Jak otevřít vaření

V posledních letech se stravovací průmysl výrazně změnil a přitahuje návštěvníky s originálním konceptem a pestrým seznamem jídel. Vaření překonal úroveň snack baru nebo restaurace, kde si můžete koupit čerstvé pečivo pro pravidelnou čajovou party nebo hostinu. Pokud v nedávné době se v okně schoulely koláče, smažené pollack, vařené vejce a sendviče, teď jsou oči rozptýleny z chutných a rozmanitých pokrmů. Takové změny mají pozitivní vliv na poptávku zákazníků, kteří se po svém pohledu stanou běžnými zákazníky. Zájem umožňuje podnikavým lidem objevovat nové obzory v potravinářském průmyslu a projevuje zájem o to, jak otevřít vaření od začátku. Je ale výhodné investovat do této oblasti? Jak začít nováček? Podrobnosti v článku.

Bez analýzy a koncepce nikde

Obvykle se lidé, kteří mají vztah k vaření (kuchař, kuchařský specialista, technolog), kteří pracují v potravinářském odvětví nebo kteří mají dostatek peněz ve volném čase, přicházejí do stravovacího průmyslu. Musíte být vlastníkem kuchaře a dát veškeré pravomoci manažerovi nebo správci kavárny, pokud existuje jistota, že by podnik bez vašeho zapojení prosperoval.

Finanční prostředky na otevírání dokonce malých kulinárských potřeb hodně, protože kavárna bude muset poskytovat obchodní vybavení pro obsluhu návštěvníků a přípravu pokrmů. Zpočátku bude nutná analýza přítomnosti takových zařízení v komunitě nebo konkrétní oblasti. Možná, že nika je zcela obsazena a je výhodnější otevřít něco jiného. Výběr konceptu vašeho vaření vymezí rozsah soutěže. Čím jedinečnější je obchodní myšlenka, tím je pravděpodobné, že instituce zaujme správné publikum.

Instituce může být zaměřena na konkrétní myšlenku:

 • Prodej pečiva vlastní výroby. V rozsahu pouze chleba různých odrůd a pečiva. Pekárna je vybavena přímo v kavárně.
 • Prodej koláčů, pečiva, výroba výrobků na zakázku. Produkce může být umístěna jinde.
 • Široká škála sendviček a koláče na horké pokrmy se schopností zahřát a výběr salátů.
 • Vaření doma. Lahodné pečivo, saláty, teplé večeře, dezerty a mnoho dalšího, které budou vyrobeny na objednávku od konkrétního publika. Některé ženy v domácnosti vydělávají dobře z výroby originálních koláčů z různých důvodů.

Existuje mnoho nápadů, stačí si vybrat své místo a cítit půdu, abyste nebyli zklamáni.

Pojďme se pustit do podnikání

Jakékoli podnikání vyžaduje legalizaci, pokud se nerozhodnete vydělat peníze na domácí výrobu kuchařských výrobků a poskytnete si další příjmy. Výběr organizační a právní formy podnikatelské činnosti závisí na rozsahu vaření. Pokud se jedná o malou firmu, která zahrnuje otevření malé instituce se sousední produkcí, doporučuje se formalizovat status jednotlivých podnikatelů. Registrace bude vyžadovat menší balíček dokumentů a finanční náklady.

Jedna věc by však měla být vzata v úvahu: pokud se počítá s prodejem alkoholu ve vaření, pak bude vyžadovat stav LLC a každoroční obnovení licence. Možná je v počáteční fázi lépe vzdát alkoholu a vzít si vážné závazky. Nezbytně vybíráme druhy podnikových aktivit na OKVED. Musí být uvedeny v žádosti o registraci u federální daňové služby.

Pro vaření je nutné uvést kód 56 "Činnosti zásobování potravinami a nápoji". V této sekci existuje mnoho sub-položek, můžete si vybrat jednu z nich. Dále zvolíme daňový systém ve fázi přípravy dokumentů pro registraci u federální daňové služby. Existují dva možné způsoby:

 • UTII. Jednotná daň z imputovaných příjmů se nevztahuje na prostory, které nepřesahují 50 m2. m. Hodnota základního zisku pro kuchaře bude dva fyzické ukazatele: plocha servisní haly nebo počet zaměstnanců.
 • Přihlášku se použije v případě, že plocha sálu pro návštěvníky vaření nebude vyšší než 50 m2. m. Tato volba je důležitá pro domácí vaření.

Získáme certifikát a zaregistrujeme se ve všech fondech jako zaměstnavatel.

Požadavky na prostory

Chcete-li vařit s trvalým příjmem, musíte si vybrat výhodné místo k hostiteli kavárny. Místnost by se měla nacházet na přeplněném místě, aby nedošlo k utrácení velkých peněz na reklamu, ale získat zákazníky od těch, kteří navštívili novou instituci kvůli zvědavosti. Především by mělo být místo vybráno v následujících oblastech:

 • Velké nákupní a zábavní centra, kde návštěvníci vždy hledají útulné místo pro občerstvení.
 • Oblast vlakových stanic. Cestující nakupují jídlo na cestě nebo mají občerstvení, pokud jsou na cestě po dlouhou dobu.
 • Centrální ulice obce, kde se nacházejí kanceláře, podniky, vzdělávací instituce. Návštěvníci mohou být zaměstnanci nebo studenti, kteří se rozhodnou obědvat nebo si koupit vynikající koláče, rolí domů.

Spací plochy by měly být zváženy pouze v případě, že nejsou k dispozici jiné kavárny tohoto formátu. Lidé mohou přijít na cestě z práce, pokud nechcete vařit doma. Po zvolení okresu nezapomeňte, že prostory musí splňovat požadavky SES (SanPiN 2.3.6.1079-01), mají podmínky pro umístění zařízení. Bylo by skvělé, kdybyste již měli připravený pokoj, který byl zakoupen speciálně pro cateringové zařízení.

Shromažďování dokumentů

Veškeré provozovny veřejného stravování nelze otevřít, dokud nezíská povolení ve státních kontrolních agenturách:

 • Rospotrebnadzor studuje a schvaluje seznam a recept jídel, které budou prezentovány ve vaření, sleduje dodržování práv spotřebitelů. Při zahájení podnikatelské činnosti je třeba informovat Rospotrebnadzor o začátku své práce.
 • Služba SES vydává stanovisko k podmínkám zařízení a ke splnění požadavků na zařízení pro veřejné stravování. Pokud kavárna poskytuje tabulky pro návštěvníky, a ne jen prodej výrobků, které je třeba odnést, měla by být v přístupové oblasti vybavena záchodem a umyvadlem pro mytí rukou.
 • Protipožární kontrola zkontroluje spolehlivost elektrické sítě, protože při vaření bude zařízení, které poskytuje velké zatížení a může způsobit zkrat. Bez požárního poplachu nebude vydáno povolení k otevření.
 • Potvrzení legality sanace, je-li to nutné, musí být formalizováno v ZISZ. Neoprávněné změny povedou k pokrytí nebo uzavření instituce.
 • Projektové dokumenty pro komunikaci by měly být zpracovány a schváleny speciálními agenturami, které mají projektovou licenci.

Je možné vypořádat se s přípravou dokladů pro zahájení vaření nezávisle, ale je lepší svěřit celou legální firmu tak, aby nebyla držena jako rukojmí ve složité situaci.

