Vaše podnikání: jak se stát prodejcem plastových oken

Bohužel, současná situace na trhu plastových oken (a spolu s nimi, dveře, fasády, atd) může být popsán pouze jeden, není moc (napojena) správná věta o tom, kdo opustil cirkus a zbytek souborem. Pod cirkusem v této situaci je třeba pochopit stav průmyslu, kdy investované úsilí odpovídá zisku získanému.

Krátký rozchod do historie. První kovová plastová okna v Rusku se objevily v polovině 90. let a rychlý růst trhu se objevil v polovině roku 2000. Postupně se ziskovost podniku snížila. Pokud v roce 1997 soubor zařízení pro výrobu okenních a dveřních konstrukcí, přinesených z Turecka, bojoval za několik měsíců, potom návratnost výroby - s vhodným přístupem - v roce 2005 činila v průměru 2-3 roky. A kdyby se trh tehdy začal aktivně nasycovat, pak do roku 2015 dosáhlo saturace maximum. Asi 80% soukromého bytového fondu bylo zaskleno, stará dřevěná okna byla nahrazena novými plastovými okny; Nejaktivnějším spotřebitelem, místo individuálních oprav, byla nová konstrukce. A to vše v kontextu skutečnosti, že na poli kovoplastů nefungují jen líní lidé: v roce 2007 byly v Rostovsku otevřeny nejméně tři letní měsíce, z nichž nejméně 30 nových kovoplastů bylo otevřeno. Další otázkou je, jak rychle museli ukončit svou činnost. Více než rok trvalo několik. A není to krize, která se vytratila. Vina za to je široce rozšířený pohled, že můžete vydělat velké a rychlé peníze na Windows. Ale, bohužel nebo naštěstí, zlatý věk producentů plastových oken odešel navždy. Vzhledem k mimořádně silné hospodářské soutěži v průmyslu nebyl běžný dumping nestačí; kteří si přejí vydělávat z celkové negramotnosti obyvatelstva, snížily výrobu za tři až čtyři měsíce. Stejných pár, kteří se snažili vyrábět upřímně a podle pravidel, zůstalo poněkud delší - náklady se ukázaly být příliš velké a zisk byl nízký.

Takže se stalo neziskové produkovat. V krizovém roce 2008 je však trh stále, i když pomalu, ale rostoucí. A do roku 2009 (v Moskvě trochu dříve) začal trh dealerů hotových oken rozvíjet v bouřlivé barvě.

Prodejce je podnik, který nevyrábí produkty, ale má možnost úspěšně ho realizovat. Jinými slovy, do konce nuly došlo k poměrně logické diverzifikaci podnikání - rozdělili se výroba a prodej kovoplastových konstrukcí. Proč je to logické? Jen proto, že je nemožné pokrýt vše ve stejnou dobu. Žádný z výrobců automobilů například nedrží vlastní síť prodejců automobilů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Takže v daném případě je prodejcem organizace nebo podnikatel, který jedná jako zprostředkovatel mezi spotřebitelem a výrobcem. V závislosti na podmínkách smlouvy mezi výrobcem a prodejcem může výrobce také pracovat na instalaci konstrukcí. Takže prodejce nese absolutně minimální náklady a vzdává se od technických problémů.

Ve skutečnosti se rozděluje práce. Produkční společnost, která má příležitost přežít pouze v důsledku solidního objemu výroby, hromadí objednávky několika (někdy mluvíme o desítkách) prodejců. Prodejce, který má jeden nebo několik odbytišť a nemá velké výdaje, má schopnost přežít s relativně malým objemem prodeje.

Často se obchodování s obchodními zástupci stává rodinnou záležitostí, když manželka přijímá objednávky v kanceláři, manželka vykonává technickou část práce a tak dále. V tomto případě se podnik stává výrazně ziskovějším. Někteří podnikatelé pracují bezpečně i bez prodejní kanceláře. Počínaje zasklením domů přátel a příbuzných, získávají vlastní doporučení a pověst a tím i rostoucí okruh zákazníků.

V našem případě budeme zvažovat průměrnou verzi takového podniku - s kanceláří a vlastním montážním týmem.

Začneme s potřebnými počátečními investicemi. Pro přepravu hotových konstrukcí budeme potřebovat auto - palubní "GAZel", které budeme nezávisle vybavovat tzv. "Pyramidou" - svislou zastávkou pro přepravované okny. Ojeté auto dnes lze zakoupit za 350 000 rublů. "Pyramid" - ne více než 10 000 rublů. Sada nástrojů pro instalátory - perforátor, dvojice skleněných trysek, šroubovák a jiné mužské radosti - je to asi 70 000 rublů. Vybavte kancelář nábytkem, telefonem a počítačem - 30 000 rublů.

Budete také potřebovat pracovní kapitál, protože v naší průměrné verzi vycházíme ze skutečnosti, že obchodník musí zaplatit 100% nákladů na výrobek až do konečného vypořádání se svým klientem. Výše pracovního kapitálu bude záviset na plánovaném měsíčním příjmu, který vypočítáme níže. Investice do reklamy na začátku etapy, vzhledem k vysoké úrovni hospodářské soutěže v průmyslu, musí být významný: je žádoucí mít alespoň velmi jednoduchý místo (20 000 rublů) a masivní reklamní kampaň v odborném tisku za jeden až dva měsíce těsně před sezoně. V každém městě se nacházejí reklamní týdeníky, které již dávno podporovaly okenní pracovníci; není třeba hledat nové způsoby - ten, kdo chce objednat okno, nejprve otevře toto vydání. Jednorázový výstup v 1/8 řádku v závislosti na městě opustí 10 až 25 tisíc; pro průměrné město jednoho milionu lidí budeme věnovat částku 15 tisíc za emise nebo 60 tisíc rublů za měsíc.

V měsíčních nákladech je třeba vzít v úvahu náklady na pronájem obchodního prostoru - 25 000 rublů, služby a komunikace, pohonné hmoty - 20 000 rublů. Reklama - v následujících měsících je vhodné použít menší modul - 30 000 rublů.

Zaměstnanci organizace a mzdový fond by měli vypadat takto:

Jak se stát prodejcem oken?

Podnikání ve směru výroby a instalace plastových oken se v současné době vyvíjí zvlášť rychle. Přístup k jednání a postoj k němu může být zcela odlišný. Někdo vyrábí plastová okna z cenově dostupných levných materiálů, aniž by měl nějaké speciální odborné dovednosti, ale někdo investuje do tohoto podnikání všechny své prostředky a energii a snaží se, aby jeho podnikání vzkvétalo dlouho a pracovalo jménem majitele. Pro ty, kteří dávají přednost podnikání, jako v druhém případě je tento článek napsán.

