Import zboží z Číny: krok za krokem. Poplatky za dovoz zboží z Číny

Čína je světová továrna veškeré moderní civilizace. V této zemi se vyrábějí oblečení a obuv, auta a počítače, stejně jako jídlo, mobilní telefony... Jedním slovem je snadnější říci, co nevyrábějí.

Mnoho společností s celosvětovým názvem již dlouhou dobu přesunulo svou výrobu, protože pracovní síla v Číně je velmi levná. Z tohoto důvodu jsou levné čínské výrobky také levné.

Dovážíme zboží

Existují dva způsoby, jak upravit dovoz zboží z Číny: pracovat přímo s jeho výrobci nebo obchodními společnostmi nebo využívat služeb domácích zprostředkovatelů. Je třeba dobře znát silné a slabé stránky těchto dvou metod.

Nejjednodušší možností může být přímá spolupráce se samotnými Číňany.

Ceny a další podmínky

Čínské společnosti berou alespoň 10% částky transakce za její údržbu a kontrolu nad výrobcem. Stejný poplatek zahrnuje registraci všech nezbytných celních dokladů. Při práci s těmito společnostmi můžete také objednat vyhledávání výrobců pro některé specifické ukazatele. Bude to stát nejméně tisíc dolarů. Za tyto peníze obdržíte úplné informace o výrobním závodě i jeho majiteli.

Domácí zprostředkovatelé

Pokud hodláte zajistit dovoz zboží z Číny, ale současně nemáte ani tušení o čínštině nebo angličtině, důrazně doporučujeme, abyste se obrátili na domácí firmy. V tomto případě existuje riziko, ale je to daleko od toho skvělého.

Stejně jako v minulém případě si můžete nejen sami vybrat dodavatele, ale také navštívit jeho výrobu. A bude to mnohem levnější: od 400 dolarů a stejná částka často zahrnuje služby tlumočníka. Za poplatek a na základě písemné žádosti můžete poskytnout vzorky zboží, které jsou pro vás nejzajímavější.

To je zvláště důležité pro ty podnikatele, kteří nesou auto příslušenství z Číny: móda a poptávka po nich se neustále mění, takže je lepší vědět předem o výhledech prodeje.

Všimněte si, že mnoho společností nabízí "pronajmout" tlumočníka po celý den. Zpravidla budete muset zaplatit z toho 100 dolarů. Je to optimální pro ty podnikatele, kteří stále chtějí organizovat dovoz zboží z Číny, nezávisle vyjednávat s producenty.

Důležité!

Důrazně se nedoporučujeme, abychom se snažili vyjednávat s výrobci, aniž by využívali služby alespoň čínských zprostředkovatelů. Dokonce i když znáte jazyk (což je velmi, velmi pochybné), budete téměř jistě "hozeni". Nezapomeňte na obvyklé pravidla rotace produktu, když se nejprve pokuste prodat nejvíce nelikvidní vzorky. Z hlediska Číňanů jste pro to ideální.

Je třeba velmi dobře porozumět čínskému právu a mít dobré přátele nebo dokonce známé mezi Číňany, abyste neztratili všechny své peníze.

Pojedeme na veletrhy

Nejspolehlivější a nejspolehlivější způsob, jak najít čestného dodavatele, je navštívit čínské veletrhy. Využijte tlumočníka a jděte!

Na těchto akcích můžete snadno mluvit s generálním ředitelem každé organizace, která se vám líbí. Kromě toho vám mohou zainteresovaní výrobci nabídnout ty nejvýhodnější podmínky spolupráce a obdržíte mnoho užitečných známých, bez kterých není dovoz zboží z Číny často nerentabilní.

Doporučujeme navštívit kantonský veletrh, který každoročně uzavírá smlouvy za více než 50 miliard dolarů.

Nemusíte platit za přepravu zboží?

Za účelem dovozu zboží lze považovat za nekomerční, množství dováženého zboží nesmí přesáhnout 50 kg a částku - dva tisíce dolarů. Jako výstup: je možné rozdělit přepravované zboží na několik lidí a můžete to udělat i registrováním části nákladu pro dítě.

Problémem je, že v některých případech rozhoduje o určení dovážených věcí samotní celníci. Takže pět sáček stejné velikosti nepatří z definice komerčního nákladu z formálního hlediska, ale pravděpodobně bude těžké prokázat, že je nedodáváte k prodeji.

Celkově se celníci řídí následujícími pravidly:

 1. Spotřebitelské kvality. Jednoduše řečeno, určitě nemůžete dokázat každodenní účel několika tisíc ponožek nebo sudů bělícího oleje.
 2. Někdy má sortiment rozhodující roli. Je nepravděpodobné, že by někdo věřil, že pár set identických dětských punčoch potřebujete pro vaše domácí potřeby.
 3. Konečně, frekvence vašich cest. Pokud budete opakovaně brát stejný druh zboží, pak určitě musíte zaplatit za ně.

Poplatky

Pokud dovážíte zboží, které není v dopravě, pak exportní kvóta je asi 10 tisíc dolarů. Pokud překročíte tuto hodnotu, stanoví se clo na dovoz zboží z Číny ve výši 30% hodnoty zboží, avšak nejméně čtyři dolary na kilogram hmotnosti.

Z Číny, bez povinnosti, můžete vytáhnout až tři litry alkoholických nápojů, až 200 cigaret na osobu, až pět kilogramů jídla. Opět připomínáme, že se to týká pouze případů, kdy je zboží považováno za zboží určené pro osobní potřebu.

Dávejte pozor! Povinnost stanovená na hranici musí být zaplacena maximálně do 15 dnů.

Poplatek za čínskou stranu

Číňané nejčastěji považují jakýkoli vyvážený náklad za komerční, a proto je nutné za něj platit. Clo závisí na typu zboží, jeho hmotnosti a ceně. Nemusíte platit za propagační vzorky výrobků, vadné zboží a některé druhy zboží, které nepodléhají povinnostem v souladu s mezinárodními smlouvami.

Částka plateb

Mějte na paměti, že musíte zaplatit nejen poplatek, ale i DPH. A daň je zaplacena z celkové hodnoty zboží a cel.

Veškeré zboží z Číny, cigarety a alkohol podléhají standardním daním. Nezapomeňte, že sazba DPH se značně liší v závislosti na typu produktu.

Průmyslové zboží je tedy zdaněno 17%, zatímco u zemědělského zboží - 10%.

Některé kategorie zboží spadající pod vládní příkazy týkající se opatření na podporu hospodářství naznačují vrácení DPH. Procento návratnosti a typy tohoto zboží se neustále mění.

V každém případě, abyste obdrželi část daně zpátky, musíte ji nejdříve zaplatit včas a po předložení správně vyplněných dokumentů. Stojí za zmínku, že s převodem těchto peněz se často vyskytují škytavky, takže není nutné počítat zejména s nimi.

Ale dokonce se všemi výše uvedenými daněmi a obtížemi je prodej zboží z Číny velmi výnosným obchodem.

