Otevíráme dětský obchod s oblečením: rady úspěšných podnikatelů

Jděte do kteréhokoli velkého nákupního centra a podívejte se pozorně. Všude budou butiky moderního oblečení pro mládež, obchody nabízející pánské oblečení nebo večerní šaty. A dětské obchody mezi touto rozmanitostí budou s největší pravděpodobností trochu. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak otevřít obchod s dětskými oděvy a rozvíjet jej efektivně a získávat vysoké zisky.

Přemýšlejte o tom, kde jsou nejčastěji mladí rodiče nuceni kupovat oblečení pro dítě? Jdou na trh, kde je možnost koupit zboží za nízkou cenu.

Jejich kvalita však vždy odpovídá přáním rodičů! V tomto případě butiky v nákupních centrech nabízejí zpravidla velmi omezenou škálu výrobků.

To je důvod, proč butik s dobrou volbou dětského oblečení za přijatelné ceny bude vždy mezi zákazníky velkou poptávkou, která zajistí vysokému zisku svého majitele.

Koncept budoucího obchodu

Pokud jste se rozhodli začít podnikat od začátku, je třeba nejprve rozhodnout o konceptu budoucího obchodu.

Existují dvě nejoblíbenější možnosti:

 1. online prodej dětského oblečení;
 2. klasický prodej produktů přes oddělení a butiky v nákupním centru.

Každá z nich má své vlastní vlastnosti. Pokud plánujete prodávat prostřednictvím internetu poštou nebo přímým doručením zboží klientovi, budete si moci ušetřit na pronájmu prostor pro obchod, ale budete muset věnovat více energie na reklamu.

Důležitá důležitost bude navíc hrát místo, které bude fungovat v kanceláři a v prodejnách ve vaší prodejně. Budete muset nejen objednat nebo vytvořit webové stránky s pohodlnou funkčností sami, ale také si koupit hosting a doménu, a také objednat optimalizaci webu ve vyhledávačích.

S rozvojem sociálních sítí začalo mnoho prodejců namísto stránek používat skupinu vkontakte. Takové řešení je ekonomičtější, ale má také své negativní stránky. Pokud osoba není registrována v sociálních sítích, nebude moci stránku otevřít a objednat. V tomto případě, pokud ztratíte potenciální zákazníky, nebude tolik důležité, jak ušetřit na vytvoření webové stránky výběrem nejlevnější možnosti.

Budoucí umístění obchodu

Dětský obchod s oblečením nevyžaduje velkou plochu: nejdřív stačí otevřít bod od 50 metrů čtverečních. Proporcionální nárůst oblasti a rozšíření sortimentu výrobků zvyšuje rizika a složitost podnikání, takže začínáte lépe s malým oddělením.

Především je třeba provést analýzu trhu, provést hodnocení cílového kupujícího, vypočítat, kolik zákazníků můžete přilákat tím, že umístíte bod v jedné nebo jiné oblasti města.

V našem případě budou klienti rodiče, takže byste si měli vybrat místo, kde se můžete setkat častěji s mladými matkami, otci a babičkami. Za prvé, nejlepším řešením je pronajmout si pokoj v nákupním centru uvnitř spánku nebo ve velkém obchodě. Nejvýhodnější je otevřít místo vedle jiných podobných oddělení, které se již osvědčily. Takže se ocitnete na cestě potenciálních zákazníků, kteří budou nutně věnovat pozornost novému obchodu.

Pokud začínáte od samého počátku samostatného prodejního místa, musíte se zaměřit na místa v oblasti, kterou nejčastěji navštěvuje vaše cílové publikum: mateřské školy, dětské hřiště, školy, obchody s potravinami. Dobře zvolené místo pro obchod zajišťuje, že potenciální zákazníci vás snadno naleznou.

V průměru, náklady na nájemné v nákupních centrech je asi 900-2000 rublů na metr čtvereční, a někdy dosahuje až 3500 rublů ve velkých obchodech. Je lepší předem analyzovat, kolik konkrétní nájemné je v některých okresech měst.

Možná budete muset opravit prostory, které by měly být také zohledněny v obchodním plánu. Je třeba, aby bylo oddělení dekorováno zářivě a atraktivně pro dítě.

Doporučujeme zajistit malou hernu nebo roh, aby děti mohly hrát, zatímco jejich rodiče se tiše zabývají nakupováním.

Kromě toho, pokud šatny postaví stojany s televizory, které vysílají oblíbené dětské karikatury, dokonce i ty nejkrásnější děti budou klidně měřit své oblečení. Rodiče milují zamyšlené obchody pro děti, kde nákupní proces bude snadný a v pohodě, takže se k vám opět vrátí.

Otevření nové zásuvky

Dětské oblečení má řadu funkcí. Především je třeba si uvědomit, že vaši hlavní klienti budou matky s dětmi, které potřebují zvláštní přístup k sobě. Za druhé, pro normální provoz musíte mít certifikát pro produkty.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, budete potřebovat následující:

 1. najít spolehlivé dodavatele;
 2. předložit doklady penzijnímu fondu a daňovým orgánům, získání osvědčení o registraci IP (LLC nebo JSC na Vaše přání);
 3. vybrat vhodný pokoj, provést potřebné opravy;
 4. najít prodejce;
 5. držet reklamní kampaň.

Registrace dokumentů trvá asi týden. Během této doby můžete uzavřít smlouvy s dodavateli a vyřešit další důležité problémy. Dodavatelé mají obecně tři typy: velkoobchodní trhy, dodavatele z jiných regionů a jejich region.

Vezměte prosím na vědomí, že zboží na velkoobchodních trzích nemusí vždy mít potřebné certifikáty. Pokud máte zájem o kvalitní výrobky, je nejlepší kontaktovat důvěryhodné a spolehlivé dodavatele z Ruska, Polska, Turecka, Ameriky a dalších zemí.

