Obchod s masem: jaké dokumenty jsou potřebné pro obchod s masem. Jak začít obchod s masem: dokumenty a požadavky SES

V uplynulých letech se spotřebitelé v naší zemi stali mnohem více diskriminačními: už se ponořují do zámořských obchůdek a upřednostňují si zvolit preferovaný produkt po dlouhou dobu. Zejména se jedná o potraviny. A když mluvíme o maso...

Není tajemstvím, že klobásy a jiné masné výrobky se nedávno podobaly fantázi amatérského lékáren. Existuje tolik nepochopitelných přísad s předponou "E" a sóji, že takové levné klobásy lze snadno nabídnout vegetariánovi. Dobré je, že v nich nenajdou žádné maso.

Je překvapivé, že za takových podmínek většina našich občanů dává přednost nákupu celých kusů masa. A tato skutečnost nemusí přenášet pozornost vizionářského podnikatele!

Ano, doporučujeme, abyste zvážili otevření vlastního řeznictví. Vzhledem k tomu, že záležitost je jemná, je lepší vědět předem vše, co jsou dokumenty potřebné k obchodování s masem. Pokud jste v této věci špatně zvědaví, je lepší si přečíst tento článek a nepřijímat informace, které potřebujete od zaměstnanců společnosti SES, kteří vám na vás píší obrovskou pokutu.

Nejnutnější dokumenty

Vzhledem k tomu, že požadavky na masné výrobky jsou velmi přísné, pak budete potřebovat spoustu dokumentů. Najednou si všimneme, že jejich přítomnost je povinná, protože existuje spousta kontrolních případů a sankce za porušení jsou spíše poměrně velké. Navíc, s některými vážnými vadami, můžete ztratit licenci k provedení tohoto druhu činnosti.

Nejprve potřebujete licenci na právo na obchod s potravinami, obecné povolení k obchodování, jakož i povolení od SES. Dokument o právu obchodovat s potravinami lze získat od Licenční komory města. Upozorňujeme vás na skutečnost, že toto osvědčení je vydáno do jednoho měsíce a potřebujete získat mnoho dokladů o jeho přijetí.

Seznam dokumentů

Zde jsou dokumenty potřebné pro obchodování s masem v tomto případě:

 • Žádost je v zákonem stanovené formě, která byla předem dohodnuta s administrací místní samosprávy.
 • Kopie registrace právnické osoby, podnikatele, LLC nebo jiné formy podnikatelského majetku. Žádost musí pocházet od téže osoby, jíž je společnost registrována.
 • Samozřejmě budou vyžadovány kopie všech zakládacích dokumentů společnosti, které jsou certifikovány notářem.

Mějte na paměti, že mnohé z těchto dokumentů jsou vyžadovány pouze v případě, že potřebujete potvrdit právní adresu společnosti. Avšak vzhledem k lásce našich mocenských struktur pro byrokratickou byrokracii je lepší lépe je zabezpečovat a přijímat.

Myslíš, že to skončí tvé mučení? Bohužel, rozruch s papíry právě začíná. Takže, jaké dokumenty jsou potřebné k obchodování s masem?

Podrobný popis

Mimo jiné budete nezbytně potřebovat originální certifikát od daňové služby o registraci jako podnikatele. Potřebujete také originální závěr místní pobočky Rospotrebnadzor, na jehož území je váš podnik registrován.

Co se týče povolení k obchodování, je jeho přijetí požadováno pouze v případě, že váš obchod předtím dříve neprodával masné výrobky. V případě, že jste již tyto výrobky prodali dříve, není třeba je přijímat. Je třeba poznamenat, že tento dokument lze získat také u úřadu správního obvodu, ve kterém je váš obchod umístěn.

Povolení od SES je vydáno v regionální hygienické a epidemiologické stanici. Povinnou podmínkou pro vydání tohoto dokumentu je dostupnost řádně vydaných zdravotních záznamů pro každého zaměstnance vašeho obchodu.

Mimochodem, četnost návštěv vašeho obchodu inspekcí přímo závisí na vašem vztahu se SES a přesnosti knih. Každý, kdo se rozhodne rozvíjet obchod s masem, čelí těmto obtížím. Co začít s aktivitou? Především byste se měli seznámit s výrobním procesem.

Některé informace o technologii

Za prvé, specifickou vlastností řeznické dílny je to, že veškeré krájení masa a příprava mletého masa probíhá přímo před kupujícím. Návštěvník může dokonce ochutnat, doporučit, které koření by měly být přidány tam.

Samozřejmě tento přístup přispívá k maximální loajalitě zákazníků. Za druhé, je třeba najmout pouze ty nejzkušenější řezníky, kteří mohou rychle a přesně dělat řezání výrobků. Pokud budou pracovat pomalu, rychle ztratíte zákazníky.

Pokoj a možnosti jeho designu

Pro obchod s masem a vedlejšími produkty budete potřebovat prodejnu, jejíž plocha by měla být nejméně šest metrů čtverečních. Samozřejmě, je-li to možné, je lepší ji koupit, ale podnikatelé se často musí zabývat pronájmem.

Nejjednodušší je uzavřít smlouvu o pronájmu pro obchodní prostory s obchodem s potravinami, protože v tomto případě vás bude věnovat menší pozornost místním kontrolním orgánům, které chtějí zkontrolovat všechny masné podniky.

Bohužel v tomto případě budete muset udržovat finanční výkazy spolu s tímto obchodem, který je plný nepřesností v daňových přiznáních a následných pokut. Proto doporučujeme, abyste uzavřeli čistý pronájem.

