Napište knihu a zbohatněte? Kolik si v Rusku vydělávají spisovatelé.

Nedávno nejoblíbenější z otázek, které se mě ptají, zní takto: "Napsala jsem knihu, jak rychle se zbavím?"

Podívejme se na osobnosti osobně.

Pokud si myslíte čistě logicky, plus přidat trochu znalosti z matematiky nebo vybavit se kalkulačkou, pak se obrázek nezdá příliš růžový. Okamžitě chci oblékat ty, kteří si myslí, že budou psát jednu knihu a zbohatnout. Ne, kluci. Pokud nejste druhá (Joan) Rowlingová a vaše kniha není druhá "Harry Potter", potom vám miliony neběží u řeky, to je jisté.

Noví spisovatelé často dostávají penny za svou práci a jen několik špičkových autorů získá opravdu vysoké poplatky.

Ano, poplatky za knihu mohou dosáhnout jednoho milionu rublů a dokonce tento počet překročit. Ale ruští spisovatelé, kteří mohou počítat s touto částkou, jsou jen 10-30 lidí (ze zřejmých důvodů nikdo nehazuje svůj příjem do otevřeného přístupu, takže jde o přibližnou statistiku).

Ano, tam jsou 2 až 5 opravdu mastovityh ruských spisovatelů, jejichž poplatky jsou stovky tisíc dolarů nebo dokonce i euro.

Ale tyto údaje jsou vidět v očích pouze 5% z celkového počtu domácích spisovatelů. A co takhle zbývajících 95%...

- Licenční poplatky (licenční poplatky z prodejní ceny prodané kopie) se pohybují od 3% do 25%, obvykle 5-12%.

- Poplatek za první knihu je obvykle od 5 do 25 tisíc rublů.

- V následujících případech mohou poplatky za jednu knihu dosáhnout 50 až 120 tisíc rublů.

- Prodej práv v zahraničí se pohybuje od 1000 do 2500 USD.

"Pokud už máte 20-40 publikovaných knih, poskytne vám dobrý základní airbag."

- Začátečníci mohou obvykle počítat buď s licenčními poplatky, nebo za jednorázový poplatek, v závislosti na podmínkách vydavatelství. Ale nikdo nezaplatí začátečník najednou a předem si zaujme.

Je možné zvýšit prodej, a tím zvýšit jeho hodnotu?

Pokud se stále zajímáte o to, kolik přesně vybrali autory v číslech, je zde přibližný seznam *:

- Daria Dontsová. Pro její první knihu obdržela 20 tisíc rublů, nyní její poplatek činí 110-140 tisíc dolarů měsíčně.

- Alexandra Marinina obdrží v průměru 100-150 tisíc dolarů za knihu.

- Boris Akunin. Jeho poplatek činí přibližně 25-35 tisíc dolarů za knihu.

- Tatiana Ustinová vydělá asi za 25 tisíc dolarů za knihu.

* Informace o příjmech těchto čtyř autorů, které jsem vzal z internetu, proto nemohu zaručit pro ně. Znovu opakuji: dostatečný člověk nezbaví své příjmy ve volném přístupu. Z pochopitelných důvodů. Plus všechny ruské účetní oddělení...

Nové obchodní nápady

Pokud máte zájem o to, kolik spisovatelů získáte v Rusku, měli byste nejprve pochopit a přijmout několik věcí. Superfaxové psaní nevede všechny. Ano, a talent spisovatele alespoň něco, ale to znamená. Přečtěte si všechno a najednou - co je spisovatelův obchod, kolik začínajících spisovatelů vydělává, jak napsat svou knihu a nejoblíbenější témata pro vydělávání peněz na případ spisovatelů.

Za prvé, člověk nebude po vydání první knihy bohatý. Dokonce i poté, co jste překonali dlouhou cestu k psaní knihy, jejímu editování, hledání vydání a podpisu smlouvy, vy, jako novinář, můžete počítat pouze s malým oběhem a následně s poplatkem. Navíc není neobvyklé, že budete muset osobně zaplatit za uvolnění vaší práce.

Za druhé, pochopte, že to bude několik let, než dosáhnete určité úrovně slávy a úspěchu s vaším talentem a tvrdou prací. V Rusku žije více než 144 milionů lidí. Z nich se asi 20-30 lidí může pochlubit značným příjmem z psaní knih. Daria Dontsová, například, pro každou publikovanou knihu může očekávat asi 7 000 000 rublů, pokud nezohledňujete peníze získané z opakovaného vydání. Boris Akunin se v této situaci dostane víc 1 000 000 rublů. Honour in 800 000 rublů se může pochlubit Alexandrem Marininem.

Spisovatel může být bohatý a stát se známý po celé zemi, to nelze vyloučit. Nicméně porovnáním uvedených čísel lze říci více o výjimkách z pravidla, že?

Jak spisovatelé vydělávají peníze

Nejprve musíte pochopit základní pojmy výdělku spisovatele. Mladý autor, který uzavírá smlouvu s vydavatelstvím, stojí před dvěma základními pojmy:

1) royalty - určitou částku peněz, kterou spisovatel obdrží z každé prodané kopie své knihy. Můžete se spolehnout na 3% -25%. Záleží na tom, kolik je spisovatel úspěšný a respektovaný. Nejčastěji platí licenční poplatek 5% -10%.

2) royalty - množství peněz, které zapisovatel obdrží bezprostředně po uvedení knihy do tisku. První práce může přinést autora asi 5000-20 000 rublů.

Nově příchozí je často spokojen buď s jedním, nebo s druhým. To závisí na podmínkách smlouvy. Nemusíte se spoléhat na skutečnost, že můžete obdržet oba licenční poplatky a poplatky zároveň, protože vydavatelství to neudělá.

Existuje takový jev, jako je prodej práva přeložit a publikovat knihu v zahraničí. Výnosy v tomto případě se mohou pohybovat v průměru od 1.000 USD do 3.000 USD.

Pochopte, že první 5 knih nemůže poskytnout vaši existenci (s výjimkou výjimek). To je důvod, proč většina dnešních ruských spisovatelů má trvalou práci v jiné sféře života, ale nevzdávají se svých zálib. Pouze ti, kteří mají více než 20 publikovaných prací, mohou počítat s dobrým příjmem. Jejich poplatky dosahují 50 000-150 000 rublů pro knihu.

Průměrné příjmy začátečníka ve světě psaní

Jak může spisovatel vydělat své první peníze? Poté, co byla práce napsána a upravena, je třeba najít vydavatelství, které souhlasí s vydáním tisku. Často noví autoři se obrátí k několika organizacím najednou, aby neztratili drahocenný čas.

Pokud je vaše práce oceněna a jeden z vydavatelů souhlasí s publikací, pak mezi vámi je smlouva, která popisuje výši licenčních poplatků nebo licenčních poplatků. Dříve bylo uvedeno, že v počáteční fázi není nutné počítat s báječnými penězi.

