Jak vytvořit mobilní připojení

První etapa: soutěž Roskomvsvyaznadzor

Druhá fáze: získání oprávnění HREFC

Třetí etapa: vízum Roskomsvyaznadzor

Čtvrtá etapa: konstrukce objektů

Pátá fáze: instalace základnových stanic

A teď vzniká otázka, tyto fáze koordinace jsou přirozeně stylizované z internetu, nemám žádné zkušenosti s vytvářením mobilního operátora, jsou tyto fáze relevantní nebo se vše již změnilo již dávno, bylo snadnější a jednodušší? A vzniká další otázka, zahrnuje čistě procedurální a technické stadium vytváření buněčného spojení a kolik bude zajímavé stát?

Etapy tvorby celulární sítě

V tomto článku se budeme snažit popisovat proces vytváření celulární sítě v jednotlivých etapách

1. V první fázi se zúčastníte soutěže, kterou organizuje Roskomvsvyaznadzor.

Cílem účasti v této soutěži je právo získat licenci. To se týká licence na užívání rádiových frekvencí v určitém pásmu určitou normou (například standard GSM-1800). Povolení je dvou typů: používat rozsah a) v celé zemi; b) v určité oblasti. Rozhodnutí závisí na ministerstvu komunikací a sdělovacích prostředků.

2. Ve druhé fázi musíte získat oprávnění k použití příslušného rádiového kmitočtového pásma s požadovanými rádiovými elektronickými prostředky (RES) z Hlavního centra rádiových frekvencí - HRCHC. V důsledku výběrového řízení zasíláte HRCS plán, který udává, kde jsou umístěny základnové stanice a jaké frekvence ze zvoleného rozsahu budou použity.

Centrum zahájilo "vyšetření elektromagnetické kompatibility". V praxi to znamená koordinovat plán s bezpečnostními silami. Pouze po uplynutí čtyř až pěti měsíců přichází dohodnutý (nebo nesouhlasný) plán od Hlavního centra rádiového kmitočtu. Pokud se plán vrátí nekoordinovaně, pak jste nuceni vypracovat nový plán a začít znovu. Tento proces lze také trvat několik let, tvrdí tržní hráči, protože zákon nemá časové limity pro přezkoumání žádosti.

3. Ve třetí fázi získáte podpisy autorizace od společnosti Roskomsvyaznadzor. To znamená, že Roskomvsvyaznadzor by měl také potvrdit pozitivní závěr HRCU do čtyř měsíců. V případě štěstí máte frekvenční územní plán pro umístění základnových stanic.

4.Dalee - budova. Místo věže by měly být dohodnuty s staviteli, bez ohledu na způsob, jak jít, protože objekt je klasifikován jako nebezpečný podle platných právních předpisů ( „kritéria pro zařazení investiční výstavby v obzvláště nebezpečných technicky složitých a unikátních předmětů“).

Existují dva způsoby.

1) Pronajme si střechu budovy, na které instalujete antény.

2) Začnete výstavbu kapitálových zařízení, tedy - postavit věž nebo rozhlasovou věž, pro kterou je žádoucí okamžitě vyřídit pozemky.

5. Zarovnávaný objekt zaregistrujete jako nemovitost.

6. Nainstalujte stanice samy. Po výše uvedených postupech nainstalujete základní stanice a předáte je regionálním pobočkám společnosti Roskomvsvyaznadzor. Nová komunikační síť je propojena s veřejnou komunikační sítí. Dodání objektů trvá několik týdnů.

Technickou základnu můžete vytvořit za tři týdny. Ale hrdinské úsilí představitelů tuto primitivní a rutinní ve všech civilizovaných zemích přitahuje do vzrušujícího dobrodružství. Úspěch vám!

V přípravě jsou materiály z časopisu Finance

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Nyní může každý ruský vytvořit vlastní telekomunikační operátor

Každý den se na trhu objevuje stále více mobilních operátorů, kteří poskytují komunikační služby za jedinečných podmínek. Dnes bylo známo, že díky společnosti Tele2 nyní může každý ruský vytvořit vlastní telekomunikační operátor. Zejména byl zahájen návrhář MVNO, díky němuž by se někdo za velmi výhodných podmínek mohl stát partnerem společnosti Tele2 a poskytovat svým účastníkům komunikační služby pod vlastní značkou as vlastní cenou.

Oficiální zástupce společnosti Tele2 uvádí, že společnost vyvinula platformu MVNO, která umožňuje všem ruským občanům vytvořit vlastní mobilní operátor. Je to samozřejmě virtuální operátor, který bude provádět své činnosti na úkor infrastruktury Tele2. Platforma MVNO (Mobile Virtual Enabler) obsahuje mnoho standardních telekomunikačních systémů, včetně analytických nástrojů, fakturačních panelů a mnoho dalších.

Ředitel pro vývoj segmentu virtuálních operátorů a partnerství Tele2 Sergey Volkov poznamenává, že kvůli platformě MVNO je možné velmi rychle klonovat virtuální operátory, ale současně poskytovat individuální servisní podmínky všem. Nyní mají všichni Rusové příležitost vytvořit vlastní provozovatele, a to i pro malý fotbalový tým, pro síť maloobchodních prodejen nebo jen pro své osobní potřeby.

Díky platformě MVNO provozovatel Tele2 doufá, že každoročně zahájí desítky nových virtuálních mobilních operátorů, jejichž tvorba bude téměř úplně automatizovaná. To posílí její přítomnost na podnikovém trhu, protože i nejmenší společnost může vytvořit vlastní provozovatele, pod kterým budou přidělena určitá čísla a SIM karty.

Pokud dříve začal proces spuštění virtuálního operátora v Rusku asi jeden rok, protože bylo třeba vyřešit stovky otázek, nyní díky technologii MVNO to bude trvat pouze jeden měsíc. Aby byl virtuální operátor spravedlivý, může vydělat peněz prodávajícím internetovým balíčkům nebo minutám svým účastníkům, ale se všemi zisky, které potřebuje, odečíst určité procento z Tele2.

Chcete-li vytvořit svůj vlastní mobilní operátor ve spolupráci s Tele2 jednoduše zaregistrovat společnost v Rusku, která je právnickou osobou, pak můžete požádat o vytvoření virtuální operátor, který bude vykonávat svou činnost po celé zemi, nebo jen v některých regionech - to vše lze přizpůsobit jednotlivě.

Až do 16. září včetně mají všichni příznivci jedinečnou příležitost získat bezplatný sportovní náramek Xiaomi Mi Band 3 a strávit jen 1 minutu svého soukromého času.

Připojte se k nám na Twitteru, Facebooku, VKontakte, YouTube, Google+ a RSS, abyste se drželi krok s nejnovějšími zprávami ze světa budoucích technologií.

Historie buněčných komunikací: začátek silnice

Oficiální narozeniny mobilních telefonů jsou 3. dubna 1973, kdy Martin Cooper, vedoucí mobilní jednotky americké společnosti Motorola, uskutečnil první mobilní telefon na světě. Tato událost však vyvrcholila velmi dlouhým procesem, který začal již v 19. století.

