Nápady na malé podniky

Začněte s výklenkem "Návrh budov a konstrukcí", abyste dosáhli toku zákazníků a vydělali nejméně 300 000 rublů během 60 dnů.

Kritérium dokončení

Čistý zisk ve výši 300 000 rublů na účtu, v hotovosti nebo v podepsané smlouvě (smlouvách) na částku, která znamená příjem minimálně 300 000 rublů.

Osobní zdroje

Znalosti a dovednosti, zkušenosti s navrhováním, pracovní zkušenosti ve stavební společnosti.

Peníze - 10 000 rublů.

Zkušenosti v balení, psaní textů, vývoj prototypů webu.

"Odeberte firmu do kategorií

Musíte se rozhodnout, jak řešit podnikání: spustit všechny nebo po kategorii a pokud ano, který z nich.

Nechte alespoň 5 okruhů.

Vytvořte prototypové nebo prototypové stránky pro produkty

Chcete-li předložit návrháři TK, musíte vytvořit prototyp budoucího webu. To vám pomůže pochopit, jaké by mělo být místo.

Je velmi snadné pracovat jako inženýr-návrhář doma! Kdo se může stát takovým specialistou?

Nepochybně zůstává práce v kanceláři základem činnosti většiny kvalifikovaných odborníků. Stále více a více těsně k tomuto formátu práce přichází na volné noze - vzdálená práce přitahuje svobodu, vyhlídky, pohodlí a skutečně představuje vážnou konkurenci do kanceláře. Inženýr je designér, pro kterého je vývoj výkresů, schémat, modelů, návrhů základem výdělku počítače, nyní může snadno přenést své zaměstnání z kanceláře na volné noze.

  • Kdo může získat dům jako inženýr?
  • Vlastnosti práce inženýra doma
  • Výhody freelancingu
  • Jak najít objednávky v síti?

Kdo může získat dům jako inženýr?

Nezávislost vám umožňuje získat dobré peníze s poměrně krátkou pracovní dobou. Inženýr-designér je jednou z těch profesí, které jsou v dnešní síti velmi náročné.

Specialisté, kteří se zabývají 3D modelováním, kresbami KMD, vývojem schémat a návrhů založených na softwaru, jako jsou auto kadeti, nebudou ponecháni bez práce na internetu.

Vývoj výkresu CMD, který obvykle vyžaduje auto-kazetu, zejména pro velké projekční kanceláře a firmy, může přinést plat, který překročí obvyklý plat v kanceláři o 2-3 krát.

Ideální inženýr pro dnešek je pravděpodobně univerzální odborník, který ví, jak vyvíjet kresby CMD, pracuje s programem autocad a chápe 3D modelování. Samozřejmě, že to stojí za úvahu, že na volné noze je schopen přinést slušný plat pouze pro vysokou kvalitu a rychlost provádění úkolů, takže pokud jste zvyklí na klidném měřené kancelářských zaměstnání, může desítky projektů v AutoCADu a kreseb KMD týdně tlačit vás nakonec dospěl k závěru, že na volné noze extrémně intenzivní formou činnosti.

Vlastnosti práce inženýra doma

Na volné noze - neobvyklá forma práce, a to i pokud jste zkušený konstruktér, který pracuje s komplexními KMD výkresy a software, jako je AutoCAD, budete ještě muset čelit problémům. Jak víte, freelancování je svoboda, ale ve skutečnosti je velmi obtížná kontrola této svobody. Musíte se naučit, jak plánovat svůj pracovní den v plné výši, postupovat podle plánu práce sami, provádět určité množství práce a předávat zákazníkovi včas.

Hlavní obtížností práce v síti je, že musíte sledovat pracovní den a provádět odpovědnost, kterou jste vykonali. Vám nikdo nebude možné přizpůsobit, takže pokud budete mít až složité výkresy KMD v AutoCADu a trochu uvolnil, protože práce lze udělat doma, kdykoliv bude muset tvrdě pracovat, než je projekt náleží.

Často je inženýr nucen se vzdát skutečnosti, že vývoj výkresu CMD v autokadu se provádí v noci a vzdává se. Koneckonců, je někdy obtížné správně vypočítat čas a udělat práci včas. Na volné noze můžete začít práci kdykoli a mít volný čas někdy hraje s vámi krutý vtip. Vývoj výkresu CMD v autokadu nakonec začne často během oběda, ale ve skutečnosti je vše ve vašich rukou a záleží na tom, jak organizujete svou práci.

