Myšlenky podnikání od začátku

victoris »Před více než rokem

Tržiště prodeje pelet

Webecom »Před více než rokem

victoris »Před více než rokem

Webecom »Před více než rokem

victoris »Před více než rokem

Webecom »Před více než rokem

victoris »Před více než rokem

Alilo »Před více než rokem

Webecom »Před více než rokem

victoris »Před více než rokem

victoris »Před více než rokem

victoris »Před více než rokem

grisha »Před více než rokem

Sylph »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

victoris »19. prosince 2017, 11:07

Pelety vyhlížejí na otevření vlastního podnikání

Pelety - to je nové slovo, které má velmi málo lidí v Rusku. A není divu - pelety (nebo pevné, nikoli fosilní paliva), je to stále evropský boom. Ale je to jenom. až do..

Jakmile začne civilizovaná ekonomika v Rusku, bude výhodné prodávat pelety na domácím trhu zde. No dnes producenti pelet organizují obchod v Rusku a obchodují hlavně s cizinci, jejichž produkty podvádějí.

Dílna pro výrobu pelet (pevných biopaliv) se buduje za 200-500 tisíc dolarů a tento podnik se vyplácí za jeden rok.

Oleje a uhlí VS pelety?

Evropa násilně převádí z ropy a plynu na pelety. Proč? No, za prvé, když jsou pelety spálené, emise CO2 do atmosféry jsou 50krát méně a tvorba popela je 15-20krát méně!

Za druhé, Evropská unie nechce záviset na rozmary zemích, které dodávají své přirozené suroviny - ropy a zemního plynu, ve skutečnosti se ukázalo, že země, která leží ve vnitrozemí paliva jsou velmi zvláštní politický režim a myšlenka civilizace.

Náhrada surovin z fosilních paliv (ropa a plyn) je palivovými surovinami rostlinného původu.

Ze kterých rostlinných surovin rostlinného původu nebo pelet?

Bioethanol, bioplyn a biodiesel vyrobený z obilovin a olejnin ale alternativu k uhlí - je „zrnitý odpad dřevozpracující průmysl“ (jinými slovy: piliny a třísky) a „zemědělství“ (slupky slunečnice a řepkové semeno, obilná sláma)

Obchodování s peletami: nabídka a poptávka

Vedoucí v Evropské unii jak ve výrobě, tak při spotřebě pelet - Švédsko a Dánsko.

Vysoký meziroční růst trhu s peletami je způsoben přísnými požadavky, a to dokonce i na ultimátum EU.

Máme nízkou spotřebu pelet. Doposud "říká" volně ložený ropa a plyn a ekologie existuje pouze na papíře od úředníků. Ale tato tragická situace se může kdykoli změnit - stačí změnit politický směr.

Konkrétně, nedostatečně rozvinutá poptávka spotřebitelů z Ruska na pelety je založena na řadě následujících důvodů:
nízké ceny ropy a plynu, vysoké náklady na pelletovyh kotlů, ve srovnání s plynem, nízká domácí cena pelet je 75-80 eur (Pro srovnání, dáváme ceny v Polsku. Cena pelet v Polshe160 euro).

Nicméně, i když nemůžete najít kupce v Rusku na pelety, podnik by měl začít stejně - najdete kupujícího v zahraničí.

Pelety a arogantní vesničané

Postavshikami situace se surovinami na pelety, připomíná Chichikov zkoušku popsanou Gogol v „Mrtvé duše“. Zdá se, kdo potřebuje mrtvé duše? Výhody v ekonomice tam a daň za ně platí. Ale jakmile mazaný velkostatkáři slyšel, že Chichikov mrtvé duše z nějakého důvodu, stále potřebujeme, okamžitě lomili cena za ně, nebo dokonce odmítl prodat, což komplikuje život Chichikov.

Totéž platí pro rolníky, kteří nakládají plevy a dřevařské stroje, které prodávají piliny. Ve skutečnosti, a slupky a pilin - je to nesmysl, ale jakmile výše uvedené pánové slyšet, že jste - podnikatel, který je hypermoderní palivo pro obchod s cizinci, začnou roztrhat cenu za jejich pilin či dokonce odmítají spolupracovat.

Tento incident je okamžitě varován obchodními hráči jako projev chamtivosti, závisti a hlouposti, které je třeba mít na paměti. V žádném případě nemají říkat - co si koupit piliny a slupky, snažte se předvést svou produkci, jinak budete prodávat čipy za cenu černým kaviárem a další zase až nos.

Suroviny pro pelety

Nejlevnější surovina pro pelety jednohlasně rozpoznává slupku slunečnicových semen. Nejlepší však bylo a zůstává - znásilněné plevy.

Vybíráme zařízení pro výrobu pelet

Nejdražší jsou německé pelety Kahl a Munch.
"Balený" plně workshop, pracovat s kapacitou 2 tun za hodinu (a méně - to není nutné a zatyvatsya s obchodem) je 1 milion eur.

Existují také litevské linie, které Radvilizhsky vyrábí strojní zařízení.

Stejnou kapacitu je možné zakoupit již za 450-500 tisíc dolarů.

Prodej pelet: Podívejte se na země, které Evropská unie "diktuje"

Pro nejziskovejší obchod se zahraničními zeměmi musí začínající podnikatel vstoupit na trhy těch zemí, které se jen nedávno připojily k eurokonvencím, a obdržel zmatený příkaz k přechodu na biopaliva.

Například příběh s Polskem. S vstupem směrnice o používání obnovitelných zdrojů energie v Polsku v platnost proběhl následující příběh: Poláci se vrhli na nákup pelet, a to za jakoukoli cenu.

Poláci to ani nevěnovali pozornost - vysoké nebo nízké kvalitě pelet, které si koupili! Evropský spotřebitel upřednostňuje nákup pelet s obsahem popela pouhých 0,5%, ale nyní je nucen kupovat pelety a obsah popela ve výši 3%.

Tržní hráči říkají: nemusíte běžet po spotřebiteli - na vás bude běžet.

Nemusíte ani hledat spotřebitele, najdou vás. Evropský kupující je připraven podepsat dlouhodobou smlouvu, i když ještě nemáte produkci! A s podepsanou smlouvou je snazší získat půjčku na nákup zařízení.

Vyhlídka je tak povzbudivá, že stojí za to vážně uvažovat o zahájení takového podnikání.

