Jak uspořádat koncert. Obchodní myšlenka: pořádání koncertů.

Propagace vlastní tvořivosti zpravidla nevyžaduje žádné síly, než je její vytvoření. Takže neočekávejte, že pozornost publika spadne na hlavu sama. Přemýšlejte o tom, jak uspořádat koncert, shromáždit informace o tom, jak kreativní lidé vašeho směru dělali to, na čem opravdu pomohli. Koneckonců, nechci, aby díla vytvořená na vlně krásných pocitů a láskyplně zdokonalená pracemi, shromažďovala prach na poličce nebo v zásuvce stolu.

S jedním duchem nebudete plní

Pozornost a láska fanoušků je úžasná věc, kterou každý umělec usiluje. Dokonce i když máte zájem především o čistě tvůrčí práci, je vždy příjemné vidět, že vaše nápady jsou sdíleny. Zvláště cenné je, že jsou kolem sebe lidé podobně smýšlejících a vy jste mluvčí jejich pocitů a v jistém smyslu jsou za to vděční.

Mnoho umělců se zabývá uměním pro sebe. Ale pokud se zeptáte, chtějí mluvit, mnozí dávají pozitivní odpověď. Totéž platí pro peníze. Zkušený začátečník potřebuje zjistit, jak uspořádat koncert ve svém městě a vylepšit úsilí vynaložené s nějakým bonusem.

V ideálním případě by každý měl dělat práci, kterou miluje. Pokud se jedná o hudbu pro vás, pochopte, jak udělat sen splnit, a hobby - povolání. Všichni, lidé, jsou vzájemně propojeny. Takže bez podpory veřejnosti se sotva budete moci stát populární a bohatou, bez ohledu na to, jak jsou technické a přemýšlivé vaše skladby. Masy musejí mít zájem. Můžete absolvovat jak sólový koncert, tak společný s některou známou nebo stejnou začínající kapelou.

Kde začít?

Abychom pochopili, jak uspořádat koncert skupiny, bude muset dokonce i nejvznešenější mysli sestoupit k zemi a hledět na otázku z čistě praktického hlediska. Budete muset jednat s mnoha lidmi, naučit se řešit organizační problémy a porozumět přáním ostatních. Pokud jste z povahy nejenom tvůrcem, ale také talentovaným vůdcem a organizátorem, můžete pochopit, jak uspořádat koncert.

Je třeba se zamyslet nad typem akce: bude to sólový výkon nebo festival. Chcete-li dosáhnout úspěchu, vidět v publiku nadšený dav a ne dva bezstarostné milovníky piva, musíte zjistit, jak uspořádat koncert správně. Událost musí být kvalitativní a originální, aby získala pozitivní hodnocení a přitáhla vás do budoucnosti.

První kroky k cíli

Řekněme, že již máte přibližnou představu o tom, co bude nadcházející událost, můžete uspořádat koncert v klubu nebo na volném prostranství. Nyní musíte pečlivě přemýšlet nad seznamem řečníků, postarat se o dobrou reklamu. Samozřejmě, pokud ještě nemáte producenta, který je připraven pomoci finančně, budete muset tento problém řešit sami. Nikdo neřekl, že by to bylo snadné. Ale je to váš sen, tak boj za to.

Podívejte se na lidi s podobnými cíli

Jak uspořádat koncert umělce, pokud má málo materiálu a málo ho zná? Bylo by dobré, kdybychom získali podporu zkušených a milovaných hudebníků. Samozřejmě také potřebují mít dobré důvody s vámi mluvit na téže scéně. To je buď poplatek, který s nimi sdílíte, nebo jiné zajímavé podmínky. Pokud jste přibližně na stejné úrovni, bude to vzájemně prospěšná transakce, při níž mohou být náklady na odpovědnost a zisk rovnoměrně rozděleny.

Pokud skutečně ještě nejste zkušení a přemýšlíte o tom, jak uspořádat koncert, je lepší shromáždit hudebníky, kteří mohou být více přitahováni nejen obrazem a propagací, ale originálností. Obecně platí, že ti, kteří jsou ve stejných podmínkách jako vy. Mohou už být ve vašem městě známí, ale ne být velké hvězdy na venkově. Je to s takovými lidmi, že bude pro vás pohodlné, abyste šli ramenem na rameno a poučili se ze svých zkušeností. V této fázi je nejdůležitější organizovat vše kvalitě, abyste se znovu chtěli podívat.

Mluvte o čase a místě

Jak uspořádat koncert skupiny, bude jasnější, když souhlasíte s klubovými manažery o době Vaší akce. Pokud nevíte, jak je kontaktovat, podívejte se na oficiální webové stránky. Tam, s největší pravděpodobností, najdete všechny potřebné informace. S administrací musíte hovořit o místě, kde se akce bude konat. Důležitými detaily jsou také poplatek, způsob platby, požadavky na řečníky. Je třeba dohodnout si termín předem. Doporučuje se předem platit předem, aby se předešlo zásahu vyšší moci.

Místo by mělo být velmi pečlivě zvoleno. Pečlivě prostudujte všechny možné možnosti, zjistěte, kolik budete muset zaplatit za pronájem, kolik lidí tam bude schopno jít, zda je dopravní spojení vhodná. V ideálním případě je v blízkosti autobusové zastávky, kyvadlová doprava nebo metro. Nezapomeňte, že v případě, že koncert není naplánován na víkend, můžete se dohodnout na slevě s majiteli instituce.

Získejte podporu

Jak uspořádat koncert bez významného poškození peněženky? V takových případech je nejlepší mít sponzora. Hudba a umění jsou také svým druhem komoditou, předmětem vedení obchodu a nákupem a prodejem transakcí. Vaše kreativita by měla být prezentována v nejpříznivějším světle.

