Jak vytvořit kanál na YouTube: jednoduchý návod pro začátečníky

Každý uživatel YouTube má šanci stát se populární. A úspěch dává příležitost k reálným příjmům. Řekneme vám, jak získat kanál na YouTube.

Z článku se dozvíte:

 • Jak se připravit na vytvoření kanálu v YouTube;
 • Jak zaregistrovat kanál a nahrát první video;
 • jak správně vést a propagovat kanál.

Podle Susan Wojcicki, výkonného ředitele společnosti YouTube v roce 2018, navštíví hostující měsíčně 1,8 miliard registrovaných uživatelů. A toto nezapočítává ty, kteří video nevidí bez oprávnění. Není divu, že mezi takové obrovské publikum, někteří blogeré dosahují prostě velkolepého úspěchu. V takovém případě začala cesta jakéhokoli oblíbeného YouTube s registrací kanálu a stažením prvního videa. Spusťte kanál na YouTube - není to dlouhé, ani těžké, ani strašidelné a přístupné i pro začátečníky. Říkáme, co dělat.

Určete koncept kanálu a cílové publikum

Před registrací kanálu na YouTube určit jeho koncept:

 • označte téma kanálu - o čem bude video, ve kterém žánru;
 • Rozšiřte hodnotu kanálu - jaký obsah bude pro diváky užitečný;
 • určit cílové publikum - kdo bude sledovat videa.

Chcete-li vytvořit obrázek cílového publika, odpovězte na následující otázky:

 • jak vypadá můj divák - pohlaví, věk, vzdělání, sociální status, povolání, povolání, geografie pobytu atd.;
 • jaké vlastnosti má cílové publikum - charakteristické rysy, životní postoje a hodnoty, koníčky, životní styl atd.;
 • co potřebují uživatelé "zavřeno" kanálem - proč cílové publikum bude sledovat video;
 • jaké jsou požadavky na produkt předložený spotřebitelem - jaký typ videa by měl být;
 • jak se cílové publikum dozví o produktu - odkud se divák dozví o tomto videu.

Když jste pochopili, co a pro koho budete natáčet video, přemýšlejte o názvu vašeho kanálu. Mělo by to souviset s celkovým konceptem a odrážet téma obsahu. Poté spusťte vytvoření kanálu.

Zaregistrujte se na YouTube a vytvořte kanál

K přístupu na platformu YouTube budete potřebovat účet Google. Pokud nemáte účet, použijte pokyny. Poté postupujte takto:

1 Otevřete platformu YouTube a přihlaste se pomocí pověření Google.

Přihlaste se k platformě YouTube

2 Po přihlášení klikněte na ikonu profilu v pravém horním rohu a v zobrazené nabídce vyberte sekci nastavení.

Přihlaste se do uživatelského účtu YouTube

3 Veškeré kanály můžete vidět v uživatelské oblasti YouTube a zde můžete vytvořit nový kanál výběrem příslušné funkce.

Začněte vytvářet kanál na YouTube

4 Na aktualizované stránce klikněte na "Vytvořit kanál".

5 Chcete-li vytvořit nový kanál, nejdříve jej vytvořte stránku.

6 Na stránce, která se otevře, vyberte tlačítko pro konfiguraci vzhledu kanálu.

Přizpůsobte zobrazení stránky na YouTube

7 Vytvořte kanál - přidejte obrázek na pozadí, napište popis kanálu, zadejte odkazy na jiné kanály atd.

Vytvořte stránku kanálu YouTube

Toto dokončí vytvoření kanálu. Stránku kanálu můžete zobrazit jako host nebo účastníka kliknutím na příslušný štítek vedle názvu. Zde je to, co jsme dostali:

Stránka kanálu na YouTube

Samozřejmě vám doporučujeme pečlivěji se podívat na vzhled kanálu. Obrázek pozadí by měl zobrazovat předmět obsahu. Při sestavování popisu nezapomeňte uvést, jaké jsou vaše videa a jaký užitek přinese divákovi. Do popisu můžete přidat odkazy na svou sociální síť nebo webové stránky. Přidejte ikonu kanálu - zobrazí profil vašeho kanálu na Internetu. Nyní můžete jít a naplnit kanál obsahem.

Nahrajte první video

Chcete-li nahrát video do kanálu YouTube, použijte tlačítko pro stažení v horní části stránky nebo přejděte na správce videí.

Výběr způsobu nahrávání videí na YouTube

Nejsnazší způsob, jak stáhnout film, je stahování videa - je třeba vybrat soubor, který byl dříve uložen v počítači, nebo jej jednoduše přetáhněte myší. Zde můžete zadat parametry přístupu.

Nahrávání souboru do YouTube z počítače

Po dokončení stahování přidejte název a popis videa. Klíčové dotazy používejte pro nalezení videa. Zadejte značky pro zlepšení pozice v SERP.

Můžete také použít rozšířená nastavení - povolit komentování, zahrnout věkovou hranici a podobně. Po provedení všech potřebných akcí klikněte na tlačítko Publikovat.

Publikujte video na YouTube

Zde je vaše první video a objevila se na YouTube. Chcete-li ho zobrazit, přejděte na odkaz zobrazený na aktualizované stránce stažení nebo jednoduše klikněte na miniaturu videa.

První video kanálu YouTube

Upravte nastavení videa, monitorujte analytiku, přidejte titulky a tipy, které můžete ve Správci videí.

Správce nahrávání YouTube

Podobně přidat další videa. V takovém případě se pokuste optimalizovat každé video:

 • vybrat chytlavé jméno, motivující k zobrazení;
 • Přidat popis, včetně nejpopulárnějších uživatelských dotazů;
 • zadání značek pro snadnější nalezení videa;
 • pečlivě vyberte miniaturu videa, protože se zobrazí ve výsledku vyhledávání;
 • přidat videozáznamy, tipy a titulky.

Správně optimalizovaná videa jsou hodnocena podle algoritmů YouTube. Zpravidla bude video oblíbené nebo ne, bude jasné během několika dnů po publikaci.

Důležité! Snažte se vytvořit časový rozvrh nových publikací od samého začátku a snažit se s nimi držet. To umožní účastníkům vědět, kdy mají čekat na vydání nových videí. Pokud bude video na kanálu poměrně hodně, porovnejte je podle tematických seznamů skladeb. Uživatelům tak usnadníte výběr obsahu a prodloužení návštěvy, což bude mít pozitivní vliv na hodnocení.

Nicméně neočekávejte, že se samotný kanál stane populární - optimalizace samotná nestačí. Poté, co kanál obdrží určitý počet odběratelů, musíte se zapojit do udržení publika a přilákání nových diváků. A pokud první závisí na hodnotě obsahu, pak druhá závisí na strategii propagace.

Zapojte se do propagace kanálů

Hlavním cílem propagace kanálu YouTube je vidět co nejvíce uživatelů internetu z cílového publika:

 • Sdílejte video na svých stránkách v sociálních sítích;
 • Publikujte odkaz na kanál v oblíbených komunitách sociálních sítí online.
 • zmínit si kanál na svém blogu nebo si objednat reklamní článek o tématických stránkách;
 • komunikovat s populárními uživateli YouTube a umístit reklamu na jejich stránky.

Čím více propagujete, tím vyšší máte šance na zvýšení počtu zobrazení a získání nejvyšších pozic na YouTube.

Vlastní propagace bude trvat poměrně dlouho. Je nutné najít vhodné reklamní plošiny, dohodnout se na nuance ubytování, dohodnout se na platbě. Současně existuje velké riziko, že čelí bezohledným umělcům, nadhodnocují ceny a jiné nuance. Proto je nejlepší propagovat kanál pomocí speciálních služeb.

Pomocí systému Webartex můžete snadno propagovat svůj kanál na YouTube. V takovém případě je inzerent zaručen:

 • nezávislý výběr interpreta - můžete si vybrat stránku podle tématu propagovaného kanálu a na základě dostupného rozpočtu;
 • volba formátu umístění - inzerent sám označuje formu reklamy;
 • možnost koordinace nuance umístění - zákazník může přímo komunikovat s exekutorem;
 • bezpečnost peněžních prostředků - peníze, které umělec obdrží až po schválení provedení zákazníkem.

Je třeba poznamenat, že náklady na umístění inzerce prostřednictvím webu Webartex začínají od 7 rublů a počet registrovaných webů přesahuje 30 000.

Kancelář inzerenta na YouTube

Jak můžete vidět, vytváření vlastního kanálu na YouTube a nahrávání prvního videa není obtížné. Pokud najdete zajímavé téma a správně optimalizovat obsah, první účastníci se objeví velmi brzy. Chcete-li zvýšit dosah a přilákat nové diváky - stačí použít služby Webartex.

Jak otevřít vlastní televizní kanál

Obsah vlastního televizního kanálu je poměrně komplikovaný a velmi specifický druh podnikání. Avšak se správnou organizací se takové podnikání může stát velmi dobrým zdrojem příjmů, zatímco dnes je mnohem jednodušší zapojit se v tomto směru než před deseti lety. Existují nové způsoby vysílání, nikdo nebude překvapen vysíláním přes satelit, av poslední době jsou stále populárnější televizní kanály, které pracují výhradně prostřednictvím internetu. Proto můžeme říci, že existuje dostatek vyhlídek v tomto směru, abychom vážně přemýšleli o spuštění televizního kanálu. Vzhledem k tomu, že i přední konkurenti, reprezentovaní státem vlastněnými a dlouhotrvajícími kanály, nemohou uspokojit potřeby dostatečně velkého počtu lidí, má nováček možnost vstoupit na trh a rychle najít své publikum. Hlavní věcí je správné určení toho, co je pro lidi zajímavé a jaké téma bude relevantní.

Na první pohled se může zdát, že dnes je nemožné se dostat do vzduchu, protože existuje spousta televizních kanálů zcela odlišných předmětů. A významná část uživatelů televize dává přednost sledování "základních", "hlavních" státních kanálů, nebo spíše na to zvykla, a to i od sovětských časů, ale dříve nebo později, unavená nasloucháním propagandě, začnou obsahovat alternativní kanály. Mladí lidé se stále méně zajímají o televizi, ale zajímají se o něco opravdu zajímavého, nového a neobvyklého. Důležitým faktorem je oblast práce, protože mnozí podnikatelé se zabývají pouze místní televizí, která vysílá v rámci stejného regionu a někdy i města.

Chcete-li pokrýt celou zemi, nebo dokonce její podstatná část může být velmi málo, a tak začít podnikání, můžete si vybírat místo, které není obsazeno místní televizí a začíná rozvíjet její směr. Dále je již možné rozvinout a rozšiřovat oblast pokrytí a dokonce i když jsou k dispozici dostatečné finanční prostředky pro přístup na velké území, není nutné okamžitě zahájit rozsáhlou televizi, pokud v této oblasti neexistují žádné zkušenosti.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zpočátku se stačí naučit se uchovávat, vést a propagovat svůj vlastní televizní kanál a poté se snažit získat zpět část diváků od velkých hráčů. Současně došlo k úpadku mnoha televizních kanálů a mnozí z nich zůstávali, aby obsadili své místo a neměli žádnou snahu žádat více.

Pro práci je třeba se zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti. V této věci je často lepší formalizovat právnickou osobu a pak je vhodná společnost s ručením omezeným, protože umožňuje využít zjednodušený daňový systém. To znamená převod 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (JCB 2) 60.2 Služby v oblasti televizního vysílání.

Po provedení registrace je možné začít s vydáváním povolení k výkonu své činnosti. Musíme okamžitě říci, že pro každý televizní kanál jsou přiděleny jejich kmitočty, pro které bude vysílání probíhat. Proto by je organizace měla obdržet, koupit zpět, ale v této fázi může být obtíž, kvůli které budete muset zcela pozastavit svou činnost. Faktem je, že počet kmitočtů je omezen, v souvislosti s nimiž potřebuje čas na vývoj nových, což se někdy děje pouze na požádání. Obvykle jsou mnohem ochotnější než volné frekvence a uchazeči se musí účastnit soutěže o jejich přijetí. V malých městech se tento problém obvykle nestává, ale ve městech s počtem obyvatel více než 200 tisíc lidí je frekvence vysílání dána pouze konkurencí. Je zřejmé, že někdy je obtížné ji získat i právními prostředky (nevysvětlíme proč) a je velmi žádoucí, aby podnikatel měl potřebné znalosti. Obecně platí, že vše je v tomto oboru, stejně jako jinde v této zemi.

Proto je nejprve vybráno město práce. Začínající podnikatele vůbec se stávajícími programy se mohou dohodnout, pracovat na svých frekvencích v určitém městě v přísně stanoveném čase, každý ví, že i na hlavní televizní kanály mají takříkajíc „zatímco místní televize“, když je regionální firma, působící v rámci značka hlavního televizního kanálu. Na všechny stejné velkých televizních kanálů, téměř jistě to není možné - to je již dlouho těžil z jiných společností, takže člověk musí jen zvážit méně známé kanály. Hlavní výhodou takového díla - již poměrně velké publikum, hlavní nevýhoda - nutnost pracovat na postoji ostatních lidí a platit za to spoustu peněz. Obecně lze toto porovnávat s prací na franšízové ​​dohodě, v mnoha případech to je.

Existuje další možnost - pronájem stále volné frekvence (to je, pro které vysílání neprojde), ale již koupil organizace nebo soukromá osoba. Ale v tomto případě se musíte spoléhat na velmi velké množství nájemného. Pokud bylo rozhodnuto pracovat výhradně na jeho kmitočtech, pak po určení místa je nutné požádat o hlavní frekvenční centrum pro vývoj frekvencí. Rozlišujte mezi analogovými a digitálními vysílacími frekvencemi. V této fázi HRHC vybírá frekvence, testuje je a kontroluje, zda signály jiných struktur, v první řadě armáda, blokují signál.

Po přezkoumání je vydáno stanovisko a je nutné okamžitě rozlišit možnost vysílání v této zemi nebo po celém světě; druhá je mnohem složitější, ale pro začínajícího podnikatele je stěží nutné. Poté se musíte zaregistrovat jako podnik působící v oblasti sdělovacích prostředků. V případě, že práce budou prováděny (nebo spíše předat vysílání) pouze na území jednoho subjektu Ruské federace, stačí poslat žádost o územní orgán Roskomnadzor, v případě, že region je dva nebo více, je již nutné kontaktovat šéfa Roskomnadzor úřadu v Moskvě.

