Nápady pro otevření vlastního podniku

Dalším směrem práce společnosti "Mobile Global" je velkoobchodní prodej mobilních telefonů, digitálního vybavení a řady příslušenství.

Firma "Mobile Global" se rozvíjí intenzivně a má status partnera z předních výrobců mobilních telefonů a digitálních zařízení Samsung, Nokia, Maxvi, LG, Philips, létat, Sony, Ritmix, Explay, Keneksi, Alcatel, Haier, Huawei, Lenovo, Micromax, Senseit, Ginzzu, CBR, Exeq, Supra, Crunch, Stinger, Prolife, Vertex, Partner, Maverick a mnoho dalších.

Společnost nabízí spolupráci za následujících podmínek:

 • - širokou škálu mobilních telefonů, tabletových počítačů a digitální techniky;
 • - Různé originální příslušenství pro mobilní telefony, paměťové karty a nosiče USB;
 • - je možné poskytnout odloženou platbu;
 • - hotovostní a bezhotovostní platba;
 • - odeslání zboží do všech regionů Ruské federace.

Kontakty:

Alexander Sulimenko, vedoucí obchodního oddělení společnosti Mobile Global

Máme zájem o úspěšný rozvoj vašeho podnikání a zveme vás k tomu, abyste se stali našim partnerem!

Rozdělení mobilních operátorů

 • - Dotace mobilních operátorů "Beeline", "Megafon", "Tele2" na vzájemně výhodných podmínkách;
 • - zvýšit úroveň služeb pro návštěvníky mobilních komunikačních obchodů poskytováním služeb pro výměnu SIM karty a připojení dalších možností pro účastníky;
 • - zvýšení návštěvnosti salonu díky dalším marketingovým aktivitám ve spojení s telekomunikačním operátorem;
 • - registrace salonu na webových stránkách provozovatele;
 • - Poskytování reklamních materiálů pro salon;
 • - Schopnost zvýšit návštěvnost zákazníků tím, že poskytne samoobslužné místo od provozovatele online obchodu;
 • - Školení zaměstnanců salonu v metodách prodeje a nových produktech při školeních prováděných mobilními operátory.
 • - Zajistit nepřerušené dodávky produktů mobilních operátorů
 • - Zajistit včasné přijetí a platbu odměny
 • - Propagovat transformaci salonu na Firmní salon Operátora (pokud budete chtít, z vaší strany).

Kontakty:

Alexandra Pichugina, vedoucí oddělení pro práci s komunikačními operátory Mobile Global LLC

Elena Frolová, manažerka, komunikační operátoři, Mobile Global

Mob. Tel.: 8 928 279 28 25

Společnost Mobile Global je prodejcem mobilních operátorů Beeline, Megafon, Tele2, YOTA a nabízí spolupráci za výhodných podmínek.

Získejte s námi - je to snadné!

Snížení vlastního podnikání s dobrým příjmem? Věnujte pozornost oblasti mobilní komunikace - tento směr je velmi žádoucí, neustále se vyvíjí a má velké vyhlídky.

Staňte se partnerem naší společnosti a vydělávejte v nejdynamičtější sféře telekomunikací. Jako oficiální prodejci předních ruských mobilních operátorů vám můžeme nabídnout subdodavatelství za vzájemně výhodných podmínek.

Vyzýváme ke spolupráci nové prodejce

 • Majitelé prodejních míst
 • Majitelé aktuálních webových stránek
 • Obchodní zástupci (prodejci)
 • A každý, kdo má zájem o speciální sazby operátorů a krásné čísla.

Nabízíme jak běžné předplacené tarify pro operátory, tak firemní neomezené tarify pro Beeline, MTS, Megafon. Vysoká poptávka po jedinečných tarifech, které si nemůžete zakoupit v běžném komunikačním salonu, vám jako prodejce zaručuje stabilní aktivní a pasivní příjem.

Úkolem prodejce je najít účastníky a připojit je k tarifům mobilních operátorů. Pro naše partnery nabízíme pro každého partnera individuální program spolupráce, průhledný systém provizí.

Uzavření smlouvy a legalizace

Obdržíte: školení a reklamní materiál, osobní kabinet na místě

Vyhledáváte a radíte klientům:
- Jednotlivci
- Právnické osoby

Prodáváme SIM karty

Volné připojení zákazníků

Získejte měsíční příjem

Aktivní příjem +
Pasivní příjem

Obdržíte od každého aktivního čísla bonusové platby.

Jak pracovat s klientem a prodávat SIM karty ve velkých svazcích?

Naši weboví distributoři dodržují zásady kvality a včasnosti poskytování služeb, flexibilní přístup ke každému účastníkovi. Nestačí prodat tarif, je důležité řídit zákazníka po prodeji a rychle reagovat na příchozí žádosti o podporu.

Naučíme vás, jak řešit problémy zákazníků a získat jejich důvěru. Nabídněte jednotlivcům neomezené tarify, aby se neměli starat o stav jejich účtu a množství vynaložených internetových přenosů. Organizace a společnosti mohou nabízet nejen korporátní tarify, ale i zlaté čísla Beeline a dalších operátorů.

Proč nás?

Dobré slevy pro sub-prodejců připojit k tarifům z MTS, MegaFon, Beeline, Tele2 a další. Vzhledem k velkým objemům dostaneme velké slevy od provozovatelů, takže můžeme nabídnout opravdu výhodné podmínky.

Nepřetržité poskytování prodejních míst se SIM kartami.

Konstantní podpora subdodavatelů, informování o nových tarifech a službách.

Školení subdodavatelů na vlastní náklady.

Slevy na nákup krásných pokojů. Subdodavatelé nakupují naše pokoje za nízké ceny a stanovují ceny pro koncové uživatele.

Vysoká provize.

Poskytování bezplatných reklamních a marketingových materiálů.

S minimálními náklady a úsilím se stanete vlastníkem vašeho zisku.

Možná máte tuto otázku?

Proč je pro klienta výhodné kontaktovat prodejce,
ale ne v oficiálním salonu provozovatele?

 • Vysoká kvalita služeb. Každý operátor má miliony odběratelů, takže není tak snadné udržovat si kvalitní služby. Dealer MTS, Beeline nebo Megafon slouží mnohem méně lidí. Takže prodejce je snadněji poskytovat vysokou úroveň služeb. Všichni víme, jak těžké je dostat se k technické podpoře operátora. Prodejce řeší problémy zákazníků mnohem rychleji a efektivněji.
 • Možnost zakoupení jedinečných neomezených tarifů. Pouze obchodníci mohou nabídnout jednotlivcům různé tarify (a to i firemní tarify s příznivějšími sazbami pro komunikační služby).
 • Doplňkové služby - prodejce si může vybrat krásné číslo, koupit dárek jako darovací jízdenku nebo krásnou kombinaci čísel.
 • Slevy a bonusy. Chcete-li přilákat nové zákazníky, subdodavatelé neustále zajišťují propagační akce, dávají dárky a stanovují vysoké slevy na produkty, což je pro odběratele zajímavější.