Vy nebo váš patron bude muset utrácet, ale existuje mnoho způsobů, jak pokrýt část nákladů. Například pronájmem baru se můžete stát sub-nájemcem a poskytovat reklamní služby s využitím prostor, toaletních kabin, povrch scény na boku a na zádech. Je také možné uspořádat soutěže a propagovat, umožnit distribuci letáků během akce, obchodovat se zbožím ve speciálně určených místech. Dokonce i na vlastním billboardu za poplatek můžete umístit něčí text, propagovat audio a video reklamu, věnovat trochu času na tiskové konferenci.

Jak přilákat patrona?

Abyste mohli správně uspořádat koncert hvězdy, je třeba důkladně promluvit se sponzorem, pečlivě připravit a věnovat pozornost všem významným detailům. Dokonce i v oblasti umění musíte udělat komerční návrh. Měl by být takový, aby zajímal potenciálního partnera.

Takový návrh můžete provést v korespondenci, ale je mnohem lepší, když se uskuteční osobní schůzka, během níž můžete doplnit vše napsané s vašimi připomínkami. Promluvte s těmi lidmi, kteří jsou ve vedoucích pozicích. Koneckonců záleží na tom na osudu vašeho plánu. Pokud mají zájem, musíte poskytnout více informací. Podrobně řekněte nám o složení účastníků akce. Nezapomeňte vysvětlit, jaké výhody mají tito umělci, proč se jim bude líbit veřejnost.

Učte se správně

Scénář by měl být malován minutami. Měla by být také popsána reklamní kampaň. Poskytněte informace o formátu, počtu a typu plakátů. Řekněte sponzorovi, aby věděl, kolik letáků bude distribuováno, kde se to stane a kdy. Měla by být seznam rozhlasových stanic, které chcete přilákat, stejně jako kanály v televizi a novinách. Souhlasíte s počtem a trváním reklam.

Sponzor od vás by měl obdržet balíček organizátora a cenník koncertu. Existuje několik typů podpory od těchto partnerů. Obecně - právě tehdy, když je materialisticky podporující společnost udělena zvláštní postavení, podle níž může provádět reklamu uvnitř instituce, představuje událost. Informačním sponzorem je někdo, kdo poskytuje podporu pro události v médiích, a technický sponzor je expert, který se zabývá režijními náklady.

Začněte jednat

Pokud jsou jednání úspěšná a společnost souhlasí s podporou vás, je na čase podepsat smlouvu, připravit reklamu. Vytvořte rozložení plakátu. Mělo by odpovídat stavu události, být jasné, atraktivní a nezapomenutelné. Začněte práci s novým designérem, musíte mu pečlivě vysvětlit, co chcete dostat na východ, popište všechny detaily. Je lepší připravit návrh, nebo alespoň příklady, ukázat, jaký styl práce potřebujete.

Kde se plakáty? K vašim službám patří pěší zóny, plakáty, veřejná doprava. Nezapomeňte na letáky. Rozdělit je kompetentně. Můžete je rozložit na místech, kde se shromažďují mladí lidé: v kavárnách, hudebních obchodech, kinech, univerzitách, školách. Podávejte letákům kolemjdoucím v ulicích. V ideálním případě, pokud se koná tiskovou konferenci týden před událostí. Pokud pracujete na tom, jak uspořádat charitativní koncert, ujistěte se, že nám o svých dobrých cílech řekněte, jistě přiláká mnoho. Soutěžní novináři s dobrým bufetovým stolem. To obvykle zajišťuje technický sponzor.

Poslední přípravy

Pokud jde o podnikání, věnujte velkou pozornost zvukovému a světelnému vybavení. Váš talent by neměl zastínit technické překážky. Informace o načasování posledního nastavení zařízení, analýzu způsobu, jak zařízení naposledy fungovalo. Porozprávajte se s umělci o jejich požadavcích na režimy provozu mikrofonů a reproduktorů.

Nezapomeňte na ochranu. Pokud všechno půjde dobře, přijde mnoho lidí, jejichž chování je nezbytné, aby někdo pozoroval. Existuje mnoho specializovaných firem, které ovládají atmosféru při podobných událostech. Dej jim tuto otázku. Seznamte se s umělci osobně, komunikujte s nimi, protože jsou také vaši partneři. Před událostí zkontrolujte místo s hostiteli, aby se opravil jeho aktuální stav. Doufáme, že uspějete a vaší kariéře půjde rychle!

Idea č. 212: ziskovost podniku při pořádání koncertů

Organizování koncertů jako podnikání může být velmi obtížné. Ale pokud existuje touha vydělat peníze na hudbu tímto způsobem, budeme popisovat, jak začít podnikatele a ukázat ziskovost projektu.

Zpočátku bude velmi obtížné řešit organizační problémy. Koneckonců, ve velkých městech existuje vysoká konkurence mezi těmito firmami a v malých městech je obtížné poskytnout požadované podmínky umělcům. Je možné, že nejprve budete muset pracovat bez zisku nebo dokonce investovat vlastní peníze, dokud v určitých kruzích nevytvoříte jméno pro sebe.

Registrační otázky

Samozřejmě, že se stanete organizátorem koncertů, není nutné v daňové službě zaregistrovat. Faktem však je, že umělci budou ochotnější uzavřít smlouvu a uzavřít smlouvu, pokud zastupujete právnickou osobu nebo jste alespoň jako samostatný podnikatel.

V prvním případě je firma důvěryhodnější sponzory, zpěváky a majitelé klubů. Ale IP má možnost platit nižší daň státu ve zjednodušeném systému. A proces vydávání dokumentů je mnohem levnější a rychlejší.