Praktická část

Po obdržení certifikátu PI a potvrzení SES o vhodnosti prostor pro vaření můžete pokračovat v uspořádání. Hlavní náklady půjdou na nákup vybavení, nábytku, opravy haly v souladu s koncepcí kavárny. Náklady na vitríny, stoly, židle, vybavení, opravy a projekt jako celek závisí na mnoha parametrech, které je třeba specifikovat v obchodním plánu vzhledem k formátu instituce.

Objem investic může být od 200 000 tisíc (pokud se jedná o domácí vaření) na několik milionů (pokud se zařízení soustřeďuje na velký počet zákazníků a širokou škálu zboží). Možná bude kuchařství mít formu mini pekárny nebo pekárny, kde kromě pečení z testu bez batérií se zdravou orientací na potraviny nebudou žádné produkty.

Nábor

Vaření nebude mít úspěch bez zkušeného kuchaře, kuchaře, cukráře. Mohou být podnikatelem sám, pokud je vaření vaším povoláním nebo koníčkem. Hlavní pomocník se stará o sebe, zapojuje asistence do výroby přípravků, náplní, úklidových prací a dalších povinností. V obchodní zóně musí být prodejce-pokladník, který slouží návštěvníkům. Počet prodejců závisí na plánu vaření. V posunu mohou být dva lidé, aby nedocházelo k zadržování zákazníků a zásobování v prodejně.

V počáteční fázi mohou zaměstnanci stanovit plat. Jakmile obrat prodeje narůstá a ziskovost instituce je viditelná, můžete vytvořit dodatečnou motivaci ve formě bonusu nebo bonusu při spuštění plánu. Pracovníci musí podepsat pracovní smlouvu. Každý by měl mít zdravotní knihu. Přátelští zaměstnanci budou mít dokonce unavený návštěvník, který chce koupit víc a přijít sem více než jednou.

Zapojte své publikum

Pro zajištění dostatečného toku zákazníků nemusí zákazníci vždy potřebovat drahou reklamu. Pokud si vyberete místnost, kde není průchodnost závislá na vaší přítomnosti (nákupní a zábavní centra, centrální ulice města), lidé půjdou do vůně, která vždy pochází z pekárny. Můžete jasně vyzdobit vitrínku nebo vchod, vystavit informační tabuli a široce otevřít dveře.

Pokud se vaření nachází v bytovém domě a tok kolemjdoucích se vždy mění, zvažte reklamní kampaň s ohledem na váš rozpočet a orientaci vaření pro určitého spotřebitele:

 • Reklamy v tištěných zdrojích, například noviny volných reklam, které jsou zveřejněny na vchodech.
 • Reklama v rádiu.
 • Vydávejte brožury, letáky, které lze distribuovat na ulicích nebo rozšiřovat v poštovních schránách sousedních domů.
 • Jasný design fasády také přitahuje zvědavé kolemjdoucí, kteří jistě přijdou na začátek, aby dostali dárek ve formě slevové karty nebo bezplatnou ochutnávku.

Mohou existovat více metod. Záleží na umístění kavárny a dalších faktorech.

Výhody a nevýhody

V každé firmě existují klady a zápory, které je třeba vidět a analyzovat v přípravné fázi. Z hlediska vaření jsou nevýhody:

 • Skvělá soutěž a široká nabídka nabídek, kde můžete jíst a odpočívat. Centrální oblasti a místa s velkou nadmořskou kapacitou jsou přeplňovány obdobnými institucemi.
 • Mnoho pokrmů je podléhajících zkáze, což ohrožuje ztráty, pokud produkty nejsou prodávány ve stejný den.

Existují samozřejmě pluses:

 • Příležitost k tomu, aby vaše koníčnost byla prospěšná pro mnoho let.
 • Potravinářský průmysl nebude nikdy stagnovat, protože s jakýmkoli finančním postavením se člověk rád hýčká chutnými pokrmy.

Nakonec,

Krok za krokem, který je v článku objasněn, je důvodem pro reflexi pro ty, kteří sní o tom, že se chovají v kulinářské oblasti. Můžete začít od domácí výroby, pokud neexistuje žádný vážný kapitál, a nechcete si půjčit. Vaření je formát stravovacího zařízení, kde je vždy pečení. Zbytek nabídky je jen výsledkem vaší představivosti a možností. Prozkoumejte trh, analyzujte konkurenty a začněte psát podnikatelský plán, který bude začátkem výnosného podnikání.

Nové obchodní nápady

Tajemství století: více výrobků v obchodě a méně času na vaření plné večeře. Rytmus moderního života je ovlivněn. Všechno by mělo být jednoduché, rychlé a pracovat. Poslední, v případě jídla, by mělo být chutné. Toto, mimochodem, je používáno v restauracích rychlého občerstvení. Nemohou však nahradit domácí kuchyni. A pak přijde do záchranné prodejny. Ziskové podnikání, které splňuje všechny požadavky moderní společnosti.

Vaření - obchod nebo oddělení v kavárně, restauraci nebo jídelně, prodej polotovarů a hotových pokrmů z vaší vlastní přípravy.

Moderní vaření je úspěšně vybudováno mezi zařízeními rychlého občerstvení a obchodů s potravinami. Podle odhadů odborníků se poptávka po hotovém kulinářském trhu každoročně zvyšuje o 10-20% a nebude se zpomalovat. A zdá se, že při takovém růstu můžete otevřít gastronomický obchod a okamžitě získat dobrý zisk. To nepřímo potvrzuje úspěch kulinárních oddělení v populárních hypermarketech. Ale je to formát ve velkých maloobchodních řetězcích, který poskytuje lví podíl na poptávce, ponechává drobky na samostatné kuchařství.

Proto, podnikání vaření - podnik spíše riskantní, pokud nevíte o úskalí vlastní na tomto trhu. A v průběhu toho musíte začít vše - neustále zvážit všechny faktory, které ovlivňují podnikání, a přijít s nestandardními marketingovými pohyby. To znamená, že bude muset konkurovat síťovým obchodním společnostem. Je to těžké? Ano! Jak však ukazuje praxe, nedostatky supermarketů lze snadno změnit na osobní důstojnost drobného podnikání.

Plán na otevření vaší firmy při vaření

Takže hlavní část kuchařského trhu obsadily velké maloobchodní řetězce s vlastní kulinářskou produkcí. To je fakt, který nelze ignorovat. Nejprve ocenili toto místo a uvědomili si, že současný požadavek na hotové vaření bude jen růst. Spotřebitelé, kteří žijí v tempo 21. století, ocenili tento návrh: koupili hotové pokrmy domácké kvality bez ztráty času na vaření. A s minimálním rozdílem v ceně mezi vařeným jídlem a potravinami, které jsou nezbytné pro vaření.

Ale velikost maloobchodních řetězců je jejich hlavní slabostí. I přes to, že poskytují objem poptávky, nemohou mu poskytnout flexibilitu. To znamená, že k obnově nebo změnu v poptávce reagují se zpožděním, protože jakýkoli hotový pokrm by měl být vyvinut, schválen a obecně, aby plně prozkoumat jeho kupní sílu, a to zejména při provádění škála jiných produktů v rámci sítě. Ano, vaření v supermarketech není hlavní položkou příjmů.

