O zahradě

Ve skleníku je nutné udržovat vysokou vlhkost, pro kterou je nutné vodu napustit, postříkat stěny a podlahu vodou 1-2 krát za 7 dní. Pro vytvoření silných stonků se doporučuje několikrát nalít roztokem dusičnanu vápenatého v půdě.

Sotva je možné koupit připravené na vynucení žárovek tulipánů v běžných obchodech. Nejčastěji prodávají výsadbový materiál, který by měl být vysazen na podzim a dává květiny, jak se očekávalo, na začátku jara. Ale naším úkolem je, aby se žárovky probudily dřív, měsíc nebo dva a potěšily by nás krásnými květinami. Proto je třeba připravit žárovky z léta. Faktem je, že začátek budoucích barev se vytváří v žárovce, počínaje okamžikem jejího výkopu, tj. na začátku července. A když je opět na jaře v přírodě otevřeme, proces pokračuje až do jara.

Pěstování tulipánů na otevřeném terénu

V září jsou semena osetána v půdě sestávající z humusu, říčního písku a zahradní půdy. Jsou hustě oseté a uzavřeny vrstvou 2-3 cm. Semena mohou být vysazeny v otevřené půdě nebo v kontejneru. Pokud teplota klesne pod 5 stupňů pod nulu, přistání musí být izolováno.

Výsadba tulipánů v zemi

Divoké květy musí být odstraněny, protože rozvíjející se semenná krabice může způsobit rozpad mateřské žárovky na malé děti.

Je obtížné najít takovou dachu, kde na jaře nebudou kvetou tulipány. Jakmile se slunce zahřeje a sníh začne tát, ostré šipky tulipánů se začínají roztahovat nahoru. O měsíc a půl později jejich květina fascinuje svou pyšnou krásou.

Podmínky pěstování tulipánů na jaře

Pozdní donucování - Atom, Aristokrat, Diplomat, Parade.

Před nástupem do žárovek by měly být dekontaminovány z hnilobných bakterií. Chcete-li to provést, musíte připravit odvar z celandinu nebo tmavého roztoku manganistanu vápenatého. Uchovávejte žárovky v roztoku asi půl hodiny. Při nepřítomnosti manganistanu draselného a vodíku se může použít voda ohřátá na teplotu 40 stupňů.

Schéma struktury žárovky tulipánu.

Technologie pěstování tulipánů ve skleníku

Ve skleníku se hrnce vkládají, když listy dosahují délky 5-6 cm. Předtím, než je přivedete do skleníku, hrnce s rostlinami by měly být umístěny v místnosti, kde je teplota vzduchu 10-12 stupňů.

Chcete-li zrychlit a učinit tak zvané destilační žárovky jsou vykopané v polovině června a během měsíce je uložen při teplotě 23 stupňů, pak se teplota po dobu dvou týdnů snížena na 17 stupňů. V posledních dnech července je dokončena tvorba embrya s květinovými žárovkami. Samozřejmě, že chcete rostlinám na pastvinách vybírat zdravě vyvinuté žárovky, pravidelně zaoblený tvar, jehož průměr v průměru není menší než 3 cm.

V prvním roce rostou semenáčky, podobně jako cibulové sazenice - s jedním tubulárním lícem.

V červnu, jakmile listy zbarví do žluté, jsou žárovky tulipánů odstraněny ze země a rozloženy ve stínu. S vysušenými žárovkami odstraňte částice půdy a umístěte je do kartónových krabic nebo papírových sáčků. Musí podepsat, s uvedením ročníku a data. Koncem září jsou tulipánové cibule zasazeny do květinové zahrady.

Podmínky pro růst tulipánů ve skleníku

Pěstování tulipánů v domácnosti - je to celkem jednoduché, pokud dodržujete několik velmi jednoduchých pravidel. Pěstujte tulipány, stejně jako mnoho žárovek, můžete jak v květináči, tak ve skleníku. Zvažme oba varianty.

Pěstování tulipánů ze semen

Ve skleníku pro tulipány můžete vynutí nebo zpomalit kvetení nastavením teplotního režimu

Nemůžete použít loňský substrát pro výsadbu, protože riziko kontaminace žárovek s hnilobnými bakteriemi a larvy škůdců je skvělé. Optimální variantou substrátu jsou piliny, perlit, říční písek, rašelina.

Výsadba žárovek se doporučuje od konce srpna do začátku prosince. Přesný čas výsadby se určuje podle doby, kdy je nutné získat kvetoucí tulipány. Například, pokud by květiny měly být přijaty do nového roku, stejně jako vánoční svátky, přistávají na konci srpna nebo začátku září. Při průměrném vytížení, když jsou květiny přijaty koncem ledna, je výsadba zobrazena v říjnu. Kvetení v únoru až březnu poskytne přistání v listopadu.

Pěstování tulipánů doma

Neméně důležité pro jistý růst tulipánů je skladování žárovek vybraných pro výsadbu. Čas, který je nejvhodnější pro zahájení chlazení rostlinného materiálu, je určen vytvořením tlouček s třemi vyslovenými tuberkuly. Žárovky by měly být skladovány v místnosti s nastavitelnými vlhkostními a teplotními podmínkami. Je lepší připravit předem boxy s dnem oka, do něhož jsou umístěny žárovky, které mají 2 řádky. Spodní část krabic musí být nutně vyrobena ze síťoviny, protože je nutné zajistit vysouvání rostlinného materiálu a zabránit vysušení žárovek tulipánů.