To vše naznačuje, že je pro klienta výhodné, aby kontaktoval prodejce, spíše než sledovat zvyk a jít do prodejních míst operátorů. Informuje druhou stranu o výhodách práce s vámi, a budete mít loajální zákazník, který bude pravidelně kupovat svůj nový produkt, spustit mechanismus ústně av neposlední řadě také poskytnout vám s dobrým příjmem.

Jak se stát mluvčím mobilní komunikace v Moskvě?

Kontaktujte nás telefonicky na čísle +7 (495) 510-55-55 nebo napište zprávu na této stránce.

Řekněme vám všechny podrobnosti a velmi brzy budete moci získat příjem z prodeje SIM karet, krásných pokojů a dalších služeb.

Jak se stát mobilním prodejcem

Podle vedoucího franchisingu a vývojové směry prodejců Tele2 Nikolaj Kolesnikov, že společnost je ochotna kompenzovat své partnery do výše 100% z pronájmu na výstupu prostor, zatím poskytovat komerční zařízení, jakož i po dobu osmi měsíců, čímž se získá 45% klientské platby, které jsou připojeny v partnerském kabině, pro mobilní komunikační služby ve formě provize prodejce. Tele2 franšízy uznávají, že práce s firmou za takových podmínek jako výhodné: Investice v úvodním bodě odplatu za 6-12 měsíců a výnos prodeje je více než 150 tisíc rublů.. za měsíc.

Ne opravdu franchising

Kolesnikov okamžitě uznává, že společnost Tele2 uzavře s partnery klasickou smlouvu o komerční koncesi, ale smlouvu o zastoupení. "Za prvé, v případě samostatné práce podnikatel by si měl koupit sim karty a prodávat je na vlastní účet, což je nemožné: právo poskytovat komunikační služby je dostupné pouze mobilním operátorům," vysvětluje. - Za druhé, registrace koncesní smlouvy ve společnosti Rospatent trvá přibližně tři měsíce, což značně zpomaluje proces otevření tohoto bodu. " Podle Kolesnikova, po podpisu smlouvy o agentuře, si Tele2 může vydělávat na živobyt v týdnu.

Maximální náklady na franšízu (jednorázová částka) Tele2 činí 200 tisíc rublů. (Záleží na formátu místě prodeje a otevření regionu), ale v některých případech operátor partnera se může stát zdarma, například v případě, že otvor bod - první v obci či solventnost obyvatel ve městě či obci je příliš malý na to odrazovat investice do vnitřního otvoru roku. „Pokud se v nejmenší vesnici má povlak Tele2, ale žádný vnitřní spojení, budeme dělat vše pro to, aby se obchod otevřel,“ - říká Alexander Smolin, ředitel prodeje a vývoj Tele2 distribuce. Automaticky pevně - 4%, ale vztahuje se pouze na dealerských provizí (příjmy z připojovacích poplatků a plateb) - výnosy z prodeje telefonních přístrojů a příslušenství zůstávají plně majitelé body.

Ale hlavní výhody partnerství s Tele2 - v ostatních. Mobilní operátor samostatně hledá prostor pro budoucí salon, opraví jej na vlastní náklady, nakupuje nábytek, značky, implementuje IT systém a dokonce kompenzuje 50% nájemného. "Nejprve jsme několikrát zkrátili dobu otevření tohoto bodu - dokud franchisant nenajde dostatečné množství peněz, tým pracovníků a nákup materiálů bude trvat déle než měsíc," vysvětluje Smolin. - Za druhé, partner ušetřený na opravách peněz bude schopen investovat do nákupu zboží, což nás a nás přiblíží k návratnosti investic. " Odborníci z franchisového oddělení Tele2 vyvíjejí pro každého partnera obchodní plán, v němž vypočítají očekávané výnosy, dobu návratnosti, leasingové podmínky a odhadovaný zisk partnera. "Žijeme život franchisanta pro příštích pět let a ve skutečnosti mu dáváme klíč k připravenému podnikání," říká Smolin. Všichni zaměstnanci partnerských pracovišť po dobu tří týdnů bezplatně naučí znalosti o produktu (aktuální tarify, ceny, doplňkové služby), marketingové schopnosti a schopnost komunikovat se zákazníky.

Čísla Tele2

2 tisíc bodů existuje síť Tele2 v Rusku

99,9% bodů Otevřete franšízový model

4% - velikost poplatku

200 tisíc rublů. - paušální částka za otevření salonu v Moskvě

15% - Průměrná vzdálenost bodu

Zdroj: údaje o společnosti

Chcete-li se stát partnerem společnosti Tele2, musíte aplikaci opustit na webových stránkách společnosti, kontaktovat regionálního manažera franšízy a přijít na úvodní schůzku. "Franchiseové o nás víme o společnosti mnohem víc než my s nimi," říká Kolesnikov. "Proto když se s námi setkáte, požádáme vás nejprve, abyste sdělili žadateli vaše odborné zkušenosti, způsoby podnikání, plány." Při výběru kandidátů je zkušenost s řízením maloobchodu velmi vítána (oblast není důležitá). "Kromě toho máme rádi práci s majiteli franšízy jiných mobilních operátorů - jsou to již zkušení partneři s dobrou znalostí o specifikách telekomunikačního maloobchodu," dodává Smolin. "Zisk našich franšízantů je vyšší, proto jsme stále více prostě přebarvovali" červené "nebo" černé a žluté "znaky v barvách naší značky a spustili místo k práci." Každý kandidát pro partnery prochází poměrně přísným výběrem - jedná se o bezpečnostní kontrolu, hodnocení od vývojových a prodejních specialistů: v pouhých pěti krocích. Do konečné fáze podepsání smlouvy se dostane jen jedna ze tří.

Salonové spojení: pohled na franchisora

Výše počáteční investice při otevírání bodu Tele2 závisí na zvoleném formátu. Minimální plocha salonu je 15 metrů čtverečních. m, maximální - 100 metrů čtverečních. m. Mobilní modul (prefabrikovaná konstrukce, obvykle umístěná na území obchodních center) může zaujímat plochu od 1 do 10 metrů čtverečních. Formát a oblast ovlivňují náklady na povolení: v Moskvě - 200 tisíc rublů, na předměstí - 150 tisíc rublů, v jiných oblastech - 100 tisíc rublů. Paušální poplatek za mobilní modul je polovina.

Podle společnosti Smolin budou investice do mobilního modulu nepřesahovat 200 tisíc rublů, z nichž polovina bude vynaložena na nákup zboží. Ale otevření obchodu může stát 1,5 milionu rublů, a to i přesto, že téměř veškeré náklady na prostory Tele2 přebírá (náklady společnosti na otevření obchodu dosahují 1,2-3,5 milionů rublů). Nejhmatatelnějším článkem výdajů franšízy při otevření obchodu je nákup zboží (nejméně 100 000 rublů, což je modul) a mzdy (2-6 osob, v závislosti na formátu). Návratnost investic do Tele2 je slibována na 6-18 měsíců.