K dnešnímu dni existuje mnoho společností, a to jak v zahraničí, tak v naší vlasti, které se zabývají výrobou vysoce kvalitních materiálů (armatury, brýle, profily) pro výrobu okenních konstrukcí. Obchod s okny funguje na úkor dvou skupin: výrobců oken a prodejců. Z článku se dozvíte oba možnosti pro vytváření okenního obchodu:

Prodejce oken

Dealerovská společnost může být naprosto nezávislá obchodní jednotka nebo být pobočkou nebo podřízeným určitým výrobcem. Dále může být prodejce zastoupen jediným podnikatelem, který uzavřel s výrobcem smlouvu o přepravě izolačních skleněných dílů zákazníkům a jejich následné instalaci.

Vezměte prosím na vědomí, že okenní podnikání je sezónní podnikání. Od dubna do října má každý zástupce této sféry konstantní tok objednávek. Ale od listopadu do května počet objednávek je mnohem nižší. Neustálým přijímáním objednávek v průběhu roku jsou pouze ty společnosti, které dlouhodobě poskytují své služby na trhu okenních služeb. Objem objednávek od běžné firmy v mimo sezónu lze snížit o faktor 10.

Jaké otázky je třeba řešit:

Nábor zaměstnanců

Jedním z nejdůležitějších případů při zahájení takové činnosti je výběr kvalifikovaných zaměstnanců. Nejprve budete potřebovat stálý tým instalátorů tří lidí, kteří budou přímo instalovat PVC okna. Na vrcholu sezóny může být potřeba uspořádání druhé brigády. Pokud má společnost status prodejce, nemůžete to udělat bez manažera, který bude zpracovávat zpracování a výpočet objednávek. Další zaměstnance na plný úvazek je měřidlo, jehož hlavním úkolem je cestovat na objekty a měřit okenní otvory. Tuto pozici by měla podnikat osoba vytvořená v této firmě, která bude produkovat absolutně přesné výpočty, neboť kvalita následných instalačních prací bude zcela záviset na přesnosti měření. Můžete také potřebovat služby účetního a řidiče.

Vyhledávání v dopravě

Dále je potřeba vyřešit problém s dopravou, která bude dodávat okenní konstrukce zákazníkům. Skvělou volbou je malý nákladní vůz "Gazelle", který stojí asi 350 tisíc rublů. Trochu strávit bude mít speciální zařízení "pyramid", která se používá k zajištění tak křehké struktury, jako jsou okna s dvojitým zasklením, na zadní straně. Ale všechny materiály a produkty budou vždy bezpečné a zdravé, aby oslovily zákazníky. Pokud se chystáte na výlet, půjdete předem.

Nákup nástrojů

Je třeba se starat o montážní nástroje (elektrická pila, perforátor apod.). Náklady na nástroje domácích výrobců vás bude stát 15-20 tisíc rublů a nástroje zahraničních výrobců budou muset strávit 2-3 krát více. Nejlepší je mít dvě sady nástrojů.

Pronájem kanceláře

Pokud chcete, aby vaše firma byla důstojná a spolehlivá a důvěřovala zákazníkům, nemůžete to udělat bez kancelářského prostoru. Nejlepší je, aby kancelář byla umístěna ve výhodné lokalitě a byla docela velká. Nejméně 20 metrů čtverečních, nebo dokonce všech 40 nebo 50 vám umožní umístit do kanceláře příklady vaší práce - příslušenství, okna s dvojitým zasklením, příslušenství atd. Úřad bude muset koupit více počítačů - jeden pro účetnictví, jeden pro zaměstnance, který je pomocí softwaru pro výpočet nákladů na služby, jiný počítač může být nutné vyměňovat informace on-line režimu s výrobcem oken, kdy bude s vámi jedno město.

Každý, kdo má zájem o prodej plastových oken, může uzavřít spolupráci s naší společností. Dealerský program společnosti Plastok nabízí příležitost ke spolupráci v různých typech služeb, které nabízejí prodejcům nejvýhodnější podmínky.

Počáteční kapitál

Chcete-li začít podnikání oken, potřebujete kapitál 350-400 tisíc rublů. Dostupnost kapitálu, licence na instalaci, stejně jako smlouva o autorizaci - to vše vám umožní instalovat plastová okna.

Reklamní kampaň

Nezapomeňte na reklamu svých služeb. Počet objednávek, které obdržíte, bude přímo úměrný efektivitě reklamy. Samozřejmě budete muset nejprve investovat nějaké peníze do spin-up společnosti, ale později, pokud jsou reklamní a komoditní politiky řádně provedeny, všechny náklady budou více než splatil.

Výroba plastových oken

Organizace výrobního procesu je zcela odlišná úroveň podnikání. K organizaci výroby je zapotřebí zaměstnání 50-100 zaměstnanců. S náležitou pozorností úřadů se taková společnost může účastnit městské výstavby a zapojit se do vybavení městských budov. Pokyny pro instalaci oken do stavby, které jsou financovány městským nebo regionálním rozpočtem, mohou přinést spoustu zisku a jsou hlavní činností výrobce oken z PVC. Univerzity, administrativy, nákupní centra a další městské organizace mohou být vybaveny okny vaší společnosti. Souhlasíte, je zde něco, co byste se měli snažit.

Minimální částka, která musí být poskytnuta pro organizaci výroby oken z kovového plastu a vytvoření systému pro jejich realizaci, je 250 000 eur. Samozřejmě nejdražší část je na nákup zařízení. Nejlepším řešením je nákup originálního vybavení německých výrobců, který je určen k výrobě výhradně plastových okenních konstrukcí. Samozřejmě německé zařízení stojí několikrát dražší než ruské nebo čínské vybavení. Nicméně, pokud chcete, abyste si dobrou pověst a získali vlastní základnu běžných zákazníků, nedoporučujeme vám, abyste si koupili levné a špatně kvalitní zařízení.

Totéž platí pro suroviny a materiály používané při výrobě oken. Německé plastové profily jsou o 20% dražší než ruské, které byly vyrobeny v souladu s německou technologií. Nejlevnější jsou profily čínské a korejské výroby. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé místního trhu s PVC okny chtějí získat jen ty nejlevnější služby, mnoho výrobců se uchýlí k používání takových levných profilů.

