Nové obchodní nápady

Chov květin za účelem jejich dalšího prodeje je zisková činnost v zemědělské sféře. Ziskovost tohoto směru je vysoká, zejména v předevímních prázdninových dnech - podnikatel může získat jen měsíční příjem za pár dní. Abyste na začátku měli menší náklady, stojí za to rozhodnout se pro růst nenáročné v péči o květiny. Vynikající volbou budou tulipány. Mnohé z nich se chovají dokonce i ve své vlastní dachi - technologie se snadno ovládá. Pěstování tulipánů do 8. března jako podnik může být dobrým zdrojem trvalých příjmů.

Tulipány jsou vytrvalé okrasné rostliny, které lze pěstovat doma av průmyslovém prostředí. Existuje mnoho odrůd květin - různé tvaru květenství a jejich stínu.

Vytvořte podnikatelský plán pro pěstování tulipánů. To pomůže minimalizovat finanční rizika a nastíní strategii rozvoje. Nezapomínejte na to, že je důležité mít projekt - dokonce i když budete organizovat podnikání ve své vlastní dachi.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 150000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Jak legálně formalizovat podnik?

Pro začínající podnikatele bude optimální formou podnikání individuální podnikání. V tomto případě budou daně nižší a by při sběru dokumentů byla minimalizována byrokracie.

Chcete-li zaregistrovat IP daňovému inspektorátu pro vaši oblast, podat žádost a kopii cestovního pasu, zaplatit státní poplatek. Maximálně po 10 dnech obdržíte certifikát o registraci firmy. Souběžně bude nutné hledat vhodnou oblast pro chov květin - orgány dozoru budou muset pro tuto lokalitu poskytnout pronájem. Případ je zjednodušen, pokud je v nemovitosti k dispozici pozemek.

Jaké druhy tulipánů jsou vhodné pro pěstování?

Aby bylo možné podnikat květiny po celý rok, je nutné zvolit vhodnou pestrost tulipánů. A budete mít spoustu na výběr. Optimální volba - pro výběr několika druhů barev najednou - je důležité rozšířit sortiment na maximum.

Destilované tulipány ve skleníku jsou možné s následujícími odrůdami:

 • terry,
 • lilie-barevné,
 • jednoduché brzy,
 • jednoduché pozdní,
 • fringed,
 • triumf,
 • tulipány Darwin.

Při výběru odrůd věnujte pozornost barvě rostlin. Vzhledem k tomu, tulipány jsou více pro jarní prázdniny, ty, které se liší v jasných odstínech - červená, žlutá, sněhově bílá, lila - jsou velmi žádané. Agrotechnika se nebude lišit, ale uspokojíte požadavky spotřebitelů!

Organizace prostoru pro pěstování tulipánů

Pěstování tulipánů doma vám nepřinese očekávaný zisk. Maximální možnost, která je zde možná, je nechat květiny pro sebe a prodávat sousedům. V tomto případě můžete dokonce pěstovat hrnkové rostliny - doma i venku. Ale v zimě bude nutné pozastavit činnost - je to mimořádně chladno. Plnohodnotné podnikání bude vyžadovat mnohem vážnější přístup.

Pěstování na otevřeném terénu je častější v Evropě, kde je klima mírné. Takže vy můžete pěstovat květiny a my - ale jen v těch oblastech, kde sníh v zimě neklesá.

Nerobte bez dobře vybaveného skleníku - pak si můžete uvědomit květiny po celý rok! Chcete-li v zimě vést kultivaci tulipánů, bude vyžadováno jedno nebo několik skleníků o minimální velikosti 3 x 8 m. Co byste měli udělat zde?

 • Průhledné stěny, které umožňují světlo.
 • Elektrické osvětlení.
 • Zavlažovací systém.
 • Automatický topný systém.
 • Ventilační systém.

Budovat od začátku a vybavit jeden skleník bude vyžadovat asi 50 000 rublů. Je možné zachránit a nejprve opustit zavlažovací systém. Ale musíte to udělat sami.

V nákladech na nákup vybavení a zásob zahrňte i další položky - chladicí zařízení pro ukládání řezaných květin, dřevěných krabiček, lopatek, sekaček, plechovek na zalévání.

Pokud si koupíte automatickou linku pro pěstování tulipánů, výrazně zkrátíte čas jejich chovu. Zařízení se skládá z dopravníků pro třídění žárovek a řezání květin, z chladniček, systémů pro pěstování rostlin. Ale tady pro začátečníky v podnikání, kdy distribuční kanály ještě nejsou zavedeny, jsou to neúnosně zbytečné. Tato praxe je vhodnější pro velké farmy s miliony obratů.

Nákup rostlinného materiálu

Chcete-li zahájit pěstování tulipánů ve skleníku, podnikatel potřebuje zakoupit kvalitní výsadbu. V zemi rostliny jsou vysazeny žárovky. Mohou být zakoupeny ve specializovaných školkách, zahradních prodejnách a od soukromých farmářů. Velké rostliny pro pěstování květin získávají rostlinný materiál v zahraničí (zpravidla v Holandsku) - lze tuto praxi přijmout. Ale tady stojí za to připravit se na další výdaje - budete muset zaplatit za doručení.

Dávejte pozor na stav rostlinného materiálu - "nelikvidní" nebude produkovat plodinu! Kvalitativní tulipán žárovka, Godyaev k rychlení, váží alespoň 25 g a dosahuje průměru 3,5 cm. Jeho povrch musí být hustá, jednotně zbarvená.