V takovém případě musíte koupit veškeré potřebné vybavení, stejně jako samostatně získat všechny požadované dokumenty. O nákladech na pronájem něco konkrétního nelze říci, protože vše závisí výhradně na vaší oblasti.

V každém případě je lepší zapojit zkušeného právníka do vypracování nájemní smlouvy, jelikož jeho samostatný návrh je plný problémů finančního plánu.

Požadavky SES

Obecné požadavky této organizace jsou celkem rozumné, není tak obtížné je plnit. Jak již bylo řečeno, každý zaměstnanec obchodu musí mít zdravotní knihu. Mimo jiné by pracoviště mělo být v místnosti, jejíž stěny a podlahy jsou obloženy dlaždicemi. Musíte mít technologickou regulaci, podle níž se provádí hygienické ošetření této místnosti.

Po každém pracovním dni by měly být všechny pracovní nástroje, stoly a další řezací zařízení vypláchnuty roztoky mýdlových produktů s přídavkem chloraminu nebo jiného dezinfekčního prostředku. Musíte mít smlouvu na deratizace a dezinfekci prostor, která musí být provedena nejméně jednou měsíčně.

Při práci s pracovníky potravinářských výrobků by měly být používány pouze speciální rukavice. Přímý kontakt není povolen.

Jaké vybavení se bude vyžadovat?

Jak jsme již uvedli, budete muset koupit veškeré potřebné vybavení pro obchod s masem. Seznam potřeba zahrnuje: pult s chlazením funkce výrobku, průměrná hodnota je vyšší než 3-4 tisíc dolarů, jednoduchý pokladny, profesionální elektrický mlýnek (10 tisíc rublů), stejně jako sada nožů a sekerou razrubaniya kosti a maso.

Mimo jiné SES vyžaduje speciální oděvy od řezníků. Tak, náklady na vybavení bude asi 200 tisíc rublů. Ujistěte se, že jste dodavatele masa předem. Může se stát, že nedodává hotové výrobky, kvůli tomu, co musíte věnovat více dopravy.

Dodavatelé výrobků

Váš hlavní problém při práci s nimi bude trvalá kontrola kvality výrobků. Není nutné dlouho říci, že čerstvé a kvalitní maso není jen garantem úspěšného obchodu, ale také vás chrání před nároky kontrolních organizací. Všechny dokumenty potřebné pro prodej masa musí být připojeny ke každé šarži produktů.

Všimněte si, že celé odpovědnost za výrobky nízké kvality (včetně trestního stíhání) leží přesně na vás.

Proto je nutné spolupracovat pouze s nejdůležitějšími a důvěryhodnými dodavateli. A co potřebujete obchodovat s masem kromě čestnosti a dokladů?

Doporučujeme vám zavolat všechny jatky dříve, než začnete svou činnost. Je trochu zvláštní, ale nestojí za to pracovat s malými soukromými podniky v této oblasti.

Praxe ukazuje, že na takových místech dochází k častému falšování dokumentů, nesprávné vyplňování účtů a ve veterinární službě mají jejich majitelé často velmi napjaté vztahy. Často se stává, že ani nevydávají všechny doklady pro obchod s masem.

Kde je spolehlivější koupit maso od velkých státních dodavatelů. Pracovali se státní veterinární službou a přistupují k jejich činnosti mnohem zodpovědněji.

Jaký personál bude vyžadován?

Již jsme zdůraznili, že obrovskou roli ve ziskovosti celého podniku hraje provozní personál. Čím zkušenější a přesnější je řezník, tím častější zákazníci získáte jako výsledek. Na jednom středně velkém obchodním místě musíte najmout jednoho prodejce a několik řezníků. Plat plně závisí na místní realitě konkrétního regionu.

Zisk a ziskovost

Pokud se rozloučíte, pak za den můžete prodat asi 300 kilogramů masa. Náklady na jeho nákup budou tedy asi 2 tisíce dolarů. Čistý příjem činí přibližně 500 dolarů denně. Takže s řádně organizovaným prodejem a dobrými dodavateli bude rentabilita alespoň 50%.

Doufáme, že jste se dozvěděli o dokumentech potřebných pro obchod s masem. Jak můžete vidět, je to byrokratickou stránkou problému, které brání mnoha podnikatelům v tom, aby podnikali tuto činnost. Ale pokud jsou všechny z nich formalizované, pak bude zisk velmi vážný!

Jak otevřít řeznictví od začátku

Obchod s masem je atraktivním ziskem z pohledu maloobchodního prodeje masných výrobků a masných polotovarů, což přináší značné zisky se správným přístupem k nákupu, prodeji masa a znalostem hlavních úkolů pro oddělení masa.

V našem moderním světě, kdy čas nepůjde jenom, ale letí, když se některé naděje změní na jiné a móda se změní tak rychle, že nemůžete mrknout s očima, zůstane jen jedno jídlo a vše, co s ním souvisí. Maso ve struktuře jídla hraje klíčovou roli - je to produkt první nezbytnosti, který člověku přináší sílu a zdraví, protože obsahuje bílkoviny, vitamín B a aminokyseliny, které jsou nezbytné pro tělo.

Díky tomu se obchod s masem nikdy nestane irelevantní, nebude nahrazen módou a poptávka neklesne. V tomto ohledu je otevření řeznictví ideální pro zahájení podnikatelské činnosti. Zvažte, jak otevřít řeznictví od začátku.

Výběr místnosti

Při výběru místnosti je zapotřebí vzít v úvahu průchodnost toku potenciálních kupujících. Obchod může být umístěn jak v samostatné budově, tak ve vnitřních prostorách (oddělení v nákupním komplexu). Nejlepší je otevřít obchod v bezprostřední blízkosti velkého supermarketu.