Dovozuji z Číny sám. Část I

Jmenuji se Sergey Lakiza, žiji a pracuji ve Vladivostoku. Prostřednictvím našich zvyků neseme téměř žádný náklad z Číny. Jedná se o obrovský tok: 90% zboží v ruských prodejnách nebo vyrobené v Číně, nebo sestavené z čínských komponent. To znamená, že ruský maloobchod je vázán na čínský dovoz. Nejčastěji podnikatelé organizují dovoz prostřednictvím zprostředkovatelů. Řeknu vám, jak dovážet zboží z Číny sami. Ale nejprve - o tom, proč je to zapotřebí.

V roce 2006 jsem založil firmu, která pomáhá malým a středním podnikům s dovozem a logistikou. Zorganizujeme zásilky z Číny, řešíme otázky s celními, daněmi a měnovými kontrolami. Vydělávala jsem jako zprostředkovatel, ale teď říkám podnikatelům: "Mediátory nejsou potřeba! Import můžete sami uspořádat. "

Řeknu vám o mých zkušenostech a zkušenostech svých klientů. Snad pro vaši firmu je dost práce přes velkoobchodníky nebo zprostředkovatele - nevím. Ale chci vám říct o alternativě.

Jak ruský podnik přijímá čínský zboží

Existují tři možnosti, protože podnikatel může koupit čínský zboží.

Prostřednictvím velkoobchodníků. Ruské velkoobchodníky nezávisle vybírají a kupují zboží, dodávají je do Ruska a poté prodávají malým velkoobchodním podnikatelům.

Prostřednictvím zprostředkovatelů. Podnikatelé se obrátili na zprostředkovatele s žádostí o nákup něco v Číně. Mediátor najde tento výrobek od různých výrobců a nabízí podnikateli, aby si vybral od koho koupit. Pak zprostředkovatel pomáhá organizovat přepravu zboží ze skladu v Číně do skladu v Rusku, aby bylo všechno legální.

Mediátory jsou bílé a šedé. S bílým, hlavní problém - poměr kvality a ceny: pro dobrou práci zabere příliš mnoho; malé podniky si nemohou dovolit. S šedou barvou, která nese zboží pololetou, jsou rizika vyšší.

Nezávislý import. Samotný podnikatel prochází všemi stadii nákupu zboží: od jednání s čínským dodavatelem až po celní odbavení.

Řekneme o tom.

Článek se bude zabývat oficiálním dovozem a zahraničními obchodními aktivitami. Například, když oficiálně importujete do Číny kontejner na pneumatiky - to je import. Pokud objednáte kryty na Alyexpress jako soukromá osoba v malých množstvích, aniž byste platili cla a poté prodali s přirážkou - to není dovoz, ale stínové podnikání. Nebudeme o něm mluvit.

Proč se importujete sami

Při importu můžete ušetřit peníze a čas, ale to není důvod. Je to všechno o příležitostech: můžete se stát zprostředkovatelem pro jiné firmy; spusťte svou vlastní produkci v Číně nebo v Rusku - vše, co máte dostatek ducha.

Řeknu vám pár příběhů.

Majitel butiku přežil krizi díky flexibilnímu výběru sortimentu. Nejprve vyvezl zboží z Číny do malých pozemků - takzvaný "modulární náklad", protože celý kontejner neměl dost peněz. On sám našel ty nejlepší dodavatele, kvalitu a jedinečné věci - takový zprostředkovatel by mu nenabídl. Podnikání vzrostlo a o rok později měl dost peněz na to, aby naplnil čtyři kontejnery měsíčně. Pak se rozhodl, že začne vyrábět oblečení pod svou vlastní značkou v Číně. Nyní šití zkušební šarže triček na soutěže v Instagramu a já sleduji, co se stane dál.

Majitel počítačových obchodů vyrábí zařízení z čínských komponent. Společnost DNS nejprve zvládla nezávislý dovoz a poté zahájila výrobu v Číně. Nyní stačila ještě dál: postavila v blízkosti Vladivostoku továrnu, kde se sestavují počítače, notebooky, telefony a mnohem víc pod značkou DEXP z čínských náhradních dílů. Připravují se na další krok: některé spotřebiče pro domácnost jsou již sestaveny z ruských komponent.

Malá prodejna pneumatik se stala oficiálním zástupcem čínské značky v Rusku. Nejprve otevřeli jednu prodejnu pneumatik a prodávali pneumatiky v maloobchodě. Na čtyři roky až 5 obchodů. Za pátý rok se objem dovozu stal tak velký, že čínský výrobce z nich činil oficiální představitele své značky v Rusku. Nyní prodávají pneumatiky hromadně.

Nezávislý dovoz není o ukládání na každý kus papíru, ale o vývoji podniku: získáte příležitosti a okamžitě přijít s tím, jak je používat. Ale o ekonomice stále mluví.

Nezávislý dovoz je levnější

Víte, že samotný chléb je levnější než koupit v obchodě (zejména pokud pečujete s množstvím). Při dovozu stejné: nezávisle vyplnit celní prohlášení levnější než prostřednictvím zprostředkovatele. Ušetříte v každé fázi, na každém papíru.

Nižší daně. Záznamy na fórech často stěžují, že celní úřady snižují své peníze: komplexní definici hodnoty, úpravy, zabezpečení. Jenom se o to stěžují logisté. Co si myslíte, proč?

Pro logistiky je tato povinnost dodatečné náklady a pro majitele úspory. Podnikatel platí daně ze zisku a zvyšuje cenu zboží v jeho zájmu. Čím více se majitel platí na celnici, tím nižší bude základna platit daň z příjmů. A protože daň je téměř vždy vyšší než sazba daně, majitel u celní úspory.

Levnější doprava. Pokud kontaktujete lineární dopravce přímo, bude požadovat 850 až 950 dolarů za dodávku 40 stopového kontejneru na trase Qingdao-Vladivostok. Zprostředkovatelé pro stejnou službu se zeptá 1200 dolarů. Pro znalce - bez výdajů na terminály. Pokud se zbavíte prostředníka, ušetříte 250 dolarů na každém kontejneru.

Můžete také uložit zásilku. Pokud nemáte dostatek zboží k naplnění celého kontejneru, můžete jej přepravovat společně s výrobky jiných společností. Každý bude platit za obsazenou částku. K nalezení sousedů podle kontejneru existují speciální služby. Prodávají místo za cenu 150 USD / m3, zatímco logistické společnosti účtují 300-400 / m3 za stejnou službu.

Levnější papírování. Vyplnění prohlášení o vytištění zprostředkovatele pro zásilku 3-5 položek vyžaduje zprostředkovatel minimálně 15-20 000. Ale vyjednávání může být až 30 a až 60 000. Pokud podáte druhé prohlášení téhož zprostředkovatele, 80% práce je již provedeno, ale bude opět požadovat stejnou částku. Chcete-li předložit prohlášení sami, strávíte 100 € - tolik je použití kanálu ED2 k předání dokumentů celnímu úřadu.

