Jak dát čaj? Nápady na představení čajového dárku

Čaj miluje všechno... Ano, někdo preferuje kávu, někdo má rád kakao. Ale sotva někdo odmítne šálek silného, ​​voňavého, voňavého čaje. Čaj jako dárek - univerzální řešení a naprosto neutrální. Čajový dárek může být prezentován každému - ať už je to kolega, šéf, učitel, lékař, kadeřník nebo dlouholetý přítel. Žádný pohlaví, věk, zájmy nebo povaha adresátů. Čaj je milován všemi...

Dar by měl být nejen příjemný, ale také krásný. Důležité a balení a design. Pokud je rozhodnuto dát čaj, můžete si koupit zboží z kategorie "vzít a dát." Mnoho výrobců má výrobky z dárkového formátu. Volný a zabalený čaj se prodává v krásných cínových plechovkách, dřevěných krabicích, kazetách. Dalším elegantním obalům není tento princip v zásadě požadován.

Dárkové výrobky od výrobců čaje

Nicméně můžete k vytvoření tvůrčího daru přistupovat tvořivě, to znamená, že si pro něj zvolíte samostatně výrobek a "rám".

Jak zajímavé je představit čaj jako dárek? Představujeme vám 10 nápadů.

1. Sada na výrobu čaje

Při sestavování souborů je čaj doplněn doprovodnými produkty. To může být sušenky, zákusky, sklenice medu, lžička původní, čaj parní varné hrneček, krabice s hnědým cukrem, cukroví, citron, atd mohou být doprovázeny dárek, a kniha -. Například čaj nebo encyklopedii publikování receptů na čaj.

Dárková sada je zobrazena v krabici, v košíku nebo v sáčku (je vhodný hrubý pytel na prádlo).

2. Čajová banka

Varianta podobná předchozí, ale ve skromnější inkarnaci. Dnes je módní představit transparentní banky s jednoduchými dárky.

Zvláštní nádobu si můžete nechat uložit se skleněným víkem na klip. Avšak obvyklá plechovka s kovovým nebo kapronovým krytem nevypadá horší. Není těžké je zdobit štítkem, štítkem, "kloboukem", krajkou a štítkem na lanu. Na papíře můžete umístit vtipné nebo duchovní nápisy, například:
- Sladké svátky
- Udržujte klid a pijte čaj
- A nechte celý svět čekat...
- Protistres
- Přírodní sedativa

Co dát dovnitř? Rozmanité čajové sáčky, malé balení sypaného čaje, bonbóny, pivovarnictví lžíce stevia sáčků a další. Obecně platí, že vše, co je spojeno s šálkem čaje a umístěny ve sklenici.

3. Konvice s náplní

Čajové sáčky nebo čajová souprava mohou být složeny přímo do nové čajové konvice, které se stane součástí dárku i "dárkové krabice".

Kanvica může být jakákoliv: keramika, plast, kov, sklo. Každá z možností je dobrá vlastním způsobem. Výhodou průhlednosti je, že neskrývá chutný obsah z očí.

4. "Plná mísa"

Malý čajový set lze shromáždit přímo v hrnečku. V pokrmech o objemu více než 350-400 ml hodně hodí: například tucet malých sladkostí, kousky 15 čajových sáčků a lžíce.

Je žádoucí zabalit naplněný hrnek v průhledném obalu.

5. Čajovna

V obchodech s pokrmy najdete velmi krásné a útulné domky bank (také se nazývají dávkovače) pro čajové sáčky. Koupeno, naplněno a prezentováno. Jednoduché a krásné.

6. "Dort" z čaje

Co jen ne jedlé i nejedlé dar „koláče“: od sladkostí, čokolád, peníze, hračky a dokonce i plenek pro novorozence. Podobná struktura může být postaven z čaje (od malých krabiček nebo sáčků). Přítomna bude mnohem zajímavější a chutné v kombinaci s čokoládou čaje.

Jako základní použití používají nízké válce z lepenky, polystyrenu apod. Nebo válcovitých bank - krabice se sladkostmi.

Základem tohoto "dortu" je válcová plechová krabice se sušenkami. Odkaz na jehlici

Čajové sáčky jsou upevněny papírovými sponkami nebo gumovým pásem, na kterém je umístěn dekorativní oplet.

7. Čajová krabička

Vybíráme nějaké hezké rakve a naplníme jí čajem - elegantní dárek je připraven.

Můžete samozřejmě okamžitě koupit čaj v krabici - takové dárkové soupravy jsou k dispozici od mnoha výrobců. Za prvé, hotové sady jsou poměrně drahé. Za druhé, není to vždy čaj, který byste chtěli prezentovat.

8. Čajový vánoční věnec

To je myšlenka daru pro Nový rok a Vánoce. Takovéto dárky jsou prezentovány pouze docela blízkým lidem.

Populární model čajového věnce je kartonový prsten, na který jsou lepené dřevěné clothespins. Na nich jsou čajové sáčky pevné. Je třeba opatřit páskou pro zavěšení věnce.

Spolu s čajovými sáčkami na čokoládových sýpkách můžete opravit čokoládové sladkosti.

9. Čajový strom

Další myšlenka na čajový dárek pro Nový rok a Vánoce. Nyní je módní dávat svým přátelům, příbuzným a kolegům malý ručně vyráběný vánoční stromek. Některé z těchto vánočních stromků po svátcích se jedí a opíjejí s potěšením (pokud jsou vyrobeny ze sladkostí, sušenky, čaje atd.).

Fotografie vánočního stromku z pytlů zeleně odtud

Pro stavbu čajového stromu budete potřebovat: stabilní kartónový kužel, oboustranný škót a čajové pytle zelené barvy. Tašky jsou upevněny na kuželu v rovnoměrných řadách.

10. "Šálek s čajem"

To je nápad pro ty, kteří mají rád a mohou dělat řemesla z papíru. Čaj a sladkosti mohou naplnit velký papírový pohár, který bude hrát roli dárkové krabice. Obzvláště krásné šamotové šálky vyrobené v takových technikách jako je quilling a modulární origami.

Trendy v návrhu obalů čaje

Specializujeme se na design značky

Čaj je vždy opilý: ráno na snídani, aby se rozjařil, po obědě pro produktivní práci, večer před spaním, aby se uklidnil. Hosté jsou vždy pozváni "na čaj" a téměř každý kupující má v seznamu potřebných produktů položku "něco pro čaj". A samozřejmě je třeba také koupit čaj! Nezapomeňte na slavnou tradici čaje ve 17 hodin ve Velké Británii, kde všichni odkládají své podnikání a čajový obřad začíná. Kromě toho lidé všech věkových kategorií a povolání pijí čaj kvůli cenové dostupnosti a snadné přípravě.

