Nakupování kovového šrotu jako podnikání. Cesta od místa příjmu kovu k kovové základně (foto-report)

Nákup šrotu se jeví jako jeden z nejjednodušších typů podnikání. Koupil jsem šrot od lidí bez domova za rubl - prodával jsem ho za přemístění za 2 - což může být jednodušší? Mnoho se však bojí začít podnikat v této oblasti, a to i přes jednoduchost otevření přijímacího místa šrotu. Domníváme se, že tato činnost je vysoce kriminalizována a "střecha" přijde k vám. Jak to skutečně je, časopis IQR vlastník kovového skladu v Dálném východním federálním obvodu řekl.

Jak otevřít kovový přijímací bod

Jmenuji se Egor, mám 27 let, jsem podnikatel. Historie mého podnikání není nová, ale možná jí pomůže někdo začít podnikat. V roce 2009 jsem se vrátil z armády. Za mými rameny jsem měl průmyslovou technickou školu, kterou jsem absolvovala s červeným diplomem, získala specializaci auto mechaniky. Tehdy jsem už byla vdaná a syn mi šest měsíců. Takže, víte, dlouho jsem se nemohl držet, bylo nutné zajistit rodinu.

Žiji v malé pracovní síni v Primorském kraji, takže jsem neměl žádnou speciální volbu místa k práci. V době, kdy jsem byl demobilizován, velké podniky v naší obci byly buď zavřené, nebo se sotva konaly. Pozice mechaniků v nákladním oddělení s platy desetitisíce rublů se mi ke mně zvlášť nelíbilo. Samozřejmě bylo možné jít do města do práce, ale chtěla jsem být s rodinou, abych vzdělávala dítě.

Jak jsem se dostala do rukou podnikání

Případ zasáhl případ. Můj tchán měl chalupu a ve svém dvoře uspořádal malé přijímací centrum pro kov. Pracoval nelegálně a s velmi malými objemy. Teprve když jsem se vrátil z armády, můj tchán se vzal a přestěhoval se do jiného města a opustil mou chalupu a svou malou farmu pro mě a mou ženu. Nechtěla jsem to dělat, ale lidé, kteří na tomto místě vezli kov, všichni šli a odešli. A pak jsem se rozhodl, že téma sběru kovového šrotu není tak špatné, že je nutné rozšířit podnik na celokovovou základnu a legalizovat firmu, aby pracovala klidně.

Ze zařízení u tchýře se nacházely pouze staré průmyslové mechanické váhy a garáž na dvorním dvoře. Ano, kamion. Ale kamion opustil se svým tchánem na novém místě bydliště, takže se jednalo o koupi auta.

Kde získat základní kapitál pro otevření sběrného místa pro recyklaci

Nevěděl jsem o programu financování malých podniků nic a já bych ho nemohl použít, protože jsem neměl v úmyslu legalizovat své podnikání hned. Půjčka do banky demobilizovaného vojáka bez práce a kauce by určitě nebyla schválena, a tak jsem se obrátil na své rodiče a sliboval, že půjčku půjčku půjčím včas. Úvěr byl vydán. Takže jsem měl startovní kapitál - pět set tisíc rublů.

Máte-li zájem o to, co koupit, abyste otevřeli místo příjmu železných a neželezných kovů ze zařízení na prvním místě - to je doprava. Bez zbytku to můžete udělat bez něj. Za sto padesát tisíc rublů jsem koupil malý použitý nákladní vůz. Odložil jsem sto tisíc na splacení úvěru v prvních měsících, pokud se ukáže, že můj příjem nebude pro něj dostačující. Zbytek peněz, které jsem nechal, abych koupil kov.

První kroky k rozvoji podnikání

Musím přiznat, že jsem neměl žádný obchodní plán. Neměl jsem tušení, o čem by to vedlo. Soutěžící na tomto trhu jsem měl dost. Na našem malém osídlení s počtem obyvatel, jenž bylo v té době přes pouhých deset tisíc lidí, bylo 4 body přijímání železných a neželezných kovů. Mám tu skutečnost, že místo bylo slavné a bývalí klienti mého tchánka mi přinesli kov. Nebylo pro mě ziskové snížit ceny, takže jsem musel přijít s jinými marketingovými kroky k přilákání zákazníků.

Ceny šrotu železných kovů a ziskovost nákupů

V místních novinách jsem udělal oznámení, že budu mít šrot do přijímacího místa. Zákazníci se stali více, protože lidé už nemuseli hledat auto, aby transportovali kov. Když byl kov zadán natolik, aby vozidlo nahrál, vzal jsem ho do kovového skladu v Ussuriisk. Rozdíl v ceně byl velmi malý. Pokud jsem vzal kov na 4 rubla za kilogram, pak jsem dal 4 rubla 50 kopecks.

Náklady na cestu vyvedly zisk, takže jsem se dohodl u kovového skladu, že poslat auto za kov. Navzdory skutečnosti, že platba za auto nebyla levná, výhody se přesto projevily.

Hlavním problémem kupujících kovů

Ale nebyla jsem spokojená s tím, že kromě slevy na hrdost, která dosáhla sedmi až patnáct procent, jsem byl oklamaný váhou. Vezl jsem veškerý kov, který jsem vzal v úvahu a zaznamenal každý kilogram. Během implementace se však ukázalo, že rozdíl mezi mými výpočty a hmotností danou váhy v přijímacím středisku činí sto až pět set kilogramů. Bylo jasné, že jsem byl nemilosrdně nafoukl, jen váha auta.

Vzhledem k tomu, že se místo přerušení zlomu obrátilo do kovového skladu

Uvědomil jsem si, že musím koupit velké auto. Lepší, pokud je to s jeřábem, takže nemusím najmout někoho jiného, ​​který by nakládal kov. Do té doby se věci zlepšovaly, takže bez ztrát na obrat jsem dokázala koupit potřebný stroj. Nákupní cena stojí osm set a padesát tisíc rublů. Tyto náklady se však vyplácely až za 7 měsíců. Jak můžete vidět, kovový sklad je výnosný obchod.

Po chvíli jsem se spojil s administrací přístavu Vladivostok a začal prodávat šrot přímo do přístavu, zisk se výrazně zvýšil. Pokud jsem zprostředkovatelem, obdržel jsem 50 kopek na kilogram, pak zde byl rozdíl 3 rublů na kilogram.

Aby nedošlo k přetížení kovu z auta při dodání, koupil jsem nákladní auto o hmotnosti 30 tun. Do této doby jsem koupil pozemek a postavil zde kovový sklad. Ale neuzavřel jsem přijímací místo ve svém dvoře, přinesli šrot z neželezných kovů, výpočet pro všechny operace byl prováděn pouze doma.

Najděte spolehlivou osobu pro přijetí kovu není snadné, snažil jsem se podvádět na nedostatek hmotnosti, dvojí vážení.

Tak jsem se rozhodl, že lepší než moje žena, nikdo nemůže vykonávat práci pokladníka. Nyní, pokud je do základny přivedeno velké množství šrotu, pak přijímač provádí vážení a data z váhy se přenášejí online do mého domu. Kov je vyložen a klient jde do mého domu, kde obdrží peníze.

Jak legalizovat firmu

Po dobu asi 4 let jsem pracoval "pod černou vlajkou", aniž by musel vydávat žádné dokumenty. Zjevně jsem měl štěstí, že po celou tuto dobu jsem kontrolní orgány nikdy navštívil. Ale když podnik podnikl významný obrat, vznikla otázka licenčních činností.

Chcete-li povolit podnikání pro přijímání a zpracování šrotu železných a neželezných kovů, potřebujete hodně:

 • lis na lisy;
 • laboratoř pro analýzu chemického složení neželezných kovů;
 • osvědčení o školení personálu.

Pokud by tisk a certifikáty, které jsem dokázal organizovat, se ukázalo, že otevření laboratoře v malé vesnici je nemožné. Tak jsem se rozhodl pracovat na franchisu. Počáteční platba byla jen dvacet tisíc rublů, av mém případě licenčních poplatků je 1,5% z obratu, ale já zákonem chráněné, takže pokud máte nějaké dotazy ze strany regulačních orgánů, budu přesměrovat je na ústředí.

Je podnikání dobré pro šrot?

Ziskovost přijetí ostružiny

Ve stabilní ekonomické situaci přináší kovový sklad dobrý peníze. Za měsíc přijímám železný kov za zhruba šest set tisíc rublů a předávám mu do přístavu více než milión rublů. Z čistého zisku se odečte 1,5% licenční smlouvy. Dalších 250 000 rublů je mzdový fond, asi 60 000 rublů za měsíc je vynaloženo na pohonné hmoty pro auta a náhradní díly, takže můj čistý zisk je asi 100 000 rublů. A to je pouze pro železný kov.

Ceny za barvu

Podle neželezných kovů jsou čísla vždy odlišné, jsou mnohem nižší, ale ceny jsou zcela odlišné. Takže vezmeme měď za 180-200 rublů na kilogram a dáváme 250-320 rublů. Vše závisí na ceně kovu v den, kdy ho přivedete (velcí kupci jsou řízeni cenou na burze - ed.).

Jaká jsou rizika pro kupujícího?

K dnešnímu dni, moje firma je považován za úspěšný, z malého úhlu příjem šrotu ze starých vah a polutoratonnym vozíku vyrostl v Kov šupinami kamionu, elektronické váhy ploshchadochnyj, 4 kamiony šrotové lisy na obalu a s pracovníky 15 osob.

Avšak neustálý pokles cen kovů může také zničit mou prosperující příčinu. Existují situace, kdy přijímám kov na začátku měsíce na 6 rublů a do konce měsíce bude cena za hromadný příjem klesnout na 5 rublů, to znamená, že když odevzdáte kov v tomto okamžiku, pak budu pracovat pro sebe se ztrátou. Proto musíte neustále sledovat ceny, aby se kov dostal za přiměřenou cenu.

Rozhodli jste se otevřít obchod, aby si koupil kov, a nemáš strach z potíží?

Buďte připraveni na to, že musíte pracovat 20 hodin denně. Jeden z recepčních míst funguje nepřetržitě, druhý - od 7:00 do 22:00. To není nejjednodušší práce, protože nebudete muset pracovat v čisté kanceláři, ale na ulici, s rezavým a špinavým železem. Nezapomeňte na reklamu. Například jsem objednal vizitky s telefonními čísly a adresami míst recepce. Tyto vizitky jsou distribuovány všem, kteří přinesou kov. Všechny mé nákladní automobily jsou plné telefonních čísel.

Jak vydělat peníze na kovový šrot

Stránky 1

Chcete-li odeslat odpověď, musíte se přihlásit nebo zaregistrovat

Příspěvky 1

1 Téma z bitcoin671 2016-10-29 19:32:24

 • bitcoin671
 • Administrátor
 • Neaktivní
 • Registrováno: 2016-03-04
 • Příspěvky: 428

Téma: Jak vydělat peníze na kovový šrot

Poslali LS další schéma.
Osoba se do ní zapojila, všechny postavy jsou vyjádřeny bez vody.
Schéma je trochu nejasné. Příjem může přesáhnout 200 tisíc, město je lepší z milionu.

1) Nalezneme základnu pro recyklaci recyklovatelných materiálů (kovu). Špatně jdeme kontaktovat ty, kteří tam pracují. Začátečníci, kteří nemají zvláštní lásku v režimu offline, se často dostávají přes přátele.
S manažerem (někdy i běžnými manažery) jsou diskutovány podrobnosti:

-cena přijetí (procentní podíl daně z vkladu)
-byt k pronájmu
-nájem pracovníků

2) Najdeme nákladní automobily

3) zákaznická základna (budete muset chodit po staveništích, vytáčet / demontovat, SRT)
(3000-5000 za měsíc pro inzerci) Seo to udělat paralelně s prvními vedou tím, že vytvoříte malé bloky, kde můžete posílat pracovní místa, zprávy, články.

4) se zákazníky za dohodnutou cenu a podmínky, upozorňujeme našeho manažera na základě toho, že věděl, které objednávky. Klient váží setkání, vykládá, zaplatí se za "stanovenou" cenu, vybíráte později.
To je stručně.

Nyní několik čísel. Moje maximální výdělky za měsíc na zprostředkování 500 tisíc, v průměru 200-250 tisíc.
Cena za 1kg šrotu v době psaní je 9,5p / kg. Průměrná tržní cena je 8,5r / kg. Můžete si na něm vydělat hodně, ale je velmi dlouhé na malování.
Tam je také neželezný kov, a tam již cena 1 tuny může dosáhnout až 5000 dolarů a výdělky tam jsou vhodné. Hlavním ziskem je rozdíl od ceny, rozdílu mezi náklady na náklad a pracovníky.

Chcete-li získat 250tys měsíc je nutné, aby v průměru 200-250 tun za měsíc, ale pokud budete používat všechny možnosti a potenciál tohoto podniku, se mi podaří získat 200-250 mil o objemu 100-150 tun měsíčně.
250 tisíc rublů 250 tun za měsíc 8,5 tun za den. Ve skutečnosti je to 1-2 Kamaz nebo 3-6 gazel a toto je docela reálné.

1 budova týdně generuje zhruba 10 tun a při demontáži ještě více. S dobrým scénářem a vaší důvěrou se můžete vyvíjet na své stránky, ale minimální vstup je 2 až 30 milionů rublů a výtěžnost zisků je 1-1,5 milionu za měsíc za rok nebo dva. Objem od 1500 tun měsíčně a výše.

otázky ze skupiny: Jaký je důvod, proč je chcete prodávat, jestliže mohou okamžitě jít na kovovou základnu? Nebo ne každý ví, kde je? Zaregistrovali jste se jako taková (ip nebo ooo)?