Způsob výroby pelet

a nakonec trochu o samotném procesu. Skládá se z několika po sobě jdoucích fází:

1. Příjem surovin: předpokládá přítomnost násypky a dopravníku k přivádění surovin do drtiče.

2. Mletí suroviny se provádí v čepičce, ze kterého se krmí

3. pro sušení v sušicím bubnu

4. Dalším stupněm je granulace, ke které dochází v důsledku extruze suroviny přes radiální díry granulátoru

5. K udržení tvaru granulí se ochlazují v chladicím sloupci

Chcete-li zjistit, jak vypadá proces výroby pelet, můžete například u tohoto videa natočit Premium-Auto jedním z výrobců pelet:

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Uživatelské reklamy

Těžba uhlí se každoročně složitější a jeho rezervy klesají. To zvyšuje náklady na tento produkt. Náklady na zemní plyn pro potřeby obyvatelstva a výroby rostou téměř geometricky. Přímé využití dřevního odpadu (štěpky, kůra, odpad z dřeva) se ukázalo jako neúčinné nejen z hlediska efektivity, ale také z hlediska ochrany životního prostředí. Chcete-li přežít v takových podmínkách, musíte se postarat o použití jiných zdrojů tepla.

Dřevěné pelety jsou vynikající alternativou, proto se prodej pelet pouze zvyšuje. Jsou vyráběny ve formě lisovaných granulí o určité velikosti válcového tvaru z odpadu ze dřeva, rašeliny. Zdrojem suroviny pro tento typ ekotopliva může být také různé zemědělského odpadu ve formě semen slupek, lodyh, sláma z různých kulturních plodin. Ale před prodejem palivových pelet, musíte se postarat o splnění všech požadavků na jejich výrobu. Navíc v různých zemích existují standardy výroby tohoto druhu biopaliv. Každá třída tohoto tuhého paliva musí být vyrobena s určitým povoleným obsahem popela, prachu, jiných látek a také mít určitou vlhkost, hustotu a velikost. Před tím, než se granule paliva dostanou ke spotřebiteli, procházejí několika stupni drcení a sušení, stejně jako míchání, čištění vody, lisování, chlazení a balení.

Prodej pelet: faktory ovlivňující jejich hodnotu.

Jednoduše řečeno, hodnota zboží pro koncové uživatele se skládá z výrobních nákladů a obchodní marže. Obchodní marže ovlivňují především situace na trhu: poptávka po zboží, dostupnost konkurentů. Náklady na granulované palivo se mohou výrazně lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně:

 • výrobní kapacity Vzdálenost k výrobě dřevěných pelet ze zpracování dřeva rostlin, místa výroby, zpracování zemědělských produktů rašeliny, tedy vzdálenosti od zdroje surovin pro jejich výrobu. Samozřejmě, čím blíže jsou k sobě, tím nižší jsou náklady na výrobu; Podobně je logické, že výrobce je jednodušší a výhodnější prodávat palivové pelety podnikatelům nebo jednotlivcům ve svém vlastním regionu;
 • Využití moderních technologií při výrobě palivových pelet, včetně automatizace procesu zaměstnávání menších pracovníků;
 • Použít jako zdroj pro výrobu ekologického toku těch produkčních odpadů, které jsou levnější s povinným zvážením poměru "cena / kvalita". Současně je třeba mít na paměti, že index účinnosti surovin zahrnuje povinnou účinnost jeho účinnosti;
 • Vzdálená produkce od spotřebitele;
 • Význam vnitřní struktury podniku, včetně marketingových a logistických služeb;

Výhody použití extrudovaného biopaliva.

V západních zemích bylo před více než 20 lety porovnáváno výhody palivových granulí s jinými zdroji tepla, včetně alternativ (přímé spalování dřeva, odpad z dřevozpracujícího průmyslu). Ve srovnání s pálením dřevěných holicích materiálů mají pelety řadu výhod, včetně:

 • Přidělit více tepla, takže účinnost je vyšší;
 • Nezapojujte se samovolně;
 • I v případě nesprávného skladování ve vlhkých oblastech palivové pelety absorbují vlhkost mnohem pomaleji;
 • Pro ukládání je zapotřebí méně místa;
 • Vhodné pro spalování jak v kotelnách, tak i v malých pecích, topení, krby v domě;
 • Doba hoření (tepelná emise) se zvyšuje.

Koupit pelety

Dobrý den!
Naše organizace nakupuje pelety ve velkém množství.
Požadavky na kvalitu: pelety "bílé", obsah popela není větší než 0,5% (0,7%), vlhkost není větší než 8% (10%), průměr. 6 mm.
Balení: Big-bag balení 500 (1000) kg. nebo sáčky o hmotnosti 15-20 kg. Big-running a tašky bez nápisů a obrázků.
Minimální dávka je od 500 tun.
Napište, prosím, cenu při výrobě s nakládkou na motorovou nebo železniční dopravu se všemi potřebnými doklady.
Nebo specifikujte cenu s dodáním do našeho skladu v Petrohradě.
S pozdravem, Sergeje Sergejevič

Reklamace na webu Publikováno: 17-07-2018, zhlédnuto: 10178

Kdo prodává dřevěné pelety

Dnes domácí dřevozpracující podniky dodávají pelety z dřevního odpadu do téměř 30 zemí po celém světě. Hlavní dovozci dřevěných pelet z Ruska jsou skandinávské země. Pelety z Ruska jsou také zakoupeny ve střední a severní Evropě. Pelety vyrobené na Dálném východě jsou vyváženy především do Jižní Koreje a Japonska. Většina ruských pelet z peří je zakoupena ve Velké Británii a Polsku.

Export pelet z Ruska roste. Je to především díky rostoucí popularitě biopaliv na evropském trhu, který je klíčovým odběratelem tohoto produktu: v zemích EU realizována opatření na podporu výměny přírodních zdrojů k jiným zdrojům energie (Směrnice o podpoře využívání energie z obnovitelných zdrojů byla přijata v roce 2009).

V roce 2014 z ročního vývozu pelet na 70% dřevěných pelet vyvážených Ruskem vstoupil na trhy Dánska a Švédska. viz Export pelet z Ruska v roce 2014 Tabulka

Hlavní dovozce Ruské pelety po výsledcích roku 2014, stejně jako předtím, je Dánsko - tato země tvoří přibližně 43% veškerého vývozu tohoto biopaliva z Ruska nebo 382 tisíc tun. Polovina dodávek pelet do Dánska provádí podniky ze dřevařského průmyslu Z Leningradského kraje, a především LLC VLK. Realizace palivových pelet zahraničí označených a takové podniky z Leningradské oblasti, jako „World granule“, „SZH“ a švédské společnosti „Swedwood Tikhvin“.Předtím 17% export pelety do Dánska byl poslán z JSC „pilařské 25“ (Arkhangelsk). Přibližně 16% vyvezených pelet Krasnojarské území. 15 tisíc tun pelletů opustil Sovetovo (Novgorodská oblast). 10 tisíc tun poslal společnost "Ruská lesní aliance" ("Biogran", Republika Karelia). Od jara do pozdního podzimu, kdy je plavba otevřena, společnost Biogran dodává ve Švédsku a ve Švédsku pelety zejména z přepravy volně ložené vody z přístavu Petrozavodsk za podmínek CIF. V zimě mohou být lodě dodávány také z přístavů Vyborg, Petrohrad a Ust-Luga. Až 200 tun pelletů z Dánska odešlo Bryansk a Moskva. Velmi málo palivových pelet bylo odesláno Tver a Smolensk oblasts.

