O zahradě

Ve skleníku je nutné udržovat vysokou vlhkost, pro kterou je nutné vodu napustit, postříkat stěny a podlahu vodou 1-2 krát za 7 dní. Pro vytvoření silných stonků se doporučuje několikrát nalít roztokem dusičnanu vápenatého v půdě.

Sotva je možné koupit připravené na vynucení žárovek tulipánů v běžných obchodech. Nejčastěji prodávají výsadbový materiál, který by měl být vysazen na podzim a dává květiny, jak se očekávalo, na začátku jara. Ale naším úkolem je, aby se žárovky probudily dřív, měsíc nebo dva a potěšily by nás krásnými květinami. Proto je třeba připravit žárovky z léta. Faktem je, že začátek budoucích barev se vytváří v žárovce, počínaje okamžikem jejího výkopu, tj. na začátku července. A když je opět na jaře v přírodě otevřeme, proces pokračuje až do jara.

Pěstování tulipánů na otevřeném terénu

V září jsou semena osetána v půdě sestávající z humusu, říčního písku a zahradní půdy. Jsou hustě oseté a uzavřeny vrstvou 2-3 cm. Semena mohou být vysazeny v otevřené půdě nebo v kontejneru. Pokud teplota klesne pod 5 stupňů pod nulu, přistání musí být izolováno.

Výsadba tulipánů v zemi

Divoké květy musí být odstraněny, protože rozvíjející se semenná krabice může způsobit rozpad mateřské žárovky na malé děti.

Je obtížné najít takovou dachu, kde na jaře nebudou kvetou tulipány. Jakmile se slunce zahřeje a sníh začne tát, ostré šipky tulipánů se začínají roztahovat nahoru. O měsíc a půl později jejich květina fascinuje svou pyšnou krásou.

Podmínky pěstování tulipánů na jaře

Pozdní donucování - Atom, Aristokrat, Diplomat, Parade.

Před nástupem do žárovek by měly být dekontaminovány z hnilobných bakterií. Chcete-li to provést, musíte připravit odvar z celandinu nebo tmavého roztoku manganistanu vápenatého. Uchovávejte žárovky v roztoku asi půl hodiny. Při nepřítomnosti manganistanu draselného a vodíku se může použít voda ohřátá na teplotu 40 stupňů.

Schéma struktury žárovky tulipánu.

Technologie pěstování tulipánů ve skleníku

Ve skleníku se hrnce vkládají, když listy dosahují délky 5-6 cm. Předtím, než je přivedete do skleníku, hrnce s rostlinami by měly být umístěny v místnosti, kde je teplota vzduchu 10-12 stupňů.

Chcete-li zrychlit a učinit tak zvané destilační žárovky jsou vykopané v polovině června a během měsíce je uložen při teplotě 23 stupňů, pak se teplota po dobu dvou týdnů snížena na 17 stupňů. V posledních dnech července je dokončena tvorba embrya s květinovými žárovkami. Samozřejmě, že chcete rostlinám na pastvinách vybírat zdravě vyvinuté žárovky, pravidelně zaoblený tvar, jehož průměr v průměru není menší než 3 cm.

V prvním roce rostou semenáčky, podobně jako cibulové sazenice - s jedním tubulárním lícem.

V červnu, jakmile listy zbarví do žluté, jsou žárovky tulipánů odstraněny ze země a rozloženy ve stínu. S vysušenými žárovkami odstraňte částice půdy a umístěte je do kartónových krabic nebo papírových sáčků. Musí podepsat, s uvedením ročníku a data. Koncem září jsou tulipánové cibule zasazeny do květinové zahrady.

Podmínky pro růst tulipánů ve skleníku

Pěstování tulipánů v domácnosti - je to celkem jednoduché, pokud dodržujete několik velmi jednoduchých pravidel. Pěstujte tulipány, stejně jako mnoho žárovek, můžete jak v květináči, tak ve skleníku. Zvažme oba varianty.

Pěstování tulipánů ze semen

Ve skleníku pro tulipány můžete vynutí nebo zpomalit kvetení nastavením teplotního režimu

Nemůžete použít loňský substrát pro výsadbu, protože riziko kontaminace žárovek s hnilobnými bakteriemi a larvy škůdců je skvělé. Optimální variantou substrátu jsou piliny, perlit, říční písek, rašelina.

Výsadba žárovek se doporučuje od konce srpna do začátku prosince. Přesný čas výsadby se určuje podle doby, kdy je nutné získat kvetoucí tulipány. Například, pokud by květiny měly být přijaty do nového roku, stejně jako vánoční svátky, přistávají na konci srpna nebo začátku září. Při průměrném vytížení, když jsou květiny přijaty koncem ledna, je výsadba zobrazena v říjnu. Kvetení v únoru až březnu poskytne přistání v listopadu.

Pěstování tulipánů doma

Neméně důležité pro jistý růst tulipánů je skladování žárovek vybraných pro výsadbu. Čas, který je nejvhodnější pro zahájení chlazení rostlinného materiálu, je určen vytvořením tlouček s třemi vyslovenými tuberkuly. Žárovky by měly být skladovány v místnosti s nastavitelnými vlhkostními a teplotními podmínkami. Je lepší připravit předem boxy s dnem oka, do něhož jsou umístěny žárovky, které mají 2 řádky. Spodní část krabic musí být nutně vyrobena ze síťoviny, protože je nutné zajistit vysouvání rostlinného materiálu a zabránit vysušení žárovek tulipánů.

