Cedarový olej (hodnocení výrobců)

Vážení přátelé!
Tyto informace budou užitečné pro ty, kteří aktivně jedí zeleninu a máslo másla. A bude to hlavně o ropě cedr. Chci vám pomoct přijít na to, to je v současné době vstupuje na trh a ve velkém množství je distribuován prostřednictvím klubové sítě.
Jistě mnozí z vás přemýšleli: proč na stejných objemových lahvích a se stejným názvem na štítcích je taková odlišná cena. Odkud pocházejí producenti, kteří prodávají svůj olej za cenu 1,5-3krát vyšší než tržní cena? Ne jinak, protože od Měsíce spadl! A Vladimír Megre, autor knih "Ringing Cedars", a tvrdí, že cena správně uvařeného cedrového oleje 500 dolarů za litr.
Zde také navrhuji, abyste pečlivě pochopili, to je budeme jíst z lahve s popisky písemných „Cedar oil“ a dělat své vlastní závěry o tom, co je zdravé a opravdu drahé, a co není vhodné použít i jako externí činidlo.
Tak pojďme začít.

Navrhuji podívat se na tabulku vitamínů obsažených v sýr cedrový olej:
Vitamíny
Vitamíny rozpustné v tucích Vitamin A (retinol) · Vitamin D (Ergocalciferol D2, Cholekalciferol D3). · Vitamin E (tokoferol) · Vitamin K
Vitamíny rozpustné ve voděThiamin (B1). · Riboflavin (B2). · Kyselina nikotinová (PP,?3). · Kyselina pantothenová (?5). · Vitamin B6 (pyridoxin, pyridoxal, pyridoxamin) · Biotin (B7.). · Kyselina listová (B9.). · Cyanokobalamin (B.12.). · Kyselina askorbová (C) · S-methylmethionin (U)
Vitamínové látky esenciálních mastných kyselin
(vitamín F) · Inositol (vitamín B8.). · Cholin (vitamín B4)
Samostatně je nutné o nich říci vitamín F - jedná se o komplex polynenasycených mastných kyselin (PUFA). Existují dvě rodiny PJC: omega-3 a omega-6:

Výroba oleje z cedru

Výroba oleje z cedru

Výroba cedrového oleje je dlouhý a náročný proces. Skládá se z několika po sobě následujících etap.

První etapou je sklizeň borovicových ořechů, včetně sbírky cédrových kuželů, jejich přeprava na místo zpracování, sušení kuželek a jejich olupování.

Druhou fází je příjem surovin pro výrobu oleje, - jádro borovicových ořechů. V tomto stádiu je ořech tříděn, zatímco odpadky, výkopy nebo ponoření do vody odstraňuje nečistoty, nečistoty, stejně jako prázdnou matici nebo matici s nedostatečně rozvinutým jádrem (poloprázdný). Po třídění se matice suší na slunci nebo ve speciálních bubnových sušičkách. Sušení trvá od 5 do 20 dnů v závislosti na vlhkosti matice a povětrnostních podmínkách. Dostupnost matice je určena dělením a rozdrcením jádra. Pokud je olejová skvrna - matice je připravena. Po přípravě matice se snižuje - popraskání matice a oddělení jádra.

Třetí etapou je přímo výroba ropy.

Jak získat cedrový olej.

Existují dva hlavní způsoby získání oleje z piniových ořechů. Lisování za studena a tepelná těžba. V první metodě je jádro borovicových ořechů umístěno pod speciálním lisem a olej je stlačován postupným zvyšováním zatížení. Druhá metoda spočívá v rozdrcení jádra matice do homogenní hmoty, ohřevu a umytí teplou vodou. Výsledkem je, že se ropa vznáší, sbírá, odpaří nadměrnou vlhkost a odfiltruje. Zbývající koláč se znovu extrahuje, lisuje nebo použije pro jiné účely. Druhá metoda je produktivnější a levnější, ale užitečné vlastnosti takového oleje jsou mnohem nižší než u prvního způsobu, protože mnoho z biologicky aktivních sloučenin je během tepelného zpracování zničeno. Výsledkem je jednoduše vysoce kvalitní olej na vaření.

Existuje také třetí způsob, jakým se výrobci snaží šířit zejména. Jedná se o chemickou extrakci. Rozdrcené jádra se nalijí se speciální chemickou hmotou, která z nich vytahuje olej. Následně, pomocí reverzní chemické reakce nebo mechanické separace, se olej oddělí od kompozice. Je třeba si uvědomit, že kapalina získaná v důsledku tohoto procesu nemá nic společného se skutečným cedrovým olejem, s výjimkou toho, že jen název. No, pokud "užitečné" vlastnosti tohoto oleje nebudou vážně poškozovat tělo. Nicméně tento způsob získání ropy je zcela běžný. Zvláště se jedná o výrobky vyrobené v Číně.

Správný cédrový olej má oranžovou barvu, tekoucí strukturu, tenkou (ne výraznou) cédrovou příchuť a odpovídající příjemnou chuť. Nicméně je nepravděpodobné, že by bylo možné určit způsob výroby těchto externích prvků, přinejmenším nemnoho lidí to dokáže. Proto potřebujete jen koupit olej od osvědčených dodavatelů nebo dokonce lépe od výrobců. Než si koupíte olej v lékárně nebo v obchodě, musíte si přečíst pokyny - je třeba předepsat způsob jeho získání. Přestože v naší době není zaručeno ani pokyny ani osvědčení o ochraně proti padělání. Falešný cédrový olej, nicméně, jako každý jiný cenný výrobek, je dost často.

Kvalita cedrového oleje.

Určit pravost cedrového oleje může být stará lidová cesta: nalejte trochu oleje v čistých pokojích (sklo nebo porcelán), a pak opláchněte studenou vodou. Skutečný olej lze snadno umýt. Pokud je mastná skvrna - máte v rukou falešné. Olej můžete také umístit do mrazničky. Produkt vzhledu se za studena nezmění. Olej získaný extrakcí za horka se může mírně zakalit. Nicméně, v případě, že výrobek ztloustl a samozřejmě změnila barvu - není to olej z piniových oříšků - v nejlepším mixu. Rovněž může být střežena přítomnost čistého pachu borovice. Odolný cedrové vůně může znamenat, že suroviny nebo zahřívá ke zvýšení produkce ropy (ale tento hřích mnoho výrobců), nebo použít umělé příchutě, a to je připomínající výrobku manipulaci.

Orientační je cena cedrového oleje. Kvalitní za studena lisovaný olej není levná. Například na londýnské burze cena za 1 kg vysoce kvalitního oleje z borovicových ořechů pochází z doby až 500 dolarů. Na domácím trhu naší země je samozřejmě mnohem nižší, ale velikost je stále hmatatelná. A ačkoli vysoká cena nezaručuje vysokou kvalitu, určitě nemůže být kvalitní za nízkou cenu.