Souhrn

Publikace na téma:

Diskuse (otevřeno v samostatném okně)

Přečtěte si již. s))) Zde všichni máte takové potrubí.. a pak vše rozmazlily.. Lutus fotoaparát micro SD. z telefonu není jasné co. Cooper získal radost jako boa constrictor..

vybrat život k životu

To byly pokročilé americké technologie. Ale co mohlo v těchto dnech (dokonce o něco později než zařízení Cooper), dělat skandinávské výrobce:

"Příběh, který trval téměř osmdesát let, se začal přibližovat k jeho apogeu" - zdá se, že bod je nudný bez jeho dvojice.

NewUser, +1

Obecně je článek informativní, díky :)

Jsem zakořeněný pro Motorola)

Existuje několik chyb. 1. "Rychlý vývoj prvních systémů CELLULAR Komunikace odhalila jejich hlavní nevýhodu - frekvenční Omezený přístup - zařízení pracující ve stejném frekvenčním pásmu, ale v různých sítích rušit, takže je nemožné, aby pokrytí mobilní komunikační sjednocenou síť velkých ploch - minimální vzdálenost mezi dvěma rádiovými systémy musely být nižší než 100 km. Řešení tohoto problému navrhl v roce 1947 zaměstnanec společnosti Bell Laboratories D. Ring, který se vyvinul princip mobilní organizace mobilní síť ".

Jednoduše "mobilní" nebo "mobilní" by mělo být na začátku věty. :)

2. "Informace jsou přenášeny ne vzduchem, jako konvenční rádia, a prostřednictvím internetu pomocí paketových dat. "

Internet není fyzický jev. :) Nesnesitelnost, jako v anekdote: Dva krokodýli létají. Jedna zelená a druhá - vpravo.

3. "V roce 1967, pod jeho vedením, vznikly první přenosné rádia."

První přenosné rádia byly vytvořeny moto v roce 1940 pro potřeby americké armády. Volal "Handie-Talkie".

Jak fungují a pracují mobilní telefony

Dnes je sotva možné najít někoho, kdo nikdy nepoužíval mobilní telefon. Ale všichni pochopí, jak funguje mobilní komunikace? Jak to funguje a na co jsme všichni zvykli? Jsou signály ze základnových stanic přenášeny na dráty nebo to všechno funguje jinak? Nebo možná všechny buňkové komunikační funkce fungují pouze díky rádiovým vlnám? Budeme se snažit odpovědět na tyto a další otázky v našem článku a ponechat popis normy GSM mimo její rozsah.

V okamžiku, kdy se člověk snaží uskutečnit hovor z mobilního telefonu, nebo když začnou mu říkat telefon pomocí rádiových vln je připojen k jedné ze základnových stanic (nejdostupnějších), jednoho ze svých antén. Základnové stanice lze pozorovat, že tu a tam, při pohledu na domy v našich městech, na střechy a fasády průmyslových objektů, výškových na poslední na speciálně postavené žírných rostlin červených a bílých (zejména podél dálnic).

Tyto stanice vypadají jako obdélníkové skříně šedé barvy, ze kterých vystupují různé antény v různých směrech (obvykle až 12 antén). Antény zde pracují jak pro příjem, tak pro přenos, a patří k mobilnímu operátorovi. Antény základnové stanice směřují ke všem druhům stran (sektorů), které zajišťují pokrytí sítě účastníkům ze všech stran ve vzdálenosti až 35 kilometrů.

Anténa jednoho sektoru může současně sloužit až 72 hovorům, a pokud jsou antény 12, představte si: 864 volání může být v zásadě servisováno jednou velkou základnovou stanicí současně! Přestože je obvykle omezeno na 432 kanálů (72 * 6). Každá anténa je připojena kabelem k řídící jednotce základnové stanice. A již bloky několika základnových stanic (každá stanice slouží své části území) jsou připojeny k regulátoru. Do jednoho ovladače je připojeno až 15 základnových stanic.

Základnová stanice může fungovat v zásadě ve třech pásmech: signál 900 MHz proniká do budov a struktur lépe, dále se rozšiřuje, takže tento rozsah se často používá ve vesnicích av polích; signál na kmitočtu 1800 MHz se dosud nerozšířil, ale více vysílačů je instalováno v jednom sektoru, proto jsou častěji takové stanice; konečně 2100 MHz je síť 3G.

Ovladače, samozřejmě, v osadě nebo okrese, může být několik, takže řídící jednotky jsou zase připojeny kabely k přepínači. Úkolem přepínače je vzájemné propojení sítí mobilních operátorů a městských linek běžné telefonní komunikace, dálkové komunikace a mezinárodní komunikace. Pokud je síť malá, stačí jeden přepínač, pokud je velký - použijí se dva nebo více spínačů. Přepínače jsou propojeny vodiči.

V procesu přibližování se jeden muž mluví o mobilní telefon, na ulici, například: chodí pěšky, cestování na veřejnou dopravu nebo chůzi na osobním autě - jeho telefon není by se ani na okamžik ztratit sítě, nelze přerušit rozhovor.

Kontinuita komunikace je dosažena díky schopnosti sítě základnových stanic přepnout účastníka z jedné antény na druhou velmi operativním způsobem při pohybu z jedné antény do druhé (od buňky k buňce). Předplatitel si nevšimne, jak přestává být spojován s jednou základnovou stanicí a již připojen k jinému jako přešel od antény - antény stanice - na stanici, řídící jednotka - řídící jednotka...

Přepínač zároveň zajišťuje optimální rozložení zátěže prostřednictvím víceúrovňové sítě, aby se snížila pravděpodobnost selhání zařízení. Víceúrovňová síť je postavena takto: mobilní telefon - základní stanice - řídicí jednotka - spínač.

Řekněme, že zavoláme a nyní signál již dosáhl přepínače. Přepínač pošle náš hovor cílovému účastníkovi - městské síti, mezinárodní nebo meziměstské síti nebo síti jiného mobilního operátora. To vše se děje velmi rychle pomocí vysokorychlostních kabelových optických kabelů.

Dále náš hovor přichází na přepínač, který se nachází na straně přijímajícího volajícího (nazývaného nám) předplatitelem. Přepínač "přijímání" již obsahuje údaje o tom, kde je volaný účastník umístěn, v jaké oblasti sítě: který ovladač, který základnovou stanici. A tak ze základnové stanice začíná průzkum sítě, nachází se její adresát a jeho telefon "přijímá hovor".

Celý řetězec popsaných událostí od okamžiku volby do doby volání na přijímací straně obvykle trvá nejvýše 3 sekundy. Takže dnes můžeme volat kdekoli na světě.

Základy základních operátorů nebo Jak je organizována buňková komunikace

Jak je vybudování celulární sítě a základnových stanic, s jakými obtížemi stojí obsluha a jak jsou řešeny - příkladem Tele2.