Otevřete hrnce by měly být, když rostou nad listy.

Kromě toho, pokud hodláte provést destilaci, poznamenejte si ty exempláře a nenechte je rozkvétat víc než dva dny.

Ve druhém roce vyrůstá z něj skutečný list. Ve třetím roce se vytvoří žárovka, která může poskytnout květinovou stonku. Květina je lepší odstranit, aby nedošlo k oslabení žárovky. Pouze ve čtvrtém roce obdrží kvalitní výsadbu.

Vědci studovali proces tvorby a vývoje tulipánu a vliv teploty na tento proces. Všechny tyto znalosti umožnily vytvořit určitou technologii pro růst tulipánů.

Růst v otevřeném poli krásné tulipány, velmi důležité vytvořit příznivé podmínky pro ně, a to nejen na jaře, během kvetení, ale v letním období, kdy žárovka dozrává, a na podzim, kdy je zasazen v zemi. Pokud je technologie pěstování tulipánů porušena, přinejmenším v jednom z těchto stupňů nelze dosáhnout kvalitního kvetení.

Příprava žárovek tulipánů pro nucení

Pokud se množí tulipány pomocí semen, květiny budou muset čekat velmi dlouho, protože poprvé budou kvetou teprve po pěti letech. Tato metoda je nejčastěji používána k vědeckým účelům k překonání a získání nové řady tulipánů. Pro plné barvy jsou potřeba žárovky, které jsou uchovávány na tmavém chladném místě, dokud se na skleníku nestane na jaře.

Vědět, jak pěstovat tulipány v uzavřeném prostoru, můžete nejen získat dobrý zisk, ale i duchovní dovolenou. Je důležité, abyste byli trpěliví a pečlivě se podívali na doporučení ohledně nucení květin a péče o výhonky.

. Chcete-li rostlinu kvitnout dříve, 2-3krát denně, posypeme teplou vodou, až se listy zcela otočí. K zpomalení květu může dojít ke snížení teploty o 2-3 stupně. Můžete také prodloužit dobu květu tulipánů, pokud snížíte teplotu ve skleníku na 12 stupňů.

Kontejner vybraný pro vylodění by měl být naplněn substrátem přibližně 2/3. Hloubka vrstvy by neměla být menší než 10 cm. Žárovka neporušený s kořenovou válcem a oloupané váhy Donets vysazené v intervalech 1,5 cm do hloubky 3-4 cm. To by mělo být lehce zatlačí do půdy bez poškození vyznačující krčku, a nalijte podklad na vrchní část. Trávit spousty zalévání. Nádrže s vysazenými žárovkami jsou posílány do tmavší místnosti pro chlazení a zakořenění. Je nutné pravidelně napouštět, aby nedošlo k vysušení půdy.

Můžete vypočítat čas přistání, určený datem zkrácení. Od doby požadovaného příjmu květin trváte 3 týdny - čas, který tulipány stráví ve skleníku. Pak odečtěte 16 týdnů, které jsou nutné pro destilaci. Datum přijetí je přesný čas výsadby.

Pro tvorbu květinových pupenů budou optimální podmínky pro ukládání žárovek teplotní režim v rozmezí 17-20 stupňů při relativní vlhkosti 70-75%. Porušení teplotního režimu po dlouhou dobu povede k opožděné tvorbě květinových pupenů a podřadnosti tulipánů.

Kdy chcete lastit za pastvu

Pokud snížíte teplotu ve skleníku na + 12-14 stupňů, zatímco tulipány již kvetou, pak budou kvetou déle.

Na konci srpna je připravená žárovka zasazena do hrnce s půdou pro vynucení tulipánů. Půda musí být dostatečně volná a výživná se sadou minerálních látek - dusíku, vápníku a hořčíku.

Pokud nemáte k dispozici letní dům, můžete trávit tulipány doma na balkoně nebo lodžii.

Tipy pro vynucení tulipánů

Květina v žárovce se rozvíjí, když se teplota pohybuje od 2 do 25 stupňů Celsia. U 17 stupňů jsou listy položeny. Pokud teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia, bude květina tvořit příliš pomalu a bude růst příliš křehký. Pro vynucení tulipánů je optimální teplota od 1 do 20 stupňů Celsia.

V polovině září jsou v zemi umístěny žárovky. Tulipánům je přiřazena slunečná oblast chráněná před chladnými větry. Nejlepší půda pro ně je považována za písčitou nebo neutrální půdu. Nemůžete rostliny tulipány na místech, kde jsou blízké podzemní vody. Stojatá voda vede k onemocnění a rozpadu žárovek.

Nicméně, stojí za to pamatovat určité pravidlo kvetení: od chvíle zasazení žárovek k jejich kvetení, to trvá asi dva měsíce. Žárovky by měly být husté a velké a neměly by být delší než tři centimetry.

