Obchodování s novými vozy nebo Jak otevřít showroom

Poptávka po automobilech roste každý den. A to znamená, že otevření showroomu není pro podnikání špatným nápadem.

Automobilový trh se v posledních letech stabilizoval a prodej automobilů neustále roste. Pěstování a počet motoristů, kteří si vybírají z kabiny nová auta, preferují své použité vozy. To znamená, že dnes je vhodná situace pro otevření showroomu. Takže otázky - jak otevřít showroom a jak je tato podnikatelská výhoda - jsou docela relevantní.

Něco o prodeji automobilů

Překvapivě je hlavním příjmem pro prodejce automobilů tolik prodej automobilů, jako jejich poprodejní servis (statistiky nazývají působivou osobou - až 70%). Pro obchodníka to znamená, že podnik by měl být komplexní: kromě prodejen automobilů potřebujete auto servis (servisní středisko), myčku na auto, sklad náhradních dílů (nejlépe se skladištěm) a parkoviště. Proto při výběru místa a prostor pro showroom musíte vzít v úvahu specifika podnikání a hledat docela prostorný pokoj, takže můžete umístit vše, co potřebujete.

Co se týče ziskovosti takového podniku, je to bohužel poměrně nízké a podle odborníků je asi 10%. Co to znamená? Skutečnost, že počáteční náklady na otevření showroomu (což mimochodem jsou dost vážné) se nevrátí za méně než čtyři až pět let. Zároveň se náklady na nejmenší auto show představují zhruba 15 milionů rublů, a pokud plánujete rozsáhlé podnikání a prodej drahých automobilů, pak ještě více.

Proto před zahájením podnikání musíte několikrát přemýšlet, pečlivě myslet a sestavit podrobný obchodní plán (lépe - společně se specialistou).

Registrace prodejce

Pokud jste se ještě rozhodli otevřít tak drahou firmu, budete muset začít ze stejného zdroje jako cokoli jiného, ​​od nalezení vhodného místa a registrace státu. Postup bude přibližně následující:

 1. Musíte najít místo a prostor pro prodejce automobilů a uzavřít smlouvu s majitelem.
 2. Předání státního zápisu do daňového orgánu, který předběžně zvolil organizačně-právní formu vašeho podnikání. Nejoptimálnější možností v tomto případě je LLC s daňovým systémem UTII (protože všichni dodavatelé automobilů pracují s DPH).
 3. Vybrat kódy OKVED: 50.10 Obchod s motorovými vozidly; 50.20 Tech. údržba a opravy motorových vozidel; 50.3 Obchod se součástkami automobilů, uzly a věcmi a 65.23.2 Doplňková činnost Obchodních aktivit Denní předplatné 39 dolarů
 4. Otevřete účet u banky, zakoupit pokladnu a zaregistrujte ji u daňového úřadu.
 5. Zaregistrujte se u penzijního fondu.
 6. Získejte souhlas Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor.
 7. Získejte certifikát o tom, že vás jako prodejce vložíte do obchodního rejstříku místního úřadu spotřebitelského trhu.
 8. Získejte certifikáty Rostest pro určité typy služeb (budou vyžadovány pro ty, kteří otevřou servisní středisko a opravnu v salonu).

Místo pro prodejce automobilů

Vyberte místo, kde budete potřebovat showroom s veškerou péčí, kterou jste schopni: Koneckonců, úspěšné (nebo ne) umístění bude hrát velkou roli v úspěchu (nebo neúspěchu) tohoto grandiózního podniku. A protože selhání bude drahé, měli byste věnovat velkou pozornost území, na které hodláte usadit.

 • Autosalón by měl být umístěn v blízkosti dálnice a mít pohodlný přístup;
 • je zapotřebí pozemek o velikosti nejméně 0,5 hektaru;
 • showroom showroom (výstavní síň) by měl ukázat sortiment salonu v celé jeho slávě všem kolem a kolem.

Samozřejmě, že je možné stavět i nový showroom (a pokud si to mohou dovolit, by to bylo nejlepší), ale především jsou možnosti stojí za zvážení, například v prostorách starého vozového parku, které mohou být rekonstruovány (kde nájemné je levnější).

Pokud jde o firemní styl showroomu, při zdobení prodejců bude muset používat firemní styl výrobce (zpravidla je to pozorně sledováno příslušnými odděleními automobilů).

V showroomu by měla být:

 • samotná výstavní hala;
 • zóna pro zákazníky;
 • skladové produkty;
 • sklad náhradních dílů;
 • servisní středisko (workshopy);
 • úřady pro zaměstnance.

Jak se stát prodejcem?

Je jasné, že prodávat auta, získávat je přímo od výrobce a obíhat prodejce (pouze abyste mohli mluvit o skutečných ziscích), musíte se stát prodejcem výrobce. Jak to udělat? Takže krok za krokem instrukce pro potenciální dealery:

 • Za prvé je třeba podat žádost o oficiální zástupce výrobce (to lze provést prostřednictvím webu výrobce automobilů, což je vždy možnost komunikace s potenciálními partnery), ohlašovací povinnost výrobce vašeho záměru, aby se stala prodejcem.
 • V reakci na takovou žádost výrobce zpravidla zasílá zvláštní dotazníky, které je třeba vyplnit a odeslat výrobci. Zobrazují informace o vaší společnosti, jejích aktivitách, investicích na trhu, plánu a umístění vašeho budoucího salonu (nejlépe s fotografiemi a obchodním plánem obchodního zastoupení aut).
 • Pokud je na vašich dokumentech výrobce ohromen, telefonicky s předsedou společnosti předběžně komunikuje. Zde je vaším úkolem přesvědčit jej o účelnosti spolupráce.
 • Pokud jsou telefonní hovory úspěšné, přijde manažer na místo a zkontroluje prostor a území budoucího automobilového přehlídky a poté se rozhodne: být nebo nebude vaším prodejcem.
 • V případě kladného rozhodnutí, budete požádáni, aby podepsal protokol o záměru, který bude uvedený akční plán pro příští rok: z konstrukce prostoru pro cestující, nákup vybavení pro to, dodávka automobilů k plánu prodeje a reklamní kampaně.
 • Poté je uzavřena samotná smlouva s prodejcem, která je základem pro práci a spolupráci. Tento právní dokument spolu s certifikátem výrobce poskytnete kupujícím na jejich žádost.

Samozřejmě existují auto prodejci, kteří prodávají automobily pouze jedné značky a specializují se také na servis vozů pouze jednoho výrobce.

Ale pro úspěšnou operaci a rozšíření rozsahu je lepší být prodejcem několika automobilů. Pak můžete nabídnout potenciálním zákazníkům mnohem větší výběr produktů z různých oborů av různých cenových kategoriích.

A rozšíření sortimentu je vždy prospěšné pro podnikání. Kromě toho bude závěr každé následné prodejní smlouvy mnohem jednodušší než první, protože již máte v provozu auto show, budete atraktivní jako oficiální zástupce pro většinu výrobců.

Dodávka automobilů

Salone je takřka připravené, zůstává pouze tam, kde se nachází samotný výrobek - automobily. To lze provést dvěma způsoby:

 • kupovat auta v zemi výrobce (pokud všechny snahy dodat zboží padají na bedra obchodníka, který musí koupit auto v závodě ho pojistit, přivést do salonu, aby se všechna nezbytná opatření pro celní odbavení auta, a uspořádat pre-školení);
 • koupit auto prostřednictvím domácího zástupce výrobce (v tomto případě se zástupce výrobce zabývá dodávkou, což je nejvhodnější volba pro mladé prodejce automobilů bez pracovní zkušenosti).

V prvním případě bude nutné zorganizovat vlastní doručovací službu nebo uzavřít smlouvu s vhodnou přepravní společností, která má mezinárodní licenci k přepravě zboží a licenci celo ruského colního dopravce. No, pokud mluvíme o nákladech na různé možnosti doručení, pak je to stejné. A u dodávaných automobilů musí většina z nich hned zaplatit plné náklady.

Kdy se vrátí počáteční investice?

Každý si uvědomuje, že otevření autosalonu od začátku je poměrně nákladné cvičení, které nepřinese okamžitý zisk. Návrat investice by měl být očekáván po přibližně čtyřech letech úspěšné činnosti. To znamená, že investice do vlastního showroomu, děláte dlouhodobé investice a je třeba se připravit na to, co bude muset neustále sledovat situaci na trhu, uzavírat smlouvy s výrobci a vypořádat se s rostoucí konkurencí. To je jediný způsob, jak očekávat zisk a ziskovost takového podniku.

Průvodce otevřením showroomu

Trh s automobily zažívá období stability. Poptávka je mírná. Neexistuje žádný agiotáž, žádný pokles prodeje. Pro podnikatele, kteří se rozhodli otevřít prodejce automobilů, je tato situace poměrně příznivá.

Jak výhodné je toto podnikání?

Na jedné straně s příslušným prohlášením případu může automobilový obchod přinést značný zisk. Je to pravda, že se jedná pouze o velkoformátové zásuvky s vybaveným parkovištěm, umyvadlem, servisním střediskem, servisem náhradních dílů. Hlavní příjmy (asi 70%) přinášejí přesně poprodejní servis.

Na druhou stranu, podle odborníků, průměrná ziskovost podnikání je asi 10%, takže doba návratnosti je poměrně dlouhá - 4 roky nebo více. Navíc vyžaduje značné náklady. Otevření nejmírnější auto show (500 m 2) pro prodej levných automobilů zahrnuje významné investice (z 15 milionů rublů). Mluvit o ziskovosti auto show s vysokým stupněm jedinečnosti je možné pouze s podrobným obchodním plánem po ruce. Její kompilace je povinná.

Kde mám zaregistrovat prodejce automobilů?

1 V daně. Zvolte právní formu. Pro prodejce automobilů to bude LLC - forma, která je nejvhodnější pro práci s výrobci automobilů. Budeme muset uplatnit základní daňový systém pro obchod (protože celý řetězec továrního prodejce pracuje s DPH) a jedinou daň z imputovaných příjmů za službu.

 • 50.10 Obchod s motorovými vozidly;
 • 50.20 Tech. údržba a opravy motorových vozidel;
 • 50.3 Obchod se součástkami automobilů, uzly a věcmi.
 • 65.23.2 Činnosti obchodníků

4 V Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor

6 V daňovém rejstříku je pokladna

7 Na místním úřadu spotřebitelského trhu získat certifikát při zapsání obchodního zástupce v obchodním rejstříku.

8 V Rostest (www.rostest.ru) získáte certifikáty pro určité typy práce (v případě paralelního otevření automobilové dopravy).

Který dodavatel automobilů upřednostňujete?

To je hlavní otázka. Veškeré auto show bude postaveno na práci s konkrétním dodavatelem. Stojí za to, že při prodeji automobilů málo známé a levné značky nemusíte spoléhat na vysokou ziskovost podniku (výrobci stanovili nízkou marži), ale počáteční investice do vytvoření případu bude minimální (asi 15 milionů rublů).

Při implementaci světových značek bude muset položit nejméně 150 milionů rublů na začátek a také být připraven na skutečnost, že výrobce bude diktovat podmínky pro organizaci případu ve všech jeho fázích.

Vzhledem k silné konkurenci stojí za to zvážit implementaci značek, které ještě nejsou na trhu vašeho regionu zastoupeny. Ve velkém městě se mohou stát poměrně slibnými kamiony Renault, Man, Volvo.

Je také třeba zaměřit se na solventnost obyvatel regionu. V malých městech budou levné automobily náročné (v rozmezí 10-25 tun). V městech s počtem obyvatel přes milión lidí, kde všichni bohatí lidé v zemi v zásadě kupují automobily, má smysl organizovat prodejní místa pro prodej elitních značek. Můžete také vstoupit do automobilového obchodu z levného segmentu automobilů a poté získávat zkušenosti jít do obchodního zastoupení přepravy vyšší třídy.

Je třeba vyřešit koncept salonu, abychom přesně věděli, co bude: multibrand, reprezentovat jakoukoli společnost, prodej nových a použitých automobilů apod.

Jak začít pracovat s výrobcem automobilů a prodejcem automobilů?

 1. Abyste se stali prodejcem automobilů, je prvním krokem odeslat požadavek v oficiálním zastoupení automobilky v Rusku. Na internetových stránkách každého úřadu je adresa určená pro korespondenci s potenciálními obchodními partnery. Je na něm, aby mu zaslal dopis o svém úmyslu stát se prodejcem automobilů této značky.
 2. Poté budete muset vyplnit vyplněné dotazníky, které se vrátí. Obvykle obsahují podrobné informace o společnosti a jejích současných činnostech, velikosti investic a trhu regionu, plán umístění budoucího salonu na místě s fotografiemi. V této fázi byste měli mít v ruce připravený obchodní plán, jehož obsah je třeba seznámit s dodavatelem.
 3. Pak telefonní komunikace s manažerem na rozvoj dealerské sítě zastoupení. Pokud ho můžete přesvědčit o účelnosti spolupráce mezi vašimi společnostmi, přijede se s vámi osobně.
 4. Na základě výsledků návštěvy manažera u potenciálního prodejce bude rozhodnuto o další spolupráci s ním.
 5. S kladným rozhodnutím zastupitelského úřadu nebo dovážející společnosti, která má příslušnou autoritu, bude nabídnut prodejce podepsat protokol o záměru. Specifikuje pořadí výstavby, nákup vybavení, nákup vozového parku, otevření, prodejní plán na 1 rok, reklamní společnost s konkrétními lhůtami.
 6. Pak mezi výrobcem a prodejcem automobilů je podepsána smlouva s prodejcem, což je právní základ pro spolupráci společností. To, stejně jako certifikát výrobce, vám na první poptávku bude muset poskytnout kupující automobilů.

Technologie dodávky automobilů

Fotografie aut, která přijíždí do přístavu

Pro každou skupinu vozidel uzavře prodejce smlouvu, ve které jsou podrobně stanovena cena a podmínky dodání. Nákup automobilů lze provádět na různých místech:

1) Nákup automobilů v zemi výrobce

V tomto případě dealer sám řeší všechny problémy spojené s dodávkou automobilů z továrny do jejich salonu:

 1. získává automobily přímo v závodě automobilky;
 2. zajišťuje dopravu, doručuje do salonu a provádí celní odbavení (pro oficiální dealery se tento postup provádí ve zjednodušené formě na 1 nebo 2 dny). Výpočet celní platby lze provést na zdroji: www.tks.ru/auto/calc
 3. v autosalonu jsou školení před prodejem.

Pokud je dodávka vozů ze zahraničí plánována podle tohoto principu, je třeba vytvořit buď svou doručovací službu, nebo plnohodnotnou přepravní společnost, nebo si pronajmout automobilový dopravce od jiných dopravních společností nebo prodejců automobilů (z $ 2000 na jeden let).

Za přítomnosti nosiče by mělo být:

 • mezinárodní licence pro přepravu zboží;
 • osvědčení o shodě s normami Euro-2, Euro-3;
 • licenci všichni-ruština. celní dopravce.

2) Nákup strojního zařízení od oficiálního ruského dovozce.

V tomto případě spadají otázky týkající se přepravy automobilů do Ruska, jejich celního odbavení na ramena dovozce. Tato možnost je nejvíce přitažlivá pro prvotřídní prodejce, zejména pokud jde o peníze, což odpovídá první možnosti doručení.

Pokud jde o výpočty pro automobily, možnosti mohou být různé, ale většinou výrobci vyžadují od ruských dealerů 100% platba za zaslaná auta (Honda, Volkswagen, Audi, Toyota).

Pokud má výrobce oficiální dovozce na ruském trhu, který má společný sklad pro všechny dealery, pak jsou dodávány poslední zboží o podmínkách komoditního úvěru (Opel, BMW, Volvo atd.). Prodejce musí do jednoho měsíce distribuovat automobily převezené z obecního skladu. Pokud po uplynutí této lhůty nedojde k nerealizované přepravě, dovozce účtuje denní pokuty z jejich hodnoty. V každém případě, Za 3 měsíce musí prodejce koupit neprodané zboží.

Proto je obzvláště důležité implementovat měsíční prodejní plán. Pro začínajícího dealera, který prodává prémiové automobily, je třeba začít s počtem 250-450 vozidel ročně. Při prodeji levných aut - nejméně 1000 jednotek za rok.

O skladech, plánech a cenách

Jedna z otázek, o kterou se mnoho lidí zajímá, je, kolik automobilů by mělo být na skladě. Záleží na značce výrobce. Je-li rozsah modelů rozsáhlý, budete muset mít na skladě hodně vozů. Je žádoucí, aby byly dvakrát tolik, kolik se předpokládá prodat za jeden měsíc.

Nyní za ceny. Každý výrobce nastaví své vlastní ceny. Velikost marže je také diktována, které lze získat prodejcem (obvykle od 8 do 20%). Chcete-li přilákat zákazníky, prodejce automobilů může snížit ceny, ale pouze na úkor marže.

Obvykle, pokud jsou plány prodeje jasně zavedeny, poskytne výrobce prodejci bonusy. A je pro dodavatele důležitější, aby realizoval plán pomoci. Spolu s běžícími modely automobilů výrobce často ukládá prodejcům povinnost obchodovat a neobchodovat zboží.

Kde sjednat prodejce automobilů?

Je důležité, aby místo splňovalo následující požadavky:

 • byl blízko k dálnici; mělo by být vhodné je tam dostat jakýmkoli dopravním prostředkem;
 • přehlídka přehlédla vozovku;
 • Rozloha musí být nejméně 0,5 hektaru.

Která místnost si vybrat?

Obvykle výrobce striktně upravuje jak interiérový design tak design: barevná řešení, nábytek, symboly atd. Možnosti ubytování by však měly být považovány za odlišné:

 • V budovách starých parkovišť. V Moskvě je možné si je pronajmout za cenu 200-500 USD / m2. m.
 • Rekonstrukce objektů. Pronájem Moskvy - od $ 150 / sq m m.
 • Výstavba samostatných samostatných automobilových center (pokud jde o salony střední třídy, stavba v Moskvě bude stát asi 2,4 milionu dolarů). Montáž a vybavení nové budovy trvá asi 1,5 roku.

Zařízení

Typické auto centrum zahrnuje:

 • showroom (showroom);
 • personální úřady;
 • zóna pro návštěvníky;
 • sklad pro automobily;
 • sklad náhradních dílů;
 • Tech. centra.

Náklady na vybavení se určují v závislosti na velikosti těchto zařízení. centra. Například průměr těchto. Stanice Audi, určená pro 25 pracovníků. místa je asi 450-500 tun. V každém případě jsou náklady na vybavení přísně regulovány výrobcem, takže jeho výběr pro prodejce není obvykle problematický.

Jak se stát prodejcem značky Reno

Jak se stát prodejcem značky Renault

Jak se stát prodejcem značky Renault

Informace o možnostech spolupráce s Renault Ruskem

V souladu s plány rozvoje podnikání v Rusku pro CJSC "Renault Rusko" v roce 2018 je prioritní rozvoj sítě prodejců v následujících městech:

 • Moskva (severovýchod města);
 • Petrohrad (jihozápad města);
 • Novorossiysk;
 • Saransk;
 • Soči;
 • Tomsk.

CJSC "Renault Rusko" zváží návrhy na spolupráci s partnery pro prodej a servis vozů Renault, které splňují následující základní kritéria:

 • Zkušenosti v automobilovém průmyslu;
 • Stabilní finanční pozice;
 • Ochota investovat do organizace dealera společnosti Renault podle firemních standardů společnosti;
 • Jasná, průhledná struktura společnosti a profesionální management.

Chcete-li požádat o spolupráci by měla vyplnit prodejců kandidátských a odeslat ji na e-mailovou adresu dealerské sítě služeb Renault [email protected] spolu s částí fotografie a jeho okolí, nebo s fotografiemi stávajícího objektu (ve formátu JPEG).

Posouzení dotazníků pro výběr partnera pro každé město probíhá současně po přijetí příslušného rozhodnutí CJSC "Renault Russia". Žadatelé jsou rovněž požádáni o další dokumenty.

Vaše firma: Jak se stát zahraničním prodejcem automobilů

Vaše firma: Jak se stát zahraničním prodejcem automobilů

Vstupní lístek k tomuto podnikání v různých ruských oblastech stojí od jednoho do deseti milionů dolarů. Ale ti, kteří chtějí více než volná místa

Novinky z automobilového trhu: najednou pět obchodních a technických center v Moskvě staví společnost "JV BUSINESS CAR", která prodává automobily Toyota a Lexus. Společnost Carnet-2000, výhradní dovozce jižní korejské společnosti Hyundai, plánuje do konce letošního roku otevřít 12 nových showroomů v různých městech Ruska. Jiní výrobci a distributoři nejsou ani méně ambiciózní plány. Prodej nových zahraničních automobilů v Rusku rychle roste: výsledek z roku 2004 v kvantitativním vyjádření je třikrát vyšší než v roce 2002.

"Chcete-li koupit některé modely automobilů, kupující jsou zaznamenáváni ve frontě," uvedla Jury Semenchuk, zástupkyně generálního ředitele společnosti JV BUSINESS CAR.

Nejlepší důkaz o perspektivách trhu nemůže být. Proto i fronta těch, kteří chtějí vstoupit do prestižního klubu obchodníků, nevyčerpá. Autorizace autorizovaného prodejce značky zahraničního automobilu slibuje řadu obchodních bonusů: plánované dodávky nejnovějších modelů, vylepšené technologie pro podnikání, neustálý marketing a reklamní podporu. Ale automatické získání všech těchto výhod je nemožné.

Jaké zahraniční výrobce automobilů rozšiřují dnes svou prodejní síť v Rusku a jaké jsou jejich požadavky pro své partnery?

Palmová šampionát v Rusku je držena korejskou Hyundai. V první polovině letošního roku prodala více než 50 000 vozů, včetně vozů shromážděných v továrně na výrobu automobilů Taganrog. Oblibu této značky vysvětluje nejen optimální kombinace ceny a kvality "korejských žen". V mnoha ohledech je to také zásluha ruských dealerů Hyundai. Někteří z nich řídí generální ředitel společnosti Carnet-2000 (výhradní distributor společnosti Hyundai v Rusku) Roman Khapaev, který prodává tolik automobilů ročně, než v malé evropské zemi.

Polovina všech vozů Hyundai dovezených do Ruska se prodává v Moskvě. Ale na metropolitním trhu se blíží. Proto "Carnet-2000" stále více pracuje v regionech. Cíl - najít silné partnery, dokud nebudou "demontovaní" konkurenti. Nyní v portfoliu tohoto dovozce žádosti o 120 uchazečů o získání povolení prodejce.

Energeticky se rozšiřuje obchodní síť a ruská dceřiná společnost Renault, společnost "Avtoframos". Dnes oficiální prodejní centra a prodejní místa této značky působí v 48 ruských městech, jejichž počet přesahuje 500 tisíc lidí. Existují pouze dvě výjimky: Vladivostok a Khabarovsk. Dalším cílem společnosti Avtoframos je organizace středisek prodejců Renault ve všech městech s počtem obyvatel více než 300 tisíc lidí.

