6 Plánování a organizace procesu kavárny

Plánování a organizace procesu provozu kavárny

Plánování práce je velmi důležitou součástí úspěchu každého podnikání a musí se mu věnovat velkou pozornost. Postoj majitele ke své kavárně se stále častěji stává čím dál častější jako hračka, stále častěji jako vážný podnik, který vytváří příjem. Hodnota těchto příjmů přímo závisí na racionálním využívání všech druhů zdrojů a především na pracovní síle, protože příslušné umístění zaměstnanců a harmonogram jejich práce závisí na kvalitě služeb zákazníkům.

Většina kaváren, původně pracující podle klasického principu "návštěvníci nakupují kávu a dezert a dají je na stoly", postupně pod tlakem poptávky získaly tři národní charakteristiky. Za prvé: téměř všude tam byli číšníci. Stalo se to proto, že došlo ke spoustě konfliktů, kdy zákazníci požadovali, aby personál, který čistí nádobí, přijímal objednávku. Druhou funkcí je, že v nabídce mnoha kaváren se začaly objevovat sendviče, saláty a dokonce i teplé pokrmy. A nakonec třetí: mnoho návštěvníků určitě chce kouřit a vypít sklenku nebo dvě alkoholu. Pokud budete postupovat podle přísných evropských pravidel, nelze to v kavárně provádět přísně, protože kouř zabíjí vůni kávy a alkoholické nápoje jsou většinou opilé v barech. Proto, podle klasické klasifikace, naše kavárny nemohou být nazývány tak. „Tajemný ruská duše“ Je těžké popsat jednoduchou logiku průměrný Evropan: jak praxe ukazuje, naši lidé rádi jedí a pijí v dobré atmosféře, jejichž role v sovětských dobách sloužila jako kuchyně. S růstem životní úrovně a měnící se zvyky Rusů, a pokud jste navštívit restauraci pro mnoho rodin více dovolené, než je běžné, pak návštěvu kavárně si může dovolit většina obyvatel velkých měst, a to pravidelně. Jedním z tajemství takové popularity je, že kavárna se postaví jako demokratické instituce s příjemnou atmosférou, něco romantického, v různých dnech dne, uspokojující určité potřeby návštěvníků. Potenciálními klienty kaváren jsou lidé ve věku od 20 do 42 let, s vyšším vzděláním a příjmy od 400 dolarů měsíčně.

kavárna manažeři snadno sdílet zákazníků proudí v denní době od 7 do 10 hodin - místní pracovníky úřadu a zahraničních turistů, kteří přijíždějí na snídani a pak spustit obchodní jednání a obědy, po třech dnech, existuje mnoho studentů, večer sdružuje zástupce všech těchto skupin. Kavárna Výhodou pro majitele - aniž by bylo nutné zorganizovat plnohodnotnou kuchyní: je možné omezit nákup ready-made koláče a dorty a zákusky pro dostatečně snížit ovoce a ozdobte je s šlehačkou. V poslední době existuje také obecná tendence k urychlení života: spotřebitel zboží a služeb si svůj čas stále více a více. Proto je pro něho nyní důležité nejen kvalitě zakoupeného produktu nebo služby, ale také, jak rychle to může získat. coffeehouse formát snižuje čas Cínovací zákazníky, káva a koktejly jsou připraveny rychle, dorty, zákusky a saláty nemusí vařit, a jednoduše zahřívat sendvič.

Předtím, než přistoupíme přímo k plánování práce, je nutné jasně definovat formát budoucího podniku: jedinou instituci nebo "pilotní" projekt pro budoucí síť kaváren. Podle mnoha odborníků jsou koncepce sítě nejvýnosnější a trvalejší na trhu. Výhody práce v síťovém formátu jsou zřejmé: na rozdíl od "jediných lidí" mohou sítě výrazně minimalizovat náklady prostřednictvím firemních dodavatelských cen, slev a dlouhodobých partnerství s dodavateli. Přidělení centrálního řídícího útvaru snižuje náklady na údržbu administrativního aparátu, účetnictví. Jednotné normy pro organizaci většiny technologických procesů, včetně požadavků na kvalitu kávy a servis, přispívají ke zvýšení loajality zákazníků. V důsledku toho se podnikání v síti vyznačuje vysokou ziskovostí a konkurenceschopností na trhu. Síťové ambice však vyžadují vhodný přístup k organizaci práce všech oddělení podniku.

Při plánování zisku a nákladů je důležité rozdělit náklady na trvalé a proměnné. První jsou charakterizovány konstantní velikostí, která nezávisí na počtu návštěvníků a době trvání práce (např. Pronájem, neustálý stav platů zaměstnanců, údržba zařízení, telefonní poplatky, osvětlení atd.). Proměnné náklady přímo souvisejí s počtem prodaných jídel, nápojů, servírovaných zákazníků (patří mezi ně výrobky - káva, cukr, ubrousky atd.).

Zvláště důležité je zohlednit skutečnou sezónní změnu poptávky. To je spojováno především s umístěním podniku, ale to je obvykle značně snížena od 1. ledna až do druhé poloviny února a od července až do druhé poloviny srpna, a zvýšení poptávky, obvykle dochází v období svátků - prosinec září března. Na prodej kávy a koktejly jsou také silně ovlivněn rozmary počasí: v létě a na jaře je pěkné a slunečné počasí, lidé chodit a jít do kavárny a pouličních kaváren, v deštivých objemu prodeje klesá. V zimním a podzimním období se naopak v chladném a vlhkém počasí zvyšuje počet zákazníků a ve slunečním světle klesá. Je důležité si uvědomit, že taková závislost je spíše podmíněná a závisí na součtu mnoha dalších faktorů. Po vánočních svátcích a v létě v důsledku sezónních výkyvů v poptávce a dostupnosti fixních nákladů málo kavárny zisk Falls a kontrolních orgánů, v kontrastu, jsou aktivovány. Přestože jsou tyto momenty objektivní, mohou přerušit důvěru začínajícího obchodníka v jeho podnikatelských schopnostech.

Provozní doba kavárny je určena především přítomností zákazníků na daném místě během dne. Typicky se kavárny otevřou v době od 8 do 10 hodin a blíží se 22-23 hodin. Ale ukázalo se, že ti, kteří chtějí pít správně vařenou kávu, se najdou i v noci. Je pravda, že jejich počet je daleko než požadovaný, a pak je důležité určit, co je výhodnější: noční bezpečnost (signalizace) nebo noční směnky.