Buďte připraveni na to, že i při pečlivém výběru žárovky, asi 3% z nich bude vadné - bez ohledu na to, jak budete dodržovat podmínky pro pěstování tulipánů, některé květiny ještě nebude klíčit. Všimněte si, že došlo k chybě při pořizování rozmnožovacího materiálu, aby nedošlo k chybám s počtem žárovek! Chcete-li začít rostoucí tulipány k prodeji, k určení pořadí a kolik budete potřebovat k žárovkám. Vše závisí na velikosti místa a plánovaných objemech prodeje. Zaměřte se na takové výpočty - na 1 m 2 můžete osadit až 300 žárovek. Průměrná cena žárovky je 15-30 rublů / ks.

Ale kultivace tulipánů ze semen není populární. Tato metoda je vhodná pouze pro chov tulipánů v zemi, ale ne pro podnikání.

Na jakou technologii rostou tulipány?

Dokonce i na začátku rozhodněte o způsobu, kterým budete pěstovat květiny. Množství zakoupeného rostlinného materiálu a potřebný objem půdy závisí na tom. Pěstování holandských tulipánů lze provádět podle následujících technologií:

 • Tradiční. Nejprve jsou žárovky vysazeny v dřevěných bednách. Po zasazení kořenů jsou převedeny do skleníku. V tomto případě je možné regulovat vývoj tulipánů zvýšením nebo snížením teploty v místnosti.
 • Holandština. Věří se, že je to složitější technologie, ale umožňuje získat více barev - až 370 tulipánů s 1 m 2. Problémy spočívají v udržení potřebných teplotních režimů. Ukázalo se, že holandská technologie je vhodná pouze pro ty, kteří mají skleníky s automatickou regulací teploty.

Začátečníci v obchodě by si měli zvolit tradiční způsob kultivace tulipánů za účelem dalšího prodeje. Tato technologie je mnohem snazší zvládnout!

Připravte půdu k výsadbě květin

Technologie růstu tulipánů do 8. března znamená přípravu půdní půdy. To bude do značné míry záviset na klíčení květin a jejich odolnosti po řezání.

Pro vynucení tulipánů můžete použít různé druhy substrátů - zahradní půdu, písek, perlit, piliny, rašelinu. Častěji se v průmyslových pěstovaných květinách používaly čistý říční písek s pilinami. Hlavní podmínkou je homogenita substrátu a dobrá absorpce vody. Najděte dodavatele kvalitních surovin. Před vysazením je půda ošetřena horkým vzduchem a fungicidy.

Doma doma, tulipány jsou často pěstovány v hydrogel (to je také volal aqua-grunt). Toto není "skutečná" půda, ale polymer, který je schopen absorbovat a zadržovat vodu, což znamená, že rostliny budou muset rostliny rostliny mnohem méně často. Technika je dobrá, ale pro průmyslové chov není dobré - náklady na přípravu místa pro výsadbu jsou příliš vysoké. V aqua-grunt není reálné zasadit tisíce tulipánů. Pěstování ve vodě může být připsáno ke stejné kategorii - pro zemědělské metody není dobré.

Vynikající alternativou k pěstování tulipánů v půdě bude jejich nutkání na hydroponii. Je to umělé živné médium se všemi živinami potřebnými pro rychlý růst květin. Výhody hydroponické metody - není třeba pravidelně ošetřovat půdu, trvanlivost rostlin, rychlé zrání rostlin, schopnost automatizovat proces.

To je zajímavé:

Podmínky pro pěstování tulipánů

Technologie vynucení tulipánů je známa všem pěstitelům. Pravidla se skutečně mohou naučit i začátečníkům! Pokud nejste ve věcech vědců, stojí za to trávit čas na podrobné studium technologií.

Za prvé, pěstování tulipánů. V dřevěných bednách je půdní směs (5-8 cm vrstva) pokryta a napojena. Dále do podkladu je nutné žárovky vysadit ve vzdálenosti asi 1 až 2 cm od sebe. Krabice jsou umístěny v místnosti s vysokou vlhkostí a teplotou + 5... + 9 ° С. Když se první výstřely objeví nad zemí, teplota by měla být snížena na +2 ° С. Kdy chcete plantovat tulipány do 8. března? Zakoření žárovek se objeví během 15-22 týdnů. Poté můžete přeměnit sazenice na "trvalé místo pobytu". 3 týdny před předpokládanou dobou vysazení žárovek v zemi by měly být udržovány na teplotě +13... + 18 ° C. Sazenice se pak přenesou do skleníku. Schéma uspořádání - ve vzdálenosti 7 až 9 cm od sebe navzájem, do hloubky 15 cm.

Kdy chcete rostliny žampiony tulipánů? Zemědělci mají několik možností - v listopadu nebo v lednu. Aby bylo možné podnikat po celý rok, květiny by měly být vysázeny 2krát ročně.

Péče o tulipány nevyžaduje značné úsilí:

 • Optimální růstová teplota je 9-10 ° C.
 • Pravidelně voda. Ale nedovolte přetečení!
 • Pravidelně kontrolujte rostoucí květiny. Pokud si všimnete stopy onemocnění na stonkách a listí, měli byste roztrhat rostliny od země.
 • Nadměrná vlhkost není přípustná.