Třicet tři prodejců v 15 městech Ruska již dnes propaguje značku Nissan. Společnost "Nissan Motor RUS", která bude řídit svou práci, se zaměří na rozvoj dealerské sítě v těch regionech, kde Nissan nebyl oficiálně představen v příštích několika letech.

Od tohoto roku začala společnost Kvingrup vytvořit regionální síť 50 dealerů automobilů UzDaewoo. Chcete-li vybrat ty nejlepší zákazníky, byla vyhlášena nabídka.

A konečně další skupina nových hráčů, partnerství, se kterým můžete opravdu počítat, jsou společnosti z Číny. Například společnost Great Wall Motors Ltd., která v říjnu 2004 otevřela své zastoupení a distribuční centrum v Moskvě. V uplynulém roce vytvořil největší čínský výrobce automobilů, nákladních automobilů a autobusů rozsáhlou síť dealerů na ruském území a nadále ho rozšiřuje. Podobnou politiku provádí společnost "Irito", která představuje čínské automobily a SUV.

Tento trend je zřejmý: regionální společnosti mají větší šanci stát se prodejcem zahraniční značky automobilů než kapitálové podniky stejného profilu. Co jiného potřebujete?

Ustanovení o prodejcích jsou vyvíjena v think-tankech zahraničních výrobních společností. A pak jejich generální distributoři přizpůsobili tato pravidla ve vztahu k ruským podmínkám. Například Hyundai má asi 150 bodů požadavků a podmínek, které musí splňovat oficiální prodejci.

- Máme zájem o partnery, kteří již mají zkušenosti s prodejem a servisem zahraničních vozů. Pokud v nějakém městě nejsou žádné, pak dealerské centrum v něm nebude otevřené, - pokračuje Roman Khapaev. - V tomto případě jsou preferovány společnosti, které již získaly prodejní práva od jiných zahraničních automobilových značek. To je nejlepší potvrzení jejich profesionality. Mimochodem, v zásadě nepovažujeme žádosti o povolení od firem, které se specializují na obchod s ruskými vozy, neboť se domníváme, že zahraniční auta jsou zcela odlišné a vyšší.

Zároveň je rozhodující důležitost trvání práce na trhu s automobily pro kandidáta na prodejce pro distributora Hyundai. Pokud vaše společnost začala pracovat jen před rokem, ale již se stala znatelnou na místním trhu, bude její kandidaturu brána vážně.

Stejně důležité je, aby vrchní vedení budoucího prodejce bylo připraveno se dozvědět od distributora o nových technologiích podnikání a poslouchat jeho rady.

- Stává se, že se podnikatelé oslovili s návrhy, kteří chápali role prodejce zvláštním způsobem, - říká Khapaev. "Řekli něco takového: máme spoustu peněz, budeme vystavovat" palác "pod showroomem a vy nám dáte auta a neobtěžujte: my sami víme, jak prodat. S takovými podnikateli nepracujeme.

Zda potenciální partner je vhodný pro roli prodejce, nebo ne, to se ukáže během výběrového řízení. Obvykle trvá od tří měsíců do jednoho roku a během tohoto období proběhne řada jednání a jednání. A tak se plně projevují motivy žadatelů, jejich schopnost provádět dlouhý konstruktivní dialog.

Společnost, která zahrnuje síť prodejen automobilů nebo autopůjčoven, obdrží povolení pro každý obchodní předmět samostatně.

"Zároveň jsou v každé smlouvě o autorizovaném prodeji přísně vymezeny územní hranice aktivit partnera," uvedl Roman Khapaev. - To znamená, že vyvážet auta a prodat je v jiném městě, ten obchodník už nemá právo.

Žadatel dealer autorizovaný distributor prezentuje podnikatelského záměru a dalších dokumentů, což potvrzuje její finanční síly a odbornost manažerů. Žadatel musí přesvědčit distributora, že má možnost koupit nebo pronajmout auto centrum stavebních pozemků. Podnikatelský plán musí být ambiciózní, ale skutečný. Údaje by měly být založeny na skutečné analýze potenciálu místního trhu. Distributoři, mimochodem, je vždy dobře informováni o možnostech v místě, kde chystá otevřít obchodní zastoupení bod, protože pro jeho část, je nutné předem provedla průzkum trhu zájmu jejich místního trhu, posoudit její potenciální a stávající konkurence.

Jasným příkladem je vývoj společnosti "JV BUSINESS CAR". První autorizované prodejní středisko bylo otevřeno v roce 1996. A před tím šest let aktivně prodalo vozy a náhradní díly Toyota.

"Museli jsme se hodně naučit od japonské společnosti Toyota Motor," vzpomíná Jury Semenchuk, zástupkyně generálního ředitele společnosti JV BUSINESS CAR. - Absolvovali jsme speciální tréninky, které absorbovaly hlavní myšlenky této skvělé japonské společnosti. V důsledku toho jsme do roku 2002 de facto působili jako oficiální distributor Toyoty v Rusku, dokud jsme je následně nepřevedli do specializované společnosti Toyota Motor Russia.

Zahraniční auto «s jménem» by mělo být na prodej v krásném místě. Potenciální prodejce automobilů proto musí připravit a předložit oficiálnímu distributorovi k posouzení návrhový projekt automobilového centra splňujícího moderní evropské normy. V ideálním případě by měla mít několik zvláštních zón: předváděcí místnost, servisní středisko, sklad náhradních dílů, kancelář a místa pro rekreaci návštěvníků.

"Taková konstrukce je velmi drahá," varuje Yury Semenchuk. Podle jeho zkušeností v Moskvě na výstavbu a uspořádání potenciální autocentra dealer Toyota potřebuje alespoň 8 až 10.000.000 $. A tato částka nezahrnuje náklady na pozemky a pracovní kapitál potřebný k nákupu první série strojů a náhradních dílů.

Výhradní distributor společnosti Hyundai, společnost Karnet-2000, má flexibilnější přístup. Obchodní centrum této značky by se mělo také skládat z showroomu a servisního centra. Ale není nutné je vytvářet podle vlastního návrhu, můžete re-vybavit stávající prostory.

Na rozdíl od mnoha distributorů, „Karnet-2000“ nezakazuje její obchodníci prodávají vozy jiných značek, ale to vyžaduje, aby se vozy Hyundai byly vystavovány v jednotlivých značkových zónách. A pracovat v těchto salonech by měli manažeři, kteří jsou schopni poskytnout jakékoli informace o značce Hyundai.

Pokud jde o velikost showroomu, závisí to na plánovaném objemu prodeje.

- Středisko, které působí v Moskvě, by mělo představovat celou řadu vozů Hyundai. To je 12 aut, - říká Roman Khapaev. - Proto pro showroom potřebujete nejméně 500 metrů čtverečních. m. Výstavní místnost v provinčním městě, která prodává 250-300 automobilů ročně, může mít plochu 250 metrů čtverečních. m.

Vezmeme-li v úvahu všechny tyto faktory, projekt na vytvoření prodejního centra společnosti Hyundai je levnější než Toyota. Takže výstavba moskevského automobilového centra "Rolf-Vostok", která byla zahájena počátkem roku 2004, stála investory 6,5 milionu dolarů.

Konstrukce a uvedení nového centra Hyundai mimo hlavní město stojí v průměru 2,5 milionu dolarů. Kromě toho musí mít každý provozovatel také pracovní kapitál, aby si udržel alespoň dva týdny inventáře. To vyžaduje další 150-750 tisíc dolarů celkem, minimální počáteční náklady. - 2.650.000 $ Ačkoli existují příklady, kdy prodejců jiných značek vystupoval ve stavebně upravených prostorech vytvořených a výši cca 1.000.000 $..

Místo a podmínky stavby prodejního automobilového centra jsou striktně stanoveny ve smlouvě o partnerství. Současně může být během výstavby rozhodující úloha stavební práce. Situace na trhu s automobily se rychle mění, takže je důležité, aby distributor zachytil určitý segment rychleji než konkurenti. Takže od dvou stejných kandidátů může být výběr proveden ve prospěch toho, kdo rychle otevře showroom.

- Často žádáme žadatele: proč se chcete stát prodejcem značky Hyundai? - Odráží se Roman Khapaev. - Mnoho lidí reaguje: "Existují další peníze, chceme dělat něco zajímavého..." Nezainteresovaní věří, že cizí auta přinášejí stejné "rychlé" peníze, jako na počátku 90. let. Ale není tomu tak. Rusko se stále více podobá Evropě, kde hlavní prodejci zisků nejsou získáváni z prodeje automobilů, ale na úkor jejich následného poprodejního servisu.

To znamená, že nestačí jednou investovat do výstavby prodejen automobilů. Každý den musím přemýšlet o zlepšení kvality služeb. A to není snadné.

Prodejci jsou pod neustálou kontrolou výrobce a oficiálního distributora. A tato kontrola se provádí jak otevřeně, tak v zákulisí. Zákazníci jsou často dotazováni telefonicky, aby zjistili svůj názor na úroveň služeb. Nakupujte kontrolu nákupů, když práce centra jsou tajně hodnoceny auditory, kteří zastupují klienty.

Prodejci navíc neustále zvyšují plánované cíle pro dealery. Podle těchto úkolů musí prodávat a opravovat ve službě určitý počet vozidel za měsíc, čtvrtletí nebo rok. Povoleno pouze mírné snížení plánovaných cílů v důsledku sezónních výkyvů poptávky.

- V prvním měsíci práce našeho centra, v únoru 2004, jsme prodali 39 vozů Hyundai, v dubnu - již 117, a do února 2005 tržby dosáhly 329 vozidel, - uvádí příklad úspěšného režiséra rozvoje „Rolf-východ“ Svetlana Vinogradové. - Vzhledem k nárůstu objemu opravářských služeb: nejprve jsme měsíčně opravovali 300 vozů Hyundai a dnes 1150 za měsíc.

Pro regionální dealery Hyundai kladla orientační body skromnější - prodávat 40-45 vozů měsíčně. Neplnění plánu prodeje je předmětem zvláštního řízení. Další nepostradatelná podmínka - podnikání v souladu se zákony, nebo jednodušeji "na bílé".

Takže majitel průměrné auto show bude vážit stokrát, než začne boj o oficiální povolení. Je velmi možné, že bude výhodnější zůstat nezávislým prodávajícím. Ale jak dlouho? Jak se rozšiřuje řada "bílých" dealerů, "šedé" prodejci budou stále těžší pracovat.

MOSKOVÝ TRH VÝCHODŮ

Průměr - 14-15% ročně

JAK MŮŽE VÁŠ VYTVOŘIT?

Roční hrubé příjmy

Bylo známo, jak se změnila ruská prodejní síť Renault za rok

V Rusku dnes existuje asi 120 obchodních společností, které prodávají produkty Renault. O tomto "Kola" řekl výkonný ředitel Petrovského autocentra, prezident "Sdružení dealerů Renault" Eduard Markman. "Během celé krizové období jsme ztratili asi deset firem, ale současně přišli i nové," komentuje.

"Naše dealerská síť je velmi stabilní a to ukazuje, že mezi výrobcem a prodejcem se děje náležitý dialog, provádíme vyváženou politiku, zjišťujeme kontaktní body mezi výrobcem a prodejci," řekl Eduard Markman.

"Struktura příjmů se však změnila stejně jako všechny naše obchody. Ve skutečnosti byl pokles prodejů o 50%. Servisní součást pro prodejce na tomto pozadí se stala důležitější. Navíc mnozí objevili nový zdroj příjmů - ojeté automobily. Domnívám se, že je to velmi důležitý a pozitivní bod: obchodníci tento trh více civilizují a nakonec existuje možnost bezpečně koupit ojeté auto. Současně - s podporou záruky Renault Selection, půjčky výrobce za zvýhodněné ceny. Nepochybně se v blízké budoucnosti bude rozvíjet tento směr obchodování s obchodníky, "zdůraznil šéf Reno dealerů.

Specialista poznamenal, že v blízké budoucnosti nebudou společnosti začínat vydělat prodeje automobilů tak, jak to bylo předtím. Podle jeho názoru by člověk neměl očekávat poptávku nad dodávkou. "To, co máme dnes, je stav běžného obchodování s auty, stejně jako evropští dealeři, velmi se nám nelíbí, pokud jde o strukturu marží," uvedl Eduard Markman. - V Americe je trochu jiná situace: trh je víc a prodejci tam mohou vydělávat na prodej, což ani v Evropě, ani v Rusku není možné udělat. "

Přečtěte si další informace o této a dalších oblastech rozvoje Renaultu v Rusku, a to tak, že si přečtete rozhovor, který předal prezident sdružení dealerů Reno Eduard Markman online magazínu Kolesa.ru.

Jak se stát distributorem? Jak se stát prodejcem automobilů? Tajemství podnikání od profesionálů

Mnoho obchodníků se obává otázky, jak se stát distributorem a přivést jejich společnost na vysokou úroveň ziskovosti na současném ruském trhu. Abychom na ni odpověděli, bude nutné analyzovat řadu důležitých aspektů práce v tomto odvětví.

Trh vyžaduje novinky

Tempo růstu prodeje automobilů v posledních letech klesá, což je způsobeno postupným saturací tohoto trhu. Současně se v Rusku modely nových nebo málo známých značek prodávají dobře. Proto, podnikatelé, kteří chtějí otevřít prodejní centra, je rozumné zajistit dodávku automobilů, které jsou v naší zemi vzácné nebo nemají v minulosti prodej. Nejnižší frekvence přítomnosti strojů tohoto typu je v regionech východně od Uralu.

Ne tak jako takoví obchodníci: například v Novosibirsku má jen několik značek více než jednoho prodejce. V sousedních sibiřských městech - Tomsk, Irkutsk, stejně jako v Barnaulu a Kemerově - se mnoho známých značek automobilů vůbec neprodává. Distributoři zpravidla věnují pozornost sídlům s vyšším počtem obyvatel.

První soutěž, pak podnikání

Volba perspektivní geografie trhu je pouze prvním krokem podnikatele na cestě k otevření prodejní firmy. Jak se stát distributorem? Výběr je nutné provést podle kritérií společnosti výrobce automobilů. Ten má zpravidla zájem o takové informace, jako je autorizovaný kapitál prodejce, charakteristiky prodejního centra, informace o profile společnosti, obchodní plán distributora.

Obecně platí, že existuje asi 30 ustanovení. Jsou rozděleny do čtyř hlavních skupin: právní, finanční, materiální a lidské zdroje. Ale je to jen první kolo výběru: pak bude následovat komplexní proces vyjednávání, po němž si výrobce automobilů vybere konkrétní prodejce.

Stává se, že žádný z návrhů soutěžících není vhodný pro továrnu, proto je procedura znovu zahájena. Často samotní podnikatelé nerozumí, jak se stát autoparkem v souladu se všemi jemnostmi tohoto procesu.

Právě to se stalo v Omsku, kdy byla soutěž o otevření oficiálního zastoupení organizována společností Škoda. Někteří výrobci stanovili určitý zkušební čas (například Volvo), který je stanoven ve smlouvě s prodejcem, který vyhrál soutěž. Stojí za zmínku, že nejvyšší šance na výhru - od tohoto distributora, který ukáže, že jeho obraz je plně v souladu s kódem značky v továrně dodavatelů strojů.

Vstupní práh je vysoký

Vzhledem k tomu, že prodej automobilů je vážným obchodem, jsou kritéria umožňující podnikatelům vstoupit na trh výrazně vyšší než ve většině ostatních odvětví. V tomto segmentu se nemůžete jen dostat do toho. Stala distributorem může být podnikatel, který má vysokou finanční způsobilost: Výše ​​počáteční investice v autorizovaném může vydělat miliony dolarů, nebo dokonce desítky milionů (jak tomu bylo v případě, že showroomy Novosibirsk prodávat značky Nissan a Toyota). Nepočítáme-li „seed“ investiční podnik, aby byly konkurenceschopné, budou muset investovat do reklamy, které by se podle expertních odhadů, má každý rok zhruba 200 milionů eur.

Velký a termín, kdy má dealerské centrum splatit, je 5 let nebo více. Tento ukazatel s roky má tendenci zvyšovat: míra zisku, protože trh je nasycený, stále klesá. V Evropě například prodejci těží z prodeje dokončených automobilů asi o 2%. Významně vyšší může být ukazatel pro auto díly - asi 30%, a to by mělo věnovat zvláštní pozornost podnikatelům. Současně není tak mnoho podnikatelů, kteří jsou připraveni pracovat na všech těchto podmínkách, zejména v provinčních městech.

Jemnost uspořádání

Pokud bude soutěž schválena a peníze nalezeny, dalším krokem podnikatele je organizace infrastruktury. Servisní prodejní centrum obsahuje řadu komponent. Za prvé by mělo být parkoviště pro automobily vybavené veškerým potřebným příslušenstvím. Tento cíl - tvář obchodního partnera a důležitý faktor úspěšného prodeje.

Za druhé, všechny vozy vystavené v showroomu by měly být přineseny do lesku: potřebujete vysoce kvalitní mytí automobilů. Za třetí, vozy potřebují neustálou péči z hlediska technické kontroly: prodejce bude potřebovat vlastní službu.

Za čtvrté, vzhledem k tomu, že jsme zjistili, že největší ziskovost v tomto oboru je zajištěna prodejem náhradních dílů, bude muset samostatný obchod s infrastrukturou společnosti zadat samostatný obchod tohoto profilu. Pro každé z označených oddělení prodejního centra je nutné najmout kvalifikovaný personál.

Umíme optimálně

Geografie prodejce automobilů musí být jasně promyšlená. Jak otevřít distribuční společnost s tímto faktorem? Nejdůležitější podmínkou je umístění firmy v blízkosti aktivně využívané dálnice. Jedná se o obecný zákon pro jakýkoli trh: čím vyšší je zákaznický provoz, tím lepší je prodej.

Potenciální zákazníci potřebují vytvářet podmínky pro pohodlnou návštěvu salonu: to znamená, že pokud není původně vybudován kongres původně z tratě, podnikatel bude muset sám postavit.

Předváděcí showroom musí být zaslán směrem k silnici, odkud přicházejí budoucí kupci. Velmi rušné silnice nemusí být ve středu: je třeba studovat dopravní infrastruktury ulic a najít místo, kde má být optimálně kombinované intenzity dopravy a náklady na výstavbu (pronájem) autodům a přilehlých objektů.

Jak bylo řečeno výše, nejdůležitější složkou ziskovosti prodeje automobilů je post-prodejní služba. Je zásadně důležité vytvořit podmínky pro pohodlnou léčbu ve středu dvou skupin zákazníků - těch, kteří cestují za účelem nákupu automobilu a platit návštěvu salonu za účelem nákupu náhradních dílů.

Formality

Jak se stát distributorem a pracovat legálně? Podnikatel se bude muset zaregistrovat jako právnická osoba. Nejlepším řešením je společnost s ručením omezeným. Specifika práce v tomto postavení je však taková, že bude nutné jednat s DPH, stejně jako s daní z imputovaného příjmu - toto musí být vzato v úvahu.

Při podání žádosti o státní registraci je nejlepší použít následující kódy OKVED: 50.10, 50.20 a také 50.3. Tyto hodnoty umožňují společnosti provádět činnosti v oblasti obchodu s vozidly, provádět údržbu automobilů, opravovat je a také prodávat díly, komponenty a díly.

Je třeba poznamenat, že v OKVED je nejdůležitější kód 65.23.2. To znamená, že firma bude pracovat jako prodejce. Je důležité, aby podnikatel nezapomněl zaregistrovat společnost v důchodu, stejně jako v mimorozpočtových ruských fondech.

Praxe obchodního zastoupení je taková, že bude vyžadovat registraci dokumentů ve státním požárním dohledu a Rospotrebnadzor. Dalším krokem je otevření účtu pro vypořádání hotovosti v bance, zakoupení CMC a dalšího vybavení tohoto profilu.

A nakonec budete muset jít na oddělení spotřebitelů, abyste informace o společnosti zaregistrovali v obchodním rejstříku a poté si jej osvědčili. Pravděpodobně jsou potřeba certifikáty pro provádění prací v módu autoservisu - jsou vydávány společností Rostest. Jak se stát prodejcem automobilů a úspěšně projít všemi těmito složitými postupy - problémy, které jsou pro podnikatele velmi důležité.

Výběr dodavatelů

Podnikatelský plán distribuční společnosti by měl především obsahovat ustanovení týkající se cenového segmentu, v němž se budou prodeje provádět. Ve skutečnosti čím dražší bude značka, tím vyšší je stupeň jejího propagace, tím větší budou částky, které podnikatel bude muset investovat do podnikání. Čas od času bude showroom muset znát náklady spojené s těmito nebo jinými požadavky značky na strategii podnikání.

Je dokonale přípustné začít s prodejem automobilů z nízkopodlažních značek, a poté, jak je zjištěn požadavek, přejít na dražší. Není vyloučena možnost kombinace několika značek v jednom salonu. Měli bychom mít na paměti, že někteří výrobci jsou velice vybíraví ohledně marketingové politiky prodejců, rádi radili, co a jak dělat.

Metody zahraničních značek se mohou lišit od těch, které jsou typické pro ruské firmy, ale naši podnikatelé přemýšlejí o tom, jak se stát častěji prodejcem zahraniční společnosti. Poptávka po zahraničních automobilech mezi ruskými občany roste impozantním tempem.

Proč Honda?

Auta této japonské značky dokonale zapadají na ruský trh. Za prvé, automobily Honda mají zvýšenou odolnost proti opotřebení dílů - mnohem vyšší než většina čínských zahraničních vozů, což postupně zaplavuje prodejce automobilů v naší zemi. Kvalita kovu z "japonštiny" je stále vysoká. Honda je jedním z největších světových výrobců motorů pro automobily. Tato značka je lídrem v oblasti technologií a úrovně vývoje různých mechanických součástí.

Mnoho aut Honda má nižší spotřebu benzínu a motorového oleje. Motory tohoto výrobce jsou velmi snadné začít, splňují nejmodernější požadavky na šetrnost k životnímu prostředí. Rozvětvená síť značkových služeb Honda je jednou z největších na světě a prodejce automobilů nebude mít problémy s dodáním svých salonů originálními náhradními díly. Ale než se rozhodne, jak se stát prodejcem Hondy a přizpůsobit podnik prodeji této značky automobilů, musí podnikatel zjistit, zda jsou "japonské" vhodné pro trh určitého regionu.

Kde koupit auta?

Nejjednodušší možností je najít dodavatele v zemi, kde jsou vyrobeny automobily. Nicméně v rámci tohoto scénáře bude prodejce muset sám o sobě pracovat na logistice, aby kontroloval dodávací kanály z továrny do salonu.

Mezi povinné postupy, které podnikatel musí projít, je nákup pojistných smluv pro automobily, evidenci automobilů na celnici, zaplacení všech nezbytných poplatků. Pro optimalizaci práce v tomto směru může prodejce v rámci firmy vytvořit speciální strukturu, která se zabývá dodávkou prodávané dopravy z výrobního závodu.

Pro mnoho podnikatelů není zcela jasné, jak se stát distributorem v rámci tohoto systému, a upřednostňují jinou možnost - outsourcing, tj. Nacházejí firmu, která je připravena dělat totéž s platbou za konkrétní služby. Při výběru takové společnosti se musíte ujistit, že má povolení k přepravě, má osvědčení o shodě s požadavky Euro 2 a zpravidla Euro 3. Bude také vyžadovat dokument potvrzující status společnosti jako licencovaný celní dopravce. Další formát zadávání veřejných zakázek pochází od oficiálního dovozce. To značně zjednodušuje práci prodejce. Jedinou otázkou je najít kompetentní firmu tohoto profilu.

bitkovsergei> Blog> Analytické informace o společnosti Renault

Na svém počítači jsem našel malé množství materiálu, který jsem připravoval při studiu na univerzitě), rozhodl jsem se přidat sem, možná že někdo bude mít zájem číst)

Stručný popis činností společnosti

Reno (Renault, Renault) je francouzská státní automobilová společnost, největší v zemi. Vyrábí osobní automobily, nákladní automobily a sportovní automobily. Ústředí se nachází v Boulogne-Billancourt (městečko nedaleko Paříže).

Renault je jedním z předních evropských výrobců automobilů. Průmyslová zařízení a obchodní zařízení Renault jsou přítomny v nejméně 118 zemích a celkový počet zaměstnanců přesahuje 126 tisíc lidí.

Po akvizici v září 1999 na Rumunská automobilka Dacia společnosti, a pak - v září 2000 - aktiva jihokorejských společností Samsung Motors, Renault Group provozuje tři značky: Renault, Dacia a Samsung.

Celosvětový prodej francouzské automobilky Renault vzrostl v roce 2007 o 2,2% - na 2 miliony 487 tisíc 453 vozů.

Stručná historie společnosti
1898-1914 let. Zrození Renault: Voiturette A s motorem De Dion Bouton 1¾ CV. "Taxi vítězství": Během první světové války převedlo 1200 pařížských taxíků Renault 6500 vojáků na hranici řeky Marne.

1914-1919. První světová válka jako motor pokroku: Hlavním cílem společnosti Renault nebylo zvýšit počet vyráběných produktů, ale rozšířit rozsah.

1919-1939 Renault dobývá nové průmyslové odvětví. Založení společnosti Renault: První nákladní automobily Renault, motorová vozidla, traktory, vývoj motorů pro lodě, práce v leteckém průmyslu.

Renault se stává korporací se sídlem v Beyancourtu, nárůst počtu podniků ve Francii, závodů Renault postavených ve Velké Británii a Belgii.

1939-1945 Povolání: model Renault 4 CV, který se objevil v roce 1947, a od roku 1961 vyskočil z montážní linky. Vyráběl se během války.

Znárodnění společnosti Renault.

1945-1955 Renault je státním podnikem. Výroba vozu Renault 4 CV znovu postavila společnost na nohy. Objem motoru, nejprve instalovaný vzadu, byl 760 cm3. V roce 1951 model
Renault 4 CV se zúčastnil rally pro pohár Alžírska.

1955-1964. Rozšíření Renault: otevření nových závodů ve Flaine, Anessy; ve Španělsku, Japonsku, Jižní Africe, Portugalsku, Venezuele a Chile byly zahájeny montážní podniky. Další rozšíření sestavy: Renault Dauphine si podmanil nejen evropské trhy, ale i Spojené státy.

1964-1975 Renault je lídrem na automobilovém trhu Francie a prvním vývozcem automobilů v Evropském společenství. Rozšíření sestavy: Renault 4 a Renault 5 vstoupily do historie automobilového průmyslu. Ekonomický a praktický, Renault 5 byl odpovědí na energetickou krizi sedmdesátých let. A model Renault 16 s otevřeným zadním kufrem se začal říkat "auto pro život".

1975-1984 Roky euforie: růst produkce pokračuje rychlým tempem až do počátku 80. let. Vítězství Renault na F1: závodění v Monte Carlu, Portugalsko, Sanremo, Maroko. V roce 1973 se Renault Alpine stal mistrem světa.

1984-1990 Čas radikálních změn: Renault dokázal přežít finanční krizi, protože se zlepšila kvalita vyráběných automobilů. Symbol obnovy a oživení Renault se stal návrhem modelu Renault 19. Formule 1: návrat do závodu F1 koncem osmdesátých let. Doba "turbo" skončila sezonou roku 1986 a v roce 1989 získal V10 Renault Sport s motorem o objemu 3,5 litru dvě vítězství najednou.

1990-2004 Renault - Umění vytvářet auta Nový model Renault Clio se stal v roce 1991 vozem roku v Evropě. Technologie výroby se změnila. Ze státního podniku se Renault stává akciovou společností. V roce 1999 byla uzavřena aliance s Nissanem. Akvizice společností Dacia a Samsung Motors, která zajistila vstup společnosti na trhy východní Evropy a Asie. K dispozici je další aktualizace řady Renault.

Od roku 2005 oznámil prezident Renault Carlos Ghosn plán Renault Contrat 2009, který by měl tuto společnost stát nejvýnosnější evropskou automobilkou. Úspěch modelu Logan ve světě.

2006: Renault Clio je vůz roku v Evropě.

2007 Je představena třetí generace Renault Laguna.

2008: Ukrajina začne prodávat Laguna III, nový Renault Symbol.

2008: První zastávka Renault Koleos se objevila v prodejní síti.

2008: Tým vozu ING Renault Formule 1 dorazí do Kyjeva.

2009 Premiéra Laguna Coupe. Renault změní svůj slogan na Drive the Change. Tento slogan, v souladu s hodnotami značky, odráží přání Renaultu, být otevřený novému a blízkému lidu, být v popředí univerzálního automobilového hnutí.

2012: Renault Clio IV (typ X98) debutoval na autosalonu v Paříži koncem září 2012. Prodej auta začal 10. listopadu téhož roku. Na premiéře Ženevského autosalonu Renault Twizy - dvoudveřová hatchbacková třída "A". Společnost Renault-Nissan uzavřela dohodu o získání kontroly nad podnikem AvtoVAZ tím, že koupí 67,13% podíl ve společnosti za 750 milionů dolarů. Renault - komerční vůz číslo 1 v Evropě

2014 premiéra na Ženevském autosalonu Renault Kadjar. Název crossoveru je tvořen ze slova "Quad", odkazuje se na pohon všech kol. V roce 2014 svět zavedl nový R.S. 01. Prodej společnosti v roce 2014 činil 4 miliony vozidel, počet zaměstnanců na konci roku 2014 - 100 0052 osob.

2015: Renault Kadjar byl představen na Ženevském autosalonu letos. Celková délka novinky je 4,45 metru, šířka 1,84 metru, výška 1,6 metru a jízdní prostor SUV je 19 centimetrů. Model je založen na modulární platformě CFM, která se již používá pro Nissan Qashqai a X-Trail nové generace. Vzhled Kadjar je vyroben ve stylu nejnovějších inovací Renault - minivan Espace nové generace, kterou připravil šéfdesigner značky Laurence van den Aker.

Organizační struktura společnosti

K dosažení svých cílů a udržení vysokých standardů řízení společnosti věnuje společnost Renault pozornost rovnováze mezi managementem, kontrolními orgány a akcionáři.

Horní úroveň řízení se skládá z výkonných a dozorčích výborů společnosti Renault, které zahrnují:
• Představenstvo
• Výkonný výbor, který se schází jednou měsíčně
• Řídící výbor, který zahrnuje členy výkonného výboru a schází se jednou měsíčně a pořádá semináře dvakrát ročně.

Management je zaměřen na dosažení zisku a je zaměřen na zákazníky.

Činnosti skupiny jsou založeny na řízení organizace, přizpůsobené rychlým mezinárodním akcím a schopnosti jejích manažerů definovat a provádět kvantitativní, měřitelné a dosažitelné cíle a zahrnuje následující složky:
• Regionální pokyny: 5 krajských řídících výborů odpovídá a odpovídá za příspěvek svého geografického regionu k zisku skupiny.
• Řízení programu: Program ředitelů je zodpovědný a zodpovědný za příspěvek svých vozidel ke skupině ziskovosti na všech trzích během celého životního cyklu výrobku, včetně všech souvisejících služeb.
• 11 nezávislých týmů je zodpovědných za provádění všech nepřetržitě složitých funkcí a operací, přičemž se bere v úvahu nejlepší světové postupy.

Spolupráce a spolupráce s dalšími společnostmi

Alianci Renault-Nissan byla založena v roce 1999, což z ní činí nejdelší nadnárodní partnerství mezi dvěma významnými výrobci v automobilovém průmyslu. V roce 2013 prodá Renault-Nissan v téměř 200 zemích 8,3 milionu vozů.

Struktura Renault-Nissan.
Renault má 43,4% podíl v Nissanu a Nissan má 15% podíl v Renault. V tomto cross-akcionáři zajistí, že partneři mají stejné zájmy a povzbuzuje je k tomu, aby přijaly strategie, které jsou výhodné pro obě strany.

Společnost Renault-Nissan BV, založená 28. března 2002, odpovídá za strategické vedení NATO. Je to nizozemská společnost se sídlem v Nizozemsku, která je rovnocenně vlastněna společnostmi Renault SA a Nissan Motor Co., Ltd.

Společnost Renault-Nissan BV (RNBV) řídí správní radu Aliance, kterou tvoří členové výkonných výborů každé společnosti a aliance, jakož i předseda a generální ředitel společnosti Renault-Nissan Carlos Ghosn.

Strategické partnerství: Daimler, AVTOVAZ a Mitsubishi.

Společnost Renault-Nissan Alliance od svého založení uzavřela řadu strategických partnerství.

7. dubna 2010 Aliance uzavřela dohodu o dlouhodobé spolupráci s německou skupinou Daimler AG. Spolupráce je především v projektu, jsou již realizovány ve společném vývoji automobilových platforem a přenosových komponent.

V roce 2008 Aliance uzavřela smlouvu o strategickém partnerství s AVTOVAZ, as s předním ruským autokaroterem. Rusko je na cestě stát se jedním z hlavních rostoucích složek Aliance, pokud jde o prodej a ziskovost. Cílem je zachytit 40% podílu na trhu v zemi s vozem AvtoVAZ v roce 2016.

V listopadu 2013 položila aliance Renault-Nissan a Mitsubishi Motors základy pro širokou mezinárodní spolupráci. Cílem je rozšířit geografické pokrytí pro tři partnery vozidel a provozovat kapacity svých závodů.

Inovační činnost společnosti

Renault je na seznamu nejvíce inovativních společností na světě a stojí za automobilkou, která má od začátku automobilové historie nejvíce konzistentní inovace.

Zpráva agentury Thomson Reuters udělila Reno za jednu ze 100 nejinovativnějších společností v prosinci 2012.

Reno inovace:
• EOLAB: 1L na 100 km prototyp
Prototyp Renault EOLAB je navržen tak, aby studoval oblast ultra nízké spotřeby paliva. Využívá pouze 1 l / 100 km a emise CO2 ve 22 g / km v kombinovaném cyklu.
• ADAS (pokročilé asistenční systémy řidiče)
Pokročilé asistenční systémy řidiče spadají do několika kategorií v závislosti na jejich účelu: rozšíření zorného pole řidiče, aby nedošlo ke ztrátě ostražitosti nebo poskytnutí elektronických jízdních funkcí, systémů proti kolizím nebo parkování. Některé z těchto systémů existují u vozů Renault, včetně New Espace, které ulehčují život řidiči.
• Twin turbo systém
Technologie Twin Turbo, která se používá u motorů Renault, poskytuje výkon při vysokých otáčkách při zachování velkého kroutícího momentu při nízkých rychlostech.
Systém se skládá z kombinace motorů se dvěma turbodmychadly, které pracují společně a doplňují se podle otáček motoru.
Systém twin-turbo je účinnou technologií pro výrazně snížené motory, což je činí ekonomičtějšími a méně znečišťujícími.
• Tepelné čerpadlo
Ohřev vzduchu s elektrickými odpory vyžaduje značný výkon. Systém tepelných čerpadel tento problém řeší.

Dividendy za fiskální rok 2014:
Na svém zasedání dne 11. února 2015 představenstvo doporučilo vyplatit dividendu ve výši 1,90 EUR na akcii v roce 2014. Tato nabídka bude předložena k hlasování na výroční valné hromadě dne 30. dubna 2015. Dividendy budou vyplaceny 15. května 2015.

Dividendy za fiskální rok 2013:
V roce 2013 byla dividenda 1,72 EUR za akcii. Byly vyplaceny 15. května 2014.

Dividendy za fiskální rok 2012:
Dividendy za rok 2012 činily 1,72 EUR za akcii. Byly vyplaceny 15. května 2013.

Dividendy za rozpočtový rok 2011:
V roce 2011 byla dividenda 1,6 EUR na akcii. Byly vyplaceny 15. května 2012.

Dividendy za rozpočtový rok 2010:
V roce 2010 byla dividenda 0,3 EUR za akcii. Bylo zaplaceno 16. května 2011.

Dividendy za fiskální rok 2009:
Za rok 2009 nebyly vyplaceny žádné dividendy, jak byly schváleny na výroční valné hromadě konané dne 30. dubna 2010.

Klíčové údaje pro skupinu Renault pro rok 2014:

- Tři značky: Renault, Dacia a Renault Samsung Motors.
- Dnes je Renault zastoupena ve 125 zemích.
- Světové prodejní skupiny 2.7M (2014).
- 46% prodeje skupiny mimo západní Evropu.
- Pět největších trhů skupiny: Francie, Brazílie, Rusko, Německo a Turecko.
- Příjem v roce 2015: 41 055 milionů eur.
- 117395 zaměstnanců. (31. prosince 2014).
- 100% průmyslových objektů Renault je certifikováno podle standardu ISO 14001.
- Renault Europe - lídr v prodeji elektrických vozidel s podílem na trhu 37,1% (2013)

Umístění: 56,1% v Evropě, z toho 39,5% ve Francii, 22,4% v Eurázii, 9,2% v Africe, 8,6% v Latinské Americe, 3,7% v severní Asii
Staňte se: 18,4% žen, 81,6% mužů
Věk: 16,2% až 30, 61% 30-50, 22,8% nad 50 let /

Renault je již více než století společností, která vytváří historii automobilového průmyslu. Příběh úspěchu Renault je historie uznávané špičkové kvality. Renault se stala první automobilkou, která nabízí celou řadu elektrických vozidel s nulovými emisemi. Tato vozidla splňují požadavky na bezpečnost, pohodlí, kvalitu a ekologickou čistotu při výrobě a používání. V Renault je jedna z nejširších řad vozů se vznětovými motory. Blížící se myšlenkou na náklady na pohonné hmoty je správným rozhodnutím. 100 milionů eur ročně investováno do vývoje bezpečnostních systémů pro automobily Renault. Díky globálnímu přístupu je Renault dnes jedinou značkou na světě, která má ve svém arzenálu 12 modelů, které získaly maximální počet "5 hvězdiček" v testu bezpečnosti nárazu Euro-NCAP. Užitková vozidla Renault č. 1 v Evropě po dobu 17 po sobě jdoucích let od roku 1998. Tato skutečnost je nejlepším důkazem spolehlivosti a vytrvalosti vozů Renault. Péče o životní prostředí začíná výrobou automobilu a pokračuje až poté, co vůz již není používán, protože automobily Renault jsou vyráběny v továrnách certifikovaných podle norem ISO 14001 a mohou být recyklovány o 85% a také obsahovat plasty sekundární výroby.