Nejvhodnějším řešením je výroba plastových oken z různých materiálů s různými záručními podmínkami. Spotřebitelé, kteří mají málo peněz, si budou vybírat návrhy levných materiálů a lidé s vyšší mírou solventnosti samozřejmě upřednostňují lepší návrhy. Pouze je naprosto nezbytné, aby všichni zákazníci poskytovali informace o zboží, které si vybrali, a také vysvětlovali, jak drahá okna se liší od levných.

Důležitým aspektem ve výrobním procesu je organizace práce manažerů, kteří musí vytvářet a usnadňovat vzájemnou interakci zákazníků se společností. Nejlépe, když se spotřebitel zabývá pouze jedním zástupcem společnosti (manažera), který je s ním vždy v kontaktu a je připraven pomoci v jakékoli záležitosti po celou dobu instalace, od procesu podávání žádostí až po provedení záručních oprav.

Aby bylo zajištěno, že okna vyrobená vaší společností jsou nejvyšší kvality, je nutné provést kontrolu kvality v každé fázi výrobního procesu.

Otevřeme naše podnikání: jak se stát prodejcem oken

V posledních letech probíhá aktivní rozvoje měst ve městech a městech, takže se stále rozvíjí podnikání v oblasti výroby a instalace PVC oken. Koneckonců ve vícepodlažním domě a v soukromé chatě je třeba instalovat okna. A stále více lidí chce, aby byli plastové.

Někteří začnou pracovat v okenním obchodě bez zvláštního vzdělání as minimálními investicemi. Klíčem k úspěchu v každém podnikání jsou znalosti, zkušenosti, investice, profesionální pracovníci. Aby vaše vlastní podnikání vzkvétalo, musíte vynaložit maximální úsilí, zejména v počáteční fázi. Vynaložte peníze i čas na rozvoj podnikání.

Dnes se stovky podniků zabývají výrobou oken a jejich součástí na území naší země i mimo ni. Podmíněně je lze rozdělit do dvou velkých skupin:

 • prodejci - se zabývají maloobchodním prodejem;
 • výrobci - vytvářejí návrhy oken a příslušenství.

Chcete-li rozvíjet podnikání v prvním případě, potřebujete trochu méně finančních investic a malý personál. Pro úspěšnou práci a zisk ve druhém případě bude mít majitel podniku větší úsilí.

Jak se stát prodejcem oken z PVC

Prodejce je účastník trhu, který prodává malý velkoobchodní nebo maloobchodní zboží zakoupené hromadně. Může být fyzickou i právnickou osobou. Prodejce pro prodej plastových oken může být:

 • pobočka velké firmy;
 • zástupce výrobce;
 • nezávislou jednotkou.

Vzhledem k poptávce po instalaci a výrobě plastových oken se rozšířila další verze existence prodejní společnosti. Jeden podnikatel uzavře smlouvu s výrobcem oken. Získá zboží pouze v této firmě. Pak je dodává svým klientům a provádí instalaci.

Hlavní obtíž, s níž začíná podnikatel čelit, je sezónnost. Objem práce v létě a v zimě se liší téměř o 10krát. Od konce podzimu do května je katastrofálně malá. Společnosti, které mají málo zkušeností a stále se nedoporučují na trhu, je obtížné získat konstantní tok objednávek.

Co musíte podnikat úspěšně

K rozvoji vlastního podnikání, kromě velké touhy, bude trvat i několik důležitých komponent:

 • počáteční kapitál;
 • investice do reklamní společnosti;
 • vlastní kancelář a doprava;
 • profesionální nástroj;
 • kompetentní a zkušený personál.

Pouze kombinace těchto prvků povede k úspěchu a zisku.

Zahájení podnikání od začátku bez investování penny do něj je nemožné. K tomu, aby se stal prodejcem oken, bude zapotřebí i počáteční kapitál. Jeho minimální velikost je přibližně 350-400 tisíc rublů.

Kromě peněz bude muset začínající podnikatel vydat licenci na instalaci Windows a dohodu s prodejcem. Dostupnost licence a certifikátu produktu umožňuje podnikateli ucházet se o nabídku. To proto přispívá k rozvoji společnosti.

Zákazníci se obrátit na firmu na doporučení, pokud již pracoval dostatečně dlouho a prokázal se dobře. Začínající prodejci na začátku činnosti budou muset v reklamní kampani investovat určitou částku peněz. No, pokud můžete vytvářet vlastní stránky a tematickou komunitu v sociálních sítích.

Samozřejmě, nezapomeňte na tradiční místa pro umístění reklam - televize, rozhlasu, novin a časopisů. Počet objednávek závisí převážně na účinnosti reklamní společnosti.

Chcete-li spolupracovat se zákazníky a dodavateli, musíte si zakoupit vlastní nebo pronajatou prodejní kancelář. Jeho přítomnost zvyšuje důvěru potenciálních zákazníků. Svědčí o spolehlivosti a vážných záměrech majitele společnosti.

Cena pronájmu závisí na mnoha faktorech - typu sídla, prestiže oblasti a její vzdálenosti od centra. Je lepší si pronajmout pokoj v místě, které je vhodné pro zákazníky. Koneckonců, ne každý bude riskovat, že udělá objednávku v dysfunkční oblasti na okraji města.

Je důležité věnovat pozornost vnitřní situaci místnosti a její velikosti. Minimální plocha by měla být nejméně 20 metrů čtverečních. m. Ale je lepší pronajmout kancelář více. Pak v hale bude možné umístit vzorky zboží - okna s dvojitým zasklením, příslušenství, příslušenství atd.

V závislosti na velikosti personálu je kancelář vybavena potřebným nábytkem a vybavením. Stoly a židle pro zaměstnance a zákazníky. Počítač, tiskárna, skener pro komunikaci se zákazníky a podepisování smluv. V kanceláři je nutné provést internet a telefon, aby komunikoval s dodavateli a zákazníky.

Chcete-li dodat zákazníkům okna, potřebujete si vlastní přepravu. Nejlepší možností je "Gazelle" s otevřeným tělem. Náklady na takový stroj začíná od 350 tisíc rublů. Kromě toho musíte zakoupit "pyramidu". Jedná se o speciální zařízení, které zajišťuje a udržuje celistvost izolačního skla a profilů během přepravy. S malým proudem objednávek nebo v počáteční fázi si můžete pronajmout auto.

Instalace oken z PVC bez použití profesionálního nástroje je špatný nápad. Pro práci potřebujete zakoupit sadu, dvě sady jsou lepší. Sada nástrojů od domácích výrobců bude stát asi 20 tisíc rublů. Produkty zahraničních firem jsou několikrát větší.

Pokud bude stav obchodního zástupce neprofesionálním personálem, bude zapomenuto úspěšné rozvíjení podniku. Kvalita plnění objednávek závisí na zkušenostech a dovednostech zaměstnanců. Takže pověst společnosti.

