Jak otevřít cukrárnu: vypracujeme obchodní plán

Takové obchody se vyznačují vysokou úrovní hospodářské soutěže, přesto je tato podnikatelská činnost velmi výhodná.

Před zahájením prodeje cukrářských výrobků je nutno provést několik důležitých kroků, jelikož pokud je povolen alespoň ten nejmenší dohled, může podnik přestat existovat.

Popis projektu

Cukrárna často vypadá jako malá kavárna, kde můžete najít lahodné pečivo a nápoje, sedět u stolu a ochutnat tyto lahůdky nebo koupit výrobky pro odjezd. Tato instituce nezahrnuje dlouhé shromáždění, proto nebude velký prostor potřebný, protože tok zákazníků je dostatečně rychlý, aby se mohl změnit.

Místo je potřeba pouze pro umístění vitríny a malého množství stolů a židlí. Pro umístění výrobní haly se obvykle používá sousední místnost, jejíž územní rozloha je poněkud větší.

Není-li možné umístit mini-pekárnu a kavárnu ve stejné místnosti, mohou se nacházet odděleně, ale přemýšlejte nad organizací dodávky hotových výrobků na místo prodeje - měla by zachovat prezentaci i chuť.

Výběr instituce na pozadí zbytku může být s pomocí původního jména, autora receptů koláčů nebo specializace v pečení (prodej) jednoho produktu. Nabídka může obsahovat například pouze obláčky s různými výplněmi.

Často moderní zákazník může být přitahován pouze něčím neobvyklým, takže se nemusíte soustředit na standardní produkty. Nabídněte kupujícímu něco, co se nikdy nepokusil. Neobvyklé může být vše, co se vám líbí - jako forma pečení a kombinace náplní.

Užitečný rozhovor s majitelem takové firmy naleznete na následujícím videu:

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Podle statistik byl prodej potravin vždy výnosný. Cukrářské výrobky, i když nejsou zahrnuty do kategorie základního zboží, se stále dobře prodávají. Samozřejmě, koláče vyděsit mnoho kupujících s jejich vysokými cenami, ale ani jeden svátek nebo výročí nemůže udělat bez přítomnosti žádné sladkosti na stole.

Mezi hlavní rysy ruského cukrářského trhu patří:

 • malá doba realizace výroby;
 • obrovský sortiment;
 • plná závislost producenta na kvalitě dodavatelských surovin;
 • tradice konzumace pečení z domova;
 • velký výběr místních surovin používaných jako plnivo (bobule, ořechy, ovoce);
 • hustá konkurence mezi levnými výrobky a nízkou konkurencí z hlediska přírodního, vysoce kvalitního a nákladného zboží;
 • kvantitativní výhoda malých podniků mezi čerstvými pečenými výrobky.

Je-li rozhodnuto uspořádat takový projekt, je třeba poznamenat následující důležité body:

 • pokud jste ještě nerozhodli, co chcete vyrobit, měli byste vzít v úvahu, že svačinková zóna je příliš plná a krémové produkty krátkodobého skladování jsou ve fázi akutního deficitu;
 • přítomnost správně zvoleného místa a kompetentní výpočet obratu je něco, bez něhož není účinná práce odbytu možná;
 • od správné volby dodavatele závisí kvalita a popularita budoucích produktů.

Realizace cukrárenských výrobků je docela specifická oblast, v níž jsou hmotnostní faktory takovými faktory, jako je čistota prodávajícího a úroveň čistoty v prostorách.

Takové produkty obsahují spoustu cukru, který je velmi atraktivní pro různé druhy hmyzu, jejichž přítomnost děsí kupce. Vzhledem k tomu, že výrobky jsou produkty podléhající zkáze, můžeme bezpečně říci, že nedbalost v souvislosti s čištěním může výrazně snížit ziskovost instituce.

Výrobní plán

Obchod, pro který je tradiční sortiment neodmyslitelný, je nejlepší zajistit v blízkosti trhu nebo dětské instituce. Pokud je v blízkosti vhodného místa supermarket, je lepší tuto myšlenku opustit, protože velká část klientů bude ztracena. Neméně dobré možnosti ubytování je obytné oblasti. A pokud plánujete prodat exkluzivní výrobky, pak je lepší věnovat pozornost obchodním a nákupním centrám, což vám umožní počítat s objednáváním značkových koláčů pro všechny firemní akce.

Při sestavování podnikatelského plánu by měl být zohledněn tak důležitý okamžik, jako je oblast. Například pro obchod bude dost 40-50 metrů čtverečních. m. Nicméně, pokud plánujete malou kavárnu, musíte se postarat o dostupnost dalších 10-30 čtverců.

Pokud je umístění instituce bytovou jednotkou, musí existovat oddělený evakuační vstup a výstup. Vezměte zboží ze strany budovy, kde nejsou žádné okna, a koš nesmí být menší než 25 m.

Další položkou výdajů je nákup zařízení, protože bez této skutečnosti je efektivní práce odbytu jednoduše nemožné. V minimální standardní sadě je možné splnit:

 • stojan, který je nezbytný pro kupující, aby zvážil bonbóny, sušenky a jiné výrobky;
 • chladicí zařízení: displej pro koláče a pečivo, zmrzlinu, kameru pro další výrobky a nápojovou ledničku;
 • výkladní skříň, pult;
 • pokladna;
 • počítače.

Kromě toho musí mít každý zaměstnanec kombinézy. Pokud mluvíme o takovém formátu, jako je kavárna a cukrárna, pak budeme potřebovat koupit příslušný nábytek, nádobí a ubrusy.

Pokud máte zájem o otevření cukrárny, přečtěte si tento materiál.

Finanční plán

Tato část by měla obsahovat informace o tom, jaké finanční investice jsou nezbytné pro otevření instituce a nastavení její činnosti.

Výdajová část tvoří náklady:

 • pro registraci IP;
 • za pronájem nebo nákup zařízení;
 • pro nákup zboží;
 • o mzdách zaměstnancům;
 • na reklamu.

Velikost kapitálových investic je také ovlivněna velikostí obyvatelstva. Takže, pokud mluvíme o více milionech městech, pak o jednom čtverci. Oblast budoucího obchodu bude stát v průměru v 60 tisíc rublů., a pokud je malé město s populací 300-400 tisíc lidí, částka okamžitě výrazně klesá - 10-15 tisíc rublů.

Otevření malého bodu bude stát přibližně v 600 tisíc rublů., z toho 30% - pronájem, 30% - nákup potřebného vybavení, 15% - nákup výrobků, 15% - mzdy, 10% - ostatní výdaje.

Obecně platí, že nákladová stránka problému zjištění závisí:

 • z místa (číslo města);
 • z počtu zaměstnanců;
 • z formátu (obchod, nebo obchod + kavárna);
 • od nájemného, ​​dopravních nákladů a poplatků za služby.

