Jaký nábytek je prospěšný

Za prvé, když jedete do neznámé místnosti, věnujte pozornost nábytku. A to je pochopitelné, protože nábytek je ta část interiéru, bez níž nemůžeme žít a pracovat. To je důvod, proč dnes existuje spousta společností, které se zabývají nábytkářskou činností.

Zajímavostí je, že většina ruského trhu není obsazena velkými společnostmi, ale malými a středními podniky. Jak se všichni dostanou do jednoho prostoru a ne "vyhořejí"? Odpověď je jednoduchá - specializace. Faktem je, že trh s nábytkem je tak obrovský, že téměř každá společnost může najít úzkou škálu, ve které bude růst a rozvíjet.

Některé firmy vyrábějí nábytek pro lékárny, jiné pro knížky a třetí pro supermarkety. A tohle není úplný seznam. Vycházejíc z toho, že trh s nábytkem roste každým rokem, producenti mají veškerou šanci zabírat nové výklenky.

Například existují takové druhy specializací, jako výrobce nábytku z neobvyklé nebo pouze z konkrétních materiálů (sklo nábytku, mořený dub, plast), výroba nábytku, který má omezené funkce (Barové pulty, počítačové stoly, kancelářské příčky).

V některých oblastech naší země byla vyvinuta rekonstrukce nábytku. Je však třeba poznamenat, že toto zaměření bude úspěšné pouze v méně rozvinutých regionech s nízkou životní úrovní. V jiných oblastech se toto místo může zúžit před obnovou starého nábytku, což lze připsat starožitnostem.

Mnoho domácích podniků, které se specializují na výrobu čalouněného nábytku, je obvykle středně velké. Proto za účelem přilákání zákazníků používá systém další služby.

Mezi ně patří, jak již bylo použito veškeré služby pro dodávku a montáž, stejně jako konkrétnější: profesionální designové služby, prodej nestandardní nábytek (skříně a další nábytek pro vysoké bytů a domů).

Stojí za zmínku, že ty firmy, které se zabývají realizací proutěného nábytku, prakticky žádný konkurent. Důvodem je skutečnost, že tento nábytek je buď dovezený ze zahraničí, který ho definuje jako vysoce cenové segmentové výrobky, nebo je vyráběný malými podniky.

Snad nejdynamičtějším a nejvýnosnějším segmentem nábytkářského průmyslu je vestavěný nábytek. V této oblasti se malé i střední firmy cítí stejně pohodlné, jejichž hlavní prioritou je maximální uspokojení potřeb klienta.

To je klíčový bod, protože vestavěný nábytek musí být jasně a harmonicky zapadat do architektury místnosti a mít jedinečné vlastnosti každého jednotlivého zákazníka.

Investoři, kteří se rozhodli investovat své peníze do nábytkářského podniku, stojí za to věnovat pozornost dynamice několika souvisejících sektorů ekonomiky.

Například růst trhu s nemovitostmi, zahraniční auta, domácí spotřebiče, ale i reklamní trhy (nábytek jako POS-materiál) a starožitnosti (restaurování nábytku) budou důležitými ukazateli.

K dispozici je vzor, ​​praxe osvědčila společností, které působí na lokálním segmentu trhu s nábytkem: v případě, že je pozitivní dynamika růstu jakéhokoliv trhu asi dva roky, budou organizace působící na tomto trhu také ukazují nárůst poptávky po nábytku.

Při hledání ziskových výnosů na trhu s nábytkem je také třeba věnovat náležitou pozornost legislativním aktům, které vstoupí v platnost v blízké budoucnosti, což může mít vliv na růst jakéhokoli segmentu trhu. Například po zvýšení požadavků na minimální plochu v lékárnách se poptávka po chemickém nábytku prudce zvýšila.

Spolu se všemi ostatními ovlivňuje demografický faktor i poptávku. V současné době se pozoruje velký vývoj v oblasti dětského nábytku, který se nedá říci o produktech pro dospívající a mladé lidi.

Jaký nábytek nakupují Rusi nejčastěji?

Výběr nábytku pro dům nebo byt dnes je obrovský. Nekonečné fronty pro polské nebo rumunské náhlavní soupravy jsou dávno za sebou. Statistické údaje však uvádějí, že v porovnání s evropskými zeměmi zůstává spotřeba nábytku v Rusku na velmi nízké úrovni. Objem globálního trhu s nábytkem přesahuje 200 miliard eur ročně, zatímco podíl Ruska na něm činí pouze 0,61%.

Mnoho velkých společností zabývajících se nábytkem objednává průzkum trhu. Částečně je možné jejich výsledky nalézt ve volném přístupu. No, pak. Nejčastěji lidé kupují lehátka (je zde názor, že by se jednalo především o kuchyně). Na druhém místě jsou postele. Jsou zaznamenány změny. Takže pokud před 5-10 lety jsme upřednostňovali spát na pohovkách, nyní dřevěné postele získávají popularitu. Stále více preferují modely s zdvihacím mechanizmem a měkkou čelní deskou, modely s vyskakovacími boxy jsou druhým nejoblíbenějším. Dále jsou počítačové stoly, skříně a komody. Vedoucí prodeje v posledních letech mezi předměty pro šatny a chodby jsou šatny. Nejméně v naší zemi se prodává koupelnový nábytek. Největší poptávka po interiérech se projevuje koncem jara, na podzim a prvních dvou měsících zimy.

Stále více lidí začalo věnovat pozornost materiálu. Přírodní dřevo (různých cenových kategorií) nahrazuje plast, sklo. Dřevotříska, MDF. Kombinace tmavého a světla je běžná. V jednom interiéru mohou být nábytek v barvě "Wenge" nebo "starý ořech" a nábytek v barvě "Bleached dub" nebo "Slonovina". Lesklý textury zanechává matu v kuchyni, v jiném nábytku je rovnováha sil. Style Provence a země jako Rusové teplo a relaxaci do odstínů. Vědci tvrdí, že na trhu nedochází k překročení jeho velikosti ani spotřebitelské boom.

Nejoblíbenější nábytek

Jak ovlivňuje faktor "cena-kvalita" možnost kupujícího

Články funkce

Obývací pokoj podporuje styl bydlení, pouze samotné jméno zamýšlí své estetické a praktické úkoly. Jedná se o druh území s vlastními pravidly.

Každý den Chruščov domovy zmenšuje, lidé jsou obsazeny v moderní výškové budovy, ale to jen přidává k problému hledání nábytek pro ty, kteří ještě stále žije v malém bytě, protože výrobci jsou vždy založeny na většině nábytku a najít velikost někdy nemožné.

Jaký nábytek je největší poptávka

Otázka poptávky kupujících po nábytku je v zájmu všech výrobců, pomáhá správně utvářet vlastní komoditní skupinu a zvyšovat příjmy. Jaký nábytek je velice žádoucí?

Výrobci a prodejci provádějí výzkum na spotřebitelském trhu, objednávají takové studie v příslušných společnostech. Můžete určit, co kupující dávají přednost? Je to obtížné, trh je plovoucí, mění se chuť a možnosti spotřebitelů. Nábytek není základní nezbytností, mnozí odmítají nakupovat až do lepších časů, hledají levné možnosti, dělají sami, hledají další řešení.