Tea Packaging Design je důležitým faktorem při výběru produktu od kupujícího. Spotřebitelé nevenují pozornost pouze barevným řešením používaným designéry. Velmi důležité je pohodlí a funkčnosti balení, úplnost informací o výrobku, logo a značku. Balení čaje musí splňovat tyto požadavky:

 • být světlé a atraktivní;
 • být snadno identifikovatelné, to znamená, že je výhodné lišit se od podobných balíčků;
 • mít viditelné logo značka;
 • obsahovat informace o názvu čaje, přísad, země výroby, datum vypršení platnosti;
 • být pohodlné v provozu a nepřebírají příliš mnoho místa.

Podle výzkumu více než 60% spotřebitelů věnuje pozornost obalům a 17% je to rozhodujícím faktorem při výběru výrobku. Návrh čaje by proto měl mít dostatek času spolu s vývojem prvků podnikové identity a dalších atributů značky.

Tea Packaging Design: Základní balení

V závislosti na druhu balení může být čaj v krabicích z kartonu nebo cínu, v papírovém obalu a občas ve skleněných obalech. Obaly na čaj v pytlích nebo na listu se často neliší. Takže pro oba typy může být perfektně použitá kartonová krabice.

Výběr druhu balení závisí také na typu balení požadavky na skladování produktů. Balení by mělo po přepravě vypadat, všechny vlastnosti potravin, neumožňují vlhkost a sluneční světlo.

Box

Tento druh obalu je nejúčinnější a nejoblíbenější mezi spotřebiteli. Krabice rozšiřuje možnosti návrhu ve srovnání s trubkou nebo obalem a umožňuje zachovat atraktivní vzhled produktů po přepravě.

Krabička může být plechovka nebo lepenka, uvnitř které je umístěn vak s hermeticky uzavřeným čajem. Výběr materiálu pro krabici závisí na cenovém segmentu. Například pro prémiový segment má smysl vyrábět cínové balení, zatímco pro "ekonom" je lepší vyrobit kartonovou krabici. Bude vypadat méně atraktivní, ale pomůže ušetřit výrobní náklady.

Trubka nebo válec

Mnoho značek čaje (například Whittard) zabalí přesně čaj vysoké trubky. Je třeba si uvědomit, že takový balíček by měl vypadat krásně ze všech stran bez zakřivení výkresů nebo nápisů.

Když jsou všichni zvyklí na vysoké trubky, značka TeaBar je přesvědčena o opaku: čaj může být zabalen ploché válcové těsnění. A pokud budete sundat krabici s hezkým štítkem, bude to vypadat perfektně. Mimochodem, toto můžete shromáždit v tematických sbírkách: Zelená, dámy, pánové.

Skleněné nádoby

Sklo balení čaje zvyšuje jeho náklady a je málo praktické. Nicméně kupující může pečlivě zvážit složení čaje. Kork na skleněné krabičce s čajem T2 vypadá velmi autenticky.

Sady čajů

Obvyklá forma prodeje čaje je dárkové sady. Obvykle obsahují několik druhů čaje nebo celý sortiment společnosti. Návrh každého jednotlivého boxu musí být pečlivě zpracován tak, aby spolu vytvořili jedinečný obraz.

Kromě sady může dokonce jít příslušenství pro pijání čaje (malá čajová konvice pro vaření, šálky, čajové lžičky).

Kreativní design obalů na čaj: neobvyklé tvary

Balení čaje nemusí být nutně obvyklá forma. Průmysloví designéři se zabývají vývojem různých funkčních balíčků čajových a čajových pytlíků, snaží se je nejen krásně, ale i pohodlně.

Krabice čaje, která se otevírá jako květina s lístky:

28 čajových sáčků Jsou vyráběny ve formě malých krabic, které se ideálně skládají do velké obdélníkové krabičky se čtvercem v řezu. Takový balíček ušetří spoustu místa a taška, která se otevírá do květů, vypadá neobvykle a esteticky atraktivní.

Čajové sáčky se také často liší originální design: to jsou trička, ptáci origami a portréty politiků, s nimiž můžete pít čaj. Uvědomme si nejoriginálnější návrhy čajových sáčků.

Čajová taška, která při otevření se otevírá do zlaté rybky, rozhodně vypadá velmi působivě.

Populární se stává ručně-vyrobené balení a balení čaje, což bude vynikající dárek na Valentýna nebo do 8. března.

Tea design: populární barevné řešení

Výběr barev závisí hlavně na typu čaje (černé nebo zelené, ovocné nebo bylinné apod.).

Bylinný čaj

Pro balení bylinného čaje se používá lehké vícebarevné kresby, které zobrazují rostliny, které jsou součástí kompozice. Květinové ozdoby často vypadají akvarelové výkresy. Nejúčinněji tyto ilustrace vypadají na bílém pozadí krabice. Název čaje je snadno čitelný, protože psané čistě černým písmem.

Oblíbený design je inverzní metoda - samotné balení může být vícebarevné a zobrazuje se čajová kompozice, a hlavní štítek je bílý. Dobře zvolené barvy budou konsolidovat v myslích spotřebitelů jasná souvislost (žlutý obal - čaj pampeliška, fialová - levandule, atd.).

Ovocný čaj

V design balení čaje, jehož složení zahrnuje ovoce, existuje také tendence k použití kresby akvarel a tužky. Všechny obrázky vypadají jasně a šťavnatě. Zobrazené ovoce dovolí kupujícímu snadno orientovat se ve složení čaje. Mnoho lidí to ocení, protože nemusí hledat v tašce na brýle a hledat složení na zadní straně. Název čaje a logo značky se nachází také na bílém pozadí. Díky tomu je nápis více viditelný a nezapomenutelný.

Černý a zelený čaj

Výběr barev pro zelený a černý čaj se obvykle trochu liší a závisí na značce značky. U černých čajů se používají převážně červené, černé, modré a hnědé barvy doplněné o výkresy přísad (pokud existují).

Balení zeleného čaje je tradičně zastoupena různé odstíny zeleně - od tmavé olivy až po salát. V rámci jednoho pravítka mohou spotřebitelé snadno určit "sílu" čaje a přísad. Typy čaje lze také určit barvou balení. Zelený čaj s mátou bude mít tmavší barvu než čaj s jasmínem.

Nálada a barva obalu

Mnoho odrůd čaje je vybráno tak, aby způsobilo spotřebiteli určitou náladu. Barvy balení jsou také vybrány tak, aby způsobily specifické emoce. Zde je snadné sledovat následující tendenci: zelená má tonikový čaj, purpurový - uklidňující, atd. Tento trend byl úspěšně použit k vytvoření řady čajů MoodGarden, které se nazývají "Náladová zahrada".

Barevné asociace s emocemi se také používají pro čaj Etos. I zde je červená láska a romantika a zelená je čistota a zdraví.

Barevný mix

Populární trend v čajovém designu je použití barevný mix v jednom balení. Splash barev přitahuje pozornost a jasně identifikuje balení mezi ostatními. Tuto myšlenku lze realizovat různými způsoby: geometrickými tvary, čarami, body nebo již známými výkresy akvarelu.

Vytvoření nového obalu výrobku nebo přebalení stávajícího produktu je zodpovědnou úlohou, která by měla být svěřena pouze odborníkům.