Proto nabídka nabízená v kulinárních odděleních maloobchodních řetězců, jak si mohou všimnout stálí zákazníci, se poměrně málokdy mění. Na rozdíl od samostatného kuchařství, kde jsou hotové jídla hlavní sortiment obchodu. A kde se nabídka může měnit například měsíčně, v závislosti na sezónnosti.

V souvislosti s touto funkcí supermarketů můžete dosáhnout správného závěru - pokud je plánováno otevření vaření, měla by být vybavena vlastní kuchyňskou výrobou. Být zcela nezávislý na výrobcích hotových jídel od třetích stran. Samozřejmě je možné rozsah rozšířit přidáním řady produktů od jiných, například sendviče, sendviče nebo pečivo. Nabídka sortimentu, která byla zakoupena od výrobců třetích stran, by ale neměla přesáhnout 20% z celkové nabídky nabízených pokrmů. V opačném případě může chyba dodavatele vést k úplné neschopnosti podniku vařit. A to je plné vážných ztrát, na rozdíl od stejných supermarketů, které nebudou vážně trpět, pokud bude kuchařské oddělení uzavřeno.

Také čerstvost a nízké náklady na hotové pokrmy lze připsat výhodám vlastní produkce, které jsou umístěny v kuchaři. Vzhledem k tomu, že výrobce nemá další logistiku. Co konečný uživatel ocení pozitivně. Čerstvost a nízké náklady na hotové jídlo jsou hlavními faktory pro vytvoření jádra pravidelných zákazníků, a to zase pomůže vytvořit trvalý požadavek a zisk podniku.

Při plánování zahájení kuchařského skladu je třeba vzít v úvahu veškeré požadavky vyplývající z kupujícího. Může být podmíněně rozdělen na dva typy - nádobí připravená k použití a polotovary nebo varné soupravy. Druhým je poměrně nový směr poptávky, který získává popularitu. Jedná se o sadu pro vaření, kde jsou všechny ingredience řádně vyčištěny, nasekány nebo krájeny. Kupující je potřebuje smažit, vařit nebo pečeme, aby získali hotovou, krásnou jídelnu ve stylu restaurace. Takové soupravy jsou oblíbené u těch, kteří mají rád nebo chtějí stát u kamen, ale nechtějí se obtěžovat s přípravou - nejšpinavější a nedbalou fázi. Například, sada pro vaření je jistě koupena mladým mužem, který se rozhodl překvapit svou milovanou dívku s "kulinářským talentem". Nebo naopak. Úspora času pro hlavní akci a chuť jídla je zaručena.

Pokud je to možné, je také nutné, aby kupující doma nebo v kanceláři dodal hotové pokrmy a potraviny pro vaši potřebu. Může se jednat o spolupráci s doručovacími službami nebo o vlastní kurýr. V každém případě - pohodlí pro klienta, bude hrát pozitivní roli. V tomto formátu je průběžná dodávka teplých jídel do kanceláří průběžně vynikající. Co také umožní kulinářskému podnikání najít kruh pravidelných zákazníků a uspokojit poptávku tam, kde supermarkety nemohou fungovat.

Hlavním sortimentem vaření by tedy měly být hotové pokrmy - od studených předkrmů a salátů až po teplé pokrmy. Vařené na místě. Další faktory, které ovlivňují úspěch při zahájení podnikání při vaření:

 • Kuchařské místo - měl by být vhodný pro hlavní typ spotřebitelů. Například, blízkost kancelářských center, nebo se nachází v blízkosti hlavního proudu lidí - v blízkosti veřejné dopravy, metra nebo nákupních center.
 • Soutěž - Někteří se bojí, jiní radí, aby v blízkém okolí hledali mírnou konkurenci. Ale blízkost vážného konkurenta, stejných supermarketů, může být velkým plusem. Pokud tuto skutečnost správně uspořádáte. Například prostřednictvím stejného sortimentu, většího než konkurenta nebo velikosti porcí. Koneckonců, co je konkurence? Jedná se o cílovou skupinu s požadovanou poptávkou. Nemusíte utrácet peníze na reklamu a marketing. Stačí stačit "přivést" diváky k soutěžícím. To je dokonale ilustrováno potravinovými šňůrami v nákupních centrech. Kde na malé ploše je spousta slavných a málo známých restauračních míst. Každý má fronty. Stejně jako zisk stačí všem (jinak by na tom místě nepracovali). To vše funguje s řádnou organizací podnikání. Proč? Odpověď je uvedena výše.
 • Vlastní výroba s zkušenými šéfkuchaři, která nabízí širokou škálu za rozumné ceny, kterou nabízí široká škála zákazníků.

Vnější konstrukce vaření není prioritním faktorem poptávky. Kuchař se připravuje na hotová jídla, ale ne na jejich použití. Hlavní věc - místnost by měla být jasná a čistá. Jídlo, umístěné v vitríně, je čerstvé a chutné. Pohodlí přístupu, výběru a platby produktů. Obecně, stejně jako v jakékoli jiné činnosti.

Proto při otevírání vaření v obchodě byste se měli soustředit na nákup kuchyně a obchodního vybavení. Pokud finanční prostředky neumožňují nákup nového vybavení, lze jej pronajmout (firmy nabízející vybavení nabízejí podobnou formu spolupráce) nebo zakoupit podporovanou. Zpočátku je lepší najít inteligentního kuchaře, který připraví menu a na základě jeho požadavků vybere povinné vybavení. V budoucnu může být kuchyň vždy rozšiřována o vybavení - nahradit starý, koupit nový.

V oblasti vaření musí být nezbytně pokrmy všech kategorií. Jak je uvedeno v slavné komedii - první, druhý a kompot. Tradičně může být dovoleno horké pokrmy a občerstvení v celé dávce nebo v polovině. Každá kategorie by měla obsahovat několik titulů, které uspokojují i ​​vynikající poptávku od kupujícího. Například několik druhů salátů, polévek, příloh a druhého jídla.

Povinné marketingové "žetony" v kuchařství jsou - teplé nápoje zdarma pro kupce (čaj nebo kávu), jednorázové nádobí a spotřebiče, ubrousky. Zbytek je kvůli přítomnosti konkurence a majitele fantazie. Známe kuchařství, které nabízejí omáčky a přílohy zdarma při nákupu prvního a druhého jídla.

Například ve Spojených státech je vaření oblíbené a prodává produkty objemově - malé, střední a velké porce. Přitahují tak děti i jejich rodiče. Koneckonců, děti, jak je známo, jako rostoucí organismy, mají vynikající chuť k jídlu. A s malým množstvím spotřeby, ziskové zákazníky. Rodiče budou nutně jít tam, kde budou jejich děti spokojeny.

Vraťme se k realitě otevření obchodu s vařením v Rusku.

Právní úprava vaření. Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Obchod, stejně jako kterýkoli jiný v Rusku, může mít jednu ze dvou forem - soukromého podnikatele (IP) nebo právnické osoby. První je vhodnější pro malé podniky, druhá pro střední a velké. V případě otevření jediného vaření je lepší vybrat IP, pro kuchařskou síť je vhodné otevření LLC.

Vaření se týká společností působících v oblasti stravování. V důsledku toho uplatňují všechny hygienické požadavky na bezpečnost obyvatelstva. Například na základě Spolkový zákon č. 52-FZ "o hygienickém a epidemiologickém blahu obyvatelstva" vaření by mělo mít potřebná oprávnění a korespondence:

 • Program (plán) kontroly výroby nad hygienickými normami;
 • Pozitivní závěr hygienické a epidemiologické služby o souladu podniku se všemi příslušnými hygienickými předpisy a pravidly;
 • Splnění všech požadavků místních obcí a subjektů;
 • Mají existující smlouvy o likvidaci a odstraňování tuhého domácího odpadu. Dohoda o deratizaci, dezinsekci a dezinfekci prostor.