Druhé místo pro dovoz ruských pelet je Švédština energetických společností, kde v roce 2014 byla zaslána čtvrtina veškerých dodávek dřevěných pelet nebo 218 tisíc tun. Až 70% vývozu pelet do Švédska bylo vyrobeno z Leningradské oblasti. Dodávky palivových pelet do Švédska byly také prováděny z Krasnojarského území, Petrohradu, Novgorodského kraje a Republiky Karelia. Malé objemy biopaliva do Švédska opustily "Ruské pelety" LLC (Rep. Mari El).

Bylo dovezeno více než 6 procent objemu ruského vývozu dřevěných pelet Itálie. V roce 2014 bylo do této země dodáno více než 57 tisíc tun. Hlavní dodávky byly z Bryansk (především LLC DOC) a novgorodské oblasti (Setnovo LLC) - 19 tisíc tun a 12 tisíc tun. Asi 15 tisíc tun pelletů bylo vyvezeno z Moskvy.

OOO "Ruská peleta" (Republika Mari El) vyvezli 2 tis. tun Itálie. Také 3 tisíce tun do Itálie dopravil OOO PechoraEnergoResurs (Republika Komi) uvedena do provozu v roce 2014.

5% celkových dodávek pelet z Ruska bylo odesláno do těchto zemí jako Finsko, Korejská republika a Německo. Finsko Je na 4. místě v seznamu zemí, které dovážejí pelety z Ruska. Celkem za rok 2014 byl vývoz dřevěných pelet z Ruska do země Suomi 47 tisíc tun. Téměř polovina dodávek v roce 2014 překročila objem přepravovaných produktů z Republiky Karelia 22 tisíc tun. Hlavní dodávky pelet z tohoto regionu provádí společnost Biogran Ltd., která se nachází v Karelii. Všimněte si, že "Biogran" zahájila první dodávku hotových výrobků v roce 2008. Vzhledem k blízkosti hranic Finsko Většina produktů společnosti Biogran je do této země dodávána po silnici ve velkých sáčcích (měkkých kontejnerech) za podmínek FCA a DDU v zimě. 17 tisíc tun pelet bylo dodáno z Finska a přístavů Petrohradu do Finska. V Korejská republika V roce 2014 bylo vyvezeno 44 tisíc tun granulovaného dřevního odpadu, z toho 36 tisíc tun přepravovaných Far East Ltd. „JV Arkaim“, který se nachází v Chabarovsku území. Německo pro rok 2014 dovezené z Ruska více než 40 tisíc tun pelet. Asi 60% vývozu patří do podniků pelet v oblasti Leningradu.

Za 25 tisíc tun dřevěných pelet ročně bylo dodáno na hranici Lotyšsku a Nizozemsku. Do Lotyšska byly dodány základní dodávky z oblasti Leningradu. V Nizozemsku byly téměř všechny peletové výrobky dodány podniky se sídlem v Arkhangelsku (JSC "Lesozavod 25" a OAO LDK-3).

Všimněte si, že Lotyšsko, Švédsko a Německo nakupují pelety z Ruska za průměrnou cenu 144,1$ / t realizovat tento druh dřeva na 175 USD / t, 196 USD / t a 274 USD / t.

Objemy dodávek v rozmezí 10 tisíc tun byly dodány z Ruska na trhy Estonsku a Litvě. V roce 2014 v Británii dovezla nejméně sedm tisíc tun pelet. Na úrovni 3 tis. Tun pelet z dřevního odpadu bylo dodáno do podniků Maďarsku a Belgii. Na trhy Polska, České republiky, Islandu, Kypru a Slovinska byly dodány od 500 tun do jednoho a půl tisíce tun pelet.

Malý vývoz pelet - na úrovni 300 tun byl zaznamenán v každé zemi - Norsku, Rakousku, Řecku, USA a Francii. Velmi málo - ne více než 200 tun dovážených granulátů ze zemí Ruska, jako je Slovensko, Kazachstán, Ukrajina, Hongkong a Bělorusko.

Poptávka po peletách v Rusku roste

Dnes je výroba pelet velmi důležitá po celém světě. Dnes světové země hledají alternativní zdroje tepla, a proto je velký zájem o dřevěné biopaliva vytvořené z odpadu z pil. Kromě toho v mnoha zemích, především v Evropě, vláda podporuje přechod průmyslových a komunálních zařízení na nový typ paliva, což je důsledkem šetrnosti k životnímu prostředí dřevěného výrobku a snížení nákladů na tradiční paliva.

Palivové pelety z odpadu z výroby pily a nízké dřevo

Výroba palivových pelet na bázi pilařského odpadu v Rusku, na rozdíl od USA, Kanady, Německa a Švédska, začali ruští podnikatelé vypořádat, když se domácí trh ještě nevytvářel. Výroba pelet byla zaměřena výlučně na vnější trh. Vysoká poptávka po domácích peletách ze skandinávských zemí přispěla k růstu objemu trhu s peletami v Rusku. Výsledkem je, že Rusko dnes zaujímá páté místo ve výrobě pelet mezi zeměmi, jako jsou USA, Kanada, Německo a Švédsko.

Ruský trh s peletami je stále velmi mladý. Rusí výrobci se zabývají výrobou pelletů nejvýše deseti let. Produkce palivových pelet z dřevního odpadu v Rusku však roste vysokou rychlostí. Tento trend pro Rusko je způsoben několika důvody. Nejprve je částečně vyřešen problém zásobování palivovými zdroji. Za druhé, všudypřítomná výroba pila může zajistit výrobu palivových pelet z dřeva s dostupnými surovinami. Je také důležité poznamenat, že výroba pelet je určena k využití stávajících odpadů. Dnešní tlak na rozvoj výroby pelet v Rusku se stal exportním směrem. V dlouhodobém horizontu se ruský domácí trh částečně využije i pro peletové suroviny.

Dnešní domácí poptávka po peletových produktech však nepřekročí 15% produkce. Současně je důležité poznamenat, že výroba pelet v Rusku je v současné době prioritou pro rozvoj ekonomiky země. Vytvoření nových výrobních zařízení pro výrobu dřevěných pelet v zemi přispívá k rozvoji domácího bioenergetického trhu v průmyslové a komunální energii země.