Dále jsou získány licence pro výše uvedené realizace vysílání v síti (toto povolení je vydáno pouze v případě, že existují vlastní kmitočty) a komunikační služby pro účely vysílání. Závěrečná fáze je získání povolení k užívání kmitočtů, které je vydáno pouze na základě výsledků zkoušky v GRSC. Jak lze chápat, celý proces - velmi dlouhý a nákladný, je nutné, aby se vyhnula více než jednu instituci a co je ještě důležitější, ztratí spoustu času čekáním na rozhodnutí o přezkoumání, vývoje a testování. Pokud nechcete projít soutěže o frekvenci, a pak čekat na další taková konkurence může být velmi dlouhá, s termín někdy chodí, aby celý rok, ale po celá desetiletí. A co je nejvíce nepříjemné v této situaci pro podnikatele (který nemá správné datování, samozřejmě) je, že pomoc v této záležitosti nemůže oficiálně žádná firma.

V opačném případě mohou být všechna povolení k získání povolení a získání povolení převedena na třetí stranu, která se podílí na získávání licencí. Jeho služby však mohou stát značnou částku, protože budete muset zaplatit kromě nákladů samotné práce i veškeré poplatky. Ve většině případů však práce s firmou třetí strany skutečně šetří mnoho problémů a podnikatel může trávit čas tím, že zahájí své televizní studio, a nikoliv obtěžovat instituci. Taková společnost také dává mnohem víc záruky, že problém bude vyřešen ve prospěch zákazníka, zatímco člověk může samostatně dlouhodobě vydávat povolení. Obecně si každý zvolí způsob získání licencí.

Internet TV

Vytvořte svůj kanál

Internetová televize je dnes jedním z nejpopulárnějších kanálů marketingu. Při provozování vlastního televizního kanálu si můžete být jisti, že vaše publikum nebude soutěžícím. Vysílání naživo, ukázání zajímavého tematického videa, oslovení vašich zákazníků přímo, a co je nejdůležitější, komunikace online - to vše vám zajistí trvalý zájem publika a jeho uznání. V takovém případě nepotřebujete profesionální vybavení studia: fotografujte na běžnou webovou kameru, vestavěnou kameru pro notebooky nebo smartphone.

Vysílání v režimu on-line

Chcete přidat živé vysílání? Online vysílání z různých akcí a událostí? Není nic jednoduššího! Služba Polyvizor vám poskytne snadný a pohodlný způsob vysílání na vašem televizním kanálu, stránce vašeho webu nebo v sociální síti. Stačí zapnout fotoaparát a natočit, zbytek budete dělat Polyvizor. Vytvořte si svůj vlastní televizní kanál a využijte Internet TV dnes!

Systém Polyvizor vám pomůže vstoupit do kouzelného světa televize. Nyní se můžete také stát ředitelem vlastního televizního kanálu. V takovém případě může jako video vysílací zařízení fungovat i jednoduchá webová kamera a můžete se připojit k televiznímu kanálu z mobilního telefonu.

Vytvořte si svůj vlastní televizní kanál? Je to snadné! S nástrojem Polyvizor můžete spustit vlastní internetovou televizi. Potřebujete korporátní televizní kanál nebo televizní kanál pro propagaci produktu nebo služby? Nebo chcete něco říct svým divákům? Vlastní internetový televizní kanál - účinný způsob komunikace s publikem.

Živé vysílání se stalo ještě dostupnější. Nepotřebujete speciální znalosti a vybavení pro nastavení on-line vysílání. Jednoduše nainstalujte program, zapněte fotoaparát a spusťte program.

Chcete-li organizovat a publikovat nahrané události, živé vysílání a webové semináře, můžete použít firemní server. Takže budete mít jistotu bezpečnosti materiálů, které patří společnosti, a vaši zaměstnanci se nemusí starat o to, kolik přenosů spotřebovává vysílání.

První regionální veřejná televize

Nový video portál s vestavěným online televizním kanálem Zahar TV. Internet TV Zakhar TV - politická realita - tribuna pro komunikaci vládních úředníků s občany Ulyanovska a regionu. Na místě v reálném čase je možné sledovat práci politiků oblasti a také klást zajímavé otázky.

V novém interaktivním formátu již byly implementovány obvyklé sociální projekty: slušný telefon, veřejná recepce. Nyní pracují ve formátu videa: reklamní stánku, kde každý může napsat aktuální zprávu o aktuálním tématu a příjmu videa, kde můžete autorům nechat video zprávu.

Jak vytvořit internetovou televizi a provést živé vysílání

Kdo je pro iTeleradio užitečný? Mezi uživateli platformy:

 • Obchodní sítě, značky, podniky různých sfér činnosti.
 • Na základě platformy je snadné vytvořit firemní internetový kanál a vysílat video na obrazovkách ve všech obchodech sítě.
 • Tvůrci vzdělávacích materiálů, majitelé jedinečného obsahu.
 • Díky platformě iTeleradio je snadné uspořádat informace a zpřístupnit je uživatelům. Příznivé způsoby zpeněžení vám umožní získat zisk pro vaši práci.
 • Televizní a rozhlasové společnosti, zpravodajské portály, úřady.
  Pokud již máte vlastní webové stránky, pomůže vám tuto službu doplnit. V posledních letech lidé aktivně odmítají sledovat normální televizi. Internetová televize jej nakonec nahradí a efektivní služby přenosu informací pomohou v budoucnu neztratit publikum.

Výhody internetové TV služby iTeleradio

Zajistěte si své vlastní živé vysílání snadno teď! K tomu je postačující použít instrukce krok za krokem.
Rovněž můžete získat podrobné odpovědi na otázky týkající se spuštění internetové televize tím, že nás kontaktujete.

Jak vytvořit kanál na YouTube: podrobné pokyny a analýza hlavních nastavení

Dobrý den, kluci. Mimo okna je léto v plném proudu, nejsme odděleni od práce (je to skvělé, když si ji můžete vzít s sebou), plánujeme novou cestu a 2 rafty s přáteli v naší rodné oblasti Permu.

V předchozím článku jsme diskutovali o krocích, jimiž byste mohli začít svůj kanál, a dnes budeme přímo vytvářet kanál pro Youtube a poté jej nastavovat.

Okamžitě vám vysvětlím, že bez účtu Google nemůžete vytvořit kanál na YouTube. Pokud jste dříve zaregistrovali a vytvořili v Google jediný účet, musíte se k němu přihlásit, abyste vytvořili svůj vlastní kanál. V takovém případě můžete přeskočit pokyny pro vytvoření nového účtu a přejít do části "Jak vytvořit kanál v YouTube" článku.

No, kdo je docela začátečník, začneme rovnání.

Jak vytvořit nový účet v Google

Krok 1

Přejděte na www.youtube.com a klikněte na modré tlačítko "Přihlásit se" v pravém rohu.

Krok 2

V otevřeném přihlašovacím okně klikněte na "Vytvořit účet".

Krok 3

Vyplníme standardní dotazník, všechny potřebné údaje pro vytvoření nového profilu.

V dotazníku můžete použít svou e-mailovou adresu, nemusíte vytvářet novou v Gmail.com. Na mne se například účet vytváří na mém mailu v e-mailu.