Otevření vlastní firmy pro instalaci plastových oken bude vyžadovat:

 • tým montérů;
 • měřidlo;
 • manažer pro práci s klienty;
 • účetní;
 • řidiče.

U začínajících společností jedna osoba kombinuje několik pozic najednou. Například vedoucí firmy komunikuje s dodavateli a klienty, zabývá se prováděním příkazů a vedou účetní oddělení. Instalátor - provádí předběžná měření a instaluje okna.

Jak se stát výrobcem oken z PVC

Výrobce plastových oken je dalším krokem ve vývoji vlastního podnikání. Práce v tomto výklenku se liší od činnosti prodejce. Jedná se o úplně jinou úroveň zisku a odpovědnosti.

Výrobce oken přijímá objednávky nikoliv od jednotlivců, ale od obchodních zastoupení. Může se účastnit výběrových řízení na instalace oken v obecních institucích a městských budovách.

Úspěšný rozvoj podnikání bude vyžadovat:

 • počáteční kapitál - nejméně 250 tisíc eur;
 • profesionální vybavení;
 • surovin a materiálů;
 • personál 50-100 lidí.

Většina počátečního kapitálu bude muset být vynaložena na nákup potřebného vybavení. Výrobky od německých výrobců získaly dobré recenze. Tato technika je velmi drahá, ale ospravedlňuje všechny náklady.

Totéž lze říci o surovinách pro výrobu oken. Zboží z Německa je považováno za spolehlivé, kvalitní a bezpečné. Ale stojí o 20% více než analogie z Koreje nebo Číny. Pro práci je lepší zakoupit jak drahé, tak levné materiály. Můžete tedy rozšířit nabídku potenciálních zákazníků.

Úprava práce manažerů je neméně důležitá než práce zaměstnanců ve výrobě. Manažer je zvláštní tvář společnosti. Z jeho schopnosti komunikovat se zákazníky a jednat v nestandardních situacích závisí značná pověst společnosti. Je dobré, pokud jedna osoba bude pracovat s jedním klientem od přijetí žádosti před provedením záručních prací.

Kromě výše uvedených akcí je nutné pravidelně provádět kontrolu kvality, aby byla zajištěna úspěšná operace v každé fázi výrobního procesu. Můžete si tedy být jisti spolehlivostí svého produktu a včas řešit všechny problémy.

Jak se stát prodejcem PVC plastových oken?

Bydlení je nyní na světovém trhu velkou poptávkou. No a služby, které umožňují uspořádání tohoto bydlení, budou vždy relevantní. Obecně platí, že běžní spotřebitelé dnes potřebují tzv. Opravu evropské kvality, silné kovové dveře a plastová okna namísto zastaralých dřevěných rámů. Proto se podnikání PVC plastových oken nyní vyvíjí velmi rychle.

Existuje ale obrovský rozdíl v tom, kdo přesně začne podnikat instalaci plastových oken. Je to jedna věc, pokud je to jednoduchý učitel, který chce mít dodatečný příjem a rozhodne se stát prodejcem plastových oken za použití nejlevnějších a méně kvalitních materiálů. A ještě něco jiného, ​​pokud je to člověk, který dlouho chodí na svůj cíl a dlouhodobě plánuje svou práci. Takový člověk bude v práci pracovat pouze s nejkvalitnějšími materiály, bude si ctít pověst a jméno své firmy. Pokud jste taková osoba, tento článek vám řekne, jak se stát prodejcem plastových oken.

V současné době se vyrábějí ve velkých podnicích jak v Rusku, tak i v zahraničí, v souladu s licencí, dobré suroviny, které se používají při výrobě plastových oken, dveří, zimních a letních fasád. Abyste mohli shromáždit všechny detaily v okně s dvojitým zasklením, budete potřebovat malou pracovní místnost. Poté je instalace oken již provedena. Takže v podobném oboru existují 2 kategorie zástupců - obchodníci s okny a výrobci.

Je důležité vědět, že prodejní společnosti mohou pracovat nezávisle a mohou být divizí nebo pobočkou určitého výrobce. Prodejce se může stát také jediným podnikatelem, pokud podepíše smlouvu s výrobcem oken pro dodávku a montáž izolačních skleněných dílů zákazníkům. Měli bychom také poznamenat, že tato činnost je sezónní, protože od dubna budete mít mnoho objednávek a jejich počet se začne klesat někde na podzim. Samozřejmě budete přijímat objednávky v zimě, ale z nich bude jen velmi málo. Je možné efektivně pracovat po celý rok pouze od firmy, která má spíše bohaté zkušenosti s prací a její klientskou základnou, a také, že udělala dobrou reklamu.

Hlavním prvkem tohoto podnikání budou samozřejmě lidé. Nejprve je třeba najmout skupinu, která se skládá ze tří lidí. Uprostřed pracovní doby může být nutné najmout další druhý tým, protože mnoho lidí se vrátí ze svátků a chtějí mít čas dokončit opravy v teplém období. Pro dealerskou firmu potřebujete také manažera, který přijímá objednávky a provede jejich výpočty. Další zaměstnanec je darem. Mezi jeho povinnosti patří návštěva místa, měření a výpočet přibližných nákladů. Vzhledem k tomu, že každý klient chce správně nainstalovat okna, je lepší najmout stavebníka se stavebním inženýrem. Budete také potřebovat řidiče a účetního.

Pokud jde o problematiku dopravy, je třeba poznamenat, že nejlepším způsobem, jak to udělat, je malý nákladní automobil, například "Gazelle". Stroj by měl být vybaven pásy, které budou mít takové křehké struktury jako okna s dvojitým zasklením.

Velmi důležitými prvky vaší firmy budou montážní nástroje, jako je puncher, erroklobzik. Na vrcholu sezóny je lepší koupit dvě sady nástrojů.

Chcete-li se stát prodejcem plastových oken a prokázat sebe jako hodný firmy, mít pravidelné zákazníky, pak samozřejmě musíte otevřít svou kancelář. Zvolte vhodnou oblast i vhodnou velikost místnosti, protože budete potřebovat ukázky vaší práce, možnosti kování a mnoho dalšího.

Jak se stát prodejcem plastových oken?

Dosud se výroba a prodej plastových oken považuje za jednu z nejvýnosnějších podniků. Nicméně každý z výrobců těchto návrhů používá jejich přístupy v procesu práce. Někteří z nich vyrábějí plastová okna s nízkými náklady a materiály nízké kvality, přičemž zcela nedostávají dovednosti potřebné pro tuto výrobu. Jiní podnikatelé se pokoušejí investovat své síly, čas a finanční prostředky do tohoto podnikání, vytvářet stabilní podnikání a usilovat o to, aby byl prosperující a poskytl majiteli čestný a známý název. Tento článek obsahuje užitečné informace pro takové podnikatele.