Otevřete hrnce by měly být, když rostou nad listy.

Kromě toho, pokud hodláte provést destilaci, poznamenejte si ty exempláře a nenechte je rozkvétat víc než dva dny.

Ve druhém roce vyrůstá z něj skutečný list. Ve třetím roce se vytvoří žárovka, která může poskytnout květinovou stonku. Květina je lepší odstranit, aby nedošlo k oslabení žárovky. Pouze ve čtvrtém roce obdrží kvalitní výsadbu.

Vědci studovali proces tvorby a vývoje tulipánu a vliv teploty na tento proces. Všechny tyto znalosti umožnily vytvořit určitou technologii pro růst tulipánů.

Růst v otevřeném poli krásné tulipány, velmi důležité vytvořit příznivé podmínky pro ně, a to nejen na jaře, během kvetení, ale v letním období, kdy žárovka dozrává, a na podzim, kdy je zasazen v zemi. Pokud je technologie pěstování tulipánů porušena, přinejmenším v jednom z těchto stupňů nelze dosáhnout kvalitního kvetení.

Příprava žárovek tulipánů pro nucení

Pokud se množí tulipány pomocí semen, květiny budou muset čekat velmi dlouho, protože poprvé budou kvetou teprve po pěti letech. Tato metoda je nejčastěji používána k vědeckým účelům k překonání a získání nové řady tulipánů. Pro plné barvy jsou potřeba žárovky, které jsou uchovávány na tmavém chladném místě, dokud se na skleníku nestane na jaře.

Vědět, jak pěstovat tulipány v uzavřeném prostoru, můžete nejen získat dobrý zisk, ale i duchovní dovolenou. Je důležité, abyste byli trpěliví a pečlivě se podívali na doporučení ohledně nucení květin a péče o výhonky.

. Chcete-li rostlinu kvitnout dříve, 2-3krát denně, posypeme teplou vodou, až se listy zcela otočí. K zpomalení květu může dojít ke snížení teploty o 2-3 stupně. Můžete také prodloužit dobu květu tulipánů, pokud snížíte teplotu ve skleníku na 12 stupňů.

Kontejner vybraný pro vylodění by měl být naplněn substrátem přibližně 2/3. Hloubka vrstvy by neměla být menší než 10 cm. Žárovka neporušený s kořenovou válcem a oloupané váhy Donets vysazené v intervalech 1,5 cm do hloubky 3-4 cm. To by mělo být lehce zatlačí do půdy bez poškození vyznačující krčku, a nalijte podklad na vrchní část. Trávit spousty zalévání. Nádrže s vysazenými žárovkami jsou posílány do tmavší místnosti pro chlazení a zakořenění. Je nutné pravidelně napouštět, aby nedošlo k vysušení půdy.

Můžete vypočítat čas přistání, určený datem zkrácení. Od doby požadovaného příjmu květin trváte 3 týdny - čas, který tulipány stráví ve skleníku. Pak odečtěte 16 týdnů, které jsou nutné pro destilaci. Datum přijetí je přesný čas výsadby.

Pro tvorbu poupat optimální podmínky skladování se žárovky teploty v rozmezí 17-20 stupňů nosič údajů při relativní vlhkosti 70-75%. Porušení teplotního režimu na dlouhou dobu bude zpomalovat tvorbu poupat a méněcennost tulipánů.

Kdy chcete lastit za pastvu

Pokud snížíte teplotu ve skleníku na + 12-14 stupňů, zatímco tulipány již kvetou, pak budou kvetou déle.

Na konci srpna je připravená žárovka zasazena do hrnce s půdou pro vynucení tulipánů. Půda musí být dostatečně volná a výživná se sadou minerálních látek - dusíku, vápníku a hořčíku.

Pokud nemáte k dispozici letní dům, můžete trávit tulipány doma na balkoně nebo lodžii.

Tipy pro vynucení tulipánů

Květina v žárovce se rozvíjí, když se teplota pohybuje od 2 do 25 stupňů Celsia. U 17 stupňů jsou listy položeny. Pokud teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia, bude květina tvořit příliš pomalu a bude růst příliš křehký. Pro vynucení tulipánů je optimální teplota od 1 do 20 stupňů Celsia.

V polovině září jsou v zemi umístěny žárovky. Tulipánům je přiřazena slunečná oblast chráněná před chladnými větry. Nejlepší půda pro ně je považována za písčitou nebo neutrální půdu. Nemůžete rostliny tulipány na místech, kde jsou blízké podzemní vody. Stojatá voda vede k onemocnění a rozpadu žárovek.

Nicméně, stojí za to pamatovat určité pravidlo kvetení: od chvíle zasazení žárovek k jejich kvetení, to trvá asi dva měsíce. Žárovky by měly být husté a velké a neměly by být delší než tři centimetry.

Nestačí pěstovat tulipány, je nutné je řádně řezat. Optimální čas je fáze uzavřeného polobarevného pupenku. Řezané květiny jsou pevně instalovány a uchovávány nejvýše jeden týden ve studené vodě. Teplota vody by se měla pohybovat v rozmezí 1 až 4 stupně. Tulipány a mohou být udržovány v suchém stavu, pokud dáte do ledničky v kartonových nebo plastových boxech při teplotě jeden stupeň. V takovém případě se trvanlivost květin zvyšuje na 4 týdny.