Poloha obchodu podmíněně je rozdělen do tří zón:

 1. obchodní zóna
 2. Řezárna pro přípravu polotovarů z masa a
 3. místo pro řezání a řezání řasenky. Hraniční pásmo může být umístěno společně s obchodní zónou, ale zároveň je chráněno obrazovkou, jejíž výška ne méně než dva metry.

Seznam potřebných zařízení

Minimální sada vybavení se skládá z následujících položek:

Rozhovor s odborníkem o tom, zda otevřít řeznictví v krizi.

 • chladicí komora pro chlazení a skladování masa. Velikost 2 × 2m2, s teplotou 0 až -2oC, cena je 100 až 120 tisíc rublů.
 • vitrína pro pokládku nasekaných částí kostry. Teplota je od -2 ° C do + 2 ° C, cena je od 60 do 80 tisíc rublů.
 • mrazicí, pro mrazicí polotovary. Teplota je od -22 ° C do -28 ° C, cena je od 23 do 25 tisíc rublů.
 • distribuce pro pokládku masa na prodej (10-15ks.), cena je 1ks - 100 rublů.
 • elektronické váhy pro maloobchod do 15 kg, cena je od 5 do 7 tisíc rublů.
 • průmyslové váhy do 500kg, cena je od 1,5 do 3 tisíc rublů.
 • řezací plošina, cena je od 1 do 1,5 tisíc rublů.
 • sada os (2-3 ks), 1 000 pro jednu
 • sada nožů od 3 tisíc rublů
 • kalkulačka, 500 rublů
 • balicí materiál, asi 2 tisíc rublů
 • kontejner pro polotovary, pro začátečníky jeden balíček, cena 200 rublů
 • balicí zařízení "horké" stůl, cena 5000 tisíc rublů
 • ceníky, asi 1 000 rublů
 • spec. oblečení pro zaměstnance, od 1,5 do 2 tisíc rublů
 • teplotní třídy pro chladničky, cena je 150 rublů.
 • průmyslové elektrické maso mlýnku, cena je od 32 do 35 tisíc rublů.
 • kotel, 30 litrů stačí, v nepřítomnosti horké vody, cena 5 až 7 tisíc rublů.

Celkové náklady na potřebné vybavení je asi 250-300 tisíc rublů.

Požadované dokumenty

Organizace obchodu s masem začíná registrací činností v daňové službě. Pro malé podniky je optimální volba ze dvou organizačních a právních forem: individuální podnikatel (IP) a společnost s ručením omezeným (LLC). Je-li zakladatelem podnikání jedna osoba, pak je optimální volba formy IP, jestliže několik, pak LLC.

Činnost v maloobchodě s masnými výrobky je vhodná pro kapitolu 26 daňového řádu Ruské federace. je možné uplatnit preferenční formy zdanění: USN, UTII, patentový formulář.

K zahájení obchodní činnosti řeznické dílny jsou požadovány následující dokumenty:

 • Osvědčení o veterinární registraci vydané společností Rospotrebnadzor na základě inspekční zprávy maloobchodní prodejny.
 • Hygienické knihy pro každého zaměstnance.
 • Povolení k obchodu s masem, které vydal veterinární lékař po vyšetření jatečně upraveného těla.
 • Kniha stížností a návrhů.
 • Autorizaci požárního oddělení

Recepce masných obchodů veterinárními službami

Poté, co jste se rozhodli pro budoucí prostory pro obchod a koupili potřebné vybavení, musíte se dostat povolení pro obchod ve veterinární službě.

Příjem oddělení pro maso provádí vedoucí veterinární lékař, který kontroluje dodržování veterinárních a hygienických pravidel, postup přípravy polotovarů, jakož i podmínky pro chlazení a skladování masa. Na základě výsledků laboratorních studií masných výrobků a hotových polotovarů se vydává veterinární osvědčení o registraci po dobu jednoho roku. Také existují stopy z příjmu masa Číslo formuláře 4, což označuje zdraví zvířete před porážkou.

Sortiment

V obchodě by měly být uvedeny následující typy produktů:

 • maso (vepřové, hovězí, jehněčí, konské maso)
 • živočišné tuky
 • vedlejší produkty (játra, srdce, ledviny, plíce)
 • masové polotovary (hovězí stroganoff, kotlety, grilování, polévkové soupravy, maso pro šišky kešu, mleté ​​maso, gulášové soupravy, krájení masa a mnoho dalšího).

Nákup masa na prodej

Zavedení vysoce kvalitního, mladého a čerstvého masa je klíčem k úspěšnému obchodování. Pro organizaci nepřerušeného zásobování je nutné nalézt několik stálých dodavatelů, kteří budou mít k dispozici potřebné množství výrobků. Jako dodavatelé je optimální přilákat selské farmy a soukromé farmy umístěné v bezprostřední blízkosti obchodu.

Se všemi dodavateli jsou uzavřeny smlouvy, které stanoví:

 • kupní cenu
 • hmotnostní kategorie (nejvýše 250 kg)
 • věk, nejvýše 2 roky
 • dostupnost osvědčení o zdraví zvířat před porážkou
 • počet jatečně upravených těl

Důležité místo: Není nutné kupovat několik druhů masa v době, kdy je zvětralé, dochází ke srážení masa, čímž dochází ke ztrátě hmotnosti asi 2% celkové hmotnosti.

Zaměstnanci

Pracovníci obchodu se skládají z následujících zaměstnanců: prodejce, řezník, kuchař (připravuje polotovary). Pokud obchod není velký, může řezník plnit povinnosti kuchaře.