Po prozkoumání fór, které položí otázku - jaký nábytek dáváte přednost, můžete dospět k závěru, že příležitosti a touhy lidí se neshodují. Například otázka: jaký druh nábytku si koupit levné nebo drahé, mnoho odpovědí, že dávají přednost shromáždit potřebnou částku na nákup kvalitní a drahý nábytek, jiní na vědomí, že si jednoduše nemůže dovolit toto prohlášení
Statistické studie ukazují, že většina kupujících má zájem o kabinet, měkký, dětský a kuchyňský nábytek, nejvíce nakupuje. Koupit méně a podle toho vyrábět nábytek pro obývací pokoj. Pokud uvažujeme o těchto ukazatelích v procentech, pak podíl skříně a čalouněného nábytku představuje zhruba 60 procent, ale spací komplety a kuchyňský nábytek mají zájem o asi 30 procent spotřebitelů. Poptávka po dětském nábytku a nábytku do koupelny roste.

Jaký druh nábytku byl vyroben více v loňském roce? V různých regionech se tyto ukazatele výrazně liší.
Produkce nábytku se však v loňském roce snížila prakticky ve všech regionech. Situace zůstává relativně stabilní v regionech Moskva, Kostroma a Krasnodar. Zde se ukázalo, že uvolnění nábytku v peněžních poměrech bylo pozitivním trendem. Proti vůdcům v tomto seznamu jsou takové oblasti jako Voronežský, Vladimirský, Novgorodský, Kirovský a Rostovský kraj - došlo k výraznému snížení objemu výroby.

Jaký nábytek nakupuje domácí nebo zahraniční? Předtím byl podíl dováženého nábytku na trhu asi polovina, ale nyní se situace poněkud změnila a kupující hledají domácí nábytek přijatelné kvality. Ale ti, kteří oceňují kvalitu a cena za ně nezáleží, zůstávají přívrženci dováženého nábytku.
Spotřebitel se více staral o výběr nábytku, zejména věnovat pozornost kvalitě příslušenství, protože závisí na jeho životnosti a pohodlí.

Volba příslušenství
Při nákupu dokončených nábytkových výrobků kupující nemůže vybrat příslušenství, musí důvěřovat výrobci a maximální množství může testovat spolehlivost podle zkušeností. Na trhu je mnoho výrobců příslušenství - tuzemských i zahraničních firem. Hlavním požadavkem na vybavení je spolehlivost. Tyto požadavky současně představují jak spotřebitelé, tak výrobny nábytku. Koneckonců, nízká kvalita použitých tvarovek může vážně poškodit obchodní pověst každé společnosti. Výrobky takových společností se ukázaly jako dobré:

 • Hettich - německá společnost, vyrábí širokou škálu doplňků pro nábytek. Je častým účastníkem různých výstav nábytku, existuje mnoho zajímavých výloh, díky nimž je nábytek funkční a pohodlný.
 • Blum je známý rakouský výrobce. Na trhu na dlouhou dobu je pýchou společnosti moderní zvedací a zatahovací systémy. Nový vývoj společnosti Blum často obdrží různé ocenění v soutěžích nábytkových kování. Inovativní vývoj, výroba produktů, které jsou na trhu potřebné - umožnila společnosti dosáhnout velkého úspěchu a získat důvěru mnoha zákazníků.
 • AMIG je společnost z Itálie, vyrábí doplňky pro profesionály a ty, kteří oceňují kvalitu. Proč je to populární? Profesionálové ocenili možnost nezměnit celý mechanismus, stačí změnit jednotlivé části v případě jejich selhání.
 • GTV - polský výrobce nabízí širokou škálu předních a funkčních armatur dobré kvality za přijatelnou cenu.
 • Boyard je ruská společnost, oblíbená u kupců a výrobců nábytku. Úspěch je způsoben cenou, dobrou kvalitou. Navíc Boyard tam nekončí, neustále navrhuje nové modely armatur, pro které využívá inovační vývoj.
 • Válmax - ruský výrobce předních doplňků, dodává na trh kvalitní a zajímavé produkty.

Kde nakupují nábytek?
Výroba kvalitního nábytku není klíčem k úspěchu. Dobře promyšlená marketingová politika, schopnost správně prezentovat váš produkt, zaujmout potenciálního kupce je nejdůležitější složkou tvorby poptávky.
Nábytek, zboží, které je vybráno po vizuální prohlídce. Současně se však většina kupujících nejprve seznámí s potřebným nábytkem, a to počínaje studiem internetových nabídek. Proto je k dispozici kvalitní web, kde budou uvedeny ceny produktů, sortiment výrobků, propagační nabídky, je předpokladem úspěšného prodeje. Další úspěch zaručuje přítomnost zastoupení výrobců nábytku ve velkých městech. Mimochodem, často hledají propagační nabídky, slevy na nábytek, to je, touha zachránit je přítomen pro mnoho.
Online prodeje bez schopnosti vidět nábytek způsobují nedůvěru mezi většinou kupujících. Zkušenosti ukazují, že kupující mají větší zájem o hodnotu konkrétního modelu, aby našli nejlevnější variantu. Objednávka se uskuteční, když je již přesně identifikována s daným modelem, a našla nejvýhodnější nabídku v internetovém obchodě.

Analýza trhu nábytku a dřeva

Ruský trh s nábytkem je jedním z nejvíce konkurenceschopných: zahrnuje jak velké továrny, které vyrábějí nábytek sériově, tak i malé podnikatele pracující na individuálních zakázkách. Potenciál rozvoje tohoto odvětví je poměrně velký, ale poptávka po ruském nábytku zůstává na nízké úrovni (ve srovnání s evropskými zeměmi). Objem globálního trhu s nábytkem přesahuje 200 miliard eur ročně a podíl Ruské federace na něm je menší než 1%.

Navzdory každoročnímu vzhledu desítek nových hráčů na trhu s nábytkem patří asi 65% trhu dřevěného nábytku domácímu výrobci. Jaký je důvod takového vlastenectví našich krajanů?

- Odpověď je tradiční: nižší náklady na produkt ve srovnání s importovanými analogy.

Analýza poptávky spotřebitelů

Podle poradenské společnosti Intesco Research Group, trh dřevěného nábytku má od roku 2010 stabilní růstový trend (za 3 roky se zvýšil o 1,7 krát). Důvodem je jak růst bytové výstavby, tak nárůst příjmů obyvatelstva. Dřevěný nábytek bude vždy na vyžádání: je krásný, přírodní a nabízí širokou škálu designů pro libovolný styl interiéru. Navíc díky použití různých materiálů (dřevotříska, dřevotřískových desek, dřevotřískových desek, MDF) může být výroba levnější, což přitahuje kupce s různými finančními schopnostmi.

Během uplynulých tří let, nejen vysoká aktivita kupujících, ale i jejich ochota aktualizovat vybavení svých domů, a to iv případě, že sluchátka zůstávají plně prezentovatelná. Analýza důvodů pro nákup nového nábytku graficky vypadá takto:

Dnes jsou mnozí připraveni změnit svůj čalouněný nábytek po 4 letech provozu, bydlení jednorázově. Nejčastěji aktualizované dětské pokoje jsou každé 2-3 roky. Nejvíce zřídka - nábytek pro vanu, kuchyň a ložnici (každých 5-7 let).