Vývoj výroby pelet v Rusku je důležitý pro vytváření alternativních biopaliv. Také zpracování dřeva s nízkým obsahem dřeva v procesu těžby dřeva a využití odpadu z pilového dřeva je nyní pro domácí lesnické podniky relevantní.

Schválila „Akční plán pro vytvoření příznivých podmínek pro využívání obnovitelných zdrojů dřeva pro výrobu tepla a výrobě elektřiny,“ vzhledem k významu rozvoje průmyslu biopaliv, dřevařském průmyslu komplexu Ruska ruská vláda v červnu 2013.

Pásový dopravník v technologickém řetězci výroby pelet

Vytvoření takového dokumentu na vládní úrovni je zapříčiněno potřebou vytvořit podmínky pro příznivý vývoj nového odvětví bioenergie jako suroviny pro palivový a energetický komplex země. Dokumenty vlády zdůrazňují, že s rozvojem výroby pelet a brikiet ze zpracování dřeva a těžby dřeva se odpadní teplo a elektřina v zemi stávají levnějšími a to je zvláště důležité - ekologicky čisté. Účast vlády na vývoji výroby pelet je klíčem k vytvoření příznivých podmínek pro výrobu velkých pelet a splnění domácí poptávky v zemi.

V souvislosti s realizací vládního programu rozvoje výroby bioenergie byly provedeny změny příslušných dokumentů legislativní základny Ruska. Bylo zahájeno schválení technologií pro biopaliva v pěti regionech země. Byla sestavena rejstřík kotlů na palivo na území Ruské federace. Na regionální úrovni byly schváleny programy na podporu využívání dřevěných biopaliv pro jejich odpad pro potřeby paliv a energie jak v průmyslu, tak ve veřejném sektoru. V blízké budoucnosti se plánuje uložit zákaz na rekonstrukci starých a výstavbu nových kotelen, které pracují na uhlovodíkových surovinách, pokud region rozvinul pilařské a těžby dřevařských prací.

I přes skutečnost, že trh s peletami v Rusku se rozvíjí, dynamika výroby pelet z dřevního odpadu za poslední tři roky vykazuje rychlý růst. Teprve v roce 2014 vzrostl objem výroby paliva o jednu třetinu. Je však třeba poznamenat, že výroba pelletů se před rokem snížila o 14% kvůli snížení produkce pelet "VLK". Na konci roku 2016 vzrostl objem výroby dřevěných pelet v Rusku jako celku o 6%, což činilo 1013 tisíc tun.

Dynamika uvolňování palivových pelet z pilařského odpadu naznačuje, že za posledních sedm let objemy výroby ruských pelet se téměř ztrojnásobily. Dnes v Rusku vyrábí více než jeden milión palivových pelet z dřeva. Produkce pelet v Rusku roste každým rokem, každý rok se na ruském trhu objevuje asi deset nových podniků. V současné době působí na ruském trhu více než 100 podniků, které vyrábějí produkty z odpadu z výroby pily v granulované formě.

Je důležité připomenout, že před deseti lety nebylo v Rusku více než sedm továren zabývajících se výrobou pelet. Hlavní výroba pelet byla v těchto letech umístěna na Sibiři a ve větší míře na území Krasnojarsku. Objem pelet vyráběný v těchto podnicích byl v těchto letech malý a výrobky byly určeny pro místní kotelny obsluhující pily.

Balení a balení palivových pelet z dřevního odpadu

Počínaje rokem 2011 se výroba pelet v Rusku zaměřuje více na exportní trh. Vzhledem k tomu, že se na domácím trhu objevily pelety velkého producenta Leningradského kraje "Vyborg Timber Industry Company", zahájil se rozsáhlý vývoz domácích palivových pelet. Je třeba připomenout, že první velkoobjemová společnost vyrábějící pelety byla založena na bambusové výrobě z celulózové výroby Vyborg a později byla založena samostatná společnost VLK LLC. Dnes LLC VLK z hlediska výroby pelet je nesporným lídrem na ruském trhu - roční objem výroby je asi 300 tisíc tun dřevěných pelet.

V současné době jsou hlavními výrobci dřevěných pelet na ruském trhu, a jsou takové společnosti jako LLC „LDK-3‘, vypracované v roce 2014 a“JV Arkaim" výrobních objemů, které jsou až o 100 tis. Tun pelet ročně.

Počet firem vyrábějících ročně až 50 tisíc. Tun pelet zahrnuje takové podniky jako „Novoyeniseysk LHK“, LLC „World granule“, CJSC pilařské 25 „a MLC“ Jenisej“. Jen v roce 2014 byl uveden do provozu na výrobu výroby pelet „volně prodejných léků“ LLC.

Způsob výroby pelet v průmyslovém měřítku

Mírně menší objem výroby pelletů v průmyslovém měřítku pokrývají tyto podniky: LLC "Severozápadní holding", "Sedwood Tikhvin", LLC "Ruská peleta" a LLC "Biogran".

Menší objemy výroby pelet z dřevního odpadu vyrábějí společnosti, roční objem výroby činí 30 tisíc tun. Mezi takové podniky patří například Setnevo LLC, Stod LLC a Lesresurs LLC.

Výpočet podnikání výroby pelet

Otevření vlastního podnikání je vždy spojeno s určitými finančními investicemi a spojenými s jakýmkoli obchodním rizikem.

S cílem přesvědčit investory o proveditelnosti investování do konkrétního projektu, a být jisti, že nová výroba přinese zisk, to znamená různorodou předběžnou analýzu segmentu trhu, v němž bude společnost fungovat.

V tomto článku považujeme krátký obchodní plán pro výrobu pelet.

Výběr peletky jako podnikání

Především je nutné posoudit poptávku po produktech, které nový podnik vytvoří, a určit oblast, ve které je nejvhodnější otevřít. Hlavním trendem světového vývoje je nárůst zájmu o alternativní a obnovitelné zdroje energie, jakož i významné zpřísnění požadavků na jejich environmentální bezpečnost.

Pelety jsou produktem podniků pro zpracování odpadů s různými účely:

 • zpracování dřeva;
 • pily;
 • řada potravinářských odvětví;
 • c / x.

Často se tyto výrobky nazývají dřevěné pelety nebo "euro-tyče", ale výroba pelet může být organizována s využitím odpadu z kterékoli z výše uvedených výrob.

Hlavní oblasti použití pelet jsou především energie:

 • výroba tepla a elektřiny;
 • kogenerace v elektrárnách a kotelnách;
 • Soukromé domácnosti (kotle na pelety nebo kombinované, pelet-plyn);
 • výrobky jsou široce poptávané výrobci takových výrobků, jako je plnivo pro kočky.

Možné možnosti použití pelet ve větvích pomocné hodnoty. Například pro provoz parních generátorů pro průmyslové použití, absorbentů apod.

Výrobní linka pro pelety, orientovaná na domácí ruský trh, dnes není příliš zisková, protože objem spotřeby je extrémně nízký. Hlavními spotřebiteli těchto výrobků jsou státy západní Evropy a Číny.

Lze uspořádat na výrobu pelet, se významně liší ve složení vzhledem k surovině (čisté pilin, s určitým procentem z kůry, slámy. Výlisek, atd). Čím více nečistot, tím výraznější je obsah popela hotového výrobku, a tím i jeho nižší kvalita a tudíž i cena.

Zvažovány jsou nejdražší a nejkvalitnější pelety, u kterých uvedený ukazatel nepřekročí jeden a půl procenta. Je to ten výrobek, který je nejvíce poptávaný pro kotle na pelety instalované v soukromých domech, stejně jako pro výrobu plniva.

Pokud je indikátor obsahu 1,5% popelu překročen (1,5 - 5,0%), pak pelety mohou být použity pouze jako palivo ve velkých průmyslových závodech.

Je třeba mít na paměti, že pro tento produkt neexistuje jednotná mezinárodní norma. Proto byste si měli pečlivě přečíst požadavky stávajících předpisů v zemi, kde se plánuje uspořádání dodávek hotových pelet. A právě díky tomuto účtu si vybrat zařízení pro výrobu pelet.

Průměr hotového výrobku může být nastaven v rozmezí 5,0 až 10,0 mm a jeho délka 6,0 až 75,0 mm. Existují různé požadavky na obsah popela v produktech (nejvyšší stupeň v USA je ≤ 1,0%, v Evropě ≤ 1,5%, stupeň "standard" resp. ≤ 3,0%);

 • komoditní trh;
 • Vedoucí výrobci, kteří již působí na tomto trhu (úroveň konkurence);
 • dostupnost efektivní poptávky (popis spotřebitelů uvedených produktů);
 • analýza stávajících cen, jejich dynamika a kapacita stávajícího trhu;
 • výběr technologií pro výrobu pelet. Identifikace dodavatelů potřebného vybavení.

Projekt můžete realizovat v jakémkoli regionu Ruska.

Pro analýzu marketingu produktů je třeba získat co nejširší možné vlastnosti cílového trhu, které se plánuje uvolňovat s peletami.

Na základě analýzy shromážděných informací je vypracována marketingová strategie, po níž bude následovat nový závod nebo výrobní komplex a bude vybrán obchodní model budoucího podniku, který bude použit jako základ pro výrobu dřevěných pelet.

Registrace a licence na podnikání

Ve fázi práce na podnikatelském záměru je velmi důležité pochopit, jak budou implementovány hlavní typy podpory podnikání: informace, daňové a právní informace. K provedení činností je nejjednodušší zaregistrovat LLC nebo IP. Pro naši společnost budeme zvažovat registraci právnické osoby ve formě společnosti s ručením omezeným. Zdanění je zjednodušený systém hlášení (náklady mínus náklady).

Nepotřebujete licenci na produkci pelet. Při práci na vývoz pelet by se měla řídit následujícími dokumenty: Letter počtu RF FT 06-73 / 44 165 z 14.12.2006, vlády a vládnoucí číslo 442 z 17.07.2003 „na přeshraniční pohyb nebezpečného odpadu.“ Rovněž je nutné se seznámit s národními normami pro pelety, evropským certifikačním systémem EN plus.

Pro realizaci pelet v Rusku je nutné předat certifikaci výrobků. Náklady na certifikaci pro výpočty budou činit 30 000 rublů.

V našich výpočtech předpokládáme, že společnost pracuje pro domácí trh. Náklady na registraci LLC - 10 000 rublů.

Prostory pro podnikovou organizaci

Výroba pelet je podnik, který je zcela spojen se surovinami. Proto by měla být zajištěna nepřerušená dodávka materiálů pro zpracování. Při organizaci podniku nevybudujte novou dílnu, stačí pronajmout si pokoj v pila. Tato čtvrť poskytne obrovskou výhodu a ušetří náklady na dopravu.

Prostor pro výrobu by měl být prostorný, dobře větraný a mít rozlohu 80 m2. Komunikace pro výrobu vyžaduje elektřinu a vodu.

Pokud se vám nedaří uvést výrobu v těsné blízkosti pily, měli byste pečlivě zvážit dopravní uzly a dostupnost potřebné surovinové základny.

Technologie výroby pelet

V této fázi je použita detailní technologie a je stanoveno potřebné zařízení pro pelety, s přihlédnutím k cenám od různých dodavatelů.

Nejčastěji se pelety vyrábějí následovně:

 • příchozí suroviny jsou zpracovány jako první. Jaký je použití takového stroje na výrobu pelet, jako je drtič, rozdrcen do stavu, který zajišťuje optimální sušení (max. Velikost částic 25,0 × 25,0 × 2,0);
 • po mletí suroviny vstupuje do sušicích komor (typ bubnu nebo pásky), kde je index vlhkosti snížen na 8,0% - 12,0%. Tato etapa je energeticky nejnáročnější ze všech materiálů, které procházejí výrobou pelet (1 tuna - 1 MW);
 • po sušení se provádí sekundární broušení (1,5 - 4,0 mm), pro které je výrobní linka na pelety vybavena kladivovými mlýny;
 • výrobek je stlačen;
 • chlazen;
 • Připravené pelety jsou kalibrovány a baleny. V závislosti na kvalitě se pro balení používá velké sáček nebo standardní sáček o hmotnosti 20 kg.

Při výrobě 1 tuny pelet je nutno v závislosti na vlhkosti použít 3,5 až 6 m3 pilin. Pro naše výpočty připouštíme, že jedna tona pelet je získána ze 4,5 m3 pilin. Je žádoucí, aby piliny nebyly shromažďovány ze země, takže nejsou žádné nečistoty. Je také žádoucí, aby vám štěpky a třísky dodávané pro vás byly suché, jinak vaše produkce nebude konkurenční za cenu. Odborníci tvrdí, že podnikání je nákladově efektivní při prodeji 600 tun pelet měsíčně.

Zařízení pro výrobu

Výroba palivových pelet v průmyslových objemech s vysoce kvalitními výrobky může být organizována i s minimálním množstvím zařízení.

Protože práce začíná s přípravou surovin pro následnou výrobu, skladování v kryté plánovanou platformu, na které je žádoucí, aby alespoň jeden nakladač, který bude dodávat surovinu v sušicím bubnu.

Technologie výroby pilinových pelet umožňuje recyklaci dřevního odpadu. To bude vyžadovat drtič, který je často označován jako "shchepoboykoy" nebo "shcheporezom". Směs získaná z pilin a třísek je základem budoucích pelet. Po vytvarování se přivádí do stupně sušení, kde se sníží na procentuální vlhkost danou stávajícím regulačním zákonem.

Odtud se surovina přesune do lisu. Na výstupu jejich (přes speciální raznice) se tvoří pelety. Nejoblíbenější produkty jsou průměry šesti nebo osmi milimetrů. Zařízení na výrobu pelet je určeno speciálně pro výrobu těchto produktů, pro které je podnikatelský plán vyvíjen.

Ze všech uvedených zařízení budete muset koupit vysokozdvižný vozík, lis (stroj na výrobu pelet) a zařízení pro umělé sušení surovin. Důrazně doporučujeme nakupovat výrobky pouze od předních značek (poprvé můžete použít). Veškeré ostatní potřebné vybavení a příslušenství mohou být vyráběny nezávisle.

Nejjednodušší možností je nákup výrobní linky na pelety. Pro výpočet budeme mít standardní linku, náklady jsou 2 950 000 rublů. Dodávka a instalace 20% nákladů - 590 000 rublů. Kapacita linky je až 500 kg / h, výkon je 69 kW / h. Další zařízení a nástroje - 100 000 rublů.

Připomenutí. Před nákupem zařízení zjistěte, kde funguje, nebuďte líní, jděte do výroby a zjistěte si recenze, podívejte se na výhody a nevýhody. Výběr vybavení je lepší s odborníky v tomto oboru, jinak se dostanete do nepříjemné situace.

Výpočet zpětného odkupu výroby paliva

Organizační náklady na podnikání budou 40 000 rublů. Náklady na zařízení s instalací činí 3 640 000 rublů. Vzhledem k provoznímu kapitálu pro start, potřebujeme trochu méně než 4 000 000 rublů.

Jaké je použití zařízení na výrobu pelet?

Výroba pelet: obecné informace + popis a aplikační oblasti + 12 hlavních etap realizace projektu + analýza trhu + studie základních surovin + technologické prvky procesu + nezbytné vybavení + spotřebitelský potenciál + ekonomické zdůvodnění.

Výroba pelet - skutečné podnikání, protože poptávka po výrobcích získává sílu nejen na domácím trhu.

Myšlenka je lákavá, ale předtím, než ji ztělesníte, musíte zhodnotit své schopnosti a zjistit spoustu nuancí produkce pelet. To navrhujeme s námi.

Obecné informace o výrobě pelet

Světová a domácí praxe ukazují, že organizace bezodpadové výroby umožňuje nejen chránit přírodu před škodlivými emisemi, ale také získat z ní značný zisk. Proto od sovětských časů dochází k recyklaci odpadů z chemického, papírenského, rafinérského, těžebního, agroobchodního, metalurgického, strojírenského a energetického průmyslu.

Technologie bez odpadu nepřekročily dřevozpracující průmysl. Výroba nábytku, dřevozpracující podniky, samotné pily a další společnosti opouštějí vedlejší suroviny, které mají hodnotu pro jiné výrobce.

Mluvíme o čipách, osmol, kůře, řízkách, pilinách atd. Z drceného dřeva lze vyrobit dřevotřísku a další výrobky. Jedná se však o složitý proces, takže je účelnější a ekonomicky výhodnější uspořádat výrobu pelet.

Aby nedošlo ke ztrátě, je nutné jasně určit úkoly, které by měl následovat majitel podniku.

Stojí za zmínku, že můžete dosáhnout zisku pouze tehdy, když:

 • vytvoření vysoce výnosné výroby pelet;
 • uspokojování potřeb spotřebitelů pro vysoce kvalitní výrobky.

Faktory pro dosažení úspěchu při výrobě pelet budou:

Výroba pelletů vyžaduje velkou investici a vyznačuje se dlouhou dobou návratnosti. Proto, aby podnik takový podnik musí udělat podnikatelský plán.

1. Popis výrobku: rozsah pelet.

Výroba pelet je prováděna z různých surovin. Může se jednat o drcené dřevo v čisté formě (granule pilin) ​​nebo jeho příměsi s kůrou. Někteří dávají přednost výrobě palivových briket z zemědělských produktů, které zůstaly po počátečním zpracování: sláma, řasy, odpad z obilí, slunečnice, rašelina atd.

Čím větší obsah vedlejších produktů bude ve výrobě, tím větší je obsah peletu v peletách. Vysoký obsah popela naznačuje nízkou kvalitu výrobků.

Pokud se v receptu používá méně kůry, pelety budou klasifikovány jako "granule první třídy". V nich obsah popela je 1,5% a ne více. Pelety, u nichž se do větší míry přidaly různé droby a kůra, se nazývají "průmyslové". Využívají se k jiným účelům a jejich obsah popela nepřesahuje 5%.

Nicméně oba typy pelet jsou v poptávce. V podstatě se jako palivo používají pelety. Navíc díky své ekologické čistotě (nedostatek síry) se nazývají "palivo budoucnosti", "Eurodoors". A popel získaný v důsledku jejich spalování může být použit jako potašové hnojivo půdy.

Kalorický obsah pelet přesahuje výhřevnost dřeva několikrát. Pelety rychle vzplývají, ale hoří po dlouhou dobu. Jejich vzhled je podobný konvenčnímu palivovému dřevu. Pelety se však vyrábějí zcela odlišnou technologií.

Jejich převaha nad konvenčním palivem není přeceňována:

Díky těmto ukazatelům se pelety v Evropě a Rusku používají pro vytápění venkovských domů, chalupy. A díky dobrému přenosu tepla se používají také v kotelnách a elektrárnách. To určuje vysokou konkurenceschopnost pelet.

Kromě toho mohou být dřevěné pelety provozovány v obyčejných krbových kostech, vezměte s sebou do tábora pro požár. Jedna karta vydává teplo po dobu 1,5-2 hodiny. Jsou také zakoupeny pro vyplnění misky pro vyprazdňování koček, domácích hlodavců.

Také pelety se někdy používají jako absorbenty v autoservisech. S jejich pomocí jsou při těžbě úspěšně odstraněny technické tekutiny. Dřevěné pelety se také používají ve stavebnictví jako izolační materiál uložený mezi stěnami.

Pelety mají vysokou pevnost, protože z rostlinných surovin se získá lignin, který se během výrobního procesu taví a adheruje dřevěné částice navzájem. Vyrábí se ve válcovém tvaru o délce 2,5 cm nebo briketách (délka 25 cm, průměr - až 10 cm).

2. etapy realizace projektu pro výrobu pelet.

K výrobě pelet je nutné provádět předem pracnou a namáhavou práci. Především se vyvíjí podnikatelský plán. V průběhu sestavování jsou vyjasněny všechny potřebné aspekty.

Takže čeká na osobu, která plánuje výrobu dřevěných pelet:

 • Provádění marketingových výzkumů, hledání potenciálních kupců.
 • Pronájem (nákup) výrobních ploch. To je žádoucí v oblasti leshoz.
 • Příprava prostor, provádění opravářských prací.
 • Studium výrobních technologií, standardů.
 • Získání vybavení (vlastnictví nebo leasing) a jeho instalace.
 • Registrace právnické osoby, licence na výrobu pelet, standardizace.
 • Studium základny surovin v produkční oblasti, výpočet požadovaných objemů dodávky surovin, hledání dodavatelů a uzavření smluv.
 • Stanovení nákladů na pelety.
 • Řešení problémů logistiky.
 • Nábor a školení.
 • Objasnění hlavních trhů.
 • Provádění reklamní kampaně.

Produkci dřevěných pelet doporučujeme zaregistrovat jako LLC a zdanění by mělo být provedeno podle obecné schématu.

3. Analýza současného stavu trhu s peletami.

V Rusku produkuje pelety více než 155 rostlin. V průměru poskytují zemi 800 tisíc tun paliva. Pouze 250-300 tisíc tun je spotřebováno na domácím trhu, zbytek je vyvážen.

Pro srovnání: v Evropě se každoročně vyrábí nejméně 15 milionů tun pelet. Ve světě každý rok spotřeba produktů dosahuje objemu 22,5 milionu tun.

Největším hráčem na ruském trhu s peletami je závod nacházející se v oblasti Leningradu - Vyborg celulóza. Roční objem výroby společnosti ročně roste. Nyní opustí 1-1,2 milionu tun.

V důsledku toho měsíční produkce vede k 85-100 tisíc tun pelet. Jsou to nízké indikátory. Jsou způsobeny nedostatkem surovin, předpokládáním hrubých chyb v návrhu výroby, nesprávným provozem zařízení atd.

Ostatní společnosti také aktivně vyvážají pelety, protože mají certifikáty, které jim umožňují vstup na mezinárodní trh (SPB, EN plus). V roce 2010 provedla Nizozemská univerzita konsolidační předpovědi pro příštích 25 let. Podle výzkumníků vzroste poptávka po peletách v EU o 180 milionů tun ročně.

Spolu s poptávkou a nabídkou rostou nákupní ceny produktů používaných k vývozu. Ruský vlastníci zařízení na výrobu pelet, které vyvážejí produkty, je prodávají za cenu 80-230 EUR / t.

Z vašeho hlediska byste měli studovat konkurenční prostředí důkladněji.

V případě výroby pelet je účelnější nekonkurovat s konkurenty, ale vytvořit obchodní vazby. Vzhledem k tomu, že se trh stále rozvíjí, producenti pelet by se měli snažit o vzájemnou spolupráci, výměnu zkušeností a znalostí, vzájemně prospěšnou propagaci svých zájmů.

Analýzou současného stavu trhu lze říci následující: nárůst počtu účastníků trhu a objemů výroby pelet, ale i počet spotřebitelů roste. A pokud budete provádět řadu marketingových aktivit zaměřených na utváření spotřebitelského názoru, bude mnohem více.

Takové události mohou být:

 • reklama na veřejných místech, supermarkety;
 • vytvoření zastupitelských úřadů v megaci;
 • vytvoření místa a pokrok zboží na internetu za účelem velkého pokrytí publika atd.

4. Studium základny surovin pro výrobu pelet.

Studium základny surovin je vážnou etapou. Nejdříve se musíte rozhodnout, co budete považovat za surovinu. Pokud se rozhoduje ve prospěch dřeva, zjistěte jeho vlastnosti.

K výrobě pelet lze například použít 90% druhů jehličnanů a zbývajících 10% budou jiné plemena.

Následující dřevní odpad je častěji používán:

 • ořezávání okrajů,
 • dřevěné štěpky,
 • croaker,
 • kůra,
 • hobliny,
 • průzkumu a dalšího dřeva.

Obsah vlhkosti pilin by neměl překročit 11% a zlomek by měl být větší než 3 mm. V praxi peletové suroviny zřídka splňují požadavky, proto je předběžně mleté ​​a nutně vysušené.

Pokud se nestaráte o včasné dodávky surovin a v dostatečném množství, výroba se stane nerentabilním. Proto si důkladně promyslete, kdo se stane vaším dodavatelem, zjistěte oblast lesního fondu ve vašem regionu, pokud chcete koupit dřevo.

Obvykle to jsou leshozes, které poskytují rostliny pro výrobu 80% surovin. Zbytek pochází z obchodních společností, dřevařských podniků.

Bude také nutné postarat se o místo, kde bude dřevo uloženo. Na tento účel se používají dočasné polygony.

Pro bezproblémové provozování obchodu na začátku výroby zásoby surovin. Celkové rezervy v počáteční fázi by měly činit nejméně 5-6 tisíc krychlových metrů. Pokud bude zařízení a posun spolu s hodinou produkovat zhruba 8 tun pelet, budou požadavky na suroviny přibližně 56-64 krychlových metrů. Na 1 tunu pelet je 7 - 8 kubických metrů. m. pilin.

Pokud kupujete husté dřevěné suroviny (croaker, palivové dříví), spotřeba bude téměř 3krát nižší - 2,5 m3. m. Přeprava surovin je dosažena buď na náklady dodavatele, nebo vlastním úsilím. V druhém případě musíte koupit vysokozdvižný vozík.

5. Výběr prostor pro organizaci výroby pelet.

Výrobní místo musí obsahovat vybavení a zajistit normální pohyb pracovníků, mít prostor pro sklad, instalace koupelny, pracoviště pro vedoucí pracovníky,

Proto je její minimální plocha 600 metrů čtverečních. m. Z toho 250 metrů čtverečních. m. bude obsazeno zařízením pro výrobu pelet, 300m2. m. pro skladování surovin a hotových výrobků.

Stropy musí být vysoké - ne méně než 5 m. Elektřina (400 kW), vodovod a kanalizace, větrání je povinné.

V ideálním případě, pokud se dostanete k pronájmu místnosti se nachází v blízkosti zdroje surovin (5-25 kg). Takže vaše zařízení na výrobu pelet ušetří na přepravních nákladech.

Jak se vyrábějí pelety: technologie

V závislosti na vybraných surovinách je vybrána technologie. Výroba dřevěných pelet a výroba odpadu z komunálních služeb a agroprůmyslu se ve skutečnosti provádí podle stejného principu.

Prioritou je třídění a velké drcení surovin (do 1,25 kubických cm). Pak je jeho doprava, dávkování (podle receptury určité třídy pelet), sušení. Stupeň vlhkosti by se měl pohybovat mezi 8-12%.

Sušení budoucích pelet se provádí na speciálních páskových nebo bubnových sušičkách. Instalace je vybrána v závislosti na typu surovin a požadavcích na jakost výrobků.

Další fáze výroby pelet je omezena na malé broušení. Pak je třeba provést úpravu vody. Polotovary z pelet jsou tedy přiváděny do požadovaných podmínek, protože vlhkost 8% neumožňuje vzájemné přilnutí částic.

V mísicí nádrži se dávkuje voda nebo pára. Pokud se k peletám používají masivní dřevo, je šroubový mixér vybaven přívodem pro přívod páry. Když jsou suroviny odebírány místo surovin, voda přichází.

Výroba pelletů končí granulací nebo lisováním, chlazením, proséváním (pomocí aspiračního systému), balením a balením. Screening je odstranit nestlačené pelety.

Částice, které jsou rozptýleny na pilinách, jsou následně znovu a znovu zahrnuty do výroby další dávky pelet. Pelety jsou baleny v pytlích z polyethylenu. Jeden balíček zpravidla obsahuje 12 briket nebo 5-25 kg produktů. Pokud spotřebitel objednává velké pytle, pelety jsou baleny v kontejnerech o objemu 500-650 kg. Pro kontrolu hmotnosti používejte váhy a dávkovač.

1) Jaký druh vybavení je nakupováno pro výrobu pelet?

Zařízení na výrobu pelet lze zakoupit v částech.

Potřebujete tyto jednotky:

Lepší, samozřejmě, koupit speciální automatizovanou linku. Navzdory automatizaci výroby bude nutné převádět suroviny na sušicí buben, takže budete muset najmout operátora, který by tento úkol přijal.

K přípravě dřeva pro piliny je zapotřebí drtič. K jejich sušení potřebujete generátor tepla. Italské jednotky provozují topný olej, zařízení z východní Evropy spotřebuje naftu a japonské stroje vyžadují kerosen.

Nejdůležitějšími jednotkami zařízení při výrobě pelet jsou sušárna, lis a granulátor. Vyberte si jejich přístup pečlivě. Stojí za to hodně, proto budete muset najít spolehlivého výrobce.

Pro broušení suroviny ve výrobě je možné použít štěpku 5R-PM.

Díky dodatečnému drcení a sušení dokáže pracovat s aerodynamickým sušičem AC-3.

Šroubové lisy Pini-Kay vyhovují výkonu. Lisovací granulátory se používají buď s plochou matricí nebo válcovou.

Pokud dáváte přednost vybavení výrobě pelet s briketovací linkou na klíč, její schematický pohled je přibližně následující:

Granulační linky jsou rozděleny na mini-granulátory a průmyslová zařízení. Instalace poháněné elektromotorem jsou stacionární. Zařízení pro výrobu na vznětovém motoru je mobilní.

2) Kdo by měl pracovat v závodě na výrobu dřevěných pelet: nábor.

Potřeba personálu závisí na těchto faktorech:

V podniku, který vyrábí pelety, by měl pracovat:

 • manažer s vysokoškolským vzděláním,
 • vedoucí výroby,
 • vedoucí účetní se zkušenostmi,
 • 3 šéf posunu,
 • výrobní personál (pracovníci a 3 provozovatelé),
 • 2 zaměstnanci k výkonu pomocných funkcí,
 • 2 ovladače.

Vlastní podnik nastaví samotný plán. Ale zpravidla v roce pracovních dnů 360. Produkce probíhá ve třístupňovém režimu. Jedna změna trvá 8 hodin.
Obvykle výrobní linka na pelety neslouží více než 6-9 osobám.

3) Trh s dřevními peletami.

Pelety můžete prodávat jak na domácím trhu, tak i na vnějším trhu. Spotřebitelé mohou být: Německo, Norsko, Velká Británie, Jižní Korea, Polsko, Japonsko, Dánsko atd. V EU náklady na pelety dosahují 220 eur za tunu.

Na domácím trhu jsou spotřebitelé různé podniky, které spotřebovávají spoustu energie a chtějí snížit výdaje na palivo, například:

 • dřevoobráběcí prodejny,
 • tovární kotle,
 • veřejné služby,
 • CHPP,
 • biochemické společnosti,
 • drůbeží farma,
 • majitelé soukromých domů atd.

Chcete-li mít představu o požadovaných objemech výroby, musíte se pokusit prozkoumat potenciál spotřebitelů.

Za tímto účelem se berou v úvahu:

 • demografické údaje v prodejních regionech;
 • počet pelet dodaných na trh v posledních letech;
 • dynamika růstu konkurentů atd.

Jak implementovat takový obchodní nápad?
Pokyny krok za krokem.

Ekonomické zdůvodnění výroby pelet

Plné zavedení výroby vyžaduje velké finanční zdroje. Pokud je nemáte, můžete přilákat investory detailním uvedením jejich příjmu do obchodního plánu. Chcete-li zjistit náklady na projekt pro výrobu a prodej palet, výrobní náklady, očekávaný zisk, je nutné provést aritmetické výpočty.

Především je třeba stavět na objemech výroby a předpokládaném množství pelet. Pokud si koupíte dva řádky (se stejnými vlastnostmi jako na obrázku), můžete vyrobit půl tuny pelet za hodinu. Protože podnik bude pracovat 24 hodin, které jsou rozděleny na 3 směny po dobu 8 hodin, po dobu jednoho pracovního dne je možné vyrobit 12 tun produktů.

Konečná cena pelet je ovlivněna nejen cenovou cenou, ale také cenou energetických zdrojů ve výrobním regionu. Peletové brikety v Rusku v průměru stojí 5 tisíc rublů. za tunu. A cena ročně se zvyšuje o 10-15%.

Pokud prodáte 1 t pelet pro 5 tisíc rublů. (export - 100 eur), tržby za měsíc bude 12 * 5 * 30 = 1 800 000 rublů.

Pokud shrnete všechny výrobní náklady, dostanete 1 349 908,33 rublů.

Chcete-li zjistit přibližný měsíční čistý zisk, musíte odečíst všechny výdaje z výtěžku: 1 800 000 - 1 349 908,33 = 450 091,67 rub.

Minimální kapitálová investice činí 1,5 až 2 miliony rublů.

Na závěr lze říci, že výroba peletových briket a pelet je slibným, vysoce výkonným obchodním nápadem. Počet spotřebitelů ze soukromého sektoru, domácího či zahraničního trhu neustále roste. Proto se rozmnožují také objednávky na pelety.

Produkce se podle předběžných odhadů splatí za 2 roky. Vlastní investice nebo příspěvky investorů jsou zcela oprávněné. Správně uspořádat výrobu pelet, a s příslušnou marketingovou a cenovou politikou, management, podnik přinese majiteli očekávaný zisk.