Řezané květiny se provádí, zatímco ještě neotevřely pupeny. Rostliny jsou umístěny v krabicích přísně vertikálně - budou "žít" déle. Tulipány jsou před uskutečněním skladovány při teplotě 2-3 ° C.

Ziskovost plánovaného podnikání

Výnosnost květinářství, jak ukazuje praxe, je vysoká. Prodejní cena tulipánů je mnohem vyšší než jejich cena.

Náklady na podnikovou organizaci (instalace a vybavení skleníků, nákup žárovek, půdy a hnojiv, obchodní registrace) budou přibližně 150 000 rublů. To je v případě výsadby 4000 žárovek - optimální množství pro malou farmu. Velkoobchodní cena tulipánů na trhu je 30-50 rublů / ks. Ukazuje se, že při prodeji takového množství květin můžete vydělat až 200 000 rublů. To samozřejmě za předpokladu, že všichni vystoupí. S dobrou kombinací okolností se všechny náklady vyplatí již v prvním roce podnikání.

Tulipány mohou být prodávány květinářům, soukromým kupcům. Dobrá volba - v předem prázdninových dnech k pronájmu místa prodeje v přijatelných místech (v blízkosti trhů, velkých nákupních center).

V budoucnu, aby se zvýšila ziskovost ekonomiky, je možné zajistit výrobu tulipánů ve skleněných korálcích. To bude vyžadovat další vybavení. Ale náklady se vyplatí, jelikož suvenýrové výrobky jsou velkým požadavkem mezi velkými a soukromými spotřebiteli.

Pěstování tulipánů ve skleníku

Tulipány jsou jednou z nejpopulárnějších okrasných rostlin pěstovaných v průmyslovém měřítku po celém světě. Odvozené ve střední Asii doslova zaplavily Evropu v 16. století, objevily se v Rusku v 18. století a po století se začaly masivně šířit po celé zemi. Od té doby je tulipán na jaře pevně spojen s našimi krajany.

Podnikání pěstování tulipánů je pro tento den relevantní. V naší zemi, je to jedna z nejoblíbenějších květin, což vede k vysoké poptávce: Ruští občané si ji koupili v průběhu celého roku a v předvečer jarních prázdnin (zejména 8. března) poptávka zvýšil desetinásobně. Kromě toho pěstování této řady rostlin, dokonce i ve skleníkových podmínkách, nevyžaduje zvláštní výdaje a dovednosti. Tulipány jsou nenáročné a produktivní, 1 čtvereční metr skleníku může dát až 300 květin.

Pěstování tulipánů

Podle doporučení stávajících podnikatelů zabývajících se "tulipánskými obchody" by měly být pěstovány květiny různých barev. V tomto případě jsou nejoblíbenější tulipány červené. Nezapomeňte však na jiné odstíny. Přibližná struktura rostlin může být následující:

Z odrůd můžete zvolit "Jednoduché brzy", "Darwinovy ​​hybridy", "Triumph" a mnoho dalších.

Žárovky květin by měly být pěstovány venku, květiny jsou odstraněny ihned poté, co jsou rozpuštěny. Když horní listy zničí, spodní zbarví do žluté barvy a váhy se zbarví do hnědé barvy, je třeba je vyndat. Žárovka, vhodná pro zimní vynucení, má průměr kolem 3,5 cm a kulatý tvar, což svědčí o jeho zdraví a potenciálu vynikající sklizně.

Skladování žárovek se provádí při teplotě asi 18 ° C, relativní vlhkost by se měla pohybovat od 70 do 75%. Toto období trvá asi 6 týdnů, po kterém se tvoří části květů. K urychlení tvorby je možné zvýšit teplotu na 32 ° C během prvního týdne a poté jej snížit na 17 ° C, což zkrátí dobu na 4 týdny. Vzniklé žárovky jsou ochlazeny.

Substrátem může být říční písek smíchaný s rašelinou. Půda by měla být homogenní, měla by obsahovat optimální množství stopových prvků a neměla by být ovlivněna škodlivými organismy. Před přistáním se připravuje v páře s teplým vzduchem (80 ° C) a zaléváním fungicidem.

Rostoucí technologie

V současné době jsou v Rusku využívány dvě hlavní technologie pro pěstování tulipánů - tradičních a nizozemských metod.

První metoda je jednodušší. Zahrnuje umístění do země žárovky, následuje vlhkost a skladování při teplotě asi 12 ° C na tmavém místě. Půda je v obyčejných dřevěných bednách o rozměrech 80x40x10, ve kterých je vysazeno asi 100 žárovek. Takovou krabici lze snadno provést sami. Když je rostlina zakořeněna a dává klíček o délce asi 10 cm, jsou krabice umístěny přímo ve sklenících, kde se teplota postupně zvyšuje z 12 ° C na 18 ° C. Podklad musí být neustále navlhčen.

Nizozemská metoda je složitější, neboť vyžaduje přísné dodržování teplotního režimu. Za prvé, po dobu 12 týdnů se žárovky skladují při 5 ° C (nebo při 9 ° C, ale již 22 týdnů). Pak jsou zasazeny do stejných dřevěných krabic a přeneseny do chladicí komory, kde je vlhkost vzduchu udržována na 90%. Teprve poté jsou zaslány do skleníku o teplotě 18 ° C. S touto technologií můžete osadit až 350 žárovek na 1 m2 půdy. Po odstranění nechráněných a nemocných žárovek je zpravidla asi 300 budoucích květin.