Výše příjmů podle Tele2 se značně liší v závislosti na typu bodu a může se pohybovat od 200 tisíc do 1 milionu rublů. za měsíc. Podle společnosti, 75% příjmů franchisanta by měl nést prodejce výbor, který se skládá z následujících článků: 45% nákladů na účastnických připojených ke kabině (za prvních osm měsíců), 1% z plateb přijatých (všichni operátoři, a to nejen pro Tele2), 3 % z prodeje expresních platebních karet. Ostatní příjmy by se měly vytvářet na úkor prodeje telefonů a příslušenství, poskytování placených služeb (úprava telefonu apod.). Snížit náklady a zvýšit zisk může být dosaženo prostřednictvím implementace KPI, která vystavuje každé kabině ústředí: procento konverze návštěvníků na výstavu do kupujících, počet prodaných SIM karet, množství doplňkových služeb. Pokud salon provádí KPI, pak Tele2 kompenzuje majitele bodu se zbývajícími 50% nájemného.

Pokud však konverze nedosáhne 5%, měl by franchisant mluvit s hlavní kanceláří. Pokud se problém vyskytuje ve špatné práci prodejců, měl by majitel bodu ovlivnit zaměstnance a po měsíci a půl vykázat zlepšení výsledku. "V jednom okamžiku prodejci chodili kouřit 15 krát denně. Všechny tyto pohyby byly upevněny snímači umístěnými u vchodu a rozuměli jsme důvodu nízké konverze, když jsme sledovali záznamy videokamer, "říká Smolin. Pokud nedojde k žádnému zlepšení výkonu, může společnost Tele2 změnit partnera. "Provádíme opravy na vlastní náklady, částečně nebo zcela refundujeme leasing, takže máme právo přerušit vztahy s neúspěšnými franšízanty. Přestože se snažíme konečně dosáhnout kompromisu, - říká Smolin. - Povzbuzujeme úspěšné franchisy, varujeme neúspěšné: jeden, dva, tři, a pak se účastníme. Nečiníme dobročinnou práci a nevyužíváme vlastní peníze na udržení nenávratného bodu. "

Pro svou vlastní bezpečnost společnost Tele2 nedává v jedné ruce více než 20% podnikání v regionu. "Je lepší, abyste si s několika nezkušenými partnery ušetřili čas a snahu o trénink, ale bojí se tržní tajné dohody," vysvětluje Smolin. Nicméně rozumná animace buněčného podnikání je přínosná pro samotné franchisanty. Pokud partner vlastní pouze jeden bod, jehož náklady jsou uhrazeny platy manažera, účetního, logisty a odpadu z firemního vozu, nemůžete říci o významných ziscích. Pokud existuje několik bodů, můžete tyto náklady správně rozdělit mezi všechny obchody.

Salonek: pohled na franchisanta

Majitel společnosti Nizhny Novgorod "Dealer-NN" Alexey Komarov spravuje 14 salonů Tele2. Podle něj se náklady na otevírání bodů liší v závislosti na oblasti v rozsahu 0,8-1,5 milionu rublů. Hlavní výdaje jsou na nákup zboží. "Veškerá práce na pronájem a opravách nemovitostí byla na Tele2, společnost také koupila komerční vybavení a kancelářské vybavení, opravila prostory," vzpomíná v rozhovoru s RBC. - Obdrželi jsme informace o otevírací době salonu, na jeden nebo dva dny jej naplnili zboží a vyvedli prodejce, kteří už byli vyškoleni operátorem. Spuštění salonu bylo mnohem jednodušší, než jsme očekávali. "

Výkonný ředitel petrohradské společnosti "Sim broker" Roman Bogomolov uvedl, že otevření jednoho salonu stojí 1,5-2,5 milionu rublů. (mimochodem, po otevření 27 bodů společnosti Tele2, nikdy nezaplatil jednorázový příspěvek).

Majitel společnosti Omsk "Interentennna" Alexej Platonov se dlouhodobě zabývá mobilním prodejem. V prosinci roku 2007, kdy Tele2 právě dorazil do tohoto regionu, přes noc přehodil sedm svých salonů v barvách společnosti: byl přitahován tím, že zaplatil polovinu nájemného. "Nyní je nájemné přebírá téměř výhradně společnost," říká Platonov. "Je to velká pomoc, zejména v centrálních místech." Síť komunikačních obchodů patřících do "Interentennes" zahrnuje 98 bodů (to není jen Tele2). Náklady na otevření salonu plochu 25 metrů čtverečních. m v Omsk Platonov odhaduje na 1,2-1,5 milionu rublů. Komarov z Nižního Novgorodu má také jiné franchisové salony a podle něj je zahájení investic do otevření bodu Tele2 v průměru o 30% méně než při práci s jinými operátory.

Příjmy průměrného salonu společnosti "Sim broker" v Petrohradě jsou 600 tisíc rublů, avšak v některých měsících jednotlivé salony vydělávají více než 1 milion rublů, říká Bogomolov. Přibližně 45% příjmů pochází z prodeje telefonů, tablet a příslušenství a 55% z poplatků za prodejce. Výnosy salonů Nižnij Novgorod Tele2 se pohybují od 700 tisíc do 1,2 milionu rublů, z nichž 40 až 45 procent tvoří výnosy od předplatitelů. Průměrný příjem salonu v Omsku činí 710 tisíc rublů. za měsíc. Jedna prodaná karta SIM přináší v St. Petersburgu 360 rublů. za měsíc, v Omsku - 380 rublů. za měsíc.

Platonov říká, že dodatečné výnosy (až 10% výnosů) jsou poskytovány převodem peněz, prodejem pojistných smluv a také různými placenými službami - od lepení filmu na obrazovce tabletu k nastavení telefonu. To pomáhá hodně, protože společnost Tele2 zaplatí poplatek za prodejce podle Platonova se zpožděním několika měsíců.

Průměrná marže v Petrohradě - 12,5%, v Omsku - 15-18%, v dolní - 15%.

Roman Bogomolov je spokojen se spoluprácí s Tele2: práce se společností je dvakrát až třikrát výhodnější než u jiných mobilních operátorů-partnerů, řekl podnikatel z Petrohradu. Komarov říká, že doba návratnosti salonu je 12-18 měsíců a Platonov tvrdí, že může jít zhruba osm měsíců, pokud je správné řídit komoditní zůstatky.

Hlavní výhodou práce s firmou Tele2 před spoluprací s dalšími operátory Komarov je, že společnost se zaměřuje na pracovní formu agentury. „Operátoři“ velké trojky „jsou zaměřeny na rozvoj své vlastní prodejny, takže otevření salonu,“ vzdušnou čarou „a MTS a“ MegaFon „pro povolení pouze v okrajové oblasti - v malém provinčním městečku nebo neprůchodné místo velké obce, - řekl Komarov. - Naopak, Tele2, který má 99,9% a kadeřnictví - prodejce partnerům poskytuje zelenou k otevření obchodu v nejatraktivnějších lokalitách ".

Sankce pro partnery

Konflikty v síti jsou vzácností, ujišťují se v hlavní kanceláři. Obvykle se debriefing koná na regionální úrovni a nedosahuje centra Moskvy. Vyskytly se případy, kdy franšízové ​​přišli přímo do ústředí - s výhradami, že regionální manažer jim nedovoluje, aby se rozvinuli, nebo že jejich manažeři byli špatně vyškoleni. "Pak se ponoříme do nuance věci a rozdáváme manžety, obvykle naše vlastní zaměstnance," říká Alexander Smolin, ředitel divize prodeje a distribuce společnosti Tele2.

