Podnikatelský plán pro návrh pivovaru s výpočty

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem činí 450 000 rublů.
 • Čistý zisk činí 80 750 rublů.
 • Počáteční náklady - 380,800 rublů.
 • Návrat - od 5 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro živý (draft) obchod s pivem s výpočty nákladů a výnosů.

Popis služby

Tento článek představuje podnikatelský plán pro návrh skladu piva. Takový podnik lze otevřít jak ve velkém, tak v malém městečku. Článek se bude zabývat takovými aspekty, jako je právní úprava, způsoby propagace vlastního podnikání, výpočty založené na reálných datech a samozřejmě podrobné informace o tom, co podnikatel potřebuje k tomu, aby jeho podnikání bylo úspěšné.

Analýza trhu

S ohledem na trh s alkoholem na celém světě je třeba poznamenat, že Rusové jsou na 4. místě. Například 15,76 litru čistého alkoholu na osobu v naší zemi. Takový ukazatel je docela působivý. Pouze Moldavsko, Česká republika a Maďarsko jsou před Ruskem.

Ale na minci je další strana - kvalita konzumovaného alkoholu a jeho poškození. V uplynulých letech se chuťové preference Rusů výrazně změnily. Většina obyvatel preferuje elitní nápoje, ne náhrady. To je způsobeno několika faktory. Za prvé, se zvýšením životní úrovně (i při zohlednění současné krize). Za druhé, s kvalitou a chuťovými vlastnostmi výrobků - Rusové raději pijí většinou méně, ale osvědčené produkty.

Takže otevření obchodu s alkoholem je velmi zajímavý nápad, který se může vrátit v krátké době. Pokud uvážíme poptávku v tomto segmentu trhu, pak je třeba poznamenat, že nejčastěji spotřebované produkty jsou:

Pro všechny ostatní odrůdy alkoholických produktů je poptávka mnohem nižší. Proto lze dojít k závěru, že budoucí sklad by měl být spojen s těmito odrůdami alkoholu (okamžitě všem nebo jednomu z nich).

Nesmíme zapomenout, že dnes existuje spousta alkoholických supermarketů. Závod je zde velmi vysoký. Novým obchodníkem bude velmi obtížné. Proto je vhodné vzít za základ zajímavou myšlenku, která sama o sobě už přiláká zákazníky.

Dnes má mnoho Rusů zájem o takzvané "živé" pivo. Samozřejmě má zcela jinou chuť, vůni a kvalitu než běžné balené výrobky. Ano, a podobné alkoholické "butiky" nejsou ani alkoholické obchody. To je důvod, proč tuto myšlenku považujeme za nejatraktivnější.

SWOT analýza

Aby bylo možné skutečně posoudit její schopnosti, je třeba vyhodnotit vnitřní a vnější faktory, které mohou být nejen přínosné, ale také vážně poškodit podnik.

Vnější faktory (které nelze změnit) zahrnují následující kategorie:

 1. Vlastnosti:
 • Nedostatečná hospodářská soutěž jako taková v kontextu skladů točeného piva.
 • Příležitost rozvíjet maloobchodní síť v celém městě pod stejnou uznávanou značkou.
 1. Hrozby:
 • Závažná omezení a požadavky vyplývající z právních předpisů Ruské federace, jakož i místní předpisy, které mohou vyvrátit celou činnost organizace nebo vést k pokutám.
 • Veřejné hnutí pro zdravý životní styl (vývoj negativního postoje k obchodům s alkoholem).
 • Vysoká úroveň konkurence mezi prodejci alkoholu.
 • Dostupnost maloobchodních řetězců s nižšími cenami pro podobné výrobky (balený alkohol).
 • Potřeba splnit přísné standardy kvality a služby zákazníkům.

Existuje celá řada vnitřních faktorů (které může podnikatel samostatně regulovat v průběhu práce), mezi něž patří:

 1. Silné stránky:
 • Dostupnost kvalitních produktů.
 • Výhodná cena pro spotřebitele v důsledku vývoje ziskových vztahů s dodavateli.
 • Přítomnost silných reklamních příležitostí, které by přilákaly zákazníky.
 • Přilákání zákazníků prostřednictvím vývoje nových odrůd piva.
 • Vysoká úroveň služeb zákazníkům.
 • Rychlá služba.
 • Dostupnost systému slev a dalších výhod pro stálé zákazníky.
 • Dostupnost certifikátů pro produkty zakoupené od dodavatelů.
 1. Slabé stránky:
 • Nedostatek zkušeností v této oblasti.
 • Absence sortimentu (přesněji ostatních výrobků v obchodě).
 • Úzké zaměření obchodu.

Samozřejmě, že nebude snadné otevřít návrh pivovaru, podnikatel bude muset čelit řadě potíží a omezení, proto je třeba v přípravné fázi seznámit se s platnou legislativou, aby se zabránilo pokládání a nedopustila správního deliktu.

Posouzení příležitostí

Plánování pracovní doby v obchodě, je třeba si uvědomit, že existuje řada pravidel. Prodej piva je proto zakázán od 23:00 do 8:00. Toto omezení se nevztahuje na stravovací místa. Ale tady také musíte být opatrní. Omezení mohou být zavedeny dodatečně na území určitého regionu. Takže v Petrohradě je alkohol zakázán prodávat alkohol od 22:00 do 11:00 a v Yakutia od 20:00 do 14:00. Na některých místech může být maloobchod v několika dnech a úplně zakázán.

Sankce za porušení tohoto pravidla je poměrně závažná: pokuta ve výši 5 až 10 tisíc rublů, stejně jako konfiskace výrobků nezákonně prodávaných v obchodě.

Takže práce našeho skladu piva se uskuteční v následujícím rozvrhu (vzali jsme průměrný časový rámec, který lze v případě potřeby upravit pro určitý region):

Mimochodem, v svátcích alkoholu je také zakázáno prodat, a v Ulyanovsk regionu koupit alkohol o víkendu a nefunguje vůbec.

Celkem: 98 pracovních hodin týdně; 420 pracovních hodin měsíčně.

K práci bude vyžadovat prodejce, kteří budou také vykonávat funkce pokladníka. Pro nepřerušovanou údržbu budou muset 4 dodavatelé pracovat na směnách (2 až 2).

Pokud chcete, aby obchod fungoval nepřetržitě, musíte jej vybavit samostatnými stoly a židlemi. V takovém případě bude instituce již považována za společnost zajišťující stravování.

Chcete-li získat další zisk, můžete rozšiřovat nabídku nejen u různých značek piva, ale také u všech druhů občerstvení. Může to být sendviče, ryby, krekry, čipy a mnohem víc.

Zvláštní pozornost by měla být věnována velikosti místnosti. Stroje na plnění piva mohou být umístěny v stacionárních obchodních zařízeních a skladech, jejichž celková plocha je nejméně 50 m 2. Pokud se úložiště otevře v přírodě, sníží se tato hodnota na 25 m 2.