Pokud se k organizaci tohoto projektu připojí několik lidí, je nutné otevřít LLC. Takže bude mnohem jednodušší řešit spoustu otázek, které vzniknou před pořadatelem koncertů. Je důležité zadat správný kód OKVED. V tomto případě je 93,29 vhodný pro zábavu a rekreaci.

Analýza trhu

Jak začít první podnik? Můžete zvolit dva směry:

 1. Zaměřte se na vlastní vkus, zvete ty umělce, kteří vás rádi mají, a doufám, že se na takovou událost bude chtít někdo jiný.
 2. Ale pro výdělky je žádoucí provést průzkum mezi obyvateli města, kamarády, na fórech a zjistit, které skupiny a směry v hudbě ostatní preferují. Když hodlám uspořádat koncert s umělci, o kterých očekává většina lidí ve městě, s řádnou organizací, můžete vydělat velké částky.

Volba umělce

Přemýšlejte o nadcházející události a rozhodněte se, jak nejlépe postupovat:

 • Pozvat pouze jednoho umělce nebo skupinu a nabídnout publiku sólový koncert.
 • Nebo můžete sbírat několik umělců v jedné místnosti a dát divákům něco jako festival.

Je třeba poznamenat, že pro nováčce bude těžké získat "hvězdu", takže je smysluplné se zaměřit na začínající zpěváky, kteří možná ani nemají vlastní producenta. V tomto případě budou připraveni spolupracovat za malý poplatek a představí minimální požadavky. Někdy takové skupiny působí v klubu dokonce zdarma, pouze pro nápad nebo reklamu.

Pro objasnění podmínek a nákladů na provedení je žádoucí provést předběžné jednání s producentem nebo samotným zpěvákem. Bylo by nadbytečné specifikovat plán turné, aby bylo možné nabídnout projev v době, kdy je pro něj vhodné.

Co potřebujete k přípravě?

Je obtížné uspořádat koncert umělce sám. K tomu musíte vzít v úvahu mnoho detailů. Začněte s platformou a zařízením. Takže v závislosti na skupině, její popularitě a počtu lidí, kteří se chtějí zúčastnit akce, je pro to třeba najít vhodné místo ve městě.

Obvykle pro koncerty zvolte:

 1. Kluby, které již mají veškeré vybavení, osvětlení a místo pro veřejnost.
 2. Stadiony, kde je dostatek místa pro velké množství lidí.
 3. Dům kultury nebo jiných koncertních sálů.

Je důležité dohodnout se s majitelem instituce na přijatelných cenách, termínu, možných slevách, distribuci vstupenek a reklamě. Nezapomeňte, že pro výkon umělců potřebujete nějaké technické vybavení a v každém případě to bude něco jiného.

Někdy je logické zaplatit více za pronájem klubu za koncert než s odděleným hledáním místnosti a potřebného vybavení. Koneckonců, v takových institucích je vše obvykle pro výkony. Kromě hudby je třeba připravit a pokrýt i odborníky, kteří jsou odpovědní za nastavení zvuku, osvětlení apod.

Sponzoři a reklama

Prakticky žádný koncert není úplný bez zapojení sponzorů. Jsou potřebné pro finanční podporu, pomoc při organizačních záležitostech nebo pro reklamu a prodej jízdenek. Existují dvě hlavní formy spolupráce:

 • Finanční - může být prospěšné, ale obvykle se to dělá jen zřídka a pouze s již známými firmami. Nikdo přímo nerozděluje peníze startérovi.
 • Ve formě výměny - to znamená, že umístíte na billboardy, vstupenky, stěny a na jevišti logo nebo inzerci společnosti a sponzor vám za to pomůže. Jedná se o šíření informací o koncertu, uspořádání tiskové konference pro umělce, zajištění místa bydliště, sál pro výkony, technologie, tisk výrobků atd.

Nezapomeňte propagovat budoucí koncert. Zvláště důležité je zaměřit se na publikum, které by mělo mít zájem o vybrané umělce. Informace o koncertu můžete distribuovat následujícími způsoby:

 1. Tiskněte letáky a rozdělte je na místech s velkým množstvím davů, nechte v kavárnách, školách atd.
 2. Placeny plakáty po celém městě.
 3. Využijte služby speciálních agentur, které nejen pomáhají prodat vstupenky, ale také vytvářejí reklamu.
 4. Vytvořte stránku na internetu nebo na sociálních stránkách, poskytněte informace o koncertu na místním fóru.
 5. Pořádejte tiskovou konferenci a zvete novináře.

Co jiného věnovat pozornost?

Aby se očekávaná událost uskutečnila a byla uskutečněna na slušné úrovni, je třeba provést následující kroky:

 • Pozvěte umělce, požádejte o jejich požadavky a přání. Uspořádat jejich život, jídlo, zkoušku.
 • Několik dní před koncertem můžete uskutečnit tiskovou konferenci nebo rozhovor na místním televizním kanálu s umělci.
 • Při vypracování nájemní smlouvy všimněte písemně všechny podrobnosti a vlastnosti objektu po důkladné prohlídce spolu s majitelem. Koneckonců, škoda bude muset být uhrazena jako organizátor události.
 • Platby se provádějí po představení, ačkoli někteří umělci vyžadují zálohu v určité výši ještě před jejich příjezdem.
 • Neočekávejte, že první zisk vás učiní bohatým mužem. Možná, že pár koncertů bude muset pracovat zdarma nebo dokonce bez ztráty. Bude to chvíli trvat, než vytvoříte obraz společnosti a získáte prestiž v hudebním prostředí.
 • Postarejte se o ochranu areálu nebo stadionu, protože na akci bude spousta lidí. To je výhodné s pomocí speciálních soukromých firem.
 • Zamyslete se nad celým scénářem a najmete také pomocníka. Je důležité předem napsat, co a kdy mluvit, pořadí vzhledu umělců atd. Někteří umělci dávají své texty pro takové případy.
 • Před koncertem umožněte technikům sestavit vybavení, osvětlovat a nastupovat na scénu. Pro tento účel je lepší přidělit celý den.
 • Mějte na paměti, že při pronájmu klubu je mnohem výhodnější vzít si to ve všední dny. Náklady budou nižší a bude snadnější provést přípravné práce, protože v těchto dnech dochází k nízké účasti těchto institucí.