Obchodní činnost související s výrobou a prodejem plastových oken existuje na trhu díky dvěma velkým skupinám - výrobcům a prodejcům. Každému z nich bude v našem článku věnována zvláštní pozornost.

Obraťte se na oddělení prodejců a firemních klientů na následujících číslech:

Gorilov Vladislav Albertovich

Tel: +7 903 102-80-70

Funkce provozu prodejce plastových oken

Na trhu zboží a služeb může organizace distributorů existovat jako samostatná obchodní jednotka nebo ve formě subdivize nebo pobočky velké organizace. Jednou z rysů okenního obchodu je jeho sezónnost. Od dubna do konce října je tedy průběh objednávek neustále. Ale od listopadu do března nastává období klidu. Mnoho společností, které se zabývají prodejem plastových oken, si povšimly, že v zimě je úroveň objednávek čas od času snížena desítkami časů.

V procesu činnosti musí obchodníci s plastovými okny vyřešit velké množství otázek. Mezi nimi je třeba nejdříve poznamenat:

 • Startovní kapitál. Pro organizaci prodejního centra pro prodej plastových okenních konstrukcí bude podnikatel potřebovat počáteční kapitál, jehož výše musí činit nejméně 350-400 tisíc rublů. Dokumentace bude vyžadovat: licenci pro montážní práce a smlouvu s prodejcem u výrobce.
 • Nábor zaměstnanců. Okenní obchod vyžaduje od vedoucího organizace prodejců velmi vážný přístup k výběru zaměstnanců s vysokou úrovní dovedností. Především musí prodejce získat vlastní brigádu montérů. Ve své složení by nemělo být méně než 3 osoby a hlavním úkolem takového týmu by měl být postup při instalaci PVC oken. Pokud jsou okenní konstrukce instalovány ve výšce sezóny, může být nutné přijmout další brigádu montážních pracovníků. Dceřiná společnost také musí získat takového zaměstnance jako manažera. Právě tato osoba bude zodpovědná za zpracování příchozích příkazů a provádění výpočtů. Dalším důležitým zaměstnancem je zamerschik. Z jeho práce závisí na tom, jak dobře bude struktura okna provedena. Pro tuto pozici je nejlepší vybrat vysoce kvalifikovaného zaměstnance, který bude schopen přesně měřit okenní otvory, a také poradit zákazníkům při výběru návrhu. Také společnost bude potřebovat řidiče, který dodá struktury oken do místa instalace. Je-li objem práce skvělý, bude pravděpodobně organizace potřebovat účetního.
 • Řešení problému dodávky staveb. Při výběru vozidla je třeba vzít v úvahu křehkost nákladu. Optimální volbou pro přepravu oken může být nákladní vůz malého množství značky "Gazelle". Akvizice nového auta bude stát zhruba 450 tisíc rublů a ojeté auto si můžete zakoupit ze 100 tisíc rublů. Je však třeba poznamenat, že tato cena nezahrnuje cenu speciálního designu, tzv. Pyramidy, která umožní přepravu skleněných jednotek bez poškození. V případě, že počáteční kapitál nestačí k nákupu auta, můžete si pronajmout auto.
 • Pracovní nástroj. Pro rychlé a vysoce kvalitní provádění montáže PVC oken budou montéři potřebovat speciální nástroj: perforátor, skládačku, vrtačky atd. Sada ruských nástrojů bude stát 15-20 tisíc rublů, zahraniční - 2-3 krát dražší. Vedoucí prodejce by také měl uvažovat o dostupnosti náhradního nářadí.
 • Vedení reklamní společnosti. Nezapomeňte na tak důležitý náklad jako reklama. Z jeho úspěšné a správné organizace bude přímo záviset na počtu příchozích objednávek pro plastová okna.
 • Pronájem kancelářských prostor. Každý začínající podnikatel musí přemýšlet o koupi nebo pronájmu kancelářských prostor. Kancelář se může stát typickou malou budovou, stejně jako obrovská budova umístěná ve výhodné lokalitě, nejčastěji v centrální části města. Malé kancelářské prostory lze snadno pronajmout za mírný poplatek. Pokud dealerská firma vytváří zaměstnance pouze několika lidí, doporučuje se zakoupit počítač pro každou z nich. Jeden z těchto počítačů, který bude patřit přímo vedoucímu společnosti, musí být připojen k internetu. Výkon této podmínky je zvláště důležitý, pokud dealerské centrum pro prodej plastových oken působí nejen ve svém regionu, ale i mimo jeho hranice. Tento přístup umožňuje nejen pracovat s existujícími zákazníky, ale také přilákat nové zákazníky do své organizace. Počítačová technologie navíc výrazně zjednodušuje postup výpočtu nákladů na služby prodejce.

Navíc k výše uvedenému bych rád poznamenal, že výrobce Windows Comfort nabízí uzavřít dohodu o vzájemně prospěšné spolupráci při dodávkách plastových oken. Námi vyvinutý program dealera poskytuje možnost komplexní spolupráce s každým novým klientem.

Organizace práce továrny na výrobu PVC oken

Kromě obchodních společností na trhu s plastovými okny existuje další velká skupina - to jsou výrobci oken. Výrobní proces je v tomto případě organizován na zcela odlišné úrovni a je ambicióznější. Počet zaměstnanců samotných v takové společnosti činí asi 50-100 lidí. Takové organizace se mohou také podílet na výstavbě městských staveb pomocí plastových okenních konstrukcí městských budov v procesu jejich budování (samozřejmě vyhlašování výběrového řízení na takové práce organizované místními úřady). Pokud jsou stavební práce financovány z regionálního nebo městského rozpočtu, příkazy k instalaci PVC oken se vyznačují svou stabilitou a ziskovostí, což je hlavní zdroj příjmu pro výrobce.

