Franšízy obchodů s knihami vydělávají na "prodeji znalostí"

Obchod s knihami se v posledních letech začal odevzdávat. Existují důkazy, že již v Rusku neexistuje potřebný počet velkých knihkupectví.

Chci si uvědomit, že to ovlivňuje franšízový trh tohoto segmentu ekonomiky. To je vyjádřeno ve velmi skromném množství.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Značka se již osvědčila na trhu.
 • Dostupnost prokázaného podnikatelského plánu.
 • Rychlá návratnost.
 • Vysoká ziskovost.
 • Podnikání závisí jen málo na ekonomické situaci v zemi.
 • Nedostatečně rozvinutá konkurence.
 • Potřebujete malý prostor pro vytvoření podnikání.

Nevýhody:

 • Dostupnost vlastního kapitálu pro počáteční investice.
 • Zaměstnanci se zvláštním vzděláním potřebují.
 • Zkušenosti franchisanta v příslušné oblasti činnosti.

Katalog franšízy

Dětské knížky

Tato značka je určena pro diváky. V sortimentu obchodu, kromě knih a časopisů, zboží pro tvůrčí práci dětí různého věku.

Název společnosti: Dětské knížky
Rok založení společnosti: 2005
Rok zahájení franšízy: 2011
Počet podniků: vlastní: 3, franchising: 1.
Platba all-inclusive: 120000 rublů
Licenční poplatky: informace nejsou zveřejněny
Počáteční investice z: 270000 rublů
Měsíční zisk: informace nejsou zveřejněny
Minimální velikost požadovaného místa: 30 m²
Regiony práce: Petrohrad, Rostov-on-Don, Nizhny Novgorod, Moskva
Odkaz na oficiální webové stránky s podmínkami franšízy, kontakty: http://vlavochke.ru/, e-mail: [email protected]

"Dobrá zpráva"

Jedná se o minimarkety, které prodávají knihy, noviny a časopisy na ruských letištích. Princip činnosti je založen na samoobsluze. Nabízí několik licenčních formátů, jako jsou:

Držitel franšízy: Společnost s ručením omezeným PRESSHAUS
Značka: Dobrá zpráva
Rok založení společnosti: 2001
Rok zahájení franšízy: 2009
Počet podniků: vlastní: 200, franchising: 18.
Platba all-inclusive: z 30 000 rublů na 45 000 rublů
Poplatek za inzerci: chybí
Licenční poplatky: 3 - 4% obratu za měsíc (dohodou)
Počáteční investice od: 430000 rublů
Doba návratnosti: od 6 měsíců
Měsíční zisk: žádné informace
Minimální velikost požadované plochy: 10 m².
Regiony práce: Mockva, Tyumen, Hovocibipck, Chelyabinck, Kazan, Camapa, Ekatepinbypg, minerální vody, Cankt-Petepbypg Krasnoyarsk
Odkaz na oficiální webové stránky s franchisingovými podmínkami, kontakty: http: //www.presshouse.ru/, telefon: +7 (495) 97-42-131 ext. 71-83 a ext. 71 až 69, telefon: +7 (903) 13-29-391, fax: (495) 79-07-686, e-mail: [email protected] a [email protected]
Adresa: 127051, Moskva, ul. Vyatka, 49
Prezentace: stáhnout

SellLith

Společnost úspěšně působí ve východní Sibiři po dobu dvou desetiletí. Na regálech obchodů Je prezentována literatura o 200 tisíc jménech různých předmětůa. A také je tu skvělá volba:

 • hry;
 • hračky;
 • papírnické zboží;
 • pohlednice;
 • multimediálních produktů.

Obchodní myšlenka № 2956. Knihovna nového formátu

nebo jak otevřít konkurenční knihkupectví.

Některé nově otevřené podniky jsou odsouzeny od samého počátku - jejich dny jsou očíslovány. Ano, viděli jste to - jít do nově otevřeného směšného kosmetického salonu, kavárny, butiku, už víte - tyto šprýmaři se uzavřou za šest měsíců. A tyto psychózy budou trvat rok.

Mimochodem, stejné myšlenky vznikají i u lidí a podniků, které v Rusku nejsou otevřené. Jen tam to nemá tak smutné důsledky - no, podnik uzavřel, no, nestalo se to.

To je přesně stejná vlna skepticismu způsobená Brity další událostí - soukromý nákup starého knihkupectví Harvard Book Store,

Tento obchod, který přivítal knihy červů a bibliofilů všeho druhu, vdechl do kadidla, jak dýchá kultura na celém světě.

Nesetevye knihkupectví po celém světě jsou dlouho neziskové, je to archaismus. Otevření jen knihkupectví je příkladem naivního optimismu.

Jeff Myerson (Jeff Mayersohn), nový majitel Harvard Book Store, se nebojí mladých lidí s elektronickými čtenáři, stahování knih a jiného spotřebního zboží v Amazonu.

Ano, zdánlivě, digitální formát moderního čtení zabíjel starý dobrý knihkupectví "za rohem". Více než to! Knihovny v Evropě také potírají. Pozor prosím! Kupující jdou do knihkupectví a zdá se, že se chovají jako slušná inteligentní "zahuzhane" knihkupectví. Chodí s důležitým vzduchem podél polic, čuchají a procházejí knihami, obdivují, třesoucí se vezmou do rukou jedné fantazijní knihy a jdou. Ne, ne ke pokladníkovi! Získávají svůj smartphone a objednávají, že se v on-line obchodu jen líbí knihám on-line! Ne, ne, jsou to zvířata?

Zde je video Yutyub ukazuje parodií - jak se to děje v moderních knihkupectvích.

Vypadá to, že kupující přišli do vašeho obchodu, viděli, že máte dobrý produkt, který potřebují, a zavolá přímo z vašeho obchodu vašim konkurentům, aby si je koupili - co jste viděli.

A pak nový majitel starého knihkupectví Harvard Book Store provedl intuitívní objev! Pomyslel si: proč si představovat situaci - naopak? Je možné, že široký přístup spotřebitele k digitalizovaným knihám (knihy v elektronické podobě) ušetří knižní prodejny? Ukázalo se to možná.