Současně mají domácí výrobci dětského oblečení řadu výhod:

 • dostupné ceny pro celou řadu;
 • neexistence cel a dlouhodobé přepravy zboží;
 • vysoké standardy kvality;
 • Jasný systém označování velikostí oděvů a zjednodušených objednávkových systémů;
 • oblečení tuzemské výroby je v továrně certifikováno, takže má veškerý potřebný balíček dokumentů.

Práce se zahraničními dodavateli má větší potíže. Takové zboží má minimální balíček dokumentů a osvědčení o prodeji oblečení na území Ruska budete muset obdržet nezávisle. Nejjednodušší je pracovat s online obchody nebo přímo s továrními zástupci, protože vaše vlastní obchodní cesty budou zpočátku velmi obtížné. Při přijetí vadného zboží bude mnohem snazší dohodnout se na návratu s domácími výrobci. Vezměte v úvahu všechny tyto body při výběru dodavatelů.

Sortiment a oblast prodejního místa určují počet prodejců, které budete potřebovat k pronájmu. Pro malé oddělení v obchodním centru stačí najmout jen jednu osobu. Poté s rozšířením sortimentu budete muset zvýšit počet zaměstnanců a případně otevřít nové prodejní místa.

Při pronájmu prodejců je velkou hodnotou jejich schopnost prezentovat produkty a dovednosti komunikace se zákazníky. Současně by úspěšní prodejci měli být schopni dostat se z jakékoliv situace, vyrovnat se s tlakem, být upřímní a spolehliví. Možná, zpočátku, budete muset vykonávat funkce prodávajícího. Zvláště v případě, že hodláte zavést plán změn. K náboru personálu pečlivě zacházejte, protože se jedná o prodejce, kteří budou sloužit potenciálním kupcům.

Výdaje na otevření obchodu

Pokud jste se zabývali hlavními aspekty fungování takového podnikání, musíte začít hodnotit finanční výdaje a vypočítat, kolik peněz bude zapotřebí k realizaci projektu.

 1. Registrace rublů IP - 800;
 2. získání certifikátů, povolení (v případě potřeby) - 10 000 rublů;
 3. pronájem prostor - 70 000 rublů;
 4. opravy, návrh obchodů, obchodní zařízení - 200 000 rublů;
 5. spotřební materiál, kancelářské potřeby - 50 000 rublů;
 6. nákup zboží - 300 000 rublů;
 7. náklady na reklamu - 15 000 rublů;
 8. mzda prodávajícímu - 20 000 rublů;
 9. další výdaje - 50 000 rublů.

Celkem: 715 800 rublů.

Otevření malého oddělení dětského oblečení od nuly s minimálním sortimentem zboží bude vyžadovat více než 700 000 rublů.

Návrat na podnikání

Průměrná doba návratnosti obchodu s oděvy je v průměru asi jeden a půl roku. S dobrou reklamou, vysoce kvalitními produkty, kompetentní cenovou politikou a úspěšnou polohou může podnik dosahovat normálního zisku i během prvních šesti měsíců. Nezapomeňte však, že takový obchod vyžaduje neustálou investici a obnovu sortimentu. Průměrná cena dětského oblečení je 110-130%.

Zahájení podnikání od začátku bychom neměli zapomenout na sezónní pokles. Samozřejmě, existuje čas poklesu poptávky, ale je zde také období významného růstu tržeb. V létě během prázdnin se může snížit prodej. Chcete-li udržet úroveň zisku, můžete rozšířit sortiment prodejem hraček, jejichž poptávka zůstává stabilnější.

Marketingové zásady a reklama

Otevření vlastní firmy od začátku není snadný úkol. Zvláště pokud nemáte zkušenosti s podnikáním. Nejprve se pokuste přilákat zákazníky s různými propagačními akcemi a slevami.

V den zahájení a v prvních týdnech prodeje můžete zákazníkům poskytnout slevové karty, které nejenže zajímají zákazníky, ale mohou také způsobit pravidelné nákupy ve vašem obchodě. Minimální sleva na kartě by měla činit 5%. Současně lze zvýšit slevy na různé zboží, což je důležité informovat potenciální zákazníky zasláním e-mailem nebo SMS zprávou.

Nezapomeňte přemýšlet o slevách a dárcích na dovolenou. Může to být nejen Nový rok, 1. září, 8. března, ale také narozeniny vašeho klienta. Pokud nabízíte slevu týden před oslavou, zvyšuje se pravděpodobnost, že pro narozeniny rodiče budou chtít koupit dívku pro narozeniny nové šaty ve vašem obchodě.

Účinnost reklamy různých typů určuje konkrétní region země. V některých městech je reklama televizního vysílání nejúčinnější, v jiných - módní časopisy nebo velké známky na klíčových dálnicích. Chcete-li vědět, která reklama na objednávku je pro vás zisková, proveďte analýzu cílové skupiny, rozhovor s potenciálními kupci.

Reklama má velký význam pro rozvoj podnikání. Nehodnotte je jako výdaje. Za prvé, reklama je způsob, jak zvýšit prodej. Hlavním cílem je vytvořit pozitivní obraz vašeho obchodu a přesvědčit potenciální zákazníky, že je musí navštívit. Dokonce i když váš bod není na cestě klienta, musíte si být jisti, že se o tom dozví z reklamy v televizi nebo v časopise. A nezapomeňte věnovat pozornost tomu.

Reklamní zprávy by měly být informativní, atraktivní a přímé. Z nich by se potenciální kupci měli dozvědět o vašem sortimentu, o prodeji nebo o speciální propagaci.

Závěr

Před otevřením dětský obchod s oblečením, ještě předtím, než jakékoli podnikání, je třeba nejen shromažďovat obecné informace a provádět povrchní analýzu trhu, ale také pokusit se pochopit podstatu věcí, aby pochopili, jak tento mechanismus funguje v praxi.

