jakoukoliv banku, autocompany, velkých maloobchodníků, nebo dokonce c Foursquare (firmě, kde pracuji),... ale to by nemělo být tak autentická. Avšak poté, co již bylo konstatováno tři Sponzor trička, jsme inspirovány spolupráce Portland Timbers a jednoduché banky, se rozhodl, aby se jeden sponzor pro tréninkové formě, protože jsem chtěl Foursquare byl také součástí toho, co jsme vytvořili. Také v rámci naší spolupráce jsme vydali mapu "Nejlepší místa Kingstonu podle Foursquare", která byla přílohou všech programů předběžných zápasů.

  Merchandising

  Prodej našich doplňků se stal hlavním zdrojem příjmů (přibližně 50%).. Abychom toho dosáhli, pomohli jsme firmě vytvořit značky, které nám vytvořily skvělý obraz a logo. Pečlivě jsme se blížili k výrobě doplňků a fanoušci skutečně ocenili jeho vysokou kvalitu a naši pozornost k detailu ("tyto trička jsou tak měkké!"). Naše liga má smlouvu o partnerství s firmou Global Scarves, která pro nás spojuje klobouky a šály.

  Do poloviny sezóny jsme začali vyrábět trička, mikiny a klobouky v místních tiskárnách. Nakonec jsme prodali mnohem více atributů, než jsme očekávali (a celá sezóna sotva stoupala příliv kupců). Náš úspěch v této oblasti je přímo spojen s obecným vzrušením, které vzniklo v klubu. Celková a průměrná návštěvnost a rozpoznatelnost a počet zpráv v tisku byly vyšší, než jsme očekávali.

  Zjistili jsme, že 70% atributů bylo prodáno v den hry (zbytek 30 - prostřednictvím internetového obchodu). V den zápasů jsme uspořádali speciální stan. Platit za atributy může být nejen hotovost, ale také prostřednictvím PayPal. Náš online obchod provozuje platformu Shopfay a sklad v Pittsburghu. (Pokud to: distribuce 70/30 je typická pro období prodeje od května do srpna)

  Náš online obchod stojí 75-100 dolarů za měsíc (30 dolarů jdeme do Shopifei a od 40 do 70 zaplatíme za skladování vybavení v skladu). Sklad nám účtuje peníze ve výši věci / měsíce. Takže v říjnu 2016 jsme zaplatili 40 dolarů za 300 košil, 20 klobouků a 10 šálků, které byly stále na skladě. Také 25 centů je účtováno za přidání nové věci do skladu a balení objednávky stojí dolar sedmdesát pět centů.

  Byl jsem překvapen, když jsem zjistil, že náš internetový obchod je používán po celém světě (sarkasmus!)...

  ... a také potěšilo, že se prodej uskutečnil v různých částech Spojených států. To je signál, že náš nápad ("vytvořit klub od začátku") reagoval na srdce fanoušků v celé zemi.

  Ale aby se vydělal z prodeje vybavení, musí být nejprve vydán. Promluvme si o nákladech.

  Poměr nákladů a výnosů vypadá takto:

  Samozřejmě, výhody některých produktů jsou větší než u ostatních. Takže příjmy z trička a svetr pro dospělé přesahují přínos z podobných výrobků pro děti (prodáváme je za různé ceny za stejnou cenu). Navíc, nedostali jsme spoustu peněz z prodeje triček, dokud jsme pro ně neudělali velkoobchodní objednávku, a do té doby to už bylo třetí obdobíale (byl nás překvapen velkým zájmem o klub, takže nebylo tak snadné udržet uvolnění atributů na správné úrovni).

  Rozhodli jsme se, že množství zboží pro vydání bude "dobré", ale ne "výborné" (doufám, že zbytek prodáme do konce roku, ale můj obývací pokoj je plný triček a svetrů). Sdílím všechny dostupné údaje o tom níže, takže týmy, které také počítá s atributy jako důležitou část příjmu a mají přibližnou představu o budoucí účasti zápasů, byly jednodušší. Tyto údaje použijeme při plánování budoucích rozhodnutí, takže doufám, že vám pomohou.

