Reklamní noviny - podnikání malých měst

Zahájení podnikání v malém městě je vždy obtížné. Mnoho důvodů k tomu přispívá. Hlavní chyba je malá, zpravidla ne příliš bohatá populace, v důsledku čehož je obtížné najít spotřebitele pro své zboží nebo služby. Existuje však směr, že dnes je výhodné rozvíjet se v malých městech.

Pro ně se zřejmé nevýhody provincie mění na pluses. Podívejme se na jeden takový nápad. Jedná se o zahájení reklamních a informačních novin. Proč se noviny mohou stát výhodným podnikem v malém městě?

Za prvé, žijeme ve věku internetu, který každým rokem stále více vylučuje z trhu obvyklé zdroje informací a reklamních médií. To je zvláště patrné ve velkých městech. V malých městech se vyskytují stejné procesy, jen mnohem pomaleji.

a) všeobecné vysoké náklady na internet v provincii;
b) v některých malých městech to jednoduše neexistuje;

To je způsobeno skutečností, že velcí poskytovatelé mají tendenci nejprve "kousat" velká města, zatímco provincie zůstává osudem.
Z toho můžeme usoudit, že internet jako zdroj informací a reklamy je v malých městech neúčinný.

Za těchto podmínek zaujímají klasická tisková média dominantní postavení. Myslím, že teď je jasné, proč byste měli noviny otevřít.

Především je nutné studovat trh a věnovat zvláštní pozornost konkurentům. Pokud je ve vašem městě spousta novin a nemáte velké prostředky, pak vám nedoporučuji vstoupit na tento trh. Naopak, pokud není dostatek soutěžících, jeden nebo dva, pak můžete začít s 100 až 200 tisíc rublů po ruce.

V dalším kroku je nutné definovat pojem vydání, což znamená, že je nutné rozhodnout, co bude v novinách: placené nebo zdarma, stejně jako by to bylo pásy (strany), který sloupec. Placené nebo zdarma? Podívejte se na situaci v obydlené oblasti, pokud není zdarma noviny, dělá bezplatnou verzi, pokud jsou placené i bezplatné zvážit, který z nich je úspěšnější.

Uvažujme také, že bezplatné publikace žijí z peněz z reklamy, placené z prodeje oběhu, respektive, a jejich obsah je poněkud odlišný. Ve výchozím nastavení se doporučuji, aby se opíral o bezplatnou verzi, protože pro malé město je stále tou nejlepší volbou.

Dále se všechny doporučení týkají bezplatného formátu. Jak vyplnit noviny? Nejoblíbenější rubrika ve svobodných novinách je soukromá inzerce. Přečtěte si, že to bude vždycky, i kdyby nechtěli něco koupit, jen ztratili zájem. Proto musí být reklamy nutně přítomny, toto jádro, kolem kterého bude vybudován zbytek materiálu.

Pokud si můžete dovolit udržet novináře v personálu, který je zpočátku velmi pochybný, nebo pokud máte čas na přípravu materiálu sami, můžete vytisknout zprávy a události města. Pokud není čas nebo touha, pak opusťte tento podnik. A opět to není axiom a v každém případě je vše individuální, například pokud v městě nejsou žádné noviny s místními zprávami, pak je to nutné.

Standardní sada bezplatných novin: články o podnikání, auto, zahrada-zahrada, právní poradenství, stavba. Užitečné informace o vašem městě: časový plán hromadné dopravy, telefonů a pracovní doby státních institucí, předpověď počasí. No, je to nezapomenutelné na zábavní část: anekdoty, horoskop, křížovka.

Vědomě se o televizním programu nezmínil, o tom nyní existují různé názory, někteří lidé si myslí, že to musí být vloženo bez selhání, někdo říká, že to není nutné. V této věci je rozhodnutí samo o sobě založeno na specifikách vaší oblasti.

No, vytvořili jsme obraz budoucích novin, je na čase to uvědomit.

Nejprve musíte oficiálně zaregistrovat naši publikaci. Ze zákona je možné vydávat noviny bez registrace, pokud jejich oběh nepřesahuje 999 výtisků. Náš oběh bude větší, proto jsme nutně registrováni.

Mimochodem trochu o počtu novin v oběhu, standardní pravidlo pro objem oběživa je následující: počet obyvatel se dělí tři, to znamená, že pokud vaše město je domovem pro 30.000 lidí, cirkulační noviny musí být 10.000 kopií (30,0000 / 3).

Při registraci bude nutné zvolit formát publikace, sociopolitické noviny, reklamu, elektronické a určit teritoriality: všestranné noviny nebo regionální.

Nejlepším řešením pro nás je registrace reklamních novin.

Veřejné politické publikace mají omezení reklamy (40% celkové plochy), reklamní noviny nemají tato omezení.

Naše reklama bude zaznamenána více než 40%, takže se zaregistrujeme jako reklamní noviny.

Registrační poplatek činí 10 000 rublů.

Po předložení všech potřebných dokumentů čekáme na odpověď do jednoho měsíce. V tuto chvíli se nehýbáme, ale začneme obcházení, zavoláme všem podnikatelům města a navrhujeme reklamu v našich novinách.

Pokud nebudete líní, pak do okamžiku, kdy obdržíte registrační dokumenty, budete již mít databázi inzerentů připravených umístit své reklamy do prvního vydání.

Současně hledáme zaměstnance.

Zpočátku stačí mít dva zaměstnance, někteří řídit jeden, a zvláště fanatici dělají všechno sami.

Návrhář-kodér, osoba, která vytvoří obličej vaší publikace, závisí na tom, zda vaše noviny vypadají jako tabloidní list nebo na vážných médiích.

Pokud ve vašem městě nemůžete najít kodér, můžete využít internet a najmout si na volné noze. Správce reklamy, osoba, která propaguje vaše noviny v prostředí inzerentů.

S určitými dovednostmi, znalostmi a talenty můžete sami vykonávat své funkce.

Jak tisknout noviny?

Najdeme vše, zdůrazňuji všechny tiskárny v mém regionu, žádají se o ceník a zvolí přijatelné ceny.

Proč je nutné obejít všechny tiskárny?

Zpravidla se cena v různých tiskárnách značně kolísá, mění se na první, která narazí, riskujete přeplatku. No, to je všechno, teď máte představu, jak otevřít své noviny.

Nakonec chci říci, že noviny jsou stále kreativní podnikání, takže se nebojte experimentovat a realizovat své nápady.

Jak otevřít noviny a udělat si cestu ve světě médií

Otázka, jak otevřít noviny, je mnoho lidí - to jsou profesionální novináři a inzerenti, podnikatelé a veřejní činitelé. Bez ohledu na to, do které kategorie patříte, mějte na paměti: ačkoli samotná organizace procesu publikování je poměrně jednoduchá, pak začínají "úskalí", které dokážou odstranit i ten nejdůležitější plán. Zejména proto, že nemůžete přesně "zachytit" sto procent cílových posluchačů, neboť to může být před deseti nebo dvaceti lety, protože dnes někteří lidé nečítají papírové noviny vůbec, preferují on-line publikace.