Seznam potřebných dokumentů pro zahájení vaření se může lišit v závislosti na regionu, kde má podnik začít. Vzhledem k tomu, že kontrola nad cateringovými místy leží na ramenou místní správy. Aktuální požadavky lze nalézt na příslušných místních orgánech. Společnosti, které se specializují na registraci firem, mohou pomoci získat potřebné dokumenty. V případě otevření vaření v oblasti nákupního centra musí správa nebo majitelé prostor také poskytnout potřebné doklady.

Nezkušený podnikatel, který se rozhodl otevřít vlastní vaření, doporučuje zahájit franšízový obchod. To vám umožní naučit se, poznat silné a slabé stránky podniku, prozkoumat poptávku. V tomto případě je lepší vybrat franšízu, kde se majitelé sami zajímají o úspěch podniku.

Podobné obchodní nápady:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

KULINARY

DOKUMENTY PRO OTVÍRÁNÍ VAŘENÍ

Dnes mnozí lidé raději koupí hotová jídla, takže objev vaření se stává stále slibnějším obchodem. Současně se otevírání týká i řady otázek. "Jak otevřít vaření? Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření? "

Každý podnikatel je včas povinen se postarat o registraci všech potřebných dokumentů. Přítomnost povolení je předpokladem pro otevření.

ZÍSKÁNÍ DOKUMENTŮ OTEVŘENÍ VAŘENÍ

Takže, jaký druh povolení bude vyžadovat podnikatel? Jak začít sbírat dokumenty?

Při otevírání je třeba mít sanitární dokumenty: různé časopisy, smlouvy a objednávky. Navíc k otevření musíte shromažďovat dokumenty o požární bezpečnosti, včetně pokynů, časopisů, plánů a objednávek. Nezapomeňte na personální dokumentaci, zákonné dokumenty a dokumenty pro prostory.

Najít úplný seznam dokumentů pro otevření není tak jednoduché. Většina informací z internetu a tištěných zdrojů je zastaralá.

Ti, kteří se pokoušejí vydat autorizační dokumenty samy o sobě, nejsou vždy obeznámeni se všemi zvláštnostmi legislativy. Z tohoto důvodu dělají v dokumentech četné chyby a zaplatí působivé pokuty za další kontroly.

Kulinářské podnikání: rysy otevření

Navzdory skutečnosti, že čas nečeká, a všichni běží a běží, láska k jídlu a touha jíst lahodně nezanechává mysl ani těch nejrušnějších podnikatelů na planetě. Bohužel doba vaření nestačí, takže potřebujete ranní kulinářskou pomoc! A stanete se to, když otevřete vaření.

Dokumenty pro objevení vaření

Chcete-li otevřít kuchařskou firmu (pokud plánujete nasazovat aktivity v pronajatém pokoji, spíše než doma), musíte se nejprve zaregistrovat jako právnická osoba jako LLC nebo jako individuální podnikatel. V dalším článku se dozvíte, co je lepší než IP nebo LLC.

Pak stačí projít "agonií":

 • Požádejte o povolení kuchařské činnosti v Rospotrebnadzor předložením potřebných dokumentů o sortimentu výrobků, dostupnosti vhodného vybavení.
 • Při získání povolení je nutné obejít SES a požární úsek.
 • Vydání smlouvy o vývozu organických odpadků.
 • Proveďte smlouvu o dezinfekci.
 • Sběr dokumentů pro všechny zaměstnance o lékařské prohlídce.
 • Pokud máte v úmyslu přepravit vařené jídlo nebo polotovary, musíte mít k vozidlu pas.
 • Je požadováno osvědčení o jakosti výrobků.

Pro výpočet daní se zpravidla používá UTII a všechny potřebné otázky týkající se dokumentace jsou svěřeny právním organizacím, které s nimi uzavřely dohodu o poskytování placených služeb.

Vaření: výběr míst a organizace činností

Vaření je podnik, který vyžaduje pečlivou volbu místa, a to nejen pokud jde o "průchod", ale také pokud jde o vhodnost prostor pro realizaci kuchařského podnikání. Prostory budou kontrolovány službami, které mají právo a vůbec neumožňují otevření, takže zde potřebujeme zvláštní přístup:

 • Netřeba říkat, že místnost by měla být nejprve vybrána s potřebným vybavením pro vaření. Hledání a "rezervace" takové místnosti je velmi obtížné, takže si můžete také vybrat možnost bývalého obchodu s pomocnou místností. Nezapomeňte, že ve všech ostatních případech bude instalace všech komponent pro vynikající kontrolu vyvstávat ve velkém množství, takže je lepší sebrat více či méně vhodné místo.
 • Je žádoucí, aby místnost byla rozdělena do dvou oblastí: obchodu prostoru a jíst prostor, pokud máte jeden pokoj, můžete ji sdílet s pomocí oblouky sádrokartonové desky, a je-li malé místnosti, pak stačí nastavit několik stolů, aby hosté, aby se pokusili své potěšení. To je volitelné, ale je žádoucí, zejména pokud chcete vyrůst v budoucnu.
 • Umístění vaření nesmí být odděleno, může být "umístěno" v supermarketu, v samostatné oblasti - zde bude automaticky zajištěn nepřetržitý příliv návštěvníků.

Pokud je to stále samostatný obchod - skvělé umístění pro něj:

 • Trh (pokrytí spotřebitelů je zde velmi vysoké od pracovníků trhu až po kupce);
 • Spací plochy převážně "přeplněná" s elitními výškovými budovami - pokud se ukážete jako výrobce vynikajících a kvalitních potravin, nebudete mít trvalý zákaznický hovor;
 • Boční ulice jsou mimořádně dobré, protože na tomto území se často nachází nejen samotná stanice (se svými pracovníky a pravidelnými návštěvníky), ale také budovy, ve kterých pracuje mnoho železničářů - některé výhody pro kulinářské podnikání!

Předtím, než "vezmete" pokoj, i když se vám zdá být extrémně ziskové, podívejte se na nejbližší konkurenty, zejména pokud v této místnosti bylo kuchařské místo. Navzdory všem výzvám, nedělejte se v blízkosti supermarketu, protože naopak je to další proud lidí. Dokonce i když už existuje oddělení vaření, můžete dát vašemu dítěti takový styl a pohodu, že bych chtěl přijít k vám, a ne snack, stojící u stolů v supermarketu.

Nepoužívejte po velkých místnostech a pamatujte si na pronájem: je to mnohem méně, ale peníze přeplatku za nadbytečný prostor, můžete vložit do místností, vybavení nebo reklamy.

Zařízení na vaření

Zařízení po pronájmu je nákladnou položkou, ale také jednorázově, takže je lepší připravit vše, co potřebujete předem, a zjistit, co bude zapotřebí:

 • Chladicí vitríny pro hotové a surové výrobky, polotovary a chladicí zařízení (ledničky a mrazničky).
 • Pece, trouby a mikrovlnné trouby (nejlépe dva). Na všech zařízeních můžete ušetřit, pokud si koupíte z druhé ruky, a mikrovlnné trouby si mohou koupit ten nejjednodušší jen pro vytápění jídla bez extra "lotion".
 • Malá zařízení jako míchačky a kombajny, zeleninové grily a grily - lze také použít z druhé ruky a podívat se na stupeň potřeby a priority.
 • Pokladny, váhy, stoly a židle - co je nezbytné pro kompletní kuchařství a hosty.