Ve struktuře poptávky jsou tyto pozice vedeny:

 • skříňový nábytek pro obývací pokoje (31,3%);
 • čalouněný nábytek (23,3%);
 • kuchyně (16,1%);
 • ložnic (14,2%).

Pokud jde o výběr materiálů, v poptávce po dřevěném nábytku jsou vedeny výrobky středního a nízkého cenového rozsahu (a odpovídající kvality), které zaujímají více než 75% trhu. Současně je většina poptávky uspokojena nabídkou malých a středních podniků, kteří vyrábějí nábytek podle jednotlivých objednávek. Sériová výroba se postupně ztrácí. Hlavním důvodem (kromě opotřebení starých linek) je změna v chuti našich krajanů. Pokud dříve základem poptávky byl klasický nábytek jednoduchých geometrických proporcí a především tmavých barev, dnes lidé touží po exkluzivitě a jasné individualitě v interiéru.

Existuje jasný trend: dnešní spotřebitel nesdílí nábytek na principu "naše nebo dovážené".

Kupující má zájem především:

 • kvalita materiálu a příslušenství;
 • cena;
 • vzhled;
 • služby a doplňkové služby (možnost volby barvy, materiálu, odstínu, velikosti určitých parametrů).

Orientace na značku byla zachována pouze mezi bohatými lidmi, pro které je nákup nábytku také věcí prestiže. Výběr "špičkové třídy" je založen na popularitě společnosti nebo na popularitě produkující země v určitých sociálních kruzích.

Konkurence za kordonem

Prvním místem prodeje dovážených výrobků z Evropy v roce 2012 patří Itálie (stejně jako poslední roky).

Tři vůdci doplňuje Čína a Polsko. Ukrajinský a běloruský nábytek je v poptávce, ale odtud pochází spousta "šedých" dovozů, stejně jako z asijských zemí do východních regionů.

Tradičně je v Moskvě a Petrohradě poptávka drahého importovaného nábytku velkou poptávkou, zatímco v regionech vedou tuzemští výrobci. Vstup Ruska do WTO významně nezměnil strukturu dovozu a vývozu. Je pravda, že pokud dřívější importovaný nábytek byl převážně zastoupen v prémiovém segmentu, zatímco domácí výrobci vedli ve výklenku nízkých a středních cenových rozpětí, nyní se na trhu objevuje stále více výrobků průměrných nákladů na zahraniční výrobu.

Jedním z největších společností pracujících na průměrném spotřebiteli je Swedwood Group, která je součástí společnosti IKEA. Zvláštností je, že část výroby se nachází na území Ruska a výrobky jsou vyváženy na domácí trh a vyváženy do skandinávských zemí.

Struktura domácího trhu dřevěného nábytku

Jak již bylo uvedeno, asi 65% ruského trhu s nábytkem patří domácímu výrobci. Veškerý nábytek ruský trh existuje asi 2500 firem, které vyrábějí nábytek ze dřeva. Z toho pouze 15 se týká velkých hráčů s objemem výroby přesahujícím 1 miliardu. rubles / rok. Téměř dvě stě podniků objemy 0,3-1mldr.rub. / Rok týkat středních podniků. Největší domácí výrobce: Elektrogorskmebel, ze "Shatura, Moskva nábytek továrna" Olkhovskaya "Dubninskaya" Ekomebel "Voroněž" Nábytek černozem " Evanty "První Nábytek Factory, výroba Firma" Dyatkovo " Kaťuša "továrna JSC" Borovichi -Nábytek "LLC" továrny na nábytek Maria " IIMS nábytek. "

Ve struktuře výroby dřevěného nábytku existují dva hlavní oblasti, ve kterých se nachází většina nábytkářských podniků:

 • Moskva a oblast (asi 30% výroby nábytku v zemi);
 • Petrohradu a regionu (asi 17%).

Rusko vyváží dřevěný nábytek hlavně do zemí SNS (Ukrajina, Uzbekistán, Kazachstán, Bělorusko), stejně jako Skandinávie, kde se oceňují výrobky z ekologického dřeva.

Trh v číslech

Podle analytiků Asociace podniků pro nábytek a dřevozpracující průmysl je průměrná ziskovost výroby dřevěného nábytku na úrovni 10%. Současně je práce na jednotlivých zakázkách výhodnější na jednotku výstupu (v průměru 130% nebo 2,30 rublů zisku na 1 rubl nákladů). Sériová produkce přináší zhruba 70% zisku (1,7 rublů na investovaný 1 rubl), ale kvůli hromadnému toku je výhodnější.

Ale tyto údaje jsou velmi podmíněná, protože závisí nejen na typu produktu a poptávky po ní, ale i obrovské množství dalších faktorů: existenci hospodářské soutěže v tomto odvětví v určitém komoditním trhu, cen komodit a cen energie, atd

Problémy a perspektivy vývoje průmyslu

1. Trh s nábytkem se aktivně rozvíjí

Veškerý nábytek z přírodních materiálů, včetně dřeva, je velmi žádaný. DSP se postupně vytlačuje z trhu dřevěného nábytku s více kvalitním, moderním a ekologickým materiálem - MDF. Některé nákupní centra dokonce staví reklamu na to, když tvrdí, že neprodávají nábytek z dřevotřískové desky (i když to výrobci nebrání v použití dřevotřísky i dřevotřískové desky pro interiérové ​​dekorace).

Ale vzhledem k tomu, že nábytek z dřevotřísky a MDF se výrazně liší cenou kvůli nákladům na materiály (dřevotřísková deska - domácí výroba, MDF - převážně dovážená), tento proces bude trvat ne za jeden rok. Například v Evropě pro 1 m 3 nábytku z MDF stále existuje asi 2,3 m 3 dřevotřískové desky. U nás jsou tyto ukazatele nad: na 1 m 3 MDF - asi 4 m 3 DSP.

2. Důvěra spotřebitelů v domácí výrobce je dostatečně vysoká

V zemi existuje cenově dostupná pracovní síla a obrovský prodejní trh. Je pravda, že od dovážených dodavatelů je třeba zakoupit mnoho hmotných zdrojů, neboť náš dřevozpracující průmysl, navzdory dostupnosti surovin, nedokáže poskytovat vysoce kvalitní výrobky. Pokud poptávka po nábytkářském průmyslu v dřevotřískových deskách a dřevotřískových deskách může být stále splněna prostřednictvím domácí výroby, pak více moderních materiálů (MDF a dokonce i nábytkových desek), asi 85% je nakupováno v zahraničí. Paradox bohatství země přírodních zdrojů a nedostatek dřevěného podkladu vzhledem k tomu, že výrobní kapacita zařízení pro zpracování dřeva jsou zastaralé a modernizace je příliš pomalá, aby nábytkářský průmysl potřeboval její objemy surovin.