Pokud je touha rychle vrátit vložené prostředky, je nejlepší otevřít obchod s pivu na jaře nebo v létě. V tomto časovém intervalu dochází ke špičkové poptávce po tomto alkoholickém nápoji.

Organizační a právní aspekty

 1. Nejprve se musíte zaregistrovat. Můžete si vybrat PI nebo LLC. Je nutné zadat kódy OKVED. V tomto případě budou následující:
 • 52.25.12 - Maloobchod s pivem;
 • 52.2 - Maloobchod s potravinami, nápoji a tabákem ve specializovaných prodejnách.
 1. Pokud jde o daňový systém, stojí za to zastavit se na UTII (pokud existuje například v regionu, například v Moskvě, můžete použít UTII pro malý počet aktivit). Je také možné použít USN a OSSO.
 2. Při výběru UTII může podnikatel odmítnout používat CCP. V ostatních případech bude pro použití povinné. Je-li použito UTII, je nutné zajistit, aby jeho zákazníci byli vystaveni formám přísné odpovědnosti.
 3. Je třeba získat závěr od společnosti Rospotrebnadzor, SES a požární inspekce.
 4. Pokud se CCP používá k práci, musí být předem zapsána u daňové služby.
 5. Chcete-li přijmout platbu bankovním převodem, musíte otevřít zúčtovací účet.
 6. Smlouva o pronájmu musí být formalizována.
 7. Všichni zaměstnanci pracující v obchodě musí mít hygienické knihy. Musí také podstoupit lékařskou prohlídku včas.
 8. V obchodě musí být přirozené, umělé a nouzové osvětlení.
 9. Chcete-li zdobit skladu lepších dlaždic nebo netoxické barvy.
 10. Musí být dodržena opatření protipožární ochrany (hasicí přístroj, plán evakuace).
 11. Budeme muset vést deklaraci o alkoholu (inovace z roku 2016).

Samozřejmě, to nejsou všechny požadavky. Stojí za to studovat příslušné GOST, SNIP a SanPins, aby váš obchod dodávali v souladu se všemi normami. Při práci ve formátu stravovacích míst je třeba studovat další právní předpisy.

Marketingový plán

Jednou z nejdůležitějších etap je návrh vlastního skladu piva. Musíte začít s kosmetickou opravou. Dále nemusíte jen zajistit vybavení, pulty, stoly a židle, ale také vytvořit příjemnou atmosféru, která bude mít zákazníky, bude jim zůstat a pít pivo. Současně je třeba pečlivě zvážit, jak bude znamení vypadat. Měla by být velká, chytlavá a přitahující pozornost, památná.

Interiér může být doplněn o zajímavé prvky, které by zdůraznily náladu celého zařízení.

Stojí za to vypracovat a případné varianty názvu vašeho skladu piva. Nemělo by to být průměrné, nudné.

Prodej čepovaného piva je spíše specifickým typem podnikání. Nepokoušejte se používat všechny druhy reklamy, některé z nich jednoduše nebudou fungovat, tak proč ztrácet další peníze? Například inzerování obchodu v televizi, rozhlasu a jiných médiích je nejen drahé, ale také neefektivní.

Pro práci je nejlepší použít následující typy reklam:

 1. Venkovní reklama. Je to nejúčinnější ze všech možných. A měla by se nacházet v oblasti, kde samotný sklad čepuje pivo. Zahrnuje to návrh obchodního domu a fasády budovy ve stejném tematickém kanálu, aby zákazníci mohli okamžitě najít obchod. Stojí za to přemýšlet o osvětlení, takže ani v temných dnech nebyly problémy s nalezením správného místa pro potenciální kupce.
 2. Distribuce kuponů, slevy. Můžete to udělat buď před otevřením, nebo po návštěvě nebo nákupu určité částky. Můžete si uvažovat o kumulativním systému slev.
 3. Kromě toho můžete s dodavateli výrobků souhlasit s poskytováním speciálních propagačních produktů. A mnozí to dělají zcela zdarma. Mohou to být popelníky pro návštěvníky a stojí pod hrnky a mnohem více.
 4. Můžete si zařídit další prostor - otevřete letní veranda se slunečníky a lavicemi. Kromě toho můžete kouřit.

Pomocí těchto reklamních metod můžete propagovat vlastní prodejnu piva v malém množství.

Výpočet předpokládaného příjmu

Tato otázka je velmi nejednoznačná. Zde bude vše závislé na tom, jakou značku výrobce bude podnikat prodávat. U domácích nápojů je značka obvykle 100% a u dovezených nápojů - 30%. V našem obchodě se prodá domácí pivo, které přinese velký zisk.

S každodenní prací může být výdělek: 30 * 15 000 rublů = 450 000 rublů. Tato velikost je docela reálná, i pro malý obchod. Zvláště pokud prodává také občerstvení na pivo.

Výrobní plán

Zde bych se chtěl zabývat tím, jaké vybavení bude potřebné pro práci. Samozřejmě budou provedeny první opravy.

Dále se musíte postarat o koupi potřebného vybavení. Tento seznam bude obsahovat:

 • Chladnička. Je to ten, kdo bude udržovat správnou teplotu piva, aby bylo příjemné pít návštěvníkům. Sotva někdo je fanoušek teplého piva.
 • Stojan, který bude instalován na kohoutech.
 • Pultová deska.
 • Kegs. V něm je nápoj přepravován od dodavatele k prodávajícímu. Také produkty mohou být uloženy až do okamžiku otevření.
 • Speciální pivní věž. Vykonává dvě funkce najednou: doplňuje interiér a pomáhá prodávajícímu nalít pivo.
 • Sběrač prachu.
 • Pivní kohoutek (můžete to udělat bez toho, že si neplánujete vypít sklenici do nápojů).
 • Speciální hadice.
 • Plynové lahve. S jejich pomocí je pivo uvolněno z sudů.
 • Reduktor. Umožňuje udržovat potřebnou úroveň tlaku uvnitř válce.
 • Chladnička. Pro skladování ostatních výrobků a samotného piva.

Jedním slovem to bude vyžadovat spoustu vybavení, ale bude se moci velmi rychle vyplatit. Zařízení mohou být poskytnuty dodavateli piva. Často jim dávají pronájem nebo obecně zdarma, pokud si od nich koupíte v určitém množství pivo.

Časopisy

Směnné kurzy

Všechny nuance otevírání zásoby piva od nuly. Příklad obchodního plánu

Skutečnost, že pivo v Rusku je stále populární, je již dlouhou dobu nepochybné. Navíc, popularita neustále roste. A mnozí fanoušci tohoto pěnivého nápoje upřednostňují možnost plnění do lahví a vybírají ji pro přirozenost chuti a kvality. Otevření obchodu, kde si můžete koupit pivo na kohoutek, je dobrým obchodním nápadem s perspektivou stabilního příjmu.

První kroky k otevření zásoby čepovaného piva. Provádění marketingových výzkumů

Jakékoliv podnikání začíná marketingový výzkum, tj. sortiment je analyzován, studenti jsou zkoumáni, je vybrán vhodný prostor pro sklad.