Jak pěstovat tulipány ve skleníku: užitečné tipy

Jak rostou tulipány ve skleníku? Pokud hledáte odpověď na tuto otázku, rozhodně se již v síti již zabývaly články o takovém tématu. A už je zásobován papírem a perem. Správně hotovo. Vzhledem k tomu, že si pamatujeme všechna tato čísla - teplota, čas, počet dnů, je prostě nemožné.

Obecné požadavky

Skleník. Mělo by mít autonomní osvětlení. A to je nezbytně speciální fytofábel, simulující sluneční světlo. Žárovky normálního formátu nejsou vhodné. Koneckonců, světlo je zapotřebí pro rostliny, ne pro hostitele.

Vytápění je nutné. A přísně regulované. Koneckonců, v různých časech se vyžaduje různé množství tepla.

Plus dva teploměry. Jedna měří teplotu vzduchu ve skleníku na úrovni zařízení, druhá - teplota půdy.

A další. Skleníky by měly být v zimě vyhřívány. To znamená, abyste odolali mrazům, které jsou ve vaší oblasti vlastní.

Půda. Nejvhodnější je světlo, volné, velmi úrodné. Období barevné destilace je příliš krátké, proto nebude vhodné používat hnojiva. Prostě nebudou mít čas se učit. Udělat to předem, během přípravy půdy pro výsadbu.

Před použitím dezinfikujte půdu. Směs s vroucí vodou, horkým roztokem manganistanu draselného, ​​roztokem fytosporinu, párou. Jakýkoli způsob, který je k dispozici, je vhodný.

Výsadba materiálu. Chcete-li získat dobrou sklizeň, musí existovat vynikající žárovky. O čem bude toto něco růst. Vyberte suroviny z následujících důvodů:

 • horní váhy světle hnědé
 • čisté dno, s tuberkulami kořenového původu nejméně 3
 • žádné viditelné poškození
 • na dotek, pružný, těžký
 • velikost ne menší než 4 cm v průměru

Žárovky lze koupit nebo pěstovat samostatně. Výběr značky a barvy je vaše. Ale měli byste vědět, že při růstu ve skleníku se osvědčily tulipány klasické formy a barvení. Není špatné vydělávat froté odrůdy.

Ale nováčková zeleň a papoušek dávají velké množství manželství. Stojí za to zvažovat tento trend, pokud chcete prodat tulipány. Pokud se jedná o experiment pro sebe, pokuste se riskovat.

Kdy je třeba rostliny

Pokud však v určeném čase nemají čas na zrání, pak je nikdo nepotřebuje později. Proto, aby nebylo možné riskovat, je lepší létat tulipány v období od 22. do 25. října. Koneckonců, je možné, aby jejich růst bez poškození je nemožné, a zpomalit vývoj dne o 3 je jen možné.

Jedná se o destilaci na první jarní dovolenou. Chcete-li obdržet květiny květnových svátků, je třeba je vysadit 17. a 26. prosince. Ale to je nerentabilní, protože tulipány otevřené půdy se již ve většině oblastí již objevují.

Jak rostliny a kde

Žárovky nevyžadují neobvyklé principy výsadby. V půdě stačí vytvořit drážku dvě třetiny výšky, lehce pod tlakem žárovku. Poté posypou zemi tak, aby nad hladinou vyčnívala pouze malá špička.

Pro destilaci nepotřebujete mnoho tulipánů. Mezi rostlinami stačí nechat 0,8-1 cm. To je docela dost pro normální vývoj. Ale pod žárovkou by měla být alespoň 9 cm půdy. Kořeny musí někde růst.

Bezprostředně před výsadbou musíte dezinfikovat tulipány. K tomu jsou namočené do jedné z tekutin po dobu 2 hodin:

 • slabá infúze celandinu
 • světle růžový roztok manganistanu draselného
 • horká voda + 41 ° С
 • roztoku fytosporinu

Po zpracování nejsou žárovky omyty, ale okamžitě pokračují k výsadbě. Po dokončení zásypu se skleník dobře vylije čistou vodou a další, velmi důležitá etapa zakořenění se odehrává.

Rostlinné tulipány v libovolných nádobách, které budou po ruce. Mohou to být hrnce, vázy, vědra, misky. Obdélníkové nebo čtvercové boxy jsou nejvhodnější. Za prvé: obsahují velké množství rostlinného materiálu. Za druhé: jsou velmi kompaktně instalovány ve skleníku, bez volného prostoru mezi nimi. A za třetí: v případě vyšší moci se mohou snadno přesunout na jiné místo. Spusťte a přetáhněte ruce do jednoho hrnce.

Studené období

Fáze zakořenění trvá přibližně 16 týdnů. Plus nebo mínus 2-3 dny. Celý čas ve skleníku by měl být tmavý. Chcete-li to provést, můžete použít štíty nebo hustou plátno. Je-li skleník příliš velký, nepokoušejte se dát krabice s žárovkami. S příliš velkým množstvím světla se všechny vaše práce ztratí.

Je lepší skladovat výsadbu ve sklepě, sklepě, kůlně. Dokonce i ve speciálně vybavené místnosti. Každé z těchto prostor musí splňovat následující požadavky:

 1. Tma. Prakticky kompletní. Napodobuje přirozené podmínky, kdy jsou tulipány hluboko v zemi.
 2. Teplota je plynule od +5 do +8 ° C. Dole dolů - budete dlouho toužit po zakořenění. Stoupne nad - rozkvete mnohem dříve než plánovaný čas.
 3. Vysoká vlhkost vzduchu. Ne méně než 74-76%. Chcete-li tuto podmínku splnit, rozetřete podlahy a stěny místnosti často. V případě potřeby dokonce i voda.
 4. Vlhkost a chlad půdy. Někdy to přehánějte množstvím organické hmoty a půda se začíná spálit, jak říkají. To znamená, přidělit velké množství tepla a rychle uschnout. V této situaci se můžete pokusit o ochlazení s pomocí řízeného větrání a bohatého zalévání studenou vodou.