  Před vámi - údaje o prodeji příslušenství ve dnech hry - přátelský a oficiální. Upozorňujeme, že tyto údaje nezahrnují veškeré nákupy za hotovost.

  Důležité obecné pozorování (pro 8 her)

  Obecně jsme získali přesně čísla, na kterých jsme se spoléhali. Nejsilněji je předvídat účast, zejména dříve, než tým vstupuje poprvé do pole. Když jsme připravovali plány pro první sezónu, vypracovali jsme různé možnosti (v rozmezí 100 až 800 fanoušků v průměru za zápas), abychom pochopili, co se stane v nejlepším a nejhorším. Pokud jde o ostatní tři ukazatele (procento fanoušků, kteří provedli nákup, průměrný příjem jednoho fanouška), pak jsme se dostali do neznáma. Myslím, že tyto ukazatele můžete považovat za konstanty (nezávisle na velikosti a umístění publika). Doufám, že vám pomohou alespoň trochu: je lepší mít alespoň některé údaje, než aby je vůbec neměli.

  Vstupenky

  Měli jsme skvělou sezónu, pokud jde o účast. Před začátkem sezóny Myslel jsem, že v našich hrách bude chodit v průměru zhruba 200 až 250 diváků, takže bylo velmi překvapivé vidět 800 lidí v prvních dvou zápasech. Na konci sezóny byla průměrná návštěvnost 755 lidí - konečné číslo bylo ovlivněno dvěma utkání, z nichž jedna se konala v dešti a druhá - den po absolvování na místní škole (v USA je to večírek).

  Abych byl upřímný, ve čtvrté divizi není snadné najít informace o návštěvě různých týmů. Ale na naší konferenci jsme byli přesně první - a s velkou rezervou (pro většinu hostujících her nebylo 20 lidí, a pouze v zápasech v Brooklynu a Bostonu bylo od 100 fanoušků). Chtěl bych vidět alespoň kluby, pokud se liga nestará, poskytněte více informací o návštěvě.

  Takto byly tribuny na našem stadionu obsazeny v předcházející sezóně:

  Ale distribuce prodeje podle typů vstupenek:

  Možná, celý bod je, za jakou cenu jsme dali vstupenky?

  Příležitost koupit dětský lístek za dva dolary, pokud je dítě oblečeno do něčeho fotbalového, rád veřejnost - na našem tribunu byli děti, oblečené ve Stockade dresy, kluby, kluby Premier League, mládežnické týmy (někdy naše hry přišly v celém týmu v jejich formě), a také jen v tematických tričkách (dobře, jako ten, kde Snoopy kopne míč).

  Máme hodně dobrých recenzí o našich cenách vstupenek. Zejména všichni měli rádi, že ceny jsou dost nízké, aby přinesly celou rodinu do fotbalu. Pokud si můžete koupit lístek na zápas za dva dolary, rodiče nebyli proti nákupu našeho trička. Dlouho jsme argumentovali o ceně vstupenek ještě před začátkem sezóny ("Chcete vzít 10 nebo 8 dolarů?" "Ale není to příliš levné - $ 2 za lístek?"), Ale teď se mi zdá, že jsme s nimi uhodli.

  Předplatné za sezonu stojí 40 USD (za $ 5 za hru) a po každé hře jsme snížili cenu o 5 USD. Nicméně k mému překvapení, Mnoho odběrů jsme neprodávali ani po uplynutí sezóny.

  Musíme vyklopit pro permanentek (aby vypadaly jako kreditních karet) v naději, že fanoušci chtěli nosit něco takového ve svých peněženkách, zatímco místní obchodníci nebude vadit, když se s nimi jako slevové karty. Do jisté míry jsme byli schopni realizovat náš plán - několik institucí společnosti Kingston se shodlo na zahájení akce "bezplatné pivo při předplatném". Doufám, že příští sezónu tuto praxi rozšíříme. Opět v první sezóně je vaším hlavním cílem zajistit, aby byl váš tým uznán. Teď doufáme, že na vrchu půjdou věci.