Organizační plán

Realizace projektu zpočátku předpokládá dostupnost spolehlivých dodavatelů zboží. Měsíčně za nákup produktů se utrácí v průměru 300-400 tisíc rublů. Optimální sortiment zahrnuje následující:

 • několik druhů pekařských výrobků - nejméně 10 druhů;
 • koláče a koláče - nejméně 20 druhů;
 • perník, vafle a sušenky - nejméně 20 druhů;
 • koláče - nejméně 10 druhů;
 • džem, džem, med - nejméně 5 odrůd;
 • bonbony a marmelády - ne méně než 40 druhů;
 • čokoláda - nejméně 20 titulů;
 • několik souvisejících produktů - žvýkačky, chupa chupy atd.;
 • čaj, kávu a řadu dalších nápojů.

Počáteční sortiment by měl obsahovat nejméně 60 titulů. Nejdůležitější je zajistit, aby prezentovaný produkt měl vysokou kvalitu a byl čerstvý. Uzavírat smlouvy pouze se spolehlivými dodavateli, kteří mají dlouhou tradici.

Při vypracovávání podnikatelského plánu by měl být zohledněn i minimální požadovaný počet zaměstnanců. Otevření obchodu není možné bez 2 prodejci, čistič a účetní (možnost práce na částečný úvazek). Mezi základní požadavky pro prodávajícího můžete rozlišit čistotu, čistotu a schopnost rychle vybrat pro zákazníka přesně to, co chce. Vzhledem k tomu, že v průběhu státních svátků jsou zaznamenány špičkové prodeje, je vhodné v takovém období rozhodnout o odvolání dalšího prodejce.

Plán spuštění

Hlavní fáze otvoru lze zobrazit v následující tabulce:

Mini-pekárna jako podnik

Volba tématu psaní tohoto podnikatelského záměru není jen pro mě, jednoho z návštěvníků mé skupiny VKONTAKT "Business Secrets for the Beginner", jen se o tuto záležitost obává, protože chce začít tento konkrétní podnik.

Prvním krokem je vyřešit problém peněz: vydělat peníze, najít investora, vlastní úspory.

Začněme od samého začátku a zjistíme, co je cukrář?

Mini cukrovinkami je výroba různých delikates: koláče, zákusky, sladkosti, plátky, rohlíky atd.

Mini cukrovinky jsou výrobou

Na internetu je spousta diskuzí o tom, která oblast činnosti zahrnuje mini cukrovinky: na výrobu, obchod nebo služby. Takže mini cukrovinky jsou především výroba, ačkoli samozřejmě můžete prodat své výrobky přímo na místě výroby, vybavené pro tento účel speciální nákupní zónou nebo malou kavárnou, ALEHO, co by se mohlo říci mini cukrovinky je výroba.

Po tom, co dokončím vstup a jít přímo do obchodního plánu cukrárny.

Jak otevřít mini cukrovinky v roce 2015

První problém, který je třeba vyřešit před otevřením mini cukrovinky, je zjistit formu vlastnictví vašeho podniku.

Vzhledem k tomu, že mini cukrovinky jsou malé podniky, máte pouze dvě možnosti:

 • Otevřete IP. Já osobně mám tendenci k tomu a pokud jsem sám otevřel mini cukrář, prostě bych zaregistroval IP;
 • Otevřete společnost. Postup otevření LLC je složitější než IP a odpad je mnohem více.

Podrobnosti o volbě formy vlastnictví v podnikání naleznete v článku "Výběr formy vlastnictví podniku".

Při registraci firmy budete potřebovat aktivity z klasifikátoru OKVED. Abyste neztrácel čas hledáním kódů, speciálně jsem je napsal:

15.81 - Výroba chleba a moučkových cukrářských výrobků krátkodobého skladování;

52.24 - Maloobchod s chlebem, pekárenskými výrobky a cukrovinkami.

Tyto činnosti zahrnují vše potřebné pro mini-pečivo.

Dal jsem maloobchod zvlášť tak, že můžete také obchodovat s produkcí ve speciálně určeném obchodním prostoru v mini cukrovinkách.

Navíc stojí za to otevřít zúčtovací účet, protože budete nakupovat suroviny hromadně a také prodávat své produkty prostřednictvím obchodních sítí, které jsou obvykle právnické osoby, a vypořádáte je bezhotovostním vypořádáním a převodem peněz z účtu na váš účet.

Zdanění mini cukrovinek

V malých podnicích, ve výrobě, je nejlepší použít zdanění 15% USN (náklady mínus náklady).

Můžete přejít na zdanění USN přímo v okamžiku registrace, připojte k souboru dokumentů žádost o USN.

Jak podat zprávu o této dani lze přečíst v článku o dani USN odkazem shora.

Jak si vybrat místnost pro pekárnu

První patro budovy je považováno za nejlepší místnost pro mini cukrovinky. V závislosti na způsobu nastavení vaší cukrovinky a výběru místa. Je-li malá kavárna s cukrárenskými výrobky, pak stojí za to, aby byla umístěna na místa, kde dochází k přetížení lidí nebo v hustě osídlené oblasti města.

Pro otevření mini-cukrárny stačí pronajmout plochu 40 m2. Místnost musí být vybavena dostatečným výkonem.

Struktura mini cukrárny:

 1. Výrobní oddělení, kde bude výroba probíhat přímo;
 2. Sklad pro suroviny;
 3. Sklad pro hotové výrobky;
 4. Koupelna s umyvadlem;
 5. Obchodní zóna pro výstavu zboží.

Pokud jde o prostory pro cukrárny, pro něj existují omezení SES, považujeme za nejzákladnější požadavky:

 1. Přítomnost nuceného kreslení;
 2. Oddělení průmyslové haly od obchodního domu;
 3. Přítomnost samostatných podložek: umyvadlo na ruce a umyvadlo na nádobí.

Požadavky na hasiče mini cukrovinek:

 1. Přítomnost hasicích přístrojů v každé místnosti;
 2. Dostupnost dalšího výstupu z výrobních prostor;
 3. Plán evakuace z pekárny by měl být označen šipkami.

To jsou základní požadavky kontrolních orgánů, avšak v každém případě před souhlasem s pronájmem prostor je lepší souhlasit se SES a hasiči.

V závislosti na tom, ve které části města budete pronajmout pokoj, cena za něj se bude značně lišit. Například v našich prostorách tohoto typu lze pronajmout od 500 rublů. až 2500 rublů.

Zařízení pro mini cukrovinky

Výběr zařízení pro vaše cukrovinky je třeba důkladně oslovit, jak říkají o nástrojích práce, které nešetří.

Zařízení se samo o sobě liší napájením, výrobcem a cenou. Lacné možnosti a obzvláště používané k nákupu se nedoporučují.

Pro plný provoz mini-cukrářských výrobků je zapotřebí následující zařízení:

 1. Kapota je velmi silná;
 2. Chladicí a mrazicí komory;
 3. Mlýnek na prosévání mouky;
 4. Těsto;
 5. Elektrický sporák;
 6. Varení kotle (pro krém na vaření);
 7. Stroj na výrobu sucharů;
 8. Konvekční pec;
 9. Stroj je struhadlo a mixér.