Výstavba skleníku

Hospodaření se skleníky předpokládá dostupnost místa, na kterém budou vybudovány odpovídající zařízení a bude instalováno zařízení. Vzhledem k tomu, že malé podniky nezahrnují výstavbu celých hangárů, v nichž budou zasazeny tulipány, je pro podnikání vhodná tradiční domácí část pro šesti stovků. Na tom je třeba uzavřít část území, na němž bude skleník postaven. Přibližná plocha celé budovy je cca 150 m2 (skleníkový komplex o rozměrech 10x15 m). Vzhledem k tomu, že specializované firmy vyrábějí zřídka takové polykarbonátové struktury na trhu (kvůli zranitelnosti struktury), plánuje se výstavba 5 skleníků o velikosti 10x3x2 metrů. Navíc toto oddělení umožní, aby různé druhy a druhy tulipánů byly pěstovány v různých sklenících.

Podnikatelský plán

Před zahájením výstavby skleníkového komplexu, pěstování tulipánů a jejich prodeje musíte oficiálně zaregistrovat svůj podnik. Za tímto účelem je nutné určit organizační a právní formu zájmu, požádat autorizovanou osobu (daňovou službu v místě bydliště) o příslušnou žádost, zaplatit státní povinnost a vybrat typ činnosti, daňový systém. Hospodářství skleníku nepředstavuje pro podnikatele vážná rizika, proto není žádoucí otevřít samostatnou právnickou osobu (například LLC). To bude znamenat řadu souvisejících nákladů (dražší povinnost, charta kapitálu, plnoprávný účetní ve státě nebo outsourcing), komplikuje stažení zisků. Je mnohem jednodušší a levnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Státní povinnost v tomto případě bude stát jen 800 rublů. Jako kódy OKVED můžete specifikovat 01.19 - Pěstování jiných jednoročních plodin (včetně rostoucích květin).

Jak již bylo uvedeno výše, nejlepší místo pro výstavbu skleníkového komplexu bude jeho vlastní letní rezidence. Vzhledem k povinnosti majitele platit daně za užívání pozemků je nesprávné zohlednit částky, které mají stanovit ziskovost podniku. Avšak kvůli potřebě pravidelného zavlažování a vytápění rostlin se náklady na úplatky významně zvýší. Předpokládá se, že měsíčně bude muset platit nejméně 5 000 rublů.

Skleníkový komplex se skládá ze 5 skleníků, z nichž každý zaujímá plochu 30 m². Náklady na spotřební materiál (kovové konstrukce, polykarbonát, spojovací materiál), stejně jako práce specializovaného týmu pro výstavbu každého skleníku, bude asi 20 000 rublů. Kompletní skleníkový komplex tak stojí majiteli zhruba 100 000 rublů.

K vybavení komplexu bude zapotřebí následující zařízení:

1) Chladicí komory. Požadováno pro chlazení žárovek a ukládání květin. Náklady jsou 40 000 rublů.

2) Automatický zavlažovací systém. Naprogramované zavlažování vlhčí půdu bez přímé účasti osoby. Cena je 15 000 rublů.

3) Systém vytápění rostlin. Je určen ke zvýšení teploty uvnitř skleníku v chladném období. Cena je 30 000 rublů.

4) Ventilační systém. Klasický přírodní extrakt není vhodný pro pěstování tulipánů, proto doporučujeme v každém skleníku nainstalovat ventilátor. Cena sady je 25 000 rublů.

5) Sada krabiček. V nich budou žárovky zasazeny. Cena je 5 000 rublů.

6) Zemědělské inventury. Nutné pro péči o rostliny, půdu. Zahrnuje hřebeny, rukavice, kbelíky atd. Cena je 5000 rublů.

Celkem, na nákup všech potřebných zařízení bude vyžadovat asi 120 000 rublů.

Jako pravidelně zakoupené materiály budou obsluhovat především hnojiva, která se do půdy zavádí pro nasycení potřebnými stopovými prvky, stejně jako ošetření škůdci. Měsíčně to bude vyžadovat alespoň 3000 rublů.

Nemusíte najímat žádné pracovníky, které by se staraly o rostliny. Se všemi zahradními pracemi se podnikatel sám dokáže snadno vyrovnat. Vzhledem k pracovním podmínkám, rozkvětu tulipánů nebudou organizační okamžiky vyžadovat tolik času, než jakýkoli jiný typ podnikání. V tomto případě bude vyžadováno pouze počáteční nákup žárovek a následný prodej květin maloobchodním řetězcům za velkoobchodní ceny nebo maloobchodní prodej soukromým osobám. Náklady na práci tedy nejsou poskytovány. Nezapomeňte však, že podnikatel je povinen platit příspěvky na penzijní a zdravotní prostředky osobně. Jejich výše za běžný rok je pevná částka - 32 385 rublů. S přihlédnutím k měsíčnímu rozpisu se získá 2 699 rublů za měsíc.

Struktura nákladů na organizaci a podnikání při pěstování tulipánů ve sklenících je proto následující.

 1. Registrace firmy - 800 rublů.
 2. Stavba skleníků - 100 000 rublů.
 3. Nákup zařízení a zásob - 120 000 rublů.

Celkem: 220,800 rublů. Nepoužívejte však tuto částku při plánování plánovacích nákladů. Nezohledňuje to nejdůležitější - nákup rostlinných materiálů. Vzhledem k rozsahu oseté plochy může být počáteční investice směle třikrát posílena.