Dalším krokem je naplánování práce zaměstnanců. Nejde jen o to, aby to bylo komponováno, i když to samo o sobě není snadné, ale je také těžké ovládat, a to zejména v první fázi formace organizace. Zpravidla pracovní baristy, číšníci, čisticí prostředky a moyschits jsou směny s frekvencí 2-3 dní, ale plán se může lišit - záleží na konkrétní instituci. Plánování není tak jednoduché, jak se zdá na první pohled: je velmi důležité umístit lidi v příslušné změny, vzhledem k jejich zkušenosti, povaha a slučitelnost práce, která má být co nejefektivnější. V mé praxi existují případy, kdy se jednoduchá změna servírky na jinou směnu podařilo výrazně zlepšit rychlost poskytování služeb zákazníkům a zvýšit příjmy přibližně o 7%. Ukázalo se, že barista, s níž pracovala, se jí nelíbila, často zjistila vztah a v té době se klienti nechali pro sebe. Pravidelné přesouvání personálu z jedné směny do druhé je pouze tehdy, pokud existují objektivní předpoklady. Pracovní směny v kavárně jsou týmovou strategií a častá výměna "hráčů" jednoho týmu "hráči" jiný snižuje možnosti uspořádání soutěží mezi posuny. V počáteční fázi se doporučuje soustředit se na vztahy uvnitř týmu a novou tvorbou neformálních skupin a vedoucích pracovníků v nich, přičemž se vezmou v úvahu informace ke generování 2-3 posun, a pak uspořádat interní soutěž o ceny (např bez změny odpočinku v sanatoriu na dva dny). Při výběru kritéria pro vyhodnocení soutěže byste se neměli zastavovat pouze na výši výnosu za směnu - můžete zadat například kvalitu služeb pro hosty nebo počet hostů na směnu. V opačném případě můžete získat nesprávný odhad práce na směny a povzbuzovat příležitostné vítěze.

Úvahy o perspektivách pro rozvoj obchodů v malých regionálních městech, dospěl k závěru, že v první řadě je potřeba koncepčně řešit problém, jak se nám v průmyslu jejich atraktivní a cenově dostupné pro masovou spotřebu, při zachování ziskovosti pro společnost a kvality pro spotřebitele. Pro rychlé a kvalitní služby musí být jasně zpracována technologie výroby kávy a nápojů. A především je nutné, aby zaměstnanci, od manažera až po číšníky, měli odpovídající úroveň znalostí.

V poslední době jsem byl v Novosibirsku. Toto je třetí největší město v Rusku po Moskvě a Petrohradě, které je centrem sibiřského federálního okresu. V Novosibirsku je mnoho kaváren, které pracují déle než sedm let, ale znalosti zaměstnanců - číšníků a barmanů - jsou velmi žádoucí. Možná jsem neměl štěstí, kdybych se setkal s zkušenými pracovníky v této oblasti stravování, ale navštívil jsem více než 20 institucí: úroveň znalostí zaměstnanců byla asi stejná. V jedné z kaváren v jídelním lístku se objevil nápoj s názvem "Breve": 250 mililitrů espresa, krém, šlehaný. Velmi mě zajímalo tento nápoj a vyjádřil jsem touhu vidět 22% smetany smetanou jako parní trysku kávovaru. Vysvětlili mi, že smetana s kávou je zahřátá párou a pokrytá šlehačkou. Objevil jsem, že je to trochu jako proces popsaný v menu, ke kterému mi bylo řečeno, že menu je tvořeno někým z managementu. Je třeba si uvědomit, že tato instituce je nejstarší a dokonce určitým způsobem diktuje "kávu módu" v regionu. Pravděpodobně došlo baristas a číšníci nakonec odejít do Moskvy nebo Petrohradu vyššími příjmy, a jejich místo zaujímají mladí profesionálové z malých měst na Sibiři, což znamená, b Novosibirskovyšší mzdy než ve svém městě a vyhlídky na život v metropoli. Nezkušení zaměstnanci mají tendenci dělat mnoho chyb, zejména v počáteční fázi, a cena těchto nevinných chyb může být velmi významná.

Za účelem minimalizace takových situací se doporučuje používat systém řízení podniku. Cenová cena mnoha alkoholických nápojů je dostatečně vysoká, takže je třeba věnovat zvýšenou pozornost jejich účetnictví a kontrole zásob. Moderní softwarové produkty pro automatizaci zahrnují funkce nejpřesnějších účtování alkoholických nápojů v různých kontejnerech a provádění inventáře hmotnosti, takže jsou ideální pro automatizaci práce. Řídící systém navíc obsahuje schopnost vytvářet objednávku dodavateli a také posuzovat výkon dodavatele na základě údajů o včasnosti a přesnosti dodávek. To vše umožní efektivní organizaci práce s dodavateli.

Vysoké technologie se nyní používají v různých formách. V kavárně na Vasilevsky ostrově v Petrohradě, převodní příkazy a osady jsou vyrobeny pomocí bezdrátové technologie - prostřednictvím PDA číšníků. Takový systém umožňuje zrychlit službu návštěvníků. Návštěvník položí ruku na senzoru zavolat číšníka, který se nachází na zdi vedle stolu, číšník přijde na PDA zazvonění se zdá, hned u stolu a pomocí PDA mimo pořadí, volba polohy elektronického menu. Objednávání přes bezdrátovou síť je odesláno do lišty. Po vyřízení objednávky barman pošle potvrzení o připravenosti na číšníka, který slouží požadovanou tabulku a číšník přináší příkaz k hostům. Vypočítat číšníka je také způsobeno senzorem nad stolem. Jako výsledek, to šetří čas a zvyšuje rychlost provozu na relativně malém počtu zaměstnanců, takže tato káva princip řízení obchod má dobré vyhlídky.

Obecně platí, že zavedení elektronického systému výrazně zvyšuje rychlost obsluhy zákazníků a snižuje pravděpodobnost chyb zaměstnanců údržby a v důsledku toho zlepšuje kvalitu služeb a transparentnost podnikání pro své vlastníky. Takový systém umožňuje dokonce vyhnout se výpočtu hotovosti a souvisejících problémů: odevzdání, pokladny atd.

Organizace práce zaměstnanců kavárny

Publikováno dne 05 prosinec 2011
Kategorie: Káva

Pokračujeme v tématu kádrů, poznamenáváme, že organizace práce zaměstnanců kavárny by měla od prvních dnů vykazovat harmonický systém. Začněte hledat zaměstnance, rozvíjejte popisy práce pro každý "příspěvek" - od manažera po čističku.

A než začnete pracovat, nechte nového zaměstnance číst pokyny velmi vážně a pečlivě.

Popisy práce zahrnují všechny aspekty, na nichž je organizována práce zaměstnanců kavárny:

 1. obecná ustanovení obsahují informace o tom, kdo je jmenován a jaké znalosti nebo dovednosti by měly být k dispozici;
 2. úřední povinnosti - název sekce mluví sám o sobě;
 3. práva jsou pro zaměstnance nejvíce příjemnou součástí;
 4. odpovědnost - připomíná, co může vést k nedodržení popisu práce a dalších zákonných dokumentů kavárny.

V budoucnu budete jako majitel kavárny muset motivovat a povzbuzovat své zaměstnance. Proč? Na svědomitou práci. Ideální pro rychlou návratnost podniku a jeho další prosperita je příznivá mikroklima v týmu. To znamená, že motivace by neměla být pouze významná. Pokud se vaši zaměstnanci budou cítit součástí nedělitelného týmu, bude se zvyšovat podnět k svědomitému a dokonce i kreativní práci.

Dobrá organizace práce zaměstnanců vaší kavárny je nejen při plnění svých povinností. Z vaší strany byste měli podporovat firemní komunitu. Nic neznamená, že se kolegové přiblížili společně jako společný volný čas. Proto přijměte za pravidlo organizaci "firemních večírků" při příležitosti slavnostních akcí, dětských svátků, společných oslav s dětmi, gratulujeme k narozeninám zaměstnanců.

Vy, jako vedoucí podniku, byste se měli blíže podívat na výrobní proces vaší kavárny. Vynikající zaměstnanecká práce, iniciativa, snaha o kariérní růst by měly být vítány a podporovány. Morální a materiální. Neměli byste být dnes "velkorysým pánem". Malý, ale neustálý nárůst platu zaměstnance ho bude motivovat k dalšímu úspěchu a pečlivosti.

Co je třeba udělat, aby se předešlo nespokojenosti zaměstnanců, pokud jde o mzdy, pracovní podmínky, pracovní příležitosti? Je to velmi jednoduché - při prvním rozhovoru s kandidátem na zaměstnance vaší kavárny je nesmírně upřímný. Tím získáte lidi, kteří rádi přijmou vaše podmínky. A další organizace práce zaměstnanců vám nebude poskytnuta tak tvrdě, jak by se mohlo zdát, kdyby kavárna byla vaše první podnikání.

Vlastní podnikání: Organizace kavárny

Vlastní kavárna - ziskové podnikání. Výnosy z této činnosti jsou zcela srovnatelné s výnosy z prodeje benzinu. Již dnes majitelé kavárny vydělávají na prodej "sen" 11 milionů dolarů ročně, a to jen v Moskvě. A podle prognóz odborníků se za několik let tato částka zvýší 10krát. Koneckonců, počet občanů, kteří se chtějí cítit jako obyvatelé Starého světa na verandě své oblíbené kavárny s šálkem kávy ve svých rukou, se stává stále více.

Když první a největší "Coffee Tun" začala pracovat na Tverskaya (160 míst), jedna specializovaná restaurace předpověděla předčasné úmrtí kvůli nedostatku dostatečného počtu zákazníků připravených zaplatit 150 rubles za kávu a rohlíky. Ale ukázalo se, že ti, kteří chtějí pít správně vařenou kávu, najdou i v noci, takže "kávový tong" funguje 24 hodin.

Cílovým publikem kavárny jsou lidé ve věku od 20 do 42 let, s vyšším vzděláním a příjmy od 400 dolarů měsíčně. Navíc zákazník toků rozděleny podle denní doby od 7 hodin do 10 hodin - místní pracovníky úřadu a zahraničních turistů přijíždí na snídani a pak spustit obchodní jednání a obědy, po třech dnech, existuje mnoho studentů, a ve večerních hodinách shromáždit všechny smíchají.

Chcete-li dostat zpět na výplatu, kavárna dost na den, aby vypila espresso 250 kolemjdoucí.

Startovní kapitál

Klíčem k úspěchu kavárny je dobrá poloha. Základní požadavky na kavárnu jsou přízemí, samostatný vchod, velká okna, dobrá oprava, topení a koupelny. Velkým plusem je přítomnost před vstupem do kavárny, kde si můžete v létě vytáhnout stoly. Náklady na pronájem takového místa není levným potěšením. Například v Arbatu ceny začínají od 3 tisíc dolarů ročně za metr čtvereční, Tver - 1,5-3 tisíc dolarů Maroseyka -1800 dolarů, Sucharevskaja, Yakimanka, Leninski Prospekt - 1000-1500 dolarů, Dmitrovka - od $ 800.

Dekorace a výzdoba interiéru kavárny je také velmi důležitá. Koneckonců, zákazníci často nepřicházejí nejenom k ​​pití kávy, ale také k užívání atmosféry pohody, prosperity a prosperity. Místnost je velmi důležitá k chuti, ozdobení, správné barvení, malování na stěnách něco tajemného a neustálé udržování silné vůně kávových zrn.

Ve srovnání s restaurací kavárně vyžaduje mnohem méně vybavení: profesionální kávovar, a je to lepší než jedna (asi $ 5,000), mlýnek na kávu - 300-400 dolarů, vodní filtr ($ 350) přehlídkou pečiva (o $ 1,000). Kromě nich si můžete koupit odšťavňovač a generátor ledu.

Výhodou kaváren je, že nepotřebují vařit vlastní jídlo. Dorty a koláče jsou zakoupeny připraveny. Je pravda, že tam jsou kavárny, které si vědomě vybraly způsob, jak se připravit na dezerty podle vlastních originálních receptů, a to je jejich "čip", který je odlišuje od jiných podobných institucí.

Profesionálové, kteří vědí, jak vyrábět kávu, se nazývají barista. Dvoudenní trénink v Rusku, významný evropský barista stojí nejméně 10.000 dolarů.

Dalším potřebným zaměstnancem kavárny, bez něhož nemůže bez moderní instituce pracovat, je číšník. Kromě toho, druhá funkce moderních obchodů ve stavu kavárně číšníci se objevily v poslední době, než u většiny kaváren hlavního města, pracoval na klasickém modelu „návštěvníci koupit kávu a dezert a které nosí u sebe na stůl. Ale poptávka zákazníků po těchto službách nutí majitele, aby přehodnotila svůj přístup. Je že jejich menu doplňuje masové sendviče, saláty a dokonce steaky, ale je to spíše výjimka než základní pravidlo.

Takže k zahájení podnikání v oblasti kávy to bude trvat od 10 do 30 tisíc dolarů - za pár měsíců (note.openbusiness: pochybuji.) Tyto prostředky se vyplácejí a instituce začíná vytvářet zisk.

Na materiálech www.equipnet.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obecné charakteristiky organizace (kavárny)

1. Obecné charakteristiky organizace

Naše kavárna je vytvořena s cílem nejen rychlé a kvalitní služby zákazníkům, ale také poskytuje možnost relaxovat v příjemné a útulné atmosféře našeho podniku.

V současné době vzrůstá takový sektor trhu, jako je veřejné stravování. V našem městě je spousta různých zařízení, která nabízejí své služby: restaurace, kavárny, rychlé občerstvení a mnoho dalších. Současně nebyly velmi oblíbené typy zařízení, ale takzvaný smíšený typ, kde nabízejí "všechno a jen málo".

Samozřejmě, takové zařízení jsou docela praktické: člověk může dát oběd a pít kávu, může také zorganizovat obchodní schůzku a jít tam po práci na odpočinek.

Nicméně, tyto instituce lze říci, že „dát na dopravníku,“ tam je vždy velký počet lidí, protože pokoje jsou určeny pro minimálně 50-80 lidí, takže pohodlí a rodinnou atmosférou v takové instituci, i přes veškerou snahu návrhářů, nemůžete ani mluvit.

Kavárny jako takové nejsou pro Rusko novým fenoménem. Kdysi tam bylo spousta kaváren po celé zemi. Pak byly dlouho zapomenuty. A co by mohlo být lepší než klasická kavárna? V kavárně můžete uspořádat romantickou schůzku, číst noviny nebo oblíbenou knihu, diskutovat o podnikatelských problémech nebo jen relaxovat, užívat si nejen lahodného nápoje, ale i atmosféru instituce.

To je hlavní myšlenka naší instituce. Nabízíme nejen hotový výrobek, ale i jedinečnou atmosféru tepla a pohodlí, která musí být vlastní každému kavárně.

Na základě toho je místnost pod naší kavárnou trochu odstraněna: cca 70 m². Domníváme se však, že to stačí k vytvoření obrazu instituce, kterou potřebujeme.

Pečlivě jsme studovali situaci na trhu s pohostinstvím, který byl založen ve městě Stavropol. Máme spoustu zařízení, které jsou umístěny jako kavárny nebo jako kavárna.

Nicméně, ve skutečnosti, většina z těchto institucí se týká smíšeného typu: jako pravidlo, je k dispozici kavárna, restaurace nebo kavárna s rozšířeným menu, ve kterém více bias nemluví k sobě kávu a dalších jídel: saláty, druhá a někdy dokonce horké atd.

To je to, že naše instituce se bude lišit od všech ostatních. Naše kavárna se týká kaváren "čistého typu". Posloužíme mu jen kávu a dezert.

Zpočátku naše instituce nebudou příliš velká, míra se bude provádět přesně v atmosféře naší společnosti. Hlavními klienty budou pracovníci "střední úrovně", studenti. Hlavním cílem naší instituce je umožnit lidem relaxovat během pracovní přestávky nebo po náročném dni, a také zajistit místo, kde si můžete posedět s přáteli a promluvit si o šálek kávy.

Základní kapitál našeho podniku je 700 tisíc rublů.

Výdaje v prvním měsíci budou přibližně 500 tisíc rublů. Proto máme rezervní kapitál v případě nepředvídaných výdajů v prvních měsících.

Zpočátku plánujeme, že návštěvnost za den bude asi osmdesát lidí. Průměrná kontrola je asi 75 rublů. na osobu. Tak, příjem našeho podniku bude asi 180 tisíc rublů.

Naše kavárna by se měla vyplatit za dva až dva a půl roku.

Na konci tohoto období, pokud naše instituce dosáhne solidního zisku a bude mít popularitu mezi obyvateli našeho města, plánujeme rozšířit.

Možná otevření takové doplňkové služby, jako objednání kávy a dezertů s dodávkou.

Můžete také hovořit o otevření vaší pekárny nebo cukrovinek, což výrazně zvýší úroveň naší instituce a přiláká více zákazníků.

V budoucnu bude možné otevřít síť podobných institucí v celém městě nejen v centru, ale iv severozápadních a jihozápadních oblastech atd.

Nicméně, navzdory takovým rozšířením zůstane hlavní myšlenka naší instituce nezměněna.

2. Charakteristika výrobku

V našem zařízení je hlavní pozornost věnována přípravě kávy. V počáteční fázi se v nabídce zobrazí několik možností vaření, mezi něž patří i něco exotického. V budoucnu, pokud spotřebitel zůstane spokojen, je plánováno rozšíření nabídky.

V současné době máme následující typy káv:

 • kávový nápoj "Muscat"
 • Berlínská melanž
 • McKiato
 • Letní káva
 • Ranní káva
 • Káva v beduínském stylu
 • Bahia
 • Káva v Karibiku
 • Mokko
 • Vanilková káva
 • Chlazení Frappe
 • Káva "Cola"
 • Orient
 • Makser
 • Mexická káva
 • Káva v českém jazyce
 • Káva v italštině
 • Káva ve Varšavě
 • Cappuccino
 • Espresso

Samotný výrobní proces zahrnuje následující etapy:

- registrace a podání objednávky

Hlavní motto naší společnosti: "Kupující je vždy v pořádku". Na základě toho považujeme za naši povinnost potěšit klienta. Kvalita našich produktů by měla být vždy vynikající, pečení čerstvé.

Obrovskou roli instituce hraje reklama. Velmi důležitá není ani reklamní instituce jako taková, jako tzv. Slovo z úst. Názor klienta o naší instituci je pro nás velmi důležitý. Jeden spokojený zákazník může přinést další a jeden nespokojený zákazník může odnést pět potenciálních zákazníků. Toto je zlaté pravidlo podnikání a držíme se jí.

Proto by měl být výrobní proces kromě výše popsaných etap proveden co nejrychleji, ale současně tak, aby nebyla ovlivněna kvalita služeb.

V budoucnu, pokud instituce začne přinášet skutečný příjem, plánuje rozšíření nabídky, zařazení nových druhů kávy, rozšíření nabídky dezertů.

Současně chceme rozšířit výrobní proces včetně přípravy vlastního pečení, což přesto přináší další výdaje, přinese další zisk našemu podniku

3. Komoditní trh

Naše kavárna se nachází na jedné z centrálních ulic města Stavropol.

Před rozhodnutím o umístění naší kavárny jsme analyzovali možné možnosti.

Instituci můžete umístit do jedné z míst spánku města. Hospodářská soutěž v tomto případě bude výrazně nižší, pronájem bytu bude také levnější.

Nicméně v této verzi je velký mínus: je již zřejmé, že v obytných oblastech města je zisk podniku mnohem nižší. To se vysvětluje jednoduše z pohledu klienta: po pracovním dni (a většina kanceláří se nachází v centru), člověk dává přednost tomu, aby vstoupil a pili kávu v instituci, která se nachází v blízkosti pracoviště. Přirozeně, jako by se člověku nelíbila tato nebo ta kavárna nebo kavárna, nešel na druhý konec města, aby měl šálek kávy a odpočinul si, a pak znovu do druhého konce města, aby se vrátil domů.

Když tedy otevřete kavárnu v ložnici, hlavní klientelu budou přímo ti, kteří žijí v blízkosti instituce, a v této situaci bude mít kavárna přinejmenším poměrně stabilní, ale malý příjem. To nám nehodí.

Na základě toho si pronajmeme pokoj v centru města.

V této verzi však existuje významná nevýhoda: velký počet potenciálních konkurentů.

V současné době je v centru města velmi mnoho stravovacích zařízení včetně kaváren a kaváren. Mnohé z nich jsou již zavedené instituce s vlastním okruhem pravidelných zákazníků.

Většina kaváren je ale restauračních restaurací s odpovídajícími cenami. Je dobré přijet na takové místo, kde se dá oběd a jít, ale je těžké se uvolnit a užít si příjemné atmosféry, kvůli dostatečně velkým místnostem a tím i velkému počtu lidí v hale.

Naše zařízení je určeno pro studenty a pracovníky střední úrovně. Proto jsou ceny, které máme, poměrně "demokratické". Průměrná kontrola je asi 75 rublů. osoba, pak mám kávu a zákusek do ní (náklady na šálek kávy je 45 rublů. a dezert v průměru o 30 rublů.).

Hlavní hodiny, kdy se očekává příliv návštěvníků od 17:00 do 18:00, tj. konec pracovního / školního dne, s výhradou práce kavárny od 9:00 do 20:00; a v tzv. obědových hodinách od 12.00 do 14.30.

Výhodou naší instituce je:

 • relativně nízké ceny (ve městě se cena poháru pohybuje od 70 rublů a více, v závislosti na způsobu přípravy a objemu)
 • vysokou kvalitu výrobků
 • příjemná atmosféra

Je přirozené, že naši klienti využívají příležitost k tomu, aby přijali příkaz "s vámi", tj. pro odjezd, což je také vhodné pro pracující lidi.

Současně je nutné vzít v úvahu určitou "sezónnost" tohoto podniku. Navzdory skutečnosti, že káva dům nepatří do kategorie „letních“ škol, poptávka po které vzniká pouze v teplejších měsících, je třeba vzít v úvahu, že většina návštěvníků jsou muži „vyšel na procházku“, takže bez ohledu na stísněném prostoru, počtu zákazníků v chladné sezóně se sníží. Dále bychom měli vzít v úvahu dny v týdnu: o víkendech a svátcích bude příjmy podstatně vyšší. Na tomto základě je obchod s kávou je lepší otevřít na jaře, aby instituce dokázala sama trhu a v létě již získal některé z patronů, výnosy z návštěvy, která je nejstabilnější část příjmu.

Velmi důležitým faktorem je samozřejmě reklama. A nejen externě a v médiích, ale i zpětná vazba od návštěvníků.

Velmi dobře si pamatujeme, že jeden spokojený zákazník může vést další potenciál a jeden nespokojený zákazník může odnést pět potenciálních zákazníků.

Proto je pro nás důležité, abychom vytvořili představu o instituci. Koneckonců, názor klienta je nejlepší reklama.

V našem zařízení je hlavní pozornost věnována přípravě kávy. V počáteční fázi se v nabídce zobrazí několik možností vaření, mezi něž patří i něco exotického. V budoucnu, pokud spotřebitel zůstane spokojen, je plánováno rozšíření nabídky.

V současné době máme následující typy káv:

 • kávový nápoj "Muscat"
 • Berlínská melanž
 • McKiato
 • Letní káva
 • Ranní káva
 • Káva v beduínském stylu
 • Bahia
 • Káva v Karibiku
 • Mokko
 • Vanilková káva
 • Chlazení Frappe
 • Káva "Cola"
 • Orient
 • Makser
 • Mexická káva
 • Káva v českém jazyce
 • Káva v italštině
 • Káva ve Varšavě
 • Cappuccino
 • Espresso

Samotný výrobní proces zahrnuje následující etapy:

- registrace a podání objednávky

Hlavní motto naší společnosti: "Kupující je vždy v pořádku". Na základě toho považujeme za naši povinnost potěšit klienta. Kvalita našich produktů by měla být vždy vynikající, pečení čerstvé.

Obrovskou roli instituce hraje reklama. Velmi důležitá není ani reklamní instituce jako taková, jako tzv. Slovo z úst. Názor klienta o naší instituci je pro nás velmi důležitý. Jeden spokojený zákazník může přinést další a jeden nespokojený zákazník může odnést pět potenciálních zákazníků. Toto je zlaté pravidlo podnikání a držíme se jí.

Proto by měl být výrobní proces kromě výše popsaných etap proveden co nejrychleji, ale současně tak, aby nebyla ovlivněna kvalita služeb. V budoucnu, pokud instituce začne přinášet skutečný příjem, plánuje rozšíření nabídky, zařazení nových druhů kávy, rozšíření nabídky dezertů.

Současně chceme rozšířit výrobní proces včetně přípravy vlastního pečení, což přesto přináší další výdaje, přinese další zisk našemu podniku

4. Marketingový plán

4.1 Marketingová strategie

Poloha kavárny Kleopatra dosud není pokryta firmami zajišťujícími potravinářské služby a tam je téměř žádná konkurence. Na tomto území je však infrastruktura dobře rozvinutá a v důsledku toho velké množství lidí tráví značnou část svého volného času na nákup.

Hlavním cílem plánovaného podniku je proniknout na trh a následně rozšířit podíl na trhu. Hlavní strategií podniku by měla být komplexní strategie pro poskytování produktů vyšší kvality a za nižší ceny, stejně jako rozšíření sortimentu produktů. V návaznosti na to strategie marketingu vybírá strategii rozšiřování poptávky tím, že stimuluje prodej, cenovou politiku a necenové faktory konkurence a vytváří pozitivní představu o kavárně.

4.2 Cenová politika

Při analýze cen je třeba vzít v úvahu:

- ceny konkurentů pro podobné výrobky nebo náhrady zboží,

- cena, určená poptávkou po tomto produktu.

Ceník ve firmě bude založen na principu: cena musí pokrývat všechny náklady. Na základě cílů a strategie marketingu a při zohlednění elasticity poptávky bude cenová kalkulace realizována metodou "náklady + zisk" s přihlédnutím k velikosti očekávané poptávky a chování konkurentů. Ceny našich produktů budou vypočítány na základě úrovně poptávky a nákladů a cílového zisku.

4.3 Formování veřejného mínění

Činnost veřejné organizace mínění - public relations (v anglické ekonomické literatury, tato činnost se nazývá «public relation», doslova -Public komunikace) řeší několik problémů, včetně poskytnutí společnosti benevolentní sláva, formování představ o tom, jak organizace s vysokým civilní zodpovědnost, potírání šíření nepříznivých pověstí a informací.

Hlavní funkce formování veřejného mínění jsou pro podnik následující:

Vytváření a udržování vazeb s médii. Účelem této činnosti je posílat informace o kognitivních událostech v médiích, aby přilákaly pozornost k firmě, zbožím a službám.

Komoditní propaganda. Činnosti, které kombinují různé snahy o podporu konkrétních produktů.

Poradenství. Vydávání doporučení vedení společnosti o otázkách veřejného významu, postavení a image firmy.

Při rozhodování o utváření veřejného mínění by vedení společnosti mělo formulovat své úkoly, vybrat odvolání a prostředky pro jejich šíření, sledovat provádění plánu propagačních aktivit a hodnotit výsledky dosažené touto činností.

Shrneme-li, stadia utváření veřejného mínění mohou být reprezentovány ve formě následujících kroků:

1) Vyjádření problémů

Nejprve je třeba předtím, než bude služba formování veřejného mínění, zadávat konkrétní úkoly. Například: připravte články o produktu a zajistěte jeho umístění v předních časopisech a novinách: rozvíjejte speciální propagandistickou kampaň pro konkrétní cílový trh.

2) Výběr odkazů

Poté odborník na formování veřejného mínění bude muset určit, které zajímavé vlastnosti produktu nebo služby by měly být řečeny. Co přesně je tato kavárna odlišná od podobných firem.

3) Provádění plánu

Propagační aktivity vyžadují zvláštní pozornost. Například mnoho připravovaných materiálů se nemusí dostat do periodik po jejich odmítnutí redaktory. V tomto případě je nutné mít osobní kontakty s redaktory novin a časopisů. Často jsou odborníci na utváření veřejného mínění bývalí novináři, kteří osobně znají řadu redaktorů, vědí, že ji potřebují.

4) Hodnocení výkonu

Příspěvek k formování veřejného mínění v činnosti firmy je obtížné posoudit, protože se používá v kombinaci s jinými způsoby stimulace. Nicméně, pokud se uchýlit k němu před zapojením dalších prostředků, aby provedla posouzení je již jednodušší. Například významné údaje poskytují měření změn v úrovni informovanosti produktu, pochopení jeho esenci a ve svých vztazích k němu, který byl důsledkem informační kampaně: Všechny tyto proměnné musí měřit dvakrát - před a po kampani.

Nejvhodnější ve všech možných případech je měření dopadu na tržby a úroveň zisku. Z těchto ukazatelů je však nutné vyloučit příspěvek z intenzivněji prováděné reklamy a propagace prodeje.

V souhrnu konstatujeme, že činnost odborníků v oblasti formování veřejného mínění zahrnuje:

a) poradenství založené na zákonech lidského chování;

b) identifikace možných trendů a předvídání jejich následků;

c) studovat veřejné mínění a vypracovávat doporučení pro tvorbu pozitivního stanoviska;

d) podpora vytváření přátelských vztahů s personálem, dodavateli a spotřebiteli;

e) zlepšení výrobních vztahů;

f) přilákání kvalifikovaných pracovníků a snížení obratu zaměstnanců;

g) reklama zboží a služeb;

h) vytváření vlastního obrazu atd.

Hlavním úkolem styku s veřejností je vytvoření dobrého jména společnosti, což znamená účelnou aktivitu k vytvoření pozitivního obrazu spotřebitele.

Takový cíl může být nejdůležitější v politice propagace zboží a služeb dané společnosti.

4.4 Vytvoření image společnosti

Skutečnost, že spotřebitel má určitý obraz o podniku, jinak image společnosti usnadňuje uznání výrobků a služeb firmy a následně i jejich volbu.

Pořadí vytvoření obrazu firmy může být založeno na následujících krocích.

1) Určení skutečných vlastností firmy

Přiřazením všech výhod a nevýhod společnosti můžete vytvořit "mapu skutečných vlastností společnosti".

2) Identifikace typického rozsahu spotřebitelů

V této fázi je nutné rozhodnout, zda stojí za to, aby byly vnímány chyby v image firmy a jaké výhody by měly být zvýrazněny.

3) Identifikujte výhody, které jsou pro typickou klientelu důležité

Po zjištění skutečných výhod je nutné oddělit čistě technické vlastnosti těchto výhod firmy a společenské rysy těchto aspektů činnosti firmy.

4) Vytváření společenských charakteristik firmy

Sociální charakteristiky v samotném produktu nejsou obsaženy, jsou do něho zahrnuty veřejné mínění nebo účelová kampaň samotné společnosti na propagaci zboží.

V našem případě mohou sociální charakteristiky firmy být:

a) myšlenka spolehlivého obchodního partnera, který jasně plní své povinnosti a šetří čas klienta;

b) pocit sounáležitosti s určitou sociální skupinou, prestiž;

c) péče o společnost o výhodách, zdraví a pohodlí spotřebitelů;

d) neustálou touhu firmy zlepšovat produkt a rozšiřovat rozsah;

V důsledku toho jsou reálné zásluhy společnosti, které jsou pro spotřebitele obchodně významné, a výhody, které přinášejí odborníci, které jsou pro spotřebitele také komerčně důležité. Jsou to image (image) firmy, kterou navrhli specialisté propagace.

Obraz firmy je tedy odrazem v myslích potenciálních spotřebitelů komerčně významného reálného a zavedeného firmou i samotnými spotřebiteli charakteristiky firmy.

V důsledku toho by se firma měla snažit zajistit, aby její obraz v myslích spotřebitelů co nejvíce odpovídal obrazu, který navrhli odborní pracovníci firmy.

K tomu jsou formulována pravidla pro budování pozitivního obrazu firmy:

1) zavedené charakteristiky by měly vycházet ze skutečných zásluh podniku;

2) přesnost adresy.

Obraz musí mít přesnou adresu, tj. zahrnují určité skupiny spotřebitelů;

Obraz musí být originální, tj. odlišné od obrazů jiných firem a snadno rozpoznatelné;

4) Jednoduchost a přehlednost.

Obraz by měl být jednoduchý a srozumitelný, bez přetížení informací, aby se snadno pamatoval a minimalizoval možné zkreslení;

Obraz musí být plastický, tj. nezměněné ve vnímání spotřebitelů a snadno rozpoznatelné, rychle se mění v reakci na změnu v ekonomické, sociální, psychologické situaci, módě i pod vlivem vnímání spotřebitele.

Obraz společnosti tvoří především masmédia.

4.5 Reklama

Důležitým aspektem při otevírání nového podniku je reklama. V tomto případě bude toto:

- reklamní sloup mimo kavárnu ve výši 3 kusů (na nedaleké ulici) za 1,5 tisíc rublů. Náklady na tento typ reklamy budou: 1,5 tisíc rublů. * 3 = 4,5 tis. Rublů;

Celkem: reklamní náklady - 4,5 tis. Rublů. za rok.

Za zmínku stojí také práce médií a poskytování propagačních informací.

Nejproduktivnější druh reklamy je druhotný, přenášený klientem jiným lidem (příbuzným, známým). Pokud je klient spokojen s dílem kavárny, pak se vždy vrátí a možná ne jeden.

4.6 Metody propagace prodeje

1. Cenové stimuly, tedy prodej zboží za zvláštní cenu.

Přímé snížení ceny se používá k přilákání kupujících do obchodu a stimulování prvního nákupu určitého produktu. Můžete poskytnout slevu v procentech, můžete odečíst určitou částku, nebo můžete jednoduše určit novou cenu a vysvětlit důvod jejího snížení. Tato metoda je použitelná ve většině obchodů pro většinu obchodních skupin. Snížení ceny je také efektivní, pokud potřebujete zbavit se nepatrného zboží v krátké době nebo věnovat pozornost nové značce.

Bonusové programy vám umožňují hromadit body nebo body v závislosti na výši nákupu a pak je použít k zaplacení zboží ve stejném obchodě nebo vybrat cenu za určitou částku. Jak se program vyvíjí, mohou být k němu přidány partnerské společnosti: můžete s nimi utrácet a shromažďovat, ale stačí použít pouze nahromaděné. Tato metoda se osvědčila v síťových restauracích a firmách rychlého občerstvení.

2. Přirozená stimulace. V takovém případě místo toho, abychom snížili cenu, nabízíme bezplatný bezplatný dar. Existuje silná motivace k tomu, aby něco dostalo za nic.

S přírodním podnětem, prémií nebo darem se nabízí kupujícímu v naturáliích. Kupuje například zboží za obvyklou cenu a na pokladně obdrží malý dárek. Další možnost je možná: návštěvník kupuje zboží, vyplní kupón a později obdrží dar.

dar pro děti: často to jsou hádanky, samolepky, hračky a často spojované s událostí (Světový pohár) nebo spojené s populárními kreslenými postavičkami. Děti - hlavní, ale nikoliv jediný předmět přímého pojistného;

užitečný dárek: adresovaný dospělým zákazníkům a určený k tomu, aby je přesvědčil o praktickosti produktu. Užitý bonus doplňuje zakoupené zboží.

dárek radosti: adresovaný všem kategoriím spotřebitelů a vyjadřuje touhu přinést radost vašemu oblíbeného kupujícímu. Například kupující si může vybrat vlastní dárek, který závisí na vynaložené částce.

To zahrnuje ochutnávání a distribuci vzorků. Tyto typy přirozené stimulace jsou účinné pro podporu kvality, kterou je na první pohled obtížné posoudit. Praxe ukazuje, že kupující s potěšením vyzkouší (a následně kupují) i zboží, které nemají výjimečné vlastnosti.

V naší kavárně se mohou pravidelně konat akce zaměřené na tuto událost. Může se jednat o státní svátky - nový rok, 8. března, 23. února a organizujeme naše tematické propagace, například "Středomořská mozaika", "Festival kávy", "Francouzský listopad", "Zdraví s chutí". Pro tematické akce tvoříme celou řadu produktů, které bychom podle našeho názoru měli potěšit a vzbudit zájem našich zákazníků.

V den svatého Valentýna - 14. února se páry, které přijedou do kavárny, mohou zúčastnit win-win loterie. Při nákupu za jakoukoli částku kupující obdrží loterijní lístek, který byl nezbytně suvenýr, a hlavní cena v této loterii může být romantická večeře pro dva.

V rámci festivalu kávy mohou kupující vyzkoušet nové, tradiční a vzácné odrůdy kávy z různých zemí: Česká republika, Holandsko, Anglie, Japonsko a Čína. Jako dárek dostali kupci značkové hrnky a brýle.

Účelem těchto akcí je přilákat pozornost na konkrétní produkty a podpořit prodej. K tomu jsou výrobky vyloženy na promo-tabulkách, vyniká speciálními cenovými značkami a válečkovníky. Kromě toho se vyrábějí letáky a brožury, reklamy se procházejí přes interní rádio, speciální materiály POS se dělají po dohodě s dodavateli.

Je také možné uchýlit se k tvůrčím soutěžím, což naznačuje, že na jedné straně stimulují zájem kupujících a na druhé straně přinášejí okamžitý užitek obchodu. Příkladem je soutěž o nejlepší báseň o obchodu nebo nejlepším reklamním sloganem.

Loterie a hry, které jsou zcela nebo zčásti založeny na hazardní hře, se vztahují také na herní pobídky. Zajímavý krok: na pásku na pokladně na zadní straně jsou vytištěny názvy zboží ze sortimentu kaváren. Pokud kupující po zaplacení nákupu vidí na šeku název výrobku, který právě koupil, obdrží cenu.

3. Užitečné pobídky, když nám usnadňuje nákupní proces nebo nabízejí bezplatné doplňkové služby.

Služba prodeje dárkových certifikátů je velmi populární, to znamená možnost zaplatit za nákup a možnost dát někomu, komu je tento dar určen.

Povinná stimulace zahrnuje také odbornou práci obchodních konzultantů, jejichž motivace je spojena s kvalitním zákaznickým servisem.

Kavárny, stejně jako jakýkoli jiný podnik, jsou rozděleny do několika formátů, v závislosti na umístění, cílové skupině a dalších funkcích:

1. Cílový zákazník - kupující s příjmem nad průměrem je necitlivě citlivý na změny cen. Preferují přírodní jídlo, které ztělesňuje zdravý životní styl, stejně jako elitní produkty a prémiové zboží. Velký důraz je kladen na úroveň služeb (individuální přístup).

2. Cílový zákazník - skupiny spotřebitelů, jejichž příjmy jsou nižší než průměrné, průměrné a nadprůměrné, jsou proporcionálně zastoupeny, jsou řízeny komplexním nákupem.

V rámci každého formátu se vyvíjejí individuálně přizpůsobené ceny a propagační akce zaměřené na příslušné skupiny kupujících. Pro první skupinu jsou uspořádány ochutnávky a pro druhou skupinu jsou velmi naléhavé akcie, které nabízejí nejoblíbenější produkty za výhodnou cenu.

5. Rizika v činnosti

Riziko, jak je známo, představuje potenciální nebezpečí, jehož nástup může vést ke snížení příjmů ve srovnání s plánovanými, nebo k pozastavení činnosti podniku.

Druhy možných rizik:

 1. Vnější rizika
 • Politické riziko
 • Technické riziko
 • Pobočkové riziko
 1. Interní rizika
 • Výrobní riziko
 • Obchodní riziko
 • Finanční riziko

Zvažme každé z těchto rizik zvlášť

Politicky nestabilní situace v zemi může vést k výraznému snížení poptávky nebo dokonce k zastavení činnosti naší instituce.

K tomu může dojít, protože:

 • v našem kraji se situace zhoršila na základě nacionalismu v důsledku nepokojů
 • zavedení určitých omezení, která by mohla znamenat rozdělení smlouvy s dodavateli nebo zvýšení cen nákupu, což bude také znamenat finanční riziko podniku
 • riziko vojenské akce
 1. Technické riziko

V našem případě technickým rizikem spočívá skutečnost, že navrhovaná výroba našich produktů s nestandardními receptami nebude uspokojovat nadšení obyvatelstva a v důsledku toho se podnik nevyplácí.

3. Pobočkové riziko

V důsledku změn poptávky na trhu s potravinami je možné snížit poptávku spotřebitelů ve vztahu k kavárnám. K tomu může dojít, pokud se objeví nový typ služby, která bude spotřebitele mnohem více zajímat.

V tomto případě dojde k prudkému poklesu poptávky a možnému bankrotu podniku kvůli jeho "morálnímu znehodnocení".

4. Výrobní riziko

Výrobní riziko je spojeno se snížením objemu výrobků, což znamená buď snížení zisku, nebo pozastavení provozu.

V našem případě to může být:

 • Růst cen dodavatelů kávy a pečiva, což povede ke zvýšení ceny průměrné kontroly, a proto může způsobit nespokojenost mezi návštěvníky, a v důsledku - pokles poptávky.
 • Významný nárůst cen elektřiny a elektřiny, což také způsobí nárůst ceny našich výrobků a pokles poptávky
 • Rozklad / zastaralost zařízení. Co bude znamenat nutnost jeho nahrazení / opravy, a tím způsobí dočasné ukončení činnosti

5. Obchodní riziko

 • Zpočátku nízká poptávka po službách, které nabízíme z důvodu špatného umístění (což může být vzhledem k blízkosti přímých konkurentů jsou již zavedené na trhu a stabilní úroveň obsluhy, ať už vzhledem k tomu, že toto místo není v plném pohledu potenciálních zákazníků)
 • Zvýšení kupní ceny zboží a zvýšení ceny, za kterou se zboží prodává, což přirozeně znamená pokles poptávky mezi obyvatelstvem. Tento typ rizika lze přičíst jak výrobě, tak komerční
 • Možné ztráty surovin / zboží během dodávky, což zahrnuje případné soudní spory a dočasné pozastavení činnosti kavárny nebo snížení jejich kvality během dodávky
 • Zvýšené náklady v důsledku zvýšení daní, poplatků, možných penalizací atd.

6. Finanční riziko

Pokud podnik zpočátku narazí na finanční potíže, bude potřebovat dodatečný kapitál, který lze získat buď kontaktováním investorů nebo získáním půjčky. Oba způsobují následný pokles zisku a nutnost platby závazků.

V důsledku všech výše uvedených skutečností budou rizika znamenat pokles činnosti naší firmy nebo jejího bankrotu. Všechno bude záviset na tom. Pokud jde o naši kavárnu, je připravena pro takové situace, od nejpravděpodobnějších až po nejvíce nekonvenční.

Možnosti prevence rizik nebo minimalizace jejich následků.

Jako praxe je každá podnikatelská činnost spojena s rizikem a jsme na to připraveni.

Abychom předešli finančnímu riziku, je třeba maximalizovat naše výrobní kapacity, provádět reklamní kampaň, nezapomeňte sledovat kvalitu přípravy a údržby, jinými slovy. Je třeba přilákat co nejvíce zákazníků a maximalizovat tak zisk instituce.

Pokud budeme hovořit o podnikatelská rizika, je třeba nejprve posoudit budoucích konkurentů: stávající i potenciální, prozkoumat místo, kde naše kavárna a je třeba umístit bude specificky umístěn tak, aby na jedné straně v bezprostřední blízkosti nebyly žádné instituce tohoto formátu, a na druhé straně - místo bylo přeplněné a navštěvované. V takovém případě výrazně snížíme riziko malého počtu zákazníků a v důsledku toho i nevýnosnost naší instituce. Kromě toho je nutné pečlivě prozkoumat dodavatele a být vedeni nejen přijatelnými cenami, ale také jejich spolehlivostí, aby se předešlo zásahu vyšší moci.

Můžeme tedy říci, že zvýšením zisku budeme schopni vydržet jakoukoli neočekávanou a nepříznivou obchodní situaci.

Před otevřením naší instituce jsme studovali situaci, která se vyvíjí ve městě ve vztahu k kavárnám, a lze říci, že v blízké budoucnosti se nepředpokládá prudký pokles poptávky spotřebitelů pro tento typ zařízení veřejného stravování. V současné době získávají tyto instituce "střední třídy" popularitu mezi obyvatelstvem, neboť jsou zcela univerzální, to znamená, že můžete přijít téměř každou příležitost.

V našem případě samozřejmě dochází k technickému riziku, ale díky správné reklamní a marketingové kampani budeme schopni toto riziko výrazně snížit a dokonce těžit z dostatečně nových a "čerstvých" receptů.

Nejméně předvídatelným v našem případě je právě politické riziko. Z nestabilní situace v zemi není nikdo pojištěn a je těžké předvídat.

Můžeme jen pečlivě sledovat politickou situaci v zemi, snažit se předvídat možné neočekávané situace a, pokud je to možné, rychle a rychle reagovat na ně.

6. Finanční plán

Kavárna je považována za rentabilní a její návštěvnost je asi 80 lidí denně. Současně čím vyšší je popularita instituce, tím větší zisk, který naše instituce přinese. Proto je naším hlavním úkolem zvýšit popularitu naší kavárny.

V tomto případě však mluvíme o nezveřejněné instituci, která nemá vlastní stálou klientelu, která tvoří většinu návštěvníků a tedy i větší část výtěžku. Výpočet se proto provádí pro podhodnocený indikátor, který je průměrný a může se lišit v závislosti na čase roku, dnech v týdnu (ve všední dny, víkendy, svátky). Proto se na svátcích a víkendech a také po pracovní době v teplé sezóně zvýší návštěvnost kavárny.

Pokud začneme od čísla asi 60 lidí denně (v průměru), pak měsíc bude asi 1800 lidí.

Průměrná kontrola každého návštěvníka je asi 80 rublů z výpočtu: jeden šálek kávy a dezert.

Objem prodeje tak bude činit cca 141 060 rublů měsíčně.

V takovém případě je třeba vzít v úvahu potřebu:

- platební pomůcky

Pronájem.

Premisa v centru města Stavropol, obchodní centrum, kde se soustředí většina kanceláří a velkých univerzit.

Pokoj, kapacita cca 20 - 30 osob. Rozloha je cca 2-3 m2. na osobu, plus výrobní zařízení bude asi 70 metrů čtverečních Náklady na pronájem místnosti, které mohou být požadovány pro otevření kavárny v centru města Stavropol, v závislosti na oblasti a umístění se pohybuje od 500 rublů na metr čtvereční. až 1000 rublů na metr čtvereční. A v průměru to je asi 700 rublů na metr čtvereční. Takže měsíční nájemné činí asi 49 000 rublů. za měsíc.

Zařízení

Název zařízení

Cena (přibližná) rub.

Chladící vitrína se sklem INFRICO VIP1330C

Blendtec Xpress Bar Blender

Ice maker krychle ledu ITV Gala NDP20

Myčka nádobí Jemi GS-18

Dávkovač na mletou kávu Curtis MCD-7-G

Profesionální odkapávací kávovar Curtis Cafe 0AP