Žádný příplatek u celnice. Celní sazby pro malé a velké zásilky se neliší - celní sazebník je stejný pro všechny. Ale pozornost věnovaná malým nákladům je dána méně: není pro celní úřady zajímavé, aby je kontrolovali příliš dlouho, protože neuzavřeli plán na odpočty rozpočtu. Pokud se dovážíte do malých sérií, celní úřady projdou bez výmazů a dodatečných plateb.

Levnější převody měny. Zprostředkovatelé berou 2-10% provize z částky převodu. Bankovní poplatky jsou však 0,15-0,2% z částky a 50 USD za transakci. Dokonce i bez hraní kurzů získávají mediátoři dobrý kuchař.

Obvykle pro dodávku jedné dávky zprostředkovatel bere nejméně 50 000 ₽. Dokonce i když jedete jednou měsíčně, a to iv případě konsolidovaného nákladu - stále zaplatíte prostředníka 50 000 ₽. Přibližně stejné číslo je logistika na plný úvazek. Jistě to už máte, je prostě třeba trénovat. Pak se jeho plat vyplatí tím, že už nebudete platit provizi zprostředkovatelům.

Nezávislý dovoz pod kontrolou

Nevím, jak se vaše logistika podaří pracovat: možná udělá vše včas a úhledně, nebo možná ne. Ale alespoň to můžete ovládat. Pokud najmete zprostředkovatele, nic nekontrolujete.

Většina zprostředkovatelů pracuje "protože karta bude ležet." Pouze některé společnosti používají řízení projektů nebo procesů v dodávkách: kdy každý proces má termín a odpovědný zaměstnanec. Zpravidla se jedná o velké provozovatele logistiky, kteří mají velkou provizi; s tak malým podnikem, aby pracovali neziskové. Zbytek jednoduše reaguje na změny v provozní situaci: něco se stalo - utíkají, aby zachránili situaci. S nimi se každá dodávka stává dobrodružstvím.

Ujistěte se, že provedete experiment: požádejte zprostředkovatele o dopravní tarifu z Qingdao do Vladivostoku. Sazby linek jsou známé a nemění se, všichni logistici je znají, cesta je tam, způsob dopravy není těžké určit - to znamená, že odpověď může být přijata během jedné minuty. Nezáleží na tom, jak to je! Ve skutečnosti, pokud dostanete odpověď na den, pak budete komunikovat s odborníky, což je málo.

Často vidím, že zprostředkovatelé připravují dokumenty, volají agenta nebo si rezervují kontejner na poslední chvíli. "Je tu ještě čas na auto!" Říkají. Výsledkem je, že oheň vzplanul a pak vyprávějí úžasné příběhy o hrdinství a vynalézavosti logistiků. Samozřejmě, že to není výsledek vytažení pár kontejnerů z přístavu, když vše stojí pár týdnů? Kdo by si mohl myslet, že požádat o přepravu a objednat si certifikát by měl být s marží?

Pokud organizujete dopravu sami, nemusíte stříkat na desítky různých projektů, připravovat dokumenty včas - takže se vyhnout prostojům a ušetřit pár dní. Když spravujete tok nákladu, vykopáváte do zboží méně peněz, to znamená, že snížíte nelikvidní zboží ve skladu.

V dalším článku vám řeknu, jak najít a zkontrolovat dodavatele v Číně.

Všechna tajemství celního odbavení zboží z Číny

Podrobné pokyny s příklady, screenshoty, rady z praxe

Zahraniční hospodářská činnost je velmi zisková, ale současně vyžaduje péči, přesnost, stejně jako akce schválené legislativou Ruské federace. V opačném případě může dojít k problémům, které zcela vylučují možnost získání dobré konverze. Nejnebezpečnějším okamžikem je samozřejmě celní odbavení. Je to strašidelné, protože obsahuje spoustu obskurních útesů, které se zdá být téměř nemožné vypořádat se. Ale je "ďábel" tak hrozný, jak je malován? Je možné samostatně řešit celní odbavení a pracovat s klidným srdcem? Je možné, a tato publikace má za cíl objasnit všechny nejasné body v této věci.

Obsah

 • Druhy celního odbavení
 • Druhy celního odbavení
 • Počáteční fáze
  • První krok - Vyberte produkt
  • Druhý krok - přístup k prodávajícímu
  • Krok třetí - Vyplňte požadavek
 • Příprava dokumentů
 • Povolení dokladů pro přesun zboží přes hranice
 • Několik slov o značkách
 • Co ovlivňuje celní hodnotu zboží?
 • Specifičnost prvního celního odbavení
 • Vše o celních platbách
  • Proč musím zaplatit?
  • Jaké jsou platby?
  • Vypočtejte celní poplatky
  • DPH - daň z přidané hodnoty
  • Kde a jak zaplatit?
  • Příloha: Příklad výpočtu hodnoty našeho zboží: hodiny s kresleným vzorem (předpokládáme, že prodávající uvede skutečnou hodnotu při odjezdu)
 • Předkládáme celní prohlášení
  • Jak se rychle naučit kód HS?
 • Závěry

Důležitá nuance: tento článek je určen jednotlivým podnikatelům nebo osobám, které oficiálně zaregistrovaly LLC. V opačném případě není možné bez problémů dovážet velké množství zboží na území Ruské federace. Je to prostě nezákonné a nebudete mít k dispozici všechny dostupné nástroje. Továrna Moneymakers na stránkách stránky nabízí spoustu komoditních nápadů, které lze bez problémů provést s celním odbavením, když i na malé dávce můžete vydělat peníze. Berte to prosím v úvahu, abyste předešli nedorozumění a nesprávnému výkladu informací.

Továrna Moneymakers na stránkách stránky nabízí spoustu komoditních nápadů, které lze bez problémů provést s celním odbavením, když i na malé dávce můžete vydělat peníze.

Berte to prosím v úvahu, abyste předešli nedorozumění a nesprávnému výkladu informací.

Druhy celního odbavení

 • Vlastní podání prohlášení, které nás nejvíce zajímá
 • Předložení prohlášení s pomocí zástupce, tedy celního makléře
 • Dovoz výrobků / zboží prostřednictvím reprezentativní / makléřské smlouvy

Budeme se zabývat prvním bodem a všemi aspekty co nejpodrobněji. Pokud chápete specifika, pak v budoucnu není potíže.

Druhy celního odbavení

Potřebujeme mluvit o dvou hlavních typech "celního odbavení" v rámci našeho vyprávění (master class):

 • Na hranici
 • U mostu příchodu zboží

Podstata se nemění: stále musí vyplňovat stejný balíček dokumentů, platit poplatky, jinak zboží nebude přijato.

Rozdíl je v tom, že v druhém případě je třeba použít další postup, který se nazývá "celní tranzit". Může být otevřen na každém místě, kde se zboží překročí hranice a uzavře - na jakémkoli místě, které je pro vás vhodné na území Ruské federace. Otázky spojené s otevřením tranzitu řeší dopravce (jiným způsobem řečeno). Toto téma by mělo být řešeno samostatně, ale stručně poznamenat, že v těchto otázkách stojí za vyjednávání s dodavatelem a on - se zástupci dopravce.