Uvedené zařízení stačí k výrobě 80% cukrovinek. Nezapomeňte na ty, které potřebují kuchyňské náčiní a všechny druhy forem.

Zařízení musí být zakoupeno pro určitý pokoj, takže nejprve musíte pronajmout pokoj.

Sortiment mini cukrovinek

 1. Všechny druhy koláčů;
 2. Dorty;
 3. Cookies a obláčky;
 4. Perník, rohlíky, croissanty, karavai;
 5. Sladkosti a jiné sladkosti.

Sortiment bude zcela záviset na vybavení, které si zakoupíte.

Zaměstnanci a dělníci pro cukrárnu

Aby vaše mini-cukrovinky fungovala normálně, bude nutné vybrat dobrý personál:

Jeden může mít jeden na plný úvazek a jeden na práci na částečný úvazek. Záleží na tom, jak bude vaši cukrárna fungovat.

Akty a předpisy

pro mini cukrárnu

Za účelem zahájení výroby cukrářských výrobků budou vyžadovány některé dokumenty, bez kterých je nemožné pracovat (tentokrát se prosím obraťte na SES okamžitě)

 1. Závěr společnosti SES, že výroba Vaší cukrovinky splňuje všechny požadavky a předpisy;
 2. Certifikáty pro výrobky;
 3. Hygienický pas;
 4. Program řízení výroby nad produkcí;

Právě uzavřely smlouvy pro dezinsekce a deratizace (pro ty, kteří nevědí, co to je: zničení švábů, klíšťat, chrobáků, blech atd.).

A jak jsem se zmínil před závěrem od hasičů.

Reklamní pekařství

Nejlepší reklama na cukrárně je slovo z úst (v případě, že vyrábíte kvalitní a lahodný produkt), ale problém je, že o tom o tom nikdo nebude vědět, když ji otevřete. Proto na začátku budete muset investovat do reklamy:

 1. Vývěsní štít. Jasné a barevné znamení bezpochyby přitahují některé zákazníky, kteří právě projíždějí;
 2. Stender. Ujistěte se, že sloupek je pro větší viditelnost;
 3. Obchodní řetězce a obchody s potravinami. To je vaše hlavní základna pro marketing produktů. Setkat se a jednat s majiteli obchodů s potravinami. Může být nabídnuto k realizaci - to nepochybně stimuluje spolupráci.

To je hlavní reklama, která by měla být požadována.

Výnosy a výdaje na mini cukrovinky

Začněme s výdaji, všechno je třeba počítat, ale nižší prahová hodnota peněz pro otevření mini-pekárny je 500 000 rublů, cukrovinky průměrné ruky budou stát 1,500,000 rublů.

Vše závisí na nákladech na vybavení, nájemné, platy zaměstnanců, pronajaté prostory atd.

Co se týče příjmů, průměrná kontrola v mini-cukrovinek je 300-500 rublů. a break-even point je nutné v průběhu dne, aby se asi 20 prodejů.

Ve skutečnosti se jedná o velmi reálnou postavu, která se soudí podle toho, že v síti rozvíjíte svou síť v obchodech s potravinami.

Čistý zisk v počáteční fázi může činit 100 000 až 120 000 rublů.

Vyhlídka na rozvoj cukrárny

Později můžete rozšířit vaši cukrářskou síť, která občas zvýší svůj příjem.

Můžete také realizovat službu dodávání produktů do vašeho domova klientovi - to přinese další příjmy.

Stáhněte si podrobný obchodní plán pro cukrárny s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro cukrárnu.

Na tom možná všem! Máte-li nějaké dotazy, požádejte je v komentářích!

Podnikatelský plán pro cukrářství

Podnikatelský plán pro cukrárnu - podrobné výpočty + potřebná dokumentace, prostory a vybavení + propagace reklamy + finanční část + seznam výhod.

Kapitálové investice do podnikání: od 2 000 000 rublů.
Doba návratnosti: 2-3 roky.

I přes známý stav hospodářské krize pro rusky mluvící obyvatelstvo se lidé nebudou vzdát malých potěšení.

Naopak výroba a prodej cukrovinek je cenově výhodná myšlenka.

Nicméně, toto místo je reprezentováno několika velkými obavami, soutěžit s nimiž není tak jednoduché.

Pokud jste vážně, začněte obchodní plán cukrovinek.

Sladké domácí výrobky mohou být prodávány v supermarketech, kavárnách, restauracích a doručování pro jednotlivce.

Jako vyhlídka na rozvoj podnikání stojí za to zvážit myšlenku otevření kavárny se širokou nabídkou lahůdek.

Potřebná dokumentace v obchodním plánu cukrárny


Jakýkoli obchodní plán začíná stručnou informací o tom, která společnost má být otevřena.

Důležitou součástí úvodní části je volba způsobu registrace a seznamu nezbytných dokumentů.

Stručný algoritmus vypadá takto:

Zvolte PI nebo LLC.

První možnost je vhodnější, přístupnější a snadnější.

Pokud však existuje několik zakladatelů, individuální podnikání nebude fungovat.

Vyberte daňový systém.

Pokud jste zaregistrovali IP a můžete zvolit "zjednodušené".

Tím se sníží nejen finanční náklady, ale i objem potřebných informací.

Chcete-li vykonávat jakoukoli činnost, je nutné získat od SES "dobré" a požární bezpečnost.

Je také specifická pro cukrářské výrobky (protože jde o výrobu potravin), potřebujete od místních úřadů získat pracovní povolení.

Poslední příspěvek vám poskytne příležitost podnikat, schválit recept a samozřejmě bude sloužit jako certifikát.

Bez všech těchto dokladů není možné provádět činnosti.

Za prvé, protože žádný vážný kupující uzavře smlouvu bez certifikátů kvality.

Zadruhé, jakmile jakékoli ověření odhalí nepřítomnost dokumentů, budou uloženy obrovské pokuty až do uzavření bodu.

Ale stojí za to si uvědomit: pokud začnete malý, můžete nechat pár týdnů na otestování výklenku.

To platí například pro ty, kteří vyrábějí kapky nebo autorské koláče s malými objemy doma.

Marketingová analýza podnikatelského plánu pro cukrářský průmysl


Jak již bylo řečeno, v současné době existuje několik obrů "sladkého" průmyslu na trhu.

Existuje ale šanci, aby se na něm dostalo počáteční podnikání.

Aby bylo dosaženo úspěchu a stability, je důležité analyzovat situaci na trhu a zdůraznit významné konkurenční výhody.

Analýza trhu s cukrovinkami

Seznam konkurenčních výhod pro cukrárnu


Analýza konkurentů je nutně součástí podnikatelského plánu výroby.

Je zřejmé, že sortiment produktů bude téměř všude stejný.

Proto je třeba hledat další funkce, které vás na trhu oddělí.

Metody propagace cukrovinek v obchodním plánu


V obchodní plán cukrovinek Stojí za to zahrnout seznam metod, které budete používat k propagaci.

Dokonce i malá instituce může dosáhnout významného úspěchu, pokud používáte kompetentní reklamní strategii.