 1. Komunální platby - 5 000 rublů.
 2. Hnojiva a chemikálie - 3 000 rublů.
 3. Příspěvky jednotlivých podnikatelů pro sebe - 2 699 rublů.

Celkem: 10 699 rublů každý měsíc.

Nyní začneme počítat náklady a příjmy rostoucích květin. Celková plocha skleníků je 150 m2. Vzhledem k potřebě volného prostoru pro práci bude výsadba asi 100 m2. Každý m2. Půda může obsahovat asi 300 žárovek. Podle toho, aby se všechny krabice vyplnily půdou, bude trvat asi 30 000 žárovek. Za účelem nákupu uvedeného množství žárovek za cenu 15 rublů / ks bude trvat nejméně 450 000 rublů.

Při výpočtu zisku z rostoucích květin je třeba vzít v úvahu poměr nespracovaných a poškozených žárovek. Obvykle to není méně než 10% z celkového vylodění. Takže za komfortních podmínek je možné do konce sezóny růst alespoň 27 000 květin. S velkoobchodním prodejem 40 rublů na kus, příjmy budou 1,080,000 rublů. Vzhledem k sezónnosti tohoto podnikání to bude roční příjem podnikatele. Když odečteme výši své měsíční výdaje (128,388 rublů), náklady na nákup žárovek (450 000) a daň z příjmu (v tomto případě se doporučuje použít model 6% „příjem“ USN), čistý zisk ve výši 436 812 rublů ročně, nebo 36 401 rublů měsíčně. Počáteční kapitálové investice se vyplácejí již v první sezóně. S ohledem na délku pěstování tulipánů (příprava cibule, výsadba, klíčení, tvorbu pupenů a tak dále.), Stejně jako rozšiřující vyhlídky lze rozdělit do několika skleníku složitých sektorů rostou květiny po celý rok a provádět pravidelné dodávky do květinářství.

Pěstování tulipánů: klady a zápory

Pěstování tulipánů jako podnikání je docela slibnou oblastí činnosti. Přístup na trh však přináší řadu potíží, na něž se vztahuje především hospodářská soutěž. Také ne každý podnikatel bude moci investovat více než půl milionu rublů jako investice. Většina z této částky je určena k nákupu žárovek, takže při absenci podobného objemu finančních prostředků bude přistávací plocha a následně zisk, který má být vyvezený, mnohem nižší. Nezapomeňte na vedlejší rizika, např. Prudké klimatické změny, zmrazování půdy atd., Které mohou okamžitě zničit celou plodinu.

Zároveň je tento typ podnikatelské činnosti poměrně jednoduchý, díky čemuž je tak atraktivní. Pro organizaci a rozvoj podnikání nejsou vyžadovány žádné specifické znalosti a dovednosti, všechny práce mohou být prováděny nezávisle bez přilákání placené práce. Navíc, vzhledem k sezónnosti podniku, ve svém volném čase mohou být pěstovány ve sklenících, některé druhy zeleniny (okurky, squash, rajčata, atd), což povede k diverzifikaci podnikání a v důsledku toho, růstový potenciál příjmů.

Technologie pro začátečníky: zemědělská technologie pro pěstování tulipánů ve skleníku do 8. března

Symbol jara a den žen, jeden z prvních květin v zahradě a jeden z nejkrásnějších a nejdůležitějších - tulipán. Miluje ho nejen ženy, pěstitelé květin, ale i chovatelé

Důkazem toho - obrovské množství jeho typů a barev. Možná, žádný zahradník nezapomíná na tuto nádhernou, velmi jemnou květinu.

Pros skleníku

Pěstujte tulipány ve skleníku - nekomplikovaný úkol, pokud znáte tuto technologii a řídíte ji přísně. Pokud máte rádi tyto květiny a chcete vydělat peníze, pak skleníkové kultivace je pro vás. Pokud si obecně rád drotujete s květinami, zapojte se do chovu - zde můžete začít a dělat své koníčky.

Tento způsob pěstování vám umožňuje získat květiny kdykoli během roku, a dokonce i hádat o svátcích, když oni tradičně v poptávce. K získání krásných a pestrých květin je třeba dodržovat několik podmínek. Jedná se o výběr odrůdy, výsadby materiálu a dodržování technologie pěstování tulipánů ve skleníku.

Nabízíme Vám podrobný materiál o tom, jak růst růže a chryzantémy ve skleníku.

Výsadba materiálu

Jak rostou tulipány ve skleníku? Chcete-li získat silné krásné barvy, je důležité si vybrat a připravit výsadbu. Kde získat žárovky? Tulipánové žárovky se nyní prodávají v obchodech, školkách nebo jen soukromým osobám - zahradníkům, kteří se zabývají jejich chovem.

Prodávejte žárovky nejlépe od července do poloviny září. To je zaručeno žárovky aktuálního roku. Na co, čím dřív to uděláte, tím kvalitnější výsadbový materiál získáte, dokud nebude rozebráno více agilních květinářů.

Co pro věnujte pozornost při nákupu žárovek:

 • hustotu a tloušťku stupnice. Je-li velmi hustá, tmavě hnědá, může to sloužit jako znamení, že byla v půdě přeexponována;
 • ideální žárovka v průměru je 3,5 až 4 cm. Můžete mít o něco menší velikost, ale nutně zdravou žárovku;
 • vzhled. Žárovka by měla být neporušená, bez stopy formy, která se přesunula do stonku (pouze malá hubice by se měla vytáhnout);
 • dolní stav. Musí existovat pouze hrbolky, ze kterých kořeny rostou, dno musí být husté;
 • hmotnost žárovky. Pokud se žárovka zdá snadná pro svou velikost, pak je zhnitá.