Nestačí pěstovat tulipány, je nutné je řádně řezat. Optimální čas je fáze uzavřeného polobarevného pupenku. Řezané květiny jsou pevně instalovány a uchovávány nejvýše jeden týden ve studené vodě. Teplota vody by se měla pohybovat v rozmezí 1 až 4 stupně. Tulipány můžete uchovávat v suchu, pokud jsou umístěny v chladničce v kartonech nebo plastových krabičkách při teplotě +1 ° C. V takovém případě se trvanlivost květin zvyšuje na 4 týdny.

Pěstování tulipánů ve skleníku

Tulipány jsou jednou z nejpopulárnějších okrasných rostlin pěstovaných v průmyslovém měřítku po celém světě. Odvozené ve střední Asii doslova zaplavily Evropu v 16. století, objevily se v Rusku v 18. století a po století se začaly masivně šířit po celé zemi. Od té doby je tulipán na jaře pevně spojen s našimi krajany.

Podnikání pěstování tulipánů je pro tento den relevantní. V naší zemi, je to jedna z nejoblíbenějších květin, což vede k vysoké poptávce: Ruští občané si ji koupili v průběhu celého roku a v předvečer jarních prázdnin (zejména 8. března) poptávka zvýšil desetinásobně. Kromě toho pěstování této řady rostlin, dokonce i ve skleníkových podmínkách, nevyžaduje zvláštní výdaje a dovednosti. Tulipány jsou nenáročné a produktivní, 1 čtvereční metr skleníku může dát až 300 květin.

Pěstování tulipánů

Podle doporučení stávajících podnikatelů zabývajících se "tulipánskými obchody" by měly být pěstovány květiny různých barev. V tomto případě jsou nejoblíbenější tulipány červené. Nezapomeňte však na jiné odstíny. Přibližná struktura rostlin může být následující:

Z odrůd můžete zvolit "Jednoduché brzy", "Darwinovy ​​hybridy", "Triumph" a mnoho dalších.

Žárovky květin by měly být pěstovány venku, květiny jsou odstraněny ihned poté, co jsou rozpuštěny. Když horní listy zničí, spodní zbarví do žluté barvy a váhy se zbarví do hnědé barvy, je třeba je vyndat. Žárovka, vhodná pro zimní vynucení, má průměr kolem 3,5 cm a kulatý tvar, což svědčí o jeho zdraví a potenciálu vynikající sklizně.

Skladování žárovek se provádí při teplotě asi 18 ° C, relativní vlhkost by se měla pohybovat od 70 do 75%. Toto období trvá asi 6 týdnů, po kterém se tvoří části květů. K urychlení tvorby je možné zvýšit teplotu na 32 ° C během prvního týdne a poté jej snížit na 17 ° C, což zkrátí dobu na 4 týdny. Vzniklé žárovky jsou ochlazeny.

Substrátem může být říční písek smíchaný s rašelinou. Půda by měla být homogenní, měla by obsahovat optimální množství stopových prvků a neměla by být ovlivněna škodlivými organismy. Před přistáním se připravuje v páře s teplým vzduchem (80 ° C) a zaléváním fungicidem.

Rostoucí technologie

V současné době jsou v Rusku využívány dvě hlavní technologie pro pěstování tulipánů - tradičních a nizozemských metod.

První metoda je jednodušší. Zahrnuje umístění do země žárovky, následuje vlhkost a skladování při teplotě asi 12 ° C na tmavém místě. Půda je v obyčejných dřevěných bednách o rozměrech 80x40x10, ve kterých je vysazeno asi 100 žárovek. Takovou krabici lze snadno provést sami. Když je rostlina zakořeněna a dává klíček o délce asi 10 cm, jsou krabice umístěny přímo ve sklenících, kde se teplota postupně zvyšuje z 12 ° C na 18 ° C. Podklad musí být neustále navlhčen.

Nizozemská metoda je složitější, neboť vyžaduje přísné dodržování teplotního režimu. Za prvé, po dobu 12 týdnů se žárovky skladují při 5 ° C (nebo při 9 ° C, ale již 22 týdnů). Pak jsou zasazeny do stejných dřevěných krabic a přeneseny do chladicí komory, kde je vlhkost vzduchu udržována na 90%. Teprve poté jsou zaslány do skleníku o teplotě 18 ° C. S touto technologií můžete osadit až 350 žárovek na 1 m2 půdy. Po odstranění nechráněných a nemocných žárovek je zpravidla asi 300 budoucích květin.

Výstavba skleníku

Hospodaření se skleníky předpokládá dostupnost místa, na kterém budou vybudovány odpovídající zařízení a bude instalováno zařízení. Vzhledem k tomu, že malé podniky nezahrnují výstavbu celých hangárů, v nichž budou zasazeny tulipány, je pro podnikání vhodná tradiční domácí část pro šesti stovků. Na tom je třeba uzavřít část území, na němž bude skleník postaven. Přibližná plocha celé budovy je cca 150 m2 (skleníkový komplex o rozměrech 10x15 m). Vzhledem k tomu, že specializované firmy vyrábějí zřídka takové polykarbonátové struktury na trhu (kvůli zranitelnosti struktury), plánuje se výstavba 5 skleníků o velikosti 10x3x2 metrů. Navíc toto oddělení umožní, aby různé druhy a druhy tulipánů byly pěstovány v různých sklenících.