  Rozhodli jsme se Neposkytneme lístky prostě proto, že "právě tak" je obvykle spojeno se špatným a špatně kvalitním produktem. Nicméně, jsme rozdávali vstupenky na rozhlasové loterie a dobročinné účely a rovněž zajistit lístky pro děti, kteří se zúčastnili naší minimatchah během přestávek a jejich rodičů (asi 30 dětí každý zápas). Také jsme experimentovali c Skupinové slevy pro děti a mládežnické organizace (7 $ - jízdenky pro dospělé, 2 - pro děti), ale my jsme nemohli realizovat spoustu lístků tímto způsobem (snad z důvodu nedostatku krytí - na které by rozhodně pracovat v příštím roce ).

  Také, pokud se blíže podíváte na statistické údaje o návštěvnosti, mějte na paměti jsme se snažili zajistit, že většina našich her začala v 14.00. Udělali jsme to s očekáváním návštěvníků místního víkendového veletrhu, který skončil v jednu hodinu odpoledne. Zdá se, že to byl špatný nápad - na stadionu byl příliš mnoho to bylo horko a bylo nemožné se skrýt před žhavým sluncem. V příštím roce se pokusíme začít hry později (v 5 nebo 7 hod.).

  Cíle pro sezónu 2017: Ceny vstupenek nechte stejné, ale začněte prodávat lístky na konci roku 2016 (doufám, že před Dnem díkůvzdání a přesně do Vánoc). Plánujeme nabídnout dva druhy sezónních vstupenek - pro dospělé a děti (levnější). Buďte aktivnější při realizaci skupinových jízdenek, jakmile bude ohlášen kalendář sezóny. Proveďte rozvrh takovým způsobem, aby se hry konaly od 5 do 7 hodin.

  Koncese

  0 dolarů. Veškeré koncese byly zadány třetí osobě na základě dříve uzavřené smlouvy. Na základě této smlouvy dostáváme pevný poplatek, takže Z velké návštěvy zápasů jsme neměli žádný užitek, a neměli jsme povoleno dovolit jiným společnostem, aby zápas. Doufám, že v budoucnu s tím budeme schopni něco udělat.

  Také na našem stadionu nemůžete prodat pivo, protože jsou částečně ve vlastnictví místní školy. V budoucnu bych chtěl najít způsob, jak prodat pivo místního pivovaru na našich zápasech - i když jen před hru a během přestávky - to však bude vyžadovat určité úsilí.

  Cíle pro sezónu 2017: Zaměřte se na změnu koncesní smlouvy, abyste měli příležitost pozvat potravinářské kamiony na domácí zápasy v příští sezóně. Myšlenka je, že potraviny mohou přinést další příjmy (200 dolarů za každé * 3-4 auta * 8 zápasů = asi 5 tisíc dolarů za sezónu).

  Finanční výsledky

  Podívejme se nyní na obrázek jako celek.

  Na jedné straně je ztráta 20 tisíc dolarů hodně. Na druhou stranu se podívejte na vše, co se nám podařilo v první sezóně. Začali jsme budovat klub od začátku, museli jsme investovat do všeho, co bylo nutné k realizaci našeho nápadu, ale I v první sezóně jsme šli na mínus pouze sedmnáct procent.

  Takové výsledky nám umožňují s optimismem hledět do budoucnosti. Investice, které jsme v tomto roce vynaložili, vynásobené získanými znalostmi a zkušenostmi, by nám mělo umožnit přistupovat k soběstačnosti v příštím roce, při vytváření nových investic do týmu a budování základny fanoušků.

  P.S. Po pouhých 18 hodin ode dne zveřejnění tohoto textu, jsem už volal několik vůdců klub, který tvrdí, že i když jejich náklady jsou zhruba srovnatelné s našimi, se jim podaří, aby se koncesní / parkování / pivo / spolupráce s organizací dětí a mládeže (kteří Takže tyto položky přinést mnoho třetinu všech příjmů!), který jim umožňuje být soběstačný. V předvečer druhé sezóny to mě velice inspiruje

  Mimo sezónu

  Po krátké, tříměsíční sezóně je dlouhá off-sezóna. To nám dává čas uvolnit se z fotbalu a pečlivě naplánovat příští sezónu.