Řezník v práci

Klíčovým zaměstnancem obchodu je řezník (rubisher), od jeho práce závisí množství prodaného masa. Zkušený řezač zná všechny triky řezání, kusy musí být řezány na určitých místech, po určitých liniích, s jedním úderem, s tloušťkou rovnou. Maso kusy by měly být krásné a chutné vzhled. Prodávající vyžaduje dobrou znalost produktu a schopnost prodat. Kuchař před ním stojí před úkolem dělat polotovary nejen natáčet plnkou, ale dělat tento výrobek krásný. Všichni zaměstnanci by měli mít v ruce lékařské knihy.

Veškeré organizační záležitosti související s podnikáním (odběr masa, cenové účetnictví a daňové účetnictví, administrativní záležitosti) jsou součástí odpovědnosti majitele podniku.

Vlastnosti otevření vlastní prodejny masa

Obchod s prodejem masa je velmi populární. Chcete-li ji otevřít, nevyžaduje velký startovací kapitál a doba návratnosti je 5-8 měsíců v závislosti na úrovni marží na produktu. Další podrobnosti o tom, jak otevřít obchod s řezníkem a zda je užitečné ho přečíst v článku.

Jaké dokumenty jsou potřebné?

Chcete-li implementovat koncipovaný nápad, co potřebujete, aby vaše budoucí právní činnost - být registrovány u orgánů Federální migrační služby, určit právní formu podniku (SP nebo LLC), a určit druhy činností - NACE kód 55.22.1 a 55.22.2 (z masa a vnitřností).

Každá z těchto forem vlastnictví má výhody a nevýhody.

Výhody IP:

 1. Méně daní a větší svoboda jednání.
 2. Absence potřeby účetnictví.
 3. Snadná práce s hotovostí.
 4. Možnost realizace aktivit kdekoli v zemi bez otevření zastoupení.
 5. Jednoduchý postup při otevírání a zavírání.
 6. Malé pokuty s minimální hranicí 50 tisíc rublů.
 7. Možnost výběru systému zdanění patentů je pro malé podniky výhodným řešením.

Také IP nemůže hlásit o práci a stavu zařízení, zdroje jeho vzhledu, vynakládá méně peněz na otevření, není povinen předávat zprávy do důchodového fondu a sociálního pojištění, pokud pracuje. Pro prodej masa je optimální organizační a právní forma IP.

Po absolvování registračního postupu je nutné připravit pevný seznam dokumentů a získat příslušná povolení v případech, které často trvají dlouhou dobu:

 • Osvědčení o registraci LLC nebo IP a registrace daní.
 • Smlouva o pronájmu prostor pro obchod a skladování výrobků.
 • Povolení získané v Rospotrebnadzoru pro umístění řeznictví.
 • Smlouvy o dekontaminaci provozoven a odstraňování tuhého domovního odpadu.
 • Průběh průzkumu odbytu.
 • Hygienické osvědčení firmy Rospotrebnadzor.
 • Řešení požárního útvaru.
 • Sanknizhki pro každého zaměstnance řeznictví.
 • Certifikát potvrzující shodu výrobků s normami.

Jak si vybrat pokoj a vybavení?

Pro pohodlnou práci a pohodlné umístění zařízení stačí minimálně 20 metrů čtverečních. Může být umístěn v následujících místech:

 • Na trhu (velký tok lidí a v důsledku toho dobrý příjem z prodeje produktů, ale vysoká konkurence s podobnými prodejnami);
 • Ve vilové čtvrti (nízká konkurence, přítomnost pravidelných zákazníků žijících v blízkosti);
 • Ve středisku nebo ve vzdálenosti 10-20 metrů od něj;
 • Nedaleko od míst hromadného shromažďování lidí (zastávky, metro atd.);
 • Blízké továrny, podniky (pracovníky budou kupovány od vás).

Obchod s masem by měl být rozdělen do tří oblastí: obchodování, krájení jatečně upravených těl a polotovary na vaření.

Následující zařízení by mělo být umístěno uvnitř:

 • Chladicí komora pro chlazení a skladování produktů s minimální plochou 4-5 metrů čtverečních;
 • Chlazení vitrína, které bude obsahovat maso a výrobky z něj;
 • Mrazicí komora pro mrazení a dočasné skladování produktů;
 • Váhy;
 • Podnosy;
 • Výkonné váhy pro vážení těl;
 • Osy pro kácení a palety, nože;
 • Teploměry pro získávání údajů o teplotě v mrazácích;
 • Průmyslová elektrická masová mlýna.

Ostatní pomocné předměty:

 • Kalkulačka;
 • Obalový materiál;
 • Ceníky;
 • Pokladna;
 • Tára pro polotovary;
 • Nohavice pro pracovníky v prodejnách (viz také normy pro vydávání kombinézy);
 • Kotle, pokud je to nutné, pro ohřev vody;
 • Mytí.

Jak vytvořit sortiment?

Sortiment obchodu musí obsahovat:

 1. Hovězí a vepřové maso (nejvíce požadované).
 2. Drůbeží maso.
 3. Jehněčí, telecí, králík.
 4. Polotovary - kotletky, malé kousky, mleté ​​maso, knedlíky, khinkali, vycpaná zelenina, šišákový kebab, polévkové soupravy.
 5. Vedlejší produkty - játra, ledviny, různé části jatečně upravených těl, výrobky na nich založené.
 6. Hotová jídla - kotlety, steaky, kotlety, guláš, guláš, guláš, manta a podobně.