Zveřejnění vlastních novin: krátký akční plán

Podle ruské legislativy je možné vytisknout jakoukoliv novinovou produkci s oběživem až 999 kopií a distribuovat ji bez registrace. Ale budeme zvažovat seriózní objemy, tedy tisíce kopií a vyšší. Budete muset provést následující kroky:

 1. Studovat cílové publikum, dohodnout se s odborníky na práci na materiálech a začít pracovat.
 2. Kontaktujte regionální kancelář společnosti Rospechat a požádejte o novou tiskovou otázku.
 3. Připravte první vydání (nebo spíše několik), které řídí proces vytváření a výběru materiálů podle struktury novin. Můžete si vytvořit svůj vlastní jedinečný obsah, stejně jako materiály, které mohou být přetištěny (nezapomeňte zadat autora a zdroj).
 4. Dokončete úpravy a rozvržení materiálů a připravte je na tisk. Model prvního vydání může být později použit jako šablona pro následná vydání.
 5. Pošlete materiály do tisku a obraťte se na ruku. Tentokrát byste měli mít plán na realizaci novin.
 6. Distribuujte oběh v plánovaných prodejnách v souladu s uzavřením příslušných smluv.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Je třeba poznamenat, že specifičnost každé pracovní položky je velmi závislá na předmětu. Pokud například uvažujete o tom, jak otevřít reklamní noviny, nebudete muset spolupracovat s novináři, ale s inzerenty, abyste sbírali materiál.

Možné potíže

Většina publikací, s výjimkou čistě informací, vytváří určité potíže, které je třeba čelit v počáteční fázi. Zvažte možné "nástrahy" podrobněji.

Výplata, poptávka a reklama

Praxe ukazuje, že publikování vlastních novin bez reklamy je nezisková a nejčastěji ztrátová činnost. Za prvé, oběh je téměř nikdy zcela koupen. Zadruhé, pokud uložíte cenu za každou emisi do své velkoobchodní ceny ještě před maloobchodním prodejem, konečná cena bude příliš vysoká a nikdo si nebude kupovat noviny. Propagační reklama je jediná východiska, která není těžké odhadnout, prolistovat nějaké noviny: téměř nikdo nemůže dělat bez reklamy.

To znamená, že budete muset vyjednávat s inzerenty a udržovat spolupráci s nimi, a to v souboji s dalšími publikacemi a sledováním tří procesů najednou:

 • že inzerenti vnímají vaše noviny jako dobrý nástroj pro šíření informací a jsou připraveni vám zaplatit;
 • že reklama v novinách nebyla příliš velká a že neztratila odvolání vůči čtenářům;
 • aby předmět propagačních materiálů byl v souladu s obecným tématem a "zasáhl" cílové publikum.

Samostatně je nutné studovat zpětné vazby a shromažďování statistických údajů, takže můžete dokázat inzerentovi, že neztrácí své peníze. Pokud si myslíte o tom, jak otevřít bezplatné noviny (bez ohledu na to pro jaké účely to je), pak je třeba reklamy jako vzduch, protože se předpokládá, že zpeněžení mediální kampaně - příliš náhodný proces, vemte to vážně. Bez finanční výztuže v podobě plateb z inzerentů vydání novin se stává nerentabilní.

Informační soutěž: výstup z bludného kruhu

Nejtěžší jsou noviny, které se právě objevily v informační oblasti: inzerenti ji nepovažují za vážnou, čtenáři o ní vůbec nevědí, v důsledku čehož se příjmy snižují na minimum. Jediným způsobem, jak to překonat, je zahájit vlastní reklamní kampaň na propagaci novin a vyhlásit to.

Aby noviny jako čtenáři mohli být užitečné. Chcete-li obsadit pevné místo v informačním prostoru, zajistěte vytvoření nejvíce jedinečného a vyhledávaného materiálu. Například přemýšlejte o tom, jak otevřít své novinové reklamy. To je daleko od toho, co je obvykle prezentováno v publikaci novinářů novinářů, ale to je opravdu důležité pro lidi.

Ale nejprve musí být zmatený dalšími dvěma otázkami: studie informačních trendů (tj nejzajímavější lidé, a že přinejmenším „prozkoumal“ jiné publikace) a získávání informací (například organizování elektronických nebo telefonických reklam služby recepce). To vám umožní vytvořit vlastní pravidelně aktualizovanou databázi pro tisk novin s reklamami.

Média v politice, ekonomice a veřejných záležitostech

Pokud chcete, aby vaše publikace měla specifické téma týkající se skutečných událostí pro lidi, připravte se na velké obtíže:

 1. Zadejte tuto oblast by měla být pouze po vypracování podnikatelského plánu, protože první několik týdnů nebo dokonce měsíce projektu bude vyžadovat investice, což téměř jistě nevede k zisku. Ujistěte se, že si to můžete dovolit.
 2. Připravte se na účast na "informačních válkách", i když je nechcete. Nezapomeňte, že jakýkoli více nebo méně rezonanční materiál může způsobit nespokojenost někoho, a je obtížné předpovědět, v jaké formě se bude projevovat.
 3. Dbejte na to, abyste vždy měli čerstvé materiály. K tomu budete muset nejen registrovat média, ale také zřídit právnickou osobu se stálým personálem.

Je důležité kombinovat profesionální úsilí s marketingovými výpočty, neboť tematická publikace je komplexním produktem informačního trhu, který musí být současně požadován i prodávaný. Nezapomeňte, že reakce čtenářů je vždy předvídatelná jen částečně a nepřesnost výpočtů zde je mnohem vyšší než při prodeji "skutečných" zboží.

Použijte k osobnímu prospěchu

Pokud vaše finanční a osobní schopnosti umožňují investovat do hromadného rozdělování jakéhokoli materiálu, pak zhodnoťte možnosti uskutečnit otevření vlastních novin - především z hlediska skutečné efektivity, spíše než prestiže. Existují dva racionálnější způsoby:

 1. Zaplaťte za umístění potřebných materiálů do již dostupné publikace.
 2. Pokud je to skutečně nutné a pokud financí dovolí, zakoupit již platnou publikaci.

Nezapomeňte, že prestiž v informačním prostoru je krátkodobá a že musíte spravovat finance správně, i když vaše příležitosti jsou opravdu skvělé.

Založení právnické osoby a výběr personálu

Organizace právnické osoby pro publikování novin není příliš obtížná, zvláště pokud využíváte podporu kvalifikovaného právníka, který vám řekne, jak se vyvarovat byrokratických zpoždění. Použijte zjednodušený režim zdanění rozdílu mezi příjmy a výdaji - tím se ochráníte před placením daní z nerentabilního oběhu.