  K podpoře týmu ve formě, někteří z našich kluků (plus pár nových hráčů) se účastní místní ligy s názvem EDSL. Cena účasti v této ligě je 1000 dolarů. Platím příspěvky do ligy, ale všechno ostatní je záležitostí našich hráčů. Nyní sponzoři s námi nespolupracují, na našich hrách fanoušci nechodí, nebudeme vydávat programy - a mimo sezónu je to skvělé. Hráči se také rozhodnou, kdy potřebují trénovat, aby zůstali ve tvaru.

  Také jsem začal přemýšlet o tom, co musíme udělat v roce 2017 - a 85% seznamu se shoduje s minulým rokem. Potřebujeme sponzory, dopravu, výcvikové pole a uniformy. A ačkoli některé dohody o sponzoringu již existují (a doufám, že budou rozšířeny!), Rozhodně musíme projednat všechny podrobnosti. Mimochodem, chápu kluby, které uzavírají dlouhodobé sponzorské smlouvy - ušetří mnoho nervových buněk a čas.

  Podívejte se na novou sezónu

  Naše cíle pro rok 2017 jsou velmi jednoduché:

  • Shromáždit silnější tým a Vykonávat lépe než předchozí rok. Blížící se k cíli kvalifikace do Open Cupu Spojených států do roku 2020.
  • Udělejte to tak, že na první hře přišlo víc než tisíc fanoušků, a udržovat tuto účast až do konce sezóny.
  • Snažte se dosáhnout soběstačnosti: být opatrnější při utrácení a nalezení nových zdrojů příjmů (například koncese, vysílání)
  • Zlepšení kvality služby jako pro ty, kteří přijíždějí na stadion, a pro ty, kteří sledují hru doma (jídlo, večerní hry, vysílání z několika kamer)
  • Najděte odbyt do mládežnických organizací (pro rozvoj mladých hráčů a zvýšení uznání klubu)
  • Posilněte zapojení dobrovolníků v záležitostech našeho klubu.

  Závěry

  Nejprve - děkuji, že jste četli příspěvek až do konce! Napsal jsem svůj text dvěma účelymi - nejprve ukázat, že je možné vytvořit klub od začátku, a za druhé, že takový klub může být dobře udržitelný. Doufám, že plná otevřenost ve finančních a řídících otázkách způsobí, že lidé, kteří nás budou následovat, budou jednodušší.

  Ale předtím, než dokončím tento příspěvek, chci znovu promluvit o investování do fotbalu na nízké úrovni. Ano, první sezóna nám přinesla ztrátu 20 tisíc dolarů, ale nemám se o to starat. Je mi jedno, protože chápu: nyní se zabýváme dlouhodobými investicemi jako při vytváření "rodného" týmu v údolí řeky Hudson, stejně jako v nízkých úrovních fotbalu jako celku. Jak jsem uvedl v mém manifeste, Podpůrné týmy z nižších divizí jsou jedním z klíčových kroků k úspěchu Spojených států na světové scéně. Věřím, že každý malý klub může tento systém zesílit a že efekt 50-100 klubů, které se zabývají stejnou věcí jako my, bude významný. Věřím, že příští sezónu budeme schopni dosáhnout soběstačnosti a dokonce tomu věřím Naše hry budou shromažďovat tisíce fanoušků (1000-1500 v roce 2017 a 2000 v roce 2018)). Poté, co jsem ocenil naši sestavu, uvědomil jsem si, že můžeme být konkurenceschopní v NPSL a být schopni soutěžit o kvalifikaci pro Open Cup ve Spojených státech. Dokonce bych řekl, že jsme na cestě k vyšší divizi... kdyby takový mechanismus vůbec existoval ve Spojených státech.

  Ne, nechci tento text přemýšlet o dalším uzavření ligy. Ale Stávající systém nepřispívá k investicím do týmů s nižším oddělením.