Zvažte možnost získání licenčního poplatku na konkrétním příkladu. Za prvé, musíte pochopit, co je prodejní cena. Toto je částka, za kterou kniha sama prodává vydavatele. Za zmínku stojí, že na regálech obchodů se díla objevují 3-4krát dražší. Licenční poplatky obdrží to samé z prodejní ceny, nikoliv z konečné ceny. Začátečníci mohou počítat pouze s malým tiskem, protože vydavatel musí zjistit, zda je kniha požadována. V nejlepším případě se můžete spolehnout na 3000 kopií. Snadno lze vypočítat konečný příjem autora. Nechte prodejní cenu knihy se rovnat 100 rublům. S 5% licenčních poplatků a cirkulací 3 000 kopií bude autor přijímat 15000 rublů.

Opětovné vydání knih

Někdy se knihy stávají tak populární, že je nutné je znovu publikovat. Pro autora je tato situace poměrně výnosná. Faktem je, že odpočty pro spisovatele jsou poněkud sníženy, ale zároveň je osvobozen od jakékoli práce, protože práce je již napsána. Všechny problémy nese vydavatel. Odměna se pohybuje mezi 3% -15%.

Knihu lze znovu vydat v jiném nakladatelství za několik let, pokud je smlouva vyhotovena správně. Pro autora to může přinést příznivější podmínky spolupráce včetně vyššího příjmu.

Jak bylo řečeno dříve, osoba, která publikovala asi 20 děl, může počítat se slušným platem. Nicméně, většina ruských spisovatelů vydělává na jejich život tím, že nezveřejní své vlastní knihy. Ačkoli spisovatelova činnost, ale bez zapojení vydavatelů. Jak se to dělá? Podívejte se na odkazy na konci článku.

Hodnocení nejoblíbenějších žánrových žánrů v Rusku

Hlavní otázkou pro některé začínající spisovatele je téma, které si vyberete, aby se kniha stala populární? Správnou odpovědí je sledovat vaše znalosti. Nicméně, pokud se tak nestalo, můžete studovat pět populárních žánrových knih, které zaručují vysokou šanci na dobrý prodej knihy.

1) Čestné první místo je obsazeno detektivka. Mělo by být poznamenáno, že to je ženská obec, která může být považována za nejaktivnější v oblasti nákupu knih o nějakém předmětu. Stejně jako autoři. Stalo se tak, že dnes nejoblíbenějšími autory knih jsou ženy.

2) Akce. Nejsme však o zahraničním militantovi, ale o Rusku. Takový handicap může být, že cizí literatura je přeložena do ruštiny dost dlouho. A ne vždy překlad může být považován za úspěšný, to znamená, že překlad může ztratit důležitou slovní hru nebo význam celého díla.

3) Historická a dobrodružná klasika. Tento žánr vyšel poměrně nedávno na čestném třetím místě. Ale rychle získal svou popularitu. To je způsobeno mnoha faktory, včetně rostoucího zájmu o historické televizní seriály, například Velkolepý věk nebo Downtonské opatství. Toto, mimochodem, je používáno mnoha novináři. Psali své práce na blízké téma, čímž získali zaručený počáteční zájem o knihu.

4) Ženská romance v prvních třech místech nebylo místo, ale stojí za zmínku, že tento žánr získává popularitu. V běžném roce se její tržby oproti loňskému roku zvýšily přibližně o 6%.

5) Moderní historická próza. Je třeba poznamenat, že existuje spojení mezi místy 5 a 3.

Pokud jde o knihy jiných žánrů, které byly nedávno populární. Například mystika a fantazie ztratily své místo v pěti populárních žánrech kolem roku 2012. To je poměrně dávno. Žánr si však uchoval své obdivovatele. Proto bychom neměli podléhat obecnému trendu a psát jen v populárních žánrech. Možná jste novým autorem, který může vrátit pozornost publika na téma, v němž se nachází vaše budoucí kniha.

Více obchodních nápadů spisovatele:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Zisk spisovatele

Zisk pro spisovatele - komplexní a neprůhledný indikátor. Zisk se může pohybovat od 30 000 rublů ročně až po desítky milionů dolarů měsíčně. Šířka je dostatečně velká a není měřena talentem spisovatele. Dříve v SSSR to bylo jednodušší - napsal knihu, dostal přístup do žlabu a žil po zbytek života. Nyní je vše mnohem složitější. Dnes se dozvídáme, kolik moderních spisovatelů vydělává.

Již třetí rok po sobě, na seznamu sestaveném vlivným časopisem Forbes, James Patterson. Americký důchodce získal 94 milionů dolarů ročně. Měl 14 nových knih. Jeho nejprodávanější knihy o psychologovi Aleksey Krosse, románech o detektivovi Michaela Bennetovi ao tuctu knih z cyklu "Ženské kluby vyšetřování vražd jsou všeobecně známé.

Legenda o žánru hororu, Stephen King, samozřejmě zaostal za kolegy, ale také získal slušný. Souhlasíte, 39 milionů zelených za rok je velmi slušná částka. Na takových příjmech můžete žít dlouho a dobře, dokonce i v obdobích tvůrčí stagnace.

Další americká literární hvězda Janet Ivanovič získal 33 milionů dolarů za uplynulý rok. Pracoviště Janetových detektivních románů o bývalé dámské prodejně asistentky Stephanie Plum, která změnila svůj osud a stala se lovcem odměny.

Řeknete to v zahraničí, co porovnávat? Přiznejme však, že nemají stejné výdaje jako naše, nemluvě o žádostech. Naše, nicméně, daleko za západními kolegy, ale to jim nebrání, aby získali slušnou částku za svou kreativitu.

Příklad, Daria Dontsová už jsem unavený ze všech, ale opakuji. Teprve v roce 2011 vydala Dontsova podle ruské komory knih knihy s více než dvěma miliony výtisků. Není známo jisté, kolik to dostane od prodeje každé knihy, ale i minimální možnost $ 1 je více než 2 miliony dolarů ročně. S plodností autora se zdá, že výše výdělku je slušná.

Boris Akunin podle jednoho data, stojí za kolegy v prodejně. Jeho oběh v roce 2011 byl asi 500 000 kopií, ale podle jiných je nejbohatším ruským spisovatelem. On byl dokonce oceněn Forbesem. Koneckonců, nezapomeňte, že prodej knih je jen špičkou finančního ledovce skutečného profesionálního spisovatele.

A co naši spisovatelé sci-fi? Nyní jeden z nejpopulárnějších žánrů literatury přináší svým pánům slušné peníze.

Sergey Lukyanenko umožňuje snadné a snadné tiskové úlohy od 200 tisíc kusů. Analogicky můžete odhadnout, kolik je to v peněžním vyjádření. Je možné žít i dokonce dobře.

Také bych chtěl poznamenat, že prodej knih není všechno. Existují prodejní práva k obrazovkové verzi knih, psaní skriptů, inzerce v knize a v životě, pasivní příjmy z publicity. Každý profesionální spisovatel najde způsob, jak vydělat peníze.

Jsou to mistři a profesionálové. Kolik začátečníků dostanete? Pokud se novým autorům podaří přesvědčit vydavatelství, aby provozoval svou práci v oběhu, a vydá se v množství 3 000 - 5 000 knih, přinese mu to v průměru 30 000 rublů. Souhlaste, pouhé penny ve srovnání s prací. Pak vznikne otázka a proč to všechno? Musíme hodit vše do pekla a jít do nenáviděné práce!

