Výdělečná činnost: Jak se stát úvěrovým makléřem. Podnikatelský plán hypotečního makléře

Půjčky ne tak dávno, ale velmi vstoupily do našeho života. Navzdory tomu, že je někteří občané považují za zlo, je vtažen do dluhové pasti a nuceni platit podstatné množství požadovaného produktu, které jsou velmi populární, protože pomáhá lidem, aby odložit své sny zaškatulkovat.

Nyní, a ne později, v mlhavé budoucnosti - toto motto činí tuto bankovní službu atraktivní a vytváří obrovský požadavek na to. Současně banky, které nabízejí různé druhy půjček s velmi odlišnými sazbami, podmínkami a dalšími podmínkami, nejsou jen málo. Můžete dokonce říct - hodně. A v takové rozmanitosti je obtížné pochopit obyčejnou osobu, která nerozumí všem těmto nuancům.

Kdo pomůže získat půjčku?

Toto je místo, kde specialisté přicházejí k pomoci, kteří chápou všechny jemnosti bankovních úvěrů a jsou schopni kompetentně konzultovat a dokonce shromažďovat všechny dokumenty pro získání půjčky ve vybrané organizaci. A navíc poskytněte užitečné rady, co je třeba udělat, aby úvěr nebyl odepřen.

On je velmi žádaný na moderním bankovním trhu a se správným přístupem může vydělat dobré peníze. Pokud se chcete stát takovým člověkem, přečtěte si, jak se stát úvěrovým zprostředkovatelem sami. V tomto článku najdete odpovědi na všechny důležité otázky.

Podnikatelský plán: fáze otevření makléřské společnosti

Co přesně dělá úvěrový makléř? Poskytuje potřebné konzultace nebo pomáhá důkladněji, což významně zvyšuje šance na získání peněz z banky? Výběr je jen pro něj. Dnes oba pracují na trhu. Ale je to plná podpora klienta, který dává absolutní právo nosit hrdý titul "úvěrového makléře".

Podnikatelský plán pro založení vlastní společnosti by měl sestávat z následujících položek, které by měly být pečlivě promyšleny a realizovány:

 • výběr rozsahu poskytovaných služeb;
 • hledání prostor pro organizaci kanceláře;
 • nábor zaměstnanců - manažeři-makléři;
 • přitažlivost klientů - reklama.

Kdo by měl být konzultant nebo zástupce?

Můžete být buď bankou broker, což vede k němu „ready“ dlužníků dát dohromady soubor dokumentů, informovaný o všech podmínkách a požadavcích, stejně jako jen být poradce. Ve druhém případě, vaším úkolem je poznat zákazníka o různých úvěrových nabídek, jsou dnes k dispozici, za podmínek stanovených v různých bankách, jaké dokumenty je třeba zadat, jak zlepšit své šance na získání úvěru. Zbytek člověka dělá sám, jste jen poradce.

Poplatek v prvním případě je vyšší, ale odpovědnosti jsou větší. Kromě toho, aby jste vedli klienta úplně - od okamžiku, kdy byl odvolán k vám a k převzetí vypůjčených prostředků na jeho účet, potřebujete mít spojení se úvěrovými organizacemi a stát se jejich partnerem. Umožní vám to zastupovat zájmy osoby, která vás požádala v banku. Čím více spolupracujete s více organizacemi, tím více zákazníků budete mít, tím vyšší budou ukazatele zisku.

Pokud je partnerství uzavřeno, banka vám poskytne úplné informace o svých úvěrových produktech, podmínkách a požadavcích, poskytne potřebnou dokumentaci (přihlášky, dotazníky atd.). Kromě toho některé organizace dodávají svým makléřům software, který vám umožní rychle vyměňovat si informace se svými zaměstnanci prostřednictvím internetu.

S jakými směry pracovat?

Další problém, který je třeba řešit: jaké jsou oblasti úvěrů, s nimiž se musí vypořádat. Poskytovatelé úvěru zpravidla nejsou zpravidla omezeni na jeden nebo dva typy této služby. Obvykle se specializují na celé spektrum stávajících směrů v bankách. Jedná se o spotřebitelské úvěry, úvěry na automobily a hypotéky.

V případě hypotečního úvěru jsou realitní makléři poměrně vážnou konkurencí, ale někteří klienti se obrátit na první. K práci s hypotékou je důležité nejen dobře pochopit bankovní produkty, ale také mít informace o stavu trhu s nemovitostmi. Potřebujete vědět, jak se smlouvy uzavírají a jaké nuance jsou v získání úvěru na byt. Takže hypoteční makléř musí být specialista v širokém spektru.

Když mluvíme o trendech, většina zákazníků brokerů se obrací na osobní a spotřební úvěry, po nichž následuje poptávka po půjčkách automobilů. Tyto oblasti jsou bezpochyby vůdci. Ale existují i ​​jiné, včetně hypoték. Neomezený na konkrétní specializaci, rozšíříte rozsah potenciálních zákazníků a zvyšujete šance na výdělek.

Registrace úvěrového makléře

Pokud jde o výběr organizační a právní formy, právní postavení úvěrového / hypotečního makléře dosud není v ruských právních předpisech definováno. Může to fungovat registrováním jako IP, LLC, CJSC atd. Na rozdíl od celní nebo burzovní makléře se na tuto záležitost nevztahují žádné omezení.

Mnoho bank s těmito firmami spolupracuje bez ohledu na jejich status. Hlavní věcí je efektivita a výsledky jeho práce. Pokud je společnost velká a plánuje další rozšiřování svých aktivit, nejlepší možností by bylo zaregistrovat společnost jako LLC.

Kancelářská místnost: vyberte ten správný

Co se týče samotné kanceláře, v tomto případě hraje rozhodující roli její geografická poloha. Nejlepší volba je založena na dvou možnostech:

 • poblíž potenciálních zákazníků - v blízkosti soukromých obchodů, autoservisů a dalších firem, které jsou PI nebo LLC;
 • v obchodním centru města, které je dobře známé všem, a nebude tam obtížné se dostat (kromě toho se v obchodní čtvrti nachází značný počet bank).

Správná volba místa určuje až 40% vašeho úspěchu a poskytuje vám neustálý tok zákazníků.

Pokud jde o samotnou místnost, její plocha může být malá - od 15-20 metrů čtverečních. Vše, co potřebujete, je umístit několik pracovních míst (2-4) vybavených počítači. Tady se vaše manažery budou sedět a poradit klientům. Kromě toho můžete dát pohovku pro čekání ve frontě, když několik návštěvníků současně. Je důležité, aby kancelář byla příjemná do očí - čistá, jasná a pohodlná. Tím vytvoříte správný dojem a zvýšíte loajalitu zákazníků vaší společnosti.

Zaměstnáváme zaměstnance: jaké specialisty musíme podniknout

Jak se stát úvěrovým makléřem s vynikající pověstí? Najme si ty správné profesionály, kteří znají jejich podnikání, zběhlí v komplikacích profesí a schopni komunikovat se zákazníky. Zaměstnanci jsou ústředním článkem, který určuje vaši firmu.

Úvěrový makléř se zabývá tím, že radí lidem, pomáhá jim vyzvednout vhodný produkt a v případě potřeby doprovází a v dalších etapách. To je důvod, proč jsou kompetentní specialisté nejdůležitějším přínosem takové společnosti.

Manažeři-makléři mohou být bývalými zaměstnanci bank, kteří výborně rozumí všem nuancům úvěrů a budou schopni poradit zákazníkům na nejvyšší úrovni. Další možností je otevření úvěrového makléře na počátku specialisty. Ideálními kandidáty budou absolventi ekonomických fakult, kteří studovali bankovnictví na univerzitách. Mohou být vyškoleni ve všech jemných právech a činit zodpovědné, nadšené specialisty.

Na platbu práce

Saldo zaměstnanců společnosti-zprostředkovatele není zpravidla fixní. Skládá se buď zcela z procentního podílu transakce, nebo ze dvou částí - malá mzda (až 10 tisíc) a procento (0,5-1%) částky úvěru.

To umožňuje jednak snížit náklady na platy zaměstnanců a jednak povzbudit zaměstnance, aby lépe pracovali na výsledku. Dobří odborníci jsou schopni vydělat poměrně úspěšně jen za jedno procento, vzhledem k tomu, že každá kreditní transakce je přibližně 200-300 tisíc rublů.

Kde získat zákazníky?

Předtím, než se stanete úvěrovým makléřem s dobrou pověstí a řadou zákazníků, musíte je nejprve přilákat. Jak hledat lidi, kteří chtějí využít služby vaší společnosti? Pokud se vaše kancelář nachází v blízkosti práce potenciálního publika (maloobchodní prodejny apod.), Může být volbou venkovní reklamy.

Ale nemusíte vytvářet znamení "Credit Broker" - většina podnikatelů nemusí pochopit, kdo jste nebo co děláte. Snažte se odrážet informace, které mohou vést k vašim lidem: uveďte, že jim bude poskytnuta pomoc při získání bankovního úvěru, bude konzultovat, pomáhá sbírat dokumenty atd.

Další možností je reklama na internetu na specializovaných webových stránkách a fórech. Je to také účinný způsob, jak lidem říci o sobě. Kromě toho nebuďte líní, abyste získali vlastní stránky. Může to být plnohodnotný zdroj, který obsahuje informace o vaší společnosti, poskytovaných službách, nákladech atd., Nebo vizitku se základními informacemi o prezentaci a kontaktech.

Samozřejmě, když první klienti jdou, snažte se jim tak dobře sloužit, že vás doporučí svým přátelům a známým. Sarafannoe rádio v tomto oboru je jedním z nejlepších způsobů reklamy.

Než se stanete úvěrovým zprostředkovatelem, uznávaným a respektovaným mezi zákazníky, budete muset tvrdě pracovat. Na začátku měsíce vás mohou kontaktovat pouze 10-15 lidí, ale postupně se jejich počet zvýší 5-7 krát nebo dokonce více.

Shrnutí

Z tohoto článku jste se dozvěděli, kdo a co dělá úvěrový makléř. Podnikatelský plán založený na získaných informacích vám pomůže kvalifikovaně uspořádat vlastní podnikání, nalézt zákazníky a získat jejich důvěru, což brzy začne přinášet dobré zisky. Dané podnikání v rámci různých prognóz se může vyplatit po dobu 3 až 6 měsíců práce.

Jak se stát úvěrovým zprostředkovatelem bank?

Kreditní makléři jsou často kontaktováni v případech, kdy není možné půjčku uzavřít. Metody jejich práce jsou různé. Někteří hledají úvěr, používají i metody, jiní se nesnaží dodržovat zákon.

Obsah

Kde začít? ↑

Začněte pracovat jako makléř, nejprve byste měli určit strategii své činnosti.

Úvěrový makléř má schopnost stát se zcela nezávislou a rozhoduje se nezávisle na možnostech získání úvěrů v konkrétní bance.

Může se stát analytikem, který poskytuje klientům kompletní informace o bankovních úvěrech. Také může formálně zastupovat jednu nebo několik bank najednou, což vyžaduje uzavření dohody o spolupráci.

Tím se okamžitě získá několik výhod, včetně rozšířené zákaznické základny, čímž se posiluje její pověst.

Takže můžete zvýšit ziskovost celého podniku jako celku a zjednodušit postup shromažďování všech požadovaných dokumentů.

Na počátku činnosti musí úvěrový zprostředkovatel jasně uvědomit, že taková činnost je určena pro aktivní lidi. Nestačí jen dobře pochopit ve své profesi, musíte také najít klienty ve svém podnikání.

Před vytvořením vaší společnosti se musíte identifikovat s kým bude jednat jako cílové publikum. Nezajistěte okamžitě spoustu služeb, i když předtím to možná přichází čas.

Nejprve je třeba poskytnout jednu službu, například poskytnout půjčky na každodenní potřeby. V roli potenciálních zákazníků budou kupci automobilového vybavení, zástupci malých a středních firem.

Marketingová strategie makléřské společnosti z toho bude značně zjednodušena. Bude jasné, kde je přesně nutné inzerovat své služby a co je třeba o nich informovat.

Jak zaregistrovat firmu? ↑

Nejlepší způsob, jak zahájit obchodní činnost pro úvěrového makléře, je registrovat společnost s ručením omezeným. Kromě toho lze zaregistrovat individuální podnikání.

Existují však situace, kdy není k dispozici dostatek času nebo peněz k provedení těchto jednoduchých akcí. V tomto případě můžete nejprve začít pracovat s klienty v roli soukromé osoby.

Současně může být registrace odložena. Zpracování dokumentů je však v budoucnu povinné, protože oficiální registrace je zárukou, že se vyhneme mnoha problémům.

Nejprve se doporučuje pracovat jako soukromý podnikatel s použitím zjednodušeného systému zdanění.

Před zahájením podnikání a registrace podniků není vyžadováno žádné oprávnění k výkonu práva na podnikání.

Neexistuje také povolení k provádění makléřských činností v oblasti vydávání úvěrů.

A pokud potřebujete zjistit, kde získat úvěr na koupi domu, musíte si přečíst článek věnovaný tomuto problému.

Kdo jsou a co dělají? ↑

Ne každý ví, kdo jsou úvěrové makléři a jaké služby nabízejí.

V Rusku stále neexistuje stálý požadavek na poradenské služby, zatímco pro západní země je tato činnost již dlouho v pořadí věcí.

V posledních letech došlo na trhu k poskytování úvěrových služeb k významným změnám.

Byly zde nové formy služeb, jako jsou např. Mikroúvěry bez vkladu. Pro jejich registraci existuje zjednodušený postup. Počet rozšířených úvěrů vzrostl.

Úvěrové makléři se zabývají tím, že pomáhají vydávat půjčku bez zbytečných problémů. Vstupují do podmínek smlouvy, jsou přítomni při uzavření transakcí a přímo kontaktují bankovní zaměstnance.

Výhodou pro klienta v tomto případě je, že pro banku je obtížnější diktovat podmínky, pokud jeho zájmy zastupuje příslušný finančník.

Makléř banky ↑

Zprostředkovatel úvěrových bank může okamžitě zastupovat zájmy jedné nebo několika bank. Aby pracoval v tomto formátu, potřebuje formální dohodu s bankovními strukturami.

Znalosti a dovednosti úvěrového makléře pomáhají klientům bank vybírat a realizovat příslušnou úvěrovou smlouvu co nejdříve.

Specialista pomůže zákazníkovi při výběru úvěrového produktu, stejně jako ukáže všechny nástrahy a doprovodí vás až do vydání půjčky.

Ve stejné době budou přínosy zákazníka přesahovat výši provizí, které jsou použity k zaplacení služeb zprostředkovatele.

Na internetu ↑

Úvěrové makléři, kteří poskytují své služby na internetu, pomáhají klientům správně zobrazovat strategii vztahů s bankovními strukturami při získávání půjček.

S jejich pomocí můžete rychle a bez prodlení čerpat půjčku za jakýmkoli účelem. Pomohou určit výběr vhodné banky a podmínky transakce.

S pomocí úvěrových makléřů bude klient banky schopen správně sestavit komunikační strategii a v případě potřeby hájit své hospodářské a zákonné zájmy.

Jak začít od začátku? ↑

Aby se stát úvěrový makléř od začátku a vydělat si dobré peníze současně, musí být splněny určité podmínky:

 1. Příslušně určte umístění vaší kanceláře. Toto místo by se mělo nacházet v oblastech s velkou koncentrací lidí.

Může to být obchodní centrum města, nebo rušné nákupní střediska. Při výběru místa leží polovina úspěchu.

 • Za prvé, není nutné pronajmout velkou kancelář. To může být malé, ale s komfortním prostředím, který inspirová důvěru v klienta.
 • Zaměstnanci by měli být kvalifikovaní.

  To je nezbytné, protože zaměstnanci komunikují s klienty a zastupují zájmy úvěrového makléře.

 • Pokud se jedná o otázku, zda se můžeme stát úvěrovým zprostředkovatelem banky, je na samém začátku povinen uzavírat smlouvy s bankami o poskytování těchto služeb.

  To umožní příležitost získat přístup ke všem produktům banky a informace o nich.

  I když se tyto produkty vyvíjejí pouze. Větší počet partnerů je zárukou dobrého konečného výsledku.

 • Jaké problémy máte před sebou? ↑

  Prvním problémem pro začínající makléře půjčky bude nábor. Všichni vybraní zaměstnanci musí mít svou práci gramotný, mají příjemný vzhled.

  Vedle manažerů bude počáteční makléř vyžadovat správce systému a účetního.

  Je pravda, že není nutné je oficiálně zaměstnávat v nové organizaci, stačí použít program outsourcingu.

  Dalším důležitým problémem bude konkurence. Samozřejmě, na samém začátku velkého přílivu zákazníků nelze očekávat.

  Pro provedení příslušné marketingové politiky je třeba:

  • zprostředkování reklamních agentur. To je nezbytný krok na začátku firmy;
  • zajistit klientům svědomitost plnění svých povinností. Mluvit o výhodách vaší organizace je velmi důležité.

  Klient by si měl být jist, že jeho zájmy jsou zastoupeny kvalifikovanými odborníky s vysokou kvalifikací;

 • přemýšlejte nad tím, že zákazníkům poskytnete slevy na služby a akcie. Jedná se o velmi efektivní marketingový krok.
 • Závěrem se můžete zaměřit na skutečnost, že projekt by se měl vyplatit. Pro zvýšení zisku se doporučuje rozšířit nabídku nabízených služeb.

  Tento faktor vám umožní přestavět od svých konkurentů a těžit z nich.

  Turn-based business plan ↑

  Podrobný obchodní plán pro rozvoj úvěrového zprostředkovatele musí nutně obsahovat následující položky:

  1. Jasné vymezení rozsahu nabízených služeb.

  Může se jednat o poradenství, pomoc při výběru banky k získání půjčky, přípravě všech potřebných dokumentů nebo plné realizaci transakce.

 • Je třeba vybrat správné místo pro kancelář. Zastupitelská makléřská agentura by se měla nacházet v rušné městské oblasti.
 • Personál musí být správně vybrán.

  Manažeři jsou povinni pochopit specifika vydávání úvěrů, jasně určit, jak je solventní každý dlužník.

  Každý zaměstnanec musí mít připravené pracoviště.

 • Doporučuje se využívat venkovní reklamu k propagaci svých služeb. Měla by se nacházet v blízkosti vlastní kanceláře. Efektivní reklama na internetu.

  Také je třeba propagovat své služby na specializovaných fórech a poskytovat reklamy na relevantních stránkách.

 • Výsledkem všech provedených operací je úroveň návratnosti projektu. V první fázi nemusíte po dobu jednoho měsíce počítat s více než 15-20 zákazníky.

  Pokud je reklamní společnost prováděna správně, je zajištěno zvýšení počtu zákazníků z 20% během jednoho měsíce.

  Při tomto pořadí věcí se náklady vyplatí za čtyři měsíce.

 • S jakými směry pracovat? ↑

  Úvěrové makléři pracují se všemi směry, které jsou prezentovány na trhu poskytování úvěrových služeb.

  Tyto služby jsou nejčastější v oblasti poskytování spotřebitelských úvěrů i hypoték.

  Kromě toho docela spousta uzavřených transakcí patří do oblasti automobilového připočtení.

  Vlastnosti aktivity ↑

  Hlavním rysem činnosti úvěrového makléře je skutečnost, že zprostředkovatelské služby, které poskytuje, musí být jasně upraveny platným právem.

  Nicméně za podmínek ruské ekonomiky jsou tyto normy, legislativně vytvořené, orientovány na západní modely. Současný stav hospodářství v Rusku takové normy nemůže dostatečně odrážet.

  Výsledkem je nesoulad legislativních aktů upravujících odbornou činnost úvěrových makléřů.

  A naučte se, jak získat mikroúvěr se špatnou úvěrovou historií bez odmítnutí, můžete zde.

  Klady a zápory ↑

  Výzva k úvěrovému makléři má výhody a nevýhody.

  K těmto výhodám patří:

  1. Žádosti o půjčku nebo hypotéku lze podávat současně v několika bankách najednou.

  Pokud bude k několika žádostem přijato kladné rozhodnutí, bude mezi nimi možné vybrat.

 • Na všechny otázky je možné obdržet odbornou radu.
 • Není nutné navštěvovat všechny banky nezávisle, aby bylo možné získat předběžné rozhodnutí.
 • Nevýhody jsou následující:

  1. Ne všichni úvěroví makléři svedomitně plní své povinnosti.
  2. Procento, které zprostředkovatelé účtují za služby, je často poměrně velký.

  Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na VKontakte, Classmates, Facebook, Google Plus, Twitter.

  Řekněte svým přátelům! Řekněte o tomto článku vašim přátelům ve vaší oblíbené sociální síti pomocí tlačítek na panelu vlevo. Děkuji!

  Jak se stát úvěrovým makléřem

  Jak se stát úvěrovým makléřem

  Mnoho Rusů se domnívá, že činnost úvěrových makléřů je velmi jednoduchá. Koneckonců, jaká je jeho práce? Z klienta zjistíte, co přesně chce koupit za úvěr, shromáždit balíček potřebných dokumentů a odeslat ho několika bankám a čekat na pozitivní výsledek. Ukázalo se však, že ne všechno je tak jednoduché. Ale jak se stát úvěrovým makléřem s dobrou zákaznickou základnou a neustálým příjmem, můžete se z tohoto článku naučit.

  Jaké jsou složitosti, které vznikají v podnikání úvěrového makléře?

  Existuje velký počet překážek, které zabrání vstupu makléře na trh makléřských makléřů. Za prvé, vzniká otázka, kam dostat zákazníky? Tato otázka by měla být klíčová, a to nejen v oblasti obchodování s cennými papíry, ale v jakémkoli jiném. Mnoho potenciálních zákazníků v Rusku se bojí požádat o úvěrového makléře, protože na trhu je spousta "šedých" a "černých" makléřů. Takže pokud se rozhodnete učinit velký pokrok za vaše služby, je nepravděpodobné, že s vámi někdo pracuje.

  Jaké potíže vznikají v podnikání makléře?

  Zadruhé, když kontaktujete úvěrového makléře, klient chce mít záruku na získání půjčky. Tak proč se obrátil na makléře a nešel přímo do banky? Koneckonců jen malá část klientů je opravdu zaneprázdněna a nemají čas na to. V ostatních případech má klient špatnou úvěrovou historii nebo není schopen oficiálně potvrdit svůj příjem.

  Hlavní problém makléřské činnosti

  Zde začíná hlavní problém makléřské činnosti - banky nemají rádi známé makléře a nemají touhu spolupracovat s nimi. Logika bank je naprosto stejná - dobrý klient přijde do banky sám a nebude hledat pomoc při získání úvěru úvěrovému makléři. Proto bude obtížné okamžitě odpovědět na otázku, jak se stát úvěrovým zprostředkovatelem společnosti "Sberbank", aniž by existovaly určité vazby.

  Nebudete schopni odpovědět na svého klienta o otázkách ohledně toho, co si vydělíte za své peníze a poskytne vám záruku za získání půjčky. Pozitivní rozhodnutí o poskytnutí úvěru závisí pouze na úvěrové komisi banky a pokud má klient "pochybnou" minulost, pak zde žádný makléř nepomůže.

  Začněte pracovat jako úvěrový makléř: náklady - video

  Samozřejmě můžete vždy vydělat zálohy a samotný "proces", vyplňovat přihlášky, žádosti, shromažďovat balíček dokumentů a zasílat je všem bankám. Ale jde o malý a nepravidelný zisk. Za účelem získání potřebujete vděční zákazníky a půjčky, stejně jako velký počet doporučení.

  Chcete-li začít, stát se úvěrovým agentem

  Před přijetím rozhodnutí říkají: "Stanu se dárcem úvěru," se stane úvěrovým agentem. V podstatě je to stejný makléř, ale jedná výhradně jménem určité banky. Jedná se o druh obchodního manažera pro bankovní produkty, který obdrží za svou práci agentury. Takové programy existují pro mnoho velkých ruských bank.

  Chcete-li začít, stát se úvěrovým agentem

  Výhody takové spolupráce jsou zřejmé - banky chtějí, abyste jim přivedli zákazníky. K tomu budete mít k dispozici všechny potřebné reklamní materiály a seznámíte se se všemi stávajícími úvěrovými produkty. Úkoly před úvěrovým agentem jsou pouze dva: najít klienta, který chce získat půjčku, a přesvědčit jej, aby požádal. V průměru za každou schválenou žádost obdrží agenta 150-200 rublů.

  Příznivá volba - práce na franchisingu

  Předtím, než se stanete úvěrovým zprostředkovatelem, můžete stále pracovat na franchisu od federálního úvěrového makléře. Je zde spousta nepopiratelných výhod. Zákazníci, kteří chtějí použít úvěrové produkty ve vaší oblasti, vám budou poskytnuty. Navíc taková struktura pracuje přímo s federálními bankami a budování vztahů s jejich pobočkami bude poměrně jednoduché.

  Příznivá volba - práce na franchisingu

  Existuje však mínus takové spolupráce - budete muset sdílet provizi. Abyste tomu zabránili, musíte začít svůj vlastní projekt. Ale v tomto případě se vracíme k problému začínajících makléřů, s nimiž banky nechtějí spolupracovat. A v případě, že klient základna jste vyzkoušené, to je nejlepší stále stala běžnou kreditní nebo prostředek pro provozní doby základny, nebo se soustředit na práci s právnickými osobami a podnikateli.

  Nuance práce s právnickými osobami

  Samozřejmě, tento druh zprostředkování má své vlastní nuance. Otázkou je, že shromažďování dokumentů potřebných k získání půjčky a posouzení žádosti trvá měsíc a déle. A to i přesto, že neexistuje žádný zaručený výsledek, takže můžete celý měsíc běžet a nic si nic nezískáte. Abyste tomu zabránili, musíte mít důkladnou znalost ekonomické analýzy a účetnictví. To vám umožní rychle procházet a pochopit, jak spolehlivý je zákazník z pohledu banky.

  Takže nejdříve není snadnější způsob, jak se stát zkušeným úvěrovým agentem velké banky. Ale přesto je lepší rozhodnout se jen pro vás. Nejtěžší, ale i nejvýnosnější možností je uspořádání makléřské firmy pod vlastní značkou. Měli bychom si však pamatovat, že v tomto případě nemůžeme udělat bez klientské základny a připojení v bankách.

  V případě, že výraz „Být profesionální a zkušený úvěr dárcem v Moskvě nebo jiného ruského města“ láká vás více než organizací své vlastní podnikání, je lepší pracovat na povolení nebo se stát úvěr agent renomovaných bank. Teprve pak můžete otevřít vlastní podnik a "jít na volné koupání".

  Nuance práce s právnickými osobami

  V extrémních případech se můžete stát hypotečním makléřem, ale nezapomeňte, že tyto služby v Rusku jsou nejnižší poptávkou. Důvodem je skutečnost, že soukromí makléři v tomto segmentu mají velmi silného konkurenta - realitní kanceláře. A specializovat se na určitý druh půjček nestojí za to, aby se neztratila již malá zákaznická základna.

  Doufáme, že náš článek vám pomohl zjistit, jak rychle se můžete stát zkušenými odborníky na úvěry a zahájit vlastní podnikání bez zbytečných problémů. Po prozkoumání všech nuancí zprostředkování v Rusku není to tak obtížné, jak se zdá na první pohled.

  Vaše podnikání: jak se stát úvěrovým makléřem

  Úvěry se již dlouho stávají běžným způsobem řešení finančních problémů, a proto není divu, že služby úvěrových makléřů se stále více a více poptávají.

  A společnost, která se rozhodne vydělat v této výklenkové oblasti, se může omezit na poskytování poradenských služeb, pomoci při výběru banky, přípravě dokumentů apod., Nebo plně zastupovat zájmy banky vedoucí klienta od počátečního poradenství k získání půjčky.

  K tomu je třeba s úvěrovou institucí uzavřít dohodu o spolupráci, která poskytne makléři právo zastupovat zájmy klienta v bance. Partner dále obdrží úplný seznam informací o úvěrových produktech a formách dokumentů. Několik bank předává zprostředkovatelům speciální software, který umožňuje organizaci úvěrů a makléři vyměňovat si informace prostřednictvím internetu a zjednodušuje práci.

  Čím více poboček partnerských bank, tím více zákazníků má.

  Klíčovým místem pro obchodní úspěch je správné umístění. Někteří hledají pokoj v těsné blízkosti míst kongescí potenciálních zákazníků - velkých maloobchodních prodejen nebo trhů s automobily. Jiní dávají přednost otevření kanceláře v obchodním centru města, kde se bez problémů dostanou všichni.

  S dobrým uspořádáním vám bude dobré umístění poskytovat každý měsíc 40 až 70 zákazníků.

  Nyní o samotné kanceláři. Může to být malé - asi 15 metrů, na které umístíte 3 manažery - makléře. Jedná se o klíčové specialisty předsednictva. Budou vysvětlit klientovi o výhodách a nevýhodách úvěrových produktů, zjistit, které dokumenty jsou potřebné k získání úvěru pomoci vypracovat dokument k posouzení šance potenciálních dlužníků o půjčku, a tak dále.

  Mzda manažerů se skládá z platu (6-10 tisíc rublů) a procento transakce. V průměru obdrží manažer od 0,5 do 1% částky každého vydaného úvěru. Pracovníkům se doporučuje platit plat pouze za první dva až tři měsíce, zatímco nový zaměstnanec dosud nezkoušel. Pak by měl odborník poskytnout slušný plat na úkor pouze jednoho procenta.

  Každý pracovník musí samozřejmě vybavit pracovní prostředí. Připravte se na vybavení jednoho pracoviště, abyste strávili asi 40 tisíc rublů.

  Samostatnou řádkovou položkou je nákup telefonní linky a vyhrazeného internetového kanálu.

  Vedle manažerů budete potřebovat správce systému a účetního. Úkoly, které tyto specialisty řeší, mohou být zadány externě. IT specialista stačí, aby se v kanceláři objevoval každé tři měsíce. Každé z jeho návštěv bude stát asi 1-1,5 tisíc rublů. Úvěrový makléř zaplatí 10-15 tisíc rublů účetnímu. za měsíc.

  Vraťme se však k manažerům. Vzhledem k tomu, odborník by měl mít hodně v procesu zpracování úvěru, aby bylo možné posoudit solventnost dlužníka, to je nejlepší najmout bývalé zaměstnance úvěrových odděleních bank, nebo vzít do postgraduální související speciality manažer, a naučit je cvičit samostatně.

  Průměrná výše úvěru, vydaná prostřednictvím makléřů, podle odborníků dosahuje 250-350 tisíc rublů. Nejobvyklejšími úvěry jsou spotřebitelské úvěry. Na druhém místě na popularitě jsou úvěry na nákup ojetých vozů.

  Nejnižší poptávka se týká služeb na podporu hypotečních úvěrů. V tomto segmentu mají nezávislí makléři silné konkurenty - realitní kanceláře.

  U některých druhů úvěrů se makléři raději nespecializují, aby neztratili svou klientskou základnu.

  Úvěrové úřady používají dva systémy plateb za služby: jedna z nich čerpá procento z částky vydaného úvěru a další pevný poplatek. V případech, kdy banka odmítá poskytnout půjčku klientovi, společnost nedostává peníze za své služby. V plném rozsahu plná podpora až do okamžiku získání úvěru stojí zákazníka 5-10% úvěru.

  Posílejte služby úvěrových makléřů nejúčinněji prostřednictvím systému venkovní reklamy umístěného poblíž kanceláře. Také internet se ukázal být docela dobrý.

  Stojí za to umístit reklamy na specializované weby a aktivně nabízet jejich služby na fórech. Odborníci doporučují vytvářet vlastní webové stránky společnosti a uvádět informace o službách, kontaktech organizace a články o "obecném vzdělávání" o typech úvěrů a jejich charakteristikách.

  Doba návratnosti závisí přímo na kvalitě práce makléře. V průměru se z 40-70 zákazníků, kteří přijímají úvěrové úřady na měsíční bázi, půjčky dostávají 30-40%: s některými zprostředkovateli odmítá pracovat, jiní jsou prosazováni bankami.