Většina odběratelů nepřemýšlí o tom, jak je hovor uskutečněn na mobilním telefonu, o tom, jak se vysílá SMS nebo datový přenos. Hlavní věc je, že kdykoli a kdekoli na světě nemají komunikační problémy. Mezitím komfort komunikace je zajištěna neustále běží obrovský systém, který se skládá z tisíců prvků, včetně základnových stanic, regulátory, spínací zařízení, informačních systémů a více, což vám umožní zůstat v kontaktu 24 hodin denně. Je třeba zdůraznit, že jeden účastník volání obsluhuje asi 14-17 provozních IT systémů, které jsou v neustálé interakci mezi sebou.

Jedním z hlavních prvků sítě jakéhokoli mobilního operátora je základnová stanice (Subsystém základnových stanic), který je složitý systém, vysílač zařízení poskytuje centralizované skupinu koncových zařízení. Zjednodušeně řečeno - díky základnové stanice (nebo krátký - BS) mobilních účastnických zařízení (mobilní telefony, tablety, USB modemy) mohou vzájemně komunikovat přes spínací zařízení, přejít do režimu online, odesílat a přijímat zprávy a data. Oblast pokrytí antény základnové stanice tvoří buňku a dohromady skupinu buněk. Pokrytí 1 BS v závislosti na nastavení může být od několika desítek metrů do 50 kilometrů (někdy více). Každá BS obsluhuje pouze svou specifickou síťovou část s pomocí několika vysílačů s přijímačem zaměřených na různé části sektoru. Pracovní poloměr (šířka pokrytí) a kapacita v BS mohou být různé a závisí na nainstalovaném zařízení.

Základnové stanice mohou být provozovány v různých kmitočtových zdrojů, které mohou být provedeny na různých buněčných standardů, jako je - 900 MHz, 1800 MHz a 2100 MHz, v tomto pořadí, GSM900, GSM1800 a UMTS. Jak jsme vysvětlili v "Tele2 Kazachstánu", jedná se o komunikační standardy, které jsou v Kazachstánu používány mobilními operátory GSM, zastoupenými na mobilním trhu v Kazachstánu. Různí provozovatelé používají různé frekvenční rozsahy, což umožňuje operátorům pracovat a navzájem se ovlivňovat. Každá základnová stanice se skládá z následujících hlavních prvků: anténa vysílacích a přijímacích zařízení nebo sektory, zařízení pro přenos rádiových signálů. Také BS je vedle hlavního zdroje energie vybaveno záložním zdrojem autonomního napájení v případě výpadku proudu (baterie, někdy i malý naftový generátor).

Každá základnová stanice je schopna obsluhovat určitý počet účastníků - tzv. Kapacitu základní stanice. Je-li určitá kapacita základnové stanice vyčerpána, například BS je schopen obsluhovat pouze 30 klientů, 30 respektive podporované konverzace předplatitelů, 31-tý účastníka, a všechny následné BS to „dát“ na službu soused základnové stanice. Tento proces přenosu nebo přenosu účastníka z jedné základnové stanice do druhé se nazývá předání. Ovládací prvky dat provozní jednotka „Controller Base Station“, který nepřetržitě monitoruje činnost několika desítek základnových stanic a distribuuje zátěž v rámci sítě, což provádí komunikaci s spínací zařízení (switch). Vyznačující se tím, že monitoruje regulátor pro více parametrů, včetně pro příchozího a odchozího úroveň buněčné zařízení signál, v případě, že mobilní telefon znamená, že síla signálu z aktuální základnové stanice je slabý, pak řadič instruuje předání na jinou základnovou stanici se silnějším signálem. Počet "regulátorů" závisí na počtu pracovních základnových stanic.

Komunikace mezi síťovými prvky a řídicím centrem sítě se provádí pomocí komunikace rádiového relé nebo prostřednictvím kabelového připojení.

"BS má dostatečně velké rezervy kapacity, které lze rozšířit na úkor použitých frekvenčních pásem. Je důležité vědět, že základnové stanice GSM900 jsou schopny poskytovat pokrytí v mnohem větší vzdálenosti než základnové stanice standardu GSM1800. Tak, aby komunikace v určité oblasti počet BS standardní GSM 1800 potřebné několikrát větší než standard GSM900 BS“, - vysvětlil Nurken Halykbergen, PR-manager«Tele2 Kazachstán. "

V centru pracovním poloměru jednoho BS může být omezeno na několik set metrů, takže BS v budově těsně u sebe, čímž se vytvoří tak, aby nedošlo k „rušit“ jako jeho nejbližší BS a stanice ostatními mobilními operátory.

Velké množství BS zajišťuje uzavření "vysílacích otvorů" nebo "mrtvých" zón a v důsledku toho zvyšuje oblast pokrytí, kapacitu sítě a zlepšuje kvalitu buněčné komunikace. Počet BS ve velkých městech pouze pro jednoho operátora může dosáhnout několika set. Zároveň se však ihned zvyšuje výše kapitálových výdajů mobilního operátora na výstavbu sítí, což se odráží v ceně celulární komunikace.

Tak jak vybudujete ve městě jednu základnovou stanici? Jaké obtíže stojí obsluha a jak to řeší? Tuto zkušenost s Profit.kz sdílí švédský operátor dispečerů Tele2.

Výstavba a podpora BS je komplexní a časově náročný proces, který zajišťuje provoz několika služeb v rámci společnosti: plánování, konstrukce, optimalizace a provoz.

První věcí, kterou se operátor řídí, je plán organizace mobilního pokrytí. V tomto případě může být potah v několika variantách. Nominální pokrytí - pokud má operátor alespoň jednu základnu v určité lokalitě, což indikuje jeho přítomnost. Zpravidla se však pro ty mobilní operátory, kteří se rozhodli vážně hlásit na trhu, nestačí, protože potřebují 100% pokrytí nebo "plnou" zónu. S pochopením toho začíná dobře koordinovaná práce všech divizí mobilního operátora.

Zákazníkem stavby BS je obchodní ředitelství, které určuje, které konkrétní oblasti by měly být "uzavřeny" komunikací. "Logika výstavby jde z velkých na malá, to znamená, že na začátku byly spuštěny komunikace ve velkých městech s počtem obyvatel přes milión, půl milionu, 200 000 a dále do malých osad na venkově. Současně probíhají práce na zajištění spojení silnic a dálnic celostátního významu, "říká Nurken Halykbergen. - Proto všichni operátoři začnou rozšiřovat své sítě v nových regionech. Koneckonců, důvody účastníka z hlediska dostupnosti služeb, a operátor - ekonomika a postavení podniku. V tomto ohledu jsou velké a hustě osídlené oblasti, například Evropa, Čína a Indie, prostě ideální pro provozovatele, protože náklady na vybavení se vyplácejí mnohem rychleji než v řídce osídlených oblastech. "

V Kazachstánu je situace odlišná, neboť oblast je 9. největší zemí světa s hustotou obyvatelstva menší než 6 lidí na 1 km2 (pro srovnání, v Indii je hustota obyvatelstva více než 300 lidí na 1 km2). Pro operátory velká oblast naznačuje vysoké náklady na budování a udržování sítě. Proto jsou nejkvalitnějšími regiony na začátku: Astana, Almaty, Shymkent, Karaganda a Taraz, kde hustota obyvatelstva je nejvyšší. Ve všech ostatních městech je obyvatelstvo "rozmazáno s vrstvou másla" v celém regionu. Proto říci, že jakmile se objeví nový operátor, okamžitě vybudí celý region - to je nemožné. Trvá to čas. "Dnes prožíváme náš stavební boom, který ostatní operátoři měli za posledních 10 let. Nemáme tolik času a my jsme nuceni dosáhnout vysoké úrovně komunikace, pokrytí, služby v jednom nebo dvou letech a poskytnout našim zákazníkům to, co už ví, jaké dobré spojení je, "řekl pan Halykbergen. Proto dnes operátor jde na tuto úroveň stavby, když se pohybuje od 5 do 10 BS za den.