Přistání z areálu ke skleníku se přenáší přesně 22 dní před očekávaným omezením květin. V době přemístění krabic by měly být výhony tulipánů asi 4,5-5 cm dlouhé.

Jak pečovat v období zakořenění

Není nic složitého. Přísné dodržování výše uvedených podmínek a pravidelné zavlažování. To všechno je péče až do začátku destilace květin.

Ihned po přemístění krabic do skleníku odstraňte nemocné, zkažené a podezřelé žárovky. Po 5 dnech se odstraní veškeré klíčení. Už nebudou dávat dobré barvy.

Podmínky údržby a péče ve skleníku

Bezprostředně po zahájení destilace nemůžete výrazně zvýšit teplotu a poskytnout maximální osvětlení. To je plné tepelného šoku pro křehké lehké výhonky.

První čtyři dny udržují teplotu na úrovni nejvýše + 14 ° C a poskytují osvětlení na polovinu veškeré energie. Během této doby se výhonky stanou zelenými a zvyknou si na světlo.

Dále až do okamžiku řezání nebo výkopu je nutné udržovat osvětlení při plném výkonu nejméně 9 hodin denně. Vysoká vlhkost se dosahuje hojným zaléváním podlah a stříkáním vzduchu. Teplota by měla být přesně + 19 ° C ve dne a +14 ° C v noci.

Jakmile budete moci krmít tulipány komplexní stravitelné minerální hnojivo. Ale to je jen tehdy, když si nejste jisti o plodnosti půdy.

Vyřízněte nebo kopírujte

Vše závisí na tom, zda budete potřebovat později unavené žárovky. Právě teď je v módě dát celou rostlinu, a to nejen stříhat stopky.

Kopání. K tomu je třeba nejen půda, ale směs písku a rašeliny. Takže žárovky se snadněji protřepou a vzhled bude více estetický. Hromady černé země na kořenech.

Jemně zastrčte rostlinu lopatou, jemně protřepte kořeny. Nevytahujte stonku ani listy! Celá zelená hmota je velmi snadno traumatizována a zmačkaná.

Tulipány spolu s žárovkami se shromažďují ve svazcích 15 kusů. Pak jsou zabaleny do tlustého papíru. Tyto kytice uchovávejte při teplotě nejvýše + 2 ° С.

Řezání. S ostrým nožem nebo čepelí uděláme jednoznačný pohyb, protože mahrušky a kousky jsou nepřípustné. Odřízněte stonku dvěma listy. To je dost pro krásu kytice a žárovka bude mít slušné množství živin. Nůžky nebo nůžky nelze použít. Takové čepelky rozdrtí stonku a nedostane správné množství vlhkosti nebo živin.

Po řezání nelze tulipány položit vodorovně. Během jednoho dne zvednou pupeny a stopka se ukáže jako zakřivená, hrbená, ve formě rybářského prutu. Mohou být umístěny pouze vertikálně, navzájem těsněji. Při teplotách nejvýše + 4 ° C ve studené vodě jsou dokonale skladovány po dobu asi 10 dnů bez známky vadnutí.

Kdy sklízet

Kopání nebo řezání začíná dělat, když se pupeny ještě neotevřely. Pro dlouhodobé skladování nemůžete ani počkat, až tulipán bude barvit v barvě charakteristické pro odrůdu. Mírně se objevily známky, které brzy rozkvétají - můžete kopat nebo stříhat.

Pokud tulipány budou rozkvét před plánovaným časem, můžete mírně snížit denní teplotu. To zpomalí proces dozrávání. Jen noční teplota by měla být nižší než denní doba, jinak by stonky byly slabé, tenké a podlouhlé.

A naopak. Potřeba urychlit zrání květin? Zvyšujeme denní teplotu. Ale ne vyšší než + 22 ° С. Jinak tulipán jen klesá. Už to nebude možné znovu provést.

To jsou tipy pro ty, kteří pěstují tulipány na prodej. A ti, kteří rostou ve skleníku kvůli experimentu a pro vlastní potěšení, se vůbec nemohou dotknout rostlin. Nechte je kvetou na vinici.

Několik doporučení

 1. Někteří lidé, kteří hledají levost a šetří prostor, získají malá cibule pro výsadbu. Jsou ve značném zklamání. Suroviny s průměrem menším než 3 cm nevytvářejí pupeny. Z těchto žárovek rostou pouze listy.

Jak rostou tulipány ve skleníku? Jak vidíte, není to tak snadné. Je nutné přísně dodržovat všechny podmínky a doporučení, abychom získali slušný výsledek. A je velmi důležité přísně dodržovat pokyny suchých číslic, aby nedošlo k chybám. Ale musíte to zkusit jednou a nebudete moci zastavit. Budete chtít znovu užít kvetoucí tulipány brzy na jaře. A v některých případech - a je dobré si to vydělat.