Pokud nemyslíte na to, jak otevřít noviny pro bezplatné reklamy, ale o plnohodnotný informační bulletin, budete potřebovat:

 • vedoucí účetní;
 • editor;
 • kodér;
 • novináři - od dvou nebo více;
 • fotografové;
 • kuriéři pro distribuci novin.

Pokud bude tato publikace úspěšná, můžete publikaci rozšířit a přidat nové nadpisy - pak budete potřebovat nové redaktory a novináře, zvláště pokud máte podávat zprávy a rozhovory. Pokud vaše noviny obsahují reklamní materiály a reklamy, novináři, redaktoři a fotografové vás nepotřebují. Kromě toho je optimálním krokem přilákat profesionálního manažera pravidelně nebo za podmínek outsourcingu pro marketingovou optimalizaci projektu a zpracování materiálů.

Prospektivita a odhadovaná návratnost

Cenová cena kopie při tisku v profesionální tiskárně může být v průměru 5-10 rublů s relativně malým množstvím. Cena nákladů se zvyšuje s nárůstem počtu stránek a snižuje se tím, jak se zvyšuje oběh. Průměrné náklady tisíce kopií novin, tedy, bude od 5000 do 10 000 rublů.

Náklady na dopravu se značně liší a zahrnuté mzdové náklady na zaměstnance jsou děleny počtem novinových publikací za měsíc. Statisticky týdenní noviny zahrnují od 15 000 rublů dodatečných výdajů. Zveřejnění tisíce kopií týdně tedy bude od 20 000 rublů.

Velkoobchodní prodej tisku za cenu 15-20 rublů vám přinese 15 000 až 20 000 rublů. Chcete-li jít do plusu, budete buď muset zvýšit prodejní cenu, nebo kontaktovat inzerenty. Publikování průměrně jedné reklamní jednotky na každé dvě stránky vám umožní zdvojnásobit váš příjem a získáte z 15 tisíc rublů čistého zisku z každého tisku, tedy od 60 000 rublů měsíčně. Samozřejmě jsou to pouze přibližné výpočty založené na statistických údajích.

Publikaci novin lze proto doporučit pouze jako podnikání pro ty, kteří jsou připraveni pracovat na projektu, optimalizovat ho z marketingového hlediska a udržovat kontakt s inzerenty. V opačném případě můžete očekávat, že maximalizujete pokrytí výdajů podle příjmů s výstupem na nulu, pokud ne negativní. Vytvoření úspěšného média vyžaduje kompletní studium projektu - jen touha publikovat noviny zjevně nestačí.

Jak jsem začal publikovat noviny

Chcete-li získat příjem z periodik, není lepší než otevřít reklamní noviny!

Kreativní člověk prostě potřebuje najít cestu k jeho potenciálu. A jestliže kromě povolání k psaní je kapka talentu obchodníka, výsledek bude ohromující. A když jsme se tři starí přátelé setkali s šálkem čaje, pak jsme se brzy začali zabývat jak uvolnit noviny.

Shromážděním všech našich společných poznatků o této záležitosti jsme se rozhodli provést všechny potřebné výpočty. Takže, abyste nemuseli pracovat zdarma, musíte vytvářet noviny, které vytvářejí příjem - bylo to jasné všem. Vytvoření prodejní edice, která se bude na plošině chytat jako horké koláče, je dnes v dnešní době téměř nemožné. Ačkoli jsme ve snech vytyčili sami sebe a tuto záviděníhodnou budoucnost a přemýšleli jsme o tom, jak vydělat peníze v naší tiskové edici.

Jako zdroj financování máme pouze zdravotní sestra všech médií - reklama. Je to ona, která nám pomůže nejen splatit náklady, ale také vytvořit mzdový fond! Proto jsme neměli jinou možnost, než otevřít reklamní noviny, v nichž budou také k dispozici informační materiály. Mimochodem, ti, kteří si myslí, kde začít reklamní činnost, mohou také začít s vydáním novin. Rozdíl bude ve kterém směru se dále rozvíjí.

Sběr reklamních materiálů poskytuje hlavní příjmy pro média

A my jsme byli v prvé řadě vytvořit systém oceňování nákladů na uvádění „hlavní motor obchodu“, v závislosti na velikosti v centimetrech čtverečních, místo a dobu zveřejnění, jakož i s ohledem na barevný inzerát (černo-bílé, barevné nebo pozadí). Pak jsme uvažovali o počtu a velikosti stránek našeho duchovního dítěte.

Když jsme se zastavili na dvanáctistránkových novinách formátu A3 se dvěma změnami barev, dospěli jsme k závěru, že jedna třetina plochy publikace musí patřit reklamě. To by však nemělo být úplně vyplněné pouze reklamami a plakáty - propagace by měla být rozptýlena v novinách. Kromě toho jsme udělali takovou službu jako vytváření článků PR: mělo by to stát o něco víc, než tisk běžného obrázku a textu odeslaného klientem. Byla také zahrnuta funkce placené tvorby reklamního rozvržení.

Tři z nás, abychom zajistili shromažďování reklamních materiálů v dostatečném množství, v žádném případě jsme nemohli. Proto jsme se rozhodli přilákat lidi z této strany k této funkci. Chcete-li to provést, umístěte reklamu na web s návrhy a hledání práce, kterou ti správci tisku potřebují správce reklam. Plat - 25% vybraných prostředků. Tak jsme se vyhnali z naší péče o platbu své práce.

Jak uvolnit noviny a zároveň ušetřit

Už jsem měl dovednosti rozložení a designu - pomohl jsem svým zkušenostem s freelancováním, korektor a redaktor, také jsme se rozhodli nepřijímat, stejně jako fotograf, rozdělení těchto funkcí mezi sebe. Mimochodem, není těžké se naučit, jak navrhnout a uspořádat, když se trochu posadíte nad programem Publisher.

Takže jak uvolnit noviny jsme chtěli nejen vydělat peníze, ale sbírat materiály pro ni, přišli jsme se všemi odpovědnostmi. Čtyři stránky byly definovány jako televizní program, první byla oznámení materiálů. Zbývajících sedm stran, sdílíme stejné zájmy: Dětské, sportu, zábavy (poslední), „Právní poradenství“, „domácnost tip“ (také zde a zahradnictví), „Taková je situace“ a „Kreativita našich čtenářů.“ Mimochodem, na stránce s kreativitou jsme začali vytvářet podmínky pro tematické soutěže nejen v oblasti literatury, ale také ve fotografických soutěžích.