Zabránit nákupu nekvalitní výsadby mohou být pěstovány žárovky sami. Nejlepší je, abyste je vzali z květin, které rostou na otevřeném terénu. Za to, 2-3 dny po začátku kvetení, by měly být rozkvetlé květy odříznuty.

Vysejte žárovky na konci června - začátku července, po 2/3 stopky a listy zbarví do žluté. Pro vyvíjení jsou vhodné pouze žárovky kulatého tvaru o průměru 3,5-4 cm (například menší velikost).

Cibule seřazené podle velikosti: První analýza - největší, 2. parse - menší, atd. Vyčistěte je z váhy a ujistěte se, že jsou zdravé. Navíc vyčištěný obsah živin a vlhkosti.

Jak ukládat žárovky?

Od správného úložiště kvalita budoucích barev závisí. Aby žárovka mohla tvořit orgány a hromadit látky nezbytné pro růst a následný kvet, uloží se žárovky první měsíc při teplotě 20 ° C, pak se může snížit na 17 ° C.

Vlhkost ne méně důležité než teplota, žárovky by neměly vyschnout. Udržujte úroveň ne nižší než 70-75%. Nádrže by měly být odvětrávány, například krabice s dnem oka.

Výsadba pro nucení

Jak rostou tulipány ve skleníku? Před vysazením po dobu dvou týdnů by žárovky měly být udržovány na teplotě + 9 ° C. Čistou cibuli z váhy, zajistit maximální přístup k živinám. Pokud existuje hodně sadby, vyčistěte pouze kořenové tuberkulózy.

Abyste předešli možným infekcím před zasazením žárovek, je třeba ošetřit. Pro dezinfekci lze jednoduše použít horká voda, ale ne více než 40 ° C. Rovněž je vhodný roztok manganistanu draselného (slabého) nebo bujónu celandinu.

Podklad se nalije do vykládacích nádrží o vrstvě nejméně 10 cm. Žárovky jsou ponořené lehce 3-4 cm a jsou doplněny substrátem.

Tulip je pozoruhodná v tom, že je kultivována nevyžaduje silné osvětlení. Hustota výsadby může být 250-300 kusů na 1 km čtvereční. m. Přistání je možné zahájit od konce srpna. Jeho čas závisí na tom, jaký den chcete získat kvetoucí tulipány.

Tradiční substrát pro tulipány - směs písku (řeky) a pilin. Květy jsou velmi trpělivé, protože mají nedostatek živin, ale vůbec netolerují nadměrnou vlhkost. Takže půda musí být dobře vyčerpaná. Pro dezinfekci nebude nadbytečné páře při teplotě 80 ° C a rozlitý fungicid. Kyselost půdy by měla být neutrální.

Nádrže s vysazenými žárovkami se udržují na teplotě 7-9 ° C po dobu 13-20 týdnů.

Během této doby se semenáčky napojují a požadovaná vlhkost se nastaví v místnosti. Abyste udrželi vysokou vlhkost ve skleníku, musíte podlahu a stěny dvakrát týdně napouštět. Během chlazení osvětlení by mělo být minimální, nejlepší je, aby byla místnost tmavá.

Destilace tulipánu

Doba chlazení je u konce, začíná skutečná destilace.

Jak řídit tulipány ve skleníku? Začněte postupně zvyšovat teplotu ve skleníku. Několik dní by měla být udržována na úrovni 12-14 ° C, poté by měla být zvýšena na 16-18 ° C v průběhu dne a 14-15 ° C v noci. Když se objeví pupeny, je nutné snížit teplotu na 15 ° C. Díky tomu bude jejich barva nasycená, stonky silnější a delší. Pokud potřebujete zrychlit květenství po dobu 2-3 dnů, můžete zvýšit teplotu na 20 ° C.

První dny destilace velkého osvětlení nejsou nutné. Ve výšce klíčky 6-7 cm bude nižší prahová hodnota osvětlení 900 luxů. V únoru tulipány Je nutné prodloužit světelný den až 10-12 hodin s fytochemickými lampami umístěnými v půl metru nad výsadbou.

Vykládky jsou denně napořovány ráno. Používejte studenou vodu (+ 8-12 ° C). Velmi dobrá tavenina, obsahující minimální množství nečistot. Nepoužívejte vodu na listy. První týden lze obvyklé zavlažování střídat roztokem dusičnanu vápenatého (0,2%).

Období destilace je příliš krátké oplodnit půdu - nebude mít čas asimilovat. Několikrát můžete dávkovat speciální kapalné hnojivo pro cibulovité rostliny.

Demontáž tulipánů ve skleníku do 8. března

Jak pěstovat tulipány ve skleníku do 8. března? Pokud pěstujete tulipány ve skleníku, je hříchem, abyste nehádali jejich kvetení na "tulipán" dovolenou - 8. března. Pro začátečníky, které kultivují tulipány ve skleníku do 8. března, je prvním vážným testem čas na čas.