Telefonní číslo může být také prázdné, ale v budoucnu, aby byly k dispozici všechny funkce (oficiální pobočky, zpeněžení atd.), Youtube vás požádá o zadání a potvrzení čísla. Takže je lepší použít své číslo hned.

Doporučuji také, aby po vytvoření účtu provedli dvojité ověření prostřednictvím SMS, nikdo se do profilu nemůže dostat se všemi službami Google, včetně YouTube.

Krok 4

Klikněte na tlačítko "Další" a potvrďte, že souhlasíte se všemi pravidly Youtube. Vše, nový účet byl vytvořen, můžete si vytvořit vlastní kanál.

Jak vytvořit kanál na YouTube

Vytváření kanálu je ještě jednodušší.

Krok 1

Vraťte se na www.youtube.com, v levém sloupci klikněte na kartu "My Channel" a budete mít okno pro vytvoření nového kanálu nebo jít do Nastavení YouTube.

A na kartě s prvními nastaveními klikněte na tlačítko "Vytvořit kanál", máte dvě tlačítka.

Krok 2

Zobrazí se okno, ve kterém chcete psát, co bude váš kanál nazýván.

Zde jsou 3 možnosti, jak pojmenovat kanál:

 1. Pokud je soukromý kanál, zanechte své jméno a příjmení.
 2. Kanál můžete volat název projektu.
 3. Upřesněte cílový vyhledávací dotaz. Řekl jsem o tom v článku o tom, jak vybrat téma mého kanálu (odkaz bude později).

V každém případě můžete později změnit název kanálu.

Všechno! Gratulujeme! Na YouTube jste vytvořili zcela prázdný nový kanál. Nyní budu uvažovat o vytvoření druhého kanálu a hlavních nastavení účtu av následujících článcích nastavíme samotný kanál (vzhled, optimalizace, návrh atd.).

Jak vytvořit druhý kanál

V jednom účtu Google můžete vytvořit více kanálů. Chcete-li to provést, přejděte zpět do Nastavení YouTube.

U tlačítka "Napište všechny kanály nebo vytvořte nový kanál" uvidíte tlačítko "Vytvořit kanál".

Dále je standardní postup pro vytvoření nového kanálu.

Zvažte nastavení účtu, které potřebujete

Kdo vytvořil nový účet v Google, podívejme se na nastavení účtu, nezaměňujte je nastavením všech funkcí samotného kanálu. Konfigurace samotného kanálu, jak jsem již uvedl, bude později, vše v pořádku, takže nebudete matou.

Takže jdeme znovu sem, kam jste stiskli tlačítko "Vytvořit kanál".

Vlevo jsou záložky nastavení.

Obecné informace

V této části můžete v budoucnu změnit název kanálu, heslo, zobrazit všechny kanály a vytvořit nový kanál.

Klepnutím na tlačítko "Upřesnit" se otevře funkce, pomocí kterých můžete:

 1. Nastavte adresy URL kanálů. (Například: https://www.youtube.com/c/VasiliyBlinovBlog).
 2. Propojte kanál se stránkou v Google Plus.
 3. Zobrazte stránky, které mají přístup k vašemu účtu.
 4. Smazat kanál.

Pouze z nějakého důvodu mám krátký odkaz na kanál nefunguje, já půjdu psát těm. podporu.

Propojené účty

Na druhé záložce nastavení můžete kanál propojit se stránkou na Twitteru a při nahrávání nových videí do mikroblogování Twitteru se automaticky zobrazí zpráva o přidaném videu. Protože používám mé ruce k publikování zpráv o video výstupu v sociálních sítích, tato funkce je pro mne zakázána.

Důvěrnost

Zde můžete nastavit, co se vaše předvolby zobrazí uživatelům a předplatitelům. Můžete se skrýt, která videa se vám líbí, o koho se přihlašujete a jaké videa jste nahráli.

Chcete-li například, aby se od odběratelů nezobrazovalo video z části v zprávách, můžete jej skrýt. Skrývám například pokyny pro začátečníky.

Oznámení

Upozornění jsou zprávy o kanálu, který přichází k vašemu e-mailu. Například, když se někdo přihlásí k danému kanálu nebo zanechá komentář pod videem, obdržíte dopis. Aby nedošlo k vyplnění poštovní schránky takovým odpadem, můžete vypnout nepotřebná upozornění.

Ostatní 2 karty: přehrávání a připojené televizory nelze zobrazit.

Co dělat dál?

Můžeme říci, že jsme udělali první velký krok - vytvořili jsme vlastní kanál pro Yutoub. Co bude dál? Dále budeme krok za krokem naladit svůj kanál, budeme studovat otázky:

Kompletní seznam otázek a odpovědí naleznete v mé příručce YouTube.

Telefonujte na YouTube

V chatu můžete přímo položit jakoukoli otázku o YouTube a vývoji vašeho kanálu. Najděte také správce, který vám pomůže nastavit všechno a propagovat videa.

To je vše pro dnešek. Blahopřeji vám k vytvoření vašeho kanálu na Youtube. Doufám, že to vážně začnete a já vám v tom pomůžu. Pokud máte nějaké dotazy, požádejte je v komentářích a přejděte k dalšímu článku.

Jak vytvořit domácí televizní kanál doma

Když jsem byl ještě ve škole, přišel jsem s přezdívkou pro sebe sTs. Jelikož jsem měl rád úpravu videa, nejprve to byla zkratka pro požadovaný vlastní televizní kanál ( Sklidný Tvzestup Studio). Později jsem ji začal používat všude a s příchodem internetu hobby zmizelo. Ale touha zpřístupnit váš kanál) Nechť je malý a vysílá se pouze na 3 domácích televizorech - to je skvělá alternativa k ethernetům.

Úkol: k síle 1 počítač - server vysílá nepřetržitě přesně to, co chci, aniž by zasahoval do ostatních kanálů (i když já osobně udělat, je téměř nemají dávat pozor na divoké dibilizatsii a nepotřebnosti hoven tam, že přehlídky).

Zde je schéma:

Okamžitě si udělejte rezervaci - po prozkoumání bezplatných balíčků satelitní TV pro sebe jsem nenašel nic zajímavého a já neplatím za to, co prakticky nepoužívám - je to hloupé. (Internet - vynikající vynikající čas procházení nahrazení).

Zde je schéma požadovaného televizního vysílání:

Žádné náklady. Všichni s výjimkou zástrčky byl doma. Rádiová myš právě teď, ale určitě to někdo najde.

Pro vlastní televizní vysílání potřebujete:

- převodník počítačového signálu ve vysokofrekvenčním (na anténním vstupu televizoru)

- kabel na anténu na střeše (75 ohmů)

- bezdrátová myš (s výhodou pro korekci translace bez opuštění těla)

Zde je slovo o tom, jak se mé video přenáší:

jednoduchá grafická karta s konektorem S-Video nativní adaptér do tulipán - adaptér tulipán - Scart (+2 zvuku vodiče se zvukem přes konektor 3,5 mm) - VCR sony - výstup z magnetofonu je připojen anténní kabel přímo s anténou na střeše - od antény jako dříve rozdělovač na Televizory.

Trik - anténní kabel dává megapoints na všechny dráty, tak jsem celý kabel stíněl fólií z grafické karty a až k vidic. Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější schéma připojení. Převodníky VGA - tyulyupan v nebyl nalezen, a ty, které byly použity k ceně od $ 35 Stačí si koupit grafickou kartu s přístupem k televizoru, pokud vaše takový no a připojit jej k volnému portu na základní desce.

Koupil bezdrátová myš s poloměrem působení 15 m na přímce (frekvence 2,4 Hz)

To nestačilo a já zvýšil rozsah bezdrátové myši takže začala pracovat stěnou skrz místnost.

Výhody:

- není nutné vytáhnout vodiče ke každému televizoru samostatně

- Kanál sTs je mezi jinými a přepíná se dálkovým ovladačem

Nevýhody:

- Rozsah myši může být nedostatečný i po jeho zvětšení prodloužením antény na přijímači

Vytvořte televizor

Supermarkety pro distribuci video produktů, pro každou chuť, temperament a kabelku. Uživatelé zde kupují filmy nebo je sledují zdarma, přestože se podívají na reklamu, za kterou inzerenti platí, výtěžek jde do vývoje webu a placení poplatků právním nositelům práv. Držitelé práv mohou zdarma zveřejnit kterékoli z jejich videí a obdržet zájem o jejich komerční využití. Příjem nositelů práv se vytváří několika způsoby:

 1. Pokud uživatel nemá žádné peníze, Může sledovat zcela zdarma jakékoliv video uvedené na webu zdarma. pro tyto uživatele bude autorský poplatek hradit inzerent. Před každým filmem a na konci, stejně jako každých 20 minut filmu, se uživatel dívá na reklamy, které nelze rolovat. - 15% nákladů na reklamu - obdrží držitel práv.

 • Pro uživatele, který je připraven k nákupu, náš supermarket může nabídnout možnost stáhnout jakékoliv z prezentovaných videí za peníze. Současně se majiteli práv odečte nejméně 15% nákladů na video (pokud držitel autorských práv ponechal cenu za video tak, jak byl jeho systém nainstalován - tedy za cenu provozu). Pokud si držitel práv stanovil cenu podle svého porozumění, připočítá se na ni celé pojistné.

  • Příklad 1: Držitel autorských práv nahrál celý film 2 hodiny - 1 GB. Systém za ni nastaví cenu - 2 cu. Při jeho prodeji obdrží držitel autorských práv 30 centů.

 • Příklad 2: Majitel autorských práv nahrál tentýž celovečerní film 2 hodiny - 1 GB. Systém za ni nastaví cenu - 2 cu. + držitel autorských práv uvedl, že cena za tento film by měla být 6 cu. - v tomto případě držitel autorských práv obdrží při prodeji tohoto filmu 30 centů + 4 cu t.j. ne 15%, ale 71%, zatímco právo na výběr ceny zůstává pro držitele práv.

 • Příklad 3: Majitel autorských práv nahrál tentýž celovečerní film 2 hodiny - 1 GB. Systém za ni nastaví cenu - 2 cu. + držitel autorských práv uvedl, že cena za film by měla být 500 cu. - v tomto případě obdrží držitel autorských práv při prodeji tohoto filmu 30 centů + 498 ks. - to je 99,66%. Tento prodej je možný. Pokud například jako provozovatel jste odstranili nějaký exkluzivní video materiál a v komentářích uvedete, že toto video je prodáváno s právy pro zpracování a použití v klipech, programech, filmech a dalších osobách. a také pro vysílání v televizi (například).

 • Prohlížení předplatného. Uživatel může sledovat neomezený počet filmů přímo z webu, aniž by je stahoval a bez reklam, ale při placení předplatného. To je vhodné jak pro uživatele, kteří nechtějí sledovat inzerci, tak pro držitele autorských práv, jejichž obsah nepřijímá inzerenty. V takovém případě držitelé práv obdrží 15% předplatného uživatele, rozděleno na veškerý obsah, který uživatel za měsíc zobrazil, podle doby, kterou si odnesl.

  Příklad: Uživatel A koupil předplatné za 300 rublů a za měsíc sledoval 100 filmů ze 100 různých držitelů autorských práv. 15% 300 rublů. - 45 p. - pro 100 filmů - každý držitel práv v tomto případě bude připsán na 45 kopek. 1 000 000 uživatelů, kteří si prohlíželi 100 filmů, obdrží každý držitel autorských práv za 45 kopecks - celkem 450 000 rublů. všichni.

 • Jak vytvořit TV kanál


  Mekhdyat Khayretdinov
  Technický ředitel STC "Zvezda"

  Jak je známo, střed vlastního televizního kanálu „hvězdy“ z ministerstva obrany, a v generované v budově byvgiey Vojenské akademie financí v Moskvě Prospect Mira, byl propuštěn 20. února 2007 v režimu zkušební vysílání. S žádostí o další informace o tomto televizním centru, historii jeho vzniku a vývojových vyhlídkách jsme požádali technického ředitele Národní televizní společnosti "Zvezda" Mehdiat Haydetdinov

  M. Khayretdinov: Moje účast na tvorbě technické základny televizního a rozhlasového centra mediální skupiny Zvezda začala ještě předtím, než jsem se stala zaměstnancem televizního kanálu na plný úvazek.

  Na jaře 2004, nové vedení ústředního televizního a rozhlasového studia ruského ministerstva obrany (MO TSTRS RF) mě pozval jako odborníka k účasti ve výběrovém řízení na dodávku televizního vysílače na 57. frekvenci TV kanálu.

  Licence na právo vysílat na tomto kanálu UHF byla již v soutěži vyhrána CDRC a jeho platnost vypršela v březnu 2005.

  Museli jsme si spěchat s začátkem vysílání, ale za tímto účelem nebylo získání jednoho vysílače dost. Bylo naléhavě nutné zřídit dočasné vysílací zařízení a vysílání signálu do televizní věže a také paralelně rozhodnout o vytvoření vlastního televizního centra.

  Jak víte, vytvoření televizní stanice vyžaduje systémové řešení Zároveň řadu technických a technologických trendů. To, především design a konstrukce obecných technických systémů. Vytvářet spolehlivý a bezproblémový chod komplexního energetického systému s ohledem na výkonovou rezervu pro její rozvoj a schopnost poskytovat Telecentre provoz i v případě zásahu vyšší moci - je to totéž jako vytvářet pevný základ v konstrukci budovy. To také by mělo zahrnovat ochrannou a technologickou zem. Moderní televizní stanice by měly být také vybaven automatickým požární plyn hlavních konstrukčních prvků komplexu (server, master kontroly, kazety a elektronické archivace, atd.) A mají požárního poplachu technických pracovníků služeb a kolektivních jednotek v celé budově. Kteří nejsou schopni pracovat jako server, centrální hardware, počítače, přepínání a jiná elektronická zařízení bez systému klimatizace, a práci obsluhujícího personálu -bez HVAC systému v hardwaru. Museli jsme se přizpůsobit budovu televizní stanice (který dosud nebyl stanoven, jaký to bude mít budovu) pro uložení televizních a rozhlasových komplexy, zejména k zajištění tohoto stavu, za předpokladu, regulační požadavky na akustiku a ochrana proti vnějším hluku studiových pavilony a hardware.

  Zvláštní výzvou je vytvoření vnějších vlákny optických linek k doručování televizních a rozhlasových programů pro vysílání v Moskvě televizního a rozhlasového vysílání vysílačů, jakož i provozovateli transpondéru satelitu vysílání v ruských regionech.

  Aby však bylo možné přijímat programy z ruských a zahraničních zpravodajských agentur a televizních kanálů (bez níž nemůže být provozován News Service) bylo vybudovat anténní pole na střeše a nastavit několik satelitních stanic (antény). To znamená, že bylo nutné vyvinout technickou úlohu, jak vytvořit nejen telekomunikační technický komplex, ale také úkol pro výše uvedené inženýrské systémy, včetně souboru telekomunikací a komunikací.

  Brzy jsem byl pozván, abych vedl práci na vytvoření tohoto televizního centra. Dodávané Ministerstvo obrany zadání požadovaných v krátké době ke stanovení dodávky potřebného vybavení a zařízení inženýrských sítí technologických k vysílání jeden kanál do Moskvy od vysílače k ​​Ostankino televizní věž a čtyři kanály pro vysílání přes satelit po celém Rusku s posunem časových pásem.

  Vzhledem k tomu, že vysílací licence MDCS obsahovala povinný požadavek na obsah s více žánry, včetně vysílání informací, bylo nutné vytvořit soubor zpravodajské produkce integrované do pětikanálového vysílacího komplexu.

  Požadavky ministerstva obrany se tak odrazily na vytvoření moderního digitálního automatizovaného televizního a rozhlasového centra pro vícekanálové vysílání. A rozpočtové financování tohoto komplexního projektu bylo rozděleno na několik let a umožnilo pouze postupný vývoj. Všechny fáze provozu - od výběru systémového integrátora pro rozvoj projektové dokumentace pro tyto oblasti dodávat potřebné technologické a inženýrské vybavení - byly provedeny na základě otevřeného výběrového řízení na základě zadání (TOR) a specifikacích zařízení.

  Pochopil jsem, že výsledek projektu do značné míry závisí na profesionálním týmu a optimálním výběru systémového integrátora. Nový tým zahrnoval vysoce profesionální specialisty, dokázané v týmové práci, Dmitrij Zhuravlev, Sayar Azizov, Vladimir Stukalov.

  Samozřejmě bylo zapotřebí začít s tvorbou obecných inženýrských systémů celé budovy a zejména s televizními komplexy. Organizace těchto prací byla svěřena Správy bydlení a údržby moskevského ministerstva obrany.

  Vývoj TZ pro tyto směry, počínaje napájecím systémem, byl veden hlavním energetickým inženýrem V. Stukalovem.

  V. Štukalov, vedoucí energetický inženýr STC "Zvezda": Stanoveny na základě napájecího systému TOR generálním projektantem OOO „Monolitstroi“ tv-rozhlasové vyhovuje požadavkům první kategorie (zvláštní skupina), a spolehlivost umožňuje bezproblémový provoz (dokonce se ztrátou elektřiny v soustavě Mosenergo).

  Engineering komplex se skládá z rozvodny s kapacitou 833.9 kW a hlavního rozvaděče (hlavní rozváděče) pro celé budovy a dvou nepřerušitelných napájecích systémů (každý systém je 250 kW) a dieselový generátor s 550 kW. Přechod na napájecí zdroj z dieselového generátoru probíhá automaticky.

  Komplex napájení zahrnuje automatizovaný dispečerský systém, který je softwarovým a hardwarovým komplexem určeným pro monitorování, monitorování a zobrazování stavu hlavních spínacích zařízení na obrazovce počítače ze všech objektů obsažených ve vysílacím komplexu.

  Systém provádí dálkové ovládání elektrickým ovládáním, nepřerušitelné záložní zdroje energie a dieselagregát, sbírat zařízení odečty elektřiny, kontrolu kvality elektrické energie, regulace teploty v klimatizačních a větracích systémů, požární signalizace. Takto postavený systém umožňuje zabránit mimořádným událostem.

  M. Khayretdinov: Volba systémového integrátoru nebyla jednoduchým úkolem. Požadavky na integrátora byly způsobeny nejen jeho zkušenostmi na televizním trhu a počtem moderních komplexů, které vytvořil, ale i jeho ochotou zapadnout do těsného finančního rámce. Současně bylo důležité, aby integrátor nejen navrhoval a instaloval komplex, ale také zajistil spolehlivou servisní podporu v záruční a pozáruční době provozu komplexu. K tomu musí mít vyškolení certifikovaní specialisté v celé řadě zařízení a softwaru, počínaje automatizačním systémem.

  Proto je výběr integrátora podmíněn také automatizačním systémem, který zastupuje v Rusku. V první fázi jsme museli zvolit spolehlivý automatizační systém, jeden pro celý vysílací a produkční komplex mediální skupiny Zvezda. Pořádali jsme mnoho setkání se známými integrátory v Moskvě a měli možnost seznámit se s řešeními, která navrhli pro automatizaci televizní produkce a vysílání. Na podzim roku 2004 jsme se na výstavě v Amsterdamu znovu setkali s vývojáři navržených řešení. Je důležité, aby při výběru automatizační systém od odborníků naší společnosti měli možnost dozvědět se o novém vývoji nejen v kabině, ale také vidět, jak nový systém pracuje na vysílací kanál v Amsterdamu, kde jsme byli, znázorněné na řízení letového pokoj, ze kterého šel vysílání na pět kanálů. Během jednání s generálním ředitelem společnosti-vývojář automatizaci pana Elgie Meyerom nám bylo řečeno, že vybudování nové federální kanálu v Rusku, která vyžaduje spolehlivý systém automatizace. Na jeho doporučení jsme navštívili polský zpravodajský kanál ve Varšavě, kde byl nedávno instalován stejný automatizační systém. Zůstali jsme na tomto kanálu po celý den a ujistili jsme se, že systém funguje neustále. Nakonec jsme se rozhodli, že existují důvody pro riziko, protože systém je relativně nový, ale toto riziko je minimální. Proto byl vybrán automatizační systém s optimálním poměrem cena / kvalita. To je v Rusku reprezentováno společností Vidau Systems.

  Spolu s procesu výběru automatizačních systémů (spolu s „Tehnobars-telekomunikace-ných“) návrh rozvětvený infrastruktury komunikační optické vlákno linie (FOL), která by umožnila kanálu „hvězdy“, a to nejen výměnu digitálních datových proudů s jinými předměty, ale a vytvořit globální síť pro dálkové sledování, řízení a správu koncových zařízení v terénu. Myšlenka na vytvoření tohoto komplexu patří šéfovi telekomunikačních a informačních technologií Sayar Azizov.

  S. Azizov, vedoucí oddělení telekomunikačních a informačních technologií STC "Zvezda": Samotná myšlenka byla, že centrální spojovací uzel, který vytekl z optických vláken linka s technologických objektů, byl identifikován v budově televize a rozhlasu v přepínání hardwarové externích linek (AKVL). Jako vysílací standard byl definován digitální rozhraní SDI s vestavěným zvukem a interním formátem video souborů DV25. Bylo rozhodnuto použít různé konvertory poslední generace pro konverzi signálu SDI na optický signál a naopak. Toto zařízení podporuje více standardů, včetně: SMPTE259M od 143 do 360 Mbit / s, a také další standardy SMPTE305M (SDTI), SMPTE310 (194 Mbit / s), SMPTE344M (540 Mbit / s), včetně podpory proudění s kompresním DVB -ASI (270 Mb / s). Přítomnost Vesta Link monitorování a ovládací panel umožňuje použití síťového protokolu SNMP, vzdálený přenos dat stavu převodníky na druhém konci do centrálního spojovacího uzlu, av AKVL NMS Správce programů (Network Management System), zobrazí přijatá data v grafické podobě na monitoru. Proto provozovatel technického hardwaru AKVL obdrží veškeré informace o provozuschopnosti koncových zařízení a může rychle rozhodnout o nahrazení chybných modelů. Globální monitorovací a řídicí systém je implementován protokolem IP založeným na inteligentních přepínačích nejnovějších modelů.

  Je třeba poznamenat, že náš televizní kanál je jediný kanál, který vysílá signál do televizní věže v digitálním formátu SDI s vestavěným zvukem. Jednou z důležitých výhod vytvořené rozsáhlé sítě optických vláken je možnost realizovat na jejím základě globální strukturovanou kabelovou síť (SCS) počítačových a telefonních platforem celého holdingového média. Síťové zařízení instalované v jádře sítě je modulární, využívá neblokující architekturu a podporu směrování na 3. a 4. vrstvě interního modelu (OSI). Globální systém SCS pokrývá 3 objekty společnosti, propojené pomocí IP kanálů.

  M. Khayretdinov: Taková infrastruktura umožňuje vytvářet jedno bezpečné centrum, které je mimořádně důležité pro zajištění nepřerušeného televizního a rozhlasového vysílání a dalších úkolů mediální skupiny.

  Volba technologického komplexu vysílací struktuře, její obvod na bázi bezpečnosti a optimální pracovní podmínky pro správu programové plánování a řízení vysílání mnoho řešení médií byly navrženy k hlavě služby televizního vysílání Dmitrij Zhuravlev.

  D. Zhuravlev, vedoucí televizního vysílání NTK "Zvezda": Celý technologický proces je optimalizován pomocí principů digitálního vysílání.

  Vícekanálový pozemský hardware je postaven na základě vysílání serverů. Jako struktura pro budování vysílacích serverů je vybrán režim s úplným zrcadlením video serverů. zařízení a software se na ruském trhu osvědčil jako spolehlivý, multifunkční a také snadno škálovatelný, který splňuje moderní požadavky. Systém vysílacích video serverů s lokálními diskovými poli je konstruován podle schématu duplikace vzduchových kanálů. Tato schéma zajišťuje 100% redundanci jednoho z hlavních uzlů vysílacího komplexu.

  Všechny programové signály generované v komplexním i externím signálu jsou zapnuty na video matici s konfigurací 128x128 a jsou vysílány podle seznamu playlistů. V současné době dochází k ukončení testů modulu, které zajišťují export playlistů v automatickém režimu do systému automatizace vysílání ze softwarového komplexu, který je využíván při správě programů televizního kanálu Zvezda pro plánování médií. V druhé fázi budeme rozvíjet technologii post-etherického zpracování letenek.

  Všechny požadované video informace, a to: zdrojové signály softwaru, tituly, logo, program, čas atd. je zobrazen na třech 61-palcových plazmových panelech. Jakákoliv aktuální konfigurace systému monitorování vícesvazky, tj. simultánní multi-window zobrazení různých zdrojů na plazmovém panelu, mohou být okamžitě změněny odborníky pracujícími na vzduchu v souladu s požadovanými úkoly. Umožňuje vytvářet potřebný počet virtuálních monitorů na třech plazmových panelech, stejně jako umístění a velikost těchto monitorů.

  Veškeré videoprogramy (s výjimkou živých vysílání) spadají do komplexu pro zpracování pomocí multiformátové hardwarové digitalizace od hráčů ve formátu IMX.

  Digitalizace video programů, a záznam vnější signální vedení je celková diskové pole, který je integrován do společné informační oblasti a tvoří úložný jeden disk SAN architektura komplex. Komplexní automatizační systém umožňuje automatické kopírování souborů ze společného diskové pole do místních polí vysílacích serverů. Obecné diskové pole je postaveno na základě zařízení Xserve RAID.

  Pro správu programů spolu s předběžnou přípravou hardwaru poskytuje komplexní hardware také nelineární editaci, grafiku, zvuk a úpravu zvukových záznamů. To vám umožní rychle vytvořit oznámení programu a interprogramové klipy.

  M. Khayretdinov: Chci poznamenat, že k dnešnímu dni, TC „Star“ -první kanál v Rusku, jehož stavba byla ve všech klíčových součástí komplexu nejpoužívanějších řešení založených na platformě Apple. S ohledem na vysoké požadavky na výkon na pozadí omezené finanční prostředky, je tato platforma je optimální, protože umožňuje dosáhnout maximální funkčnost a flexibilitu s vysokou spolehlivostí, s vyloučením konverzi formátů digitalizovaných zdrojový materiál k vytvoření finální program a vydává ho do vzduchu.

  Je třeba poznamenat, že na ruském trhu s televizními technologiemi se řešení společnosti Apple značně rozšířily i po dalších platformách. Pokud si pamatujeme historii volby této platformy u nás, bylo to velmi obtížné. Rozhodli jsme se otestovat v aktuálním televizním komplexu CDRC MO RF. Jednalo se o malé 30metrové studio - několik analogových hardwarových lineárních editačních a hardwarových nelineárních úprav založených na softwaru, který nelze upgradovat. Toto studio sloužilo jako postprodukce, vojenské programy byly vytvořeny pro jiné kanály, ale technická kvalita těchto programů zbyla hodně být žádoucí. Okamžitě jsme využili tuto platformu k výběru formátu a platformy budoucího kanálu. Začali jsme dvěma hardwarovými nelineárními úpravami s programem Final Cut Pro. V roce 2004 v Moskvě tento program znal jen málo lidí. První věc, kterou jsme čelili, byla vážná konfrontace redaktorů, protože oni mohli pracovat pouze na platformě PC. Ale ve stejné době, mnoho velkých nahrávacích společností již pracoval na platformě Apple, a zkušenosti ukázaly, že platforma je spolehlivý, snadno ovladatelný a je dobrým nástrojem pro kreativní profesionály, a proto je otázka jen překonat psychologickou bariéru. A za 2-3 měsíce redaktoři uvedli, že mají zcela nové příležitosti k řešení svých tvůrčích problémů, o kterých ještě předtím nevěděli. Osvědčená řešení lokálně na dvou montážních závodů, jsme ještě přidal k nim a montáž zvuk a po dobu šesti měsíců, aby se instalace a vyhodnocování materiálu na této platformě. Volba konečného řešení nového televizního a technického komplexu byla provedena na základě pozitivních výsledků testování této platformy v praxi u STRC.

  Od té doby řada významných společností (Sony, Panasonic, Omneon, SeaChange, Thomson atd.) Oznámila kompatibilitu s řešeními založenými na platformě Apple. To opět potvrzuje, že naše volba, která byla provedena přesně v roce 2004, se ukázala jako správná.

