Vlastní podnikání: prodávání vnitřních rostlin. Nezbytné vybavení pro péči o vnitřní rostliny, výpočet návratnosti podnikání

Rostliny krásně zdobí každý pokoj, vytváří atmosféru pohodlí, čistoty a pohodlí. To je důvod, proč mnoho lidí věnuje velkou pozornost ekologizaci jejich bytů, vil a krásných krytých rostlin je nakupováno pro kanceláře a vládní instituce.

Podle průzkumu sociologů je v každém domě průměrně 3-4 květiny, zatímco lidé každým rokem zakoupí 2 nové kopie, aby diverzifikovali svou sbírku. Z toho všeho plyne, že prodávání vnitřních rostlin je ziskové podnikání s velkými vyhlídkami v budoucnu. Poptávka po takovém zboží pravděpodobně neklesne, ale skutečnost, že se pěstitelé květinářů každý rok stále více stávají skutečností.

Stojí za to začít podnikání na rostlinách?

Začali podnikatelé, kteří nikdy předtím nepředstavovali prodej, po dlouhou dobu pochybovat o tom, zda stojí za to začít podnikat vůbec. Dnešní trh je velkou konkurencí mezi prodejci řezaných květin, kytky, ale obchody prodávajícími vnitřní rostliny, ne tolik.

Kromě toho je jejich prodej mnohem jednodušší, protože zboží není podléhající zkáze a řádná péče může udržovat bezchybný vzhled celé roky. Mnozí podnikatelé, kteří začali s květinovým obchodem, postupně přecházejí na prodej vnitřních rostlin, protože jsou výhodnější, výhodnější a mnohem jednodušší.

Jak vybrat sortiment zboží?

Organizace pracoviště a výběr sortimentu výrobků je polovina úspěchu. Podnikání na vnitřních rostlinách by mělo přinést potěšení, pokud je podnikatel chladný vůči flóry, pak je nepravděpodobné, že uspěje v prosperující činnosti. Zvláštní pozornost by měla být věnována sběru květin, nemusíte se omezovat pouze na kvetení nebo stálezelené exempláře.

Kupující jsou různé, někteří dávají přednost malé, nezabírá mnoho místa fialky, muškáty, stejně jako ostatní objemné gumové rostliny, Dracaena juky, jiní nadšeni exotické - Pachypodium, palmy, bokarney, obývací kameny. Prodej pokojové rostliny půjdou nahoru, je-li každý zákazník najde zelenou přítele, jeden by neměl odejít s prázdnou.

Jak vybavit obchod?

Klimatizace - to je hlavní zařízení pro péči o vnitřní rostliny, jeho instalace v místnosti je povinná, protože květiny vyžadují určitou teplotu. Každý den by majitel nebo prodejce měli trávit čas na zalévání, kropení, krmení svých mazlíčků, je to jediný způsob, jak jim poskytnout perfektní vzhled.

Zdravotní rostliny v mnoha ohledech závisí na správnosti jejich umístění. Na okenních křídlech můžete umístit kaktusy, fialky, to znamená květy, které nedosahují přirozeného světla. Vysoké vzorky, jako jsou hrnkové dlaně, fíky, draceny, jsou nejlépe umístěny na nízké lavici nebo přímo na podlaze na stánku.

Zisk na "dodávkách"

Mnoho podnikatelů zabývajících se obchodem s květinami souhlasí se skutečností, že většina zisků, které obdrží z prodeje tzv. "Spotřebního materiálu". To znamená, že prodejci obdrží impozantní výnosy z prodeje hrnců, hnojiv, odvodnění, půdy, skládaných stání atd.

Příslušenství pro pokojové rostliny potřebují každý květinářství, že nezáleží na tom, koupit květiny, nebo ne, ale je to doma už má zelenou domácí zvířata, takže při pohledu na lesklé listy fíkus v obchodě, si o ní myslí a koupit lesk, přemýšlet o změnu v velká kapacita a získat pot a půdy. Většina komerčně prodávané rostliny potřebují transplantaci, bude zákazník bude mnohem jednodušší na místě koupit všechny potřebné materiály a podnikatel bude tahat dodatečný zisk.

Další zdroj příjmů

Úspěšný podnikatel by měl nejen vybavit prostory a sledovat zdraví a vzhled svého zboží, ale také být schopen prodávat své služby. Bez ohledu na to, jak může být profesionální, nemůže přežít na trhu tvrdé a nemilosrdné soutěže, pokud se sám neuplatní. Na internetu by měl vytvořit malý web s popisem rostlin, jejich fotky, ceny a kontaktní informace obchodu. Bylo by také hezké udělat barevné znamení, vložte reklamy.

Nejprve přilákat kupující mohou být akcie, slevy. Pokud existují potřebné znalosti a dovednosti, pak můžete nabídnout své služby pro zdobení místností s květinami. Firmy často nakupují velké množství rostlin, aby ozdobily kanceláře, za poplatek můžete zákazníkovi pomoci vyzvednout nejkompatibilnější exempláře. Díky této službě můžete získat další zisk a mít klienta, a to vyžaduje spoustu volného času.

Základní náklady

Stejně jako každá obchodní činnost, prodej rostlin v interiéru zahrnuje nejen zisk, ale i určité výdaje. Přesná cena otázky je obtížně specifikována, protože ceny v jednotlivých krajích země se liší. Chcete-li začít, musíte mít částku 4000 dolarů, a to nezahrnuje pronájem nebo nákup místnosti. Květinář by měl vynaložit peníze na nákup klimatizace, reklamy a také na nákup zboží. Kromě toho je zapotřebí peníze na pronájem obchodu.

Místnost by měla být zvolena moudře, by mělo být prostorné, mají alespoň jednu, s výhodou dvě velká okna a stinný kout, protože různé květiny, někteří chtěli koupat se ve slunci, jiní dávají přednost být ve stínu. V případě, že obchod nebude fungovat samy o sobě, ale je také nutné, aby být vynaloženy na platy prodejce. Chcete-li ušetřit na nákup materiálu a rostlin, můžete spolupracovat s dalšími podnikateli a nakupovat zboží od velkoobchodníků.

Profesionální prodejce-konzultant je klíčem k úspěchu

Láska, trpělivost, pečlivá péče vyžadují absolutně všechny vnitřní rostliny. Jako podnikání vyžaduje tento typ činnosti nejen dostupnost podnikatelské žíly, ale také umístění květin. Pokud nechcete stát za stolem sám, musíte najít někoho, kdo je zamilovaný do rostlin. Od prodávajícího hodně závisí, měl by být přívětivý, užitečný, ale ne otravný. Tato osoba by měla studovat veškeré zboží, aby věděla, jaká péče je potřebná pro tuto nebo tu rostlinu.