Pokud však chcete otevřít vaření v obchodě, nemusí být zapotřebí mnoho z uvedených zařízení v závislosti na vaší specializaci: prioritou bude polotovar nebo hotová jídla.

Sortiment a směřování kuchařského podnikání

Vaření je podnikání, ve kterém můžete hledat "sami" na dobu neurčitou! Můžete zvolit několik směrů najednou:

 • Polotovary (maso a ryby);
 • Standardní verze: první, druhá a dezertní;
 • Samostatný směr národní kuchyně (gruzínská, arménská, ruská kuchyně);
 • Zdravá výživa (zde také může být první a druhý a kompot a například "bonusy" pro vegetariány a surové potraviny, bílkovinové koktejly a fitness menu);
 • Povolovací proces výroby a zařízení, vaření může obsahovat celou řadu pokrmů z domova Halofilní Rostliny a bramborovou kaší s naštípat do pevného koláče a pečenou šunkou, nejdůležitější věc, kterou si být jisti, poptávky a jeden a další položky. Je třeba brát zřetel na přítomnost nápojů - ovocný kompot, džus, káva a čaj nikdy nebude zbytečné, zvláště pokud nechcete nakupovat a vaření s tabulkami na jídlo;
 • Hotové řešení pro polední přestávky (zde je žádoucí zajistit výdej);
 • Propagace vašeho "čipu": například domácí koláče nebo knedlíky nebo cheburechnaya.

Speciální vaření, například dětské. Provádějte bezplatné třídy master, vybavte dětský koutek, pohněte svůj kanál na YouTube a zákazníci budou vždy s vámi!

Pracovníci vaření

V ideálním případě je pro začátek třeba obchodník, kuchař a kurýr. Z akcí těchto tří osob (kromě jídel přímo ze vaší vaření) závisí další pověst instituce přímo, proto je nutné zapojit odborníky, kteří chtějí pracovat, naladěni na výsledek.

Nepotřebujete vzít příbuzné do vašeho podnikání (přátelé, přátelé), velmi často jsou výsledky žalostné. Je lepší najít zaměstnance a organizovat malý nárazový test, abyste si mohli okamžitě představit, zda je tato osoba pro vás vhodná nebo ne.

Jak spustit kulinářské podnikání na "papírech"?

Vedle běžných účetních výkazů a výpočtu mzdy, účtování cenností a dlouhodobých aktiv je nutné provést výpočet. Technologické mapy pokrmů musí být povinně sestaveny. To nejen ulehčí výpočet "výnosu" a zisku z prodeje jídel a polotovarů, ale také potřeby komunikace s orgány dohledu.

Výpočet nákladů na produkt není vždy založen na nákupních cenách ingrediencí: zde je třeba analyzovat nejen chuťové přednosti potenciálních kupujících, ale také sázet na "čip" vašeho vaření.

Například chcete, aby dezerty byly "čipy". To může vyžadovat specializované vybavení, které samo o sobě má vysokou cenu, a nikoliv levné suroviny, ale vy 100% "prozkoumali" budoucí zákazníky a uvědomíte si, že tyto dezerty připravujete nesrovnatelně. Proto je třeba přemýšlet o nákladech na nezbytné náklady na vybavení, které se vyplatí z důvodu dodatečných poplatků za pečení a druhých kurzů.

Vaření doma - je to možné?

A proč ne?! Řekněme, že nemají materiální zdroje k pronájmu prostor a nákup vybavení, zajistíme prostor pro potraviny, nebo dokonce jen otevřít obchod vaření, ale je zde velký potenciál, schopnost vařit, který je již ocení ne jeden člověk.

Optimální jsou zde dva nejpřesnější způsoby vývoje:

 • Hot obědy a polotovary. V tomto případě je vůz žádoucí, protože v jeho nepřítomnosti bude oblast pokrytí těch, kteří si přejí, příliš malá a prostě se nebudete moci uvolnit, pokud nebudete bydlet mezi 2-3 obchodními centry. Můžete si vzít žluté stránky a vybrat poblíž organizace, které od vás mohou zvážit nákup jedlého zboží. A jednat! Můžete také nabídnout polotovary (masové nebo zeleninové kotlety, klobásy, pečivo).
 • Pečení výrobků z dortů na buchty a sušenky. To je vždy dobrá volba, která je ve vysoké poptávce. Současně, pokud se postaráte o stylové balení (můžete si je koupit na velkoobchodních trzích), budete moci získat vynikající zisk i bez uspořádání prostor.

V každém případě dokonce i organizace práce doma vyžaduje výpočet nákladů na produkt a identifikaci jeho přirážky a pak zisk. Proto všechny stejné účetnictví a účetnictví, plus organizace IP a povolení zůstávají "na místě" as domácím řízením kulinářské činnosti.

Reklama - motor výborného jídla

Kulinářská reklama není potřeba, stačí, aby se udělalo chytlavé znamení a vitrína, a za měsíc dát rozložení o blížícím se otevření. Ale pro důkladnou propagaci to nestačí a reklama by měla být prováděna neustále a podporovat ji ve formě různých bonusů:

 • Dokonce i když máte doma nebo kuchařský obchod, nemůžete si dovolit vytvořit webové stránky a doporučit je na stránkách věnované vašemu městu v sociálních sítích s jasným uvedením adresy a okresu.
 • Letáky nebo časopisy, vložené do vývěsních tabulek nebo do schránky (nezáleží na tom) jsou také motorem! Současně by informace o vašem vaření s chutnými fotografickými pokrmy a popis toho, co může "hladný úředník" dostat po práci a v době oběda, by měly být spíše okázalé.
 • Už jste začali pracovat a chcete podpořit "horký zájem" a aktivovat slovo z úst? Vše ve vašich rukou! Kompletní večeře a snídaně, bonusové nádobí (tady, mimochodem, je skutečnost, že nepříliš úspěšně prodávají, nebo naopak, je značná poptávka a máte nákupy na misky jsou k dispozici ve velkém rozsahu), například nápoj a dezert za cenu dezert.
 • Dodání je vždy zapotřebí v tomto druhu podnikání, a pokud to může být zdarma (na základě výpočtů), pak to bude impozantní bonus vaší prasnice, aby se zvýšil počet objednávek.

Vize jsou také viditelné v sociálních sítích, které musí být provedeny bezpodmínečně, zejména pokud jsou "chrbtová křivka" vašich zákazníků studenty.

Podnikatelský plán pro vaření: výhodný nebo ne?

Vaření - podnik, který s dobrou představou "hvězd" nemusí být příliš nákladný pro jednorázovou investici:

 • Registrace IP a získání potřebných povolení - 40 000 rublů.
 • Nákup zařízení - minimálně 350 000 rublů.
 • Oprava prostor - 100 000 rublů.
 • Nábytek, stoly a židle - 150 000 rublů.

Celkové náklady na jednorázové přišel na 650 000 rublů - oni mohou být více či méně v závislosti na vašem výběru (jaké vybavení si přejete z druhé ruky, nebo nové, tolik potřebné opravy a jaký nábytek se rozhodnete koupit akcie ve středu, nebo novou).