Ziskovost

Chcete-li vypočítat alespoň některé z vašich výdajů a očekávaný zisk, musíte přemýšlet o tom, kolik jízdenky stojí, kolik lidí se očekává na koncertě a specifikuje ceny všech výše uvedených organizačních otázek. Uveďme přibližné číselné údaje.

Obchod pro pořádání koncertů

Pro mnoho lidí se zdá, že organizování koncertů je velmi snadný úkol - "hvězdy" přišli, hráli, dostávali peníze, někteří dostali majitele místnosti, někteří - umělec (i), zbytek odešel organizátorovi. To je všechno. Jeho práce však zahrnují řešení velkého počtu úkolů, a to je nejen hledání místa, ale také zajištění koncertu se vším potřebným - od osvětlení hotelu hudebníkům. Pořadatel přebírá odpovědnost za skutečnost, že se událost nestane jen tak, ale bude také řádně organizována a bude obsahovat vše, co je nezbytné. V jeho jádru je pořadatelem osoba, která nemá nic kromě nabídky své práce. Vzhledem k tomu, že se žádný účastník nechce zabývat takovou globální záležitostí, služby organizátorů koncertů jsou docela žádané. A v prvních fázích podnikání můžete být téměř sám.

Toto místo je poměrně zaneprázdněné, takže pro začátečníky bude určitě těžké zaujmout jeho místo. Hlavním omezením je popová kultura, umělci, kteří získali popularitu, jsou nyní pod dohledem poměrně velkých společností a je nepravděpodobné, že v tomto případě budou moci zvítězit. A ještě příznivější podmínky zde nepomohou - ani hudebníci ani jejich producenti nechtějí riskovat kontakt s neznámou společností. V tomto případě je lepší začít s pořádáním koncertů pro zatím žádné známé kapely, které chtějí jít na jeviště, a existuje mnoho otevřených vyhlídek, pokud se k vašemu podnikání správně přiblížíte. Také vše závisí na stupni činnosti pořadatele, pokud nečeká na to, že přijdou k němu za služby, a on sám hledá klienty, může se spolehnout na úspěch. Je třeba poznamenat, že se schéma práce, v závislosti na mnoha faktorech, může trochu lišit.

Za účelem založení firmy stojí za registraci jako předmět podnikatelské činnosti. Forma podnikání může být jakákoli, i když zákazníci s mnohem větší ochotou pracovat s právním subjektem, více důvěrně, bude se vztahovat jak na partnery, tak na pronajímatele. Podle zákona však můžete zůstat jednotlivec registrováním jako samostatný podnikatel. Právnických osob přednostní forma společnosti s ručením omezeným - stejně jako v případě IP, je k dispozici ve zjednodušené daňové soustavy, která umožňuje alokovat do státního 6% (o příjmu) nebo 15% (provozní zisk).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Registrace právnické osoby bude poněkud delší, bude vyžadovat větší investice a oběh dokumentů v tomto případě je vážnější. Obecně platí, že pokud je několik lidí spojeno s organizací podniku, pak musí formalizovat právnickou osobu, jinak v případě podnikání jedné osoby je nutné vypočítat budoucí plán, aby se určila forma podnikání. Je také důležité zadat kódy OKVED a tato aktivita je vhodná pro kódování (OKPD 2). 93.29 Ostatní zábavní a rekreační služby.

Je žádoucí mít své vlastní prostory, stane se místem, kde najaté zaměstnanci pracují a vyjednávají se zákazníky. Nicméně, práce může být upravena a bez vlastní kanceláře, která často působí pouze jako zastoupení. Zvyšuje však prestiž instituce v očích partnerů. V žádném případě však nemusí být prostor velký, pokud se neplánuje ukládat rekvizity pro koncerty. Některé firmy také zorganizují svůj vlastní tiskový stroj k tisku plakátů a letáků, ale to není vždy ekonomicky životaschopné.

Práce mohou probíhat ve dvou směrech: uspořádání objednaného koncertu a pořádání koncertu s pozvánkou umělců. V prvním případě to budou jejich vlastní koncerty kapel a hudebníků, na druhém - festivalech a koncertech, které hrají týmy podobného žánru, témata nebo obecně jednoduše orientované na určitou kategorii posluchačů. Který z nich si vybere pro sebe, každý podnikatel se rozhodne, ale nikdo nesmí zakázat oběma směry současně. Pouze druhý typ organizace koncertů je mnohem komplikovanější než první a vyžaduje značné zkušenosti v této oblasti a schopnost přilákat mnoho účinkujících. Proto je lepší začít s pořádáním koncertů pro konkrétní skupiny a poté začít se zapojovat do svých vlastních festivalů. Mohou přinést mnohem větší zisk, protože někdy trvají několik dní, nikoliv pár hodin, ale vyžadují mnohem vážnější přístup. Téměř všechna rizika nese sám pořadatel, protože působí jako podněcovatel události.

Takže pro vaši práci je okamžitě žádoucí nalézt partnery, kteří jsou připraveni poskytnout své stránky pro potřeby koncertů. Nicméně ve velkých městech je nepravděpodobné, že by se dohodlo na trvalém udělení fáze - existuje mnoho dalších lidí, kteří chtějí využít pronajaté prostory. Proto pokaždé, když bude server potřebovat, bude muset nejspíše najít a vyjednávat s vlastníky. To však neznamená, že by se tato otázka neměla řešit před přípravou na očekávanou událost, je třeba mít k dispozici seznam možných objektů a také informace o jejich pracovní zátěži. V tomto případě je nejméně neformální dobré vztahy s majitelem místa je velmi žádoucí stanovit, to umožní první potřebu vyjednat nájem.