V případě potřeby můžete rozšiřovat rozsah a vystavovat palety s hotovými výrobky na podlaze obchodu. Pokud je v blízkosti mikrovlnná trouba, mohou zaměstnanci blízkých podniků (kanceláře, obchody, továrny apod.) Přijít do obchodu na večeři. Můžete připravit ty pokrmy, které nevyžadují široký výběr vedlejších pokrmů pro vkládání nebo uspořádání nedaleké malé kavárny, ve které budou hotové výrobky prodávány.

Jak najít dodavatele?

Můžete hledat dodavatele několika způsoby:

 1. Přímo se obrátit na jatka, spolupracovat s nimi a uzavřít příslušné smlouvy.
 2. Spolupracujte s farmáři a nakrájíme maso na vlastní jatky.
 3. Koupit hotové polotovary.

V prvním případě je možné nakoupit maso na půlky jatečně upravených těl a získat karanténní osvědčení pro výrobky. Problémem je, že počet jatek je malý a jsou nestabilní.

Ve druhém případě si můžete koupit zvířata ve sériích, řezání na vaší jatce. Ale za to bude muset být organizováno a to je dodatečné náklady a složitost.

Je dobré vědět:

Obchodní plán obchodu s masem

Otevřením řeznické dílny není příliš nákladné, protože lze vyjednat řadu otázek, například pronájmu místnosti nebo nákupu masa. Pokud však toto nezohledňujete, pak přibližný seznam nákladů vypadá takto:

 • Pronájem prostor - 15000-20000 rublů + 3000-4000 rublů za úhradu elektrické energie;
 • Měsíční mzda - 15000 rublů + služby na krájení masa - 3000 rublů;
 • Registrace dokumentů - 3000-6000 rublů;
 • Nákup zařízení - 130-150 tisíc rublů;
 • Nákup produktů - 60-80 tisíc rublů.

Celkové náklady: 220-280 tisíc rublů.

Počáteční náklady mohou být velmi odlišné od těch, které jsou zde uvedeny, jelikož v každém případě existují určité nuance. Čistý zisk se správnou realizací podnikání - 250-270 tisíc rublů měsíčně.

Jakmile je místnost připravena zařízení zakoupili a nainstalovali, musíte se obrátit na specialisty povolení veterinárních služeb pro obchodní činnosti, jakož i otevření řeznictví zaslat upozornění na Federální služby v začátcích. Aby se zabránilo problémům v procesu podnikání, je důležité striktně dodržovat požadavky výše uvedených případů.

Důležité tipy

Věnujte pozornost následujícím doporučením. Přispějí k úspěšnému podnikání:

 1. Přísně kontrolujte kvalitu dodávaných produktů, prodávejte pouze produkt, který si budete kupovat s potěšením!
 2. Každá strana musí mít razítko, doprovodné doklady, certifikáty kvality.
 3. V letní sezóně zvýšíte prodej hotových piknikových pokrmů - grilovaných klobás, šišských kebab atd.
 4. Nenechte se zbavit reklamy, použijte několik kanálů, abyste přilákali kupce.
 5. V počátečních fázích udržujte sníženou cenu výrobků, které přitahují spotřebitele, některé zboží lze nabízet zdarma (například kosti, kůže).
 6. Uzavírat smlouvy o dodávce masných výrobků se stravovacími místy.

Jak provést podnikání prodávající maso (video)

Podívejte se na dobré video, které odhaluje tajemství podnikání při prodeji masa.

Není těžké otevřít firmu prodávající maso a výrobky od začátku a vzhledem k tomu, že tento výrobek je vždy zakoupen, doba návratnosti bude od 5-7 měsíců. Hlavními požadavky jsou přísná kontrola jakosti výrobků podle všech požadavků, dostupnost potřebné dokumentace k jejich dodání, dodržování norem a pravidel stanovených veterinárními službami a Rospotrebnadzor a práce "na svědomí".

Jak otevřít řeznictví od začátku (dokumenty)?

Žádost «jak otevřít obchod s řezníky od nuly"Je relevantní pro ty, kteří chtějí zabývat se prodejem masných výrobků. V tomto článku budeme také hovořit o nuance organizace tohoto druhu podnikání, balíčku dokumentů požadovaných pro registraci a následnou práci a další nuance týkající se tohoto zisku.

Jak otevřít řeznictví od začátku?

Poměrně velké množství nových i stávajících podnikatelů chce rozvíjet podnikání směrem k obchodu s masem a masnými výrobky. V zásadě to není překvapující, protože je to téměř výhodná situace, neboť poptávka po tomto druhu produktů není vážně oslabena ani v době krize.

Jako vždy, je prvním krokem směrem k otevření registrace řeznictví v IRS jako PI nebo LLC (viz. Self-Registration SP v 2017-2018: jak aplikovat). Pokud jde o zdanění, daňový řád Ruské federace (kapitola 26) stanoví pro tuto firmu takové preferenční formy jako:

Nyní o dokumentech potřebných při otevření řeznické dílny. Chcete-li otevřít obchod s řezníkem od začátku, kromě certifikátu o registraci budete potřebovat:

 1. Povolení k provádění obchodních činností (viz Jak a kde získat povolení k obchodování?).
 2. Osvědčení o veterinární registraci (bude vydáno společností Rospotrebnadzor po provedení průzkumu vašeho obchodu a vypracování příslušného certifikátu).
 3. Veterinářovo povolení k prodeji masa po jeho vyšetření.
 4. Povolení úřadu pro dohled.
 5. Smlouvy s protistranami:
  • na systematické provádění deratizace, dezinfekce a dezinsekce;
  • odstranění a využití odpadků;
  • dodávky výrobků atd.