Jakmile zboží dorazí na vhodné místo pro vás například ve městě Petrohrad, budete muset zvládnout roli deklaranta, o kterém budeme hovořit dále.

Počáteční fáze

Nejprve se musíte rozhodnout o zboží, s nímž budete v budoucnu obchodovat. To má zásadní význam a dále proč.

Některé nuance jsou v návrhu, například spousta mobilních telefonů a šarže tiskových strojů.

Nicméně je důležité pochopit jeden algoritmus pro celní odbavení.

Krok 1. Výběr zboží

Začneme výběrem určitého produktu. Například, vezměte hypermarket Aliexpress.

Vybrali jsme si produkt - hodinky s kreativním designem (odkazem). Na základě toho budeme prakticky procházet všemi fázemi celního odbavení:

Výběr zboží - první fáze

Celková částka nákupu

Čína poštovní letecká pošta

Krok 2 - Ukončete prodejci

Dalším krokem je kontakt s prodejcem. Naším prioritním úkolem v tomto okamžiku je požadovat oficiální technický popis.

Většina prodejců na Aliexpress má všechny druhy certifikátů, povolení, diplomů. I kdyby tomu tak nebylo, mohou vždy učinit oficiální technický popis na hlavičkovém papíře (přítomnost modré pečeti je povinná).

Komunikace s prodávajícím

Krok 3 - složení požadavku

Dalším krokem je psaní dotazu přímo. Napište prodávajícímu dopis v elektronickém obchodě (viz obrázek 2) a v něm (v dopise) seznam následujících kategorií informací:

Obchodní název zboží

Quartz náramkové hodinky s kresleným designem - Cartoon Watch

Pouzdro: nerezová ocel

Číselník: nerezová ocel

Průměr kolečka - 4 cm

 1. Pokud objednáváte komplexní vybavení, požádejte prodejce o seznam součástí, vybavení a výkresů
 2. V ideálním případě, pokud jsou všechna data doprovázena obrázky, fotografiemi a výkresy

Upozornění: komunikace s prodejcem je výlučně v angličtině, proto byste měli připravit šablonu dotazu. Můžete použít naši volbu:

Dobrý den!
Chci si od vás koupit (...). Je důležité, abych obdržel Váš oficiální dokument, technický popis.
Vyplňte prosím následující položky. Také to chci dělat na oficiální podobě a pečeti.
1. Obchodní název
2. Oblast použití
3. Účel
4. Materiály
5. Parametry
6. Další důležité informace, které vlastníte
Děkuji, jsem si jist, že budeme spolupracovat

Příprava dokumentů

Existují dva varianty zboží, které překračují hranice:

 • Spolu s vámi, když je odesíláte přímo a importujete
 • Bez tebe, když objednáváš prodávajícího

Druhá možnost je častější, avšak rezervujeme, že seznam dokumentů je stejný, ale budete muset být nároční a naléhaví, abyste zajistili, že váš dodavatel správně navrhl vše. Možná budete muset dlouhou dobu chatovat a požádat, abyste vám osobně ukázali celý dokument.

Nezapomínejte na tento okamžik, protože to závisí na tom, zda zboží bude dovezeno do země, a tedy zda získáte svůj zisk a zda neztratíte peníze vynaložené na zadávání veřejných zakázek.

Co potřebujete od prodávajícího (nebo sami, pokud doprovázíte zboží):

Za prvé nákladní list pro přepravu komodit, která bude platná pro mezinárodní přepravu vybraného typu:

Pro silniční dopravu - CMR

Pro přepravu vodou (po moři) - nákladní list

Dodávka vzduchu - letecký nákladní list

Železniční nákladní list SMGS

Za druhé, ujistěte se, že požadujete fakturu. To se také nazývá faktura, pro forma faktura. Zkontrolujte, zda prodejce uvede v papíru následující informace:

 • Číslo dokumentu
 • Datum sestavení
 • Poštovní adresy, kupující i prodávající (fyzické, právní)
 • Bankovní účty a podrobnosti o obou protistranách (prodávající-kupující)
 • Číslo a datum uzavření smlouvy (zahraniční obchod)
 • Přítomnost popisu obalu, kontejneru, například čísla kontejneru
 • Výrobek, značka, model výrobku, nejlepší ze všech kódů ETNVED
 • Cena za jednotku
 • Celkové množství zboží
 • Celkové náklady na nákup
 • Kompletní (pokud je to možné) informace o výrobci, zemi

Faktura, správně navržená

Důležité upozornění: požádejte prodejce, aby vytiskl fakturu na barevné tiskárně. Paradoxně, ale skutečnost je, že celníci jsou důvěryhodnější.

Za třetí, dodavatel je povinen vám poskytnout balicí list (na něm je také modrá pečeť). V tomto listu (prodávající) uvádí následující informace:

 • Hmotnost a hrubá (s / bez táry)
 • Množství zboží
 • Počet balíků
 • Opět popis balíčku
 • Informace o hmotnosti a ceně typu balení

Důležitá rada: nedovolte prodejci, aby napsal seznam balení pouze v jazyce, jenž mu byl vysloven (čínský je). Trvejte na dokončení angličtiny (v případě zázraku - rusky) - je to mezinárodní, a bude to pochopeno u celní správy. Představte si "radost" pohraniční stráže, která bude muset rozluštit hieroglyfy. Nikdo nebude spěchat, aby spěchal.
Nejlepší je požádat o zaslání dokumentu poštou (e-mailem) a předem jej předem, v případě překladu do ruštiny.

Za čtvrté, nezapomeňte, za jakou částku plánujete (nebo jste již učinili) nákup. Pokud (částka) přesáhne 50 000 USD, musíte otevřít cestovní pas zahraniční obchodní transakce.

Transakční pas zahraničního obchodu

Ano, dnešní skutečnost o přítomnosti pasu transakce na celnici je potvrzena automaticky, protože centrální banka Ruské federace obdrží informace přímo z databáze centrální banky, ale je lepší se pojistit.

Za páté, pokud budete nosit zboží sami (ano, i když ne, je to totéž, pokud navštívíte celní úřady, vydáte prohlášení, předložíte je), připravte si následující dokumenty:

 • Osvědčení o státní registraci u TIN
 • Osvědčení o evidenci daní z kontrolního stanoviště
 • Statistické údaje, které označují OKPO a SOATO (je vyžadována právní adresa)
 • Odkaz z banky, v němž jsou uvedeny směnky, rubl a cizí měna

Zašesté ověřte, zda je možné v případě potřeby odvolat se na takové dokumenty jako:

 • Faktury za přepravu, manipulaci, skladování a další. To může být nezbytné, pouze pokud tyto náklady nejsou zahrnuty do dodacích podmínek.
 • Pojistná smlouva, a to i v případě, že pojistné nebylo zahrnuto do konečné smluvní částky. Existuje obecné pravidlo, které předepisuje výši nezávislého pojištění - 1,1 z hodnoty celkové hodnoty zboží.

