Myšlenka podnikání: jak otevřít podnik pro dokončení a opravy bytů

Poptávka po opravě bytů roste. Navzdory vysoké konkurenci a sezónnosti může začínající podnikatel dosáhnout návratnosti v prvním roce provozu.

Než začneme

Rozhodněte se o směrech, které se stanou vaší hlavní specializací. Proveďte nejpodrobnější obchodní plán a najděte nejlepší odborníky, kteří se stanou základem vašeho týmu.

Hlavní rizika

Zaměstnanost v této oblasti závisí na ročním období. Špičkové opravy padnou na jaře a v létě, v zimě je mnoho lidí nečinných. Nabídněte slevy během recese. Podívejte se na objednávky na dokončení nebo ukládání komunikací v kanceláři. Při správném přístupu k řešení tohoto problému budete minimálně záviset na sezóně.

Místo:

Zpočátku společnost může dělat bez kanceláře, protože komunikace se zákazníky probíhá přímo v zařízení. V reklamě můžete zadat telefonní číslo. Pokud se věci daří, začnete rozšiřovat personál a pracovat se zajištěnými zákazníky, kancelář se stane nezbytností.

Zařízení

Pro každý typ opravy je k dispozici určitá sada nástrojů. Získejte pouze profesionální - zvyšuje produktivitu a kvalitu. Obecně platí, že nákup nástrojů by měla být připravena 250 000 rublů.

Zaměstnanci

Vysoce profesionální zaměstnanci jsou hlavní součástí úspěchu vašeho týmu. Podívejte se na úzké specialisty ve všech druzích služeb, které máte v úmyslu poskytnout. Pokud je to nezbytné, každý z nich může vykonávat nekvalifikovanou práci, ačkoli by měl být najat i 2-3 univerzální zaměstnanci.

Zpětná vazba

Poskytnout přesné hodnoty pro tento parametr k opravě bytu není možné. Ziskovost v závislosti na poskytovaných službách a sezóně se pohybuje od 15 do 50%. Odborníci nedoporučují nováčkům, aby okamžitě nabízeli své služby v sektoru "Lux". Nákladné opravy trvají dlouhou dobu, to znamená použití exkluzivních materiálů a dokončovacích prvků.

Dokumenty a licence

Mnoho firem opravuje byty bez registrace a licencování své činnosti. Ale pokud plánujete rozvíjet své podnikání, přijímat objednávky od velkých zákazníků a provádět opravy "luxusní" třídy, vyplňte balíček potřebných dokumentů. Zákazníci této kategorie upřednostňují firmu, která má všechna povolení a licence, což zaručuje, že je umělec nastaven pro seriózní práci, plní všechny své závazky v kvalitě a včas.

Marketing

Podle majitelů firem, kteří se podařilo uspět v opravě bytů, je na doporučení 80% nových zákazníků. Nejúčinnější reklama je ideálně provedená práce a spokojeni zákazníci.

Souhrn

Počáteční kapitál pro vstup do opravy bytů je malý. Každý, kdo má nejmenší představu o konstrukci a dokončování průmyslu, může tuto činnost začít. Abychom však dosáhli zhodnocení zákazníků, výsledkem je, že růst zisku dosahuje pouze odborníci schopní poskytnout kvalitu. Snížení nákladů a ztraceného času je dosaženo prostřednictvím pečlivého plánování všech etap, využívání kvalitních materiálů a profesionálních nástrojů.

Kolik můžete vydělat za opravu bytu?

Náklady na opravu bytu závisí na mnoha faktorech - množství práce, typy použitých materiálů, ceny služeb majitelů a přirážka stavební firmy. Ten může získat až 40% konečného odhadu, což je dobrý zisk. Pokud hodláte pracovat v této oblasti, musíte představit, kolik můžete vydělat za opravy bytů v různých kategoriích služeb. To vám pomůže vyhodnotit možnosti zvoleného směru a správně vypočítat dobu návratnosti podniku jako celku.

Způsoby, jak vydělat peníze na opravy bytů

Existuje několik úrovní pro podnikání při opravě obytných prostor, z nichž každá určuje výši možných příjmů.

 • Služby nezávislého velitele. Takové činnosti jsou obvykle spojeny s dokončovacími nebo specializovanými pracemi (instalatérské práce, elektrikáři). Nezávislí mistři často provádějí částečné a kosmetické opravy. Protože pracují samostatně, doba provedení je velmi dlouhá a ceny jsou minimální, což nakonec poskytuje mzdu rovnající se průměrné mzdě ve výši 200-300 USD. V tomto případě existuje riziko, že práce nebude zaplacena a že kapitán může být ztracen. Samotná údržba trvá velmi dlouho.
 • Práce v týmu se stejným partnerstvím. Při sloučení několika majstrů (z 3 na 4) se zisk zvyšuje díky snížení počtu termínů a zvýšení počtu klientů. Zisk každého partnera bude vyšší než průměrná mzda ze 400 na 600 dolarů a riziko nezaplacení práce je nižší.
 • Služby dodavatele. Malá firma dodavatelů může pracovat současně na několika místech. Působí jako zprostředkovatelé mezi soukromými zákazníky a opravárenskými týmy, a proto jejich výdělky závisí na schopnosti najít zákazníky a dohlížet na práci mistrů. Náklady na služby takové společnosti nebo soukromého podnikatele činí až 20% z celkového zisku. Současně jsou výdělky o 20% vyšší než v partnerství a činí 3000 dolarů za měsíc.
 • Velké stavební a opravárenské společnosti. Tyto organizace mají vlastní stálý personál vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří tvoří několik týmů a mohou pracovat vzájemně zaměnitelně. Specializují se na opravu elitní úrovně. Současně se tato práce provádí průběžně, což zajišťuje dostatečně vysoký příjem z 20 000 USD měsíčně.
 • Domovní závody. Společnosti tohoto směru nefungují se soukromými klienty a provádějí pouze komplexní zakázky na dokončení novostavby bytových domů. Výsledek v této kategorii je největší a činí stovky tisíc dolarů. Práce v této oblasti je možná pouze pro společnosti s rozsáhlými zkušenostmi a dostupností vážných finančních prostředků.

Minimální příjem nebo bod rovnováhy

Při vytváření podnikatelského plánu pro opravy bytů a stanovení nákladů na služby je důležité vypočítat bod rovnováhy - úroveň, ve které váš příjem začne vytvářet zisk (budou zde nižší náklady). Nejprve je třeba stanovit hodnotu svých výdajů na podnikání (bez základního kapitálu). Skládá se z následujících nákladů:

 • plat zaměstnance (neustále a jednotlivě);
 • daňové odpočty (pokud je zřízen zjednodušený režim zdanění, například patent, je zaplacena pevná částka);
 • náklady na dopravu (jsou zpeněžovány v průměru za vykazované období);
 • platby za komunikaci (telefon, internet);
 • údržba webové stránky;
 • stavební materiály;
 • pronájem kanceláře (pokud je k dispozici).

Obdržená částka musí být rovna nebo menší než částka příjmu. Výpočty vycházejí z odhadu jednoho objektu. Vypočítejte, kolik objektů je třeba předat pro analyzované období (například za měsíc nebo rok), abyste dosáhli bodu zvratu.