Také všichni zaměstnanci odbytu by měli mít zdravotní záznamy. Nezapomeňte mít knihu stížností / návrhů, které by měly být k dispozici všem kupujícím. Pro celý produktový sortiment by měly být prodávány faktury, faktury a certifikáty.

Jak otevřít řeznictví?

Odborníci doporučují, aby zahájili podobnou činnost s otevřením řeznictví. V takovém případě bude možné výrazně snížit počáteční investice a při nárůstu příjmů se rozšiřovat jejich podnikání.

Obecně platí, že koncept obchodu a obchodu jsou podobné, právě v prvním případě mluvíme o skromnějším rozsahu instituce. Obchod je malý oddělení ve velkém nákupním centru nebo na trhu, nebo dokonce i v mobilní zásuvce (kiosk na kolečkách). Obchod je samostatná místnost (často zaujímá značnou oblast), která funguje nezávisle. Co z nich objevuje, podnikatel zvolí podle vůle, podle dostupného počátečního kapitálu.

Dokumenty pro otevření obchodu jsou vyžadovány stejně jako při otevírání obchodu. Proto bude algoritmus akcí podobný.

Co jiného je třeba při otevírání zásuvky na maso?

1. Zařízení

Otevřete obchod nebo obchod - vybavení je stejné, v různých číslech. Zejména budete potřebovat:

 • Mrazničky a chladničky, ve kterých se skladuje maso;
 • chladicí vitrína pro pokládku masných výrobků;
 • čipová sada;
 • Elektrická masová mlýna (pokud se plánuje obchod s mletým masem);
 • váhy;
 • pokladna;
 • inventář (nože, desky pro řezání masa, osy pro jeho řezání) a nádobí (tácky, tácky).

2. Zaměstnanci

Chcete-li pracovat v malém obchodě nebo v obchodě, stačí najmout 1-2 prodejců a řezačku masa. Hodně závisí na tom, a proto by měl být profesionál ve svém oboru, který je schopen nejen rychle vystřelit kostru, ale také to udělat správně. Také pro samo-dodávku masa do zásuvky od dodavatelů, budete potřebovat řidiče (pokud nejste). Chcete-li snížit náklady na zaměstnance, můžete organizovat rodinný podnik.

3. Dodavatelé

Najděte spolehlivého dodavatele, který dodává kvalitní masné výrobky. Nezapomeňte, že musí mít veterinární razítko a certifikát. Zpočátku nepoužívejte velké množství masa, protože rychle ztrácí svůj obchodovatelný vzhled.

4. Sortiment

Věnujte zvláštní pozornost sortimentu výrobků. Může být diverzifikováno jako maso různých odrůd (hovězí, vepřové, jehněčí, drůbeží) a vedlejší produkty, mleté ​​maso, tuky nebo polotovary z masa.

Závěr

Závěrem bych se chtěl zabývat takovými okamžiky, jako je reklama a rekapitalizace tohoto podnikání. Trávili jste reklamní kampaň jakýmkoli dostupným způsobem (můžete to udělat bez zvláštních investic). Čekejte, že stejná návratnost může být za půl roku, za předpokladu, že se marže zboží rovná 30%.

Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

Minimální počáteční kapitál

Zisk za měsíc

Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

Krok 2. Analyzujte místní trh

Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

Krok 4. Najděte vhodný pokoj

Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

Jak otevřít řeznictví: dokumenty, povolení

Obchod s masem. Co potřebujete k otevření řeznické dílny: požadavky, dokumenty, prostory, vybavení. Maso nakupuje, jak výhodné je obchodovat s masem?

Čerstvé maso je nejoblíbenějším a nejžádanějším produktem, poptávka po maso je vysoká téměř po celý rok, pokud správně organizujete obchod s masem, můžete se spolehnout na dobrý zisk z obchodu s masem.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření řeznictví.

Chcete-li otevřít obchod s masem, musíte zaregistrovat podnikatelskou činnost, pro malou prodejnu stačí zaregistrovat IP.

Dalším krokem je výběr daňového systému, existuje několik možností:

 • Zjednodušený systém zdanění.
 • Jednotná daň z imputovaných příjmů (UTII).
 • Patent.

Ze všech možností je nejoptimálnější UTII.

Žádost o vydání veterinárního osvědčení a osvědčení pro obchod s masem a masnými výrobky pro společnost Rospotrebnadzor.

Pokud zaměstnáváte zaměstnance, musíte s každou pracovní smlouvou uzavřít. Požádejte o sociální služby a důchodový fond, zaregistrujte se zde jako zaměstnavatel.

Pokud je podnikatel samostatně výdělečně činný, pak by penzijní příspěvky měly být vypláceny pouze pro sebe, pokud jsou najatí zaměstnanci, pak musí být zaplaceny příspěvky pro každého zaměstnance.

Každý zaměstnanec musí mít zdravotní záznamy.

Místnost pro řeznictví.

Pro obchodování s masem si můžete pronajmout jak samostatný pokoj pro obchod, tak i část obchodního prostoru v obchodě s potravinami na podnájmu.

Pokud se rozhodnete pronajmout si místo v obchodě s potravinami, budete muset umístit nejméně 1 - 2 vitríny s krabicemi a tabulku pro prodejce.

Při řezání jatečně upravených těl se obvykle používá skladovna.

Hlavní výhodou podnájmu bude samozřejmě nižší nájemné v porovnání s pronájmem samostatné místnosti.

Při pronájmu místnosti věnujte pozornost souladu prostor s požadavky Gospozhnadzor a Rospotrebnadzor.