Takže nejkvalitnějším a nejúčinnějším produktem je cedrový olej, získaný metodou lisování za studena. Nicméně, a zde jsou úskalí. Prvním je, že ani samotný olej, ani suroviny určené k jeho výrobě kategoricky tolerují kontakt s kovem! A jaké jsou moderní průmyslové instalace? Pevný kov! Čističe kovových semen. Stroje na peeling kovů. Kovový lis. A ačkoli výrobci tohoto zařízení křičeli, že kvalita jejich výrobků je nejvyšší, že všechny užitečné vlastnosti a aktivní součásti jsou zachovány, tato tvrzení nejsou zcela pravdivá.

Olej získaný pomocí takových agregátů se mění i ve strukturálním plánu, nemluvě o energeticky-informačním. To je velmi dobře pochopeno našimi předky, a používá k získání cedrového oleje, jen dřevěné a kamenné spotřebiče. Výroba ropy byla prováděna přímo v místě sběru, daleko od špatných lidských myšlenek a negativní energie velkých osad. Ano, a dnes skuteční mistři a nadšenci tohoto podnikání jedná tímto způsobem.

Rozdíl ve stavu energetického pole v oleji získaný metodou "dědeček" a olej získaný průmyslovými metodami je stanoven také moderními bioenergetickými zařízeními. A rozdíl je velmi významný. A nechť chemické složení těchto dvou druhů cedrového oleje se velmi liší (i když zde je rozdíl), léčebné vlastnosti průmyslového výrobku jsou stále mnohem nižší. To potvrzuje moderní vědecký a experimentální výzkum. Navíc nastavení výroby cédrového oleje na tok nevyhnutelně vede ke zhoršení kvality konečného produktu. Toto prohlášení platí v zásadě také pro jakýkoli jiný výrobní proces.

Druhý skok leží na cestě procesu sběru piniových ořechů.

Na tomto cenném cedrovém oleji lze získat pouze z úplně zralých kužely a ten, který cedr dal sám. Starší masládští věřící věřili, že pokud násilně odvezou borový kužel, pak výhody z toho nebudou moc. Proto shromáždili pouze padlý kužel.

Předpokládá se, že olej z piniových ořechů "čte" informace z prostředí a upevňuje je v jejich energetických přípojkách. Proto je velmi důležitý duševní stav lidí, kteří provádějí shromažďování a zpracování borovicových ořechů, jejich vztah k přírodě a zejména cedru. Za starých časů se věřilo, že nejvíce kvalitní a užitečný cedrový olej se získává z kužele, které děti shromáždily. Protože děti neznají špatné myšlenky, jejich duše ještě nejsou zatíženy zlem, pak se energie ropy ukáže jako vhodná.

V moderním výrobním procesu samozřejmě neexistuje nic takového. Aby mohli výrobci dodat suroviny, producenti ropy vykoupí ořech nebo narůstají od obyvatelstva nebo mimo organizace. Kde, jak, kdy a kým byla sklizeň vyrobena, mají jen malý zájem, hlavním úkolem je zajistit proces. A sbírají ořech kvůli kapitulaci nejvíce barbarskými způsoby: bušení cedrů s bičováním, tlačení těžkých strojů, vylézání na vrcholy, které oddělují větve spolu s nezralými kužely. A přitom myšlenky jsou přiměřené: jako kdybychom chtěli získat více a vydělávat. S nedostatkem surovin na domácím trhu se producenti obrátili na zahraniční dodavatele, zejména do Číny. Jaké jsou čínské piniové oříšky a proč jsou levné v článku "škody z piniových ořechů".

Předvalky borovicových ořechů

Proto není divu, že lidé, kteří slyšeli o magických vlastnostech cédrového oleje a koupili tak cenný a levný výrobek, jsou zklamáni, že nezískali očekávaný výsledek.

Video o produkci cedrového oleje získala společnost "Ayu Group" v blízkosti jezera Baikal (v taigě v místě sbírky vlašských ořechů) a ve vlastní továrně (ve městě Ulan-Ude). Film trvá asi 3 minuty a ukazuje, jak je ořech shromažďován a jak se zpracovává, aby získal mimořádně užitečný potravinářský výrobek - cédrový olej.

Terapeutické vlastnosti cedru

V mnoha národech světa je cedr považován za jednoho z nejsilnějších přírodních léčitelů. Legendy o léčivé síle této mocné rostliny jsou zakořeněny ve starověku.

A zde není jen velký počet užitečných biologicky aktivních látek, ale také mocná energie rostliny. Předpokládá se, že cedr je schopen akumulovat pozitivní kosmickou energii a disponovat ji podle svého uvážení. On sám nepochopitelně identifikuje, komu (tato zvíře nebo člověk) potřebuje pomoc a ovlivňuje potřebné a své biologické pole. A zřejmě není náhodou, že raněná nebo nemocná zvířata opustí lesy v cedru a v mnoha védských kulturách je cedr posvátný ikonický strom, symbol čistoty a síly ducha, zdraví a dlouhověkosti.

Cedar je skutečný terapeutický a zdravý přírodní komplex. Pro léčebné účely se používá vše: dřevo, kůra, lýko, pryskyřice (pryskyřice), jehly, kužely, semena (jádra, skořápky, plevy). Dokonce i vzduch kolem cedru má hojivou sílu - uvolňuje únavu, stres, obnovuje vitalitu; pod jeho vlivem ztratilo mnoho aktivit mnoho patogenních mikroorganismů.

Jehly z cedru

V jehli cedru obsahuje mnoho vitamínů a cenných biologicky aktivních složek. Léky založené na borovicových jehlách mají antiseptický, fungicidní a analgetický účinek a používají se k léčení kožních onemocnění, bolesti kloubů, mytí ran. V lidové medicíně se používají odvar a infuze jehel jako hlavní antisorbutikum. Z borových jehel připravte různé vitamínové nápoje a čaje, které mají stimulující a restorativní účinek. Obzvláště výhodné jsou takové nápoje v pooperačních obdobích av kardiovaskulárních onemocněních.

Cédrový esenciální olej

Esenciální olej, získaný z borových jehlic a mladých větví cedru destilací (destilací) má velmi široké spektrum účinku. Vlastní všechny výše uvedené vlastnosti cédrových jehel, cédrový esenciální olej také našel široké uplatnění v kosmetologii pro léčbu, čištění a omlazení pokožky. Esenciální olej je součástí mnoha kosmetických přípravků, olejů pro masáž a aromatických přípravků. V lidové medicíně se používá jako hojivé a antiseptické činidlo. Je dobře známo i jeho vlastnost vyděsit hmyz sání krve.

