Jak otevřít kurýrní službu od začátku

Úspěšná vlastní podnikání je sen mnoha lidí, jejichž plány jsou stabilní a vysoké příjmy. Kurýrní doručovatelská služba - docela populární, ale zároveň stále volná výbava. Má zdravou konkurenci, která vám umožní nabídnout zákazníkům, co ostatní společnosti nemají.

Další podrobnosti o této oblasti budou popsány v tomto článku.

Výhody a nevýhody aktivity

Počínaje jakýmkoli projektem budete následovníkem. Někdo to nutně udělal před vámi. Je důležité, aby to bylo správné. Pokud tato osoba již takový případ otevřel, pravděpodobně udělal chyby. Vaším úkolem je získat z předchozích zkušeností maximální užitek a vyhnout se opakovanému zásahu na "hrabě".

Výhody

 • Služba doručení v poptávce a zahrnuje přítomnost potenciálních zákazníků. Lidé potřebují služby vaší společnosti. S širokým polem zákazníků je důležité začít s nimi správně komunikovat a první zisk, který máte ve své kapse.
 • Mezi výhody tohoto druhu činnosti patří také minimální investice. Chcete-li začít, stačí mít na dosah ruky internet a telefon. První kroky v kurýrní službě mohou být zahájeny jako partneři obchodu nebo offline, stejně jako na území jednoho města. Později, po obdržení prvního zisku, budete mít příležitost rozšířit svůj projekt, zaměstnat pracovníky, podepsat smlouvy a koupit potřebné vybavení.
 • Dalším plusem tohoto druhu školení - širokou škálu specializací. Vaše budoucí společnost se může postavit z různých úhlů. Může to být pozemní nebo letecká doprava, partnerství se soukromou společností nebo velkým podnikem, dodávka tiskových nebo hromadných nákladů atd. Vše závisí na potřebách zákazníků a současném stavu věcí na trhu služeb. Hlavní věc je, že můžete mít libovolnou volnost.
 • V náboru ani začínající podnikatel nebude mít problémy. Tento druh činnosti neznamená, že zaměstnanci mají určité vzdělání. Vše, co je vyžadováno od podřízených, je odpovědnost a fyzická síla. To značně zjednoduší práci při náboru zaměstnanců a pomůže vám ušetřit na vašem platu.
 • Kurýrní služba nevyžaduje speciální místnost. Můžete začít pracovat i bez skladu. Hlavním úkolem je správně zajistit proces dodávky nákladu, plánování trasy a snížení nákladů na minimum.

Nevýhody

 • Od tebe, od vůdce, potřebujete trpělivost a schopnost přijímat rychlé rozhodnutí. Dodání kurýrem je vždy možné vznikokolností vyšší moci. Zatímco ve vašem státě bude mít minimální počet zaměstnanců, všechna důležitá rozhodnutí budou učiněna vámi. Naučte se rychle najít cestu ze současné situace, vyjednávejte a správně dáváte pokyny.
 • Často v takových společnostech si mohou pravidelní pracovníci dovolit, aby nepracovali. Existuje také řada problémů, kdy kurýr fyzicky nedosáhne z jedné části města do druhé. Poté budete muset problém rychle vyřešit výměna personálu nebo doplňování.
 • Když otevřete službu, vždy existuje rizika: poškození nemovitosti někoho jiného, ​​předčasné nebo nedostatečné dodání. Mnoho velkých společností stále nemůže vyloučit takové situace o 100%. Nicméně, s přísnou kontrolou práce kurýrů a dalších zaměstnanců, můžete se s tímto problémem vyrovnat, navždy získávat důvěru klienta.

Pokud máte zájem o takovou představu o podnikání jako o chovných norcích - přečtěte si tento článek.

Kde mám začít?

 1. Zahájení podnikání sleduje sledování situace na trhu těchto služeb. Takže můžete v této výklenku zaujímat příznivé místo s nejmenší konkurencí. Pro rozvoj projektu se nejlépe hodí pro velké osady, ale s kompetentním přístupem tuto myšlenku realizujete v malých městech.
 2. Po analýze dat budete potřebovat určit specificitu zboží, které společnost dodá. Bude to doprava dokumentů, zdravotnických prostředků atd.?
 3. Další krok se týká vybavení. Odpovězte na otázky: Potřebujete auto? Pokud doručujete dokumenty v malém městě nebo několika okresech, může to kurýr udělat pěšky. V případě dodávky balíků budete potřebovat auto. Měli byste jasně vědět, které auto potřebujete. Odtud následuje řetězec otázek týkajících se nájemného řidiče, placení za práci a doprovodné výdaje. Řešení těchto problémů v prvních fázích může být tím, že podepíšete dlouhodobou smlouvu s taxíkem nebo řidičem s osobním autem.
 4. Při přijímání aplikací potřebujete dispečera. Opět, abyste ušetřili peníze na začátku rozvoje obchodu, můžete kombinovat vlastnosti manažera a dispečera. Komunikace se zákazníky by měla být nepřetržitá. Tento formulář přidělí vaši službu od mnoha dalších.
 5. Když podnik bude pracovat v plném rozsahu a k dispozici bude parkoviště, stojí za to přemýšlet o náboru mechaniků a nakladačů rozměrových výrobků. S nárůstem počtu klientů a nárůstem rozsahu práce bude zapotřebí také sekretářka, účetní a další řidiči a kurýři.

Zajímavé informace o tomto druhu činnosti jsou uvedeny na následujícím videu:

Možnosti rozvoje podnikání

Vývoj nových technologií a expanze obchodu vyvolala poptávku po kurýrních službách. Dnes je toto místo neuvěřitelně populární a může se rozvíjet různými způsoby. Zde musíte jasně určit, jakou specializaci bude vaše společnost a jak velký. V průběhu tohoto procesu lze toto vše upravovat a postupně rozšiřovat rozsah jeho zákazníků i poskytované služby:

 • Malá kuriéřská společnost může dodat dokumentaci, malé balíčky. Vaši potenciální zákazníci nejčastěji jsou banky, advokátní kanceláře, různé organizace. Taková práce je nejvhodnější organizovat v malé oblasti jedno město nebo několik vesnic. Vhodné i v blízkosti oblasti velké metropole.
 • Pokud plánujete pracovat v celé zemi, pak se rozdíly v předmětu dodávaného nákladu značně rozšiřují. Může to být jak naléhavé doručení tisku, zboží online, tak přeprava zařízení.
 • Nová úroveň pro doručovací službu - mezinárodní. Na internetu najdete spoustu informací o úspěšných společnostech tohoto druhu. Může to být buď dodávka vzduchu, nebo země nebo voda. Všechno závisí na zavedeném spojení. Můžete se vyhnout konkurenci kvůli nejkratším podmínkám nebo dalším službám, které jiné společnosti nemohou poskytnout.

Požadované dokumenty a povolení

Dokumenty jsou požadovány pouze po úspěšném testování vašeho nápadu. To poskytuje jistý druh záruky, že následné náklady na vývoj nebudou plynout, ale budou to impuls ke zlepšení podnikání.

Forma podniku potřebná k otevření kurýrní služby - LLC - společnost s ručením omezeným. Správně vypracovat smlouvy, nebude to bolet získat služby právníka, který pomůže v dalších otázkách dokumentace. Kromě toho byste měli vzít v úvahu pojištění přepravovaného zboží, zejména pokud pracujete s nebezpečnými látkami.

Požadovaný personál

Zaměstnanci jsou vaším hlavním pilotem v podnikání v blízké budoucnosti. Navzdory skutečnosti, že specifika práce nevyžadují mnoho zvláštního vzdělávání, měli byste se zaměřit na takové kvality jako zodpovědnost a péče. V opačném případě hrozí narušení doby dodání a ovlivnění pověsti společnosti.

Bez počátečního kapitálu mohou funkce jednotlivých míst vykonávat vedoucí pracovníci. Vzhledem k tomu, že výdělek bude zpočátku malý, pak všechny výpočty, které můžete udělat sami. V budoucnu bude nutné využívat služeb odborníků a získávat pomocníky.

Pokud jde o plat mzdy, pak se zpravidla vyplácí z výstupu - množství přepravovaného zboží. S nárůstem zákaznické základny a objednávky můžete přepínat na denní nebo měsíční plat.

Jak najít zákazníky

Zákazníci jsou základem jakéhokoli podnikání. Hlavním úkolem je prodávat služby vaší společnosti. Vyhledejte první klienty, které potřebujete sami. Nabídka kurýrních služeb do obchodů, restaurací nebo jiných institucí města. Jistě banky, právníci nebo květinářství potřebují podobné partnery, aby jim pomohli propagovat produkt a získat další příjmy.

Velmi aktuální směr v oblasti kurýrní služby se stal dodání jídel. Pokud ji ještě nemáte ve svém městě, pak bezpečně zvažte potenciální klienty kanceláře a pobočky různých společností. Hlavním úkolem je poskytnout našim zaměstnancům sanitární pasy a samotné nádobí - bezpečnostní certifikáty.

Nezapomeňte propagovat vaši firmu: kontaktovat, inzerovat noviny, distribuovat letáky a volat potenciální partnery. V budoucnu budete schopni dodat zboží do obchodů, supermarketů nebo dodat své výrobky domům kupujících.

Náklady na podnikání a výpočet ziskovosti

Ziskovost doručení zásilky je jednou z nejvyšších. To je způsobeno minimálními investicemi a vysokými náklady na služby. Další úspory zaměstnanců, které jsou výhodné při práci na malé ploše, budou dále zvyšovat ziskovost právě zahájeného podnikání.

Normální velikost příjmů činí až 90%. Standardní podmínky pro takový zisk jsou průměrné náklady na dopravu ve výši 5-15 dolarů. Cena zahrnuje náklady na údržbu státu, váhu nákladu, jeho hodnotu, benzin, rychlost dodání a mnoho dalšího. Průměrný počet objednávek za den se pohybuje od 40 do 50. To vám umožní plně splatit všechny náklady na cestu, personál a reklamu.

Organizovaná kurýrní služba je zdrojem vysokých příjmů. Vše závisí na tom, jak upřednostňujete. Malé výpočty a podrobný popis tvorby podniku vám pomohou vytvořit úspěšný projekt, který po prvním měsíci práce přinese své dividendy. Hlavním cílem je umožnit klientovi zvolit si a nabídnout něco nového na trhu služeb tohoto druhu. Poté, dokonce i v podmínkách konkurence, skoků kurzu a dalších nepřátel velkého podnikání, budete schopni plně realizovat svůj nápad.

Jak uspořádat kurýrní službu. Naučte se, jak začít s kurýrní službou

Služba doručování zásilek je rozvíjející se oblastí činnosti. V rámci této činnosti se provádí přeprava korespondence, různých nákladů nebo dárků. A to se děje za poměrně krátkou dobu.

Organizace kurýrní činnosti je zajímavá, protože pro poskytování takových služeb je možné přilákat lidi s malou nebo žádnou kvalifikaci. Společnosti tohoto druhu nejsou v tuto chvíli tolik. V tomto ohledu jsou náklady na dodání vysoké. Jak uspořádat kurýrní službu? Naléhavosti vývoje tohoto případu by se měly odrazit v předběžném podnikatelském plánu.

Trh služeb

Nejmocnější strukturou, která provádí dodávky korespondence a nákladu v naší zemi, je ruská pošta. Je však pomalý a nespolehlivý. V tomto ohledu se většina firem a společností snaží uchýlit se k službám.

Podnikatelský plán, který se zabývá otázkami, jak organizovat kurýrní služby, by měl obsahovat informace o práci konkurentů. Stávající poštovní služby se řídí pravidly schválenými Mezinárodní poštovní úmluvou. Poskytují váhu odchodu. Nemělo by přesáhnout třicet dva kilogramů. Při objednávce nepřesahující 100 dolarů se clo nevybírá.

Při organizaci kurýrní služby lze expresní zásilku provést s nákladovou hmotností do několika tun. Zároveň jsou všechny poplatky zdaněny. Velká část kurýrních služeb by chtěla mít licenci na poštovní služby.

Úmluva však jasně definuje vnitrostátní provozovatele. V Rusku je to služba "Grandpost", která funguje ve všech městech. Tato společnost je nad jakoukoliv konkurencí. V tomto ohledu můžete pro stabilní rozvoj svého vlastního podnikání ovládat kurýrní trh pouze v jednom městě.

Obchodní příležitosti

Pokud přemýšlíte o tom, jak uspořádat kurýrní službu, pak mějte na paměti, že podnikání, které otevřete, bude soutěžit pouze s malými podobnými společnostmi v rámci regionu nebo města.

V případě, že zboží dodané vaší službou je větší než u CD nebo knih, bude k otevření vašeho podnikání zapotřebí deset až čtyřicet automobilů, garáž, kancelář a sklad. Některé kurýrní společnosti poskytují pouze časopisy a korespondenci. Stačí si koupit jedno auto a pronajmout si kancelář ze dvou prostor.

Je třeba si uvědomit, že tato firma je schopna přinést vlastníkovi stabilní zisk. Proto by měl začínající podnikatel věnovat zvláštní pozornost tomuto podnikání. Navíc organizace doručovatelské služby není příliš složitá. Důvodem je skutečnost, že v tomto případě není vyžadováno speciální vzdělání a odborné dovednosti. Není to nutné a významný startovací kapitál.

První kroky

Jak začít s kurýrní službou? Nejdříve se musíte rozhodnout o místě činnosti. Je třeba mít na paměti, že je nejvýhodnější zabývat se dodávkami ve velkých městech. Malé osady nepotřebují velké objemy služeb, což negativně ovlivní výši příjmů.

Poté je důležité rozhodnout, jakou váhu a rozměry bude vaše kurýrní služba využívat pro přepravu. To je způsobeno odlišnými podmínkami dodávek. Pokud je zboží klasifikováno jako nebezpečné, musíte mít zvláštní osvědčení. Pouze v tomto případě bude možný přepravní proces.

V počáteční fázi vývoje kuriérů bude potřeba přilákat zákazníky. Chcete-li to udělat, měli byste se obrátit na různé způsoby reklamy a propagace společnosti.

Výběr zaměstnanců

Jak uspořádat kurýrní službu tak, aby podnik přinášel požadovaný příjem? Bude nutné vyzvat řadu zaměstnanců k práci. Minimální pracovníci doručování by měli zahrnovat dispečera, účetního a řidiče. Pokud plánujete přepravovat těžké balíky, potřebujete nakladač.

Chcete-li vybrat zaměstnance, můžete použít jednu ze dvou možností. V prvním z nich jsou rekrutováni lidé s nízkou mzdou (od dvou set do tří set dolarů za měsíc). V takovém případě se setkáte s konstantním obratem zaměstnanců. Problém náboru však bude snadno vyřešen v souvislosti s velkým počtem lidí, kteří chtějí přijmout volnou pozici.

Je však třeba mít na paměti, že výše plateb bude záviset na kvalitě poskytovaných služeb a tím i na pověsti společnosti. V tomto případě se můžete obrátit na druhou možnost. Jak uspořádat práci kurýra na nejvyšší úrovni? Je nutné zajistit pevnou vazbu slušné mzdy na určité pravidla a požadavky.

Registrační formulář

Jak uspořádat kurýrní službu ve vašem městě? Bude nutné zvolit právní formu společnosti (obvykle LLC) a poté ji zaregistrovat v IMNS ve své oblasti. To nám umožní bez problémů uzavřít dlouhodobé smlouvy se zákazníky. Bude nutné využít služby advokáta. Pomůže to při vytváření šablony pro smlouvy.

Výběr místnosti

Další etapa bude muset pronajmout pokoj. Je nezbytné pro založení doručovací služby. Taková místnost může sloužit jako malá kancelář. Za tímto účelem někteří používají sklad. V něm bude vybaven kancelářskými místnostmi. Parkování by mělo být blízko. Není třeba drahé a jasné znamení. Doručovací služba by měla hledat zákazníka a nečekat na jeho příjezd. Na budovu, ve které je umístěna kurýrní služba, trvá jen několik ukazatelů.

Počáteční kapitál

Tento podnik nevyžaduje mnoho investic. Nicméně bude zapotřebí financování startovací organizace. Budete potřebovat peníze na auto. Vozidlo bude zapotřebí, pokud neplánujete pronajmout zaměstnance osobním autem.

V létě můžete přilákat studenty a studenty, kteří mají motocykl nebo skútr k poskytování služeb. Takže ušetříte značné množství peněz. Nezapomeňte však na pravidla pro přijímání nezletilých osob.

Podnikatelský plán dodávek by měl zajišťovat náklady na propagaci a reklamu. Pro šíření informací o otevření společnosti můžete využít služby médií. To bude vyžadovat poměrně velké finanční investice. Nezapomeňte na možnosti internetu. Umístění inzerátů je relevantní v sociálních sítích nebo na specializovaných fórech. Chcete-li podporovat podnikání, je vhodné vytvořit vlastní webové stránky.

Ziskovost služeb

Před zahájením podnikání by měl podnikatel vypočítat jeho účinnost. Kuriérní služby zpravidla splácejí poměrně rychle. Současně může zisk z dodávek dosáhnout devadesát procent. Náklady na jednu službu jsou v rozmezí od pěti do padesáti dolarů. Cena bude ovlivněna řadou faktorů (hodnota nákladu, jeho hmotnost atd.).

Obvykle je služba doručování kurýrních služeb používána velkými firmami. Obvykle uzavírají dlouhodobé smlouvy. Proto by podnikatel měl najít takové klienty a zajímat je o spolupráci. Bude nutné vytvořit systém slev. Účinnou metodou je distribuce brožur se zprávami o kurýrní společnosti, poskytováním úvěrů apod.

Otevření vlastní kurýrní služby

Služby kurýrních služeb denně využívá obrovské množství lidí: ne každá organizace, která nabízí doručovací službu, má vlastní personál kurýrů. Většina internetových obchodů se zaměřuje na outsourcing a uzavírá smlouvy s těmi obrymi v tomto odvětví, TNT, DHL atd., Ale s místními malými firmami.

Svou kuriérovou službu můžete otevřít různými způsoby: s pořízením vozidel v majetku nebo přilákání kuriérů, kteří mají vlastní vozidla. Kurýři se mohou také pohybovat veřejnou dopravou, mopedy, motocykly nebo dokonce pěšky. Počáteční investice a celková ziskovost závisí na rozhodnutích a zvoleném obchodním plánu.

Služba doručování zásilek: co je třeba otevřít

Otevřením vlastní kurýrní služby je prodej služeb veřejnosti a dalším organizacím. A pro poskytování služeb nevyžaduje vysoce kvalifikovaný personál, výhodou zaměstnanců kurýrních firem jsou studenti nebo noví odborníci.

K tomu musíte požádat o inspekci FTS v místě registrace a vyplnit žádost o osvědčení o individuálním podnikateli. Tento dokument postačuje k tomu, aby LLP vykonávala legálně podnikatelskou činnost zvoleným směrem.

Potenciální zákazníci

Před otevřením doručovací služby je nutné určit, který segment trhu bude muset být obsluhován. Potenciálními zákazníky kurýrní služby jsou:

 • online obchody s dodáním zboží;
 • květinářské obchody;
 • kavárny a restaurace;
 • vydavatelství;
 • knížky atd.

Zpravidla není pro malé organizace a obchody výhodné, aby zaměstnanci udržovali kurýra a platili mu plat. Aplikace v těchto obchodech jsou nestabilní, příjmy jsou nízké, a proto je racionálnější využívat služby organizací třetích stran, které nabízejí své služby za přijatelnou cenu kdykoliv během dne.

Uzavírat smlouvy mohou být okamžitě s několika obchody, květinářství a malé kavárny. Celkově přinese dobrý stabilní zisk a nedostatek objednávek v jednom směru budou kompenzovány jinými.

Je také nutné pochopit technologický proces zadávání objednávek na webových stránkách. To pomůže pochopit podnikání zevnitř a přizpůsobit včasnost zpracování objednávek a jejich fungování.

Typy služeb

Služby poskytované kurýrní službou mohou být velmi odlišné. Nejvíce poptávka služby při dodání zboží v internetových obchodech: nejčastěji jde o malé obaly s oblečením, kosmetikou, domácími chemikáliemi. Zvláštní pozornost je třeba věnovat dodávky květin - žádný obchod s květinami nebude moci tuto službu odmítnout bez poškození, a proto bude muset uchýlit se ke kurýrním službám.

Kupující mohou také dodat dokumenty v různých státních případech. Za odměnu může kuriér také bránit frontu a dokumenty v požadovaném dni a hodině. To je velmi slibný směr dodávky.

No a ještě jedna práce - expresní doručení. Je aktivně využívána různými kancelářemi, podnikateli a obyčejnými lidmi, kteří potřebují co nejdříve předat konkrétní předmět nebo dokument.

Kurýrní služba: obchodní plán

Obchodní plány služby doručování kurýrů se mohou navzájem značně lišit. Některé projekty vyžadují několik milionů rublů, zatímco jiné nevyžadují velké investice a jejich úspěch je tvořen racionálním využitím všech zdrojů.

Vedle výdajů přímo na nákup automobilů budete muset také utrácet peníze na palivo, údržbu, pojištění atd., Povinné náklady majitelů automobilů.

Nedostatek vlastnictví osobních automobilů bude mít vliv na předmět podnikání a výrazně omezit kategorii výrobků, které mohou být dodány, ale zároveň to výrazně snížit náklady na proces dodání.

Jaké služby poskytovat

Dodání kurýrem bez použití osobních vozidel určených pro lehké zatížení - dokumenty, malé objednávky, obědy, atd. Chcete-li dodat celkové zatížení bude muset specializovaných vozidel, a je-li zátěž v souvislosti s lékařskou či technologické oblasti, a dokonce i zvláštní povolení..

Není možné pokrýt všechny potenciální služby v podnikatelském plánu, je však nutné identifikovat ty oblasti, které budou pracovat v prioritě a identifikovat potenciální zákazníky a partnery.

Trasy a území

Z počtu doručených objednávek závisí nejen jejich plat, ale i výdělky celé společnosti. Trasy by měly být pečlivě promyšleny předem a vyváženy pro kurýra optimálním způsobem.

Spací plochy jsou nejméně preferované - obrovské pole obytných budov zaujímají velké plochy, kde jsou zastávky veřejné dopravy daleko od sebe. Přístup do samotných regionů je také problematický - zpravidla se nacházejí vzdáleně od centra města.

Proto bude nejslibnějším směrem práce kurýrů v centru města, kde jsou všechny organizace umístěny kompaktně a na jednu cestu může kurýr provést několik příkazů najednou.

Zaměstnanci

Jeden z nejběžnějších problémů v práci kurýrních služeb - vysoký obrat personálu. Práce kurýra je z fyzického hlediska poměrně obtížná a patří tedy do kategorie nízkoplatkovaných. Souhlaste s touto prací, zejména studenty, kteří považují tento způsob výdělečné činnosti za dočasnou práci na částečný úvazek.

Nedostatečná kvalifikace zaměstnanců může výrazně snížit náklady na platy. Vyrábějí se podle schématu "plat +%" nebo výhradně na procentuální podíl na každé doručené objednávce.

Reklama a přitahování zákazníků

Jako každá jiná podnikatelská činnost, kurýrní služba potřebuje reklamu, která může poskytnout stálý tok zákazníků. Nicméně pro podnik s takovou specifičností jsou tradiční nákladné metody sotva vhodné.

Chcete-li vyhledat a přilákat zákazníky, doporučujeme určit určité organizace. Doporučuje se vypracovat komerční návrh, který odráží individuální potřeby konkrétního podniku, s nímž bych chtěl spolupracovat, a také se aktivně podílet na specializovaných fórech a sociálních sítích. S vlastním webem také zvýší počet zákazníků.

Ziskovost podnikání

Navzdory všemu nebezpečí může být toto podnikání považováno za vysoce výnosné. Náklady na doručení 1 objednávky se pohybují od 50 do 350 rublů. Kuriér obdrží v průměru 10-30% nákladů na doručení, proto měsíční majitel takového podniku může získat ze 100 tisíc rublů čistého zisku.

Hlavní potíže

Zapojte se sami a finančními prostředky do tohoto podnikání, měli byste vědět, jaké nebezpečí může spočívat v úspěchu. Když už víte, jak otevřít službu doručení kurýrem, je mnohem jednodušší uspořádat takovou firmu ve vašem městě. Nicméně je důležité si uvědomit následující složitosti, které již byly zmíněny výše:

 • Není možné předem vypočítat dopravní zácpy;
 • nelze se plně spoléhat na čestnost kurýrů;
 • podnikání je spojeno s vysokým obratem zaměstnanců.

V případě, že kurýr dvakrát přejde na stejnou adresu doručit zásilku, obdrží odměnu jen pro druhý, úspěšný pokus, i když je půldenní uvízl v provozu a nebude schopen plnit objednávky, bude vinu za selhání načasování a musí být schopen nic k vydělávání. Proto je tak důležité pečlivě uvažovat a rozvíjet všechny nuance.

Po projednání s prezidentem kurýrní společnosti se dozvíte o výhodách a nevýhodách, složitosti a návratnosti doručení doručení.

Zahajujeme dodávky od začátku

Jak otevřít službu doručování: 5 populárních možností doručení, tipy na přilákání investic, náklady a ziskovost tohoto druhu podnikání.

► Náklady na organizaci podnikání: od 400 000 rublů.
► Doba návratnosti doručovací služby: 10-12 měsíců.

Lodní doprava roste rychleji každý den, neboť nevyžaduje takové velké investice, jako je výroba zboží nebo otevření provozovny.

Z plusů lze také zmínit skutečnost, že to není tak složité v organizaci a designu.

Dopravní společnost může poskytovat dopravní služby, jako jsou nadrozměrné náklady, zásilky, dopisy, a uzavírat smlouvu s firmou (nikoli o jedné) a dodávat zboží z její výroby.

Kromě plusů existuje řada nuancí, které je třeba pochopit dříve, než přemýšlíte o tom, jak otevřít doručovací službu.

Nejprve je třeba rozhodnout, které zboží a komu bude doručeno.

Můžete například nejprve doručit objednávky do domu v jedné lokalitě.

To je dobrá volba pro začátečníka, protože to nevyžaduje velké množství vozidel.

A pokud bude podnik prosperovat, bude možné rozšířit rozsah činnosti na požadovanou měřítko.

Jak otevřít službu doručení a jaké jsou požadavky?


Jak již bylo řečeno, toto odvětví podnikání není tak obtížné organizovat, jako většina ostatních.

Existují minimální požadavky, díky kterému jste schopni otevřít obchod pro dodávku květin, balíků, cenných nákladů a dalších položek.

Výběr místa pro doručovací službu

Zajímavý fakt:
Až dosud se tento příběh dostal do nejposvátnějšího posla v době rané antiky - Phillipides, který přinesl zprávu o bitvě u Marathonu v Aténách. Běžel na silnici téměř 40 km a zemřel po vyčerpání, poté co splnil svou povinnost. Jeho výkon se stal předpokladem pro založení maratónských závodů.

Stejně jako v každém plnohodnotném podniku je první věcí, kterou musíte dělat, pronájem kancelářského prostoru.

Tam, kde se bude nacházet ve velké budově v centru města nebo v rezidenční čtvrti, není tak důležité.

K dispozici jsou kurýrní služby bez kanceláře.

Jak však ukazuje praxe, je to jen ve fázi "embrya".

S rozšířením takového podnikání bude potřeba uzavřít smlouvy s renomovanými podniky.

Neexistence kanceláře může negativně ovlivnit toto partnerství a obecně způsobí mnoho nepříjemností.

Zvolte dopravu pro doručovací službu


Dalším důležitým bodem však bude doprava.

Bez dopravy v kurýrní službě není nic co dělat - je to fakt.

Přítomnost vozidla se značnými rozměry však zvýší počet dodaných balíků.

Při výběru je vhodné začít s očekávaným objemem objednávek a dostupným rozpočtem.

Zaměstnanci a interakce se zákazníky

Důležitou součástí organizování myšlenky otevření doručovací služby je nalezení správného personálu.

Musíte najmout kurýry, kteří doručí balíky a personál, který bude pracovat v kanceláři.

Chcete-li zlepšit komunikaci, můžete otevřít horkou linku nebo webové stránky, kde můžete vždy sledovat pořadí, v jakém je objednávka umístěna (zásilka).

Stejně tak je důležité vytvořit propojení mezi úřadem a kurýrů, jako zákazníky, kteří očekávají zásilku, bude první věc, volat do kanceláře a požádat jakém stavu objednávky a jak dlouho čekat na to.

Jak mohu zaregistrovat službu doručení?

Společnost může být registrována jako soukromá (PE) nebo omezená odpovědnost (LLC), ale při registraci v daňové kontrole bude o něco těžší.

Od té doby, co kurýrní činnost nemůže být zdaněna jedinou daní z imputovaného příjmu, zdanění dodávky se uskutečňuje z obecných důvodů.

To by však nemělo mít vliv na čistý příjem, pokud je činnost úspěšná.

Registrace do místních úřadů a získání všech potřebných schválení bude stát přibližně 15 000 rublů.

Při zahájení kurýrní služby nepotřebuje mnoho dokumentů, pouze údaje o zakladatelích, fyzické adrese společnosti a jejích majetkových hodnotách (podnikový fond).

Jak závisí námořní doprava od města, ve kterém se nachází?


Při organizaci kurýrní služby ve velkém městě není třeba poskytovat různorodé služby, můžete jednoduše zvolit určitou oblast a zabývat se dodávkou pouze určitého druhu zboží.

Tyto možnosti můžete provést pro službu doručování:

 • spolupráce s online obchody;
 • spolupráce s restauracemi nebo fast food (nejčastěji mají tyto instituce vlastní kurýry);
 • doručování korespondence;
 • dodávka vody, květiny;

Pokud je položka řídce osídlená, dodávka v rámci města nebude přinášet tolik zisků, kolik bych chtěla.

Proto má smysl zapojit se do dopravy mezi městy, neboť to značně rozšíří rozsah činností.

Nejvýhodnější je spolupracovat s továrnami na výrobu nábytku, dopravovat je na místo prodeje a případně i do domu kupujícímu.

Můžete se také zabývat dodáním věcí během cest.

Pro tak velkou nákladní přepravu potřebujete vhodnou přepravu, nikoli jednu.

Nejprve však můžete vyzkoušet menší zásilky.

Jak zvolit dopravu v kurýrní službě?


Doprava pro otevření lodní dopravy bude vyhovovat všem, od koloběžky po nákladní automobil, to vše závisí na druhu dopravy.

Řidič se svým nákladním vozidlem není často splněn, proto s velkými zásilkami mezi osadami bude vůz muset koupit.

Část finančních výpočtů podnikatelského záměru se dělí nejen náklady na nákup dopravy, ale také náklady na jeho údržbu, stejně jako spotřebu benzinu.

Spotřeba benzinu závisí na těchto faktorech:

 • stav vozidla (provozuschopnost, počet najetých kilometrů);
 • typ vozidla (náklad, cestující);
 • styl jízdy řidiče (rychlý, pomalý);
 • povětrnostní podmínky;
 • stav vozovky.

Otevřete firmu, aby jste doručili od začátku: kurýrní službu ve městě

Organizace potřebují zásilky denně, korespondenci, zboží a zboží. Proto se podnikatelé-debutanti zamýšlejí nad otevřením kurýrní doručovací služby, obcházení stávajících "úskalí". Kromě toho, otevřít a rozvíjet takovou společnost nepotřebuje obrovské finanční investice.

Stávající služby zcela neuspokojují poptávku po službách pro dodávku zboží, takže tato firma je v poptávce mezi začínajícími obchodníky.

Často se doručuje zboží poštou s velkým zpožděním. Za naléhavost se shromažďují dobré peníze. Mnozí začnou hledat podobnou službu a někteří přemýšlejí o tom, jak otevřít takovou firmu.

Založení společnosti pro dodávku zboží: první kroky

Pokud jste právník-dodržovat podnikatel, pak musíte dodržovat objednávku na začátku podnikání:

 • Zpočátku je nutné otevřít a navštívit daňový úřad pro oficiální registraci doručovací společnosti;
 • pak - banka otevřít zúčtovací účet své vlastní služby.

To uzavírá hlavní právní formality pro podnikání. Další etapou je řešení materiálních otázek, bez kterých není možné otevřít doručovatelskou firmu:

 • kancelář;
 • vybavení: počítač, telefon, auto;
 • reklamy.

Ideální kancelář je váš vlastní pokoj. Pokud nemáte dost peněz na nákup peněz, použijte nájemné. Chcete-li otevřít pobočku, není třeba hledat kancelář v centru města.

Bez technické podpory kuriérní společnost nemůže pracovat. Potřebujete počítač, telefon a připojení k internetu, vozidla. Můžete využít vlastní auto nebo si je pronajmout.

Je však nemožné otevřít nebo organizovat podnikání na doručovací službě, která přináší zisk. Potřebujete pár aut, mopedů, skútrů nebo jízdních kol. Ty budou užitečné při denním dopravní zácpě. Skvělý způsob - pronájem kuriérů s vlastními vozidly.

Území, které nejprve poslouží kurýrů, bude malé. Pokud však doručení objednávek nastane bez nejmenšího zpoždění, rychle se otevírá otevřená kuriéřská organizace. Pečlivé splnění požadavků prvních zákazníků je pro jejich podnikání změní na trvalé. To pomůže dosáhnout zisku a bude sloužit jako dobrá reklama doručovací agentuře.

Pokud chcete otevřít mezinárodní expresní doručovatelskou službu, je lepší zakoupit povolení. Pomůže vám vypracovat plán rozvoje vašeho podnikání, formalizovat podnik a učinit z něj zisk.

Reklama

Jakákoli nová společnost, o které se rozhodnete otevřít, potřebuje reklamu. Chcete-li to provést, vytvořte krok za krokem pro reklamní společnost vašeho podnikání. Nezakrývejte na barevném webových stránkách podrobné informace o činnostech doručovacího zařízení. Adresa pro profesionály, kteří vytvoří stránku na internetu, která reprezentuje společnost, kterou jste otevřeli, v příznivém světle.

Zákazníkům může být přitahována vizitka, je-li vyrobena z kvalitního papíru, příjemný na pohled a obsahuje podrobné informace o aktivitách této služby. Jakmile vidíme, s jakou vizí jsou vytvořeny vizitky, člověk se ujistí, že jeho objednávce je zaručena zvýšená pozornost. To přiměje zákazníky, aby vyhledávali služby takové služby.

Je nezbytné organizovat šíření informací o kuriérové ​​firmě v přístupných masmédiích. Diskutujte o svém podnikání nebo o tom, co si myslíte, že ho otevřete, s příbuznými, přáteli, spolužáky. Docela často takové rozhovory přinášejí větší popularitu společnosti, než drahá reklama.

Kurýrní personál

Přemýšlejte o návrhu kurýrní služby, nezapomeňte zvážit téma zaměstnávání zaměstnanců. Chcete-li otevřít a uspořádat úspěšnou firmu na dodávku balené pitné vody, půdy, alkoholu, gril, pracovní obědy a ostatních potravinářských výrobků, by měl být pro nábor ředitele, kurýři, manažer, účetní, technický personál.

Zvláště pečlivě přistupujte k náboru zaměstnanců. Z jejich vzájemného působení se zákazníky závisí pověst společnosti a příjmy. Musíte vytvořit pokyny pro zákazníky a vytvořit na vašem webu reklamní sdělení.

Kurýři musí mít takové kvality, jako je přesnost, komunikační dovednosti, taktičnost a péče. Jejich úkolem je bezpečně dodat zboží a podle časového omezení zákazníka.

Mnoho lidí se domnívá, že je kurýr není prestižní - a to je pro vaše podnikání velkou záporu. Proto musí společnost dosáhnout pochopení hodnoty své práce. Abyste předešli případům ztráty peněz s kurýrem, je nejlepší uzavřít formální pracovní smlouvy.

Je nutné vytvořit jasnou interakci mezi zaměstnanci organizace, zejména mezi dispečerem a kuriérem. Dispečer přijímá a registruje příkazy, sděluje je dopravcům, komunikuje s oběma stranami současně.

Potřeba posla bude vždycky

Navzdory rozšířenému šíření elektronického oběhu dokumentů se vůbec nedaří bez papírových kopií. Finanční, právní a jiné firmy potřebují konstantní korespondenci zasílat svým partnerům. Průmyslové podniky mohou také požadovat naléhavou dodávku jakéhokoli zboží. To je obrovský přínos pro váš kurýrní přepravní obchod s nulou.

Pokud máte dobře organizovanou doručovací službu, můžete být kontaktováni.

Existují dodávatelské společnosti, které se zabývají pouze údržbou internetových obchodů. Pokud otevřete přepravní podnik, může to přinést dobrý zisk. V každém městě existují společnosti, které obchodují prostřednictvím internetových obchodů. Malé firmy nemají možnost nezávisle dodávat své zboží zákazníkům. Pro ně je výhodnější obrátit se na kuriérovou organizaci.

Zajímavým směrem je služba restaurací, pizzerií, obchodů, které nemají podmínky pro organizaci své vlastní sítě dodání zboží kupujícím doma. Takové podnikání je velmi výhodné, protože poptávka po těchto službách se nezhoršuje. Pokud je podnikání spojeno s přepravou výrobků, je třeba, aby kurýrní službu dostali kurýři.

Samostatně je třeba zdůraznit dodávání květin a dárků. Vývoj kurýrní činnosti závisí na vás.

Použijte představivost!

Pokud se rozhodnete otevřít podnik, měli byste si vzpomenout, že hrají velkou roli příjemné bonusy a slevy. Vaše společnost by se měla lišit od svých konkurentů. Je třeba přijít s "zvýrazněním" služby, která přiláká zákazníky. K dnešnímu dni má obchodování s potravinami a jiným zbožím velké množství různých společností, které propagují rychlost přepravy zboží, nízké ceny a kvalitní služby. Ale to už dlouho vystupuje. Zákazníci chtějí novinku.

"Chip" může být absolutně žádný. Podnikání může být ovlivněno kurýrními dívkami modelového vzhledu. S takovou "touhou" se počet mužských klientů výrazně zvýší. Pokud mezi posly objeví atletické atraktivních mladých mužů, je zřejmé, proč se žena kontingent bude učinit volbu ve prospěch svého podnikání.

Obchodní myšlenka dodávání malých a velkých předmětů do krabice je skvělým nápadem přilákat zákazníky.

Vytvořte si katalog na webových stránkách služby, kde budou prezentovány fotografie vašich okouzlujících zaměstnanců a okouzlujících zaměstnanců. V tomto případě může klient na žádost určit konkrétního kurýra, který provede svou objednávku.

Nepravidelnou nabídkou vaší firmy bude příležitost využít kurýra v určeném časovém období. Takové "nájemné" je přínosné pro velké zákazníky, kteří potřebují neustálou dodávku různých zboží. V takovém případě je zaplacena pouze doba potřebná k přepravě objednávek a kurýr je vždy poblíž.

Zavedení noční směny je skvělý nápad. Takové služby, pracující nepřetržitě, jsou neobvyklé. Možnost dodání v noci přiláká více zákazníků.

Snažte se otevřít službu doručení s různými funkcemi, díky nimž vás bude každý zákazník vždy chtít kontaktovat.

Vlastní podnikání: malá kuriéřská služba

Společnosti, které poskytují kurýrní služby, se zpravidla zabývají přepravou a doručováním dopisů a balíků, včetně velkoobjemového nákladu. Tento podnik přitahuje podnikatele tím, že v první fázi nevyžaduje hodně investic (zejména pokud jde o doručování korespondence a malých balíků) a zkušenosti v této oblasti. Ačkoli on, jako každý jiný podnik, má své vlastní nuance a nástrahy.

Nejprve se musíte rozhodnout, co přesně a kde budete doručovat. Jak již bylo uvedeno výše, doručování korespondence a nadrozměrných balíků je nejlepší volbou pro malou firmu s minimálním počátečním kapitálem.

Malé městské kurýrní služby mají často svou úzkou specializaci. Například tam jsou společnosti, které nabízejí své služby pro doručení pouze online obchodech. Držet se ve stavu svých kuriérů není vždy ziskový, takže návrhy nezávislých služeb jsou velmi úspěšné. Jiné služby se zabývají výhradně dodávkou dokumentů nebo faktur, firemních publikací nebo jiných reklamních papírových výrobků.

K organizaci takovéto obchodní činnosti stačí mít kancelář s telefonem, minimální počítačové vybavení a vozidlo. A mnozí stojí jeden mobilní telefon s číslem města a vlastním vozem a kancelář je doma. Kurýrní služby se liší a podle toho, kde jsou přijaty k doručení objednávek. Malé firmy působí v rámci jednoho města nebo regionu. Velké společnosti nabízejí služby pro dodávky zboží po celé zemi nebo dokonce mimo ni. V druhém případě budou samozřejmě náklady mnohem větší, ale zisk takové služby bude o řadu vyšší. Kurýrní služby nabízejí zpravidla pravidelné a expresní doručení (do dvou až tří hodin, v závislosti na vzdálenosti).

V případě, že rozpočet máte k dispozici neumožňuje najmout zaměstnance, pak se poprvé můžete vykonávat povinnosti kurýra sami. I když náklady na mzdy kurýrů jsou obvykle malé. Ve většině malých kurýrních služeb, které působí na území města, jako kurýři jsou studenti pracující na částečný úvazek, nebo muž čtyřicet let a starší, kteří cestují městskou hromadnou dopravou, na kole nebo méně často vlastními auty. V den, kdy obdrží 300 rublů a navíc cestovní náklady nebo paušální částky za měsíc, v závislosti na oblasti zaměstnání a dostupnost vlastní dopravou.

V závislosti na všech těchto faktorech, jakož i na hmotnosti nákladu, době dodání a velikosti objednávky se náklady na kurýrní služby mohou několikrát lišit. Navíc ve velkých městech bude toto číslo samo o sobě mnohem vyšší než v malých osadách.

Vedle mzdových nákladů pro kurýry jsou hlavními položkami výdajů na kurýrní služby: mzda zaměstnanců na plný úvazek (ředitel, účetní, vyhledávač); zaplacení služeb advokáta na volné noze, což pomůže sestavit a ověřit všechny dokumenty; nákup kuriérskych formulářů (některé firmy jsou nákladné t-košile a větrovky se symboly firem a někteří je obecně nevyužívají); pronájem kanceláří; nákup kancelářské techniky.

S cílem nalézt personál pro firmu poskytující kurýrní doručovatelské služby je efektivní inzerovat v novinách s volnými místy a inzeráty v pracovněprávních službách. Pokud uvažujete jako kurýři, včetně studentů, má smysl vložit reklamy na místní univerzity. Kurýři jsou vydáváni na základě smlouvy na dobu určitou, která stanoví penzijní příspěvky, ale neuděluje nárok na zaplacení dovolené a nemocenské dovolené.

Rozhodnutí o kompenzování cestovních výdajů přijímá každá společnost samostatně. Někteří kupují lístky pro své kurýry, půjčují jí kola a dokonce i auta. Jiní platí pevnou částku, která ve výchozím nastavení zahrnuje i platbu za cestu. Přesto ostatní platili náhradu za použití osobní dopravy. V prvním případě budou náklady zaměstnavatele samozřejmě vyšší. Takže k nákupu samotných vozidel (obvykle rozpočtových modelů), umístění loga na nich, údržbu a servis vozidel, jejich umístění, pojištění, nákup benzínu, navigátory apod. - to vše bude vyžadovat spoustu peněz.

Kromě toho budou mzdy kuriérů, kteří mají řidičský průkaz, dlouhou jízdu a znalosti města dobře, vyšší než platba za služby běžných zaměstnanců, kteří využívají veřejnou dopravu. Práce kurýrní služby s flotilou deseti aut (což je poměrně málo) se vyplácí při 30-50 objednávkách denně, v závislosti na průměrné ceně objednávky samotné. Pro malou firmu je tento ukazatel na začátku své práce téměř nedosažitelný.

Také nepodceňujte pohromu všech velkých měst - dopravní zácpy během pracovních hodin po celém městě a zejména v centru. Mnoho společností, včetně Moskvy, nedávno nepoužívaly automobily k dodávkám, ale více manévrovatelné, kompaktní a levnější koloběžky a mopedy. Jediná otázka je, můžete najít dostatečný počet kurýrů, kteří se k nim dostanou.

Zkušenosti z jiných firem pracujících v odvětví služeb, největší obrat zaznamenán u kurýrů sloužících spaní jako předávací místa jsou umístěny ve velké vzdálenosti od sebe, ve srovnání s centrem. Dalším problémem spojeným s opakovanými dodávkami, když poprvé příjemce z nějakého důvodu nebyl přítomen na místě a kurýr musí znovu jít za ním. Platba v tomto případě služba přijímá jako na jednu cestu.

V takovém případě, pokud máte v úmyslu otevřít kurýrní společnost, která se bude zabývat dodávkou malý objem a hmotnost nákladu na vlastních vozů (Zásilky, balíky, potraviny, tiskoviny, atd..), minimální výše základního kapitálu z jednoho milionu rublů. To zahrnuje nákup 2-3 vozů, pronájem garáže, kanceláře, počáteční náklady na palivo a platy zaměstnancům.

Přesto je nejvýhodnější a nejlevnější možnost organizovat kurýrní službu na dodávku zboží z různých internetových obchodů. V současné době je v téměř každém městě několik desítek podobných společností, které prodávají zboží prostřednictvím internetu. Mnohé z nich jsou dostatečně malé a nemohou si dovolit vytvořit vlastní doručovací službu. Objem jejich objednávek umožňuje spolupracovat současně s několika prodejnami.

Hlavní věc je správné naplánování trasy pro den. Nejlepší propagace vašich služeb je jejich vysoká kvalita. Chcete-li hledat první zákazníky, nemusíte ani utrácet peníze na umístění reklam do médií. Stačí stačit na internetových obchodech svého města a nabídnout jim vaše služby. Minimální počáteční kapitál pro vytváření takové služby je od 10 tisíc rublů, což se vyplatí v prvních týdnech vaší práce.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak uspořádat doručovací službu

Charakteristiky trhu kurýrních služeb

Ruská pošta je největší doručovací službou v zemi. Tato organizace však pracuje pomalu a nespolehlivě. Mnoho společností, které se zabývají poštou, raději spolupracuje s alternativními organizacemi.

Výběr organizací, které se zabývají dodávkou, je poměrně malý a ceny za jejich služby jsou poněkud nadhodnocené. Na základě toho mohou malé kurýrní firmy úspěšně konkurovat velkým společnostem díky individuálnímu přístupu k jednotlivým klientům, jejich mobilitě a nižším cenám. Okamžitá dodávka je klíčem k úspěchu každé společnosti, která působí na kurýrním trhu.

Jak spustit organizaci doručovací služby

Husté osady jsou vhodné pro tento typ podnikání. V obci nebo v malém městě může taková firma vyhořit.

Okamžitě byste se měli rozhodnout, jaký druh nákladu dodáte. Abyste mohli pracovat s velkou zátěží, musíte získat vhodnou přepravu a je žádoucí, abyste neměli k dispozici žádné auto. Proto musíte najmout řidiče (alespoň jednoho), abyste mohli pracovat, vyřešit problém placení provozních nákladů a parkovací plochy.

Případně můžete uzavřít smlouvu s přepravní společností nebo si pronajmout řidiče s osobními vozidly.

Ve vaší společnosti by měl existovat trvalý dispečer, který přijímá objednávky. Nejprve můžete pracovat s telefonem. Hlavní tok objednávek obvykle přichází během pracovních hodin (od 9 do 19), nicméně je to nepřetržitá provozní dodávka, která se může stát vaším zvláštním "čipem".

Pokud plánujete zvládnout dodávku objemného zboží, budete muset ve státě mít posádku nakladačů.

Kompetentní výběr zaměstnanců vám pomůže vyhnout se mnoha problémům v budoucnu. Nenechte najímat lidi z ulice, kteří budou souhlasit s tím, že budou pracovat na špatnou platbu. Budete jim důvěřovat někdy velmi cenným zbožím, protože bezpečnost a včasné dodání je zodpovědné za Vaši společnost.

Kurýři pracující ve vaší společnosti by měli být schopni kompetentně komunikovat s lidmi, dispečer by měl být stejně zdvořilý, stevedoreři nepijí a řidiči se mohou dobře orientovat ve městě.

Nevýhody kurýrní činnosti

Stejně jako v každé jiné oblasti činnosti má kurýrní obchod své nevýhody.

Hlavními klienty doručovacích společností jsou jednotlivci, kteří platili vaši zaměstnanci v hotovosti. U takových operací je nutné zakoupit speciální bankovní licenci, která je velmi obtížná a je poměrně drahá. To je důvod, proč většina malých kurýrních společností pracuje bez licence a je velmi ohrožena.

V této oblasti budete často mít problémy se servisním personálem. V těchto společnostech je vždy velký obrat personálu. K práci jako kurýr jsou nejčastěji studenti, kteří jsou často velmi spokojeni se svými povinnostmi. Pro ně je tato práce dočasná a často porušují zavedená pravidla. Starší lidé jsou zodpovědnější, ale bohužel nejsou chytří.

Rozvoj vaší společnosti může zabránit mnoha konkurentům. Například mnoho restaurací provádí dodávku zdarma, pokud částka objednávky přesáhne určitou částku. Obrovským problémem jsou dopravní zácpy v centrálních ulicích.

Služba doručování: kde hledat zákazníky

Klienti vaší společnosti se mohou stát bankami, které stále raději posílají důležitou dokumentaci s kurýrem, advokátní kanceláří a dalšími organizacemi, které posílají dokumenty svým partnerům.

Některé doručovací služby se specializují na dodávky zboží z ruských internetových obchodů a firemních účtů. Můžete se pokusit uzavřít smlouvy s obchody, které se specializují na dodávky zboží doma.