A tady je třeba myslet, proč píšete? Pokud je to koníček, pak je to jedna věc. Příjem 30 tisíc rublů ročně z hobby není také špatný. No, pokud se rozhodnete udělat své psaní, pak sakra s ním! Vezměte to a udělejte to! Napište každý den, hodně a dlouho. Pouze tímto způsobem vyplníte ruku a vytvoříte dostatečné množství knih, které se vyjádříte.

Je dobré, když nemáte rodinu a povinnosti, pak celý svět je u vašich nohou. Byl by hřích nesnažit se stát se spisovatelem a deklarovat se celému světu, ale co plánovač rodiny s řadou slušných zařízení vydávaných na úkor? V takovém případě byste se měli připravit na přechod.

Přechod na kariéru psaní musí začít v předstihu. Nejprve musíte napsat první knihu. Můžete si přečíst tipy na našich webových stránkách. Pak uzavřeme všechny dluhy. Přechod by měl probíhat na řádném finančním základě. Poté najdeme další, nejlépe pasivní zdroj příjmů, o něm si můžete přečíst. Pak, když vaše pasivní příjem začne nést první plody, a naučíte se zavírat minimální potřeby - opusťte. Nyní máte čas se stát profesionálním spisovatelem. Dělejte to. Napište každý den a prodávejte. Prodáváte se, kreativita, zkušenost je něco, co vám pomůže získat skutečný život spisovatele.

Dnes jsme se dozvěděli, že výdělky spisovatele jsou přímou závislostí na touze a zkušenostech. Zapojte se do podnikání a podnikání vás vždy bude BŮH.

Co si myslíte o příjmech spisovatele? Nenechte komentáře níže.

Zisk spisovatele

Je potěšující, když rukopis nejen potěší, ale také živí. A co spisovatel nemá snít o vysokých poplatcích. Je to možné? Je spisovatel schopen se obohatit vedoucí literární činností? A kolik můžete získat při psaní?

Klasický scénář

Klasiky žánru: spisovatel dokončil rukopis a snaží se ji připojit do nakladatelství a doufal, že jeho nabídka mistrovské dílo román okamžitě pohádkové poplatky, on jen sní o tom, jak vydat knihu a zbohatnout. A co vyšlo? Spisovatel byl podveden: schéma zobrazená v mnoha filmech nefunguje ve skutečnosti. Je-li určitý počet lety, vydávat malou (5-20 TR), ale zaplatil za rukopisu, dnes, v rozmachu podmínkách spisovatele, ve světě, kde každý má písemnou knihy, vydavatelé mají právo být rozmarná.

Vydavatelé nechtějí nabídnout novým příchozím skvělé poplatky, na které mohou vyhořit. Navíc si ostatní chtějí vydělat peníze i před vydáním knihy, nabízejí zaplatit nejen publikaci, ale i veškerou předtiskovou práci až po návrh obálky. Publikum na oplátku navrhuje uhradit náklady na ubytování, tj. Kniha bude prezentována v těch knižních sítích, s nimiž má vydavatel smlouvu.

Nakonec vydavatel sleduje: bude kniha zakoupena, opustí pozitivní recenze. Pokud kniha vystřelí, pak se autorovi nabídne tisk na náklady vydavatelství. A pravděpodobně procento z prodeje. Možná jednorázový poplatek. Před pěti nebo sedmi lety byly původním autorům nabídnuty 10-30 tr na reissue. v závislosti na solventnosti vydavatelství. Dnes se cena velkých vydavatelů zvětšila trochu, malé, jak velké poplatky stále nemohou nabídnout.

Pokud by nápad s reissue byl úspěšný, autor bude nabídnut pokračovat v zahájení: buď napište druhou část románu, nebo něco podobného. A za toto pokračování může autor obdržet paušální částku 50-150 tr. opět, v závislosti na solventnosti vydavatele, z výklenku obsazeného na trhu vydávání knih.

Celkový spisovatel může získat:

nic nebo 5-20 tr. pro počáteční prodej rukopisu vydavateli.

10-50 tr. pro tisk plus procento tržeb.

50-150 tr. plus procento tržeb za pokračování, pokud byla první kniha úspěšná.

Prodáváme jméno

Schéma interakce mezi vydavatelem a spisovateli posledních let vypadá jinak. Vydavatelé se odvolávají na autory, kteří vyhráli lásku čtenáře samostatně publikováním na webu. Autor je populární - vydavatelství se mu líbí. To znamená, že autor již není navrhovatelem. Naopak, vydavatel se chová jako smutný kupující. Je skutečně hříchem získat perspektivní pohled na slibného autora, protože existují i ​​jiní vydavatelé, kteří na webu také zachycují spisovatele.

V tomto případě může autor obdržet značný poplatek (40-200 tr) za prodej rukopisu a procento tržeb a okamžitě uzavřít dohodu o zveřejnění pokračování. V tomto případě je důležité, že autor není levnější. Doporučujeme vyjednávání s vydavatelem k obhájci působí jako literární agent, od podepsání dohody s vydavatelem, autor dostane jeho zaměstnanec, který začíná „práci spisovatel.“

Boční čára

Zde jsou - příjmy spisovatele. 200 tr. - slušné množství, ale musíte mít na paměti, že se jedná o horní lištu. Abychom nebyli zklamáni, stojí za to platit méně. Ale i když rozdělíte 200 tr. počet měsíců potřebných k vytvoření rukopisu bude uvolněn, poněkud tenká postava.

Spisovatelé literatury se zbavují skutečnosti, že prodávají výňatky z velkého románu do literárních časopisů, přičemž opět obdrželi alespoň malou, ale autorskou odměnu za tutéž knihu. Tato vedlejší monetizace rukopisu zvýší konečné náklady.

Navíc má smysl vytvořit svůj vlastní blog a propagovat ho (včetně publikování výňatků z románu) za účelem zveřejnění inzerátů, ale je to samostatný příběh, který si zaslouží samostatný text.

Můžete sdílet důležité informace o příjmech spisovatele a jeho zkušenostech s "pracováním jako spisovatel" v komentářích.

Jako spisovatel, který vyděláváte na internetu, a jaký příjem dostávají autoři knih - všechny způsoby, jak vydělat peníze na psaní

Mnoho spisovatelů je obeznámeno se situací, kdy téměř hotova kniha shromažďuje prach v vzdálené složce počítače v očekávání inspirace. Nicméně pokud děláte trochu úsilí, můžete získat každý měsíc stabilní příjem. Na tématických zdrojích mohou spisovatelé přidat své vlastní díla a získat slevy pro jejich prohlížení nebo stahování. V tomto přehledu se dozvíte o všech způsobech, jak vydělat při psaní na internetu, o tom, jaké služby mají být lépe použity a jaké jsou výdělky.