Navrhování celulární sítě

Takže objednávka výstavby BS v konkrétním městě, založená na počtu účastníků, je realizována komerčním ředitelstvím mobilního operátora. Její objednávka je zaslána technickému ředitelství, kde plánovací oddělení předpíše základnové stanice na mapu města a uvádí přibližné vyhledávací oblasti. Za to, že karta je zaslána dodavatelům, že kontroly na místě určeného primární produkujících oblasti a určit, kde instalace BS, které splňují všechna kritéria (především výšku antény suspenze - ve venkovských oblastech je obvykle 17-20 metrů, nedostatek bandstop konstrukce, absence takové blízce příbuzné objekty jako školy, nemocnice, mateřské školy). Takže od každého dodavatele obdrží provozovatel 2-3 alternativní lokality a pak plánovací oddělení zvolí nejvhodnější místo, pokud jde o poloměr pokrytí.

Souběžně s oddělením přenosu se vyvíjí optimální uspořádání BS pro zajištění vysoce kvalitní komunikace s novou základnovou stanicí přes přenosové kanály, zatímco komunikační kanál (nebo BS přenos) může být jak vlastní, tak i pronajatý.

Když se nový plánovači základnové stanice se zvážit mnoho faktorů, které budou mít vliv na provoz BS a sílu signálu sítě, z nichž nejdůležitější jsou podmínky pro množení (terénu, hustota vývoje, lidských faktorů, zelené plochy, v přítomnosti rušení, atd.). Při plánování pracovníci by měli rovněž vzít v úvahu možný budoucí výstavbu nových základnových stanic do následné nové základnové stanice nemá vliv na starší, zvažte vybudovány nové budovy, které by mohly blokovat signál, brát v úvahu klimatické podmínky v dané oblasti, a ještě mnohem více.

Čím složitější jsou podmínky šíření rádiového signálu a vyšší hustota obyvatel, tím menší jsou velikosti buněk nebo oblast pokrytí základní stanice. V takových případech jsou nainstalovány BS s vyšším výkonem signálu a nacházejí se v malé vzdálenosti od sebe. Například "uzavření" parků se provádí instalací BS z několika stran a sektory v BS nemohou pracovat stejným způsobem. Jak řekl Sergej Želdák, vedoucí oddělení výstavby a instalace Technického ředitelství Tele2 Kazachstánu, "listy stromů velmi výrazně monitorují celulární komunikační signál a brání jeho průchodu. Proto jsou z různých stran parku instalovány základnové stanice s vysokým výkonem, díky nimž je možné zajistit parkování v parcích. Také pokrytí těchto zón může být zajištěno změnou úhlu přenosu signálu, "dodal.

Také v plánovací fázi je také brána v úvahu přítomnost jiných mobilních operátorů, které také budují své základnové stanice, stejně jako organizace třetích stran, které mohou v jejich práci používat různé vysílače, které ovlivňují síť.

Obecně platí, že plánování výstavby BS je poměrně složitá práce. Jak uvedl technický odborný tým Tele2, je nutné nejen poznat základy, ale také cítit, jak změny v jednom bodě sítě mohou způsobit změny v celém městě. Počet proměnných je obrovský a nesprávně nainstalovaný jeden BS může negativně ovlivnit provoz celé sítě, takže jsou prováděny více iterací ke zlepšení signálu.

Registrace dokumentů pro výstavbu základní stanice

V další fázi je vydána autorizační dokumentace z různých monitorovacích služeb. Jedná se o jednu z nejvíce časově náročných fází, jelikož může trvat od jednoho měsíce do šesti měsíců, aby obdržel určité dokumenty. Závisí to na různých okolnostech, včetně vyšší moci. Tyto faktory zpravidla nezávisí na komerčních nebo technických ředitelstvích. "Někdy, když hledáme pozici, ocitneme se v oblasti, kde není vhodné místo, například všechny domy jsou jednopatrové, což nakonec nedovolí dosáhnout požadovaného pokrytí. V tomto případě je potřeba postavit další stožárové antény, věže, monopolní konstrukce, "říká Sergej Zheldak. K čemu přirozeně dochází při poměrně velkých finančních nákladech a časových zpožděních, neboť stavba vyžaduje nové dokumenty a nové povolení, což je ještě více koordinace a příkladů. Zejména pro stavbu věže potřebuje provozovatel půdu, která musí být buď pronajata, nebo zakoupena. Proto je nutné získat půdní přidělení, provést topografický průzkum, připravit technické podmínky, pro které jsou dokumenty předkládány příslušným službám. A od okamžiku podání žádosti o přijetí dokumentu s technickým certifikátem to trvá asi šest měsíců.

Další stávající vysokorychlostní konstrukce - potrubí, výtahy atd. Mohou být vynikajícím místem pro instalaci BS, pokud tam samozřejmě existují. Použití užitné plochy různých výškových konstrukcí může výrazně ušetřit čas na stavbu stožáru.

Dalším problémem, kterým obsluha čelí ve venkovských oblastech, je zhoršení elektrických vedení nebo prostě jejich nepřítomnost, což znamená nárůst podmínek pro získání technických podmínek pro připojení a spuštění sítě a tím spuštění nové BS někdy.

Někdy provozovatel na vlastní náklady musí buď změnit několik kilometrů elektrických vedení, nebo připojit k vysokonapěťovému vedení. V druhém případě je nutné vybudovat transformační rozvodnou stanici pro BS a za tímto účelem je zapotřebí technický plán, alokace půdy, projektová dokumentace, která musí být schválena v OZE atd.

Po schválení veškeré projektové dokumentace začnou stavební a montážní práce. "Ve výstavbě BS je projektový přístup velmi důležitý," říkají v "Tele2 Kazachstánu". "Je to, když vezmete v úvahu všechno, co přímo ovlivňuje náklady a náklady na budování BS." Kromě toho je třeba si uvědomit, že často ve vesnicích nejsou stavební materiály, což znamená, že všechno by mělo být neseno sami. Jako poslední akord je dohoda SES, požární služby, vypracování sanitárního pasu základní stanice. Vzhledem k byrokratickým procesům může koordinace a získání povolení trvat několik měsíců. Nezapomeňte, že někdy je nutné přenést BS (konec nájemní smlouvy nebo jen demolice budovy), což znamená, že celý proces musí být restartován.