Živice z cedru (oleoresin)

Pryskyřice, izolovaný cedrem, a volal v lidu zhivitsa má unikátní rány-hojivé vlastnosti. Masti a balzámy na bázi gumy se používají k léčbě různých poranění kůže - ran, popálenin a abscesů. Správně připravené přípravky jsou schopny léčit i velmi komplikované rány rychleji než jakékoliv léky.

Kůra cedru

Kůra a lžička cedr, zejména na jaře, obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků. Odvar z kůry se používá jako diuretikum, projímadlo, stejně jako antihelmintikum.

Dřevo z cedru

Dřevo cedr má také cenné vlastnosti. V nábytku vyrobeném z cedrového dřeva se můra nezačne, v nádobách vyrobených z cedrových potravin (zejména mléka) trvá déle a cedrové úly se lépe usadí včely. Z dřevě století starého cedru se vyrábějí úžasné hudební nástroje. Zvláštní aura má domy postavené z cedrových dříví. Ve svém časovém období se zpomaluje jeho průběh, plní atmosféru domu čistotou a klidem.

Semena cedru

Semena nebo piniové ořechy, snad hlavní cenu od mocného obra celému zvířecímu světu. Tento jedinečný přirozený dárek věnujeme několik samostatných článků najednou.

Stiskněte pro lisování za cedru, slunečnice a jiné rostlinné oleje. Olej je vytlačen v dřevěné formě z dubu, aniž by se dotýkal kovu. Kapacita lisu na cédrový olej je asi 2 litry / hodinu (závisí na kvalitě surovin). Doba trvání jednoho cyklu je přibližně 15 minut.

Škody na borovicových oříšcích

Piniové ořechy jsou velmi cenným a užitečným přírodním produktem. Složení borovicových ořechů je perfektně vyvážené, obsahuje všechny aminokyseliny potřebné pro člověka a je tělem snadno absorbováno. Kontraindikace užívání piniových oříšků nejsou odhaleny. Tedy. - Teoreticky není možné poškodit zdraví piniovými oříšky. Ale je to teoreticky...

V roce 2009 proběhla vlna velmi podivných otrav v Rusku (a nejen). Všichni oběti si stěžovaly na stejné příznaky: obecná malátnost, těžkost a bolest v játrech a pankreatu, hořkost a kovová chuť v ústech, mírná nevolnost, slabost. Nicméně nebylo pozorováno zvracení ani průjem (jako v případě klasické otravy). Biochemický krevní test nevykazoval žádné odchylky od normy. Po chvíli se příznaky projevily samy.

Tato situace byla aktivně diskutována na fórech a v tisku. Ukázalo se, že jeden společný faktor: všechny oběti za jeden nebo dva dny před incidentem jedli piniové oříšky. Nastavit specifický zdroj nebylo možné - ořechy zakoupené v různých regionech a na různých místech: v obchodech, trhů, restaurací a měl různých výrobců. Ale ukázalo se, další společný faktor: všechny dotčené případy ořechy, připraven k použití, tj - čištěno. Odvolání na Rospotrebnadzor dlouho nezůstávalo. Nicméně, na konci září 2009 Federální služba dozoru stále vydán seznam „na-hoře“ nespolehlivých výrobců, jejichž produkty neodpovídaly SanPiN mikrobiologické ukazatele.

Později vedoucí sanitární lékař země Gennadij Onishchenko vydala vysvětlení s tím, že hořká chuť piniemi je vzhledem k oxidaci tuků, v důsledku nedodržování pravidel pro skladování a předepsaných územních orgánů dávat pozor na to.

Tady je to vlastně všechno! S pocitem úspěchu uzavřel téma Rospotrebnadzor. Mnoho otázek však zůstalo nezodpovězeno.

Zdá se, že jedovatost s mykotoxiny je nejpravděpodobnější příčinou této nehody. Pokud se porušují pravidla a podmínky skladování piniových oříšků, dochází k oxidaci tuků, při které se aktivně podílí plísňové houby rodu Aspergillus. Mykotoxiny vzniklé v důsledku jejich metabolismu (zejména aflatoxin) způsobují takové otravy. Symptomy jsou podobné. Ale ne opravdu. Za prvé: kovová chuť v ústech. Chcete-li otravovat mykotoxiny, není to typické (i když je to možné). Zde se u všech obětí vyskytovala výrazná podoba. Navíc téměř všechny oběti uvedly, že používají obvyklé piniové oříšky ve vzhledu a vkusu. Hořkost a kovová chuť se objevila později. Za druhé: proč mykotoxikóza nebyla stanovena biochemickým vyšetřením krve? Za třetí: Hromadné ohnisko otravy v celé zemi. Co, dříve (a po) ořechy byly uloženy podle očekávání, ale najednou došlo k náhlému zhroucení? Je pozoruhodné, že k takovým otravám došlo dříve. V Belgii - v roce 2001. V Bělorusku - v roce 2006. Mimochodem, také se předpokládala mykotoxikóza, ale nebyly nalezeny stopy hub. Předpoklad otravy těžkými kovy nebyl rovněž potvrzen.

Rospotrebnadzor se uklidnil, ale nadšenci i nadále "kopali". A to se nám podařilo zjistit.

Ve všech dějinách, s otravou piniových oříšků, se čínská stopa začala jasně objevovat. Všechny strany "škodlivých" piniových oříšků byly buď dovezeny z Číny, nebo byly vyrobeny v Rusku, ale za účasti Číňanů.

Ukázalo se, že mnoho ruských firem dává přednost dovozu surovin z Číny, lichotivé za nízké ceny. V Rusku je pouze baleno a označováno jako "sibiřský cedrový ořech" nebo "korejský cédrový ořech" se jménem ruského výrobce.

K prodloužení doby skladovatelnosti čínští výrobci ošetřují jádro piniových oříšků pesticidy nebo částečně chemickou extrakcí: nalit se speciální složkou, která čerpá z jádra olej. Olej se prodává samostatně a jádro bez tuku je odděleně. Proto jsou nízké náklady. Navíc, po takovém "odmašťování" jádra borovicových ořechů může být skladována po dlouhou dobu - formy nejíme - není nic k jídlu a můžete se otrávit sami. Ale jíme!

Výsledkem je obrázek našeho neoficiálního vyšetřování:

V letech sklizně Číňané masivně nakupují cedrové ořechy za nízké ceny. Některé z produktů jsou zpracovávány a prodávány na domácím trhu v Číně, zatímco některé jsou ošetřovány pesticidy a dodržují. V chudém roce je na trh vyhozen za vyšší cenu. Naši "výrobci", kteří hledají zisky, ho rádi zakoupí, aniž by přemýšleli o kvalitě. To vysvětluje cyklickost vrcholů otravy piniovými oříšky špatné kvality. Dobrá sklizeň piniových oříšků je pozorována každé 3-4 roky. Vrcholy otravy jsou také pozorovány každé čtyři roky. Kovová chuť v ústech je jasným znakem chemické otravy. A nepřítomnost aspergillus (odrůdy plísní) v krevních testech...