A nejdůležitější výhodou naší publikace mezi všemi ostatními byla skutečnost, že jsme vybrali okraj města (v Samaru - Petře - Dubravě) jako oblast pokrytí. Obyvatelé tohoto regionu nejsou tak rozmazleni svobodnými informačními publikacemi jako obyvatelé střediska. Kromě toho je snadnější kontaktovat s nimi a shromažďovat potřebné informace. Velmi brzy se noviny staly pro příjemce milovaného, ​​což čtenáři hlásili jak běžnou poštou, tak i na internetu.

Kolik stojí za zveřejnění novin

Zaregistroval jsem se v daňovém jako SP a psaní podnikatelského plánu, které obdržel od ÚP dotaci ve výši 56 000 rublů x3 = 168 000, jak otevřel jeho případ a vzala ho dva nezaměstnaní. Pak jsme vytvořili layout novin a šel do okresní správy registrovat své dítě, takže si začít vydávat noviny s nákladem 1000 kusů a více bez registrace je nezákonné.

Samozřejmě by bylo možné vydat 999 kopií pro první případ bez registrace, ale před námi byl plán rozvoje novin v budoucnu a je prostě nerealistické získat reklamu pro noviny s rozpisem 999 výtisků.

Státní povinnost krajského vydání s reklamou a programem byla 20 000 rublů. Samotná konstrukce daně vzali někde kolem 1000. První vydání, jsme vydali téměř žádné reklamy, zdarma inzerce pro přidávání pouze své přátele a několik „virtuálních“, tedy aniž by příjemci s cílem mít něco s dalším přijímání žádostí o placených publikací k provozu.

Najít nejpohodlnější tiskárnu, uspokojující nás za ceny, objednalo 5 000 kopií. Tisk menšího množství stojí téměř stejný, ale snižuje šance na ziskový výběr placených žádostí. K tomu jsme strávili dalších 20 000 rublů.

Komerční nabídka, tištěná na deskách formátu A4, připravená pro distribuci potenciálním inzerentům, byla nejvýhodnější pro tisk doma na tiskárně. Vezmeme-li v úvahu barvu a papír, strávili jsme 500 rublů. Návrh byl také uložen v elektronické podobě pro distribuci na internetu.

Mimochodem, nebude nadbytečné vytvářet poštovní schránku na e-mailu, e-mailovou schránku a redakční stránku, instalovat schránku pro shromažďování nabídek v obchodech a poštách a stahovat kancelář pro příjem návštěvníků. Přestože kancelář může být otevřena později, kdy již bude k dispozici bezplatné financování.

Takže vypočteme, kolik stojí za vydání novin. Pro 4 čísla novin, spolu s paušálními částkami, jsme vzali 20 000 + 1 000 + 500 + 20 000 x 4 = 101 500 rublů. Z dotace je 168 000 - 101 500 = 66 500 rublů. Během této doby byla vybírána reklama za částku 30 000 rublů. Zisk činil 10 000 rublů.

Je důležité: přebytek by měl být částečně zahájen pro rozvoj výroby, tedy pro zlepšení novin.

Během druhého měsíce nám reklama již dala 20 000; 36 000; 42 000 a 58 000 rublů, což dohromady činilo 156 000 rublů. S odečtením nákladů na zveřejnění je zbývá 76 000 rublů. A kdybychom v prvním měsíci raznoskoy novin, které jsme osobně zabývali, zapojili naše příbuzné, bylo už nyní možné přilákat najaté zaměstnance.

Práce poštovníků jsme odhadli na 2 rublů na kopii, což je 10 000 rublů za vydání. Za měsíc činil 40 000 rublů. Volné zůstalo 36 000 rublů, 12 000 rublů na jednoho bratra (náš plat).

O 4 měsíce dosáhly příjmy z publikování plakátů a oznámení optimální částku, kterou jsme plánovali - 80 000 rublů v jedné emisi, která za měsíc činila 360 000 rublů. S výjimkou 80 000 rublů za úhradu tiskových služeb, 40 000 - za vysílání, 4 800 - sbírek daní jsme zanechali 235 200 rublů.

Dnes diskutujeme o problému, jak se celá barva novin dostává, získáváme korespondenty "zvenčí", zvyšujeme počet stránek a jejich formát. To vše také ovlivní částky vybrané za zveřejnění reklamy ve směru nárůstu. Pravděpodobně je nutné rozšířit geografii novinové distribuce, přijít s soutěží o ceny... Ale je to zcela jiný příběh!

Lyudmila Ulanová sdílela své osobní zkušenosti

Publikace novin: dobrý způsob, jak ztratit peníze

"... chtěl bych otevřít noviny, vím, že teď je to velmi výnosné podnikání, jinak by nebylo tolik novin a časopisů." Co tu můžete poradit? "
Z dopisu


V mém mailu je na toto téma již několik dopisů. Proto jsem se rozhodl reagovat podrobněji, zejména proto, že jsem z novinového prostoru znova z vlastní ruky. Okamžitě varuji, že vyjadřuji pouze můj osobní názor, který může být příliš zaujatý, chybný a zkreslující skutečnost.

A tak,
Jak je známo, ve veřejném mínění je stav vydavatele nebo redaktora novin (časopisu) nesmírně vyšší než například majitel obchodu nebo restaurace. Možná proto se tolik lidí chce stát zástupci "čtvrté moci" a počet novin a časopisů se brzy přiblíží počtu čtenářů.

Kdo má obvykle originální nápad publikovat své vlastní noviny?

1. Jste profesionální novinář

A je zřejmé, že jste nesmírně přitahováni příležitostí dělat to, co si myslíte, že je nutné udělat přesně vy, nikoli majitele publikace, nikoli šéfredaktora nebo vášho nejbližšího nadřízeného.
Svou tvůrčí svobodu můžete dosáhnout pouze jedním způsobem: stát se šéfredaktorem a dokonce i lépe, současně jako vlastník vaší vlastní publikace.

2. Jste inzerent

Lidé, vztahující se k inzerci v médiích, se postupně začnou dívat na stejné noviny již není jako prostředek hromadných sdělovacích prostředků, ale jako velký počet prázdných stránek, které mohou být od shora dolů skóre reklamu. Peníze na vzduch, peníze výměnou za levný papír - není to skvělý obchod?

3. Jste podnikatel

Zaplatili jste peníze za inzerci Vaší společnosti, zboží a služeb již léta. A jednoho dne přijde máte postřeh: proč dát některé zahraniční noviny peníze, když si můžete vytvořit svůj vlastní papír a umístěte veškerou potřebnou publicitu zdarma, a to i v jakémkoliv množství, a také, aby se peníze z jiných podnikatelů?