Existuje však i systém sankcí pro franšízy. Někdy podnikatelé prodávali zboží v salonech, které nesouvisí s mobilním trhem: žvýkačky, dětské výrobky, motorové oleje. Franchisor obvykle uzavírá partnera za to, že nedosáhl standardů práce pouze po třech varováních. Částky pokuty jsou symbolické: od 500 do 3 tisíc rublů. Pokud je však zákon porušen (například zaměstnanci salonu rozdávají SIM kartu bez stanovení údajů o pasu klienta), může být pokuta činit 200 tisíc rublů. nebo vést k přerušení smlouvy.

"Pokuty nelze nazvat samostatnou položkou našeho příjmu: za rok shromažďujeme tímto způsobem více než 100 tisíc rublů," tvrdí Smolin. "Abychom si vydělali vážnou pokutu, musíme být velmi rozzlobení." Podle Alexeje Platonova byli zaměstnanci Omskových bodů Tele2 po celou dobu sítě potrestáni pouze dvakrát. Nejnebezpečnější přestupek - prodej SIM karet bez poskytnutí pasových údajů - byl potrestán pokutou 30 tisíc rublů.

Otevřeme firmu: mobilní komunikační salon

Navzdory vysoké konkurenci je ještě možné otevřít komunikační salon, a to i v Moskvě. A v regionech je mnohem jednodušší.

Mnoho expertů tvrdí, že kapitálový trh buněčných komunikací je naplněn kapacitou a nově příchozí nemají nic. Nicméně je možné se dostat na tento trh a Sami je snadný způsob, jak to udělat, získat franchising velké společnosti. Díky tomu salon obdrží atraktivní značku a dobře známé jméno, které nakupují kupující.

Franchisor odvolává podnikatele z bolesti hlavy spojené s přípravou dokladů potřebných při otevírání bodu a pomáhá mu vyřešit problémy se zařízením, sortimentem a personálem.

Majitel franšízy navíc získává od mateřské společnosti silnou podporu reklamy. Adresa nově otevřeného salonu se okamžitě objeví ve všech reklamních materiálech a je zveřejněna na stránkách franchisora. Takový reklamní rozpočet, který je schopen trávit velké sítě, začátečníky a nezávislý salon, je mimo svou moc.

Cena franšízy na mobilním trhu, ve srovnání s rychlými potravinami, například, je velmi malá. Vstupní lístek stojí až 1000 dolarů.

Ale nejdůležitější výhodou práce na franchisingu je důvěra podnikatele v budoucnost. Koneckonců, budoucnost jednotlivých salonků je velmi vágní. Velké sítě vytěsňují malé salony z trhu.

Začněte vytváření komunikačního salonu s hledáním vhodného pokoje. U malého skladu je někde ve spacích prostorách dokonce 10 metrů čtverečních. m., ale optimální plocha malého interiéru je stále 20-25 m2. Skeptici se domnívají, že nalezení vhodného místa v Moskvě je obtížné, vše je už dlouho obsazeno, ale optimisté věří, že všechno závisí na touze společnosti uvažovat o zítřku. Můžete například uzavřít smlouvu o pronájmu budovy, která bude postavena za 6 měsíců nebo rok. Tak vstoupila společnost Euroset, která uzavřela smlouvu s Auchanem, když na jejím místě byla jen stavební místo.

Slibnou možností je nasazení podniku v jednom z regionů. Velké sítě se ještě nezačaly rozvíjet ve velkém měřítku provincie, takže začínající podnikatelé mají šanci na úspěch.

Dalším krokem k otevření nového bodu je získání povolení od mobilního operátora "Bee Line", MTS nebo "MegaFon". Provozovatel může odmítnout registraci v případě, že v okolí sídlí jiné salony. Pokud tedy chcete prodat smlouvy všech tří společností, budete muset hledat také místnost, která bude umístěna ve vzdálenosti 500 metrů od svých zástupců.

V některých případech však operátoři udělují úlevy a udělují povolení salonu s dobrou vnější a vnitřní dekorací, pohodlným parkováním atd.

Pro franchisanta bude zástupce franchisora ​​vykonávat veškeré práce na získání povolení od mobilního operátora, jakož i právo obchodovat s okresní vládou, SES a požární dozor.

Otevření malého showroomu v Moskvě bude stát nejméně 3500-5000 dolarů. Tato částka zahrnuje náklady na vybavení (registraci vývěsních tabulek a oken, nákup nábytku, počítače, pokladny), jakož i nájemné a mzdy v prvním měsíci práce.

Náklady na pronájem přímo závisí na průchodnosti místa. Takže nejlevnější pronájem ve veřejných prostorách, obchod v 10-20 metrů čtverečních. m bude stát 200-400 dolarů za měsíc. Stejný obchod v nákupním centru nebo vedle metra bude stát 1000 až 3500 dolarů.

Stanice metra se navíc navzájem liší. Pronájem místa v blízkosti stanic metra "Petrovsko-Razumovskaya", "Tushinskaya" nebo "Yugo-Zapadnaya" bude stát nejméně 10 tisíc dolarů. A na stanici metra "Botanická zahrada" si můžete pronajmout pokoj za 1000 dolarů.

Chcete-li pronajmout si místo ve velkém nákupním středisku slavné značky, například Mega, musíte mít zcela odlišné částky. Pouze pro účast ve výběrovém řízení na nákup nájemních práv v takovém přeplněném místě bude muset vydělat 40 až 60 tisíc dolarů.

Co se týče sortimentu salonu, je tvořeno podle cílových publikací salonu. Například. Pokud se kabina nachází v obytné oblasti, je lepší obchodovat s levnými trubkami.

Sortiment malého obchodního stanu se může skládat z 5-10 modelů, pro větší sklad o rozloze 20 m2. m by měly být již 30-40.

Při nákupu zboží obvykle nedochází k žádným problémům. Telefony a příslušenství jsou prodávány mnoha firmami. S nimi se dokonce můžete dohodnout na obchodování na prodej.

Zkušení odborníci doporučují před otevřením svého obchodu, aby vypočítali, jak výhodná je tato podnikatelská činnost. Najdete salón, podobný tomu, který byste chtěli vytvořit, a sledovat, kolik telefonů a smlouvy na prodej tam, kolik lidí vstoupilo do obchodu během dne, jaké procento potenciálních zákazníků kupují, jaké telefony jsou v poptávce? Při zodpovězení těchto otázek je snadné vypočítat potřebnou velikost akcií a vypočítat, jaký zisk může být.

Pokud jde o zaměstnance, musí mít zaměstnanci obchodu alespoň dva obchodní ředitele, jeden z nich bude zobrazovat telefony a druhý vyplní smlouvy. Chcete-li usnadnit práci, neměli byste mít čas na návrh cenových značek, což by znamenalo, že jsou k dispozici všechny informace o tomto modelu.