Výhody freelancingu

Nejprve, pokud jste inženýrem a odborníkem na výkresy KMD v autokadu, volná osoba vám otevře svobodu, která vám umožní nasměrovat čas správným směrem. Nemusíte ztrácet čas na cestě do kanceláře a samostatný oběd v kavárně, vše, co potřebujete, je vstávat brzy a plánovat svůj den. Vývoj výkresů může trvat až 4 hodiny denně, ale v kancelářských pracích znamená, že strávíte pouze 2 hodiny na cestě. Proto můžete pracovat doma rychle, produktivně a dát volný čas, který lze strávit s přáteli a rodinou.

Doporučujeme kurz o příjmech na internetu:Naučte se více než 50 způsobů, jak vydělat na internetu, včetně způsobů, jak vydělat peníze na volné noze

Dalším důležitým rysem freelancování je to, že práce na dálku nevytváří geografické bariéry. Dobrá práce v autokadu pro velkou kancelář v Moskvě, zatímco jste v Krasnodaru, je docela dosažitelný cíl. Současně někteří autokadové specialisté dokonce pracují v zahraničí a provádějí nákladné objednávky zahraničních firem. Vzdálená práce nabízí opravdu skvělé vyhlídky a příležitosti.

Jak najít objednávky v síti?

Nezávislost umožňuje dobrému specialistovi, aby nikdy nešel z práce. Vzdálená zaměstnanost, ve které vývoj výkresů a návrhů přináší hlavní zisk, lze stanovit několika způsoby - jedná se především o hledání pracovních míst na pracovištích a registrace přímo na burzách na volné noze.

Vzdálená práce na běžných pracovních místech je vzácná, ale někdy firmy potřebují nepravidelný vývoj výkresů a zaměstnávají zaměstnance na dálku.

Nejjednodušší je najít si práci v síti na specializovaných stránkách. Vzdálená práce na velkých nezávislých místech vyžaduje vytvoření vlastního profilu a hledání relevantních projektů - například objednávku v sekci "Vývoj výkresů" a vyjednávání se zákazníkem o určitém množství náhrady. Poté je třeba přímo rozvinout výkres a zkontrolovat úlohu, poté návrhář dostane odměnu za práci. Vzdálené zaměstnání vám umožňuje spolupracovat s několika velkými projekčními kancelářemi a provádět několik velkých objednávek denně.

Podívejte se na video - Způsoby výdělku na internetu - jak najít ten, který vám vyhovuje

Jak můžete vidět, dobří pracovníci jsou oceňovány všude, i v kancelářích a na internetu, takže pokud jste zkušený konstruktér, a dobře vyznají v výkresů, modelování a vývoj struktur v AutoCADu pro vás je samozřejmostí, pak spěchat se zaregistrovat některé z burz Volná místa sítě.

Vše o životě a podnikání!

Autor: admin Kategorie: Nemovitosti

Mnozí se dozvěděli, že stavění domu je levnější než nákup bytu stejného záznamu. Existuje však jen velmi málo lidí, kteří mohou vyčíst výhody. Často lidé budou znát odpověď na otázku "Kolik stojí stavět dům" přímo v praxi. Nyní existuje možnost nekonat náhodně, znepokojující, že peníze mohou kdykoli skončit a bydlení zůstanou nedokončené. Zvláštní programy však nemohou zvládnout všichni, a proto vlastnictví alespoň jedné z nich otevírá cestu k ziskovým obchodům doma.

Složitost designu

Na první pohled je snadné navrhnout dům. Stačí jen provést několik jednoduchých kroků - a sen je vizualizován:

 • plánujeme zdi, máme správně nosiče, na vlastní chuť zajistíme dělení;
 • stavíme okna a dveře, zaměřujeme se nejen na feng shui, ale i na stavební normy;
 • Umístíme žebřík, který spojuje podlahy a současně na sebe značné zatížení;
 • vybudovat požadovaný počet podlaží;
 • dokončujeme stavbu střechy, vybereme správný materiál v závislosti na typu a počtu podlaží.

Ale obytný dům není dětský návrhář, od správnosti jeho stavby, od dodržování všech technických a legislativních nuancí závisí bezpečnost obyvatel. Proto je lepší svěřit fázi návrhu i v programu specialistovi.

Podnikatelský nápad

A teď přímo o podnikání. Pokud vlastníte například program ArchiCAD, máte dostatečné znalosti v oblasti architektury, konstrukce, designu, můžete bezpečně podniknout kroky tímto směrem.

Můžete realizovat myšlenky zákazníků bez opuštění domova. Kompilace jednoho projektu, za tržních sazeb, přinese asi 200 tisíc rublů (a to - bez započtení zavedení změn, ale jistě ano).

Samostatná služba může nabídnout přibližný výpočet nákladů. To znamená, že projekt nebude příliš podrobný, ale ukáže přibližné náklady na budoucí stavbu.

Naše podnikání: otevřeme projektovou organizaci

Jakmile byla práce inženýra považována za nedostatečně placenou a vůbec ne prestižní. V dnešní době se však situace dramaticky změnila. Dobří odborníci dostanou slušný plat a stojí za jejich váhu ve zlatě. Nicméně, dříve či později, mnoho z nich jsou unaveni z práce na „cizí“ strýce, a uvažujete o otevření své vlastní návrhářskou společnost. Obecně platí, že toto podnikání je považováno za výhodné, ale není snadné, zejména pro začátečníky. Bez ohledu na to, zda máte zkušenosti v této oblasti, nebo jste právě v procesu získávání to, by měl začít s vývojem podrobného podnikatelského plánu, který bere v úvahu všechny náklady, doby návratnosti jsou definovány a odhadované příjmy, vyhlídky jejího vývoje.

Organizace projektu - ziskové podnikání

Projekt je dočasný podnik, jehož cílem je vytvořit jedinečné produkty, služby nebo výsledky takové práce. V rámci organizace projektu, podle pořadí, se vztahuje na organizaci, jejíž hlavní činností je realizace projektů. Zároveň je hlavní položkou výdajů osobní náklady. Podle návrhu organizace mají své výzkumné ústavy, konstrukční kanceláře a design ústavy, softwarové firmy a dodavatele software, konstrukční kanceláře, audit, hodnocení a poradenské firmy atd V každém z těchto případů je výsledkem práce této organizace je specifický projekt -.. Zpráva nebo článek na studie, technologie, strojírenství nebo projektové dokumentace, prototypu, zprávu, reklamní společnosti a tak dále. To spojuje všechno tak odlišné, na první pohled, ompanii skutečnost, že převážná část jejich výdajů - jsou náklady na údržbu projektového týmu (i když, například náklady na vybavení mohou být významné).

Nejprve se musíte rozhodnout, která specializace bude vaše kancelář mít. To závisí na typech projektových prací, které budete dělat. Rozumíme, jaké typy práce provádí projekční organizace. Může to být individuální (kontrola) a typický návrh nebo vývoj individuálních řešení a předpisů. Individuální návrh je vývoj dokumentace návrhu a odhadu v určitém pořadí, který vytvořil SNiP 1.02.01-85: v jedné fázi - pracovní projekt nebo ve dvou fázích - projekt a pracovní dokumentace. Projektová společnost má právo provádět inženýrské průzkumy a kontrolu kvality stavebních prací; projektování v oblasti staveb (obytné budovy, komerční nemovitosti apod.); design v oblasti architektury; technologický návrh. Nezapomeňte, že k provedení projektových činností musíte získat licenci.

Ziskovost tohoto druhu podnikání může dosáhnout 20-30%.

Povolení projektových činností

Nabídky franšíz a dodavatelů

Postup získání povolení k realizaci projektových aktivit závisí na jeho rozsahu. Samozřejmě je samozřejmě nejvýhodnější navrhnout projekty geologického průzkumu, které jsou sestaveny s ohledem na složitost jejich realizace, ochranu podloží a okolního přírodního prostředí. Je však nemožné vstoupit na tento trh bez obrovských zkušeností a rozsáhlých vazeb. Zvažte tak postup při vydávání licencí pro stavební činnost, která je také výhodná a vysoce konkurenceschopná, ale stále ještě "reálná" pro mladou projektovou společnost. Stavebnictví zahrnuje výstavbu dřevěných domů, dokončovací a opravárenské práce, výstavbu nových železobetonových konstrukcí, vlastní konstrukční a průzkumné činnosti. Podle zákona je oprávněn získat licenci k výkonu této činnosti právnická osoba a fyzická osoba (fyzická osoba zapsaná v daňové kontrole jako soukromý podnikatel).

Typy licencí i v této oblasti se liší. Mohou být vydány pro konstrukci, v průzkumu, inženýrské a instalační práce na stavbě konstrukcí z různých materiálů... Vzhledem k tomu, máme zájem o návrhu, pak o licenci pro tento typ aktivit by měla být ošetřena v Státního výboru pro stavebnictví a bydlení a komunální komplex Ruské federace. Licence je velmi tolerantní dokument a aplikace se seznamem pracovních míst, které lze spustit obdrželi jeho organizaci. Vydáte-li licenci poprvé, bude maximální datum vypršení platnosti tři roky. Pokud znovu podáte přihlášku, v tomto případě jej budete moci vydat po dobu pěti let. Pro začátečníky je také omezeno určité činnosti. Odstraňuje se pouze po uplynutí tří až čtyř měsíců od začátku práce.

Po chvíli práce můžete požádat o rozšíření seznamu licencovaných děl. Kontrola všech dokumentů není tak jednoduchá. Za prvé, vaše organizace musí splňovat poměrně přísné požadavky, které se týkají jak personálu, tak výpočetní techniky a speciálních programů pro práci. Nejméně dva projektanti projektů se musí podílet na jakékoli projektové práci. A alespoň jeden z nich by měl být zaměstnancem vaší společnosti na plný úvazek. Celková pracovní praxe ve specializaci tohoto zaměstnance by měla být navíc od tří let, což je potvrzeno předložením kopie jeho deníku. Počítačové vybavení použité pro práci na projektech musí splňovat všechny technické požadavky. Je samozřejmé, že všechny programy nainstalované na vašem počítači musí být licencovány.

Seznam dokumentů k registraci stavebního povolení obsahuje notářskou kopii osvědčení o registraci podniku; notářská kopie Listiny podniku; notářsky overená fotokopie osvědčení Ministerstva daní a daní o registraci; ověřená kopie certifikátu od orgánů Goskomstat o přidělení kódů; notářská kopie statutárního osvědčení (pokud existuje).

Pokud došlo k změnám v ustavních dokumentech, bude také nutné poskytnout osvědčení o změnách v nich (notářsky ověřené). Kromě toho budou vyžadovány bankovní údaje podniku; skutečná adresa podniku a kontaktní telefon řídícího orgánu; informace o kvalifikaci podniku (s uvedením místa, jména, vzdělání, délky služby). Pro registraci osvědčení o způsobilosti je žádoucí poskytnout fotokopie diplomů, pasů, ověřených pečetí společnosti. Nezapomeňte také na smlouvu o pronájmu kanceláře a na potvrzení o vlastnictví (fotokopie).

Postup pro podávání dokumentů zahrnuje několik fází:

příprava balíčku dokumentů;

platba oficiálních plateb;

Předkládání dokumentů Federálnímu licenčnímu centru;

Po předložení úplného souboru potřebných dokumentů k registraci licence je přiděleno jejich ověření a po dvou nebo třech týdnech žadatel obdrží buď pozitivní nebo negativní inspekční rozhodnutí.

Obtížnost získání licence na projektovou práci však není jen, ale spíše nesplňuje všechny požadavky na tento typ činnosti. I když zákon o hospodářských činnostech pro projektování stavebních projektů podléhá licencí, často získávání potřebných povolení v praxi je velmi dlouhý a drahý proces, který by měl být připraven. Pokud nemáte zkušenosti s vydáváním licence, je lepší vyhledat pomoc od právnické společnosti, která se postará o veškerou přípravu a doručení dokumentů.

Otevřeme projektovou kancelář

Jako vhodnou organizační a právní formu pro realizaci projektových aktivit bude buď LLC (společnost s ručením omezeným) nebo LLP (partnerství s ručením omezeným) se standardní chartou. LLP je druh hospodářské organizace vytvořené na základě dohody mezi právnickými osobami nebo jednotlivci kombinací jejich příspěvků v hotovosti nebo v naturáliích. Tato možnost je snadněji registrována, ale má své nástrahy. Ujistěte se, že jste se dozvěděli všechny nuance před odesláním dokumentů. Předem definujte daňový režim. Nejvýhodnější je daňový režim založený na zjednodušeném prohlášení. Můžete se zaregistrovat pro společnost sami, aniž byste se uchýlili ke službám zprostředkovatelů. Ale doporučujeme konzultovat s právníkem v předstihu, abyste si vybrali pro vás nejlepší možnou alternativu a zajistili si, že v budoucnosti nebude možné problémy.

Dokonce i ve fázi vydávání licence začněte hledat vhodné místo pro kancelář vaší společnosti. Většina podnikatelů zvažuje především prostory v centru města. Ve velkých městech stojí za to zvážit možnost pronájmu kanceláře v jedné z rozvinutých "spacích" prostorů. Hlavním důvodem je, že v blízkosti parkoviště a pohodlné dopravní spojení. V centru města může být cena nájemného neoprávněně vysoká a kvůli stálým dopravním zácpám během pracovní doby se všichni vaši potenciální zákazníci nebudou moci snadno dostat do vaší kanceláře. Je žádoucí, aby kancelář byla docela prostorná - od 50 do 60 metrů čtverečních. metrů. Může být standardní - s rozdělením do skříní nebo uspořádaným na principu otevřeného prostoru - s nízkými přepážkami oddělujícími pracovní stanice nebo bez nich ve stejné místnosti.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zaměřte se na čekárnu. Nenouchejte návštěvníky, aby hledali volné židle a místo pro výsadbu. Umístěte pohodlné židle nebo pohovku, připravte si stůl, na který můžete pít kávu nebo čaj a diskutovat o budoucím projektu se zákazníkem. Možná se starší projekční organizace spojily s veřejnými institucemi. Nicméně nyní, stejně jako ostatní společnosti působící v sektoru služeb, musí bojovat za každého klienta, neustále zlepšovat úroveň své služby.

K vybavení kanceláře bude nutné zakoupit (nebo si pronajmout) kancelářské potřeby - kopírovací stroj, fax, tiskárny, telefony a počítače, stejně jako nábytek a papírnictví. V ideálním případě byste měli koupit také projektor a obrazovku pro prezentace a prezentaci projektu zákazníkovi. Nezapomeňte na zvláštní literaturu a předpisy. Dokonce i když je toto volně dostupné na internetu, nebudou to bolet mít papírové kopie, které jsou pohodlnější pracovat s.

V první řadě však ještě není interiér kanceláře, pohodlí jeho umístění a vybavení, ale kvalifikace zaměstnanců, kteří v něm pracují. Velmi vysoké nároky kladou na zaměstnance organizace projektu. Pokud se chystáte zapojit do projektových aktivit v oblasti výstavby, dokonce i malá společnost bude zahrnovat hlavního inženýra, hlavního architekta a individuálních projektových specialistů. Všichni vaši zaměstnanci musí mít nutně profil vyššího vzdělání a rozsáhlé pracovní zkušenosti v oboru (nejméně tři roky a pro vedoucí pozice - 5-10 let). Při náboru hlavního architekta se domníváte, že musí mít licenci vydanou architektem Unie. Před zahájením práce musí všichni vaši odborníci absolvovat předem licencovaný výcvik, což potvrzuje kvalifikační certifikát.

Dobří, vysoce kvalifikovaní pracovníci s rozsáhlými zkušenostmi s prací jsou klíčem k úspěchu Vaší společnosti na trhu. Najít to nebude snadné. Jediným způsobem, jak přitáhnout cenné profesionály z jiných organizací, je nabídnout jim vyšší plat. Tímto způsobem bude mzdový fond, který se stane nejvýznamnější položkou výdajů při otevření projektové společnosti.

Podpora organizace projektu

Samozřejmě, takové služby nemají masovou poptávku, ale stále mají vysokou poptávku. Při vývoji marketingové kampaně zvážíte specifické rysy této firmy. Obvyklé reklamní prostředky v tomto případě nebudou fungovat. V extrémních případech se můžete pokusit umístit tiskové reklamy do specializovaných publikací, pokud ve vašem městě existují nějaké. Ale je lepší zaměřit celou svou pozornost (a prostředky) na propagaci na internetu. Vypracujte své stránky, vyplňte je tematickými články, objednávejte specialisty z jejich propagace ve vyhledávačích. Skupiny v sociálních sítích, stejně jako tradiční reklama, nedávají velký příliv zákazníků, protože jsou "obývané", nejsou vaším cílovým publikem.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pokud jde o rádio typu "mouth-of-mouth", samozřejmě v práci na projektech hrají důležitou roli doporučení. Ale nejprve byste na ně neměli počítat na samém začátku vaší práce, a za druhé, a to i poté, bez investic do reklamy, stále musíte zvážit, co musíte zvážit při plánování vašich výdajů v dlouhodobém horizontu. To však není důvod, proč se nemusíte starat o kvalitu svých služeb a dobré jméno jejich společnosti.

Projektová činnost je vysoce konkurenceschopná. Náklady na reklamu a propagaci vašich služeb budou druhou největší položkou výdajů (po mzdovém fondu). Buďme upřímní: i když pro vás pracují ti nejlepší odborníci, nemůžete to udělat bez připojení. Mnoho společností má speciální zaměstnance, jejichž povinnost zahrnuje vypracování a udržování takových vazeb s vysokými úředníky.

Dalším důležitým faktorem jsou náklady na vaše služby. Analyzujte ceny podobných služeb od svých přímých konkurentů. Podhodnocovat jejich ceny na úkor jejich vlastního prospěchu není za to. Nejde o nejlepší způsob, jak soutěžit, což neprospívá všem účastníkům trhu, s výjimkou samotných zákazníků. Pokud byste ale za své služby kladli vysoké ceny, měli byste je ospravedlnit, aby zákazníci souhlasili s tím, že přeplatí a získávají nejlepší výsledek.

Výdaje a příjmy organizace projektu

Hlavní náklady, které by byly nutné k otevření vlastní konstrukční kancelář, skládá z následujících položek: Pokoje k pronájmu (40 tisíc rublů měsíčně) výběr při hledání zaměstnanců - od 10 tisíc rublů (náklady na profesionální služby v oblasti náboru, umísťování volných pracovních míst na specializovaných pracovišť); odměňování odborníků - od 100 rublů měsíčně (přesná částka závisí na regionu, státu, školení zaměstnanců); nákup potřebného vybavení - ze 100 tisíc rublů; náklady na zpracování potřebných dokumentů pro práci - od 70 tisíc rublů; náklady na marketing - od 20 tisíc rublů měsíčně. Ačkoli návrh se týká odvětví služeb, ale vzhledem k vysokým nákladům na dobrých lidí, bez nichž tato firma nemůže dělat, stejně jako dodatečné náklady, které nejsou uvedeny výše, ale nevyhnutelné, pokud se spoléhají na velké zakázky, pro otevření takové organizace je nutná velký počáteční kapitál. Z tohoto důvodu je nejčastěji využívána možnost partnerství, kdy účastníci přispívají svými penězi výměnou za určitý podíl budoucích zisků.

Jak vydělat na projektování budov v záložkách

Dnes je obrovský počet nezávislých pracovníků, designových kanceláří, jednotlivých workshopů. Zákazníci však někdy dávají přednost zahraničním umělcům. Jak s nimi soutěžit? Provádění projektování budov kvalitativně, při respektování podmínek objednávek, je možné pro ně udělat soutěž, a úspěšná činnost je opravdovou úlohou.

Těžkosti profesí

Návrh budov způsobuje vážné požadavky umělcům. Je třeba zvážit:

 • městská architektonická politika;
 • environmentální faktory;
 • správná volba stavebních materiálů;
 • stávajících technologických požadavků;
 • požadavky na infrastrukturu;
 • musí být vzaty v úvahu jednotlivé body, které jsou pro zákazníka důležité;
 • prosazování stávajících právních předpisů.

Každá položka obsahuje řadu různých požadavků. Například infrastruktura - nejen komunikace (horká, studená voda, drenáž, plyn, elektřina, topná zařízení), to zahrnuje komunikaci, internet.

Další důležitou vlastností, která rozlišuje návrh budov, je použití pokročilých počítačových technologií. Jedním z důležitých způsobů, jak vytvořit výkresy, je použití 3D designu. Považujeme trojrozměrný model budovy, který později umožní mnohem kvalitativnějšímu chování různé stavební práce.

Bohužel, není neobvyklé používat počítač, vylepšený výkres.

Posouzení potenciálního umělce

Při výběru toho, kdo bude provádět projektovou práci, je třeba věnovat pozornost následujícím otázkám.

 1. Podle nedávných studií asi čtyřicet procent časových návrhářů překonává nedostatky organizace práce. Problémy se mohou týkat interakce mezi zaměstnanci, nastavení fuzzy úloh, používání zastaralých technických prostředků, slabá zpětná vazba od zákazníka projektu. Proto je nutné studovat práci potenciálního umělce a rozhodnout o spolupráci.
 2. Často návrh obytných budov nabízí volná pracovníci. Jak výhodné je využívat jejich služby? Kvalita služeb výkonných umělců je obvykle vysoká a profesionálové na volné noze se podílejí na zvyšování základního příjmu. Možné problémy - s touto organizací práce, srozumitelností, organizací, disciplínou výkonnosti obvykle zůstává hodně žádoucí. Kázeň práce je vlastně pro některé z nich. Proto by svobodným povoláním nemělo být svěřeno rozsáhlé složité práce, které představuje zvláštní požadavky na organizaci činností, interakci mezi zaměstnanci.
 3. Důležitá je snadnost komunikace mezi umělci, zákazníky. Problémy jsou obsaženy v největších firmách zabývajících se projektováním budov. Důvodem je těžkopádná organizace. Proto je smysluplné dát těm umělcům, kteří mají podobné problémy, vyřešit

Je tato činnost nezbytná?

Obchodní místo, které obsahuje návrh budov a konstrukcí stavebních organizací, je vždy požadováno. Přestože existuje mnoho návrhů na projektovou práci, poptávka i nadále roste. Proč je to tak?

Návrh budov může být proveden na základě jednoho ze standardních projektů. Zdá se, že si můžete vybrat nejvhodnější, začít pracovat. Reálný život provádí úpravy. Každá konstrukce budov a stavby vyžaduje posouzení konkrétní situace. Možným příkladem je spojení komunikace.

Dalším důležitým bodem je posouzení požadavků zákazníka, například návrh verandy na dům. Sotva je možné snadno najít modelový projekt, který přesně odpovídá jeho potřebám. Tato situace znamená velké množství práce na dokončení projektu.

Od doby vytvoření projektu by mohlo být dost času, mohlo by to být zastaralé. Stavební standardy se mění. Snad více kvalitních a ekologicky šetrných stavebních materiálů bylo distribuováno. Vedle projektu samotného domu je někdy nutné provést projekt domu, aby byla zajištěna instalace vodoměrných jednotek. Zkušený návrhář bude schopen studovat situaci a provést potřebná zlepšení.

Zahájení podnikání

Skvělá pomoc. usnadnění návrhu budov by byla dostupnost odpovídající kvalifikace. Je lepší začít s návrhem některých typů soukromých domů. Postupně získávání zkušeností, zlepšení, stojí za to rozšiřovat podnikání pomocí nových směrů. Například je možné navrhnout základy budov. Varianta práce má být organizátorem, ale sbírat vhodné úzké specialisty, soustředit se pouze na řízení podniku.

Dalším důležitým bodem je, že takové činnosti musí být v souladu s požadavky zákona. Aby mohla agentura potřebovat potřebná povolení, musí se připojit k Organizaci samoregulačních návrhářů (SRO). Členství dělá podnikání legální, přináší řadu dalších výhod:

 1. Můžete očekávat odbornou pomoc od kolegů.
 2. Někdy může být poměrně komplikovaná právní podpora. SRO jej poskytne.
 3. Tato organizace také poskytuje příležitosti pro odborný rozvoj specialistů.

Podrobné pokyny pro registraci.

 1. Potřebujete kontaktovat SRO a nahlásit svůj záměr.
 2. Z navrhovaného seznamu vyberte typy práce, které má firma provést.
 3. Příprava a předání potřebných dokumentů (kopie listiny, TIN / OGRN, objednávka jmenování ředitele).

Norma o vstupu do organizace byla v platnosti od roku 2009.

Vlastnosti

Kolik odborníků může být požadováno? Návrh průmyslových budov, jejich plný cyklus práce - od projektu až po údržbu při uvedení do provozu, může obsahovat 12 až 25 různých pracovních oblastí. Druhá možnost:

 • najímat specialisty zabývající se projektováním obytných budov;
 • najmout profesionála, který kombinuje výkon několika úkolů.

Náklady na služby na tomto trhu není stabilní, konkurence je velmi tvrdá a to navzdory skutečnosti, že například design veřejných budov je velmi žádané. Jednou z nejdůležitějších konkurenčních výhod jsou pracovní zkušenosti, vysoká profesionalita.

Musíme pochopit, že design je vždy spojen s velkými penězi. Proto je důležité omezit možná rizika na minimum. Spolehlivost je nesmírně důležitá.