Povolání podnikatele vyžaduje určité znalosti a kompetence. Je lepší, aby ušetřit 10-15 tisíc v tréninku, myslet si, že to už není rentabilní pro vás, a začít přesně pochopit, jaké dovednosti a znalosti potřebné na majitele podniku, jak se chovat v různých situacích a efektivně řídit své podnikání.

Založením nového podniku, měl by být odpovědný přístup k sestavení podnikatelského plánu jako výchozí bod, pečlivě vypočítat síly a rozhodnout, jak jimi zvolené pole pro vás zajímavé a atraktivní. Nezapomínejme však, že podnik bude vyžadovat neustálou podporu. Pouze v tomto případě vám přinese finanční a morální uspokojení.

Jaké jsou rizika a jak se jim vyhnout? Přečtěte si video instrukci!

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy?

Chcete začít podnikání s oblečením? Naučte se, jak otevřít obchod s dětskými oděvy, protože prodej oblečení pro děti má větší šanci na úspěch než u dospělých.

♦ Kapitálové investice - 750 až 800 000 rublů
♦ Doba návratnosti - od 1 roku

Oděvní obchod se může stát velice ziskovým podnikem a může snadno zničit smůlujícího obchodníka, který nepřemýšlel přes všechny nuansy o zahájení startu.

Mírně odlišná situace v oblasti obchodu s dětskými oděvy.

Je mnohem jednodušší najít své místo a vytvořit ziskové podnikání.

Proto, pokud snít o tom, že se stanete vlastníkem butiku prodávajícího hotové šaty, musíte podrobně studovat tento předmět, jak otevřít obchod s dětskými oděvy, protože prodej oblečení pro děti má větší šanci na úspěch než u dospělých.

Dnes budeme hovořit o tom, jak otevřít obchodní společnost, jejíž hlavní směrem je prodej věcí pro děti, spoléhat se na zkušenosti slavných podnikatelů.

Co je dětský oděv a jak ho otevřít?


Děti se považují za nákupní střediska, které prodávají výrobky určené pro děti: od dětí do dospívajících (maximálně 15 let).

Úspěch se těší, jako jsou trhy prodávající nové šaty, a komisionářský obchod, kde si můžete obléct své dítě za levné cenu.

Je zřejmé, že hlavním obchodním směrem vašeho budoucího obchodu je oblečení, ale nemusíte ho omezovat pouze na sortiment svého zboží.

Můžete přidat k prodeji boty, příslušenství a dokonce - hračky.

Vše závisí na prostoru obchodní síně: kolik se může ubytovat.

Pokud to oblast dovolí, můžete otevřít široký profil dětského oblečení, kde kupující najde všechno: od plenky po kojence až po stylové dospívající oblečení.

Pokud otevíráte malý obchodní podnik, má smysl omezit směr, například obchodovat pouze s oděvy pro:

 • kojenci (0 až 3 roky);
 • dospívající (11-15 let);
 • chlapci;
 • dívky;
 • sporty;
 • speciální věci (míčové šaty, karnevalové kostýmy);
 • školní návštěvy a tak dále.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy: Kde začít spustit spuštění


Bez ohledu na to, jaký druh podnikání se chystáte otevřít, musíte studovat teoretický základ otázky a udělat trochu výzkumu, abyste pochopili, jak lépe rozvíjet svůj podnik.

Zvláště pečlivě by se měla zamyslet nad všemi nuancemi, pokud jde o takovou firmu, jako je hotový oblékací obchod, který je nejpoužívanějším seznamem startupů.

Chcete-li otevřít otevřený obchod s dětským oděvem, který zaručí, že přinesete zisk, musíte pochopit, jaký druh trhu by měl otevřít nejvýnosnější:

 • Malá prodejna nebo velký obchod, spíš jako supermarket;
 • provize nebo prodeje nových věcí;
 • drahé značky nebo zaměřené na střední třídu;
 • výrobky domácího nebo zahraničního prodeje atd.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy: předběžná fáze

Zajímavý fakt:
Až do konce 18. století nebylo přijato, aby přemýšlel o tom, co má dítě dát. Dětské oblečení kopírovalo dospělého a bylo vyrobeno pouze v omezené podobě.

Kromě důkladné studie chutí spotřebitelů potřebujete také:

 1. Zabývejte se všemi detaily maloobchodního obchodu, zejména pokud nemáte obchodní zkušenosti nebo jste dříve dělali něco úplně jiného: výroba, velkoobchodní prodej.
  Podnikatelé by si měli zapamatovat, že otevření obchodu s dětskými oděvy není něco, co otevírá velkoobchodní základnu.
 2. Hledání nápadů.
  Nestačí jen otevřít obchodní společnost, která prodává dětské oblečení.
  Musíte najít svůj čip, rozhodnout se, jak se nejlépe lišit od konkurence atd.
 3. Psaní podnikatelského plánu s konkrétními výpočty, které budou odpovídat cenové politice vašeho regionu.
 4. Navrhování jména, vytvoření loga.
  Musíte vážně přemýšlet o tom, jak zavolat obchod s dětskými oděvy.
  Studie ukázaly, že rodiče důvěřují obchodům se zahraničními jmény více.
 5. Předběžné hledání dodavatelů, od kterých si můžete koupit levné kvalitní oblečení, a to je drahé implementovat, rozložení obchodní podlahy, tvorba sortimentu, který bude provádět, atd.

Teprve poté, co to pečlivě zvážíte, můžete začít skutečný spouštěcí start a není to příliš důležité provizi, bude to obchod nebo ten, který prodává nové oblečení.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy: několik tipů pro začínající podnikatele

Pokud se zaměřujete na nové podnikání pro sebe, jistě budete mít prospěch ze zkušeností zkušených kolegů.