Zisk buněčného komunikačního salonu se skládá ze čtyř složek: připojení k celulární síti, prodej karet, telefonů a příslušenství.
Hlavním příjmem v tomto podnikání jsou však pojistné na připojení účastníků, které platily provozovatelé. V Moskvě, aby se stala přímým prodejcem operátora, aniž by měla rozsáhlou síť salonů a velký prodej zakázek, je nerealistická. Podnikatel začínající se proto může stát pouze subdodavatelem od jednoho ze stávajících prodejců. A bude muset s ním sdílet část (10-20%) prémie od provozovatele. V regionech je mnohem jednodušší stát se přímým prodejcem operátora, je nutné kontaktovat pouze místního zástupce mobilního operátora.

Příjmy z jednoho nového místa v prvním týdnu nebudou vyšší než 120 až 250 dolarů. Po několika měsících se tato částka může zvýšit o 3-4 krát. A pouze módní showroom v Moskvě, který se nachází na velmi dobrém místě, dokáže přinést z 5 tisíc dolarů na 30 tisíc dolarů čistý zisk za měsíc.

Na základě materiálů časopisu "Můj vlastní podnik"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Subdodavatelé

Schéma subdodavatele je samostatným prodejním kanálem pro připojení k mobilním operátorům, kteří nepatří k operátorům nebo obchodníkům.

Jak je známo, prodejce působí jako prostředník mezi provozovatelem a koncové prodejce (v případě, že obchodník má své showroomy, může také působit jako konečný prodávající, ale budeme hovořit o jiném režimu, když jejich salony nejsou ani málo).

Provozovatel poskytuje prodejci smlouvy o připojení účastníků a vyplácí provizi a bonusy pro připojení. Prodejce získává podíl z těchto prostředků a zbývající prostředky slouží k zaplacení služeb subdodavatelů - těch, kteří jsou přímo zapojeni do spojení. Nebo ho nepoužívá, protože bude mít štěstí, že se shodne.

Jak je známo, kromě krásné a inspirativní krásy, tam je také podzemní chodby, trhy, nádražích, neslušný salonchik nákupního centra, trhovců, obchod se stroji. A je mnoho z nich. A právě tito lidé přicházejí k prodejcům ("přímí prodejci") a stávají se jejich subdodavateli. Pro provozovatele není třeba jít s nimi - operátoři s „maličkosti“, není schopen, aby nepořádek kolem, a to není reprezentativní. Ale právě toto "maličkost" tvoří značnou část spojení.

Někdy obchodníci rostou až do té míry, že je pro ně nezajímaví pracovat s subdodavateli. Stalo se to například s firmou Euroset, která před několika lety uzavřela své oddělení pro práci s subdodavateli. Ale tohle je Euroset, a řekněme, Betalink, příslušné oddělení bylo a pracovalo. Bylo to a na DIXIS, zatímco DIXIS sám byl naživu a to daleko nefungovalo s každým, na úkor franchisingového schématu bylo mnoho "podvodníků" z odříznutí.

Hlavní nevýhoda, která je v ruské podskupině ekologická - je vysoký podíl podvodu. Mezi typy způsoby - koupit SIM karty ve velkém za cenu nižší, než je startovní bilanci - „pokárat“ (v lepším případě), nebo na pořízení obsahu (zde je pak vlna střetů mezi poskytovateli pohon a obsah), atd.

Ovšem operátoři, kteří neustále potřebují spojovací šachtu, tento obrázek do jisté míry vyhovuje. Nicméně, aby v kontrolním podvodu, operátoři přicházejí s nejrůznějšími okrajových podmínek, které by měly stanovit nižší úroveň „kvality“ - například minimální výnos „z hlavy“ účastníka. Pokud se úroveň kvality "rozpadne", prodejce ztratí bonus. Takže obchodníci jsou do určité míry odpovědní za subdodavatele a do určité míry je ovládají.

Jak se stát mobilním prodejcem

Již od doby vytvoření prvního mobilního telefonního hovoru v Rusku od října 1993 jsme udělali dlouhou cestu. Dnes nás vybírá více než 100 000 zákazníků po celém světě.

Za 20 let se malý mobilní komunikační agent v Moskvě stal globálním obchodem a jedním z nejslavnějších značek v Rusku. Nyní pracujeme v 10 městech a máme partnerské vztahy se všemi operátory velkých čtyř.

Naše síť umožňuje lidem komunikovat sdílením obrázků a videí, sdílením myšlenek a pocitů, jakmile se objeví, aniž by přemýšleli o výdajích. Vzhledem k tomu, že poskytujeme příležitost, abychom již neomezovali komunikaci na rozdíl od jiných lineárních tarifů, stále více zákazníků se obrací na GSMCorporacia.

GSMCorporacia chápe, že současní zákazníci potřebují individuální služby a včasné jasné informace o nákladech. Za tímto účelem poskytuje naši společnost zákazníkům individuálního manažera. Osobní skříň na místě, kde se zaregistrujete, v němž obdržíte spolehlivý a efektivní nástroj pro správu (vlastní prodejní místo nebo síť prodejců).

Mobilní aplikace, kde zákazník může ovládat své náklady na mobilní komunikaci. Moderní call centrum, které nám umožňuje kontaktovat i s blokovaným číslem nebo s připojením k internetu.

Bez ohledu na denní čas poskytujeme kompletní informace včas a provádíme úkoly, které klient požaduje. Zajišťujeme optimalizaci výdajů na mobilní komunikaci, veškeré výpočty a reportování.

Jsme značka, která miluje změnu - pokud se to nestane přirozeně, pak je vytváříme sami. Je v naší DNA, abychom se vydali do budoucna, abychom vytvořili lepší budoucnost, nikdy nepokojili a nenalezli nové způsoby, které lidem pomohou komunikovat. Jedná se o život, nad kterým pracuje veškerá GSMCorporacia. Jsme mobilní pro expanzi.

Chcete-li najít tu jiskru, která vám dává svobodu, jsme v tomto oboru. Svoboda komunikace - to je to, co spojuje lidi. Děláme vše, abychom vás přiblížili k sobě.

Obrovské zkušenosti společnosti "GSMCorporacia" nám umožňují poskytnout našim partnerům širokou škálu vynikajících služeb. Jsme pro dlouhodobou spolupráci, proto vždy bereme v úvahu zájmy našich partnerů a během let týmové práce se mnozí z nás stali našimi přáteli. Toto a bod opravy telefonů, mobilních telefonů a pavilonů na trzích a maloobchodních oddělení v obchodech. Každý, kdo se snažíme poskytnout výhodné podmínky a efektivní řešení, což pozitivně ovlivňuje produktivitu práce a výši výdělku našich partnerů.

Zejména před několika lety na stránkách byla otevřena část "Dealer's Cabinet" - jedinečná služba na trhu. Zde můžete provést podrobnou analýzu prodeje, rozdělit funkčnost zaměstnanců, provést objednávky online, hledat krásná čísla, vytvářet vlastní síť prodejců a mnoho dalšího.