Stavba základny a uvedení do provozu

Deset let technologie pokročila daleko dopředu, což dnes umožňuje mnohem rychleji budovat BS na zemi. Zejména pokud dříve z BS k anténě snímače vytáhl objemný přívodní kabel, což vyžaduje přesnější práci na instalaci, protože to je velmi důležité pro geometrii těsnění - zatáčkách, smyček, a nesmíme zapomenout na hmotnost kabelu, která se hodně času a úsilí, dnes Používá se lehký a flexibilní optický kabel, který výrazně snižuje čas i zdroje. Proto je načasování výstavby (před spuštěním BS), pokud vše probíhá dobře a nevznikají žádné problémy, trvat od dvou týdnů do jednoho měsíce. Samotný start se provádí přímo na 1 den. Zejména jsou prováděny zkušební pohony: úrovně a kvalita signálu v každém bodě jsou odstraněny, umístěné na mapě. Pak plánovač jednou všechny kontroly, zda „vysílacích díry“ Nechoď, nejsou v provozu zařízení žádné konflikty, a přijmout opatření k jejich odstranění.

Existují případy, kdy se v procesu výstavby začaly dříve postavené základnové stanice vzájemně "konfliktovat" a narušovat celkovou činnost sítě. Například proces odběru - přenos účastníka z jedné základny na druhou - nastává s chybami nebo se vůbec nevyskytuje, což může vést k ořezání během rozhovoru, ke ztrátě buněčného signálu. Podobné konflikty a jiné konflikty se kontrolují pouze při spuštění nových základnových stanic a pokud není možné něco opravit, operátor přistoupí k takovým extrémním opatřením - demolici nově postavené BS a její přemístění na zcela jiné místo.

"Budování sítě je jako pracovat na živém těle. Je důležité vzít v úvahu řadu faktorů, aby nedošlo k chybě, která by mohla být pro celou síť fatální, "zdůraznil Nurken Halykbergen.

Navzdory skutečnosti, že na trhu existuje několik mobilních operátorů, zpravidla mezi sebou neinterferují, protože pro ně využívají širokou škálu frekvencí. Je třeba poznamenat, že Tele2 dnes buduje síť ve dvou oblastech: spuštění nových regionů a další rozvoj oblastí, ve kterých je síť již v provozu. Pokud jde o druhý směr, je třeba poznamenat, že moderní vybavení a technické možnosti umožňují provozovatelům neustále zvyšovat šířku pásma a kapacitu sítě. Jedná se o instalaci nových základnových stanic, zvýšení kapacity a kapacity starých, využití dalších frekvencí. Tímto principem fungují všichni mobilní operátoři zastoupeni na trhu Kazachstánu, včetně operátora Tele2. Konkrétně společnost Tele2 vyvíjí síť a nahradí zastaralé zařízení od různých výrobců moderním zařízením od jednoho dodavatele - Huawei, jehož zařízení podporuje dvě standardy - 2G a 3G. Současně podle Andrei Smelkova, předsedy představenstva Tele2 Kazachstánu, bude tempo výstavby sítí v příštím roce vyšší.

Skutečnost, že dnes je nutné stavět více BS, potvrzuje údaje analytické agentury ComNews Research. Takže pro dnešní celulární penetraci v Kazachstánu je více než 120%, zatímco roste počet účastníků, což v roce 2011 činilo 20,4 milionu účastníků. Zvýší se také počet minut na účastníka (MoU), což signalizuje změny ve spotřebitelských preferencích, dochází k postupné výměně pevného telefonu za mobilní telefon. To je pozitivní trend pro operátory. Musíme tedy rozvíjet a zlepšovat naše pozice na trhu.

Jak funguje buněčná komunikace

Víte, co se stane po vytočení čísla přítele na vašem mobilním telefonu? Jak to mobilní síť najde v horách Andalusie nebo na pobřeží vzdáleného ostrova Velikonoce? Proč se někdy náhle přeruší rozhovor? Minulý týden jsem navštívil firmu Beeline a pokusil se zjistit, jak je mobilní komunikace uspořádána...

Velkou část obydlené části naší země pokrývají základní stanice (BS). Na poli vypadají jako červené a bílé věže a ve městě jsou skryty na střechách nebytových budov. Každá stanice zachycuje signál z mobilních telefonů ve vzdálenosti až 35 kilometrů a komunikuje s mobilním telefonem prostřednictvím služeb nebo hlasových kanálů.

Poté, co jste vytočili číslo přítele, telefon bude kontaktovat nejbližší základnu (BS) prostřednictvím servisního kanálu a požádá vás o výběr hlasového kanálu. Základnová stanice odešle požadavek řídicí jednotce (BSC) a předá ji přepínači (MSC). Pokud váš přítel je předplatitelem téže sítě, kontrola spínač s Home Location Register (HLR), aby zjistili, kde je v současné době volaný (doma, v Turecku nebo na Aljašce), a přepojit na příslušné spínače, kde jeden z jeho přejděte k ovladači a poté k základnové stanici. Základní stanice bude kontaktovat mobilní telefon a bude vás kontaktovat s přítelem. Pokud je váš přítel účastníkem jiné sítě nebo zavoláte pevnou linku, váš přepínač se obrátí na příslušný přepínač jiné sítě. Je to těžké? Podívejme se na to podrobněji. Základnová stanice je dvojice železných skříní uzamčených v dobře zařízené místnosti. Vzhledem k tomu, že v Moskvě bylo na ulici +40, chtěla jsem trochu žít v této místnosti. Stanice základny bývá obvykle v podkroví budovy nebo ve střešní nádobě:

Anténa základnové stanice je rozdělena do několika sektorů, z nichž každá "svítí" svým směrem. Vertikální anténa komunikuje s telefony, kruhová anténa spojuje základní stanici s regulátorem:

Každá sekce může současně sloužit až 72 hovorům v závislosti na konfiguraci a konfiguraci. Základnová stanice se může skládat ze 6 sektorů, takže jedna základnová stanice dokáže zpracovat až 432 hovorů, avšak obvykle je na stanici instalován menší počet vysílačů a sektorů. Mobilní operátoři dávají přednost tomu, aby se zvýšila kvalita komunikace. Základnová stanice může pracovat ve třech pásmech: 900 MHz - signál na tomto kmitočtu se šíří dál a proniknout lépe do budov 1800 MHz - signál putuje na kratší vzdálenosti, ale umožňuje nastavit větší počet vysílačů v 2100MHz 1 sektoru - 3G Network Zde je skříň s 3G zařízením:

Na základnové stanice v oblasti a vesnicích, nachází 900 vysílače MHz, a ve městě, kde je základnová stanice, jako jehly uvízl v ježka, většinou, komunikace se provádí s frekvencí 1800 MHz, i když mohou být přítomné jakékoli vysílače základnové stanice jsou všechny tři skupiny současně.

Signál 900 MHz může porazit až 35 kilometrů, ačkoli "rozsah" některých základních stanic na trasách může dosáhnout až 70 kilometrů, a to tím, že se sníží počet současně obsluhovaných účastníků na stanici o polovinu. Náš telefon s malou vestavěnou anténou může také vysílat signál na vzdálenost až 70 kilometrů... Všechny základní stanice jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální pokrytí rádiového signálu na úrovni země. Proto přes rozsahem 35 kilometrů není rádiový signál jednoduše odeslán do nadmořské výšky letadla. Nicméně některé letecké společnosti již začaly instalovat nízkonapěťové základnové stanice na svých letadlech, které poskytují pokrytí uvnitř letadla. Takový BS je připojen k pozemské celulární síti pomocí satelitního kanálu. Systém je doplněn o ovládací panel, který umožňuje posádce zapnout a vypnout systém, stejně jako některé typy služeb, například vypnout hlas v nočních letech. Telefon může měřit sílu signálu ze 32 základnových stanic najednou. Informace o 6 nejlepších (podle úrovně signálu) pošle přes servisní kanál a již řídící (BSC) rozhodne, který BS předá aktuální hovor (handover), pokud jste na cestách. Někdy může telefon udělat chybu a přenést vás na BS s horším signálem, v kterémžto případě může být rozhovor přerušen. Může se také stát, že všechny hlasové linky jsou obsazené na základnové stanici, kterou váš telefon zvolil. V takovém případě bude konverzace také přerušena. Také mi bylo řečeno o takzvaném "problému vyšších patrech". Pokud bydlíte v přístřešku, někdy při přechodu z jedné místnosti do druhé může být rozhovor přerušen. Je to proto, že v jedné místnosti telefon může "vidět" jeden BS, a druhý, jiný jestliže jde na druhou stranu domu, a tyto 2 základnové stanice jsou ve velké vzdálenosti od sebe a nejsou registrovány jako " sousední "od mobilního operátora. V takovém případě nedojde k přenosu hovoru z jedné BS na jinou:

Komunikace je zajištěno v podzemí, jakož i na ulici: základnová stanice - regulátor - spínače, pouze s tím rozdílem, že se používají malé základnové stanice a pokrytí tunelů je poskytován není konvenční antény a speciální vyzařovací kabel. Jak jsem psal výše, jeden BS může produkovat až 432 hovorů současně. Obvykle je tato síla dost pro oči, ale například během některých svátků se BS nemůže vyrovnat s počtem lidí, kteří chtějí volat. Obvykle se to děje na Nový rok, kdy se každý začne poblahopřát navzájem. SMS je přenášena prostřednictvím služebních kanálů. 8. března a 23. února lidé preferují pogratulovat navzájem pomocí SMS, posílat vtipné básně, a telefony jsou často schopni vyjednat s BS přidělení hovorového kanálu. Řekl mi zajímavý případ. Z jednoho okresu v Moskvě začaly být od účastníků přijímány stížnosti, které nemohly nikam dorazit. Technickí odborníci začali chápat. Většina hlasových kanálů byla zdarma a všechny kanály služeb byly zaneprázdněny. Ukázalo se, že vedle tohoto BS existoval ústav, kde se konaly zkoušky a studenti neustále vyměňovali. Dlouhý SMS telefon se dělí na několik krátkých a odesílá každý zvlášť. Zaměstnanci technické služby doporučují posílání gratulací pomocí služby MMS. Bude to rychlejší a levnější. Z základnové stanice přichází hovor k regulátoru. Vypadá to tak nudné jako samotná BS - je to jen soubor skříní:

V závislosti na zařízení může řídicí jednotka obsluhovat až 60 základnových stanic. Komunikace mezi BS a řadičem (BSC) může být provedena prostřednictvím kanálu rádiového relé nebo optiky. Řídicí jednotka řídí provoz rádiových kanálů, vč. řídí pohyb účastníka, přenos signálu z jednoho BS do druhého. Přepínač vypadá mnohem zajímavější:

Každý přepínač slouží 2 až 30 řadičů. Již zachycuje velkou halu, přeplněnou různými skříněmi s vybavením:

Přepínač řídí provoz. Vzpomínáte si na staré filmy, kde se lidé nejprve vytočili k "dívce" a pak je již připojili k jinému účastníkovi a pokoušeli se o kabeláž? Totéž platí moderní spínače:

Pro řízení sítě má Beeline několik aut, které laskavě nazývají "ježci". Oni se pohybují po městě a měří úroveň signálu vlastní sítě, stejně jako úroveň sítě kolegů z Velké tři:

Celá střecha takového vozu je posetá s anténami:

Uvnitř je zařízení, které provádí stovky hovorů a odstraňuje informace:

Okamžité ovládání spínačů a regulátorů probíhá od Středisko řízení letu Centrum řízení sítě (CCS):

Existují tři hlavní směry pro monitorování celulární sítě: nehodovost, statistiky a zpětná vazba od účastníků. Stejně jako v letadlech, všechna zařízení celulární sítě jsou vybavena senzory, které vysílají signál do CSV a poskytují informace do počítačů řadičů. Pokud některé zařízení není v pořádku, na monitoru bude blikat "žárovka". Systém CCS také sleduje statistiky pro všechny přepínače a regulátory. Analyzuje to porovnáním s předchozími obdobími (hodina, den, týden atd.). Pokud se statistiky jednoho z uzlů výrazně liší od předchozích indikátorů, začne blikat na monitoru "žárovka". Operátoři předplatitelské služby dostanou zpětnou vazbu. Pokud nemohou problém vyřešit, pak je hovor přenesen na odborného specialistu. Pokud je však na druhé straně bezmocný, ve společnosti vzniká "incident", o němž rozhodují inženýři zapojeni do provozu příslušného zařízení. Přepínače jsou nepřetržitě monitorovány dvěma inženýry:

Graf zobrazuje činnost moskevských přepínačů. Je jasné, že v noci téměř nikdo nevolá:

Ovládání řadičů (ospravedlňujeme se za tautologii) se provádí z druhého patra řídícího centra sítě:

Virtuální operátor: spuštění instrukce

Vytvoření virtuálního mobilního operátora v "čistém poli" je odsouzeno k selhání. Pouze projekty MVNO realizované na základě značek na masovém trhu mohou být úspěšné, ředitelka firemních vztahů X5 Retail Group Michail Susov.

Zásadní. Jasné pochopení specifik MVNO

MVNO (Mobile Virtual Network Operator) je primárně marketing. Teprve pak komunikační žlázy. Každý, kdo si myslí jinak, se soustřeďuje na MVNO jako operátor komunikace - myslí si, jak vytvořit stavbu, připojit se k veřejné síti, podepsat smlouvy o roamingu atd. - nikdy neuspěje.

Pokud nemáte pochopení o cílových skupinách a konkurenčních výhodách, které chcete implementovat prostřednictvím svého projektu, nikdy vám to nebude fungovat. Proto byste měli vždy spustit MVNO s definicí výklenku a jasným umístěním produktu.

Druhý princip. Hotová zákaznická základna

Do MVNO jako další produkt pro stávající zákaznickou základnu jakékoli úspěšné značky masového trhu. Přínosem z uvedení MVNO je získání banky s milionem zákazníků a rozsáhlé obchodní sítě s desítkami milionů zákazníků a poskytovatele internetových služeb a televizního kanálu.

Je velmi důležité, aby všichni kandidáti již komunikační kanály se svými uživateli a bude moci na vlastní účet na základě stávajícího orgánu značky vyprávět svou širokou veřejnost na problematiku SIM karet s nízkými náklady, hmotnost a užitečné služby související s hlavním předmětem činnosti této značky.