Co se týče sortimentu

Existují dva druhy čepovaného piva.

 1. Pasteurovaný, vyráběné pivovary. Nejslavnější z nich: Baltic Beverages Holding, Heineken Rusko, SABMiLler, Efes Beverages Group, Inbew. Nabízejí převážně světlé pivo, které se příliš liší od chutí. Ale jejich skladovatelnost je téměř neomezená kvůli přidání konzervačních látek.
 2. "Alive", vyrobené ruskými pivovary (Münker, Maltsov a další). Tento produkt je charakterizován přirozenou chutí, nedostatkem konzervačních látek a dalšími triky, které některé výrobci využívají. Pivo se proto prodává 100% čerstvé, jeho chuť je příjemná a bohatá, což ji odlišuje od pasterizovaných bratrů.

Úspěšný prodej piva může být, pokud je k dispozici nejméně sedm nápojových odrůd. Pokud je zachován stejný poměr světla a tmy, plus - dvě odrůdy dováženého produktu.

Doplní rozmanitost nefiltrované pivo. V naší době stále více milovníků jablečný mošt, medovina, třešňové pivo. Tyto nápoje mohou být také přidány do sortimentu, a tak doplnit řadu kupujících s opravdovým pohlavím.

A samozřejmě, produkty piva: sušené a sušené ryby různých odrůd, slané ořechy a další občerstvení.

Soutěžící

Kdo může být pravděpodobným konkurentem v prodejně piva?

 1. Za prvé, poblíž podobných obchodů, stejně jako supermarketů a nákupních center.
 2. Za druhé, bary, restaurace, kavárny a další místa, kde mohou nabídnout pivní výrobky. Všechny z nich tak či onak pomohou snížit obrat odbytu, takže je důležité posoudit úroveň hospodářské soutěže předem.

Vyberte místo obchodu

Nepochybně správná volba umístění obchodu - to je jeden z nejvlivnějších faktorů na ziskovosti tohoto podnikání.

Za prvé, Je třeba pamatovat na "zakázané zóny", kde není možné prodat a inzerovat alkoholické nápoje, včetně piva. Patří mezi ně vzdělávací instituce a sportovní instituce, místa veřejného stravování a zdravotnické organizace.

Obecně platí, že místní právní předpisy stanoví pravidla pro prodej piva.

Lidský tok - také důležitým aspektem ziskovosti vybraného případu. Co ovlivňuje průchodnost obchodu? Jedná se o počet lidí, kteří žijí v okruhu pokrytí výpusti (R = 400 metrů) a prochází nebo prochází.

 1. V prvním případě mít na mysli oblasti spánku.
 2. Ve druhé je důležité vzít v úvahu blízkost jakéhokoli dopravního uzlu, umístění v blízkosti vlakového nádraží, rušné křižovatky, trh a parkování.

Obchodní centrum je považováno za nešťastné místo, vzdálené od bytových domů a soukromých domů. A to je pochopitelné, protože živé pivo je zakoupeno pro klidné domácí použití a nikoliv pro pití v práci. V extrémních případech, v centru města nebo v blízkosti stanice metra, si můžete koupit nápojovou lahvičku nebo navštívit bar s pivním sortimentem, kde jsou útulné stoly a úctyhodný personál.

Současně, Dům (přízemí nebo suterén) - Také ne nejúspěšnější. Příliš blízko bude obchod se zahradními obchody a garáží, které milovníci piva často používají jako bar a toaletu. To vše nebude podporovat dobré vztahy mezi obyvateli tohoto domu a majitelem obchodu.

Požadavky a seznam dokumentů pro otevření prodejního piva v Rusku

Služby, které provádějí hygienickou kontrolu a požární bezpečnost, se berou v úvahu Seznam základních požadavků na obchod, který prodává točené pivo.

 • Dokončení místnosti musí být provedeno dlaždicemi nebo netoxickými barvami.
 • Mělo by existovat spolu s umělým a přirozeným světlem (přítomnost oken je povinná) a je také důležité poskytnout možnost nouzového osvětlení.
 • Vytápění místnosti s ústředním topením.
 • Správně provedená kabeláž (berte v úvahu výšku pokládání kabelu, jeho ochranu před poškozením, přítomnost spínače a další).
 • Přítomnost ve skladu dvou výstupů, hlavní a náhradní - evakuace, která je vybavena dveřmi vnějšího otvoru.
 • Pokyn, který uvádí všechna bezpečnostní opatření, a také instrukce pro zaměstnance.
 • Přítomnost evakuačního plánu a tabulek ve všech pokojích s uvedením čísla, kterým se požární služba volá.
 • Dostupnost požárních hlásičů a hasicích přístrojů.

Seznam dokumentace potřebných pro otevření obchodního domu s pivem v Rusku:

 • Doklad potvrzující registraci občana ve statutu individuálního podnikatele nebo LLC.
 • Pronájem prostor nebo dokumentů k vlastnictví.
 • Doklady o tom, že společnost KKM je registrována u daňových úřadů.
 • Závěr ze strany SES a státního požárního dozoru o tom, že tato místnost je v souladu se všemi hygienickými a protipožárními předpisy, že je vhodná pro prodej piva pro lahvování.
 • Závěr vydal Rospotrebnadzor.
 • Pracovní smlouvy uzavřené se zaměstnanci a jejich zdravotní záznamy.
 • Licence na právo na prodej alkoholu.
 • Pro obchodování na ulici je vyžadován písemný souhlas místních úřadů, pokud jde o umístění prodejny v obchodním centru - povolení prodávat tam pivo.

Náklady a výpočet rentability navrhovaného obchodu s pivem pomocí klíčového + hotového obchodního plánu

Především je nutné určit a vypočítat všechny položky budoucích výdajů na podnikání. Je důležité zjistit, kolik byste měli otevřít bod a jaké měsíční výdaje budou.

Výdaje na pronájem prostor

Jedná se o jednu z hlavních položek výdajů. Chcete-li prodat 10 až 15 piv na rozlití, potřebujete asi 20 metrů čtverečních plochy. Náklady na jeho pronájem v každém regionu jsou různé, v průměru to je - 80 tisíc rublů. měsíčně.

Náklady na nákup zařízení

Toto je druhá, ne méně významná položka výdajů. I když může být snížena na minimum, pokud dodavatel nabídne bezplatné používání nebo pronajmout zařízení.

Je však lepší nakupovat zařízení v obchodě zaměřeném na dlouhodobou činnost. Chcete-li ji koupit, musíte utrácet ne méně než 200 tisíc rublů.

Tyto náklady budou zahrnovat:

 • chladič piva,
 • Stojan pro umístění lití jeřábů,
 • počítadlo,
 • sudy (nerezové nádoby na dopravu piva),
 • pivová kolona,
 • chladničky,
 • prezentaci pro související produkty.

Pravděpodobně potřebujete klimatizace, několik stolů a hudebního centra, což zákazníkům umožní pít sklenici piva přímo v obchodě.