Při nastavování výroby kovoplastových oken by měl vedoucí podniku následovat tento plán:

 • Správné uspořádání výrobního procesu. Zavedení výroby PVC oken a vytvoření systému jakosti pro jejich realizaci nebude nákladné a bude stát nejméně 250 tisíc eur. Současně bude většina z této částky nakupovat potřebná výrobní zařízení. Odborníci výslovně doporučují, aby nebyla ušetřena peníze na zařízení, protože účinnost celé organizace závisí na její kvalitě mnoha způsoby. Bez dobrých obráběcích strojů nemůže výrobní společnost zaručit svým zákazníkům kvalitní výrobu plastových oken. Nejlepším řešením v tomto případě bude získání vysoce kvalitního německého vybavení pro výrobu oken z PVC. Samozřejmě, náklady na německé stroje jsou mnohem dražší než podobné vybavení ruské nebo čínské výroby. Pokud však podnik chce získat dobrou pověst a akumulovat vlastní zákaznickou základnu, bude muset na začátku svého podnikání vynaložit velké materiální náklady.
 • Nákup materiálů a surovin. Existuje také doporučení ohledně získávání vysoce kvalitních a následně nákladných předmětů. I přes skutečnost, že původní profilové systémy německé výroby jsou mnohem dražší ve srovnání s domácími a čínskými protějšky, kvalita a životnost německých oken výrazně přesahuje analogy. Nyní nejlevnější verze PVC oken na trhu jsou profily korejské a čínské výroby. Jejich úroveň kvality často zůstává hodně žádoucí. S ohledem na skutečnost, že většina spotřebitelů chce získat služby za nižší ceny, výrobci plastových oken si vybírají levné výrobky pro výrobu svých výrobků, které mohou ovlivnit jejich kvalitu. Za takových podmínek bude optimální volbou tzv. Střední volba, aby byl klient spokojen a výrobce "nevyhořel". PVC okna v této verzi by měly být vyrobeny z různých materiálů a mají jinou úroveň kvality. Není-li prosperita spotřebitele skvělá, zvolí si z rozpočtu rozpočtová okna z PVC, aniž by věnovala zvláštní pozornost jejich kvalitě. Pokud má klient dobrou solventnost, pak mu bude nabídnuto koupit vysoce kvalitní plastová okna za nákladnější cenu. Současně je v prezentovaném schématu jeden důležitý odstín. Každý zákazník, bez ohledu na jeho finanční situaci, by měl zástupce výrobce nabídnout všechny modely oken uvedených v katalogu. A která z těchto možností si vybere - klient by se měl rozhodnout, řídit se svými finančními schopnostmi.
 • Organizace práce manažerů. Hlavní činností těchto zaměstnanců bude vytvoření efektivní interakce mezi závodem a zákazníky. Manažeři jsou povinni nejen vytvořit takové spojení, ale také je neustále podporovat. Bude mnohem užitečnější, pokud spotřebitel dostane příležitost komunikovat pouze s jedním zástupcem výrobní organizace. Osobní manažer bude udržovat kontakt se zákazníkem po celou dobu výměny okna (od smlouvy o koupi, která se přihlašuje přímo k instalaci do okna).

Výrobce plastových oken by neměl zapomínat, že ve všech fázích výroby musí být pečlivě promyšleny a organizovány kontroly jakosti. Pouze v tomto případě bude veškeré zboží splňovat stávající požadavky a normy a výrobce bude schopen poskytnout zákazníkovi potřebné záruky na své výrobky.

Rady pro organizaci prodeje oken z PVC

Datum vytvoření: 24.10.2016

Ne všichni výrobci chtějí vytvoření sítě prodejců, zejména v oblasti práce s plastovými okenními konstrukcemi. Obavy výrobců spočívají v tom, že konečná kvalita závisí nejen na výrobních rysech, ale také na kvalitě montáže okenních a balkonových konstrukcí. Bohužel prodejce v oblasti plastových oken často končí neprofesionální instalací - tento výsledek okamžitě zhoršuje pověst výrobce a postoj spotřebitelů k němu.

Jednou z možností, kterou si výrobní společnosti zvolí, je školení zaměstnanců prodejce pracujícího v oblasti poskytování služeb. Netřeba dodávat, že ne všichni dodavatelé oken PVC jsou připraveni podniknout tak drastický krok.

Prodej PVC oken pro prodejce: výhody a nevýhody

Při formulování praktických rad a doporučení týkajících se obchodování s okenními a balkonovými konstrukcemi upozorňujeme na výhody a nevýhody prodeje prodejců.

Výhody prodejní sítě

 • Nižší v porovnání s nezávislými náklady na výrobu nebo velkoobchodní nákupy;
 • Výrazné snížení ekonomických rizik: prodejce vždy podporuje svého prodejce;
 • Méně doby návratnosti počáteční investice;
 • Vysoká ziskovost při prodeji PVC oken.
 • Snížení fixních nákladů;
 • Delegování části manažerských úkolů na svého prodejce;
 • Šetří čas.

Hlavním nedostatkem organizace prodejní sítě při prodeji okenních plastových konstrukcí je poměrně vysoká míra závislosti na výrobci. Zejména se projevuje, pokud jde o načasování výroby staveb, konečnou cenu výrobků, požadavky na minimální zadávání zakázek, informační podporu a reklamní činnost.

Pozitivní je, že všechny tyto "těžké momenty" mohou být pluses, pokud se kompetentně přiblížíte hledání dodavatele.

Jako způsob rozšiřování prodeje je prodejní síť primárně vytvořena za účelem zlepšení výkonnosti podniku, a to nejen za účelem výrazného zvýšení počtu prodejních objektů. V současném ekonomickém prostředí se však mnoho výrobců potýká s obrovským množstvím problémů, které přeměňují prodejní síť na zdroj bolesti hlavy a ztráty. Mějte na paměti nejběžnější chyby a negativní aspekty, které může čelit výrobci oken PVC.

Prodejce má špatně rozvinuté prodejní dovednosti

Most malé okénko navrhuje obchodníci, prodejci nesnažte se ponořit hodně do technologií výroby - právě z tohoto důvodu, že někdy je obtížné posoudit hodnotu spotřebních výrobků, úroveň technologie a kvality v porovnání s obdobnými výrobky konkurence. V dodatku k této skutečnosti existuje absolutní absence jakékoliv technologie (algoritmus) prodeje, nedostatečné orientace na klienty a velké procento ztracených zákazníků.

Nedostatečná motivace dealera k rozvoji

Mnoho obchodníků začíná jako individuální podnikatelé, po kterém "roste" do malé společnosti, najme malý personál 3-5 zaměstnanců - a to zastaví jejich rozvoj. V důsledku toho získáváme společnost, která si jen stěží myslí o strategických rozhodnutích a zřídkakdy plánuje své akce na více než jednu sezónu dopředu. Takoví dealeři buď nepřinášejí dodavateli značné zisky, nebo úplně zmizí z trhu ve 2-3 sezónách, "hráli dost" v podnikání.