3. S existující konkurencí je zapotřebí poměrně velké investice pro vstup do nábytkářského průmyslu

Období návratnosti průměrné produkce za 2-3 roky je považováno za dobrý ukazatel. Jedinou šancí získat rychlý zisk je nabídnout spotřebiteli zásadně nový produkt, který dosud nebyl na trhu. Druhá možnost - malá výroba nábytku na zakázku, která není zajímavá pro pevné podniky.

4. Stabilita mezi soutěžícími

Celkové sjednocení sil na ruském trhu s nábytkem se po několik let nezměnilo: velké společnosti s vlastními nákupními centry, dealerskou sítí a franšízovou sítí pevně zastávají postavení předních hráčů v průmyslu. Podle prognóz analytiků mají pouze velcí regionální výrobci perspektivu rozvoje, malé podniky budou absorbovány nebo pracovat "v poptávce" v úzkém výklenku, který není pro velké podniky zajímavý.

5. Přežití

Otázka "přežití" podniku závisí na kvalitě, rychlém provedení objednávek a pružnosti cenové politiky. Velcí producenti se spoléhají na tok, takže malé firmy jsou pouze individuálními objednávkami.

6. Kdo má výhody?

Největší výhodou a rychlým rozvojem budou firmy se silnou obchodní sítí, která se nachází nejen v městech a centrálním regionu, ale v celé zemi.

7. Tematická orientace výroby

Pozornost středních podniků se doporučuje soustředit se na výběr tematického zaměření výroby a vytvoření autorského nábytku pro určité styly interiéru. Například Lumi se specializuje na výrobu nábytku ve starém orientálním stylu, ale s moderním vybavením, výrobou posuvných obrazovek, bambusovými stoly, truhly třešní, hrušky apod.

A nakonec všechny výše uvedené neznamená, že na trhu s nábytkem není prostor pro nově příchozí. Nepochybně existuje jen jedna věc: začíná ve velkém podnikání dnes obtížné a rozvoj malých a středních podniků je dostupný na regionální úrovni s řádnou organizací prodejních a výrobních procesů.

Výrazné vlastnosti dobrého nábytku, pravidla výběru, důležité nuance

Proces uspořádání domácího interiéru nelze upravit na stejný rámec - je čistě individuální, stejně jako obecně přijatá pravidla, existují také finanční nuance, osobní preference a vlastnosti areálu. Pokud zvážíme výběr nábytku odděleně od procesu budování domácího interiéru, pak je jasné, co je dobrý nábytek. Trh má mnoho variant typů nábytku - mění se ve formátu, barvě, účelu a nákladech, takže s výběrem by neměly být žádné problémy. Další věc je, že kupující musí předem vědět o známkách kvalitního nábytku, bez ohledu na to, zda bude nákup uskutečněn v nábytkovém salonu nebo v internetovém obchodě.

Požadavky a možnosti modelů kvality

Existuje několik hlavních bodů, které od kupujícího vyžadují zvláštní pozornost. S vizuálními parametry je lepší se předem rozhodnout, protože existuje možnost, že kupující přijde do obchodu s jedním stanoviskem a po konzultaci s prodávajícím se toto stanovisko změní. A změna počáteční pozice v designu problém vždy nehraje pozitivní roli. Tato otázka je vždy subjektivní, takže je vhodné pracovat s tímto problémem se zkušenými návrháři. S odborníkem můžete říci rozměry nábytku, protože je nepřijatelné procházet obrázky z oficiálních stránek obchodu - ve skutečnosti nemusí být nábytek vhodný.

Snad základními pojmy ve výběru kvalitního nábytku jsou vlastnosti montáže, kvalita materiálu a samotný výrobek. Dřevotříska může být použita jako hlavní materiál, díky čemuž je nábytek mnohem levnější. Takový nábytek však nebude trvat dlouho. Pro studium materiálu použitého v nábytku je nutné. Poté je třeba, abyste požadovali kvalitu výrobku. Je v zájmu zákazníka provést úplnou kontrolu úplnosti a také vizuální kontrolu. Dobrý nábytek prostě nemůže mít tovární vady, vřeteno spojovacích prvků, vrtání, volnoběhové příslušenství. Přítomnost jedné z uvedených charakteristik umožňuje požadovat vrácení vynaložených peněz.

Samostatně je třeba říci o montáži - můžete sami provádět instalaci nábytku nebo si tuto službu objednat od odborníků. Vlastní montáž znamená, že vlastník nábytku bude schopen samostatně porozumět instrukcí a pak za chyby v sestavě nebude nikdo vinit. Při objednávání služby pro montáž nábytku je třeba se ujistit, že práce byla provedena kvalitním způsobem.

Můžete například rozložit několik typů kvalitních prvků interiéru:

 1. Pokud předmět má vyčnívající části, například na obrubníku nebo na desce, musí být vytvořena nárazuvzdorná hrana;
 2. Instalované sklenice na skříni nebo v skříni by měly být instalovány na závěsech. Upínací smyčky jsou poněkud zastaralé;
 3. Všechny podpěry musí být nastavitelné. V praxi je skříň s konvenčními podpěrnými stojany s průhybem, takže je důležité, aby bylo možné nastavit její polohu;
 4. Ocelové zásuvky musí být v zásuvkách.

Charakteristickým rysem spolehlivého nábytku je dostupnost záručního servisu. Zde důležitou roli hraje nejen samotný pojem, ale i podrobnosti o náhradě škody, pokud se něco stane s předmětem, nikoliv vinou kupujícího.

Pravidla výběru

Kvalita materiálu hraje rozhodující roli při výběru dobrého nábytku. Nejdražší je nábytek vyrobený z přírodního dřeva, zejména z masivního dřeva. Nejen že se to bude muset zvlášť starat, tak i nákup takového nábytku je loterie - po nesprávném vyschnutí se materiál po chvíli deformuje. Je třeba vzít v úvahu umístění objektu, protože vysoká vlhkost vzduchu, stejně jako jeho nedostatek, také ohrožuje deformaci nábytku.

Obvykle se používá tvrdé dřevo, například dub nebo třešeň, protože měkké dřevo je poněkud nižší. V praxi se masivní dřevo používá velmi zřídka - s ním je velmi obtížné pracovat. Lepené dřevo není nižší než celek v kvalitě, protože se nedeformuje nadměrnou suchostí nebo vlhkostí. Často je pokrytá dýhou, která dává materiálu vzhled celoplošného masivu. Při nákupu položky je třeba jej zkontrolovat jako trhliny a žetony.

Alternativní přírodní dřevo může fungovat jako MDF a dřevotřísková deska. První možnost je co nejblíže přírodnímu materiálu, včetně odolnosti proti změnám teploty a vysoké vlhkosti. Jako pojivo se používají dřevěné hobliny. Pokud jde o dřevotřískové desky, vyberte tento materiál pouze v případě, že nejsou k dispozici výše uvedené možnosti. Při výběru je třeba se podívat na třídu. To může být E1, E2, E3. Pro domácnost je vhodná třída E1, což znamená nízkou úroveň odpařování formaldehydu.

