Zahajujeme dodávky od začátku

Jak otevřít službu doručování: 5 populárních možností doručení, tipy na přilákání investic, náklady a ziskovost tohoto druhu podnikání.

► Náklady na organizaci podnikání: od 400 000 rublů.
► Doba návratnosti doručovací služby: 10-12 měsíců.

Lodní doprava roste rychleji každý den, neboť nevyžaduje takové velké investice, jako je výroba zboží nebo otevření provozovny.

Z plusů lze také zmínit skutečnost, že to není tak složité v organizaci a designu.

Dopravní společnost může poskytovat dopravní služby, jako jsou nadrozměrné náklady, zásilky, dopisy, a uzavírat smlouvu s firmou (nikoli o jedné) a dodávat zboží z její výroby.

Kromě plusů existuje řada nuancí, které je třeba pochopit dříve, než přemýšlíte o tom, jak otevřít doručovací službu.

Nejprve je třeba rozhodnout, které zboží a komu bude doručeno.

Můžete například nejprve doručit objednávky do domu v jedné lokalitě.

To je dobrá volba pro začátečníka, protože to nevyžaduje velké množství vozidel.

A pokud bude podnik prosperovat, bude možné rozšířit rozsah činnosti na požadovanou měřítko.

Jak otevřít službu doručení a jaké jsou požadavky?


Jak již bylo řečeno, toto odvětví podnikání není tak obtížné organizovat, jako většina ostatních.

Existují minimální požadavky, díky kterému jste schopni otevřít obchod pro dodávku květin, balíků, cenných nákladů a dalších položek.

Výběr místa pro doručovací službu

Zajímavý fakt:
Až dosud se tento příběh dostal do nejposvátnějšího posla v době rané antiky - Phillipides, který přinesl zprávu o bitvě u Marathonu v Aténách. Běžel na silnici téměř 40 km a zemřel po vyčerpání, poté co splnil svou povinnost. Jeho výkon se stal předpokladem pro založení maratónských závodů.

Stejně jako v každém plnohodnotném podniku je první věcí, kterou musíte dělat, pronájem kancelářského prostoru.

Tam, kde se bude nacházet ve velké budově v centru města nebo v rezidenční čtvrti, není tak důležité.

K dispozici jsou kurýrní služby bez kanceláře.

Jak však ukazuje praxe, je to jen ve fázi "embrya".

S rozšířením takového podnikání bude potřeba uzavřít smlouvy s renomovanými podniky.

Neexistence kanceláře může negativně ovlivnit toto partnerství a obecně způsobí mnoho nepříjemností.

Zvolte dopravu pro doručovací službu


Dalším důležitým bodem však bude doprava.

Bez dopravy v kurýrní službě není nic co dělat - je to fakt.

Přítomnost vozidla se značnými rozměry však zvýší počet dodaných balíků.

Při výběru je vhodné začít s očekávaným objemem objednávek a dostupným rozpočtem.

Zaměstnanci a interakce se zákazníky

Důležitou součástí organizování myšlenky otevření doručovací služby je nalezení správného personálu.

Musíte najmout kurýry, kteří doručí balíky a personál, který bude pracovat v kanceláři.

Chcete-li zlepšit komunikaci, můžete otevřít horkou linku nebo webové stránky, kde můžete vždy sledovat pořadí, v jakém je objednávka umístěna (zásilka).

Stejně tak je důležité vytvořit propojení mezi úřadem a kurýrů, jako zákazníky, kteří očekávají zásilku, bude první věc, volat do kanceláře a požádat jakém stavu objednávky a jak dlouho čekat na to.

Jak mohu zaregistrovat službu doručení?

Společnost může být registrována jako soukromá (PE) nebo omezená odpovědnost (LLC), ale při registraci v daňové kontrole bude o něco těžší.

Od té doby, co kurýrní činnost nemůže být zdaněna jedinou daní z imputovaného příjmu, zdanění dodávky se uskutečňuje z obecných důvodů.

To by však nemělo mít vliv na čistý příjem, pokud je činnost úspěšná.

Registrace do místních úřadů a získání všech potřebných schválení bude stát přibližně 15 000 rublů.

Při zahájení kurýrní služby nepotřebuje mnoho dokumentů, pouze údaje o zakladatelích, fyzické adrese společnosti a jejích majetkových hodnotách (podnikový fond).

Jak závisí námořní doprava od města, ve kterém se nachází?


Při organizaci kurýrní služby ve velkém městě není třeba poskytovat různorodé služby, můžete jednoduše zvolit určitou oblast a zabývat se dodávkou pouze určitého druhu zboží.

Tyto možnosti můžete provést pro službu doručování:

 • spolupráce s online obchody;
 • spolupráce s restauracemi nebo fast food (nejčastěji mají tyto instituce vlastní kurýry);
 • doručování korespondence;
 • dodávka vody, květiny;

Pokud je položka řídce osídlená, dodávka v rámci města nebude přinášet tolik zisků, kolik bych chtěla.

Proto má smysl zapojit se do dopravy mezi městy, neboť to značně rozšíří rozsah činností.

Nejvýhodnější je spolupracovat s továrnami na výrobu nábytku, dopravovat je na místo prodeje a případně i do domu kupujícímu.

Můžete se také zabývat dodáním věcí během cest.

Pro tak velkou nákladní přepravu potřebujete vhodnou přepravu, nikoli jednu.

Nejprve však můžete vyzkoušet menší zásilky.

Jak zvolit dopravu v kurýrní službě?


Doprava pro otevření lodní dopravy bude vyhovovat všem, od koloběžky po nákladní automobil, to vše závisí na druhu dopravy.

Řidič se svým nákladním vozidlem není často splněn, proto s velkými zásilkami mezi osadami bude vůz muset koupit.

Část finančních výpočtů podnikatelského záměru se dělí nejen náklady na nákup dopravy, ale také náklady na jeho údržbu, stejně jako spotřebu benzinu.

Spotřeba benzinu závisí na těchto faktorech:

 • stav vozidla (provozuschopnost, počet najetých kilometrů);
 • typ vozidla (náklad, cestující);
 • styl jízdy řidiče (rychlý, pomalý);
 • povětrnostní podmínky;
 • stav vozovky.

Jak otevřít kurýrní službu

Myšlenky na podnikání -> Finance, poradenské služby, vzdělávání

Kurýrní služba - přesně na zákazníka!

Kurýrní služba je rychle se rozvíjející firmou v nedávné době pro doručování korespondence nebo zboží v co nejkratším čase - od dveří ke dveřím, nebo od dveří zákazníka k cílovému městu.

Dvě bezpodmínečné výhody vytvoření kurýrní služby (kurýrní společnost), Které jsou schopny přilákat do začínající podnikatele podnikání, - nízké úrovni počátečních investic do začínajících a dostatečně široké pole působnosti. Výběr kurýrních služeb je malý a cena dodávek zůstává vysoká. Navíc ruské poštovní služby, nejsilnější dodavatel, jsou preferovány mnoha komerčními strukturami kvůli pomalosti a nespolehlivosti.

A to i přes skutečnost, že dnes na tomto trhu patří velké nadnárodní společnosti, malé kurýrní společnosti kvůli jeho přenositelnosti, nízké ceny a pečlivou pozornost ke každému zákazníkovi a malé objednávky jsme schopni soutěžit s nimi, které poskytují ještě účinnější dodávky důležitých dokumentů, malá parcely a dokonce i květiny. Velké kurýrní služby, zpravidla zaručují doručení na další den, malé kurýrní firmy, kvůli své flexibilitě, obvykle pracují do jednoho pracovního dne.