Nadšení, které bude distribuovat prodejce-konzultanta, bude převedeno na klienta. Kupující, který obdržel vyčerpávající informace o záležitostech, které ho zajímají, přijde do obchodu více než jednou. Velmi často lidé nemají konkrétní cíl, kupují dům na dárkové předměty, potřebují radu, takže konzultant by měl určitě dát krátkou exkurzi a nabídnout nejvhodnější možnosti, vysvětlující všechny výhody a nevýhody vybraných barev.

Pracujte s radostí

Prodej vnitřních rostlin přinese hmatatelný příjem pouze tehdy, když podnikatel dostane potěšení z jeho potomků. Duchovní člověk se v každé práci věnuje velkou péči, pokud se povolání nelíbí, pak přináší nespokojenost, vnitřní trápení. Pokud analyzujeme historii života úspěšných lidí, je jasné - podařilo se jim najít vlastní cestu, otevřít své možnosti, rozpoznat touhy.

Pěstitelé květin jsou v některých ohledech poněkud blázniví, mohou se neúnavně starat o své zelené domácí zvířata, vybírat vzácné exotické vzorky z různých částí světa a naučit se nové informace. Takový zájem a povědomí ve velké míře pomáhá v podnikání, protože je pro podnikatele zajímavé, je to velmi dobré, když se koníček stává zdrojem příjmu.

Mohu vydělat peníze rostoucími rostlinami? Jak hledat klienty?

Samozřejmě, můžete! Nyní také lidé vydělávají peníze na prodej vzduchu!

Prodávat vnitřní rostliny je nyní nejen rentabilní, ale i módní. Pokud jste vášnivou květinářkou, sběratelem a dokonce i chovatelem, máte čas na vytvoření vlastního podnikání, pak máte šanci se vyvíjet jako dobrý podnikatel.

Při velkých sbírkách se často objevují podnadoevshie dospělé exempláře, další miminka, řízky, žáby, oddenky, hlízy atd. Nadšení výběrem nebo opeřením přináší vzhled nových identických rostlin nebo různých odrůd. Kde to mám dát? Samozřejmě, prodat!

Obvykle se individuální podnikatelé v prodeji sběratelů vnitřních rostlin často prodávají tomu, co sami chtějí růst. Teď hodně těch, kteří prodávají sukulenty a kaktusy, fialky a další uzambarskie Gesneriaceae, žárovky (více Hippeastrum), citrusů, fuchsie apod..

Nejjednodušší způsob je, podle mého názoru, prodávat rostliny prostřednictvím internetu, pak nemusíte pronajmout prostor k usazování rostlin a také trávit čas tam, kde pracujete jako prodávající (pro něho najmete někoho). V přítomnosti skleníku, zimní zahrady, dalších vhodných prostor - zmizí otázka umístění vaší oblíbené sbírky a rostlin na prodej.

Pravidelně prodávám řízky nebo žárovky všech rostlin po transplantaci nebo ořezání jara. Obvykle prodávám zboží prostřednictvím přátel v sociálních sítích nebo prostřednictvím oblíbených reklamních webů. Myslím, že sběratelé, kteří prodávají vnitřní rostliny, začínají nejprve prodejem "extra" prostřednictvím svých přátel nebo fór milovníků květin.

Ze zkušenosti mých a mých přátel můžu sdílet některé aspekty květinového obchodu, nemohu říci, že napíšu všechno přesně tak, jak to má být, ale můžeš si vzít poznámku.

Pro širší a aktivnější prodej, sběratelé vytvářejí osobní skříňky na speciálních místech, kde se "setkávají" jen za účelem prodeje a výměny rostlin, nebo vytvářejí své vlastní. Ten nemusí být vždy jasné a chytlavé, ale tam je kvalitní provedení katalogu jasné fotky a prodej rostlin ze sbírky jmen, stejně jako péče tipy, informace o sobě (například historie hobby).

Chtěl bych poznamenat, že self-pěstované rostliny vždy chtějí hodnotit velmi vysoká (I tolik úsilí do toho vlozhilaa!), Ale je třeba si uvědomit, že drahý závod nikdo nebude aktivně nákupem. Ceny Ukázkové na rostliny, které jsou plánovány k realizaci, je možné, například, omrknout, potenciálních konkurentů, příliš drahé předměty, které byly ošetřeny a není opravdu levné, můžete prodávat ve formě zakořeněné nebo Nekořenovité řízky, hlízy, semena, atd. Platba za nákup vyžaduje po potvrzení dostupnosti zboží, abyste se neobtěžovali vrácením peněz neúspěšnému kupujícímu.

Alespoň jednou by měly být doplněny každých šest měsíců do katalogu pro novou rostlinu nebo odrůdy, informovat spotřebitele o načasování prodeje rostlin, například, severních oblastech, kde se v zimě můžete posílat ne všechny rostliny mrazem v katalogu aktualizována další změny aby bylo jasné, že místo žije, a prodejce je vždy v kontaktu.

Při prodeji prostřednictvím svého internetového obchodu by mělo být jasně stanoveno, platby a dodání a to jak ve své zemi i v zahraničí, nezapomeňte uvést e-mailovou adresu nebo adresu stránky, na sociální síti pro zpětnou vazbu. Dodávka se obvykle provádí prostřednictvím e-mailu, ve městě nebo regionu - já, nebo na základě smlouvy s dirigentem vlaku, řidič autobusu, atd.. Existuje již dealer pro sebe musí rozhodnout, jak rozšířit způsoby dodání.

Je důležité propagovat váš produkt. Reklama a zároveň prodej jejich závodů může být prostřednictvím sociálních sítí, vytyčování jejich fotografií s cenami na jejich stránce, v některých specifických obcích, kde je něco nabízeno k prodeji. Oblíbené stránky města, fóra, vývěsky poblíž nákupních center a obchodů pomohou neveřejným reklamám. Pravidelná účast na veletrzích, kdy městské úřady umožňují volné umístění svých obchodních prostor, pomohou také podpořit jejich výrobek. Na veletrhu je výhodné distribuovat předtištěné vizitky s telefonním číslem a adresou vašeho webu.

Zvláště důležité je dárky. Malé dárky v podobě neuzavřeného listu, nenákladné sadby apod. vždy příjemné. Je-li prodávající příjemný v komunikaci s kupujícím, plus dává dárky - není to ospravedlnění pro nový nákup?

V prvních měsících byste neměli očekávat žádný zvláštní zisk, snad v určitém okamžiku bude mít únava z neustálých otázek zájemců, od sestavení katalogu s velkým počtem

fotky, psaní článků o péči, zveřejňování reklam tam a tam. Tento stav je přirozený, když vytvoříte něco od nuly, pak bude mnohem jednodušší.

Pokud začnete malý, nepoužívejte spěchat, věnujte si čas, nepřehánějte super zisky, pak se vaše oblíbené hobby nutně změní v příjemné podnikání.

Podnik pro pěstování rostlin na vnitřních pozemcích k prodeji

Pěstování květin na prodej je dobrou záležitostí pro všechny milovníky indoorových rostlin. Byt, zdobený květinami, získává útulnější a obývanější vzhled.

To je část volně žijících živočichů, kterou si mnozí z nás mohou dovolit, aniž by měli možnost mít domácí zvířata.

Pokud se dostanete do pěstovat rostliny doma a se vám bude líbit, tak proč ne, aby to vaše podnikání? Můžete si vybrat rostliny, které vás zajímají, zbytek: exotické (palmy, ananas, citróny), zelenina a okrasná zeleň (paprika, rajčata), květiny (fialky, Pelargónie, begónie).

Každá z možností má právo na život a každá z nich má své vlastní charakteristiky. Pro pěstování exotických rostlin budete potřebovat počáteční kapitál, speciální hnojiva, více intenzivní péči, která často vytváří speciální mikroklima.

Je pravda, že zisk bude hmatatelnější, i když ne rychle. Exotické rostliny zpravidla dosáhnou dlouhodobě atraktivního druhu. Je jednodušší, rychlejší a hospodárnější pěstovat zeleninu. Na balkoně, v lodžii nebo v dobře osvětleném pokoji můžete dosáhnout dostatečné hloubky.

Tuto firmu můžete kdykoli začít, stačí nakupovat semena a v budoucnu to nemusíte dělat - budou mít své vlastní. V mělké zásuvce nebo plastové krabici s navlhčenou půdou vytvořte malé prohlubně a semena rostlin.

A tak šli nahoru, budete potřebovat hodně světla, takže umístěte krabici na balkoně nebo na okenním parapetu. Jednotlivé boxy vyklíčí kopr, petržel, cibule, ředkvičky, rajčata, atd Když sazenice klíčení a růst silnější, přesadit ho do „individuální“ kontejneru -.. Z plastové láhve, květináče, jednorázové cup, atd...

Brzy uvidíte hmatatelné výsledky vašeho úsilí - rostlina bude růst v plném rozsahu, budete muset jen čas uvolnit půdu a vodu rostlinu.

Pro pěstování vhodného domu:

 • Dekorativní rajčata "Balkon zázrak", "Pygmy", "Pinnokkio", "Minibel", "Florida"
 • Hybridní rajčata "Krásná paní", "Semko-Sinbad"
 • Ampelové rajčata "Peruánský domov", "Žlutá hruška", "Cherry žlutá", "Cherry", "Ildi"
 • Pepř "Black Pearl", "Orange Light", "Mandarin", "Malý zázrak", "Svíčka"

Můžete prodat rostliny kdekoli. Pracujte nejlépe "z úst". Doprajte své sousedy s balkáním rajčaty nebo pepřem a s největší pravděpodobností existují lidé, kteří chtějí koupit rostlinu.

Můžete podat reklamu na bezplatné noviny nebo na zdroj na internetu s fotografií rostliny. Dospělé rostliny jsou dražší než mladé. Výhody tohoto podnikání jsou zřejmé - s minimálními investicemi zdrojů a sil můžete získat příležitost trvalého výdělku.

Výpočty a příklady

Například zvážit několik možností pro náklady a výnosy z rostoucích populárních rostlin.

Peníze strom

 • klíček - 50 rublů;
 • hrnce (2 kusy) - 200 rublů;
 • hnojivo - 100 rublů;
 • Čas - 2 roky.

Příjmy: dospělý peněžní strom se může prodávat za 800 rublů.

Zisk - 450 rublů.

Dracaena

 • klíček - 200 rublů;
 • hrnce - 500 rublů;
 • hnojivo - 200 rublů;
 • Čas - 4 roky.

Výnosy: Dracaena asi 1,5 metru stojí 3 500 rublů.

Zisk činí 2600 rublů.

Monster

 • rozkvět-600 rublů;
 • hrnce - 1000 rublů;
 • hnojivo - 500 rublů;
 • čas - 5 let.

Příjmy: Pět let staré monstrum dosahuje výšky 2-2,5 m a stojí 10 000 až 15 000 rublů. Tato rostlina je velmi žádaná a zpravidla nesníná.

Zisk bude činit nejméně 7 900 rublů.

Rostlina však vyžaduje spoustu prostoru pro růst. Proto je vhodnější vysadit a prodávat mladé rostliny, i když ceny za ně jsou na polovinu nízké.

Tyto příklady ukazují, že to je docela výnosný a nevyžaduje mnoho úsilí. A přesto, než začnete tento podnik, číst literaturu, aby přesně věděli, co rostliny můžete dát přednost, a jak se péče potřebuje určité pokojových rostlin.

Chcete-li zorganizovat výnosné podnikání, potřebujete samostatnou místnost - pokoj s minimální rozlohou 20 metrů čtverečních s dobrým osvětlením. V této oblasti můžete vyrůst až 150 rostlin. Péče o tuto farmu nebude trvat déle než dvě hodiny denně. Od vás budete potřebovat smysl pro účel, pozorný postoj a lásku rostlin.

Podnikání na vnitřních rostlinách

Máte vnitřní rostliny? A vaši přátelé? A od přátel vašich přátel? Odpověď je pravděpodobně zřejmá. Dokonce i v apartmánech s minimalistických interiérů, ne, ne, ano, a bude plnit hrnec fialek koupil pro krásné květiny nebo schovává za monitorem nepatrný kaktusy obdržel jako dárek.

Proč to dělám? A kromě toho, že pokojové rostliny, spolu s jídlem, oblečením, hygieny oceli pro velké množství lidí, kteří jsou nedílnou součástí jejich života. Květiny na pokoji mají módu a neustále se mění. Vždy existuje poptávka po určitých typech. Vydáte-li se do nejbližšího supermarketu, kde je oddělení vnitřních rostlin, pak s největší pravděpodobností zjistíte, že Phalaenopsis jasný, delikátní brambořík, a trochu blíže do nového roku, bude police být orgie požáru vánoční hvězdy, vánoční květina světového významu. Je zřejmé, že pěstování pokojových rostlin jako podnikatelský nápad není nový, a na tomto trhu existují mocné hráči, doručuje květiny ve všech městech v zemi, ale jako krásný obchodních domů a dodatečný zdroj příjmů není bez možnosti odvolání.

květiny pěstované doma je mnoho malých a jedna obrovská výhoda oproti květiny jsou prodávány v supermarketech, obchodech s skleníků, botanické zahrady a podobných institucích. Tato výhoda spočívá v tom, že jsou přizpůsobeny prostorovým podmínkám standardního bytu nebo domu. Již dlouho je známo, že míra přežití dospělých pokojových rostlin zakoupených v obchodě je padesát padesát. Jednoduše řečeno, buď přežijí, nebo ne. Důvodem jsou podmínky pěstování a údržby před prodejem. Producenti pěstují květiny s použitím různých hnojiv, růstových hormonů, za určitých podmínek, při určité teplotě, vlhkosti, osvětlení. Není proto divu, že jsou doma hezký světlý hireyut vpředu a nakonec zemřít, nebo přežije, ale roste velmi pomalu a majitel nikdy nedostane, že bohaté kvetení, což mu uchváceni z regálů v obchodě. Zkušení pěstitelé květin - amatéři jsou schopni přizpůsobit obchody rostlinám, ale ne vždy to dostanou.

Květinový obchod je dlouhodobý obchod. Čím starší je rostlina, tím dražší je. V každém obchodě porovnávejte náklady na mladé a staré rostliny. Rozdíl je v tisících rublů. Například, vzít monstrum. Rostou rychle, nenáročně, ale vyžaduje velkou místnost.

Strom rostliny lze zakoupit za 20 rublů. Po sedmi až osmi měsících může být desetměsíční rostlina o výšce 35-40 cm prodána za pět set rublů. Dále rostlina rychle hromadí růst a hmotnost listů a o čtyři až pět let dosahuje výšky dva nebo dva a půl metru. Takové rostliny se používají v interiérech, kancelářích, soukromých zimních zahradách a cena začíná od patnácti tisíc. Nemáte-li prostor pro údržbu a další pěstování velkého monstra, je rozumnější prodat jeden a půl metru rostliny, bude to stát asi pět až osm tisíc.

Náklady, které vynaložíte, zahrnují:

 • -stromek
 • - hrnce (dospělá rostlina vyžaduje překládku každých 2-2,5 let)
 • - hnojiva, kontrola škůdců
 • - speciální literatura nebo internet

Jiný příklad: cyklámen. Tyto světlé rostliny s dekorativními listy a šťavnatými, vzdušnými barvami nenechávají nikoho lhostejný. Kolik lidí by nebylo dovezeno do našeho místního hypermarketu Okey před svatbami, za pár dní jsou jen zmačkané a sušené vzorky. A mezitím je možné tuto krásu vyrůst ze semen. Za rok a půl rostlina kvete, což znamená, že se stává vhodným k prodeji.

Domníváme se, že taška semen stojí 50-70 rublů. Náklady na dospělé cyklámen začínají od 200 rublů a dosahují 500-800 rublů, v závislosti na kvalitě, velikosti rostliny a počtu květin.

Vaše výdaje budou opět zahrnovat:

 • Semena
 • Hrnce pro pěstování a transplantaci
 • Hnojiva a ochrana proti škůdcům
 • Referenční literatura nebo internet.

Pro úspěšnou realizaci vašich mazlíčků můžete používat slovo z úst, přátele, známí, internetové stránky. Můžete se dohodnout na realizaci květinářství nebo salonů. Můžete si pěstovat rostliny na objednávku, například pro kanceláře nebo soukromé vlastníky.

Chcete-li začít realizovat tento podnikatelský nápad, váš dům bude perfektní, i když není možné přidělit samostatnou místnost pro květiny. Všechny specializované informace o pěstování rostlin v krytých rostlinách najdete na internetu, na stránkách a fórech pěstitelů květin.

Přibližný seznam nejoblíbenějších vnitřních rostlin, tj. ty, které stojí za to věnovat pozornost v prvé řadě patří velké závody pro kanceláře (monstera, banán, yucca, Dracaena, fíkus, Zamioculcas, filodendron) a kvetoucí rostliny pro dům (fialky, Hippeastrum, fuchsie, brambořík, azalky, Wanda, vriesias, phalaenopsis, cymbidia).

Tento seznam, samozřejmě, není úplný, můžete si vybrat, co chcete. Pokud se vám líbí myšlenka pěstování rostlin na vnitřních pozemcích pro prodej, začněte psát obchodní plán a vytvořte si vlastní podnikání!

Chcete dostávat nové obchodní nápady poštou? Zadejte níže svou e-mailovou adresu

Vlastní podnikání: prodej vnitřních rostlin

Vegetativní syndrom

Jsme již zvyklí na hojnost prodejen, které nabízejí odstřih, to jsou rostliny na kytice. Tento trh je však tak konkurenceschopný (přesněji zkorumpovaný a zločinecký), že je zcela bezvýznamné vstoupit do něj dnes v naději na rychlou "propagaci". Mnohem jednodušší vyvíjet nové mezery v této oblasti, a nejslibnější - prodej není tolik exotické pokojové rostliny, které se v poslední době staly velmi populární mezi námi, protože mnoho objektů, nástroje a lektvary, které jsou potřebné pro jejich úspěšný růst.

Při přípravě tohoto materiálu jsme rozhovory s majiteli téměř jedné a půl tuctu květin v Moskvě. Ve většině případů byly jednomyslné: hlavním zdrojem příjmů v květinářství je "spotřební materiál", což je v zásadě pravda téměř ve všech průmyslových odvětvích. Jak víte, dokonce i takové giganty jako HP nebo Xerox obdrží významnou část zisku z prodeje kancelářského vybavení, kazet a dalších "spotřebních materiálů".

Prodej zeleného přítele

Pěstitelé květin - lidé jsou trochu šílení. Sami říkají, že se chovají v květinářství, "jako kozy v zahradě." Ve skutečnosti potřeby každého z nás jsou různé, a je-li jeden, najít kýžené kopii rostlin, zastavit alespoň na chvíli, druhý bude kupovat v této době tucet. Nicméně, bez ohledu na velikost odběru všechny fanoušky pokojové rostliny potřebují nejen „Topy a Roots“, ale také schopnost vyhovět jim, různých velikostí, vyrobené z nejrůznějších materiálů, vhodné pro celou řadu interiérů, jakož i hnojiva, půdy, mřížky pro popínavé rostliny, expandovaná hlína pro odvodnění.

Přestože otázka, zda stojí za to zahrnout do sortimentu obchodu prodávajícího příslušenství, vnitřní květiny, se na programu, jak se ukázalo, nestojí za to vůbec. "V mnoha takových zařízeních byly vnitřní květiny takovým druhem mostu z obchodu, který se proměnil na současný scénář," říká Tatyana Ivanenko, manažerka Moskevského obchodu "Svět květin". - Nejprve jsme obchodovali pouze s kyticemi, pak byly přidány nejjednodušší druhy pokojových rostlin: fialky senpolie, dracaene, kolanchoe, chryzantémy. Nyní v našem obchodě existuje mnoho druhů hrnců, typů půdy, hnojiv, květinových stojanů atd. Před třemi lety jsme odřízli odřezky. Ovocné rostliny, přestože dávají mnohem menší zisk, budou zachovány. Velmi často k nám přicházejí zákazníci, přitahovaní svěží zelení na chodbě, kvetoucí orchideje, neobvyklé odrůdy ibišek. Tyto rostliny obvykle zpravidla stojí za to, a i kdyby se kupující rozhodl okamžitě je zakoupit, určitě projde celým sálem. Připomeňme například, že jeho fikus už dlouho potřeboval leštění listů a koupil aerosol za 120 rublů. A pak uvidí vhodné palety pro senpolium - to je další 50-100 rublů. Pak objeví rozkošný stojan na květiny. A konečně, žádný kupující, nejde bez pár balení vhodné půdy. " Podle Tatiana průměrná kontrola ve svém obchodě činí asi 400 rublů. Když tok zákazníků od 60 do 150 lidí denně, denní příjem dosahuje 60 tisíc rublů.

Mluvit o ziskovosti květinářství v přesných číslech není snadné. Podle Vadim Sohnadze, vlastník květinového stánku v blízkosti vlakového nádraží v Kyjevě, je velmi závislý na chuť k jídlu obchodníka a jeho schopnost výpočet přesného rovnováhu mezi kupní schopnost a ochota obyvatel zaplatit určitou částku „Nemáme zase až jejich ceny na okrasných kvetoucích rostlin v květináčích, dát totéž Gardenia jen 350 rublů, zatímco konkurenti je prodávají za 450. A obecně je držíme jen na návnadu. Ale chytrý obchodník okamžitě nabídnout kupujícího a krásné hrnce na voňavé keře a pár pytlů s hnojivem, takže celý nákup pull RUB 600. "

Prodej hrnkových květin v megacities se nedávno stal výhodou velkých nákupních center, která mohou nabídnout ceny výrazně nižší než jednotlivé maloobchodní prodejny. „Víte, my fialky jsou 120 rublů, přidáme na velkoobchodní cenu ne více než 40 procent nákladů,“ - říká Dmitrij Sotskov, majitel tří květinových pavilonů v různých částech hlavního města. Konverzace byl ve svém obchodě v blízkosti stanice „Smolenskaya“, má zákazník jen přešel k paletě s fialkami a rozhořčeně odfrknutím, řekl, že cena je „nestydatě Zadran.“ "Hypermarkety, zejména profily, si mohou dovolit provést superakce, aby přilákaly kupce. Například v "Den Violet" tyto rostliny prodávají jen 40 rublů, což je mnohem nižší než velkoobchodní cena velkoobchodníků! Proto se snažíme přejít na příslušenství. "

Při nákupu květináčů od stejných velkoobchodníků, kteří pracují s velkými nákupními centry, by mohli malé maloobchodní prodejny dosáhnout dobrých slev kombinací svých objednávek. "Bohužel, s odborem jde špatně," říká Dmitrij rukama. "Snažili jsme se nabídnout takovou spolupráci několika firmám, ale okamžitě začaly břitvy, protože každý má představu o tom, co přesně potřebuje koupit."

Nepoužívejte bohové spalovat hrnce

Dáváme přednost nákupu velkoformátových (tzv. Rostlin velkých velikostí), stejně jako prodejních zařízení v hypermarketech. Ale pak, když zelené trofeje jsou již v bytě, otázky jejich uspořádání jsou vyřešeny v nejbližším terénu.

- Obvykle nahvatyvaya svazky hrnce květiny na levné, kupující si nemyslím, že na tomto místě, že v blízké době budou muset vysadit, - říká Olga Kökar, spolumajitel pavilonu „FloraPlyus“. - O něco později zjištěno, že květiny rostou v zemi, určený výhradně pro přepravu, že plastových květináčů ve velkých stromů světlejších a nestabilní, protože, že kaučukové rostliny potřebují střih, ibišek - vroubkovým a Jasmines místnosti - podpora pro tkaní. Chcete-li jít na takové drobnosti ve stejném OBI, je těžko doporučené. A pak kupující přicházejí k nám.

Nejčastěji se zakoupí půda, hrnce a hrnce. V Rusku už existuje mnoho výrobců půdy, takže si je můžete koupit přímo od nich a ve velkoobchodních společnostech. Je žádoucí, protože výzva obchodníci mají několik druhů na zemi.. Univerzální Pro palem, azalky a rododendrony, atd Převážná část hrnce a plantážníci jsou převzaty z velkoobchodů a velkých firem, jako je například společnost „7 barev“, dodat mu náleží v zahraničí, zejména plastové.

- Nejlepší jsou plastové a nejjednodušší keramické hrnce bez glazury hnědých, terakotových tónů - Tatyana Ivanenko sdílí své zkušenosti. - Vypadají přirozeně v každém interiéru a jsou levné. Obzvláště praktické jsou plastové - jsou dobré pro dopravu, protože váží velmi málo. V tomto případě jsou vydávány jako celek. Tyto hrnce snadno zapadají do sebe, což láká mnoho pěstitelů, aby je koupili najednou v dávkách. Tyto stejné hrnce se nejlépe používají na regálech, které jsou připevněny k rozpěrkám mezi podlahou a stropem: keramika je pro takovou konstrukci příliš těžká.

Dnes však existuje mnoho domácích výrobců keramiky, včetně hrnců. Výrobky mají jednu společnou nevýhodu - mají příliš silné stěny, jsou těžké v dopravě a často vystrašují tuto kvalitu svých zákazníků. "Nicméně existují příjemné výjimky," říká Olga Chekar. - Například krásné hrnce z keramiky se nyní vyrábějí v Jaroslavle, v Jekatěrinburgu, hrnce z nejbližšího města Nevyansk jsou velmi žádané. " A existuje mnoho takových příkladů. "Stojí to za to, že se podíváte blíže na místní výrobce a možná začnete s ním" vysvětlující "práci," vtipkuje. - Udělali jsme totéž v naší době, protože jsme vedli řadu jednání s jedním z moskevských výrobců keramiky. Nikdy předtím nezažil květinový směr a my jsme přišli s našimi nabídkami na nákup včas. To mu umožnilo vyhnout se mnoha chybám, které novináři v této záležitosti udělali, a my - abychom dosáhli přiměřeného poměru cena / kvalita a našli trvalého a spolehlivého partnera. " Zdá se, že tato spolupráce "FloraPlus" si váží především proto, že zdvořile dala koordináty svého partnera ve společnosti.

Cena za dotazy

Ukazuje se, že tento druh podnikání má dnes jednu z nejnižších latí pro spuštění. Jak řekl Dmitrij Sotskov, který začal podnikat před čtyřmi lety, a pak, a nyní bude pro začátek stačit částka 3-3,5 tisíc dolarů. Samozřejmě, nezahrnuje náklady na pronájem pokoje nebo pozemek pro stánku. A co je nejdůležitější, měli byste mít klimatizaci, aby udržoval určitou teplotu v místnosti, říká. Nejlepší je začít na jaře, kdy je možné dát na chodník pár krásných květinových stojanů, aby přilákali kupce. Navíc v této sezóně jsou nejvíce nadšenci květinářství. "Zdá se, že samotná příroda nás tlačí k podnikání," vtipkuje Dmitri. - Všimněte si, protože jsem se v této době roku podílela na květinářství. Připadalo mi to velmi lákavé a příjemné trávit život v tak krásném prostředí. Samozřejmě, rutina se ukázala jako trochu suchá, - poznamenává. "A přesto se mi to líbí."

Tito lidé - milovníci květin - a podle Dmitriho by měli vybrat příslušenství pro obchod. „Jen dobře informovaný, horlivý může prodávající, na jedné straně, dát rozumnou radu, odborné poradenství pro klienta a aby ho můj kamarád poté, a na druhé straně - nebudou ho nechat jít s prázdnýma rukama.“ Celkem v hlavním městě, podle samotných obchodníků, každá rodina má v průměru 3-4 pokojových rostlin. A každý rok si koupí pár, tj. Zhruba milion rostlin ročně získává nové vlastníky. "Tento trh roste před našimi očima," říká Olga Chekar. "Je načase vstoupit, protože spoluobčané teprve začínají uvědomovat si chuť života mezi květinami."

Jak zdůrazňuje Dmitrij Sotskov, výdělky majitelů květinových doplňků závisí na nadšení a na touze pracovat: "Jeden z mých kolegů má v jedné z pasáží jediný bod. Navzdory vysokému nájmu organizoval podnik takovým způsobem, že měsíční zisk činí asi 30 tisíc dolarů. A jeho úspěch se může opakovat. "

- Myslím, že v regionech mohou květináři dobře žít, - přiznává Tatyana Ivanenko. - Přirozeně, všude jejich nuance. Takže je nepravděpodobné, že balení s půdou bude mít velký úspěch kdekoli v Kostromě nebo Novgorodu. Nicméně, krásné hrnce dnes si mohou dovolit téměř každou rodinu a místní producenti mají dost.

Konečně existuje další nevyvinutá oblast - jak to prodávají rostlinné rostliny a příslušenství pro ně, na trhu specialistů, kteří se starají o vnitřní květiny, vznikla naléhavá potřeba. Toto povolání je stále vzácností, říkají, ale v nedávné době byla stejnou exotikou specialisté na péči o akvarijní ryby. Nyní můžete zavolat profesionála, abyste si vyčistili domácí rybník nebo vyléčit nemocnou tilapii. Podobně po roce nebo dvou můžete pozvat mistra, který transplantuje obzvláště pichlavý kaktus nebo uloží infikovanou oranžovou kůru - výklenek je volný. Je čas vrátit se ke kořenům!

Kusové zboží

Docela populární věc nedávno u majitelů velkých sbírek se stala různými držiteli nádob. Ti, kteří se zdobí rostliny verandy a balkony, je možné nabídnout zábavné řešení: Stojan hrnce v dřevěném vozíku kov myš s kolečkem, kde je pot umístěna, atd. Tyto výrobky dostat do ruky, aby domácí a řemeslníky... Jsou dosud neobchodovatelné, což znamená, že jsou natolik originální, že přitahují pozornost amatérů. Mohly by se stát velkým oběhem, ale pro kupce by nebylo štěstí, kdyby neštěstí nepomohlo. Jako majitel kvetinového průmyslu Dmitrij Sotkov říká: "Skutečný karelianský řemeslník vyrábí dřevěné vozíky a stojany pro nás. My jsme se snažili s nimi vyrazit do velkých květinářských center v obchodech OBI, IKEA, ale cena vstupů byla taková, že ovčinka nestojí za svíčku. "

Mimochodem, okřídlený výraz ovčí kůže způsobil, že Dmitri přemýšlel o novém směru v podnikání a poté ho provedl. Jeden z jeho známých byl přáteli s mužem, který se objevil v programu "sám režisér" s jedinečnými miniaturními valenoky velikosti dámské dlaně. "Jedná se o skutečný ruský suvenýr, je dobře zakoupen nejen v létě, ale i v zimě a také vypadá velmi ekologicky na jehličnatých velkých velikostech," směje se Dmitry. - Teď vadový materiál pro nás ten pán vyrábí v celé šarži! "

Valenochka na cyprech je čistě ruský vynález. Existuje však mnoho již realizovaných nápadů pro uspořádání vnitřních rostlin, které se nám dostaly ze Západu. Například velmi často květinářství používají suché barvené mech - nejen zelené, ale také modré, žluté, fialové, červené. Dobrý vzhled v širokých květinových paletách pestrobarevných oblázků. Květináče s ozdobnými listnaté rostliny, které ze své podstaty, že nikdy kvést nebo kvetou poměrně neatraktivní spoluobčanům šťastné podselyayut umělé motýli, brouci, vážky na dráty a kolíček na prádlo. Celá tato velkolepost může být provedena vlastní rukou a výroba takových řemesel bude stát naprosto směšnými penězi. Sestavte a malovat mech z podmíněné protihodnoty pro vaši společnost se dohodly, že jakékoliv svižné babička z předměstských obcí a oblázky a křemenného písku budou realizovány v pobřežních tety, dobrý, končiny Rusku dost.

www.business-magazine.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikání na vnitřních rostlinách

Podnikatelé jsou zvyklí na léčbu květinového podnikání jako příležitost vydělat na řezané květiny pro kytice. V praxi však mnohé rozšiřují své sortimenty prostřednictvím vnitřních rostlin. Současně se jen málo lidí rozhodlo uspořádat samostatný obchod těchto živých produktů. A tento směr je ve skutečnosti poměrně atraktivní z hlediska dosažení zisku.

Dokumenty pro podnikání

Chcete-li otevřít obchod, musíte zaregistrovat svou firmu. Nejlepší je zvolit PI, protože dokumenty jsou předkládány málo a registrace dojde během dvou týdnů. Kromě registračního certifikátu musíte mít tyto dokumenty:

 • doklad o zaplacení jediné daně (pokud je vybrán USN);
 • povolení od Rospotrebnadzor, hasiče, SES;
 • smlouva o pronájmu;
 • hygienické závěry SES o každé rostlině;
 • smlouva o nakládání s odpady;
 • povolení k označení a pokladně.

Hlavní zdroje příjmů

Odborníci tvrdí, že zisk těchto prodejen je postaven především na prodeji spotřebního materiálu pro domácí rostliny. Patří sem:

Vázy sami produkují menší zisk, ale stanou se ideálním předmětem interiéru skladu. Lidé, kteří zde hledali půdu nebo hnojiva, mohou ocenit žít, jak používat stejné stojany, mříže. Dobrým příkladem je obvykle inspirace nákupu dalších pomocných materiálů.

Kromě toho mohou fanoušci různých exotických rostlin mít zájem o vázy rostoucí v obchodě. Přibližně k těmto zásadám se podnikání vytváří na vnitřních rostlinách.

Tvorba sortimentu a cen

Prodej živých váz často patří do sekundární skupiny supermarketů a velkých nákupních center. Chcete-li s nimi soutěžit, je důležité nabídnout za svůj produkt dobrou cenu. Snížení kontroly pomáhá při nákupu velkoobchodních květináčů od výrobců květin nebo při výrobě květináčů.

Musíme pochopit, že cílové publikum se snaží koupit květináče za nízké ceny. Ale zřídka se některý z klientů stará o další péči o ně. Proto se zákazníci často vracejí znovu po nové váze poté, co zemřel předchozí. Další skupina cílového publika je opravdu milenci rostoucích domácích rostlin, které se také vrátí do hrnců, podvazků, zemin, drenážních hnojiv a dalších spotřebních materiálů. Tato skupina kupujících preferuje koupit vázy od důvěryhodných prodejců, kteří nabízejí zdravé rostliny. Proto je důležité studovat konkurence a nabízet kvalitní produkt.

Často v takových obchodech vypadají interiéroví návrháři, aby našli živou květinu, která pomůže k umístění akcentů do místnosti, kterou vytvořili. Proto se nezaměřujte na návrh typických rostlin. Exotická bude také poptávka.

Podle sortimentu je třeba vzít v úvahu konkurenci těch, kteří pěstují rostliny doma a uvádějí je do prodeje. Pokud ve vašem regionu existují nějaké, můžete je vyrobit jako dodavatele vašeho obchodu. Souběžně nabízet zákazníkům ty druhy rostlin, které nejsou zastoupeny v řadě domácích květinářů. Nezapomeňte však, že takové rostliny by neměly vyžadovat komplexní péči, jinak nebudou populární.

Prodejna

Pro otevření obchodu je vhodná i nejmenší plocha. Na 20 metrů čtverečních. m. nákupní prostor lze uspořádat dobrý sklad pokojových rostlin. Místnost musí být vybavena klimatizací pro udržení teploty potřebné pro pěstování rostlin.

Vázy jsou nejlépe umístěny podle druhů a odrůd, které pomáhají kupujícímu navigovat v sortimentu. Je vhodné použít různé stojany, grily, hrnce, aby kupující mohli vidět z vlastní ruky, jak vypadá rostlina nebo příslušenství v interiéru.

Vzhledem k tomu, že hlavním cílovým publikem v prodejně jsou ženy v domácnosti, je velmi výhodné otevřít obchod v obchodním centru, v prvním patře budovy ve spacích prostorách nebo vedle trhu.

Organizace prodeje

Úspěch prodeje závisí na organizaci prodejního prostoru. Je důležité vytvořit atraktivní a příjemnou zelenou oázu, která bude přitahovat vzhled kolemjdoucích. Proto by měly být u uličky umístěny nejjasnější a nejkrásnější vzorky.

Při sebemenším zájmu kolemjdoucích by se mělo začít s dialogem o pokojové rostliny nimi mluvit o předložených kopií, zvláštnosti jejich péči, krásu květu, prospěšné vlastnosti a tak dále. D. Z tohoto důvodu je důležité, aby najmout zaměstnance, který nemá prostě miluju rostliny, ale také chápe jejich pěstování, péče, má i některé prodejní dovednosti.

Kromě přímého prodeje lze dohodnout i na pěstování některých typů rostlin pro návrh kanceláří.

Výhodou podnikání je to, že na začátku to bude vyžadovat ne více než 3 tisíce dolarů, ale zpravidla jsou investice mnohem nižší. Zároveň se náklady mohou vyplatit za šest měsíců, pokud je případ správně uspořádán.

Pěstování květin k prodeji

Trénujte svůj mozek s potěšením

V prodeji dnes najdete řezané květiny a hrnky. Oba jsou populární u kupujících. Rozdíl může být pouze v tom, že řez se prodává lépe v předvečer svátků a květy v květináčích, které lidé nakupují po celý rok. Na příkladu mnoha podnikatelů se ukázalo, že pěstování čerstvých květin jako podnikání je poměrně zisková sféra a můžete začít v dachu nebo doma. Klíčem k úspěchu je správná organizace plantáží pro kultivaci a marketingovou politiku podniku.

 • Jak začít pěstovat květiny
 • Jaké květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání?
 • Jak prodat květiny
 • Kolik můžu vydělat tím, že pěstuji květiny na prodej?
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Jak vybrat zařízení pro aktivity
 • Který OKVED by měl být určen pro pěstování květin
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání
 • Jaký daňový systém si vyberete pro danou činnost
 • Potřebuji povolení k implementaci obchodního projektu?

Jak začít pěstovat květiny

Okamžitě se zaměříme na právní aspekt registrace činností, protože registrace právnické osoby zahrnuje výběr daňového systému. Podnikatel má dva způsoby, jak formalizovat své podnikatelské aktivity:

 1. Registrace individuálního podnikání;
 2. Registrace majitele osobní farmy pro domácnost.

Druhá forma činnosti má řadu výhod v oblasti zdanění, ale pro jeho registraci existuje povinná podmínka - přítomnost pozemku vlastněného podnikatelem v dachu. Pro obdržený příjem, který přinese kultivaci květin na prodej na svém vlastním území, nebudete muset platit daně a udržovat povinné účetnictví. Další nevýhodou činnosti soukromých pozemků pro domácnosti je nemožnost nezávislého maloobchodního prodeje pěstovaných produktů. Taková práce na dachu nebude plná. Prodej se uskutečňuje především prostřednictvím velkoobchodních kupujících, kteří sami stanovují ceny. Je prakticky nemožné diktovat ceny prodejcům, protože neexistuje žádná alternativa k majiteli pozemku u dachy, a bezohlední velkoobchodníci to používají. Nicméně v počáteční fázi, zatímco podnikatel hromadí prostředky pro expanzi, podnikání v této podobě je docela přijatelné.

Chcete-li otevřít IP, musíte předat státní registraci podle kódu aktivity 01.12.2 "Dekorativní zahradnictví a výroba mateřských výrobků". Nejvhodnějším systémem zdanění je jednotná zemědělská daň. Zajišťuje akruální a platbu daňových závazků ve výši 6% zisků, které přinesou pěstování květin k prodeji.

Jaké květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání?

Největší příjem lze získat z prodeje květin v zimě. Pěstování rostlin ve sklenících však vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Pro začínajícího podnikatele může být taková zkušenost neúspěšná a podnik může vypálit bez výhry. Obvykle se na pozemku cvičí květiny na plátku. Pěstování květin ve vlastní dachi je dobrou volbou pro podnikatele, kteří nemají velké počáteční investice. Růže, tulipány, narcisy v létě jsou levnější, ale bude získána neocenitelná zkušenost. Podnikatel musí studovat vlastnosti zemědělské technologie, prořezávání a hnojení květin. Zavedení zařízení navíc přispěje k úsporám finančních prostředků, které budou potřebné k nákupu a vybavení skleníku.

Druhou možností je pěstování květinových sazenic na prodej. Většina zahradníků nakupuje zelené rostliny pro petunii, portulaca, fialky a další dekorativní ročníky. Většina z těchto rostlin je k dispozici jako rostoucí doma v zemi. Pak už kvete a potěší majitele s květinami po celou sezónu. Ne každý letní obyvatel v městském bytě má dostatek prostoru k tomu, aby vytvořil pěstování květin na otevřeném terénu, a péče o mladé výhonky musí být pečlivě a to vyžaduje čas. Sazenice ročních krásných kvetinových rostlin se nejčastěji nakupují. Je to poměrně levné, ale vzhledem k množství prodaného materiálu přistání získává podnikatel slušný příjem. Tato činnost je sezónní povahy.

Další možností, jak vydělat peníze na květinách, je reprodukce a pěstování vnitřních rostlin. Ty nejsou vždy krásně kvetoucí vzorky. Jejich obydlí lidé jednoduše vyzdobí exotickými rostlinami se zelenými listy a jejich rozměry mohou být velmi odlišné. Pěstování květin uvnitř domu může začít doma, což opět výrazně snižuje náklady na otevření vlastního podnikání. S dostatečným počtem dobře osvětlených místností mohou být květiny umístěny i v městském bytě. Odborníci doporučují použití vytápěného domu v zemi nebo mimo město pro pěstování rostlin v interiéru. A rostliny budou tak pohodlné a nebudou zasahovat do domácnosti. Tato práce je nudná, vyžaduje každodenní péči o budoucí produkt a dlouhou dobu.

Jak prodat květiny

Chcete-li začít, musíte se rozhodnout, zda prodávat květiny koncovým uživatelům, bude sám podnikatelem nebo prodávat velkoobchodním prodejcům. První možnost je výhodnější, ale vyžaduje oddělení od hlavní věci - rostoucí rostliny. Pokud je chov květin k prodeji ve formě rodinného podniku v zemi, pak je tato metoda nejvhodnější. Prodej zboží bude vždy pod kontrolou, prodávající má zájem o prodej, obchod je průhledný a majitel sám bude schopen sledovat situaci na květinových plantážích.

Práce s velkoobchodními odběrateli není také bez zdravého rozumu. Dodávka výrobků do maloobchodních prodejen, pronájem prostor nebo stany vyžaduje určité výdaje. Velkoobchodníci těchto nákladů pomáhají vyhnout se.

Kolik můžu vydělat tím, že pěstuji květiny na prodej?

Výnosnost aktivit činí 30-40%. Při pěstování velké dávky květin se dostanete přes 50 tisíc rublů. čistý příjem, ale je třeba vzít v úvahu sezónnost a dostupnost svátků. Zkušení podnikatelé očekávají, že "shromáždí" konkrétní událost - 8. března, den svatého Valentýna. Tímto přístupem se podstatně zvýší výnosová část.

Chcete dostat dobrý příjem po celou dobu? V tomto případě stojí za to investovat. Přijďte na území Investice a zjistěte, co je nyní výhodné investovat peníze a jak získat maximální zisk.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Chcete-li zahájit činnost, musíte ji zakoupit

 • Polykarbonátový skleník - od 30 tisíc rublů;
 • Semena materiál - od 10 tisíc rublů;
 • Hnojiva, prostředky ochrany - 20 tisíc rublů;

Také v položkách výdajů je nutné zahrnout reklamu a vytvoření vlastního webu - 30 tisíc rublů, registrace aktivit - 1 tisíc rublů.

Jak vybrat zařízení pro aktivity

Výběr vybavení pro podnikání závisí na jeho směru. Pokud plánujete pěstovat květiny v uzavřeném prostoru, měli byste koupit skleníky. Nejvhodnější jsou polykarbonátové konstrukce vysoké pevnosti. Koupit skleníky, systémy osvětlení a zavlažování by měly být umístěny na jednom místě, přičemž upřednostňuje profesionální zařízení a zařízení. Také pro podnikání budete muset nakupovat osivo, hnojiva a ochranné prostředky.

Můžete pěstovat květiny k prodeji na otevřeném pozemku. Ale v tomto případě bude činnost sezónní.

Který OKVED by měl být určen pro pěstování květin

V souladu s všestranným klasifikátorem pro pěstování květin na řezu na otevřené a uzavřené půdě se používá kód 01.19.21, 01.12.2.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání

Podobně jako ostatní činnosti musí být pěstování květin pro prodej legalizováno, tj. Registrovat buď individuální podnikání, nebo vlastní pozemky. Druhá právní forma podnikání má řadu výhod, ale pro její registraci je nutné mít vlastní stránky. Důležité! Příjmy z prodeje květin pěstovaných na jejich soukromém pozemku nepodléhají zdanění.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Jaký daňový systém si vyberete pro danou činnost

Při registraci IP je zapotřebí napsat žádost o využití zemědělské daně. U daného daňového systému je zaplacena povinná platba ve výši 6% z příjmu získaného z realizace.

Potřebuji povolení k implementaci obchodního projektu?

Pěstování květin na plátku nepodléhá licencování. Regulátor tuto činnost neklasifikuje jako takovou, jejíž existence je možná pouze po obdržení certifikátů.

Pokud chcete v blízké budoucnosti přijmout hypotéku a koupit si byt, doporučujeme vám, abyste si přečetli knihu o tom, jak získat ziskové hypotéky. Pak se můžete vyhnout mnoha chybám, které příjemci hypoték obvykle dělají a půjčují za nejvýhodnějších podmínek.