Host: Kovový blok dává ceně obyčejným zákazníkům méně, než vám může dát, můžete auto dát levněji než platforma. Příklad: Platforma pro průměrnou osobu dává cenu 8,5 (me 9,5) a auto 8000 letu (1000-3000 pro mě), kde hraji. A stránky neinformují, jsou lepší, když jsou zprostředkováváni přepravováni, protože nemusí udržovat své manažery a tak dále. velmi málo lidí ví, kde jsou, a člověk vždy zavolá před vámi. Potřebujete se zaregistrovat pouze v případě, že máte vlastní platformu nebo oficiálně odstraníte kancelář)

otázky ze skupiny: Existuje šance, že budou opakovaně jet bez tebe?

Host: Ano, existuje šance, že nemůže projít mnou, ale kontrola každého klienta a jeho udržování odpovědnosti, připoutání k manažerovi řeší tento problém)

Otázky ze skupiny: Máte webovou stránku, kterou můžete hodit?
Host: Místo je nedokončeno k hrůze) MoscowLom.rf

otázky ze skupiny: Který kanál je nejlepší?

Host: Sarafanka, ale reklama je většinou ovoce. Kontext a Avito.

Otázky ze skupiny: Spinning jak? Studený hovor?

Host: studený hovor, stavba bypassu. Můžete přidat jako firmu hodnotu 0. Pokud nepočítáte náklady na cestu a telefonování.

otázky ze skupiny: Jak dlouho to děláte? Je obchodní relevantní?

Host: Od loňského srpna. Nyní recese sezóny, ale od deficitu, ceny rostou dobře a můžete vydělat) Tento měsíc, 190 tisíc v tuto chvíli.

otázky ze skupiny: Dejte nám další tipy a zajímavé momenty.

Host: Nejprve najděte několik týmů demontážních, nákladních dopravců, abyste rychle reagovali na naléhavé zákazníky. Tito zákazníci a zisky přinášejí více.
Velmi zajímavým tématem je analýza elektromotorů, radiátorů a neželezných kovů.

Většina z těchto věcí je dána za cenu černé nebo o něco dražší, ale vydělávat na to může být uklizené částku, a pojďme se podívat na skutečný příklad) 4 elektromotory každý o hmotnosti 1300 kg (5200kg) koupil jako black metal za cenu 9,3 a demontován své zaměstnance po dobu 2 dnů a na strávil 10 tisíc (2 přeprava pracovní spotřeby).
V důsledku toho jsme prošli mědí 220kg na 260r, předali jsme kovu na 9,5 a dostali jsme:

Výdaje: -5200 kg šrotu podle 9.3 48360-pracovní 10000
Zisk: -4980 kg šrotu podle 9.5 47310 -220 kg mědi pro 260 57200
Čistý příjem: 46150 rublů.

Trvalo mi 1 hodinu. To se děje zřídka, ale musíte vidět tuto příležitost)

Obchodování se šrotem. Jak vydělat peníze na kov.

Nápady pro podnikání -> Výroba, stavebnictví, zemědělství

Obchodní myšlenka: podnikání na kovovém šrotu

Říkají, že kovový šrot je nejjednodušší a nejbezpečnější druh předmětů, který se má začít nabízet kvůli bankrotu.

Představte si, že můžete skutečně vydělat z 50 000 rublů na jednu transakci, nakupovat kovový šrot v dražbě a sedět doma v šortkách. Jak? Teď vám to řeknu.

Za prvé, definujeme, proč kovový šrot - nejlepší druh předmětů pro rychlý a bezpečný start v aukci?

Jednoduchý a předvídatelný proces výpočtu zisku

Na rozdíl od nákupu automobilů nebo nemovitostí, nemusíte zvažovat desítky různých faktorů, které ovlivňují úspěch transakce.

Zde je vše naopak: máte všechny počáteční údaje k výpočtu celkové ziskovosti transakce předem a bez rizika účastnit se nabídky, přesně vědět, kolik se dá dát do kapsy. K nákupu kovu potřebujete minimální znalosti a základní počítačové dovednosti, a protože poptávka na trhu vždy přesahuje nabídku, celá transakce je skutečně vynaložena na 1 den.

Obrovský výběr zařízení ve všech regionech Ruské federace za jakýkoli rozpočet

Ne každý má počáteční kapitál na nákup strojního zařízení nebo nemovitosti, zatímco předměty na vyřazení si můžete zakoupit za 5000 až 10 000 rublů v závislosti na hmotnosti předmětu.

Takové losy jsou skvělým způsobem, jak získat své první 50 000 až 70 000 rublů a získávat neocenitelné zkušenosti při nabízení bankrotu bez významných investic.

Další zdroje příjmů a schopnost dělat vše vzdáleně

Jedná se o jediný druh předmětů, s kterými nemusíte hledat kupce, vyjednávat a provádět dohodu. Jediné, co musíte udělat, je najít nejbližší přijímací místo šrotu, na které odevzdáte zakoupený předmět.

Kontrola, demontáž a přepravní zařízení snadno nabíjet firmu pro zpracování kovů příjem, který bude provádět všechny práce „na klíč“, tak dlouho, jak jste jít o vaší firmě. Kromě toho objekty, které jsou vystaveny šrotovému kovu, můžete ziskově prodávat ve formě válcovaného kovu nebo dílů na sekundárním trhu, abyste získali několikrát více.

Jak začít podnikat na kovovém šrotu

Takže, tady je jednoduchý způsob, jak získat v příštím měsíci 50 000 - 100 000 rublů z prodeje kovu:

 1. V konkurzu na aukci nalezneme předmět na kovový šrot podle jeho rozpočtu.
 2. Stanovíme čistou váhu a vypočítáme potenciální zisk za ceny nejbližšího přijímacího místa kovu.
 3. Zjistíme veškeré podrobnosti o předmětu, jeho stavu, způsobu doručení, možné další práce.
 4. Stanovujeme možnosti výběru z transakce: dodávka pro šrot, další prodej nebo prodej náhradních dílů.
 5. Požádejte o dobře vytvořenou šablonu, vyhrajte v aukci a získejte všechny dokumenty k objektu.
 6. Dodáváme předmět kovu za nejlepší ceny za cenu a dodávku a / nebo prodej dílů.

Můžete však mít zcela logické otázky:

"Co když v mé oblasti není kov?"

Každou hodinu zhruba 5-6 firem krachuje celé území Ruska a veškerý jejich majetek je zařazen do aukce, včetně starého vybavení, výrobního odpadu nebo vyřazeného zařízení, které sbírá prach někde ve skladu. Uvědomte si, kde ve vašem městě nebo v jeho blízkosti jsou oblasti nebo průmyslové základny, kde jsou plné takových skladů. S největší pravděpodobností je zde váš první objekt.

Hlavním důvodem, proč 90% všech uchazečů nevidí tyto levné předměty, je, že je hledají nesprávně, běžnými slovy, například "kov" nebo "šrot". Existuje seznam speciálních magnetových slov, které můžete použít k nalezení předmětů kovového odpadu, které 90% všech uchazečů neví, takže si můžete tyto předměty koupit za penny s malou nebo žádnou konkurencí.

"A jak to všechno přitáhnu k kovovým přijímačům?"

Když ukládáte předměty na šrot, váš zisk přímo závisí na hmotnosti, takže je logické, že největší zisk pochází z objektů, které mají hodně těžkého železa.
Nicméně, nemusíte lámat si hlavu, jak se pohybovat tuto horu kovu, protože budu vás naučí, jak pracovat s databázemi šrotu, že přišli do této oblasti se prolínají a odstraní šrot předání do rukou svazek ostré bankovek.

Prostě si dáte peníze do kapsy a jděte na oslavu výhodného obchodu. Díky tomu si můžete zvolit velikost svých zisků: můžete předat objekt sám a vydělávat více, nebo to základových sil, ale jak se zbavit starostí s dopravou.

"Nemám čas na prohlídku toho hodně. "

Pokud pracujete nebo jen nechcete strávit čas na výletech, můžete přesunout všechny rutinní práce na ramena jiných lidí. Je pouze potřeba najít někoho, kdo bude vaše oči a uši v zařízení, zkontrolujte stav a obalové techniky, bude pro vás fotoreportáž, dohlížet na plnění a doručení, a to vše za asi 500 rublů.

"Tento obchod je jen pro muže? A co ženy? "

Šrotový kov není prostě považován za nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak začít vydělávat na dražbě bankrotu ze 100 000 rublů měsíčně.

Každý, kdo má pevný záměr zlepšit kvalitu svého života, může začít dělat to, protože nepotřebujete speciální vzdělání ani velké investice.

Ještě hodně komplikované a nepochopitelné? Pak jsou tyto informace pro vás!

Vedoucí pracovníci v oblasti podnikového výcviku v konkurzních řízeních Oleg Selifanov a jeho tým vydali školení o tom, jak se dostat ze 70 000p na jednu dohodu s kovem.

Z redakce.

Existují dva způsoby, jak zahájit ziskové podnikání v konkurzu:

Komplikované - vše se naučíte zkušebními a chybovými.

 • Neexistuje porozumění, jak vybrat nejlepší objekt
 • Není jasné, jak předem stanovit zisk z transakce
 • Ujděte se, že nic nebude fungovat a znovu ztratíte peníze

Jednoduché - využijte čtyřleté zkušenosti akademie a osvědčené postupy studentů

 • Specifická instrukce pro vyhledávání a analýzu objektu pro dostupný rozpočet
 • Jasná a garantovaná strategie odchodu z transakce s maximálním ziskem
 • Denní kurátorská podpora a komunikace s ostatními studenty v soukromém chatu

Co je nejlepší pro vás - rozhodněte se sami, ale podle mého názoru je výběr zřejmý!

Jak vydělat peníze na šrot? Poradenství zkušených

V devadesátých letech jsme se začali zabývat šrotem. Odpojeny elektrické motory, potrubí a různé nádoby. To vše zůstalo po zhroucení kolektivních podniků a podniků. V naší době se tak nedá vyčistit. Dnes v zásadě předáváme černý šrot. Z mé zkušenosti mohu říci, kde je nejlepší, aby se kovové:

Velké kovové sklady - pokud je k dispozici velký objem, nemá smysl předat to prodejci z druhé ruky. Více než tři tuny železa jsou převzaty z jakékoliv části okresu. Samotný manipulátor nakládá a odnáší. Je pravda, že si nejsem jistý, že váhy auta ukazují přesnou váhu. Ztráta asi 100 kilogramů od 5 tun. Za peníze - 1500 rublů. Můžete si sundat, najít nakladače, objednat auto. Budete trávit více;

Prodejci jsou výhodnou službou. Pohybují po celém území pro libovolný objem kovu. Nemají pevný sběrný bod. Přijmout plynové kamny, pračky a ledničky. Jdou do soukromých domů a prosí o zbytečný šrot. Místní obyvatelé, zvláště důchodci, je ochotně nechali do svého dvora. Vydržují vše za cenu třikrát levnější než ve městě. Lidé to rádi, každý je šťastný;

Malí kupci - jsou obvykle v malých osadách. Ceny jsou průměrné, ale akceptují vše. Pro ně shromažďujeme odpadní papír, plast, film a malý kov. Práce s takovou kanceláří není legální, takže berou vše.

Drobní kupci mají někdy štěstí - za den můžete vyplnit plnou palubu společnosti GAZel. a to je 1,5-2 tuny

Sběr kovu není snadný úkol. V naší době je všechno, co je víceméně cenné pro někoho jiného. Proto je nutné pečlivě přistupovat ke sběru šrotu. Neukládejte kov. Rozhlédni se a uvidíš, jak všechno leží pod nohama. Chci se s vámi podělit o místa, kde najdete recyklovatelné materiály:

Ve dvoře - bydlím v soukromém domě, všechny hospodářské budovy byly plné různých odpadků. Rozhodl se vystoupit. Všechny staré trouby, litinové baterie, starý svařovací stroj, kola a baterie, dokonce i rozpadající se moscovci šli do šrotu. Upřímně řečeno vám řeknu, že na oslavu 30. výročí bylo dost;

Dumy jsou problémy naší doby. Nepovolené skládky jsou nyní všude. Vyhazují vše, plné rozbitých domácích spotřebičů, všeho druhu zahradního nářadí, plastů a papíru. S přáteli na jaře jdeme kolem dalších mini skládek, do určitého místa vložíme všechen kov a my ho předáme. Nezdá se to být špatná práce. Někdy zvědaví občané neváhají, přišli a klást směšné otázky. Odpověď na takové lidi je jednoduchá: "Vy jste se naštvali a my jsme se dostali ven!". A to je správné, zvláště když se v Rusku rychle rozvíjí pohyb čistoty;

Na takových nepovolených skládkách můžete shromažďovat kovový šrot

Demontáž - demontáž budov. Pracujeme na staveništi, často dostáváme objednávky na analýzu domů, přístřešků a plotů. Během sovětské éry nezachránily materiály. Stoly byly vyrobeny z hliníku, trámy z kolejnic, ploty z manipulátorů z kombajnu a mnoho dalších zajímavých věcí. Pro lidi, kteří jsou připraveni investovat do nových, všechen tento kov je odpadky.

Takže já a moji přátelé získávají další příjmy z recyklace recyklovatelných materiálů. Dělám to velmi dlouho, takže mám pár zajímavých příběhů.

Když jsem studovala na univerzitě, neměla jsem samozřejmě dostatek peněz, chtěla jsem chodit s dívkami a já jsem se nemohla popřít nic. Ale v těchto krizových časech nebylo to, kam byste měli vydělat peníze. Rozhodla jsem se projít po staré, zničené kolektivní farmě a zjistit, co můžete vydělat. Do té doby zbývalo prakticky nic z budov. Každý kousek kovu, každý sloupek, dokonce i desky a cihly byly vytaženy místními obyvateli.

Najednou jsem si vzpomněla, že strážní dům stojí na kolejovém poli, v lesním pásu. Pěšky, přes les, přes rokli, kilometr dva. Lidé tam chodí, s výjimkou hub. V polovině cesty jsem našel demontované, bez kotvy, elektromotory. Jsou úplně zarostlé trávou. Zjevně byli někdy vyřazeni z kolektivní farmy, ale nemohli ji vzít daleko.

Motory měly šest kusů váhy, a to podle značky, 750 kg. Na "podnikání" jsem zavolal přítele. Večer jsme s nářadím vedli tam. Sada mladého sběrače kovů: kladiva a řezačky drátu. Dříve elektromotory nebyly úplné a jak je odvíjely z lesa. Proto jsme se rozhodli vytáhnout všechny měděné dráty. Pokud někdo ví, jaká je to snadná věc. Spalovací motory vypadaly jako nejjednodušší způsob, jak extrahovat drahé kovy. Ale co se děje s malými motory, nevyjde s velkými. Oheň hořil celou noc a celý den se ochladil. Ukázalo se, že čistá měď asi 100 kg.

Cena, jak si teď pamatuji, byla 130 rublů na kilogram. Pro studenty, na dva dny práce, nebyla špatná práce. Navíc plat v továrně v té době činil 7 000 rublů. Samozřejmě, nemohli jsme vytáhnout celou měď, ale vůbec jsme o trupu nepomysleli. V letošním roce jsem vzal všechny motory do svého dvora a kompletně je rozmontoval. 30 kg. mědi a 2 tuny černého kovu. Za naše ceny se ukázalo dobrý příjem.

Dal jsem šrot jako dítě. Cena hliníku byla pak 4 ruble a měď byla dvakrát tolik. Dodali jsme hliníkové trubky v tunách za penny. Bylo to velmi podivné. Neexistovala žádná taková služba, jako teď. Dnes se do skládky nepotřebuje litinová nebo železná lázeň, stará lednička nebo pračka. Přijdou, vynesou to a zaplatí je. Demokracie!

O tom, jak vydělat peníze na recyklaci odpadního papíru a plastového odpadu, vám řeknu v dalším článku.

Jak vydělat peníze na kovový šrot

Atak můžeme konstatovat, že krize, která brutálně zasáhla prodejce kovů, nakonec ustoupila, a to se stalo na jaře roku 2010. Tehdy se ceny kovů vrátily do předkrízových cen. To okamžitě ovlivnilo činnost podnikatelů - ti, kteří uprchli z tohoto segmentu trhu, se brzy vrátili, přičemž se vydali cestou čerstvých záchytů štěstí. Někteří skeptici říkají, že jde o podvodný nárůst a je spojen především s tím, že na jaře se stavba zintenzivňuje a nic víc. Před současnou stabilitou před krizí je tento trh údajně stále daleko. Ale budu analyzovatmsia.

Jak víte, očekávání prognostiků a dalších analytiků silně ovlivňují samotný vlastní trh. Změna se mění v jednom směru nebo v závislosti na tom, zda v předpovědích o blízké budoucnosti převládá optimistická nebo pesimistická nálada. Tak se to stalo tentokrát. Při čekání na stavbu hibernačních projektů podnikatelé se společným úsilím "zvýšili" ceny šrotu železného kovu. Ceny se zvýšily takto: od 7 do 11 tisíc rublů za tunu. A doprava černého šrotu se zvýšila o více než 50 procent. Ceny zakázek rostou! Oni (ceny) v evropské části Ruska dnes jsou až 6 tisíc rublů za tunu. Podle odborníků je to minimální hodnota, za kterou můžete dokonce vydělat peníze - to znamená, že krize prošla.

Pokud jde o neželezné kovy.

V segmentu šrotu neželezných kovů je všechno mnohem lepší, ceny byly stabilní a v krizi, ale i po krizi rostou jen.

Odborníci upoutávají pozornost podnikatelů na nové profily - šrotové hliníkové plechovky. Jejich současný podíl na celém objemu hliníkového odpadu - až 7%, ale je to těžké. Pokud dříve, než bylo prospěšné vypořádat se s hliníkovými plechovkami, je to nyní jeden z úskalí, ale všichni kvůli zbytku těchto plechovek se naučili vyrábět výrobky s vyšší než dříve přidanou hodnotou. Takže stojí za to bližší pohled na tento segment trhu.

Podnikání "na hliníkových plechovkách" je novinkou, je to jednoduché a srozumitelné. Zde je tato primitivní struktura:

1) Koupíte a umístíte na speciální místa speciální nádoby na plechovky (volitelně: umístěte třídič do továrny na odpadky, která vybírá správné banky);

2) pak balení (balení) shromážděných plechovek,

3) samostatně dopravovat do podniku.

Zisk, který nakonec získáte, je 20%.

Podnikání na jiném lomu

2) stiskněte pro balení lehkého šrotu,

3) laboratoř pro analýzu chemického složení kovů,

4) vyškolený personál,

5) investice ve výši jednoho milionu dolarů, včetně:

6) reloader (náklady na 400 tisíc dolarů, ale můžete si koupit a levnější!)

7) speciální váhy,

8) park sklápěčů.

Podnikání malým způsobem

Takže trh je plný malých a malých hráčů - černých, šedých a bílých podnikatelů, kteří sbírají neželezné a neželezné kovy. Jak být mezi nimi? Co je pro to nutné?

Zahájení podnikání znamená otevřít "přijímací místo", které vypadá jako obyčejný stánek. Tento "stánek" je nicméně vážný obchod s měsíčním obratem 5 až 10 tisíc dolarů a ziskovostí 20 procent. Koupíte šrot, "za kilogram", jen od soukromých osob.

Jediným "problémem" je, že je legálně možné získat legální povolení pro takové činnosti. Dokonce i odborníci říkají tak jednohlasně. Nemluvě o samotných hráčích, které jsou vždy upřímnější a blíže k prohlášením o realitě. Nicméně mnoho hráčů na trhu s železnými a neželeznými kovy prostě ignoruje tento problém (problém získání licence) - fungují dobře a "do černé".

Faktem je, že právní předpisy v této oblasti nejsou vypracovány, znění zákonů je rozmazané, což umožňuje "ryby v bahnité vodě".

Situace spočívá v tom, že umožňuje téměř každému, kdo má podnikatelský zákrok, aby se věci staly po celý měsíc.

Obchodování se šrotem získává skutečnost, že podnikatelé, kteří chtějí jen dočasně vydělat z rozdílu v cenách, neplatí daně, ignorují právní předpisy o ochraně práce a organizaci výroby. Požadavky na ochranu životního prostředí jsou ignorovány - to je téměř úplně. Práce bez licence a registrace je pokuta uložená v čl. 14.26 Kodexu správních přestupků Ruské federace. Tato částka je od 50 do 100 tisíc rublů. Ale tyto pokuty nikoho nikoho neobtěžují.

Region se však liší od regionu. A v některých regionech je situace mnohem civilizovanější - tam je téměř každý, kdo pracuje na dlouhou pracovního úvazku na základě licence a jsou vždy zájem o „původu“ šrotu, které uvedly do té míry, akceptačních neoholených jednotlivců.

Nicméně, to je, s několika málo výjimkami, zjistit původ ochranné kovové téměř nemožné. Jsme rozhodně ne mluvit o zjevné věci, jako roztrhaný kolejnicích nebo dráty odebraných z pilířů - poplatek ledaže dokončených zločinců, nebudeme se zapsat do „podnikání“ v tomto článku. Ale existují způsoby, jak „make up“ ukradený kov tak, že nezpůsobí podezření z přijetí inspektora.

Na základě výše uvedených skutečností můžete uzavřít: zapojení do přijímání šrotu železných a neželezných kovů - je ziskové. Krize, která přinesla toto odvětví již přesně jeden rok, prošla. A pokud se nebojíte potíží spojených s získáním licence (nebo se nebojíte potíží spojených s prací bez ní), pak si můžete zcela otevřít svůj vlastní "stánek".

(Při přípravě materiálu byly použity údaje publikované v časopise Kommersant Dengi)

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Příběh o tom, jak já, prodávat kovový šrot, jsem získal 3 000 000 rublů za 3 měsíce, ale ztratil jsem svůj oblíbený SUV

Kovový šrot pro další zpracování začal v minulém století. Zatímco sběr kovového šrotu byl povinný úkol pro studenty, aby byli zapojeni do užitečnou práci pro stát pěstovat určitý druh kolektivismu - pomoci soudruhů odpovědnost vůči svým týmem. A když se sovětská éra sbírala a odevzdávala zbytečný kov, probíhala bez nákladů, v dnešní době lidé vydělávají miliony kovovým šrotem. Samozřejmě, že to nejsou lidé, kteří jdou a vybírají železo na ulici, a pak je předávají na receptech. Úspěch v této oblasti dosahují pouze podnikatelé, kteří přesně vědí, kde získat kovový šrot a kde je výhodné prodávat.

Jedná se o takovou osobu Rekonomica dnes vám to řekne. Nebo spíše vypráví svůj příběh o prodeji šrotu. Z jeho článku se dozvíte spoustu zajímavých věcí: jak se začal točit v této oblasti, která kategorie šrotu tam, kteří profitují z prodeje jejich nahromaděného kovového šrotu obejít soupeře v boji o „maso prostor“, a uvědomit si, že všechny stejné se stalo oblíbený jeep.

Moje zkušenost s prodejem šrotu

Ahoj všichni. Opět jsem opět Roman. Tentokrát se podělím o své myšlenky a mé malé zkušenosti v oblasti "VELKOOBCHODNÍ METALLOLA". Netrvalo dlouho, méně než půl roku.

Předchozí historie podnikání od Romana si přečtěte zde: Jak jsme postavili zařízení na zpracování pilin v biopalivech.

Když se dívám dopředu, řeknu - téma chleba, zajímavé, s prvky adventurismu a tvrdým extrémem.

Pokud jste připraveni k intenzivní pohyb v celé zemi po dobu několika týdnů, jak strávit noc v Kumasi, jíst „dosherak“ a začít neformální seznámení s dopravní policie - je to pro vás. Pokud jste velkým odborníkem na řešení složitých a velmi neformální problémy s ostatními konkurenty, všeho nechat a jít do „tanky“.

Jste přirozený velkoobchod s kovovým šrotem. Přejděte na bláznivé peníze. Hooray, běžel, ale nezapomeňte na helmu a neprůstřelnou vestu... bude to užitečné. Na nádvoří, samozřejmě, v roce 2018, ale stejně jako v "nulovém", vaše džípy budou spálit stejně jasně a rychle. (Pozorování z osobních zkušeností).

Jak to všechno začalo

Říci, že všechno začalo na rovině, to je bez zkušeností, nemůžu. Jakmile jsem byl v "nulu", už jsem nosil šrot. Nebo spíše "barevný kámen" - měď se nazývá, COUPLE - to je pro pokročilé. V době univerzálního výměnného nápadu byla myšlenka jednoduchá - granulované měděné pelety putovaly z jedné rostliny do druhé, kde z ní byla vyrobena potřebná slitina; další desky z mědi byly zaslány do závodu, ze kterého byly vyrobeny výměníky tepla pro plynové sloupky; dobře, plynové sloupy byly již prodány spotřebitelům v obcích, kde provozoval program "zplyňování".

Konvenční měděná peleta pomáhá zplyňovat celou zemi

Samozřejmě, prodejní cena pro nás byla výrazně nižší než podobný výrobek od výrobce. Zboží se vydalo na veletrh jako horké koláče.

Trochu rozptýlení. Tehdy jsem si vydělal první cizí vůz a díky bohu jsem se zastavil včas. Můj komplic se rozhodl, že on sám dokáže. Vůz je mínus, byt je minus, třípodlažní dacha je minus, manželka odešla. A život není moc! Od Petra se přestěhoval do Voroněže k rodičům. Pracuje jako vyhazovač ve třetím stupni pivnyak. To je tak, rozptýlení, na skutečnost, že když se po příští shish kebabs s "bojujícími" soudrupy téma se objevilo - rychle "zvednout zelenou" - pak tam bylo minimální otázky. Již jsme se dohodli, že píšu jen o sobě. Proto, o "soudruhů" - Bůh zakazovat každému takovým přátelům. Nepsám bez jejich vědomí. Omezime se na to. To je všechno!

Kategorie černého kovu podle GOST 2787-75

Takže něco o produktu. Všechny černé šroty, ale to se bude zabývat jen to, je podrobně strukturován v GOST 2787-75:

 • 1A - odpad z kusového kovu, který se zpracovává v hutích. Kromě kabelu. Na rozměrech jsou omezení;
 • 2A; 2B - je to šrot v kusech, který je předmětem zpracování. Maximální rozměry kusu jsou 60 × 35 × 25 cm, ale za určitých okolností mohou být větší kusy, pokud se s nimi zachází odpovídajícím způsobem;
 • 3A - jde o ocelový kusový šrot, jehož rozměry nepřesahují 1,5 x 0,5 x 0,5 metru s hmotností nepřesahující 600 kg a nejméně 1 kg. Mohou to být trubky, jestliže průměr je větší než 150 mm a tloušťka kovu není menší než 4 mm. Trubky by měly být rozřezány nebo vyrovnány;
 • 3AB - je to také ocelový šrot s výše uvedenými rozměry. Pouze trubky v této kategorii by měly mít tloušťku kovu větší než 8 mm. Části motorů a mechanismů a nápravy nákladních automobilů jsou vyloučeny.
 • 3AP - paušální kovová kolejnice (délka, která není větší než 1,5 m), kola, a osa (ne větší než 1,5 x 0,5 x 0,5 m), včetně upevnění kolejnic: šrouby, berle, a další prvky;
 • 3ABT - ocelový šrot s rozměrových parametrů již 1,5 x 0,5 x 0,5 m, je hmotnost ne větší než 600 kg, a ne méně než 1 kg, průměr trubky větší než 150 mm, musí být stlačená nebo podélném řezu. Tloušťka nejméně 20 mm;
 • 4A; 4B Jedná se o malý šrot, který se často nachází v továrnách: nepotřebné ořechy, šrouby, podložky atd. Stručně řečeno, vše, co je vhodné pro zpracování v tavicích jednotkách;
 • 5A; 5B - nadměrné kusy odpadu: ocelový šrot, atd.;
 • 6A; 6B - briketované ocelové hobliny č.1. Neexistují žádné omezení velikosti. Určité podmínky pro hustotu druhotných surovin;
 • 7A; 7B - briketované ocelové holení č. 2. Rovněž nemá rozměry, ale existují určité podmínky pro hustotu;
 • 8A; 8B - Nerezový čistý ocelový odpad v pytlích. Existují požadavky na rozměry. V některých případech mohou být rozměry na požádání sníženy;
 • 9A; 9B - Jedná se o lehké pytle s odpadem pod písmenem číslo 2. Požadavky jsou stejné jako u balíčku č. 1;
 • 10A - šrot a ocelové odpady v pytlích č. 3. Minimální hmotnost je 40 kg.
 • 11A; 11B - jedná se o šrotovný odpad z vysoce kvalitního kovového odpadu: trubky, pásy atd.;
 • 12A - kovový šrot z domácností a průmyslu v obalech. Třídy a jiné odpady;
 • 13A; 13B - ocelové dráty a lana. Průměr pražce nepřesahuje 100 cm s hmotností nepřesahující 20 kg;
 • 14A; 14B - Čistý odpad číslo 1 bez přítomnosti paušálního kovu;
 • 15A; 15B - odpad čipu č. 2 bez volně tvarovaných fragmentů;
 • 16A; 16B - hoblinovité hobliny, určené pro zpracování ve vhodných pecích. Bez rozměrových omezení;
 • 17A; 17B - Odpady z výroby surového železa a šrotu. Hmotnost do 20 kg;
 • 18A; 18B - litina a kovový odpad č. 2;
 • 19A - odpady z výroby litiny č. 3 se zvýšeným obsahem fluoru;
 • 20A; 20B - litinový nadměrný odpad pro přetavování. Žádné požadavky na velikost a hmotnost;
 • 21A - Litina druhé kategorie a nadměrný odpad ve formě palet;
 • 22A - litinový šrot kategorie 3;
 • 23A - briketované hobliny bez určitých rozměrových požadavků o hmotnosti do 20 kg;
 • 24A - vyčistěné litinové hobliny bez přítomnosti odřezků;
 • 25A; 25B - jedná se o kusy smaltu a pozinkovaného šrotu;
 • 26A; 26B - bezrozměrná přísada;
 • 27A - výrobní škála bez dílů a řezů;
 • 28A - pec z pece bez specifických rozměrových požadavků;
 • 5B22 - odpadní manganová ocel určená k přetavování.

Rozděluji kupce šrotu do tří kategorií

Pro každou kategorii přijímačů zboží uveďte jejich cenu. S přijímači, tj. Kupujícími, s jeho historií. Pokusme se systematizaci potenciálních kupujících.

Kategorie č. 1: běžné malé úplatky

Pravděpodobně jste viděli reklamy "ITEM přijetí kovového šrotu" - to je přebytečná struktura. Essence - Koupil jsem si levné a málo, vytvořil jsem objem a prodával jsem větší objem za vysokou cenu. Zisk se vytváří na základě logistiky, vytváření většího objemu zboží, které by bylo zajímavé pro většího prodejce nebo konečného nabyvatele.

Takto fungují malé nepoctivé úplatky.

Další příjmy mohou vzniknout při čištění a třídění kovů: "barevný kámen" samostatně, drahé kovy samostatně, černý kov zvlášť. Obvykle tam pracují docela šikovní chlapci a výdělky dosahují banální váhy dodavatele při přijetí a podhodnocení kategorie dodaného šrotu. Tihle kluci nejsou pro nás zajímaví.

Kategorie č. 2: zpracování domácích oceláren

Nákup šrotu se uskutečňuje na základě výběrového řízení provedeného kupujícím. Vítězem je ten, kdo dává nejlepší (levné) ceny, potřebný objem, nejlepší platební podmínky (odložení od okamžiku doručení). Je zajímavé spolupracovat s nimi, pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech a máte zdroj neustálých surovin. Smlouva obsahuje články s tresty a zpravidla jste finančně odpovědní. Dodali jste zboží. Je ve skladu kupujícího. Ale porušili termín, kvalitu (kategorii), částku, která nebyla doručena atd. Nemusíte být zaplaceni.

V Rusku není tolik firem, které by používaly šrot jako surovinu pro výrobu. Ceny nejsou nejlepší. A nebudou spěchat, aby se s penězi rozdělili.

Kategorie č. 3: podniky, které tvoří exportní šrot pro export

Obvykle se jedná o lodní večírky 3-5 tisíc tun. Ti se zajímají o velmi velké objemy. A čím dříve ji vytvoříte, tím více bude zábavnější.

Co jsme se rozhodli vydělat?

Pod Nižním Novgorodem (nenechte se urážet, ale "houbové skvrny" nedávám), podnik "vytáhl" podnik, který vyráběl poměrně velké množství litinových a ocelových hoblin. Kategorie tohoto materiálu je 22A pro litinové třísky a 16A pro ocelovou pořadač.

Liatinové hobliny jsou tenké jehly o tloušťce 0,5-2 mm a délce až 20 mm. Ocelové hobliny jsou ocelové spirály o tloušťce 0,5-2 mm a délce několika centimetrů až 2 metry. Získávají se po zpracování kovových polotovarů na frézovacích nebo soustružnických strojích.

V soutěži jsme vyhrál

Přibližný měsíční objem společnosti "hilled" nám: u litinových hoblin - 1000-1200 tun, ocel - 800-900 tun. Ujasím si, že závod nevyrobil takový objem, byl několik let na skládce. Ano, podnik prodal svůj odpad. Ale vážně to nebylo potřeba vypořádat. Všechno se točilo vlastním způsobem. Ale, jako vždy, přišli a prezentovali ekologové. Chci říct, že chtějí vyčistit. Co si myslíš? Problém proto vznikl pro kolegy z Nižního Novgorodu velmi ostře.

V tomto projektu existovaly úskalí, ale existuje také "kůra", a podnikání bez "rozinky" je těžké břemeno.

Obecně platí, že místní muži, samozřejmě, už dlouho trýznili a měli hezké penny. Zde jsme kreslila, tak energická, kudrnatá a v "žlutých botách". No, vylezli do koryta někoho jiného. Bylo to spousta potíží. Oh, marnost, oh, rozruch! Opravdu říkají: lidé zahynou za kov. Samozřejmě jsem to přehnal, nikdo nebyl zraněn. Ano, byly tam 2 excesy, dobře 3, no... Samozřejmě, je mi líto pro mého "průzkumníka", rychle cestoval, to hořelo jasně. Ale dluh je červeně platbou!

Na tomto odstavci od konkurentů k nám by neměly být žádné nároky. Vyhlásili jsme nabídku v rámci spravedlivé soutěže, smlouvu jsme podepsali. V důsledku toho trochu vydělali.

V každém případě jsou náklady, takže, kolegové, je to jen podnikání. Náš marketing se ukázal být pokročilejší, nebojte se, příště budete určitě šťastnější, věřte!

Jako první jsme vyvinuli schéma pro přepravu nebezpečných věcí

Velmi málo podniků se zabývá vážnými kovovými hoblinami kvůli tomu, že se jedná o výbušnou zátěž.

Pokud se mísíte ve velkých objemech ocelových a litinových hoblin, pak se nakonec začne elektrochemicky rozkládat. Současně se uvolňuje spousta tepla. Řeknu tak, že litinové hobliny v železném těle TONARA (asi 20 tun) byly ohřívány tak, aby bylo možné vajíčka vroucí ve dvaceti stupních mrazu, takže se řidiči připnuli později.

Výbušnost nákladu - to je "kůra", kterou jsme hráli a vyřadili z tématu konkurentů.

Nejprve byla splněna přeprava stíhače motorovou dopravou. Vytvořili jsme logistický řetězec pro přepravu vratného zboží do Nižního Novgorodského kraje, uloženého na doručení. Dále bylo přijato povolení k přepravě nebezpečných věcí přímo z železničních tratí na území závodu. Než jsme to učinili teprve v době SSSR. Uzavřeli jsme řetězec z Karelia do Nižného, ​​přesouváme sutiny z Nizhny do Petrohradu. Všechno to začalo!

Byla tu myšlenka - vyrábět lisované čipy

Byla myšlenka uspořádat výrobu lisovacích čipů, ale poté, co analyzovali možnosti a čas strávený na této myšlence, odmítli. Význam je následující. Samotná technologie zpracování oceli a železa je docela komplikovaná. Nemůže se okamžitě roztavit. Zpočátku se pomocí speciálních hydraulických lisů lisuje do podložek. Proces je energeticky náročný a poměrně nákladný. Po stisknutí se náklady na lisované čipy prudce zvyšují a to, jako kdyby už prošlo v jiné třídě. Obecně platí, že s kupujícím na podložkách můžete vyjednávat již jako třídu pro ocelové hobliny 5A, což je asi 11 000 rublů a 18A pro litinu u 7500 za tunu v cenách před dvěma lety.

Naše podnikání v číslech

Při vjezdu, po výběrovém řízení v závodě "Na prodej odpadu z kovoprůmyslu" jsme obdrželi ocel ve výši 2500 rublů za tunu, litinu na 1800 rublů za tunu. Všechno je oficiální, vše na základě smlouvy. Po dlouhých diskusích jsme se zastavili v myšlence - prostě je prodávejte do přístavu a vydělávejte na správnou logistiku.

Přístav vzal (mohu být špatně) v té době ocel - asi 7,500 na tunu, litina - asi 5500 na tunu. Dodávka trvala 2800 rublů / t pro ocel a 2500 rublů / tunu pro litinu. Je to v kruhu se zisky z dodávky sutin. V průměru za tunu jsme získali 1500-1800 rublů. Všechno bylo provedeno po železnici.

Podnikání v aktivní fázi trvalo 3 měsíce. Vyčištěli jsme zkušební místo. Vykonalo více než 100 vozidel a více než 20 vozidel.

V důsledku toho bylo vynaloženo zhruba 5 milionů rublů, na konci smlouvy bylo na účtu asi 13 milionů rublů. Méně jeep.

Po uplynutí smlouvy firma odmítla pokračovat v práci s námi. Nyní aktivně využívá naše práce a zátěže na našich programech. Máme naše, ve smyslu toho, že jsme získali, nikdo není urazen. Obecně bylo plánováno.

Tipy pro ty, kteří chtějí opakovat naši práci

Pro ty, kteří chtějí opakovat využívání šokových pracovníků kapitalistické práce, co mohu říci. Kov může být nalezeno. Na místech pro zadávání nabídek na prodej a zadávání veřejných zakázek. Všechno je oficiální, vše v rámci smluv. V tomto obchodě prodávat - je to prostě záležitost. Musíte prostě najít a přijít s něčím, co vás bude odlišovat od ostatních. Zvažte všechny naše šance a riziko, je lepší být penězi někoho jiného.

Vlastně doporučuji magickou knihu všem kolegům v podnikání, nazývá se "TACTICS OF THE MARITIME PECHOTS". Převeďte ji na koleje ekonomiky, obchodu a vždy bude "KDE SME - JE VICTORY!"

Jak vydělat peníze na kov

Jednou jsem pracoval trochu v této oblasti. Co a jak se to stane dál.

 • Nahoru nahoře
 • Nejprve nahoře
 • Topical Top

16 komentářů

Zaoblasta takový život. Když je nutné zkontrolovat každou soupeřovu žetonu. No, proč nefunguje? Jen pracujte a vydělávejte upřímně?

řeč je dokonce:

v Rusku upadnou a udělají něco s ostatními, udělají to v Evropě a zbytek se rozjede.

A ve skutečnosti ve stavebnictví takřka všichni pracují tak, slyšel jsem spoustu takových příběhů, s kování, profilem atd. Podpětí, zatížení jiných tříd, jiné tloušťky, délky atd. A podvodníci takový podvodníci přijmout dříve, pro dopravu, pro auto, atd. V případě co, nevracejte peníze osobě k dodání. Jste obyčejný podvodník, zločinec

Tito parazité začali oscilovat.

A když se podíváte na tento příběh z druhé strany? autor se neměl chlubit, když hází výhonky, tento text byl vytvořen s cílem naučit potenciální skladovatele / superintendenty, že existuje taková cesta. Co jste na tom okamžitě? i když nerozumím, jak je možné nevidět nedostatky od 10 tun, podepsat faktury bez opětovného vkladu zboží.

LL čekající reference

Konstrukce obecně je široká oblast pro všechny druhy hobojů, pak není konkrétní betonová značka, a je přesně obtížné vypočítat všechny potřebné a je obvykle objednáno s dobrým hákem a tak dále. a pak, když je vše zaplaveno a instalováno, snažte se dodavateli prokázat, co je špatné :-), dokud vše začne praskat (opět někdy není kvůli kvalitě materiálů, ale kvůli selhání návrhu nebo porušení technologie). tak sekundární je tak ocenil :-)

 Hledám kde koupit armatury pro stavbu domu. Navíc i k obrovskému množství zbraní kde a co koupit.

U nás skladovatel vysvětlil počet tyčí, pak při vykládání na elektronických vážích vážil, že existují precedenty

Úplatky všude. A skoro všichni žijí na úkor naebalovů, jinak to nebudete vydělávat, vezmete to z továrny levnější, když je levnější? Někdo, kdo neplatí DPH, někdo podvádí různými způsoby. Ačkoli kupující jsou také dobří. Příběh od mého přítele před pěti lety prodával čerpací zařízení: Je povolán dodavatelem (.) Továrny a říká

- A máte čerpadlo ABVGD-123?

- Samozřejmě existují, mírně se používají, ale stav je výborný.

- Ne, to nebude fungovat, potřebujeme nový!

- Nové? Fuck, drahá, byli před 15 lety vyřazeni z výroby.

- Haha dvakrát - říká znalý expert - okamžitě jasně, že nechápete kurva!

A zavěsí. A o dva dny později jeho přítel / nepřítel / konkurent volá svého přítele a ptá se stejnou otázku se slovy:

- Na tobě jako ty budeš prodávat? A pak je nový dolboob, neřekl jsem mu, že je nenechá. Velitelé čísel a tabletu budou zabiti, uděláme dokumenty, bude nový!