To znamená, že všechny zásilky budou doručeny přímo v den odeslání. Ale je to včasné doručení a pečlivé zpracování balíků a je hlavním klíčem k úspěchu v kurýrní činnosti.

Jak začít s kurýrní službou?

Existuje několik klíčových bodů, které by měly být stanoveny na samém začátku.

Za prvé, malé města a venkovské oblasti nejsou pro tento typ podnikání vhodné.

Za druhé, určit specifické vlastnosti zboží, z něhož budete pracovat. Je zřejmé, že doručování dokumentů a doprava, řekněme, zdravotnických výrobků - to jsou mírně odlišná témata.

Zatřetí rozhodněte, zda potřebujete auto pro doručení kurýrem, pokud ano, který z nich. Je zřejmé, že pro doručování písemností v malé vesnici, je docela možné řídit a courier-chodec, ale dodávky velkorozměrových těžkých zásilek jasně předpokládá existenci svého kurýrní společnosti po dobu nejméně jednoho vozu. Kromě aktuálního nákupu dopravy budete muset vyřešit problém s řidičem a zaplacení provozních nákladů a parkoviště. Ačkoli tam je to možné a možnost dlouhodobých kontraktů s taxislužbou nebo najmout řidiče, kurýra s osobním automobilem.

Důležitým bodem v organizaci kurýrní služby - přítomnost dispečera, který musí být zákazníkovi k dispozici nepřetržitě. Navzdory tomu, že většina dodávek kuriérů probíhá během běžných denních hodin (od 9:00 do 18:00), může být dodání na žádost zákazníka uskutečněno kdykoliv v průběhu dne. Může to být čip, který příznivě přidělí vaši kuriérovou firmu mezi konkurenci.

V zásadě, k zahájení kurýrní činnosti můžete a jeden. Nejprve budete moci kombinovat funkce a dispečer, kurýr a majitel firmy u jedné osoby. Ale jakmile podnikání funguje, opravdu potřebujete pomoc. Obvykle se zaměstnanci kurýrní společnosti skládají z dispečera, kurýrů, řidičů, sekretáře a účetního. Pokud vaše kurýrní společnost bude mít vozový park několika aut - stojí za to přemýšlet o své vlastní mechaniky, která může obsluhovat vaše auto. A pokud vaše kurýrní služba provádí dodávku těžkých nadrozměrných předmětů, pak určitě nemůžete udělat bez pohybu.

Co se týče samotných kurýrů, může tato práce provádět lidé s relativně nízkou kvalifikací nebo dokonce bez nich, a to je především - diligence a přesnost. Takže jsou zřejmé úspory na mzdách.

Samozřejmě, že všichni zaměstnanci by měli být schopni správně pracovat s dokumenty a řidiči a kurýři - mohou se pohybovat ve městě (GPS navigátor může pomoci při tomto úkolu).

Dodatečné náklady mohou být vynaloženy na pojištění přepravovaných nákladů a získání certifikátu pro přepravu nebezpečných věcí (v tomto případě, pokud se chystáte dělat to).

Kurýrní služba. A kdo jsou zákazníci?

Obecně neexistují žádné zvláštní problémy se zákazníky. Dokonce ani v dobách faxů a elektronické pošty nikdo nezrušil papírové dokumenty. Banky, advokátní kanceláře, různé organizace, které posílají dokumenty zákazníkům a partnerům, jsou všichni vaši zákazníci. Výrobní společnosti, které vyžadují naléhavou dodávku, stejně jako další podniky, které potřebují rychlé dodání kurýrem - a to jsou vaši zákazníci. K dispozici jsou kurýrní služby, které se specializují pouze na dodávku zboží z domácích internetových obchodů nebo na doručení účtů organizací. Hlavním úkolem je přesvědčit je, aby využili služby vaší kurýrní služby.

Dalším nápadem, o kterém jsme už mluvili, je dodávka jídel do kanceláře. Můžete nabídnout jejich služby pro dodávky jídel k výrobcům. Podle stávajících právních předpisů však poskytnete takovou službu, že vaši kurýři nebo řidiči budou muset mít hygienické knihy, přepravu - sanitární pas a samotné nádobí - bezpečnostní certifikát.

Můžete uzatvárat smlouvy s běžnými obchody, které přenášejí zboží do domu (mimo jiné tato služba získává popularitu v mnoha městech).

Jak začít s kurýrní činností

Zajímáte se o založení firmy na poskytování kurýrních služeb? Potřebujete standardní šablonu pro obchodní plán kurýrní služby? Takže zde je podrobná příručka o tom, jak začít kuriérskou firmu od začátku.

Nyní pro ty, kteří nevědí, co je činnost expresní službou nebo co to znamená, expresní službou - obchodní společnost, která poskytuje balíky z jednoho místa na druhé za poplatek. Seznam expresní populárních značek, které jsou nyní nejsou omezeny na dodávky a kurýrních služeb, ale také zajistit dopravu na celý pracovní den a logistika zahrnují UPS, FedEx, DHL, ABC kurýr, atd

Otevření kuriérového obchodu může být lukrativní příležitostí, ale je třeba zvážit praktické věci a logistiku, která je třeba vzít v úvahu, když existuje šance, že byste jim mohli chybět. Abyste neztráceli čas, pro otevření úspěšné kurýrní společnosti viz níže uvedené kroky.

Jak začít s kurýrní službou - šablony pro podnikatelský plán

1. Připravte si obchodní plán.

Připravte komplexní obchodní plán, který bude vycházet z pokynů, které jsou k dispozici ve vašem místním sdružení malých podniků, a věnujte zvláštní pozornost podrobnostem finančního řízení.

2. Určete typ parcel, který budete doručovat.

Dalším krokem k otevření kurýrní činnosti je rozhodnout, zda vaše služby budou omezeny na obálky a malé balíčky nebo budete pracovat s velkými zásilkami. Samozřejmě vaše rozhodnutí bude záviset na kapacitě vašich skladů a dopravních zařízení. Dodáte nebezpečné zboží, jako jsou lékařské a průmyslové chemikálie? Pokud ano, vy a váš tým byste měli být dobře informováni o tom, jak tyto látky vydávat a předávat.

Můžete také vybrat dodávku zboží podléhajícího zkáze. Musíte však vzít v úvahu, že toto zatížení je vždy důležité z hlediska času, takže vaše pracovní síla a vozidla musí splňovat určité požadavky. Musíte se ujistit, že se vaše oddělení stanou známými. Vaše schopnost dodat širokou škálu zboží zvýší váš potenciál pro výdělek. Měli byste však očekávat, že budete muset vynaložit více, než je počáteční kapitál. Například pro úspěšné zásobování zbožím podléhajícím rychlé zkáze může být zapotřebí investovat do chlazených vozíků.

3. Rozhodněte se o pokrytí vaší oblasti služeb.

Jinými slovy, musíte stanovit limit dodávek. Musíte si vybrat a označit místa po celém světě, kde máte v úmyslu dodat. Také se rozhodněte, zda vaše služby budou omezeny na region nebo zemi. Zkontrolujte, zda se můžete poradit s dodávkami po celé zemi. Sledujte, zda máte prostředky a síť pro dodání zboží na mezinárodní úrovni. Mějte na paměti, že stejné pravidlo platí pro všechno. Všimněte si, že čím širší je geografické pokrytí, tím větší částka budete muset investovat při startu.