Například hudební kanál může vytvořit tarif pro mladé lidi s důrazem na distribuci obsahu a používání levných sms. Banka, která vydala své SIM karty, je flexibilnější při implementaci aplikací pro mobilní bankovnictví atd. Současně samozřejmě spouští MVNO s srozumitelnými a užitečnými službami pro své zákazníky, značky budou zdůrazňovat jejich inovativnost a další posílení svých pozic.

K poskytování komunikačních služeb mohou mít i ti, kteří mají přístup k určité komunitě lidí se společnými zájmy, například fotbalový klub nebo národní diaspora. Fanoušci společnosti "Barcelona" nabízejí speciální sms-mail s informacemi o poukázkách na slevy na lístky, o tom, co se děje v klubu, o dalších hrách a tak dále. Pokud se jedná o otázku národní diaspory v určité zemi, její zástupci samozřejmě chtějí při volání domů přijímat určité preference komunikace. V Itálii je pro Čínu skvělý projekt - veškerá komunikace operátora s předplatitelemi probíhá ve svém rodném jazyce, volá doma levně atd.

Třetí zásada. Nízká cena komunikace

Šance na úspěšné spuštění virtuálního operátora nejsou k dispozici pro ty, kteří souhlasí s "velkým" operátorem v podmínkách pronájmu sítě, obdrží slevu na dopravu z průměrné úrovně tarifů na trhu o méně než 30-40%.

Na druhou stranu neexistují ani šance pro ty, kteří po přijetí slušné slevy nebudou moci nabízet jízdné konečným uživatelům, které jsou mnohem levnější než tarify velkých operátorů. Cokoli říká, projekt bude úspěšný pouze tehdy, budou-li součástí nízké ceny. Samozřejmě, že pro úspěch musí existovat další konkurenční výhody, a čím méně je, tím nižší je cena produktu. Vynutit lidem, aby změnili čísla a přešli na novou značku bez závažných argumentů, je zbytečné.

Princip čtvrtého. Nekopírujte akce velkých tří operátorů

Abyste si uvědomili myšlenku svého geniálního MVNO, jako byste byli "velkým" mobilním operátorem, je to neužitečné: nikdy nebudete konkurenční. Takže zapomeňte na drahou reklamu, tradiční prodejní síť pro prodej, drahé systémy údržby. Musíte dělat všechno časově efektivněji. Pouze s touto podmínkou se v projektu objeví "ekonomika".

Nesnažte se řídit indikátory "velkých" operátorů. Berte na vědomí, ale buďte připraveni na skutečnost, že vaše čísla, které ukazují složení provozu, průměrnou vynalézavost a účet zákazníků, budou zcela odlišné. Nezapomeňte, že klientská základna velkých tří operátorů byla vytvořena již léta a sestává z zcela odlišných lidí, zatímco průměrné údaje pro klienty této databáze se mohou výrazně lišit od publika vašeho MVNO. Ujistěte se, že si to pamatujete s obchodním plánováním.

Princip páté. Vaše prodejní síť

Abyste mohli zákazníkům poskytnout nízkou cenu, musíte jasně pochopit, jak bude vytvořena prodejní síť, a jak se ujistíte, že je levnější než "velký" operátor. Tímto principem jednoznačně prospívají ti, kteří mají vlastní prodejní síť. Například maloobchod, kde už nemusíte utrácet peníze a čas vytvářet systém pro distribuci SIM karet. Maloobchodníci jednoduše položili jiný produkt na regály, což je jejich vlastní MVNO.

Zásada šesté. Integrace s věrnostní program

Vynikající, pokud existuje možnost integrovat službu MVNO do věrnostního programu hlavní obchodní značky. Práce s účastníky takového programu je velmi účinná.

Situace je následující: například určitý počet lidí vstupuje do prodejní sítě, z nichž většina nakupuje zboží a nepoužívá věrnostní karty. Mají jeden stupeň oddanosti značce a lásku k tomuto obchodu. Další kategorií jsou lidé, kteří se účastní věrnostního programu. Jejich průměrná kontrola, četnost návštěv, zapojení do nákupního procesu a loajalita vůči značce jsou mnohem vyšší - jsou stabilnějšími zákazníky.

Nabídněte těmto věrným zákazníkům něco víc, než jen kupujete zboží za výhodných podmínek. Dejte jim příležitost získat kompletní bankovní služby v obchodě, koupit komunikační služby, platit za služby domácnosti a pojištění. Udělejte to všechno pohodlné a výnosné. Kombinujte všechny tyto funkce s věrnostní kartou - a vaši zákazníci vás budou milovat ještě víc.

Nezapomeňte však, že každá nabízená služba by měla být konkurenceschopná odděleně a jejich společná integrace je ještě výhodnější.

Princip sedmého. Integrace s procesem nákupu

Příklad z mé vlastní praxe. Virtuální operátor "Allyo" nabízí služby a tarify, ziskové a výhodné pro věrné zákazníky obchodů X5 Maloobchod Skupina. Kromě toho zakoupením v "Křižovatky" a "Karusely", zákazníci dostanou na svůj účet další volné sms a minuty a mají také možnost převést věrnostní body na ně. V důsledku toho se mobilní komunikace pro věrné zákazníky stává bezplatnou.

Kromě interních příležitostí poskytujeme držitelům věrnostních karet a SIM-kartám "Allo" možnost využívat služby poboček k programu. Nyní můžete měnit míle leteckých společností za několik minut, získávat bonusy při nákupu benzínu. Společnost plánuje rozšířit okruh partnerů.

Vyhlídky

Bude MVNO v Rusku zakořeněno? Je to stále neznámý. Trh virtuálních operátorů jako takový není v Rusku dosud k dispozici: existuje jen několik týmů, které v současné době pracují tímto směrem. Skupina X5 Retail Group zahájila svůj projekt - provozovatel "Allo" - v létě roku 2010. Zatímco toto je jediný plně promyšlený produkt pro masový trh - s jasnými konkurenčními výhodami a dobrým cenovým postavením. Ale i přes dobrý začátek, aby se konečný verdikt - "být v Rusku MVNO nebo ne být" - je třeba dávno sledovat, jak se projekt vyvíjí a jaké výsledky. Pokud splní očekávání, můžeme bezpečně říci, že pro MVNO v Rusku přišel čas. Pokud se nám nepodaří, všichni ostatní účastníci trhu nebudou muset řešit podobné projekty.

Organizace telefonní komunikace v kanceláři: možnosti, vybavení a etapy

Je těžké si představit úspěšnou společnost bez vysoce kvalitní telefonní komunikace: podnikání vyžaduje neustálou komunikaci se zákazníky, partnery a zaměstnanci. Náklady na telefonování velké společnosti jsou velmi hmatatelné: nákup zařízení, poplatek za připojení a údržbu tratí. Snížení nákladů může být díky využití moderní kancelářské techniky - IP-telefonování. Nejdůležitější však jsou nejen úspory rozpočtu. Zajištění efektivity práce může pouze komunikace, která plně vyhovuje potřebám společnosti. Porovnáváme kvalitu a flexibilitu nastavení analogové a IP telefonie, stejně jako náklady na připojení a volání v rámci každého druhu komunikace.