Po registraci v "Dealer's Cabinet" získáte spolehlivý a efektivní nástroj pro správu (vlastní prodejní místo nebo síť prodejců).

individuální přístup ke každému partnerovi, osobní manažer

bezplatnou dodávku ve vhodném čase pro vás dle dohody

srozumitelný systém pro výpočet odměny, vysoké sazby provizí

kompletní vybavení pro mobilní operátory a SIM karty

možnost přijímat zboží na úvěr nebo splátky

vzájemně výhodných podmínek spolupráce

Abychom mohli projednat podmínky spolupráce se společností GSMCorporacia a stát se naším partnerem, můžete kdykoli nechat aplikaci na místě, kontaktujte nás v kanceláři telefonicky nebo se spojte s naší kanceláří.

Mobilní komunikace

Zveme vás k tomu, abyste se stali naším subdodákem pro prodej SIM karet mobilních operátorů, partnera pro prodej mobilních telefonů a příslušenství k nim, expresní platební karty!

Naše společnost - sro „Simfonia“, což je oficiální strategické Dealer všech mobilních operátorů Amur kraje (dále jen „Beeline“, „megafon“, „MTS“) s potěšením Vám nabídnout spolupráci na vzájemně výhodných podmínek v propagačních subdilerstva kity připojení a služeb ze všech uvedení operátoři buněčné komunikace, dodávka sympatických karet hromadně. Kupovat certifikované telefony a světlé, moderně zařízené příslušenství k nim můžete mít za dobrou cenu, vždy bez očekávání na dodávku malého nebo velkého velkoobchod.

Dotace poskytovaná naší společností je zárukou stability a ziskovosti vašeho podnikání. Jako náš partner získáváte řadu výhod ve srovnání s jinými nabídkami.

Hlavní výhody:

 • nepřerušené dodávky smluv, modemů a potřebných prodejců značkových zařízení vašich prodejen;
 • vysoké sazby provizí;
 • včasné zaplacení odměny;
 • zvýšit ziskovost vašeho podniku jako celku;
 • můžete prodat karty SIM ne nutně v komunikačním salonu, ale prodávat je v kombinaci s výrobky, které již prodáváte!
 • dostupnost nejdůležitějších a nejdůležitějších telefonních modelů telefonu a širokou škálu příslušenství (nabíječky, pouzdra, klíčenky atd.)

Podstata projektu

Podřízené ustanovení pro komunikační operátory Beeline, Megafon, MTS za nejvýhodnějších podmínek s minimálními investicemi pro vás a možností nákupu zařízení s odloženou platbou. Technická konfigurace a poradenská podpora jsou prováděny zaměstnanci ve vhodném čase pro vás. Dodání telefonů a příslušenství k nim probíhá podle vašich požadavků v co nejkratším čase.

Výhody

 • získat další příjmy a vytvořit další tok vašich stávajících bodů;
 • bezplatný reklamní návrh reklamních produktů mobilních operátorů vašeho obchodního prostoru, externí i interní, maximálně přitahující pozornost;
 • exkluzivní podmínky pro zaplacení provize;
 • dodávka SIM karet pro budoucí odměny pro všechny dílčí prodejce;
 • poradenství v oblasti organizace a racionalizace práce prodejních míst;
 • zaručená dostupnost potřebného zboží;
 • informační a reklamní podpora účastníků projektu;
 • stáž a školení vašich pracovníků ve školicích střediscích mobilních operátorů.

Zavolejte nám! Jsme vždy rádi poradí subdilerstva Beeline, MegaFon, MTS, dodávat SIM karty, mobilní telefony a příslušenství k nim, pro otevření značkových prodejních míst a showroomů mobilních operátorů. V případě jakýchkoliv dotazů v oblasti prodeje zboží a služeb celulární komunikace!

Alexander Cherepanov,
Generální ředitel společnosti SimFonia LLC

Spolupráce s operátorem Megafon: snadné, ziskové, slibné!

Společnost "Business Telecom" sro vám nabízí možnost využít atraktivní příležitost, abyste si s ní mohli dobře vydělat a získat radost.

Zveme spolupráci se společností Megafon a doporučujeme, abyste se stali subdodavatelem!

Co je to podsložka?

Podrozdělení je druh činnosti, jehož podstatou je rozšíření smluv o celulární komunikaci Megafon, spolupráce s jednotlivými podnikateli a právními subjekty, které se zajímají o používání tarifů Megafon. Oddělení spolupráce "Business Telecom" LLC vyvíjí pro každého subdodavatele individuální systém odměňování, který bere v úvahu charakteristiky činnosti zaměstnance, jeho úspěchy, pracovní zkušenosti a další faktory.

Může být subdodavatel

Spolupráce s Megafonem je reálnou příležitostí pro každou osobu, aby úspěšně pracovala v oblasti buněčné komunikace. K nám se mohou připojit:

 • Jednotlivci;
 • Individuální podnikatelé;
 • Ze společnosti.

Uzavření smlouvy se společností Megafon pro spolupráci se provádí otevřeně a transparentně s oficiálním zástupcem LLC "Business Telecom". Máte možnost okamžitě seznámit se s právy a povinnostmi jako subdodavatele a v procesu práce máte přístup k výpočtu platby za Vaši práci.

Tím, že se připojíte k nám, pochopíte, že subdealership je především slibný spolupráce. Megafon, Beeline, MTS - Nejlepší ruští telekomunikační operátoři se stanou zárukou vašeho zisku, protože máte zájem propagovat kvalitní produkt a korporátní tarify, které jsou uvedeny. LLC "Business Telecom", která je oficiálním partnerem Megafon o spolupráci, je oprávněně považován za jednoho z nejlepších agentů na domácím trhu, kterému můžete důvěřovat.

"Jaké perspektivy bude mít společnost Megafon, spolupráce s jakou nabízíte? "- ptáte se. Na tuto otázku je odpověď a nikoli jedna, ale několik:

 • Individuální přístup ke každému zaměstnance, vypracování optimálního rozvrhu pro vás, hodnou platbu v souladu s uvedenými výsledky výkonu;
 • Pomoc osobním manažerům;
 • Spolupráce Megafon bude vynikajícím začátkem vašeho podnikání bez jakékoli investice;
 • Orientace na dlouhodobou spolupráci, a tedy stabilní zisk po mnoho let.

Jak můžete vidět, každý, kdo usiluje o nové výšky a úspěchy, finanční stabilitu a nezávislost, se může stát subdodavatelem. Chcete to samé? Vítejte v Business Telecom LLC!

Jak se stát mobilním prodejcem

Podle vedoucího franchisingu a vývojové směry prodejců Tele2 Nikolaj Kolesnikov, že společnost je ochotna kompenzovat své partnery do výše 100% z pronájmu na výstupu prostor, zatím poskytovat komerční zařízení, jakož i po dobu osmi měsíců, čímž se získá 45% klientské platby, které jsou připojeny v partnerském kabině, pro mobilní komunikační služby ve formě provize prodejce. Tele2 franšízy uznávají, že práce s firmou za takových podmínek jako výhodné: Investice v úvodním bodě odplatu za 6-12 měsíců a výnos prodeje je více než 150 tisíc rublů.. za měsíc.