Uprostřed Harvardského knihkupectví je nyní Espresso Book Machine - kniha espresso. Vytváří knihu před spotřebitelem - čerpá materiál z digitálního obsahu - kompiluje, mění design, vytváří koláže a konečně vytiskne hotový text.

Je schopen vytisknout více než pět milionů titulů knih, včetně Knih Google.

Kupující si mohou knihu objednat přímo v obchodě i online.

Můžete jít do obchodu Harvard Book Store a požádat prodejce knihkupectví, aby "vysledoval" pro vás vzácnou publikaci nebo knihu, která nebyla již dlouho publikována. Za čtyři minuty bude kniha stažená z internetu v ruce - horká!

Ti, kteří žijí v blízkosti, obchod dodává knihy objednané online, přímo do domu - na ekologicky šetrné dopravě: jakýsi "trishaw" od společnosti Metroped.

Nový majitel knihkupectví vlastní až 300 různých událostí ročně na základě svého obchodu. To znamená, že skoro každý den v obchodě je mistrovská třída, setkávají se čtenáři se spisovatelem, kreslí ceny a tak dále.

Dokonce i když si člověk nekupuje knihu, mělo by být zajímavé prostě jít do knihkupectví. To je politika knihy knih Harvard. (Každopádně si to koupí!) Mimochodem, čtenář je vychován takhle. Ano, nejen čtenář je vzdělaný - cílové publikum v knihkupectví, takže obecně je vychován loajální klient. Nepřijejme si kupovat naše zboží - přijď - uděláme tě šťastný. Přinejmenším se naučíte cestě do naší kanceláře a pochopíte, že lidé tu neškrtí!

Knihkupectví

Fanoušci tištěných verzí literárních publikací v Rusku jsou lidé staršího a středního věku. Existují také formáty, které jsou cenné pouze v papírové podobě: školní knihy, vývoj knih, dárkové alba, upomínkové knihy. Proto se franchising v knihkupectví stává výnosným podnikem, sortiment uspokojí poptávku široké skupiny návštěvníků.

Základní požadavky na knihkupectví:

 • umístěné v místech placení zákazníků;
 • průměrná plocha je 50 metrů čtverečních. m;
 • univerzální produktové řady.

Plus knihové obchody - výtisky nemají trvanlivost, neklesají po mnoho let. Po chvíli však některé kopie ztratí význam (například učebnice). Dodavatelé, franšízové ​​často přijmou knihy pro vrácení peněz v smluvním termínu. Výsledkem je, že pokud jde o komoditní rovnováhu, podnikatel riskuje minimálně.

Doporučená forma obchodní organizace franchising knihkupectví - individuální podnikatel. Pracuje na zjednodušeném účetnictví, loajálním zdanění. Licence na prodej tištěných publikací v Rusku není oficiální.

Úskalí knihy knih

Pronájem velkého prostoru a nafouknutí rozsahu je nevhodný, protože v žádném případě nebude možné soutěžit s mnoha internetovými zdroji a získat mega-zisk. Optimálním řešením je analyzovat ruský trh, nabízet vyvážený výběr knih v kompaktním obchodě. Současně získat stabilní příjem, s výjimkou nájemného, ​​k pojištění proti přebytku komoditních zůstatků. Malé obchody, otevřené franšízy, implementují zásady individuálního přístupu, komunikaci s kupujícím, aby identifikovali potřeby.

Regály pro kategorie:

 • vývojové a umělecké dětské, dospívající vydání;
 • školní, vzdělávací, obchodní literatura;
 • ženská témata - květinářství, vyšívání, děti, vaření;
 • literatura, kterou muži chtějí koupit - rybaření, lov, auta, sport;
 • psychologie a zdraví.

Novinky na trhu s knihami by měly být okamžitě zveřejněny. Knihy o zvýšené poptávce jsou umístěny na speciálních pultech. Prodej stagnujících pozic se uskutečňuje pomocí akcií, prodeje. Než si koupíte učebnice, prostudujte standardy školských institucí, přijmete vzdělávací programy.

Doporučujeme si koupit franšízový knihkupectví a provozovat firmu na podzim: v září - prosinci sezónní poptávka po tisku se zvyšuje.

Tvorba optimálního sortimentu - hlavní věc v knižním podnikání, začínající podnikatel je obtížné okamžitě dostat do bodu. Pokud se podnikatel v této záležitosti ztratí, chce začít na začátku, je lepší koupit si franšízku zkušené společnosti. Vše, co je potřeba, je najít a odstranit prodejní oblast. Smlouva o franchisingu znamená, že profesionálové pomohou naplnit obchod se zbožím, koupit zařízení, uspořádat produkty, provádět reklamu, vyškolení zaměstnanci.

Franchising knihkupectví v Rusku

Dobré zprávy. Rozsáhlé sítě mini-trhů pro prodej knih, periodik a multimédií. Hlavní společnost "Pras-House" distribuuje informační produkty a související produkty, vyvinula široký maloobchod na letištích Ruska. 150 vlastních obchodů, 122 - otevřeno franchisingem. Nabízí možnost koupit jeden ze tří formátů franchisingu: Mini-market press, Press-bar, Press-café. Obchodní pavilony formátu Mini Market pracují na principu samoobsluhy, prodávají tištěné publikace a kancelář. Produkty Tiskové kavárny a lisy: knihy, tisk, tabák, nápoje, pečivo, rychlé občerstvení. Pro úspěšné partnerství je dostatečná plocha 10 metrů čtverečních. m. franšízant má právo koupit až 10 povolení v regionu, který mu byl přidělen. Cena franšízy činí 50 000 rublů, počáteční náklady činí 380 000 rublů, měsíční licenční poplatky jsou 3% z příjmu, neexistují žádné reklamní odpočty, návratnost je jeden rok.