Použijte ve značkové agentuře Koloro pro vývoj štítku a balení výrobku! Naši manažeři okamžitě zodpoví všechny vaše dotazy telefonicky!

Vlastní podnik: výroba čajových sáčků

Balený čaj (nebo čaj v pytlích, jak se říká lidem) není nový vynález. Byl vynalezen na počátku 20. století a zcela náhodou. Americký podnikatel Thomas Sullivan, s cílem snížit náklady na dodávku čajových "sond" svým potenciálním velkoobchodním zákazníkům, začal zabalit to nejen v tradičních plechovkách, ale v hedvábných pytlích. A potenciální partneři, zmatení neobvyklým obalem, rozhodli, že taška by měla být spuštěna do vody, nejen jejího obsahu. Následně byla realizace této myšlenky prošla některými změnami, hedvábí nahradila tenkým filtračním papírem, který dokonale prochází vodou, ale v ní se neposype. Samotná podstata výrobku však zůstala stejná. Hlavní rozdíl mezi čajem a listovým čajem je stupeň nakrájeného čajového listu.

V čajových pytlích je uloven určitý druh čaje, který se nazývá fannings. Je menší než obvyklý čaj, který se používá k vaření v čajové konvici. Malé čajové listy, na rozdíl od celého listu, lépe a rychleji reagují s vodou a poskytují jim více látek. Z tohoto důvodu se čaj ze sáčku vaří v kratším čase než obvyklé.

Balený čaj je mnohem pohodlnější, nevyžaduje dlouhé manipulace, přítomnost konvice a podobně. Stačí, abyste vložili balíček do hrnku a nalijte jej vroucí vodou. Mnozí spotřebitelé však s opatrností označují čaj v pytlích. Vysvětluje je skutečnost, že informace o nízké kvalitě čaje v pytlích se pravidelně objevují na internetu. Jako příklad se vyrábí levný čínský výrobek, což je čajový prach shromážděný proséváním čajových listů s různými nečistotami a zabalenými v papírových pytlích.

Ve skutečnosti se při výrobě baleného čaje používají tzv. Druhotné suroviny - strouhání a prosévání. Tento nekvalitní listový čaj se nazývá list kategorie D (z anglického slova prach - prach). Jedná se o odpadní produkt listového čaje. V levných výrobcích je tento prach natolik malý, že ztrácí většinu chuti a chuti, které jsou vlastněny celému čajovému listu. Kromě toho, balené čaje výrazně nižší než složení listů čaje, protože většina tuzemských výrobců čajových sáčků nevěnují pozornost kvalitě svých výrobků tak, aby se vyznačuje nízkými organoleptických vlastností, mezi něž patří chuť, vůni a barvu nápoje. Tento nedostatek některých bezohledných výrobců přispívá k úhradě příchutí a aromatických přísad. Řada zahraničních společností jsou používány jako suroviny pro vysoce kvalitní čajové sáčky a drahé dlouhých listových čajů, ale jejich prodejní cena je výrazně vyšší, než je průměr, takže nejsou velký zájem.

Výroba kvalitních čajových sáčků - to je docela složitý a zdlouhavý proces, který probíhá v přísném souladu se všemi pravidly a požadavky. Ve vytvoření určitého druhu čaje, bez ohledu na to, jaký balík se bude prodávat, zahrnuje velký počet specialistů - od degustátorů do marketingu, které berou v úvahu chuťové preference obyvatel země nebo regionu, kde budou prodány novým produktem. Nicméně, bez ohledu na faktor spotřebitelů zeměpisných přednost, zpravidla černým čajem, který se vyznačuje tím, štiplavou chuť, vůni a intenzivní červenohnědou infuze. Na druhém místě v popularitě je zelený čaj, který je považován za cennější produkt, který má dobré terapeutické a profylaktické vlastnosti. Takzvané kompozitní balené čaje jsou také prezentovány na ruském a západním trhu. Jako surovina používají směsi komerčních odrůd zeleného a černého čaje.

Výrobci se proto snaží najít kompromis mezi touhou spotřebitelů vést od známého dětského věku zdravý životní styl a závislost na známém černém čaji. Výběr posledních čajů v naší zemi stále není tak velký, že náklady na jejich výrobu jsou vyšší než náklady na výrobu obvyklých odrůd.

Ve většině případů se na výrobu baleného čaje používají malé čajové lístky. V čajovně se listy procházejí primárním zpracováním a třídí se podle velikosti pomocí sít s otvory různých průměrů. Nejmenší čajové lístky, které procházejí všemi sítkami, jsou posílány do výroby čajových sáčků. Granulovaný čajový produkt se používá mnohem méně často k výrobě čajových sáčků. Má silnější chuť a má tmavší odstín, který zesiluje barvení vody. Tento čaj však nemůže být nazýván kvalitativní, protože při zpracování ztrácí chuť a především jeho příznivé vlastnosti. Velké množství čaje přichází do továrny po moři nebo železnici. Pak se čaj smíchá v továrně. K tomu se různé druhy čaje z různých partií mísí v předepsaných poměrech, aby se dosáhlo požadované barvy, chuti a vůně nápoje. Šarže je určitý počet čajů shromážděných z jedné plantáže narostlé najednou a má své vlastní vlastnosti. Poměr čajových odrůd je určen degustátory (organoleptická analýza) a pomocí speciálního zařízení. Nakonec je čaj poslán na místo produkce.

Balení technologie čaje je poměrně jednoduchá: speciální stroj dávkuje čajovou drť do jednotlivých částí (obvykle 2 gramy) a nasytí je do sáčků speciálního papíru. Poté jsou tašky tepelně uzavřeny bez použití lepidla a jsou pomocí kovových svorek připevněny k papírovým štítkům na závitu. Hotové sáčky jsou uloženy v krabicích. Balení však předchází několik dalších kroků. V první fázi se říká "rastarka" - čaj je extrahován z pytlů, ve kterých je dodáván do továrny a je vyčištěn z kovových magnetických nečistot pomocí speciálních zařízení. Pak je přiváděn na dopravník, kde se provádí detekce vad. Poté jsou vyčištěné a vločkané suroviny posílány pro smíchání do velkého bubnu. Tam je vytvořena homogenní hmota. V další fázi se tato směs pohybuje přes potrubí do nádrží, kde je dána potřebná chuť a vůně. A teprve poté je čaj poslán na oddělení balení, kde operátor sleduje práci automatického zařízení.