Je však třeba poznamenat, že požadavky, které mají být umístěny ve všech různých subjektů, a proto je nutné mít několik možností na mysli - od relativně levná luxusních hal s velkým počtem diváků vstříc. V závislosti na formátu koncertu jsou vybrány a typů webů: Můžete vést podmíněné příklad tohoto symfonické hudby potřebuje pokoj s posezením, ale na rockový koncert bude dostatek místa s jednoduchou taneční parket. Ty jsou proto často organizovány v sportovních arenách nebo v hromadných sálech. Milovníci hudby budou zřídka popřít sám sebe tu čest zúčastnit koncert své oblíbené kapely jen proto, že se odehrává v „nepohodlné“ podle jejich názoru instituce, ale jinak může spotřebitel udělat spoustu závěry pouze na tom, kde se koná událost.

V poslední době se velké oblibě začal používat činnosti prováděné v klubech, přičemž tato možnost je atraktivní pro studenty, jako pravidlo, stejně jako samotných hudebníků, jako organizátor mnohem jednodušší práci, protože v klubech, na rozdíl od stejných stadionů již existují osvětlení a zvukové zařízení. A proto se zvýšily náklady na pronájem klubu jednu noc vrácena žádnou potřebu pronajmout část vybavení. Kromě toho mnoho koncerty se konají ve všední dny (kdy se klub nepracuje v poněkud jiném formátu, bar, například), a proto vyjednat slevu mnohem jednodušší.

Náklady na stránky se značně liší a závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitější - umístění, pak je velikost, formát, příležitosti pro přídavná zařízení, známá místa. To vše by měl vzít v úvahu pořadatel a to všechno je zajímavé pro producenty a hudebníky. Mohou odmítnout poskytnutí koncert, pokud existuje slušná platforma podle umělce, a zde hovoříme především o zisk, ne o její prestiže. Ano, a pořadatel určitě zájem v této aréně přinesl tolik peněz, proč tolik slavných hudebníků nepřicházejí v menších městech: není to jen, že populace nebude moci kupovat drahé koncertů, a někdy i naopak, že ti, kteří chtějí být přetékají, ale jejich web není společně a možnosti sotva ani pokrýt své náklady.

Další je hledání sponzorů vaší události. V této fázi existuje spousta možností spolupráce, až do té míry, že sponzoři samostatně vedou reklamní kampaň (ačkoli pouze v dostupných kanálech) a dodávají organizátorovi potřebné kapacity: tiskárnu, vybavení, personál, distribuci vstupenek. V zásadě může každý partner působit jako sponzor, s výjimkou skutečných hudebníků s jejich producentem nebo štítkem. Zanedbatelný sponzor dává přímo organizaci peníze, obvykle je to barter, kdy pro umístění jejich loga, zprávy o sponzoru na akci a propagační akce, je poskytnuta jedna nebo druhá pomoc.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Někdy je pro organizátora ještě výhodnější, protože sponzor má příležitosti, které neumožňují kontaktovat společnosti třetích stran a pak jsou náklady snižovány díky reklamě partnera. Sponzorské loga jsou obvykle umístěny na plakátech a banerech - to je téměř vždy předpokladem spolupráce. Při úspěšném vzájemném vypořádání může být sponzorování velmi dobré úspory nebo dodatečné finanční prostředky. Nicméně při pořádání koncertů málo známých skupin nebo jen koncertu, který není populární mezi obyvateli, někteří dobří sponzoři z pohledu sponzorství mohou odmítnout spolupracovat nebo stanovit velmi nepříznivé podmínky.

Sponzoři budou muset prodávat budoucí událost a jejich hlavním kritériem je zpravidla pro ně počet návštěvníků. Navíc jsou kladeny vážné požadavky na samotnou reklamní kampaň; ale měl by být dostatečně velký prospěch pořadatele. Nejběžnějším, i když trochu zastaralým, ale stále účinným způsobem reklamy je zveřejňování reklam na speciálně poskytovaných místech a umístění bannerů po městě. Obvykle to dělají reklamní agentury, které mají dostatečné spojení a dohody o spolupráci, aby poskytly informace o nadcházející události v celém městě. Stále osobní posílání plakátů - postupně nahrazuje důmyslnějšími a modernějšími metodami. Je-li vaše vlastní webové stránky, je to rozhodně stojí za to, abyste mohl psát informace, i když webové stránky organizátora - je to většinou jeho vizitka partnerům, ale ne pro koncerty návštěvníky, pro ně všechny podrobnosti o události jsou zveřejněny na svých internetových stránkách distributora vstupenek.

Dále je nutné souhlasit se společnostmi, které jsou připraveny pronajmout a dodávat osvětlovací a zvuková zařízení. Jak již bylo poznamenáno, některé stránky to mají samy, v některých (například v tematických klubech) a vše je obvykle připraveno na jakýkoliv koncert - přijít a hrát. Ale častěji je nutné najít leasingové vybavení pro společnost, dohodnout se na dodávce, instalaci a následném vývozu. Samotné zařízení je hrazeno v balíčcích (to je například kompletní sada pro jazzový koncert), nebo je lze objednat zvlášť a pronájem každého zařízení se platí zvlášť. Kromě standardního světla může sehnat laserové, požáru, nebo dokonce, jak velkolepé show (a bude muset najmout dělníky) a zvuk se volí v závislosti na žánru a rysy hry (a dokonce i koncertních) hudebníky. Takže symfonický orchestr hraje živě, ale rocková kapela bude vyžadovat přítomnost zesilovačů, sofistikovanou elektroniku, sadu bubnů, přinášející pouze kytary (a to není vždy). Proto v této fázi je nutné mít nejen uzavřenou smlouvu se skupinou nebo jejich výrobcem, ale také diskutovat o přesném pojetí události.