Zisk z prodeje knih vydavatelství

Čas, který spisovatelé museli pokrýt prahové hodnoty vydavatelů, prošel. S příchodem internetu prakticky každý z nich má internetovou reprezentaci. Chcete-li prodat literární dílo, měl by publicista zaslat své oznámení e-mailu mediální společnosti a čekat na konečné rozhodnutí. Plné znění knihy je možné zaslat pouze po dohodě.

Mnoho začínajících autorů má rozumnou otázku: "Proč vydavatel potřebuje práci neznámého autora, pokud je trh s knihami přetížen s takovým produktem?" Odpověď je jednoduchá - příjmy distributorů přímo závisí na prodeji populárních publikací, protože jsou v neustálém hledání autorů s novými bestsellery.

Nejslavnějšími vydavateli mezi spisovateli jsou: "Exmo", "Labyrint", "Rosman". Mediální společnosti také hledají vzdálené pracovníky na pero pro průběžnou spolupráci. Informace o volných pracovních místech naleznete na svých webových stránkách. Zisk pro spisovatele je zpravidla vyplácen jedním ze dvou způsobů: záloha - (přibližně) 10% velkoobchodních nákladů na oběh a licenčních poplatků z každého prodeje.

Výnosy z prodeje knih pro online nakupování

Pro spisovatele, kteří nechtějí kontaktovat vydavatele na internetu, existují zdroje pro samoddatovací práce - samizdat. Jsou to on-line obchody s rozsáhlou pobočkovou sítí. Chcete-li získat z nich, autor se musí zaregistrovat, stáhnout spisy a zapojit se do propagace účtu. Nejlepší zdroje pro získávání na internetu jsou následující:

Amazon.com

Mezinárodní platforma pro prodej elektronických výtvorů a mnoho dalších produktů. Služba je velmi populární na internetu, její návštěvnost je v době psaní 282 milionů lidí měsíčně, takže nováčková spisovatelka má každou šanci, že na ni bude vidět. Amazon zaplatí spisovatelům 35% příjmů z písemnictví. Při prodeji publikací na trhu v Japonsku, Brazílii nebo Indii může autor získat zvýšenou odměnu - 70% nákladů na práci.

Výše příjmů pro začátečníky v prvním měsíci může být nulová. Na příjmech 300 dolarů v následujících měsících mohou spočítat spisovatelé, kteří se zabývají propagací knihy. Zisky nad 1000 dolarů obdrží autoři, jejichž sbírka obsahuje nejméně sto knih. Ve svém rozhovoru Sergej Lukyanenko řekl, že první den stahování rukopisu "Day Watch" na Amazonu činil zisk z prodeje 200 dolarů.

Získejte přístup k širšímu publiku Amazonky a opakovaně zvyšujte poplatek, který vám pomůže přeložit knihu do angličtiny. Stojí za to, že náklady na vydání publikace v angličtině jsou mnohem vyšší než v ruštině. Koneckonců budou potřeba další služby překladatelů a korektorů.

Je také důležité znát spisovatele, kteří používají služby americké amazonky, že při prodeji publikací přes internet cizí inspekce odstraní 30% poplatku. Navíc daň 18% je uložena ruským zdaněním. Abyste se vyhnuli dvojitému zadržení, musíte se zaregistrovat u americké daně, získat číslo daňového poplatníka, vyplnit formulář W8-BEN a odeslat jej Amazon.

Plati.ru

Prostředek na prodej infoproduktů na internetu. Pro práci potřebujete v systému Webmoney osobní certifikát, napište popis knihy a samostatně přiřaďte její cenu. Všechny náklady na hostování a umístění webu přebírají. Komise s literárním ziskem je 10%. Hlavní rozdíl mezi touto službou a ostatním je schopnost prodávat knihy na úvěr. Průměrná cena sbírky na webu je 35 USD. Pokud je staženo alespoň jednou za 2 dny, zapisovatel bude moci získat 500 dolarů za měsíc.

Zelluloza.ru

Oblíbená platforma, na které mají autoři příležitost vydělat si počet placených kapitol jejich psaní. Každá kapitola stojí 10 rublů. S autorskými odměnami majitelé webových stránek zadržují daně od 20 do 50% v závislosti na hodnosti spisovatele v systému. Čím vyšší je příjem autora za měsíc, tím nižší je provize za něj.

Ve službě se mohou spisovatelé snažit získat finanční prostředky, aby mohli knihu pokračovat nebo dokončit s pomocí čtenářů. Uživatelé pražské banky přispívají 100 rublů. a nastavte čas zápisu díla. Pokud má publicista čas psát, pak dostane shromážděné prostředky. V opačném případě se peníze vrátí na účty sponzorů. Autor novináře může získat při psaní průměrně 300 dolarů za měsíc.

Litres.ru

Internetový obchod založený vlastníky pirátských knihoven. Na internetových stránkách je možné vydělat peníze nejprve podepsáním smlouvy prostřednictvím agentury. Spisovatel získává příjmy z knih a reklamních textů stránek, na které čtenáři vidí. Zdroje jsou rozvinuté a mají mnoho partnerů, takže můžete nejen vydělat peníze na to, ale také získat požadovanou příležitost být si všiml. Dávky služby při psaní autora dosahují 70%.

Bookmate.com

Knihkupectví, které autorům zaplatí autorské poplatky z díla přečteného předplatným. Chcete-li vydělat peníze, musíte se zaregistrovat u distribuční služby Bookmate Publisher. K dispozici je ochrana proti kopírování, knihy nelze vytisknout ani číst z cizích zařízení. Předplatné za měsíc pro jednoho uživatele stojí 150 rublů. Komisionáři stránky jsou 50%, zbytek je rozdělen mezi 2-3 vlastníky čtenářů. K tomu, abyste obdrželi licenční poplatky, musíte podepsat smlouvu.

Tipy pro začínající spisovatele o příjmech svých knih

Většina publicistů po stažení první práce v internetové službě je rozrušená, nezískala požadované výdělky a opustila tento případ. Je důležité si uvědomit, že i významní autoři dostali více než tucet neúspěchů předtím, než jejich výtvory dosáhly univerzálního uznání. Zde je několik doporučení, která pomohou spisovatelům získat na internetu slušné příjmy:

 • Výběr správného motivu. Non-fikshin, stejně jako různé knihy-průvodce jsou v dobré poptávce. Jakákoli práce spisovatele na internetu má vysokou šanci vést špičku nejpopulárnější, pokud obsahuje více užitečných informací než v jiných publikacích podobných předmětů.
 • Podle trendů. Dobrý dopad na příjmy publikace o jakémkoli senzačním, ale málo studovaném fenoménu nebo hobby.
 • Vývoj série knih. Autorské práce, které mají pokračování, jsou zpravidla oblíbené. Mnoho čtenářů bude raději mít ve své sbírce všechny části jedné publikace.
 • Počet načtených knih. Čím více rukopisů je na váš účet přidáno, tím větší je pravděpodobnost, že si čtenáři všimnou autora a přečtou si další jeho tvorbu.
 • Znalost cizího jazyka. Spisovatelé, kteří mluví anglicky, mohou vyloučit náklady na tlumočníka a mají velký potenciál vydělat peníze na internetu.
 • Účast na programech dodatečných služeb. Na zdroji pro výdělky někdy existují zajímavé projekty, které umožňují spisovateli vydělat poplatek a další slávu.
 • Pravidelná propagace na internetu. Psaní bude výnosné, pouze pokud se budete neustále věnovat jeho propagaci. Pro tento účel použijte všechny kanály: sociální sítě, tematické fóra a reklamu v partnerských blogy.

Zisk na vašem blogu

Vytvoření blogu je skvělou příležitostí k získání spisovatele, při zachování svobody kreativity. Vedle publikací může majitel pera mu dát různé spisovatelky v oblasti životního stylu při psaní a sdílení osobních zkušeností. Je třeba mít na paměti, že projekt přinese peníze s aktivním využíváním zpeněžovacích metod. Například náhrada nákladů na hostování a obsah zdroje pomůže umístit tlačítko darování z platebního systému PayPal. S jeho pomocí si čtenáři budou moci podle svého uvážení poskytnout autorovi jakoukoli částku. Náklady na propagaci nového bestselleru budou pokrývat odměnu od ostatních publicistů, od prodeje knih na vašem blogu. A konečné příjmy v tomto případě budou záviset na počtu publikací zakoupených čtenáři.

Zisk na kopírování

Nejrychlejší způsob, jak vydělat peníze na internetu, je nepochybně copywriting. Jeho podstatou spočívá v písemném přenosu daného textu ve vlastních slovech. Najděte práci s copywriter je snadné. Stačí se zaregistrovat na výměně copywriting. Nejznámější:

Na těchto zdrojích zaměstnavatelé tvoří objednávku s podrobným popisem, spisovatel následně vykonává úkol a přijímá platbu. Celková výše výdělku závisí na počtu provedených příkazů a jejich hodnotě po odečtení provize ve výši 10-15%. V průměru s každodenním pracovním vytížením 3 hodiny získáte zhruba 100-150 USD. Publicisté, kteří pracují na internetu celý den bez dnů volna, si mohou vydělat při psaní $ 1000 a výše.

Zisk v literárních soutěžích

Literární soutěže jsou pro spisovatele skvělou příležitostí k propagaci svých schopností a vydělávání peněz. Informace o termínu a podmínkách soutěží jsou jednoduché, za tímto účelem existují specializované weby:

Liter-rm.ru - literární blog obsahující mnoho užitečných informací pro začátečníky. Je možné účastnit se soutěží organizovaných v rámci sociálního projektu LITER-RM. Rozpočtové soutěže jsou malé, v průměru kolem 15 000 rublů, ale konkurence je nízká.

Vsekonkursy.ru - zdroj, na kterém jsou shromažďovány všechny internetové soutěže, včetně mezinárodních soutěží. Kromě peněžitých výher může vítězný autor obdržet od organizátorů dárek na cestu do jiné země. Přednost se dává spisovatelům se znalostí cizího jazyka.

Konkursgrant.ru - stránky obsahují nejaktuálnější soutěže pro kreativní lidi. Na prvním místě může majitel pera vydělat na dotaci na zaplacení až 700 000 rublů.

Zisk v knihách

Kniggery - to jsou lidé, kteří píší rukopis nařídit úplný převod autorských práv k jinému spisovateli. Populární autoři nemohou během krátkých časových úseků fyzicky vytvářet velký objem, ale jsou to nezbytné pro vysoké příjmy. Za tímto účelem najali celý tým knihkupců, kteří se podíleli na vytváření základů pro budoucí knihy.

V Rusku není obvyklé zveřejňovat toto povolání, a proto nelze nalézt žádné přímé volné pozice pro tuto pozici na internetu. Tito odborníci však hledají literární práci, někdy i na specializovaných zdrojích. Výdělky "spisovatele duchů" závisí na zaměstnavateli a regionu. Podle pověstí z polovičních zdrojů je známo, že v Moskvě za psaní masového detektiva můžete získat 1000 dolarů, v malých městech - 500 dolarů.

Zisk na audioknihách

Audiobook vašeho díla může být vytvořen jako bonus k elektronické verzi, a můžete ji použít jako nezávislý způsob, jak vydělat na internetu. Audiokniha se zaznamenává pomocí speciálního audio zařízení: mikrofon, předzesilovač, zvuková karta a počítačový program se schopností editovat zvukové soubory (sekvencer se sadou plug-inů). Můžete připravit soubory prostřednictvím oblíbených internetových obchodů. Publikace neznámých autorů jsou přijímána na Amazon, Liters a dalších službách. Komisionáři, licenční poplatky a podmínky ubytování lze nalézt zasláním dopisu na jejich e-mail.

Můžete se snažit, aby ukládání peněz, kterým audioknihy souboru: letitbit, DepositFiles a Turbobit. Na nich spisovatel získává příjem ze stahování audioknih. Přibližná výše zisku začíná od $ 3 za 1000 stahování. Je třeba připomenout, že za normální plat navíc k jeho psaní je třeba pravidelně plní různé soubory a uvolnit ke sdílení účtu spojení s přáteli a známými, které žere off hodně času a někdy nepřináší kýžený efekt.

Zisk na silnicích

Kraudfandingovye stránky se stávají stále oblíbenějšími službami pro realizaci myšlenek tvůrčích lidí. Podstatou toho je, že každý může podpořit projekt, který se jim líbí, za jakoukoli částku. Na oplátku může spisovatel po vydání vydat sponzorovanou publikaci s autogramem.

Nejoblíbenějším zdrojem kraudfandingu je Planeta.ru. Na místě může spisovatel získat finanční prostředky pro publikaci svého rukopisu. K tomu je třeba vytvořit vlastní projekt s potřebným rozpočtem. Služba účtuje provizi z každého projektu ve výši 10-15%. Z celkové částky je rovněž uhrazena daň ve výši 13%. Pokud je projekt zaznamenal 50% z požadované částky si můžete vzít, pokud není zaznamenal v 100 dnech - všechny peníze, které se vrací do sponzorů.

Závěr

Shrnutí všech výše uvedených, si uvědomíte, že vydělávat spisovatele na internetu není tak snadné, jak bychom chtěli. Mnoho služeb převezme většinu výdělků, aby získal stálý příjem, který musí autor zapracovat do svého zaměstnání. Svobodu tvořivosti mohou poskytnout pouze spisovatelé-blogéři a vysoce placené objednávky jsou spisovatelé, kteří mluví anglicky.

Jak vydělat peníze psaním: způsoby, velikosti výdělků, vyhlídky

Kde začít?

Psaní je fascinující, ale není snadné. železo bude muset psát v pravidelných intervalech, aby bylo možné „vyjednávat“ s Muse, zlobivé dívky, která se objeví, když se mu zlíbí. Kromě toho je důležité najít ty, kteří budou číst vaše díla a ti, kteří za ně zaplatí. Proto, než se vrhne do psaní s hlavou, stojí za to napsat jednu až dvě hodiny denně. Takže pochopíte, jestli jste připraveni se věnovat tomuto řemeslu a zda můžete existovat na příjmu spisovatele.

Pokud jste byl vrcholovým manažerem v banku, výnosy tvého spisovatele, zvláště zpočátku, by byly mnohem méně. A pokud jste pracovala jako mateřská školka v mateřské škole, máte veškerou šanci zvýšit svůj příjem.