Pěstování tulipánů ve skleníku

Tulipány jsou jednou z nejpopulárnějších okrasných rostlin pěstovaných v průmyslovém měřítku po celém světě. Odvozené ve střední Asii doslova zaplavily Evropu v 16. století, objevily se v Rusku v 18. století a po století se začaly masivně šířit po celé zemi. Od té doby je tulipán na jaře pevně spojen s našimi krajany.

Podnikání pěstování tulipánů je pro tento den relevantní. V naší zemi, je to jedna z nejoblíbenějších květin, což vede k vysoké poptávce: Ruští občané si ji koupili v průběhu celého roku a v předvečer jarních prázdnin (zejména 8. března) poptávka zvýšil desetinásobně. Kromě toho pěstování této řady rostlin, dokonce i ve skleníkových podmínkách, nevyžaduje zvláštní výdaje a dovednosti. Tulipány jsou nenáročné a produktivní, 1 čtvereční metr skleníku může dát až 300 květin.

Pěstování tulipánů

Podle doporučení stávajících podnikatelů zabývajících se "tulipánskými obchody" by měly být pěstovány květiny různých barev. V tomto případě jsou nejoblíbenější tulipány červené. Nezapomeňte však na jiné odstíny. Přibližná struktura rostlin může být následující:

Z odrůd můžete zvolit "Jednoduché brzy", "Darwinovy ​​hybridy", "Triumph" a mnoho dalších.

Žárovky květin by měly být pěstovány venku, květiny jsou odstraněny ihned poté, co jsou rozpuštěny. Když horní listy zničí, spodní zbarví do žluté barvy a váhy se zbarví do hnědé barvy, je třeba je vyndat. Žárovka, vhodná pro zimní vynucení, má průměr kolem 3,5 cm a kulatý tvar, což svědčí o jeho zdraví a potenciálu vynikající sklizně.

Skladování žárovek se provádí při teplotě asi 18 ° C, relativní vlhkost by se měla pohybovat od 70 do 75%. Toto období trvá asi 6 týdnů, po kterém se tvoří části květů. K urychlení tvorby je možné zvýšit teplotu na 32 ° C během prvního týdne a poté jej snížit na 17 ° C, což zkrátí dobu na 4 týdny. Vzniklé žárovky jsou ochlazeny.

Substrátem může být říční písek smíchaný s rašelinou. Půda by měla být homogenní, měla by obsahovat optimální množství stopových prvků a neměla by být ovlivněna škodlivými organismy. Před přistáním se připravuje v páře s teplým vzduchem (80 ° C) a zaléváním fungicidem.

Rostoucí technologie

V současné době jsou v Rusku využívány dvě hlavní technologie pro pěstování tulipánů - tradičních a nizozemských metod.

První metoda je jednodušší. Zahrnuje umístění do země žárovky, následuje vlhkost a skladování při teplotě asi 12 ° C na tmavém místě. Půda je v obyčejných dřevěných bednách o rozměrech 80x40x10, ve kterých je vysazeno asi 100 žárovek. Takovou krabici lze snadno provést sami. Když je rostlina zakořeněna a dává klíček o délce asi 10 cm, jsou krabice umístěny přímo ve sklenících, kde se teplota postupně zvyšuje z 12 ° C na 18 ° C. Podklad musí být neustále navlhčen.

Nizozemská metoda je složitější, neboť vyžaduje přísné dodržování teplotního režimu. Za prvé, po dobu 12 týdnů se žárovky skladují při 5 ° C (nebo při 9 ° C, ale již 22 týdnů). Pak jsou zasazeny do stejných dřevěných krabic a přeneseny do chladicí komory, kde je vlhkost vzduchu udržována na 90%. Teprve poté jsou zaslány do skleníku o teplotě 18 ° C. S touto technologií můžete osadit až 350 žárovek na 1 m2 půdy. Po odstranění nechráněných a nemocných žárovek je zpravidla asi 300 budoucích květin.

Výstavba skleníku

Hospodaření se skleníky předpokládá dostupnost místa, na kterém budou vybudovány odpovídající zařízení a bude instalováno zařízení. Vzhledem k tomu, že malé podniky nezahrnují výstavbu celých hangárů, v nichž budou zasazeny tulipány, je pro podnikání vhodná tradiční domácí část pro šesti stovků. Na tom je třeba uzavřít část území, na němž bude skleník postaven. Přibližná plocha celé budovy je cca 150 m2 (skleníkový komplex o rozměrech 10x15 m). Vzhledem k tomu, že specializované firmy vyrábějí zřídka takové polykarbonátové struktury na trhu (kvůli zranitelnosti struktury), plánuje se výstavba 5 skleníků o velikosti 10x3x2 metrů. Navíc toto oddělení umožní, aby různé druhy a druhy tulipánů byly pěstovány v různých sklenících.

Podnikatelský plán

Před zahájením výstavby skleníkového komplexu, pěstování tulipánů a jejich prodeje musíte oficiálně zaregistrovat svůj podnik. Za tímto účelem je nutné určit organizační a právní formu zájmu, požádat autorizovanou osobu (daňovou službu v místě bydliště) o příslušnou žádost, zaplatit státní povinnost a vybrat typ činnosti, daňový systém. Hospodářství skleníku nepředstavuje pro podnikatele vážná rizika, proto není žádoucí otevřít samostatnou právnickou osobu (například LLC). To bude znamenat řadu souvisejících nákladů (dražší povinnost, charta kapitálu, plnoprávný účetní ve státě nebo outsourcing), komplikuje stažení zisků. Je mnohem jednodušší a levnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Státní povinnost v tomto případě bude stát jen 800 rublů. Jako kódy OKVED můžete specifikovat 01.19 - Pěstování jiných jednoročních plodin (včetně rostoucích květin).