Další je hledání distributora vstupenek. Některé společnosti obecně kombinují tuto činnost - distribuci vstupenek a organizování koncertů, ale přísně jsou to zcela odlišné společnosti. Prodej velkého počtu vstupenek, který nemá všechny možnosti, je téměř nemožný, proto je uzavřena smlouva s firmou, která zajistí prodej vstupenek na koncert pro komisi. Tento úřad bude muset velmi pečlivě spolupracovat, protože částečně převezme zodpovědnost za reklamu, bude mít peníze na lístky, což znamená, že je od něho třeba vyžadovat velmi přísnou odpovědnost. Odmítnutí prodeje jízdenek pouze v pokladně na webu (které nemusí být) nebude fungovat, potřebujete zavedený systém.

Jak se stát organizátorem koncertů ve vašem městě

Překvapuje mě takový zájem o to, jak se mi zdálo celkem specifické téma a jsem rád všem, kteří se přihlásili :)

Většina připomínek v předchozích příspěvcích se rozpadla na otázky, jak se dostat do tohoto podnikání, ať už to má smysl udělat, kde začít.

V tomto příspěvku se budu snažit odpovědět na tyto otázky, spoléhat se výhradně na moje zkušenosti a vnímání (a proto vás okamžitě varuji, abyste v posledním případě neměli vše psané jako pravda)

Začala jsem pořádat koncerty v roce 2005 bez zkušeností. Na svém prvním závodě jsme měli dost ve Slově (!) Chcete-li nakreslit plakát, vytisknout na tiskárně, aby se 40 fotokopie za každých 10 centů, a pak je vložit na hlavní ulici. Reklama ve městě nebyl dost, událost - i tak tento přístup umožňuje sbírat pro 30-40 lidí, což bylo dost na „dům“.

Kromě plakátů, zpočátku jsme poslali ven pozvánku na tehdy ještě žijící ICQ (přes kamaráda listů), hledá v lokálních uživatelů sítí, které rassharivat podobnou hudbu a napsal jim soukromou zprávu, postupně získává společnost, která byla zajímavá, naše pravidelné návštěvníky.

Podle mého názoru bylo mnohem snazší začít než nyní. A je zde několik důvodů.

Hlavní problémy organizování koncertů v moderních realitách:

► Přetížení trhu. Pokud před 10-12 lety nebylo mnoho koncertů, dnes se ve velkém městě něco děje denně.

Kromě jiných koncertů, které se konají v tento den a v okolí, jsou vaši konkurenti celou sférou zábavy: kino, divadla, úkryty. Všechno, co tvrdí o časech a penězích lidí, které vracejí některé emoce.

► Hudebníci, kteří "sbírají" opravdu nejsou tolik. A téměř všichni již prokázali pro sebe organizátory. S vámi buď nebudete pracovat (s trvalým partnerem ve vašem městě), nebo manažer bude hlasovat nadměrným poplatkem, který stanoví rizika práce s neznámým pořadatelem. Opakuji - je to skutečně sběratel (pokud jde o jejich poplatek) umělců.

► V posledních letech se reklama (mluví o Ukrajině) výrazně zvýšila cena a zakázala černé přilepení kolem města a aktivně se s ní potýká (což vítám jako obyvatele).

► Nedostatek zdravé konkurence v tomto odvětví. Konvenčně, v 10-15 z organizátorů, kteří pracují se stejným formátem hudby, každý ví, každý jiný, ale nikdo přijde na mysl, je prostě není v rozporu s sebou. Během minulé sezóny jsem měl jen dva případy, kdy jsme šli do prodeje s projektem, ao měsíc později ve stejném termínu, jiný organizátor navrhovaného projektu s naprosto podobným publikem (v prvním případě rap Yanix VS pharaon, v druhém případě, texty vyhledávaným žen). Jako výsledek, nedosobiraem ani my, ani konkurenční pořadatele. A prozkoumat alespoň jeden den, bylo by to pro každého jednodušší.

► Zajímavá a neobvyklá práce, která se mi opravdu líbí.

► Když určitý postup může začínat jako hobby a se vyvinul do hlavní práce. Vzhledem k velikosti a specifičnosti zaměstnání, na začátku může být kombinován s výcvikem či jiné dílo (v mém případě bylo školení a jiné práce). Samozřejmě, stejně jako u jakéhokoli podnikání, je snadné přijít o peníze, takže je nutné riskovat moudře. Ale rozhodnutí odstoupit z hlavní činnosti v roce 2012, udělal krok do neznáma (i když v té době byl již neznáma s obrysy, ale stále bez pravidelného platu, z něhož se vyplácí „strýc“), jsem hrdý, a myslím, že jeho jeden z těch zasloužilých činy.

► Práce zahrnující zajímavé kontakty a komunikaci s velkým množstvím různých lidí.

Rozhodli jste se zkusit svou ruku. S jakou hudbou pracujete?

Podle mého názoru, hudebních umělců, které jste na cestách, měli byste být v blízkosti aspoň někteří mohli představit, kolik lidí může sbírat, ale nemusíte být fanouškem tohoto umělce. V opačném případě riskujete náhradou za skutečné popularity umělce a vaše přání, aby se zúčastnil koncertu (jinými slovy, aby přeceňovat sbírku kvůli jejich nadšení těchto hudebníků a „zaplatit“ koncert „VIP lístek“) na vlastní oči.