Jste připraveni se připojit ke Společnosti spisovatelů? 

Pokud jste se dříve zabývali literární činností: překlady, psaní diplomových prací nebo vědeckých článků, rychle se zapojíte do písemné komunity a pokud jste s texty nikdy nepracovali, bude to trvat déle. Ale pokud sníte o tom, že se stanete spisovatelem, stanete se jedním. Vytrvalost a pečlivost práce divy.

Zjistíme, co potřebuje začáteční spisovatel:

1. Určité osobní vlastnosti:

· Komunikační dovednosti - budete muset komunikovat s redaktory, zákazníky, odborníky;

· Vyzkoušet mysl, mít zájem o to, co se děje ve světě, vytvářet zajímavé témata, klást otázky, které jsou obtížné;

· Flexibilita - V současné době si zákazník přeje takový text, a zítra - velmi odlišný, a editor ve středu dal za úkol udělat rozhovor slavného herce a v pátek - longrid psát o vyhlídky na vesmírnou turistiku;

· Schopnost hodně práce a soustředění - spisovatelé často slyší slovo "termín".

2. Počítač s MS Word nebo jeho analogy. Nechcete si zakoupit balíček kancelářského softwaru? Můžete udělat bez internetového editoru pro text Google. Tato služba je vhodná pro práci s editorem nebo klientem.

Textový editor Dokumentů Google

3. Internet - příprava článků a použití výše uvedených dokumentů Google. Dnes málo lidí si může dovolit prohlédnout si dlouhé a tvrdé informace v encyklopedistech s více vízem v čítárně. Kromě toho se tyto tiskové publikace rychle stávají zastaralými.

4. Silná touha psát. Co mohu říct? Neexistuje žádná touha, není vhodné začít.

Možnosti spisovatele

V této sekci odpovíme na otázku: jak psát peníze ?

Kdo potřebuje texty?

· Pro podnikatele, prodávat zboží a služby;

· Státní a veřejné organizace, politici a strany.

· Různá média, které jsou nyní mnohem víc než 20 a dokonce i před pěti lety, protože mnoho z nich "žije" na rozsáhlých plochách internetu;

· Vydavatelé, které se zabývají vydáváním knih.

Proč potřebujeme texty?

· O sobě: webové stránky, brožury.

· Prodat: půjčování, reklamní materiály (elektronické a papírové).

· Bavit se: články, rozhovory, recenze v médiích; příspěvků na stránkách v sociálních sítích, v knihách o umění a literatuře.

· Vzdělávat a vzdělávat: učebnice, odborné články a knihy.

Toto dělení je podmíněné. Dobré texty často provádějí několik úkolů.

Kvalita reklamní článek v online vydání je napsán tak, že čtenář se bavil, osvícený, se dozvídáme o novém produktu, který pak kupuje.

Kdo píše texty?

V armádě spisovatelů existují různé druhy vojáků:

· Novináři

Tito lidé pracují v médiích. Nyní mají vzácné edice autory na plný úvazek. V podstatě spolupracují se svobodnými pracovníky, kteří píší články, recenze, zprávy, zprávy, rozhovory.

· Editory

To je docela běžný typ činnosti ve světě spisovatelů. Redaktoři pracují v médiích, ve vydavatelstvích, na hlavních internetových portálech. "Přinášejí texty do mysli" - sledují informatičnost, logiku, shodu s formátem, stylem. Redaktoři komunikují s autory a někdy samy píší články. Editoři jsou pravidelní i nezávislí - na volné noze.

· Korektory

Tito lidé kontrolují text zpracovaný editorem pro gramotnost. Chybí čárky a dopisy. A také špatné koncovky jsou jejich koníčky.

· Autoři vědeckých článků, diplomů a studijních prací

Odborníci v této nebo té vědecké oblasti jsou v našem věku univerzálního vysokého školství žádaní, když studenti nechtějí nebo nemohou studovat sami sebe, a studenti absolventů jsou příliš líní, aby mohli psát články pro vědecké publikace a samotnou práci.

· Autoři sammari, video lekce, metodické materiály atd

Dnes je požadován nejrozmanitější obsah pro on-line i offline kurzy, školení a webináře. Vytváří ji lidé s širokým výhledem, kteří pracují rychle a mají intelektuální flexibilitu.

· Copywriters

Jsou to lidé, kteří píší nejrůznější texty (obsah pro webové stránky, propagační materiály, prodejní texty, blogy...), a to zejména pro podnikání, nejméně - na státní, veřejné a politické organizace.

· Přepisovatelé

Tito spisovatelé nevynalezli vlastní obsah. Modifikují text tak, aby se stal jedinečným. Například, zkopírují váš článek a zveřejní je v jiné publikaci.

· Správci obsahu

Sledují společnosti a odborníky v sociálních sítích, vytvářejí jedinečný obsah a dělají příspěvky populárních článků a příspěvků.

· Blogři

Tito jsou nejvíce nezávislí spisovatelé. Oni samy rozhodují o tom, o čem mají psát a vytvářejí svůj vlastní fan klub a rozvíjejí komunitu kolem svého tématu a jména.

· Spisovatelé - autoři uměleckých knih

Jsou málo. Přestávka do vydavatelství není snadná. Někteří z nich věří v sebe a publikují knihy na vlastní náklady.

· Spisovatelé-autoři literární literatury

Psali učebnice, obchodní knihy, encyklopedie a vědecké monografie. Zpravidla se jedná o známé vědce, podnikatele a odborníky.

Kolik si spisovatelé vydělávají?

Toto je téma samostatného článku, ukážeme pouze přibližné částky, které mohou novináři orientovat:

· Novináři. Od 300 rublů za článek v provinčních publikacích za 500-700 $ za sloupy a dlouhé slavné novináře a odborníky. V průměru novinář v novinách kapitálu dostane 3000-10 000 rublů na článek.

· Editory. V provinciálních publikacích: 15 000 - 25 000 rublů měsíčně, v hlavním městě - 35 000 - 70 000 rublů měsíčně. Jedná se o pevný měsíční plat.

· Korektory. Přibližně 10 000 - 15 000 rublů měsíčně v ne-hlavních městech, 25 000 - 40 000 rublů - v Moskvě a Petrohradu.

· Autoři vědeckých článků, diplomů a studijních prací. Od 2 000 rublů za kurz do 10 000 $ za práci.

· Autoři samária, video lekce, metodické materiály atd. Od 1 000 do 20 000 rublů za materiál.

· Copywriters. Od 50 rublů za 1000 znaků až po 5 000 rublů za 1000 znaků - od špičkových copywriterů.

· Přepisovatelé. Od 20 rublů na 1000 znaků (bohužel se takové nabídky nacházejí na burzách) na 300 rublů na 1000 znaků.

· Správci obsahu. Od 5 000 do 40 000 rublů měsíčně - částka závisí na množství práce.

· Blogři. Od nuly do milionů. Tam není žádný strop příjmů. Top bloggeri si vydělávají na reklamních a affiliate programech, vedou mistrovské kurzy, stanou se velvyslanci a "tvářemi" známých značek za uklidněnou sumu.

· Spisovatelé - autoři uměleckých knih. Od nuly do milionů dolarů, v závislosti na oběhu a poptávce

· Spisovatelé-autoři literární literatury. V této oblasti je obrovský rozsah cen, v závislosti na tisku, popularitě autora a popularitě jeho tématu a jména.

Jak získat spisovatele na internetu? Sammari články

Tento článek je o, jak vydělat začínajícího spisovatele. Nejprve musíte pochopit, jestli máte potřebné vlastnosti, "dostat" počítač s internetem a textovým editorem a velmi chtít psát. Dnes poptávka po textech překračuje nabídky: vyžaduje se zábava, informace, školení a prodejní obsah. Existuje mnoho spisů. Vyberte ten, který se vám zdá nejatraktivnější a nejslibnější.

Cítíte se nejistě? Proveďte online kurz, který vám pomůže zvolit správný směr a učit se základy této profese.

Sen o psaní článků pro média? Přihlaste se do CPC a napište 3 články za 10 dní → Další informace

Chcete copywriting nebo správu obsahu? Vítejte v silném textu, kde se dozvíte, jak vytvořit chytlavé texty → Naučte se psát silný text

· Potřebujete texty pro podnikání? Na vás na neurocouring, který pomáhá porozumět cílovému publiku a vytvořit cílový text → Chci napsat neurotaily

· Pro začátečníky, podnikatele a odborníky bude užitečné a zmíněné kurzy a školení online Osobní značka → Budovat osobní značku

Jak spisovatelé vydělávají peníze

Existuje jedna velmi vážná mylná představa o tom, s kým má spisovatel pracovat ve světě. Mimochodem, skutečnost, že spisovatel by měl někam pracovat, jít do práce - vůbec se o něm nehovoří. To je pochopitelné a priori. Kdo by měl pracovat pro spisovatele?

Jenom v žádném případě není překladatel, nikoliv novinář a nikde literární editor v časopise. To znamená, že spisovatel píše ve svém volném čase. Jinak se zblázní. A pokud nebude šílený, spisovatel nebude přesně. Možná je to lepší?

Přesněji zde je. Na jeho služby spisovatel by měl dělat tento druh práce, ve které nepotřebuje hodně myšlení a tvrdé, a pak, nedej bože, a ještě bukovki výstup. Cokoli - pracovat jako nakladač v přístavu do práce na staveništi, rozemleté ​​jednorožců, chytání motýlů - jen to, aby se zapojily do intelektuální práce spojené s sedavé práce a psychické zátěži.

Pak má spisovatel hlad, skutečný hladomor pro kulturu a stvoření Slova. A pak se vrátí domů z práce, hned se píše. Velmi mnoho lidí, kteří ani nemají vztah k tvořivosti, žijí takto: pracují šest měsíců a příštích šest měsíců, jíst peníze, které vydělávají, dělají to, co duše ptá. Například začal básník Josef Brodský pracovat. Celé léto, od května, odešel do geologické strany a pak v průběhu zimy studoval sebevzdělávání a kreativitu.

Další věcí jsou básníci a spisovatelé. Mohou dělat výuku (trochu), psát autorovy sloupce v novinách, vysílané v televizi. Všichni, myslíte, v singulárním. Ale začít s tímto mladým talentem je kontraindikováno.

Litinstitut, ceny a hangouty

Mohu se omezit na krátkou odpověď? Nedělejte, nehledejte, nechodte. Je to nemoderní. To nic nedělá. Neprinesou žádné peníze.

Co je "já"?

Samotyok - toto je jméno toku autorských rukopisů, které přicházejí do vydavatelství. Osud těchto rukopisů je zpravidla smutný - nejsou vytištěny, přezkoumány nebo vráceny. Kontakt s vydavatelstvím má smysl pouze tehdy, když je tvým ředitelem tvým přítelem. A pak to nezaručuje příjem z oběhu a solidní poplatky.

Spisovatelé na internetu

Všichni nyní mluví o tom, jak internet zachránil novináře. A opravdu je. Blogování a učení je způsob, jak se vyjádřit nejen pro blázny, ale i pro ty, kteří opravdu mají co říct světu v dobré ruštině. Zvláště pokud můžete pracovat v malém žánru - esej, příběh, povídka. A také, pokud píšete poezii. V oceánu graphomania bude slyšet váš talentovaný hlas. A móda pro blogery, které jsou dnes vnímány jako nejrelevantnější zpravodajové, přinutí novináře, aby Vás upoutali a pozvali vás na rozhovor. A vydavatelé uzavřou smlouvu s vámi.

Chukchi není čtenář - Chukchi je spisovatel.

Pokud nic nečískáš, nemáš v práci spisovatelů nic co dělat. Okamžitě udělejte rezervaci, nejedná se o čtení současníků. Prostě se nedají přečíst. Pokud jde o současníky, toto přísloví je správné. K čtení je třeba klasiky. Za prvé, protože obsahuje strategické rezervy gramotné a bohaté ruské řeči. Zadruhé, protože spisovatel by měl být schopen se od sebe vzdálit od svého času, jinak se změní na novináře regionálního malého lístku. No, obecně, písemně - jedná se o plavidlo, a zde, stejně jako v jakékoliv jiné plavidlo, cech tovaryš musí absolvovat školení na Masters - to líbí nebo nelíbí.

Když Vaňka Žukov dal obec do města na trénink na koláč, on také neměl rád rock dítě bytné a dostat sledě v obličeji. A na druhou stranu, kdo by svěřil obci divočinu s nevyvinutými jemnými motorickými dovednostmi, aby si nakrájel kusy drahé kůže? Učení by mělo být učiněno pokorně - proto si přečtěte klasiku, i když je pro vás těžké. A od začátku Bunin - Bunin je matematická analýza pro ty, kteří chtějí psát v ruštině: je těžké a nesnesitelné, ale je to nutné.

Pokud jste již uzavřeli smlouvu s vydavatelem.

Dělám roztoč optimismu. Vydavatelé zná jedno choulostivé pravidlo: dát čtenáři stejná příjmení - to nemůžete. Proto se majitelé stránek vždy vyhledávají. Kromě toho, pokud nejste gramofonický a váš text se vám líbí editor, který ho přečetl, budete pozváni do konverzace. A teď je tištěn oběžník. Okamžitě truchlí - budeš hoden. Kruh bude více než je uvedeno na obálce knihy. Rozdíl, který nevidíte. A to je jen jeden způsob, jak zaplatit autorovi. Ale bude vám stále placen poplatek. Kolik?

Autor obdrží 10% z celkového zisku z prodeje oběhu. V reálných penězích to je pět rublů z prodané kopie knihy - to je průměrná teplota v nemocnici. Výpočty vycházejí z prodejní ceny nakladatelství - a nikoliv z ceny, za kterou se kniha prodává v obchodě. A prodejní cena vydavatelství je samozřejmě nižší.
Výsledkem je, že za písemnou knihu jako nováček dostanete maximálně 500 až 600 dolarů. A to je všechno.