Zvláštní pozornost si zaslouží papír, ve kterém je zabalený čaj. Jeho tvar se může lišit. Například na západě více rozšířené pravoúhlé tašky, které jsou jedno a dvoukomorové. V posledně jmenovaném případě, taška má dvě části na jedné společné straně a velkým vnitřním objemem. Navíc jsou pytle pyramidového nebo kulatého tvaru. Ty jsou dražší na výrobu a zpravidla nemají žádné výhody nad jinými druhy balení čajových sáčků. Taška může být uzavřena kovovou výztuhou nebo s nití. Někdy je obal uzavřen tepelným způsobem. V tomto případě se používá speciální filtrační papír s obsahem termoplastických vláken. Typicky je filtrační papír, který se používá pro výrobu čajových sáčků je 65 až 75% z dřevěných vláken, 15 až 23% termoplastických vláken (tak může být uzavřen) a 10% manilské konopí vlákno. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že tato práce je dokonale vodotěsný, ale zcela jej neabsorbuje, neobsahuje žádné ve vodě rozpustné složky a nerozpouští sebe, to nenarušuje chuť čaje a chemicky neutrální. U dražších typů balených čajů, které nespočívají jemného prachu, ale z hrubě nasekané listy (který je blíže v chuti s konvenčním lístkový čaj), pro balení místo filtrační papír jemně oky plastové pletivo.

Díry v ní jsou větší než póry v novinách, takže je vhodný pouze pro čaj, který se skládá z jednotlivých kusů, nikoli frakcí. Pokud se chystáte k výrobě ochucený čaj nebo čaj o střední a vyšší cenové kategorii, je žádoucí, aby každá filtrační sáček s produktem se dále balí do zalepené obálky z folginirovannogo plastové nebo papírové obálky. Tím se zajistí bezpečnost čaje po dlouhou dobu: nebude absorbovat pachy a rychle „došel dech.“ Samozřejmě, náklady na tento balíček budou vyšší.

Takže, kde začít s výrobou balených čajů? Nejprve se budete muset zaregistrovat jako právnická osoba nebo individuální podnikatel, získat potřebné dokumenty pro výrobu a balení čajů a koordinovat je ve všech případech. Také bude nutné nalézt dodavatele kvalitních surovin.

Země, kde je třeba hledat dodavatele čaje, závisí na typu: černý a zelený čaj je zakoupen v Číně, Indii, Srí Lance, Keni a Indonésii. Upozornění: výběr čaje lépe sami, navštěvováním čajovny, návštěvou výroby. Je třeba upřednostnit kvalitní odrůdy čaje - extra, vyšší a první třídy. Pokud nejste zběhlí v čaji, nemůžete hodnotit kvalitu surovin, požádejte o pomoc odborníky. Tím ušetříte spoustu času a peněz.

Poté, když najdete dodavatele surovin, můžete začít hledat pokoj. Mělo by být dostatečně velké, aby vyhovovalo všem potřebným vybavením a splňovalo všechny hygienické a hygienické požadavky. Výrobní oblasti jsou rozděleny do tří částí: místo pro přijetí surovin, sekci pro balení čaje a místo konečného produktu. Od zaměstnanců budete potřebovat zkušeného technologa, který chápe čaj, stejně jako balírny, balíky produktů, specialisty na údržbu zařízení, čističe. Zaměstnanci závisí na výkonu zařízení, které používáte. Samozřejmě, že nikdo v ruce nebalí čaj. Pro tento účel se používá speciální automatické zařízení. Jeho průměrná kapacita činí asi 130 čajových sáčků za minutu. Velcí producenti produkují zhruba 50 tun produktů na jednu směnu a posílají je přes Rusko. Náklady na zařízení jsou přímo ovlivněny jeho životností, výrobcem, opotřebením, výkonem. Použité balicí zařízení lze zakoupit za 1,5 až 2 miliony rublů.

Výroba čaje je jen polovina bitvy. Hlavní věcí je, že je možné je prodat. Výrobci čajové sáčky prodávat své produkty prostřednictvím specializovaných čajoven (ale tato možnost je vhodná pouze v případě, vyrábět kvalitní produkty střední a vyšší cenové rozpětí), maloobchodní řetězce, některé obchody s potravinami, a tak dále. D.

Průměrný objem výroby bude stát 3 miliony rublů. Tato částka zahrnuje přípravu dokumentace, nákup použitého zařízení, pronájem prostor pro výrobu a skladování, mzdový a pracovní kapitál, náklady na reklamu za první měsíce práce. S maloobchodní cenou balení čajových balíčků ve výši 35 rublů s maximální pracovní zátěží, a to především v případě prodeje na trhu, jak tvrdí dodavatelé zařízení, budete moci po 1,5 letech práce získat zpět své náklady.

Je však třeba připomenout, že konkurence na trhu s čajem je velmi vysoká, takže nový produkt, a to i za nízkou cenu, bude velmi obtížné zaujmout jeho místo. Náklady na vstup do velkých maloobchodních řetězců pro začínající firmy jsou příliš vysoké a při práci s malými obchody a stánky by neměli očekávat velké objemy prodeje. Také si uvědomte, že balený čaj je sezónní produkt, jehož popularita je nestabilní po celý rok. Velcí producenti mohou bojovat se sezónností a vyrábět široký sortiment čajových výrobků - od čajových lístků po čajové nápoje. Zisk malých společností, jejichž sortiment je pouze jeden typ výrobku, se občas sníží.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak převést čaj na originální překvapení.

Dovolte mi vzít čaj na vynikající univerzální dary

Za prvé, čaj pije sám má přátelský vztah.
Za druhé, dobrý a zejména vzácný čaj je vždy užitečný.

A za třetí, můžete dávat čaj milionem způsobů, z nichž některé jsou shromážděny v sekci "čaj" na našich webových stránkách.

V tomto článku budeme zvažovat dvě další originální způsoby, jak přeměnit čaj na neobvyklý dar. Četli jsme?))

1. Origami čaj.Talentovaná designérka Magdalena Czarnecki přišla s tímto konceptem balení:

Papírový sáček, ze kterého instrukcí je možné kombinovat zvíře-origami.

Cíle této akce jsou charitativní: z výtěžku z prodeje peněz se předpokládá, že zachrání skutečná zvířata.
Dobře, ale tuto myšlenku budeme zvažovat as originální a nekomplikované při výrobě dárku!

Představte si, v takovém pytlíku není špatné dát peníze, sáček čaje (váhový) a všechny druhy hezkých malých věcí))

Jak přidat čtverec do sáčku - budete se učit z hlavní třídy, která je uvedena níže. Vezměte prosím na vědomí, že vzhledem k tomu, že vak bude muset být rozložen, musí být dno pečlivě utěsněno běžnou páskou zhora. A: jistě, ta taška může být složena v origami technice, ale nemohla jsem najít schéma.

Pokud víte, jak to udělat, sdílejte to prosím!

Ano, ano! A co je nejdůležitější!

Přání: "Nechte se v životě vyvíjet, jak je to nutné! Koneckonců, základ pro štěstí, které už máte!"

Pravda a schémata je žádoucí vybrat jednoduchý))

Čaj, samozřejmě je žádoucí nalít do samostatného vaku, který jste vložili dovnitř))

Takže shromažďujeme balíček:

2. Čaj s dobrými emocemi. A také byla dnešní zábava přišla s tímto:

Cituji: "Po staletí lidé věděli, že moudrost a rada, láska a podpora, zprávy a klepy - to vše je nejsnadněji dostat za šálek dobrého čaje. Čaj a filozofie jdou spolu tak přirozeně, že bylo zřejmé, že je kombinovat do jednoho. "

Společnost vyrábí bylinné a zelené čaje v "emocionálním" balení. Tea s názvem „štěstí“ je balen v sáčku s dynamickým červeným štítkem, „láska“ - světle růžové, „přátelství“ - teplá okrová, „inspirace“ - jasně zelené, „Dream“ - klid fialová, „Waiting“ - poplach světle zelená.