Pokud začnete úzce spolupracovat v této oblasti, je užitečné pravidelně chodit na koncerty jiných lidí nebo dokonce prohlížet fotky z minulých koncertů. Čím víc víte o tom, jak se konaly koncerty, než o větších statistikách vašich vlastních událostí a událostí jiných lidí, tím lépe budete schopni zhodnotit sbírku tohoto umělce.

Kolektivita umělce před rezervací může být odhadnuta podle toho, jak často cestoval v jiných městech (schůzky ve VC, plán na místě), kolik sbírá (fotografie z koncertů). Počet lidí ve skupině není indikátorem, vše je snadno překrucováno.

► Je důležité si uvědomit, že sbírka koncertu někoho jiného není vždy ukazatelem. Za prvé, ne všichni lidé v hale koupili vstupenky. Jsou pozváni ze skupiny pozvané pořadatelem. Někdy organizátoři / umělci se špatnými prodeji "věci" lidi, aby měli krásný obraz (aby nedošlo k poškození reputace).

Za druhé, ne vždy, pokud je v hale "10 lidí", je to chyba umělce a stojí za to dát kříž na to. Absolutně skutečnou situací je, když se pořadatel nehlásil ze slova "obecně", on sám je vinen a na koncertě nikdo nepřijel.

Nezapomeňte, že je to podnikání a jakékoliv zkušenosti, které máte, není možné vypočítat vše. Konečný výsledek - sbírka, určuje, kolik peněz jste vydělali, a závisí na něm může být spousta věcí: některé koncerty budou tento měsíc (Muž šel v poslední době více atraktivní koncert, strávil všechny peníze a nepřišel k vám, i když bych také v jiném případě by nutně mít), počasí den konání koncertu (předprodej může být pouze 50-60%, a je-li v den koncertu je přívalové deště, mohou někteří lidé nedosáhnou ti), jak dávno herec byl ve městě a jaký byl jeho koncert (zda byli lidé spokojeni), správně th zda platformou pro umělce, který jste zvolili (jít na umělce dělat fanoušky) a dále dolů v seznamu.

Přinesli jsme O a na prvním koncertě jsme získali $ 2000. Opakoval o rok později a ztratil na koncertě - $ 1500. Přinesl o rok později a ztratil další 500 dolarů. Jako výsledek, tři koncerty byly jasně vypracovány na 0, je to tak :)

Abychom mohli začít pracovat v této oblasti, existují dva způsoby:

► Začněte malými aktivitami, postupně vyčistěte ne příliš velké kužely a získávejte zkušenosti. Tato volba je vhodná především pro města, ve kterých ještě nekoná koncertní život s pětimetrovým klíčem.

► Usazen na jakékoli související práce ve společnostech, které pracují v této oblasti. Do jakékoliv pozice. Až do "dobrovolníků pro velké koncerty, rozdělte leták, asistent správce". Praxe ukazuje, že v tomto procesu, pokud je touha, budete rychle naučit, a všem, kteří mají nadšení v této oblasti si všiml velmi rychle a ocenit příslušná lidí.

Takže pokud se vám líbí hudba, bydlet ve městě, kde koncerty nejsou koná každý den v 5 klubů najednou, vy žádné děti a hypotéky hodně volného času a příležitost experimentovat, možná stojí za to vyzkoušet.

Na druhou stranu, pokud máte hypotéku, děti, a v šíleném koncertní činnosti, ale jako hudba a vést proces, je také možné, aby se pokusili o útěk z rutiny)

Byl bych rád, kdyby tato série příspěvků změnila život někoho k lepšímu.

V další části plánuji podrobněji vysvětlit, jaké jsou hlavní náklady koncertní organizace a jak je lze snažit minimalizovat.

Idea č. 212: ziskovost podniku při pořádání koncertů

Organizování koncertů jako podnikání může být velmi obtížné. Ale pokud existuje touha vydělat peníze na hudbu tímto způsobem, budeme popisovat, jak začít podnikatele a ukázat ziskovost projektu.

Zpočátku bude velmi obtížné řešit organizační problémy. Koneckonců, ve velkých městech existuje vysoká konkurence mezi těmito firmami a v malých městech je obtížné poskytnout požadované podmínky umělcům. Je možné, že nejprve budete muset pracovat bez zisku nebo dokonce investovat vlastní peníze, dokud v určitých kruzích nevytvoříte jméno pro sebe.

Registrační otázky

Samozřejmě, že se stanete organizátorem koncertů, není nutné v daňové službě zaregistrovat. Faktem však je, že umělci budou ochotnější uzavřít smlouvu a uzavřít smlouvu, pokud zastupujete právnickou osobu nebo jste alespoň jako samostatný podnikatel.

V prvním případě je firma důvěryhodnější sponzory, zpěváky a majitelé klubů. Ale IP má možnost platit nižší daň státu ve zjednodušeném systému. A proces vydávání dokumentů je mnohem levnější a rychlejší.

Pokud se k organizaci tohoto projektu připojí několik lidí, je nutné otevřít LLC. Takže bude mnohem jednodušší řešit spoustu otázek, které vzniknou před pořadatelem koncertů. Je důležité zadat správný kód OKVED. V tomto případě je 93,29 vhodný pro zábavu a rekreaci.

Analýza trhu

Jak začít první podnik? Můžete zvolit dva směry:

 1. Zaměřte se na vlastní vkus, zvete ty umělce, kteří vás rádi mají, a doufám, že se na takovou událost bude chtít někdo jiný.
 2. Ale pro výdělky je žádoucí provést průzkum mezi obyvateli města, kamarády, na fórech a zjistit, které skupiny a směry v hudbě ostatní preferují. Když hodlám uspořádat koncert s umělci, o kterých očekává většina lidí ve městě, s řádnou organizací, můžete vydělat velké částky.