Navíc vydavatel vás požádá, abyste napsal pokračování, abyste vytvořili značku z vašeho jména, abyste jej čtenáři naučili. Proto jste-li typickým autorem jedné knihy, s vámi ani nebudou chtít mluvit. Napište dvě nebo dokonce tři části najednou. Napište knihu ve třech částech. A nakrmte tygr na kusy.

Dobří spisovatelé a dokonce jen gramotní lidé jsou velmi málo. A každý rok se zmenšuje. Proto máte šanci.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Miliony knih: kolik spisovatelů vydělává

Mohu vydělat peníze na psaní? Je to snadné! A celé miliony! To dokazuje roční hodnocení nejbohatších autorů knih světa, které sestavilo vydání Forbes. Kolik si spisovatelé vydělávají? A proč na seznamu Forbes neexistuje žádný ruský název? To je v materiálu studia "KNIHA".

Zkomponujte a zesílejte: kolik si spisovatelé knih vydělávají

Každý rok americký časopis Forbes vypočítá, kolik knih spisovatelů vydělává a dělá hitovou přehlídku nejbohatších spisovatelů světa. V roce 2017 byl jeho vůdcem matka Harryho Pottera Joan Rowlingová. Od června do roku 2016 do června 2017 vložila do peněženky 95 milionů dolarů.

Trochu za britským spisovatelem americkým Jamesem Pattersonem. Writer dospělé detektivové a romány pro dospívající po dobu jednoho roku se stala bohatší o 87 milionů $ na třetím řádku s velkým odstupem Jeff Kinney -. „Deník Wimpy Kid“ Tvůrce populárního dětského seriálu Jeho účet na 12 měsíců doplnil "pouze" o 21 milionů dolarů.

Zbývající místa v první desítce byly rozdělena následovně (částky jsou uvedeny v milionech dolarů):

 • Dan Brown (zodpovědný za konspirační teologii o profesorovi Langdonovi obdržel 20 dolarů);
 • Stephen King (král hrůz bohatý na $ 15);
 • John Grisham (autor mnoha detektivních příběhů je prodal za 14 dolarů);
 • Nora Robertsová (příjmy románopisu psaného v detektivovém žánru, zvýšené o 14 dolarů);
 • Paul Hawkins (tvůrce bestseller Dívka ve vlaku získal 13 dolarů);
 • E.L. James (autor trilogie "Padesát odstínů šedé" získal 11,5 dolarů);
 • Daniela Steeleová (královna ženských próz mohla na svém účtu přidat 11 dolarů).

A jak to máme? Kolik vydělávají spisovatelé v Rusku?

Je snadné vidět, že v seznamu Forbes není jediný ruský autor. A tento trend pokračuje po celá desetiletí. Je opravdu nemožné, abychom se zbohatli psaním? Podle odborníků je to teoreticky možné! Hlavním problémem je však cirkulace - příliš malá, ve srovnání se západní populací. Dokonce i náklady na tvorbu knih hrají menší roli v tom, kolik spisovatelů vydělává.

Daria Dontsová, Dina Rubina, Boris Akunin - tito a někteří jiní domácí spisovatelé mají velmi dobrý prodej. Takže celkový oběh dončova dědictví je asi 200 milionů kopií. Ale romány Rowlinga se prodávají v rozmezí 400 milionů - více jen Bible. Současně je oběhem, se kterým kniha vydává v Ruské federaci, v průměru 4500 výtisků.

Další aspekt rozdílů v příjmech ruských a zahraničních průvodců souvisí s jazykovou bariérou. Mnoho zahraničních autorů se zrychluje rychleji částečně proto, že píší v angličtině. Koneckonců, tento jazyk mluví mnohem větší počet lidí než v ruštině. Zatím nejsou přeloženi všichni naši romanopisci. Lucky v tomto smyslu, Dina Rubina, Lyudmila Ulitskaya a Dmitrij Glukhovsky. Nicméně, ve srovnání s mezinárodními tisky běží stejný Rowling je mizerný.

Další důležitý bod - velikost poplatků. Pokud jste právě přišli do literatury, poplatek je obvykle jen 25 tisíc rublů. Tvůrce se jménem je docela ochoten zaplatit milion. Takže, kolik si spisovatelé knih vydělávají, v mnoha ohledech závisí na délce služby v literární oblasti.

A nakonec cena knih. Jak získat moderní spisovatel, pokud se náklady na tištěnou a elektronickou literaturu v Rusku v poslední době příliš nezměnily? V Evropě a ve Spojených státech jsou knihy mnohem dražší, což se odráží ve ziskům autorů, což je považováno za konečný prodej. Ale pokud se nyní zvýší cena za literaturu v Ruské federaci, sníží se počet čtenářů a výtisků.

Studio "BOOK" má výborný návrh pro autory krátkého příběhu a pohádky:
audiobook pro pouhých 1000 rublů. Detaily >> na stránce projektu "Příběh pro 1000".

Jak získat moderní spisovatel? Nespoléhejte se pouze na svůj dárek!

Vzhledem k výše uvedenému, jak vydělat spisovatele v Rusku? Téměř každý musí hledat další příjmy. Dokonce i drželi romanci jsou nuceni psát scénáře pro televizní seriály a televizní filmy, angažovat se v žurnalistických nebo podnikatelských aktivitách a učit. No, pokud můžete prodat práva na knihu v zahraničí. Ale přesto, kolik spisovatelů vydělává v Rusku, je ve srovnání se západními zeměmi jen málo.

Většina domácích průvodců, včetně kandidátů a laureátů prestižních cen, vydělává písemně asi 80-100 tisíc rublů. za rok. Pouze komerční autoři, kteří se specializují na fantazii, detektivní příběhy a romantické romány, mohou přežít z výtěžku kreativity. Například poplatek Daria Dontsova pro jednu práci často dosáhne $ 140 tisíc Alexander Marinin dostává v průměru 100 až 150.000 $, Boris Akunin -... 25-30000 dolarů, a Tatiana Ustinova - 25.000 $.

Na Západě však není každý spisovatel, dokonce i nejznámější a milovaný, milionář. Psaní dobré práce není všechno. Například "Harry Potter" není jen skvělý příběh o vyrůstání, magii a boji mezi dobrem a zlem, ale také úspěšným marketingovým projektem, který přináší obrovské zisky. Ve své propagaci se investuje spousta peněz a ruští vydavatelé nemají peníze na takové PR kampaně.

A samotný Rowling je bohatý nejen na psaní. Leví podíl na jejích příjmech - prodej práv na adaptaci filmu Potteriana. A v roce 2016 vyrostly osobní zdroje spisovatele v souvislosti s úpravou knihy "Fantastické stvoření" a hry "Harry Potter a zatracené dítě". Kromě toho určitá částka peněz pro spisovatele uvádí seznam zábavního parku "Kouzelný svět Harryho Pottera".

Takže, abyste vydělali peníze za svou práci a vstoupili do Top-10 od Forbes, tvůrce z jakéhokoli státu se bude muset snažit. Úspěch přinese nejen talent, schopnost pracovat a vytrvalost, ale také kompetentní marketing a spravedlivé štěstí.