Zde je to, co je napsáno na balíčku "Love Love Tea"(foto na začátku článku):

1. Vroucí vodou 2. Zahřívejte vaši oblíbenou varnou konvici s vroucí vodou.
3. Přidejte 1 lžičku čaje pro sebe a jednu lásku.
4. Nalijte vroucí vodu. Nechte čaj trvat 5 minut a v tuto chvíli si myslíte hluboce o lásce. Přemýšlejte o tom, jak je jednoduchá láska a jak těžké je najít. Jak se nám nelíbí láska a zároveň ji již existuje. Připomeňte si, jaká jedinečná a dokonalá osoba, ve které jste opravdu.
Buďte laskaví k sobě. Jsme velkorysí vůči sobě, nemůžeme být velkorysí v naší lásce k jiným lidem.

Milujte sebe, chcete-li být milován. Láska je dar, který vám je dán a který můžete dát.

Toto je vaše životní síla. Je to láska, která nás vede dál, než si myslíme, můžeme jít.

Chcete-li cítit tuto moc, přinést lásku do svého života. A pamatujte, čím víc dáte, tím víc dostanete.

5. Míchat a pít. 6. Láska.

Silné, že?

Zde si můžete přečíst nápisy na každém balení (v angličtině).

Pozor prosím! Díky Janu si můžete stáhnout a vytisknout pokyny pro čaj v ruštině

Yana, nesmírně děkuji! Hooray-hurray!

Pokud můžete opravit svůj překlad nebo přeložit zbytek - podělte se, budu vám velmi vděčný!


Takže zpět k daru: můžete zopakovat myšlenku, že Dnes je zábavné, ale můžete si vymyslet něco z vašeho vlastního, autora, vytvořit náladu!
Jak vytvořit balíček, který už víte, a vložení papíru s tištěným textem je snadné.

Mimochodem! Pokud dáváš čaj svému blízkému, dát do pleteného čaje (odkazovat fotky pro ty, kteří neví, co to je),

který je otevřen květinou v šálku a píše něco takového: "Ty jsi nejkrásnější květina svého srdce"

Mimochodem, nezapomeňte, že stále můžete koupit čaj v pytlích a nahradit štítky sami, jak je popsáno na začátku tohoto článku?
Pár těchto sáčků může být přidáno do balíčku s volným čajem, kombinací obou nápadů v jednom daru))

A můžete. Všechno je možné!

Takže vám přeji příjemná radostná čajová kreativita!

UPDATE: Náš nádherný čtenář TatianaZ ztělesnil tuto myšlenku v této souvislosti s náznakem tajemství:

Tatiana, děkuji moc za vaše fotografie a připomínky. S Vámi se naše stránky stávají živějšími a reálnějšími!

UPDATE 2: podívejte se, co se udělalo na téma Nastya! Podíváme se sem!

Vlastní pán

Populární publikace

Nedávné komentáře

10 způsobů, jak neobvykle zabalit dárek vlastním rukama

Strávit večer a snažit se vyrobit tucet sáčků ze starých novin? Bláznivý - říkáte. Nyní můžete v každém kroku objednat obaly pro každý dar, zvolit barvu papíru, stuhy a luk. Ale ti, kteří rádi dávají a dávají jako dárek něco originálního a mimořádného, ​​pochopí mne z polovičního slova. Dárek, vybraný se znalostí věci, se smyslem a uspořádáním, navíc krásně představoval... sen každého! Takže, jak můžeme něco z balíčku něco nenapodobitelného?

1. Vytvořte balíček těžkého papíru

Chcete-li takový balík, je třeba použít dostatečně silný, lesklý papír, ale mnoho švadlena úspěšně použít konvenční novin a magazínů - co je nejdůležitější, že výrobek má obstály současnou váhu. Pečlivě prostudujte mistrovskou třídu a jděte! Všechny spoje a díly důkladně srst s lepidlem, a v žádném případě nepoužívejte k lepení oboustranná páska - to je nespolehlivý. Takový balíček může být zdobené legrační birochkoy (jako je make vlastních rukou původní tag-kartu, viz níže), nebo luk a stuhy, či přívěsky. Pokud se jedná o nový rok nebo vánoční dárek, připojit k balíku vánoční hračky, papírový vločka, anděl, nebo smrkových větví.

2. Krabice všech možných forem

Jak se ukázalo, je snadné dělat megakreativní balení pro nestandardní dárek! Stačí stačit kněžický nůž a dostatečné množství lepenky. Můžete také použít lepidlo, sešívačku a všechny druhy šperků.

Schéma práce je jednoduché: kreslit a vyříznout z papíru šablonu, která se vám líbí (může být použita v budoucnu), přeneste ji na lepenku a opatrně vyjměte obrobek. Dále udělejte lehké řezy v záhybech a zachyťte krabici.

Čajový sáček pro sebe. Mistrovská třída

20 komentářů:

Skvělý nápad na dárek! Zvláštní poděkování, které vám řeklo, jak vytvořit takový balíček

Taška se provádí jednoduše - prostě se podívejte na papírovou tašku v obchodě. Ale myslel jsem si, že od té doby, co jsem už všechny detaily vytáhl a zvedl jsem jejich velikosti, ušetřil bych čas tím, že jsem položil MC.

Jak je to skvělé!

V letošním roce se ukázalo, že dávám všechny bylinky - sáčky a čaj :)

MMMM už jsem cítil cítil to)
Všechno, zítra pro tebe s tymiánem!

Nataša, už jsem rozdal sáčky a všechny tymiánové je přenesli. Ale hrst pro milé hosty begychila;) Takže s potěšením vám dám drink krymského čaje :)

Tanya, ta taška se ukázala skvělá a krásná, jako by to byl nejdražší čaj na světě))) Vůně. mmm. Já zastupuji!
Dlouho jsem chtěl vysadit tymián a vrba, ale nic nenajdu, takže mám pouze mátový a citrónový balzám, ale dobře, hodně)))
A milujeme čaje s vlastními plevely, jsou tak užitečné!

Jak je nicméně skvělé mít alespoň část svého pozemku, aby tam rostlo, o co se ptá duše! Závistím tě :)

V tom samozřejmě existuje mnoho výhod, ale existují i ​​mínusy a existuje mnoho z nich. Zatímco žije ve městě v bytě, ne všechny jsou zřejmé;)

Úžasné a velmi důležité! Sbíráme vlastní čaje, sušíme je a pak je každému dáváme, samozřejmě i my pijeme :). Na nějaký čas se i zelený čaj pít zastavil, jen váš vlastní. Jako dárek se snažím krásně zabalit - zpravidla jsem pletené tašky. Ale někdy, když není čas, musíte dát obvyklým způsobem. Teď to učiním! díky moc!