Ne opravdu franchising

Kolesnikov okamžitě uznává, že společnost Tele2 uzavře s partnery klasickou smlouvu o komerční koncesi, ale smlouvu o zastoupení. "Za prvé, v případě samostatné práce podnikatel by si měl koupit sim karty a prodávat je na vlastní účet, což je nemožné: právo poskytovat komunikační služby je dostupné pouze mobilním operátorům," vysvětluje. - Za druhé, registrace koncesní smlouvy ve společnosti Rospatent trvá přibližně tři měsíce, což značně zpomaluje proces otevření tohoto bodu. " Podle Kolesnikova, po podpisu smlouvy o agentuře, si Tele2 může vydělávat na živobyt v týdnu.

Maximální náklady na franšízu (jednorázová částka) Tele2 činí 200 tisíc rublů. (Záleží na formátu místě prodeje a otevření regionu), ale v některých případech operátor partnera se může stát zdarma, například v případě, že otvor bod - první v obci či solventnost obyvatel ve městě či obci je příliš malý na to odrazovat investice do vnitřního otvoru roku. „Pokud se v nejmenší vesnici má povlak Tele2, ale žádný vnitřní spojení, budeme dělat vše pro to, aby se obchod otevřel,“ - říká Alexander Smolin, ředitel prodeje a vývoj Tele2 distribuce. Automaticky pevně - 4%, ale vztahuje se pouze na dealerských provizí (příjmy z připojovacích poplatků a plateb) - výnosy z prodeje telefonních přístrojů a příslušenství zůstávají plně majitelé body.

Ale hlavní výhody partnerství s Tele2 - v ostatních. Mobilní operátor samostatně hledá prostor pro budoucí salon, opraví jej na vlastní náklady, nakupuje nábytek, značky, implementuje IT systém a dokonce kompenzuje 50% nájemného. "Nejprve jsme několikrát zkrátili dobu otevření tohoto bodu - dokud franchisant nenajde dostatečné množství peněz, tým pracovníků a nákup materiálů bude trvat déle než měsíc," vysvětluje Smolin. - Za druhé, partner ušetřený na opravách peněz bude schopen investovat do nákupu zboží, což nás a nás přiblíží k návratnosti investic. " Odborníci z franchisového oddělení Tele2 vyvíjejí pro každého partnera obchodní plán, v němž vypočítají očekávané výnosy, dobu návratnosti, leasingové podmínky a odhadovaný zisk partnera. "Žijeme život franchisanta pro příštích pět let a ve skutečnosti mu dáváme klíč k připravenému podnikání," říká Smolin. Všichni zaměstnanci partnerských pracovišť po dobu tří týdnů bezplatně naučí znalosti o produktu (aktuální tarify, ceny, doplňkové služby), marketingové schopnosti a schopnost komunikovat se zákazníky.

Čísla Tele2

2 tisíc bodů existuje síť Tele2 v Rusku

99,9% bodů Otevřete franšízový model

4% - velikost poplatku

200 tisíc rublů. - paušální částka za otevření salonu v Moskvě

15% - Průměrná vzdálenost bodu

Zdroj: údaje o společnosti

Chcete-li se stát partnerem společnosti Tele2, musíte aplikaci opustit na webových stránkách společnosti, kontaktovat regionálního manažera franšízy a přijít na úvodní schůzku. "Franchiseové o nás víme o společnosti mnohem víc než my s nimi," říká Kolesnikov. "Proto když se s námi setkáte, požádáme vás nejprve, abyste sdělili žadateli vaše odborné zkušenosti, způsoby podnikání, plány." Při výběru kandidátů je zkušenost s řízením maloobchodu velmi vítána (oblast není důležitá). "Kromě toho máme rádi práci s majiteli franšízy jiných mobilních operátorů - jsou to již zkušení partneři s dobrou znalostí o specifikách telekomunikačního maloobchodu," dodává Smolin. "Zisk našich franšízantů je vyšší, proto jsme stále více prostě přebarvovali" červené "nebo" černé a žluté "znaky v barvách naší značky a spustili místo k práci." Každý kandidát pro partnery prochází poměrně přísným výběrem - jedná se o bezpečnostní kontrolu, hodnocení od vývojových a prodejních specialistů: v pouhých pěti krocích. Do konečné fáze podepsání smlouvy se dostane jen jedna ze tří.

Salonové spojení: pohled na franchisora

Výše počáteční investice při otevírání bodu Tele2 závisí na zvoleném formátu. Minimální plocha salonu je 15 metrů čtverečních. m, maximální - 100 metrů čtverečních. m. Mobilní modul (prefabrikovaná konstrukce, obvykle umístěná na území obchodních center) může zaujímat plochu od 1 do 10 metrů čtverečních. Formát a oblast ovlivňují náklady na povolení: v Moskvě - 200 tisíc rublů, na předměstí - 150 tisíc rublů, v jiných oblastech - 100 tisíc rublů. Paušální poplatek za mobilní modul je polovina.

Podle společnosti Smolin budou investice do mobilního modulu nepřesahovat 200 tisíc rublů, z nichž polovina bude vynaložena na nákup zboží. Ale otevření obchodu může stát 1,5 milionu rublů, a to i přesto, že téměř veškeré náklady na prostory Tele2 přebírá (náklady společnosti na otevření obchodu dosahují 1,2-3,5 milionů rublů). Nejhmatatelnějším článkem výdajů franšízy při otevření obchodu je nákup zboží (nejméně 100 000 rublů, což je modul) a mzdy (2-6 osob, v závislosti na formátu). Návratnost investic do Tele2 je slibována na 6-18 měsíců.

Výše příjmů podle Tele2 se značně liší v závislosti na typu bodu a může se pohybovat od 200 tisíc do 1 milionu rublů. za měsíc. Podle společnosti, 75% příjmů franchisanta by měl nést prodejce výbor, který se skládá z následujících článků: 45% nákladů na účastnických připojených ke kabině (za prvních osm měsíců), 1% z plateb přijatých (všichni operátoři, a to nejen pro Tele2), 3 % z prodeje expresních platebních karet. Ostatní příjmy by se měly vytvářet na úkor prodeje telefonů a příslušenství, poskytování placených služeb (úprava telefonu apod.). Snížit náklady a zvýšit zisk může být dosaženo prostřednictvím implementace KPI, která vystavuje každé kabině ústředí: procento konverze návštěvníků na výstavu do kupujících, počet prodaných SIM karet, množství doplňkových služeb. Pokud salon provádí KPI, pak Tele2 kompenzuje majitele bodu se zbývajícími 50% nájemného.

Pokud však konverze nedosáhne 5%, měl by franchisant mluvit s hlavní kanceláří. Pokud se problém vyskytuje ve špatné práci prodejců, měl by majitel bodu ovlivnit zaměstnance a po měsíci a půl vykázat zlepšení výsledku. "V jednom okamžiku prodejci chodili kouřit 15 krát denně. Všechny tyto pohyby byly upevněny snímači umístěnými u vchodu a rozuměli jsme důvodu nízké konverze, když jsme sledovali záznamy videokamer, "říká Smolin. Pokud nedojde k žádnému zlepšení výkonu, může společnost Tele2 změnit partnera. "Provádíme opravy na vlastní náklady, částečně nebo zcela refundujeme leasing, takže máme právo přerušit vztahy s neúspěšnými franšízanty. Přestože se snažíme konečně dosáhnout kompromisu, - říká Smolin. - Povzbuzujeme úspěšné franchisy, varujeme neúspěšné: jeden, dva, tři, a pak se účastníme. Nečiníme dobročinnou práci a nevyužíváme vlastní peníze na udržení nenávratného bodu. "

Pro svou vlastní bezpečnost společnost Tele2 nedává v jedné ruce více než 20% podnikání v regionu. "Je lepší, abyste si s několika nezkušenými partnery ušetřili čas a snahu o trénink, ale bojí se tržní tajné dohody," vysvětluje Smolin. Nicméně rozumná animace buněčného podnikání je přínosná pro samotné franchisanty. Pokud partner vlastní pouze jeden bod, jehož náklady jsou uhrazeny platy manažera, účetního, logisty a odpadu z firemního vozu, nemůžete říci o významných ziscích. Pokud existuje několik bodů, můžete tyto náklady správně rozdělit mezi všechny obchody.

Salonek: pohled na franchisanta

Majitel společnosti Nizhny Novgorod "Dealer-NN" Alexey Komarov spravuje 14 salonů Tele2. Podle něj se náklady na otevírání bodů liší v závislosti na oblasti v rozsahu 0,8-1,5 milionu rublů. Hlavní výdaje jsou na nákup zboží. "Veškerá práce na pronájem a opravách nemovitostí byla na Tele2, společnost také koupila komerční vybavení a kancelářské vybavení, opravila prostory," vzpomíná v rozhovoru s RBC. - Obdrželi jsme informace o otevírací době salonu, na jeden nebo dva dny jej naplnili zboží a vyvedli prodejce, kteří už byli vyškoleni operátorem. Spuštění salonu bylo mnohem jednodušší, než jsme očekávali. "

Výkonný ředitel petrohradské společnosti "Sim broker" Roman Bogomolov uvedl, že otevření jednoho salonu stojí 1,5-2,5 milionu rublů. (mimochodem, po otevření 27 bodů společnosti Tele2, nikdy nezaplatil jednorázový příspěvek).

Majitel společnosti Omsk "Interentennna" Alexej Platonov se dlouhodobě zabývá mobilním prodejem. V prosinci roku 2007, kdy Tele2 právě dorazil do tohoto regionu, přes noc přehodil sedm svých salonů v barvách společnosti: byl přitahován tím, že zaplatil polovinu nájemného. "Nyní je nájemné přebírá téměř výhradně společnost," říká Platonov. "Je to velká pomoc, zejména v centrálních místech." Síť komunikačních obchodů patřících do "Interentennes" zahrnuje 98 bodů (to není jen Tele2). Náklady na otevření salonu plochu 25 metrů čtverečních. m v Omsk Platonov odhaduje na 1,2-1,5 milionu rublů. Komarov z Nižního Novgorodu má také jiné franchisové salony a podle něj je zahájení investic do otevření bodu Tele2 v průměru o 30% méně než při práci s jinými operátory.

Příjmy průměrného salonu společnosti "Sim broker" v Petrohradě jsou 600 tisíc rublů, avšak v některých měsících jednotlivé salony vydělávají více než 1 milion rublů, říká Bogomolov. Přibližně 45% příjmů pochází z prodeje telefonů, tablet a příslušenství a 55% z poplatků za prodejce. Výnosy salonů Nižnij Novgorod Tele2 se pohybují od 700 tisíc do 1,2 milionu rublů, z nichž 40 až 45 procent tvoří výnosy od předplatitelů. Průměrný příjem salonu v Omsku činí 710 tisíc rublů. za měsíc. Jedna prodaná karta SIM přináší v St. Petersburgu 360 rublů. za měsíc, v Omsku - 380 rublů. za měsíc.

Platonov říká, že dodatečné výnosy (až 10% výnosů) jsou poskytovány převodem peněz, prodejem pojistných smluv a také různými placenými službami - od lepení filmu na obrazovce tabletu k nastavení telefonu. To pomáhá hodně, protože společnost Tele2 zaplatí poplatek za prodejce podle Platonova se zpožděním několika měsíců.

Průměrná marže v Petrohradě - 12,5%, v Omsku - 15-18%, v dolní - 15%.

Roman Bogomolov je spokojen se spoluprácí s Tele2: práce se společností je dvakrát až třikrát výhodnější než u jiných mobilních operátorů-partnerů, řekl podnikatel z Petrohradu. Komarov říká, že doba návratnosti salonu je 12-18 měsíců a Platonov tvrdí, že může jít zhruba osm měsíců, pokud je správné řídit komoditní zůstatky.

Hlavní výhodou práce s firmou Tele2 před spoluprací s dalšími operátory Komarov je, že společnost se zaměřuje na pracovní formu agentury. „Operátoři“ velké trojky „jsou zaměřeny na rozvoj své vlastní prodejny, takže otevření salonu,“ vzdušnou čarou „a MTS a“ MegaFon „pro povolení pouze v okrajové oblasti - v malém provinčním městečku nebo neprůchodné místo velké obce, - řekl Komarov. - Naopak, Tele2, který má 99,9% a kadeřnictví - prodejce partnerům poskytuje zelenou k otevření obchodu v nejatraktivnějších lokalitách ".

Sankce pro partnery

Konflikty v síti jsou vzácností, ujišťují se v hlavní kanceláři. Obvykle se debriefing koná na regionální úrovni a nedosahuje centra Moskvy. Vyskytly se případy, kdy franšízové ​​přišli přímo do ústředí - s výhradami, že regionální manažer jim nedovoluje, aby se rozvinuli, nebo že jejich manažeři byli špatně vyškoleni. "Pak se ponoříme do nuance věci a rozdáváme manžety, obvykle naše vlastní zaměstnance," říká Alexander Smolin, ředitel divize prodeje a distribuce společnosti Tele2.

Existuje však i systém sankcí pro franšízy. Někdy podnikatelé prodávali zboží v salonech, které nesouvisí s mobilním trhem: žvýkačky, dětské výrobky, motorové oleje. Franchisor obvykle uzavírá partnera za to, že nedosáhl standardů práce pouze po třech varováních. Částky pokuty jsou symbolické: od 500 do 3 tisíc rublů. Pokud je však zákon porušen (například zaměstnanci salonu rozdávají SIM kartu bez stanovení údajů o pasu klienta), může být pokuta činit 200 tisíc rublů. nebo vést k přerušení smlouvy.

"Pokuty nelze nazvat samostatnou položkou našeho příjmu: za rok shromažďujeme tímto způsobem více než 100 tisíc rublů," tvrdí Smolin. "Abychom si vydělali vážnou pokutu, musíme být velmi rozzlobení." Podle Alexeje Platonova byli zaměstnanci Omskových bodů Tele2 po celou dobu sítě potrestáni pouze dvakrát. Nejnebezpečnější přestupek - prodej SIM karet bez poskytnutí pasových údajů - byl potrestán pokutou 30 tisíc rublů.