Sedmé, pravidla Aliexpress předpokládají 100% předplacení zboží a to je logické, zejména vzhledem k tomu, že systém ochrany kupujících. VMusíte připravit doklad o zaplacení. Mohou být použity jak pro osobní přepravu zboží, tak pro celní odbavení a pro "radostné setkání". Pokud jste zaplatili kartou (Visa, Master Card), a to prostřednictvím systému PayPal, a tak dále, je možné dosáhnout výpisu z bankovního účtu, protože karty jsou obvykle k ní připojeny, a to bez zohlednění virtuální pohledy.

Někteří kamarádi dělají screenshoty z systémů Webmoney a Kiwi, někdo dělá výpis s vlastními rukama a pak - ujišťuje to od hlavy a od hlavního účetního nebo od sebe, pokud ano.

Povolení dokladů pro přesun zboží přes hranice

Zde je třeba "tančit" z druhu objednaného zboží. Z "píseň" slov, které nemůžete vyřadit, ale od té doby, co se továrna Moneymaker zavázala k úplnému otevření otázky, uvedeme seznam povolení k přesunu zboží přes hranice. V případě našich hodinek, 99%, že nejsou potřeba - vždy zůstává 1%, pokud jde o naše zvyky.

Seznam je obecně následující:

 • Prohlášení / osvědčení o bezpečnosti / shodě. To se obvykle vyžaduje pro zboží, které přímo komunikuje s osobou. Velmi nejasný koncept, ale přesně to je to.
 • Veterinární osvědčení, které musí být vydáno na zboží, které může infikovat zvířata
 • Fytosanitární osvědčení pro produkty, které jsou pro Matku přírodu nebezpečné
 • Zvláštní povolení státních orgánů. Toto téma je rozsáhlé a mělo by být zahrnuto v samostatném článku. Samozřejmě, že se to netýká hodin, ale pokud se rozhodnete přinést nunchak, můžete mít podezření, že plánujete otevřít kult ninjů, takže budete muset požádat o povolení od velkého MVD.
 • Osvědčení o původu může být užitečné, pokud mají dovážené produkty pro zemi původu výhody / kvóty.

Několik slov o značkách

To by mělo být s dodavatelem dohodnuto předem. Je jasné, že lidé touží po módě a prestižních značkách. Možná jste dokonce ukryl touhu objednat něco takového.

Poznámka: na Alyekspressa je již dlouho zakázáno uvádět módní značky a mazaní prodejci jsou všemi možnými způsoby vymýšleni a pokrývají všechna podobná loga s černými značkami.

Informujte dodavatele, že tyto nápisy nejsou viditelné, zejména na krabicích (nebo jiném druhu balení). Zástupci držitelů autorských práv nepomáhají a čekají na podobné hranice zboží.

Zkontrolujte jméno / značku / značky si můžete stáhnout zde registr http://ved.customs.ru/index.php?option=com_contentview=articleid=109:2010-09-09-06-26-44catid=13:2008-10 -16-13-51-15Itemid = 1814! Studovat kódy komoditní nomenklatury, které jsou pod ochranou duševního vlastnictví. Předem varováno - znamená ozbrojené.

Vaše právo je zvolit si tzv. "Paralelní dovoz", ale i zde se mohou vyskytnout velké problémy, jelikož odměny za možnost použití ochranné známky jsou pouze součástí struktury celní hodnoty zboží.

Co ovlivňuje celní hodnotu zboží?

Tato otázka se týká všech podnikatelů, kteří se na vlastní nebezpečí a riziko rozhodli samostatně předat postup "od a do" celního řízení.

Upřímně řečeno, neexistuje žádná jasná definice, která by mohla být velmi frustrující, ale fakt zůstává. Celní úředníci vesele vytvářejí hodnotu, pracující s dokumenty jako:

 • Prodejní ceník
 • Podmínky prodeje
 • Kontrolní seznam bank může hrát roli, pokud byl zboží již dříve dovezeno na základě smlouvy
 • Kopie (přeložená) vývozní deklarace nebo případně dopis, který vysvětluje, že to neposkytuje
 • Komentář prodávajícího ohledně tvorby / tvorby cen
 • Uzavírá smlouvy s třetími stranami
 • Doklady od účetního oddělení o provedení dříve importovaného podobného produktu
 • Informace o cenách z domácího trhu země

Specifičnost prvního celního odbavení

Ano, většina potíží je způsobena shromažďováním dokumentů. Navíc mnozí podnikatelé odmítají nakupovat u společnosti Aliexpress pouze proto, že se obávají, že prodávající nebude schopen poskytnout všechny doklady v plné výši.

Ve skutečnosti, že prodávající je také zájem o řešení, jako vy, a tak drtivá většina situací, vše probíhá hladce, s přihlédnutím ke skutečnosti, že velké společnosti, které mnozí v hypermarketu již zavedené schéma velkoobchodních dodávek.

Budete mít také veškerou informační podporu.

Pokud jste nyní na prahu prvního celního odbavení, doporučujeme Vám předem připravit dodatečný balíček dokumentů:

 • Rozhodnutí o založení společnosti
 • Charta / kopii statutu společnosti
 • Objednejte si pečlivě jmenování na pozici účetního a ředitele
 • Výpis ze státního rejstříku
 • Ověřené kopie pasů účetního a ředitele
 • Osvědčení o vlastnictví
 • Poskytnutí osvědčení od registrační komory
 • Rozvaha (předpokládá se poslední účetní období) se vyžaduje razítko daňové služby
 • Doklad o zaplacení účtů za poslední měsíc nájemného
 • Přímo, pronájem nebytových prostor

Velmi často existují pochybnosti: najednou to není nutné. Odpověď na tuto poznámku může být pouze ta, která se odvolává na skutečnost - pokud se něco pokazí, zboží je zpožděno na zvyky a každý den "odkapává" trest. Komentář, jak se říká, je zbytečný. Je lepší vytvořit předem univerzální balíček dokumentů.

Vše o celních platbách

Kromě "překážek" ve formě odmítnutí dokladů, s takovou pečlivostí shromážděnou, se lidé více obávají otázkou: kolik bude muset být dáno celnímu úřadu pro dovoz zboží. Samozřejmě, že chci, aby to všichni vzali a dali je zdarma, ale v praxi se to nestane, otázky celního odbavení se změní v peklo, které se zdá, že nemá žádné hranice.

Proč musíte zaplatit

Jedná se o rétorickou otázku, jelikož úplná a včasná platba za dovoz může být přinejmenším zárukou, že zboží bude stále dováženo.

Rovněž stojí za to trpělivý pohled na priority ruských zvyklostí, které slouží k vyplnění federálního rozpočtu.

Jdeme dále, podle celního kodexu, povinnost (jako celní, posvátná daň) platit celní poplatky na osobu, která podává celní prohlášení.

Jaké jsou platby?