  Investice do klubů nižších úrovní vyžadují finanční pobídky. Může to být Výnosy z vysílání, rozdělené mezi kluby, kteří si zaslouží být přítomni v lize. Může to být vyšší počet prodaných atributů a lístků kvůli přechodu na vyšší ligu se silnějšími rivaly. Může to být financování klubu samotnou ligou, aby mohl pokrýt dodatečné náklady na dopravu nebo investovat do stadionu a infrastruktury, Je třeba soutěžit na vyšší úrovni. Je-li systém uspořádán takovým způsobem, že po zvednutí družstva se do týmu dostanou zlaté tašky, pak si můžete být jisti, že se mnozí budou snažit zvýšit.

  Ale nezapomínejte mi - Nemyslím si, že možný příjem je jediným důvodem k vytvoření fotbalového klubu. Doufám, že v nadcházejících letech bude FC Stockade vystupovat na cestě stability a ziskovosti. Toho dosáhneme, protože milujeme hru, milujeme tým, který jsme vytvořili, a chceme pokračovat v práci v našem údolí. Jakmile obdržíme příjem, můžeme investovat do týmu mládeže, do lepší infrastruktury nebo do příznivějších podmínek pro hráče základny. Náš klub se snaží zlepšit, ale kvůli nedostatku vážných finančních pobídek se dáváme přednost tomu, abychom se omezili na minimální investice. A když neexistuje žádný podnět k investování, podnět k existenci zmizí.

  To je důvod, proč USA potřebují systém otevřených lig, který podporuje a podporuje investice do klubů z nízkých divizí. (Když mám na mysli "otevřený systém", hovořím o něčem, v jakémkoli družstvu, bez ohledu na velikost a cenu, aby se dostal do nejvyšší ligy).

  Nyní nikdo ve Spojených státech nebyla přijít na způsob, jak sbírat jeden systém z celé řady různých lig (MLS, NASL, USL, NPSL, PDL, USASA) - ne proto, že je to nemožné, ale proto, že je velmi obtížné. Rozdíly v úrovni a kvalitě infrastruktury v těchto ligách jsou zřejmé. Rozdíl v nákladech na udržování amatérskych týmů v regionální lize a profesionální tým působící na národní úrovni může být rozhodující. Ale tyto problémy lze vyřešit - prostřednictvím spolupráce sponzorů v různých ligách a úsilí jednotlivých týmů.

  Chceme-li vytvořit otevřený systém, pak věřím, že nejlepší způsob, jak je postavit, je ve skutečnosti začít dělat to. To je jeden z důvodů, proč jsme klub vytvořili. To je důvod, proč jsme tento příspěvek napsali. To je důvod, proč se snažíme sdílet vše, co jsme se během této sezóny seznámili. Pokud se nám podaří vytvořit cestu dalších 5, 10, 100, 500 týmů, které budou také začít od nuly, je to jednodušší, a pokud jsou tyto kluby přispějí k posílení spodní části naší fotbalové pyramidy a klubu nižší divize bude adekvátní partnery silnějším týmům, pak jsme něco dosaženo.

  A poslední. Samozřejmě, že svět nezměníme a říkáme, kolik triček a sezónních lístků jsme v letošním roce dokázali realizovat. Účelem tohoto textu (a následujících textů, které budou následovat) bude vytvořit průvodce pro vytvoření a řízení místního fotbalového klubu.

  Napsala jsem příspěvek, aby bylo pro lidi mimo velké města jednodušší budovat klub od začátku. b) pochopit, jak mohou tyto kluby dosáhnout soběstačnosti; c) učinit klub výhodným a optimalizovat svou práci; d) ukazují, jak mohou být příjmy z klubu reinvestovány ve prospěch toho, místní komunity a sportu obecně.

  Tento příspěvek je věnován b)

  Doufám, že příští sezónu budeme schopni řešit bod c)

  A za pár let - přemýšlet o bodu d)

  Koneckonců, čím silnější je pyramida zespodu, tím je snazší obnovit její vrchol.

  Nevím jak, ale Nikita to všechno přeložil sám. Čip v jeho životodárnou shawarma v respekta znamení (dobře, a já, upravte text, a Alex, aby to pěkné a jasné), může být tady.

  Pokud se rozhodnete, že nikoho nepotřebujete - potřebujeme vás.