Jakékoli zařízení bude vyžadovat měsíční preventivní údržbu nebo opravu, jediný způsob, jak zajistit bezpečnost zboží a nepřerušovaný provoz. Proto se doporučuje okamžitě hypotéku specializované výdaje, je žádoucí - měsíčně.

Náklady na nákup piva a souvisejících produktů

Měsíční potřeba strávit v průměru 200 tisíc rublů. na nákup piva a zboží, které je doprovází (ryby, štěpky, ořechy). Zpočátku však cena bude vyšší než v budoucnu.

V zimních měsících je toto množství mnohem méně a v létě více, protože pivo je sezónní produkt. Průměr bude použit pro výpočty.

Výdaje na reklamu a výzdobu skladu piva

To je také důležitý výdajový bod. Reklama bude informovat potenciálního zákazníka o novém obchodě s pivem pomocí světlé, atraktivní vývěsní tabule, letáky, internetový zdroj.

Samozřejmě nejefektivnější reklama je bezchybná činnost obchodu a jeho vysoká návštěvnost běžnými zákazníky. Ale to vše - v budoucnosti, kdy se objeví kupující. Za prvé, náklady na reklamu činí 70 tisíc rublů. a další.

Jaký bude interiér v obchodě - záleží na představivosti majitele. K opravě obchodu a jeho design bude vyžadovat ne méně než 90 tisíc rublů.

Náklady na zaměstnance

Platové 2 prodejce budou měsíčně 135 tisíc rublů., a služby účetního - ne méně než 15 tisíc rublů., celkem - 150 tisíc rublů.

Komunální platby, daně, sociální. srážky a další výdaje

Sociální odpočty budou 20 tisíc rublů., daně přidávají více 45 tisíc rublů. Zaplatit za služby bude trvat v průměru 15 tisíc rublů.

Nezapomeňte na náklady na registraci, stejně jako na licenci na prodej piva. Je to stále 45 tisíc rublů. k počátečním nákladům.

Co mohou být výnosy z prodeje?

Vzhledem k tomu, že rozpětí u dovážených výrobků je až o 40% a pro domácí 100, a to je základní řada, když správně uspořádán dílnu na den, můžete vydělávat 25 tisíc. Rub., A za měsíc - 750 tisíc rublů.

Je důležité vzít v úvahu jednu nuanci - nekupujte pivo pro budoucí použití. Koneckonců, jeho trvanlivost je velmi malá, u jednotlivých odrůd není delší než 5 dní. Pokud se během tohoto období nápoj neprodává, pak jeho zůstatek může být bezpečně přičítán ztrátám.

Výpočet ekonomických ukazatelů

Náklady na zahájení podnikání budou 965 tisíc rublů

 • K pronájmu - 160 tisíc rublů. (po dobu dvou měsíců).
 • Zařízení - 200 tisíc rublů.
 • Požadované dokumenty - 45 tisíc rublů.
 • Nákup zboží - 400 tisíc rublů.
 • Reklama, design, opravy - 160 tisíc rublů.

Aktuální měsíční náklady činí 530 tisíc rublů

 • K pronájmu - 80 tisíc rublů.
 • Nákup zboží - 200 tisíc rublů.
 • Platby za mzdy - 150 tisíc rublů.
 • Reklama, design - 15 tisíc rublů.
 • Daně a další odpočty - 65 tisíc rublů.
 • Platba poplatků za služby - 15 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje - 5 tisíc rublů.

Částka čistého zisku zohledňující měsíční náklady bude 220 tisíc rublů.

Proto skladu pokrývá počáteční investice po dobu čtyř až pěti měsíců. Tento indikátor charakterizuje pivovar pouze jako vysoce výnosné podnikání.

Jak uspořádat práci zaměstnanců v prodejně piva?

Střední obchod by měl fungovat 2 prodejci, vzájemně se mění. Doba trvání každé směny - půl dne nebo den.

Můžete si pronajmout bezpečnostního strážce a osobu zodpovědnou za čistotu prostor, ale obvykle tyto funkce obsluhuje prodejci.

Účetní se zabývá přímo vlastníkem podniku nebo používá účetní služby během vykazovaného období.

Mezi povinnosti prodejce patří: sledovat kvalitu prodávaného zboží, sledovat správnou funkci zařízení a udržovat jej v čistotě. Hadice se denně myjí, zařízení - každý měsíc pomocí speciálních řešení.

Kromě toho nezapomeňte údržba jednotek každý měsíc a každoroční preventivní údržbu (opravu).

Čistota obchodu a území kolem je také odpovědnost prodávajícího.

Chcete-li zastavit možnost krádeže v kořeni, každý den během období posunu zpravodajství, kde je uváděn objem prodaného piva a jeho pozůstatků. Přijatelná velikost nedostatku pro prodejce 10 druhů pivních produktů činí 3 litry za pracovní den.

Je obchod v pivu? Odpovědi majitelů o návratnosti

Majitelé pivních prodejen jednoznačně mluví ziskovosti podniku, pokud se k této otázce vážně přistupujeme.

Pokud jsou splněny tyto podmínky, vyplácí se jakýkoli obchod s pivem, pokud ne za tři a šest měsíců.

Otevření skladovacího piva. Časté otázky začínajících podnikatelů a odpovědí obchodních guruů

 1. Za prvé, provádět propagační činnosti v právním rámci, organizovat jasně viditelný, přitahuje pozornost znamení, distribuce letáků a letáky (v prodejně), bannerové reklamy, která se nachází v blízkosti vchodu do obchodu.
 2. Za druhé, stanovit nižší ceny (přinejmenším v rámci akce) než konkurence a vždy poskytovat kvalitní produkt. To přiláká zákazníky a účinnost reklamy "ústně" nemůže být přeceňována.

Chcete-li ozdobit obchod, musíte pro zákazníky dosáhnout pocitu pohodlí.

 • Rozměry obchodní plochy by neměla být příliš malá (koneckonců to není vyhrazené místo) a není příliš velké (jako například v banketové hale).
 • Showcase je nutné, aby se kupující mohl svobodně přiblížit a zvážit výrobky.
 • Požadováno písemné informace o dostupných pivech se stručným popisem každého (to je pro ty zákazníky, kteří nechtějí nebo nejsou nastaveni pro komunikaci).

Interiér místnosti obvykle odráží individualitu konkrétního výstupu.

 • Docela pivních obchodů zdobený stromem, od stěn, sudů až po dokončení nábytku.
 • Široce použitelné styl irských hospůdek. Kombinace cihelné struktury s dřevěným obložením vždy vypadá zajímavě.

Můžete přijít s jedinečným designem, který je jedinečný.

Ve jménu je jedinečnost a přiměřená originalita důležitá, jinak by znamení vystrašilo potenciální zákazníky. Je lepší, aby se název skládal z kombinace slov, které odrážejí téma piva, a způsobily příjemné spojení spojené s používáním tohoto nápoje.

Například: "Pivní ráj", "Pít pro duši" nebo "Pivo mýdla", "Pivní blaženost".

Pro obchod nacházející se v obytné čtvrti neexistuje taková nutnost. To bude další výdaje na kurýrní mzdu a náklady na dopravu.