Vaše firma: otevřete knihkupectví

Obchod s knihami: klady a zápory, vyhlídky vývoje

Asi před 10 až 15 lety se knížka v naší zemi zažila svého rozkvětu. Počet knihkupectví různých formátů a stupnic se každoročně zvyšoval, noví vydavatelé byly otevřeni, včetně vysoce specializovaných. Během posledních několika let se však situace dramaticky změnila. Major nepříznivé pro knihy obchodních trendů, říkají odborníci - je ztráta zájmu o čtení (náš národ z „nejvíce čtení“ v žádném okamžiku proměnil „téměř nečetli“), převaha čistě komerční projekt v oblasti podpory, jehož vydavatelem dát hodně úsilí a peněz, které však nemohou konkurovat "skutečné" literatuře, přechodu malého čtenářského publika z tištěných publikací na elektronické přístroje (tablety, telefony, e-knihy). Existuje také jeden negativní faktor, který mimoto ovlivňuje nejen knihu, ale i další aktivity související s autorskými právy - to je pirátství. Většina publikací, a to i nových položek, lze bez problémů stáhnout na internetu. Pro čtenáře to nehraje významnou roli, ale pro vydavatele a prodejce je pirátství spojeno s významnými materiálními ztrátami. Faktem je, že zpočátku oběh knihy a počet kopií zakoupených obchodem závisí na výzkumu publika - kvalitě a počtu potenciálních čtenářů. Není to tak často, že člověk, který si přečetl elektronickou verzi, najdeme nejprve do obchodu pro tištěnou. V souladu s tím je prodej dokonce dobré knihy často mnohem nižší, než se původně plánovalo.

Jeden může také vzít na vědomí další trend, který je nevýhodný pro konvenční knihkupectví - je zvýšit popularitu v internetovém knihkupectví, které je obtížné soutěžit v „tradičních“ zásuvek (hovoříme především o těchto „obrů“ jako Ozon a labirintu). Hlavním důvodem pro popularitu internetových obchodů jsou nízké ceny, které jsou dosaženy úsporou na pronajatých prostorách, stejně jako na speciálních preferenčních podmínkách práce s vydavateli. Další výhody - možnost prohlížení detailních fotografií nabízených knih a přečtení recenzí dalších kupujících. To kompenzuje neschopnost vidět knihu živě, která je poskytována běžnými obchody. Existuje také nevýhoda této pochybné výhody: knihy, které byly opakovaně skenovány, ale nebyly zakoupeny v běžném knihkupectví, rychle ztrácejí svůj vzhled na trhu.

V souvislosti se všemi výše uvedenými skutečnostmi je možné vyvodit závěry, že obchodování s knihami v naší zemi se zcela vyčerpalo? Odborníci se domnívají, že ne všechno je tak špatné. Pro mnoho fanoušků čtení nákupu speciálního zařízení pro čtení elektronických knih - to je příliš velký luxus. A někdo (zejména středního věku a starší lidé) se nemůže dostat z cesty papírových knih a upřednostňuje je na bezduchou techniku. Kromě toho se vydavatelé snaží sledovat změny v poptávce a preferují knihy, které jsou obtížné nebo dokonce nemožné číst elektronicky. Patří sem například dárkové vydání, dětská literatura drahého designu, vývoj knih pro děti, školní učebnice apod.

Otevřete naše knihkupectví: zvolte formát, místnosti a vybavení

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pokud jste se tedy rozhodli začít podnikat vlastní knihu, nejdříve určit formát vašeho obchodu a rozsah. Známe pro nás z dětských obchodů s regály, knihami a prodejci, kteří dávají návštěvníkům zájem o jejich literaturu, jsou už dávno irelevantní. Šance na přežití v tomto obtížném trhu jsou pouze v samoobslužných prodejnách, kde kupující mohou trávit spoustu času při výběru knih, prohlížením každého z nich, čtením poznámek. Populární starší velké obchody, které se podobají knihovnám ve velikosti, postupně mizí do minulosti. Nicméně zde není vůbec v preferencích kupujících, ale v ekonomické výhodnosti: bude velmi obtížné získat vysoké náklady na nájemné.

Dále vzniká otázka, zda je v jednom obchodě potřeba široká škála výrobků. Když vše, co chcete, stále nemůže konkurovat v této souvislosti s on-line obchodů, které nemají utrácet peníze na pronájem obchodních prostor a lze prodat obrovské množství knih o různých předmětech, a cenové rozpětí.

Nejvýhodnější je začít s malou maloobchodní prodejnou s určitou specializací. Může to být jako fikce, jejíž poptávka je relativně stabilní a například dobré knihy pro děti a dospívající nebo širší škálu nejoblíbenějších publikací. Některé prodejny prodávají pouze komiksy, jiné se specializují na literaturu v cizích jazycích, detektivy nebo seriály. Je pravda, že možnost s úzkým zaměřením je vhodná pouze pro velká města s více než milionem obyvatel.

V malém městě nenajdete dost kupujících, takže bude obtížné získat takový projekt. Jediným vhodným formátem pro malé osady je prodej učebních pomůcek pro žáky (převážně) a studenty. Učebnice jsou vždy poptávané, takže zákazníci nebudou mít nedostatek. Kromě toho můžete prodávat nejen nové knihy, ale také organizovat příjem a prodej učebnic ve stavu druhé ruky.

Jaké jsou požadavky na samotný obchod? V tomto případě existují obecné požadavky na umístění jakéhokoli zásuvky: výhodné umístění v místech hromadného přetížení kupujících. Ale spěchejte si pronajmout náměstí v nákupním středisku prostě nestojí za to. Ačkoli úroveň hlídky je opravdu velmi vysoká, ale diváci tam vůbec nejsou, a náklady na pronájem vám znemožní váš obchod. Totéž platí pro supermarkety, přičemž jediným rozdílem je, že jsou také částečně vaši konkurenti, protože jejich sortiment zahrnuje tištěné výrobky a dokonce za mnohem nižší ceny, než si dokážete představit povolit.