Například:
Zabýváte se nemovitostmi. Je zcela logické uvažovat o vydání specializované publikace o koupi a prodeji a pronájmu nemovitostí.
Máte reklamní agenturu. Tak proč ne otevřít čistě reklamní noviny, nějaký "Business Courier"? A nyní nechte všechny propagační peníze pro sebe, a nesdílejte s reklamními médii.
Máte náborovou agenturu. Pokud byste měli své vlastní noviny, můžete umístit placené reklamy do toho na návrh a hledání práce.
Jste majitel řetězce obchodů pro zvířata. Kdo vás zároveň brání, aby se stal vydavatelem profilových novin (Čtyři tlapky, Pes a kočka, Naši přátelé, Děti v kleci)?
Atd.

4. Jste velký podnikatel

Jakmile podnikatel stoupne nad určitou úroveň - pokud jde o příjmy, obchodní nebo politický rating - pak má téměř vždy neodolatelnou touhu stát se mediálním magnátem. Chcete-li mít vlastní televizní kanál, noviny nebo časopis, nejprve je to prestižní, a za druhé, můžete je "ovlivňovat". Jak přesně bude tento "vliv" vypadat, budoucí věřitelé společnosti Merdoka jsou extrémně vágní.
Tato touha je nadšeně podporována přibližnými novináři - "Noviny jsou prostě odsouzeny k úspěchu!" - které doufají, že dostanou peníze nejméně za šest měsíců práce. Zpravidla mají vlastní představu o budoucím vydání a jen zřídka se shodují s vizí investora.

Výsledky

Devět z deseti publikačních iniciativ končí ztrátami. Jejich velikost závisí na velikosti počátečního kapitálu, ambicích iniciátorů a jejich finančních schopnostech. Pokud se investoři nudí obsahovat nerentabilní média za šest měsíců po spuštění, je méně ztrát; pokud zůstanou z tvrdohlaví po dobu jednoho roku, pak se ztráty, respektive zvýší.

Jak se vyhnout ztrátě peněz?

Je to velmi jednoduché: nezveřejňujte noviny bez nutnosti nouze. A než se budete radovat z příležitostí, které vás čekají jako majitel nebo šéfredaktor novin, musíte důkladně vypočítat minus a případné ztráty.

Zaprvé je třeba vzít v úvahu, že prodej oběhu (i když se prodává úplně) v nejlepším případě pokrývá pouze výrobní náklady. Vzácné výjimky se nepočítají, nepředstavují počasí. Chcete-li dosáhnout zisku, musíte mít reklamu.
Inzerenti nemají dost. Ze zřejmých důvodů přicházejí k nejoblíbenějším a nejznámějším publikacím s velkým publikem.

Pokud jste optimista věří v rychlý příliv inzerentů, pak se ptát sami sebe: kam jste post vaši reklamu - známý v novinách s největším oběhem nebo publikace, z nichž neslyšel dřív? Budete mít šance? jeho (ne cizinci!) peníze? Samozřejmě můžete přilákat zákazníky s nízkými cenami, ale nízké ceny jsou nízké příjmy.
A aby se vaše publikace stala známou, to trvá určitou dobu. Se štěstí a přesným marketingovým hithem - minimálně šest měsíců, rok a půl - je optimální. A po celou tu dobu bude muset publikovat noviny se ztrátou, a dokonce investovat do reklamy na podporu (to je nepostradatelná podmínka: získat peníze na reklamu, musíte nejprve dát jim reklamu).

Samozřejmě, pokud máte zásobu roční finanční síly (tj peněz na zaplacení papír, tiskařské služby, novináři, redaktoři, kodéry, designérů, distributorů a zaměstnanců, atd), pak můžeme zkusit. Samozřejmě bez záruky pozitivního výsledku.

Za druhé, zveřejňování médií je velmi časově náročná činnost. Nejtěžší práci najdete, abyste vytvořili od nuly originál, na rozdíl od jiných publikací. A to zahrnuje vývoj obecné koncepce novin, designu, marketingové strategie, volbu tiskárny, vytvoření výrobního cyklu, nepostradatelnou práci pro noviny (pokud jsou noviny týdenní, nikoliv denně).
Budete muset řídit tzv. "Tvůrčí lidi", tj. Jednotlivci, podle definice, nejsou příliš disciplinovaní a nepodstatní pro zajištění včasného doručení materiálů a zpráv.
Budete muset vytvořit distribuční síť, tedy přesvědčit vlastníky novinářů a distributory zdarma, aby prodávali vaše noviny - kromě desítek a stovek publikací, které jsou již na poličkách. A nechtějí kontaktovat nové noviny, protože není jasné, zda to kupující přijmou.

Předpokládejme, že nemáte zvláštní potřebu vydělat peníze na prodej. Předpokládejme, že máte dostatek inzerentů (nebo ji máte vyhlášeni vlastní společností) a jste připraveni dát zdarma zdarma.

Distribuce zdarma je velkým problémem. Představte si, jaké je rozdělení až 5000 kopií. A potřebujete pořádat zásilky a distribuci prostřednictvím kurýrů (a poštou a kurýři také zaplatíte) desítky tisíc kopií. Kurýři jsou obecně zvláštní problém. Namísto klepání dolů, procházejících stovkami adres, mají tendenci opustit 30-50 kopií na jednom místě. Zatímco neděláte tento směr, nebudete mít jistotu, že část krevní oběh nebude vyhozena do nejbližší koše.

Jdeme dál. Je nutné najít pravidelné a nestandardní reklamní agentury. Ale dobří agenti stojí za svou váhu ve zlatě, kromě toho raději pracují s nekvalifikovanými publikacemi. Tam, a platit více, a je to jednodušší přesvědčit inzerenty.

Jste připraveni jednat nezávisle s velkými inzerenty? Obtížnost této práce lze snadno představit, pokud jste podnikatel se zkušenostmi, což znamená, že jste se již setkal s reklamními agenty, dopisy a žádostmi o uvedení reklamy do této nebo té publikace.
Jaká byla vaše obvyklá reakce? - S největší pravděpodobností: "Nudím se!"
Nyní je na řadě, abyste se nudili a nedopustili se agresivního odporu potenciálních inzerentů, aby se s vámi a vašimi zaměstnanci setkali.

Stručně řečeno, pokud budeme srovnávat úsilí potřebné pro zveřejnění v novinách (mám na mysli to jako kompletní vydání, nikoli primitivní kolekce reklam, které jen velmi málo lidí zajímá, a mezeru na to už dlouho obsazené), s prací v jiných obchodních oblastech tam budete vydělávat několikrát více se stejnou práci.

Za třetí, pokud nechcete osobně zabývat problematikou novin a rozhodnout o omezení role investora a vlastníka, pak naladit na to, že návratnost své peníze (a budou potřebovat mnohem víc, než si myslíte), bude velmi dlouhou dobu - takže nemusíte sliboval najal editor.
Nechce tě oklamat, jen častěji - je to člověk daleko od skutečného podnikání. Podívá se na noviny z jedné strany barikády - ze strany psaného člověka. A dělat novinové materiály a dělat noviny jsou velmi odlišné věci.