Současně je třeba vzít v úvahu podmínky opravy různých typů objektů. Takže kvalitní opravy s dodržováním všech technologických norem (doba sušení materiálů) pro jednopokojový byt o rozloze 40 m2 trvá asi 3 měsíce. Dvoupokojové apartmány o rozloze 60 čtverečních metrů jsou opraveny od 4 do 5 měsíců a třípokojové apartmány o rozloze 120 metrů čtverečních nebo více jsou opraveny až po dobu 6 měsíců.

Příklad:: průměrné náklady na rutinní opravy "standardní" třídy jsou 100 dolarů za metr čtvereční plochy bytu. Vaše měsíční fixní náklady (pro podnikovou organizaci) jsou:

 • plat 10 zaměstnanců - 5000 dolarů;
 • organizační náklady (reklama, telefon) 1000 dolarů;
 • Proměnné náklady na opravu jednoho objektu o rozloze 40 čtverečních metrů jsou 2 000 USD.

Tak, musíte předat za měsíc alespoň 3 takové byty, které v současné době budou v průměru 3 pracovníci nebo opravit jeden byt o rozloze 120 m2. V takovém případě bude příjem činit 12000 dolarů, což se rovná ceně. Chcete-li, aby podnik začal dosahovat zisku, musíte opravit alespoň jeden takový byt.

Rozdíl v příjmech v regionech

Náklady na služby pro opravy bytů a v důsledku toho výnosy stavebních a opravárenských společností závisí na oblasti činnosti. Toto kritérium také ovlivňuje mzdy pracovníků brigády. Takže ve velkých městech jsou ceny vyšší, neboť poptávka po službách je vyšší. Cena opravy v hlavním městě může dosáhnout 40 000 dolarů, zatímco v sídle až 500 000 obyvatel zřídka překročí 6 000 dolarů.

Na druhé straně se ceny za služby mistrů liší a přímo v regionech. Například nejvyšší platba pro odborníka (plat) v Smolensku. Je to 1000 dolarů a nejnižší v Nižním Novgorodě - 500 dolarů. To ovlivňuje celkové náklady. Pokud budeme mít náklady na služby podle regionů jako celku, potom v roce 2017 nejvyšší sazby jsou zaznamenány v autonomní oblasti Nenets a nejnižší v oblasti Leningradu.

Hlavní faktory pro snížení zisku

Plánování, jak vydělat peníze na opravy bytů, je velmi důležité, abyste vzali v úvahu situace, kdy se váš skutečný příjem může snížit. To zahrnuje:

 • Přítomnost manželství při výkonu práce. Veškeré opravy v průběhu práce a opravy během záruční doby, kterou společnost nebo majitel vykonává na vlastní náklady, které mohou zcela opustit bez zisku. To je důvod, proč je správný výběr personálu a spotřebního materiálu velmi důležitý.
 • Porušení lhůt. Zvýšení doby opravy může nastat kvůli poruše zákazníka, dodavatele nebo nezávislých faktorů. Je-li na závadu stavebníka, je pro každý den prodlení stanoveno vyrovnání za 0,5% z celkové částky objednávky za předpokladu, že maximální částku lze vrátit na 10%. Tento okamžik a případy, kdy nespočívá vina na výkonného umělce, musí být nutně uvedena ve smlouvě.
 • Zákazník neplatí. Podobný problém se často potýká s mistry a společnostmi (týmy), kteří pracují neoficiálně. V takovém případě vaše smlouva nemá právní platnost a nebude možné požadovat úhradu dluhu prostřednictvím soudu. Aby se tomuto riziku zabránilo, smlouva stanoví postupnou platbu služeb.
 • Žádné objednávky. Sezónní pokles poptávky po opravách bytů, ekonomická nestabilita nebo neefektivní reklama může vést k malému počtu objektů, ve kterých není dosažen bod rovnováhy. V takovém případě je nutné revidovat marketingový plán a rozšířit cílové publikum (přidat opravy do komerčních zařízení).
 • Využití nerentabilních technologií. Moderní opravné techniky mohou zkrátit čas a spotřební materiál.
 • Nesprávná volba daňového systému. Jednou za rok máte právo na změnu schématu platby daní, což vám umožní po určité praxi zvolit levnější variantu.

Jak mohu zvýšit svůj příjem

Aby se zvýšil zisk z oprav bytů, je třeba do seznamu služeb zahrnout další funkce, které nevyžadují významné náklady na materiál. Může to být:

 • Designové práce za příplatek (kombinace několika typů tapety, výběr domácího textilu a dekorativních předmětů interiéru).
 • Partnerství s prodejnami nábytku a specializovaného vybavení v procentech. Můžete doporučit své výrobky svým zákazníkům.
 • Nákup stavebních a dokončovacích materiálů za velkoobchodní nebo prodejní ceny. Je-li počáteční cena zboží nižší než maloobchodní cena (za kterou se vypořádáte s klientem), získáte zisk ze stavebních materiálů. Dosáhne až 20% kupní ceny.
 • Pronájem nekvalifikovaných pracovníků s nízkou mzdou. Tito zaměstnanci jsou přitahováni k jednoduché probíhající práci - vyřazování, sběr odpadků. Mzda nekvalifikovaného mistra je 150-200 dolarů měsíčně.
 • Práce s byty velké plochy. Výdaje na čas, práce pracovníků a stavebních materiálů pro 3 jednopokojové byty budou vyšší než jeden třípokojový byt o stejné ploše. Současně můžete také snížit náklady na dopravu.

Přesné údaje o tom, kolik můžete vydělat za opravy bytů ve zvoleném směru, jsou určeny na základě informací o skutečně dosažených nákladech. To znamená, že snad v prvních měsících budete pracovat na úkor, dokud nevypracujete technologii a nevyvinout nejefektivnější marketingovou strategii.

Oprava bytů - podnikání po celou dobu

Práce na opravě a dekoraci bytů se stává stále oblíbenější. Ozdobu prostorů nyní zajišťuje rostoucí počet soukromých podnikatelů i velkých firem. Nicméně, pokud jde o zdánlivou jednoduchost a ziskovost, má tato podnikání mnoho obtíží, které lze obejít, vyzbrojené potřebnými znalostmi a příslušným akčním plánem.

Oprava prostor: podstata myšlenky

Oprava bytů je jednou z nejobvyklejších oblastí podnikání. Od doby, kdy se člověk přestěhoval z chýše a jeskyní do domů a bytů, byla vždy potřeba opravy.

V Rusku, dokonce i v nejtvrdším konkurenčním prostředí, opravárenský tým vždy najde objednávky na dokončení bytů. To je zaprvé zapříčiněno skutečností, že nové byty ve výškových budovách většinou vzdávají významné nedostatky a bez opravných a dokončovacích prací v nich je prostě nemožné žít. Téměř každý majitel chce převést nové bydlení na svůj vkus, potřeby a samozřejmě prostředky.

Zadruhé se na sekundárním trhu každoročně prodávají desítky a stovky tisíc bytů a většina z nich musí být opravena. Především to platí pro koupelny a toalety. A nakonec, za třetí, s periodicitou pěti až deseti let přichází okamžik, kdy se stává nutná současná oprava obytného nebo kancelářského prostoru.