Mimochodem, v Bělorusku byla vypočtena čínská stopa. V roce 2006 byl po masových otravách zakázán prodej loupaných borovic. V Evropě byl dovoz čínských výrobků ostře omezen, a to pod zvláštní kontrolu.

A naše statečné federální služby, které vyhrály značné množství zemědělských produktů z bývalých odborových republik a Evropy, nemohou pochopit, co od nich spotřebitelé chtějí. Nebo čínská oříška, pro kterou jsou příliš těžké? Nebo prostě nebyl žádný příkaz: "FAS"?

Výroba oleje z cedru

Příjem cedrový olej v dlouhodobě známých průmyslových množstvích. Takže v Rusku v 19. století. na všech veletrzích a v nákupní arkádě bylo možné koupit cedrový olej. Olej byl vyráběn metodami domácího řemesla. Tento olej měl přirozeně vysoké léčebné vlastnosti. K získání másla byly matice sušeny, tříděny a vyčištěny z pláště. To bylo provedeno ručně.

Jádra ořechů se bouchly do dřevěných stupas, dokud se nevytvořila houževnatá hmota, která byla převedena do měděného nádrže, zděná. V horní části nádrže byl odtok pro olej a uvnitř - dřevěný mixér byl umístěn, poháněný ručně. Po zahřátí hmoty v nádrži se k němu přidala horká voda a míchala se míchadlem. Olej stoupal nahoru a protékal odtokovým žlabem do připravených speciálních jídel.

Cedrový olej také získané lisováním za studena. Je to tento olej, který je vyšší v kvalitě a má vyšší hodnotu v kalorickém obsahu a výživných, hojivých vlastnostech.

Cedrový olej zlatá jantarová, příjemná s ořechovou vůní, lahodná.

Cedrový olej z ořechů je zvláštní přírodní produkt, neexistují žádné analogy, protože neexistuje možnost získat takový olej synteticky.

Olej je dobře absorbován tělem, má vysoké nutriční a hojivé vlastnosti, je plně hodnocen složením vitamínů a minerálů. Jakýkoliv jiný rostlinný olej pro nutriční a léčivé vlastnosti může být nahrazen cedrovým olejem, ale sám cedrový olej - nenahraditelná!

Kalorická hodnota cedrový olej přesahuje obsah kalorií hovězího a vepřového tuku a obsah vitamínu E cedrového oleje je 4 až 5krát vyšší než olivový olej a 3krát vyšší než kokosový olej. A vitamín E, jak je známo, je aktivní antioxidant, působí proti vylučování cholesterolu na stěnách krevních cév.

Cedrový olej - přírodní koncentrát vitaminu F, je to třikrát více než v rybím oleji. Jak je známo, esenciální mastné kyseliny jsou pojmenovány jako vitamíny F: palmitové, stearové a extrémně nenasycené mastné kyseliny (olejové, gadoleové, linoleové a linolenové). Zvláště velké množství linoleových a linolenových kyselin v cédrovém oleji, které mají nejvýraznější aktivitu vitaminu F, tj. Snížení hladiny cholesterolu. Když nedostatek vitamínu F pravděpodobně způsobí onemocnění dýchacích cest, zvyšuje se srážení cholesterolu na stěnách krevních cév. U dětí se nedostatek této vitaminové dermatitidy rozvíjí.

Četné studie potvrdily účinnost cédrového oleje při léčbě nachlazení, chřipky, psoriázy, neurodermatitidy, trofických vředů, peptického vředu a duodenálního vředu, alergií.

Cédrový olej má obecný posilující účinek, zabraňuje syndromu chronické únavy, má stimulující účinek na tělesný a duševní výkon.

Pozoruhodný pozitivní a dezinfekční účinek cédrového oleje je známý také u kožních onemocnění, plešatosti, křehkých vlasů a nehtů, při zpomalení růstu a fyzickém vývoji u dětí a dospívajících.

Velmi důležitá je schopnost cedrového oleje zlepšit vylučování solí těžkých kovů z těla. Ropa je přirozený potravinářský výrobek a jeho použití nemá žádné kontraindikace pro konzumaci a použití v potravinách, ale také pro terapeutické a preventivní účely, parfémy a kosmetiku.

Složení cédrového oleje

Podle vědeckého výzkumu, cedrový olej obsahuje nenahraditelné polynenasycené mastné kyseliny, fosfatidický fosfor, vitamíny a širokou škálu mikroelementů.

V cedrovém oleji obsahuje vitamin E 55 mg%, vitamín F - až 90 mg%. Cédrový olej obsahuje také vitamín B1, B2, PP v dostatečně vysokých dávkách.

Výroba cedrového oleje jako podnikání

Cedrový olej je jedinečný produkt, který nemá analogy přírodního původu. Stojí za zmínku, že lékařské vlastnosti tohoto oleje mu umožňují nahradit téměř jakýkoli jiný rostlinný olej.

Moderní studie ukázaly, že v kompozici cedrového oleje jsou nalezeny oleylové, linolové, linolenové kyseliny, vitamíny B1, B2, B3, E, fosfatidový fosfor a různé stopové prvky. Obsah kalorií cédrového oleje je vyšší než obsah vepřového a hovězího tuku.

Olej z piniových ořechů na území Ruska je již dlouho známý již v 19. století, kdy byl koupen na veletrhu, ale byl vyráběn pouze metodami řemeslné výroby. Zvláštní zájem o cedrový olej na obyvatele Ruska se však objevil teprve počátkem 21. století, což ve skutečnosti bylo důsledkem širokého přístupu lidí k informacím a také jejich zájmu o zdravý životní styl.

Statistiky ukazují, že produkce borovicových ořechů v Rusku je dostatečně velká, aby vytvořila trh pro produkty z nich odvozené, zejména olej, mouku a olejový koláč. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny ze semen Sibiřského cedru, který roste na území:

 • Central Altai;
 • Sibiř;
 • Urals;
 • Oblasti Kostroma, Arkhangelsk a Vologda;
 • Severní Čína;
 • Mongolsko.

Mimochodem, vyrobený cedrový olej nevyžaduje certifikaci bez selhání, ačkoli je vhodné tento postup předat, protože v tomto případě je možné zdůraznit pozornost kupujících na dodržování správnosti technologie.

Aplikace cedrového oleje

V současné době je cedrový olej v poptávce v kosmetice a vaření.
Masážní salóny nakupují cedrový olej, protože jejich konzistence a vlastnosti jsou ideální pro provádění relaxačních masáží. V kosmetologických místnostech se tento olej používá k zjemnění a zvlhčení pokožky zákazníků, k posílení nehtů a vlasů. Mimochodem, cedrový olej se ukázal jako vynikající nástroj pro léčbu psoriázy a vředů.