Průměrná plocha knihkupectví je od 30 do 50 metrů čtverečních. metrů. V této oblasti můžete umístit poměrně velký rozsah, protože knihy nezabírají příliš mnoho prostoru a použití kompaktních stojanů vám umožní uvolnit spoustu místa. Pronájem prostorného prostoru nemá smysl: bez ohledu na to, jak se pokoušíte pokrýt největší počet položek, stále nemůžete konkurovat online obchodům. Věnujte zvláštní pozornost vnitřnímu prostoru obchodu. Samozřejmě, nikdo od vás neočekává, že by se vám to líbilo, ale mělo by to být příjemné a pohodlné. Stěny obchodu mohou být zdobeny například plakáty s ilustracemi pro slavné díla. Takový výzdobu je téměř bezcenný, ale vypadá harmonicky a přitahuje pozornost.

Příjemné měkké osvětlení, komfortní umístění regálů a pohodlné seskupování knih o žánrech, autorech a dalších klasifikátorech. Nezapomeňte, že mnoho zákazníků se nelíbí nebo se necítí v rozpacích, že hledají pomoc od prodávajícího, takže je třeba jim poskytnout možnost nezávisle hledat požadovanou knihu. Výška polic by neměl být příliš velký, jinak vaši návštěvníci nebudou dosahovat až k horní police, ale spodní police je lepší, aby se uzavřený a slouží ke skladování knih, a ne jako výkladní skříň, a ne nutit své zákazníky, aby se posadil na zadek, aby přezkoumala jejich zajímavé knihy. Kromě polic podle potřeby zavěšené panely, tabulky, skluzavky, točnu a pokladníka pracoviště, který je obvykle umístěn za pultem. Pult je nejlépe umístěn podél jedné ze stěn skladu, aby se ušetřilo místo. Pokud to prostor dovolí, položte pohodlné lavice v blízkosti police tak, aby si návštěvníci mohli pohodlně vybrat potřebné edice.

Další významnou položkou výdajů je zařízení proti krádeži. Ztráty z krádeže v knižním obchodu mohou dosáhnout 5%: kniha se snadno skrývá v pytlíku nebo pod oblečením a vyjme z obchodu. Brány proti krádeži stojí 80-100 tisíc rublů a spotřební materiál pro ně (snímače proti krádeži - štítky) stojí od 1600 rublů na 1000 kusů. Budete také potřebovat pokladnu, která pracuje se skenerem. Tato technika výrazně zvýší rychlost a úroveň zákaznického servisu. Jednou z hlavních nuancí je vedení záznamů o knihách ve speciálních počítačových programech určených pro knižní obchod a práci na základě 1C. Tyto programy vám umožní sledovat zůstatky a rychle najít knihy zájmů pro kupující v databázi. To platí zejména u velkého sortimentu, ale i v malém obchodě vám ušetří spoustu času a úsilí.

Organizační a právní forma: IP nebo LLC

Rozhodněte se o organizační a právní formě podnikání. Pokud hodláte podnikat samostatně, můžete zvolit možnost individuálního podnikání (IP). Pokud otevíráte obchod s partnery, dáváte přednost společnosti s ručením omezeným. V obou případech existují výhody a nevýhody.

Co potřebujete k otevření knihkupectví

V našem věku digitálních technologií se papírové vydání stále těžší konkurují elektronickým médiím. Hlavním spotřebitelem digitálních verzí je mládež (16-30 let). Ale kniha na papíře je stále populární mezi středním a starším lidem. Nezapomeňte bez tohoto formátu sběratelům sbírek (alba, sbírky), učitelům vzdělávacích institucí (od mateřské školy až po univerzitu) a prostě fanouškům šustění stránek a vůni inkoustu.

Podle odborníků v této oblasti, s kompetentním přístupem k podnikání, knihkupectví přináší vlastníkovi příjmy nad průměrný rok po otevření.

Registrace společností a volba daňového systému

Při přípravě podkladů pro podnikatelskou činnost je nutné vzít v úvahu rozsah závazku. Pro zástupce malých a středních firem se doporučuje navrhnout IP (jeden majitel). V případě organizace maloobchodní sítě nebo pokud existuje několik zakladatelů, je zapotřebí zaregistrovat právnickou osobu.

A víte, že je to až na začínajícího obchodníka, který zorganizuje IP nezávisle? Po přečtení tohoto článku nebudete moci vyhotovit všechny potřebné dokumenty.

Registrace nového právního subjektu je komplikovanějším postupem, avšak s aktuálními informacemi může být provedena i bez vnější pomoci, čímž se výrazně šetří finanční zdroje.

Licence na prodej tištěných výrobků se nevyžaduje. Náklady na zpracování balíčku dokumentů - asi 4 tisíc rublů. V závislosti na místě bude vyžadováno dalších 15 až 20 tisíc rublů. získat závěry od Rospotrebnadzoru a Ministerstva pro mimořádné události o bezpečnosti obchodu.

Výhodný systém zdanění malých a středních podniků (pokud má knihkupectví prodejní plochu až 150 metrů čtverečních) bude pro IP jedinou daň. Přechod na zvláštní daňový režim se doporučuje provést bezprostředně po registraci činností.

Objednejte obchodní model franšízy

Obchodní franchise v Rusku získává pouze dynamiku. Návrhy na spolupráci s franšízanty a pracovní podmínky lze posuzovat na oficiálních internetových stránkách společností-nositelů práv. Nákup franšízy knihkupectví zahrnuje získání jedinečné koncepce podnikání pod rozpoznatelnou značkou. Partneři vám pomohou zjistit, jak otevřít knihkupectví od začátku.

S kompetentní volbou získá podnikatel:

 • podpora a pomoc při propagaci;
 • školení zaměstnanců;
 • obchodních zařízení a důvěryhodných dodavatelů;
 • základ pro inventarizaci a obchod;
 • Efektivní reklamní a prodejní nástroje;
 • rychlá návratnost.

Výše investic (paušální příspěvek, licenční poplatek, počáteční investice) a očekávaný zisk jsou zpravidla zaznamenávány na internetových stránkách franchisorů. Analýza návrhu podnikatel může nezávisle odpovědět na otázku: je výhodné, nebo ne otevřít knižní obchod v rámci franšízy. Dozvíte se více o tom, co je franchising a jaké jsou jeho výhody oproti nezávislému řízení aktivit.

Prostory pro obchodní činnost

Umístění má významný dopad na zisk obchodu. Vzdělávací instituce, ulice s velkou běžeckou dopravou, nákupní centra zaručují stabilní příjmy.