Poté musíte vypočítat přibližné měsíční výdaje, abyste viděli úplný obrázek podnikatelského plánu (co to je?):

 • Náklady na produkty od dodavatelů - 100 000 rublů za měsíc.
 • Plat zaměstnancem je 100 000 rublů měsíčně.
 • Pronájem prostor - 50 000 rublů.
 • Daně a poplatky plus platby za služby - nejméně 50 000 rublů.
 • Reklama - 10 000 rublů.

Celkem: 310 000 rublů každý měsíc budete muset dát příjmy. Nezapomeňte, že kulinářské podnikání stále má sezónní charakter a v zimě jde do kopce a v létě jde do kopce.

Poté proveďte přibližný plán poptávky, pokud máte v průměru 100 návštěvníků denně (což je dobrý ukazatel). Řekněme, že tito návštěvníci si koupili minimálně složitou večeři za 200 rublů. Celkem jste za měsíc obdrželi příjem ve výši 600 000 rublů. Z toho zaplatíte 310 000 rublů měsíčních výdajů a možná krytí kreditní historie za jednorázové investice do vaření. V každém případě, s takovým tokem návštěvníků, zůstanete ve zisku 290 000 rublů.

Aby se udržel takový tok a zvýšil se, je třeba pokračovat v provádění reklamních kampaní měsíčně a podporovat příležitost dodat lahodné domácí jídlo do různých částí města.

Otázka ziskovosti vaření tedy sama o sobě zmizí: díky řádné organizaci marketingu, výběru "hotovosti" a výběru vynikajících dodavatelů je zajištěna ziskovost iv krizi.

Video-otevření obchodu s lidmi vaření

Veškeré podnikání v době krize se spíše bojí otevřít. Stejná otázka se týká i podnikání spojeného s krmivem, a to ze skladovacích termínů, které jste neopustili. Ovšem kompetentně prosazujeme vaření, organizujeme místo s jídlem a vařením, s přihlédnutím k populárním trendům, jako je "otevřená kuchyně", kde každý návštěvník může vidět, jak a od jakých jídel se připravuje, může přinést dobrý zisk. To bude diskutováno ve videu:

V kulinárském podnikání je důležité nejen být schopni vařit lahodně, ale také mít znalosti o konkurenci, ochutnat preference zákazníků a udržet krok s dobami, aktivně využívat všechny nástroje virtuálního prostoru pro ekonomickou a okamžitou propagaci vašeho podnikání.

Jak otevřít vaření: turn-based business plan

Jak otevřít obchodní plán na vaření: finanční část, Top 3 konkurenční výhody, výpočet nákladů na otevření a rozvoj podnikání.

Kapitálové investice: 300 000 rublů.
Návratnost podnikání: od 12 měsíců.

Nejen zkušený podnikatel, ale také žena v domácnosti, může přemýšlet o organizaci podniku při výrobě jídel.

V prvním případě může přitáhnout potenciál pro rozvoj tohoto výklenku a vysoká poptávka.

A pro poctivý sex je zpravidla příležitostí k sebeaktualizaci a pro duši jen podnikat.

V každém případě, obchodní kulinářský plán.

Jen vážné plánování vytvoří firmu, která bude pracovat a bude trvale prosperovat.

Platforma pro rozvoj je opravdu působivá.

Velké procento lidí nemá touhu či čas vařit.

To platí zejména pro pracovníky, přestože potřeba chutných jídel je vlastní všem.

Přesto některé příznivé podmínky pro úspěch nestačí.

Zjistíme, co ještě potřebuje k otevření kulinářské činnosti.

Analýza cílové skupiny pro podnikatelský kulinářský plán


Cílový publikum vaření je velmi rozsáhlý.

Nicméně v obchodním plánu je důležité tyto údaje specifikovat.

Koneckonců je to portrét průměrného klienta, který určuje reklamní kampaň, umístění, formát.

V zařízeních, která prodávají hotová jídla, budou hlavním cílovým publikem lidé, kteří stráví spoustu času v práci.

Po denní práci navštíví prodejnu.

Typicky se jedná o období od pondělí do pátku po 17:00.

Další velkou kategorií jsou bakaláři.

Muži navštíví kuchařskou prodejnu kdykoli.

Ale pro vaření, které připravuje pokrmy pro stravování, bude střední Asie odlišná.

Jedná se o různé společnosti, které objednávají obchodní obědy v kanceláři a na oběd.

A lidé, kteří organizují svátky.

Možné formáty pro zahájení vaření


Existuje několik možností, jak otevřít firmu při výrobě jídel.

Odlišují se nejen ve formátu, ale také v oblasti investic, období návratnosti a dalších ukazatelů.

Formáty vaření:

Samostatný prodejní místo.

Tento formát je téměř nikdy nalezen.

Předpovědět rozvojový potenciál v tomto případě je obtížné.

To, že kulinářský bod by se mohl samo vyplatit, je velmi kompetentní a úspěšné vybrat místo pro bod.

Katedra vaření v supermarketu.

Otevření oddělení prodeje hotových jídel v supermarketu vyžaduje několik bonusů: umožňuje vám prodávat zboží s "vhodnou" skladovatelností, rozšiřovat sortiment, přitahovat další zákazníky.

Toto je jméno návštěvnické služby událostí a setkání.

To je dobrá volba pro začínající podnikatele, kteří jen "cítí půdu".

Ale také catering může být variantou škálování konvenční instituce.

Nelze říci, že jakýkoli formát organizace je lepší než jiný. Každá z nich má své vlastní vlastnosti.

Podnikatel si vybírá možnost, která je pro něj výhodnější a potenciálně výhodnější.

Konkurenční výhody v obchodním plánu vaření


Výklenek v kulinářském podnikání je riskantní, protože úroveň konkurence je poměrně vysoká.

A přidělit významné konkurenční výhody není snadné.

Pokusíme se určit tři faktory, které mohou zákazníkům obrátit na vás.

Jaká by měla být reklama na vaření?


Vaření je velmi specifický průmysl, pokud jde o reklamu.

To je důvod, proč otevření instituce "sólo" v samostatné místnosti je poměrně riskantní.

Je obtížné inzerovat nějaký bod, ale stojí za to si uvědomit několik metod.

Metody propagace kuchařství:

Použijte pokoj jako další reklamní prostor.

Ujistěte se, že chcete objednat jasné znamení, na vnějších stěnách můžete umístit bannery.

Pokud jsou místa přetížení lidí na boku, nainstalujte jakékoli znaky (pilíř, graffiti na asfaltu).

Brožury a letáky.

Vzhledem k tomu, že kulinářské zákazníky se obvykle dostávají na teritoriální bázi, je dobrým výsledkem šíření propagačních letáků.

Mohou být rozloženy do poštovních schránek nejbližších domů.

Nebo pronajmout promotory pro distribuci na veřejných místech v okolí.

Na hotových pokrmech, které mají krátkou skladovatelnost, často ve večerních hodinách zajišťují slevy.

Přitahuje zákazníky a umožňuje vám prodat výrobky, které by jinak musely být odepsány.

Kde otevřít vaření?


Pokud vás poprvé zajímáte o nápady na podnikání, víte: kompetentně zvolená lokalita je polovinou úspěchu podnikání.

Pro vaření je to obzvláště důležité.