 • Před otevřením instituce stojí za reklamu v místních médiích.

Nabídněte slevy zákazníkům večer.

To umožní prodej zboží s vhodnými termíny vypršení platnosti a přilákat další návštěvníky.

 • Dávejte pozor na jasný design kavárny nebo cukrárny.

  Využijte sílu internetu.

  Kromě povinného kroku ve formě webové stránky věnujte pozornost pokroku prostřednictvím instagramu.

  Výroba cukrářských výrobků umožňuje vytvářet velké množství krásného fotografického obsahu.

  To přiláká mnoho zákazníků, kteří se mohou proměnit v zákazníky.

 • Prodejní místo pro cukrárnu


  Malé cukráři mohou prodávat produkty výhradně přímým zákazníkům pomocí kurýrní dodávky.

  Tímto způsobem většinou prodávají zboží pro svátky: autorské koláče, dárkové soupravy pro muffiny, sladkosti v původním obalu.

  Pokud se snažíte spolupracovat s obchody, mějte na paměti, že velké maloobchodní řetězce nespolupracují se zahajovacími cukrárnami.

  Nebuďte tvrdohlaví a nepokojte se s nimi.

  Je lepší přenést pozornost na malé místní obchody.

  Teprve až se pevně postavíte na nohy, můžete jít do "dobývání" maloobchodních řetězců, ale malých.

  Další dobrá volba pro vývoj - otevření kavárny nebo kavárny v cukrárně, ve kterém budete prodávat výrobky.

  To výrazně zvýší tržby a přiláká nové zákazníky.

  Jak si vybrat místnost pro otevření pekárny?


  Hlavní požadavky, které jsou kladeny v prostorách pro podnikání, vyžadují SES a požární kontrolu.

  V cukrárně by měla existovat pracovní elektroinstalace a zdroj stálé elektřiny.

  Důsledky odstavení a selhání při výrobě sladkostí mohou být mnohem vážnější než u jiných podniků.

  Vysoká teplota a intenzivní pachy vytváří pro zaměstnance nepohodlí.

  Zajistěte dobré větrání.

 • Cukrovinky nelze umístit do sklepů a sklepů.
 • Musí být nouzový východ, hasicí přístroje, požární signalizace.
 • Cukrovinky by měly mít technické místnosti - koupelnu pro pracovníky, odpočinkovou místnost, sklad.
 • Pokud prodáváte produkty přímo vedle výroby, musíte si vybrat místa s velkým množstvím lidí.

  Jaké vybavení potřebujete k otevření pekárny?


  Seznam zařízení v obchodním plánu cukrovinky bude vytvořen v závislosti na budoucím rozsahu a formátu výroby.

  Je zajímavé, že v žádném případě nebude seznam příliš rozsáhlý.

  Podnikatel musí uvést jméno a náklady na zařízení, od koho bude získáno a kdo bude instalovat, upravovat, opravovat.

  Chcete-li ušetřit zařízení pro podnikání, můžete si je koupit z druhé ruky.

  Cukrovinný obchodní plán

  Existuje spousta poptávaných a rychle placených oblastí činnosti na trhu, které jsou vhodné pro začínající podnikatele. Podívejte se na jakýkoli vzorový obchodní plán cukrárny s výpočty a uvidíte, jak výhodný je tento směr. Proč neovladat tuto výbavu? Podnikatelský plán pro organizaci a vývoj cukrovinek zahrnuje zahájení vysoce ziskového podniku pro výrobu koláčů, koláčů, mouky a muffinů. Výše kapitálových investic bude záviset na plánovaném rozsahu podnikání. A podnikatel má možnost začít podnikat i s minimálními investicemi.

  Hlavní ukazatele projektu:

  Cena projektu činí 1000000 rublů.

  Průměrný příjem za měsíc je od 600 000 rublů.

  Zisk je ze 150 000 rublů.

  Doba návratnosti je 12-24 měsíců.

  Počáteční fáze - analýza trhu

  Rozvoj podnikatelského plánu pro cukrářství začíná analýzou trhu. Je důležité pochopit a kolik výrobců obecně nechá vyrábět výrobek na místním trhu. Zjistěte, které produkty jsou mezi kupujícími poptávané, kolik jsou ochotni vynaložit na nákup sladkostí.

  Statistiky ukazují, že iv době hospodářské krize zůstávají obchody na výrobu cukrářských výrobků nad vodou. To lze do značné míry vysvětlit skutečností, že podnikatel má možnost nabídnout spotřebitelům produkty různých cenových kategorií - dokonce i zákazníci s nízkými příjmy si budou moci dovolit. Také analýza trhu pomůže vytvořit konkurenceschopnost plánovaného podnikání. Pokud již ve městě existují desítky miniproduktů cukrovinek, je lepší opustit projekt zcela. Dokonce i v tomto případě jsou si jisti úspěchem? Pak buďte připraveni na to, že musíte vyčnívat z velkého počtu konkurentů - nízké ceny, jedinečné produkty, celou řadu doplňkových služeb.

  Analýza trhu umožní zohlednit všechna stávající rizika. Začnete vypočítávat výdaje, provádět stanovování cen pro produkty, což vám pomůže určit, kdy budou investice splaceny.

  V Rusku existují poměrně velké podniky vyrábějící cukrářské výrobky. To však neznamená, že rozsah není k dispozici pro začátečníky s malými kapitálovými investicemi. Továrny zpravidla spolupracují s velkými hypermarkety. A soukromé obchody budou pracovat s obchody s potravinami, cukrárnami, stánky. A poptávka po takových produktech je, protože spotřebitel má příležitost převzít produkty váhou.

  Při rozhodování můžete uvažovat o tom, jak vytvořit obchodní plán pro cukrárnu.

  Možné formáty mini cukrovinek

  V obchodním plánu otevřít cukrovinky od začátku zahrnout položku na důvod pro výběr formátu budoucího podniku. A podnikatel má několik možností:

  • Domácí výroba. Nemůže být nazýváno plnohodnotným podnikem. Nezaměstnáváme pracovní zaměstnance, je nemožné vydělat hodně! Samotná myšlenka na výrobu cukrovinek doma zahrnuje provedení soukromých objednávek na exkluzivní koláče, dorty a muffiny. Nemusíte kupovat drahé zařízení, které výrazně snižují náklady na začátku. Soudě podle praxe zkušených žen v domácnosti můžete pečeme 2-3 dorty denně. Poplatek je poměrně vysoký - ručně vyrobený dort se prodává v průměru za cenu 700 rublů / kg. Konkurence v tomto segmentu je poměrně vysoká, takže podnikatelský plán domácí mini cukrovinky bude obsahovat odstavec o rozvojové strategii - je důležité propagovat poskytované služby.
  • Obchod. Jedná se o plnohodnotnou cukrárenskou společnost. Při zahájení výroby je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí - počínaje hledáním vhodné místnosti a dokončením výběru personálu. S pomocí profesionálního vybavení budete schopni vyrábět velké objemy hotových výrobků a konečný prodejní výnos bude vyšší. Cukrárna bude vyžadovat další výdaje.
  • Cukrářské výrobky. V tomto případě je cukrárna kombinována s kavárnou, kde si návštěvníci mohou odpočinout a vychutnat lahodné sladkosti. Také za účelem získání dalšího zisku stojí za to zvážit poskytování služeb pro realizaci soukromých zakázek na výrobu exkluzivních sladkých výrobků. Přílohy přicházejí hodně - potřebujete nejen vybavit dílnu, ale také přemýšlet o návrhu instituce. Účinnost takového podniku je však vyšší, protože cukrářské výrobky budou prodávány v kavárně s velkým obalem. Pokud se vám kavárna a cukrárna zdá být příliš nákladným nápadem, můžete to udělat jinak - organizovat v prodejně vlastní prodejní místo, kde budou výrobky prodávány.

  Ať už si vyberete jakoukoli možnost, nezapomeňte, že v každém případě organizujete výrobu potravin. A tento směr vyžaduje zvláštní přístup - je nutné shromáždit celý balíček dokumentů, důkladně vypracovat obchodní plán pro výrobu cukrářských výrobků, přemýšlejte o rozvojové strategii.

  Právní aspekt problému

  Registrace podniku je rozhodujícím krokem. Pokud nejste zrovnoprávní v právních záležitostech, je lepší instruovat odborníka.

  Malá společnost může být zaregistrována jako IP. Za 10 dní budete mít všechny dokumenty k dispozici. Je třeba zvolit kód OKVED. Vhodné jsou: 15.81 - Výroba chleba a moučkových cukrářských výrobků bez dlouhodobého skladování; 52.24 - Maloobchod s chlebem, pekárenskými výrobky a cukrovinkami. Při přípravě podkladů pro registraci IP předkládejte daňovému úřadu žádost o uplatnění zjednodušeného daňového systému. Dále otevřete zúčtovací účet - to značně usnadňuje proces vypořádání s dodavateli produktů a umožňuje přijímat bezhotovostní platby od zákazníků. V budoucnu bude nutné získat souhlas k provádění činností v SES a požární kontrole - orgány dozoru budou kontrolovat, jak jsou výrobní prostory vybaveny. Aby nedošlo k ztrátě času na "přepracování", předem si prostudujte všechny regulační požadavky na otevření prodejny potravin.

  Jaký je sortiment sladkých produktů, které mají spotřebitelé nabídnout?

  Čím lépe plánujete nabídku produktů, tím vyšší bude ziskovost plánovaného podnikání. Chcete-li přitáhnout velké a soukromé zákazníky, musíte se lišit od svých konkurentů. A to lze dosáhnout pouze pomocí široké škály výrobků.

  Zahrňte do produktové řady co nejvíce produktů - koláče, koláče, pekařské výrobky, perníčky, sušenky, sladkosti. Všechny recepty a technologické karty pro výrobu plánované pro uvolnění by měly být vypracovány odborníkem. Zboží pro kvalitu bude kontrolováno orgány dohledu.

  Udržujte kvalitu výrobků! To je záruka vysoké úrovně prodeje.

  Výběr cukrárny

  Nehledejte místo, kam se vyhnat venku! Cukrárna - to není případ, kdy potřebujete najít výrobu mimo sídliště. Velkoobchodní kupující se navíc nebudou cítit nepříjemně. Optimální volba - v prvním patře nebo suterénu budovy ve městě. Pokud máte v plánu uspořádat kavárnu, vyhledejte místo s vysokou dopravní kapacitou - velké mikrodistry, obchodní centra.

  Otevření mini-cukrářského prostoru je dostatečné pro plochu až 50 m 2. Místa budou zapotřebí víc, pokud chcete uspořádat veřejné stravování. Výše nájemného bude nízká.

  V organizačním plánu předmětného projektu uveďte položku na rekonstrukci nalezené místnosti. Musí existovat veškeré komunikace - elektřina, kanalizace, zásobování vodou, vytápění, větrání. To vše budou později kontrolovány orgány dohledu. Pronajaté prostory jsou rozděleny do několika zón:

  • Přímo v prodejně s potřebným vybavením.
  • Sklad pro skladování surovin.
  • Sklad pro skladování hotových výrobků.
  • Pokoje pro zaměstnance.
  • Nákupní oblast (pokud otevřete obchod nebo kavárnu).

  Při zdobení obchodní síně nebo kavárny nebude bolet vypracovat projekt pro návrh místnosti. Případ může přilákat profesionální designéry. Je důležité, aby atmosféra v instituci přilákala návštěvníky.

  Zařízení pro mini cukrovinky

  Nákup zařízení bude záviset na plánovaném počátečním sortimentu. Zahrňte náklady na vybavení do plánu výroby projektu, který má být dokončen. Pokud nejsou k dispozici velké investice, je možné vynechat levné poloautomatické zařízení.

  Podívejte se na jakýkoliv příklad podnikatelského plánu pro cukrárnu - jak ukazuje praxe, "průměrný" podnik vyžaduje stejnou sadu zařízení. Co bude zapotřebí?

  • Výkonná kapuce.
  • Váhy.
  • Chladící a mrazící komory.
  • Těsto.
  • Mlýnek na prosévání.
  • Sporák.
  • Konvekční trouba.
  • Míchačka.
  • Blender.

  Nemůžete to dělat bez kuchyňského nářadí - plastové a kovové nádoby, lžíce, nože, pánve, hrnce, pádla. Bude také vyžadovat kuchyňský nábytek - regály, regály, stoly, židle, skříně.

  Finanční plán bude předložen do cukrárny více impozantní čísla, pokud plánované organizaci kavárně. Muset utrácet peníze za vytápění a chlazení vitríny, chladničky na nápoje, káva, bar, stoly a židle, nádobí, pokladny, příbory.

  Chcete-li snížit náklady na provoz podniku, můžete přemýšlet o nákupu použitého zařízení. Ale podle svého výběru je zodpovědný, takže v blízké budoucnosti nemusíte kupovat nová zařízení.

  V budoucnu, kdy podnik začne vytvářet zisk, je lepší si koupit vlastní vozidla pro dodávku hotových výrobků zákazníkům - samozřejmě, nákladní auto není potřebné, bude to dost Gazelle. Zisk brzy splatí tyto investice.

  Kdo si najmete v cukrárně?

  K výrobě fungovalo bez přerušení, budete muset najmout technologa a několik kuchařů, kteří se specializují na pečení sladkostí. Je lepší pozvat a sales manager - vytvoří prodejní kanály. Pokud plánujete otevřít kavárnu, najmout barmana a číšníka, administrátora. Nemusíte šetřit najímání zaměstnanců - čím jsou výrobky lahodnější, tím více získáte zisk.

  Podle požadavků pracovníků SES musí mít zdravotní záznamy!

  Pravděpodobně se zajímá:

  Jak inzerovat pekárnu?

  Bez investic do reklamy nelze vyloučit nově otevřený podnik. Musíme pracovat pro uznání - pak bude více zákazníků.

  V hotovém obchodním plánu pro cukrářskou výrobu uveďte nákladovou položku pro reklamní kampaň. Pokud hovoříme o výrobní hale, bude nutné inzerovat v novinách, v místním televizním a rozhlasovém vysílání. Chcete-li inzerovat kavárnu, přemýšlejte o pouličních billboardech a stříkačkách, jasné vývěsní tabule, distribuci letáků. Bez ohledu na směr, který si vyberete, vytvořte své vlastní stránky a komunity v sociálních sítích. Zde budou prodejci a velkoobchodníci schopni najít veškeré informace o společnosti - ceny cukrovinek, poskytované služby, dodací podmínky.

  Marketingový plán cukrárny by měl obsahovat odstavec o rozvojové strategii. Podnikání samozřejmě má perspektivy, pokud zodpovědně přistupuje k organizaci činností. Rozvíjet loajalitu zákazníků:

  • nabízejí slevy běžným zákazníkům,
  • pravidelně aktualizovat / rozšiřovat rozsah a poskytované služby,
  • uspořádat kampaň v sociálních sítích.

  Pro rozvoj klientské základny bude užitečné navštívit tematické výstavy, kde se účastní potravinářské podniky. Zde můžete také kontaktovat dodavatele produktů, dozvědět se o nových trendech v této oblasti.

  Finanční plán pro cukrárnu

  K minimalizaci finančních rizik je zapotřebí matematických výpočtů - výpočet výdajů a příjmů. Pokud si půjčíte kapitál, bude nutný finanční plán budoucího podniku! Žádný investor nebude investovat peníze do podnikání bez důkazu ziskovosti.

  Výše investice do podnikání bude záviset na zvoleném směru. Pokud chcete mluvit o výrobní dílně, pak ve finančním plánu obsahovat následující položky výdajů:

  • Registrace IP a příjem všech povolení od orgánů dohledu - od 30 000 rublů.
  • Příprava prostor pro práci (pokud není žádná oprava) - z 200 000 rublů.
  • Nákup zařízení - od 500 000 rublů.
  • Pronájem prostor za prvé 3 měsíce - od 100.000 rublů.
  • Nákup surovin za první 3 měsíce - od 100 000 rublů.
  • Plat zaměstnancům - od 80 000 rublů.

  V důsledku toho se ukázalo, že zahájení cukrárny od začátku bude trvat asi 1 000 000 rublů. Když hovoříme o otevření kavárny a cukrářských výrobků, kapitálové náklady budou více (zde bude nutné navrhnout halu a náklady na reklamu) - od 1500000 rublů.

  Jaký druh příjmu získáte při prodeji sladkých výrobků, bude záviset na mnoha faktorech - objemu výroby a prodeje hotových výrobků, cenách. S přihlédnutím k rozvinutému sortimentu může být výtěžek z prodeje od 600000 rub. Pro výpočet čistého příjmu musí podnikatel vzít v úvahu variabilní náklady na nepřerušené obchodní jednání:

  • nákup surovin,
  • vyplácení mezd zaměstnancům,
  • pronájem prostor a zaplacení služeb,
  • dopravní a reklamní náklady.

  Průměrný měsíční čistý zisk malého dílna je v průměru 150000-300000 rub. Náklady na prodané výrobky jsou mnohem nižší než prodejní cena - je možné získat vysoké příjmy. Výnosy z provozování kavárny budou mírně vyšší, neboť výrobní náklady budou vyšší - pak může podnikatel získat až 500 000 rublů za měsíc.

  Ve dnech, kdy obchody s potravinami „zatarivatsya“ dorty, zákusky a dorty, můžete získat nejvyšší zisk - je to nový rok, 8. března Valentýna. Hlavní věcí je připravit se na sezónu a nabídnout zákazníkům celou škálu sladkých produktů.

  Když dobře zavedenou prodejní kanály, v případě, že mini-shop nebude mít zpoždění, a začne okamžitě pracovat, plnit hromadné objednávky kupujících, které investují do podnikání se vyplatí za 1-2 roky. Vynikající ziskovost. Ale to jsou ideální podmínky. Spravidla začínající podnikatelé čelí mnoha problémům - nedostatek klientů, neustálé kontroly dozorčích orgánů, nepravidelné dodávky surovin. Budeme muset neustále řešit vznikající problémy.

  Připravený obchodní plán pro otevření cukrárny: kolik je a co je pro to potřebné

  Cukrovinky. - Je výroba cukrovinek a pečiva, která nevyžaduje, aby zaměstnavatel velkých kapitálových investic, odborných znalostí, atd Aby však bylo možné pochopit, které firma formát je vhodnější za určitých tržních podmínek, je nezbytné, aby připravila podrobný podnikatelský plán pro cukrovinky. Systematický a systematický přístup k podnikové organizaci zabrání podnikateli v vytváření rizik, zajištění vysoké ziskovosti a ziskovosti svého podnikání.

  Poskytované služby a druhy cukrářských výrobků

  Nejoblíbenější služby poskytované cukrárnami:

  • proudová výroba koláčů, pečiva, pečiva a jiných cukrářských výrobků;
  • zakázkové dorty, pečivo, pekařské výrobky a další sortimentové předměty podle šablon;
  • koláče, pečivo, pečivo a jiné výrobky na míru dle individuálního projektu klienta;
  • Cukrovinky, které mají vlastní prodejnu, poskytují služby pro prodej svých výrobků;
  • Cukrárna, která má vlastní kavárnu, může prodávat čerstvé pečivo v útulném pokoji, kde si zákazníci mohou vychutnávat, pít kávu a čaj a relaxovat;
  • Cukrovinky, které mají vlastní internetový obchod, umožňují svým zákazníkům objednávat online;
  • dodání zboží doma nebo v kanceláři.

  Typy cukrářských výrobků:

  • cukroví, grilování, lízátka, karamel;
  • čokoláda;
  • makreony;
  • marmeláda, marmeláda, marmeláda, džemy, želé;
  • marshmallow;
  • marcipán;
  • krémy, pěny, soufflé;
  • fudge;
  • halva, orientální sladkosti;
  • cookies;
  • vafle;
  • perník;
  • koláče, rohlíky, muffiny;
  • koláče, eclairs;
  • Koláče, bafiny, tvarovky, koblihy, muffiny atd.

  Sortiment cukrářských výrobků může být velmi různorodý nebo úzce zaměřený (např. Specializace při výrobě koláčů na zakázku). S omezeným rozpočtem se v počáteční fázi doporučuje vyrábět několik komoditních položek. Například prodávat různé koblihy a vdolky.

  Seznam produktů vyráběných v cukrářských výrobcích by měl být vytvořen na základě chuťových preferencí spotřebitelů a současných trendů a také by měl být pravidelně doplňován / aktualizován.

  Relevance

  Faktory, které určují význam obchodní myšlenky cukrárny:

  1. Oblast výroby potravin je tradičně vysoká poptávka. Dokonce i v době krize lidé aktivně nakupují cukrovinky. Sladkosti jsou součástí minimálního koše. Každý rok v Rusku jedí jedna osoba 14 kilogramů cukrovinek.
  2. Nabídka na cukrářském trhu nesplňuje potřeby spotřebitelů, protože neexistuje žádná rozmanitost zboží. Většina konkurentů vyrábí podobné produkty založené na zastaralých receptech. Tato situace přispívá k úspěšné organizaci moderního cukrářského podniku, který bere v úvahu přání cílového publika.
  3. Obchodování sladkostí může přinést majiteli stabilní zisk po mnoho let. V této oblasti je průměrná ziskovost 20-30%.
  4. Výroba cukrovinek může být velmi různorodá. Zde podnikatel má příležitost realizovat se z kreativní strany, při přípravě produktů využívá nekonvenčních receptů a ingrediencí. Existuje velké množství spotřebitelů, kteří jsou ochotni platit peníze za neobvyklé / exkluzivní koláče, koláče, sladkosti a další výrobky. Otevření cukrárny je slibné a nadčasové podnikání díky své pružnosti a citlivosti na přání lidí.

  Možnosti cukrárny

  Kritériem "měřítka" jsou všechny cukrárny rozděleny na:

  1. Mini pečivo. Nabízejí úzký, ale aktuální sortiment sladkostí. Jejich hlavní výhodou je flexibilita výroby, pozornost k potřebám zákazníků, kvalita a svěžest výrobků.
  2. Cukrárny střední velikosti. Zpravidla nabízejí široký sortiment, vyráběný v malých dávkách. Taková produkce vykazuje dostatečnou flexibilitu ve vztahu k přáním cílového publika.
  3. Cukrářské továrny. Zde se vyrábí řada výrobků ve velkém množství. Univerzální zařízení vám neumožňuje rychle se přizpůsobit potřebám spotřebitelů. Dnes v Rusku se velkokapacitní výroba sladkostí stále stává nevýnosným.

  Klasifikace cukrářských výrobků:

  1. Továrna. Jedná se o nejkomplexnější druh podnikatelské činnosti na sladkosti, který potřebuje významný počáteční kapitál (asi 20-30 milionů rublů). Továrna má vysoké požadavky od orgánů dozoru. Musí být přijato velké množství odborných specialistů a kvalita surovin by měla být konstantní. Není žádoucí, aby podnikatel začal s cukrárnou továrnu.
  2. Obchod. Zařízení cukrárny bude potřebovat nejméně jeden milion rublů. Vedle hlavní výrobní místnosti je k uložení surovin, polotovarů a hotových výrobků potřebná jedna místnost (nebo několik).
  3. Cukrovinky s kavárnou. Tato možnost obchodní organizace zahrnuje výrobu sladkostí a jejich prodej (zcela nebo částečně) ve vlastní kavárně. Úspěch podnikání bude do značné míry záviset na umístění kavárny a cukrářských výrobků. Důležité je, aby zde byl jeden vstup do dílny, a druhý, velký vstup pro hosty kavárny. Realizace koncepce kavárny a cukrářských potřeb bude vyžadovat vybavení jak kuchyně, tak pokoje (investice - od dvou milionů rublů).
  4. Cukrovinky s obchodem. Otevřením malého prodejního místa prodávajícího vlastní cukrář můžete prodávat všechny produkty (s malou výrobní kapacitou) nebo jejich část. Náklady na vybavení prodejny a cukrárny budou asi dva miliony rublů.
  5. Cukrárna-pekařství. Vyrábí převážně různé buchty, sušenky, koláče, cukrovinky i chléb. Realizace obchodní myšlenky cukrárny-pekařství stojí podnikatel asi dva miliony rublů.
  6. Domácí cukrovinky. To je nejvíce rozpočtová možnost pro organizaci podnikání sladkostí. Úspory vzniklé tím, že eliminuje potřebu pronajmout prostor, nákup drahé vybavení, zásob a tak dále. Také nemusíte utrácet spoustu peněz na platy zaměstnanců a přispívat. Začít podnikat dostatek 20 tisíc rublů (nástroje, surovin), a které mají zvýšené finanční prostředky cukrovinek lze rozšířit a navrženy jako PI.

  Video ukazuje příklad toho, jak zorganizovat domácí cukrovinky. Natočen kanálem: "Happy Business Mom".

  Popis a analýza trhu

  Popis ruského cukrářského trhu:

  1. Trh se vyznačuje vysokou konkurencí.
  2. Kapacita trhu v roce 2014 činila 3,5 milionu tun produktů. V roce 2017 bylo vyrobeno 3,68 milionu tun cukrářských výrobků. Tento údaj je o 3 procent vyšší než v roce 2016.
  3. Velké cukrárny prodávají produkty především prostřednictvím síťových prodejen. Malé firmy nejčastěji prodávají sladkosti prostřednictvím prodejen a kaváren.
  4. Nízké překážky vstupu na trh. Tato okolnost je způsobena tím, že trh není nasycený, a otevřít mini cukrovinky je dostatek 500 tisíc rublů.
  5. Slabí účastníci trhu se automaticky vyloučí. Pouze zodpovědní podnikatelé, kteří kontrolují poptávku, znají své konkurenty, organizují kompetentní marketing a řízení a také přežívá výrobní proces.
  6. Nejvýnosnějším segmentem trhu je výroba cukrovinek pro spotřebitele s průměrným příjmem.
  7. Třetina spotřebitelů sladkostí snadno přechází z produktů jednoho výrobce na produkty druhého.
  8. Dnes jsou velmi oblíbené koláče pokryté vařícím mastikem, s kresbami, fotografiemi, figurkami, hračkami atd.
  9. Maximální poptávka se projevuje v segmentu sladkostí a sušenek.
  10. Během roku je maximální úroveň poptávky stanovena v prosinci.
  11. Nejoblíbenější kategorie cukrovinek v roce 2016: sušenky (22 procent), sladkosti (16 procent), čokoláda (10 procent).
  12. Nejvíce dobře známý ruský cukrovinky společnost, „Rudý říjen“, „Rot Front“, „Babaev“, „ruský čokoláda“, „Yasnaya Polyana“.
  13. Regiony vedoucí k výrobě cukrovinek: Krasnodarské území (11%), Moskva (9%), Čeljabinsk (8%), Moskevská oblast (8%).
  14. Vedoucím výrobcem cukrovinek v roce 2017 byla Centrální federální oblast (41,2%).

  Fotogalerie

  Cílové publikum

  Popis cílové skupiny cukrářského trhu:

  Podnikatelský plán pro cukrárnu

  Nabízíme studium typického obchodního plánu pro otevření cukrárny v malém městě.

  Podrobný plán otevření cukrárny

  • Počet obyvatel města: 150 tisíc lidí;
  • Formát obchodování: obchod typu čítače;
  • Umístění obchodu: kancelářské centrum;
  • Druh objektu: Pronájem prostor o rozloze 50m2;
  • Pracovní doba: 09:00 - 19:00;
  • Počet pracovních míst: 4 osoby;
  • Zdroje financování: vlastní prostředky - 570 tisíc rublů.

  Hlavní ukazatele účinnosti cukrárny:

  • Měsíční zisk = 61 699 rublů;
  • Ziskovost = 11,7%;
  • Návrat = 9 měsíců.

  Kolik peněz potřebujete k otevření cukrárny

  Seznam počátečních nákladů:

  Chcete-li otevřít prodejnu, budete potřebovat investice 570 tisíc rublů.

  Jaký daňový systém si vyberete pro obchod. Kód OKVED

  Organizační a právní forma organizace bude individuální podnikání. Při registraci činnosti byl uveden kód OKVED 52.24 - "Maloobchod s pekařskými, pekařskými a cukrářskými výrobky".

  Jako daňový systém se použije jediná daň z příjmů z příjmů (UTII). Výše daně se vypočte podle vzorce: 15% * (1800 (základní výnos) * m²) * k1 * k2. Koeficient k2 pro maloobchod s cukrářskými výrobky na území regionu Ulyanovsk je 0,6; k1 - koeficient deflátoru v roce 2014 se rovná 1,672. Plánovaná obchodní plocha cukrárny je 40m2. V důsledku výpočtů bude výše daně 10.834,56 rublů měsíčně.

  Umístění zásuvky: kancelářské centrum města, v bezprostřední blízkosti je velké nákupní centrum.

  Jaké dokumenty potřebujete k otevření cukrárny

  V současné době byly zahájeny praktické aktivity k realizaci projektu:

  1. Jednotlivé obchody byly zaregistrovány u místní daňové služby;
  2. Předběžná nájemní smlouva pro obchodní prostory o rozloze 40 m2 (plus sklad 10 m2) byla uzavřena v prvním patře dvoupatrové budovy. Nájemné činí 40 tisíc rublů měsíčně.
  3. Bylo provedeno hledání firem, místních výrobců cukrářských výrobků. Smlouvy již byly uzavřeny se 11 společnostmi.

  Provozní režim má být nastaven od 9:00 do 19:00 hodin bez přerušení a víkendů.

  Popis výrobků a služeb

  Průměrná přirážka na zboží podle obchodního plánu bude 40%. To odpovídá průměrné přirážce u obchodů tohoto typu.

  Vzorová oblast zásuvky bude vypadat takto:

  • Chléb (asi 30 odrůd);
  • Pečení (asi 20 druhů);
  • Sušenky a sladkosti (více než 80 druhů);
  • Perník, marshmallows;
  • Dorty;
  • Obilné snídaně;
  • Těstoviny a kakao;
  • Čaj a další výrobky.

  Věříme, že průměrná kontrola bude činit 200 rublů. Úroveň cen v obchodě bude na úrovni průměrného trhu.

  Vzhledem k tomu, že většina produktů cukrárny je kazí, prioritou je, že produkt bude dodáván od místních výrobců. Zvláště to jsou zboží jako chléb, pečivo (koláče, pečivo), koláče. Část zboží je plánována s odloženou platbou (k prodeji).

  Marketingový plán

  Hlavními zákazníky prodejny budou pracovníci kanceláře, návštěvníci nákupních center a butiky. Obchod se nachází na velmi dobře přístupném místě. V průměru do budovy prochází až 12 tisíc lidí denně.

  Předpokládá se, že každý den navštívíme až 100 lidí. To je 1% celkové průchodnosti. Maximální návštěvnost: od 11:00 do 15:00, kdy bude vytvořen hlavní příjem.

  Kolik můžete vydělat na produkty cukrárny

  Na základě celkové návštěvnosti a průměrné kontroly můžete určit potenciální výnos: 120 osob. * 200 rublů. = 24 000 rublů. Takové ukazatele příjmů však nebudou okamžitě dosaženy, protože obchod musí ještě "uvolnit" a získat pravidelné zákazníky. Na cílových ukazatelích zisku je možné odejít pouze po 6 měsících práce:

  Celkově plánované roční příjmy budou 7,2 milionů rublů.

  Údaje o cílových příjmech budou dosaženy prostřednictvím:

  1. Obchod výhradně s čerstvými produkty. To bude pečlivě monitorováno prodejci;
  2. Široká škála cukrářských výrobků, která je neporovnatelná s jakýmkoliv konkurentem v poloměru 500 metrů.
  3. Politální postoj vůči zákazníkům ze strany zaměstnanců.

  Hlavním zdrojem reklamy - venkovní reklamy, billboardů a bannerů. Reklama v médiích a na internetu není plánována.

  Výrobní plán

  Místnost, ve které bude obchod umístěna, je ve výborném stavu. Oprava v místnosti není plánována. Pro zahájení obchodu stačí instalovat obchodní zařízení a spustit zboží.

  Celková plocha areálu činí 50 m2 včetně prodejní plochy 40 m2 a sklad 10 m2. Předpoklad odpovídá všem normám SES a požární bezpečnosti.

  Chcete-li vytvořit komoditní zásoby (cukrářské výrobky), původně plánoval zaslat 200 tisíc rublů. Obchod bude fungovat ve formě obchodního čítače.

  Nábor zaměstnanců

  Plánovaný personální obsazení zahrnuje:

  Prodejci budou pracovat podle plánu 2 až 2. Dobré měsíční tržby jsou možné za dobré tržby.

  Kromě prodejců budete muset najmout účetního a čističe. Nemá smysl zaměstnávat tyto pracovníky na plný úvazek, a tak jim bude udělena smlouva o placených službách (outsourcing). Měsíční náklady na základě těchto smluv činí 10 tisíc rublů.

  Finanční plán

  Měsíční fixní náklady

  Celkové měsíční náklady činí 150 800 rublů ročně - 1,8 milionu rublů. Struktura ročních nákladů cukrárny je prezentována ve formě diagramu:

  Hlavní náklady v celkové struktuře ročních nákladů budou náklady na placení platů prodejcům - 37%. Na druhém místě jsou výdaje na nájemné - 26% z obecných nákladů. A konečně, na třetím místě jsou výdaje spojené s placením pojistného na zaměstnance do mimorozpočtových fondů Ruské federace - 11% z celkových ročních nákladů.

  Prodejní bod s průměrnou obchodní marží 40% je 527,8 tisíc rublů za měsíc:

  Předpověď příjmů

  Výpočet ekonomické výkonnosti cukrárny podle podnikatelského plánu je uveden v tabulce - prognóza příjmů a výdajů:

  Čistý zisk cukrárny na konci roku činí 740 392 rublů.

  Očekávejte, že vysoké příjmy v prvním roce práce není nutné, protože obchod stále získává popularitu. Proto nízká ziskovost cukrárny - pouze 11,7% (ve skutečnosti je to srovnatelné s příjmy z bankovního vkladu). Projekt se nicméně vyplácí již za deset měsíců práce. Ve druhém roce provozu očekávaný měsíční zisk bude nejméně 150 tisíc rublů, přičemž ziskovost prodeje skladu ve výši 30%.