Podnikatelský plán

Před zahájením výstavby skleníkového komplexu, pěstování tulipánů a jejich prodeje musíte oficiálně zaregistrovat svůj podnik. Za tímto účelem je nutné určit organizační a právní formu zájmu, požádat autorizovanou osobu (daňovou službu v místě bydliště) o příslušnou žádost, zaplatit státní povinnost a vybrat typ činnosti, daňový systém. Hospodářství skleníku nepředstavuje pro podnikatele vážná rizika, proto není žádoucí otevřít samostatnou právnickou osobu (například LLC). To bude znamenat řadu souvisejících nákladů (dražší povinnost, charta kapitálu, plnoprávný účetní ve státě nebo outsourcing), komplikuje stažení zisků. Je mnohem jednodušší a levnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Státní povinnost v tomto případě bude stát jen 800 rublů. Jako kódy OKVED můžete specifikovat 01.19 - Pěstování jiných jednoročních plodin (včetně rostoucích květin).

Jak již bylo uvedeno výše, nejlepší místo pro výstavbu skleníkového komplexu bude jeho vlastní letní rezidence. Vzhledem k povinnosti majitele platit daně za užívání pozemků je nesprávné zohlednit částky, které mají stanovit ziskovost podniku. Avšak kvůli potřebě pravidelného zavlažování a vytápění rostlin se náklady na úplatky významně zvýší. Předpokládá se, že měsíčně bude muset platit nejméně 5 000 rublů.

Skleníkový komplex se skládá ze 5 skleníků, z nichž každý zaujímá plochu 30 m². Náklady na spotřební materiál (kovové konstrukce, polykarbonát, spojovací materiál), stejně jako práce specializovaného týmu pro výstavbu každého skleníku, bude asi 20 000 rublů. Kompletní skleníkový komplex tak stojí majiteli zhruba 100 000 rublů.

K vybavení komplexu bude zapotřebí následující zařízení:

1) Chladicí komory. Požadováno pro chlazení žárovek a ukládání květin. Náklady jsou 40 000 rublů.

2) Automatický zavlažovací systém. Naprogramované zavlažování vlhčí půdu bez přímé účasti osoby. Cena je 15 000 rublů.

3) Systém vytápění rostlin. Je určen ke zvýšení teploty uvnitř skleníku v chladném období. Cena je 30 000 rublů.

4) Ventilační systém. Klasický přírodní extrakt není vhodný pro pěstování tulipánů, proto doporučujeme v každém skleníku nainstalovat ventilátor. Cena sady je 25 000 rublů.

5) Sada krabiček. V nich budou žárovky zasazeny. Cena je 5 000 rublů.

6) Zemědělské inventury. Nutné pro péči o rostliny, půdu. Zahrnuje hřebeny, rukavice, kbelíky atd. Cena je 5000 rublů.

Celkem, na nákup všech potřebných zařízení bude vyžadovat asi 120 000 rublů.

Jako pravidelně zakoupené materiály budou obsluhovat především hnojiva, která se do půdy zavádí pro nasycení potřebnými stopovými prvky, stejně jako ošetření škůdci. Měsíčně to bude vyžadovat alespoň 3000 rublů.

Nemusíte najímat žádné pracovníky, které by se staraly o rostliny. Se všemi zahradními pracemi se podnikatel sám dokáže snadno vyrovnat. Vzhledem k pracovním podmínkám, rozkvětu tulipánů nebudou organizační okamžiky vyžadovat tolik času, než jakýkoli jiný typ podnikání. V tomto případě bude vyžadováno pouze počáteční nákup žárovek a následný prodej květin maloobchodním řetězcům za velkoobchodní ceny nebo maloobchodní prodej soukromým osobám. Náklady na práci tedy nejsou poskytovány. Nezapomeňte však, že podnikatel je povinen platit příspěvky na penzijní a zdravotní prostředky osobně. Jejich výše za běžný rok je pevná částka - 32 385 rublů. S přihlédnutím k měsíčnímu rozpisu se získá 2 699 rublů za měsíc.

Struktura nákladů na organizaci a podnikání při pěstování tulipánů ve sklenících je proto následující.

 1. Registrace firmy - 800 rublů.
 2. Stavba skleníků - 100 000 rublů.
 3. Nákup zařízení a zásob - 120 000 rublů.

Celkem: 220,800 rublů. Nepoužívejte však tuto částku při plánování plánovacích nákladů. Nezohledňuje to nejdůležitější - nákup rostlinných materiálů. Vzhledem k rozsahu oseté plochy může být počáteční investice směle třikrát posílena.

 1. Komunální platby - 5 000 rublů.
 2. Hnojiva a chemikálie - 3 000 rublů.
 3. Příspěvky jednotlivých podnikatelů pro sebe - 2 699 rublů.

Celkem: 10 699 rublů každý měsíc.

Nyní začneme počítat náklady a příjmy rostoucích květin. Celková plocha skleníků je 150 m2. Vzhledem k potřebě volného prostoru pro práci bude výsadba asi 100 m2. Každý m2. Půda může obsahovat asi 300 žárovek. Podle toho, aby se všechny krabice vyplnily půdou, bude trvat asi 30 000 žárovek. Za účelem nákupu uvedeného množství žárovek za cenu 15 rublů / ks bude trvat nejméně 450 000 rublů.