4. Určete cenu za dodávku.

Musíte nastavit cenovou politiku a vytisknout ji ve snadno čitelném formátu. Při tvorbě ceníku je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu. První věc, vzít v úvahu - to je specifický celkové náklady na přepravu nákladů na benzín, které budou spotřebovány, například bodu A do bodu B. Druhý faktor - počet pozemků, které mají být dodány v určité oblasti. Třetí věc, kterou byste měli zvážit, zda pouze expedici z bodu A do bodu B, nebo budete moci přejímat zad z bodu B do A. Čtvrtá poznámka sazba vaši konkurenti, které účtují svým zákazníkům.

Na závěr - výše uvedené faktory jsou jen malou částí celého obrazu. Mějte na paměti, že potřebujete získat praktické zkušenosti v oboru, pokud opravdu máte v úmyslu začít poskytovat své kurýrní služby. Chcete-li získat tuto zkušenost, pracujte ve společnosti pro kurýrní službu - to je jediný způsob, jak dosáhnout vývoje. Práce pro kurýrní společnost vám umožní získat "smysl" o tom, jak funguje systém.

5. Setkat se s obchodními poradci.

Chcete-li zajistit úspěšný průlom na začátku, měli byste se poradit s odborníkem o právních aspektech podnikání, který je obeznámen s obchodními kurýrní služby, aby vám poradenství v otázkách, jako jsou místní zákony o zřízení zonální tarifu, což je zvláště důležité, pokud budete podnikat doma.

Měli byste kontaktovat účetního, který je tak dobře obeznámen s obchodními kurýrní služby poskytovat rady o tom, jak se zachovat a udržovat historii posledních výsledcích svého podnikání, mluvit o daňových přiznání, o výhodách a nevýhodách zaměstnanců proti nezávislých dodavatelů, a jak upravte účetní systém. Také byste měli poradit s odborníkem v oblasti pojišťovnictví, který je obeznámen s obchodními kurýrní služby, aby konzultace o tom, jak se dostat správné pojištění podnikatelských rizik pro své kanceláře a také na jeho obsahu, spolu s krytem pro nákladní automobily, kompenzace pojištění zaměstnanců (v případě potřeby ), pojištění nákladu a zdravotní pojištění.

6. Získejte potřebná povolení pro podnikání.

Musíte také získat potřebná povolení k podnikání a musíte licenci na svou firmu a vozidla; vedou diskusi a vedou výhody a nevýhody registrace jako společnosti.

7. Získejte potřebné vybavení.

Materiálové zdroje, které budete potřebovat k zahájení kurýrní činnosti, jsou uvedeny níže. Nemusíte se omezovat pouze na tyto pozice, ale rozkvétající kurýrní podnik jistě bude vyžadovat:

Doprava je nejdůležitější pro libovolnou doručovací službu. Pokud máte v plánu dodávat velké předměty a balíčky, investovat do nákupu krytého náklaďáku bude prvním krokem. Pokud jste stále ještě vstřebává v kurýrní činnosti, je nejlepší pracovat s tím, co už máte v garáži, a dodávat produkty, které se dobře hodí do vašeho stávajícího vozu.

Měli byste se také ujistit, že máte prostředky na pokrytí nákladů na pohonné hmoty několik týdnů před tím, než si zákazníci zaplatí své účty. A nezapomínejte na pojištění vašeho vozidla, protože musí zahrnovat i profesionální komerční použití. Před výběrem pojišťovny budete potřebovat vědět, jestli vy a vaše pojišťovna dokážete finančně zvládnout případné nepředvídané okolnosti.

GPS a mobilní telefon

Systém GPS je také důležitý. V současné době má mnoho mobilních telefonů tuto funkci a samozřejmě vás bude během dodávky vést. Musíte zakoupit mapy města v oblasti, kterou pokryjete. Karty jsou k dispozici také v papírové podobě a lze je zakoupit téměř ve všech knihkupectvích. Dokonce i když máte GPS, mapy jsou neocenitelné, zejména pokud GPS nefunguje.

Mobilní telefon je také důležitý, protože vám umožní kontaktovat své zákazníky na silnici nebo jinde a také umožnit potenciálním zákazníkům, aby vás kontaktovali, ať jste kdekoli. Měli byste také vytvořit komunikační systém mezi vámi, vašimi zákazníky a vašimi řidiči, což znamená, že je zakázáno mluvit na mobilním telefonu při jízdě v mnoha zónách.

Počítač a tiskárna

Potřebujete vytisknout faktury, daňové přiznání a další důležité dokumenty pro vaše kurýrní činnost. Budete také potřebovat databázi vašich klientů a firem, s nimiž jste se zabývali. To jsou jen některé z věcí, které potřebujete při zahájení kurýrní činnosti.

8. Najděte si trh a propagujte své kurýrní služby.

Koupit trička a baseballové čepice s názvem vaší firmy vytištěné na nich. Tím se vytvoří vzhled větší profesionality. Vyberte barvu a použijte ji na všech možných prvcích vašeho podnikového vybavení, včetně osobních pera, klipů, notebooků a vašich vozidel, když se vaše firma začíná zvyšovat. Musíte inzerovat vaši firmu k poskytování kurýrních služeb, umísťování reklam do průmyslových publikací, místních novin a rozdávání letáků místním podnikům kurýrem nebo poštou.

9. Vést své kuriéřské podnikání.

V této fázi jste připraveni začít a provádět kurýrní činnost; Zde jsou další tipy, které vám pomohou. Musíte vzít vaše vozidla k mechanice pro kompletní opravu. Vzhledem k tomu, že byste nechtěli, je vaše vozidlo mimo provoz, jakmile podnikat, musíte ho poslat do mechanik pro plnou službu, a měli byste také přemýšlet o tom, jak zálohovat vozidlo. Objednejte si magnetické znamení pro vaše vozidla. Musíte je objednat, protože budete potřebovat jeden na každé přední dveře vozidel.

Měli byste přemýšlet o přidělení jedné kreditní karty za všechny vaše výdaje spojené s podnikáním. Váš účetní bude mnohem jednodušší, když je čas na kontrolu vašich účtů a zaplacení daní. Uchovávejte také záznamy nebo trasy pro vaši práci bez nutnosti osobního účtu. Průběh osobních záležitostí, samozřejmě, nelze odečíst od částky zdanitelného příjmu podléhajícího daňovému odpočtu.

Závěrem je důležité, abyste věděli, že vaše identita je dalším velmi důležitým faktorem, pokud chcete úspěšně spustit kurýrní obchod. Budete se muset zaměřit na služby zákazníkům, což znamená, že jste přístupní a reagovaní, pečlivě a přizpůsobivě. Budování důvěry se svými zákazníky je kombinací kvality služeb a samozřejmě vytváření dobrých vztahů s nimi. Stejně jako mnoho jiných podniků, řízení podnikání kurýrních služeb vyžaduje hodně trpělivosti a odhodlání. Spočítejte si s velkým počtem ztrát, ale se správnou správou a správnými propojeními pravděpodobně vyděláte více.

Výdělečná činnost: jak otevřít službu doručení kurýrem. Podnikatelský plán pro kurýrní službu: seznam dokumentů a vybavení

Pokud nemáte žádné speciální znalosti v této nebo té oblasti podnikání, neznamená to, že nemáte šanci začít podnikat. Pokud máte nějaký (ne nutně působivé) množství peněz jste ochotni dát ve prospěch svého podnikání, a obsesivní touhu pracovat, jak samy říkají, že je to stojí za to přemýšlet o tom, jak vytvořit kurýrní služby pro doručování.

Tento druh činnosti nevyžaduje žádné speciální dovednosti nebo znalosti, nákupu drahé vybavení nebo investic horentní finanční prostředky, aby toto obchodní nápad - ideální řešení pro začínající podnikatele s omezeným rozpočtem.

Samozřejmě, že taková věc je lepší otevřít velkou vesnici, kde je poskytování služeb doma více v poptávce, ale s vytrvalostí a touhy, můžete dosáhnout ve spěchu v každém městě. S čím začít? Prvním krokem je samozřejmě podniknutí podnikatelského záměru, který zohlední veškeré výdaje a vypočítá možnost vzniku zisku.

Organizace kurýrní služby: kde začít?

Takže pokud je touha získat příjmy z vašeho osobního podnikání houževnatá ve vaší hlavě a co dělat, nevíte, pak tento článek je jen pro vás.

Právní podnikání vyžaduje státní registraci, proto nejprve půjdeme na daň a vyhotovíme váš typ činnosti. Pak musíte otevřít zúčtovací účet ve jménu organizace v libovolné bance, která je pro vás výhodná (zde budete potřebovat dokumenty od daňové služby k registraci vaší společnosti a certifikát od Státního výboru pro statistiku). V zásadě jde o formální stránku věci.

Souběžně s registrací všech dokumentů pokračujte v hledání kancelářského prostoru. Pokud je váš rozpočet velmi vzácný, pak jej vyčleňte na pronájem. V případě úspěchu a prosperity v této oblasti bude v budoucnu možné zakoupit si vlastní koutek.

Pak při vypracování obchodního plánu pro kurýrní službu se postarat o technickou stránku problému. Dnes, bez moderního vybavení, nemůžete projít. Potřebujeme telefonní a počítačové sítě, stejně jako dopravu. Je žádoucí, aby to bylo vaše, i když nejprve jej můžete pronajmout. Pokud to rozpočet dovolí, můžete vytvořit celou flotilu vozidel a také dostat jízdní kola pro doručování pošty. A je ještě lepší si najmout kurýry s osobními vozy.

Rozsah vaší činnosti je v první řadě pravděpodobně omezen na jedno město. Koneckonců, v této fázi vývoje je důležité získat dobrou pověst, a pokud doručujete objednávky pozdě, pak s vámi nikdo nebude chtít pracovat. Abyste měli dobrý start, doporučujeme najít několik velkých zákazníků, kteří budou provádět trvalé objednávky. Kvalitativně provádějte objednávky takových zákazníků, můžete očekávat, že obdržíte stabilní zisk, který pak můžete využít pro reklamu.

Jak podpořit vaše podnikání?

Kurýrní služba jako podnik jiného směru vyžaduje investice do reklamy. Začněte vytvořením webových stránek. Tento marketingový nástroj je dnes považován za nejefektivnější. Chcete-li vytvořit svůj vlastní web na internetu, neukládejte, protože se později stane tváří vaší organizace. Objednejte propagační službu webových stránek. Jeho odborníci budou analyzovat trh, na kterém pracujete, a budou schopni vytvořit opravdu konkurenční zdroj.

Nezapomeňte zahrnout do svého podnikatelského plánu kurýrní služby náklady na vizitky. Měli byste také charakterizovat vás na nejlepší straně.

Vysoce kvalitní na omak a poutavým vizitku s úplnými informacemi (zřetelně zobrazuje název vaší firmy, všechny potřebné kontakty, pracovní doba, žádné zvláštní podmínky či slevy, a tak dále. N.) povzbuzovat majitele, aby znovu využít služeb vašeho kurýrní služby.

Dejte reklamy nejoblíbenějším novinám ve vašem městě, nezapomeňte na rozhlas a televizi. A pouze sdílejte informace se svými přáteli a známými. Takový nekomplikovaný způsob reklamy často působí nejefektivněji.

Můžete také distribuovat letáky, jejichž prezentace zaručuje zákazníkovi slevu. Může to být poměrně malý, ale možnost ušetřit trochu vždy povzbuzuje zákazníky k další spolupráci.

Připojte fantasy!

Promotions - to je jistě dobrá, ale ještě lepší přijít s „čipu“, které mohou džunky rozhodující faktor při výběru organizaci courier zákazníků. Koneckonců, dnes mnoho z těchto služeb, které navzájem konkurují v kvalitě a rychlosti dodání, náklady na jejich služby, a tak dále. N. Ale dnes lidé chtějí změnu, a to by mohlo hrát do karet nově vyrobené kurýrní společnosti.

Váš "čip" se může stát cokoli. Například nechte dívky-modely se zabývají dodáním zboží, pak bude kruh vašich zákazníků (zejména mužů) přesně zvýšit.

Můžete si najmout pár kluků vzhledu modelu, aby pracovali. Pak se ženy budou na služby obrátit mnohem častěji.

Chcete-li, aby proces provádění zakázky byl zajímavější, vytvořte online katalog na webových stránkách vaší organizace, kde umístíte fotografie svých okouzlujících zaměstnanců a zaměstnanců.

Tím, že aplikace opustí, má klient možnost vybrat si z kuriérů, které mu byly poskytnuty. Obecně spojte svou představivost, kreativita je vždy vítána!

Toto "zvýraznění" vaší firmy vám umožní mírně nadhodnotit náklady na vaše služby, ale ve většině případů to nebude mít vliv na výběr klienta.

Nábor je důležitou záležitostí

Není možné zahrnout do svého podnikatelského plánu kurýrní službu náklady na práci. Otázka náboru by měla být řešena s veškerou odpovědností, protože pouze vážní a výkonní zaměstnanci pomohou získat dobrou zpětnou vazbu o společnosti jako celku. Pokud nemáte zkušenosti s poskytováním kurýrních služeb, je ještě žádoucí najmout profesionály tohoto případu do personálu, který vám pomůže vytvořit celý proces a organizovat správnou práci s klienty.

Nenechte si najímat lidi, kteří chtějí získat dobré peníze a současně pracují od 9 do 6. Takoví zaměstnanci obvykle nedělají to nejlepší, aby jim pomohli rozvíjet své podnikání. Před oficiálním zaměstnáním zorganizujte nejméně týden zkušební dobu. To vám pomůže pochopit, jak se budoucí zaměstnanec vztahuje na klienta, zda je schopen poskytnout úroveň služeb, které jste nastavili.

Cenová politika

V otázce stanovení cen pro doručení nemůžete jednat "namátkově", je důležité analyzovat náklady na takové služby ve vašem městě. Kvalitativně "odpojit" informace může být pomocí internetu, protože dnes každá vážná společnost má své vlastní webové stránky. Ale nespoléhejte pouze na informace přijaté v síti. Je lepší zavolat vám kurýrní službu, která vás zajímá.

Obvykle telefonní konzultanti jsou velmi mluvící a poví vám o některých podmínkách, akcích nebo jiných bodech, které můžete ve svých aktivitách využít. A taková volání jsou nejlepší způsob, jak zjistit, jak funguje kurýrní služba.

Poskytování služeb pro doručování dokumentů a zboží v rámci města obvykle vyžaduje nízké náklady, takže náklady na takové doručení by měly být malé. Ale nezvyšujte své ceny příliš, abyste plně vyčerpali výdaje. Chcete-li to provést, pečlivě vyčistěte všechny možnosti opuštění a vzdálenosti, které je třeba překonat. Kompetentně zkonstruovaná cenová politika je schopna uhradit všechny náklady za téměř tři až čtyři měsíce.

Vaše podnikání v zahraničí?

Rodina podnikání, kterou uvažujeme, je Francie, a tak se podíváme na její příklad, jak otevřít kurýrní doručovatelskou službu a dobře se usadit v zahraničí, zatímco v Rusku.

Pokud se řídíte francouzským právem, musí se pracovníci doručovací služby skládat výhradně z francouzských občanů. Proto začněte najít ředitele domorodého Francouze, nejlépe svého přítele. Proto budete jako zakladatel této organizace potřebovat vízum.

Takzvaná "obchodní karta" je dlouhodobá a je vydávána zakladatelům právnických osob s francouzskou registrací po dobu 1 až 5 let. Obdržení takového víza zaručuje majiteli řadu práv, které budou více než dostatečné pro realizaci vašeho podnikatelského nápadu. Kurýrní službu nyní můžete vést osobně.

Jaké další formality by měly být ve Francii pozorovány?

Zákonodárci Francie jednoznačně určili celý postup při zakládání a provozování podniků se zahraničním kapitálem.
Proto, abychom zjistili, jak otevřít službu doručování kurýrů ruskému občanovi v této zemi, je nutné se seznámit s normami místních právních předpisů. Obecně platí, že všechno se skládá z několika základních otázek:

 • začít v obchodním soudu, který jste vybrali pro vykonávání činnosti města, musíte podat všechny registrační dokumenty zakladatele;
 • po posouzení výše uvedených cenných papírů podnikatelský soud rozhodne o zápisu podniku do jednoho obchodního rejstříku;
 • poté můžete požádat o "obchodní kartu";
 • získání povolení k pobytu po dobu 1 roku; pokud se stanete šéfem vaší kurýrní služby, automaticky se obnoví po dobu svého vedení.

Shrňme výsledky

Po přečtení tohoto článku máte obecnou znalost o tom, jak otevřít službu doručování kurýrů a kde začít pracovat na domácím nebo zahraničním trhu těchto služeb. Obecně nejdůležitější je činnost související s výběrem personálu, organizací pracovních procesů a jejich zdokonalováním, stejně jako s politikou přilákání zákazníků.

Důležitá je také vaše individualita a kreativní přístup k práci - zajímavé a exkluzivní projekty dosahují požadované výšky.

Nezapomeňte vzít v úvahu všechny tyto chvíle, kdy sestavíte svůj obchodní plán pro kurýrní službu.

Jak začít s kurýrní službou

Kurýrní obchod může být klasifikován jako podnik s nízkou úrovní investic. Kurýr může nosit důležité dokumenty, malé balíčky, dokonce i květiny.
Nejdůležitější věcí, která odděluje tento typ dodávek od podnikání velkých kuriérů, je dodávka ve stejný den a každou hodinu.
Přestože velké společnosti mohou zajistit následující den dodávky, malé kurýrní služby obvykle pracují během jednoho pracovního dne.

To může znamenat, že všechny odeslané zásilky budou doručeny ve stejný den. Klíčem k úspěchu v tomto oboru je včasné doručení a pečlivé zpracování balíků.

Existuje několik bodů, které je třeba zvážit na samém začátku.

 • Nejprve si přemýšlejte o místě. Malé města a venkovské oblasti nejsou pro tento typ podnikání vhodné.
 • Zadruhé přemýšlejte o specifikách zboží, které byste chtěli začít. Někteří kurýři mají pouze lékařské balíčky nebo pouze dokumenty.

Nakonec přemýšlejte o rozměrech automobilu, který budete potřebovat. Velké vozy mohou mít velké zatížení, ale mají větší spotřebu benzínu než malé automobily.

Úkoly a dovednosti potřebné k zahájení podnikání:

Specifické úkoly, které je třeba řešit:

 • zákaznický servis
 • plánování
 • fakturace
 • účetnictví
 • reklama / marketing
 • Provoz a parkování vozidel v oblastech s vysokým provozem
 • Použití GPS a / nebo mapy
 • Řízení času
 • Oddělení dispečinku

Přibližné požadované denní hodiny:

Hlavní pracovní doba: Přestože se většina dodávek uskutečňuje během běžných obchodních hodin od 9 do 17 hodin, doručení se může provést kdykoliv během dne.
Doba potřebná k přípravě je přibližně jedna hodina pro práci s papírem, kontrolu a čištění vozidel před nebo po každém pracovním dni.

Zaměstnanci potřebovali začít podnikat:

Během fáze zahájení: Můžete zahájit toto podnikání sami.

Až bude váš podnik v provozu, možná budete muset:

 • Ovladače
 • Mechanika
 • Dispatchers
 • Účetní
 • Tajemník

Požadavky na zaměstnance pro tuto firmu:

 • Dobré dovednosti v řízení a dokumentaci
 • Schopnost pracovat s GPS
 • Plánovací dovednosti
 • Dobré komunikační dovednosti

Přibližné minimální náklady na zahájení podnikání:

Průměrná cena za start může být velmi malá, pokud již máte spolehlivé auto a GPS. Může to však stát několik tisíc dolarů za nové auto, GPS a potřebné vybavení.

Nezbytné vybavení a materiály pro zahájení podnikání:

 • Spolehlivé vozidlo
 • Uniformy
 • GPS

- Zařízení, které si můžete zakoupit, jakmile vaše podnikání začne pracovat neustále:

 • Speciální software
 • Sklady
 • Vybavení skladu
 • Palivo
 • Pojištění vozidel
 • Pronájem kanceláře a parkování
 • Pomůcky
 • Mobilní telefonní služba
 • Mzdy
 • Papírnictví
 • Reklama / marketing

Dodatečné náklady mohou zahrnovat:

 • Pojištění nákladu
 • Certifikace nebezpečného zboží

Klady a zápory:

 • Kurýrní služba je velmi žádaná
 • Můžete nastavit vlastní otevírací dobu
 • Nízké náklady na zahájení podnikání
 • Nízké provozní náklady
 • Mohou existovat vzdálené výlety
 • Vysoké odpisy a náklady na pohonné hmoty
 • Zvýšené riziko nehod

Které klienty můžete přilákat:

Mohou to být banky, advokátní kanceláře, různé kanceláře posílající dokumenty.
Mohou to být rostliny, které potřebují naléhavou dodávku, stejně jako další podniky, které potřebují rychlé doručení kurýrem.
Je možné uzavřít smlouvy, a to jak s internetem, tak s běžnými obchody, které provádějí dodávku zboží na dům.

Vynikající nápad pro podnikání "od nuly" - kurýrní služba

Dnes má téměř každé město kurýrní služby. Jsou zprostředkovatelem mezi odesílatelem zboží a jeho příjemcem. Vytvoření vlastní kurýrní služby je skvělý způsob, jak začít podnikat.

Jak začít s kurýrní službou

Když otevřete svou kurýrní službu, měli byste zvážit několik klíčových bodů. Za prvé, venkovské oblasti a malé města nejsou pro tento podnik vhodné. Zadruhé je třeba určit specificitu přepravovaného zboží. Je zřejmé, že doručování dokumentů a přeprava lékařských výrobků jsou různá témata. Za třetí, přemýšlejte o tom, zda potřebujete auto pro doručení kurýrem. Pokud ano, která z nich. Po doručení dokladů v jednom nebo dvou okresech se kurýra-chodec vyrovná. A dodávka velkých balíků bude zřejmě vyžadovat auto. Navíc musíte vyřešit problém placení řidiče a souvisejících nákladů. Jednou z možností je uzavřít dlouhodobou smlouvu s taxi nebo si pronajmout kurýrní řidič s osobním autem.

Důležitým bodem v práci kurýrní služby je dispečer, který musí být k dispozici nepřetržitě. Většina dodávek se provádí během dne, ale zákazník si může objednat doručení v noci. Mimochodem, nepřetržitý režim přidělí vaši firmu mezi konkurenci.

Můžete začít podnikat sami. Nejdříve můžete vykonávat funkce dispečera, kurýra a majitele jedné osoby. Ale když podnik začne pracovat v plné síle, bez pomocníků nemůže dělat. Personální pracovníci zpravidla zahrnují dispečera, kurýry, řidiče, sekretáře a účetní. Pokud se parkoviště skládá z několika vozů, stojí za to přemýšlet o mechanice. Při dodávání velkoformátových výrobků budou také vyžadovat nakládače.

Práce přímo kurýři mohou provádět lidi s nízkou nebo žádnou kvalifikací. Hlavní požadavek - pečlivost a přesnost. Všichni zaměstnanci by měli být schopni pracovat s dokumentací a řidiči a kurýři - je snadné se pohybovat ve městě.

Práce kurýrní služby

Aby kurýrní služba pracovala jasně a hladce, potřebujete kancelář. Samozřejmě, že v první fázi, bez ní můžete dělat bez přijímání objednávek telefonicky. Ale pokud se chcete stát vlastníkem solidního podnikání, je lepší pronajmout alespoň malý pokoj pro kancelář.

Chcete-li podporovat podnikání, je reklama vždy nezbytná. Dejte reklamy novinám, časopisům a internetu. Jednou z nejjednodušších a ekonomických možností je distribuce letáků na dobře cestovaných místech.

Náklady na kurýrní služby závisí na čase stráveném na doručení, množství a hmotnosti zboží. Dosažení minimální úrovně ziskovosti tohoto podniku je možné pouze v případě, že je k dispozici deset vozů a provádí šedesát objednávek denně. Navzdory tomu je stále více a více vozů, které dodávají zákazníkům sushi a pizzu.

Jedním z možných problémů je snaha snížit náklady na dodání automobilu. Například některé restaurace splňují objednávku, pokud její cena činí více než osm set rublů. Kromě toho dopravní zácpy v centrálních ulicích brání rozvoji podnikání.
Začátek podnikání byl úspěšný, kuriérní služba je prospěšná pro otevření společně s poštovními službami. Vzhledem k tomu, že noviny a časopisy přicházejí na konkrétní adresy, klientská základna je ve skutečnosti připravena a vhodná pro distribuci propagačních produktů, dopisů a dárků. Tento přístup výrazně zvýší ziskovost podniku.

Práce kurýrní služby je téměř nezávislá na sezóně. Ale na svátcích se vyskytují určité výbuchy, když je mnoho objednávek na květiny a dary. Navíc, naléhavost doručení, pro které můžete zvýšit sazby.

Zákazníci kurýrní služby

Spravidla neexistují žádné problémy s klienty. I při faxování a e-mailu jsou papírové dokumenty stále oblíbené. Banky, advokátní kanceláře a další organizace, které zasílají dokumenty partnerům, jsou všichni potenciální zákazníci. A také to jsou výrobní podniky, které potřebují naléhavou dodávku. Můžete si vybrat úzkou specializaci a dodávat zboží online. Hlavním úkolem je přesvědčit je, aby využili služby vaší kurýrní služby.

Poskytování služeb může být poskytováno poskytovatelům stravování. Z tohoto důvodu musí mít kurýři nebo řidiči hygienické knihy, přepravu - hygienický pas a samotné nádobí - bezpečnostní osvědčení. Dnes mnoho společností využívá služby poselství, takže s klientelou by neměly být žádné problémy.

Vypracování klientské základny bude nějakou dobu trvat, musíte být připraveni na to. A pokud se domníváte, že firmy a organizace nekonečně zavírají, pohybují se, mění telefonní čísla, je důležité tuto informaci opravit.

Zahájení podnikání od začátku je obtížné, ale peníze investované do kurýrní služby se rychle vyplatí. Před otevřením si přemýšlejte o všech podrobnostech, včetně pro a proti pro vás osobně. Vypracujte podrobný obchodní plán. A když přijde první úspěch, pokračujte v práci ve zvoleném směru. Přilákat nové zákazníky a rozšířit obchodní kontakty. To je velmi důležité pro rozvoj podnikání.

Vlastní podnikání: malá kuriéřská služba

Společnosti, které poskytují kurýrní služby, se zpravidla zabývají přepravou a doručováním dopisů a balíků, včetně velkoobjemového nákladu. Tento podnik přitahuje podnikatele tím, že v první fázi nevyžaduje hodně investic (zejména pokud jde o doručování korespondence a malých balíků) a zkušenosti v této oblasti. Ačkoli on, jako každý jiný podnik, má své vlastní nuance a nástrahy.

Nejprve se musíte rozhodnout, co přesně a kde budete doručovat. Jak již bylo uvedeno výše, doručování korespondence a nadrozměrných balíků je nejlepší volbou pro malou firmu s minimálním počátečním kapitálem.

Malé městské kurýrní služby mají často svou úzkou specializaci. Například tam jsou společnosti, které nabízejí své služby pro doručení pouze online obchodech. Držet se ve stavu svých kuriérů není vždy ziskový, takže návrhy nezávislých služeb jsou velmi úspěšné. Jiné služby se zabývají výhradně dodávkou dokumentů nebo faktur, firemních publikací nebo jiných reklamních papírových výrobků.

K organizaci takovéto obchodní činnosti stačí mít kancelář s telefonem, minimální počítačové vybavení a vozidlo. A mnozí stojí jeden mobilní telefon s číslem města a vlastním vozem a kancelář je doma. Kurýrní služby se liší a podle toho, kde jsou přijaty k doručení objednávek. Malé firmy působí v rámci jednoho města nebo regionu. Velké společnosti nabízejí služby pro dodávky zboží po celé zemi nebo dokonce mimo ni. V druhém případě budou samozřejmě náklady mnohem větší, ale zisk takové služby bude o řadu vyšší. Kurýrní služby nabízejí zpravidla pravidelné a expresní doručení (do dvou až tří hodin, v závislosti na vzdálenosti).

V případě, že rozpočet máte k dispozici neumožňuje najmout zaměstnance, pak se poprvé můžete vykonávat povinnosti kurýra sami. I když náklady na mzdy kurýrů jsou obvykle malé. Ve většině malých kurýrních služeb, které působí na území města, jako kurýři jsou studenti pracující na částečný úvazek, nebo muž čtyřicet let a starší, kteří cestují městskou hromadnou dopravou, na kole nebo méně často vlastními auty. V den, kdy obdrží 300 rublů a navíc cestovní náklady nebo paušální částky za měsíc, v závislosti na oblasti zaměstnání a dostupnost vlastní dopravou.

V závislosti na všech těchto faktorech, jakož i na hmotnosti nákladu, době dodání a velikosti objednávky se náklady na kurýrní služby mohou několikrát lišit. Navíc ve velkých městech bude toto číslo samo o sobě mnohem vyšší než v malých osadách.