Důležité je podívat se na okraj nábytku. Pokud vidíte místa, která nejsou pokryta dekorativní hranou, je lepší odmítnout takový nábytek. Absence hrany ohrožuje pronikání formaldehydových výparů do vzduchu. Nejlepším materiálem pro hrany je PVC, hliník a melamin. Melamin je lepší nevybírat, protože to znamená, že interiér je špatně kvalitní. Nestačí spořit na kování, průvodci a nohy. Levné smyčky povede k vrčení dveří, k jejich prohnutí. Totéž platí pro spojovací prvky.

Úspory na hardwaru budou v budoucnosti vést k dalšímu odpadu. Kvalitní a ne příliš drahé vybavení jsou výrobky Hafele, Hettich, Blum.

Pokud jde o nohy nábytku, mohou být statické a nastavitelné. Z jejich výběru závisí nejen vzhled nábytku, ale také jeho funkčnost. V některých situacích musíte nastavit polohu nábytku tak, aby byl vystaven úrovni dveří. To je nutné, aby se skříňka normálně otevřela. Nastavitelné nohy umožňují ignorovat stávající problémy s podlahou. Válečkové nožičky umožňují pohybovat objekt bez problémů bez obav, že poškodí podlahovou krytinu.

Na kvalitu montáže potřebujete znát následující:

 1. Dokonce i dobrý nábytek může být zkažený, pokud je sestavuje nekvalifikovaní odborníci;
 2. Samostavba by se měla provádět pouze s plnou důvěrou v jejich schopnosti;
 3. Charakteristické znaky špatné montáže jsou procházející police, špatně tažené skříně nebo šikmá skříň.

Který výrobce je lepší

K této otázce nelze nalézt jednoznačně správnou odpověď, protože v každém případě existují kupující, kteří jsou od některého výrobce nespokojeni se zakoupeným nábytkem. A v obchodech je příliš mnoho míst, což komplikuje konečnou volbu výrobce. Nikdo však zakazuje uzavírat závěry o určitých kritériích. Hodnocení výrobců pohovky můžete provést. Jedná se o nábytek použitý v každém domě:

 • Obra ve světě výrobců čalouněného nábytku je obecně společnost Pinskdrev. Liší se pouze pomocí nejmodernějších technologií, ale zároveň je cena zboží zcela loajální;
 • Továrna Rival má vysoký rating. Nábytek této továrny se vyznačuje přítomností speciálních krytí. Tyto kryty jsou také navrženy pro kontakt se zvířaty - kočka nebude schopna narušit integritu boty;
 • Zastoupení v IKEA se může pochlubit Fabrikou Shatura.

Nákup čalouněného nábytku je příjemný v tom, že i rozpočtové modely odolávají konkurenci drahým interiérovým předmětům. Dokonce i modely rozpočtu mají kreativní design. Pokud máte relativně malý rozpočet, pak musíte v tomto případě věnovat pozornost továrnám Rival a Pinskdrev.

U elitního nábytku je situace poněkud odlišná. Prémiové modely se liší od rozpočtových, protože používají materiály vyšší kvality a pokročilé technologie. Než se rozhodnete, co je nejlepší nábytek, musíte pochopit rozdíly mezi jednoduchým a elitním nábytkem:

 • Prémiové modely mají mnohem delší životnost, proto bude chvíli trvat, než je opraví. Rozpočtové modely jsou mnohem náchylnější k poruchám;
 • Vysoce kvalitní materiály se používají nejen v základním provedení, ale také v čalounictví a tvorbě příslušenství;
 • Drahý nábytek je téměř vždy designem a při jejich tvorbě se používají exkluzivní nápady. Některé položky nábytku lze vytvořit ručně.

Pokud vám rozpočet umožňuje koupit prémiovou část interiéru, můžete si vybrat továrny Furniture-Holding a Shatura-furniture. Volba výrobce nebude tak obtížná, pokud kupující zjevně pro sebe zjistí, že pro něj je v kvalitě a jedinečném designu nebo spolehlivosti za přijatelnou cenu.

Jaký nábytek je mezi kupujícími poptávaný

Otázka poptávky kupujících po nábytku je v zájmu všech výrobců, pomáhá správně utvářet vlastní komoditní skupinu a zvyšovat příjmy. Jaký nábytek je velice žádoucí?

Výrobci a prodejci provádějí výzkum na spotřebitelském trhu, objednávají takové studie v příslušných společnostech. Můžete určit, co kupující dávají přednost? Je to obtížné, trh je plovoucí, mění se chuť a možnosti spotřebitelů. Nábytek není základní nezbytností, mnozí odmítají nakupovat až do lepších časů, hledají levné možnosti, dělají sami, hledají další řešení.

Po prozkoumání fór, které položí otázku - jaký nábytek dáváte přednost, můžete dospět k závěru, že příležitosti a touhy lidí se neshodují. Například otázka: jaký druh nábytku si koupit levné nebo drahé, mnoho odpovědí, že dávají přednost shromáždit potřebnou částku na nákup kvalitní a drahý nábytek, jiní na vědomí, že si jednoduše nemůže dovolit toto prohlášení
Statistické studie ukazují, že většina kupujících má zájem o kabinet, měkký, dětský a kuchyňský nábytek, nejvíce nakupuje. Koupit méně a podle toho vyrábět nábytek pro obývací pokoj. Pokud uvažujeme o těchto ukazatelích v procentech, pak podíl skříně a čalouněného nábytku představuje zhruba 60 procent, ale spací komplety a kuchyňský nábytek mají zájem o asi 30 procent spotřebitelů. Poptávka po dětském nábytku a nábytku do koupelny roste.

Jaký druh nábytku byl vyroben více v loňském roce? V různých regionech se tyto ukazatele výrazně liší.
Produkce nábytku se však v loňském roce snížila prakticky ve všech regionech. Situace zůstává relativně stabilní v regionech Moskva, Kostroma a Krasnodar. Zde se ukázalo, že uvolnění nábytku v peněžních poměrech bylo pozitivním trendem. Proti vůdcům v tomto seznamu jsou takové oblasti jako Voronežský, Vladimirský, Novgorodský, Kirovský a Rostovský kraj - došlo k výraznému snížení objemu výroby.

Jaký nábytek nakupuje domácí nebo zahraniční? Předtím byl podíl dováženého nábytku na trhu asi polovina, ale nyní se situace poněkud změnila a kupující hledají domácí nábytek přijatelné kvality. Ale ti, kteří oceňují kvalitu a cena za ně nezáleží, zůstávají přívrženci dováženého nábytku.
Spotřebitel se více staral o výběr nábytku, zejména věnovat pozornost kvalitě příslušenství, protože závisí na jeho životnosti a pohodlí.