Požadavky na masný obchod Gospozhnadzora:

 • Dva vstupní výstupy.
 • Dostupnost požárního poplachu.
 • Přítomnost primárních prostředků k hašení požáru.
 • Uzavřená kabeláž (všechny elektrické vodiče musí být v ochranném zvlnění nebo v kabelových kanálech.
 • Je nepřijatelné používat hořlavé materiály pro vnitřní dekoraci stěn a stropů.

Hlavní požadavky na prostory pro masný obchod SES (Rospotrebnadzor):

 • Přítomnost umyvadla s tekoucí vodou.
 • Přítomnost koupelny.
 • Přítomnost vedlejší místnosti pro zaměstnance.
 • Podlahové a stěnové pokrytí lehce omyvatelného materiálu.
 • Přítomnost ochranných plafonů na zářivkách.

Zařízení pro obchod s masem.

Pro přípravu a prodej masa budete potřebovat vybavení:

Paluba na řezání, háček na zavěšení řasenky, řezací desky, sekery, nože, pokud vám dodavatel dodá již nakrájené maso, pak toto zařízení nebude potřeba.

Chladící vitríny pro střední teploty.

Jak si vybrat vitrínu pro obchod s masem?

Chladící vitríny se používají k prodeji masa na prodej, teplota v vitrínách při obchodu s čerstvým masem by měla být +2 - + 6 ° С. Uvedená teplota v skříňce by měla zůstat stabilní nepřetržitě. Dávejte pozor na spotřebu elektrické energie, displej by měl být ekonomický.

Pro řeznictví je vhodné vzít širokou vitrínku, čím širší je vitrína, tím pohodlnější je rozložit maso na prodej.

Na trhu jsou vitríny s rovným a zakřiveným sklem, mezi nimi není žádný zásadní rozdíl, ale ve vitríně s zakřiveným sklem zboží vypadá atraktivnějším.

Dávejte pozor na osvětlení v okně, pro obchod s masem je lepší používat lampy s teplou záři, při teplejší záři má maso atraktivnější vzhled.

Doporučuje se koupit vitrínu se spodním chladicím boxem, v krabici můžete také skladovat maso.

Mrazáky pro polotovary.

Chcete-li mleté ​​maso, potřebujete profesionální maso na maso, můžete si koupit použité zařízení a okamžitě dát nové nože.

Dokumenty pro obchod s masem.

Při prodeji masa v prodejně musí být k dispozici vždy doklady (kopie dokumentů).

 • Certifikát PI.
 • Povolení obchodovat s masem a masnými výrobky z Rospotrebnadzor.
 • Přítomnost veterinárního osvědčení a faktury za zboží.
 • Dostupnost zdravotních záznamů pro každého zaměstnance.

Sortiment řeznictví.

Hlavní sortiment obchodů s masem je vepřové a drůbeží maso. Musíte pravidelně nakupovat maso vepřového masa nebo jatečně upravená těla a nakrájet je sami nebo si najmout řezníka.

Při řezání jatečně upravených těl se vyskytují jemnosti a špatně řezané kostry budou příjmy z prodeje masa výrazně nižší. Video ukazuje, jak správně řezat kostru vepřového masa.

Velmi důležitý bod - hledání dodavatele masa, masných obchodů nakupovat maso ve velkých masných balkách nebo na farmách. Ve spolupráci se zařízením na balení masa zajišťuje dodávka masa maso-balicí zařízení. Vy na místě prodeje 2 - 3 krát týdně jízdě jatečně upravených těl nebo půlky jatečně upravených těl můžete koupit již porážel mrtvá těla, ale náklady budou vyšší, která by neměla být velmi výnosné pro vás.

S masem ptáka je vše mnohem jednodušší, dostanete maso z drůbežářské farmy s jatečně upravenými těly. V současné době existuje spousta dodavatelů masa, s nimiž je vaše volba.

Důležitý bod! Maso podléhající zkáze produktů a doba skladování je omezena, obchodovatelné maso má 1 - 2 dny, po kterých je stále ještě možné, aby na náplně a prodávat, pokud se maso neprodává do 3 dnů po porážet, bude muset být odstraněna z prodeje a vzniknou ztráty. Proto nekupujte okamžitě spoustu masa, je lepší koupit méně a uvědomit si všechno, než koupit hodně a část, pak ho vyhoďte.

Také nabídněte svým zákazníkům přípravu marinovaného masa na šišákový kebab, můžete také pečené domácí klobásy a prodávat v surové formě, což umožní prodej dalších masných výrobků.

Obchod s masem jako obchod.

Zisk řeznické dílny závisí na mnoha faktorech, ale hlavní věcí je kvalita masa sama, pokud budete mít značku a obchodujete pouze s čerstvým masem, pak rychle získáte základnu vašich stálých zákazníků.

Značení masa je v průměru 25-30%, ale v každém případě je třeba se zaměřit na poptávku a ceny konkurentů.

Náklady na otevření řeznictví:

 • Prostory k pronájmu.
 • Zařízení.
 • Nákup zboží.
 • Elektřina.
 • Mzdy.
 • Daně.
 • Reklama.

Období návratnosti masného obchodu je v průměru šest měsíců.

Kdy je lepší otevřít řeznictví?

Tradičně v létě je poptávka po čerstvém mase poněkud omezena, takže v tomto období neotevírejte obchod s masem. Také poptávka po maso klesá v lednu po novoročních svátcích, ve zbytku období je poptávka po stabilitě stabilní a je možné bezpečně otevřít obchod s masem.

Navrhuji sledovat zajímavé video o tom, jak otevřít řeznictví.