Jsem rád, že tento nápad přichází v ruce :) A můj, bohužel, nemá rád bylinný čaj - piju sám:

mmm. Jen jsem chtěl cítit :) Myslím, že je to velmi vonné :)

Pěkný nápad! A dolů na úkor toho, co nezabírá?

Stejně jako u obyčejných papírových sáčků. Dno je utěsněno a není narovnáno, protože tráva je světlá a vůbec se nedotýká. Ale můžete si dát velikost obdélníku na dně, pak bude ještě tvrdší.

Tanya! Jsem a-ba-ya-yu čaj s tymiánem! Nevybírám to sám (i když rosteme), ale snažím se koupit od našich bylin. Jaký nádherný pach! Ale jako dárek jsem si ani neuvědomil, že to dělám)) (Možná proto, že to nestačí pořád?))))) Určitě použiji svůj nápad.
Mám otázku ohledně zásypu - kde získáte řemeslný papír?

Mám malý kotouč, který se dlouho drží v spížce. Dokonce si nevzpomínám, odkud jsem přišel. Ale již se blíží konec: (Také jsem si položil otázku, kde si poslouchat tento článek?

Pokud to přijdeš - pak mi to řekni později)) A pak už mám na mysli nájezdy na poště. Ale prostě to neprodá.

Jak se mi líbí bylinný čaj. A tašky vyšly tak nádherné, aby odpovídaly čajové párty. Děkuji vám, že jste se podíleli na mé kreativě.

Chcete-li zanechat komentář *, napište text do pole a vyberte v profilu "Signature comment" z kteréhokoli z vašich účtů. Pokud nejste registrováni nikde, zvolte Jméno / URL a jednoduše zadejte své jméno - bude zobrazeno v podpisu.

Příjem blogu zpráv na e-mailu

Hledat blog

Zvláště pro první žáky!

Vše na moři!

Léto s notebookem!

Sledování počasí!

Lepbuk "Crow" ZDARMA!

Propagace čtyř ročních období

Šablony pro tisk více než 20 Lepbukov na nejrůznější témata!

Ptejte se v klubu vran!

Koupit můj autorský cyklus výuky pro děti ve věku 3-7 let

Moje kniha pro děti

Moje populární vědecké knihy pro děti

Moje knihy o prostoru pro děti

Moje knihy s profesními úkoly

Moje nová vývojová kniha

E-kniha "Experimenty s magnety"

E-kniha "Experimenty s ledem"

E-kniha založená na "Klubu vran"

Dalším blogu, ve kterém sdílím zkušenosti s blogováním na Bloggeru

Řemesla do školy 1. září. Přehled self-made dárků pro den poznání

Velmi brzy začne nový akademický rok. A hodně dívek a chlapců bude sedět na školních stolech. Není žádným tajemstvím, že pro mnohé z nich existuje cesta.

Čajové tašky vyrábíme vlastními rukama

Čaj je vždy dobrý dárek z různých důvodů. A co když je navržena tak, že nemůžete najít žádný obchod? Věnujeme pozornost třem mistrovským třídám, jak vyrábět čajové sáčky sami. Netrvá to dlouho, ale dárek bude jedinečný v jediné kopii.

Navrhujeme zkusit tři varianty výroby čajových sáčků: od filtrů na kávu, od tenké průsvitné látky az speciálních přířezů pro čajové sáčky, které lze zakoupit v obchodě.

Čajové sáčky jsou skvělým darem jak pro vašeho milovaného přítele oblíbený učitel na Den učitele. Hmmm. a proč neudělat originální čajové pytle pro své milované kuchařské narozeniny? Ve skutečnosti mohou být čajové sáčky univerzálním darem pro velmi odlišné lidi.

Jak vyrobit čajové sáčky s vlastními rukama z kávových filtrů v detailech říká mistrovská třída z blogu "Krásný nepořádek".

Průběh práce je poměrně jednoduchý.

Nejprve vyřezáme kávové filtry z kávových filtrů a šijeme je na třech stranách. Pak usínáme čaj. Autoři blogu najdou dva tipy najednou. Za prvé doporučují, aby nezaspali více než dvě čajové lžičky čaje, jinak by se čaj ukázal být příliš silný. Za druhé, proč nepřidávat půl čajové lžičky vašich oblíbených koření do čaje? Poté šijeme čtvrtou stranu, přidáme sáček, přikládáme ozdobný ocas.

Podívejme se na všechny podrobnosti v blogu "Krásný nepořádek" na "Vytvořte si čajové sáčky s vlastními rukama!".

Blog "Merriment Design" jak vyrábět čajové sáčky s vlastními rukama.

Proces výroby čajových sáčků je velmi podobný předchozímu. Kromě toho naleznete hotové šablony pro čajové sáčky, které lze stáhnout přímo z blogu.

Jako materiál pro čajové sáčky doporučuje autor blogu používat organza nebo jinou vhodnou tkáň.

Hotové tašky, které můžete krásně zabalit a použít jako dárek, a vytvořit vlastní značku čaje na prodej.

Chcete-li se seznámit s třídou krok za krokem, můžete na stránce blogu "Merriment Design" "Ruční čajové sáčky vyrobené z tkaniny pro uvolněný čaj".

Pokud jste neuvěřitelně šťastní a zjistili jste polotovary pro čajové pytle (jsou prodávány například na Amazon.com: Finum 100 čajových filtrů, velké, hnědé), pak tato třída je pro vás.

Ve skutečnosti, pokud máte smůlu a máte pouze kávové filtry na dosah ruky, tato třída pánů bude také užitečná, kávové filtry jsou skvělé pro naše poslání.

Průběh práce v mnoha směrech opakuje předchozí lekce, ale věnujte pozornost dalším nápadům od autora mistrovské třídy. Za prvé, proč čajové sáčky musí být nutně obdélníkové? Co si myslíte, například, o srdci, připravit originální dárek na Valentýna?

Zadruhé, pokud uděláte přesné stehy, můžete si ušit detaily sáčku a rukou, a ne na šicí stroj, jako v první třídě.

Podrobný proces výroby čajových sáčků ze speciálních polotovarů naleznete v blogu "Her Imajination" v poznámce "S vlastními rukama: čajové pytle v podobě srdce".

Takže jsme se naučili vyrábět čajové pytle s vlastními rukama. Teď musíme přemýšlet o tom, jak je lze prezentovat originálně. Podívejte se na zajímavé možnosti designu čajových pytlů jako dárek v časopise "Kralikum" v poznámce "Čaj jako dárek".

No, pokud se podíváte na takovou krásu, chtěli jste jít do kuchyně a udělat si lahodný čaj, který vám nabídneme recepty na čaj z našeho kulinářského blogu "Zest":

Více zajímavých receptů na čaj a pokrmy, na jejichž přípravu se používá čajový čaj, viz značka "čaj".

Pěkný čaj!

Diskuse k článku

Můžete článek zhodnotit, podělit se o svůj názor a také si objednat připomínky k článku.