To vyžaduje nejen kvalitu novináře, ale i marketingu, manažer, organizátor - nejlépe v jedné osobě - ​​a kdo může poskytovat zveřejnění v novinách a hladké fungování redakcí a prodejní čísla, a přilákat inzerenty.

Určitě je možné najít takovou osobu, ale je to stejně obtížné jako talentovaný manažer pro obchodní nebo výrobní společnost.

Za čtvrté, pokud jste velký člověk a opravdu chcete ovlivňovat veřejné mínění, pak je možná výhodnější zaplatit známým a dobře podporovaným masovým médiím pro nezbytné materiály PR? Nebo, pokud máte spoustu peněz, koupit již pracující a výnosnou publikaci?

Ano, ale existují i ​​úspěšné publikace? Samozřejmě. Některé z nich existují už dávno, dokonce i od sovětských časů. A toto je převažující publikum, zvyklé na propagovanou značku a tedy i inzerenty.
Jiní měli potřebnou bezpečnostní rezervu a tiše, někdy dva nebo tři roky, pracovali se ztrátou a postupně si získali místo na trhu.
A existují i ​​publikace, jejichž vlastníci si předem nastavili, že jejich vydavatelská činnost bude vždy nerentabilní. Noviny nebo časopis je potřebný pro politické nebo reprezentativní účely. Obsahují noviny, stejně jako ostatní obsahují stabilní nebo fotbalový klub.

A samozřejmě je čas od času úspěšný hit, když nové vydání za poměrně krátkou dobu přináší zisk.

Jo, tak, není to všechno tak beznadějné? Takže si můžete vyzkoušet?

Můžete. A vy taky, štěstí - pod jednou podmínkou: pokud pro noviny budou provádět vysoce manažera s dobrým dopravním spojením v reklamodatelskih kruzích, a který, založený na podstatné finanční podpory, společně s vysoce profesionální tým bude vytvářet konkurenční koncepci nového vydání a najít neobsazené místo.

Sergej Zanin

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak zveřejnit noviny

Současná legislativa vám umožňuje stát se zakladatelem novin každému, kdo to chce. Stačí stačit státním povinnostem a předložit řadu nesložitých byrokratických formalit. Ale bude to trochu obtížnější zveřejnit, ale mnozí jsou schopni.

 • - pojem publikace;
 • - osvědčení o státní registraci sdělovacích prostředků;
 • - status právnické osoby nebo jednotlivého podnikatele;
 • - pracovníci tvůrčích a technických pracovníků;
 • - spisovatelé na volné noze;
 • - prostor pro redakci;
 • - technické vybavení (počítače, kancelářské vybavení atd.);
 • - tiskové služby.

Před uvolněním první otázku, je třeba předložit, jak často to bude vydáno, jestliže jednou týdně nebo méně často - na které dny, a jeho objem, to znamená, že počet stran (avšak v posledních vydáních volal pruhy).

Při zodpovězení těchto otázek budete schopni vypracovat časový harmonogram práce na čísle. Nebude to zbytečné a diskutujte s tiskárnou, zda bude schopen vzít čísla do práce v době, kdy potřebujete, a vydat hotovou oběh v požadovaném čase.

Při přípravě časového rozvrhu čísel si prosím všimněte, že některé publikace mohou být připraveny předem. Tyto texty by měly být umístěny na pásce v první řadě, nejspěšnějšími jako řada „horký v místnosti“ (novinky, zprávy z terénu a pod. -, bez nichž noviny neměli právo být nazýván tímto slovem) - až na to, že těsně před odeslání do tiskárny.

Buďte připraveni na možné úpravy pracovního plánu pro konkrétní číslo, které je způsobeno informačním obrazem období, na které je určen (konkrétní den, týdny atd., V závislosti na periodicitě publikace).

Prvním krokem při vydávání určitého čísla by mělo být vždy jeho plánování. Hlavním zdrojem témat pro publikace jsou návrhy korespondentů (v přihlášce - přihlášky). Pokud je v redakci velký personál, který umožňuje fragmentaci do oddělení, první filtrace probíhá na redakční úrovni oddělení. Musí vyhodnocovat každou žádost, dělat své návrhy, přerozdělovat břemeno mezi korespondenty, identifikovat prioritní témata.

Stejnou práci, ale již na úrovni celé redakční rady, provádí šéfredaktor nebo jeho zástupce. Obvykle se to děje na obecném redakčním zasedání. Nejčastěji se koná den po vydání dalšího čísla a diskutuje o tom, který vyšel, ao budoucnosti.

Další etapou je příprava publikací. Zde je v oblasti odpovědnosti redaktora oddělení zajištěno, že sekretariát obdrží požadovanou kvalitu textů (tímto způsobem odpovídá subdivize pro technickou stránku práce na čísle) a v souladu s rozvrhem práce na čísle.

Korespondent odešle hotový text do editoru, čte ho, zavádí jeho opravy, v případě potřeby upřesňuje autorovy okamžiky, které vyvolávají pochybnosti nebo se vrátí k revizi s jeho poznámkami. A tak k plné připravenosti.

Poté je text zaslán sekretariátu, odkud je zaslán korektorovi.

Text načtený (používaný - "odečtený") čtenářem je odeslán do rozvržení (nebo, jak se říká obvykle v redakcích, "doplnit"). V ideálním případě by v této fázi měla být připravena ilustrace.

Autor publikace a redaktor musí uvažovat o tom, jak ilustrovat každou publikaci ve fázi přípravy žádosti. V závislosti na situaci si můžete objednat fotografie korespondentů z fotografie, instruovat redaktory, aby si vybrali obrázek nebo fotku z fotobanky nebo agentury a jiné zdroje, nebo mu přiřadit úkol připravit kresbu pro umělce. V některých případech může být nutné přečíst konečný text.

Pruhy jsou zpravidla počítány několikrát korektorem a editorem. V mnoha redakcích je jmenován redaktor (všichni tvůrčí zaměstnanci nebo pouze zástupce šéfredaktora a redaktoři oddělení podle plánu). To je také cvičil redakce každého oddělení číst všechny publikace, které prošly skrze něj. Doporučuje se, abyste si přečetli vlastní texty a autory, pokud nejsou přiřazeny, nemoci, dovolené nebo služební cesty.

Hotové proužky se postupně převádějí ke schválení šéfredaktorovi. V této fázi musí v případě potřeby provést vlastní úpravy, včetně kardinálních. Není neobvyklé, že v případech, kdy je třeba nahradit některé texty jinými, provést urgentní změny v dokončených textech, obrátit stránku zpět.

Po provedení všech změn skupina hotových prohlédnout všechny odpovědné zaměstnance: producenti oddělení, servisního technika reklamy (protože pokud placená inzerce je všechno v místnosti a to, zda zadavatel reklamy zamýšlí vzít v úvahu pro jeho umístění, atd), redaktor clo, pokud existuje, je hlavním editor, atd.. Sladění zda jsou všechny změny provedené v této fázi může dělat a kontrolovat.