Volba příslušenství
Při nákupu dokončených nábytkových výrobků kupující nemůže vybrat příslušenství, musí důvěřovat výrobci a maximální množství může testovat spolehlivost podle zkušeností. Na trhu je mnoho výrobců příslušenství - tuzemských i zahraničních firem. Hlavním požadavkem na vybavení je spolehlivost. Tyto požadavky současně představují jak spotřebitelé, tak výrobny nábytku. Koneckonců, nízká kvalita použitých tvarovek může vážně poškodit obchodní pověst každé společnosti. Výrobky takových společností se ukázaly jako dobré:

 • Hettich - německá společnost, vyrábí širokou škálu doplňků pro nábytek. Je častým účastníkem různých výstav nábytku, existuje mnoho zajímavých výloh, díky nimž je nábytek funkční a pohodlný.
 • Blum je známý rakouský výrobce. Na trhu na dlouhou dobu je pýchou společnosti moderní zvedací a zatahovací systémy. Nový vývoj společnosti Blum často obdrží různé ocenění v soutěžích nábytkových kování. Inovativní vývoj, výroba produktů, které jsou na trhu potřebné - umožnila společnosti dosáhnout velkého úspěchu a získat důvěru mnoha zákazníků.
 • AMIG je společnost z Itálie, vyrábí doplňky pro profesionály a ty, kteří oceňují kvalitu. Proč je to populární? Profesionálové ocenili možnost nezměnit celý mechanismus, stačí změnit jednotlivé části v případě jejich selhání.
 • GTV - polský výrobce nabízí širokou škálu předních a funkčních armatur dobré kvality za přijatelnou cenu.
 • Boyard je ruská společnost, oblíbená u kupců a výrobců nábytku. Úspěch je způsoben cenou, dobrou kvalitou. Navíc Boyard tam nekončí, neustále navrhuje nové modely armatur, pro které využívá inovační vývoj.
 • Valmax je ruský výrobce předních doplňků, dodává na trh vysoce kvalitní a zajímavé produkty.

Kde nakupují nábytek?
Výroba kvalitního nábytku není klíčem k úspěchu. Dobře promyšlená marketingová politika, schopnost správně prezentovat váš produkt, zaujmout potenciálního kupce je nejdůležitější složkou tvorby poptávky.
Nábytek, zboží, které je vybráno po vizuální prohlídce. Současně se však většina kupujících nejprve seznámí s potřebným nábytkem, a to počínaje studiem internetových nabídek. Proto je k dispozici kvalitní web, kde budou uvedeny ceny produktů, sortiment výrobků, propagační nabídky, je předpokladem úspěšného prodeje. Další úspěch zaručuje přítomnost zastoupení výrobců nábytku ve velkých městech. Mimochodem, často hledají propagační nabídky, slevy na nábytek, to je, touha zachránit je přítomen pro mnoho.
Online prodeje bez schopnosti vidět nábytek způsobují nedůvěru mezi většinou kupujících. Zkušenosti ukazují, že kupující mají větší zájem o hodnotu konkrétního modelu, aby našli nejlevnější variantu. Objednávka se uskuteční, když je již přesně identifikována s daným modelem, a našla nejvýhodnější nabídku v internetovém obchodě.

Prodává to, co je koupeno dobře. Aktuální modely a značky

Další průzkum "Nábytkářský průmysl" potvrzuje změnu hlavních trendů v nábytku. Výše průměrné kontroly nadále klesá. Kupující upřednostňuje vzít soupravy nábytku v částech. "Malé formy" jsou v poptávce - stoly, židle, komody, noční stolky. Prodejci jsou stále více ochotni převzít produkt od místních dodavatelů. Zúžil rozsah běžících modelů.

Nizhny Novgorod

Igor Kochetov
obchodní síť "Furniture-plus"

Nyní vidíme vážné změny ve struktuře poptávky spotřebitelů. Nejprve se výrazně snížil prodej čalouněného nábytku. Proto byl snížen jeho podíl na obchodních podlahách. Čalouněný nábytek a předtím to nebyl profilová komoditní kategorie pro Furniture Plus, tato pozice byla dobře zastoupena sub-nájemníky, kteří spolupracovali s místními dodavateli. Nicméně, s nástupem krize, mnoho malých operátorů obrátil své body. Potkali jsme potřebu zvýšit nákupy, abychom obsadili volná místa. Při výběru "měkké" řady byly vedeny nejlevnějšími modely, které stojí od 10 do 15 tisíc rublů: prodávají se nejlépe. Výrobky federálních dodavatelů působící ve středním segmentu prostě přestaly být v poptávce. Například jsme vždycky koupili pohovky továrny "Pushe". Dnes už nejsou relevantní. Nyní vše určuje cenu. Logicky je třeba je snížit a továrny naopak zvyšují cenu. Nemáme jinou možnost, než přestat pracovat s nimi.

taxi online v Kyjevě - Avantgarda. avangard-taxi.com.ua/online-zakaz.html - rychlé taxi na letiště

V oblasti skříňového nábytku byl nábytkem vlastní výroby "Yasen" uveden na vedoucí pozici. Dlouho jsme se o to snažili a nyní jsme velmi rádi, že kvůli restrukturalizaci sortimentu můžeme ovlivnit prodejní ceny. Nejoblíbenější komoditní položky "Ash" jsou malé nábytkové formy. Malé stenochki, kuchyňské kouty, skříně, skříně, komody, levné postele a počítačové stoly. Naším přímým pořádáním "Ash" vznikla výroba populárních analogových modelů. Například nyní úspěšně prodáváme analogii Lotus zdi Samba a několik kuchyňských modulů, jejichž prototypem byl model Stolplita. Necítíme žádné výtržnosti svědomí. Rádi bychom prodali nábytek továren, kdybychom je vydali včas a v správné výši.

Nicméně výrobky továrny Stolplit stále zaujímají významný podíl v portfoliu sortimentu Furniture Plus. Nejoblíbenější mezi zákazníky jsou kuchyně Stolplita. Také si nemohu stěžovat na prodej továren "Miassmebel" a "Volgogradmebel". Jsou také hladce.

Obecně chci upozornit, že průměrná kontrola v našich obchodech se snížila o 30 procent. Lidé často nakupují, které nepřesahují 15 tisíc rublů. Nákup až 20 tisíc je již považován za velký.

Belgorod

Irina Bondarenko
síť obchodů "Expert"

Od začátku tohoto roku se měkký nábytek zhoršuje. Kupující ztratili zájem o pohovky v hodnotě přes 80 tisíc rublů. Od loňského roku jsme na výstavě ponechali dvě pohovky ve výši 200 tisíc a jsme rádi, že se jim podařilo prodávat začátkem února. Nyní nemáme v plánu takové modely objednat. Pro naše zákazníky rozhodně šly do drahé kategorie. Nejoblíbenější modely jsou pohovky-eurookna. A nezáleží na tom, kdo je vyrábí. Hlavním stavem poptávky je cena. Nemělo by přesáhnout 50 tisíc rublů. Pokud jde o dodavatele, v našich prodejnách dosahují nejlepších výsledků továrny "Int" a "Freiling". Zbytek klesl o třicet procent.

V prodeji skříňového nábytku je dynamika lepší. Výrobky našich hlavních dodavatelů - Dyatkovo a Angstrem - se stále prodávají. Je pravda, že v "bydlení" spotřebitelské preference se postupně mění. Průměrný nákupní doklad klesl o 15 procent. "Dyatkovo" prakticky zastavil prodej střednědobého programu "Melody", ale zájem kupujících o ekonomický "koncept" nezmizel. Mimochodem, nedávno továrna představila nové barvy. Novosti jsou horší. Kupující potřebuje čas si zvyknout na aktualizace. Nevím, jak daleko je vidět experimentovat s běžnými modely během krize.

Farit Sakaev
obchodní síť "Útulný dům"

Stoly, židle, komody, počítačové stoly jsou nyní nejaktuálnějšími místy v našich obchodech. Objemy prodeje malých formulářů se nezměnily. Došlo však ke změně v oblíbených dodavatelích. Dříve jsme měli nepochybnou prodejní vůdce produkty od společnosti "Elburg". Až do nedávné doby jsme aktivně podporovali jejich firemní formu "Město stolů a židlí". S růstem směnného kurzu se však ceny pozic "Elburg" zvýšily o 20 procent. Kupující okamžitě reagoval. Prodej klesl. Nyní v odvětví stolů a židlí se vydala na růst prodeje nábytku další velkoobchodní a maloobchodní společnosti - "Domoteka". Mají nižší ceny a nabídka je v ekonomičtějším segmentu. "Domoteka" má svou vlastní produkci a jsou méně závislé na fluktuacích měn.

Požadavek na ložnice spadl. Neříkat, že nejsou vůbec koupeny, ale nejspíš nejsou zvlášť aktivní. Lidé přestali okamžitě užívat plnohodnotné spaní. Preferujete si koupit ložnici v částech. První postel, o měsíc později - skříň, pak - komoda. Chápeme, že pro ně je snazší a my se s nimi setkáváme do poloviny. My "pamatujeme" zákazníky a informujeme je o nových příjmech.

Nejoblíbenější modely v kategorii ložnic - soubor továrny "Legend" "Lotus", stejně jako "Ženeva" a "Eden" pod stejnou značkou.

Možná, produkty "Lotus" zůstává jedním z nejvíce poptávky mezi kupujícím. Jejich slavná zeď "Samba" a řada modelů pro obývací pokoje jsou stále velmi populární. To je charakteristické, podobné modely ve stejném "Interdesign" se prodávají mnohem horší. Obecně lze říci, že na pozadí negativních prodejů v segmentu nábytku v obývacím pokoji vykazuje pouze jeden "Lotus" alespoň nějakou pozitivní dynamiku. Bohužel je s Lotusem stále obtížné pracovat kvůli systematickému porušování smluvních povinností.

V segmentu ekonomického nábytku jsou nejlepší čísla z továren "Three Ya" a "Inter". Není špatné jsou prodávány dětské pokoje a chodby.

Prodej čalouněného nábytku klesl. Obzvláště mě znepokojuje situace v závodě Rival. Dříve se jejich pohovky prodávaly velmi dobře, nyní - téměř 50% pokles. Podobný obraz však lze pozorovat pouze u federálních dodavatelů. Výroba místních továren se stává skutečností. Pohovky dělají totéž a cena s nimi, na rozdíl od moskevských výrobců, můžete vyjednávat. Nyní se podíl místních výrobců v naší sortimentní matici zvýšil o 40 procent. Podíl federálních výrobců se tak snížil. Nejpopulárnější modely v oblasti čalouněného nábytku jsou eurookna a pohovky s mechanismy rozvinutí. To znamená, že možnosti spaní. Nikdo nemá židle.

Průměrná kontrola v našich obchodech klesla o třetinu - z 30 na 20 tisíc rublů. Nyní je obtížné pro aktivní prodeje. Nejen, že krize, tak i začátek mimo sezónu. Samozřejmě, už jsme se začali připravovat na to, abychom to předali s nejmenšími ztrátami. Je důležité zachovat loajalitu zákazníků. Nyní jedna z bank vytvořila plán splátek plateb. Vidíme, že lidé jsou připraveni koupit úplnou sadu stejné ložnice, ale není dost peněz - dáváme splátky. V takovém případě je zboží propuštěno kupujícímu bez slevy, protože částka slevy směřuje do banky. Tato služba se nyní stává oblibou, protože lidé i přes krizi dosud neztratili svůj smysl pro spotřebitele.

Moskvě

Evgeny Leontiev
obchodní síť «Pohovky a křesla»

Nemohu říci, že jsme snížili průměrnou částku šeku. Samozřejmě došlo k určitému přerozdělení cenových preferencí, což ovšem neovlivnilo zejména obrat sítě. Pokles prodeje modelů střední třídy, ale zvýšení sazeb v "ekonomice". Zisk se samozřejmě snížil, ale byl způsoben nižšími rozpětím a touhou udržet nejnižší možné ceny. Dnes je naším úkolem udržovat ceny na předkrizové úrovni. Zatímco to je možné.

Také nemohu říci, že v síti existují některé modely hitů. Zachovali jsme poptávku. Rozhodneme-li se, že v tomto měsíci je nutné prodat maximální počet "eurobooků", pak připravujeme odpovídající akcii. Jelikož takové akce jsou naplánovány na další rok, neočekáváme žádné překvapení ve formě neočekávané změny v relevanci modelů. Pro nás je produkt, který zvolíme, efektivní.

Mezitím pokračuje rozvoj sítě "Pohovky a křesla". Rozšiřujeme naše obchodní platformy a za poslední tři měsíce jsme otevřeli 9 nových obchodů.

Alexander Dmitriev
maloobchodní a maloobchodní podnik Rimex-M

Máme šest vlastních obchodů. V Chita, Khabarovsku, Krasnokamensku, mongolském Ulan Batoru a další byl otevřen ve městě Borzya na území Trans-Baikal. Pracujeme v segmentech "střední" a "střední plus". V Chita máme samostatný obchodní formát "Nábytek pro lidi", kde prodáváme produkty ekonomické třídy.

Je zřejmé, že v různých segmentech pozorujeme různé situace. V "ekonomice" průměrná kontrola klesla o polovinu. Nákup 10-15 tisíc rublů je pro obchod považován za velmi úspěšný. Ačkoli dříve průměrná kontrola překročila 25 tisíc rublů. Vedoucí prodeje v ekonomice je Stolplit. Za prvé, kuchyně a postele z továrny se prodávají dobře.

V segmentu "střední plus" není pokles průměrné kontroly tak výrazný jako v "ekonomice". V zásadě jsme stále schopni prodávat veškerý nábytek vystavený v halách. Na rozdíl od ostatních operátorů pokračujeme v aktivním obchodování s importovaným nábytkem středně vysokého segmentu cen. Zde je všechno jednoduché. Pouze trochu snížil přirážku a zůstal v předchozích cenách. Avšak "průměr" Itálie a Čína se podstatně "posunula".

Prodej kuchyňského nábytku klesl o 15 procent. Naši předchůdci - továrny "Maria", "Rossiobalt" a "Ulyanovskmebel" - stále vykazují negativní dynamiku.

V sektoru měkkého nábytku zůstává MC-5 pro nás prioritní tovární. Samozřejmě se snížila částka průměrné kontroly nábytku společnosti Kirov-Chepetsk. Dříve jsme snadno prodávali lehátka v hodnotě až 500 tisíc rublů. Nyní se modely dobře prodávají a stojí od 70 do 250 tisíc. Ve středním segmentu vedou "dobrý styl" a "Pinskdrev".

Ve střední-cena "bydlení" dobrý prodej z Kirov "Lotus". Ale my, bohužel, na to moc nezískáme. Zpoždění v dodávkách a organizaci jejich vlastních služeb vyčerpávají všechny naše zisky. Doufám, že se situace s Lotusem nakonec vyrovná. V každém případě nám slibují, že ne za první měsíc.

Novosibirsk

Elena Zemtsová
shop "Escado"

Zájmy kupujících jsou pomalu, ale jistě posunuty k nábytkářským potřebám nejdůležitější. Prodáváme mnoho komody, podstavce, stoly a židle. Předsíň je již považována za skvělý nákup. Lidé rozdrtí příkazy. Jednou ložnici lze zakoupit do tří měsíců. Poprvé přijde a koupí postel, pak - obrubníky, pak - skříň. O oblékání tabulek se nehovoří. Jsou již považovány za luxusní.

Totéž platí iv odvětví čalounického nábytku. Soupravy pohovky "troika" plus křesla nyní nejsou skutečné. Ale velká popularita používá malé modely чехловые v ceně až 16 tisíc rublů.

Stejný cenový posun je zaznamenán v "sboru". Připravené sestavy jsou požadovány. Patří mezi ně - Lotus "Samba", diamant "Sakura", Angstremovův "Freestyle". Dobře prodávané staré modely "Zarechie" a "Red October" - "Arcadia" a "Lunariya" se prodávají dobře. Obecně platí, že starší ekonomové série vykazují pozitivní trend ve všech továrnách. Existuje pocit, že se kupující bojí nových produktů a upřednostňuje, aby vzali to, co se prodává za stabilní cenu, a osvědčilo se.

My, se zaměřením na měnící se požadavky zákazníků, jsme nuceni revidovat politiku sortimentu. Samozřejmě reagujeme s opatrností na změny cen nebo některé charakteristiky populárních modelů. Věříme, že nyní není čas na takové experimenty.

Irkutsk

Valeria Vasilyeva
obchodní síť "Svět nábytku"

Nezaznamenávám výraznou změnu ve struktuře poptávky nebo rozsahu nákupů. V Irkutsku vždy existoval nějaký konkrétní kupující. A v lepších časech lidé nedělali velké akvizice, raději koupili nábytkové soupravy v částech.

Poptávka po sortimentu se ve srovnání s listopadem loňského roku prakticky nezměnila. Rozptýlení zájmu o určité komoditní skupiny závisí na sezónnosti. Nyní jsou obývací pokoje a ložnice velmi žádané.

Chuť zákazníků se nezměnila, což nemluví o jejich schopnostech. Průměrná kontrola klesla o 10 procent. Navíc jsme si všimli, že lidé začali nakupovat častěji, ale za méně peněz. Velké částky, a v našem případě je to nákup z 10 tisíc rublů, máte strach strávit.

Obecně platí, že podle návštěvníků našich obchodů je obtížné sledovat spotřebitelské trendy v nábytku. Chuť našich zákazníků tvoří ve skutečnosti dodavatele. Prodáváme, co chceme prodávat, ne to, co chceme koupit.

Dyatkovo programy "Concept" a "Octave" zůstávají vedoucími prodeje, modulární systém "Prestige" továrny Angstrem se prodává dobře. Také velmi populární řada "Umění a řemesla" poblíž moskevské továrny "Avangard".

Vladivostok

Dmitrij Semakov
Prodejní síť "Furniture-Grad"

Nemohu dosud poskytnout přesná data o změnách ve struktuře poptávky. Zabýváme se pouze výpočty a analýzou. Na rozdíl od ostatních ruských regionů, které zaznamenaly vážné snížení poptávky již v listopadu, území Primorsky trvalo dalších tři měsíce. Začali jsme klesat koncem února a pokračovali v březnu. Nyní vidíme 15% pokles tržeb a změnu povahy poptávky po celé síti.

Průměrná kontrola klesla o 10 procent. Obecně platí, že nikdy nebyla obzvláště vysoká - udržovala se na úrovni 15 tisíc rublů. Teď vidíme postupný pokles spotřebitelské aktivity a jasnou touhu ušetřit na maximum. Situace se tak vyvíjí ve Vladivostoku. V okresních centrech a osadách je pád hmatatelnější. Průměrná kontrola se drží na úrovni 8 tisíc rublů.

Již jsme opravili zásady nákupu. Zatímco byla pozastavena práce s dodavateli, kteří nabízejí nábytek střední třídy. Zaměřil se na "ekonomiku". V předchozích svazcích obchodujeme s celou řadou Stolplit, ale z matice jsme odstranili nábytek továrny Lotus. Nelze se dohodnout na podmínkách. Průměrná cena linky "Dyatkovo" byla zkrácena. Na módě v obchodech se snažíme ponechat jen ty modely, které budou pro našeho kupce zajímavé, tedy "ekonomika" a "rozpočet".

Rostov-na-Donu

Valentina Noviková
velkoobchodní a maloobchodní společnost "Mebeltorg"

Prodej od počátku krize klesá. Několikrát jsme neplnili měsíční plán. Měsíce listopadu loňského a února běžného roku byly poměrně těžké měsíce. V březnu se však dynamika zlepšila. Pravděpodobně spotřebitelská panice začala klesat, a my jsme naopak nebyli jen maloobchodní společností, ale také velkoobchodní společností, zvýšil počet protistran.

Neztrácíme optimismus: bez ohledu na časy, nábytek na jihu stále prodává docela energicky. Čechy a Adygea nakupují vážné objemy.

Ekonomická nika uzavíráme zboží od mnoha místních výrobců. Středový segment je také poměrně stabilní. Našimi hlavními dodavateli jsou továrny v Kaliningradu "Interdesign", "Mann-Group", "Feiga", "Euromebel" a také společnost "Ufamebel". Vedle vlastních obchodů sloužíme obchodní platformy našich partnerů v regionech Rostov, Volgograd a Astrakhan. V blízké budoucnosti hodláme v Grozném otevřít velkoobchodní sklad.

Navzdory všeobecnému poklesu tržeb nepřekračujeme rozsah. Nedávno se konalo v expozici nábytku v Krasnodaru ukázalo, že operátoři neztratili zájem o náš nábytek. Kupující se samozřejmě zaměřuje na levné modely, ale v sortimentním portfoliu našich dodavatelů jsou takové. Nyní se prodává "italská" sbírka "Interdesign", program "Sahara" společnosti "Mann-Group". Také dobrá dynamika pro nový program "Ufamebeli" - "Carey Princesses".

Ekaterinburg

Arkady Potorochin
Obchodní síť "Centromebel"

Od začátku loňského podzimu jsme zaznamenali 40procentní pokles tržeb. Nemohu říci, že nějaký segment "potopil" víc, ale někteří méně. Sledujeme jednotný pokles poptávky po všech typech nábytku. V této situaci určitě musíme revidovat rozsah - opustit pomalé modely a vyvinout slibný produkt. Výrobky společností "Yartsevo", "Borovichi", "Angstrem" se v našich obchodech dobře prodávají. Všechny jejich oblíbené linie jsou stále poptávané. Poté, co továrna "Zarechye" upravila ceny pro svůj program "Harmony", začala tato sbírka prodávat. Nebyl zaznamenán pokles prodeje nábytkových sestav od společnosti Louis Dupont. Tato společnost nám pravděpodobně ukazuje nejlepší výsledky z prodeje.