Originální kytice čaje s vlastními rukama

Univerzální dárek pro všechny svátky byl vždy a stále jsou květiny. To je na nich nejčastěji padá volba, pokud jde o výběr prezentace. Ale bez ohledu na to, jak krásná je květinová úprava, dojem z ní bude zachován na krátkou dobu ve vzpomínce na původce oslav. Svět nehybně stojí a místo banálních květin přicházejí kytice čokolády a pak kytice čaje a kávy.

Čaj nebo káva jako dárek - je to výherní varianta a ve formě čaje je také originální. Takový dárek v podobě čaje se sladkostí přidá barvy a oteplovací vůni na každou dovolenou.

Co je to čajová kytice

Čajová kytice je čajová kompozice balená ve speciálních sáčcích nebo krabicích, které obsahují různé druhy čaje. Také kytice může být káva nebo sbírka čaje a kávy. Vynikajícím přírůstkem těchto kytic jsou koláče, čokolády, sladkosti a sušenky. To vše představuje kompletní kompozici a je originálním překvapením nejen pro ženy, ale i pro muže.

Jak vybrat správný dárek

Sortiment specializovaných obchodů nabízí široký výběr dárků z čaje a kávy, jejichž dekorace ohromuje design řešení. Mistři v této firmě dokáží vytvořit koláče z čajů, čajů nebo kávových košů, klobouků, lodí a mnoho dalších. Kytice z kávy berou všechny druhy tvarů a předmětů, překvapující zákazníky a jejich blízké.

Můžete si koupit již připravené kompozice nebo vytvořit individuální kytici s přihlédnutím k preferencím příjemce daru. Můžete kombinovat zajímavé odrůdy čaje s oblíbenými sladkostmi, přidat do kytice exotické odrůdy kávy a přidat vše s džemem, čokoládou, marcipánem nebo sušenkami. V krabici s takovou kyticí by měla být přiložena přání, která zvýší účinek přijatého daru.

Květinové kompozice z kávy a čaje přilákat více a svou cenovou kategorii. Původní dárek vás bude stát od 300 do 2000 rublů.

Bude obzvlášť příjemné obdržet kytici čajů a sladkostí vyrobených vlastním rukama. Taková řemeslná práce do hlubin duše zapůsobí na příjemce daru a udělá to velmi jednoduché.

Galerie: originální kytice čaje (25 fotek)

Požadované materiály pro kytici čaje s vlastními rukama. Mistrovská třída

Předtím, než uděláte květinové uspořádání z čaje, musíte se rozhodnout o barvě daru a zkontrolovat, zda máte všechny potřebné materiály, a to:

 • vlnitý papír správné barvy;
 • papírnický papír vlnitý;
 • kostra pro kytici;
 • lepivé materiály pro upevnění kytice;
 • dekorace (stuhy, korálky, květiny, krajky, květinová síť atd.);
 • čajové sáčky, káva;
 • sladkosti, sušenky.

Jak udělat kytici čaje

Přejeme přímo do mistrovské třídy

Buket s čajem a čokoládou s vlastními rukama je mnohem originálním darem než jen krabičkou čokolád. Provedení řemesla v jednom stylu, je nutné vyrábět čajové sáčky nebo malé krabice pro různé druhy kávy nezávisle na balení papíru. Nezapomeňte podepsat, jaký typ čaje nebo kávy je v této krabici. Ozdobte obal stuhami.

Pokud máte v plánu přidat do kompozice cukrovinky, vytvořte z nich vlastní květiny. Internet nabízí mnoho mistrovských tříd různého druhu květiny ze sladkostí s ořechy.

Pro jeden takový bud budete potřebovat z vlnitého papíru, nakrájíme pět proužků dlouhých 11 cm a šířku 4 cm a z nich vytvoříme tvar konvexního květu. Každý plátkovitý okvětní lístek musí být připevněn k sobě a zabalen do základny cukroví. Nahoře obalte květ s lístky z jiného barevného papíru.

Chcete-li to provést, nakrájejte pásy o délce 5 cm a výšce 1,5 cm. Sklopte je akordeonem a vyřízněte jednu stranu a vytvořte ostrý úhel. Dokonce i v hotové podobě mohou být okvětní lístky otočeny nůžkami nebo ohnuty. Tím bude květina přirozeně vypadat. Stonka květiny může být vyrobena z párátka, po obalení zelené květinové pásky.

Ve středu rámu na kytici květy lepidla a v kruhu připravený čaj nebo kávu. Prázdné prostory lze naplnit papírem, malými krabičkami s překvapením nebo všemi druhy dekorativních prvků. Dort pro kompozici se může stát také dortem v krásném balení. To dodá daru ještě větší originalitu.

Když je vaše kytice s čajem a čokoládou s vlastními rukama již plně tvarovaná, zůstává to zdobit v dárkovém papíru, v krabičce nebo jej zabalit průhledným filmem, který je upevní všude s páskou.

Rozmanitost výzdoby

Jak můžete vidět, mistrovská třída při výrobě čaje je velmi jednoduchá a vše závisí pouze na vaší představivosti. Složení mohou zdobit v závislosti na dovolené nebo založené na preferencích původcem oslavy. Může to být:

 • Prvky nového roku;
 • jemný dekor na počest Valentýna;
 • měkké hračky pro dívky a děti;
 • vojenská témata pro muže;
 • stejně jako vynikající výzdobou mohou být předměty patřící k profesionálním aktivitám nadaných.

S velkou touhou je velmi snadné překvapit milované s originálním darem. Měli byste jen předem uvažovat o všech drobných věcech, učit se od člověka o jeho preferencích chuti, přijít s designovým stylem a nakládat na potřebné materiály. A pak je vám zaručeno potěšení z vašich domorodých lidí.

Tea Packaging Design: 9 nových trendů

Hlasů: 24 Hodnocení: 4.375

SPECIALIZUJEME NA DESIGN ZNAČKY

Zónování oddělení zboží v supermarketu a maloobchodě

Vývoj webových stránek

Podmínky pro vývoj webu

Vytvoření adresáře

Vývoj a tvorba firemního stylu

Spojte se s USA

Čaj je produkt, který většina lidí na Ukrajině používá každý den. Nedávný výzkum dokazuje, že čaj Ukrajinci kupují jednou za měsíc, nebo o něco častěji. Při výběru produktu v supermarketech a prodejnách se zákazník řídí poměrem ceny a kvality zboží. Současně, i v dobách krize, lidé nejsou nakloněni zvolit si nejlevnější volbu. Pokud se klient setká s neznámou značkou, nejprve věnuje pozornost návrhu.

Obvykle, aby se přidal dojem značky, spotřebitel trvá 7 sekund. Během této doby rozhoduje o tom, který produkt má přednost. Při vývoji návrhu pro produkt stojí za zvážení:

 • cenový segment produktu, který je plánován k propuštění;
 • cílové publikum produktu;
 • umístění a jedinečný obchodní návrh (UTS).