Důležité! V případě tištěných výrobků je nadměrná vlhkost škodlivá, proto stojí za to se starat o instalaci speciálního zařízení v předstihu (ventilace, klimatizace, měkké světlo).

Pronájem místností je lepší v nákupních nebo nákupních a zábavních centrech (viz obchod v obchodním centru), protože mají řadu výhod oproti jiným lokalitám:

 • velký objem zákazníků (zejména v blízkosti supermarketů, výtahů a schodišť);
 • spolehlivost zabezpečení centra (není nutná žádná další investice k pronájmu zaměstnance na obchodní ploše);
 • bezplatná inzerce - lidé se dívají a dozvědí se o knihkupectví, jenom prochází;
 • možnost uspořádat společné propagační akce s ostatními prodejnami v centru.

Stojí za pozornost design obchodu. Výpočet hmotnosti usnadňuje nákup spontánních nákupů kupujícími.

Při nákupu povolení k minimalizaci ztrát v podnikání se franchisor společně s podnikatelem podílí na výběru pronajatých prostor pro knihkupectví.

Výběr řady tištěných produktů

V první fázi je nevhodné nakupovat příliš široký rozsah literatury. S malou plochou se doporučuje zakoupit knihy v následujících kategoriích:

 • vzdělávací literatura (předškolní, školní, pro studenty a podnikatele);
 • vývojové vydání;
 • dámské a pánské předměty (pletení, šití, lov a rybaření);
 • zdraví (fyzické a duchovní).

Samostatnou poličkou jsou nové položky: knihy, alba, sběratelské vydání.

Pokud máte zájem o franchising jako způsob podnikání, doporučujeme zvážit bezplatné franšízy pro začátečníky. Nabídky od známých společností bez zálohy.

Během krize je jednou z oblastí podnikatelské činnosti, která neztrácí význam, prodej dětského zboží. Navrhujeme číst, jak otevřít obchod s hračkami.

Zvažte nejpopulárnější nápady pro podnikání v malém městě. Příklady skutečných komerčních projektů.

Nábor zaměstnanců

Prodejní konzultanti jsou tváří obchodu. Při vytváření pracovního kolektivu by měl majitel knihkupectví věnovat pozornost nejen profesionálním kvalitám zaměstnanců, ale také osobním charakteristikám: psychologické stabilitě, erudici, touze učit se nové věci.

V závislosti na ploše obchodního domu můžete potřebovat 4 až 8 prodejců a 1-2 odborníky na zboží (správce).

V obchodním sále se doporučuje nainstalovat kamerový systém s obrazovkou na obrazovce v blízkosti pokladny. Abyste zabránili krádeži souvisejících výrobků a malých knih, stojí za to instalovat rám a skladovací komory pro tašky a zavazadla na východě.

Náklady a příjmy

Chcete-li otevřít podnik, koupit zboží, pronajmout pokoj bude vyžadovat asi 1 milion rublů. Při nákupu franchisingu se počáteční náklady zvýší o výši jednorázového příspěvku. U běžných výdajů v knize, stejně jako v jakékoliv jiné činnosti, jsou: nájemné, mzdy, náklady na reklamu, daně a poplatky, jakož i doplňování zásob.

Podnikatel se podílí na nezávislé tvorbě cenové politiky. V průměru je přirážka na knižní výrobky v maloobchodě 80-150%.

Poradenství! Otevírání obchodu je plánováno koncem července - začátkem srpna. Začátkem podzimu rostou požadavky na vzdělávací literaturu a související produkty.

Jak ukazuje praxe, návratnost investic do knižní činnosti se dosahuje za 1 až 1,5 roku. Ziskovost tržeb se pohybuje od 20 do 30%. Zvýšit efektivitu může být, dále provádět prodej knih prostřednictvím internetu. Přečtěte si, jak vytvořit svůj online obchod.

Závěr

Je prospěšné, nebo ne udržovat knihu podnikání? Na tuto otázku je obtížné odpovědět. Hodně závisí na místě podnikání, na vlastnostech stávajícího trhu, na školení samotného podnikatele. Jedna věc je jistá: nákup franšízy umožní začínajícímu podnikateli snížit ztráty na minimum a získat spoustu zkušeností. A o tom, jaké vyhlídky očekává trh s knihami a jak správně budovat podnikání v této oblasti, uvádí následující video:

Prodej franšízového knihkupectví

Kniha franchise je v současné době velmi populární mezi aspirující podnikatelů v Moskvě, Petrohradě a dalších regionech Ruska, navzdory rozšířenému přesvědčení, že výroba knihy v krátkém čase zcela přestane být v poptávce v důsledku šíření internetu.

Hlavní výhodou takového povolení je malá část organizačních výdajů. Kromě toho poskytovatelé franšízy poskytují franšízantům příležitost rozšiřovat své podnikání, i když to bude trvat spoustu času. Celá řada potřebných produktů, včetně zejména moderní, klasické, dětské, referenční a vzdělávací literatury, je poskytována také franchisorem.

Katalog franšízy knihkupectví

V katalogu franchisů second-hand obchodů se prezentuje velký počet návrhů. Mezi nejobvyklejší franšízové ​​nabídky v second-hand obchodech z katalogu patří:

 • Mezinárodní vydavatelství "Magic Book";
 • Společnost "Malé knihy dětských knih";
 • Minimarket "Dobré zprávy";

Mezinárodní vydavatelství "Magic Book" aktivně vyvíjí a rozvíjí své know-how - personalizované vydání.

Společnost "Dětské knížky" uděluje franšízantům právní, reklamní a také marketingovou podporu.

Síť minimarketů maloobchodu "Dobrá zpráva" se specializuje na realizaci knižní produkce. Hlavními zákazníky jsou lidé, kteří jdou na výlet.

Máte-li zájem o franšízy žádného konkrétního antikvariátů uvedených v katalogu, můžete přímo z katalogu přejít na svých oficiálních internetových stránkách najdete více informací o podmínkách povolení a výši počáteční investice.

franchizy.com největší franšízový katalog

Knihkupectví

Navzdory velkému rozšíření tabulek a e-knih jsou papírové vydání velmi oblíbené, protože jsou mnohem cenově dostupné než gadgety. Většina obdivovatelů tradičních knih mezi lidmi středního věku a také starším věkem. Výhradně papírové vydání mohou být učebnice pro školáky, dětské knihy a omalovánky.

Vzhledem k tomu, že popularita knih neklesá, otevření knihkupectví považují odborníci za slibnou oblast činnosti. K tomu, aby se instituce stala populární, je třeba dodržovat následující doporučení:

 1. Potřebujete otevřít obchod na místech, kde je mnoho lidí, jejichž příjem dosahuje průměrné a nadprůměrné úrovně. Platební schopnost potenciálních kupujících je důležitým bodem.
 2. Optimální velikost plochy je 30-50 m 2. Velké obchody ztratily svou důležitost, protože nemohou soutěžit na stejném místě s internetovými stránkami, kde se prodává obrovský výběr literatury za přijatelné ceny.
 3. Různý sortiment literatury. Důraz by měl být kladen na publikace, které lidé dávají přednost čtení v papírové podobě než v elektronické podobě.

Provádění dokumentů

Výběr organizační a právní formy obchodu závisí na jeho rozsahu. U malých a středních podniků (jestliže je tam jeden vlastník) nejlepší volbou bude Company (individuální podnikatel). Je-li podnikání organizováno několika vlastníky, je lepší, aby vytvořili společnost s ručením omezeným (LLC).

Mezi různými daňovými možnostmi je nejvýhodnější UTII. Z OKVED kódů bude vhodné 52.47 (maloobchod s knihami, časopisy a novinami, papírnictví a papírnictví).

Výběr místnosti

Klíčem k úspěchu obchodu je jeho umístění. Pro uvedení do provozu je dobrou volbou pro pronájem obchodních prostor v supermarketu, nákupní centrum, nákupní centrum, kde je vždy hodně kupujících.

"Propagace" nového obchodu trvá 6-12 měsíců. Čím více lidí se dozví o své existenci, tím rychleji se otevírá. Největší zisk přináší maloobchodní prodejny umístěné v nejvíce "přes" místech (v blízkosti pokladny, výtahy).

Pronájem prostoru v TC má výhody a nevýhody. Mezi hlavní nevýhody patří:

 • Vysoká cena nájemného (je vyšší než cena města).
 • Majitelé náměstí mají zákonné právo ukončit nájemní smlouvu (a to i jednostranně).

Tyto nedostatky jsou však kompenzovány zjevnými výhodami:

 • Velký proud potenciálních kupců.
 • O obchodě se rychle dozví mnoho lidí, což vám umožňuje minimalizovat náklady na reklamu. Navíc propagační aktivity prováděné TC pomohou prezentovat činnost obchodu.
 • TC má spolehlivou ochranu, takže majitel knížky nebude muset najmout bezpečnostní stráž.
 • Neexistují žádné náklady na údržbu prostor. Toto je vlastník TC.

Pokud má podnikatel dostatek peněz, může investovat peníze do výstavby nákupního centra. Toto je racionální řešení problému s místností. Tuto možnost lze považovat za alternativu k pronájmu, stejně jako na nákup budovy, protože po dokončení investor stává vlastníkem nákupního střediska.

Nákup potřebného vybavení

V obchodě je nutné zakoupit veškeré potřebné komerční vybavení. Patří sem regály, závěsné panely, skluzavky, skříně, pokladny. Je lepší upřednostnit pokladnu, která je vybavena skenerem. Funguje to poměrně rychle, což výrazně urychlí proces zákaznického servisu. To je obzvláště důležité, když je mnoho kupujících.

Zjednodušte proces kontroly dostupnosti zboží, sestavování zpráv pomůže při používání speciálních počítačových programů. Odborníci doporučují používat programy založené na 1C. Jsou spolehlivé a snadno použitelné.

Je důležité, aby prostor prostorů byl co nejúspornější. K tomu je nutné správně umístit vitríny a police. Měly by být umístěny tak, aby měli návštěvníci volný přístup k prezentovanému produktu. Proto je pro zákazníky snadnější rozhodnout se o volbě.

Uzavřené dolní police mohou být použity k ukládání knih a jiného zboží. Tím ušetříte spoustu místa.

Vzhledem k tomu, že volný přístup potenciálních kupců k produktu zvyšuje riziko krádeže, musí být obchodní plocha nutně vybavena speciálním zařízením, které brání krádeži zboží. Jedná se o dodatečnou položku výdajů.

Dodávka zboží: výběr možností

Můžete to udělat sami. Alternativním způsobem je využívání služeb dopravních společností. Chcete-li vybrat nejpraktičtější variantu, měli byste vzít v úvahu frekvenci a objem dodávek, stejně jako vzdálenost od místa, kde se nakupují.

Dobrým řešením bude spolupráce s podniky, které prodávají velkoobchodní literaturu a také dodávají zboží zákazníkům.

Tvorba sortimentu výrobků

Je velmi důležité kompetentně tvořit sortiment navrhované literatury. To je stejně důležitý požadavek jako volba dobrého umístění obchodu.

Literatura by měla být relevantní a univerzální. Nezapomeňte předložit následující kategorie knih:

 1. Dětská a dospívající literatura umělecké a rozvíjející se orientace (pohádky, encyklopedie).
 2. Vzdělávací literatura pro žáky, studenty (metodické pomůcky, slovníky, atlasy, mapy).
 3. Literatura pro ženy (vzdělávání dětí, vyšívání, vaření, květinářství).
 4. Literatura pro muže (auta, rybaření a lov, sport).
 5. Skutečné novinky v literatuře - všechny knihy, které nedávno vyšly a jsou veřejně aktivně vyjednávány, by měly být zobrazeny na prodejně a přitahovat pozornost kupujících. Také na významném místě stojí za to umístit díla slavných a populárních autorů.
 6. Populární vědecká literatura - knihy, které jsou k dispozici v nešpecializované formě pro psychologii, sebe-rozvoj, zdraví a úspěch, jsou využívány neustále.
 7. Dárkové atlasy - velká poptávka po publikace použití na historii, cestování, umění a fotoalb.

Přilákat pozornost kupců, zejména starší generace, umělecké knihy v krásných vazbách. Jsou často zakoupeny jako dárky.

Literatura, která se dlouho neprodává, může být rychle realizována jako součást prodeje nebo zajímavé akce.

Formování cenové politiky

Koeficient přidané hodnoty z literatury činí 1,8-2,0. Konkrétní číslo je závislé na velkoobchodní hodnotě zboží a průměrných cenách ve městech pro tyto produkty.

S nárůstem obchodního obratu úspěšně zvyšují slevy (velkoobchod) knižní prodejny. To znamená zvýšení obchodního rozpětí o faktor 2,2.

Cenovou politiku obchodu tvoří jeho majitel. Maximální značkování, dosahující index 3,0 až 4,0, se používá pro levné publikace. Jejich kategorií jsou knihy s recepty, dětská literatura.

Nábor zaměstnanců

Je-li plocha knihkupectví 50 m 2, je vybaven systémem proti krádeži a pracuje 10-12 hodin denně, doporučený počet zaměstnanců - 4 osoby. Přibližný harmonogram jejich práce - 2 pracovní dny se střídají s 2 dny volna.

Vlastník může samostatně vykonávat funkce komoditního odborníka i manažera. Nebo bude muset najmout dva další specialisty.

Při výběru zaměstnanců bude klíčovým požadavkem pro kandidáta společenská odpovědnost, příležitost najít kupujícího individuální přístup, porozumět tomu, co konkrétní osoba potřebuje, a poskytnout kompetentní rady při výběru literatury. Je velmi důležité, aby prodávající byl vzdělaný, kultivovaný, taktný a rád četl.

Je třeba povzbudit zaměstnance, aby se zajímali o nejnovější trendy v literatuře. Za to mohou mít nejdůležitější prodejci možnost vzít literaturu domů. Tím se zlepší jejich profesionalita, zvýší se úroveň kompetence.

Užitečné tipy

Odborníci doporučují otevřít obchod během maximálních aktivit kupujících.

Úspěšné období podle odborníků je začátek září, stejně jako koncem prosince. To je způsobeno skutečností, že v září začíná školní rok pro žáky a studenty. V prosinci v knihkupectví lidé často hledají dárky příbuzným.

Při vytváření obchodu je žádoucí vytvořit jasný koncept. Je důležité přijít s originálním designem, rozpoznatelným znamením a památným jménem. Časem se knihkupectví stane plnohodnotnou značkou.

Win-win způsob, jak otevřít vlastní knihkupectví, je spolupracovat s velkými společnostmi, které se specializují na prodej literatury. Nákup ready-franšízu eliminuje potřebu rozvíjet vlastní značku, vytvořit koncepci, experimentuje s metodami prezentace a propagace nové zásuvky. Podnikatel okamžitě obdrží všechny podmínky pro utváření a rozvoj úspěšného podnikání. Riziko selhání prakticky neexistuje.

Jak otevřít knihkupectví a vydělat si

Navzdory rostoucí popularitě a všudypřítomnosti elektronických médií, které dokážou uspokojit tisíce literárních děl, zájem o papírové knihy nezmizí a není ztracen. To potvrzuje skutečnost, že podle různých studií je Rusko považováno za nejvíce čtenářskou zemi na světě.

Ti, kteří se rozhodnou otevřít knihkupectví, by však měli být připraveni na skutečnost, že tento podnik nepřináší vícemiliardový dolarový super-zisk, zpravidla ziskovost takového podniku v průměru nadprůměrné úrovně. V tomto oboru existují lidé, kteří mají rádi knihy.

Jedna z hlavních výhod knihy knih je, že zboží (samotné knihy) se nezhoršuje, nemá datum vypršení platnosti, je snadno přepravováno a uloženo. Nevýhodou knižního obchodu je, že kniha není základní komoditou, kromě toho, že ji každý den nevyžaduje, není to jídlo nebo oblečení. Vysokou ziskovost lze dosáhnout velkým obratem, který vzhledem k výše uvedenému není tak jednoduchý.

Získat s vysokou známkou není také možné, protože průměrná prémie nad cenou vydavatele je pouze 60%. Chcete-li skutečně vydělat peníze na knihu podnikání, musíte otevřít buď velký obchod nebo síť malých knihkupectví.

Zvláště výhodné je uspořádání sítě malých knihkupectví. Sortiment těchto obchodů by měl být umístěn v závislosti na místě. Pokud je například v blízkosti nějaká škola, bude vhodné prodat vzdělávací materiály a školní literaturu, různé papírnické zboží.

Tato specializace na určitém segmentu umožňuje snížit náklady, protože zboží bude tříděno na skladě, účetní zůstává stejný. V položce výdajů platí pouze nájemné a platy prodejcům.

Požadováno pro otevření knihkupectví

Chcete-li otevřít knihkupectví, budete potřebovat zásadně stejný předmět jako u každého jiného obchodu: sklad, prodejní prostory, personál, zboží, pracovní účetní systém. Chcete-li pracovat v malém knihkupectví, budete potřebovat pouze prodávajícího (který může také odpovědět na pokladníka), účetního a odborníka na komoditu. Pokud jde o síť, účetní a komoditní odborníci mohou být ve všech obchodech jednotní.

Jedním z nejdůležitějších faktorů ziskovosti knihkupectví je dostupnost nejméně 15 000 různých položek v sortimentu. Aby bylo dosaženo tohoto cíle, je nutné mít s vydavateli ustálený vztah. Na druhé straně vydavatelé nevyžadují platbu předem a knihy okamžitě dávají k prodeji.

Jak bylo uvedeno výše, pro knihkupectví je důležité mít zavedený účetní systém. V prvních fázích můžete použít 1C "Obchod a sklad". Pokud jde o zvláštní program pro sledování pohybu zboží ze skladů a nákupů, program bude muset objednat od programátorů.

Jak přilákat zákazníky

Chcete-li přežít v soutěži o kupujícího, musíte jít na různé triky. Jednou z dobrých metod je vytvořit oddělení nebo samostatnou vitrinu věnovanou výměně knih. To znamená, že každý návštěvník může přinést domů knihu, která již byla přečtena, a nechat ji tam, na oplátku koupit s malou dodatečnou platbou jinou knihu, která vstoupila do obchodu stejným způsobem. Tudíž je možné realizovat několikrát stejnou knihu, která pro ni získala zisk.

K dispozici je také recepční "kniha k pronájmu." To znamená, že vkladem v částce nákladů na knihu a malým procentním podílem může kupující načítat určitou dobu. Když knihu vrátíte, vrátí vklad.

Další variantou knižní výměny je oddělení "kniha k pronájmu". Kupující bere knihu vůbec, ale jako v knihovně - číst. Současně přispívá ve formě slibu plných nákladů na knihu a jistého zájmu o použití. Kniha je dána po určitou dobu, zápis o ní je uveden ve zvláštním časopise. Když je kniha vrácena zpět, je její hodnota vrácena kupujícímu.

Po uplynutí této lhůty se účtuje další poplatek, který odpovídá době zpoždění. Klient může v případě potřeby obecně opustit knihu pro sebe a bude považován za prodávaný, pokud se nevrátil, například za týden. Bylo by vhodné organizovat službu předběžnou objednávkou knihy. K tomu můžete uspořádat elektronický systém objednávání a upozorňování zákazníků.

Zákazníci knihkupectví jsou zpravidla ti, kteří žijí a pracují v okolních oblastech. Proto je vhodné vybrat si sortiment při výběru sortimentu. Vezměte v úvahu blízkost sportovních komplexů, školy, univerzity, divadla atd. V obchodě můžete prodávat společně s běžnými knižními edicemi exkluzivní second-hand knihy. Takovou praxi lze uzavřít uzavřením smlouvy s jednou z okresních knihoven.

Vzhledem k moderní realitě, zvýšit zisk obchodu pomůže otevřít webové stránky s funkcí virtuálního nákupu. Tam si můžete koupit nejen papírovou knihu, ale i elektronickou verzi, hudební CD, filmy, audioknihy.

Psychologové poznamenávají, že po vydání úspěšně promítaného knižního románu začíná jeho papírový předchůdce požívat neuvěřitelné poptávky. Proto je třeba neustále sledovat takové novinky kina. Kupující zároveň preferují ne levné publikace, ale drahé - v dobrém pevném obalu s barevnými ilustracemi.

V obchodě můžete uspořádat schůzky se spisovateli, schůzky knižních klubů, autogramiády. Kupující také přitahuje systém slev, speciálních prodejů, dárků a soutěží.

Opravdu vydělávat peníze v knihkupectví je obtížné. Ale pokud vezmete v úvahu všechny jemnosti a nuance provozování tohoto podnikání, můžete dosáhnout dobrých stabilních zisků. Pravé období návratnosti bude dva, nebo dokonce tři roky. Takže musíte být trpěliví.

Knihkupectví

Novinky

Články

Při hledání koncese se kupující zaměřuje na optimální kombinaci ceny a kvality - s cílem utratět, pokud je to možné, méně a přijímat...

Při výběru franchisingu je třeba mít na paměti, že na trhu existuje kromě skutečných nabídek i mnoho podvodných. Vzhledem k nedostatečné právní ochraně franchisanta...

Úspěch budoucího podniku je přímo určen výběrem franšízy, takže nejdůležitější je pečlivě prozkoumat stávající trh s franchisingovými nabídkami před jeho zakoupením. Pro...

Knihkupectví

Knihkupectví není jen ziskové podnikání, ale také skutečná příležitost přispět ke kulturnímu rozvoji spotřebitelů. Navzdory malému počtu knižních bodů existuje v této oblasti velmi vážná konkurence. K nápadu otevření takovéto činnosti se odůvodňují očekávání podnikatele, je důležité kompetentně přistupovat k této otázce, rozvíjet plán s výhledem do budoucna a důkladně promyslet koncept tohoto případu. Ideální volbou pro obchodníky, kteří mají zájem o rychlé zisky, může být nákup koncese na knihkupectví.

Jaké jsou vlastnosti této myšlenky

Přemýšlíte-li o otevření bodu od začátku, je třeba poskytnout spoustu nuancí, od výběru sortimentu až po získání práv podnikání a reklamy. Samozřejmě, každý krok směrem k prosperitě bude vyžadovat výdaje a značný. Výhody, které poskytuje franšízový knihkupectví, jsou možnost dokonce s malým počátečním kapitálem a bez dodatečných výdajů na propagaci a získání velmi lukrativního podnikání.

Ve skutečnosti je franchising:

 • obchod pro jménem podporované značky;
 • ready-made podnikatelský nápad, který poskytuje dobré tržby od otevření obchodu;
 • vzájemně prospěšné spolupráce, přispívající k dalšímu rozvoji;
 • rychlá návratnost investic;
 • školení, podpory a podpory společnosti zkušenými odborníky franchisorské společnosti;
 • perfektně sladěné efektivní reklamní nástroje, které podporují růst tržeb;
 • možnost zahájit pod křídlem úspěšné vyvíjení seniorního partnera, což znamená minimální snížení všech možných rizik.

Snadné, pohodlné a pohodlné - získání podnikání, které je známo, že je úspěšné, se stává součástí podnikové sítě, ve které vše funguje podle zavedených pravidel.

Jak si koupit franšízu?

Chcete-li si zakoupit franchisingovou knihkupectví, musíte nejprve zvolit společnost, která za určitých podmínek přenese právo užívat značku a současné obchodní technologie.

V tomto případě obchodník:

 • platí paušální částku, stejně jako měsíční procentní podíl zisků (licenční poplatky);
 • vybírá požadované prostory, které sestavují v souladu s projektovým projektem seniorního partnera;
 • podepíše smlouvu a zavazuje se jednat a rozvíjet v rámci konceptu sítě.

Zahájení franchisingového obchodu můžete být v předstihu před prosperitou a úspěchem vašeho podniku.