Současně je podnikání při opravách bytů jedním z velmi složitých typů podnikatelské činnosti, a to jak v technologických, tak organizačních aspektech. A pokud chcete, aby vaše podnikání vzkvétalo, pak už nestačí pouze provést kvalitní opravy. Budete také potřebovat dobrou klientelu a dovedně vypracovaný plán akcí.

Jak uspořádat firmu na opravu bytů od začátku

Oprava prostor je taková oblast podnikání, kterou mohou státní orgány s velkými potížemi ovládat. Není možné sledovat mnoho tisíců brigád zabývajících se dokončením bytů s hotovostí. Ale aby se zabýval opravami bytů nejen nejbližších sousedů, legalizace podnikání je nutná.

Je mnohem tišší a efektivnější z finančního hlediska nakupovat zařízení, hledat a najít všechny nové zákazníky, provádět opravy s pomocí oficiálně registrovaného podniku.

Zahájení podnikání opravit byty od začátku, musíte provést následující kroky:

 • registrace a získání licence;
 • nábor zaměstnanců;
 • nákup profesionálního vybavení;
 • nákup nebo pronájem vozidel;
 • vytvoření klientské základny.

Jak otevřít společnost a získat oprávnění k opravě a dokončení

K legalizaci obchodních aktivit pro opravy bytů potřebujete:

 • zaregistrovat podnik u daňových úřadů.
 • získat licenci, která uděluje právo provádět stavební práce.

Registrace podniku je možná ve formě IP (individuální podnikatel) nebo LLC (společnost s ručením omezeným). Pro malé opravy s jedním nebo dvěma pány a několika příznivci stačí zaregistrovat se jako IP. Pokud hodláte dále rozšiřovat svou firmu, je lepší vytvořit LLC okamžitě.

Registrace společnosti pro opravy bytů může být ve formě IP nebo LLC

Současně s registrací společnosti musíte zvolit daňový systém, s nímž budete pracovat. Obvykle pro malé a střední objemy jsou vybrány daňové systémy jako USN - zjednodušený daňový systém nebo UTII - jediná daň z příjmů.

Zjednodušený systém poskytuje příležitost pracovat s fyzickými i právnickými osobami, ale zohledňuje výši příjmu. UTII je pevně stanovena daň, což je výhodné pro velké příjmy a neziskové pro malé. A také při výběru tohoto systému zdanění je obtížné pracovat s právnickými osobami bezhotovostním vypořádáním.

Pokud jsou platby již zpočátku plánovány prostřednictvím banky, je určitě výhodnější USN. A také je třeba vzít v úvahu, že tato volba předpokládá otevření zúčtovacího účtu v bance.

Pro práci na stavebních plochách bylo dříve nutné mít povolení nebo licenci. Od 1. ledna 2010 byla ukončena licence na stavební práce. Nyní, aby měli zákonné právo na provádění stavebních činností, musí organizace a jednotliví podnikatelé vstoupit do samoregulačních organizací a získat osvědčení o přijetí do práce tam.

Aby se zaregistroval v samoregulační organizaci, musí mít vedoucí podniku vyšší stavební vzdělání. A také on nebo zaměstnanci by měli být specialisté na vybrané typy stavby.

Pokud se však chcete zabývat pouze opravami a dokončovacími pracemi, stejně jako instalací sanitární keramiky v bytech, nebude vyžadováno přijetí ze samoregulační organizace, stejně jako velmi levná a složitá registrace v této organizaci.

Pokud však v důsledku opravy stěn budou posunuty nebo odstraněny, podlahy budou radikálně rekonstruovány a bude provedena demontáž a instalace plynového zařízení, pak bude vyžadováno přijetí ze SRO. Při výstavbě SRO je vstupní poplatek a členský měsíční poplatek 5 tisíc rublů. Kromě toho musíte platit pojištění ve výši 3 tisíc rublů a příspěvek do kompenzačního fondu ve výši 300 tisíc rublů.

Proto před zahájením podnikatelské činnosti v oblasti oprav bytů je nutné určit typy práce, jakož i možnost získat přístup k těmto dílům.

Výběr OKVED kódů pro firmu a IP

Hlavní práce, pro které jsou kódy klasifikace OKVED, v oblasti oprav bytů jsou následující:

 • omítání;
 • tesařství nebo tesařství;
 • sklo;
 • malování.
 • kabeláž;
 • instalatérství;
 • pokrytí podlah;
 • Dokončení stěn;
 • opravy návrhářů;
 • sanace prostor.

Jak vidíme, u prvních osmi typů práce není vstup do SRO požadován.

Jak začít s náborem

Nábor zaměstnanců v opravě bytů je téměř klíčovým faktorem úspěchu. Bez profesionálních, pracovitých a disciplinovaných pracovníků nejsou kvalitní a vysoce účinné opravy bytů jednoduše možné.

Specifičnost opravy bytu vyžaduje multidisciplinární specialisty. Je-li to otázka malého množství práce, musí být v opravárenském týmu nezbytně pracovníci takových základních specialit jako malíř, plastikár, instalatér, elektrikář a obkladač. Pokud se práce provádí okamžitě na velkých objektech nebo na několika místech najednou, je nutné je zahrnout do personálu inspektora a odhadu.

V opravě a výstelce bytů, zpravidla, plaster, instalatér, elektrikář, obkladaček a pomocných pracovníků

Práce na několika objektech má několik výhod. Zde můžete bez přestávky čekat na vysoušení stěn, podlah, stropů, zpevnění cementu a tak dále. Po skončení práce na jednom pracovišti mohou propuštěné pracovníci jít na pomoc týmové skupiny nebo začít připravovat následující práce. Mezitím se na jiných stavbách hledají nové objednávky.

S dobrým nepřetržitým přijímáním všech nových zakázek na opravy bytů získáte spoustu pomocných pracovníků, z nichž "vzdělávejte" své profesionální mistry.

Při uvážení charakteristik výběru personálu nemůžeme říci o specifikaci platby. Většinou se při opravě bytů používá práce na kusové práce v závislosti na množství vykonané práce a stupni její složitosti. Současně pro odborníky, kteří jsou školeni mladými pracovníky, lze předpokládat odpovídající příplatky k základnímu platu.

Kategorie oprav bytů a ceny základních typů prací

Zcela konvenčně existují tři kategorie oprav bytů:

 • dokončovací nebo kosmetická oprava;
 • opravy s malými nebo průměrnými kapitálovými investicemi, opravy "ekonomické třídy";
 • opravu s použitím velmi drahých materiálů a použití neobvyklého (jedinečného) designu.

Je třeba poznamenat, že velmi často používaný výraz "eurorepair" nedávno získal ironický význam a jeho použití se stalo synonymem špatného vkusu.

Samozřejmě, uvedené typy oprav, kosmetické opravy jsou nejlevnější. Často se uchýlil k tomu, aby prostě maskoval stávající vady před prodejem areálu: osvěžil barvu stropu a zdí, v některých místech nahradil roztrhanou tapetu, nahradil prasklý dlaždic a podobně. Náklady na tyto opravy v roce 2017 činí přibližně 60-70 USD za metr čtvereční. m.

Nejběžnějším a ekonomicky výhodným způsobem pro zákazníka i pro umělec je opravy ekonomické třídy. Jedná se o opravu s použitím spotřebního materiálu s nízkou nebo střední tržní hodnotou a s použitím společného návrhu, "takže není horší než soused." Náklady na opravy této úrovně jsou od 100 do 120 dolarů za metr čtvereční.

Luxusní opravy jsou prováděny za použití nejdražších (exkluzivních) materiálů. Často to vyžaduje zapojení zkušených a především důležitých architektů a designérů. Cena za metr čtvereční luxusní opravy v roce 2017 se pohybuje od 150 až 200 dolarů za m2 m.

Luxusní rekonstrukce bytů je nejsložitější a nejdražší typ renovace

Ceny za opravy bytů jsou samozřejmě zprůměrovány. V různých regionech, jsou různé, ale obecně, ceny v zemi kolísají několikrát, ale ve výši 10-30 procent.

V cenících některých stavebních firem se stále zmiňuje známá "opravna evropské kvality". Klasifikace typů oprav bytů může být také mírně odlišná od výše uvedených. Některé firmy tedy přidělují: hrubé opravy, velké opravy, opravy evropské kvality, opravy a opravy elit v nových budovách.

Zde jsou ceny kategorií oprav na byty na klíč. U některých typů prací mají také poměrně stabilní ceník. Jako příklad můžeme uvést průměrné ceny za opravy bytů v Moskvě av Moskvě.

Podnikání v opravě bytů: jak otevřít podnikání

Navzdory finančním problémům objemy staveb ve všech městech nejen neklesají, ale i nadále rostou. Osoba si koupí nebo koupí byt v nové budově, což znamená, že bez ní je buď minimální dekorace interiéru, nebo bydlení. Statistika tvrdí, že velmi malé procento lidí se zavazuje provádět opravy sami: ve většině případů se všichni snaží nalézt důvěryhodné zaměstnance.

Jak vydělat peníze na opravy: funkce a úskalí podnikání

Konkurence mezi firmami, které se zabývají oficiální opravou a dekorací prostor, dnes je poměrně velká. Požadavky na jejich služby však zůstávají stejné, protože nejen byty v nových budovách vyžadují dokončovací nebo opravárenské práce. Velmi často se stává, koupi domu na sekundárním trhu, lidé také chtějí, aby to významnou změnu nebo jen minimální povrchovou úpravu, na základě jejich vkusu a preferencí. Kromě toho je nutná minimální údržba pro každý byt po několika letech. Takže výklenek na opravy bytů - jako podnik - je velmi výnosný a slibný na trhu.

Organizace případu sama vyžaduje určité množství přípravy a znalostí, protože je vždy lepší nejprve studovat všechny nuance a jemnosti, aby se předešlo možným rizikům a nevyhořelo.

Můžete být jen soukromý podnikatel a najmout tým stavitelů, ale budete pracovat téměř nelegálně, což vám neumožňuje vyvíjet nebo dokonce zvyšovat náklady na vaše služby. Navíc práce "shabbat" hrozí vážnými pokutami a dalšími problémy s veřejnými službami. Je mnohem lepší, aby neměla problémy s právními předpisy, tj. Otevřít oficiální firmu s povolením k provádění některých prací.

První kroky nebo milníky podnikání

Zaprvé budete muset napsat jasný obchodní plán pro opravy bytů. Takže můžete distribuovat pro sebe hlavní body, které vyžadují včasnou implementaci, vypočítat možné náklady a výnosy apod.

 1. Proveďte průzkum trhu nebo analýzu stávajícího trhu, abyste zjistili, které služby jsou nejvíce poptávané, co je deficit, co přitahuje vaše zákazníky k vašim konkurentům, další důležité otázky. Když se podíváme na trh, budete mít také možnost nastavit své cenové kategorii (za startovací cenu to je lepší přeceňovat, protože je důležité, abyste dopadne základny. Zůstaňte Průměrné ceny a zvyšují náklady na jejich služby budou po několika úspěšných projektech, když začnete soupeří mezi sebou navzájem chválit, a vyzvat). Vezměte prosím na vědomí, že tato práce je stále sezónní, to znamená, že vaše služby budou velmi náročné pouze v určitých obdobích roku (obvykle od jara do podzimu). V zimě budou muset přerušit objednávky na vzácné objednávky a vybírat si z nich speciální nabídky nebo propagační akce.
 2. Zapojte se do právní stránky věci formalizací firmy a získáním pracovního povolení. Rozhodněte se na finanční stránce: kolik můžete investovat, kde budete tyto prostředky čerpat atd.
 3. Vyberte typ opravy, na které se specializujete. Samozřejmě můžete poskytovat různé služby, ale nejprve vám prostě nemáte dostatek rukou a nemůžete dělat chyby.
 4. Skladovat stavební materiály a zařízení, může být zapotřebí malý prostor. Je-li objem objednávek stále malý, nemá smysl pronájmu dalšího skladu. Ale o osobním kamionu (alespoň z druhé ruky "Gazelle") stojí za zvážení. Protože nemůžete nosit všechno ve svých rukou.
 5. Nákup zařízení a profesionálních nástrojů. Zde bude vše záviset na směru vašich činností a specifikách provedené práce.
 6. Zaměstnanci (jako v předchozím odstavci).
 7. Reklama a vyhledávání zákazníků.

Jak můžete vidět, pokud jste se rozhodli, že v této oblasti budete mít pevné postavení po dlouhou dobu, musíte se před zahájením své činnosti podstatně připravit. Navíc nehledáte jednorázovou práci, ale budujete ziskový podnik se stabilním příjmem a dobrými vyhlídkami.

V ideálním případě, pokud jste sami vysoce kvalifikovaní odborníci v jakékoli oblasti. V opačném případě budete muset naučit, jak byste měli dobře rozumět všechny složitosti opravy a dokončovací práce: pochopit celý proces, vědět, jaké nástroje a to, co se používá v průběhu opravy, jak je ten či onen stupeň, a tak dále.. Vzhledem k tomu, že mnoho zákazníků si přeje celou škálu služeb, měli byste "být předmětem" všeho, co na tomto trhu existuje.

Byt opravy podnikání: kde začít?

Abyste mohli klidně vypořádat se s nákupem nástrojů nebo vybavení a hledat potenciální zákazníky, zkuste si svůj případ rychle zaregistrovat. Hlavním bodem při registraci dokumentace bude registrace s daňovou kontrolou. Potřebujete také licenci.

 1. Zaregistrujte IP nebo LLC. První možnost je jednodušší, ale nedává vám takové příležitosti jako druhé. Stručně řečeno, pokud plánujete rozsáhlou činnost s různými vyhlídkami vývoje, je lepší zaregistrovat LLC a pokud chcete začít s malým podnikem s několika asistenty, IP postačí.
 2. Po vydaní registračního a registračního certifikátu do daňového osvědčení a zaplacení státního poplatku vyberete daňový systém (můžete použít UTII nebo zjednodušené USN). Pokud uvažujete o uskutečnění transakcí bankovním převodem, budete muset otevřít účet u banky.
 3. Zamyslete se nad seznamem služeb, které vám poskytne vaše společnost. Budete je muset zaregistrovat jako aktivity (podle OKVED kódů). Povolení je uděleno pro každou z nich. Mezi nejpopulárnější díla patří: omítky, truhlářské nebo tesařské práce, sklenářské práce, lakování, elektroinstalace, vodoinstalace, podlahy, stěny, dekorace, design opravy, rekonstrukce místnosti, atd Mějte na paměti, že k získání licence je nutné, aby zaměstnanci vaší společnosti byly.. specialisté v hlavních deklarovaných oblastech, to znamená, že mají vyšší stavební vzdělání a solidní pracovní zkušenosti.

Můžete zpracovat balíček potřebných dokumentů několik měsíců. Ale příštích 5 let budete pracovat zcela klidně, aniž byste se obávali, že vám orgány přijedou s kontrolou. Pokud však obdržíte pravidelné stížnosti týkající se kvality vaší práce, hrozí vám ztráta licence, takže musíte velmi pozorně sledovat, jak pracovníci pracují a osobně kontrolují vše. Nezapomeňte, že vaše dobré jméno je klíčem k úspěchu, v žádném případě byste neměli riskovat vaši pověst.

Organizace vlastního podniku

Chcete-li podnikat v oblasti oprav a vyzdobení bytů, nepotřebujete okamžitě pronajmout nebo koupit kancelářské prostory. Pokud stále máte malou firmu, můžete dodávat materiály přímo z trhu a nakupovat je přímo po objednávce zákazníka. Nicméně, pokud je hodně práce, bude výhodnější koupit vše, co potřebujete hromadně, a uložit jej do skladu. Správce úřad nebo správce potřebovat pouze ve fázi velkého rozšíření byznysu, protože na první pohled (uložit), můžete si vzít příkazy sami, a ukládat vše, co potřebujete používat garáž, komora nebo jiné místnosti.

Jak bylo napsáno výše, auto je něco, bez něhož bude skutečně obtížné bez pomoci. Pokud není možnost zakoupit jej, pak ji prostě vyjměte.

Co můžete nabídnout?

Než si najmete zaměstnance nebo zakoupíte zařízení, rozhodujete se, jaké služby můžete zákazníkům poskytnout. Celé spektrum je obvykle rozděleno do několika hlavních kategorií:

 • opravu třídy VIP nebo VIP-služby (pro její realizaci jsou pro Vás vyžadovány odborníci vyšší kategorie). Nepokládejte okamžitě do tohoto segmentu, protože objednávat takové drahé opravy mohou jen opravdu bohaté zákazníky. Kromě práce týmu se očekává aktivní účast projektantů a architektů, stejně jako využití nejvýznačnějších a nejdražších materiálů;
 • dostupnější pro všechny segmenty obyvatelstva a široce zvažované opravy, které lze přičíst třídě "ekonomiky" (možná "business class"). Vykonává se poměrně nenákladná, vyrovnaná průměrná cena;
 • nejjednodušší a nejlevnější možnost opravy je kosmetická. V průběhu této práce jsou prováděny jednoduché dokončovací práce (lepení tapet, omítky, obklady apod.).

Je lepší zaměřit se na "zlatý zlom", protože je obtížné předvídat touhy zákazníků. V každém případě musíte mít na skladě veškeré potřebné množství nejrůznějších nástrojů a speciálního profesionálního vybavení:

 • vrtáky;
 • perforátory;
 • úrovně;
 • šroubováky;
 • špachtle;
 • šroubováky;
 • kladivá;
 • kleště;
 • štětce;
 • pilové pily, atd.

Možná je zpočátku důvod omezit se na minimální množinu a kupovat již v procesu, a to na základě přání nebo příkazů klienta. Oba nástroje a materiály jsou pro objednávání a nákup hromadně nejvýhodnější.

Kdo si najme?

Pevná brigáda skutečných odborníků je vynikající zárukou úspěchu vašeho podnikání. Budete muset najmout zaměstnance různých specialistů, kteří mají ve vlastnictví základní stavební profese (alespoň jednu osobu pro každou činnost):.. Dům malíř, zedník, elektrikář, instalatér, pokrývač atd. Chcete-li určit, jak se práci a souhlasí s klienta všechny aspekty opravy nebo dokončení procesu, budete potřebovat jiného vedoucího a provádět odhady - odhad. S architektem a návrhářem můžete jednoduše spolupracovat.

Zkušenosti ukazují, že v této oblasti se považuje spíše za populární spíše úhrada za kus, než fixní. Měli byste však předem jednat s pracovníky. Nezapomeňte, že musí mít odpovídající kvalifikaci, která musí být čas od času potvrzena. Pokud je to možné, vezměte několik mladých společníků a trénujte je v procesu: abyste mohli "vychovávat" své vlastní specialisty.

Pokud váš tým bude pracovat rychle, hladce a efektivně, zajistí vám dobrý trvalý zisk a vynikající pověst, což znamená nové a nové objednávky. Pokud je k dispozici dostatek masterů, bude možné provést současně několik objektů, takže nikdo nemá prostoje.

Vyhledávací a reklamní kampaň

Marketingový průzkum dokazuje, že v této oblasti podnikání jsou všechny obvyklé prostředky reklamy a přitahování zákazníků neúčinné. To znamená, že mnoho firem zveřejňuje reklamy o svých aktivitách v různých novinách, letácích, tištěných publikacích nebo je vkládá na stožáry a vchody do domu, ale to se prakticky neopravňuje. Ačkoli, pokud se soustředíte na nové budovy, určitý počet zákazníků mezi obyvateli, kteří právě pobývají v provozu, je docela možné najít.

Samozřejmě můžete vytvořit webové stránky na internetu: do určité míry se tato reklama stává účinnějším v poslední době. Také velmi dobrým krokem k propagaci jejich aktivit bude portfolio s příklady provedené práce.

Přesto asi 80% všech vašich zákazníků bude těmi, kteří přicházejí za dobré recenze nebo doporučení od svých přátel, příbuzných a přátel, kterým jste provedli kvalitní opravu.

Pracovní proces

Buďte připraveni na to, že nejprve musíte udělat všechno sami a ovládat všechno. Po první výzvě potenciálního zákazníka se pokuste s ním setkat, zjistit rozsah práce, zhodnotit stav zařízení, provést odhad a podepsat smlouvu. Je lepší nakupovat materiály společně se zákazníkem, takže později by nebyly žádné další problémy. Pak můžete začít pracovat. Pokud máte v plánu zahrnout některé další služby, odhad se přepracuje a cena se změní.

Jasně dodržujte lhůtu pro doručení objektu: pokud jsou ve smlouvě předepsány, hrozí vám sankce. Také, pokud existují nedostatky v práci nebo zřejmé chyby stavitelů, měli byste opravit chyby na vlastní náklady, jinak budete nenapravitelně poškozovat vaši pověst.

Pevná brigáda může udělat pár kosmetických oprav v jednom pokoji za pár týdnů. Pro opravu ve dvou místnostech bude potřebovat již měsíc nebo dva (v závislosti na typu práce a rychlosti sušení materiálů). No, pro 3-pokojové bydlení může jít a 3-4 měsíce, ještě více, pokud jde o design opravy.

Samozřejmě, je lepší na první pohled splnit rychlé objednávky, protože je možné udělat víc, ale zvážit skutečnost, že jsou levnější. Ostatní stavební firmy často spolupracují s velkými organizacemi a podniky: taková smlouva o opravách poskytne vaší firmě práci po velmi dlouhou dobu.

Namísto závěru

Vyhodnoťte, jak výhodný je tento podnik, není to snadné, protože vše závisí na tom, jaké oblasti opravy a dokončování děláte. Nezapomeňte na další faktory: sezónnost, počet zákazníků a podobně. Odborníci tvrdí, že cenově výhodné ukazatele se mohou pohybovat od 20 do 50%.

Obchodní fórum

Je možné vydělat peníze na opravu bytů?

sinplus 06 únor 2015

Situace je následující:

Již více než 10 let se zabýváme opravou komerčních nemovitostí (výroba, kanceláře, sklady, sportovní míče atd.). Firma, místo, nákladní auta, spousta zařízení, SRO a další. (Oblast Moskvě a oblasti Moskvy).

Od poloviny roku 2014 dochází k silnému poklesu objemů (asi 50%) a udržení lidí, kteří hledají opravy bytů.

Koupil jsem pokročilé stránky - dostal jsem příkazy.

Ale otázka spočívá v tom, že zákazníci nechápou, co chtějí. A nejsmutnější je, že chápou a nechtějí - i když se zdá, že mají - pro sebe. Cenová konkurence v tomto segmentu je strmější než u plastových oken.

Jeden se zavázal udělat toaletní lázeň pod klíčem:

Cena za práci - 90 tisíc termínů - 12 dní.

Práce prováděné zákazníky přijímá:

- Oh a co to máme, že máme nové stoupačky - Lee?

- Oh - a všechny potrubí jsou nové a černé a nedali jste jim na polypropylenu?

- A zadní stěna v záchodě je nová nebo hotová?

- Oh a dveře jsou tak dobře.

TNyní v našem jazyce:

Vyrobený toaletní kapitalku shivernoy ke kolapsu kokpitu a zapojení do klempířské míru poietilene Rehau, rozštěpí stoupačky a nová odbytiště na vyhřívané věšáky na ručníky, výměna měděných vodičů aljuminevoj instalaci desoldering ve stropě.

Závěr: 90% zákazníků rozumí práci na "toaletu na klíč" - jako náhrada za dlaždice, koupelnu s umyvadlem a instalaci stropu. Samozřejmě, všechny noviny a internet jsou plné reklam tohoto formátu s cenami 40 až 50 tisíc.

Vzhledem k tomu, že soutěžit s takovými mistry a vysvětlit klientům - že práce - pracovat - je jiná. Nebo zapomeňte na tento trh. - někdo se stal uzbeckým.

Připojené obrázky

DanielPetrov 06 únor 2015

Takže, jaká je konkrétní otázka?)

Mohu vydělat peníze? Samozřejmě, že ostatní mohou vydělat peníze.

sergey1972 06.02.2015

najednou začala s opravami bytů a opustil tento trh, konkurence a značný.

ale co je nejdůležitější, neexistuje žádný práh pro vstup do této činnosti pro jakékoliv „profesionální“, takže ceny jsou skrz podlahu každý se snaží odhalit, a pak dobrém nebo po zlém, shromáždit množství nebo úroveň výkonu zdaleka není žádoucí.

V obchodních opravách je zpravidla možnost zvýraznit vaše výhody a kvalitu práce, například tým, vybavení, auta a podobně jako vy, ukázat obrat za minulé období a samotní zákazníci často chápou, co je dobré a co je špatné.

Chápu, že jdete na opravu bytů, abych udržel tým,

ale nevýhody budou také - mezi náročnými pracovníky, tolik pokušení a návrhů se objevují od zákazníků, kteří nejsou středně velkými, zejména proto, že mají dostatek času na to, aby mohli komunikovat během provádění příkazu

Technologie 06 únor 2015

tři odnushku mohou být dokončena za dva týdny, jsou-li tam tyto materiály, je nástroj, je pracovat od 8 do 23 dnů v týdnu, kde se tři pracovníci není ani tým, spíše než velké jednotky, v tomto odkazu není něco, co prorabstvovat tam i brigadirnichat selhat, 3 pracovníky po dobu dvou týdnů, pokud rozdělíte padesát padesát běžně vydělaných peněz.

GoldmanMax 07.02.2015

Při opravě projektových projektů můžete získat dobrou šanci. Tam jsou ceny a další a Uzbekisté nebudou dovoleni.


Zpráva zpracovaná společností GoldmanMax: 07 únor 2015 - 01:14

MCVspishkin 07.02.2015

Při opravě projektových projektů můžete získat dobrou šanci. Tam jsou ceny a další a Uzbekisté nebudou dovoleni.

Jsi tak váhá říct to, že si ani jistý jejich otvete.Smeyu zklamat mnoho návrhářů ještě ne a pracuje s nízkými náklady na pracovní sílu a výstavbu „kvality“ v uvozovkách put listy mnohem luchshego.Dizayner nadále bude udržovat dohled projekt a ve skutečnosti FSU. kdo učiní opravu, tadžik nebo ruský TC bude stejný. Proč platit dvojnásobek, pokud můžete zaplatit minimum nebo vůbec neplatíte.

GoldmanMax 07.02.2015

Například v Moskvě je mnoho lidí připraveno vzít jen Slované. Někdy návrháři doporučují umělce, a řídí pouze projekt a mají jen málo z dokončení a opravy.

MCVspishkin 07.02.2015

Například v Moskvě je mnoho lidí připraveno vzít jen Slované. Někdy návrháři doporučují umělce, a řídí pouze projekt a mají jen málo z dokončení a opravy.

Kolik to je? 10 nebo 15% pravdy. Na Slované šel do fetiš, možná, že zaměstnavatel nechce očistit drugih.Hotya mnohem jednodušší investovat do Drugova peněz a postupně vytáhl plat zatraty.Zato, že bude věrný, dokud případ není oddělen vas.A pracoval s některými docela dobře známé v Moskvě projekčních a architektonických firem a řeknu vám upřímně, že je hodně, je pusto.Vezde je přirozený výběr a vždy bude mít tento gotovym.My ne jedinečný))))))))

GoldmanMax 08.2.2015

Ano, mluvím o 10-15%. Jedná se o obvyklou provizi zprostředkovatele.

MDenis Mar 25 2015

Můžete získat a docela hodně, pokud je hlava na ramenou. Nyní je poptávka po tomto, protože lidé ve většině případů opravit sami, ale najat pracovní tým!

Facilitátor 19. ledna 2017

Můžete získat a docela hodně, pokud je hlava na ramenou. Nyní je poptávka po tomto, protože lidé ve většině případů opravit sami, ale najat pracovní tým!

Poptávka je absolutně vše, další otázka je, jak se zajímat.

Krásné portfolia už neplatí, recenze a doporučení jsou nejvíce a pracují trochu v dluzích)))

Podnikání pro dokončení a opravy bytů: realita trhu

Podnikání pro dokončení a opravy bytů: realita trhu

Miliardy rublů se pohybují na trhu Jekaterinburgu v oblasti stavebních a opravárenských prací. Stovky malých firem zaměstnané pěti až deseti zaměstnanci rozdělují tyto peníze mezi sebou. Rostoucí taková skromná míra a vytvoření stabilního podnikání může být málo. Návrat z tradičních způsobů propagace společnosti na trhu je minimální. Proto opraváři hledají zprostředkovatele: souhlasí s vývojáři, UZhK a návrháři, kteří si mohou stáhnout svou práci.

Jak jednat s vývojářem

Kolik designéři interiérů přijmou pro své záštitu

Proč by měl prodejce stavebních materiálů hledat zákazníky pro opravné týmy
Rozsah staveb dokončovacích a opravárenských společností se skládá z oblastí nových budov a zrekonstruovaných bytů. V loňském roce v Jekatěrinburgu představil 810 tisíc metrů čtverečních. m bydlení. Přibližně stejný počet čtverců sekundárních obytných nemovitostí dokončí bílé, malované, zapečetěné tapety a vyložené laminátem.

V roce 2007 pro každé náměstí. m zákazníků dokončení práce dala v průměru 4 tisíc rublů. Celková částka na opravy činila 6,5 ​​miliard rublů. Podle odhadů ALEXEY TREGOGIN, ředitele stavební společnosti "Art-Ek", každý čtverec přinesl finišerům 2-3 tisíce rublů. čistý zisk a v minulém roce získali 3,2-4,8 miliardy rublů.

Přístup k těmto penězům je relativně snadný. Prah vstupu na dokončovací a opravářský trh je 350 tisíc rublů. Malý počet zaměstnanců lze kombinovat nejvýše o několik měsíců. První zákazníci jsou mezi kamarády nově příchozí. "Pokud firma pracuje se stabilní kvalitou a nedodrží lhůty, nebude si sedět bez objednávek. Přijdou k ní podle doporučení, "- uzavřel OLEG IVANOV, ředitel URAL" Ural ".

Vzhledem k toku doporučení může malá společnost 10-15 lidí pracovat stabilně, ale je nepravděpodobné, že budují velké plány, říkají hráči na trhu.

Správa klientů nelze spravovat

Hlavním problémem u opravářských týmů je, že standardní způsoby získávání zákazníků ve skutečnosti na trhu nejsou.

Společnost "Art-Ek", zabývající se dokončením elitních bytů, se snažila zvýšit tok klientů pomocí tiskových médií. "Celý rok jsem utrácel peníze na reklamu ve třech lesklých časopisech v Jekatěrinburgu. Neexistoval žádný návrat. Obecně platí, že "pan Trenogin sdílí negativní.

Další opravárenská a dokončovací společnost, společnost Restot, hledá zákazníky na internetu. Firma vytvořila vlastní webové stránky a podílí se na její propagaci. Návštěva internetové stránky, podle ANDREY SIDOROV, technický ředitel společnosti Restot, roste. Nikdo však nezasáhl jediného klienta prostřednictvím World Wide Web.

Pokud se dekorace nedoporučuje, dobrý zákazník se na tuto společnost nevztahuje, a to ani v případě, že má dobrou pověst, rozsáhlé pracovní zkušenosti a věnuje se spoustě reklam. Dodavatelé pro dokončení práce v 99% případů jsou hledáni pouze pro doporučení, uvádí pan Sidorov.

"Složitost není dokonce ani v počtu zákazníků, ale skutečnost, že sledovat množství práce, předvídat něco, je téměř nemožné," vysvětluje šéf jedné z opravářských brigád. Dokončení a opravy organizace, podle něj, může být naloženo s naléhavými objednávky a pracovat 16 hodin denně za několik měsíců, a pak utrácet tolik času, bez práce.

Vzhledem k tomu, že stálý personál odborníků z partnera "DK" č. Brigáda vzniká na základě zvláštního pořádku od známých a v případě potřeby jsou vybráni lidé z Korejců, Tádžiků a dalších migrantů, kteří migrují z jednoho zaměstnavatele do druhého. Nejsme si jisti jeho zisky, takže stále preferuje práci nelegálně: brigáda nemá právnickou osobu nebo potřebná povolení. A tak podle anonymního předáka pracuje většina jeho kolegů.

Opravárenské firmy na trhu ve skutečnosti působí jako brigádní dispečeré. Jejich zaměstnanci obvykle nepřesahují deset lidí. Bláznivé spontánní brigády na trhu potřebují příkazy a brigádní dispečerské pracovníky.

Svoboda výměnou za stavební smlouvy

Vážně zvyšovat množství vlastní práce, finišery nejsou schopni. Hledají tedy partnery, kteří je mohou nakládat s touto prací. Ideálním společníkem je stavební firma.

Pro vytvoření stálého předvídatelného objemu objednávek může opravář odmítnout dokončit dokončení soukromých bytů a soustředit se na určitý druh subdodávatelských prací. Například omítka na stavbách.

Ekaterinburg developer-serednyachok staví každoročně 10-15 tisíc metrů čtverečních. m bydlení, a společnost-vůdce - asi 200 tisíc metrů čtverečních. m. Po dohodě s tvůrcem může finisér vydělat jen díky jeho objednávkám a ve skutečnosti se vůbec nehledat na jiné zákazníky. Na zakázkách developera je zejména Ural "Ural". Dva roky společnost pracuje v zařízeních stavební firmy "Stroy-Accent" ve Verkhnyaya Pyshma. Na stavbách Pyshmin se Ural zabývá omítkou. Nyní dokončují dokončení druhého devítipatrového domu "Story-Accent". Do července se chystá jít do další pyshminskiy devětpodlažní budovy a do srpna ještě jedna. "Developer plánuje vybudovat další dva šestnáctipodlažní domy ve stejné oblasti. Myslím, že je budeme i omítnout. Proto bude práce trvat po dlouhou dobu, "- dodává pan Ivanov.

Díky této spolupráci se sádrové práce staly hlavní činností "Uralu", pokračuje Oleg Ivanov. Společnost automatizovala proces - koupila německé vybavení. V Stroy-Accent pracuje v průměru asi 30 zaměstnanců Uralu. Za rok přinášejí společnosti tržby ve výši 12-15 milionů rublů.

Bez pomoci developera pan Ivanov připouští, že z Uralu nebude takový obrat ani vybavení: "Na samostatné objednávky na opravy bytů je technologie prostě nerentabilní. Přepravovat ji z místa na místo - dnes tady o týden později na druhém konci města - je obtížné a drahé. A v Pyshmě jsme ve skutečnosti neustále pracovat na jednom místě. Proces se nezastaví. "

Schéma pro opravy a stavební organizace je téměř dokonalé, ale ve skutečnosti je to tak šťastné jen pro jednotky - uvedou účastníci trhu. Vývojáři nejsou ochotni vstoupit do dlouhodobých smluv o dokončení bytů se třetími dodavateli. Většina městských stavebních organizací dává přednost takové práci samotné.

Podle Vyacheslava Trapeznikova, předsedy představenstva společnosti Aston Group, si řada stavebních firem ve městě udržuje vlastní finišery. Nemá smysl najmout dodavatele pro každý objekt, říká: "Je téměř nemožné spojit jednu společnost s jednou, která bude pracovat stabilně. A podepsání smlouvy s neznámou organizací znamená riskovat. Jak mohu vědět, jestli mohou překonat lhůty nebo pracovat špatně? "

Ačkoli třetí strany-dekoratéři na svých stránkách vývojáři jsou stále přitahovány (když sami s prací v čase se nedaří). Ale ani takové jednorázové objednávky pro opravářské a dekorační organizace nejsou snadné získat. Stavitelům zpravidla zaměstnávají ty, s nimiž již spolupracují, nebo uzavírají uzavřené nabídky mezi třemi nebo pěti společnostmi. A v neznámé společnosti není velká šance dostat se na stavbu.

Nestabilita subdodavatelských zakázek je jedním z důvodů, proč mnoho opravářů odmítá soustředit pouze na takové práce. "Již několik let jsme se zabývali dokončením na staveništích," připomíná jeden z účastníků trhu. - Dostali se přes dozorce a zajímali ho o peníze: obdržel od každého z našich objednávek 10%. To nám zaručilo stabilní objemy. Získané za 8-9 milionů rublů. za rok. " Když však předák odešel, byli finisté nuceni opustit zařízení, které přinesly dobré peníze. Firma musela najímat instalatéry a elektrikáře, hledat objednávky mezi soukromými klienty. Bez ochrany svého muže nebyly stavební spořitelny města potřeba. Nyní podnik hledá velitele, který by mohl pomoci navrátit se na staveništi za poplatek.

Z VIP-klienta je výnos stejný jako v případě smlouvy o výstavbě

Ti, kteří se nedokáží dohodnout na subdodávkách ve výstavbě, se pokusí postavit stabilní podnikání a zanechat v úzkém výklenku elitní bytové opravy. Tímto způsobem, zejména, společnost "Art-Ek" šel. "V zásadě neděláme levné opravy bytů. Na velkém objemu ne příliš složité práce systému systém podnikání nevytváří, "- vysvětluje Alexej Trenogin. Společnost se zaměřila na nákladné složité práce (elektrikář, instalatérství, dokončovací práce apod.), Především opravy venkovských chat. Objednávky jsou hromadné (průměrná chata je srovnatelná v oblasti pěti pětipokojových bytů). Díky tomu je možné nakládat pracovníky s trvalou prací a vypracovat jasný harmonogram.

Jak uvedl pan Trenogin, jeho organizace trvale zaměstnává 1-2 tisíc metrů čtverečních. m prostor. Současně firma opravuje tři až osm objektů. Brigády odborníků různých profilů se navzájem uspíší. Ukazuje se kontinuální dopravník. Za tímto účelem obsahuje "Art-Ek" stálý personál s 40 pracovníky různých profilů a tři nadřízené. Vydělávejte takových zaměstnanců 1,5-2 krát více než obyčejní pracovníci - shabashniki. Pokud v průměru podle smlouvy o zakázce mastek dostane 120-180 rublů. pro náměstí. m, pak odborný personál specialisty na stejnou potřebu zaplatit 200-350 rublů.

Zisk z opravy elitních domků podle odborníků je přibližně stejný jako u stavebních omítek od developera (bez zohlednění nákladů na stavební materiály, zákazníci Art-Ek dávají opravářům 12-18 tisíc rublů na každý čtvereční metr). Hlavním úkolem je vytvořit nepřetržitý proud příkazů.

Návrháři interiérů pomáhají najít klienty v segmentu nákladné opravy. Jejich zákazníci důvěřují výběru stavebních materiálů a hledání brigády. Podle Andrei Sidorova, společnost Restot, která dělá drahé opravy, obdrží asi 50% objednávek prostřednictvím návrhářů.

Návrháři zpravidla pracují s několika brigádami. Takže opraváři. Tvoří kolem sebe skupinu návrhářů, z nichž každá z času na čas vede zákazníky. Čím více takových asistentů v opravárenské firmě - tím lépe.

Nejvýnosnější návrháři, přitahující zákazníky v hotovosti, opraváři spojeni s provizemi. V neoficiálních rozhovorech dekorace říkají: že projektant, který dostal dobrý příkaz, vás zavolal, bude muset zaplatit 5 až 10% nákladů na tuto smlouvu.

Opraváři hledají ty, kteří nemají vlastní ruce

Většina stavebních firem z Jekaterinburgu se nespecializuje na výstavbu smluv, ale nemají v úmyslu jít výhradně do segmentu s vysokými cenami. Brigádní dispečerové v hromadné práci ve všech směrech a neodmítnou příkazy.

Pokud se nezaměřujete na konkrétní specializaci, existuje více způsobů, jak přilákat zákazníky. Nečekejte na to, že se zákazník ocitne, opravářské společnosti ho přitahují několika způsoby. Například, opravář může přijít na objednávky soukromé společnosti pro správu bytů (UZhK). Na rozdíl od stavitelů s dekoracemi třetích stran tyto organizace pracují s větší ochotou. K udržení zaměstnanců svých zaměstnanců není potřeba správcovských společností. V průměru provádí ÚJC kosmetické opravy v každém domě jednou ročně a současně jednou za sedm let. Ekonomika UZhK přesahuje 100 tisíc metrů čtverečních. m. Společnost nebude přežívat pouze na jeden příkaz UZHK, vysvětlují odborníci, ale všichni potřebují neustálé stabilní objemy práce a odmítnutí je bezvýznamné.

Je pravda, a na objekty UZhK neznámé hlava této struktury finisher je nepravděpodobné, že klesne. Podle generálního ředitele společnosti UZhK "Astra" VLADIMIR FATEYEV, dodavatel pro malbu vchodu, výměnu dveří nebo prosklení stropů, je požadováno následující opatření. Nejprve se UZhK odvolává na finišery, s nimiž již spolupracoval více než jednou. Pokud jsou zaneprázdněni nebo společnost dosud nedokázala vytvořit skupinu takových organizací, požádá o pomoc kolegy. "Konzultuji s představiteli tří nebo čtyř správcovských společností města. Doporučují mi opravit společnosti, "- vysvětluje pan Fateev.

Kvůli těmto doporučením může předák-dispečer výrazně zvýšit svůj obrat. Dobře provedená práce na místě jedné správcovské společnosti přitahuje objednávku od druhé. Tyto práce jsou nejčastěji předvídány. Na základě potřeb několika UZhK může opravář vypracovat plán práce za rok dopředu, bez práce. V důsledku toho je každý šťastný: UZhK získá spolehlivého dodavatele, který má vždy možnost jít do plánované práce a finišer - stabilní objem objednávek.

Kromě školení a bydlení a návrháři finišery zaměstnává, například „Důvěra SCM“ (spravuje sítě „SuperStroy“ a „StroyArsenal“). Před čtyřmi lety, prodejce představil novou službu: při nákupu stavebních materiálů kupujícímu nabídnuta si v obchodech opraváři služby, které tyto materiály budou přilepena, montáž a instalaci.

Jeho tým "SCM Trust" nevytvořil. Společnost organizuje pouze speciální službu, která přijímá a zpracovává objednávky (konzultace, analýza odhadů, provádění smluvních smluv). Práce jsou prováděny třetími dodavateli.

Společnost SCM Trust v Jekatěrinburgu spolupracuje s pěti nebo šesti společnostmi různých oborů. Pro vyhledávání a přitažlivost zákazníka trvá služba přibližně 10% hodnoty objednávky. Zbytek peněz je příjem opravářů. "Oprava není pro nás zdrojem zisku. Jedná se o další službu, která by měla zákazníkům přilákat do obchodů sítě. Naše provize pokrývají náklady na službu, "vysvětluje GALINA RUBANOVÁ, servisní manažerka SuperStroy a StroyArsenal.

Partneři "SCM Trust" najdou asi 200 objednávek měsíčně. Částky, podle paní Rubanové, se pohybují od 1,5 do 300 tisíc rublů. Obchodník hledá dodavatele pro stejný tradiční systém pro trh - prostřednictvím známých a partnerů.

Zdroj: Obchodní čtvrtletí

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.