Při výpočtu zisku z rostoucích květin je třeba vzít v úvahu poměr nespracovaných a poškozených žárovek. Obvykle to není méně než 10% z celkového vylodění. Takže za komfortních podmínek je možné do konce sezóny růst alespoň 27 000 květin. S velkoobchodním prodejem 40 rublů na kus, příjmy budou 1,080,000 rublů. Vzhledem k sezónnosti tohoto podnikání to bude roční příjem podnikatele. Když odečteme výši své měsíční výdaje (128,388 rublů), náklady na nákup žárovek (450 000) a daň z příjmu (v tomto případě se doporučuje použít model 6% „příjem“ USN), čistý zisk ve výši 436 812 rublů ročně, nebo 36 401 rublů měsíčně. Počáteční kapitálové investice se vyplácejí již v první sezóně. S ohledem na délku pěstování tulipánů (příprava cibule, výsadba, klíčení, tvorbu pupenů a tak dále.), Stejně jako rozšiřující vyhlídky lze rozdělit do několika skleníku složitých sektorů rostou květiny po celý rok a provádět pravidelné dodávky do květinářství.

Pěstování tulipánů: klady a zápory

Pěstování tulipánů jako podnikání je docela slibnou oblastí činnosti. Přístup na trh však přináší řadu potíží, na něž se vztahuje především hospodářská soutěž. Také ne každý podnikatel bude moci investovat více než půl milionu rublů jako investice. Většina z této částky je určena k nákupu žárovek, takže při absenci podobného objemu finančních prostředků bude přistávací plocha a následně zisk, který má být vyvezený, mnohem nižší. Nezapomeňte na vedlejší rizika, např. Prudké klimatické změny, zmrazování půdy atd., Které mohou okamžitě zničit celou plodinu.

Zároveň je tento typ podnikatelské činnosti poměrně jednoduchý, díky čemuž je tak atraktivní. Pro organizaci a rozvoj podnikání nejsou vyžadovány žádné specifické znalosti a dovednosti, všechny práce mohou být prováděny nezávisle bez přilákání placené práce. Navíc, vzhledem k sezónnosti podniku, ve svém volném čase mohou být pěstovány ve sklenících, některé druhy zeleniny (okurky, squash, rajčata, atd), což povede k diverzifikaci podnikání a v důsledku toho, růstový potenciál příjmů.

Pěstování tulipánů ve skleníku: technologie, péče, zemědělská technika, fotografie, video

Obecné vlastnosti tulipánů

Rostliny se mezi sebou liší obdobím kvetení, jsou následující:

Stojí za zmínku divoké rostlinné odrůdy a odrůdy. Vyznačují se jejich nenáročností, jsou krátké a často se používají při vytváření skalních zahrad.

Květiny mají také různé tvary pohárku a jsou rozděleny do různých vod, ale nejoblíbenější jsou následující:

Typy tulipánů (video)

Jaké podmínky jsou pro tulipány nezbytné

Tulipány by neměly být vysazovány ve skleníku pro tulipány se zvýšeným vodním stolem. Jinak se kořenový systém rostlin jednoduše začne hnilit v důsledku nadměrné vlhkosti. Při výběru místa přistání musíte zvážit, co v této zemi rostlo. Před pěstováním tulipánů stojí za to zajistit, aby v půdě v předcházející sezóně nebyly žádné cibulovité nebo solanaceózní rostliny. Koneckonců, onemocnění a viry, z nichž trpí, se rozšíří do květin, což komplikuje péči o tulipány.

Doporučujeme zvolit dobře osvětlené místa, protože pak budou květy velké a silné. Ve stínu se žárovky zmenšují. Na předchozím místě výsadby tulipány mohou být vráceny nejméně po dobu 4 let.

Nejvhodnější půda pro pěstování tulipánů je neutrální nebo mírně alkalická půda. Není nutné žárovy v zemi s vysokou kyselostí, protože v takových podmínkách začne rostlina vymyt a zemřít. Chcete-li pěstovat tulipány ve skleníku s hliněnou půdou, musíte ji nejprve připravit a přidat nějaký písek, který vypočítá 2 kbelíky na m².

Nejvýhodnější pro žárovky je volná půda bohatá na humus. Orná vrstva musí mít hloubku větší než 35 cm. Před pěstováním květin je nutné přidat superfosfát, který vypočítá přibližně 30 gramů na m2. To musí být provedeno měsíc před výsadbou, nalévá se na samotné dno drážek. Toto hnojivo velmi zrychluje kvetení.

Jak rostlit květiny

Chcete, abyste pěstovali tulipány ze semen, musíte se dobře připravit. Semena se vyskytují hlavně na podzim. Druhé desetiletí v září je nejvhodnější, i když to není nutné: hlavní věc je udržet až do poloviny října. Abyste se neměli mýlit, přistání a odjezdy by měly být provedeny s ohledem na vnější teplotu. Nejvhodnější teplota půdy je 9 ° C. Pokud je půda dostatečně hlína a těžká, je nutné na dno každé drážky nalít nějaký písek. Pokrývají také žárovky. Pro určení vhodné hloubky výsadby vynásobte průměr jedné žárovky o 3.

Před tím, než sejete do země, potřebujete důkladnou kontrolu. Pokud je žárovka pevná a kůra je plochá a čistá, květina se ukáže jako zdravá a krásná. Jakékoli skvrny dělají kopii nevhodnou pro pěstování tulipánů.

Je žádoucí ošetřit semínky po dobu jedné hodiny 2% roztokem bazazolu nebo je nechat působit 2 hodiny ve slabém roztoku manganistanu draselného při výpočtu 3 g. pro 1 litr vody. Tentokrát stačí připravit směs popílku, TMTD a polymicro hnojiv.

Poměr by měl být 3: 1: 1. Po manganistanu draselném musíte v této směsi rolovat semínka.

Nové myšlenky, je třeba dodržovat vzdálenost mezi nimi nejméně 10 cm. Práce spojené se zakládáním a údržbou bude snazší, pokud budete postupovat podle těchto pokynů, udržet vzdálenost mezi řadami 40 cm. Je třeba vzít v úvahu velikost žárovek v případě, že jsou velké, budou potřebovat více prostoru. Malá semena mohou být zasazena blízko.

Jakmile dojde k nachlazení, musí být výsadba pokryta zelení nebo slámou. Je lepší, pokud jsou pokryty humusem. Tloušťka krycí musí být větší než 25 cm. Na jaře, jakmile první výhonky, je třeba, aby brázdy mezi řádky, a pak učinit odpovídající hnojivo. O několik týdnů později je nutno nalít půdu o roztok divizny tulipány kapaliny, přidáním kbelík 20 g. superfosfátu a stejného množství chloridu draselného.

Správné výsadby tulipánů (video)

Hydroponické nucení květin

Kultivace tulipánů na hydroponii vám umožní získat vynikající květy pro řezání. Technologie růstu tulipánů je poměrně stará. Již v 18. století došlo k domazávání tulipánů doma v obyčejných sklenicích nebo vázy s vodou. V 60. letech minulého století začalo pěstování tulipánů ve skleníku s hydroponickým zařízením.

V Nizozemsku se nyní touto metodou vyrábí více než polovina existujících tulipánových žárovek. Technologie má mnoho výhod a tím rostou tulipány, je možné minimalizovat výrobní náklady.

Mezi hlavní výhody hydroponického pěstování patří:

Snižování nákladů, protože nemusíte pracovat s půdou.

Krabičky můžete použít několikrát v 1 sezóně.

Skleníky lze také použít několikrát. Navíc mohou mít malé rozměry.

Ve srovnání s půdou je řezání v hydroponických nádobách rychlejší.

Použitím hydroponického nucení se kultivace tulipánů urychlí, nebude nutné udržovat vysokou teplotu, a tím šetří energii.

Zařízení a samotné skleníky zůstávají čisté.

Zjednodušení kultivace a péče minimalizuje pravděpodobnost výskytu onemocnění nebo poruch. Chcete-li pěstovat tulipány s hydroponickou metodou, nemusíte dezinfikovat žárovky.

Stává se snadněji rostlinami a péčí, protože nepotřebujete dodatečně chránit květiny.

Žárovky lze jednoduše vyjmout z kontejneru.

Prodloužený kytarový hrot. To je zvláště výhodné, pokud rostete a pečujete o odrůdy s kratšími stopkami.

Systém pro pěstování tulipánů se skládá z flexi-kontejnerů. Jedná se o pevné plastové desky se speciálními otvory pro žárovky, které jsou uloženy na vodě. Velikost otvorů musí odpovídat velikosti žárovek. Listy jsou umístěny ve vzduchotěsném zásobníku bez poškození žárovek.

Reprodukce tulipánů

Květy reprodukují semena nebo vegetativně s použitím drobných žárovek. Šlechtění osiva je populární pouze u chovatelů, protože dceřinné rostliny zřídka zachovávají odrůdy odrůd. Semena jsou zasazeny přímo do půdy nebo skleníků, tulipány se pěstují po dobu 2 let na stejném místě, zatímco chrání sazenice před chladem. Zralé žárovky jsou nejprve vykopány, zachovány až do podzimu a pak vysazeny. Takové tulipány kvetou až po 5 letech, pokud bude výsadba a péče správná. Ale i po této době budou květy poněkud nepřekvapivé a vrchol dekorativní přípravy přijde až po 10 letech.

Reprodukce květin s použitím dceřinných žárovek přinese lepší výsledky. Pokud se chystáte pěstovat tulipány potřebují vědět, že matka žárovka právě umírá po odkvětu, ale zdá se, náhradní žárovky s dětmi, jehož výše se může lišit. Namísto toho se objeví jeden velký pár náhradních žárovek. O pár let později se děti vyvíjejí natolik, aby samostatně vytvořily stonky s květinami.

Že květy nebyly časem degenerovány, musíte zajistit řádnou péči o tulipány.

Rostliny v zemi potřebujete pouze cibule-toppers, jejichž obvod je více než 10 cm, protože dědí nezbytné známky své třídy. Je-li žárovka menší, je možné pěstovat tulipány, odstraňovat děti a snažit se je pěstovat až do velikosti bulb-topper, pak přistát na místě.

Jak ukládat žárovky

Před vysycháním vykopaných žárovek z tulipánů je třeba je dezinfikovat proti škůdcům a nemocem. Omyjí se čistou vodou, ponechají se půl hodiny v 3% roztoku karbophosu nebo se několik minut spouští v teplé vodě (50 ° C). Poté jsou žárovky umístěny rovnoměrně ve stinné, dobře větrané místnosti, kde teplota není vyšší než 30 ° C. Sušení by mělo trvat asi 5 dní. Poté mohou být žárovky uloženy.

Chcete-li řádně zachovat tulipány, musíte vyčistit žárovky od kořenů, staré váhy a zbytky země, roztřídit podle velikosti a oddělit děti. Poté jsou žárovky rozptýleny do specializovaných mřížek a vyčištěny do podkroví nebo do haly.

Nemohou být pokryty, protože žárovky vylučují ethylen, který má negativní vliv na děti.

Zajistěte dobré větrání a nízké difuzní osvětlení. Nejvhodnější teplota je do 20 ° C až do pádu. S počátkem září je žádoucí lehce snížit o několik stupňů a uložit žárovky až do velmi přistání.

Je žádoucí prověřit je jednou týdně, aby se rychle objevily exempláře postižené chorobami nebo škůdci. Musí být okamžitě zlikvidovány. Před vysazením žárovek na podzim musí být ošetřeny manganistanem draselným.

Rostoucí tulipány ve skleníku: Přehled technologie

Pěstování květin je potěšením: estetické potěšení, práce a zajímavé experimenty, které přinášejí nové krásné hybridy. A nejvíce nenáročné v tomto ohledu je bulbous kultura, která má tisíce odrůd a druhů, a který se neustále těší úspěchu během nejdůležitějších svátků země. Myslíte si, že zvládnete kultivaci tulipánů ve skleníku na vašem místě? Není to těžké - teď budeme zvažovat všechny jemnosti a nuance tohoto podnikání. Holandský pohledný do 8. března připravuje i Ruská státní agrární univerzita. K.A. Timiryazev. Usilují o tento výsledek: krásu, maximální výtěžek na určitý počet vysazených žárovek a dlouhé skladování po řezání. A z tohoto pohledu jsou vybrány nové odrůdy, staré jsou překřížené a neobvyklé hybridy jsou odebrány. Vyzkoušejte to a jste zajímavým a lukrativním koníčkem!

Který z nich si vybere vhodnou odrůdu?

Nejoblíbenější kultivace v skleníku je "silná" odrůda - rostou vysoká, silná a jasně žlutá. Také odrůdy "Barcelona", "Prior" a "Roll Virgine" jsou docela krásné. Ale především populární poptávka froté tulipány.

Kde můžete získat žárovky?

Po dlouhou dobu již ve sklenících rostou květiny pouze z holandských žárovek - jsou vyráběny v Rusku a jsou náročné na pracovní sílu a nejsou ziskové. Můžete si objednat holandské žárovky přes internet - a přicházejí do naší země přes železnici. V sovětských dobách, nicméně taková dodávka by mohla být vyrobena ze států Pobaltí, ale v dnešní době v tomto oboru v Rusku se zabývá pouze v oblasti Rostova, který nedává požadovaný rozsah velkých květinových sklenících. Ve stejné době, kdy se pěstuje v Americe a na Novém Zélandu, ale pouze v Nizozemsku po mnoho desetiletí zaměřila na světě aukce, kde se cibule a samotné květiny přicházejí v různých částech světa. A tulipány v této zemi jsou velmi levné - ale vzít do Ruska je velmi problematické kvůli nevyhovující dopravní prostředky: jen přežít těžké exkluzivní odrůdy.

Plánujeme přistání - co je třeba vzít v úvahu?

Vytvoření plánu nucení, na bázi učinit čas procházet chladnou dobu. A počítat vše takhle: od požadovaného data kvetení je třeba odečíst počet týdnů ve skleníku a týdny chladného období, kdy jsou rostliny ošetřovány nízkou teplotou. Získejte tedy datum přistání - tzn. začátek chladného období. Oni to dělají znovu: v listopadu jsou uspořádány cibulky, a když výhony dosáhnou požadované délky, vložte hrnce do jiné místnosti, kde je teplota -1 ° C až 1 ° C.


Obvykle rostou květiny už v prvních dnech ledna - ve zvláštních krabičkách 60x40, kde jsou umístěna všech 80 žárovek. Čtyři z nich zaujímají plochu o jeden metr čtvereční a na něm vyrostou asi 320 kusů. Aby však bylo možné připravit správné množství květin pro den žen, měly by být cibulky vysázeny v listopadu - až do konce února budou mít jen první květiny.

V průměru budete mít kultivaci až 17 týdnů - termín závisí na zvolené odrůdě a jak blízko k nástupu tepla jste to všechno začali dělat.

Jak připravit půdu a upravit tepelný režim?

Tulipány jsou tradičně pěstovány ve směsi pilin a písku. Krabice jsou umístěny asi 10 cm zeminy, žárovky jsou zasazeny a pokryté vrstvou písku pyatisantimetrovym - jediný způsob, jak uniknout ze společného penicilinu formy, a ve skutečnosti napaden žárovky koupit - není problém. Rovněž vrstva písku pomáhá později sbírat květiny - řez bude čistý, nebude se muset dodatečně umýt.