Jak již bylo uvedeno výše, nejlepší místo pro výstavbu skleníkového komplexu bude jeho vlastní letní rezidence. Vzhledem k povinnosti majitele platit daně za užívání pozemků je nesprávné zohlednit částky, které mají stanovit ziskovost podniku. Avšak kvůli potřebě pravidelného zavlažování a vytápění rostlin se náklady na úplatky významně zvýší. Předpokládá se, že měsíčně bude muset platit nejméně 5 000 rublů.

Skleníkový komplex se skládá ze 5 skleníků, z nichž každý zaujímá plochu 30 m². Náklady na spotřební materiál (kovové konstrukce, polykarbonát, spojovací materiál), stejně jako práce specializovaného týmu pro výstavbu každého skleníku, bude asi 20 000 rublů. Kompletní skleníkový komplex tak stojí majiteli zhruba 100 000 rublů.

K vybavení komplexu bude zapotřebí následující zařízení:

1) Chladicí komory. Požadováno pro chlazení žárovek a ukládání květin. Náklady jsou 40 000 rublů.

2) Automatický zavlažovací systém. Naprogramované zavlažování vlhčí půdu bez přímé účasti osoby. Cena je 15 000 rublů.

3) Systém vytápění rostlin. Je určen ke zvýšení teploty uvnitř skleníku v chladném období. Cena je 30 000 rublů.

4) Ventilační systém. Klasický přírodní extrakt není vhodný pro pěstování tulipánů, proto doporučujeme v každém skleníku nainstalovat ventilátor. Cena sady je 25 000 rublů.

5) Sada krabiček. V nich budou žárovky zasazeny. Cena je 5 000 rublů.

6) Zemědělské inventury. Nutné pro péči o rostliny, půdu. Zahrnuje hřebeny, rukavice, kbelíky atd. Cena je 5000 rublů.

Celkem, na nákup všech potřebných zařízení bude vyžadovat asi 120 000 rublů.

Jako pravidelně zakoupené materiály budou obsluhovat především hnojiva, která se do půdy zavádí pro nasycení potřebnými stopovými prvky, stejně jako ošetření škůdci. Měsíčně to bude vyžadovat alespoň 3000 rublů.

Nemusíte najímat žádné pracovníky, které by se staraly o rostliny. Se všemi zahradními pracemi se podnikatel sám dokáže snadno vyrovnat. Vzhledem k pracovním podmínkám, rozkvětu tulipánů nebudou organizační okamžiky vyžadovat tolik času, než jakýkoli jiný typ podnikání. V tomto případě bude vyžadováno pouze počáteční nákup žárovek a následný prodej květin maloobchodním řetězcům za velkoobchodní ceny nebo maloobchodní prodej soukromým osobám. Náklady na práci tedy nejsou poskytovány. Nezapomeňte však, že podnikatel je povinen platit příspěvky na penzijní a zdravotní prostředky osobně. Jejich výše za běžný rok je pevná částka - 32 385 rublů. S přihlédnutím k měsíčnímu rozpisu se získá 2 699 rublů za měsíc.

Struktura nákladů na organizaci a podnikání při pěstování tulipánů ve sklenících je proto následující.

 1. Registrace firmy - 800 rublů.
 2. Stavba skleníků - 100 000 rublů.
 3. Nákup zařízení a zásob - 120 000 rublů.

Celkem: 220,800 rublů. Nepoužívejte však tuto částku při plánování plánovacích nákladů. Nezohledňuje to nejdůležitější - nákup rostlinných materiálů. Vzhledem k rozsahu oseté plochy může být počáteční investice směle třikrát posílena.

 1. Komunální platby - 5 000 rublů.
 2. Hnojiva a chemikálie - 3 000 rublů.
 3. Příspěvky jednotlivých podnikatelů pro sebe - 2 699 rublů.

Celkem: 10 699 rublů každý měsíc.

Nyní začneme počítat náklady a příjmy rostoucích květin. Celková plocha skleníků je 150 m2. Vzhledem k potřebě volného prostoru pro práci bude výsadba asi 100 m2. Každý m2. Půda může obsahovat asi 300 žárovek. Podle toho, aby se všechny krabice vyplnily půdou, bude trvat asi 30 000 žárovek. Za účelem nákupu uvedeného množství žárovek za cenu 15 rublů / ks bude trvat nejméně 450 000 rublů.

Při výpočtu zisku z rostoucích květin je třeba vzít v úvahu poměr nespracovaných a poškozených žárovek. Obvykle to není méně než 10% z celkového vylodění. Takže za komfortních podmínek je možné do konce sezóny růst alespoň 27 000 květin. S velkoobchodním prodejem 40 rublů na kus, příjmy budou 1,080,000 rublů. Vzhledem k sezónnosti tohoto podnikání to bude roční příjem podnikatele. Když odečteme výši své měsíční výdaje (128,388 rublů), náklady na nákup žárovek (450 000) a daň z příjmu (v tomto případě se doporučuje použít model 6% „příjem“ USN), čistý zisk ve výši 436 812 rublů ročně, nebo 36 401 rublů měsíčně. Počáteční kapitálové investice se vyplácejí již v první sezóně. S ohledem na délku pěstování tulipánů (příprava cibule, výsadba, klíčení, tvorbu pupenů a tak dále.), Stejně jako rozšiřující vyhlídky lze rozdělit do několika skleníku složitých sektorů rostou květiny po celý rok a provádět pravidelné dodávky do květinářství.