Koneckonců, hotová jídla nejsou produkt, pro který budou zákazníci připraveni na konkrétní místo.

Pokud, samozřejmě, vaření není zaměřeno na stravování.

Takže dobré prostory pro vaření jsou místa blízko:

 • obchodní centra;
 • vzdělávací instituce;
 • trhy;
 • stanice;
 • v obchodních centrech a supermarketech.

Je důležité nezapomínat, že SES i požární inspekce budou mít vlastní požadavky na prostory.

Pokud si pronajmete místo v obchodním centru nebo v supermarketu, řešení těchto otázek se přesune do správy.

Výběr pracovníků pro otevření vaření


Prodejci ve vaření nemusí mít rozsáhlé pracovní zkušenosti, ačkoli to bude nepochybně vážný bonus.

Ale pro kuchaře to musí být.

Stejně jako dostupnost hygienických knih pro každého pracovníka vaření.

Není třeba zachránit výcvik pracovníků.

Tyto investice do budoucnosti přinesou instituci zvýšení zisku.

Navíc dostupnost bonusů pro tým sníží obrat personálu.

Pokud hodláte v budoucnu rozšířit výrobu, možná budete potřebovat také pekař.

Tento bod stojí za zmínku i v obchodním plánu pro vaření.

Plán kalendáře pro objevení vaření


Podnikatelský plán pro vaření také obsahuje plán kalendáře.

Ukazuje, v jakém smyslu je nutné otevřít instituci.

Finanční část podnikatelského kulinářského plánu


Náklady na realizaci myšlenky otevření vaření spočívají na několika faktorech: formát, umístění, velikost a další.

Níže jsou uvedeny orientační položky výdajů, na které se můžete zaměřit při navrhování svého podnikatelského plánu.

Kolik peněz potřebuji k otevření vaření?

Pravidelné investice do vaření

Ziskovost a zpoplatnění vaření

"Podnikání zaměřené na uspokojování svých potřeb je obvykle úspěšné; podnikání zaměřené na dosažení zisku je zřídka úspěšné. "
Nicholas Butler

Období návratnosti vaření, stejně jako náklady na otevírání, závisí na mnoha faktorech.

Domácí pokrmy pro doručení do kanceláří mohou být ziskové o 100%.

Závažnější organizace - splatit 12-18 měsíců.

Odborníci doporučují, aby se nepočítalo s tím, že investované prostředky budou moci rychle splatit.

Koneckonců, v tomto podnikání je stabilita zisku těžká a dlouhá.

Kompetentní plánování vám umožňuje zvýšit šance na úspěch.

Pozitivní zpráva je, že výkvět obchodu s hotovými pokrmy se neustále rozvíjí.

Předpokládá se, že v krátkodobém horizontu bude trh růst o impozantní 30%!

Protože podnikatelé s ambicí mají něco na práci.

Pro podnikatele, kteří chtějí otevřít vlastní vaření, doporučuji sledovat následující video:

3 tipy, jak otevřít úspěšné vaření

 1. Snížení nákladů na podnikání může být v mnoha článcích, ale v žádném případě nemůžete ušetřit na kvalitě výrobků!

Sarafanské rádio je nejlepším způsobem propagace, ale spíše zákeřným.

Spokojený zákazník nemůže spěchat, že nechá dobrý tip.

A ten, kdo dostává nezůstávalé nebo chutné jídlo, je téměř jistý, že vás zkazí vaši pověst.

Nebo ještě horší - váš klient může být na nemocničním lůžku, což je velmi vážné.

 • Dobrým krokem je otevření malé kavárny při vaření.

  Stačí stačit několik stolů, mikrovlnnou troubu a koupit jednorázové pokrmy.

  Lidé mohou rychle dát občerstvení "bez odchodu z pokladny."

  To je silná konkurenční výhoda před konvenčními obchody a dražší v tomto ohledu kavárna.

 • Navíc, jak otevřít vaření, Stojí za to přemýšlet o dalším rozvoji podnikání.

  Pro velké město bude vhodnější otevřít několik malých míst v různých oblastech.

  To se bude týkat širšího publika.

  V malých městech se takový krok nedoporučuje, je lepší rozvinout jeden bod.

 • Myšlenka na podnikání č. 98: Co je potřeba k objevení vaření s produkcí?

  Každý dospělý pracující pravidelně nakupuje jídlo ve vaření. Dokonce i pro malé město to je výnosný podnik s trvalou poptávkou. Jak otevřít vaření od začátku s produkcí a co je pro to nezbytné? Podrobný obchodní plán pro vaření s výpočty pomůže začínajícímu podnikateli realizovat se v oblasti veřejného stravování.

  Začátek

  Odborníci radí k výrobě kulinářských výrobků pro osoby se zkušenostmi ve veřejném stravování a speciálním vzdělávání. To zajistí kvalitu a rozmanitost sortimentu.

  Vaření můžete otevřít několika způsoby:

  1. Samostatný prodejní místo. Riziková událost s velkými investicemi v prostorách, vybavení, široká škála pokrmů. Potenciálně úspěšný ve velkém městě s dobře zvoleným místem a aktivní reklamou.
  2. Oddělení v obchodě. Hlavní plus - nemusíte přitahovat kupce. Zákazníci v obchodě často získají něco ve vaření, poté co po nakupování hladoví.
  3. Doručování adres a výjezd. Podnikatel může pořádně organizovat výrobu a balení potravin doma. Hlavním problémem je hledání klientů.

  Co se týče sortimentu a kuchyně, musíme se zaměřit na cílové publikum. Nejlepším řešením je zahrnutí různých pokrmů, pečiva, nálevu, občerstvení a nápojů v nomenklatuře.

  Podnikatelský plán

  Zahájení vaření jako podnikání by mělo začít s psaním pokynů pro realizaci projektu:

  • analýza trhu;
  • registrace společnosti a registrace povolení;
  • výběr prostor;
  • nákup vybavení a kuchyňského náčiní;
  • plánování nabídky;
  • přijímání pracovníků;
  • organizování reklamní kampaně;
  • sestavování výpočtu investic do podnikání, plánované výnosy a náklady na určení doby návratnosti.

  Podnikatelský plán "Jak otevřít kuchařský obchod" si můžete stáhnout zdarma.

  Analýza trhu

  Kuchařská výroba je v segmentu trhu s vysokou konkurencí. Patří sem obchody, potravinářské trhy a podobné podniky. Proto je důležité najít volné území, studovat poptávku a cílové publikum.

  V průmyslové oblasti je vhodné otevřít levné vaření s domácími jednoduchými potravinami. Nedaleko od obchodního centra s mnoha kancelářemi bude požadavek využívat menu ekonomické třídy spolu s drahými pokrmy. Dodatečné příjmy budou hrazeny z možnosti doručení.

  Pokud jsou všechny potenciálně lukrativní místa obsazeny konkurencí, můžete uspořádat stravování a dodávat jídlo do domu.

  Je nutné studovat ceny konkurentů a najít "vrchol" pro vaše podnikání - to může být:

  1. Delší pracovní doba odbytu než jiné zařízení.
  2. Široká nabídka produktů.
  3. Ekologické výrobky.
  4. Nezvyklé názvy pokrmů.
  5. Hotové sady pro různé příležitosti.

  Chcete-li poradit, jak otevřít vaření od začátku, můžete kontaktovat specializovanou marketingovou společnost, která provede kvalifikovanou analýzu trhu a poskytne doporučení ohledně tvorby cen a podnikové strategie.