Volba umělce

Přemýšlejte o nadcházející události a rozhodněte se, jak nejlépe postupovat:

 • Pozvat pouze jednoho umělce nebo skupinu a nabídnout publiku sólový koncert.
 • Nebo můžete sbírat několik umělců v jedné místnosti a dát divákům něco jako festival.

Je třeba poznamenat, že pro nováčce bude těžké získat "hvězdu", takže je smysluplné se zaměřit na začínající zpěváky, kteří možná ani nemají vlastní producenta. V tomto případě budou připraveni spolupracovat za malý poplatek a představí minimální požadavky. Někdy takové skupiny působí v klubu dokonce zdarma, pouze pro nápad nebo reklamu.

Pro objasnění podmínek a nákladů na provedení je žádoucí provést předběžné jednání s producentem nebo samotným zpěvákem. Bylo by nadbytečné specifikovat plán turné, aby bylo možné nabídnout projev v době, kdy je pro něj vhodné.

Co potřebujete k přípravě?

Je obtížné uspořádat koncert umělce sám. K tomu musíte vzít v úvahu mnoho detailů. Začněte s platformou a zařízením. Takže v závislosti na skupině, její popularitě a počtu lidí, kteří se chtějí zúčastnit akce, je pro to třeba najít vhodné místo ve městě.

Obvykle pro koncerty zvolte:

 1. Kluby, které již mají veškeré vybavení, osvětlení a místo pro veřejnost.
 2. Stadiony, kde je dostatek místa pro velké množství lidí.
 3. Dům kultury nebo jiných koncertních sálů.

Je důležité dohodnout se s majitelem instituce na přijatelných cenách, termínu, možných slevách, distribuci vstupenek a reklamě. Nezapomeňte, že pro výkon umělců potřebujete nějaké technické vybavení a v každém případě to bude něco jiného.

Někdy je logické zaplatit více za pronájem klubu za koncert než s odděleným hledáním místnosti a potřebného vybavení. Koneckonců, v takových institucích je vše obvykle pro výkony. Kromě hudby je třeba připravit a pokrýt i odborníky, kteří jsou odpovědní za nastavení zvuku, osvětlení apod.

Sponzoři a reklama

Prakticky žádný koncert není úplný bez zapojení sponzorů. Jsou potřebné pro finanční podporu, pomoc při organizačních záležitostech nebo pro reklamu a prodej jízdenek. Existují dvě hlavní formy spolupráce:

 • Finanční - může být prospěšné, ale obvykle se to dělá jen zřídka a pouze s již známými firmami. Nikdo přímo nerozděluje peníze startérovi.
 • Ve formě výměny - to znamená, že umístíte na billboardy, vstupenky, stěny a na jevišti logo nebo inzerci společnosti a sponzor vám za to pomůže. Jedná se o šíření informací o koncertu, uspořádání tiskové konference pro umělce, zajištění místa bydliště, sál pro výkony, technologie, tisk výrobků atd.

Nezapomeňte propagovat budoucí koncert. Zvláště důležité je zaměřit se na publikum, které by mělo mít zájem o vybrané umělce. Informace o koncertu můžete distribuovat následujícími způsoby:

 1. Tiskněte letáky a rozdělte je na místech s velkým množstvím davů, nechte v kavárnách, školách atd.
 2. Placeny plakáty po celém městě.
 3. Využijte služby speciálních agentur, které nejen pomáhají prodat vstupenky, ale také vytvářejí reklamu.
 4. Vytvořte stránku na internetu nebo na sociálních stránkách, poskytněte informace o koncertu na místním fóru.
 5. Pořádejte tiskovou konferenci a zvete novináře.

Co jiného věnovat pozornost?

Aby se očekávaná událost uskutečnila a byla uskutečněna na slušné úrovni, je třeba provést následující kroky:

 • Pozvěte umělce, požádejte o jejich požadavky a přání. Uspořádat jejich život, jídlo, zkoušku.
 • Několik dní před koncertem můžete uskutečnit tiskovou konferenci nebo rozhovor na místním televizním kanálu s umělci.
 • Při vypracování nájemní smlouvy všimněte písemně všechny podrobnosti a vlastnosti objektu po důkladné prohlídce spolu s majitelem. Koneckonců, škoda bude muset být uhrazena jako organizátor události.
 • Platby se provádějí po představení, ačkoli někteří umělci vyžadují zálohu v určité výši ještě před jejich příjezdem.
 • Neočekávejte, že první zisk vás učiní bohatým mužem. Možná, že pár koncertů bude muset pracovat zdarma nebo dokonce bez ztráty. Bude to chvíli trvat, než vytvoříte obraz společnosti a získáte prestiž v hudebním prostředí.
 • Postarejte se o ochranu areálu nebo stadionu, protože na akci bude spousta lidí. To je výhodné s pomocí speciálních soukromých firem.
 • Zamyslete se nad celým scénářem a najmete také pomocníka. Je důležité předem napsat, co a kdy mluvit, pořadí vzhledu umělců atd. Někteří umělci dávají své texty pro takové případy.
 • Před koncertem umožněte technikům sestavit vybavení, osvětlovat a nastupovat na scénu. Pro tento účel je lepší přidělit celý den.
 • Mějte na paměti, že při pronájmu klubu je mnohem výhodnější vzít si to ve všední dny. Náklady budou nižší a bude snadnější provést přípravné práce, protože v těchto dnech dochází k nízké účasti těchto institucí.

Ziskovost

Chcete-li vypočítat alespoň některé z vašich výdajů a očekávaný zisk, musíte přemýšlet o tom, kolik jízdenky stojí, kolik lidí se očekává na koncertě a specifikuje ceny všech výše uvedených organizačních otázek. Uveďme přibližné číselné údaje.