Pěstování tulipánů: klady a zápory

Pěstování tulipánů jako podnikání je docela slibnou oblastí činnosti. Přístup na trh však přináší řadu potíží, na něž se vztahuje především hospodářská soutěž. Také ne každý podnikatel bude moci investovat více než půl milionu rublů jako investice. Většina z této částky je určena k nákupu žárovek, takže při absenci podobného objemu finančních prostředků bude přistávací plocha a následně zisk, který má být vyvezený, mnohem nižší. Nezapomeňte na vedlejší rizika, např. Prudké klimatické změny, zmrazování půdy atd., Které mohou okamžitě zničit celou plodinu.

Zároveň je tento typ podnikatelské činnosti poměrně jednoduchý, díky čemuž je tak atraktivní. Pro organizaci a rozvoj podnikání nejsou vyžadovány žádné specifické znalosti a dovednosti, všechny práce mohou být prováděny nezávisle bez přilákání placené práce. Navíc, vzhledem k sezónnosti podniku, ve svém volném čase mohou být pěstovány ve sklenících, některé druhy zeleniny (okurky, squash, rajčata, atd), což povede k diverzifikaci podnikání a v důsledku toho, růstový potenciál příjmů.

Pěstování tulipánů ve skleníku: technologie, péče, zemědělská technika, fotografie, video

Obecné vlastnosti tulipánů

Rostliny se mezi sebou liší obdobím kvetení, jsou následující:

Stojí za zmínku divoké rostlinné odrůdy a odrůdy. Vyznačují se jejich nenáročností, jsou krátké a často se používají při vytváření skalních zahrad.

Květiny mají také různé tvary pohárku a jsou rozděleny do různých vod, ale nejoblíbenější jsou následující:

Typy tulipánů (video)

Jaké podmínky jsou pro tulipány nezbytné

Tulipány by neměly být vysazovány ve skleníku pro tulipány se zvýšeným vodním stolem. Jinak se kořenový systém rostlin jednoduše začne hnilit v důsledku nadměrné vlhkosti. Při výběru místa přistání musíte zvážit, co v této zemi rostlo. Před pěstováním tulipánů stojí za to zajistit, aby v půdě v předcházející sezóně nebyly žádné cibulovité nebo solanaceózní rostliny. Koneckonců, onemocnění a viry, z nichž trpí, se rozšíří do květin, což komplikuje péči o tulipány.

Doporučujeme zvolit dobře osvětlené místa, protože pak budou květy velké a silné. Ve stínu se žárovky zmenšují. Na předchozím místě výsadby tulipány mohou být vráceny nejméně po dobu 4 let.

Nejvhodnější půda pro pěstování tulipánů je neutrální nebo mírně alkalická půda. Není nutné žárovy v zemi s vysokou kyselostí, protože v takových podmínkách začne rostlina vymyt a zemřít. Chcete-li pěstovat tulipány ve skleníku s hliněnou půdou, musíte ji nejprve připravit a přidat nějaký písek, který vypočítá 2 kbelíky na m².

Nejvýhodnější pro žárovky je volná půda bohatá na humus. Orná vrstva musí mít hloubku větší než 35 cm. Před pěstováním květin je nutné přidat superfosfát, který vypočítá přibližně 30 gramů na m2. To musí být provedeno měsíc před výsadbou, nalévá se na samotné dno drážek. Toto hnojivo velmi zrychluje kvetení.

Jak rostlit květiny

Chcete, abyste pěstovali tulipány ze semen, musíte se dobře připravit. Semena se vyskytují hlavně na podzim. Druhé desetiletí v září je nejvhodnější, i když to není nutné: hlavní věc je udržet až do poloviny října. Abyste se neměli mýlit, přistání a odjezdy by měly být provedeny s ohledem na vnější teplotu. Nejvhodnější teplota půdy je 9 ° C. Pokud je půda dostatečně hlína a těžká, je nutné na dno každé drážky nalít nějaký písek. Pokrývají také žárovky. Pro určení vhodné hloubky výsadby vynásobte průměr jedné žárovky o 3.

Před tím, než sejete do země, potřebujete důkladnou kontrolu. Pokud je žárovka pevná a kůra je plochá a čistá, květina se ukáže jako zdravá a krásná. Jakékoli skvrny dělají kopii nevhodnou pro pěstování tulipánů.

Je žádoucí ošetřit semínky po dobu jedné hodiny 2% roztokem bazazolu nebo je nechat působit 2 hodiny ve slabém roztoku manganistanu draselného při výpočtu 3 g. pro 1 litr vody. Tentokrát stačí připravit směs popílku, TMTD a polymicro hnojiv.

Poměr by měl být 3: 1: 1. Po manganistanu draselném musíte v této směsi rolovat semínka.

Nové myšlenky, je třeba dodržovat vzdálenost mezi nimi nejméně 10 cm. Práce spojené se zakládáním a údržbou bude snazší, pokud budete postupovat podle těchto pokynů, udržet vzdálenost mezi řadami 40 cm. Je třeba vzít v úvahu velikost žárovek v případě, že jsou velké, budou potřebovat více prostoru. Malá semena mohou být zasazena blízko.