Pokud má někdo nějaké připomínky, práce je provedena předtím, než jsou odstraněny.

Po zohlednění všech úprav lze číslo odeslat do tiskárny.

Dávejte pozor
1. Státní registrace médií je povinným postupem. Bez ní můžete vytvořit méně než 1000 výtisků
2. V tiskárnách slavných vydavatelů, nejen vysoké ceny, ale také velké fronty pro tisk oběhu. Proto je rozvrh psaní čísel v tisku napsán v minutách a nejmenší zpoždění může být plněno vážnými tresty.

Užitečné rady
Při hledání tiskárny není nutné omezit rozsah možností ve vaší oblasti. V optimálním případě z hlediska poměru ceny a kvality může být nabídka také v jiné lokalitě a je výhodnější i při dodatečných nákladech na dodání oběhu. Pokud se noviny zaměřují na spíše náročné publikum, je lepší zachránit kvalitu tisku: stojí za to v rozumných mezích. S úspěšným vývojem publikace se tyto náklady ospravedlňují.

Jak vytvořit noviny: nejlepší nápady. Podnikatelský plán reklamních novin: co potřebujete k otevření novin

V oblasti sdělovacích prostředků jsou noviny jedním z čestných míst. Nyní byla tisková média aktivně nahrazena zpravodajskými stránkami.

Existuje však spousta lidí, kteří dávají přednost držení čerstvého vydání svých oblíbených novin v rukách.

Právě proto můžeme pozorovat růst a prosperitu takových publikací. Lidé, kteří často čte noviny ve společnosti, jsou obvykle považováni za intelektuálů, kteří oceňují užitečné informace a svůj vlastní čas.

Je to dostupnost relevantních informací, díky nimž jsou tyto publikace úspěšné. Ve srovnání se zpravodajskými stránkami si noviny nemohou dovolit mít zbytečné informace z důvodu omezeného objemu.

Nezávislý obchod

Takže, pokud máte zájem o vytvoření novin, pak stojí za to zvážit tento problém. Nejprve musíte zaregistrovat svou firmu. Poté byste měli přemýšlet o vhodném pokoji. Pokud mluvíme o tom, co je zapotřebí k otevření novin, pak je třeba zvážit pouze velké plochy. Pro začátečníky se můžete omezit na třípokojový apartmán, který lze snadno přeměnit na kancelář.

Nejnižší rozpočet bude vyžadovat nejméně tři pokoje. Typ prostorů by měl být dostatečně prezentovatelný, jako v době, kdy inzerenti přijdou na redakci, stejně jako občané, kteří prostě chtějí inzerovat v novinách. Nejlepší místo pro lokalizaci může být, že se nachází v blízkosti autobusové zastávky.

Žádný personál nikde

Pokud vážně přemýšlíte o tom, jak vytvořit noviny, měli byste pochopit, že pro plné fungování vyžaduje značný počet lidí. Budete potřebovat jednoho účetního, který začne (ale když se obrat v hotovosti rozrůstá, toto číslo se může změnit), operátory vytáčení počítačů, jejichž úkolem bude přímá sada článků a reklam.

Nemůžete to udělat bez profesionálního designéra. Bude jeho odpovědností vytvářet reklamní rozvržení, pokud inzerent neposkytne potřebný materiál. V závislosti na periodicitě novin, které vytváříte, budete potřebovat alespoň jednoho make-up umělec, tedy osobu, která má za úkol vytvořit novinový maket. Kromě toho musíte najmout dva reklamní agenty.

Když mluvíme o tom, jak vytvořit noviny, je třeba poznamenat, že zaměstnanci by neměli být neustále v kanceláři, protože jejich hlavním úkolem je volat a uspořádat schůzky s klienty, aby zveřejnila inzeráty ve vaší publikaci. Samozřejmě nejdůležitějšími pracovníky v tomto případě budou novináři. Vytvoření týdeníku bude vyžadovat, abyste najmout nejméně tři profesionály v této oblasti.

Obsah novin

Pokud mluvíme o tom, jak vytvořit noviny, stojí za zmínku, že obvyklá publikace v malém městě, zpravidla ne více než dvakrát týdně. To umožňuje novinářům připravit vysoce kvalitní materiály pro publikaci. Téměř každý den může být podmíněně rozdělen na tři části: informační blok, oznámení a televizní program. Je důležité si uvědomit, že význam publikace je určen jeho obsahem. Pokud si čtenář zakoupí noviny jednou a nenajde v sobě žádné zajímavé materiály, už ji nebude kupovat.

Potřebujete se připravit na to, že poprvé, co inzerujete v novinách, budete zdarma publikovat, což vám umožní vytvořit její tělo. Dokud se lidé nezjistí, že určité vydání existuje, nebudou jej odesílat reklamy.

Pokud mluvíme o informačních stránkách, většinu informací lze získat bez zvláštního úsilí. Takové struktury, jako jsou daňové služby, policie, MES a další, poskytují informace naprosto bezplatně, protože je pro ně prospěšné, že noviny o své činnosti informují. Ve většině publikací obsahují informace z různých vládních služeb 60 procent obsahu a více.

Branding

Pokud už máte nápady na noviny, pak stojí za to promyslet název a logo budoucího vydání. Právě tyto atributy se zakládají v myslích čtenářů. Pokud se nepodaří vyzdvihnout jméno, může jednoduše zničit noviny, i když jsou materiály v ní opatřeny velmi vysokou kvalitou. Měli byste přemýšlet o obrazu publikace. Velmi rychle můžete získat značku žlutého lisu od většiny lidí, pokud umístíte nekvalitní nebo fiktivní materiály. Úspěch může přinést obsah výjimečně vysoké kvality.

Koncepce

Pokud uvažujete o tom, jak vytvořit vlastní noviny, nejprve se musíte rozhodnout o základním nápadu a formátu. Studie ukázaly, že v současnosti 35% čtenářů upřednostňuje regionální publikace obchodní povahy. Měli byste však také vzít v úvahu skutečné sladění sdělovacích prostředků ve městě, kde organizujete podnikání.

Pokud zvážíte otázku vydání novin, pak je třeba říci, že v případě potřeby můžete připravit specializované edice některých konkrétních témat (finance, výstavba atd.). Pokud je čtenářský trh již přetížen vážnými projekty, pak se můžete pokusit začít vyrábět zábavní noviny. Zde je důležité si vzpomenout a ziskovost, protože zveřejnění podnikatelské povahy se může vyplatit za 7-12 měsíců a zábava, to je docela možné, bude pro to vyžadovat tři roky.