Zde je několik užitečných doporučení:

 1. Nejvýhodnější je otevřít obchod s průměrnou cenou.
  Rodiče, kteří jsou ochotni zaplatit spoustu peněz na dětské oblečení, ne tak moc a chudí brzy navštíví komisionářskou dílnu v naději, že se zachrání.
 2. Máte-li skromný počáteční kapitál, je lepší otevřít malý obchod, než získat půjčku a spustit obrovský start-up. Velká obchodní společnost, otevřená pro peníze jiných lidí, vás může zničit.
 3. Přemýšlejte o otevření dětského oděvního obchodu, např. "Káčátko" nebo RIKKI-TIKKI.
 4. Pokud se rozhodnete otevřít malý obchod, je lepší omezit rozsah zboží.
  Kupující by měli být schopni to řádně zvážit, spíše než hrabat v hromadě nevyžádané pošty.
  Akumulace věcí je přípustná, pouze pokud se rozhodnete otevřít komisionářský obchod.
 5. Alespoň jednou za sezónu (v zimě, na jaře, v létě a na podzim) obnovují sortiment zboží, přebírají zavedení nových modelů a stale zboží nabízené k prodeji.
  Pečlivě si prohlédněte chutě vašich spotřebitelů, abyste prodali to, co se jim líbí, a ne vy osobně.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy: reklamní kampaň

Je velmi důležité pro budoucí podnikání (bez ohledu na provizi nebo jiný obchod, který se chystáte otevřít).

Abyste upoutali pozornost zákazníků od prvních dnů práce, potřebujete:

 1. Tisk propagačních předmětů: vizitky, brožury atd.
 2. Chcete-li zablokovat reklamy ve městě.
 3. Objednávejte reklamní materiály v místních médiích.
 4. Použijte sociální sítě a vytvořte skupinu obchodů svých dětí.
 5. Proveďte slavnostní otevření a pozvejte nejen potenciální zákazníky, ale i novináře.

Nezanedbávejte takový způsob reklamy, jako slovo z úst.

Věřte mi, že vám klienti rychle přijdou, pokud:

 • prodávat vysoce kvalitní zboží za přijatelnou cenu;
 • odměňovat pravidelné zákazníky za nákupy;
 • pravidelně organizovat prodej;
 • který je vhodný pro zákazníky.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy: plán kalendáře

Při zahájení tohoto spuštění budete mít spoustu času na přípravu, výzkum, studium všech nuancí.

Implementace obchodního plánu (registrace, nájemného, ​​prodejního vybavení, personálu apod.) By neměla trvat déle než 4 až 5 měsíců, pokud připravíte dobrý teoretický základ.

Jak otevřít dětský oděv od začátku

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy samostatně a rychle. Co je k tomu zapotřebí, kolik to bude stát, jak rychle se vyplatí, jaké důležité kroky budou nutné k předání a zda je taková obchodní činnost zisková. Podrobný podnikatelský plán pro budoucí podnikatele.

Dětské oblečení je velmi náročné - vždy a kdykoliv během roku. Největší poptávka přichází v srpnu, kdy rodiče připravují děti na školu. Taková obchodní činnost tedy může přinést dobrý zisk. Ale pro to je nutné udělat podnikatelský plán, najít spolehlivé dodavatele, mít širokou škálu a zvolit správné umístění obchodu.

Tento článek podrobně popisuje proces otevírání dětského oděvního obchodu a to, co pro to potřebujete.

Formát obchodu

Před otevřením takového obchodního objektu musíte určit jeho formát. Zde jsou některé pokyny, ve kterých můžete pracovat:

 • Dětské oblečení pro děti od 0 do 15 let.
 • Zboží pro novorozence a kojence.
 • Oděvy pro předškolní děti.
 • Oděvy pro žáky.
 • Oděv pro dospívající.
 • Sportovní dětské oblečení.
 • Dámské oděvy.
 • Oblečení pro chlapce.
 • Slavnostní oblečení pro děti.
 • Školní formy.

To znamená, že se můžete specializovat na určitou věkovou skupinu nebo určitý směr. V počáteční fázi bude lepší vybrat jednu věc. Pak můžete vždy vytvořit obchod a zvýšit rozsah.

Analýza trhu

Před otevřením svého dětského oděvního obchodu je třeba prozkoumat trh a vypočítat jeho kapacitu. Věnujte pozornost počtu podobných nákupních zařízení ve městě a jejich umístění. Je třeba zjistit jejich sortiment a ceny. Podívejte se, jak jsou vybaveny.

Pokud jsou známí rodiče dětí mladších 15 let, musí s nimi nutně mluvit, zjistit své potřeby, co se jim nelíbí a co se jim líbí v místních prodejnách dětských oděvů. Z takových rozhovorů je příležitost získat mnoho užitečných a okamžitě přijet na trh s výhodnými nabídkami.

Abyste lépe poznali "kuchyň zevnitř", můžete na chvíli dostat práci v obchodě s dětskými oděvy prodávajícím nebo správcem. Ne každý podnikatel to bude souhlasit. Je to však dobrá příležitost získat užitečné znalosti, učit se pochopit rozsah a potřeby potenciálních kupujících.

Mezi obchodem s dětskými oděvy dochází k velmi vysoké konkurenci. Proto musíme být připraveni, že na analýzu trhu trvá hodně času. Jen proto, abyste získali veškeré potřebné informace k otevření obchodu, který bude pro rodiče atraktivní.

Počáteční náklady na otevření obchodu

V počáteční fázi, než začnete, podnik bude muset vynaložit značné množství peněz. Uveďme přibližný výpočet nákladů.

Otevření IP - 800 rub. sám nebo asi 4000 rublů. při podání žádosti v advokátní kanceláři.

Certifikáty a přípustná dokumentace (v případě potřeby) - asi 10 000 rublů.

Pronájem prostor - v průměru 60 000 - 70 000 rublů.

Oprava pronajatých prostor, jeho design, vybavení - až 200 000 rublů.

Kancelářské vybavení a spotřební materiál - 60 000 rub.

Zboží - 300 000 rbl.

Reklama - od 20 000 rublů.

Ostatní výdaje - 40 000 - 50 000 rub.

V důsledku toho jsou počáteční náklady více než 700 000 rublů. Částka bude záviset na ploše pronajatých prostor a sortimentu zboží. To znamená, že může být méně, pokud se například plánuje otevřít malý obchod. Dodavatelé zde hrají důležitou roli.

Návrat na podnikání

Obecně platí, že prodej dětských oděvů je 1,5 let. Tato doba však může být menší, pokud:

 • dobrá reklama;
 • vysoce kvalitní zboží;
 • dostupnost cen;
 • dobré umístění.

Dosavadní balení dětských oděvů je v rozmezí 120%. To je poměrně běžná cena pro ruského spotřebitele.

Abyste se mohli rychle vrátit zpět, v sortimentu obchodu můžete přidat hračky, které budou zdrojem dodatečných příjmů. Navíc poptávka po nich je stabilní a v případě oděvů si musíme pamatovat na sezónní pokles.

Co je nutné pro otevření obchodu?

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, potřebujete:

 1. Zaregistrujte IP, LLC nebo OJSC, podklady s daňovým a penzijním fondem.
 2. Najděte a pronajměte vhodný pokoj.
 3. Provádějte opravy v místnosti.
 4. Koupit potřebné vybavení a příslušenství.
 5. Najděte dodavatele.
 6. Najděte prodejce.
 7. Spusťte reklamní kampaň

Zpracování dokumentů trvá nejdéle jeden týden. V tomto procesu můžete najít dodavatele a uzavřít smlouvy s nimi. Nejlepší je hledat dodavatele, který je schopen poskytnout certifikát pro každý produkt.

V oblasti dětského oblečení stojí za to pracovat s domácími výrobci. Dovážené zboží by mělo být v menšině. Proč?

Za prvé, domácí zboží není v žádném případě nižší než zahraniční zboží. Jsou certifikovány a nemusí platit cla a platit nákladní dopravce.

Zadruhé je těžké spolupracovat se zahraničními výrobci. Osvědčení bude muset například projít samostatně, což vážně ovlivní rozpočet.

Zatřetí, v případě manželství s domácími producenty je snadnější a snadnější vyjednávat.

Zaměstnanci zaměstnanců by měli být řízeni rozsahem a oblastí obchodu. Pokud je to malý obchod, který pracuje ve všední dny, stačí jen jeden prodejce. Při práci bez volných dnů - dva. Velké body mohou vyžadovat více než dva prodejce a administrátora.

Podrobné informace o dodavatelích a zaměstnancích.

Umístění obchodu

Z jak dobře zvolené umístění obchodu závisí na jeho popularitě a zisku.

Nejúspěšnějšími místy jsou:

 • vedle oděvních trhů;
 • v blízkosti nebo v supermarketech;
 • ve velkých zábavních nebo nákupních centrech;
 • v blízkosti rekreačních oblastí, jako jsou veřejné zahrady a parky;
 • vedle dětských zábav, vzdělávacích a vzdělávacích institucí.

Bez ohledu na zvolené umístění musí být úložiště viditelné. Proto stojí za to postarat se o atraktivní a světlé výlohy.

Návrh interiéru

Interiér obchodu musí být také jasný a nějakým způsobem "báječný". Je třeba si uvědomit, že hlavním publikem tohoto bodu jsou děti a rodiče. Proto by měla být situace vhodná.

Jako příslušenství můžete používat různé hračky. A je lepší přidat je do sortimentu obchodu, jak je uvedeno výše.

Místnost by měla být zdobena světlými materiály světlé barvy. Na stěnách můžete kreslit postavy populárních karikatur a pohádek - pro to je žádoucí využít služeb umělce.

Nábytek by měl být také světlý a většinou dětinský, aby se mladí zákazníci cítili dobře. Ano, a dospělí mi nevadí alespoň trochu zpátky v dětství.

To znamená, že interiér by měl požádat účastníky obchodu o vhodnou náladu.

Prostor a vlastnosti místnosti

Optimální plocha zásuvky je od 30 do 50 metrů čtverečních. metrů. V obchodě musíte umístit alespoň 2 šatny. Prostor by měl být natolik, aby se spotřebitelé cítili dobře a nebyli přeplněni v přeplněnosti.

Je třeba si uvědomit, že děti potřebují prostor. Nezbedné děti mohou začít obcházet kolem obchodu. Z tohoto důvodu musí být zboží umístěno tak, aby bylo obtížné je převrátit.

Na viditelném místě můžete instalovat TV, která bude neustále vysílat karikatury.

Ve zbytku se můžete zaměřit na vlastní preference a potřeby zákazníků.

Uložení sortimentu

Sortiment musí být různorodý a každý typ výrobku je nabízen v několika velikostech.

Určete rozsah pro novorozence a děti jednoduše, protože neexistuje žádný zvláštní vliv módy. Rodiče se více zajímají o kvalitu než o vzhled. Proto musí být takové zboží vysoké kvality a přírodních materiálů. Zároveň hraje důležitou roli přijatelná cena.

Zboží pro děti předškolního věku musí být vyrobeno z odolných materiálů odolných proti opotřebení a oblečení pro chlapce je pohodlné, zatímco dívky se více věnuje vzhledu. Tyto faktory je třeba brát v úvahu.

U školních dětí je výběr produktů mnohem obtížnější. V tomto věku dělají samy děti informovanou volbu, která je založena na módě. Proto musíme věnovat pozornost módním trendům a významu navrhovaného oblečení. Měla by být módní, ale zároveň pohodlná.

S jakými dodavateli funguje?

Jak bylo uvedeno výše, je lepší upřednostnit domácí výrobce. Ale také se nevzdávejte oblečení z Polska nebo Číny.

Hledání dodavatelů je nejlepší prostřednictvím internetu. Takže se můžete seznámit s recenzemi, podmínkami spolupráce a cenami, které udělají správnou volbu. Také stojí za zvážení možnosti spolupráce s online obchody, například s tak velkým on-line webem jako "Aliexpress".

Dnes rodiče dávají více domácím producentům preference. Je to způsobeno kvalitou oblečení a dostupností cen. Tato skutečnost by měla být vzata v úvahu a důraz by se měl klást na ruské zboží.

Jak propagovat obchod?

Čím lépe bude reklamní kampaň, tím více výnosů z ní dostane obchod. Můžete zvážit následující možnosti inzerce:

 • Distribuce letáků.
 • Inzerce na veřejných místech.
 • Uložte stránky na internetu.
 • Reklama v místních médiích.
 • Reklama na bigboardech.

Letáky

Nejúčinnějším způsobem distribuce letáků je jejich distribuce na ulici. A pro tyto účely je lepší najmout animátora v kostýmu populární kreslené postavičky.

Letáky mohou být distribuovány do poštovních schránek v obytných budovách nedaleko od obchodu.

Inzeráty

Může to být jasné oznámení na autobusových zastávkách, speciálních billboardech nebo na vývěsních tabulích.

Oficiální webové stránky obchodu

Místo je nejúčinnější způsob, jak propagovat obchod. Koneckonců, většina matek nemá možnost projít se několika obchody a požádat o cenu nebo vybrat správný výrobek. Proto se mnozí spokojí s internetem, aby šetřili čas.

Místo by mělo obsahovat dostupné produkty, jejich vlastnosti, dostupné velikosti a ceny. Také byste měli pravidelně publikovat zprávy o obchodu, například o propagačních akcích nebo slevách.

Místo může být dalším zdrojem příjmů. Můžete otevřít internetový obchod. Poté musíte přemýšlet o dodávce.

Chcete-li získat více zákazníků, stránky by měly být přidány do reklamních sítí, například Yandex.Direct a Google.AdWords, a spustit kontextovou reklamu.

Vývoj místa bude trvat asi 20 000 rublů. Nevytvářejte sami nebo s pomocí návrhářů. To by měli provádět odborníci. Je to stejné s reklamními kampaněmi na internetu.

Chcete-li vytvořit webové stránky, potřebujete pomoc webového vývojáře, copywritera pro psaní textů a můžete nastavit reklamní kampaň pro adresář.

Místní média

Místní média jsou tištěné publikace, televize a rádio. Nejekonomičtější možností jsou noviny a časopisy. Dražší je televize a rádio.

Propagace v médiích byla opět účinná, bude vyžadovat pomoc zvenčí. Musíte kontaktovat prodejce nebo reklamní agenturu.

Bigboardy

Velké billboardy jsou další populární nástroj pro inzerci jakéhokoli podnikání.

V případě obchodu je lepší umístit billboard ve vzdálenosti nejvýše 200 m od zásuvky. Reklama by měla obsahovat značku nebo mapu cesty do obchodu, aby se k ní mohli rychle dostat zájemci.

Je obchod s dětskými oděvy?

Tato podnikání může přinést dobré a stabilní zisky po celý rok. Toho lze dosáhnout tehdy, když podnikatel podrobně prozkoumal trh, správně uspořádal obchod, vybrán správný sortiment a provedl efektivní reklamní kampaň.

Je obtížné určit konkrétní údaje o zisku, protože zde existuje mnoho různých faktorů:

 • Umístění obchodu.
 • Plocha obchodní síně.
 • Sortiment.
 • a další.

Pokud je vše správně uspořádáno, můžete investovat již po 8 měsících. Přestože se průměrná obchodní aktivita vyplatí do 1,5 roku.

Hlavním pravidlem, které pomůže učinit obchod výhodným, je neustále rozšiřovat nabídku, nabízet cenově dostupné ceny a pravidelně držet propagační akce. Pouze tímto způsobem spolu s dobrou reklamou získáte neustálý tok zákazníků a vysoký příjem.

Jak otevřít dětský obchod od začátku. Podrobné pokyny, tipy, zkušenosti

Otevírání dětského obchodu je jedním z nejvíce vyhraných firem. Pro otevření je nutné, aby se podnik - plán, vybrat vhodné místo pro uložení, zvažte, jaký druh produktu, který se bude prodávat (pro odlišení od výrobků nejbližšími konkurenty), na nákup potřebného vybavení.

1. Dětský obchod od začátku: vyberte obchodní formát

Za prvé, Je třeba určit formát otevřeného úložiště. Můžete otevřít malé oddělení s dětského zboží v jednom směru (například pouze oblečení pro novorozence) nebo průměrnou úroveň obchodu, kde rozsah bude více (můžete prodávat: potravy, hračky a oblečení). Další bezkonkurenční možnost - dětský internetový obchod. Obrovskou výhodou tohoto formátu budou úspory v maloobchodních prostorech a platy zaměstnanců. Další možností pro otevírání obchodů pro děti je zakoupení franšízy stávající značky.

2. Kde je lepší otevřít dětský obchod?

Odkud otevřete svůj obchod, bude záviset na polovině úspěchu. Pokud jde o jeho velikost - zde se musíte zaměřit na počet věkových skupin, které hodláte pokrýt.

Nedoporučuje se zastupovat několik věkových skupin v malé části obchodu. Je lepší si vybrat jednu, ale současně poskytnout kupujícímu širokou škálu výrobků pro děti.
Chcete-li zvolit ideální volbu pro umístění vašeho obchodu, musíte analyzovat následující:

1. Existují nějaké mateřské školy, školy, sportovní oddíly, domy tvořivosti,
2. Zda existují podobné obchody soutěžitelů ve vybrané oblasti,
3. Zda je na zvoleném území vhodné místo pro ubytování vašeho budoucího obchodu.

Například otevírání dětského obchodu poblíž zábavních komplexů nemá smysl, protože lidé, kteří jdou do těchto institucí s dětmi, vůbec nekupují nákupy.

Pokud máte v úmyslu otevřít svou firmu v bytovém domě, můžete se zabývat prodejem různých výrobků se zaměřením na bohatství rodin, které žijí v oblasti.

Pro malý sklad bude stačit mít plochu 25 - 30 metrů čtverečních.

Nicméně, Optimální velikost obchodu je asi 50 metrů čtverečních. metrů (V místnosti pohodlně usadí kování a zboží tak, aby byly jasně viditelné na kupujícího, aby bylo vhodné dosáhnout, je zde dostatek prostoru pro několik zákazníků).

Při výběru nákupního centra pro nákup zboží je třeba se zaměřit na jeho zásady. Existují situace, kdy vám bude odmítnut pronájem za umístění dětského obchodu z důvodu "neformátu" zboží.

3. Vybavení pro sklad

Při otevírání obchodu s dětskými výrobky je důležité věnovat pozornost nejen sortimentu, ale také vzhledu obchodu a jeho vybavení.
Chcete-li přitáhnout pozornost dětí, můžete vytvořit dětský koutek (se stolem, jasnými barvami, tužkami, barvením s obrazem vašich oblíbených postav). Takže nejenže lákáte děti, ale také je odvádíte od rozmarů během montáže a Chcete, aby se k vám znovu vrátili?.

Foto: Zařízení pro dětský obchod

Zapamatujte si jednoduchou pravdu:

Vaši zákazníci jsou vaši rodiče. Čím pohodlnější a pohodlnější budou nakupovat ve vašem obchodě - tím lépe.

Vitríny přednostně zdobí krásně oblečené figuríny, krásně zdobí fasádu, objednají atraktivní značku.

V obchodě by měly být:
- Police na dětskou výživu (pokud plánujete prodat);
- Police pro ukládání hraček, oděvů nebo obuvi;
- prostory pro vybavení;
- pokladní;
- velká zrcadla.

Doporučuje se zvolit ostrovní vybavení pro oblečení, protože je považováno za jedno z nejúčinnějších. Díky němu se kupující-rodiče mohou ze všech stran přibližovat k závěsům a policům.

Objem prodeje byl více - věci, které se navzájem doplňují, musí být umístěny v sousedství (aby se udrželo komoditní sousedství) a na úrovni očí kupujících.

4. Vlastnosti sortimentu výrobků v závislosti na formátu skladu

V závislosti na tom, kolik jste ochotni investovat do tohoto podnikání, můžete zvážit alespoň tři možnosti pro vývoj událostí:

1. Otevřete okno malé oddělení v nákupním centru, kde budete prodávat pouze oblečení a obuv, nebo hračky, jídlo a oblečení atd.

2. Můžete se otevřít průměrný obchod, kde bude sortiment také malý, například pouze boty nebo hračky, oblečení, ale budete mít spoustu produktů od různých výrobců, takže každý kupující může najít vaše výrobky za přijatelné náklady pro něj.

3. Otevřete velký dětský obchod, kde bude vše. Počínaje plenkami, jídlem a oblečením pro novorozence, dokončením obuví a školními potřebami pro děti ve školním věku.

Pokud nechcete utrácet peníze na pronájem, Můžete to ještě jednodušší a otevřít online obchod. Takže nebudete nejen utrácet peníze a čas na nalezení místa pro obchod a přípravu příslušné dokumentace, ale také ušetřit na platy zaměstnanců. Tak je možné prodat produkty jiného obchodu prostřednictvím affiliate programu.

Další možností, kterou lze využít, je otevření podnikání prostřednictvím licence.

Společnost franšízy vám bude schopna nabídnout ziskový a testovaný model spolupráce a zaručit, že vaše myšlenka bude zisková. To vše kvůli tomu, že váš partner bude mít zájem na tom, aby vaše podnikání vzkvétalo, a přineslo by mu také další zisk z vašeho obratu.

Foto: sortiment dětského obchodu

5. Jaká dokumentace bude potřebná k objevu?

Majitelé malých obchodů jsou často vydáváni jednotlivými podnikateli. To je výhodné, protože nebudete muset poskytovat komplexní formu hlášení. Systém zdanění může být vybrán UTII, je vhodný pro tento typ činnosti a vaše obchodní charakteristiky:
- počet zaměstnanců;
- velikost okupovaného území;

Takže úplný seznam potřebných akcí pro otevření vlastního dětského obchodu:

- registrace právnické osoby nebo IP (zde musíte uvést název obchodu, počet zakladatelů, zaměstnání, který je ředitelem). Můžete také zvolit možnost zdanění a typ schváleného kapitálu (hotovost nebo majetek);
- nalézt dodavatele, přijmout příslušná osvědčení pro zboží (to bude projednáno později)
- získat účetní dokumentaci, najmout účetního nebo využívat služby účetního úřadu;
- přijímat certifikáty týkající se: přidělení TIN, registrace, registrace právnické osoby;
- uzavírat smlouvy s hasičským sborem, SES;
- získat povolení k pokladně. Povinen předložit prohlášení, nájemní smlouvu, která bude nainstalována CMC CMC pas servis hologramu a státního rejstříku, kopie dokladů o otevření a registrace u finančního úřadu, CTO razítko (vyžadováno certifikované master).

Samostatně, musím říct o znamení pro obchod. Chcete-li získat oprávnění k označení, musíte zadat: žádost a registrační kartu; notářské kopie otevření obchodu; Notářská smlouva o pronájmu; náčrt vašeho obchodu, razítko; koordinace místa s majitelem budovy; Barevné fotografie budoucího umístění značky.

6. Výběr dodavatelů produktů pro sklad

Často pro podnikatele je výběr dodavatelů skutečným problémem, proto, aby se předešlo chybám, je lepší okamžitě začít pracovat s 3-5 společnostmi a postupně se rozšiřovat.

Aby bylo zajištěno, že počet prodejů neklesne, je žádoucí kupujícímu nabízet konzistentně řadu jednorázových produktů, zejména pro obchody umístěné v obytných oblastech města.
Rovněž byste měli vybrat dodavatele, kteří jsou ve stejném cenovém segmentu.
Nesměšujte výrobek z výrobců z různých zemí, protože to může negativně ovlivnit důvěryhodnost obchodu.

7. Marketingová politika a nábor

Správně vyvinutá marketingová strategie a kompetentně vybraný personál vám umožní snadný start a rychlou propagaci vaší firmy.

Pokud jde o počet zaměstnanců. U malého obchodu bude k dispozici jen jeden prodejce. Nebo můžete v obchodě pracovat nezávisle. V případě velkého obchodu, je lepší vybrat si tým kvalifikovaných zaměstnanců: Někteří prodejci - poradenství (1 - 2 nebo 2 - 4, která bude pracovat na směny), správce a čistší.
Servis prodejních konzultantů by měl být dobrosrdečný, zdvořilý a nenápadný. Je důležité vybrat si lidi k práci komunikaci, bezkonfliktní, pacient (děti pláčou, arbitrární, a prodávající musí být vždy schopni najít společnou řeč s nimi), dobře vyznají v značek, produktů, dětských velikostech.

Pokud jde o reklamu, stojí za to přemýšlet ve fázi podnikového plánování. Můžete vytvořit reklamu s živým obrazem a zvučným sloganem.
Po otevření se doporučuje pravidelně odesílat sms - mail na zákaznickou základnu, díky čemuž se zákazníci budou moci seznámit s prodejem, novými akvizicemi a propagačními akcemi.
Aby se kupující chtěl vrátit k vám více než jednou, je nutné, aby kvalita vašeho zboží byla na vysoké úrovni, prodejce přátelský, ceny - konkurenceschopné.

8. Ceny, propagace a slevy v obchodě pro děti

Předtím, než zboží spadne na počítadlo skladu za určitou cenu, je důležité analyzovat mnoho faktorů stanovení cen. Například je třeba vzít v úvahu tyto měsíční výdaje:
- pronájem prostor a úhrady za služby;
- pokladna;
- daně a mzdy zaměstnancům;
- a tak dále.

Je třeba správně předvídat minimální objem prodeje maximálního počtu komoditních položek, abychom zjistili, jaký minimální obrat mohou přinést, a na základě těchto údajů vypočítat přirážku. Získané ceny jsou dále porovnávány s cenami nejbližších konkurentů.

Rovněž dobrý dialog s dodavateli bude dobrou volbou pro stanovení cenové politiky. Budou schopni na základě svých zkušeností navrhnout, jaké ceny mohou být na tyto nebo jiné zboží.

Doporučuje se soustředit se na průměrné náklady na zboží a pak dát kupujícím příležitost k nákupu akcií nebo slev.

Pravidelným zákazníkům lze nabízet slevové karty. Mohou být distribuovány jak ve vašem obchodě, tak v nákupních centrech a na jiných veřejných místech.
Můžete nabídnout slevy na narozeniny dítěte. Uspořádat prodej starých sbírek.

V dnech slavných svátků, například: Znalostní den, Nový rok, Den dětí, doporučujeme pozvat animátory nebo představit zákazníkům malé překvapení, organizovat výherní loterie.

9. Možná rizika tohoto podnikání

1. Nesprávné ceny, rozložení produktu a náklady na výrobek na regálech. Často je obtížné potěšit rodiče i děti, protože rodiče jsou více zaměřeni na hodnotu a kvalitu a děti - vzhled výrobků (hračky, oblečení...). Z tohoto důvodu je pro mnoho podnikatelů obtížné se dohodnout na nákladech a rozsahu.
2. Počet kupujících. Pravidelné změny počtu zákazníků často dělají majitele obchodů a úplná ztráta vede k ukončení podnikání.
3. Maloobchod je vždy charakterizován vysokým rizikem poklesu poptávky a poklesem průměrné kontroly.

Vzhledem k tomu, rozvoj obchodu ovlivněn sezónností (zima / celosezónní oblečení je dražší, takže zisk z tohoto období může být delší, a v létě - o něco méně), množství obyvatel rozpouštědla.

10. Mám si zakoupit povolení k otevření dětského obchodu?

Otevírání obchodu pro franšízu je velmi výnosné podnikání, protože podnikatel má připravené podnikání spolu s oblíbenou značkou na trhu.

Hlavní výhody této spolupráce jsou:

1. Právo používat jméno populární značky, která již získala důvěru dětí a jejich rodičů. Poskytování již vyvinuté obchodní strategie, značení, projektování budov, dodavatelů a dodavatelů.
2. Minimální rizika a investice.
3. Rychlá podpora podnikání.
4. Možnost půjčky. Mnoho bank poskytuje úvěry franšízovým firmám, protože považují tuto formu podnikání za spolehlivou.
5. Minimální reklamní náklady, jelikož společnost nezávisle provádí marketingový výzkum a vybírá optimální možnosti propagace.
6. Speciálně vyvinutý tréninkový program pro zaměstnance vám umožní získat potřebné dovednosti, najít partnery, organizovat dodávku zboží.
7. Schopnost vyhnout se mnoha chybám, které často vznikají u nezkušených podnikatelů.
8. Rychlá návratnost, garantovaný prodej, stabilní zisk.

Ačkoli otevření dětského obchodu je ekonomicky drahé a trochu komplikované, ale s využitím správného přístupu, bude to nejen výhodné, ale také velmi zajímavé. Hlavním úkolem je dobře se připravit na tento druh činnosti, přemýšlet před všemi možnými nuancemi a odměna za úsilí vás nebudou čekat!

Vážení čtenáři! Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky k tématu článku - prosím, nechte je níže.