Platby lze rozdělit do několika typů:

 • Dovozní / vývozní cla
 • DPH zaplacená při dovozu do cel
 • Spotřební daně (pro určité kategorie)
 • Celní poplatky - to znamená platba za celní odbavení
 • Zaznamenáváme také samostatně možnost platit zvláštní, antidumpingová a vyrovnávací cla

Vypočtejte celní poplatky

Celkem pro dnešek celkem 3 druhy cel:

 • Ad valorem - jsou vypočteny jako procentní podíl z celní hodnoty zboží. Například pokud tvrdíte, že hodnota zboží je 100 000 rublů a pokud je úroveň dovozního cla 10%, zaplatíte 10 000 rublů.
 • Specifické - je kladen důraz na přirozené vlastnosti produktu (hmotnost, objem, množství). Tato povinnost je relevantní, pokud je zboží uvedeno v doslovném smyslu "směšné" ceny, například 1 dolar za mobilní telefon.
 • Kombinované - zde je mírovou kombinací specifického počtu s hodnotou ad valorem a je zaveden určitý počet, když je dosažen určitý cenový prah deklarované celní hodnoty. Zde je příklad nákupu večerních šatů. Takže sazba dovozního cla je tradiční 10% nákladů, ale existuje omezení - ne méně než 24 EUR / kg.

DPH - daň z přidané hodnoty

Povinností není všechny finanční strasti. DPH je rovněž povinně zaplacena při dovozu zboží. Dnes se vypočítává jako 18% deklarované celní hodnoty zboží a dovozního cla (zaplaceno).

Aby to bylo jasnější, dejme příklad znovu:

 1. Dovezli jste zboží za 100 000 rublů.
 2. Podléhá klasické hodnotě 10% - tedy 10 000 rublů
 3. Navíc zaplatíte celním 18% ze 100 000 rublů a to je plus 18 000 rublů

Celkově budete utrácet na celnici 28 000 rublů

Pozor prosím! Hodnota DPH, která bude muset platit na celnici, může být nižší než 18%, někdy existuje možnost dokonce úplně se vyhnout daně - viz seznam v článku 150 daňového řádu Ruska zde.

Kde a jak zaplatit?

Většina celních plateb se vypočítá v eurech, nejvíce stabilní měně. Celní platby jsou však povinny dorazit do rublů, což je důvod, proč v absolutním celním prohlášení uvidíte odpovídající sloupec, který je určen k popisu směnného kurzu. Ty mohou kolísat, ale ten, který byl relevantní v den registrace prohlášení, bude považován za platný.

Rozhodnutí Komise celní unie (http://www.tsouz.ru/KTS/KTS15/Pages/P_246.aspx) rozhodlo, že každá země individuálně určí účet, pro který jsou všechny platby obdrženy.

Proto musíte ZVEŘEJNĚTE DETAILY 100% BANKOVÉ ÚČTY, KDE PLATÍ PLATBY.

Příloha *:

Příklad výpočtu hodnoty našeho zboží: hodiny s kresleným vzorem (předpokládáme, že prodávající uvede skutečnou hodnotu při odjezdu)

Co máme: Zásilka zboží v celkové hodnotě 85.471 rublů
Klasická sazba ad valorem: to je 10% hodnoty zboží, tedy 8 547,1 rublů
DPH, daň z přidané hodnoty: to je 18% této hodnoty, takže dostaneme: 15 384, 78 rublů
Celkové náklady na sazbu ad valorem včetně DPH: 23 931,88 rublů

* Poznámka: skutečné náklady mohou kolísat v jednom směru, a navíc jsou dodatečné náklady v závislosti na hraničních kontrolách individuální. Ale obecný obrázek je přesně tohle.

Předkládáme celní prohlášení

Od 1. ledna tohoto roku v roce 2014 budou všechna prohlášení vyplněna elektronicky. Pořadí jeho dokončení může být důkladně studováno odkazem na základě rozhodnutí Komise - zde není nic komplikovaného - http://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_149157/.

Po dokončení deklarace musíte použít klasifikátory, kód. Zde najdete svůj vlastní - http://expertft.ru/klassifikatory/. To znamená, že vy definujete kód HS, to bude již tvoří celní hodnotu, úroveň daně.

Příklad vyplnění celního prohlášení v papírové podobě

Celní prohlášení je vypracováno v předstihu, po kterém jste na začátku publikace převzali všechny dokumenty, o kterých jsme psali, a jděte na celní úředníky. Ujistěte se, že na vás čekají.

Je-li prohlášení správné, specifikujte možnost jeho předložení.

Důležitý tip: všechna jednání optimálně vést ke spuštění, a to zejména pro začátečníky, ještě před dokončením zboží celního tranzitu, před svým příjezdem na místo určení, a ještě lépe - před překročením odlet celní hranici Ruské federace. To je nezbytné k získání kurzů pro opravu možných chyb.

Jak se rychle naučit kód HS?

Abyste se mohli rychle seznámit se svými kódy, můžete využít výhodnou službu online služby: http://www.tks.ru/db/tnved/goods. Stačí si vybrat ze seznamu vhodných produktů, seznam klíčových slov (nebo jednoho slova, například naše, hodinky) a získat kódy:

Zadávání klíčových slov

Vydávání možných kódů

Na této stránce (po definici kódu) uvidíte malou ikonu s procentním podílem, a sice hodnotu dovozního cla:

Výpočet sazby dovozního cla

Výše dovozního cla

Závěry

Shrneme-li všechny výše uvedené informace, můžeme vyvodit následující závěry:

 • Proces celního odbavení můžete nezávisle projít
 • Je třeba věnovat mimořádnou pozornost shromažďování celého souboru dokumentů
 • Je důležité jasně mluvit s dodavatelem seznamu listin, které musí připravit, neustále sledovat proces

Pokud reprezentujeme všechny fáze ve formě jednoduchého schématu, uvidíme následující obrázek:

Moneymaker továrna je připraven naslouchat jakékoliv dotazy k tomuto tématu je popsán v komentářích a poskytnout podrobné odpovědi, protože v jednom článku je obtížné vzít v úvahu všechny nuance, vzhledem k tomu, že každý výrobek je jiný dovozní specifika.

Jak organizovat dovoz výrobků z Číny. Část III


Export zboží z Číny. Clo.


Před uzavřením dohody s čínským výrobcem by podnikatel měl zjistit, jak se bude jeho zboží setkat doma. Nejprve je třeba vědět, zda je možné tento druh výrobku dovážet do země, a za druhé, jaká je výše daní a cel. Výše plateb ovlivňuje řada faktorů: množství zboží, druh zboží, způsob doručení. Veškeré nezbytné informace o celních požadavcích lze získat na webových stránkách Federální celní správy http://www.customs.ru/. Pokud nerozumíte divočím ruského právního řádu sami, můžete využít služeb poradenských společností nebo společností, které se profesionálně zabývají dodávkami čínských výrobků.

Individuální může z Číny dovážet nejvýše 50 kg zboží v hodnotě nejvýše 2000 dolarů, pak se dovoz považuje za nekomerční. Není věcí věku osoby, která produkt přepravuje. Pro dítě v jakémkoli věku platí stejné normy. Nicméně, pokud Přeprava je stejný výrobek za celou částku, zvyky mohou mít zcela legitimní otázky a celníci rozhodnou sami šťastlivců zboží pro osobní použití nebo pro komerční účely, a je nepravděpodobné, že podaří přesvědčit je, že pět peří stejný model a různé velikosti nejsou přepravovány k prodeji.

Pokud se celník rozhodne, zda klasifikuje výrobek jako komerční nebo nekomerční, bude se řídit následujícími kritérii:

 1. Spotřebitelské vlastnosti zboží. Pokud je zboží přepravováno, což se běžně nepoužívá v každodenním životě, budete muset zaplatit daň. Například bude obtížné přesvědčit celní službu, že dva sudy s optickým bělicím prostředkem jsou přepravovány pro osobní potřebu.
 2. Sortiment zboží. Jak jsme již uvedli, bezcelní dovoz mnoha vrstev různých velikostí je nepravděpodobný.
 3. Frekvence dovozu. Pokud stejná osoba neustále nese stejný výrobek, vyvolá to podezření.

Pokud se zboží nebude dovážet po železnici, nikoliv po vodě nebo po silnici, kvóta na výrobní náklady činí až 10 000 eur. Při překročení sazby je clo 30% hodnoty zboží, avšak nejméně 4 EUR za 1 kg. Bez zaplacení poplatku z Číny můžete exportovat až tři litry alkoholu, až 5 kilogramů jídla, až 200 cigaret na osobu (včetně jednoho dítěte). Zdůrazňujeme, že tato pravidla se vztahují výhradně na zboží pro osobní potřebu.

Při dovozu zboží musí být clo zaplaceno nejpozději do 15 dnů od okamžiku předložení zboží celnímu úřadu nebo od data dokončení vnitřního celního tranzitu, pokud je zboží deklarováno ne v místě příjezdu.

Při vývozu z Číny jsou obchodní zboží zpravidla zdaněny čínskou stranou. Výše daně závisí na nákladech na zboží, dopravních nákladech na hranici a pojištění.
Bez cla se povoluje vývoz reklamního zboží nebo vzorků zboží, zboží s vadami a zboží definované jako osvobozené od cla mezinárodní smlouvou.

Vedle cla je vyvážené zboží předmětem DPH, daň je zaplacena z hodnoty zboží a cla. Automobily, tabák, alkohol a kosmetika podléhají dodatečné spotřební dani. Sazba DPH pro různé kategorie zboží se liší. Obvykle to je přibližně 17% u průmyslových výrobků a 10% u zemědělských produktů. Konkrétní informace o každém druhu zboží lze získat na tomto čínském webu http://www.china-customs.com/customs-tax/.

Při vývozu určitého zboží vytvořeného k podnícení vývozu je možná vrácení DPH. Jaké procento daně bude vráceno závisí na typu produktu. Navíc se tyto údaje neustále mění. Chcete-li vrátit peníze, musíte nejdříve zaplatit DPH a řádně vystavit dokumenty. Období návratu je 3-4 měsíce, někdy jsou problémy s návratem.

Způsoby dodání zboží z Číny jsou skvělé, stejně jako lodní trasy. Uvažujme o těchto metodách.

 1. Letecká doprava je rychlá a pohodlná, ale drahá. Kromě toho nelze zboží přepravovat letecky. Zakázané provádět žádné předměty, a látky, které mohou explodovat nebezpečně reagovat, vznícení, vytvářejí teplo, toxický, korozivní a hořlavých plynů a par. Je nemožné pro přepravu plynu zapalovače plynů ve válcích, benzín, petrolej, aceton, rozpouštědla, barvy, laky, parfémy, lepidla, vonné látky, přísady do potravin, lithiové baterie, reproduktory, sekačky na trávu, motocykly, atd Doručení vzduchu je ideální pro malé zásilky o hmotnosti nižší než 10 kg. Termín letecké dopravy je od 1 do 7 dnů.
 2. Vodní doprava je levná, ale velmi dlouhá a není vhodná pro všechna území. Mořská přeprava probíhá v kontejnerech. Pro minimalizaci nákladů v jednom kontejneru se shromažďuje náklad několika společností.
 3. Železniční doprava - levná a ne tak dlouhá jako voda, je vhodná téměř pro všechny kraje, kde je železniční doprava. Existují tři možnosti, jak se náklad může dostat do Ruska z Číny po zemi: přes Kazachstán, přes Mongolsko a přímo přes rusko-čínskou hranici. Rychlost vlaků v Číně a Kazachstánu je nízká, na hranici jsou možná vážná zpoždění. Náklady na přepravu jednoho kontejneru do Ruska je asi 10 tisíc dolarů. Pohyb přes Mongolsko se podnikateli málokdy považuje za vážně, i když se na první pohled zdá, že bude bližší, protože dopravní systém této země je špatně rozvinutý. Při přepravě zboží přímo do Ruska přechází náklad na severní hranici Čínské lidové republiky a poté se dostane do centrální části Ruska podél transsibiřské železnice. Přeprava jednoho kontejneru do evropské části Ruska přes rusko-čínskou hranici bude stát 8-9 tisíc dolarů.
 4. Automobilová doprava je rychlá a pohodlná, ale dražší než železnice. Přeprava jednoho kontejneru do evropské části Ruska stojí asi 13 tisíc dolarů.

Pro uskutečnění nákladní dopravy je třeba vybrat spolehlivou přepravní společnost, která bude mít příslušnou licenci, vlastní dopravu, 24hodinovou dispečerskou službu, dobré recenze a doporučení od významných zákazníků a pojistný systém.

Produkty nemusí být dodávány pouze do Ruska, ale také celním odbavením. To lze provést samostatně a můžete instruovat celní zprostředkovatele nebo přepravní společnost, která zásilku již doručila. Přepravu můžete objednat s podmínkou, že zboží bude dovezeno do vašeho skladu již vyčištěné.

Obvykle podnikatelé, kteří dovážejí výrobky z Číny, raději využít služeb odborníků, spíše než ztrácet čas a nervy na složitosti celních postupů. Náklady na zboží v celním skladu je dostatečně vysoká, aby ve snaze ušetřit peníze na služby profesionální, můžete zůstat v rozpacích. Pokud se rozhodnete provést celní odbavení na vlastní pěst, budete muset zaregistrovat firmu jako FEA účastníkem uzavřít smlouvu zahraničního obchodu s čínskou stranou v anglickém a ruském jazyce, zaregistrovat ji do seznamu odboru devizové kontroly banky, na základě smlouvy vytvořit a zaregistrovat pas transakce a chartu dopravce. Celní kontrola je opatřena balíčkem, faktury, hygienickými certifikáty, osvědčeními apod. Hlavními dovozci mají tendenci brát zaměstnance jednotlivého zaměstnance odpovědné za celní odbavení zboží. Menší lidé dávají přednost placení makléřům nebo nákladním dopravcům.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Dovoz zboží z Číny do Ruska

Tuzemští i zahraniční podnikatelé každý rok mají větší zájem o dovoz čínských výrobků. A to je zřejmé, protože dovoz z Číny přináší v krátké době ohromující výnosy. Odborníci předpovídají, že poptávka po čínských výrobcích bude růst jen s časem, protože zboží ze Středního království se vždy liší nízkou cenou a rychle se rozšiřuje na světový trh. V tomto článku budeme zvažovat nejdůležitější aspekty přepravy dováženého zboží.