Investování do prodejce představuje riziko

Zpočátku myšlenka vytvoření prodejní sítě je snížit náklady na vytvoření vlastních prodejních míst v nových regionech. Ve skutečnosti jsou prodejci oken z PVC obvykle malými společnostmi, které potřebují reklamu, poskytují automatizaci přijetí a vydávání zakázek, neustálé sledování interakcí prodejce a dodavatele a rozvoj zaměstnanců. Kdo obvykle investuje peníze do toho všeho? Samozřejmě, výrobce - a ne vždy investované peníze vyplatí. Dalším rizikem je investování peněz do společnosti, která se může stát reklamovaným konkurentem s plně automatizovaným balíčkem a vyškoleným personálem.

Rady pro výrobce oken

Zajistěte nejvýnosnější aspekt spolupráce s vašimi společnostmi strategické partnerství. Hospodářská krize má velký vliv na okenní trh: nyní má největší význam nákupní hodnota výrobků. Výrobce v této situaci je velmi obtížný, protože nejen koneční zákazníci očekávají slušné ceny, ale i prodejce, kteří se postupně dostávají k diktování svých podmínek. V případě příliš rigidní pozice výrobce mohou snadno opustit konkurenční firmu.

V této situaci musí dodavatel mít určitou bezpečnostní rezervu a bez váhání odmítnout prodejce, kteří se rozhodnou ve prospěch dumpingových strategií.

Výrobce musí zaměřit na je strategické dlouhodobé partnerství s věrnými dealery - tento přístup bude eliminovat riziko „nepřiměřeného spěchu“ k dealer výrobce oken-konkurent, poskytne příležitost provést joint reklamní kampaně efektivněji pracovat na rozvoji značky.

Uložte na svazky. Podobně, jelikož jednotkové náklady na jednotku výstupu se snižují s nárůstem výstupu, jsou konstantní náklady na údržbu prodejní sítě sníženy při použití neomezených služeb.

Co máme na mysli: snažte se dosáhnout maximální standardizace ve spolupráci s prodejci, tj. pracovat se všemi prostřednictvím jediného systému interakce, zkuste si zvolit obchodníky se stejným objemem nákupu pro spolupráci.

Vytváříte velkou prodejní síť? Používejte neomezené služby týkající se:

 • Telefonní tarify pro odchozí hovory;
 • Přístup k internetu.
 • Instalace softwaru při prodeji PVC oken;
 • Marketing (pošta, propagace, reklama atd.);

Vytvoření kontrolního seznamu pro spolupráci s prodejcem. Důkladně zvážíte všechny aspekty spolupráce s obchodními partnery: budete muset investovat do nich. Pokud vytvoříte malou, ale silnou prodejní síť složenou ze spolehlivých partnerů - buďte připraveni zaměřit se na věrnost a vývoj prodejců. Pokud je vaše síť velká a rozsáhlá, použijte úspory z rozsahu.

Pochybuji, jak je účelné investovat čas a peníze do vytváření a rozvoje prodejní sítě? Snad nejjednodušší a nejzřetelnější řešení pro vás bude odmítnout jej vybudovat. Nezapomeňte však, že vytvoření vlastních prodejních míst vyžaduje investování velkého množství zdrojů.

Vypracujte jeden algoritmus pro jednání s prodejci. Pokud jde o to, hledá prodejce a pracuje s už založeným členem sítě dealerské sítě.

Tento algoritmus může sestávat z několika fází:

 • Vytvoření databáze potenciálních zákazníků (prostřednictvím internetu, sledování, volání a e-mailové korespondence);
 • Partnerská spolupráce s prodejcem, společná práce na propagaci značky.
 • Shromažďujte informace o potenciálním prodejci (počet maloobchodních míst a kanceláří, shromažďujte informace o rozsahu, identifikujte činitele rozhodování, posuzujte obraz, personál, počet stížností a kvalitu odpovědí na ně.
 • Identifikujte výhody a nevýhody každého z potenciálních prodejců;
 • Vývoj individuální prodejní obchodní nabídky;
 • Telefonování nebo osobní jednání;
 • Analýza námitek potenciálního prodejce;
 • Diskuse o podmínkách spolupráce a vypracování smlouvy.

Poradenství prodejcům návrhů oken

Hlavním kritériem úspěchu prodejce je kvalita prodejní organizace. Díky neustálému přílivu zákazníků si můžete být jisti dobrým výsledkem.

Nejprve je třeba věnovat pozornost stylu a algoritmu vyjednávání se zákazníky, kvalitě řeči manažera, jeho znalostem v oblasti výroby oken a držení prodejních technik.

Nezapomeňte, že prodejní řetězec zahrnuje:

 • První interakce s klientem, první rozhovor s ním;
 • Odchylka specialistu na opatření, během něhož probíhá i kontakt s kupujícím;
 • Přímá instalace oken z PVC;
 • Záruční servis.

Není třeba znovu připomínat úroveň hospodářské soutěže v oblasti obchodování s okny. To způsobuje strach a nejistotu většiny podnikatelů. Naštěstí se každoročně objevují nové služby a výklenky, které dodavatelé PVC oken nevěnovali pozornost. Nezapomeňte na to a nemusíte se bát rozumných experimentů.

Vezměte si iniciativu při interakci s dodavatelem: nikdo neví o svých produktech lépe než on. Snažte se dostávat doporučení a rady, učit se "čipům" svých návrhů a důkladně studovat všechny fáze a rysy výroby.

Pokuste se segmentovat produkty (alespoň za cenu) a vyvíjet individuální reklamní kampaň pro každý segment.

Nezapomeňte také na softwarové systémy, které urychlí výměnu informací mezi centrálou a pobočkami, které automatizují proces doručení, přijetí výrobků a jejich prodej. Dnešní kompetentní prodejní systém nutně zahrnuje moderní a efektivní informační a digitální řešení, která optimalizují proces prodeje a řízení.

Začněte dnes prodávat - za tímto účelem stačí komunikovat jakýmkoli vhodným způsobem se zaměstnanci prodejního oddělení výrobce a získat od nich komerční nabídku.

Populární návrhy na obchodní spolupráci

Jak se stát prodejcem plastových oken

Trh výroby a montáže PVC konstrukcí je jednou z perspektivních oblastí rozvoje podnikání. Nicméně přístup k podnikání se všemi výrobci je radikálně odlišný. Někteří dávají přednost úsporu použitím levných materiálů ve výrobním procesu, aniž by měli odpovídající úroveň znalostí v této oblasti. Jiní přistupují k podnikání zodpovědněji, nalévají svou duši do vývoje svého podnikání, získávají zkušenosti a ctí své pověsti.

Moderní trh plastových oken je zastoupen mnoha podniky, které působí v Rusku i mimo ni. Jedná se o multifunkční společnosti zabývající se výrobou dvojitých oken, tvarovek a okenních profilů. V tomto případě je podnikání samo o sobě založeno na dvou základních principech: výrobci a prodejci. Jak se stát členem týmu dealerů, se naučíte číst tento materiál.

Kdo jsou prodejci?

Společnost, která provádí prodejní činnosti, může být samostatnou jednotkou nebo strukturálním dělením jednoho z výrobců PVC konstrukcí. Kromě toho se může stát, že jakákoli právnická osoba, která uzavřela smlouvu s výrobcem o dodávce a instalaci plastových oken zákazníkům, se může stát prodejcem.

Mělo by být zřejmé, že instalace plastových oken je sezónní. Konstantní tok objednávek pokračuje od začátku dubna do konce října, resp. V listopadu-března dochází k poklesu. Samozřejmě, velké společnosti, které již dlouho pracují v této oblasti, mají objednávky po celý rok. U malých podniků může být počet objednávek snížen o 5-10 krát.

Začátek cesty

Staňte se prodejcem, musíte vyřešit spoustu výrobních problémů. Například:

Výběr pracovníků

Z pochopitelných důvodů to nebude fungovat samo. Proto začněte své podnikání vybírat kvalifikované zaměstnance. Brigáda je vybrána z profesionálních montérů 3-4 osob, kteří budou zapojeni přímo do instalace. V sezóně, pokud se stále zvyšuje počet objednávek, můžete si navíc najmout druhou brigádu, ale tento jev je dočasný.

Má-li společnost status obchodníka, má smysl najmout manažera, který bude pracovat s klienty: přijímat objednávky a provádět výpočty. Také nemůžete udělat bez měřidla, jít do zařízení a provádět předběžné konzultace. Je důležité si uvědomit, že pro tuto pozici musíte najmout osobu s technickým zázemím, která může přesně měřit. Celý další proces bude záviset na těchto dovednostech. Kromě toho mohou být požadovány služby účetního a řidiče.

Informace o odeslání

Rovněž je nutné vyřešit tak důležitou záležitost jako dodávání hotových vzorů zákazníkům. Pro tyto účely se nejlépe hodí nákladní vozidla typu Gazelle s nízkou nosností. Musíte vyrazit na speciální zařízení pro přepravu okenních konstrukcí. To je povinný prvek, jinak může dodávka způsobit mechanické poškození profilu nebo oken s dvojitým zasklením, které nepříznivě ovlivňují reputaci společnosti.

Je třeba poznamenat, že v počátečních fázích rozvoje prodejních aktivit lze pronajmout auto na doručení.

Nástroj

Vysoká kvalita montáže PVC konstrukcí není možná bez vhodného nástroje. Tento graf nákladů stojí přibližně 20 000 až 30 000 rublů, pokud je to domácí výrobce. Nástroje zahraniční výroby budou stát dvakrát dražší. Vezměte prosím na vědomí, že je lepší mít náhradní sadu nástrojů v případě, že existuje další brigáda instalatérů.

Aby společnost získala oficiální status, nebude fungovat bez kancelářských prostor. Zákazníci by měli mít dojem, že se zabývají solidním výrobcem s určitou pověstí na trhu.

Volba kanceláře by měla být řešena s maximální odpovědností. Oblast by měla být vhodná pro potenciální zákazníky, prostory by měly mít odpovídající kancelářské prostory. Doporučená oblast: ne méně než 20 metrů čtverečních. Takový vnitřní prostor umožní nejen umístit zaměstnance, ale také umístit stánky se vzorkami hotových výrobků. V kanceláři budou vždy nejméně dva odborníci: obchodní ředitel a účetní. Každý zaměstnanec musí mít počítač.

Startovní kapitál

Chcete-li začít svou činnost, musí prodejce investovat asi 400 000 rublů. Kromě toho budete muset získat licenci k provádění instalačních prací. V zásadě je to vše, co je třeba k instalaci plastových oken.

Reklama

Část počátečního kapitálu bude muset investovat do reklamní společnosti. Dynamika rozvoje podniku bude záviset na této podmínce. Je-li cenová politika správně řízena, náklady rychle vyplatí.

Výroba

Můžete také vytvořit vlastní výrobní proces pro výrobu PVC konstrukcí. Jedná se však o úplně jinou úroveň podnikání a zvyšují se tak také náklady na rozvoj podniku. Za prvé, budete potřebovat zaměstnance 50-100 lidí, kteří potřebují plat. Výrobci plastových oken se mohou účastnit rozvoje obcí a soukromých bytů, a to je zcela odlišná úroveň příjmů. Financování lze provádět z rozpočtu města: vzdělávací a předškolní zařízení, nákupní a zábavní centra, administrativní budovy. To je jen část objektů, které se mohou stát zákazníky vaší společnosti.

K vytvoření vlastní výroby je nutná částka odpovídající 250 000 eur. Leví podíl těchto fondů obvykle jde na nákup zařízení. Nejlepší možnost: koupit high-tech zařízení z Německa, ale jeho hodnota je několikrát větší než ruské nebo čínské protějšky. Nedoporučuje se šetřit nákupy: od přesného dodržování technologického procesu závisí reputace společnosti, a tudíž i tok objednávek.

Totéž platí pro nákup surovin a dodávek. Nejlepšími profily na trhu plastových oken jsou německé návrhy, avšak jejich cena je o 20-25% vyšší než u jiných analogů. V cenově dostupném cenovém segmentu jsou výrobky čínských a korejských výrobců, ale kvalita je mnohem nižší. Používání levných materiálů způsobuje ceny na trhu plastových oken, které přitahují spotřebitele. Zároveň se životnost těchto okenních konstrukcí několikrát snižuje.

Nejvhodnějším řešením bude použití materiálů od různých výrobců. To bude "hrát" náklady na hotové výrobky, které přitahují širokou škálu zákazníků. Zákazníci zvolí okna podle svých finančních možností. Současně stojí za to vysvětlit spotřebiteli, že drahé okna se liší od levných.

Klíčovou etapou ve vývoji vlastní výroby plastových oken je přitažlivost kompetentních manažerů, kteří budou spojit firmu s klienty, kteří se obrátili. V ideálním případě by měl zákazník "řídit" jeden manažer, který bude sledovat celý proces: od procesu žádosti až po řešení problémů se záručním servisem.

Důležité! U plastových oken, které přitahují zákazníky s kvalitou, je nutné pečlivé sledování ve všech fázích výroby. To bude klíčem k úspěchu vaší společnosti.