Čaj je rozdělen na dvě kategorie: zabalené a volné. První je považováno za méně kvalitní, je výhodné kupovat pro kanceláře, cestování. Ne všechny čajové sáčky však patří do ekonomického segmentu. Mnozí spotřebitelé preferují nahromaděný čaj volně, protože je vhodnější formát balení. Současně chtějí získat kvalitní produkt s hezkým designem a jsou připraveni za něj zaplatit.

Čaj může být zhruba rozdělen na ekonomiku, střední a prémiový cenový segment. A pro každý z nich existují trendy ve vytváření obalů. Je důležité, aby levnější nebo jednoduché balení neznamenalo zlé. Designéři KOLORO profesionálové při vytváření atraktivních krabic, štítků a log. Kontaktujte nás, abyste navrhli svůj čaj!

Po výběru cílového publika a cenového segmentu je třeba odpovědět na několik otázek. Jaké jsou vlastnosti čaje, Jaké emoce by spotřebitelé měli vyvolávat? a že je to zvláštní (USP). Aby bylo možné komunikovat s publikem, je třeba formulovat srozumitelné a snadno stravitelné zprávy. Musí mít čas na to, aby se dostali ke spotřebiteli a získali oporu v jeho mysli. Po získání odpovědi na tyto otázky můžete začít vytvářet koncepci návrhu.

Balení není jen utěsnění předmětu, ale také rozbalování. Pohodlí při otevírání a používání je neméně důležité než příjemný vzhled. Proto, design obalu by měla být nejen atraktivní, ale i pohodlná.

Světové trendy v návrhu obalů čaje

1. Snadnější. "Esencialismus" (soustředění na správné úkoly a vyřazování zbytečných) při navrhování a prokazování účelu výrobku je hlavním trendem, který existuje již několik let. Byla to reakce na přetížení informačního pole.

2. Opětovné použití. V tomto trendu, obavy o životní prostředí a touha prodloužit životnost obalů. Cílem je udělat to krásné. Kupující by měl mít touhu dát ji na významné místo, aby ji obdivoval. Neměl by to chtít vyhazovat. Další výhodou bude logo společnosti, které zůstane viditelné v každodenním životě spotřebitelů. To pomůže zvýšit loajalitu značky.

3. Bílá barva je trend v návrhu obalů výrobků. Při návrhu krabic čaje je to zvláště výrazné. Bílá symbolizuje čistotu a klid. Čaj pije, protože nic jiného není spojeno s klidem a tichem. Proto množství bílé v balících nepoškozuje design čaje, ale pouze zdůrazňuje svůj hlavní účel.

4. Historie. Každý balíček odhaluje vlastnosti produktu, ale nikdo neříká jeho příběh. Zobrazit v balíčku historie značky pomůže zajímavým faktům o společnosti a asociativním vizuálním obrazu. To je užitečné pro vytvoření emocionálního spojení se spotřebitelem a zapamatování si značky.

5. Geometrie a styl 70. let. Jednoduché linie jsou dobře kombinovány s jasnými výtisky a geometrickými vzory.

6. Malované obaly ponechat spoustu prostoru pro představivost. Tento trend zahrnuje ilustrace pro akvarely, naivní a vektorové kresby.

7. Ruční výroba v průmyslovém měřítku. Móda pro ruční práci a organické je stále silnější každý den. A pomocí prvků "domácí" designu může být dobrý nápad. Mezi ně patří řemeslný papír, ručně psané štítky, obrazy přírody a vše, co zdůrazňuje přirozenost produktu.

8. Nostalgie pro staré dny. Čaj je spojen s Anglií v dobách jeho koloniální velkoleposti. On je také spojován s Indií a Čínou, jejich velké čajové plantáže, neznámá území. To vše může být zobrazeno na obalech, což vytváří obraz tradičního produktu.

9. Samostatná linka pro děti. Studie dokazují, že nastal čas, kdy děti také rozhodují o nákupu. To je důvod, proč některé společnosti vyrábějí jednotlivé dětské linky dospělého zboží (Příklad na Ukrajině - dětský kečup od Chumaku).

Úspěšné reinkarnace: přepracování tří světových vůdců trhu s čajem

Designové obaly nejsou vytvořeny již po staletí, s tím, jak dlouho je značka nucena změnit. Obvykle se tak stane, že získá nové publikum a udržuje si pověst vedoucího na trhu. Níže jsou zvažovány tři reinkarnace světových lídrů mezi producenty čaje. Pokud vaše značka potřebuje kardinální redesign nebo lehký osvěžující vzhled, kontaktujte společnost KOLORO. Pomůžeme vám vytvořit nový obrázek pro váš produkt. Přečtěte si více o této službě.

Značka přebudovala a odhodila gotické okraje. "Tazo" přistupuje k čaji jako kultu a své výrobky umisťuje jako předmět uctívání. Nový design umožnil, aby tuto filosofii neztratila. Nový balíček bílé barvy (namísto krému) dává pocit čerstvosti a jednodušší logo usnadňuje balení. Pro každou chuť byla zvolena její barva, která je spojena s přísadou. Balení se ukázalo být lakonické, není přetížené prvky, ale vypořádá se s úkolem odhalit vlastnosti výrobku.

Nebeské koření

Společnost Celestial Seasonings aktualizovala logo a obal ve druhé polovině roku 2015. Stejně jako "Tazo" značka učinila box jednodušší a beztížnější. Hlavní barva byla krémově bílá. Logo se zbavilo rámu a světle hnědého pozadí, dopisy se staly více zakřivenými. Prvky na krabici se zmenšily. Logo z levého okraje se přesunulo do horní části balíčku. Hlavní poznámky s informacemi o čaji se staly výraznějšími.

Twinings USA

V květnu roku 2016 se objevila nová značka "Twinings" na poličkách amerických obchodů. "Twinings" - číslo jedna na světě pro prodej čaje, to dává značku do určitého rámce. Nemůže být příliš náročný, trendový a koncepční.

Před přepracováním byl obal vírem jasných barev a černým logem na zlatém pozadí. V novém pojetí je ústředním prvkem čaj. Pro každé pravítko byla vybrána speciální barva. Logo nyní zabírá méně místa, písmo je černé, pozadí je béžové.

Renovace značky způsobila, že je odlišná a zároveň zůstala stejná. Podle myšlenky tvůrců, z produktu, který byl předmětem každodenní spotřeby, se "Twinings" stane něco více. Díky novému obalu a designu by měl mít spojení se spotřebitelem. A vzhledem k rostoucí úrovni prodeje to firma dělá.

«Čajová republika»

Tato britská značka nezměnila svůj design, ale našla další způsob, jak získat nové zákazníky. Na počest populární série "Downton Abbey" "Republika čaje" vydala řadu čajů s obrazy postav. Co je zvláště pěkné, na krabicích najdeme nejen pánové, ale i služebníky. Kromě běžných plechovek přišla také Vánoce (jako samostatná vánoční epizoda přehlídky).

Módní trendy v designu se mění a dobrá chuť je věčná. Kontaktujte prosím KOLORO a pověřte profesionály vytvořením čajového designu.