Vedle mzdových nákladů pro kurýry jsou hlavními položkami výdajů na kurýrní služby: mzda zaměstnanců na plný úvazek (ředitel, účetní, vyhledávač); zaplacení služeb advokáta na volné noze, což pomůže sestavit a ověřit všechny dokumenty; nákup kuriérskych formulářů (některé firmy jsou nákladné t-košile a větrovky se symboly firem a někteří je obecně nevyužívají); pronájem kanceláří; nákup kancelářské techniky.

S cílem nalézt personál pro firmu poskytující kurýrní doručovatelské služby je efektivní inzerovat v novinách s volnými místy a inzeráty v pracovněprávních službách. Pokud uvažujete jako kurýři, včetně studentů, má smysl vložit reklamy na místní univerzity. Kurýři jsou vydáváni na základě smlouvy na dobu určitou, která stanoví penzijní příspěvky, ale neuděluje nárok na zaplacení dovolené a nemocenské dovolené.

Rozhodnutí o kompenzování cestovních výdajů přijímá každá společnost samostatně. Někteří kupují lístky pro své kurýry, půjčují jí kola a dokonce i auta. Jiní platí pevnou částku, která ve výchozím nastavení zahrnuje i platbu za cestu. Přesto ostatní platili náhradu za použití osobní dopravy. V prvním případě budou náklady zaměstnavatele samozřejmě vyšší. Takže k nákupu samotných vozidel (obvykle rozpočtových modelů), umístění loga na nich, údržbu a servis vozidel, jejich umístění, pojištění, nákup benzínu, navigátory apod. - to vše bude vyžadovat spoustu peněz.

Kromě toho budou mzdy kuriérů, kteří mají řidičský průkaz, dlouhou jízdu a znalosti města dobře, vyšší než platba za služby běžných zaměstnanců, kteří využívají veřejnou dopravu. Práce kurýrní služby s flotilou deseti aut (což je poměrně málo) se vyplácí při 30-50 objednávkách denně, v závislosti na průměrné ceně objednávky samotné. Pro malou firmu je tento ukazatel na začátku své práce téměř nedosažitelný.

Také nepodceňujte pohromu všech velkých měst - dopravní zácpy během pracovních hodin po celém městě a zejména v centru. Mnoho společností, včetně Moskvy, nedávno nepoužívaly automobily k dodávkám, ale více manévrovatelné, kompaktní a levnější koloběžky a mopedy. Jediná otázka je, můžete najít dostatečný počet kurýrů, kteří se k nim dostanou.

Zkušenosti z jiných firem pracujících v odvětví služeb, největší obrat zaznamenán u kurýrů sloužících spaní jako předávací místa jsou umístěny ve velké vzdálenosti od sebe, ve srovnání s centrem. Dalším problémem spojeným s opakovanými dodávkami, když poprvé příjemce z nějakého důvodu nebyl přítomen na místě a kurýr musí znovu jít za ním. Platba v tomto případě služba přijímá jako na jednu cestu.

V takovém případě, pokud máte v úmyslu otevřít kurýrní společnost, která se bude zabývat dodávkou malý objem a hmotnost nákladu na vlastních vozů (Zásilky, balíky, potraviny, tiskoviny, atd..), minimální výše základního kapitálu z jednoho milionu rublů. To zahrnuje nákup 2-3 vozů, pronájem garáže, kanceláře, počáteční náklady na palivo a platy zaměstnancům.

Přesto je nejvýhodnější a nejlevnější možnost organizovat kurýrní službu na dodávku zboží z různých internetových obchodů. V současné době je v téměř každém městě několik desítek podobných společností, které prodávají zboží prostřednictvím internetu. Mnohé z nich jsou dostatečně malé a nemohou si dovolit vytvořit vlastní doručovací službu. Objem jejich objednávek umožňuje spolupracovat současně s několika prodejnami.

Hlavní věc je správné naplánování trasy pro den. Nejlepší propagace vašich služeb je jejich vysoká kvalita. Chcete-li hledat první zákazníky, nemusíte ani utrácet peníze na umístění reklam do médií. Stačí stačit na internetových obchodech svého města a nabídnout jim vaše služby. Minimální počáteční kapitál pro vytváření takové služby je od 10 tisíc rublů, což se vyplatí v prvních týdnech vaší práce.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak otevřít kurýrní službu od začátku

Úspěšná vlastní podnikání je sen mnoha lidí, jejichž plány jsou stabilní a vysoké příjmy. Kurýrní doručovatelská služba - docela populární, ale zároveň stále volná výbava. Má zdravou konkurenci, která vám umožní nabídnout zákazníkům, co ostatní společnosti nemají.

Další podrobnosti o této oblasti budou popsány v tomto článku.

Výhody a nevýhody aktivity

Počínaje jakýmkoli projektem budete následovníkem. Někdo to nutně udělal před vámi. Je důležité, aby to bylo správné. Pokud tato osoba již takový případ otevřel, pravděpodobně udělal chyby. Vaším úkolem je získat z předchozích zkušeností maximální užitek a vyhnout se opakovanému zásahu na "hrabě".

Výhody

 • Služba doručení v poptávce a zahrnuje přítomnost potenciálních zákazníků. Lidé potřebují služby vaší společnosti. S širokým polem zákazníků je důležité začít s nimi správně komunikovat a první zisk, který máte ve své kapse.
 • Mezi výhody tohoto druhu činnosti patří také minimální investice. Chcete-li začít, stačí mít na dosah ruky internet a telefon. První kroky v kurýrní službě mohou být zahájeny jako partneři obchodu nebo offline, stejně jako na území jednoho města. Později, po obdržení prvního zisku, budete mít příležitost rozšířit svůj projekt, zaměstnat pracovníky, podepsat smlouvy a koupit potřebné vybavení.
 • Dalším plusem tohoto druhu školení - širokou škálu specializací. Vaše budoucí společnost se může postavit z různých úhlů. Může to být pozemní nebo letecká doprava, partnerství se soukromou společností nebo velkým podnikem, dodávka tiskových nebo hromadných nákladů atd. Vše závisí na potřebách zákazníků a současném stavu věcí na trhu služeb. Hlavní věc je, že můžete mít libovolnou volnost.
 • V náboru ani začínající podnikatel nebude mít problémy. Tento druh činnosti neznamená, že zaměstnanci mají určité vzdělání. Vše, co je vyžadováno od podřízených, je odpovědnost a fyzická síla. To značně zjednoduší práci při náboru zaměstnanců a pomůže vám ušetřit na vašem platu.
 • Kurýrní služba nevyžaduje speciální místnost. Můžete začít pracovat i bez skladu. Hlavním úkolem je správně zajistit proces dodávky nákladu, plánování trasy a snížení nákladů na minimum.

Nevýhody

 • Od tebe, od vůdce, potřebujete trpělivost a schopnost přijímat rychlé rozhodnutí. Dodání kurýrem je vždy možné vznikokolností vyšší moci. Zatímco ve vašem státě bude mít minimální počet zaměstnanců, všechna důležitá rozhodnutí budou učiněna vámi. Naučte se rychle najít cestu ze současné situace, vyjednávejte a správně dáváte pokyny.
 • Často v takových společnostech si mohou pravidelní pracovníci dovolit, aby nepracovali. Existuje také řada problémů, kdy kurýr fyzicky nedosáhne z jedné části města do druhé. Poté budete muset problém rychle vyřešit výměna personálu nebo doplňování.
 • Když otevřete službu, vždy existuje rizika: poškození nemovitosti někoho jiného, ​​předčasné nebo nedostatečné dodání. Mnoho velkých společností stále nemůže vyloučit takové situace o 100%. Nicméně, s přísnou kontrolou práce kurýrů a dalších zaměstnanců, můžete se s tímto problémem vyrovnat, navždy získávat důvěru klienta.

Pokud máte zájem o takovou představu o podnikání jako o chovných norcích - přečtěte si tento článek.

Kde mám začít?

 1. Zahájení podnikání sleduje sledování situace na trhu těchto služeb. Takže můžete v této výklenku zaujímat příznivé místo s nejmenší konkurencí. Pro rozvoj projektu se nejlépe hodí pro velké osady, ale s kompetentním přístupem tuto myšlenku realizujete v malých městech.
 2. Po analýze dat budete potřebovat určit specificitu zboží, které společnost dodá. Bude to doprava dokumentů, zdravotnických prostředků atd.?
 3. Další krok se týká vybavení. Odpovězte na otázky: Potřebujete auto? Pokud doručujete dokumenty v malém městě nebo několika okresech, může to kurýr udělat pěšky. V případě dodávky balíků budete potřebovat auto. Měli byste jasně vědět, které auto potřebujete. Odtud následuje řetězec otázek týkajících se nájemného řidiče, placení za práci a doprovodné výdaje. Řešení těchto problémů v prvních fázích může být tím, že podepíšete dlouhodobou smlouvu s taxíkem nebo řidičem s osobním autem.
 4. Při přijímání aplikací potřebujete dispečera. Opět, abyste ušetřili peníze na začátku rozvoje obchodu, můžete kombinovat vlastnosti manažera a dispečera. Komunikace se zákazníky by měla být nepřetržitá. Tento formulář přidělí vaši službu od mnoha dalších.
 5. Když podnik bude pracovat v plném rozsahu a k dispozici bude parkoviště, stojí za to přemýšlet o náboru mechaniků a nakladačů rozměrových výrobků. S nárůstem počtu klientů a nárůstem rozsahu práce bude zapotřebí také sekretářka, účetní a další řidiči a kurýři.

Zajímavé informace o tomto druhu činnosti jsou uvedeny na následujícím videu:

Možnosti rozvoje podnikání

Vývoj nových technologií a expanze obchodu vyvolala poptávku po kurýrních službách. Dnes je toto místo neuvěřitelně populární a může se rozvíjet různými způsoby. Zde musíte jasně určit, jakou specializaci bude vaše společnost a jak velký. V průběhu tohoto procesu lze toto vše upravovat a postupně rozšiřovat rozsah jeho zákazníků i poskytované služby:

 • Malá kuriéřská společnost může dodat dokumentaci, malé balíčky. Vaši potenciální zákazníci nejčastěji jsou banky, advokátní kanceláře, různé organizace. Taková práce je nejvhodnější organizovat v malé oblasti jedno město nebo několik vesnic. Vhodné i v blízkosti oblasti velké metropole.
 • Pokud plánujete pracovat v celé zemi, pak se rozdíly v předmětu dodávaného nákladu značně rozšiřují. Může to být jak naléhavé doručení tisku, zboží online, tak přeprava zařízení.
 • Nová úroveň pro doručovací službu - mezinárodní. Na internetu najdete spoustu informací o úspěšných společnostech tohoto druhu. Může to být buď dodávka vzduchu, nebo země nebo voda. Všechno závisí na zavedeném spojení. Můžete se vyhnout konkurenci kvůli nejkratším podmínkám nebo dalším službám, které jiné společnosti nemohou poskytnout.

Požadované dokumenty a povolení

Dokumenty jsou požadovány pouze po úspěšném testování vašeho nápadu. To poskytuje jistý druh záruky, že následné náklady na vývoj nebudou plynout, ale budou to impuls ke zlepšení podnikání.

Forma podniku potřebná k otevření kurýrní služby - LLC - společnost s ručením omezeným. Správně vypracovat smlouvy, nebude to bolet získat služby právníka, který pomůže v dalších otázkách dokumentace. Kromě toho byste měli vzít v úvahu pojištění přepravovaného zboží, zejména pokud pracujete s nebezpečnými látkami.

Požadovaný personál

Zaměstnanci jsou vaším hlavním pilotem v podnikání v blízké budoucnosti. Navzdory skutečnosti, že specifika práce nevyžadují mnoho zvláštního vzdělávání, měli byste se zaměřit na takové kvality jako zodpovědnost a péče. V opačném případě hrozí narušení doby dodání a ovlivnění pověsti společnosti.

Bez počátečního kapitálu mohou funkce jednotlivých míst vykonávat vedoucí pracovníci. Vzhledem k tomu, že výdělek bude zpočátku malý, pak všechny výpočty, které můžete udělat sami. V budoucnu bude nutné využívat služeb odborníků a získávat pomocníky.

Pokud jde o plat mzdy, pak se zpravidla vyplácí z výstupu - množství přepravovaného zboží. S nárůstem zákaznické základny a objednávky můžete přepínat na denní nebo měsíční plat.

Jak najít zákazníky

Zákazníci jsou základem jakéhokoli podnikání. Hlavním úkolem je prodávat služby vaší společnosti. Vyhledejte první klienty, které potřebujete sami. Nabídka kurýrních služeb do obchodů, restaurací nebo jiných institucí města. Jistě banky, právníci nebo květinářství potřebují podobné partnery, aby jim pomohli propagovat produkt a získat další příjmy.

Velmi aktuální směr v oblasti kurýrní služby se stal dodání jídel. Pokud ji ještě nemáte ve svém městě, pak bezpečně zvažte potenciální klienty kanceláře a pobočky různých společností. Hlavním úkolem je poskytnout našim zaměstnancům sanitární pasy a samotné nádobí - bezpečnostní certifikáty.

Nezapomeňte propagovat vaši firmu: kontaktovat, inzerovat noviny, distribuovat letáky a volat potenciální partnery. V budoucnu budete schopni dodat zboží do obchodů, supermarketů nebo dodat své výrobky domům kupujících.

Náklady na podnikání a výpočet ziskovosti

Ziskovost doručení zásilky je jednou z nejvyšších. To je způsobeno minimálními investicemi a vysokými náklady na služby. Další úspory zaměstnanců, které jsou výhodné při práci na malé ploše, budou dále zvyšovat ziskovost právě zahájeného podnikání.

Normální velikost příjmů činí až 90%. Standardní podmínky pro takový zisk jsou průměrné náklady na dopravu ve výši 5-15 dolarů. Cena zahrnuje náklady na údržbu státu, váhu nákladu, jeho hodnotu, benzin, rychlost dodání a mnoho dalšího. Průměrný počet objednávek za den se pohybuje od 40 do 50. To vám umožní plně splatit všechny náklady na cestu, personál a reklamu.

Organizovaná kurýrní služba je zdrojem vysokých příjmů. Vše závisí na tom, jak upřednostňujete. Malé výpočty a podrobný popis tvorby podniku vám pomohou vytvořit úspěšný projekt, který po prvním měsíci práce přinese své dividendy. Hlavním cílem je umožnit klientovi zvolit si a nabídnout něco nového na trhu služeb tohoto druhu. Poté, dokonce i v podmínkách konkurence, skoků kurzu a dalších nepřátel velkého podnikání, budete schopni plně realizovat svůj nápad.