Mimochodem, je poměrně odolný vůči nedostatečnému množství potravin, a proto v skleníkové půdě minerální hnojiva nebo biohumus ne vždy vyrábějí. Ale dobrá drenáž bude muset být postaraná - jinak budou žárovky začít hnitět. V tomto ohledu je vhodný i dobře strukturovaný půdní materiál. Skleníková půda pro pěstování holandského hezkého by měla být tepelně ošetřena o 80 stupňů a navíc ošetřena fungicidem.

Krabice se nejdříve musí uchovávat po dobu dvou týdnů při teplotě 9 ° C, potom se vloží do solanku s dobrým osvětlením a vysokou teplotou. Za měsíc se objeví pupeny a hraje se s teplotou, můžete "přizpůsobit" svůj vývoj den potřebnému - 8. března nebo 9. května.

Ideální podmínky v místnosti - teplota 16-20 ° C a relativní vlhkost vzduchu 75%. Je důležité, aby ve všech částech skleníku to bylo stejné, a proto ihned dal fanoušky. Již v brzkém březnu by měla teplota v solanku být kolem 18 ° C - tulipány jsou docela teplomilné. Mimochodem, ale v květináčích se pěstují, aby měly květiny po celou zimu a cibulky jsou zasazeny kdykoliv.

Jaká je doba chlazení a proč je potřeba?

Kvetoucí květiny pomohou poměrně krátké chladné období a jasné osvětlení. Jakmile skončí studená doba, vložte hrnce s žárovkami do skleníku. V tom musí být dostatek světla - to je povinná podmínka. Jak jste to dali, dobře a vždy se snažte udržet půdu vlhkou. Ale pouze v mokrém - s nedostatkem nebo nadbytek práce kořenů výrazně zhorší, a květina může vyschnout. Mimochodem, můžete žárovky vychladnout v normální domácí lednici - nejprve je třeba je dobře vysušit.

Období chlazení je velmi důležité - je to slib vysoké podobnosti.

Jak se starat o pěstování květin?

Není to tak těžké:

 • Krok 1. Nastavte optimální teplotu pro výsadbu tulipánů - to je 9-10 ° C.
 • Krok 2. Před vyložením žárovek je opatrně uvolněte z pochvy - takže výstřely se objevily dříve.
 • Krok 3. Žárovky umístěte poměrně silně - 350 kusů na metr čtvereční.
 • Krok 4. Po přistání - nalijte, ale neplňte.
 • Krok 5. Dva týdny po destilaci postupně zvyšujte teplotu na 16 ° C.
 • Krok 6. Pečlivě zkontrolujte rostliny - pokud jste stále našli infikované, i přes předběžné ošetření půdy, pak vytáhněte ze země.
 • Krok 7. Když většina rostlin dosáhne 10 cm výšky, nezpracované vzorky jsou odstraněny z půdy - tak, aby žárovky nerozhazovaly a nerozšířily tento proces na jiné květy.
 • Krok 8. Sklizeň sklizně před otevřením květin.

A nakonec přísně kontroluje vlhkost vzduchu - jeho přebytek vede k poklesu turgoru v rostlinných buňkách, což z nich zjednoduší. Navíc tento příznak může také sloužit jako znak přesycení půdy.

Jak sklízet sklizeň tulipánů?

Začátkem března budou muset květiny začít odstraňovat: květy se zelenými pupeny se jen vytahují ze země, protřepou a vloží se zpět do krabice. Ale jen svisle - pokud je položíte, budou pupeny vytaženy nahoru, stonky budou okamžitě zkroucené a buke je pak ta.

Skladujte řezané nebo roztrhané květy v dobře větraném prostoru o teplotě 2-3 ° C. Ale když začnete vytvářet kytice na prodej, postupně zvyšujte teplotu a nakrájejte se pod proudem vody. Můžete také dát zražené květy do krabic, a tak ztratí jejich prezentaci za další měsíc, pokud teplota v místnosti je + 2-3 ° C. Je pravda, že zkušení prodejci květin nedosahují této úrovně. Nezapomeňte, že samotné řezání je nebezpečné z důvodu rizika následného vstupu bakterií a hub.

Veškeré sklizňové operace v chladné místnosti - kde teplota nepřesahuje + 12 ° C. Pouze tímto způsobem bude řez kvalitativní. Vyjměte tulipány ze skleníku brzy ráno, zatímco jsou uzavřeny pupeny. Je nutné vzít květiny spolu s žárovkami, třídit a skládat do krabic. A samotné krabice vám odnesou květinářské obchody nebo obchodníci. Tam budou odříznuti žárovky - i když někteří stále prodávají v holandštině, jako jsou: lidé pak dát rovnou z kořenů do vody, a oni jsou o několik dní povzbudivé domácnostem na příjemnou vůni. Ačkoli existuje názor zkušených pracovníků: žárovky je nutno řezat na začátku dne a teprve pak je dát do vody. V poledne se květina rozpustí, ale žárovka může vést k tomu, že to prostě zvrací.

Jak jednou řekl jeden milionář: "Udělejte si svůj koníček ziskem - a nikdy nikdy nepracujte!". Pěstování tulipánů na prodej je jen aktivita, s níž je zajímavé drobet, a pak - získat velké množství příjmů v takových "diamantových dnech" jako 8. března. A každý majitel takového solária má vlastní technologii. To je jejich tajemství výběru odrůd, jejich jemnější body výsadby a teplotní režim. Takže v čase budete mít své tajemství úspěšného chovu!