Publikace by měla být poptávaná mezi potenciálními čtenáři a také by měla být atraktivní pro inzerenty. Úspěšná hospodářská soutěž a rozvoj vyžadují spoustu peněz, spoustu úsilí a času. To vše se vyplatí pouze za předpokladu, že se podnik bude vážně zabývat. Proto je důležité vytvořit obchodní plán pro reklamní noviny.

První kroky

Takže jste se rozhodli vytvořit obchodní regionální periodikum. Vaši hlavní potenciální čtenáři mohou být manažeři a podnikatelé. Je nutné stanovit objem publikace, oběh čísel a četnost vydání a poté rozhodnout, zda budou publikovány nějaké žádosti, a poté můžete pokračovat v návrhu novin.

Je třeba přemýšlet o členění do sekcí: sloupce zpráv, názory odborníků, nové v životě města, přehled veřejných akcí, humor a tak dále. Po vyřešení všech otázek týkajících se personálu, prostorů a dalších nuancí je nutné určit tiskárnu, ve které budou noviny vyráběny.

Marketingová politika a šíření

Chcete-li přilákat inzerenty, musíte získat pozitivní pověst, což může trvat šest měsíců nebo rok. Tento proces můžete urychlit, pokud umístíte inzerát o vaší publikaci do již známého. Noviny můžete prodávat prostřednictvím předplatného nebo v maloobchodě.

Finance: náklady a výnosy

Dokonce i když děláte obchodní plán pro reklamní noviny, stojí za to zvážit všechny body. První finanční prostředky budou vynaloženy na nákup potřebného papíru a na tiskové služby. Typografické náklady budou záviset na počtu kopií, barvě, formátu, dostupnosti upevnění, počtu pásem.

Je také třeba připomenout takovou chvíli, jako je možné sňatek tištěných novin. Kromě toho nezapomeňte na náklady spojené s distribucí výrobků, stejně jako služby zpravodajských agentur, které budete určitě potřebovat.

Stejně jako v jiných oblastech, reklamní noviny budou vyžadovat, abyste platili honoráře novinářům. Obvykle výše platby závisí na zkušenostech zaměstnanců, rozsahu vaší publikace, stejně jako na oblasti, ve které se nacházíte. Je-li to otázka provincie, poplatek za začátečníka je několikrát nižší než poplatek za kolegu v hlavním městě. Vedle tohoto článku výdajů se mzdy přidávají ke všem ostatním zaměstnancům, stejně jako výdaje na kancelář.

Budete potřebovat specializovaný software. A pak existuje pouze jedno doporučení: musí být licencováno. V takovém případě budete muset vydělat značné množství peněz, ale to vám v budoucnu zaručí klid.

Odhadovaný příjem

Pokud mluvíme o tom, jak vytvořit noviny, pak je nutné zmínit okamžik jako příjem. Obvykle se jedná o zisk plynoucí z prodeje tiskovin a také z reklamního prostoru samotné publikace. Můžete získat příjmy z pronájmu čísla kapely určité organizace.

V průběhu času se počet reklamních bloků neustále zvyšuje, což povede k ještě větším ziskům. Účinným řešením by bylo zahrnout sponzory nebo finanční podporu regionálních orgánů, které by mohly mít zájem o vydání vašich novin.

Jak uvolnit své noviny

Časy stěnových novin jsou věcí minulosti, dnes však mnoho organizací, podniků, vzdělávacích institucí vydává vlastní noviny. Ne vždy ve společnosti mají novináře stejně jako vydání novin, to je více sociální práce než placenou práci, je třeba se vypořádat s těmito lidmi není připravené, a všechny práce na angažovanosti.

Jedná se o neziskový projekt.

Příkladem dobrých novin, které jsou vydávány od roku 2005, jsou noviny "Shchekinsky chemik" města Shchekino Regionu Tula. Jedná se o týdenní publikaci vydané společností Shchekinoazot. Noviny publikují nejen zprávy JSC Shchekinoazot, ale i novinky o okrese Shchekino a městě Shchekino, vypráví o událostech a problémech, které se týkají všech obyvatel. Od minulého roku byly noviny vydávány na internetu na svých internetových stránkách www.gazetahimik.ru, které umožnily seznámit se s městskými událostmi všem, kteří se spojili s městem Shchekino.

Celá aktivita týkající se problematiky novin nejčastěji začíná osobou, která by to chtěla udělat, protože pokud je cílem vytvořit noviny, ale neexistuje žádná zainteresovaná osoba, projekt je odsouzen k neúspěchu.

Než začnete vydávat noviny, shromážděte tým lidí s podobnými názory a připravte si redakční radu. Je lepší, pokud je v novinovém týmu souhlas, protože synchronizace je zapotřebí k vytvoření obecné struktury, směru publikace, bude nutné myslet na účel, název a rubrikátor. Rozhodněte, jaká budou vaše noviny a na koho bude cílena, jak často to bude vydáno.

Ve stavu editoru, že je osoba, která bude tvořit kostru pokojů nabízených předmětů a objednaných psát články, tento druh duchovního, nad ním jen cenzurovat, v případě potřeby. Pokuste se najít několik lidí a psaní talent, ne nutně, že jsou novináři od tréninku, ale měly by mít zájem o tuto činnost, který je jim přidělen funkcí korespondent tazatele, specialista na public relations, distributora.

Ve státě musí být také korektor, návrhář a návrhář rozložení. Všechny tyto funkce může provádět jedna osoba, ale protože tento druh práce trvá hodně času, nebude možné jej kombinovat s hlavním. Tento druh sociální zátěže bude nadměrný.

Určete, jak se vaše noviny budou šířit, kde plánujete tisknout v tiskárně nebo na velkoformátové tiskárně, která bude zodpovědná za technické aspekty. Tisk na tiskárně trvá dlouhou dobu. Pokud to rozpočet dovolí, je lepší uvolnit redaktora z hlavní práce a nechat člověka plnohodnotnou novinku, výsledek bude mnohem lepší.

Pokud vaši zaměstnanci nemají profesionální novináře, pohovoří s lidmi v týmu, posuzují své literární schopnosti, jsou lidé, kteří své myšlenky dobře píší. Pro ty, kteří to dokážou dobře, můžete použít diktafon.

Část materiálu k tématu místnosti může být převzata z internetu, protože bez užitečných informací o kvalitě bude pokoj jednoduchý a suchý. Nemůžete však dělit noviny do tisku konečného materiálu, původní články jsou povinné, jako rozhovory, názory, průzkumy, zprávy.

Po vytištění čísla, to znamená, že byl napsán na počítači, vyzdoben designérem, noviny podstoupily cenzuru a korekturu a poté po vytištění padly do rukou čtenářů.

Vytvoření vašich novin není nové, ale každá organizace, může organizaci učinit z projektu originální, užitečnou a v důsledku toho čitelnou, schopnou nosit reklamní a vzdělávací zátěž.