Podnikatelský nápad: Vytvoření řemeslného piva

Ve statistikách se uvádí, že množství alkoholu spotřebovaného v Rusku neustále klesá. Je nahrazen pivem. Na území Ruské federace je však velmi málo kvalitní pivo, i když poptávka po ní je vysoká. Proto je výroba piva jako podnikání vysoce ziskovým a slibným směrem, který v budoucnu může vyústit v otevření vlastní sítě řemesel.

Obchodní registrace

Vzhledem k tomu, že pivo obsahuje alkohol, budete muset zaregistrovat plnohodnotnou právnickou osobu. Nejjednodušší je založit společnost s ručením omezeným a autorizovaný kapitál ve výši 10 000 rublů.

Kromě toho budete potřebovat licenci. Jen před dvěma lety nebyla licence na výrobu nápoje vyžadována, ale v roce 2015 vláda změnila pravidla hry. Chcete-li získat licenci, musíte se obrátit na místní daňový úřad.

Pozor prosím: doba pro získání licence je 2-3 měsíce, takže musíte o něj požádat ihned po registraci LLC.

Také budete muset získat hygienické osvědčení, které je vydáno pro hotový výrobek. Také se stane 2-3 měsíce v Sanitární a Epidemiologické stanici.

Kromě toho by měly být vydány následující dokumenty:

 1. Povolení k podnikání z požární kontroly.
 2. Povolení z dohledu nad energií.
 3. Povolení od hygienické a epidemiologické stanice.

Tato povolení se vydávají za přítomnosti prostoru pro práci, takže budete muset formalizovat pronájem nebo koupit potřebný prostor.

Zařízení pro pivovar

Hotové sady zařízení pro mini-pivovar vyrábí spoustu firem. Provádějí také instalaci, úpravu a provádění prvního varného programu. Které zařízení si vybrat? Vše závisí na tom, kolik piva budete vyrábět.

Existují dva typy pivovarů:

 1. Mikropivovar, který vyrábí 50 až 500 litrů denně.
 2. Mini-pivovar, který vyrábí 500 až 15 000 litrů denně.

Náklady na vybavení pro vaření ve stejnou dobu se může pohybovat od 5 do 600 tisíc dolarů.

Pozor prosím: je ekonomicky výhodné otevřít pivovar s kapacitou nejméně 200 litrů denně. Obvykle začátečníci začínají s tímto číslem a poté, když získávají zkušenosti a spojení, získávají druhou jednotku za 1000-5000 litrů denně.

Průměrná cena zařízení na výrobu piva pro 200 litrů je 35 tisíc dolarů. Na trhu najdete zařízení od amerických, českých, rakouských, německých, ruských a čínských výrobců. Doporučujeme si koupit domácí nebo čínské vybavení - má velmi přijatelnou cenu, veškerý potřebný soubor dokumentů a dobrý výkon.

Pivovary jsou dvou typů:

 1. Fermentace koní (ee).
 2. Nižší fermentace (tábory).

Jídlo je mnohem jednodušší a rychlejší a chuť je intenzivnější než klasické ležáky, ale vyžadují dlouhou expozici. Například klasická červená palele Aleje je stará asi 2-3 týdny po fermentaci a Stout může být infuzován po dobu až šesti měsíců. Pivovar fermentace koní vám umožní vytvořit spoustu zajímavých druhů piva, včetně kraftů, ale objem jejich produkce bude malý.

Pivovar spodního kvašení umožňuje získat klasické tábory - v nich pivo dozrává déle, ale hned po úniku je připraveno ke spotřebě. Budete muset pouze nastavit výrobní cyklus a dosáhnout požadované úrovně - žádné trvání a změny v receptu nebudou muset být provedeny.

Které zařízení si vybrat? Nejprve doporučujeme přijmout pivovar pro dno-fermentace. Kraftové pivo a úhoři jsou vhodnější nejen pro hromadnou spotřebu, ale pro tematické bary, zatímco ležáky jsou oblíbené.

Pozor prosím: obvykle firmy, které prodávají zařízení, provádějí školení pro budoucí pivovarský personál. Dávají vám také práva vyrábět určité druhy piva podle schválených receptů, což vám umožní rychle získat hygienické osvědčení.

Výběr prostor

Který pokoj je pro pivovar nezbytný? Vše závisí na tom, kolik piva uvolníte. Zkuste hledat pokoj, z něhož byste se nemuseli v budoucnu pohybovat, pokud se náhle rozhodnete rozšířit a založit větší pivovar.

Existují dvě možnosti pro vývoj událostí:

 1. Koupit pokoj.
 2. Vezměte ho na pronájem.

Pro začátečníky je vhodnější druhá možnost. Podívejte se na místnost o rozloze nejméně 150 m2, do níž je dodávána voda, odpadní voda a třífázová elektrická vedení. Jedná se o samostatnou nebo nebytovou budovu, která se nachází v určité vzdálenosti od obytných budov. 150 m2 stačí k uspořádání dílny s kapacitou 200-300 litrů za den - 90 m2 bude mít vlastní vybavení, 40 skladů, 20 - kancelářských a technických místností. Místnost se nachází někde na okraji města a zaplatí ji co nejméně.

Suroviny

Tábory se skládají ze 4 prvků:

Eli může obsahovat různé přísady v závislosti na formulaci. Změnou poměrů pomocí různých kvasinek, sladu a chmele získáte naprosto odlišné nápoje s originální chutí a vůní.

Slad lze rozdělit jak ve stupních, tak ve stupni pražení. Jeho hlavní ukazatele jsou:

 • vlhkost (nesmí překročit 7%);
 • Extractivity;
 • množství bílkovin;
 • počet Kolbachu, který ukazuje, kolik se bílkovina rozpustí během vaření.

Slad se vyrábí v zahraničí av Rusku. Ruský slad je levný, ale jeho kvalita je dostatečně nízká, takže je lepší použít importovaný. Umožňuje získat větší množství piva ze stejného množství zrna. Chmel a kvasnice by si určitě měli koupit buď americké nebo evropské.

Pozor prosím: Američtí a evropští výrobci prodávají své výrobky hromadně. Pravděpodobně nebudete potřebovat tolik sladu, chmele a droždí, takže budete muset hledat místní prodejce nebo organizovat společné nákupy s jinými pivovary.

Další možností je koupit kvasnice a chmel v pivovarech. Často prodávají přebytek za přijatelnou cenu. Nezapomeňte, že kvasnice mají horní a spodní fermentaci. Kůň je určen k vaření alečného, ​​tmavého a pšeničného piva, kořenů pro ležáky. Koní kvasnice jsou obvykle dodávány v granulované formě, kobylky - ve formě lisovaných briket nebo tlusté melasy.

Kde mohu získat vodu? Většina domácích výrobních závodů odebírá vodu z vodovodního potrubí, aniž by ji čistila. Jedná se o zcela špatný přístup, který ovlivňuje chuť piva a jeho množství. Voda pro pěnivý nápoj by měla být měkká - raději byste měli mít speciální filtry než vyrobit nekvalitní produkt.

Jak vyrobit pivo

Klasická technologie výroby piva je poměrně jednoduchá - není těžké se naučit, jak vařit dobrý pití. Je třeba provést následující kroky:

 1. Troska mladiny. Slad je rozdrcen ve speciálním mlýně a nalil horkou vodu, která vypláchla potřebné cukry a stopové prvky.
 2. Filtrace. Pevné částice sladu se odstraní ze sladiny.
 3. Sladina se vaří asi 2 hodiny, do ní se přidá chmel ve dvou sadách (poprvé za hořkost uprostřed vaření, druhá chuť 10 minut před koncem).
 4. Další filtrace na hydrocyklonu. Tento proces odstraňuje všechny mikročástice ze sladiny, díky čemuž se vysvětluje.
 5. Fermentace. Sladina je ochlazena na předem stanovenou teplotu, nasycena kyslíkem a do ní se zavádí kvasnice. Sladina je fermentována během několika dní a nalita do speciálních sudů pro infuzi.
 6. Připravené pivo je znovu filtrováno a pasterizováno, aby prodloužila jeho trvanlivost.

Je zajímavé, že cizinci téměř nikdy pasterizují. Čím déle trvají, tím víc chutnají - někteří fanoušci zvlášť kupují lahvové pivo a trvají na něm několik měsíců.

Zaměstnanci

Doporučujeme, abyste si vybrali zaměstnance ve fázi nalezení místnosti - když už máte svůj obchod, měli by lidé absolvovat školení a učit se jak vařit kvalitní pivo.

Pro řadu 200 litrů budete potřebovat:

 1. 2 pivovary pracující na směnách.
 2. Účetní.
 3. Řidič.
 4. Správce-manažer (můžete hrát jeho roli).
 5. Čistič.

Kde prodávat?

Existuje mnoho možností, kde můžete prodat pivo:

 1. Místní bary a restaurace.
 2. Body realizace piva a kvasu.
 3. Vytvořte si vlastní obchody.
 4. Vytvořte si vlastní tematický bar.
 5. Prodej produktů přes internet (vhodnější pro řemeslné pivo).

Doporučujeme vám začít s místními pruhy a poté přepnout na obchody a vytvořit vlastní implementační body.

Podnikatelský plán

Nyní považujte za nejzajímavější - jak výhodný je mini-pivovar jako podnik a kolik to může přinést. Mělo by být zřejmé, že počáteční investice do výroby pěnivého nápoje je poměrně vážná, ale zisk z prodeje je také velmi vysoký. Vezměme si jako příklad klasický pivovar pro 200 litrů denně.

Zařízení pro pivovar při zakládání a školení zaměstnanců bude od léta 2016 stát přibližně 40 tisíc dolarů nebo 2,6 milionů rublů. Budete také potřebovat asi 40 keros s kapacitou 50 litrů - 40 000 rublů.

Ostatní výdaje:

 1. Registrace a obdržení licence - 50 000.
 2. Oprava v místnosti, nákup zařízení a nábytku pro administrativní místnost - 200 000.
 3. Pronájem - 360 tisíc ročně.
 4. Plat - 1 100 000 ročně včetně daní.
 5. Komunální platby - 200 000 ročně.
 6. Suroviny - 200 000.
 7. Ostatní náklady (marketing, doručení atd.) - 200 000 ročně.

Celkové náklady za první rok budou asi 5 milionů rublů.

Nyní vypočtejte příjem. Litr kvalitního piva stojí v řádu 100 rublů. V den, kdy budete vyrábět 200 litrů, získáte 20 000 rublů nebo 500 000 měsíčně, s přihlédnutím ke 4 dny. Úplně se vaše podnikání vyplatí již za 10 měsíců, poté začne přinášet stabilní zisk.

Praxe se prakticky neliší od teorie ve věcech vaření. Všechny pivovary, které správně oslovily organizační záležitosti a naučily se vařit dobré pivo, plně vyplácejí maximálně 12 měsíců. Poté přecházejí na výkon 1-5 tisíc litrů denně, což významně zvyšuje úroveň příjmu vlastníka produkce.

Výroba piva jako podnikání

Dnes, ve většině zemí, odborníci nazývají pivo jedním z nejpopulárnějších a nakupovaných nápojů. Organizace vlastního mini-podniku pro jeho výrobu bude možná dobrou investicí do Ruska. Koneckonců, jak ukazuje praxe, je nesprávné považovat tento případ za sezónní. Navíc ziskovost takového projektu nám umožňuje nazvat to velmi slibným.

Obecná pravidla průmyslu a jeho specifičnost

Budeme se snažit zjistit podrobnosti o tom, jak začít s výrobou piva. Obecně platí, že statistiky jeho vysokého prodeje lze vysvětlit zcela jednoduše. Tento výrobek dokonale potlačuje žízeň v ohni a také má dostatečně specifickou a příjemnou chuť. Kromě toho je jeho cena relativně nízká, což výrazně rozšiřuje okruh potenciálních zákazníků spotřebitelů. Také poptávka po takovém zboží zůstává v zimě na vysoké úrovni. A umožní to prohlásit účelnost uspořádání takového projektu, protože výtěžek bude pravidelný a stabilní.

Samozřejmě, většina fanoušků tohoto nápoje upřednostňuje čerstvé produkty, a ne jejich protějšky. Koneckonců, mnoho z největších obav dnes, snažících se prodloužit dobu trvanlivosti, dává přednost tomu, aby se při přípravě nápoje vyrobily různé konzervační látky, které vedou ke ztrátě původního chuti. Mini pivovary pro malé podniky umožní začínajícím podnikatelům zaujmout volné místo v tomto průmyslu prostřednictvím výroby produktů požadovaných návštěvníky hospod. Je pravda, že je důležité sledovat kvalitu vašeho produktu, takže jeho poptávka je vždy vysoká.

K dosažení vynikajícího výsledku bude trvat spoustu času na obecné otázky týkající se uspořádání případu. Zvláště důležité je analyzovat segment potenciálních zákazníků a nastavit prodejní kanály. Pamatujte si, že v této lekci je vaše pověst velmi důležitá. Takže tím, že nabízíte vysoce kvalitní zboží za přijatelné ceny, budete schopni obsadit své místo na tomto trhu.

Samozřejmě, úroveň hospodářské soutěže v této oblasti je poměrně vysoká. Existuje však vždy možnost, že vaše produkty budou lepší než prezentované analogy a spotřebitelé to upřednostňují. Obecně lze s jistotou říci, že její mini-pivovar jako podnik bude dobrým začátkem úspěšné produkce. Hlavním úkolem je řádně naplánovat celkovou koncepci případu a včas řešit úkoly.

Něco o výrobním procesu

Je třeba říci, že kvalita konečného produktu bude do značné míry záviset na vybraném receptu. Samozřejmě, ani malá společnost nemůže bez odborníka, který ovládá takové parametry jako technologie a vybavení pro výrobu piva. Doma můžete, samozřejmě, pracovat nezávisle, ale tak nemůžete očekávat, že budete mít dost peněz. Tato volba je vhodnější pro osobní potřebu.

Takže technologický plán výroby piva je podmíněně rozdělen na několik etap. Měli byste začít s přípravou sladu. Měří se, rozdrtí a nalije vodou. Dále je zde postup pro mashing a čištění ve speciální technice. Tato fáze končí smícháním získané hmotnosti s chmelem. Látka se vaří asi dvě hodiny a pak se ochladí.

Připravená mladina se smíchá s kvasinkami a začne fermentovat směs. Zpravidla se udržuje v samostatných kovových nádobách při určité teplotě. A síla a rozmanitost nápoje závisí na době infúze a teplotním režimu.

Konečnou fází výroby bude příprava výrobku k realizaci. Samozřejmě, v podniku musí být nápoj podroben řadě vyšetření, aby spotřebitelé mohli získat kvalitní produkt. Samozřejmě je vhodné vyprázdnit pivo plně automatizovanou linkou. Tato podmínka je nutná, aby odpovídala vaší společnosti moderním standardům.

Organizace podnikání od začátku

Zvažte trochu podrobnější informace o tom, jak otevřít svůj pivovar v Rusku. Tento postup bude samozřejmě zahrnovat především dokumentování aktivit. Měli byste začít s získáním statusu podnikatele. Zde můžete omezit otevření IP, ačkoli současná legislativa poskytuje určitá omezení pro tento formát práce. Je pravda, že tohle je způsob, jakým odborníci nazývají nejvhodnější pro začátečníky v podnikání.

Dále byste se měli zaměřit na získání různých dokumentů a tolerancí. Povinným krokem bude udělení licence na výrobu piva EGAIS. Koneckonců, legislativa umožňuje pouze malý maloobchodní prodej bez registrace v tomto systému a každá výroba zajišťuje z větší části velkoobchodní distribuci výrobků. Kromě toho bude povinnou podmínkou získání a registrace pokladny.

Vezměte prosím na vědomí, že v některých oblastech země možná budete potřebovat samostatnou licenci. Zkontrolujte, prosím, u místního daňového úřadu, zda se jedná o takové nuance. Kromě toho je třeba připomenout, že taková činnost je dodatečně zdaněna spotřební daní ve výši 15%.

Konečně je třeba připravit průmyslovou oblast a vyzvat SES k provedení inspekce. Pokud workshop přesně splňuje všechny standardy a požadavky, obdržíte povolení k otevření výroby. Kromě toho musí být budova podrobena kontrolám GPN, energetickému dozoru a dalším monitorovacím organizacím za účelem dodržování předpisů o požáru a technické bezpečnosti.

Odděleně by se mělo provést zkouška hotových výrobků, aby bylo pro ně získáno osvědčení o shodě. Zde je třeba se obrátit na SES. Mimochodem, při rozhodování o výrobě nápoje na extraktu sladu můžete vynechat certifikační fázi produktu. Koneckonců tento způsob výroby dnes nevyžaduje samostatné tolerance. K získání všech potřebných cenných papírů obvykle trvá až 4 měsíce a 50 000 rublů. Někteří podnikatelé zde využívají služeb profesionálních zprostředkovatelů - ušetří tak čas na studium jemností legislativy a správně zaregistrují podnik v krátkém čase.

Příprava obchodu

Budeme se snažit zjistit, kolik stojí domácí pivovar. Podnikatelský plán vašeho projektu, samozřejmě, by měl jasně popsat konkrétní objemy výroby a způsob výroby výrobku. Spravidla můžete začít podnikat pouze s bezplatnou garáží. Je pravda, že zde máte řadu toho, zda můžete vyrábět velké množství piva. Jedním slovem, zaměřte se pouze na očekávaný prodej - pouze proto, abyste mohli určit objem, a tím i oblast obchodu.

Odborníci obecně doporučují začít s pivovarem, pronajmout pokoj s celkovou plochou 75 m². Průmyslové prostory by zde měly být dvě třetiny celkové velikosti budovy. Zbytek oblasti je obvykle používán jako skladiště a technická místnost. Náklady na stavbu připravenou pro tyto účely, zpravidla, je asi 23 000 rublů.

Zařízení pro práci

Samozřejmě, výběr technologie výroby bude určovat nákup zařízení určitého typu. Například u velkých podniků, které vyrábějí více než 15 000 litrů nápoje denně, praktikují fermentační techniku, která zvyšuje objem výrobků kvůli chuti. Orientací na vybavení malého podniku budete muset koupit takový přibližný seznam zařízení:

 • stroje, brusný slad;
 • filtrační stanice;
 • parní generátor;
 • výměník tepla;
 • zařízení pro ohřev kapaliny;
 • čerpadla pro mladinu, vodu a mladé pivo;
 • cisterny na fermentaci produktu - cisterny;
 • pokrmy, kde se uchovávají kvasnice;
 • line pro plnění sudů.

Samozřejmě, tento seznam není zdaleka úplný. Zde je základní vybavení pro provoz malého pivovaru. Obecně se doporučuje dohodnout se na získání průmyslové linky s technologikem podniku. Zpravidla bude použito zařízení tuzemského výrobce asi 1 800 000 rublů.

Samozřejmě, pokud to rozpočet události dovolí, bude optimální koupit pivovar pro zahraniční výrobu na klíč. Taková akvizice vám bude stát 3,990,000 rublů. To zahrnuje dodávku, úpravu a instalaci veškerého potřebného vybavení pro výrobu stovek litrů piva za směnu.

Pracovníci a problémy s doručením

Výroba piva jako podnikání, a to i v malém měřítku, je nepravděpodobné, že by bylo dosaženo bez využívání nájemní práce. Koneckonců, současně řešíme otázky týkající se technologie, správné fungování zařízení, nákup surovin, stejně jako vedení účetnictví pro jednu osobu bude prakticky nemožné. Při náboru zaměstnanců nezapomeňte zahrnout do seznamu zaměstnanců následující pozice:

 • technologa - 33 000;
 • provozovatel průmyslové linky - 18 000;
 • mechanik - 18 000;
 • manažer - 19 000;
 • účetní - 16 000;
 • čisticí žena - 15 000.

Nezapomeňte, že i skromná výroba musí být vybavena kompetentními a zkušenými zaměstnanci. Pro jejich měsíční odpočty by měl být plat položen na 119 000 rublů.

Pokud jde o suroviny pro výrobu piva, zkušení podnikatelé doporučují věnovat pozornost možnosti pravidelné dodávky sladu, chmele, kvasnic z velkých pivovarů. Kromě toho můžete zakoupit polotovary od velkoobchodníků. Obvykle pro uvolnění 2 200 litrů nápoje za měsíc bude trvat přibližně 52 000 rublů na nákup surovin.

V tomto případě vypočítáme celkovou investici a označíme výši výnosu

Po určení všech detailů budoucího projektu můžeme konečně odpovědět na otázku, kolik stojí za otevření pivovaru. Výpočty těchto pozic zpravidla poskytují poměrně přesný údaj. Nejprve známe velikost kapitálu, se kterým můžete podnikat. Takže na začátku budete mít následující výdaje:

 • registrace - 50 000;
 • pronájem dílny v době instalace zařízení - 69 000;
 • vybavení - 2 miliony;
 • neplánovaný odpad - 121.000.

Organizace projektu bude stát 2,240,000 rublů. Měli byste také vzít v úvahu současné investice do vývoje vašeho podnikání. Obvykle je výčet výdajů následující:

 • pronájem - 276 000;
 • plat - 1 428 000;
 • suroviny - 624 000;
 • daně a odpočty - 890 000;
 • ostatní výdaje - 112 000.

Roční náklady na zachování pracovního procesu budou 3 330 000 rublů. Průměrný obrat těchto malých pivovarů je obvykle kolem 4 500 000 r. Podle toho může být zisk přibližně 1,170,000 rublů. Takže původní investici můžete vrátit na 1 rok a 11 měsíců.

Samozřejmě, první čtyři čtvrtiny práce budou nejobtížnějším obdobím podnikání. Podnikům, které přežily tento těžký čas v budoucnu, se zpravidla pouze zvyšuje jejich obrat. Takže nezapomeňte na hlavní podmínku úspěšného podnikání - hledání a neustálé rozšiřování trhu vašich produktů.

Co opravdu číhá pod módním názvem "řemeslné pivo"?

Řemeslné pivo - s tímto relativně novým pojmem, je známo jen málo, možná jen věrné znalosti tohoto opojného nápoje. Nicméně v posledních letech popularita tohoto nápoje rostla exponenciálně. Co je to pivo? Pokus překládat anglické slovo "řemeslo", což znamená řemeslo, nevede k této problematice příliš jasně. Pokusíme se pochopit tento problém a současně zjistit, zda toto pivo má nějaké výhody.

Trochu historie

Pivo je jedním z nejstarších nápojů, jehož výroba až do 19. století neměla jasně definovaný rámec jak s ohledem na součásti, tak i samotný proces. Všechno se začalo měnit, protože v malém městě v srdci Evropy, v Plzni, bylo možné svařit nejčistší "pilzner".

Ale rozvoj kvality zabránil postupu 20. století svými světovými válkami, které byly nahrazeny masovou kulturou. Produkce ztratila svou individualitu a začala se zaměřovat nejen na kvalitu, ale na množství vyrobeného zboží. Nepochybně tato vlna ovlivnila i vaření. Ve světě existuje jen několik významných pivovarů, které vlastní více než 90% celého trhu. Tato skutečnost výrazně ovlivňuje chuť piva. Navzdory všem množstvím "odrůd" a jmén je stále obtížnější rozlišit jeden nápoj od druhého.

A právě v takovém okamžiku na scéně jde o kraftové pivo.

Co je kraft pivo?

Definice řemeslného pivovarnictví byla dána jen v tomto století a termín byl vytvořen v Americe, ale rodiště tohoto nápoje stojí za zvážení Anglie. Bylo to v 70. letech minulého století, kdy se objevily první malé soukromé pivovary, které se specializovaly na výrobu tradičního piva.

Pivo Craft vzniklo v důsledku toho, že průměrný spotřebitel chtěl něco víc: sériová výroba velkých pivovarských společností již nesplňovala jeho touhy.

Samozřejmě, první pokusy o odlišení produktu vedly pouze k přidání nových příchutí, jako je například třešeň a banánové pivo. Ale nedosáhla takového rozsahu, který nyní získává řemeslné pivo. Minipivovary nabízejí vysokou úroveň kvality svých výrobků, které jsou připravovány převážně mírně upravenými staré recepty. Hlavním přínosem malování v malém množství je, že kupující získá opravdu čerstvý a "živý" produkt. Velké pivovarské společnosti nejsou schopny nabízet pivo s těmito vlastnostmi.

Je pozoruhodné, že chuť tohoto nápoje nepatří k stabilním faktorům. Dokonce i varené podle stejného receptu, bude se lišit v závislosti na ročním období, původu dodávaných surovin a dokonce i kapacitě, ve které je skladováno pivo.

Podmínky členství v kraft

Ve Spojených státech vysvětluje zvláštní sdružení podmínky, které pivovar, který vaří kraftové pivo:

 • Malý objem výroby. Ne více než 6 milionů barelů ročně.
 • Nezávislost společnosti. Nemá právo prodat více než 25% svých akcií. "Jak jsou zásoby spojené s pivem?" - ptáte se. Logika je jednoduchá. Prodáváním části podniku ztrácí určitá část svobody a začíná záviset na rozhodnutích investorů, kteří se ne vždy dostanou do procesu, což znamená, že jejich návrhy mohou jít proti samotné koncepci řemeslného pivovaru.
 • Použití výhradně tradičních receptů. To znamená, že pokud pivovar také dovolí přidat k nápoji, například koření a ovoce, kromě tradičních ingrediencí, pak pouze aby chuť byla složitější a nasycená. V žádném případě by však nemělo probíhat snížení nákladů a potírání kvality piva.

Bohužel v Rusku neexistuje taková přísná regulace, takže ruce obchodníků jsou rozpoutané, což znamená, že bezohlední výrobci mohou nazývat běžným táborem řemeslo.

V každém případě, kromě výše uvedených podmínek, reálný řemeslník pivovarnictví následuje většinu z následujících konceptů:

 • Zvláštní postoj ke spotřebitelům.
 • Mobilita výroby. V co nejkratším čase se pivovar může přizpůsobit změněným vkusům zákazníků a nabídnout zcela nový produkt.
 • Blízkost blízkého potenciálního zákazníka.
 • Čestnost ve výrobě.
 • Nedostatek chtivosti k zisku. Každý chce vydělat peníze, ale toto by nemělo být hlavním kritériem při výběru této výklenky.
 • Experimentální přístup. Přestože jedním z hlavních podmínek výroby je tradiční přístup k podnikání, musí být i nadále přítomny inovace. Jinak, jak vytvořit skutečně autoritativní řemeslo piva?

Výrobní proces

Myslíme si, že každý má zájem dozvědět se, jak se vaří pivo vyrobené. Samozřejmě, všichni výrobci tajemství nikdy nezveřejní, ale je možné pochopit obecný koncept.

 • Drcení sladu.
 • Směs sladu s vodou a zahřívání kontejneru, dokud se sladový škrob nepřemění na cukr.
 • Filtrace.
 • Přidání chmelu ke směsi.
 • Vařte asi hodinu a půl.
 • Proces fermentace, dosahující až několik měsíců.

Výsledný nápoj může být nápadně odlišný jak v barvě, tak v chuti, v závislosti na tom, jakou úroveň pražení byla v sladu. Pokud jde o známou hořkost, pak pro její vzhled je to právě chmele.

Vlastnosti výroby kraftového piva, druhy, odrůdy, recepty

Produkce kraftového piva získává oblibu. Pivovary kraftového piva vyráběly stovky různých druhů tohoto nápoje. Poprvé se v roce 1975 v Northamptonshire objevil řemeslný pivovar. Zakladatelem pivovaru je Bill Urquhart.

Co znamená pivo?

Koncept řemeslného piva se objevil v 70. letech. V této době byly organizovány a rozvíjeny drobné pivovary, které vyráběly pivo podle autorských nebo tradičních receptů. Pokud přeložíte anglický název řemeslné pivo, pak to bude znamenat "řemeslné" pivo. Koncept znamená, že pivovar připravuje nápoj podle tradičních receptů a využívá veškeré dovednosti a dovednosti, které zdědil od svých předků během vaření. Účel řemeslného piva je spokojenost zákazníků, a nikoliv výrobu velkých objemů nápoje.

Dosud je výroba kraftového piva úspěšné podnikání. Rozvoj podnikání v oblasti pivovarnictví byl významně ovlivněn americkými podnikateli. V polovině dvacátého století představovaly velké podniky, které se zabývaly výrobou piva, standardní linie nápoje. Standardní pivo nalévaly lidi a pak podnikavé podnikatele, opravdové milovníky nápojů, rozhodli po celé zemi, že budují malé továrny na výrobu piva různých odrůd. Takové malé továrny zcela uspokojují všechny potřeby zákazníka a vyrábějí zcela odlišné odrůdy opojných nápojů.

Nejslavnějšími pivovary je pivovar Fritz Maytag a Jack McAuliffe.

Mnoho lidí často zaměňuje koncepty řemeslo a ponor pivo, takže stojí za to zjistit, co je návrh.

Drift je pivo, které je v sudech a kraft znamená mini pivovar bez použití sudů.

Při výrobě řemeslných nápojů se však používají inovativní technologie spolu s tradičními technologiemi.

Co se liší od tradičního piva řemesla

Chcete-li porozumět tomu, co se liší od tradičního nápoje, měli byste to vědět hlavní rozdíly těchto nápojů:

 1. V procesu výroby vaření, pouze přírodní produkty, který se běžně používá pro výrobu tohoto druhu nápoje. Současně se pivo vyrábí výhradně tradičními recepty, které prošly po mnoho desetiletí z generace na generaci.
 2. Při výrobě kraftového piva je přidání takových složek jako čokolády, citrusových plodů a skořice. Díky těmto složkám je možné vyrábět unikátní odrůdy, které uspokojují potřeby všech zákazníků.
 3. Náklady na crafting dražší, než náklady na pravidelné pivo, protože výroba tohoto nápoje používá drahé přísady. Pokud jde o dobu trvanlivosti nápoje, je mnohem méně, než je obvyklé, protože při výrobě plavidla se nepoužívá řada konzervačních látek, které by prodloužily skladovatelnost nápoje.
 4. Pivo Kraft je jiné a způsob, jakým slouží. Není servírován v hrncích na pivo, protože je obvyklé sloužit obyčejnému pivnímu nápoji, ale balené ve speciálních brýlích, které připomínají víno. Měl by být opilý v malých džbáních, aby ochutnal chuť a užít si nezapomenutelné vůně.
 5. Pivovarství Kraft bere v úvahu přání každého zákazníka, pokud jde o výrobu nápoje. Není produkován velkými objemy a je zaměřena pouze na obyvatele nejbližších území k rostlině. Řemeslné pivovary jsou schopny rychle provést změny ve formulaci výroby nápoje, čímž získávají rostoucí popularitu.
 6. Před výrobci řemesel není cílem získat vysoký a stabilní zisk. Řemeslníci to dělají projevy jejich kreativity a touha neustále překvapovat zákazníky, tedy vyrábět pivo na ochranu autorských práv.

Jak otevřít řemeslný pivovar

3. února 2014 v 16:49

Vyrobené pivovarnictví je pro Rusko velmi nový fenomén. Ve Spojených státech, podobné podniky rozšířila koncem minulého století, když crafting znamenal nezávislý pivovar, který vyrábí pivo v malých objemech za použití tradičních i inovativních přísad a udělal skutečnou revoluci v masových představ o pivu. Vlastní výroba pro řemeslnický pivovar je dobrovolná - může pracovat na základě smlouvy se stávajícími podniky a pronajmout si zařízení z nich. Právě na tomto principu funguje petrohradský pivovar AF Brew.

Příběh AF Brew začal před dvěma lety s malou dávkou piva, vařený pro sebe a své přátele. Společnost vyrábí až tři odrůdy měsíčně a lze je nalézt v desítkách barů, kaváren a pivních butiků v Petrohradě av obchodě Moskva "GlavPivMag". Vesnice mluvila s týmem o tom, jak vštípit lásku pro nestandardní návštěvníky piva.

První stupeň

Klasické nastartování amerického řemeslného pivovaru je vaření piva, grilování a léčba přátel a sousedů. A pouze jedna osoba ze stovek jde dále a díky vytrvalosti, vášni a 24hodinové práci je skvělý výrobek. Studovali jsme mnoho takových příběhů a před čtyřmi či pěti lety jsme ochromili řemeslné pivo a zkoušeli to na specializovaných festivalech v zahraničí. V Americe představují řemeslné pivovary, z toho asi 2 700, 7% trhu. V Evropě to není více než 1%, v Rusku je stále pomalejší.

Během našeho dospělého života pracujeme ve velkých pivovarnických firmách a velkých restauracích. Znalost výroby, logistiky, surovin a receptů v určitém okamžiku nám umožnila jít dál. Strávili jsme spoustu času při přípravě prvního piva. Samozřejmě, že jsme neměli vlastní produkci, kromě toho jsme neměli představu o tom, jak a komu prodávat produkt. Když jsme zvážili naše šance, rozhodli jsme se, že v případě cokoli pijeme všechno sami. První stupeň byl svařen objemem 500 litrů. Při výpočtu pro 25 lidí - nás a našich nejbližších přátel - se ukázalo, že každý z nich má 20 litrů. Takový objem je velmi dobře zvládnutelný po dobu jednoho měsíce.

Pro nás je AF Brew oblíbeným, ale přesto druhým a často doslova nočním životem, který má málo společného s tím, co děláme "od devíti do šesti". V určitém okamžiku jsme se rozhodli využít tuto nejednoznačnou situaci pro sebe a depersonalizovat náš projekt. Od té doby naše pivo hovoří pouze pro sebe, a všude jsme znám pouze jako tým AF Brew.

Vyhledat pivovar

Vytvoření nebo zakoupení vlastního pivovaru není nutné: tím se zbaví flexibility a zatížení s příliš vážnými povinnostmi. V Petrohradě je hodně malá produkce, pracuje s malými objemy, vaří se pro restaurace nebo prodává v maloobchodních prodejnách. Nebylo těžké se s nimi dohodnout: hlavní věcí je přicházet se smysluplným návrhem. V průběhu naší existence jsme prošli pět nebo šest pivovarů hledajících ideální řešení. Všechny jsou podobné, ale existují určité nuance, které ovlivňují chuť a pevnost: výrobce zařízení, velikost objednávky vaření, vlastnosti fermentačních nádrží, hygieny a mikrobiologie na pracovišti.

Jak přijít s receptem

Recepty, které přijdeme na vlastní pěst. Pivo, které vyrábíme, je těžké zamíchat se s něčím. Soudě podle nejúspěšnějších lidí ve světě pivovarnictví, vytváření receptů není matematický výpočet, ale více intuice. Velké řemeslné pivovary jsou lidé s fenomenálním vkusem pro recept. Nemůžeme svázat 50 litrů vzorku, takže konečný výsledek je do jisté míry vždy nepředvídatelný. Nyní vyrábíme každý druh piva od dvou do čtyř tun. Není to moc - ve městě jsou mini pivovary, které realizují až 600 tun za měsíc. Jedná se o 1 200 000 hrnků.

U dýňového piva jsme v USA koupili dýně
s dodávkou přes velký dovozce zeleniny

Máme mnoho zdrojů inspirace. Může se jednat o odrůdu, která nás zasáhla - když je pivo tak složité a hluboce, nebo naopak tak stručné a elegantní, že chci pochopit, jak autor dosáhl takové dokonalosti. Může to být touha kombinovat dva nekompatibilní styly do jedné třídy a zjistit, co se stane. Mohlo by to být nový druh chmele nebo nový kmen kvasinek, který se dostal do našeho držení - pak naše pocity jsou podobné pocitům dítěte, které našli nového návrháře pod jedle. Často jdeme z koncepce, designu štítku nebo oblíbeného filmu.


Komunikace řemeslného piva a kina je naše oblíbené téma. Dobrý film z čísla, který si ponecháváte doma a pravidelně kontrolujete, je podobný produktu výroby vaření. Když jsme jsou koncipovány speciální slad, aby IPA krvavě červenou barvu, jsme téměř okamžitě vzpomněl na film „The Shining“, a proto se narodil koncept našich nejznámějších a hledal agresivních odrůd - Redrum IPA. Když jsme chtěli, aby se pivo ve slunné kalifornské stylu jsme použili v jednom nápoji tolik jako pět odrůd aromatického chmele amerických a motivem pro etikety naší Hoppy Surf byl film „Point break.“ A když jsme vykouzlil během první v naší praxi belgickém sezóně, podíval se na speciální kvasinky pod mikroskopem, a zváží na váze, transparentní krystal cukr, neváhejte zavolat tento druh Breaking Bad, protože pak, stejně jako mnoho dalších, trpí touto show.

Každý týden pořádáme něco jako kluzák, kde diskutujeme o všech otázkách od účetnictví k tvůrčím - recepty, názvy a štítky, co píšíme, co vaříme, co a kde prodáváme. Někdy pozdě v noci zavoláme dodavatelům a na poslední chvíli objednávame neobvyklé suroviny. Oni se také zajímají o to, co z toho vyjde, a tak se obvykle setkávají s námi. V případě dýňového piva jsme například v USA koupili dýně, která byla dodána prostřednictvím velkého dovozce zeleniny. Poté jsem si musel pronajmout restauraci, která ho pečeme, vyčistěte ji ručně a nalijte do restaurace. Když to všechno padlo do hrnce s budoucím pivem, naše srdce také vyskočilo.

Hlavní roli hrají osobní vztahy s dodavateli surovin, majiteli zařízení a logistickými společnostmi. Je to záležitost touhy, hledání, práce a zkušeností.

Cesta k mřížím

Zvláštností našeho piva je to, že musí být prodáván v jazyce, tj. Aktivně komunikuje s novým spotřebitelem nebo zákazníkem v době prodeje nebo spotřeby. Naprosto náhodou jsme se dohodli s restaurací, která nabídla, že s sebou pivo přinese a povědí o něm. Do jeho osobního automobilu byl vložen 50-ti litrový sud, vzal s sebou babičku s vozíkem a přenosný dávkovač. Takto začali prohlížet tyče města a dělali to ještě několik měsíců. Hrál jsme v takových craftingových evangelistů.

První bar, který s námi stále pracoval, byl I Believe. Okamžitě nám podplatili neštandardní pivní linku a viděli jsme, jak jejich barmani pracují s návštěvníky. Rozpoznání nepřicházelo okamžitě, ale po chvíli došlo k situaci, kdy byl sud ze nového piva prodaný za tři hodiny. Poté dokonce položili samostatnou kohoutek speciálně pro řemeslné pivo.

Stále si vybereme ty bary, které jsou nám blízké a pochopitelné, včetně ideologických. Nemusí to být stroj na čerpání peněz prodejem Guinness a Jameson. Lidé, kteří pracují s naším pivem, to neudělají zdarma na brýle, popelníky nebo čtvrtletní bonusy. Naše náklady jsou mnohem vyšší než u jakékoli průmyslové výroby, kvůli malým objemům a nájemnému za vybavení. K dispozici je také součást obrazu. Takovéto pivo jako naše nemůže být levné, protože se investuje příliš mnoho práce a neklidných surovin. Rozhodli jsme se pro nás cenovou výbavou - výrazně dražší než většina ruských odrůd, dražší než levný, ale levnější než dovážené drahé.

Neustále, kromě Petrohradu, naše pivo se prodává v Moskvě. V určitém okamžiku tu byla kritická situace a z chaotického nic nebyl člověk, který otevřel obchod s řemeslným pivem "GlavPivMag". Získal všechny řemeslné a kraftové pivo z celého Ruska. Pracuje s jedním víkendem měsíčně a téměř každý den má řadu.

Neopominulujeme žádný vztah a jsou připraveni přinést soukromého kupujícího alespoň dvě láhve piva, pokud jsme na cestě. Velmi často se takové výlety konají dlouho po půlnoci.

Nejsmutnější v komunikaci s našimi zákazníky a spotřebitele - je neochota některých opustit útulnou světa vlastních představ a stereotypů a zkusit něco nového a podivného. Když jste se snaží dokázat, že přírodní pivo by neměly být skladovány po dobu delší než jeden týden, že toto pivo je jen v České republice, a nic, co Američané v pivu nemá smysl, nebo že přidáme k pivu grapefruitové šťávy, a lidi oklamat tím, že citrusové aroma a hořkosti jsou způsobeny speciálními odrůdami chmele - současně je to smutné a zábavné. Ale o tohle se nikdy nedopouštíme, protože tito lidé v našem hnutí se setkají méně a méně často.

O plánech

Považujeme to za naše zásluhy, že řemeslné pivo v Petrohradě ze sektářské subkultury se stalo něčím poměrně jasným. Může být vyzkoušeno nejen v "zednářských lóžích" s nahrávkou v uzavřených skupinách, ale také v pochopitelných, progresivních institucích v pěší vzdálenosti. Navíc v měřítku města je několik dalších výrobců řemeslného piva, které nás doslova následují na patách.

V naší zemi však velmi nízká úroveň příjmů, matoucí a protichůdná legislativa a kromě kraftového piva se nemůže stát masivní, i když kvůli nedostatku přísad. Ale dělat kvalitní věci zde můžete a budete potřebovat, i když mnoho věřit tomu. Bylo to příběh, když jsme chtěli rozdávat naše pivo jako zahraniční pivo: napsali, že to bylo vyrobeno v USA a cenu za 300 litrů za pol litru. Jakmile bylo naše pivo ošetřeno slepými ochutnávkami zástupců respektované evropské společnosti na pivovarnictví a nikdy nevěřili, že pili místní, ne dovezli. Jsme smysluplní k tématu místní produkce, i když ještě nikdy nebudeme moci používat místní ingredience, a přesto nápis Narodil se v St. Petersburg na jedné z našich odrůd nás hrdý.

Jak je soukromý pivovar organizován a jak vydělat peníze na řemeslném pivu

Pavel Olshanský - o zpeněžení lásky dobrého piva

IT nástroje, které používá Pavel Olshanský

 • 1C: Účtování
 • Facebook
 • Skype
 • StreamWood

Extrémní sportovec Pavel Olshanský věří, že parašutismus, o němž je vášnivý, má hodně společného s výrobou piva, které velmi miluje. Prudká změna povětrnostních podmínek "nahoře" často připomíná neustále se měnící pravidla hry v odvětví piva. A očekávání okamžiku, kdy se padák otevře, se zdá být emocí vzrušení spojené s dozráváním piva. Majitel skutečného pivovaru ALE Pavel Olshanskij řekl společnosti Biz360.ru, že je organizována produkce řemeslného piva a jaké problémy se potýkají s malými podniky.

Pavel Olshanský, 44, zakladatel a spoluvlastník pivovaru Pravda ALE v obci Zhelomeeno (okres Mozhaisk). Vystudoval Moskevský geologický průzkum institutu, ale pro práci v profesi neměl: v 90. letech mzdy skutečně zaplacených geology, Paul začal angažovat v obchodním styku - bylo to jak prodávající a majitel stánku, pak šel za velkoobchodní ceny. Do roku 2005 vlastnil bar v centru Moskvy, který se stal neformálním střediskem přitažlivosti pro lidi, kteří milují padání. Skutečný pivovar ALE byl zaregistrován v roce 2014; kromě výroby piva přináší příjmy z prodeje vybavení pro vaření a školení seminářů pro začínající pivovary.

V roce 2008 začal Viktor Ilyin, přítel Pavel Olshanský a technologický výrobce potravinářských výrobků, připravovat pivo "pro sebe a své přátele" ve svém bytě. Vařič byl vyroben z konvenčního pánevku s použitím tradičních přísad pro vaření - chmel, slad, kvasnice a vodu.

Jeho pivo bylo velmi oblíbené u Pavla Olshanského. Ale když Victor Ilyin odešel v roce 2009 půl roku v Dominikánské republice, Paul musel jít do obchodů jako obvykle. Výsledky těchto "kampaní" mu většinou nevyhovovaly - nebylo téměř nic zajímavého. "Standardní pivo, které produkují velké společnosti, mi připadalo stejně chutné. A tato chuť jsem nechtěl ochutnat, "- říká Pavel.

Když se Victor Ilyin vrátil, zklamal své kamarády nepříjemnými zprávami. Musel se přestěhovat do menšího bytu, ve kterém nebylo možné pivo připravit.

Zároveň Pavel začal stavět svůj vlastní dům 160 km od Moskvy - ve vesnici Zhelomeeno, okres Mozhaisk, v Moskvě. Říká, že od věku 14 let snil o tom, že nebude žít v hlučné metropoli, ale v přírodě. Victorovi mu to pomohlo: vypočítal projekt a dohlížel na inženýrskou práci.

V určitém okamžiku se přátelé, unaveni stavebními pracemi a současně nedostatkem kvalitního piva, rozhodli, že v bytě svaří Paulovi nápoj. Potřebné vybavení - plechovka o objemu 125 litrů ve formě krychle - byla vyrobena sami. Obvyklé plynové sporáky v kuchyni musely být dodatečně vybaveny speciálním hořákem, aby mohly mít takovou kapacitu.

"Můj otec byl v té době velmi rozhořčený, neměl rád vůni piva. A já se naopak velmi líbil, "- říká Pavel.

Chcete-li se dozvědět více o nuancích pivovaru, zaregistrujte se přátelé na fóru domácích pivovarů. A v procesu komunikace na tomto místě vznikl kruh podobně smýšlejících lidí. Uspořádali setkání, kde ochutnali nápoje druhého a sdíleli tajemství výroby.

Brzy si Pavel a Victor uvědomili, že objem výroby není dost. Přátelé pijí pivo rychleji, než může dozrávat. Růst počtu kupujících přiměl společníky, aby si vybrali: buď popírat lidi, kteří již milovali svůj nápoj, nebo rozšířit a přenést projekt na komerční trasy. Ačkoli přátelé původně neplánovali podnikat na výrobu piva.

Do doby, než Paul dokončil stavbu domu ve městě Zhelomeeno. A společníci rozhodli učinit dodatek k tomu, umístit jej do mini-dílna pro výrobu piva ruční práce. Workshop byl postaven za rok. Dodávané a sklep, ve kterém pivo může zrající v komfortních podmínkách.

 • Craft pivonazvaný nápoj vařený v malém soukromém pivovaru za použití tradičních technologií - ze sladu, chmele, kvasnic a vody bez použití chemických přísad. Použití jiných složek (např koření), je povoleno, aby bylo dosaženo původní chuť, ale ne za účelem snížení nákladů, ale pouze ke zlepšení kvality chuti piva.

"Hlavním problémem bylo, že jsme tento projekt nezačali jako komerční. Zpočátku to bylo jen hobby, pro sebe. Kromě naší vůle se také stal obchodním projektem. To je přesně situace, kdy se oblíbená firma stane podnikatelem. Nemůže být řečeno, že v tomto oboru mohou být získány miliony, ale je toho dost živé. Teď je to mé hlavní zaměstnání, - říká Pavel.

Jako společnost byla v roce 2014 zaregistrována pivovar True ALE. Pavel převzal funkce generálního ředitele, Victor se stal hlavním technologem. Poměrně dlouhá doba práce bez registrace Pavel vysvětluje neustále se měnící pravidla práce na ruském trhu. Podnikatel může začít vyrábět pivovar pro splnění všech platných požadavků. A pak zjistěte, že se změnilo a podnik jim již neodpovídá.

Například v roce 2010 zavedl stát povinné měřiče objemu vařeného piva. V malých průmyslových odvětvích však často prostě nemají kam instalovat, neexistují žádné technické možnosti. Pavlíci a Victorovi známí měli situace, kdy koupené měřiče nemohly být instalovány a v krabicích byly tak zaprášené. Cenová otázka pro podnikatele činila zhruba 500 tisíc rublů (250 tisíc pro čítače a stejné pro službu). Požadavek na přítomnost těchto metrů byl nyní zrušen.

"Počet pivovarů roste v Rusku. Ale měli bychom mít ráj piva, kdyby v průmyslu existovaly více srozumitelná a stabilní pravidla. Pokud by všichni ochotní otevřít pivovar se mohli klidně obrátit na státní orgány a získat jasné a podrobné vysvětlení, co přesně by mělo a nemělo být děláno. Trvalo mi čtyři měsíce, než jsem se zaregistrovala, ale strávil jsem spoustu nervů. Registrační proces mi způsobil otřesy. Pokoušíte se aplikovat zdravý rozum všem šablonám, pro které musíte pracovat se státními orgány, a pochopíte, že existuje jen velmi málo z nich. Samozřejmě, to vás zneklidňuje, "- připouští Paul.

Nyní podnikatelé uspořádá vzdělávací semináře o vaření, při kterém podrobně vysvětluje nově příchozí, kde by se měla použít pro registraci svého případu, který dokumentuje dát, jak se vypořádat s poruchami nebo nároky ze strany vládních agentur. Tato sazba je placena, lidé z celého Ruska ji navštívili.

Dnes pivovar True ALE produkuje 11 druhů nízkoalkoholového piva (od 2,7 do 5,5 stupňů), včetně - el. Jedná se o zvláště vzácnou odrůdu, protože jen 2% vyrobeného piva je pivo. Při výrobě piva True ALE se používají pouze přírodní produkty (kvasnice, chmel, slad a voda) a přirozené fermentační procesy.

V linii pivovaru od piva Zhelomeeno pro všechny chutě: hrubý, červený, prémiový plzeň, žito, rustikální vrátný. Tam je také neobvyklý odrůda - "Vesnice vesnice". Za tímto mimořádným jménem je skrytá jantarová barva. "V některých ohledech připomíná staré pivo typu" Zhiguli ", které se nezřeklo," - popisují jej producenti.

Pro ty, kteří o pivě moc neví, Pavel Olshanský s radostí vysvětluje rozdíl. Například ležák je nejčastějším typem piva a při jeho použití se používá nízkokvalitní fermentace. Vlastností této metody je maximální koncentrace kvasnic na dně nádrže. Lager zraje při teplotě 0 až 8 stupňů. Pokud zvýšíte "horní" teplotu stárnoucích ležáků, začnou se zhoršovat.

Všechno kraftové pivo je nejprve získáno nefiltrované. V hromadné výrobě je pak filtrována a pasterizována pro delší skladování. V soukromých pivovarech jsou tyto procesy opuštěny, takže nápoj si uchovává nasycenou chuť a užitečnější vlastnosti.

Několik řemeslnických pivovarů rozhoduje o výrobě alesu, protože je technologicky obtížné. El zůstává v konečném balení po dobu 4-6 měsíců. Během této doby shromažďuje plyny a jeho chuť je lépe odhalena. Při přísném dodržování výrobních technologií není skutečná skladovatelnost takového piva omezena, ale závisí na obalu, korkovém obalu, láhvi a podmínkách skladování. Skuteční vědci voletu vědí, že tento nápoj, stejně jako víno, chutná lépe, čím déle trvá.

Objem vyrobeného nápoje v podniku Pavel a Victor je asi 6 tun za měsíc. Za současných podmínek (bez rozšiřování výroby) lze toto číslo zvýšit na 8 tun. Na lahvovém pivu True ALE dodávaném do prodejních míst je datum vypršení platnosti 1 rok. Toto, stejně jako složení všech piv, potvrzují povinnost pro legální výrobu odborných znalostí a osvědčení o pivu.

Tento test trvanlivosti pro malé pivovary je EGAIS (automatizovaný systém státní kontroly výroby alkoholu). Mnoho podnikatelů nepopírá jeho význam, ale věří, že zavedení tohoto systému by mělo být mnohem přemýšlivější. Mezitím práce s ní přináší pivovarům mnoho dalších problémů.

Při prodeji nápoje v obchodech je pivovar povinen učinit veškeré údaje o každé dodávce do systému EGAIS. Pokud vše funguje hladce v systému, trvá to asi 15-20 minut, a pokud ne (což se děje poměrně často) - až dvě nebo tři hodiny. Pro každé porušení při registraci dodávek systém "vydává" pokuty výrobcům. V takovém případě se pravidla pro zadávání dat do systému neustále mění. Někdy se najednou ukáže, že obvyklá schéma práce s EGAIS od nynějška již není pravdivá a nyní je nutné s ní pracovat jinak.

"V poslední době jsme začali pět typů piva v systému, takže jsme strávili asi 6 hodin. Ve skutečnosti musím přepsat technologické pokyny pro každé pivo pod šablony. V takovém případě, když zadám kód OKPO, systém může odpovědět, že takový kód neexistuje. A co dělat v této situaci je nejasné. EGAIS vede k obrovskému výdaju času a to je nejcennější zdroj pro podnikatele, zejména pokud se zabývá malým podnikem, "vysvětluje Paul.

Před dvěma lety, brzy po oficiální registraci, nebyl Pavel Olshanský schopen včas předložit potřebnou zprávu z důvodu přetížení webových stránek EGAIS. Udělal screenshot se zprávou o samotném programu. Nicméně pokuty za zprávy, které nebyly doručeny včas, byly přísně včas: 50 000 rublů do podniku a 5000 rublů osobně jako ředitel Pavel. Stále je posuzován o platnosti těchto pokut. Podnikatel ztratil soud prvního stupně.

"Upřímně řečeno, toto je moje chyba (došlo k porušení některých termínů pro předkládání dokumentů), ale otázkou je, kdy mám dělat všechno? V malých pivovarech neexistuje samostatná sazba pro právníka. Máme úplný daňový systém, protože pivo je výrobek podléhající spotřební dani. Jinými slovy, musí existovat účetní ve státě, odkud dostaneme právníka? "- Pavel Olshanský je zmatený.

Pivovar Pavel Olshanský a Viktor Ilyin dodávají nápoj do barů a obchodů v Moskvě, Tveru, Jekaterinburgu, Sevastopolu, Kalugě, Norilsku, Voroneži. Jelikož podnik je malý, logistika vytváří výrazné zvýšení nákladů na produkt. Přímý přírůstek obchodu je alespoň 50%, ale může dosáhnout až 100%.

V ideálním případě by si Pavel rád prodával celé své pivo "na místě" v obchodech okresu Mozhaysk. Následně by cena nápoje byla nižší díky úsporám na dodávku. Ale v tuto chvíli je to nerealistické. Malé obchody, ve kterých chodí jen místní obyvatelé, se o tento produkt nezajímají. Kraftové pivo v hodnotě přes 100 rublů za láhev pro své zákazníky je příliš drahé.

Velké maloobchodní řetězce s malými soukromými pivovary zpravidla nefungují. Mají podmínku: pokud se v sortimentu objeví nový produkt, pak ihned ve všech obchodech sítě.

Pivovar Zhelomeeno spolupracuje především s malými obchody. Zpravidla platí za dodávku "na místě". Větší obchody obvykle vyžadují splátky a platit s velkým zpožděním. Pavel Olshanský musí věnovat spoustu času a úsilí, aby získal peníze na již prodané zboží. Mezi zákazníky jsou také velké "místní" obchody, výpočty s nimi také ne vždy plynou hladce.

Dalším problémem při práci s obchodními body je stejný systém EGAIS. Po zavedení ze spolupráce s pivovary je mnoho z těch prodejen, pro které je pivo "vedlejším produktem", odmítnuto. Nyní, aby se pivo prodalo, musí skutečně zapůjčit dalšího účetního, aby dokončil všechny potřebné zprávy. Chcete-li mít sortiment piva, je pro ně prospěšné.

Na začátku práce pivovaru na "kuchyňské" fázi nebylo třeba hledat zákazníky. Všechno pivo "rozptýlené" mezi přáteli a známými. Pak se Pavel a Victor rozhodli zvýšit cenu a při zavádění produktu začaly potíže.

Poté hledala kupci dceru Paula. Jde nakupovat a mluví s nimi. "Začalo to se ukázat, a teď je z hlediska prodeje zajímavější," řekl generální ředitel společnosti True ALE.

V sociálních sítích se pivovar začal "pohybovat dopředu" přes stránku ve Facebooku. Stránka je zpracována Paulovým přítelem dobrovolně - ve skutečnosti "pro pivo". Pivovary nemohou vyčlenit rozpočet na tuto práci.

Pavel Olshanský řekl, jakou velikost investice může požadovat podnikatel, který chce začít s pivovarem. Zaprvé to bude vyžadovat investice do výstavby a zahájení podnikání. Patří sem náklady na stavbu obchodu a nákupní zařízení, jakož i náklady na registraci a právní registraci podniku, počítače a kancelářské vybavení.

Workshop pro pivovar, který produkuje asi 500 litrů piva za měsíc, může být vybudován za milion rublů. Zařízení na to bude stát od 500 tisíc až 6 milionů rublů. Taková široká škála cen závisí na tom, zda se nové zařízení nebo použité a kolik automatizace existuje. Maximální úspory na zařízení budou k dispozici těm, kteří je mohou vyrobit sami. Pavel a Victor se podařilo zachránit kvůli tomu, že zařízení vyrobili sami. A při expanzi také prodal to, co se dříve používalo.

Další etapou investic je nákup surovin a materiálů (obalů, lahví, zátky apod.) Pro výrobu první šarže piva. Chcete-li svařit počáteční objem piva, potřebujete suroviny pro nejméně 400 tisíc rublů. Kovové sudy stojí 4500 rublů, potřebují nejméně 500-700. Takže sudy budou stát 1,5 milionu rublů (plast - 400 tisíc).

Surovina pro své pravé pivo ALE je zakoupena v Rusku, ale je to převážně osvědčený dovezený slad. Jeden z odrůd zakoupených odrůd chmele je ruský, dodává se z Čuvašje. Je docela hrubý, ale známý všem "Zhigulevskému" pivu, které dříve používalo tento chmel. Malá část chmele pro "sezónní" projekty, Paul a Victor rostou.

"Obtíž je, že pěstování je samostatná produkce. Na jaře je nutné připravit vše, v létě kosit, vodu, kravatu, řez. Dělat všechno kvalitativně není snadné. A pokud to nebude fungovat kvalitativně, je lepší nechat to vůbec dělat, "říká Pavel Olshanský.

Podle Pavla Olshanského by měl nejlepší tým malého pivovaru sestávat ze sedmi nebo osmi lidí. Jedná se o ředitele, technologa, asistenta technologa, dopravce, skladovatele, alespoň jednoho obchodního manažera, účetního ve státě pro aktuální práci. Z času na čas musí být kvalifikovaný externí dodavatel zapojen do řešení vážnějších účetních problémů.

Nyní jsou čtyři specialisté v personálu pivovaru True ALE: sám Paul, účetní, interní technolog a dcera Pavla jako obchodního manažera. Nedávno Pavel pracuje bez pomoci svého partnera - Viktor Ilyin je zaneprázdněn otevřením pivovaru na Kypru, kde má již zaregistrovanou společnost. K vyrovnání osobní ztráty se Pavel ujal jiného technologa.

První vážná chyba, Paul a jeho společník, byla nákup lahví nedostatečné kvality. Když se pivo naplněné a utěsněné v nich začalo provzdušňovat, jen se vyvíjeli tlakem. Z tohoto důvodu Pavel a Viktor ztratili 12 tun piva - výsledek dvou měsíců práce. Pivovary se nesnažily žalovat dodavatele vadných kontejnerů. Bude to trvat hodně času, což ještě nemají.

"Tlak v láhvi piva se objeví během jednoho měsíce po rozlití piva. Proto jsme zjistili problémy s lahvemi pouze měsíc a půl po začátku jejich používání. Stále jsme si okamžitě neuvědomili, že jde o systémový problém - mysleli jsme si, izolované případy. Pak jsem našel vhodný kontejner pro nás. Je plná, mírně dražší, ale dobře udržuje tlak, "podělil se Pavel o své zkušenosti.

Výroba přírodního piva vyžaduje, aby pivovary prováděly obzvlášť opatrný a pečlivý přístup k výrobě. Pokud zařízení není pečlivě promyto, je možné "znečistit" pivo kyselinou mléčnou nebo kyselinou octovou. To vede k pivu. Stejným způsobem můžete nápoj potopit transfuzí.

Několik let Paul a Victor na fóru domácích pivovarů publikovali materiály o svém podnikání. Články vzbudily velký zájem, v určitém okamžiku lidé začali chodit do podniku, aby zjistili, jak je uspořádáno. Pavel řídil hosty, vysvětlil jim vlastnosti piva a provoz zařízení. V určitém okamžiku byl tok lidí tak velký, že Pavel nemohl dělat nic jiného než exkurze.

Pak se partneři rozhodli provést placené konzultace. Po převedení služby na placenou cenu se počet "turistů" okamžitě snížil. Ale jejich místo bylo přijato rozpouštějícími "učedníky".

Ve městě Zhelomeeno přijíždí během roku přibližně 70 lidí, a to navzdory skutečnosti, že není snadné se sem dostat. Pavel a Victor už měli "studenty" z takových měst jako Perm, Yoshkar-Ola, Nadym, Alma-Ata, Magadan (z tohoto města již několikrát přišli). Pivovary jsou vyškoleny jak přímo ve vaření, tak při výrobě potřebného vybavení. Také návštěvníci jsou seznámeni se základními informacemi o registraci společnosti, práci s EGAIS a interakcí s vládními agenturami.

"Když jsme si zdarma vyrazili výlety, lidé nám dlouho říkali, jak si sami vyrábí pivo. Bylo to zajímavé, ale to trvalo spoustu času. A čím víc člověk ví, tím víc slyší, a s největší pravděpodobností dokáže něco v tónu, který nesnáší námitky. Když jsme zavedli školné, začali lidé položit své otázky konkrétněji. Dnes nám vzdělávací programy přináší i příjmy, "říká Pavel.

Nyní skutečný pivovar ALE dosáhl bodu, kdy je potřeba znovu zvýšit produkci. A nyní Pavel Olshanský vypočítá, jak lze to udělat a shromažďuje informace potřebné pro to.