Pořadí evidence zboží

Společnost, která se rozhodla samostatně uspořádat dovozní dodávky z Číny, dříve či později čelí řadě nuancí. Zpočátku se zdá, že není snadnější najít výrobce v režimu "online" a jednat s ním prostřednictvím e-mailu.

Chcete-li provést takové operace, nepotřebujete znát čínštinu - stačí poznat angličtinu na průměrné úrovni. Abyste se však nestali oběťmi bezohledného producenta, musíte vědět, jak přinést zboží z Číny s výhodou pro sebe.

Hlavním kritériem pro hledání spolupráce

Hlavním kritériem vyhledávání je cena dováženého zboží. V popisu výrobku zpravidla uvádí výrobce tři latinská písmena označující dodací podmínky. Například FOB (Free on Board), který v angličtině znamená "placené clo". V takovém případě výrobce uhradí náklady na zboží sám a poté, co bezpečně překročil hranici, převezme kupující odpovědnost za svou bezpečnost.

Zkratka "EXW" znamená, že prodávající je osvobozen od cla jen tehdy, když je výrobek k dispozici.

Zahraniční obchodní smlouva s Čínou

Někdy podmínky dovozu čínských partnerů nesplňují zájmy ruské strany, a proto by měla být věnována zvláštní pozornost smlouvě o zahraničním obchodu. Pomoc při řešení tohoto problému pomůže právníkovi nebo osobnímu zprostředkovateli.

Dodavatel přiloží seznam zboží k zaslání:

- Celní doklady (v případě potřeby).

- Původní dokumenty se doporučují zaslat okamžitě po odeslání zboží. To pomůže vyhnout se problémům v případě nepředvídaných situací v procesu celního odbavení nákladu.

Konečná fáze dovozní dohody

Poslední věc, kterou musí zákazník udělat, je zvolit způsob dodávání zboží. Specializované dopravní společnosti vám pomohou rozhodnout o logistice a volbě dopravy. V případě kontaktu s nimi zákazník odmítá odpovědnost za přípravu všech potřebných dokumentů, protože tento problém řeší zaměstnanci společnosti.

DPH: jaká je měna, ve které se má vypočítat

Zboží zasílané z Číny podléhá DPH. Daň je stanovena v závislosti na výrobních nákladech a na clo zaplacené v dolarech. Doprava, tabákové výrobky, alkoholické nápoje a kosmetika podléhají spotřební dani kromě hlavní daně. Procentní podíl daňové sazby závisí na kategorii, do které výrobek patří. V průměru činí 17% u průmyslových výrobků a 10% u zemědělských produktů.

V některých situacích je možné vrácení daně. Spravidla se to stává při přepravě produktů vytvořených k podnícení vývozu. Pokud objednaný produkt patří do této kategorie, musíte ještě před odesláním refundace platit daň. DPH je vrácena do 120 kalendářních dnů.

Celní odbavení zboží z Číny

Spolu se standardním balíčkem dokladů potřebných k přepravě zboží, někdy musíte přidat další:

- Související smlouvy, pokud jsou do transakce zapojeny třetí strany.

- Příjmy z plateb (včetně provize).

- Licence (pokud existují).

- Dokument potvrzující uzavření transakce.

- Výpočty a další typy dokumentace, které jsou pro transakci přímo relevantní.

Pokud zboží patří do zvláštní kategorie, musí zákazník poskytnout technický popis výrobku a jeho vzorků. Tyto dokumenty jsou formalizovány a musí být ověřeny pečetí.

Dovozní cla

Z Číny je povoleno exportovat zboží o hmotnosti do 50 kg, jehož cena nepřesahuje 2000 USD. V případě, že produkty stejného druhu jsou přepravovány přes hranice na částku 2000 USD, může mít celník otázky. Vzhledem k tomu, že celník rozhodne, do jaké kategorie zboží patří - pro komerční nebo osobní použití, nemá smysl přesvědčit jej jinak. Aby nedošlo k nepředvídatelným situacím na celním území, je nutné vědět, jaké kritéria určuje celník povahu výrobku:

 1. Výrobek není vhodný pro každodenní použití. Například: 10 párů identických vrstev, kosmetika pro stejný účel.
 1. Vlastnosti sortimentu. Pokud zboží obsahuje předměty různých rozměrů, budete muset za to platit daň.
 1. Systematický dovoz zboží z Číny do Ruska. Čím častěji osoba převezme zboží ze zahraničí, tím více celníků bude mít otázky.

Pokud se zboží uskutečňuje letecky, náklady na kvótu budou činit až 8400 USD. V případě přebytku sazba činí 30% výrobních nákladů.

Populární zboží pro import

Během posledních dvou let výrazně klesla poptávka po čínských potravinách kvůli špatné kvalitě. Ale spolu s tím rostla poptávka po průmyslových výrobcích - od malých šperků až po vozy.

Nejoblíbenějším dovezeným zbožím z Číny jsou:

- Auto a náhradní díly pro ně.

Pokud se rozhodnete tuto záležitost řešit sami, dovoz z Číny do Ruska vyžaduje registraci společnosti jako zahraničního ekonomického účastníka. Doporučujeme, abyste se starali o nervy a hledali kvalifikovanou pomoc od našich specialistů. Dbáme na řešení všech dokumentárních a celních problémů. Vše, co od našeho klienta vyžaduje, je platit za službu a počkat, až budou výsledky oznámeny.

Při výběru novinek prezentovaných na trhu lidé usilují o dva cíle: zdůrazňují svůj status a přizpůsobují se tak, že usnadňují nebo diverzifikují život.

Volba dětského kočáru je zodpovědným obchodem. Výběrem dopravy pro vaše dítě vyřešíte problémy s pohybem po městských nebo venkovských silnicích, přemýšlejte o pohodlí a bezpečí strouhounů. Pokud máte auto, je zakoupena další dětská sedačka, ve které dítě cestuje více než jeden měsíc.

Bez telefonů nelze dnešní život představit. To je požadavek času. Moderní rytmus života vám nedovoluje rozptýlit se různými maličkostmi, takže musíte pečlivě zvolit model telefonu, který vás nezklame. Čínské smartphony stále více získávají popularitu. Zajímavé řešení přitahují pozornost kupujících.

Na domácím trhu se čínské televizní společnosti "Xiaomi" objevily již dávno, ale na krátkou dobu se ujaly vedoucích pozic a aktivně se poptávají. Takovou popularitu vysvětluje důležitá kombinace - vysoká kvalita a přijatelné náklady. Charakteristickou vlastností značky je jasný a realistický obraz. To se děje v televizorech jakékoliv třídy, a to jak v prémii, tak v rozpočtu.