Jaké dokumenty jsou potřebné k obchodování s masem v roce 2017. Požadavky na obchod s masem

Můžete obchodovat s masem v různých formátech: obchod, oddělení, obchod, stánek. Bez ohledu na formát je prodej masa přísně kontrolován.

V tomto článku budeme zkoumat, jaké požadavky musíme splnit při obchodování s masem. Zde je seznam dokumentů, otevření řeznické dílny nebo obchodu.

Hygienické požadavky na obchod s masem a masnými výrobky

Prodejní místo pro prodej masa je běžně navštěvováno inspekcemi, které ověřují dodržování daňových, celních a hygienických a epidemiologických předpisů. K úspěšnému složení daňové a celní kontroly stačí poskytnout účetní doklady a faktury.

U SES je úkol komplikovanější. Kontrola prověří podmínky podnikání a rozhodne se, zda vám vydá povolení k obchodu s masem.

Požadavky na obchod s masem

Ve fázi výběru místnosti zvažte tato pravidla. Pomohou vyhnout se problémům s hygienickou a epidemiologickou prohlídkou.

 • V interiéru by mělo být použito materiálů, které jsou odolné vůči dezinfekčním činidlům, vlhkosti a teplotě.
 • K dispozici musí být vodovod a kanalizace, koupelna pro zaměstnance s toaletou a umyvadlo.
 • Požadované větrání - nasávání a odsávání.
 • Osvětlovací lampy potřebují plafondy, které zabraňují vnikání skleněných třísek do výrobku.
 • Pokud máte v plánu samostatně řezat maso, mělo by to být samostatná místnost.
 • Všechny výrobky jsou skladovány v chladicích zařízeních
 • Místnost a okolí by měly být čisté.
 • Přípustný teplotní rozsah na pracovišti prodávajícího je od 18 do 26 ° C.

Požadavky na vybavení masného obchodu

Vyberte zařízení s teploměry, ale bez rtuti. Uvnitř skříně nebo chladírenského skladu lze použít pouze inventář a obalové materiály povolené SES.

Paluba pro řezání masa se instaluje na speciální stojan. Po dokončení práce je povrch paluby vyčištěn nožem a posypán solí.

Jak skladovat maso v obchodě

Dodržování těchto pravidel vás ochrání před pokutami a pomůže udržet kvalitu produktu:

 • Udržujte faktury a neodstraňujte štítky z kontejneru dodavatele.
 • Věřte na přítomnost veterinárního stigmatu na jatečně upravených tělech.
 • Výrobky by měly být skladovány ve speciálním zařízení v nastaveném teplotním režimu. Surové maso je odděleno od polotovarů.
 • Označte řezné desky a nože.

Jaké dokumenty by měly zaměstnanci mít?

Prodejci oddělení nebo skladu masa podléhají přísným požadavkům. Vedle standardních dokumentů musí mít zdravotní záznamy.

Dávejte pozor na vzhled a hygienu prodejců. Potřebují speciální tvar s čepicí nebo šátkem. V toaletě pro personál by měly být ručníky, mýdlo, toaletní papír. Na pracovišti - lékárnička pro první pomoc.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření řeznictví

Každá obchodní činnost začíná registrací organizační a právní formy: ИП nebo Otevřená společnost.

V IP je dokumentace jednoduchá. Můžete si zvolit zjednodušený daňový systém nebo patent. Společnost bude potřebovat další dokumenty. Ale příležitosti pro rozšiřování obchodu a přilákání partnerů jsou širší.

OKVED kódy pro obchod s masem:

 • 52.22.1. Maloobchod s masem a ptákem včetně vedlejších produktů
 • 52.22.2. Maloobchod s masnými výrobky a výrobky z drůbežího masa
Pokud plánujete obchodovat s dalšími produkty, budou potřebné další kódy OKVED.

Seznam dokladů pro obchod s masem

Než začnete obchodovat, shromážděte balíček dokumentů. Prodej masa bez nich povede k pokutě a pozastavení podnikání.

 • Osvědčení o registraci IP a daňové služby
 • Smlouva o pronájmu nebo doklady prokazující vlastnictví
 • Povolení SES a požární inspekce
 • Dohody o preventivních opatřeních v oblasti dezinsekce, dezinfekce a deratizace
 • Dohoda o vývozu a využití odpadů
 • Smlouva o dezinfekci ventilačních a klimatizačních systémů
 • Hygienická kniha zaměstnanců
 • Odkazy na výrobky a veterinární formu č. 4 (vydané dodavatelem)
 • Oznámení společnosti Rospotrebnadzor

Jedná se o seznam základních dokumentů potřebných k otevření řeznictví od začátku. Může se lišit v závislosti na formátu podnikání.

Při prodeji masa na trhu nebo v obchodě s potravinami nejsou vyžadovány žádné doklady pro obsluhu prostor a povolování požární kontroly. Pouze pronájem.

Jak otevřít obchod s masem: jednodušší, rychlejší a levnější

Nezávislé vytvoření prodejního místa pro prodej masa není jediným způsobem, jak otevřít podnik. Existuje ověřený způsob, jak prodávat maso, ale nevybírá dokumenty pro instance.

Nákup hotových obchodů pomůže rychle začít obchodovat s masem. Prodejce podnikání vám předává předpoklad, nezbytné smlouvy, smlouvy se spolehlivými dodavateli. Ve stávajícím řeznictví, oddělení nebo stání již mají vybavení. Prostory splňují požadavky Rospotrebnadzor, protože zde jsou všechny dokumenty. Začnete pracovat ihned po zakoupení.

Zjistěte, jaké druhy masných obchodů a obchodů se prodávají ve vašem městě: