Nové obchodní nápady

Jak ukazuje praxe, úspěšné projekty kontaktních zoologických zahrad začínají hobby - péče o zvířata, sbírání vzácných druhů nebo obchodování s faunou.

Skvělý způsob, jak proměnit zálibu v ziskový obchod, je uspořádat kontaktní zoo jako firmu. Toto je místo, kde se zachovávají zvířata, která jsou pro člověka neškodná. Během návštěvy s domácími zvířaty můžete kontaktovat: železo a krmivo. Nejčastěji v těchto institucích jsou hospodářská zvířata: jehňata, králíci, prasata, kuřata, kachny (v případě organizace venkovní činnosti). Morčata, křečci, želvy, mývalí, činčily, lišky, papoušci, plazi a dokonce i hmyz žijí v institucích organizovaných v místnosti.

Cílové publikum a jeho preference

Hlavními návštěvníky jsou samozřejmě děti nebo organizované skupiny dětí, přirozeně doprovázené dospělými. Abychom pochopili, jak uspořádat podnik, zvážme hlavní preference cílového publika - proč lidé chodí do kontaktní zoo?

Tak, podle průzkumu, který byl proveden autory internetového časopisu „Science of Science“, 57% respondentů navštívit jej k rekreaci, 22% - na vzdělávací účely, 18% důležité přímý kontakt s domácími zvířaty: zvířata v zájmovém chovu, krmiva, 3% účasti na těchto institucí se skutečným výzkumný cíl. Podle věku se tyto trendy odrážejí v grafu č. 1

Graf 1 Cíle návštěvy zoologické zahrady v závislosti na věku Zdroj: Internetový časopis "Naukovedenie"

Čím starší jsou návštěvníci, tím více upřednostňují odpočinek a přímý kontakt se zvířaty a mladší respondenti navštěvují kontaktní zoologické zahrady pro kognitivní účely, a to i kvůli kontaktu s obyvateli.

V otevřených variantách odpovědí byly například: láska ke zvířatům, komunikace s přírodou, možnost udělat neobvyklý snímek, hrát se zvířaty a nakrmit je.

Mimochodem, vědecky dokázaná skutečnost - hmatová komunikace se zvířaty, včetně kontaktních zoologických zahrad, nese kromě estetické i terapeutické psychoterapeutické funkce. Tato technika se nazývá zvířecí terapie.

Pokud znáte potřeby svých cílových skupin, je snadné nastavit podnik tak, aby je uspokojil. V našem případě, jelikož jsou hlavními návštěvníky jsou děti od 7 do 17 let, a pro ně, jak je vidět na obrázku 1, kognitivní složkou je důležité, pak je vhodné uspořádat malou přednášku o péči, životní prostředí a dalších rysů zoo obyvatel.

A také poskytují příležitost fotografovat s domácími zvířaty a vybavit malý odpočinkový prostor pro doprovod: pohodlné posezení, možná mini-kavárna, kde může starší generace odpočívat, zatímco děti interagují se zvířaty.

Důležité body pro organizaci firmy

Pokud je komunikace a péče o zvířata příčinou pozitivních emocí, chci přinášet radosti dětem a tam byla myšlenka otevřít kontaktní zoo, je třeba vědět a zvážit následující body:

 • Ideální je, aby se taková práce zabývala lidmi, jejichž činnost souvisí se zvířaty. To je vynikající volba pro majitele veterinárních klinik, farmářů, pracovníků zoo. Od začátku, abyste otevřeli tento obchod, nevíte nic o jeho specifikách, bude to obtížné. Nesmíme zapomenout na etickou stránku a humanismus ve vztahu k obyvatelům zoologické zahrady.
 • V současné době v Rusku není činnost zoologických zahrad upravena zákonem, je upravena nařízením náměstka ministra kultury Ruska z roku 1993. Podle klasifikace UNESCO jsou zoologické zahrady, včetně kontaktních, muzea volně žijících živočichů, a proto jsou jejich činnosti podřízeny kulturním oddělením.
 • Dokumentace aktivit zahrnuje kromě standardních bodů, jako při výběru a konstrukci organizačního-právní formu - nejlepší volba, SP ve zjednodušeném daňového systému (6%), NACE 92.53 „Činnosti botanických zahrad, zoologických zahrad a rezerv“, leasingové smlouvy, je také povinné prohlídku všech zvířat veterinárními lékaři, jejich očkování, následované vydáním pasů pro každého obyvatele a získání povolení k výkonu činnosti od veterinárního oddělení.
 • Nedávno se objevilo mnoho oponentů kontaktních zoologických zahrad v důsledku skutečnosti, že v nich je nejdříve zisk, a nikoli jeho obyvatelé. V takovém podnikání by měla být dána přednost tomu, aby se zabránilo škodám na zvířatech, neboť je zapotřebí najmout hordy zoologů, kteří budou sledovat interakci dědeček s domácími zvířaty. Koneckonců, děti, ne kvůli krutosti, ale kvůli nezkušenosti a nevědomosti, mohou snadno ublížit bezmocným obyvatelům takových institucí.
 • Důležitým bodem je volba umístění kontaktní zoo. V nákupním středisku bude malá zoologická zahrada s několika domácími zvířaty nebo velkým parkem zvířat nebo ptáků venku.

Abychom nebyli neopodstatněni, zvážíme podnikání pomocí příkladu úspěšných provozních modelů různých formátů, abychom porozuměli celému podtoku tohoto podnikání.

V nákupním centru

Tento formát, zvažovat příklad dětskou zoo s legračním jménem „Bugagashechka‚otevřít milovník zvířat - vlastníka veterinární klinice a muzejní kotokafe kočky Anna Kondratieva v jednom z nákupních center v Petrohradu.

Zde děti a jejich rodiče mohou nakrmit, pohladit zvířata, poslouchat přednášky o péči o domácí zvířata, stejně jako účast na hrách a vzdělávacích úkolů se 100% propustností pro děti s účastí těchto hmyzu. U starších návštěvníků jsou na knihy Ray Bradbury uspořádány questy.

Pro vybavení prostoru byly najati divadelní výzdobníci, kteří vybudovali speciální králičské jamky, mraveniště a dokonce i "mateřskou nemocnici pro motýly" - místo, kde se vylíhly z kuklíku.

Kapitálové investice při otevření provozovny činily zhruba 1,5 milionu rublů. A to je vzhledem k tomu, že zvířata Anna nebyla zakoupena. Všichni obyvatelé darovali zoologické přátele, kteří byli převzaty z kruhů Yunnat, přivezli na ošetření v veterináři a "zapomněli" mistři. Nyní v "Bugagashechka" živí obyvatelé 64 druhů, mezi nimi: morčata, myši, činčily, hmyz, plazi, králíci, ptáci.

Třetí část investic do podnikání přišla v nákupu vybavení: prostorné teráry, pohádkové domy, klece, akvária. K běžným výdajům, s výjimkou nákupu krmiv, nájemného v prostorách, platy zaměstnanců zahrnují veterinární služby, očkování zvířat, dezinfekci prostor.

Místo pod zoo nebylo tak snadné najít kvůli specificitě podnikání: musí existovat okna, aby zvířata dostala sluneční světlo, ventilační systém. Přítomnost výtahu, rampy je zásadní, jelikož instituce navštěvují rodiče s invalidními vozíky, stejně jako lidé s postižením; toaleta s umyvadlem je povinná, koneckonců, někdy návštěvníci jsou zpožděni několik hodin. Také potřebujete malou skladovací místnost pro ukládání a přípravu krmení zvířat a registrační pokladnu pro prodej vstupenek a příjem návštěvníků.

Náklady na návštěvu jsou 300 rublů. pro dospělé a 250 rublů. pro děti, náklady na jedno hledání jsou 3000 rublů. O víkendech se koná průměrně 4-6 questů. Tato doplňková služba umožňuje, aby podnik do stabilní plusu, protože je zřejmé, že hostitelka zařízení stříkající docházky, kdy můžeme říci, že podnik je ziskový, to stane během školních prázdnin a jindy muset vyrovnat na pokraji nulu.

Venku

V okrese Kolomna na základě zhroucení farmy "Makšejevsk" v roce 2009 byla otevřena kontaktní zóna "Gorki". V současné době je obrovský open území v podmínkách co nejblíže k jejich přírodních stanovišť živých kuřat, kachen, hus, veverky, nutrie, pštrosi, lamy, jeleni, velbloudi, koně, poníci a mnoho dalších zvířat.

Vynikající pomoc jako přísada do krmiva pro zvířata a konstrukce lůžek pro ně slouží jako jehličnaté stromy. Ale majitelé zoologické zahrady nezničí les, v zimě zorganizují dobrovolné akce ke shromažďování stromů, které zůstaly po novoročních svátcích.

Sezónnost, která je předmětem podnikání, vede k nedostatku finančních prostředků na běžné náklady, vedení zoologické zahrady našlo východisko z této situace. V programu Gorki program "Postarejte se o zvíře". Společnost, organizace nebo jednotlivec se může stát patronem umění, který poskytuje finanční pomoc zoo nebo se stará o jedno nebo více zvířat. Současně je možné umístit tablet v blízkosti klece se zvířetem a všichni sponzoři mají k dispozici bezplatný odběr na návštěvu zoologické zahrady.

Vstupná cena pro dospělé je 250 rublů, pro děti - 100 rublů. Kromě standardních služeb - pozorování a komunikace se zvířaty, poskytuje také služby, jako jsou projížďky na ponících, jízda na koni, jízdu na velbloudech, výuku jízdy na koni, za příplatek si můžete koupit jídlo a krmit domácí zvířata. Na území je obchod a jezdecká škola, která přináší svým návštěvníkům další výhody a zisky majitelům firem.

Jak otevřít kontaktní zoo? Kde koupit zvířata pro mini zoo? Požadované dokumenty a výpočet nákladů

Láska mnohých lidí k zvířatům je nepopiratelná, tak proč ne kompetentně ji používat a otevřít soukromou zoo? Někteří analytici se domnívají, že tento druh podnikání nemůže být ziskový, ale přinese některé ztráty.

Ve skutečnosti, pokud kompetentně přistupujete k tomuto problému, můžete získat poměrně slušný příjem. V tomto článku vám řekneme, jak otevřít kontaktní zoo, koupit zvířata, vybrat místo pro umístění instituce, podniknout obchodní plán a mnohem více.

Výběr místa pro zoo

Jedním z významných faktorů úspěchu je dostupnost parkování a možnost cestování. Zoologická zahrada by měla být umístěna na vhodném místě pro zastavení veřejné dopravy. Samozřejmě není nutné, aby autobusová nebo tramvajová zastávka byla přímo u vchodu do zoo.

Ale v každém případě by návštěvníci neměli překročit více než 300 metrů. Koneckonců, pokud nemyslíte na návštěvníky, kteří cestují autobusem nebo tramvají, můžete ztratit významnou část zisku. Velmi dobře, pokud bude zoo vedle městského parku.

Než otevřete kontaktní zoo, nezapomeňte se postarat o hosty, kteří přijdou autem. Je třeba vybavit rozsáhlé parkoviště a pohodlný přístup. Chcete-li mírně zvýšit příjem, můžete provést parkování za parkování. Pokud se zajímáte především o prestiž a popularitu vaší instituce, je lepší nechat si zákazníkům bezplatné parkování zdarma.

Rozmanitost zvířat

Samozřejmě, hlavní podmínkou úspěchu zoo je zvířata, nebo spíše jejich počet, vzácnost a rozmanitost. Nicméně mnoho vlastníků soukromých zoologických zahrad nerozumí tomu. Dokonce i když plánujete otevřít mini zoo, musíte začít myslet na "sortiment" zvířat. Ve většině zařízení najdete standardní seznam: opice, koně, tygři, jelenice, lvi, lišky, velbloudi, vlci, pávy a orli. Jen málo lidí má své návštěvníky opravdu překvapení a marně.

Jaká zvířata si vybrat?

Vaším hlavním úkolem je přemýšlet o tom, která zvířata se stanou trumfem vaší zoo. K nim například můžete zahrnout:

 • horská gorila;
 • vlkodavý vlk;
 • nosorožec;
 • velbloud;
 • okapi;
 • capybaru (největší hlodavec na planetě);
 • Wolverine;
 • manul (to je načechraná divoká kočka);
 • panda;
 • koala;
 • lenoch a dalších.

Uvedená zvířata jsou považována za velmi vzácnou. Pokud ve vaší zoo bude nejméně pár takových zvířat, bude vaše vzrušení zajištěno. Kdo nebude mít zvědavost, aby se podíval na zástupce fauny, které jsou téměř na světě?

Samozřejmě, cena těchto zvířat bude prostě vesmírná. Ale pokud chcete přitáhnout obrovskou pozornost do zoo, a proto získat velký zisk, pak budete muset strávit dobrý začátek.

Je-li vaším cílem přilákat do kontaktního mini zoo pouze obyvatele vašeho města a okolních oblastí, můžete si koupit tradiční "arzenál" zvířat, o němž bylo řečeno výše.

Navíc můžete jít jiným způsobem - otevřít tak zvanou venkovskou zoologickou zahradu. Mnozí obyvatelé megacities nejsou obeznámeni s pojmem "vesnice", takže takový kontingent prasat, králíků, krav, koz, oslů, koní, hus, kachen bude skutečně exotický. Obsahovat tato zvířata bude mnohem jednodušší než lvi a antilopy, protože jsou původními obyvateli našich zeměpisných šířky.

Kde koupit zvířata pro zoo?

Nejčastějším způsobem je nákup zvířat v jiných zoologických zahradách. Po určité době, kdy se vaše zvířata rozmnoží, a tam bude více, můžete je také změnit na jiné zástupce nebo prodat své domácí mazlíčky.

Samostatně stojí za zmínku obsah zvířat. Největší náklady jsou samozřejmě pro jídlo. V podnikatelském plánu zoologické zahrady je zapotřebí nejprve učinit tento konkrétní nákladový bod. Jak ohlásí zkušení majitelé zoologických zahrad, nejmuchřejší je mrož. Chcete-li ho krmit, musíte strávit 3 000 rublů denně a to je až 90 000 měsíčně!

Velké množství peněz je vyžadováno udržováním slona - asi 3127 rubl za den. Lví se rozkládá na 1200 rublů, žirafa - na 1560 rublů. Mnohem skromnější chutě pro medvěd hnědého. Jeho denní strava bude stát 330 rublů. Nejvíce "ekonomické" jsou pávy a některé další druhy ptáků a býložravců - 20 rublů denně.

Pro srovnání lze říci, že ve velkých zoologických zahradách, kde žijí zhruba 8000 živočichů, se každodenně stravují přibližně 250 tisíc rublů.

Pokud jste se rozhodli otevřít pin mini-zoo, a pak, samozřejmě, že cena bude 3-4 krát menší, ale zároveň by měl mít na paměti, že obsah zvířat - je nejen obrovské náklady, ale také velkou zodpovědnost.

Inteligentní přístup - péče o zvíře

Ve většině zoologických zahrad je ošetřovatelství zvířat hosty praktikováno. Jinými slovy, člověk k vám přichází a říká, že by chtěl přijmout toto nebo to, že udržuje zvíře. Dáváš mu příležitost stát se strážcem zvířete, kterého si vybírá. To neznamená, že osobně živí zvíře a po něm vyčistí. Bude to jen jeho sponzor.

Proto před otevřením kontaktní zoo zvažte tuto možnost. Možná dokonce znáte lidi, kteří by se rádi starali o nějaké zvíře, které bude žít ve vaší instituci. Takový návrh lze dokonce umístit do novin, letáků, plakátů. Mimochodem, nebude zbytečné propagovat zoo v různých médiích, aby přilákaly nejen sponzory, ale i návštěvníky. Můžete také pozvat studenty na prohlídku, zveřejnit letáky po městě.

Zábava

Zvířata pro mini zoo - to je samozřejmě hlavní zdroj zisku. Chcete-li zvýšit příjem, můžete hostům nabídnout různé zábavy. Například kromě sledování obyvatel ZOO můžete do seznamu služeb přidat placené výlety pro děti, suvenýry, organizaci zvířecích výkonů apod.

Samostatně stojí za zmínku video a fotografie. V mnoha menážích nejsou tyto postupy vítány ani dokonce zakázány. Chcete-li zvýšit tok hostů, povolte střelbu (můžete si i za malý poplatek).

Můžete si dovolit krmení některých nebezpečných zvířat a krmení za přijatelné ceny. Je velmi výhodné otevřít kavárnu v zoo, kde se každý může osvěžit. Tímto způsobem několikrát zvýšíte svůj příjem. S velkou touhou můžete přijít s jinými originálními formami zábavy.

Cena za dotazy

Jak víte, mnoho podnikatelů sní o otevření zoologické zahrady. Obchodní plán zoologické zahrady musí být velmi dobře promyšlený. V průměru budete potřebovat nejméně 300 000 rublů, než začnete. Můžete začít s malou sbírkou zvířat a postupně doplnit jejich počet. Kromě toho budete muset koupit klece, klece a další vybavení.

Náklady na kontaktní mini zoo je také velmi závislé na jeho umístění. Pronájem místa v centru města bude mnohem dražší než ve vzdálených oblastech nebo mimo město.

Zamyslete se nad zaměstnanci. I pro malou instituci potřebujete administrátora, průvodce, odborníka na péči o zvířata, veterináře a animátora (provádějící aktivity s dětmi).

Stojí za zmínku, že největší tok návštěvníků zoologických zahrad se slaví od dubna do října, protože v zimě jsou některé z nich v zimě.

Další výhody

Vezměte na vědomí: získat další výhody, nákup zvířat, které samy o sobě mohou generovat příjmy. Například je možné prodávat pštrosí a křepelčí vejce, kožešiny, králíky, ovčí vlna, a tak dále. D. Další možné dát přednost těm druhům, které mohou mít na ruce, nebo alespoň dotknout. Je velmi užitečné udržet poníky nebo koně. Jezdectví je zakouší děti.

Úskalí

Než otevřete kontaktní zoo, musíte obejít několik desítek instancí. Bude to vyžadovat spoustu dokumentů. Zaprvé bude nutné, aby daňový rejstřík zaregistroval mimořádný stav, a za druhé, aby získal řadu povolení od různých úřadů. Kromě toho musí být všechna zvířata zoologické zahrady nutně podrobena vyšetření u veterináře a musí mít také potřebná očkování.

Obecně platí, že pokud je správně posoudit zoo podnikatelský plán, jeho ziskovost může být velmi vysoká. Pokud poskytnete pokračující vysokou úroveň zájmu instituce, přemýšlivý rozvrhu práce, umístění, přiměřenou cenovou politiku, budou vaše dětské zoo přinést dobrou a stabilní příjem.

Mnoho nápadů pro malé firmy

Nápady pro podnikání

Kontaktovat zoo jako firmu

Otevření kontaktní zoo - ne tak složitá myšlenka podnikání, jak se to může zdát na první pohled. Rozdíl mezi kontaktní zoo a obyčejnou zoologickou zahradu je jasný z názvu samotného - "kontakt". Toto místo, kde návštěvníci mohou domácí zvířata, a krmit je. V obyčejné zoo diváci jsou zbaveni takové příležitosti - tam se můžete podívat na zvířata na dálku, s výjimkou přímého kontaktu se zvířetem - přes klece nebo voliéra.

Většina lidí miluje zvířata. Zvláště děti. To je na prvním místě a tato myšlenka podnikání je počítána. Možná, že obyvatelé krajiny budou velmi překvapeni, ale nyní poměrně velké množství městských dětí nikdy nevidělo ani obyčejné zvířata, jako je kráva, koza, ovce, kůň...

Jaké zvířata si můžete vybrat pro kontaktní zoo?

Zde je třeba se soustředit na rysy samotné zoologické zahrady - pod otevřenou oblohou bude mít zoologickou zahradu nebo ji otevřete uvnitř. Nebo se možná rozhodnete otevřít malou kontaktní zoo v nákupním a zábavním centru - v tomto případě vhodnějším pro malé zvířata - křečci, želvy, papoušky, ježky...

Zvažte také své příležitosti. Například pokud žijete v obci a uchováváte kozy a krávu, proč se tyto zvířata nejprve nepokoušejte komunikovat s návštěvníky...

Škrábání prasete s hřebenem je fascinující aktivita - pro dospělé je dokonce zajímavé sledovat, jak prase jednoduše zabouchne s potěšením; je zajímavé krmit kozu s chlebem. Možná se někteří návštěvníci budou chtít naučit, jak mléko kosat nebo krávy - můžete také poskytnout takovou službu v kontaktní zoo.

Dokonce i když nebudete mít exotická zvířata - a v Rusku mnoho druhů vhodných pro tuto myšlenku, můžete si vybrat z "místních". Králíci, ovce, kozy, krávy, prasata, koně, husy, kuřata, kachny - seznam je již připraven zvířata pro kontaktní zoo. Je zřejmé, že dravé velké zvířata nejsou vhodné pro kontaktní zoo - kvůli zvýšenému riziku kousnutí a zranění, majitelé kontaktních zoologických zahrad preferují, aby neobsahovali dravce.

Investice do kontaktní zoo

Než začnete pracovat na otevření zoologické zahrady, musíte pracovat obchodní plán pro kontaktní zoo. Snažte se vzít v úvahu všechny možné náklady.

Určitá částka musí být okamžitě vyčleněna na nákup zvířat. Pozemek mimo město lze pronajmout levně nebo koupit. Ale ve městě je výhodnější vzít kousek pozemku k pronájmu.

Území musí být oploceno nebo uzavřeno. Síla plotu závisí na druhu zvířat, které budete držet. Nezapomeňte vzít v úvahu minimální plochu potřebnou pro uchování jednoho zvířete. Také pečlivě naplánujte umístění zvířat. Například sousedí lišky a kachen jistě nebudou mít prospěch z kachen.

Nejnavštěvovanějším obdobím kontaktní zoo je léto, v tomto okamžiku mohou zvířata žít pod širým nebem. V chladném období je třeba zajistit teplé haly dobytka, stáj nebo stodola...

Je velmi důležité udržovat kontaktní zoo čistou.

Zvláštní pozornost věnujte volbě místa pro kontaktní zoo. Nacházíte-li se ve městě - bude lepší, pokud poblíží zastávky veřejné dopravy. Musíte mít vlastní parkoviště pro osobní automobily zákazníků.

Mimochodem, existuje skvělý způsob, jak šetřit na údržbu zvířat - například na sponzory pro údržbu zvířat. A je pravděpodobné, že jeden z návštěvníků bude chtít vzít "patronát" na nějaké zvíře a náklady na jeho údržbu převezmou.

Rizika při otevření kontaktní zoo

Nejdůležitější je předcházet nemocem zvířat. K tomu je třeba najmout veterináře na zaměstnance, nebo co nejdříve spolupracovat s veterinární klinikou. Zvířata musí být pravidelně vyšetřována veterinárním lékařem. Zvířata by měla absolvovat všechna potřebná očkování, pro každé zvíře musí být vydán veterinární pas.

Důležité je také, aby nedošlo ke zranění a kousání návštěvníků ze zvířat, přičemž se věnuje zvláštní pozornost bezpečnosti dětí. Koza nebo kráva mohou snadno odtrhnout prst z opuštěného dítěte s nedbalým krmením.

Aby se rizika minimalizovala, všichni dospělí návštěvníci by se měli seznámit s pravidly návštěvy kontaktní zoo.

Další zdroje příjmů pro kontaktní zoo

Můžete vydělat několika způsoby.

Prvním a hlavním způsobem výdělku jsou příjmy z prodeje placených vstupenek. Můžete nastavit časový limit pro návštěvu, a můžete nechat návštěvníky a bez časového omezení. Cena za vstupenku do kontaktní zoo je lepší stanovit, přičemž se řídí cenami soutěžících. Pokud nejsou žádné, orientujte se na ceny v jiném městě, je dobré najít všechny potřebné informace na internetu.

Můžete také vydělávat prodejem krmiv pro zvířata. Samozřejmě, návštěvníci s sebou přinesou nějaké jídlo - stejný chléb, například. Zde je zapotřebí zabránit škodám zvířat způsobenému nesprávným krmením. Pokud je potřeba krmení zvířat pouze se zavedenými druhy krmiv, musíte to přísně dodržovat.

Můžete nabídnout fotografie nebo video pro peníze za pomoci profesionálního fotografa. Možná, že některé suvenýry budou požadovány, například magnety na chladničce.

Pro malé občerstvení můžete otevřít mini-kavárnu - můžete pozvat nájemce s touto zkušeností a můžete to udělat sami. Je možné, že instalace dětských atrakcí v zoo přinese i určitý příjem.

Pokud máte v plánu konat koně - můžete nabídnout jízdu na koni a dát výuku jízdy na koni pod dohledem zkušeného instruktora.

Kontaktujte Zoo Advertising

Začněte nejlépe šířit informace ze skupiny v sociálních sítích. Je skvělé, pokud můžete vytvořit vlastní webové stránky. V budoucnu, když se rozptýlíte, můžete a měli byste být inzerováni v médiích vašeho města.

Spíše dobrá odezva bude poskytnuta školám a mateřským školám jejich města - pro skupinové návštěvy lze poskytnout slevy na jednoho návštěvníka.

Možná obdržíte podporu regionálních a místních úřadů - v zásadě může být váš projekt zařazen do seznamu turistických atrakcí ve vašem městě nebo okrese.

Musíme neustále držet a některé akce - například bezplatnou návštěvu pro děti do 3 let, pro narozeniny...

Pokud máte rádi zvířata a chcete kombinovat potěšení s výdělky otevření kontaktní zoo se může stát skvělou myšlenkou slibného podnikání.

Další informace o této myšlence na otevření a podnikání naleznete zde.

Možná vás zajímá následující obchodní myšlenky:

Obchodní myšlenka №667. Jak otevřít soukromou zoologickou zahradu?

Naposledy jsme se zabývali myšlenkou podnikání, jejíž hlavní součástí byl faktor strachu. Dnešní obchodní myšlenka bude založena na dalším lidském pocitu - lásce. Láska pro čtyřnohé a opeřené přátele. Jedná se o otevření soukromé zoologické zahrady jako jedné z podniků s vysokým ziskem. Existuje názor, že obsah zoologické zahrady je nerentabilní a dokonce i nerentabilní. Zdá se nám, že tomu tak není. Zoo, stejně jako každý jiný druh podnikání, může být jak neziskové, tak ziskové. A jeho stav závisí pouze na správné organizaci a řízení. Pojďme hlouběji do srdce záležitosti a pokuste se zjistit, jak otevřít soukromou zoo? A začneme s jednou z nejnáročnějších otázek.

Výběr umístění budoucí zoologické zahrady

Jedním z nejdůležitějších podmínek pro popularitu jakékoli veřejné instituce je pohodlí vstupu a parkování. Zoologická zahrada není výjimkou. Mělo by být v dosahu veřejné dopravy. Není nutné, aby autobusová nebo tramvajová zastávka byla přímo před vchodem. Ale nenechte návštěvy překonat více než 200-300 metrů (od zastávky až k vchodu).

Pokud se nestaráte o zákazníky využívající veřejné dopravy, ztratíte významnou část návštěvníků. Takže, zisk.

Samozřejmě, mnoho hostů přijde do vaší zoo na svých vlastních autách. Měli byste se o to postarat také tím, že zajistíte pohodlný vstup a rozsáhlé parkoviště. Parkování je možné zaplatit (což mírně zvýší vaše příjmy) nebo zdarma pro zákazníky (což zvýší přitažlivost a prestiž vaší instituce).

Samozřejmě existují mobilní mobilní zoologické zahrady, ale o nich nebudeme mluvit v rámci tohoto materiálu. Jedná se o poněkud odlišnou úroveň a přístup k implementaci tohoto podnikatelského nápadu je poněkud odlišný (v budoucích publikacích budeme určitě hovořit o podnikání v mobilních zoologických zahradách).

Hlavní věc v zoo je rozmanitost zvířat

Zeptáte-li se na otázku: „Co je hlavním faktorem úspěchu každé zoologické zahrady“, drtivá většina respondentů uvedla, - „zvířata“. Spíše jejich počet, rozmanitost a vzácnost. Bohužel většina vlastníků zoologických zahrad nerozumí tomu. To je důvod, proč téměř na jakémkoli jiném podobném zařízení nabízí standardní sadu: lvi a tygři, opice, koně, jeleny, velbloudi, lišky a vlci, orli a pávy. Několik majitelé opravdu snaží zapůsobit na své hosty. A velmi marné.

Které zvířata se mohou stát skutečnou vizitkou vaší zoo? K těm patří nosorožec sumaterský, horské gorily, okapi, vousatý vlk, kapybary (největší hlodavec na světě), pangolin (jedinečný savčí Raptor) Wolverines, Manul (neuvěřitelně načechraný kočka divoká), lenost, panda, koala, a mnoho dalších. Tato zvířata jsou spojuje jedna věc - oni jsou velmi vzácné. A právě tento faktor zvyšuje úroveň pozornosti, které jim různé segmenty populace. Kdo může ignorovat možnost vidět zvíře, které několik kopií vlevo na této planetě?

Je zřejmé, že náklady na takové kopie budou jednoduše transcendentální. Ale pokud opravdu chcete přilákat hosty z celé země, pak budete muset podniknout vážné kroky (a vynaložit značné výdaje).

Pokud je vaším cílem získat pozornost obyvatel vašeho města a okolních sídlišť, stačí stále více "standardních" zvířat, o kterých jsme psali výše. Navíc můžete jít na druhou cestu a zorganizovat takzvanou "venkovskou zoologickou zahradu". Je to zvláště důležité ve velkých městech, z nichž mnoho obyvatel nikdy nebylo v obci. Pro ně budou králíci, krávy, prasata, koně, osly, husy a kachny skutečně exotické. Výhodou takové zoologické zahrady je jednoduchost objevování a další udržování zvířat. Koneckonců, jsou zvyklí na naše zeměpisné šířky a nepotřebují zvláštní klimatické podmínky, na rozdíl od slonů, zebrů a žirafů.

Kde zoologické zahrady berou zvířata a kolik obsahují?

Pravidelně nejčastějším způsobem je nákup zvířat v jiných zoologických zahradách. Po čase, kdy se vaše zvířata rozvedou a bude jich příliš mnoho, můžete je prodat svým kolegům nebo změnit na jiné druhy zvířat, které nemáte.

Jediné slovo, které jsem chtěl říct o náklady na údržbu zvířat. Nejdražší položkou je samozřejmě jídlo. Dále dát oficiální údaje, které oznámil ředitel Zoo Moskva B. Spitsin v rozhovoru s „Interfax“ noviny. Most "Gourmand" - Walrus (jí na 3000 rublů za den, nebo 90 000 měsíčně!) A slona (do 3127 rublů, v uvedeném pořadí). Žirafa „oběd“ na 1567 lva v 1201 medvěd hnědý 363, marmazetka 30, Peacock 20 rublů, v uvedeném pořadí. Podle Spitsina denně ke krmení zvířat (které v zoo asi 8000) trvá asi 250 tisíc rublů. Číselné údaje náklady (a to pouze ke krmení zvířat), je neuvěřitelné, ale počet zvířat je úžasné. K tomu zoo, která zůstala v pozitivním teritoriu, denní počet návštěvníků by mělo být několik tisíc (nebo desítek tisíc) lidí.

Je nepravděpodobné, že se soukromá zoo může pochlubit takovými údaji, ale stojí za to pochopit, že držení zvířat není jen velkou odpovědností, ale také obrovskými materiálními náklady. Ale koneckonců (pokud chcete zachovat exotická zvířata) budete potřebovat klece (nejspíše pokryté), desítky (nebo stovky) pracovníků a tak.

Mimochodem, v praxi existují případy, kdy byly zoologické zahrady otevřeny sběrateli zvířat. Zhromaždili tolik exotických jedinců, kteří se rozhodli uspořádat malý podnik. Některé takové výstavy zvířat rostly do velkých zoologických zahrad. Živým příkladem je zoo "Safari Park" v Krasnodaru, které vyrostlo v soukromých rukou milovníka zvířat.

Možnost péče o zvířata je velice chytrý krok majiteli zoologických zahrad

V mnoha zoologických zahradách je v současné době praktikována možnost péče o zvířata návštěvníky. Jednoduše řečeno: k vám přichází osoba a říká, že chce udržet geparda a je ochoten si vzít veškeré finanční výdaje za sebe. Dáváš mu toto právo a gepard se stává jeho nábojem. Přirozeně to neznamená, že on sám přijde a nakrmí gepard denně a vyčistí po něm. Je pouze jeho sponzorem.

Tento kurz je používán mnoha zoologickými zahradami. To vám umožní minimalizovat náklady na držení zvířat a zvýšit zisky. Tento zisk může být nakonec vynaložen na nové přístřešky nebo potraviny pro ostatní obyvatele.

Diverzifikujte život zoo

Čím více zábavy můžete nabídnout svým hostům, tím lépe. Kromě sledování zvířat můžete přidat placené exkurze pro děti, organizaci placených představení se zvířaty (například výstavy s pejskem), prodej suvenýrů atd.

Zvláštní slovo by mělo být řečeno o fotografii a videu. V mnoha zoologických zahradách jsou tyto postupy zakázány. Pokud je povoleno natáčení, můžete přilákat další hosty (i za poplatek).

Můžete také organizovat krmení některých zvířat (ne dravců, protože jsou velmi nebezpečné). A jídlo se prodává za demokratické ceny. Obecně, pokud chcete, můžete přijít s velkým množstvím nejrůznějších způsobů, jak zničit kapsy návštěvníků.

Jak inzerovat zoo?

Vzhledem k tomu, že vaši potenciální zákazníci jsou naprosto všichni obyvatelé města a jeho okolí, pak pracovat v různých reklamních médií - plakáty, letáky, billboardy, televizní a rozhlasové reklamy, reklamy v novinách a na internetových stránkách.

Idea # 301: Jak otevřít kontaktní zoo a co je pro to nezbytné?

Je nepravděpodobné, že dnes někdo neslyšel o kontaktních zoologických zahradách a neví, co to je. Většina podnikatelů si myslí, jak otevřít podobnou instituci a podniknout obchodní plán pro realizaci cílených akcí.

Popularita takové zábavy je určena nejen dětskou láskou k zvířatům, ale také psychoterapeutickým směrem nazývaným pet terapie. Odborníci tvrdí, že blízký kontakt mezi dítětem a zvířetem pozitivně ovlivňuje psychiku dítěte a pomáhá překonat problémy s komunikací a vývojem.

Specificita podnikání

A ačkoli tento druh zábavy v krátkém časovém období se stal velmi populární, budeme specifikovat pro začátek, co to je. Kontaktní zoo se liší od obvyklé přítomnosti bezpečných zvířat. Zde můžete posílat, hýbat, hrát, držet v náručí malou sladkou bytost.

Uspořádejte je ve venkovním prostoru nebo uvnitř. Věnujte také pozornost odrůdám zvířat v těchto zařízeních. Jedná se o jednoduchá venkovská zvířata, farmy na farmách v naší zemi nebo exotická fauna.

Jednou z nejdůležitějších podmínek pro organizaci kontaktní zoo je kompletní bezpečnost zvířete pro děti. Je pravda, že i naši mladší bratři by měli být pečlivě chráněni proti nadměrné agresi nebo nadměrným projevům lásky, aby byli včas vnímáni a respektováni optimálními podmínkami pro jejich udržování.

Předpokládá se, že takový závazek jako kontaktní zoo se ospravedlní pouze v městě s populací nejméně 500 tisíc lidí. Ale s malými investicemi a objemy se můžete pokusit uspořádat podobný komplex v komunitách s méně obyvateli.

Jedná se o zábavný druh podnikání zaměřený na rodinný volný čas. Od jakého věku je možné navštívit tuto instituci? Od všech. Takový kontakt má příznivý vliv na vývoj dětí různých věkových kategorií.

Proces zpracování

Nejprve byste se měli zaregistrovat u daňové služby jako individuální podnikatel (IP) nebo právnická osoba (LLC). Současně je uvedena zvolená metoda zdanění (je lepší se zabývat USN) a kódem OKVED 92.53, který se zabývá činností zoologických zahrad a přírodních rezervací.

K získání povolení pro chov zvířat v zajetí a poskytuje svým zákazníkům účely zábavy, budete muset připravit vše v souladu s požadavky hlavních kontrolních orgánů - sanitární-epidemiologické stanice, požární inspekci a Rospotrebnadzor.

Chcete-li postupovat krok za krokem, je žádoucí sestavit podnikatelský plán s výpočty. To také pomůže při získání úvěru od banky, pokud nemáte dostatek prostředků na realizaci projektu.

Co je pro to nutné?

Nejprve se musíte přesně rozhodnout, kde budete organizovat prostor pro komunikaci se zvířaty. Může se jednat o kontaktní zoo na otevřeném vzduchu nebo o malou "obytnou plochu" v nákupním nebo zábavním centru uprostřed města.

V prvním případě můžete návštěvníkům nabídnout radost z hraní s většími zástupci fauny. V toto zvíře za předpokladu, šťastné podmínky, čerstvý vzduch, opalování a tak dále. Druhá možnost umožňuje obsahovat pouze malá domácí zvířata, ale mají potíže s uspořádáním budovy vytvořit optimální podmínky pro jejich pobyt.

V závislosti na velikosti a počtu zvířat se bude oblast mini-zoo také lišit. To je věřil, že 250-300 metrů čtverečních. m. pro tyto účely stačí. Maximální bar je 450 čtverečních metrů. m. Celá zóna je rozdělena do klecí. Pamatujte si, že podle zákona a zdravého rozumu nelze v jedné sekci mít zástupce různých druhů. Rovněž není vhodné umístit bojující jedince bok po boku, i když septum odděluje.

Je důležité poskytnout domácím zvířatům dobré životní podmínky. Za tímto účelem věnujte zvláštní pozornost ventilačnímu systému, topení, osvětlení, vlhkosti a dalším indikátorům. Vezměte v úvahu, že každé zvíře potřebuje své vlastní parametry, o kterých se dozví před zahájením projektové organizace a nákupem některých zástupců.

Důležité je, že v blízkosti městské dopravy je zastávka a dostatek parkovacích míst pro automobily. Pokud se potenciální zákazníci nebudou pohodlně dostat ke zvířatům, budou upřednostňovat jiné druhy zábavy a rekreace.

Vzhledem k tomu, že rodiny přicházejí na několik hodin nebo dokonce celý den, budeme se muset starat o další infrastrukturu. Takže nainstalujte na území toalety pro návštěvníky, malou kavárnu, umístit stroje s nápoji a občerstvení. Chcete-li přilákat více dětí, můžete otevřít několik zajímavostí, ale ne příliš hlučné, aby nedošlo k vystrašení blízkých zvířat.

Zvířata

Dalším důležitým bodem je výběr těch domácích mazlíčků, s nimiž je návštěvník přístupný a zajímavý. Je důležité vzít v úvahu několik faktorů:

 1. Bezpečnost a neškodnost zvířete tak, aby při styku s dítětem nijak neútočila nebo nepoškodila.
 2. Hodně - zvláště přitahujte děti kočky, psy, králíky, křečky, opice a dokonce i drůbež.
 3. Doporučuje se zvolit takových zástupců fauny, které nevyžadují spánek a klid během dne, a také nenáročné v péči.
 4. Náklady na zvíře - vzácné nebo exotické odrůdy jsou velmi drahé, což bude znamenat výdaje nejen na nákup, ale také na péči, krmení a získání povolení.

Vzhledem k tomu, že obyvatelé měst dnes mají malou nebo žádnou možnost vidět živě i obyčejné venkovské ptáky nebo malé dobytek, pak jim dává možnost zahrát si s prase, koza nebo kuřete bude přijato mnoho nadšení. Při výběru úspěšných možností připojte fantazie a provádět předběžné průzkumy, studovat trh, řídit přání budoucích zákazníků.

Zaměstnanci

K zachování čistoty, požadovaných podmínek v zoo, péče o zvířata a provádění dalších funkcí je zapotřebí lidí. Zaměstnanci tvoří:

 • manažer;
 • účetní;
 • bezpečnostní stráž;
 • čistící prostředek;
 • veterinární lékař;
 • pracovníky, kteří provádějí každodenní péči o zvířata.

Pro různé zajímavé události můžete pozvat animátora. Pokud je vaše kontaktní ZOO dostatečně velká a tam jsou různé exotické zvířata, pak přítomnost průvodce bude nadbytečná. Bude jim vyprávět o zvláštnostech života těchto zvířat, jejich vlasti atd.

Při výběru personálu je velmi důležité věnovat pozornost tomu, zda člověk miluje zvířata, ví, jak s nimi zacházet, nebo zda vědí o svých vlastnostech. Takové specializace jako účetní a průvodce vyžadují další dovednosti a specializaci, odpovídající pracovní zkušenosti. U každého ze zaměstnanců kontrolujte zdravotnické knihy a včas posílejte lékařské prohlídky.

Reklama

Kontaktovat zoo jako firmu je velmi slibný a zajímavý nápad. S pravým přístupem po několika měsících přicházejí klienti pouze na doporučení známých. Ale "ústní slovo" pracovat, je třeba zpočátku provést kompetentní reklamní kampaň. Chcete-li to provést, použijte co nejvíce kanálů:

 1. Standardní reklamy v místních médiích - noviny, časopisy, televize. Je obzvláště důležité aktivně informovat obyvatelstvo tímto způsobem o otevření instituce.
 2. Další stránky - bannery, billboardy, plakáty, plakáty.
 3. Použití tiskových produktů - distribuce letáků a letáků na místech, kde se shromažďují potenciální návštěvníci - dětské instituce, rozvojové a zábavní komplexy, kavárny, poštovní schránky, supermarkety atd.
 4. Vytvořte web, skupinu v sociálních sítích a pravidelně informujte o zprávách, událostech, přehlídkách, pravidelně hrajte vstupenky atd.

Pravidla a doporučení

Chcete-li úspěšně podniknout a začít ji vydělávat co nejdříve, věnujte pozornost takovýmto momentům:

 • Vytvořte flexibilní tarifní tarif. Stanovte například cenu vstupného podle věku, individuální návštěvy nebo skupinové návštěvy. Udělat slevy pro důchodce a narozeniny. Děti do tří let zdarma - vstup zdarma.
 • V pravidlech běžných parků je předepsáno, že je zakázáno krmit zvíře z rukou. V kontaktní zoo je tato funkce považována za jednu z hlavních. Je však specifikován čas krmení zvířete a na krmivo je přidáno speciální krmivo.
 • Napište přísná pravidla chování a seznámit je s nimi. Je důležité, aby děti příliš netiskly zvířata, neubližují jim. Tomu by měli následovat rodiče a zaměstnanci zoologické zahrady. Poskytněte systém sankcí za porušení.
 • Pamatujte si nejen na ochranu dětí, ale i na ochranu fauny. Poskytněte jim příležitost se schovat a být sama, pokud si přejí, spát ve dne, pokud to příroda vyžaduje. V takovém případě je důležité nejen získat co nejlepší podmínky pro zvíře. Čím lépe máte obavy z každého obyvatele zoo, tím méně budete čelit jejich chorobám, úmrtnosti a ekologičkám.
 • Zodpovědně zvážit umístění skříní tak, aby měla zoologická zahrada dostatek prostoru pro zvířata a návštěvníky. Pokud se ukáže, že je příliš přeplněná, nebude to přinášet zákazníkům radost a pozitivní emoce.
 • Sledujte změnu právních předpisů. Vzhledem k tomu, že stále neexistují žádné zákony upravující činnost kontaktních zoologických zahrad, je obtížné se soustředit na některé jasné požadavky. Zároveň vláda zvažuje možnost zakázat nebo zpřísnit kontrolu tímto směrem. Proto, když přijdou nějaké zákony týkající se kontaktních zoologických zahrad, musíte okamžitě opravit svou práci podle nových standardů, které mohou být docela vážné.
 • Aby bylo zajištěno, že každé zvíře má nejlepší podmínky na živobytí, stravování a péči, musí být všechny dostupné informace předem známy. Za to, ještě před zakoupením jakékoli kopie, přečtěte si příslušnou literaturu a komunikujte s odborníky. A to platí nejen pro exotické druhy, ale také pro obyčejné venkovské mazlíčky. Koneckonců, každá z nich má své vlastní preference a dokonce i z mírného ponoru nebo častého krmení mohou někteří zástupci vážně ochorit.
 • Vytvořte spojení se vzdělávacími institucemi. Koneckonců, na základě zoo můžete uspořádat velké zoologie lekce, ekologický kruh, mistrovské kurzy, učit děti o péči o zvířata, a dokonce umožnit jim, aby se postarat o vybraných žáků.

Finanční část

Náklady na takový projekt budou vážné. Ve skutečnosti je dokonce i ve fázi registrace dokumentů a přijímání povolení nutné vynaložit značné částky. Další investice značně závisí na tom, kolik stojí zvířata, na kterou si vyberete. Budeme se snažit ukázat průměrné náklady na organizaci kontaktní zoo.