Který telefonní systém si vyberete pro kancelář: pravdu - ve srovnání

V tuto chvíli se spojení telefonní komunikace provádí dvěma způsoby: pomocí analogové a IP telefonie. Zvažme každý z těchto druhů podrobněji.

Klasický systém - je spojení jednoho nebo více účastníků s operátorem komunikace s přidělením individuálního telefonního čísla pro každý z nich. Tento typ telefonování je přijatelný pouze pro společnosti, které mají pouze jednu nebo dvě linky, tj. Malé podniky, malé obchody nebo kanceláře s nízkou četností příchozích a odchozích hovorů. U velkých společností je tento přístup příliš nákladný, protože připojení a údržba každého čísla bude stát penězi.

Analogová mini-PBX částečně pomáhá vyřešit tento problém, který "rozděluje" stávající linky na interní telefony účastníků, vytváří takzvané vícekanálový komunikační systém. Jedno číslo tedy může využít mnoho zaměstnanců, ale počet současných příchozích a odchozích hovorů nebude vyšší než počet stanovených linek. Toto pravidlo se však nevztahuje na interní hovory - zaměstnanci mohou komunikovat mezi sebou bez omezení. Tento způsob organizace telefonování je vhodný pro malé a střední firmy, pro které jsou důležitá vnitroporporátní konverzace a není třeba provádět velké množství hovorů.

Až do nedávné doby byla analogová telefonie pomocí konvenčního telefonního kabelu jediným možným způsobem, jak zajistit spolehlivost a kvalitu hlasové komunikace. V posledních letech se však změnila situace: digitální telefonie nyní poskytuje nepřekonatelnou kvalitu zvuku a stabilitu komunikačního kanálu za mnohem nižší náklady. Použití IP telefonie snižuje náklady na dálkové hovory o 30-40% a ušetří také 10% na místní hovory (pokud porovnáte ceny analogových komunikací).

 • Když přesunete svou kancelář, můžete uložit stávající číslo;
 • funkce posílání přesměrování na mobilní telefony zvyšuje mobilitu zaměstnanců společnosti;
 • je zde možnost uspořádat audio a video konference, call centra, horké linky;
 • spojené služby nahrávání a poslechu přispívají ke zlepšení kvality služeb;
 • je možné vytvořit komplexní hlasové menu;
 • můžete snadno a rychle spravovat komunikační služby a měnit nastavení v rámci virtuální pobočkové ústředny;
 • Existující analogové číslo lze uložit tak, že jej přenesete do formátu IP telefonie.

Výsledkem je, že kancelářské IP telefonie má výrazné výhody oproti klasickým, takže každý rok počet uživatelů stále roste.

Připojení IP telefonie je možné jak ve stejnou dobu strávenou na internetu kanceláře a novější. Velké organizace, nebo ty, kteří potřebují call-centrum, je žádoucí, aby přidělit samostatný internetový kanál pro přenos zvukových dat, bude to dělat práci více stabilní a aby bylo možné uspořádat až 30 telefonních linek současně.

Podle statistik, nejoblíbenější oblastí využití IP telefonie je obchodování (jen něco málo přes 30% z celkového počtu podniků). Přidejte k tomu, že podniky poskytující služby (25%), podílející se na tvorbě míst (více než 8%) a internetový marketing (téměř 7%), v množství listů asi 70% organizací. Podle počtu pokojů pro společnost je v čele Centrální federální okruh: tady jednoho úřadu s 1,4 pokojů.

Zařízení pro organizace komunikace v kanceláři

U klasických analogových telefonů je situace více či méně jasná: při organizaci tradičního druhu komunikace je třeba koupit obyčejné telefony a v případě potřeby i mini-ústřednu. Tyto typy zařízení se liší jak cenou (od nejlevnějších modelů za cenu stovek rublů, až po desítky tisíc systémových stanic), tak i množstvím podporovaných funkcí (telefon DECT, konferenční telefon atd.).

Pokud zůstáváte na službách založených na protokolu IP, budete potřebovat odpovídající IP telefony. V Rusku jsou nejoblíbenějšími zařízeními výrobci Gigaset, Cisco, AudioCodes. Alternativa ke koupi speciálního zařízení - připojení klasických telefonů na IP bránu - adaptér, který převádí analogový signál na digitální. Chcete-li se připojit k takovému zařízení, můžete okamžitě několik telefonů, což snižuje náklady na zařízení. Je možné použít konvenční mobilních telefonů a smartphonů, pomocí speciálního softwaru nebo nastavením přesměrování. V tomto případě se žádné další výdaje na nákup zařízení vůbec nevyžadují. A konečně, populární je organizace telefonování prostřednictvím kanceláře počítače a notebooky - nainstalují potřebný balíček programů a v budoucnu budou moci volat, zbývá pouze zakoupit sluchátka.

Připojení analogové telefonie, včetně nákupu mini-PBX a dalších zařízení, bude stát přibližně 50 000 rublů. Organizace virtuální automatické telefonní ústředny bude stát podstatně méně - od 2000-2500 rublů.

Existují situace, kdy se kanceláře společnosti nacházejí na odlehlých místech z velkých měst (například v Arktidě), kde je v zásadě chybí možnost uspořádání analogové a internetové komunikace. V takových případech si můžete zakoupit satelitní telefony a propojit příslušné služby. Cena za tento typ připojení je velmi vysoká a kvalita je mnohem horší než ostatní možnosti. Nicméně, při absenci alternativ, satelitní telefonování se stane jediným možným řešením.

Kroky připojení a nastavení kancelářské telefonie

Chcete-li telefon nainstalovat do kanceláře, musíte nejdříve rozhodnout, který typ připojení bude použit. Velké organizace zpravidla připravují technické zadání specifikující počet a typy telefonních linek a linek, nutnost instalace mini-pobočkové ústředny a také výběr poskytovatele na základě podmínek a tarifů.

Je-li vybrán analogový typ připojení, algoritmus akce bude následující:

 1. Požádejte o spojení s operátorem.
 2. Kabeláž.
 3. Instalace telefonů.
 4. Ověření funkčnosti systému a kvality komunikace.
 5. Školení zaměstnanců.

Dále je uzavřena smlouva o poskytování služeb. Celý proces může trvat dlouho - to bude záviset na počtu volných linek a zaměstnancích operátora, stejně jako na technické složitosti spojení.

Pro ty společnosti, které si zvolily IP telefonii, je služba spojena mnohem rychleji - 10-15 minut - a je prováděna na "Osobním účtu" na internetových stránkách poskytovatele. Současně jsou funkce nástroje působivé:

 • připojení téměř neomezeného počtu telefonů (zejména je důležité pro organizaci call-center nebo horkých linek);
 • podrobné statistiky o komunikačních nákladech;
 • spojení funkce "virtuální sekretářka";
 • schopnost rychle nastavit přesměrování hovorů a další nastavení;
 • nahrávání hovorů;
 • vypracování černých seznamů;
 • poskytování zpráv o všech parametrech zájmu a mnohem více.