  Podle odborníků může nejprve nový hráč počítat pouze 15-20 návštěvníků měsíčně. Ale zákaznická základna rychle roste. Podle odborníků aktivní reklamní kampaň a úspěšné umístění kanceláře zaručují úvěrovému zprostředkovateli nárůst počtu klientů o 20% měsíčně, čímž mohou náklady nahradit za tři až čtyři měsíce.

  Podle materiálů článku Dmitrije Šlykova, publikovaného v časopise Delovoy Kvartal

  * * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

  Jak se stát úvěrovým makléřem

  Úvěrové makléři pomáhají občanům a organizacím získat úvěr, což činí tento proces rychlý a pohodlný

  15. srpna 2017

  Aby se stal úvěrovým zprostředkovatelem, stačí se zaregistrovat do systému EBC a získat přístup klientům a nástrojům k ověření jejich kreditních schopností.

  Systém EBC nabízí makléřům:

  Služba pro úvěrové makléře nabízí vynikající služby pro ty, kteří se rozhodnou stát bankovním úvěrovým makléřem. Zde najdete nejnovější zprávy, abyste byli vždy informováni o nejnovějším vývoji. Koneckonců, profesionál neustále vylepšuje, aby neúspěšně budoval svou práci.

  Zdroje aktualizují plán událostí, který vám umožní naplánovat vlastní trénink a zvýšit úroveň znalostí. Další plus - veškeré osobní a obchodní informace uživatelů jsou spolehlivě chráněny. A to je také důležité a je zárukou úspěšného podnikání. Je možné, že se systém EBC stane účinným makléřem úvěrových bank velmi rychle.

  Jak se stát hypotečním makléřem

  Role makléřů roste každoročně, zejména na hypotečním trhu. Fakt je vysvětlen velmi jednoduše. Na rozdíl od půjček jiného typu, například úvěrů pro spotřebitele nebo auta, existuje mnoho funkcí:

  • pravidla pro získání hypoték jsou obtížnější;
  • velké množství půjčky;
  • zvýšená zralost.

  Zde je třeba kompetentně zhodnotit získané nemovitosti, formalizovat jejich vlastnictví, pojištění. To může být přiřazeno úvěrovému makléři. Pouze udělá vše pro maximální výhodu a rychle pro klienta. Pokud uvažujete o tom, jak se stát hypotečním makléřem, je lepší začít se seznámit s tématem na webu exbico.ru.

  Vznikl pouze tento profesní problém s přítomností mnoha neprofesionálů. Tito lidé se snaží vydělat zisk tím, že využívají nevědomost obyvatelstva. Například vybírají peníze za radu, která spočívá v poskytnutí výtisku se seznamem bankovních programů převzatých z populárních stránek.

  Jak se stát správným hypotečním makléřem? Samozřejmě, že není nutné pracovat vůbec. Úkolem odborníka je plně podpořit jeho klienta, od podání žádosti až po přijetí půjčky. Pokud dřívější lidé nevěděli, jak vzít hypotéku nebo jinou půjčku, teď vědí, jak to udělat, ale nechtějí ztrácet čas. A makléř se postupně stává plnohodnotným finančním agentem.

  Úvěrový makléřský franchis

  Franchising je druh podnikání, jehož podstatou je následující. Malá společnost (franchisant) nakupuje od velkého (franchisora), vlastní značky a technologie, právo na nákup. Prodávající obdrží odměnu za použití technologie nebo ochranné známky. Kupující uplatňuje vše, ale jedná pod svým vlastním jménem. Tento typ podnikání také využívají úvěrové makléři.

  Jak se stát úvěrovým zprostředkovatelem licence? Mzda takového specialisty se skládá z příspěvků jednotlivců, kteří přišli za pomoc, od pojišťoven a dalších finančních institucí. Pokud partnerská banka poskytne úvěr, pak má makléř odměnu. Při využívání franšízy má při získávání půjčky ve velkých organizacích příležitost získat přednostní podmínky. Zároveň se sníží sazby, provize a další poplatky.

  Než se úspěšně stanete úvěrovým zprostředkovatelem pro franchising, musíte uzavřít smlouvu se známou organizací na trhu. A ačkoli v budoucnu bude muset dát část zisků, je to skvělý začátek kariéry. Účastníci těchto sítí spolupracují, předávají své zkušenosti kolegům. Využívají osvědčené technologie. Zaregistrujte se, abyste získali franchisový makléř.

  Školení pro makléře

  Jak se stát makléřem a úspěšně provozovat svou firmu lze naučit studiem na webu exbico.ru. Na první pohled se toto povolání nezdá komplikované. Vlastně jsem shromáždil dokumenty od klientů, vzal jsem je do bank a počkal na řešení. Nicméně ne vše je tak průhledné.

  Jak se stát úvěrovým makléřem, úspěšně vedoucím podniku na trhu? V prvním kroku budeme hovořit o bariérách. Začátek: Kde získat zákazníky? To je klíčová otázka pro jakoukoli firmu. Můžete také použít zdroj exbico.ru, v jehož registru budete obdržet elektronické aplikace od svých zákazníků.

  Zadruhé, občané chtějí získat úvěr přesně. Proč nejdou přímo do banky? Poměrně málo z nich nemá na to čas. Převážná většina potenciálních dlužníků je zatížena problémy s úvěrovou historií, potvrzením a výší příjmu atd. Než se stane makléřem, musí to být jasné.

  A tady je hlavní problém. Banky ve skutečnosti nechtějí pracovat s úvěrovými makléři, obzvláště málo známými. Můžete je pochopit. Dobrý klient přijde na půjčku sám, ale ti, kteří mají něco špatného, ​​půjdou zprostředkovatelé.

  Jedním z řešení, jak rychle se stát makléřem, je úvěrový agent. Tito odborníci jedná jménem konkrétní banky. To je ve skutečnosti manažeři, kteří prodávají bankovní úvěry, které pro ně dostávají agenturní poplatky. Jaký je přínos? Banky zásobují agenty propagačními materiály, provádějí školení v úvěrových produktech. Před makléřem jsou úkoly: najít klienty a přesvědčit je, aby přišli do vaší banky.

  Před tím, než se stane úvěrovým (hypotéčním) makléřem, zvážíte možnost práce na franchisingu. Velké federální společnosti přenese zákazníky z vašeho regionu. V takových strukturách byla zpracována interakce s bankami. Na druhou stranu bude nutné odměnu sdílet. Vyhodnoťte online nástroje pro systém EBC úvěrového makléře, zaregistrujte si osobní účet v naší službě.

  Vlastní projekt

  Jak se stát finančním zprostředkovatelem a pracovat bez zprostředkovatelů? Pokud v bankách nejsou žádné vazby, není to snadné, ale bude to jednodušší u právnických osob a podnikatelů. To je způsobeno skutečností, že existuje větší kompenzace.

  Co to znamená stát se úspěšným makléřem? Je třeba pamatovat na nuance. Shromažďování dokumentů a další posouzení žádosti může trvat až měsíc. Pokud nebude schváleno, nebude možné vydělat peníze. Abyste se vyhnuli "nečinnosti", musíte se vybavit vážnými znalostmi. Je třeba pochopit finanční a ekonomickou analýzu a účetnictví.

  Schematický obchodní plán úvěrového makléře

  Úvěry se staly obvyklým řešením mnoha finančních problémů. Tím se zvyšuje počet finančních makléřů. Jak se stát úvěrovým zprostředkovatelem, podnikatelský plán krok za krokem se podrobně zabývá:

  • druhy služeb;
  • výběr kancelářských prostor;
  • nábor zaměstnanců;
  • cen a reklamy.

  Společnosti tohoto sektoru trhu nabízejí konzultační služby, pomáhají při výběru banky a programu, připravují potřebné dokumenty. Existuje varianta plného zastoupení zájmů klienta. Jak se rychle stát úvěrovým zprostředkovatelem s obchodním plánem založeným na turnu? Potřebujeme uzavřít dohody s bankami. Někteří z nich poskytují svůj software, který umožní výměnu informací a značně zjednoduší práci.

  Správné umístění kanceláře je klíčem k růstu podnikání. Jednou z strategií je vybrat si pokoj, který je vedle skupiny potenciálních zákazníků. Druhé - obchodní centra, kde všichni přijdou bez problémů. Dobré umístění poskytne každý měsíc až 100 dalších zákazníků.

  Podnikatelský plán, který říká, jak se stát úvěrovým makléřem, zahrnuje velikost prostor. Obvykle doporučujeme zvolit malou, pro tři manažery. Zaměstnanci budou klientům informovat o výhodách a nevýhodách bankovních programů, seznamu dokumentů, posuzovat pravděpodobnost získání půjčky, vystavovat dokumenty atd.

  Zaměstnanci jsou najatí od těch, kteří se chtějí stát úvěrovým makléřem. Plat tohoto manažera je malý plat a procento transakce. Zařízení zaměstnance na pracovišti bude vyžadovat zhruba 40 tisíc rublů. Nemůžete to udělat bez účetního a správce systému. IT specialist není potřebován každý den. Můžete mu zaplatit za návštěvu nebo podepsat smlouvu s příslušnou organizací a v případě problémů pošlete zaměstnance na službu.

  Manažeři, kteří se chtějí stát úvěrovými makléři, jsou povinni pochopit postup při vydávání úvěrů, kompetentně posoudit solventnost klientů. Proto je lepší najmout zaměstnance bank nebo absolventů podobných pracovišť.

  Jak se stát úvěrovým makléřem?

  Úvěrové makléři se týkají lidí, kteří jednají jako prostředníci mezi dlužníky a bankami. V některých situacích se můžete jen s pomocí úvěrů vyrovnat s finančními problémy, takže služby takových specialistů jsou docela náročné.

  Makléři poskytují klientům poradenství a pomáhají jim dokončit veškerou počáteční dokumentaci. Předtím, než požádáte o pomoc takového odborníka, přečtěte si recenze bývalých klientů na internetu, abyste zjistili úroveň jeho přípravy. Pokud se rozhodnete pracovat nezávisle v tomto směru, měli byste vědět, že než se stanete úvěrovým zprostředkovatelem, musíte nejprve absolvovat speciální školení.

  Jak začít obchodování s makléřem?

  V každém případě musíte nejprve vytvořit kompetentní obchodní plán pro úvěrového makléře.

  Měla by sestávat z následujících položek:

  • Seznam služeb;
  • Umístění kanceláře;
  • Zaměstnanci;
  • Úroveň konkurence;
  • Náhrada podnikatelského projektu.

  Chcete-li pochopit všechny podrobnosti, musíte se seznámit s podrobným obchodním plánem, jak se stát úvěrovým zprostředkovatelem, a studovat jednotlivé položky zvlášť.

  Obchodní registrace

  Chcete-li zahájit obchodní činnost, je nutné otevřít LLC nebo zaregistrovat individuálního podnikatele. Nemáte-li dostatek času nebo peněz na to, než se stanete makléřem, můžete pracovat s prvními klienty bez oficiální registrace jako jednotlivce. Ale aby se předešlo problémům v budoucnu, dokumenty musí být vydány nutně. Nejprve je možné pracovat ve stavu individuálního podnikatele v rámci zjednodušeného daňového systému.

  Pro zprostředkování v oblasti půjčování nejsou zapotřebí žádné certifikáty, licence nebo jiné autorizační dokumenty.

  Služby

  Specialisté mohou nejen poskytovat klientům poradenství, ale také působit jako prostředníci mezi nimi a úvěrovou organizací. K tomu je třeba podepsat smlouvu s bankou, která stanoví, že makléř má právo jednat jménem svého zákazníka. Poté obdrží papírové formuláře a úplné informace o nabídce půjčky. Přečtěte si také o tom, která banka je výhodnější k otevření vkladu.

  Některé banky poskytují speciální program, pomocí něhož si prostřednictvím makléře vyměňují informace prostřednictvím internetu. To značně zjednodušuje práci. Čím více máte partnerské banky, tím více návštěvníků se objeví ve společnosti.

  Umístění kanceláře

  Pro práci nepotřebujete velkou kancelář. Stačí si pronajmout pokoj o rozloze 10-20 metrů čtverečních. metrů. Měla by vybavit pracovníky pro manažery, kteří budou zákazníkům poskytovat informace o úvěrových produktech různých bank, jakož i jejich výhodách a nevýhodách.

  Úvěrový makléř může vykonávat svoji činnost bez kanceláře. V tomto případě je zapotřebí jen stůl, židle a počítač s připojením na internet. Můžete také poradit klientům cestou do svých domovů. Taková služba zpravidla stojí víc, takže přináší další zisk.

  Zaměstnanci

  • Manažeři;
  • Správce systému;
  • Účetní.

  Manažeři by měli objektivně posuzovat solventnost klientů, stejně jako jasně znát postup pro vydání úvěru. Proto je pro takové postavení žádoucí, aby bývalí zaměstnanci bank nebo absolventů vyšších ekonomických vzdělání s následným výcvikem v praxi.

  Takovým specialistům je vyplácena trvalá mzda ve výši 6-10 rublů a určité procento z každé transakce. Při každé půjčce zaměstnanci dostávají 0,5-1%. Když se věci zlepšují, plat může být zrušen, protože procento bude slušným platem. Každý zaměstnanec musí mít své vlastní pracoviště, jehož výstavba bude muset strávit 40 tisíc rublů. Také budete muset zakoupit vyhrazený kanál na internetu a telefonní linku.

  Jako účetní a IT specialist můžete najmout zaměstnance z outsourcingové společnosti. Správce systému přijde do kanceláře jednou čtvrtinu. Pro každou návštěvu bude muset zaplatit asi 2 tisíc rublů. Účetník bere své služby v průměru zhruba 20 tisíc rublů měsíčně.

  Jak můžete vidět, obchodní myšlenka úvěrového makléře nevyžaduje velkou investici, ale umožňuje získat dobrý zisk.

  Podpora podnikání a boj s konkurenty

  Pokud má vaše společnost firemní webové stránky, výrazně se tím zvýší její status. Na něm můžete zadávat informace o cenách a službách. Kromě toho propagujte svou firmu prostřednictvím fór a oznámení v tištěných médiích.

  Zpětná vazba

  Doba návratnosti počátečních investic do značné míry závisí na tom, jak dobře funguje firma. Ze 60-70 zákazníků, kteří měsíčně navštěvují zprostředkovatelskou kancelář, získávají úvěry 30-40 osob. Část je promítána bankami, ale experti odmítají pracovat se zbytkem. Nejprve budete mít asi 20 návštěvníků měsíčně. Ale v průběhu času začne růst zákaznická základna a příjmy se zvětší. Úspěch v práci představuje úspěšnou reklamní kampaň. S příznivou kombinací okolností vrátíte počáteční kapitál za 3-4 měsíce. Nyní víte, jak se stát obchodníkem v Rusku, takže je vše ve vašich rukou.

  Základní potíže

  Klienti navíc chtějí, aby makléř poskytl záruku, že budou moci získat půjčku. Nejčastěji se jedná o osoby, které nemohou potvrdit své příjmy oficiálně, nebo klientům se špatnou úvěrovou historií.

  Hlavní problémy

  Pokud jste se rozhodli, chci se stát zprostředkovatelem, musíte se nejprve seznámit se všemi problémy, které mohou vzniknout v průběhu práce.

  Většina bank odmítá spolupracovat s neznámými odborníky. Domnívají se, že k nim půjde svědomitý dlužník, aby si je sám půjčil, aniž by hledal pomoc zvenčí. Proto je poměrně obtížné pochopit, jak se stát úspěšným makléřem, aniž by měl nějaké vztahy s managementem banky.

  Ziskové podnikání: jak začít pracovat jako úvěrový makléř?

  Vydávat aplikaci a přijímat odpověď od banky za pouhých 30 minut →

  Během finanční krize se více lidí začíná hledat finanční řešení pro své podnikání. A pokud úvěrová historie vyčerpala, můžete vždy použít pomoc úvěrového makléře. Dnes budeme mluvit, jak se mohou stát, odkud začít a co je třeba připravit.

  Vydávat aplikaci a přijímat odpověď od banky za pouhých 30 minut →

  Ale o všechno v pořádku. Začněme definici: zprostředkovatel je prostředníkem mezi dlužníky a finančními a úvěrovými organizacemi, které poskytují odbornou pomoc jednotlivcům a právnickým osobám.

  Může se skládat z výběru nejvýhodnějšího návrhu úvěru, shromáždění veškeré potřebné dokumentace, zpracování žádostí, jakož i při plné podpoře klienta od okamžiku výběru banky, dokud nebude požadovaná částka na pokladně přijata.

  Je velmi důležité předem určit služby, které máte v úmyslu poskytnout svým zákazníkům, abyste nezasahovali do cílů třetích stran.

  Kde začít?

  Nejlepší je vypracovat obchodní plán, který bude obsahovat následující položky:

  • Registrace. Nejlepší je začít s registrací vašeho podniku, je nejlepší zaregistrovat LLC, ale nejprve můžete zaregistrovat IP. Samozřejmě, mnozí z nás nemají čas ani peníze na registraci právnické osoby, takže v prvních měsících můžete nabídnout služby od soukromé osoby. Abyste se však mohli v budoucnu stát vážným představitelem trhu s makléřskými službami a začít spolupracovat s bankami, určitě budete potřebovat registraci.
  • Dále určete seznam služeb, které máte v plánu nabídnout potenciálním dlužníkům. Více často než ne, je vhodné začít konzultovat, stejně jako vybrat nejvýhodnější nabídky pro částku, platbu, úroky, konečné přeplatky apod. Nejlepší je, kdybyste předem kontaktovali jednu nebo dokonce několik bankovních organizací a uzavřeli s nimi dohodu o spolupráci. V takovém případě získáte právo jednat jménem zákazníka, což výrazně zlepší kvalitu vašich služeb. V takovém případě vám budou poskytnuty oficiální bankovní formuláře a úplné informace o dostupných programech,
  • Kancelář a jeho umístění. Je velmi důležité zvolit vhodné místo k pronájmu kancelářských prostor, nejlépe pokud se nachází v blízkosti bank nebo automobilových trhů, v komerčních a kancelářských budovách obecně u velkého počtu lidí. Místnost potřebuje malou (10-20kv.m), lehkou, s několika pracovišti.
  • Zaměstnanci. Doporučuje se, aby bývalí zaměstnanci banky, kteří jsou seznámeni s postupem pro vydání úvěru. Účetní a správce systému nemusí být zaměstnáni, můžete pracovat na outsourcingu,
  • Podpora podnikání. Chcete-li přilákat zákazníky a rozvíjet svou základnu, musíte inzerovat svou firmu. K tomuto účelu můžete použít venkovní reklamu (bannery, informační tabule), kontextovou reklamu na internetu a sociální sítě. Vynikající spolupráce s různými informačními portály, které zaměřují pozornost čtenáře na bankovní produkty. Vytvořte alespoň nenáročnou vizitku se všemi potřebnými informacemi.

  Po absolvování těchto bodů budete muset vykonávat svou práci pouze kvalitativně, aby nejen přilákali zákazníky, ale také aby se ujali práce z úst. Nezapomeňte, že každý spokojený zákazník vás povede další 2-3 a nespokojeni - vyděsit skóre.

  Abyste se stali opravdu dobrými úvěrovými makléři, doporučujeme vám, abyste získali licenci a certifikáty pro specializované kurzy.