Požadováno včas odhadnout čas záložky. Kolik tulipánů roste ve skleníku? Výpočet času pro uložení žárovek pro chlazení je jednoduchý. Potřebujeme řezat květiny 7. března. Od tohoto data odečíst 21 dní - tentokrát růstu ve skleníku, z přijatých datum znovu odečíst 16 týdnů - chlazení a klíčení žárovek. Nakonec se to ukáže musíte 26. října pořídit žárovky.

Jak ho odříznout?

Řezání tulipány, ukázalo se, není to tak jednoduchá záležitost. Závisí to na dalším vývoji žárovky, která půjde na výsadbu materiálu příští sezóny.

Žárovka se brousí a stává se nevhodným jako výsadbový materiál. Pro tulipány pod plátkem je lepší užívat odrůdy s dlouhým kmenem. Není-li problém s výsadbou vůbec, je lepší vytažení rostliny spolu s žárovkou.

Módní návrhářský kurz je nyní kytice tulipánů ve váze s celými, dobře umyté žárovky. Netřeba dodávat, že je to tak výrazně prodlužuje životnost řez barev.

Volba výběru

Odrůdy tulipánů pro nucení se vybírají v závislosti na požadované době kvetení a cíle - pro chov nebo pro prodej.

Existují odrůdy počátečního donucování, střední a pozdní. Doporučené odrůdy pro počáteční donucování (koncem prosince), třída jednoduchá brzy:

 • Abbas;
 • Primavera;
 • Zorro;
 • Kráska meruňky;
 • Východ slunce;
 • Vánoční zázrak.

Pro střední destilaci (od 14. do 23. února), třída Triumph:

Pro pozdní donucování doporučit (do 8. března) odrůdy z třídy Darwin hybridů:

 • Carnaval de Nice;
 • Aristokrat;
 • Paráda;
 • Davenport;
 • Flaming Parrot.

Problémy při pěstování

Problémy při vynucování může vzniknout v případě porušení její předpisů.

 1. Budy vypadají jako papír. Snížení teploty a pravidelné větrání skleníku.
 2. Klesající květiny ukazují příliš vysokou teplotu.
 3. Slabé stopky - noční teplota přesahuje denně, nedostatek vápníku.
 4. Špatné zakořenění žárovek - Příliš nízká vlhkost.
 5. Rozpad žáček po výsadbě je příliš teplá půda.
 6. Vystupte pouze z listu bez stopky - vysadí se příliš malé žárovky.

Nemoci tulipánů při vynucení ve skleníku:

Pěstování tulipánů ve skleníku - dobré podnikání. Poptávka po řezaných květinách bude vždycky. Citovat slavného milionáře, řekněme: "Udělejte si zálibu ziskové podnikání a nikdy nemůžete pracovat." Hodně štěstí všem!

Podnikání v pěstování tulipánů

Tulipánová květina je nejen krásná, ale také nevkusná, takže zaujímá přední místo mezi květinami pěstovanými v průmyslovém měřítku. Navzdory skutečnosti, že tento druh rostliny pochází ze střední Asie, dokonale zapustil kořeny v prostředním pásu. Mezi výhody pěstování tulipánů jako podnikání:

 • Výborný růst ve skleníku;
 • Není třeba dodatečné osvětlení;
 • S ohledem na technologii kultivace lze získat od 1 čtverečku. m. 200 - 300 květin.

Vypracování obchodního plánu

Než začnete podnikat, je třeba vypracovat podrobný pracovní plán a podnikání rostoucích květin není výjimkou. Takže:

 • Výběr požadované odrůdy;
 • Příprava rostlinného materiálu;
 • Vlastní kultivace žárovek;
 • Skleník s potřebným vybavením;
 • Půda pro květiny;
 • Plán výsadby;
 • Definice s rostoucí metodou;
 • Řádná péče;
 • Sklizeň.

Výběr požadované odrůdy

Před zahájením výroby je třeba rozhodnout o druhu květiny, na jehož základě bude podnikat. Pěstování tulipánů ve skleníku je optimální od těchto odrůd:

 • Lily-barevné;
 • Křehké;
 • Triumph;
 • Terry;
 • Jednoduché brzy;
 • Jednoduše pozdě;
 • Tulip Darwin.

Vzhledem k tomu, že tato květina je určena především pro jarní prázdniny, kupující preferuje jasné nasycené tóny, což znamená, že nejoptimálnější poměr odstínu bude následující:

Příprava rostlinného materiálu

Během nákupu žárovek by mělo být monitorováno jejich kvalita - nejlepší výsledek bude od silné a velké s průměrem 3,5 cm. Je třeba mít na paměti, že i při pečlivém výběru 3% materiálu bude manželství.

Stojí za to očekávat, že náklady na žárovku budou od 5 do 20 rublů, stejně jako náklady na doručení.

Nejlepší je objednat dodávku žárovek z Holandska, kde je jejich kultivace velmi dobře rozvinutá a největší světové dražby květin, což vytváří vynikající podmínky pro optimální ceny.

Chcete-li snížit náklady na nákup materiálu, můžete žárovky vařit sami, proto se žárovka používá z otevřeného prostoru.

Skleník s potřebným vybavením

Skleník je nejčastěji vyroben z polykarbonátu a stojí 10 000 rublů o velikosti 3 x 8 metrů, měl by být:

 • Požadovaný prostor;
 • Dobře přehlížené sluneční světlo;
 • Mít elektrické osvětlení;
 • Mají zavlažovací systém;
 • Dostupné nastavení teploty.

Pro chlazení žárovek jsou vyžadovány chladicí komory s teplotou 5 až 9 stupňů. To je asi 14 000 rublů.

Zavlažovací systém - 2 - 3 tis. Rublů.

Od 7 do 10 tisíc elektrického topení;

Potřebujete také peníze pro fanoušky.

Půda pro květiny

S cílem vyhnat tulipány, říční písek s pilinami nebo rašelinou se používá. Hlavní podmínkou je homogenita půdy a dobrá absorpce vody.

Před výsadbou žárovky, půda zpracuje horkým vzduchem - 80 stupňů a fungicidu - to je další položka na náklady.. Hnojiva nejsou nutně brát v úvahu při výpočtech, protože nejsou zvlášť nutné pro tyto barvy.

Plán výsadby

Plán přistání můžete provést dvěma způsoby:

 • Žárovky v listopadu;
 • Od začátku ledna, s přednastaveným datem kvetení.

Pro vylodění materiálu použijte krabici o rozměrech 80 x 40 cm, 1 m2 m. tyto nádoby umístí na 4 kusy.

V krabici je 80 kusů tulipánů, což znamená, že na měřiči bude 320 barev, což je 320 žárovek plus 4 krabice. Je tedy možné stanovit výdaje na 1 km čtvereční. m.

V průměru rostou šarže, potřebujete 17 týdnů, po kterém se očekává zisk.

Definice s rostoucí metodou

Existují dvě nejběžnější metody pěstování tulipánů:

Tradiční - když se žárovky, vysazené a napojené, skladují při teplotě 12 stupňů, s výskytem 10 cm klíčku, jsou přeneseny na teplé místo, kde teplota postupně stoupá na 18 stupňů.

Dodržujte pravidelné zavlažování a osvětlení, kdy se bakterie objevují až 6 hodin denně.

Holandština - přísné dodržování ukazatelů teploty je velmi nákladné podnikání:

 • 12 týdnů před přistáním při teplotě 5 stupňů.
 • Po vysazování skladujte v chladném pokoji s vlhkostí 90%.
 • K tomu, aby se vyskytlo zakořenění, by měla být teplota vzduchu asi 13 stupňů a půda 11.
 • Pak se zvedne na 18 stupňů.
 • Když žárovky vyklíčily, vyjměte nespracovaný materiál tak, aby se neobjevila forma.

Správná péče o vklad vysokého zisku

Aby podnik mohl přinést pozitivní výsledky, je třeba:

 • Před vysazením žárovek odlupujte plevy;
 • Při vysazování ve skleníku by měla být 9 stupňů;
 • Čtverec má minimálně 350 žárovek;
 • Země je vždy vlhká, ale není zaplavena;
 • 2 týdny po destilaci zvýšit teplotu na 18 stupňů;
 • Neustále monitorujte rostliny, zkazte je nebo je okamžitě odstraňte;
 • Dodržujte režim vlhkosti;
 • Před otevřením pupenků nakrájejte květiny.

Sklizeň

Správně sklizené plodiny - polovina úspěšného podnikání, existuje určitý počet odrůd:

 • Když jsou pupeny stále zelené, květy jsou přitahovány přímo k žárovce a nastaveny svisle.
 • Řez se provádí brzy ráno při teplotě 12 stupňů, když je pupen poloviční.
 • Již připravené k prodeji květiny jsou uloženy ve 2 až 3 stupni, takže si budou prezentaci uchovávat po dobu jednoho měsíce.
 • Před prodejem se zvýší teplota, květy se rozdělí do krabic. Někdy jsou žárovky ponechány, což zdůrazňuje vzhled výrobku. U klienta trvají déle, ale i jejich cena je mnohem vyšší

Odhady výdajů

Například se očekává zisk 2000 žárovek, což vyžaduje:

 • 25 krabic, což je asi 500 rublů;
 • 2000 žárovky za průměrnou cenu 15 rublů - 30 000 rublů;
 • Skleník s takovým množstvím materiálu 6 m2 m - z 12 000 rublů;
 • Spotřeba elektřiny pro dodatečné osvětlení za 12 hodin denně za 52 dní - to bude asi 300 kW, a to je v průměru 1000 rublů;
 • Topení - to vše závisí na použité metodě, ale pokud použijete podmíněně elektrickou metodu, pak bude v průměru dvojnásobně vyšší než osvětlení a to je 2000 rublů;
 • Mřížka pro boxy - 600 rublů;
 • Je-li implementace nezávislá, pak bude nutné náklady na balení a film bude vydán asi 1500 rublů.

Celkem:

500 + 30 000 + 12 000 + 1000 + 2000 + 600 + 1500

Tam je asi 48 000 rublů.

Zisk

Na svátcích může cena jedné květiny dosáhnout 80 rublů, ale musíte se zaměřit na průměrnou cenu a to je 40 rublů. Ukazuje se - 2000 vynásobeno 40 je 80 000 rublů, mínus náklady a čistý zisk dosahuje 32 000.

Je třeba poznamenat, že takový zisk v prvním roce, v následujících letech, bude vyšší, protože bude muset vynaložit pouze na výsadbu, chemikálie a obaly.

Vzhledem k tomu, že s tolika žárovek zvládne pár lidí, a tento obchod lze kombinovat i do dalších aktivit, podnikání pěstování tulipánů lukrativní plánu, protože to je dobrý přídavek do rodinného rozpočtu.