Pokud je k dispozici pivní butik, kde je nabízeno drahé pivo, měla by se tato služba využívat ke zvýšení prestiže instituce.

 • Ne každý to bere v úvahu krátká trvanlivost piva. Proto byste se měli naučit, jak plánovat množství nákupů, jinak budete muset jen vylijte polovinu nápoje.
 • Velké náklady na podporu hardwaru v pracovním stavu.
 • Ziskovost tohoto podnikání závisí na "sezóně"- nízké ziskové studené měsíce a naopak vysoký příjem v horké sezóně. Aby bylo možné spoléhat na vysoké příjmy v létě, je žádoucí otevřít obchod v březnu až dubnu. V tomto případě bude čas odstranit všechny drsnosti v práci, navíc budou pravidelní zákazníci. V opačném případě bude zima těsná - nedostatek finančních prostředků na pronájem a plat zaměstnancem může ohrozit práci prodejny nebo přinutit jeho vlastníka k prodeji podniku.

Obchodní plán obchodu s pivem

1. Stručné investiční memorandum

Mnoho lidí je přitahováno k myšlence otevření obchodu prodávat zboží, které je zaručeno, že bude poptávka mezi obyvatelstvem. To je důvod, proč mnozí začnou podnikat s otevřením obchodu s potravinami nebo kavárnou, tam budou lidé vždycky. Můžete si však s jistotou říci, že lidé budou i nadále konzumovat alkoholické nápoje. A jedním z nejoblíbenějších typů alkoholu je pivo.

Výhodou prodeje piva před prodejem jiných alkoholických nápojů je, že nepotřebujete zakoupit licenci k prodeji alkoholu. Nicméně tento typ podnikání sám o sobě není vůbec jednoduchý a bude vyžadovat, abyste věděli mnoho nuancí a nástrah. V takovém případě bude otevírání prvního obchodu mnohem jednodušší v rámci franšízy velké obchodní sítě. Příkladem úspěšného rozvoje na trhu návrhů piva je síť obchodů PivKo. Zkušení hráči trhu s pivem vybudují pro vás strategii rozvoje, povědí vám o nejziskovějších akcích, sdílejí tajemství boje proti konkurenci a také vás spojují se systémem EGAIS.

Samozřejmě můžete začít podnikat v této oblasti. Takže můžete ušetřit na získání povolení, ale budete muset projít kroky objevu sami, a budete se poučit z vašich chyb.

Takže nejprve musíte rozhodnout o formátu instituce. Můžete otevřít jako malý výstup na výstupu z velkého supermarketu a plnohodnotný obchod se samostatným vchodem a širokým výběrem. Tento obchodní plán je navržen speciálně pro otevření samostatného obchodu.

Dalším krokem je definovat cílové publikum a rozsah produktů. Koneckonců, můžete omezit prodej na několik druhů piva a rozšiřte sortiment prostřednictvím občerstvení, nealkoholických nápojů, cigaret a dalších souvisejících produktů.

Poté musíte zvolit místo, uzavření nájmu a návrh prostor. V této fázi budete muset udělat hodně práce. A níže se dozvíte, na co je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Registrace podnikání a získání povolení je obzvláště důležitou fází otevření. Navíc v roce 2016 se postup obchodu snesl kvůli zpřísnění kontroly ze strany státu.

A pokud si myslíte, že je snadné vyzdvihnout prodejce v prodejně piva, pak vám řekneme o obtížích, které jsou před námi v procesu práce.

Investice do tohoto druhu podnikání jsou značné. Většina investic je však v provozním kapitálu a prodejní vybavení je možné si pronajmout od dodavatele.

Celkové investiční náklady činí 1 457 000 rublů.

V prvním měsíci provozu se dosáhne bodu rovnováhy.

Doba návratnosti je od 5 měsíců.

2. Popis podniku, produktu nebo služby

Myšlenkou projektu je otevřít obchod, jehož hlavním produktem je pivo. Tento nápoj je prezentován v širokém sortimentu: více než 20 druhů čepovaného piva. Kromě toho si kupující bude moci zakoupit další občerstvení, stejně jako suvenýrové výrobky: hrnky, brýle atd. Seznam produktů je následující:

 1. Čepování piva: světlé, tmavé, nefiltrované;
 2. Pivo balené dovážené;
 3. Nealkoholické nápoje: limonáda, kvas, džusy, voda;
 4. Cigarety: více než 200 titulů;
 5. Doprovodné zboží: zapalovače, žvýkačky, čokolády, káva, čaj, žvýkací cukrovinky, sladkosti, kondomy, tabák pro vodní dýmku;
 6. Sezónní zboží: nemrznoucí, kapalná pro zapálení, uhlí, kebabové soupravy;
 7. Občerstvení váha: rybí občerstvení, chobotnice, masové občerstvení, pistácie, arašídy, sušenky, uzený sýr;
 8. Občerstvení v sortimentu: ořechy, hranolky, krekry, semena, popcorn.

V sortimentu jsou tržby následující:

Náklady na točené pivo se pohybuje od 60 do 250 rublů. na litr. Okraj je od 50 do 100% v závislosti na typu piva a stavu konkurenčního prostředí.

Objem prodeje piva silně závisí na sezónním faktoru. Vysoká poptávka je zaznamenávána od května do září, zatímco v zimních měsících příjmy téměř pokryjí běžné výdaje. V chladné sezóně existuje pivovar na úkor běžných zákazníků. Aby bylo možné eliminovat riziko, že v chladném počasí zůstane bez zisku, je třeba od počátku otevření aktivně vyvíjet kruh pravidelných zákazníků. Je lepší otevřít obchod v období od března do května, protože v tomto případě máte příležitost vydělat si velkou klientskou základnu do zimní sezóny.

Stojí za zmínku, že preference sortimentu se mění po celý rok. V létě spotřebitel preferuje "lehké" odrůdy piva a v zimě zastaví výběr "silného". Vycházíme z toho, že je nutné regulovat obchodní bilance a také vytvořit optimální velikost objednávky. Čím rychleji bude produkt aktualizován ve vašem obchodě, tím více zákazníků půjde k vám.

3. Popis trhu

Cílovou skupinou projektu tvoří především muži - 70% z celkového počtu cílových skupin. Věk - od 18 do 55 let. Ženy tvoří 30% střední Asie. Velký podíl prodeje připadá na osoby ve věku od 25 do 35 let.

Obchod s pivem navštěvují pravidelní zákazníci, kteří pravidelně konzumují pivo ve velkém množství, stejně jako lidé z pasažérů, kteří vstoupili do obchodu na cestě. Ta tvoří přibližně 25% všech kupujících.

Hlavním tokem zákazníků jsou obyvatelé nejbližších domů. Z tohoto důvodu není umístění v centru města pro tento typ podnikání předem výhodné.

Přímými konkurenty v prodejně točeného piva jsou stejné maloobchodní prodejny. Stejně závažnou hrozbou představují také velké federální sítě prodávající levné lahvové pivo. Rozvoj unikátního obchodního návrhu však pomůže vyhnout se konkurentům a v tomto oboru si osvojí volné místo. Důraz může být kladen na širokou škálu produktů, na vysokou kvalitu služeb nebo na poskytování slev a bonusů běžným zákazníkům.

Hlavním přínosem vaší společnosti je stabilní reputace. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost zachování pořádku v obchodě. Chcete-li to provést, je třeba nastavit tlačítko pro upozornění, abyste zavolali ochranku a zavěsili CCTV kameru. Pokud nechcete utrácet peníze za nákup fotoaparátu, můžete nainstalovat figurínu. To pozitivně ovlivní jak disciplínu prodejců, tak chování kupujících.

Mezi výhody před konkurencí patří:

 1. Vysoce kvalitní výrobky - pouze osvědčené dodavatele a nejlepší odrůdy piva;
 2. Organoleptické vlastnosti - všechny druhy taveného piva jsou mnohokrát lepší než všechny lahve podle chuti a užitečných vlastností. Dokonce i v uzavřených sudech je takové pivo skladováno po dobu 30 až 60 dnů a v otevřené podobě není delší než 7 dní. Je tedy přirozeným produktem, který uchovává mnoho užitečných vitaminů a minerálů;
 3. Unikátní bonusový systém pro kupující - víceúrovňový program vás motivuje, abyste přivezli přátele a nakupovali přesně ve svém obchodě;
 4. Všechny odrůdy jsou vždy přítomny;
 5. Absence zboží po splatnosti - dochází k neustálému rotaci;
 6. Každá událost se koná;
 7. Útulná, dobrá atmosféra v obchodě, pěkný interiér;
 8. 24hodinový formát obchodu;
 9. Dostupnost souvisejících produktů - občerstvení a cigarety;
 10. Přítomnost nealkoholických nápojů - prodej kvasu a limonády.

S příslušným vedením jednoho obchodu má majitel podniku možnost rozvíjet svou vlastní obchodní síť. A protože jeden obchod pokrývá okruh zákazníků v okruhu 500-1000 m, pak můžete otevřít další body i v jedné oblasti. V takovém případě se vaše společnost stane slavnou v široké škále milovníků piva a pozitivní reputace zajišťuje nepřetržitý tok zákazníků.

4. Prodej a marketing

Při otevření obchodu je hlavní pozornost věnována vývoji vývěsní tabule, výzdobě fasády a také servisu prvních zákazníků.

Značka obchodu by měla být jasná, nezapomenutelná a snadno viditelná ze všech stran ulice. To je nezbytné k tomu, aby bylo co nejvíce pohodlné nalézt váš obchod pro zákazníky.

Přilákání zákazníků a zvyšování prodeje je dosaženo poskytováním zákazníků s klubovými kartami a slevami, stejně jako zábavní akce, které stimulují loterie a shromáždění.

Každá provedená akce by měla být aktivně inzerována: vytištěna na plakátech a banerech, která se zákazníkům vyjadřuje při každém nákupu.

 • 10% sleva při nákupu více než 3 litry piva;
 • Při nákupu určitého druhu piva, sušenky jako dárek;
 • Zavolejte příteli a získejte 10% slevu.

Počet akcií je omezen pouze vaší představivostí. Hlavním úkolem je neustále sledovat výsledky probíhajících reklamních kampaní a zdůrazňovat nejúspěšnější možnosti.

Také v prodeji můžete zadat další produkty, které jsou stylově vhodné pro design a koncept obchodu. Například zápalky, zapalovače, špachtle, brýle a tak dále.

Dobrým způsobem, jak přilákat a udržet klienta, je vyvinout bonusový akumulační systém. K tomu je nutné zakoupit bonusovou kartu.

 1. Při každém nákupu se hromadí 5% bonusů;
 2. Bonusy jsou neomezené, to znamená, že neplívají časem;
 3. Bonusy "spojují" lidi s obchodem. To znamená, že pokud je na výběr, zákazník vždy přichází do obchodu, kde má slevu nebo bonusy;
 4. Mnoho lidí je již zvyklé a miluje systém hromadění bonusů (používají karty Gazprom, Lukoil, Sberbank);
 5. Platba za nákup bonusů může být provedena zcela nebo částečně (můžete také nastavit limit - "ne více než 20%");
 6. Zvýšené bonusy mohou přilákat zákazníky a dokonce je přitahovat od konkurentů (například 30% účast na bonusové kartě);
 7. Výhodou bonusové karty před slevou jsou všechny nahromaděné bonusy, ne více než 70-75%, zatímco sleva je vždy poskytována.

Věrnost zákazníků také zvyšuje takové doplňkové služby, jako je schopnost kupujícího předobjednávat a poté jej vyzvednout v určený čas.

Sledujte reakci kupujících na každou akci, kterou provádíte. Zeptejte se na ně osobně, zorganizujte průzkumy, získáte knihu zpětné vazby a návrhy - takže budete včas informováni o změnách potřeb zákazníků.

5. Výrobní plán

Registrace státu. Chcete-li otevřít obchod s pivem, stačí se zaregistrovat jako IP. Sro je požadována pro velkoobchodní prodej pivních nápojů. Vybraným systémem zdanění je USN (6% příjmů);

 1. Vyhledávání prostor, uzavření nájemní smlouvy;
 2. Opravy, návrhy;
 3. Nákup zařízení, instalace;
 4. Získání povolení od společnosti SES a Hasičského záchranného sboru;
 5. Nábor zaměstnanců;
 6. Hledání dodavatelů a tvorba pracovního kapitálu;
 7. Instalace pokladny, stejně jako připojení k systému EGAIS;
 8. Oznámení společnosti Rospotrebnadzor o zahájení činnosti;
 9. Vedení marketingové kampaně;
 10. Začínáme.

Při výběru místnosti je třeba vycházet ze sortimentu nabízených produktů, blízkostí konkurentů, standardů požární bezpečnosti a také při zohlednění kontingentu průchodu osob.

Tak, do prostor pro organizaci obchodu, který poskytuje více než 20 odrůd piva, můžete splnit následující požadavky:

 1. District-rezidenční oblast;
 2. Velikost místnosti - nejméně 40 m2, 1 patro, přítomnost dvou východů (podle norem požární kontroly);
 3. Umístění - ve vzdálenosti nejméně 100 m od obecných škol a zdravotnických zařízení;
 4. Vstup do obchodu musí být umístěn na prvním řádku, nikoliv ve dvoře;
 5. Nedostatek závodníků v pěší vzdálenosti.

Chcete-li zajistit, aby váš obchod byl vnímán spotřebitelem, nikoliv jako levné hospoda, ale jako skutečný pivo čepovaného piva, musíte věnovat pozornost názvu obchodu, jeho designu exteriéru i interiéru. Chcete-li to udělat, měli byste využít služby designéra, nakupovat stavební materiály, provádět opravy, objednat znamení. Pokud si zakoupíte franšízu v prodejně piva, pak je návrh projektu již zahrnut v ceně.

Dalším krokem je nákup a instalace zařízení. Často distributoři velkých továren na pivo nabízejí půjčovnu zařízení nebo dokonce je nabízejí zdarma. Podmínky by měly být sjednány odděleně u každého konkrétního dodavatele.

Po dokončení opravy a instalaci zařízení potřebujete povolení od požární stanice a SES. Pokud je předpoklad již dříve pronajatý a nebyl jste přestavěn, pak již existují potřebné doklady od pronajímatele.

Ve fázi náboru budete muset provést rozhovory a zvolit dva vhodné kandidáty na volné místo prodávajícího. Kromě toho musíte najmout účetního pro outsourcing.

Při výběru dodavatelů je třeba poznamenat, že dovezené pivo stojí několikrát více než pivo vyráběné v Rusku. Je lepší pracovat s jedním velkým dodavatelem, který včas dodává čerstvé vysoce kvalitní pivo.

Dne 1. ledna 2016 zavedla Ruská federace zákon o zavedení systému kontroly alkoholu a účetnictví prostřednictvím systému EGAIS. Chcete-li se připojit k systému, je třeba si zakoupit pokladní sadu kompatibilní s EGAIS, systémem UTM a klíčem JaCarta s elektronickým podpisem. Ve spolupráci s firmou Pivco nemusíte sami uchovávat záznamy, tato odpovědnost nese mateřská společnost. Potřebujete se zaregistrovat a postupovat podle pokynů franchisora.

Oznamuje Rospotrebnadzor o zahájení obchodu a oznamuje datum slavnostního otevření obchodu. Odpovídající zahajovací kampaň vám poskytne tok zákazníků v první den práce.

6. Organizační struktura

Poprvé je jediným zástupcem administrativních pracovníků společnosti ředitel. Mezi jeho povinnosti patří:

 1. Hledání dodavatelů a uzavírání smluv;
 2. Vývoj a realizace marketingových kampaní;
 3. Vypracování plánů prodeje po dobu 1, 3, 6 měsíců;
 4. Kontrolu nad včasným otevřením a uzavřením obchodu;
 5. Likvidace finančních zdrojů společnosti;
 6. Výběr pracovníků a poskytování mzdy;
 7. Pravidelná platba nájemného, ​​jakož i prodloužení nájemného;
 8. Sledování činností konkurentů;
 9. Vývoj strategie rozvoje společnosti.

Aby byla zajištěna kontinuita obchodu, měli by být najati obchodníci. V počáteční fázi bude stačit dva prodejci - 2 pracovní dny po 2 dny. Plat prodávajícího je 500 rublů. na směnu + 2% z celkových příjmů za měsíc. Pevná část se vydává denně při ukončení směny a procento je vyplaceno jednou na konci měsíce. Tento způsob platby motivuje prodejce ke zvýšení prodeje.

Pivovar má určitou specificitu práce:

 • Za prvé, možnost nesprávného chování ze strany kupujících. Aby práce prodejce byla pohodlnější, je v prodejně nainstalován systém sledování videa. A u vchodu je nutné zveřejnit oznámení o přítomnosti videokamer, i když je ve skutečnosti nainstalována figurína. Kromě toho můžete přísně zakázat službu lidí ve stavu intoxikace.
 • Zadruhé, práce s alkoholovými produkty v úniku láká prodávajícího, pokud jde o příležitosti k oklamání a podvodu. Systém sledování videa zabrání tomuto chování vašich zaměstnanců.

V tomto ohledu je důležité seriózně přistupovat k výběru personálu a také vytvořit kontrolní seznam pro posouzení kvality prodávajícího. Zde jsou některé příklady takového interního dokumentu:

 1. Čistá pracovní plocha;
 2. Úhledný vzhled;
 3. Přátelský zákaznický servis;
 4. Informování všech zákazníků o dostupnosti bonusového programu a stávajících propagačních akcích;
 5. Čištění po pracovní době;
 6. Pravidelné odstraňování komoditních zůstatků;
 7. Tvorba objednávky dodavatelů;
 8. Pokladní kontrola, vedení evidence nákupů.

Pro každou položku je třeba vypracovat hodnotící kritéria. Pokud není splněna jedna z podmínek, je uložena sankce.

Chcete-li odeslat zprávu, musíte najmout účetního pro outsourcing. Také je třeba najmout si čističe a v zimě bude muset využít služby služebnictva.

7. Finanční plán

Počáteční investice do obchodu s pivem zahrnují:

 1. Záloha;
 2. Investice do zařízení;
 3. Běžné výdaje (včetně provozního kapitálu).

Podrobný seznam investičních nákladů je uveden v tabulce. Celkové investiční náklady činí 1 457 000 rublů.

Obchodní fórum

Celá pravda o objevu svého kouzelníka piva.

yakovlev1 08.06.2015

Kolik můžete skutečně vydělat na točnici?

Teorie velkého podvodu.

Nyní na internetu je o otevření svého pivovaru napsáno neobvykle mnoho delirium. Někde píší, že na začátku to bude trvat asi milion, kde průměrný příjem je od 300 000. Informace mohou být tak odlišné, že není vždy jasné, kde je pravda.

Řeknu jednu věc - tato informace již dávno zastarala. Obchod s pivem nezastaví, stejně jako legislativa, která ho upravuje. Jednou, na počátku svého vývoje, bylo ještě možné mluvit o milionech měsíčních obratů, ale teď je všechno jiné.

Tematické obchodní zdroje nesledují dynamiku vývoje tohoto trhu, protože jejich úkol - provoz webových stránek, a nikoliv význam obchodních nápadů.

Neuděláme to, protože máme jinou misi.

Budeme rozumět, jak je vše v podnikání.

Budu trochu dopředu a řeknu, že tato práce je opravdu výnosná, nevyžaduje mnoho peněz a nevyžaduje moc, ale má své vlastní triky.

Průzkum byl proveden ve městech s počtem obyvatel 150 000 a 70 000 lidí mezi vlastníky pivních prodejen.

14 podnikatelů a 30 prodejen.

Ukázalo se, že otevření prodejního místa podnikatelé utrácejí ze 100 tisíc rublů.

Příjem v nejhorším létě je 30 000 rublů, v dobré sezóně až 100 000 rublů.

V období od října do dubna obchod prakticky nevede k zisku a pracuje pro sebe.

Účastníci průzkumu jednomyslně konstatují, že trh s pivem není dosud plně pokryt. Proto ti, kteří otevřeli jeden obchod téměř okamžitě nebo v příštím roce, otevírají více bodů.

Hlavním úkolem je samozřejmě místo. Není tam žádné dobré místo, žádný prodej, ale praxe ukazuje, že v každém městě stále můžete najít skvělé místo pro nakupování.

Dobré místo neznamená centrální komunikaci, takže se riskujete, že se zapojíte do boje za kvalitu služeb, interiéru, služeb, což zase zvýší cenu na začátku.

Sovětský svaz se podrobněji podívá na ty části města, kde neexistují žádné prodejní místa (ve vzdálenosti 100-200 metrů), na první pohled se může zdát, že tam nejsou, protože počet obyvatel v této oblasti je malý, a proto nikdo otevírá tento obchod. Není tomu tak, mnozí z úzkoprsých podnikatelů se jen chovají jako ovce "ach, tam se obchod otevřel, zdá se, že je to dobrý začátek pro ně, já tam otevřu hráz", a tak dále.

Vzhledem k tomu, Rhino tvořil kde nadbytek prodej piva bodů (uprostřed) ossobenno vší třtiny navzájem myšlenky „Well Center také!“ A pak se řekne „bezcenné podnikání je vaše pivo a muset investovat hodně (400-500 tis) a vůbec nekupujte "

Buďte chytřejší, nepoužívejte všechny, přemýšlejte. Otevření nezdálo slibné v oblasti na prvním místě nebudete mít hodně konkurentů (nebo voobshe nebude), a za druhé k pronájmu v těchto oblastech by mohlo být dvakrát až třikrát levnější než v třetině nemusíte dělat chladné dekor vašeho obchodu "jednoduché a čisté" - Zde je vaše heslo, lidé Vás přitahují a tak dále.

Závěr:

Podnikání v tuto chvíli je slibné, můžete si na ni vydělávat slušné peníze a investice jsou přijatelné.

"Ruslan Ayratovich otevřel během několika let 5 obchodů nejen ve svém městě, ale také tvrdí, že může"

Ruslan nám sdělil čísla.

Náklady na otevření bodu 50 000 rublů

Výnosy z každého prodejního místa z 30 000 - 100 000 rublů za měsíc

Prodejní místo je otevřít a po dobu 10 dnů, pokud není hloupý.

Myslím, že tyto údaje jsou relevantní téměř pro jakékoliv město.

Čím dříve jste se začali obávat otevírání, tím méně startovacích nákladů, protože část zařízení, které můžete získat zdarma v dubnu, v červnu, již nebude k dispozici a bude muset investovat více.

Každý další obchod je mnohem snazší otevřít, všechny kuchyně jsou již známé, dodavatelé - se stali kamarády.

Mnozí začínající podnikatelé dělají spoustu chyb na začátku pivovaru a platí za ně peníze. Zde je typické:

Všichni chtějí nastavit maximální počet kohoutků pro pivo a udělat široký rozsah, ale stejně jako v každém jiném případě platí pravidlo Pareto, že 20% odrůd činí 80% prodeje a dokonce 10/90.

Proto, a oblast může být pronajata méně a peníze na nákup, aby ušetřil a čas sledovat zaplatit na minimum.

Dokonce budu říkat víc, můžete vyhrát Million na léto, je to opravdu skutečné, musíte otevřít jen tři nebo čtyři body.

Vaše komentáře pánové, pro tento stručný, ale upřímný přehled!

Sanchous1978 09 červen 2015

yakovlev1 09.06.2015

V mém tématu jsou informace reálnější a ne od roku 2009 je "je čas na obnovu"

Sanchous1978 09 červen 2015

yakovlev1 10. června 2015

ve skutečnosti je to otázka, že od roku 2009 je téma, kde lidé píší o zkušenostech, chybách a kladou otázky, na které dostávají odpovědi. čas běží, něco se mění.

Chtěli jste urážet názor někoho jiného, ​​ale to je pochopitelné, ani nepochopím, s kým mluvím.

Skutečnost, studie, mezi vlastníky pivní obchodů, které jsem se provedla na začátku května 2015 ve 2 městech, a před tím pracoval, aby podporovaly soukromý pivovar, vím, tento trh dobře.

Ano, existují jedinci, kteří otevřou pivnici pro 500 tr. samy o sobě, ale je to chůze po chůzi. Zkušení lidé vědí, že je možné a pro 50-100 let běžet, a to není nesmysl, ale zkušenost a její mazanost.

Všechny problémy, které lidé mají na obrázku, jsem ukázala, jak to lze udělat.

A žádám vás, abyste vyjádřil svůj názor v lidském jazyce, je to stále fórum obchodních lidí, ne bazarových těst.

Mimochodem, jmenuji se Yakovlev Alexey Vladimirovich, jsem podnikatel a obchodník.

Sanchous1978 10. června 2015

Chtěli jste urážet názor někoho jiného, ​​ale to je pochopitelné, ani nepochopím, s kým mluvím.


Nikoho jsem neurazil, ale psal, co vím a co mám ve skutečnosti! Jen ty, takže jsi napsal lidi. to je nesmysl kompletní, jedná se o zahajovací situaci v roce 2009.
Trh se změnil hodně.
V květnu jsem spustil další obchod, jehož otevření trvalo 550 000!
Napíšu výtěžek:
Otevřela 4. až 9. května 333 obrat v první den, pak prostě zapíše částky za několik dní.
9 137
9 121
9,489
20,962
41,700
55,097
15 666
6,588
6,680
7,057
24 335
41,686
19 284
6,385
4,391
7,753
6,979
38,336
56 769
49 899
9,459
13 430
10,046
11,489
39 869
62 308
24 480 - 31 května
Celkem za neúplný měsíc bylo dosaženo 586 000 obratů. S odpovídajícím ziskem 195 000, z něhož odečteme 30 000 pronájmů a 36 000 platů prodávajícího, získáme čistý zisk 129 000.
Upřímně řečeno, plánoval jsem lepší výsledek s obratem 850-900 za měsíc a věřte mi, kdybych otevřel obchod pro to, co jste napsal. Nikdy bych tyto údaje neviděl.
Ukážu příklad v jiném obchodě. V loňském roce činil maximální příjem 170 000 denně! Tento rok pro měsíc květen-červen, zatímco maximum bylo 140 000 za den. Poslední rok nepřekročil a počasí zatím nebylo normální. Vedle tohoto obchodu je 30 metrů na lepším místě obchod se soutěžiteli. 30 metrů od mne. Výnosy z něj v den, kdy jsem měl 140.000, bylo jen 10 000. spolehlivost informací obeznámený s prodávajícím s nimi a jít vůbec, vidím konstantní, z jednoho soutěžícího. Víš proč? Ano, protože osoba, která se otevřela na vaší špičce, investovala do obchodu maximálně 60 000 až 70 000! A věřte mi, rád bych si vyměnil místa se svým konkurentem, protože má lepší místo! A ten den by neudělal 140 000, ale asi 170 000 - 180 000!

yakovlev1 10. června 2015

Jsem vám šťastný! A nechápu, proč mi říkáte, že to dokazujete. Informace, které jsem napsal, jsou 100% pravdivé a nemusím nikomu podvádět)))) Nechtěla jsem nic ukrást)))

Je to vaše podnikání číst nebo ne. Jsi příliš emocionální, ani nevím, jak to děláš takhle, omlouvám se, ale je čas ukončit tento dialog. Napište další impulsivní zprávu a vše na ní.

XKt 10. června 2015

129 000 při 586 obratu. Taky chci

a pak prodáváte výrobky a cigarety s vodkou, některé odpadky