Jakmile dojde k nachlazení, musí být výsadba pokryta zelení nebo slámou. Je lepší, pokud jsou pokryty humusem. Tloušťka přístřešku by měla být větší než 25 cm. Na jaře, jakmile se objeví první výhonky, je třeba provést mezi řadami drážky a pak vytvořit vhodné minerální hnojivo. Po několika týdnech je nutné plivit půdu kolem tulipánů kapalným roztokem lžíce a přidávat do kbelíku 20 g. superfosfátu a stejného množství chloridu draselného.

Správné výsadby tulipánů (video)

Hydroponické nucení květin

Kultivace tulipánů na hydroponii vám umožní získat vynikající květy pro řezání. Technologie růstu tulipánů je poměrně stará. Již v 18. století došlo k domazávání tulipánů doma v obyčejných sklenicích nebo vázy s vodou. V 60. letech minulého století začalo pěstování tulipánů ve skleníku s hydroponickým zařízením.

V Nizozemsku se nyní touto metodou vyrábí více než polovina existujících tulipánových žárovek. Technologie má mnoho výhod a tím rostou tulipány, je možné minimalizovat výrobní náklady.

Mezi hlavní výhody hydroponického pěstování patří:

Snižování nákladů, protože nemusíte pracovat s půdou.

Krabičky můžete použít několikrát v 1 sezóně.

Skleníky lze také použít několikrát. Navíc mohou mít malé rozměry.

Ve srovnání s půdou je řezání v hydroponických nádobách rychlejší.

Použitím hydroponického nucení se kultivace tulipánů urychlí, nebude nutné udržovat vysokou teplotu, a tím šetří energii.

Zařízení a samotné skleníky zůstávají čisté.

Zjednodušení kultivace a péče minimalizuje pravděpodobnost výskytu onemocnění nebo poruch. Chcete-li pěstovat tulipány s hydroponickou metodou, nemusíte dezinfikovat žárovky.

Stává se snadněji rostlinami a péčí, protože nepotřebujete dodatečně chránit květiny.

Žárovky lze jednoduše vyjmout z kontejneru.

Prodloužený kytarový hrot. To je zvláště výhodné, pokud rostete a pečujete o odrůdy s kratšími stopkami.

Systém pro pěstování tulipánů se skládá z flexi-kontejnerů. Jedná se o pevné plastové desky se speciálními otvory pro žárovky, které jsou uloženy na vodě. Velikost otvorů musí odpovídat velikosti žárovek. Listy jsou umístěny ve vzduchotěsném zásobníku bez poškození žárovek.

Reprodukce tulipánů

Květy reprodukují semena nebo vegetativně s použitím drobných žárovek. Šlechtění osiva je populární pouze u chovatelů, protože dceřinné rostliny zřídka zachovávají odrůdy odrůd. Semena jsou zasazeny přímo do půdy nebo skleníků, tulipány se pěstují po dobu 2 let na stejném místě, zatímco chrání sazenice před chladem. Zralé žárovky jsou nejprve vykopány, zachovány až do podzimu a pak vysazeny. Takové tulipány kvetou až po 5 letech, pokud bude výsadba a péče správná. Ale i po této době budou květy poněkud nepřekvapivé a vrchol dekorativní přípravy přijde až po 10 letech.

Reprodukce květin s použitím dceřinných žárovek přinese lepší výsledky. Když plánujete růst tulipánů, musíte vědět, že mateřská žárovka jednoduše zemřela po rozkvětu a místo toho se objeví náhradní žárovka s dětmi, jejichž počet se může lišit. Namísto toho se objeví jeden velký pár náhradních žárovek. O pár let později se děti vyvíjejí natolik, aby samostatně vytvořily stonky s květinami.

Že květy nebyly časem degenerovány, musíte zajistit řádnou péči o tulipány.

Rostliny v zemi potřebujete pouze cibule-toppers, jejichž obvod je více než 10 cm, protože dědí nezbytné známky své třídy. Je-li žárovka menší, je možné pěstovat tulipány, odstraňovat děti a snažit se je pěstovat až do velikosti bulb-topper, pak přistát na místě.

Jak ukládat žárovky

Před vysycháním vykopaných žárovek z tulipánů je třeba je dezinfikovat proti škůdcům a nemocem. Omyjí se čistou vodou, ponechají se půl hodiny v 3% roztoku karbophosu nebo se několik minut spouští v teplé vodě (50 ° C). Poté jsou žárovky umístěny rovnoměrně ve stinné, dobře větrané místnosti, kde teplota není vyšší než 30 ° C. Sušení by mělo trvat asi 5 dní. Poté mohou být žárovky uloženy.

Chcete-li řádně zachovat tulipány, musíte vyčistit žárovky od kořenů, staré váhy a zbytky země, roztřídit podle velikosti a oddělit děti. Poté jsou žárovky rozptýleny do specializovaných mřížek a vyčištěny do podkroví nebo do haly.

Nemohou být pokryty, protože žárovky vylučují ethylen, který má negativní vliv na děti.

Zajistěte dobré větrání a nízké difuzní osvětlení. Nejvhodnější teplota je do 20 ° C až do pádu. S počátkem září je žádoucí lehce snížit o několik stupňů a uložit žárovky až do velmi přistání.

Je žádoucí prověřit je jednou týdně, aby se rychle objevily exempláře postižené chorobami nebo škůdci. Musí být okamžitě zlikvidovány. Před vysazením žárovek na podzim musí být ošetřeny manganistanem draselným.