  Součástí komplexu je i jednotný úložný systém včetně diskového pole jako rychlý přístup na základě XRAID (40TV) a robotické archivu (10RV), kombinované do jednoho úložného prostoru. Použití robotického elektronického archivu je také charakteristickým znakem našeho komplexu. Je to velmi důležitá složka pro zpravodajství. Zkušenosti s použitím předchozí verze podobného archivu v Rusku jsou pouze na kanálu TVC. A taková zkušenost s elektronickým archivem byla vedoucí informačního centra TC „hvězda“ Vasilij Filippov, mě pozval z televize TVC.

  V. Filippov, vedoucí informačního komplexu STC "Zvezda": Obvykle je archiv v televizních společnostech video knižnice a je to jako kdyby kromě výrobních procesů a životů žil svůj život, komunikoval s okolním světem získáním žádostí o nalezení správných materiálů. Po obdržení požadavku vyhledá odborník na videoklipy databázi (nejčastěji neúplnou nebo špatně katalogizovanou) potřebný materiál, pak jde do úložiště, najde potřebnou kazetu a uvede do provozu. Aby se archivace stala součástí komplexu v reálném čase, bylo nutné použít robotickou (někdy nazvanou "inteligentní") knihovnu mediálních dat.

  Spolehlivost archivu není jen nezbytným předpokladem - bez tohoto, archív ztratí svůj význam. Vše, co se v archivu "tvoří", by za žádných okolností nemělo být ztraceno.

  Tento systém, vytvořený na kanálu, je tento: Kromě ukládání dat, že umožňuje automaticky vytvořit své výhrady v pozadí, což je neméně důležité, aniž by byla ohrožena produktivitu a výkon.

  Také je třeba si uvědomit jednoduchost služby. Architektura konstrukce systému a organizace vstupních a výstupních rozhraní umožňuje, aby archiv byl přímo součástí prostředí SAN a aby získal kontrolu z automatizace, která se používá v našem komplexu.

  M. Khayretdinov: Další zajímavé řešení je v našem zpravodajském komplexu, který si zaslouží pozornost. Toto je virtuální studio. Typicky Výhodou virtuálních studií zahrnují snížení výrobních nákladů dekorací a mnohem více příležitostí pro tvůrčí týmy a zápory na nutnost připravit komplexní virtuální sety. V tomto případě je výběr virtuálního studia byl plně při vědomí, a to nejen s ohledem na výše uvedené, ale také vzhledem k tomu, že velikost našich malých studií (70 sq. M), a umístěte ho v krajině několik verzí programů, spolu s příslušným speciálním osvětlením, je nemožné.

  Před několika lety, kdy virtuální studia byly stále novinkou, mnohé televizní společnosti začaly pomocí těchto roztoků jako módní prohlášení a pak se potýkají s problémem komplikované instalace přesné sledovací systémy, stejně jako specializované a „zavřeno“ software pro přípravu virtuálních sad. To znamená, že místo toho, notoricky známý ekonomika získala velkou bolest hlavy v krajině a dodatečné náklady, když uděláte nějaké, i ty drobné změny v konfiguraci ateliéru.

  Při výběru virtuálního studia jsme se tedy pokusili vzít v úvahu všechny výše uvedené problémy. Informace získané od kolegů (při návštěvě kanálu ve Francii), které měly skutečné zkušenosti s takovými systémy, byly objektivní a pomohly správné volbě.

  V naší verzi se používá 5 robotických kamer, v nichž je snadné programovat standardní pohyby a polohy bodů střelby, což velmi usnadňuje práci režiséra.

  Software ve studiu umožňuje importovat trojrozměrné scény připravené v různých aplikacích předních společností k vývoji softwaru pro 3D modelování, poskytující skutečně neomezené možnosti kreativity a snižování nákladů na jejich výrobu.

  Studio bylo již uvedeno do provozu a naši specialisté jsou zcela spokojeni s jeho schopnostmi. Obraz na produkci studia je velmi realistický a mnozí, kterým jsme ukázali studio v akci, byli velmi ohromeni.

  V něm je dnes napsán týdenní program "Sloužím Rusku". Filmová posádka tohoto programu se již podařilo zhodnotit všechny výhody a důstojnosti virtuálního studia pro řešení kreativních problémů.

  Abych to shrnul, chtěl bych upozornit na důležitý aspekt, který vzniká při uvedení nového komplexu do provozu - to je období zkušebního vysílání. V této fázi je třeba identifikovat všechny překážky v softwarovém a hardwarovém komplexu. Jak víme, křivka selhání v počáteční fázi provozu jakéhokoli zařízení prudce stoupá; ale kvůli profesionalitě zaměstnanců lze identifikovat chyby v továrně a náhodné chyby během instalace. Ale dnes je to mezera, kterou jsme vytvořili: bohužel jsme zahájili testovací vysílání s velmi malým počtem zaměstnanců. Musíme provozovat tento komplex nepřetržitě s maximálním zatížením, protože teprve poté dokážeme získat úplný obraz o poruchách a přijmout opatření k jejich odstranění. Jsem si však jistý, že vysoká profesionalita zaměstnanců kanálu bude nahradit ztracený čas.

  V současné době probíhá práce na druhém stupni rozvoje televizních a rozhlasových center Zvezda a již byl vyvinut TOR pro příští otevřené výběrové řízení na dodávku zařízení. Poskytuje vytvoření 300metrového postprodukčního studia. Vytvoří programy, jako jsou talk show s možností pracovat ve vzduchu, například pro vysílání ranního kanálu. Přítomnost postprodukčního studia samozřejmě zahrnuje vytvoření celé infrastruktury, zejména hardware serveru, dabování hardwaru, nelineární editační stanice apod. Před příchodem zařízení do budovy probíhají stavební práce a instalace speciálních inženýrských systémů. Velké množství práce je třeba udělat pro vytvoření strukturované kabelové sítě pro celou budovu pro počítačové sítě a telefonování. Kromě toho je nutné vybavit v suterénu komplexní cestovní novinářské vybavení TLC a všechny související zpravodajské jednotky. Je nutné instalovat, nastavit, spustit komplex rozhlasového vysílání a mnoho dalšího.

  Závěrem chci sdílet jednu úvahu, kterou myslím, velmi důležitá pro všechny tvůrce nových komplexů. Mám na mysli potřebu kontrolovat rozhodnutí nezávislých odborníků jak v návrhu komplexu, při výběru zařízení a ve fázi testování. Chci vyjádřit svou vděčnost Stanisovi Dmitrijevičovi Bunevičovi, který zemřel předčasně; a poděkoval předsedovi výboru Technology HAT Konstantin Zakharovich Kochuashvili, Sergej Ivanovič Nikanorova, Vladimir L. mechanika, Vladimir G. Ma koveeva za jejich připomínky a doporučení nezávislých odborníků. Jejich profesionální názor (od uzavření výběrového výboru pro dodávky zařízení) a návrh odborné znalosti a komplexní technologická televizinno kanálu byly velmi užitečné a pomohly vyhnout se chybám a minimalizovat rizika.

  Dnes můžeme konstatovat, že televizní a rozhlasové centrum Ministerstva obrany Ruské federace vstoupilo do fáze svého plného rozvoje.