Cedrový ořech je velmi oblíbený mezi restauracemi - přidává se do salátů, omáček, pečiva a dalších jídel. S pomocí tohoto oleje může prodloužit trvanlivost konzervovaných potravin, což je v poptávce mezi hospodynami.

Hlavními odběrateli cedrového oleje jsou tedy:

 1. Lékárny;
 2. Masážní salony;
 3. Kosmetické místnosti;
 4. Restaurace;
 5. Ženy v domácnosti.

Výrobní proces

Algoritmus pro výrobu cedrového oleje se skládá ze dvou hlavních etap - přípravy ořechů a přímé výroby oleje.

Přípravná fáze zahrnuje následující postup:

 • Sbírka borových kuželů;
 • Peeling matice následuje sušení;
 • Sběr odpadu, frakcionace;
 • Oddělení pláště s dalším sušením matice;
 • Odstranění plodové vody;
 • Umyjte jádra;
 • Třídění matic;

Dnešní cedrový olej může být vyroben buď tepelným nebo studeným způsobem.
Studená metoda zahrnuje zvlákňování umístěním vybraných cedrových jader pod kovový nebo dřevěný lis. Takto získaný olej je buď dále usazen nebo filtrován.

Výroba tepelného oleje zahrnuje první oplachování horkých jader horkou vodou a poté lisování. V důsledku tohoto způsobu výroby se na výstupu produkuje mnohem více, nicméně má nižší náklady v důsledku ztráty velkého množství užitečných látek. Nejčastěji se tento olej používá při přípravě kuchařských pokrmů.

Zařízení

Při organizaci workshopu na výrobu cedrového oleje bude zapotřebí následující zařízení:

 1. Stroj Shelushilno-veyalnaya - 2,5-3,0 tisíc dolarů;
 2. Sušárna - - 2,5 tisíc dolarů;
 3. Těžba - 1,0 tisíc dolarů;
 4. Pneumatický odlučovač - 3,5 - tisíc dolarů;
 5. Fraktor - 5,5-6,0 - tisíc dolarů;
 6. Abrazivní stroj - 3,5 - tisíc dolarů;
 7. Stroj na odstraňování amniotického filmu - 3,5-4,0 - tisíc dolarů;
 8. Jímka - 1,0 tisíc dolarů;
 9. Separátor fotografií - 45-50 tisíc dolarů;
 10. Průmyslový tisk - 3,5 až 10 tisíc dolarů;
 11. Pomocné vybavení - 3-4 tisíc dolarů.

Zaměstnanci

Ve stavu podniku je kromě pracovníků, řidičů, účetních a technických pracovníků nutná přítomnost technologa a manažera.

Mezi povinnosti technologa patří kontrola výrobního procesu. Produkt by měl splňovat požadavky GOST, zejména jeho chuť a vůně by měly mít malou chuť ořechu. Je třeba se vyvarovat přítomnosti pachů a chutí jiné povahy, stejně jako hořkosti. Olej musí být buď žlutý nebo zlatožlutý.

Povinnosti správce by měly zahrnovat kontrolu nad obecnými ekonomickými procesy, studium trhu pro výrobu cedrového oleje.

Náklady a návratnost

Objem kapitálových investic na otevření podniku pro výrobu cedrového oleje je přibližně 249,5-292,5 tisíc dolarů:

 1. Získání potřebného vybavení - 74,5-87,5 tisíc dolarů;
 2. Výstavba objektů obchodu, skladů, obecně ekonomických prostor - 90-100 tisíc dolarů;
 3. Uspořádání prostor - 15-20 tisíc dolarů;
 4. Nákup vozidel - 30-40 tisíc dolarů;
 5. Akvizice pozemku - 25-30 tisíc dolarů;
 6. Ostatní náklady - 10 tisíc dolarů.
 1. Mzdový fond - 11-12 tisíc dolarů;
 2. Nabytí spotřebního materiálu - 1,5 tisíc dolarů;
 3. Reklama - 0,5 tisíc dolarů;
 4. Palivo a mazadla a další náklady - 1,0 tisíc dolarů.

Celkem: 14-15 tisíc dolarů.

Hot lisovaný olej lze prodávat v supermarketech a maloobchodních prodejnách. Olej vyráběný technologií lisování za studena - v obchodech s ekologickými výrobky, kosmetickými salony, lékárnami.

Období návratnosti kapitálových investic je přibližně 2 roky.

Podvádění výroby cédrového oleje

Exkurze k výrobě cedrového oleje LLC "Megre"

Autor - Rinat Galiakberov

V únoru jsme šli na schůzku prodejců společnosti OOO Megre a vyrazili jsme na výlet do obchodu, kde vyrábí cédrový olej společnosti Megre LLC.

Dílna pro výrobu cedrového oleje se nachází asi 100 kilometrů od Novosibirsku, v malé vesnici. Podle příběhu Sergeje Megreho - ředitele společnosti "Megre" - dříve v budově obchodu byla vesnická lázeň. Samotná budova byla umístěna na malém pozemku, mezi obcemi pozemky s domy.

Před vstupem do budovy byli všichni obchodníci požádáni, aby nevytvářeli video a fotografie a vysvětlovali tím, že to řekli výroba je vzácná a není žádoucí, aby to někdo viděl. Když jsme šli dovnitř a vzali jsme si vnější oblečení, představili jsme se ženě - pracovala v obchodě jako producent. Byla to ta, která doprovázela Sergey Megre celou exkurzi, od začátku technologického řetězce až po výstup hotového výrobku.

Nejprve jsme vstoupili do haly, která se ukázala být skladem, obsahovala ořech. V skladu bylo asi 10 pytlů ořechů. Na otázku: "A kde držíš vlašský ořech?" Odpověděli, že ořech je neustále zakoupen od různých dodavatelů.

V další místnosti bylo zařízení pro sušení matice, čištění z pláště a fólie. Zařízení bylo průmyslové, kovové, používané k čištění piniových ořechů. Podle mistra byla ořech nejprve vysušena horkým vzduchem, takže pláště byly vysušeny a lépe rozděleny. Výsledná matice vstoupila do plátku pro čištění z pláště. Výsledné vyčištěné jádro bylo opět vysušeno horkým vzduchem, takže film byl lépe oddělen od jádra.

Pak se jádro matice promylo vodou a pak znovu vysušilo. Potom bylo vyčištěné jádro přiváděno do ručního přepážky. Ořech byl zvednut v příštím pokoji. Právě jsme tento proces našli. Několik žen sedělo u velkého stolu a ručně oloupalo čisté jádro borovice. V rozhovoru s nimi se dozvěděli, že jsou to vesničané, ve kterých se nachází dílna. Také řekli, že ruční přepážka je velmi důležitá a pokud vynecháte poškozenou matici, později olej může být hořký. Na otázku, o čem mluvíte v procesu přepážky, odpověděli: ano, všechno je vyprávěno o životě, historii, my umýváme našeho manžela atd.

Poté, co jsme byli pozváni do místnosti, kde stál lis na lisovaný cedrový olej. A k velkému překvapení jsme viděli, že tisk je kovový. Někteří ženští obchodníci vypukli tiše: "Jsou to lisy dřevěné?"

Který muž, který stál v tisku a stiskl páky, řekl: "Co jsi, jaký dřevěný, když se něco stane, že se zlomí kov, co můžeme říct o stromu..."

V místnosti bylo trapné ticho, které vyprázdní jeden z prodejců, řka: Nebojte se, ve skutečnosti, že olej není v kontaktu s kovem, je stále velice jednoduché, olej přichází do styku s kovovými částmi, obklopí jim olejový film, který chrání zbytek oleje z kontaktu s kovem.

Jeden z dealerů se zeptal: Co vlastně?

Ale jak jinak, - pokračoval první prodejce, - myslíte si sami. Film je mastný, neprochází zbytkem oleje. Mezi obchodníky se objevilo určité úleva. Mimochodem, dealeři pokusil se věřit tomu, co bylo řečeno, protože pokud tomu nevěříte, dostanete velmi nepříjemnou situaci. Koneckonců, v případě, když viděli, jak olej dostane do styku s kovem, pak producenti ropy lhal o jeho výrobě, a co dělat v takové situaci, s největší pravděpodobností nikdo nevěděl prodejců.

Pak někdo ze zaměstnanců firmy navrhl, aby se pokusili čerstvě piniové oříšky dort, který ležel v pokoji na stole. Pokrutiny všechno moc, zvláště když přichází čas na večeři a po cestě a navštívit tajze všechno trochu hlad. Okamžitě přinesli dřevěné lžíce, aby ochutnaly čerstvý cedrový olej. Dealeři se snažil cedrový olej s vařečky a zaměstnance společnosti, jediný s kamerou byl, obchodníci nabízejí vyfotit tohoto procesu, že se rádi udělali.

Na druzích lisů byly tři kovu válec. Válce jsou přišroubovány na boku kovu kování, plastové průhledné trubky byly umístěny na kování a olej z lisu proudil do velké skleněné nádoby. Vedle tisku byl ovládací panel s pákami. Když muž stiskl páky, začal proudit olej z potrubí.

Na otázku zaměstnance: Jak funguje tisk? Vysvětlil:

Ořech se nalévá zhora do válce a pak leží kovu vrstva tak, aby vrstva ořechu nebyla tlustá, pak opět vrstva a znovu těsnění a tak několik vrstev. Potom je válec z horní části pevně uzavřen víkem. Píst poháněný hydraulickým pohonem se zvedá dolů. Matice je stlačena, olej je z ní vytlačen a protéká trubkami z lisu.

Poté, co jsme byli vedeni do místnosti, kde byl olej naplněn do lahví, a překvapilo mě, že olej je lahvován ručně kovu lžíce a skrz kovu trychtýř. Nikdo z dealerů zde již žádné otázky neudělal. Na začátku jsem si myslel, že to mohlo být odstraněno a dané skleněné nebo plastové nálevky a lopatka, přinejmenším při návštěvě prodejců. A teprve poté, po nějaké době, jsem pochopil a jaký je důvod změnit, jestli technologii popsanou v knihách, a tak se NEDOTAZUJE, a olej v lisu přichází do kontaktu s kovem?!

V další místnosti se objevil proces balení lahví s máslem v krabicích, vložila se poloviční deset ruble a byla zapečetěna. Prohlídka skončila malým skladištěm, kde byly uloženy hotové výrobky.

Brzy jsme byli pozváni na večeři, která byla uspořádána v prostorách workshopu. Tabulka se ukázala být kultivovaná, s přírodními produkty země, domácí mléko, zakysanou smetanou a tvarohem, brambory, okurky a koláče. Všichni s velkou radostí se osvěžili a začali mluvit o volných tématech. A zaměstnanci společnosti pozvali prodejce jeden po druhém, aby mohli vzít video rozhovory.

Byl jsem také povolán k rozhovoru, ale odmítl jsem, protože ve mně bylo nedorozumění: Jak to je? Koneckonců, říkali, že olej je připraven podle technologie popsané v knihách, bez kontaktu s kovem, a Megre Vladimír Nikolajevič o tom napsal v knihách! Ale ve skutečnosti se to ukáže jinak. Uviděl, jak se rozhovor uskutečnil. Obchodníci byli požádáni, zda se jim líbí rustikální stůl, výstup dealery, jaké dojmy z návštěvy taiga, Líbí se ti máslo? Na co nakonec obchodníci reagovali přibližně takto: Moc se mi líbilo, Jsou potěšeni taigou a místem, kde se produkce nachází, a že olej je velmi dobrý.

V noci jsem přemýšlel o všem, co se stalo po dlouhou dobu, o dalších činnostech vedení společnosti OOO Megre, které bylo těžké přiřadit světelným záměrům, Ano, a nikoli zvlášť, splnili podmínky předepsané v nové dohodě, která podle plánu byla nutná podpis následujícího dne.

V dopoledních hodinách, když dorazil na úřad „Maigret“, zeptal jsem se, když jsme prodávali ropu, produkoval vás, jsme si řekli, že to byl získán technikou, bez kontaktu s kovem. Ukazuje se, že tím, že prodáváte svůj olej, podvedli jsme lidi? K tomu odpověděli, že nikomu neřekli, že ropu vyrábějí bez kontaktu s kovem. Na otázku: A co čtenář knih potenciálně chápe, že tento olej je vyroben technologií popsanou v knize? Neodpověděli.

Odešli jsme, aniž jsme s nimi podepsali novou smlouvu.

Po kongresu na konferenčním hovoru s dalšími prodejci navrhl Sergejovi Megremu, aby sami publikovali pravdu o výrobě cedrového oleje. Snažil se dostat pryč od tohoto tématu zpočátku, ale pak neochotně, ale stále říkal, že to udělají. Řekl jim, že v každém případě by bylo lepší, kdyby to udělali sami, než někdo jiný.

Poskytli neúplné informace a to jen ve zprávě o kongresu obchodníků. "Podle naší speciální objednávky byl vyroben kovový lis nového designu. Už nepoužívá dřevěné polštáře, ale v tisku není žádný kontakt s kovem... "Ale ukázalo se, pravda o výrobě ropy nikdy nebyla řečena.

Možná se to stalo, není náhodou. Není to nic, co se říká, nevytváříte ideály, co se děje sami, rozhodujete a soudíte podle ovoce. A ukázalo se, že pokud se objeví označení "Ringing Cedars of Russia", je třeba něco dobrého.

Myslel jsem, že jiní prodejci říkají pravdu, v každém případě mnozí z nich o tom hovořili v telekonferencích. Ukázalo se, že ne. Koneckonců, peníze mají velkou sílu. A to je pochopitelné: pokud řeknou pravdu, pak od nich koupí méně, a proto se zisk také sníží.

Věřím, že pro ty, kteří tvrdí nepravdu, zůstane na svědomí, oni sami budou nést odpovědnost a to je jejich podnikání. Anastasia najednou uvedla: ti, kteří vydělávají, chovají se nečestně, budou nakonec zničeni. Další věcí jsou lidé, kteří tento olej koupí a upřímně věří, že je připravena podle technologie popsané v knize a je velmi silná. A poznat pravdu a přiznat, že klamání znamená podporovat někoho, kdo říká nepravda.

Drahí lidé, považuji za důležité sdělit tyto informace, protože jsem je viděl sám a já to vím. Co s tím dělat, rozhodněte se sami. Ve skutečnosti olej vyráběný společností Megre je přírodní cedrový olej, ale získaný běžnou technologií.

Chápu, že existuje mnoho lidí, kteří to považují za lež a útoky. A toto je vaše právo myslet tak, být nevědomý a slepě věřit v ideály nebo se snažit pochopit, co se děje.

Budu krátce psát o sobě. Volat mě Galiakberov Rinat. V roce 2010 si vzal půdu pod uspořádání rodinného sídla v zúčtovacím „sluneční“ Čeljabinsku regionu. V roce 2008 a 2009, on organizoval „Euro-asijský veletrh oživení lidových tradic“ v Majakovského Central Parku s myšlenkou osad, koncert, spravedlivé, umělců a mistrovské kurzy, stejně jako výsadbu cedry, každý rok 100 Cedars. K vysazování cedrů byli rodiči pozváni s dětmi a všichni, kdo chtěli vysadit svůj cedr. Po veletrhu ve městě se uskutečnil organizační výlet do osady, kde se uskutečnil festival kmenových osad několik dní. Účelem těchto veletrzích a festivalech dát popularizace myšlenky původních domovů a konvergence, a znalosti lidí a sídel.

V roce 2010 bylo v Čeljabinsku zorganizováno Centrum pro rozvoj předků a lidového umění "Vozrozhdenie". Webová stránka: www.rodpomestie.ru Odkaz Vkontakte... Centrum pro rozvoj patrimonialních statků a lidového umění Revival Chelyabinsk. Od května 2010 do února 2011, před kongresem prodejců, byli prodejci společnosti OOO Megre.

Pokud jsou tyto informace pro vás důležité, pošlete je lidem, kteří se blíží myšlence vytvářet rodové panství, aby věděli pravdu.

Když jsem viděl, že jsem vytvořil toto téma, chtěl jsem napsat zprávu, ale ukázalo se mi, že mi byl odepřen přístup na fórum. Požádal mého přítele, aby zveřejnil mou zprávu. Zpráva byla okamžitě smazána a zakázán byl uživateli.

Výroba oleje z cedru

Cedrová ořech je nejen chutná, ale také velmi užitečná. Ve svém jádru obsahuje více bílkovin než maso a je zcela rozloženo, na rozdíl od živočišných bílkovin. Kromě bílkovin v borovicovém ořechu obsahuje většinu nezbytných aminokyselin, mikroelementů a minerálů pro naše tělo. Z jádra borovicových ořechů získávají nejcennější cedrový olej; dort, který zůstává po stlačení, používá cukráři jako užitečnou příchuť, na bázi pláště vyrábějí hojivé balzámy a tinktury.

Cedrový olej - zdroj vitamínů A, B, D, E, F, E a vitamínů skupiny B v ní pětkrát delší než v olivovém oleji a vitaminy skupiny F a P, je třikrát vyšší než v rybím oleji. Cedrový olej obsahuje pro kyselinu lidského těla velmi důležité: stearovou, olejovou, gadoleinovou, linolovou, linolenovou.

Tento výrobek zpomaluje proces stárnutí, podporuje přenos plné dědictví, zlepšují zdraví, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při léčbě nachlazení, chřipky, lupénka, neurodermitis, trofických vředů, žaludečních vředů, alergických poruch, eliminuje chronický únavový syndrom, zlepšuje duševní a fyzické výkonnosti.

Cédrový ořechový olej nemá žádné kontraindikace k použití a je snadno tráven trávicí soustavou. Pro muže tento unikátní produkt pomáhá zvyšovat potence, zpomalovat proces alopecie, zlepšovat krevní oběh, urychlit hojení ran, snížit hladinu cholesterolu. Ženy používají cédrový olej jako přirozené zvedání a výživu pro vlasy. Spotřeba oleje z cedrového dřeva je přínosem pro lidi pracující v nepříznivých klimatických a environmentálních podmínkách.

Cedrové ořechy jsou semena borovice borovice, také známá jako sibiřský cedr. Tento strom roste v západní a východní Sibiři, v Uralu (před hřebenem Timan), v centrální Altai, Mongolsku a severní Číně. Výsadby sibiřského cedru se nacházejí v regionu Arkhangelsk, regionu Vologda, regionu Kostroma.

Vytvoření podniku pro výrobu cedrového oleje bude vyžadovat 11 až 12 milionů rublů. S těmito penězi je pozemek zakoupen nebo převzat za dlouhodobé pronájmy, vybavení je zakoupeno, průmyslové prostory a sklady jsou vybaveny. Na podporu výrobního procesu je pozváno 12-15 specialistů. Doba návratnosti investice může trvat 24 měsíců.

Výroba cédrového oleje začíná především sbírkou cédrových kužene na místě, kde roste borovice, během kterého se používá stromová třepačka, po které se ovoce ručně shromažďuje od země. Kuželky jsou naloženy do peelingového stroje, který čistí semena z kostry a lusku. Proces odlupování kusu kužele o hmotnosti 13-15 kg trvá ne více než tři minuty. Výstup matice z kužele je 40-50%. Náklady na peeling stroj je 80-90 tisíc rublů. Pracuje na benzinu, protože první loupání nastává v lese.

Oloupaná matice musí být vysušena, pro kterou se používá sušicí stroj. Matice se vloží do stroje přibližně 10 hodin. Sušička lze zakoupit za 75 až 80 tisíc rublů. Extrakce stojí 30 tisíc rublů.

Dalším stupněm výroby je oddělení matice do frakcí a oddělování nečistot. Tyto procesy se provádějí za použití pneumatického separátoru, který produkt čistí, a frakcionátoru, který odděluje zrnitou směs na velikosti kolísavých sít. Pnevmoseparator bude stát 100 tisíc rublů, frakce stojí asi 190 tisíc rublů.

K oddělení pláště od jader se používá odlupovací brusný stroj, který poskytuje maximální množství drceného jádra bez namáčení. Když načtete 100 kilogramů ořechů, můžete získat z 15 až 30 kilogramů jádra. Cena auta je 100 tisíc rublů.

Plášť je oddělen od jádra pneumatickým separátorem a frakcionem, po němž je produkt vysušen.

Chcete-li odstranit plodovou tekutinu, potřebujete speciální stroj v hodnotě 110 000 rublů. Někdy jádro musí projít stroj několikrát.

Proces mytí jádra piniových oříšků se vyskytuje ve speciálním umyvadle, který se skládá z lázně, rámu a podnosů s děrovaným dnem. Jádro se nalije do misky a vloží se do van. Náklady na praní je 30 tisíc rublů. Po umytí je třeba další sušení.

Třídění jádra podle barvy a kvality je prováděno optickým třídicím zařízením (oddělovačem fotografií), které má fotoaparát s vysokým rozlišením a rychlostí skenování až 50 000 snímků za sekundu, čímž dosáhne čistoty třídění 99,99 procent. Jedná se o velmi drahé zařízení, jeho cena začíná od 1,5 milionu rublů.

Olej z matice se získává dvěma způsoby: studeným a tepelným. První metoda umožňuje zachování léčivých vlastností produktu a je výhodnější, i když dražší.

Pro lisování za studena jsou jádra umístěna do lisu, oddělený olej je filtrován nebo sedimentován. Předpokládá se, že při těžbě ropy by měly být použity pouze dřevěný lis, z důvodu kontaktu s kovem ropných zkazí. Pokud je nám známo, seriózní výzkumy k podpoře nebo vyvrátit toto tvrzení nebylo, ale známý ruský výrobce cedrového oleje se tak široce používané, že teorie ve své reklamě, že velké množství spotřebitelů vysoce kvalitního cedrového oleje je nyní jen spojen s dřevěnou lisu.

Průmyslové lisy jsou zpravidla kovové. Cyklus se skládá z nakládání, lisování a vykládání, doba cyklu je 20-30 minut. Výtěžnost oleje závisí na obsahu vlhkosti jádra a je 30 až 40 procent. Cena tisku je od 110 do 330 tisíc rublů.

Výroba dřevěného lisu je možné objednat, cena je od 120 tisíc rublů. Výrobci lze snadno najít prostřednictvím internetu.

Tepelná výroba oleje spočívá v promytí ohřátých jader horkou vodou a poté lisováním za tepla. Jak jsme poznamenali výše, borovicová matice ztrácí většinu svých jedinečných vlastností během tepelného zpracování. Olej získaný lisováním za tepla je nižší a používá se při vaření.

Podle GOST by měl olej mít chuť a vůni s mírnou chutí ořechu. Nepovolí hořkost a žádné cizí chutě a vůně. Barva oleje je zlatožlutá, olej je průhledný, je povoleno mít síť přes sediment a mírný zakalení.

Cedrové ořechy lze zakoupit za cenu 300-350 rublů na kilogram. Vyčištěné jádro stojí od 1200 rublů na kilogram. Cedrové jádrové ořechy se prodávají za cenu 150 rublů na kilogram. Náklady na litr cedrového oleje začínají od 2000 kormidel. Produkt je balen do nádoby o objemu 100 ml.

Podnik zabývající se výrobou cédrového oleje při registraci označuje jako hlavní činnost "Výroba nerafinovaných rostlinných olejů" kód OKVED 15.41.2.

Cedrový olej nepodléhá povinné certifikaci, ale mnoho podniků prochází tímto postupem, aby přilákalo kupce a zdůraznilo správnost technologie výroby léčivého přípravku.

Většina výrobců prodává svůj produkt prostřednictvím internetu a vytváří online obchody. V maloobchodě se ropa prodává také v lékárnách, kosmetických obchodech, supermarketech, přírodních potravinářských obchodech.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Výroba cédrového oleje

Cedrový olej a výroba obruby

Sibiřský cedrový olej - jedinečný přírodní produkt, jehož analogy v přírodě neexistují, je jeho syntéza nemožná. Nicméně největší hojivá síla má pouze cédrový olej, na dřevěném lisu. Pouze v tomto případě zůstává v oleji kompletní přírodní bioenergetický komplex, který má léčivé vlastnosti. Tento olej je silnější než jakýkoli jiný olej, pokud jde o pevnost léčby.

Udělali jsme vše pro to, abyste získali tento nejcennější produkt na stole v čisté, nedotčené podobě! Náš olej uchovává energii cedrové taigy. Do lidského těla vstupuje buňka živého oleje "táhne" buňky lidského těla, čistí je, uzdravuje, plní vitalitu a energii. Poté, co přichází do styku s věčností a prvotřídní povahou, přejde organismus na novou energetickou úroveň.

Ke sledování ukazatelů kvality pravidelně provádíme výzkum našich olejů. Výsledky jsou úžasné. Pouze v obsahu vitaminu E je náš olej až 40krát lepší než cedrový olej z kovového lisu nejlepších výrobců!

Výrobní proces:

I. Všechno začíná maticí. Naše ořechy jsou sklizeny na Sibiři v oblasti Tomsk.

II. Ořech přechází k čištění. Čištění matic se provádí kámen milníky našich partnerů bez kalcinace! Matice opouští veškerou životní sílu. Ve fázi čištění se provádí přísná kontrola jakosti ořechů. Dokonce i jedna nízkokvalitní matice může zničit celou dávku oleje. Kvalita matice je proto prioritou!

III. Pak nám ořech přichází k výrobě. První část, z níž je olej extrahován přímo, se nachází na území generického sídla Velkého medvěda. Daleko od hlučných měst a prašných cest, v ekologicky čisté oblasti. Olej se rodí pod zpěvem ptáků a šustění listů, pod klasickou hudbou a písněmi slunečních bordů.

Teď! Otevřete dveře výroby ;-)

Odsávání ropy zahrnuje několik technologických fází:

1. Předběžná příprava - broušení matice. Broušení matice se provádí na dřevěných válcích.


2. Pak se zemní matice rozloží na speciální tkaninu a připraví se na stékání.

3. Spinning nastane na dřevěných listech. Polštářové lisy jsou vyrobeny z vysokopevnostního jaseňového dřeva. Pravidelně se nahrazují.

4. Olej se shromažďuje v sterilních pokojích. A připraven k přepravě.

Všechno! Cedrový olej je připraven k balení!

5. Zbývající koláč po stisknutí oleje je zabalen a také zaslán na balení.

Všichni naši výrobci jsou mistři svého řemesla! Na obrázku jsou někteří výrobci, velmi dobří lidé, harmonický šťastný pár, obyvatelé Velkého medvěda Ludmila a Jurije.

Po příjezdu do Jekatěrinburgru se cedrový olej a dort převezou do skladu. Skladování se provádí ve speciální místnosti, kde se udržuje konstantní teplota a vlhkost.

IV.Seduyuschy etapa - balení: