Příspěvek návrháře interiéru k opravám. Potřebujete návrháře?

Oprava je plnohodnotným projektem a jeho úspěch závisí přímo na tom, kdo a jak se řídí. Nyní lidé stále více zaměstnávají návrháře interiérů, ale mnozí je stále chovají skepticky. Potřebujete návrháře, a jak mu pomůže při opravě, zabývat se vedoucím designového studia Maria Borovskoy.

Za prvé, než vyberete vhodného návrháře, musíte pochopit, jaké úkoly chcete vykonávat.

Pečlivě zvažte celý plán oprav. Uspořádejte hranice svého rozpočtu, pro které nechcete jít. Nejlepší je pro kvalifikované opravy plánovat najmout profesionály, kteří nejenže udělají vhodný pracovní plán, ale také vám pomohou zůstat v rozpočtu a varovat před impulzivními rozhodnutími týkajícími se oprav.

Účtování času a rozpočtu

Mnoho lidí je zastrašováno takovouto opravnou fází jako stavební práce. Tento strach je způsoben skutečností, že ne každý rozumí, jak je zvládnout. Pro úspěšnou opravu musíte mít jasný termín, pevný rozpočet - neměli byste jen vyjít svými přáními, ale také je porovnat s příležitostmi.

Z výše uvedených skutečností vyplývá, že úspěšná oprava není možná bez kompetentního provádění plánu a všech výpočtů - to je odpovědnost manažera. Manažer může být, přímo, majitel domu a najatý designér.
Až dosud existuje názor, že najímání kvalifikovaného specialisty je potěšením, které je k dispozici pouze bohatým lidem, ale není tomu tak.

Jaká je práce designéra?

Nemyslete si, že návrhář najde krásné obrázky s možností interiéru a několikrát jde s vámi do obchodu s stavebními materiály. Pokud je to přehnané, pak je návrhářem úkolem vytvořit samostatně projekt, který má jedinečný nápad, a zpracovat veškerou dokumentaci nezbytnou pro práci. Pro návrháře je důležité vytvořit celý interiér místnosti, a to v mezích množství vyhlášeného zákazníkem.

Profesionální návrhářský projekt vám poskytne pohled na budoucí vzhled vašeho domova po dokončení všech oprav. Návrhář také předkládá zákazníkovi veškeré informace o plánovacích pracích.

Mohu uložit s pomocí návrháře?

Koncept "ekonomiky" lze chápat různými způsoby. Měli byste mít na paměti, že profesionální designér nebude v žádném případě umožňovat používat kvalitní a levné materiály pro opravy - nebudete moci oklamat profesionála. Kompetentní specialista, pozorný vůči své práci, se snaží najít nejlepší kombinaci kvality a ceny, aby splnil rozpočet.

Můžete se dozvědět o užitečných vlastnostech těchto nebo jiných materiálů pouze v praxi a projektant vám naopak pověděl o tom, co tento nebo ten materiál je dobrý a co mu dluží jeho hodnotu. Ujistěte se, že - zaměstnáním odborníka pracujete, získáte nesrovnatelné zkušenosti a znalosti. Návrhář vám pomůže vyhnout se nenapravitelným chybám.

Nezapomeňte, že vše závisí na cíli, ale většina lidí má zpravidla tendenci k jednomu společnému jmenovateli - provádět maximální množství oprav s minimálními náklady. Návrhář samozřejmě není kouzelníkem, ale bez jeho pomoci budou vaše náklady na čas a peníze na plnohodnotnou opravu mnohem vyšší. A ne skutečnost, že vás výsledek uspokojí.

Stupně práce designéra

Vše začíná předběžnou fází. Spolu s designérem zkontrolujete objekt, měří byt, poslouchá vaše návrhy, a poté se vytvoří technický úkol.

Další fáze zahrnuje vytvoření skic projekčního projektu. Po zadaném přání a získání informací o místnosti návrhář vytvoří varianty interiérů - to může být náčrtek ručně, koláž nebo 3D vizualizace budoucího interiéru.

Předposlední etapa zahrnuje vytvoření pracovního projektu, který je nezbytný pro stavitele. Obsahuje schéma pro dokončení stropu, zdí, podlahy, rozvržení zásuvek a tak dále.

Konečná fáze je kompletní sada. Vybírá se potřebný nábytek, příslušenství atd., Jsou uvedeny ceny a značky.

Pokud chcete, aby byl projekt realizován 100% a projektant převzal funkci stavebního dozoru, stojí za to, aby autor dozoroval. Ale nemyslete si, že projektant změní mistra. Monitoruje proces implementace pouze podle návrhu projektu a vydává doporučení ohledně sporných otázek. Mimochodem, autorský dohled je jedním z důležitých bodů nedorozumění klientů, stavitelů a designérů, ale toto je téma samostatného článku.

Přibližné náklady na služby pro návrháře

Neexistuje jediný seznam cen za práci designérů. Všechny výpočty jsou přísně individuální. Náklady na plnohodnotný projekt zpravidla závisí na ploše prostor. Je-li prostor místností malý, je těžší pracovat. A náklady na čtvereční metr, respektive, bude vyšší.

Moskva úřady odhadují služby, v průměru, 2-3 tisíc rublů na čtvereční metr prostoru. Pokud mluvíme o soukromých designérech, náklady na jejich služby jsou levnější, asi 30% než v kanceláři, ale počet projektů, které mohou provádět současně, může být omezen.

V případě, že je plnohodnotný designový projekt pro vás příliš drahý, můžete si objednat služby odborníka, který provede předběžný návrhový projekt nebo plánovací řešení. Můžete tak využít prostor vašeho bytu co nejúčinněji. V průměru plánovací řešení stojí 500-700 rublů na metr čtvereční.

Počítá-li rozpočet na opravu, je nutné věnovat designérovi 5-7% práce.

Ilustrace a rady poskytované návrhářkou interiérů Maria Borovskaya.

Návrhář pro začátečníky

Vyberte spolehlivé řemeslníky bez prostředníků a ušetříte až 40%!

 1. Vyplňte formulář žádosti
 2. Získejte nabídky s cenami od mistrů
 3. Vyberte interprety podle ceny a recenzí
Najme návrháře

Naše webové stránky vám pomohou rychle najít soukromého řemeslníka nebo brigády pro jakékoliv opravy. Stačí objednávku a za pár minut obdržíte nabídky s cenou od svobodných mistrů připravených k naplnění vaší objednávky.

Odjezd domů - Moskva

Zpětná vazba k zadání

Polite a pozorný devusha.Uchla všechna přání na barevné schéma a výběr interiéru. Chtěl bych si všimnout rychlého odchodu na místo a prohlídku bytu. A také pomoci při výběru tapety a tak dále.

Zpětná vazba k zadání

Odpovědný exekutor s velmi rychlou reakcí na všechna přání a změny. Přátelská a příjemná komunikace :) Začnu realizaci dokončeného projektu.

Zpětná vazba k zadání

Rychle a efektivně!

Zpětná vazba k zadání

Všechno se ukázalo včas, kvalitativně, podrobně, profesionálně. Jsem šťastná.

Zpětná vazba k zadání

Chtěla bych poděkovat Alině za vytvoření útulného a mírného pokoje pro naši dceru! Zohlednili jsme všechna naše přání! Byl velmi příjemný s ní pracovat!

Odjezd do domu - Vidnoe

Zpětná vazba k zadání

Je potěšení spolupracovat s Alinou! Po telefonickém rozhovoru jsme se setkali, podepsali smlouvu a diskutovali o mých přáních pro návrhový projekt. Projekt jsme dokončili předem, protože Alina rychle poskytla veškerou dokumentaci a rychle jsme se dohodli na všechno. Při vizualizaci bytu jsme představili jen malé úpravy, protože jsem se v původní verzi téměř líbil!

 1. Porovnejte podmínky a vyberte nejlepší
 2. Zpětná vazba pouze od zainteresovaných odborníků
 3. Neztrácejte čas na komunikaci se zprostředkovateli

Pokud se dříve, jenom lidé s vysokými příjmy obrátili na návrháře o pomoc, nyní je tato práce jedním z nejoblíbenějších, kteří chtějí maximálně pohodlně vybavit svůj dům nebo byt.

Yudu mladí návrháři interiérů mají následující nezbytné profesionální kvality:

 • společenská schopnost
 • umělecké představivosti
 • vesmírné myšlení

Mladý návrhář promění interiér každého pokoje. Pro něj je vývoj projektu zajímavým úkolem, ve kterém můžete realizovat své tvůrčí impulsy.

Změna interiéru: etapy práce začínajícího specialisty

Hledání designéra, který provádí svou práci kvalitativně a levně, nebude trvat dlouho, pokud využijete službu Yudu. S ním bude tvorba projektu účinná, konečný výsledek jistě bude mít zákazník.

Před vypracováním dokumentace se odborník shoduje na následujících otázkách:

 • styl dekorace
 • rozměry a počet podlaží objektu
 • primární barvy
 • preferovaných materiálů
 • registraci příslušného projektu dokumentace

Hlavním úkolem mladého odborníka je najít optimální řešení a vytvořit projekt, ve kterém budou zohledněny všechny požadavky zákazníka. Bude schopen nalézt cestu z jakékoliv situace, aby v případě potřeby spojil neslučitelnost s cílem zdůraznit individualitu klienta.

Co tvoří designový projekt?

Služby začínajícího designéra se trochu liší od práce specialistů, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti. Pokud najmete odborníka pro začátečníky, obdržíte stejný balíček dokumentace jako při práci s nejslavnějšími architekty a designem.

Dokumentace se skládá z následujících částí:

 • plánování řešení
 • technologických řešení
 • stylové řešení
 • zdobení
 • výběr materiálů a vybavení
 • autorský dohled

Chcete-li najít vhodné řešení pro zdobení místnosti, začátečník navštíví web, provede potřebná měření a projednává všechny problémy se zákazníkem. Významná změna v projektu je možná pouze v počátečních fázích, takže je velmi důležité okamžitě zjistit, co klient chce.

Jak objednat služby od mistrů Yudu

Pomocí stránky Yudu můžete najmout návrháře, který za nízké náklady může realizovat návrh projektu. Chcete-li si objednat služby, musíte vyplnit žádost, která uvádí hlavní kritéria, jakož i cenu za práci. Výhodou stránky je, že si klient může nastavit své vlastní ceny.

Po umístění žádosti budou svobodní umělci zasílat své návrhy. Cena za vytvoření návrháře interiérů se může lišit. Pokud je to žádoucí, aplikace nemůže specifikovat náklady na práci, takže byla možnost osobně diskutovat o tomto problému. Na webové stránce Yudu je každý návrhář interiérů mistrem, který má specializované vzdělání a tvůrčí myšlení, a začátečník má stále "čerstvý" názor, přístup k řešení úkolu.

Jak jsou služby pro návrh interiéru

23. listopadu 2017 v 14:45

Text: Anastasia Vernaya

Interiéru - není to magie zhmotněním ideální situaci svého domova, ale tvrdá práce: konstruktér musí najít, poskytne mu všechny potřebné informace, zaplatit hodně peněz a trpělivosti - někdy i příprava projektu probíhá přes několik měsíců, a začít opravy bez ní prostě nedává smysl. V průběhu několika posledních let, existuje mnoho internetových stránek, kde si můžete koupit ready-made designérský projekt bytu nebo objednat nový jeden pro jednotlivé parametry. The Village studoval čtyři ruské službě, kteří se zabývají těmito službami, a požádal designer Tatiana Bezverkhy říci, že dobré v nich a pro koho jsou vhodné.

Tatiana Bezverkhaya

návrhář, zakladatel ateliéru Tatiana Bezverkhaya Design, návrhář roku podle Houzz, finalista interiérových soutěží

Plošný plán

Pohled: plochý plán

Cena: 29 900 rublů za apartmán bez ohledu na oblast

Co obsahuje: koncept, výkresy a nákupní seznam (ceny a odkazy na obchody)

Flatplan je projekt založený zakladatelem designového studia "Design Point" Stepan Bugaev. Po přijetí dlouhodobých zkušeností ve studiu vytvořili zaměstnanci služby 50 hotových interiérových návrhových konceptů - kterékoli z nich se přizpůsobuje interiéru zákazníka za pevnou cenu. Chcete-li zjistit styl budoucího interiéru, musíte předložit jednoduchý test na webu: na základě vybraných obrázků systém vydá několik verzí koncepce, která by měla teoreticky odpovídat požadovanému výsledku změny.

Chcete-li vidět další možnosti, test by měl být předán několikrát s různými odpověďmi - poprvé nemůže nic dělat. Specialisté služby jsou připraveni přizpůsobit barevné schéma budoucího interiéru v souladu s přáním klienta v případě, že zvolená možnost potřebuje další zpracování. Po objednání designérský projekt a platbu předem pro zákazníka opouští servisního technika: aby měření bytu, podepsat smlouvu, diskutovat o krátký dotazník - je 10-15 nejčastější otázky - a vyzvednout zbytek peněz.

Dokumentace je připravena přesně jeden týden. V projektovém projektu, který je vydán po ruce, obsahuje zvolený koncept, uspořádání nábytku, nezbytné inženýrské výkresy a obrazy budoucího interiéru pro inspiraci. Nejdůležitější věc, která pomůže realizovat vybraný styl - seznamy materiálů a nábytku a výzdoby s cenami a odkazy na obchody. Každá položka je dána ve dvou verzích - levnější a dražší. V takovém případě lze objekty volně kombinovat: například vybírejte dlaždice z drahého sloupku a lampy - od levného, ​​a budou ještě vypadat dobře dohromady. Nábytek, osvětlení a dekorace - vyráběné převážně ruskými designéry nebo IKEA, obsahují také zakázkové předměty. Nyní ve vývoji modulu, který vám umožní zakoupit dokončovací materiály a kuchyně v rámci služby. V každém případě nelze provést superekonomickou realizaci - stylový design vyžaduje investice. Na druhou stranu projekt nemá mimořádně drahé řešení.

Z minusy blíží Flatplan, stejně jako mnoho designové služby, - vedlejší účinky automatizace a rychlost realizace: v závěrečných výkresech musí být vždy zkontrolovat všechny dimenzovány - jinak vybraný nábytek zaměstnanec nelze umístit v místech k tomu určených. Nedostatek 3D-vizualizace, na které se podle tvůrců služby, šetří podstatnou část nákladů na návrhu projektu, netěží: velká skříň na plán může vypadat více či méně, ale ve skutečnosti přesahuje polovinu okna. servisní pracovníci, k jejich cti, jdou splnit klientů a pre-poslal elektronickou verzi projektu, provést nezbytné změny v konečném znění: můžete požádat, aby nahradit některé z dalších kusů nábytku, pohodlnější a odstranit nepotřebné položky z rozpočtu. Kromě toho, jakékoliv další služby nejsou zahrnuty v ceně a musí být zaplacena zvlášť: v projektu, například, není k dispozici pro převod stěn - to bude stát dalších 5 tisíc rublů.

Výhody:

- existují dvě verze odhadu materiálů a nábytku s vyměnitelnými pozicemi.

Nevýhody:

- neexistuje personalizace: ve skutečnosti je to volba ze standardních možností, nikoliv individuální projekt - pokud klient chce komplexní kombinaci neoklasicismu, minimalismu a retro, služba mu nepomůže;

- Jednoduchost provedení: systémy osvětlení jsou nejjednodušší na úrovni jedné úrovně, malé výtoky, uspořádání elementárních dlaždic;

- plány nenaznačují vestavěný nábytek (například kuchyň, skříně);

- projekt se zdá být plný, ale ve skutečnosti ve fázi realizace bude pro stavitele a výrobce nábytku mnoho otázek, což bude vyžadovat další čas a peníze.

Návrhářův názor: Idea obecně jako. Tato služba je vhodná pro mladé rodiny s omezeným rozpočtem a nedostatkem času nebo touhy po plnohodnotné práci s designérem nebo milovníky jednoduchých interiérů z "lehkého, útulného, ​​skandinávského stylu".

BoomPlanner

Cena: od 2 200 rublů na metr čtvereční

Co obsahuje: výběr návrháře, projektu a nákupního seznamu

BoomPlanner je prostředník mezi zákazníkem a projektantem a asistentem v balíčku. Služba má vlastní databázi více než 60 designérů, z nichž každá byla pečlivě zkontrolována ve fázi výběru - takže se tvůrci služby snaží chránit zákazníky před možnými potížemi v procesu práce.

Jak je práce, která manažeři zjistit preference zákazníků ve velkém stylu, složení služeb, rozpočtu a časového harmonogramu projektu, technických parametrech objektu, po kterém byly pořízeny z databáze dvou nebo tří designérů, které nejlépe vyhovují nastavené parametry. Zákazník si vybere, kdo má rád, a první svobodné setkání je uspořádáno pro známost. Smlouva není přímo u designéra, ale prostřednictvím servisního pracovníka je označena jako subdodavatel. Od tohoto okamžiku je proces řízen manažerem: termíny, kvalita práce a dokonce i nahrazení návrháře, je-li to nutné. Osobní asistent bude v kontaktu s vámi řešit možné obtíže a řešit sporné problémy. Současně se služba přímo nezúčastňuje na vývoji projektového projektu a nevytváří žádný tvůrčí rámec.

Projekt má fixní náklady, které nezávisí na individuálních nabídkách projektanta. K dispozici jsou tři servisní balíčky: express projekt pro 1100 rublů za metr čtvereční, kompletní projekt od 2200 rublů za metr čtvereční (přesná cena za metr čtvereční je závislá na vlastnostech objektu a složení práci) a v den, kdy projekt pro 9900 rublů je o šest hodin designer na jeden den, který zahrnuje plánování, stylistické rozhodnutí, výběr položek a nákupy, pokud je to možné (nejspíše ne). Platba probíhá také prostřednictvím BoomPlanner: uděláte 100% platba předem, ale peníze stále službu před ukončením projektu - tak finančně chrání klienta i projektantem, a ve druhém případě je to také motivace neporušuje termíny.

Dalším rysem služby - partnerství s dodavateli dekorace, nábytku, osvětlení a dekorace. Nyní BoomPlanner spolupracuje s 25 společnostmi, short-term plánuje zvýšit jejich počet na 40. Tato služba vyzvedne nejméně dva dodavatele s různými cenami pro každou kategorii výrobků: například pro dveře - Belwooddoors a Evropské unie, jakož i pro příslušenství - Mhliving, výrobu papíru a Cosmorelax. V případě, že si zákazník vybere partnerské produkty, se dostane jim malou slevu (jeho velikost je závislá na partnerovi) a kompletní sadu volného servisního BoomPlanner: služba sama bude zadávat objednávky a zajistíme dodání. Právě vývoj funkčních osobního účtu na místě, kde zákazník společně s projektantem budou moci vybrat ty správné produkty pro interiér z řady partnerů a tam je právo odložit žádost. Pokud zákazník vyhledá dodavatele samostatně, pak úplná sada převezme nebo vyplácí návrháře zvlášť.

Služba zachovává klasický individuální přístup k návrhu interiéru, takže automatizace zde nezasahuje do vytváření jedinečných interiérů. To ovlivňuje deklarované náklady na projekt: například úplný balíček dokumentace pro byt o rozloze 50 m2 bude stát 110 000 rublů a jedná se o standardní cenu projektu bez autorského dohledu pro průměrné designové studio.

Výhody:

- vytváří pocit dodatečné bezpečnosti pro zákazníka;

- slevy jsou možné, ale stránka neurčuje, kolik to ušetří.

Nevýhody:

- služba je naprosto neprůhledná;

- neexistují žádné záruky kvality projektu: není jasné, kdo odborní odhadci a jaké jsou jejich zkušenosti;

- Celý projekt není tak levný.

Názor designéra: Myšlenka této služby je pro mě vůbec nepochopitelná. Ve skutečnosti je služba prostě prostředníkem mezi klientem a návrhářem. Pro designéra je taková práce nevýnosná: trapný a post factický platební systém a přítomnost třetí osoby ve smlouvě. Nehodlám pracovat za takových podmínek ani za dvojnásobek částky. A to znamená, že existuje riziko, že návrháři - partneři služby - jsou specialisté, kteří v současné době nedostávají objednávky. Já v žádném případě nechci mluvit špatně o kolegy, ale existuje nebezpečí, že návrháři mohou být velmi nezkušení.

Nemohu ani hádat, pro koho je tato služba určena. Pravděpodobně lidé, kteří se bojí nějakého důvodu podvodu ze strany designéra, a proto chtějí získat další záruky od odborníků. I když zárukou absence klamání je kompetentní průhledná smlouva a doporučení předchozích klientů designéra a proč existují zprostředkovatelé, není to jasné.

"Je to snadné"

Místo: zaprosto

Cena: z 29 000 rublů na projekt (v závislosti na počtu místností)

Co obsahuje: kompletní balík výkresů a stylové řešení bez přesného výběru objektů

Služba "Easy" nabízí možnost připravit plán na uspořádání nábytku, pracovní výkresy a vizuální koncepci interiéru v krátkém čase (pro projektový projekt jednopokojového bytu trvá dva týdny) a mírné náklady. Designéři nebudou vybrat konkrétní nábytek, ale poskytnou potřebné rozměry a zvolí modely pro zadané parametry a půjdou nakupovat pro samotného klienta. Namísto autorského dohledu od projektanta po dobu trvání projektu nabízejí tvůrci služeb test, který zákazník může nezávisle kontrolovat kvalitu práce stavitelů.

Naplánováním „snadno“ seriózní přístup (to, mimochodem, není chybí v Flatplan): Zákazník vyplní dotazník 170 otázek ohledně svých preferencí a životního stylu. To vám umožní poskytnout potřebné vycpávky projektu a je vhodné ho uspořádat. Dokumentace na opravu je k dispozici v plném znění: množstevním plánu s photofixing, specifikace příčky pro přestavbu, umístění nábytku, instalatérské, klimatizaci a topení, dveře, půdorysy a několik stropů, svítidel, elektrických, a nakonec dokončovací s přesnou dokumentací dodávek. Vypracovává se podrobně, až do souvislostí obkladů a vrstev přepážek v řezu. Taková studie je určena pro to, že si zákazník vybere ne příliš profesionálního stavitele a nechá zaměstnance co nejméně, aby se rozhodl samostatně.

Vizuální koncept s povrchem: služba jen pomáhá definovat styl, barevnost a materiály, vyzvednutí pro vás obrázky Podobné těchto vnitřních nastavení, ale aniž by se 3D-vizualizaci.

Rychlá realizace projektů do služby umožňuje interní automatizaci procesů: v rámci projektu není jeden projektant pracující, nýbrž několik odborníků, z nichž každý má svůj vlastní úkol v určité fázi. Důraz je kladen na řízení: projekt musí přejít z fáze na fázi včas, aby se klient dostal včas. Příprava projektu jednopokojových a dvoupokojových bytů trvá dva týdny, třípokojový apartmán - tři, a balíček "plánování plus koncept" bude připraven na týden.

Služba vychází vstříc potřebám zákazníků, kteří se chtějí dostat pohodlné rozložení, oprava proběhla hladce bez jakýchkoliv složitých otázek, jako je „kde by měl projít křižovatku pohlaví“ nebo „jak široká římsa potřeba“ a žádný výstup nebyl za skříň. V takovém případě klient je třeba zapojit do nákupu a oprav kontrolou, ale v tomto případě, jak šetřit peníze je důležitější než individuální a zcela harmonický prostor: O vizuální pojetí interiéru není snadné přeložit do konkrétních materiálů a nábytku, pokud není profesionální designér pracuje na tom.

Výhody:

Nevýhody:

- nedostatek individuality (použití hotových vzorů);

- není jasné, že pracovní dokumentace, protože na místě není příklad;

- neexistuje žádný materiál a výběr nábytku, pouze oblast pokrytí a rozměry: zákazníci potřebují nezávisle hledat a kupovat vše - od laminátů až po noční stolky.

Návrhářův názor: Zdá se, že služba je podobná Flatplanu s rozdílem pouze v detailním dotazníku, který umožňuje přizpůsobit budoucí interiér potřebám zákazníků. „Snadno“ je vhodný i pro mladé rodiny s omezeným rozpočtem, ale v tomto případě zákazník obdrží z rukou pouze koncepční a technické dokumentace, a všechny materiály, sanitární keramiky, lampy a kusy nábytku, které je třeba zvolit vlastní, řídí obrázků a vlastního vkusu. Odděleně podotýkám, že výběr stylů skládá z obrázků stažených z webu AD - není to velmi profesionální, jak v interiérech tyto náklady překročí rozpočet na zákaznický servis v desítkách časů. Zvlášť se to týká drahých stylů, například art deco, klasika, neoklasika.

ReRooms

Webová stránka: rerooms

Cena: 6 000 rublů pro standardní projekt nebo 19 900 rublů pro jednotlivce

Co obsahuje: koncepce, plány, technické výkresy, listy materiálů a nábytku, 3D vizualizace a seznam prací na opravách

ReRooms spolupracuje s jednotlivými zákazníky a s obytnými komplexy, připravuje se na nejnovější projekty výstavních místností a prezentuje layout na místě. Služba má rozsáhlou databázi hotových projektů: pokud zákazník provádí opravy v domě rozsáhlé série (například P-44 v Moskvě a v Moskvě), pak bude mít dobrý výběr stylových řešení a možností umístění nábytku. Nákup dokončeného projektu, ve kterém nic není třeba změnit nebo přizpůsobit, bude stát 6000 rublů - celá dokumentace bude na stavbách příští den. To je výhodné, pokud oprava již byla zahájena bez projektu, ale zákazník si uvědomil, že je v tomto procesu potřeba. V tomto formátu si můžete koupit i design samostatné místnosti, pokud je opravy částečné nebo jsou zde potíže.

Služba vytváří a navrhuje od začátku. Za tímto účelem nechává personální návrhář měřit a sbírat přání zákazníka pro plánování a styl. Po setkání je vybrán nezávislý odborník, který pracuje s hotovými informacemi a provádí jak kreslení, tak 3D vizualizaci interiéru. Tento plán práce umožňuje službu, aby se projekty levné: od 19 900 rublů pro studio apartmán na 34 tisíc rublů pro třípokojový byt. Pokud se zákazník líbil designu ze základny, ale musí být přesunut do bytu s jiným uspořádáním, ReRooms to udělá za stejné peníze jako individuální projekt, ale rychleji. V průměru příprava individuálního projektu ze služby trvá od 15 do 30 pracovních dnů v závislosti na velikosti bytu.

Další funkce služby - práce ve spolupráci s opravárenskou společností Rewedo. Každý návrhový projekt zahrnuje odhad materiálů a návrh nákladů na opravy. Pokud zákazník koupí opravu, návrhářský projekt se stává volným.

Vzhledem k výhodě v ceně a rychlosti by měly být nástrahy služeb podle logiky věcí kvalitní. Nezávislý designer, ne na setkání s klientem a není s ním v kontaktu, je nepravděpodobné, že odhadnout vnitřní sny o zákazníka a promyslet všechny těžkých chvílích opravy bytu, který on neviděl naživo. Velikosti a momenty upevněné na konstrukčních prvcích interiéru je třeba v každém případě před rekonstrukcí zkontrolovat. Cílovým publikem společnosti ReRooms jsou ti, kteří potřebují projekt "již včera" a kteří chtějí jednoduše podstoupit opravy bez zvláštního bolesti hlavy.

Návrhářův názor: Nevidím žádné rozdíly od Flatplan nebo "Zapomeň" - stejné plusy a minuty. Tento formát práce si rozhodně existují: je to dobré pro nové (sekundární bydlení, jak je schematicky prostě nedělají příliš mnoho úskalí a technických potíží), a apartmány o rozloze až do 70 metrů čtverečních - další už jsou náročné rozložení.

Takové služby jsou vhodné pro osoby s omezeným rozpočtem; pro asi 30 tisíc rublů - cena dobrého matrace - obdrží alespoň nějaký schematický projekt, který pomůže vyhnout se globálním chybám v procesu oprav. Zde jsou samozřejmě brány v úvahu pouze technicky jednoduché interiéry - bez inteligentního domu, větracích systémů, víceúrovňového osvětlení a složitých materiálů.

Tři služby - Flatplan, «snadno“ a ReRooms - pokrýt obrovskou zásobárnu zákazníky, pracovat s konkrétní designérských studií finančně nevýhodné, nebo prostě nezajímavé: ve složitých drahé interiérech, mohou tyto služby nemohou konkurovat s konstrukční kancelář. Jediné je, že chléb od mladých profesionálů, kteří dělají své první projekty za stejnou cenu. Ale je to zdravá konkurence.

Proč potřebujeme návrháře interiéru?

Návrhářům interiérů se často kladou stejné otázky. Kdo ví lepší než já, jakou opravu potřebuji? Je to tak těžké vybrat tapetu nebo nábytek, který musíte pozvat profesionála? Co zaplatit šanci na švýcarské peníze, když je možné ušetřit a nezávisle si myslet na všechny? Zeptali jsme se - odpovíme!

Návrhářům interiérů se často kladou stejné otázky. Kdo ví lepší než já, jakou opravu potřebuji? Je to tak těžké vybrat tapetu nebo nábytek, který musíte pozvat profesionála? Co zaplatit šanci na švýcarské peníze, když je možné ušetřit a nezávisle si myslet na všechny? Zeptali jsme se - odpovíme!

Cena za dotazy

Ve skutečnosti se ukazuje, že peníze vynaložené na projekt designu, v celkové náklady na opravy není tak blázen. V závislosti na zvolené variantě práce designéra s průměrnými náklady dnes činí 300 až 2 000 rublů na metr čtvereční. m.

Takže, pokud velikost bytu je 50 metrů čtverečních. m, pak nejvíce kompletní projekt projektu bude stát 100 tisíc rublů. A minimální možnost je 15 tisíc. A věřte mi: náklady se vyplácejí mnohokrát.

Co je za definicí "módního interiéru"? Jaké odstíny a materiály pro dekoraci jsou dnes populární?

Když návrhář nemůže bez pomoci

Tam jsou časy, kdy nedostatek designu projektu může být velmi drahé, a majitelé po dlouhou dobu opravy kousat jejich lokty na dlouhou dobu.

Takže podle příběhů jednoho majitele vytvořil absurdní "treshku" z 90metrového volného bytu v nové budově. Ostatní „samotní designéři“ se rozhodli spojit kuchyň s místnosti, ale neberou v úvahu, že v domech s plynovými sporáky nemůže dělat, že - je třeba zajistit alespoň mobilních (posuvné) oddíly, nebo se dohodnout na takové změny nebude možné.

Mnoho nuancí také vznikají při přesunu "vlhkých zón". Samozřejmě, technické řešení může nabídnout mistr, který provádí opravy. Jen kolik bude ergonomické a estetické? Je také nepravděpodobné, že to bude bez návrháře, pokud jde o velké prostory - soukromé domy a městské domy.

Návrhář pomůže udělat krásné!

Typy projektových projektů

 • Nejvíce rozpočtová možnost - koncepční návrh. Umožní vám představit si, jak bude vypadat všechno, ale nezahrnuje přípravu technické dokumentace pro stavitele a konečnou 3D vizualizaci.
  Náklady - od 300 rublů na 1 čtvereční. m.

 • Express (stejné základní) projektová verze obsahuje náčrty všech povrchů s výběrem materiálů a pracovní dokumentace pro stavitele, ale bez výběru nábytku, světelných a dekoračních prvků a bez kreslení v 3D.
  Náklady - asi 700 rublů na 1 čtvereční. m.

 • Dalším typem - standardní (nebo rozšířené) - pro ty, kteří potřebují kompletní projekt, s ohledem na náklady a položky konkrétního nábytku, světelných a dekorových prvků, se všemi technickými dokumenty, ale bez vizualizace.
  Náklady - přibližně 1 200 rublů na 1 čtvereční. m.

 • Exkluzivní umožňuje získat "fotografický" výkres všech detailů interiéru s přesným umístěním. Jinými slovy, dává úplnou představu o tom, jak bude vypadat byt po opravě a kolik to bude stát (kromě hrubých materiálů a stavebních prací).
  Náklady - přibližně 1 600 rublů na 1 čtvereční. m.
 • Často se majitelé malých jednotek domnívají, že ve svých domácnostech není prostor pro lahůdky, stlačují ty nejpotřebnější věci. Expert PROFI.RU říká, jaké atributy elitního interiéru jsou vhodné v malých bytech.

  Stupně práce designéra

  1. Návrhář provádí měření prostor, po kterém je smlouva uzavřena.
  2. Zhotovitel je povinen poskytnout koláž (náčrtu) s výběrem nábytku, osvětlení, dekorací pro každý výkonový rozsah zón barvy, kresby (rozložení podlahy, obklady, atd.) Také poskytuje seznam odkazů, článků, nákladů na všechny prvky návrhu projektu.
  3. Vykreslování v 3D (vizualizaci) a poskytnutí klientovi hotové fotky.
  4. Příprava pracovní dokumentace pro stavitele (na nich můžete později prohlédnout stavitele pro objemy dokončovacích materiálů).

  Vytvoření projektu s plným projektem spravidla trvá asi 45 dní.

  Ve smlouvě s designérem musí být zohledněny:

  • termíny;
  • seznam prací;
  • postup pro vypořádání (například 50% jako předplacení a 50% po doručení projektu).

  Také zde je žádoucí předepsat, co zaručuje výkonnému umělci za jejich práci a řadu dalších bodů.

  Pokračujte

  Po dokončení projektového projektu je možné pokračovat v práci autora v rámci autorského dozoru - kontrola plnění dokončených oprav na projekt. Za tím účelem návrhář přijde na místo podle potřeby (obvykle jednou týdně nebo dvě) a odvede práci od stavitelů. Tam je taková služba kolem 500 rublů na metr čtvereční. m nebo 7-10 tisíc rublů za každý odjezd.

  • Za účelem stavitelů by mohly ovlivnit a přimět je, aby striktně dodržovat projektu, smlouva s nimi, je nutné stanovit, že jakákoliv odchylka od projektu není v souladu s klientem nebo s projektantem, ale opravit na vlastní náklady.
  • Na základě projektového návrhu bude odhad výstavby vypadat mnohem průhlednější. Návrhář je nezaujatý člověk a nemá důvod zvyšovat náklady a množství potřebných materiálů.

  Rád bych sloužil: jaké konkrétní služby poskytují návrháři

  Když jste se právě rozhodli provést opravy, stále nevíte, jak mouky jsou dlaždice a závratě z různých konferenčních stolů. Jste plný nadšení a s největší pravděpodobností se obraťte na konstrukční kancelář nebo konkrétní návrháře. Abyste se okamžitě nezaměňovali, doporučujeme, abyste si přečetli, jaké služby vám mohou být poskytnuty a co je v nich obsaženo. A jestli vás potřebují, rozhodněte se pro sebe!

  Servisní číslo 1: měření

  Návrhář přichází a provádí přesné měření vašeho bytu nebo domu, pokud jsou již připraveny. Pak poskytne podrobný plán s rozměry, výškami a vysvětlením prostor. Při objednávání materiálů a nábytku bez něj nemůžete. Služba obvykle trvá několik dní.

  Servisní číslo 2: konzultace

  Jednorázová konzultace je zapotřebí k vyjasnění konkrétních otázek, například: uspořádání a výběr nábytku, zónování, umístění lamp a zásuvek, volba základních a dalších barev. Na setkání můžete určit styl nebo orientaci na trhu stavebních materiálů.

  Pokud si nechcete objednat designový projekt, ale potřebujete konkrétní tipy, je to pro vás služba. Konzultace je však často prvním krokem k plnohodnotné práci s designérem.

  Servisní číslo 3: plánovací řešení

  Jedná se o bytový plán s územním zaměřením, umístění nábytku, instalatérských svítidel a svítidel, přibližný vzorek podlahy a stropu, počet skladovacích systémů a základní měření. S ním začíná plnohodnotný designový projekt.

  Často objednávají službu zvlášť, pokud chtějí například zvážit možné rozvržení před nákupem bytu a pochopit, zda bude schopen ubytovat všechny potřebné interiérové ​​předměty.

  Služba č. 4: Projektový projekt

  Ve zjednodušené verzi návrhu projektu obvykle zahrnuje měření, plánování řešení, návrhy interiérů, barvy, uspořádání nábytku a svítidel, které byly ručně nakresleny prostoru obrazu (jeden nebo všechny), což je sada pracovních dokumentů. Možnosti mohou obsahovat rady designéra týkající se výběru materiálů a nábytku, stejně jako nakupování i na místě.

  Pokud můžete sami vyzvednout dokončovací materiály a vypočítat jejich počet, a také máte dobrý přehled o tom, kde budou umístěny přepínače a zásuvky, je to vaše volba. Doba provádění je od jednoho do několika měsíců.

  Servisní číslo 5: plnohodnotný designový projekt

  Zahrnuje všechny služby, které jsme již uvedli. O tom, co přesně není zahrnuto v projektovém projektu, InMyRoom zpracoval podrobný materiál. Projekt návrhu projektu, zpravidla, první fázi práce v plnohodnotné služby. Pak vytvoříte pracovní návrh s výkresy, který bude použit pro opravy. To bude zahrnovat například plán všech stejných přepínačů a zásuvek. Také vyzvednutí materiálů pomůže.

  Návrhový projekt zahrnuje konzultace o výběru nábytku, návštěvách salonů, vizualizaci - ale jejich počet je obvykle omezen. Pokud budete potřebovat více, budete muset zaplatit zvlášť zvlášť.

  Servisní číslo 6: autorský dohled

  Ve skutečnosti tato služba znamená, že projektant bude sledovat práci stavitelů. Například všechny otvory byly provedeny tam, kde je to nutné. Autorský dohled není zahrnut v projektovém projektu a mnoho z nich se skrývá. Jak ukazuje praxe, marně. V důsledku toho může být implementace dramaticky odlišná od samotného návrhu projektu.

  Autorský dozor může také zahrnovat kontrolu nákupu materiálů a nábytku, jakož i řešení vznikajících technických problémů, například s vodovodními potrubími.

  Mějte však na paměti: autorský dohled není technický. Návrhář řídí shodu práce s projektem a nikoli kvalitu samotné práce. Samozřejmě, pokud vidí jasné porušení, ohlásí to klientovi, ale za to nese odpovědnost.

  Servisní číslo 7: zdobení

  Pokud nejste připraveni na opravu, ale chcete změnit náladu v bytě, kontaktujte dekoratéra. Provádí měření tkanin pro záclony, vyzvedne textil a příslušenství, například vázy a malby, pomůže vše uspořádat hezky.

  Pokud provádíte opravy, mějte na paměti, že služba nebude součástí projektového projektu. Je pravda, že majitelé často chtějí uspořádat poslední akcenty v dokončené místnosti.

  Servisní číslo 8: 3D vizualizace

  Pomocí speciálních počítačových programů je váš budoucí interiér znovu vytvořen. Takže okamžitě zjistíte, že nejste spokojeni a budete moci v nečekaném případě navštívit nový byt - obrázky jsou velmi realistické. Vizualizace se také používá, pokud si přejete koupit drahý materiál nebo nábytek, ale nejste si jisti, zda se hodí.

  Služba není vždy součástí projektového projektu nebo je částečně zahrnuta. Možná budete muset zaplatit další poplatek, například za vizualizaci nestandardních objektů, které nejsou v knihovně designéra.

  Servisní číslo 9: zařízení

  Často návrhový projekt zahrnuje pouze pomoc při výběru nábytku a materiálů, ale kompletní servis je možné objednat zvlášť. Pak hledání, logistika a interakce s dodavateli padnou na ramena designéra. Vydá vám speciální album s fotografiemi objektů a míst jejich získání.

  Podnikatelský plán designového studia

  Designové studio je velmi specifické podnikání a vyžaduje odborné znalosti v oblasti designu od podnikatele. Je snadné otevřít své designové studio, je to mnohem obtížnější, aby bylo úspěšné.

  1. SOUHRN PROJEKTU

  Cílem tohoto projektu je otevření designového studia pro realizaci řady služeb v oblasti interiérového designu ve městě s počtem obyvatel více než 1 milion osob.

  Za posledních 10 let se dramaticky změnil postoj k vytváření interiérů soukromých a komerčních prostor. Dnes se stále více lidí a společností obrací k návrhářům, aby vytvořili jednotlivé projekty. Růst poptávky po tomto druhu služeb usnadnil mnoho faktorů: zvýšení výstavby bytů, zvýšení příjmů obyvatelstva a v důsledku toho poptávka po vytvoření pohodlných životních podmínek. Trh s designovými službami se nadále aktivně rozvíjí a je považován za slibný průmysl.

  Otevření designového studia je tedy slibným projektem. Mezi výhody podnikání patří vysoká úroveň příjmů a nízká doba návratnosti projektu, schopnost organizovat podnikání doma, relativně jednoduchá obchodní organizace.

  Pro realizaci projektu je pronajato kancelářské prostory. Kancelářská oblast je 15 metrů čtverečních a nájemné činí 15 000 rublů. Kancelář je vybavena potřebným nábytkem, jehož použití je součástí nájmu.

  Cílovým publikem v designovém studiu jsou:

  lidé, kteří čelí potřebě provést opravy ve svém domě s průměrnou návratností;

  firemní zákazníky, kteří potřebují projekt pro komerční prostory (kanceláře, obchody, kavárny atd.).

  Počáteční investice činí 415 000 rublů. Investiční náklady směřují k nákupu kancelářského vybavení, softwaru, propagace reklamy, stejně jako vytvoření fondu pracovního kapitálu před návratností návratnosti návratnosti projektu. Hlavní část požadovaných investic je na nákup zařízení, jehož podíl je 53%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Finanční výpočty zohledňují všechny příjmy a výdaje projektu, horizont plánování je 3 roky. Očekává se, že po tomto období bude nutné rozšíření podnikání. Podle výpočtů se počáteční investice vyplatí po 5-6 měsících práce. Odchod na plánovaný objem prodeje je plánován na konci prvního roku provozu. Čistý zisk současně bude asi 300 000 rublů za měsíc a roční čistý zisk za první rok provozu bude více než 1,5 milionu rublů. Ziskovost tržeb za první rok práce - 42,5%.

  2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

  V průběhu posledního desetiletí, přístup k tvorbě interiérů soukromého a veřejného prostoru prošel významnou změnou, která vedla k vývoji designu rezidenčního trhu a veřejné sféře. Předpoklady pro rozvoj mnohé: růst na stavebním trhu, zvýšení počtu transakcí rezidenčních nemovitostí, poptávka po vytvoření příznivých podmínek pro nákup a prodej bytů na trhu, rozšiřuje trh povrchových materiálů a interiérových prvků. V současné době získat nové bydlení nebo si klade za cíl opravit, každý chce vybavit prostor podle svých potřeb, a za to, co se vztahuje na projektanta. Charakteristickým rysem je, že zákazníci designových služeb chtějí získat individuální projekt. To přispívá k rozvoji průmyslu designových služeb.

  Moderní trh designových služeb je reálným odvětvím ekonomiky, jehož roční obrat podle expertů přesahuje 15 miliard dolarů. S takovými objemy prodeje zůstává velmi uzavřený a nestrukturovaný. Přibližně 25-35% je stále ve stínové ekonomice, jelikož významnou část trhu zaujímají nezávislí návrháři. V současné době je více než 120 tisíc lidí považováno za profesionály v oblasti designu v zemi. Vzhledem k uzavřenému charakteru trhu je obtížné posoudit jeho skutečný objem a trendy vývoje. Je však možné sledovat dynamiku trhu pro návrhové služby a vyhlídky oblasti v souvisejících oblastech - zavedení bydlení v Rusku a obratu maloobchodu se stavebními a dokončovacími materiály. A závislost je zcela zřejmá: majitelé nových budov se většinou obracejí na návrhy služeb a nejoblíbenějšími projekty jsou přetváření Chruščovova.

  Podle statistických údajů se očekává nárůst nové výstavby, což otevírá vyhlídky na trh designových služeb.

  Podle analytických studií je více než 65% veškerého prodeje stavebních a dokončovacích materiálů, vybavení a domácího příslušenství kvůli efektivní práci architektů a designérů. Čím vyšší je poptávka po službách interiérů - tím více stavebních materiálů je nakupováno. Do jisté míry návrhář jedná jako zprostředkovatel mezi prodávajícím a klientem, určuje potřebu zakoupit určitý materiál. Každý rok se trh stavebních materiálů zvýšil o 20% a do roku 2015 dosáhl objemu 1,46 bilionu. rublů. Tento trend se změnil v roce 2016 na pozadí všeobecného hospodářského poklesu, když příjmy obyvatelstva klesly o 6,5% a zavedení obytných nemovitostí - o 9%.

  Oživení trhu bylo stanoveno v roce 2017. Očekává se, že trh s stavebními a dokončovacími materiály bude růst pomalu - pouze 2-3% ročně a bude se moci vrátit k předchozímu objemu nejdříve v roce 2018.

  Kromě toho odborníci zaznamenávají stálý růst na trhu služeb interiérového designu - průměrný roční růst o cca 30%. Podle Yandex hledání, vnitřní design v září 2017 zájem obyvatelů Ruské federace 245665 krát.

  Uživatelé také hledali (v září 2017):

  byt design - 344739 krát

  interiérový design - 275702 hráčů

  designový projekt - 138920 krát

  design studio - 123579 krát

  návrhář interiéru - 73834 krát

  objednat design - 22474 krát

  služby designéra - 13692 krát.

  Na základě všech uvedených údajů lze vyvodit závěr, že trh s vývojovými službami se nadále vyvíjí. Služby interiérového designéra jsou stále více poptávané, což otevírá vyhlídky na podnikání. Tabulka 1 ukazuje klíčové výhody a nevýhody designového studia, které by měly být zohledněny při plánování podnikání.

  Tabulka 1. Výhody a nevýhody otevření designového studia

  - nízké období návratnosti;

  - trh nezávisí na sezónnosti;

  - nízké náklady v procesu fungování;

  - poptávka po službách i v době krize;

  - vysoká úroveň příjmů;

  - Můžete spustit mnoho projektů najednou

  - vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu;

  - neustálou a úzkou spolupráci s klienty;

  - potřebu vyhledávat profesionální pracovníky;

  - nestabilní poptávka po službách

  Můžeme tedy mluvit o atraktivitě tohoto podnikání. Designové studio je docela specifické podnikání. Není těžké otevřít takovou firmu, je mnohem obtížnější ji převést na úspěšný a stabilní podnik. Vystupujte na trhu, vezměte své místo a vytvořte konkurenční výhody - to jsou nejdůležitější a klíčové úkoly v této oblasti.

  Samozřejmě, že by měl začít podnikat člověk, který sám je profesionálem v oblasti designu. Znalost jemnosti práce v průmyslu, která má portfolio své práce a osvědčenou základnu zákazníků, můžete dosáhnout úspěchu v podnikání.

  3. POPIS DESIGNOVÝCH STUDIO SLUŽEB

  Tento obchodní projekt zahrnuje otevření designového studia, které poskytuje služby v oblasti interiérového designu. Služby interiérových studií mohou zahrnovat:

  - Navrhování přestavby místnosti (měřicí práce, možnosti rozvržení, instalační plán opce schválený zákazníkem);

  - Načrtnutý a technický design interiéru (design interiéru konceptu plánu na rekonstrukci, nábytku a zařízení plánu, podlahové plánu, elektrické a instalatérské plán, stropní plán, skenování zdi, kresby detaily interiéru, Bill materiálů);

  - Návrh interiéru, aplikace nových technologií (vizualizace, tvorba 3D designových projektů, perspektivní zobrazení interiéru z různých hledisek);

  - Autorský dohled (hledání stavebního týmu, kontrola oprav a stavebních prací, nutná úprava stávající dokumentace, objednávání dílů v dílnách, výběr materiálů);

  - Interiérové ​​dekorace (výběr dokončovacích materiálů, nábytku, příslušenství);

  - Tvorba uměleckých děl (ruční malba nábytku a interiérů, tvorba vitrážových oken, tvorba uměleckých děl, umělecká malba stěn, umělecká malba látky atd.)

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  - Konzultace o použití dokončovacích materiálů, prostorové a barevné řešení interiéru, uspořádání nábytku, umístění uměleckých předmětů v interiéru a další návrhy.

  Plánování otevření designového studia a stanovení seznamu služeb je nezbytné znát strukturu trhu. Všichni profesionální účastníci trhu lze rozdělit do pěti kategorií:

  Projekční kancelář. Tato skupina je nejslibnější. Zahrnuje společnosti, které se zabývají výlučně designem, aniž by byly rozptýleny různými souvisejícími funkcemi. Úzká specializace vám umožní pracovat více profesionálně v jednom směru a jednat jako poradci subdodavatelů - stavebních organizací, architektonických workshopů apod. Ve městě s počtem více než 1 milionu lidí pracuje současně alespoň 100 společností tohoto profilu.

  Architektonické dílny se zabývají nejen designem, ale také v interiéru. Návrh interiéru je v tomto případě zpravidla druhotnou službou.

  Návrháři-konzultanti v různých salonech a obchodech. Zde jsou představeny služby designéra ke zvýšení prodeje nábytku, stavebních materiálů atd. Tato kategorie se nepovažuje za přímé konkurenty designových studií, i když je třeba je mít na paměti.

  Návrháři ve stavebních organizacích. Obvykle se jedná o velké stavební firmy, které mají schopnost udržovat návrháře ve svých zaměstnancích. Náklady na návrhový projekt jsou obvykle zahrnuty do celkových nákladů na práce.

  Projektanti na volné noze. Každý rok se zvyšuje počet této kategorie. Mnoho designérů odmítá pracovat na pronájem, přestěhovat se do volného koupání. Hlavním problémem v tomto případě je hledání klientů a neustálý tok objednávek. V této kategorii existují dva typy odborníků: profesionálové, kteří se osvědčili na trhu nebo mladí návrháři, kteří nemají mnoho zkušeností.

  Poptávka na trhu tvoří soukromí a firemní zákazníci. Soukromí zákazníci objednávají design bytů, domů a chalup, a firemní, zpravidla - kanceláře, obchody, restaurace, kavárny atd. Navzdory širokému publiku se stále nevyvíjela poptávka na trhu s designovými službami. To je brzděno chybnými stereotypy, že designové služby jsou luxusem, bez něhož můžete bez pomoci.

  Koncept architektonického studia by měl být postaven na kombinaci dvou oblastí: interiérový design a poskytnutí souboru služeb pro harmonizaci potřebných změn. Takové organizace jsou v současné době na trhu nejúspěšnějšími. Nabídka exkluzivního designu může být efektivní pouze v případě, že studio zaměstnává profesionály, kteří se již osvědčili na trhu a získali určitou klientskou základnu.

  Tabulka 2 ukazuje přibližný seznam služeb designového studia a ceny pro ně. Náklady na služby jsou přibližné, protože ceny na trhu se značně liší a závisí na mnoha faktorech.