  Registrace a oprávnění

  Chcete-li otevřít vaření legálně, musíte vědět, jaké dokumenty jsou potřebné pro to. Registrace u orgánů dozoru je povinná:

  • FNS, pro které je třeba se zaregistrovat jako individuální podnikatel.
  • Rospotrebnadzor, SES a požární inspekce za účelem získání pracovního povolení.

  Bude také nutné uzavřít smlouvy o odstranění odpadků, získat zdravotnické knihy pro zaměstnance, sanitární pas pro auto pro přepravu, předat certifikaci výrobků.

  Místnost

  Chcete-li otevřít domácí kuchařství v obchodním plánu, nemusí být stanoveny náklady na pronájem pokoje. Pokud je vybrána podrobnější obchodní strategie, je velmi důležité zvolit místo pro výrobu a obchod.

  Nejlepší umístění zásuvky je na cestě procházet velkým proudem lidí:

  1. Dopravní uzly.
  2. Stanice.
  3. Obchodní centra.
  4. Trhy.
  5. Obchodní a zábavní zařízení.
  6. Studentki (v tomto případě bude mít podnik sezónní charakter - s přestávkou na letní prázdniny).

  Základní požadavky na stravovací zařízení:

  • plocha od 60 m2. m;
  • dobrá komunikace (teplá a studená voda, elektřina, topení, kanalizace);
  • přítomnost toaletní místnosti;
  • výkonné systémy výfuku a větrání;
  • oddělené pokoje pro vaření a obchodování.

  Při uspořádání vaření v bytovém domě budete potřebovat také kvalitní zvuková izolace a koordinaci s nájemci.

  Zařízení

  Zařízení potřebné pro zahájení vaření závisí na zvoleném formátu. Pro přípravu jídel doma s následnou dodávkou bude zapotřebí další chladnička pro skladování velkého množství produktů, obalových materiálů a dopravu.

  Kuchyňská a obchodní zařízení na pevném místě je nákladná, a to i na trhu komisionářů. Hlavní seznam obsahuje vybavení pro výrobní dílnu, prodej výrobků a umístění návštěvníků:

  1. Varné desky.
  2. Pece.
  3. Odsávací zařízení.
  4. Chladicí zařízení.
  5. Mikrovlnné trouby.
  6. Míchačky, kombajny.
  7. Nože, vidličky, lžíce.
  8. Stříhací desky.
  9. Hrnce, pánve na smažení, pánve.
  10. Plachetnice, plachetnice.
  11. Váhy.
  12. Pokladna.
  13. Počítače.
  14. Vitríny.
  15. Police a regály.
  16. Záznamy o registraci a účetnictví, ceníky.
  17. Počítačový hardware a software.
  18. Stoly a židle.
  19. Detaily interiéru.

  Výše investice do technické složky projektu se může pohybovat od několika set tisíc do jednoho milionu rublů.

  Sortiment

  Čím více jídlo nabízí vaření, tím více zákazníků přitahuje. V praxi je však nereálné uspokojit poptávku absolutně celého cílového publika. Proto se musíme zabývat jedním směrem a doplnit je několika exotickými a univerzálními možnostmi.

  • Domácí vaření - to jsou saláty, první kursy, přílohy, maso, ryby, koláče, konzervy, kompoty. Nabídku můžete rozšířit přidáním několika variant stejného pokrmu, např. Kuřecí kotlety, ryby, vepřové maso, vařené, smažené, pečené se zeleninou a sýrem.
  • Kuchyně je úzce zaměřená - italština, gruzínština, ruština, ukrajinština. Zde můžete také prodávat koláče, koláče a dezerty.
  • Zapomenuté recepty ze starých kuchařských knih - řízek, kulebyaka, koláč - doplní denní stravu oliv a brambor.
  • Zdravá výživa - pokrmy pro vegetariány, surové potraviny, z produktů zemědělské, parní kuchyně, ovoce.
  • Obědové boxy pro pořádání večeří ve velkém sortimentu.

  V nabídce jsou také dětské pokrmy - bramborová kaše, cereálie, želé, soufflé, nízkotučné koláče.

  Je velmi důležité sledovat kvalitu jídla - složky musí být čerstvé a kuchař musí být schopen odolat všem technologickým procesům během vaření.

  Zaměstnanci

  Pokud podnikatel sám plánuje být zapojen do přípravy kuchařských pokrmů, pak bude v závislosti na formátu podniku potřebovat:

  1. Pro domácí podnikání: asistent v kuchyni nebo kurýr.
  2. Pro prodejní místo: prodejce-pokladník (2 osoby) a asistent.

  V případě, že podnikatel bude provádět pouze všeobecné řízení, pak je nutné najmout vysoce kvalifikovaného kuchaře, který bude vyrábět vysoce kvalitní výrobky. K pečení muffinu je lepší vzít samostatného pracovníka - pekaře.

  U pomocných pracovníků v kuchyni je žádoucí mít kulinářské vzdělání, ale ne nutně. Prodejci by měli být schopni být zákazníkům přívětiví, zdvořilí a mít úplné informace o produktu.

  Všichni zaměstnanci musí mít hygienické knihy.

  Podpora podnikání

  Bez reklamních technik bude mít i kulinářka, která se nachází na úspěšném kontrolním bodě, malý příjem na dlouhou dobu. Můžete přilákat zákazníky a vytvořit pozitivní dojem z podnikání různými způsoby:

  • Barevný a tematický design vývěsní štítek, vnější stěny, vnitřní dekorace vaření. Pro tyto účely budou vyhovovat "chutné" fotky, dekorace s náčiním, výrobky, recepty. Původním krokem bude zobrazení části výrobního procesu v okenním kufru pro veřejnou prohlídku, například zdobení koláčů nebo zdobení salátů.
  • Přijďte s netriviálním jménem. Mezi desítkami provozoven pod značkou "Vaření" bude zvučná značka určitě přitahovat pozornost.
  • Internetová reklama. Vzhledem k tomu, že většina spotřebitelů vaření - mladí lidé, někdy žijící na webu, musíte vytvořit svůj web a zapojit se do jeho propagace SEO. Na stránkách je nejvýhodnější prezentovat sortiment, přidat sekci s recenzemi návštěvníků, užitečnou kulinářskou kalkulačku, blog o chutném a zdravém jídle. Kromě toho můžete vytvářet stránky v sociálních sítích, organizovat propagační akce a nabízet slevy. Nezapomeňte na rozsáhlé oblasti pro podání reklam, zvláště to je důležité pro zahájení podnikání doma.
  • Tradiční letáky, letáky a vizitky. Distribuujte oběma kolemjdoucím a zaměstnancům blízkých firem.
  • Vytvořte konstantní čas pro realizaci za snížené ceny. Obvykle se provádí v pozdních večerních hodinách, kdy končí konec trvanlivosti výrobků podléhajících zkáze.
  • Nabídněte zákazníkům bezplatnou dodávku v případě nákupu za určitou částku.
  • Provádíme kurzy pro děti a dospělé.

  Video: jak vařit v kuchařském obchodě - klobása.

  Finanční výpočty

  Jak výhodné je otevřít vaření, můžete zjistit pomocí přibližného výpočtu všech nákladů a výnosů.

  Investice do stacionárního vaření s několika tabulkami se skládají z: