Návrh krajiny.

Samozřejmě, služby pro zlepšení a péči o území jsou stále více populární každý rok. To je důvod, proč mnoho zájemců o otázky o tom, co je design krajiny. Podnikatelský plán na vytvoření takového podniku by měl obsahovat několik hlavních bodů, které budou popsány v tomto článku.

Jak otevřít společnost pro krajinu? Je to těžké?

K dnešnímu dni jsou organizace, které se podílejí na návrhu a ekologizaci území, oblíbené. Je samozřejmé, že každým rokem se tyto firmy stále více a více, nicméně výklenka není vyplněna až do konce. Samozřejmě, krajinářský design lokality se může stát výnosným podnikem.

Mělo by však být okamžitě poznamenáno, že vývoj každé nové firmy způsobuje určité potíže. Ano, a počáteční kapitál pro vybavení, kancelářské pronájmy a inzerce budou potřebovat hodně. Nicméně, s vhodným přístupem, podnik může přinést dobrý zisk.

Právní evidence dokumentů

Než začnete, musíte správně vypracovat všechny dokumenty. Obecně platí, že krajinářská firma vzniká buď jako samostatný podnikatel, nebo jako společnost s ručením omezeným. Všechny dokumenty jsou zpracovány v daňové službě.

Pokud plánujete, aby vaše podnikání splnilo území poblíž soukromých domů, můžete se zaregistrovat jako IP (je levnější a rychlejší). Pokud však v budoucnu plánujete spolupracovat s velkými společnostmi nebo provádět terénní úpravy a zachování městských parcel (například parků), pak je lepší uspořádat LLC.

Terénní úpravy: obchodní plán

Otevření vlastního podnikání je vždy obtížné. A některé problémy vás čekají v případě, že vaše povolání je design krajiny. Podnikový plán v tomto případě by měl obsahovat několik povinných položek.

 • Právní zápis organizace.
 • Definice kategorie klientů.
 • Otevřením designového studia, kde můžete přijímat klienty a poskytovat jim informace.
 • Nábor a příslušné rozdělení povinností.
 • Nákup potřebného vybavení.
 • Dohody o spolupráci s těmito nebo těmito společnostmi-producenty.
 • Propagujte svou společnost.

Na základě tohoto plánu můžete v tomto oboru dosáhnout významného úspěchu. Proto na každém z výše uvedených bodů stojí za to zastavit a uvažovat o všech možných možnostech.

Otevřeme kancelář krajinné společnosti

Někteří podnikatelé této sféry říkají, že v úvodních fázích neměli ani vlastní kancelář. Nicméně je lepší pronajmout a vybavit prostory. Přestože máte vlastní kancelář spojené s dodatečnými náklady, pomůže to správně uspořádat práci a vypadat pevněji v očích budoucích zákazníků.

Nejlepší je otevřít ateliér v centru města, ačkoli v tomto případě není kancelář tak důležitá, jako například reklama. Místnost by měla být prostorná, světlá a dobře vybavená. Vzhledem k tomu, že nabídnete zákazníkům návrh a zlepšení jejich území, vaše kancelář by měla prokázat, že skutečně rozumíte designu.

V kanceláři, vedle kanceláří, musí být vstupní hala nebo čekárna s pohodlným nábytkem. Můžete jej ozdobit rostlinami a jinými ozdobnými předměty a pověsit fotografie svých projektů na stěnách (pokud jsou samozřejmě).

Je žádoucí, aby kancelář měla telefonní linku, takže bude pohodlnější komunikovat se zákazníky a dodavateli.

Jak zjistit kategorii zákazníků?

Mnoho lidí spojuje tuto činnost s zdobením území poblíž soukromých domů. Ve skutečnosti se klienti (design krajiny a jakákoli jiná sféra umění) neomezují na "bohaté soukromé obchodníky".

I když jste začali pracovat, je nejlepší začít s nimi, protože projekty jsou malé.

Kromě toho služby takových firem často využívají městské organizace. Koneckonců, téměř každé město má veřejné zahrady, parky a parcely, které je třeba obohatit, krajinářsky a zachovat. Můžete například vybavit území v blízkosti školy nebo rozbít několik jasných květinových záhonů v centru města.

Tam je spousta příležitostí. Objednávky měst jsou však ve většině případů rozsáhlé a vyžadují nejen vytvoření určitého návrhu, ale také pravidelnou údržbu míst. Kromě toho městská správa často využívá služby firem, které již mají portfolio a dobrou reputaci.

Vybavení pro krajinářský design

Bude vyžadovat spoustu speciálního vybavení, které vám pomůže udělat umění nazvané design krajiny. Podnikatelský plán musí nutně zahrnovat nákup nejvíce potřebného vybavení.

Za prvé je třeba se starat o zahradní techniku. Zejména budete pravděpodobně potřebovat zahradní jezírko, zahradní nůžky, elektrickou pilu a elektrickou vrtačku. Sotva je možné si představit usedlost bez dobře upraveného zeleného trávníku, takže nezapomeňte přidávat sekačku do nákupního seznamu. Budete potřebovat malé nástroje pro instalaci těchto nebo jiných dekorací, zejména šroubováků, pilových pil, dlátoch. A samozřejmě, práce na zahradě je těžké představit bez lopaty, hrabání a dalšího vybavení.

Samozřejmě, jak se vaše společnost vyvíjí, soubor zařízení bude neustále doplňován. Ale v počátečních fázích stačí jen to nejjednodušší.

Kameny a rostliny pro návrh krajiny - kde získat potřebnou scenérii?

Každý nováček podnikatel se ptá "kde získat potřebné materiály". Koneckonců, různé prvky jsou používány v krajině design. To zahrnuje rostliny, plastiky a zavlažovací systémy. Samozřejmě můžete pronajmout pokoj, kde se dendrolog nebo zahradník kultivuje a stará se o rostliny. Ale tato práce je dlouhá a obtížná.

Proto, před otevřením společnosti, stojí za to navštívit několik obchodů, stavět supermarkety a v případě potřeby uzavřít dohodu s výrobci. V některých případech úzce spolupracují s architektonickými agenturami.

Stojí za to přemýšlet o tom, kde získáte kámen pro krajinný design, který mimochodem je nenahraditelným atributem krásné zahrady. Možná budete během práce potřebovat obchody, oplocení z tepaného železa, altány. Nezapomeňte na důležitost přítomnosti dekorativních prvků a stavebních materiálů.

Jaké specialisty potřebujete?

Samozřejmě, velikost vašich zaměstnanců bude přímo záviset na tom, jak velké objednávky firma podnikne. Klíčovým zaměstnancem je návrhář.

Je to ten, kdo vytvoří projekty, určí vhodné styly designu krajiny, rozhodne se, kde rostou rostliny a vytvoří květinové záhony. Z vrozené chuti této osoby do značné míry závisí na úspěchu a popularitě vaší společnosti.

Je žádoucí, aby zaměstnanec designu měl odpovídající vzdělání a čas od času navštěvoval kurzy odborné přípravy, kde je vždy možné se seznámit s novými metodami, styly a malými triky, které budou potřebné při modernizaci území.

Další důležitou osobou je dendrolog. Je to ten, kdo se bude zabývat výběrem, výsadbou a péčí o rostliny. Koneckonců, některé exotické květiny nebo stromy mohou žít pouze za určitých okolních podmínek (například v blízkosti vody nebo v neustálém stínu). Některé rostliny pro design krajiny jednoduše nemohou být zasazeny vedle sebe. Kromě toho mohou stromy "ublížit" a dendrolog se bude zabývat jejich léčbou a péčí.

Vaše firma bude navíc potřebovat mistr - osobu, která může organizovat a sledovat proces aktualizace území. Předák musí být seznámen se základními technologiemi stavby, znát potřebná pravidla, normy a zákony. A samozřejmě budete potřebovat jednoduché stavební dělníky, kteří se ve skutečnosti budou zabývat stavebními pracemi.

Není tajemstvím, že terénní práce se provádějí v teplé sezóně. Ale co dělníci v zimě? Okamžitě stojí za to říci, že pokud najdete opravdu talentovaného designéra a dendrologa, nemohou být v žádném případě vynechány, v měsících "nečinnosti" jim stále platí plat. Ale jednoduchí stavitelé mohou nabídnout sezónní práci a podle potřeby zvýšit jejich počet.

Povinný software

Pokud se rozhodnete vážně zapojit do designu krajiny, budete potřebovat příslušný software. Ve vaší kanceláři musí být alespoň jeden počítač s potřebnými programy, stejně jako fotoaparát nebo kamera.

Záležitost spočívá v tom, že moderní počítačové programy umožňují zapojit se do virtuálního návrhu. Po první návštěvě webu a jeho natáčení budete moci po provedení projektové práce sestavit přibližný pohled na území na počítači. To bude užitečné nejen pro vás, ale i pro vaše zákazníky. Moderní programy jsou navrženy tak, že umožňují vidět doslova každý detail: jak to bude vypadat ten či onen prostor ke zlepšení, jaký druh zahájí hostitelé oken bude vypadat zvoleném stylu v zimě nebo na podzim.

Tento pracovní plán má mnoho výhod. Vaši zákazníci budou mít možnost vidět výsledek ještě před zahájením práce a v případě potřeby je opravit. Samozřejmě, takové programy nejsou levné, ale ušetří spoustu peněz a času v budoucnu. A samozřejmě, alespoň jeden zaměstnanec vaší firmy musí důkladně znát program, který jste si vybrali.

Terénní úpravy: etapy projektu

Samozřejmě můžete nezávisle vypracovat plán projektu. Ve většině případů je to však totéž.

 • První z odborníků jde na místo, studuje, provádí potřebné fotografie, určuje rysy půdy.
 • Další práce jsou prováděny za účasti návrháře i dendrology. Společně vytvářejí výkresy na přistání. Kromě toho se každý prvek krajiny zachází odděleně. Odborníci se například rozhodnou, jak vypadá květinový záhon, jak nejlépe vytvořit vysokohorský vrch.
 • S pomocí počítačových programů je sestaven obecný a podrobný plán krajinných děl. Získaná práce ukazuje klienta a v případě potřeby provádí nezbytné opravy.

Teprve po tomto začne stavební práce, jejichž náklady a trvání se určují v závislosti na velikosti a vlastnostech lokality.

Jak správně provádět reklamu?

Samozřejmě, že nová společnost pro design krajiny potřebuje kvalitní reklamu. V prvních měsících se jedná o reklamní kampaně, které mohou vytvořit tok zákazníků. Pro rozvoj podnikání lze použít reklamní letáky, bannery, reklamy v rozhlase a v novinách.

Váš web bude mimořádně užitečný. Zákazníci se budou moci seznámit s řadou vašich služeb, stejně jako cenovou politikou a ukázkami práce, kterou jste udělali.

Samozřejmě, design krajiny se může stát velmi výnosným podnikem, protože náklady na jeho tvorbu ve srovnání s možnými výdělky nejsou příliš vysoké. Ale tady si musíte pamatovat dvě věci. Za prvé, úspěch vašeho podnikání bude přímo záviset na talentu a dovednostech zaměstnanců. Za druhé, krajinný design je sezónní podnikání, takže byste se měli připravit na to, že několik měsíců v roce zůstanete nezaměstnaní, a tedy i výdělky.

Jak začít podnikat v krajinném designu bez zkušeností a velkých investic

IQ Review nadále publikuje příběhy podnikatelů... a obchodních dám. Dnes - poměrně zvláštní příběh o dívce, která za 20 let, téměř bez zkušeností, využila této příležitosti a převzala řídící tým pro zlepšení chaty a příměstských oblastí. Původní autorský styl jsme zůstali beze změny, takže se příběh ukázal být trochu neformální, ale zajímavý.

Ambicí je dar

Dobrý den, jmenuji se Alexandra. Jsem z města Kyjeva. Můj podnik byl zahájen v roce 2010, jednal jsem s ním rok. V době zahájení podnikání mi bylo 20 let.

Existují dva typy lidí: podnikatelské myšlení a myšlení podřízeného zaměstnance. První z nich nemůže fungovat "na svém strýci", protože chápe, že můžete pracovat pro sebe a plně kontrolovat zisky. Druhý typ dokonce ani nepřišel s tímto druhem činnosti, neboť stabilita a schopnost nenese odpovědnost za celkový obraz podnikání jsou pro něj bezpečnější než rizika a možné pádu.

Narodil jsem se s podnikatelským myšlením. Dokonce i jako dítě se mi podařilo prodávat čokoládu studentů středních škol, které mi poslala matka a odešla do práce. Bylo mi velmi zajímavé, že jsem se rozhodla, že se mi podaří zvýšit náklady na kapsy. Ale dívka, která právě absolvovala institut, je ve velkém městě velmi obtížné začít od nuly. Ach, kdybych poznal všechno, co teď vím. Energie a nadšení, které by bublina v tomto věku nebyla zbytečná.

Ve mně byla položena nejen podnikatelské myšlení, ale i tvořivost, díky čemuž jsem získal vzdělání architekta architektonické oblasti. Ale všechny pokusy najít zaměstnání v podstatě skončily frázem zaměstnavatelů "potřebujeme mladého návrháře do 30 let s 25 lety zkušeností".

Jinn investor

Takže ne bez pomoci přátel jsem dostal práci jako manažerka kanceláře v reklamní agentuře, kde jsem musel nejen přijímat hovory, nalijte čaj zaměstnancům a mytí nádobí. Lucky! Měl jsem štěstí, že jsem se dostal do společnosti, jejíž hlavou byl její majitel. Měl talent, aby viděl u lidí své skryté příležitosti. Nikdy neobtěžujte takové lidi, s nimi dříve nebo později přinášíte pozitivní výsledek, i když jsou vaše cesty rozptýleny. Nikdy nevíme, kdo a co nám může pomoci, tak ukažte své nejlepší strany vždy a za všech okolností.

Viděl ve své dvacetileté dívčině zodpovědnosti a touze rozvíjet a přesto - logické myšlení a schopnost komunikovat s lidmi. Bylo dobré, když jsem pracovala na manifestaci jeho nejlepších kvalit, takže můj okamžitý šéf vypadal ze své kanceláře jako džin. Všechno začalo s nárůstem autority a pokračovalo v tom, že jeden pěkný večer mi otevřel svůj kurz, který jsem úspěšně dokončil na pracovišti. Byl to projekt pro design krajiny.

Na druhý den mi volal do vyjednávání a zeptal se: „Kdybych vám místo v kanceláři, telefon, schopnost vytvořit si vlastní webové stránky a minimální finanční podporu pro inzerci a nástroje, pokud můžete vytvořit společnost pro terénní úpravy a krajinářské tvorbě? V odpovědi na tuto otázku, nevadí ti, že vám může pomoci jen radu při řešení organizačních záležitostí, protože jsem v této oblasti je nekompetentní. " Uvědomil jsem si, že se taková šance objeví jednou za celý život, jsem odpověděl: "Mohu." A další ráno začal nový život...

Poznání je síla

Před mnou bylo tolik otázek, o jejichž existenci jsem ani nepochyboval a která žádná škola nikdy neučí! Pro počátky podnikání je nutné být schopni prodat, být umělecký, být schopen lhát a mít strategické myšlení. Všechny tyto vlastnosti musí být aplikovány současně.

Nikdy nemůžete ukázat, že něco nevíte. Musíš to řezat na nos, že víš všechno! A ačkoliv je to nemožné v úsilí, ale musíte věřit v tuto buňku každého těla a každého spletitého mozku. V naší době se informace velmi snadno dostanou, stačí. Vaše důvěra dá důvěru klientovi a vašim podřízeným a to je klíčem k úspěchu. Musíte vědět, co nevíte. Prvním krokem k získání odpovědí je mít otázky. A nikdy se nebojte se zeptat lidi se zkušenostmi, nejčastěji jim rádi poskytnou užitečné rady. Můj čas se naučil být odborníkem nejen na poskytování služeb, ale i na podnikání.

Od architekta až po programátory

Nejprve musíte vytvořit webové stránky pro vaše služby. V mém věku jsem věděl, jak mluvit o Skype, sedět na VKontakte a používat vyhledávač Google. Ale "vytvořit webové stránky" - to zní fantasticky. Internet je nyní naplněn hotovými šablonami - vyplnili informace a byly připraveny. Ale v té době, v roce 2009, bylo všechno mnohem komplikovanější.

Byl nalezen programátor, který podle obrazu mohl dělat zázraky, jak mě můj mentor ujistil. Moje znalosti z Photoshopu vám pomohly nejen upravit fotky v sociálních sítích. V mém designu byl web vytvořen a dán k administraci. Celý týden jsem se dozvěděl, jak změnit místo na pozadí, textu, obrázků, naučili vyrábět rudimentární animace tlačítka, naučené nazpaměť kódy, jakož i místo, kde by měly být vloženy. Chci vám to říci, ukázalo se to dobře a tato skutečnost mi dala jistotu. Po překonání prvních potíží se mi zdálo, že mohu dělat cokoli.

Self-seller - zkoumání možností kontextové a offline reklamy

Další etapa byla reklama. Google AdWords a Yandex Direct se staly mými nejlepšími přáteli. Uvědomil jsem si, jak důležitá je správnost klíčových slov pro vyhledávání. Všechno to závisí na tom, zda návštěvníci přijdou na vaše stránky, a pokud padnou, stanou se vaši zákazníci. Chápu, že slovní spojení „jak vytvořit design místa“, přitahuje lidi, kteří mají rádi vrtat vlastníma rukama, a krok za krokem popis práce a všem, kteří chtějí mít volnou ruku do krásné země, a oni budou učit pro sebe informace, stačí jít dělat všechno sami. A že fráze "krajinný design webu" má větší šance na zájem kupujícího a je levnější než předchozí platba za kontext. Pokud první možnost stojí 5-6 hřivny za proklik, pak druhý 3-4 hřivny (hřivna v roce 2010 stojí asi 4 rublů - pozn. ed.). Během jednoho pracovního dne bylo na kontextovou reklamu vynaloženo 60 UAH - tento limit byl stanoven na úspory - a to mi dalo 2-3 hovory. V průměru bylo 20 volání týdně dáno jedním "teplým" klientem. Zapojení klientů bylo mým hlavním úkolem v první fázi.

Nejdůležitější věc, kterou zákazníci chtěli, bylo udělat vše.

Proto si vybírejte pro sebe takový druh podnikání, nezapomeňte, že musíte prodávat obě služby samostatně a jejich komplex. V opačném případě, pokud nemůžete zároveň dát trávník a mít pokrytí v této oblasti, pak se vaše konkurence bude dělat s radostí, a ty jsou omezeny na „završení“ práci někoho jiného, ​​výsadba jednoho stromu za měsíc.
Každá sféra přebírá svůj vlastní způsob reklamy. Když jsem se to naučil, cestoval jsem téměř všemi předměstími Kyjeva s letáky a tabletami. Toto fungovalo mnohem lepší venkovní reklamu ve městě a vyžadovalo malé náklady. Například 2000 kopií kvalitních brožur stálo v té době 1000 UAH.

První klient pro zlepšení lokality

A pak přišel okouzlující okamžik, kdy přišla první objednávka. Stojí za zmínku, že krajina design - to je záležitost, kde se realizace projektu trvalo více než měsíc (v případě, že objednávka je vážné a složité), a náklady na to, aby v průměru 180 000 - 250 tisíc Kč, přičemž 30% - to je váš čistý zisk (asi 250 tisíc rublů v přepočtu - poznámka vyd.). Pro každou firmu je to velmi dobrá ziskovost, v této oblasti bylo možné zvýšit čistý zisk na 40%, nebo dokonce 50% z celkové částky, což je profesionál ve svém oboru. Odhad je podepsán, smlouva se zárukami, že Matka příroda nijak nepoškodí zákaznický soud, jsou podepsány.
Po obdržení zálohy ve výši 50% bylo obtížné vypořádat se s radostí, jak - udržet takové peníze ve vašich rukou! Objednávka, ačkoli byla omezena na uložení trávníku a úpravu stávajícího zalévání, se odhaduje na 112 000 hřiven. Přebuzující vzrušení jsem úmyslně lhostejně počítala peníze.

Nikdy neříkejte "děkuji", pokud vám zákazník zaplatí - zaplatí vám za služby. Řekněte, "ráda spolupracuji!"

San Sanych to řekl s úsměvem as mírným sarkasmem a dal mu pokyny před prvním výjezdem na klientovi za předplacení.

Zahájení investic v oblasti designu krajiny

Zvláštní, ale všechna slova mého gina - vykonavatele touhy byla potvrzena. Na začátku tohoto jednoduchého podnikání to trvalo jen málo peněz. Možná, že náklady, o kterých budu vyprávět, pro někoho a budou velké peníze, ale čísla nejsou přesně stejné jako příspěvky na spuštění pro výrobu produktu. Všechny peníze, které byly potřebné - na místě variantu "ekonomika", pro reklamu, poplatek za pevnou linku a malé dopravní náklady - činil pouze 10 000 UAH. Tam byly také standardní daňové poplatky ve výši 1000 UAH za měsíc pro společnost s ručením omezeným, ale jejich platba byla již provedena z platby za vykonanou práci.

Nákupní pomůcky a pronájem automobilu byly sjednány ve výši od první objednávky, jehož čistý zisk činil 26 000 UAH. Nejdražším nástrojem byl ruční válec pro vyrovnání půdy - 750 UAH. Zbývající nástroje - všechny druhy lopatek, hraček a plechovek na zalévání - nevyžadovaly zvláštní finanční náklady, strávily jen 500 UAH.

Všechno bylo na první pohled jednoduché. Ale jestli až do teď všechno proběhlo hladce, pak přišla hodina, aby se udělala chyba, a dozvěděl jsem se o nich později.

Zisk na papíře - jako černobílá šachovnice

Institut neučí, že by měly existovat dva odhady výkonu práce. A to je přesně tak. Práce se děje nejen pro klienta, je zde cena vašich výdajů a nákladů pro zákazníka. V "čistých" odhadech píšete pouze ceny za práci a v "návrhu" - všechny částky, mezery a rizika. Například cena za zemní práce pro zákazníka je jeden - 12 000 UAH. Pro vás v odhadu bude 3 sloupce: cena práce - 8 000 UAH; cena za zákazníka - 12 000 UAH, zisk - 4 000 UAH. V opačném případě nikdy nevíte, co dostanete, a jak to můžete udělat příště lépe. Protože se rizika často stávají výdaji... na vaše náklady.

Lidský faktor nebo nejlepší lekce jsou naše vlastní chyby

K tomu, aby byla práce vykonána, jsou lidé potřební, musí být odborníky ve svém oboru. Dobře přemýšlel o tom, jak vydělat lepší peníze, najal jsem 6 jednoduchých pracovníků, kteří se nebojí vykonávat tvrdou práci s pozemkem za 120 hřiven na osobu za den.

Během výkonu takových děl jsem pochopil pro sebe 3 pravdy:

První:

Nikdy se nemůžete stát předákem a mluvit o týmu stavitelů, protože:
a) jste vedoucí vaší společnosti. Pokud jste sami nad každou hlavou, automaticky se tím sníží váš stav.
b) Nemůžete dělat všechny věci najednou: komunikovat s klientem, sledovat práci, vybrat materiál, přímo a trénovat. Výsledkem bude, že účinnost vaší práce bude tak nízká, že celý tento rozruch ztratí svůj význam.
c) Je dobré, když vůdce ví, co každý z jeho týmů žije, ale od té doby problémy všech - stane se vaším problémem. A bude to tak, pokud budete na místě vedle celého pracovního dne.
d) Jeden z nejdůležitějších momentů - předák týmu stavitelů by měl být starší plus / minus 5 let od nejstaršího týmu. V opačném případě riskujete ztrátu kontroly.
e) Když pracujete s mistrem, musíte pochopit, že s největší pravděpodobností bude mít podnikatelské myšlení a nedokáže důvěřovat "návrhu rozpočtu". Takže můžete získat spoustu finančních nároků.

Druhý:

Vždy dodržujte dobrou mezeru jak po dobu trvání práce, tak od platby od zákazníka a za platbu svým podřízeným. V době provádění se pokuste přidat vždy vždy 2 týdny pro nepředvídatelné případy. A k celkové ceně, přidejte 15-20% z pojištění z celé ceny a rozdělit částku na všechny položky. Pokud nepotřebujete pojištění, budete mít čistý zisk. Terénní úpravy - zaměstnanost je nepředvídatelná, zejména pro začátečníky. První rok práce - ztráty budou jednoznačné. Záleží na vás, zda je pojištěn finančně nebo ne.

Třetí:

Pokud jste žena - vypněte svou ženskost, křehkost, bezbrannost a zásobte se železnými nervy. Neuskutečneme, že mi nehty neuskutečnily řasy a já jsem to zkusil.

Test v podnikání

Pokyny šly, práce také. Za měsíc jsme měli jednu objednávku, v průměru 150 000 UAH. Úspěch byl proměnlivý. Můj učitel šel do zahraničí, aby si vybudoval svou budoucnost, a na chvíli jsem se stal mistrem mých kolegů. Motivace, propagace týmu se uskutečnila, protože výdělky byly dobré. Veškerý zisk, který jsem investoval do vývoje, starý minibus pro přepravu stavebních materiálů a pracovníků z objektu na objekt byl získán téměř okamžitě za symbolické množství 5 000 y. e.

Dobré podmínky pro tým a firemní školení byly jen nezbytné. Moji stavitelé, kteří jsem našli na nádraží, se stali dobrými profesionály a získali 300 hřiven denně a mistr měl příležitost nejen jednat nezávisle se svým týmem, ale také mít slušné procento z každé objednávky. Byl jsem na to hrdý. Ale když jejich poznání vzrostlo, tak i jejich ambice a když požádali o zvýšení plateb, udělal jsem to, doufám, že bych získal autoritu. A to byla první chyba, za kterou jsem musel zaplatit.

Jakmile mi můj předák řekl, že on a jeho tým nechtěli pevný poplatek, ale procento z podnikání - 50%. Tak se to stane, když překročíte hranici mezi vedením a podřízeními a stanete se přáteli a sdílejte s nimi své problémy. Mistr byl propuštěn, podmínky pro tým zůstaly stejné, ale navždy mezi mnou a těmi lidmi, respekt byl ztracen. Z jejich strany - kvůli tomu, že nedostali procento z celkové příčiny, s mojí - za svou hloupou odvahu.

A pak přišel na podzim, rozkazy se zmenšily a problémy - více. Byla jsem tak zaneprázdněna vývojem, že jsem minul nejdůležitější okamžik - příchod zimy. V té době se mi zdálo, že zima je čas pro designovou práci, a bude spousta z nich. Projektové práce stojí hodně: celková projektová dokumentace stojí od 10 000 hřiven (to vše závisí na oblasti provedené práce). Objednávky se staly stále méně. A v prosinci musel jsem tým rozpustit kvůli nedostatku finančních prostředků na zaplacení mezd. Poté, co jsem dal lidem poslední zásoby na živobytí, zůstal jsem sám se starým minibusem, byl jediný, kdo souhlasil s tím, že v garáži ticho stáli až do jara.

Zimní hibernace

S rezervou 6 000 hřiven na příští tři měsíce života a placení daní jsem se stal tajemníkem v kanceláři velké obchodní sítě. Měl jsem dost na život a výtěžek z umělecké malby stěn šel do krabice s názvem "Budoucnost". Pro mě to přišlo na jaře v podobě dalšího podnikání.

Naděje zemře poslední

V chladných podzimních večerech jsem napsal nové myšlenky a nové strategie. Vzpomínám si na své chyby, vyvozuji závěry a pokusí se to nikdy opakovat. Budou nové. Ale je to, kolikrát jsme se dostali po pádu, že náš budoucí úspěch záleží. Teď mám 26 let a můj manžel a můj rodinný podnik vytváříme webové stránky. Na nádvoří roku 2016 a zima mi způsobují staré vzpomínky. Ale na rozdíl od zajímavého roku mého života dnes mám na svém stole ve své kanceláři složku s názvem "Podnikatelský plán. Dokončení. A jsem si jist, že na jaře roku 2016 se pro můj starý oblíbený obchod narodí nový život. Teprve tentokrát bude tento život stát na silných nohách.

Nikdy se nevzdávejte, protože s každou chybou v podnikání získáváme nové síly, abychom bojovali za naši finanční pohodu.

Podnikání od začátku: design krajiny

Relevance

K dnešnímu dni je stále více a více lidí využít služeb krajiny designérů pro modernizaci okolních oblastí své chaty nebo soukromém domě. Je činnost poskytování těchto služeb je považován za potenciálně nákladově efektivní, a soudě podle odborníků, mohou i malé a střední podniky zde otevřeno na trhu, investovat peníze a získat značný zisk.

V aktivním režimu zahrnuje krásně zdobené domů přilehlých oblastí, výstavba, která je lepší svěřit specializované firmy - mohou navrhnout, spočítat všechny potřebné parametry a rozměry struktur, nákup materiálu a realizovat je provedení stavebních prací.

Za zmínku stojí také to, že velké firmy často nabízejí svým zákazníkům hotové návrhy rozvinutých krajinných návrhů, zřídka se dohodly na změnách a úpravách stávajícího projektu. Proto je pro začínající podnikatele vynikající šance na přijímání zakázek, které spočívají ve vývoji a provedení práce na počátečních parametrech a přáních zákazníka.

Registrace a organizace obchodu

Chcete-li otevřít společnost, aby poskytovala služby a činnosti v oblasti krajinného designu, je nutné nejprve zaregistrovat jako samostatný podnikatel (IP) nebo LLC na právní adrese předmětu. Dalším krokem bude zaregistrování u daňové služby a získání příslušného certifikátu.

Kancelář a zařízení

Po zaregistrování firmy budete muset uvažovat o umístění kanceláře a ukládání zařízení a pomocných materiálů, které budete používat při práci. Alternativně je možné pronajmout samostatné prostory pro kancelář a sklad, nicméně je pro takové podnikání mnohem výhodnější mít všechny jednotky na jednom místě.

Při výběru správného kancelářského prostoru a ukládání zařízení a materiálů zvažte následující faktory:

 • pro pohodlí zákaznického servisu v kancelářském prostoru musí být plocha na zaměstnance nejméně 10 metrů čtverečních. Samozřejmě, pokud chcete, můžete přidělit velkou plochu, ale neplatíte za další čtverce, zvláště na začátku propagace;
 • abyste přilákali více zákazníků, je lepší umístit kancelář v centrální části města nebo na ulicích, které stojí na silnici s velkým provozem. Kromě toho může výrazně snížit náklady na reklamu a propagaci společnosti;
 • je nutné mít k dispozici snadný přístup do skladu pro snadné dodání a odstranění materiálů a zařízení;
 • by měla být možnost udržovat optimální teplotu a vlhkost v místnosti pro uložení zásob, nástrojů a materiálů, aby nedošlo k poškození.

Nejprve je to lépe udělat s minimálním množstvím potřebných nástrojů a nábytku k vybavení kanceláře, nákupu potřebného, ​​jak se firma rotuje:

 • kancelářský nábytek pro zaměstnance a klienty společnosti;
 • počítače, notebooky s přístupem k internetu;
 • tiskárna s barevným tiskem, skener;
 • sekací stroje;
 • zahradní nůžky;
 • elektrická pila;
 • Elektrické řezačky;
 • sekačka na trávu;
 • šroubováky, pilové pily, dláta;
 • lopaty, vidličky, hřebeny.

Software

Poskytnutím služby krajinného designu budete v každém případě muset čelit projektové a simulační fázi webu, kterou požaduje konkrétní zákazník. V tomto případě nemůžete udělat bez stávajících různých programů, které vám umožní dosáhnout vysoké produktivity.

Nemusíte představovat několik konstrukčních skic, zobrazující, jak to bude vypadat konečný výsledek v závislosti na denní době a rok - program pomůže vytvořit model a jednoduše regulovat podmínky, ve kterých se nachází. Návrhář v práci se může více zaměřit na přidání krajiny různými prvky a objekty a v závislosti na určitých podmínkách vidět, jak dobře to vypadá.

V závislosti na složitosti a profesionalitě programu může být obraz krajiny realistický a schematický, ukazující pouze obecný plán. V závislosti na přání a kvalifikace zaměstnanců, můžete si vybrat stupeň obtížnosti žádaného programu, kromě toho, jednoduchý design a projekty ve speciálních programů lze provádět i osoby bez přímého vztahu k průmyslu.

Typicky jsou krajinné programy vybaveny sadou základních objektů a konstrukčních prvků, které jsou obsaženy v tzv. Knihovně, a existuje mnoho připravených plánů - lze je použít ve stávající podobě nebo je doplnit a změnit požadované parametry.

Služby

Hlavními službami krajinného designu mohou být následující:

 1. Konzultace o designu s návštěvou stránky zákazníka.
 2. Navrhování krajiny ve zvláštním grafickém programu a jeho přizpůsobení na přání zákazníka.
 3. Příprava půdy místa pro instalaci konstrukčních prvků zařízení a výsadbu.
 4. Přímé výsadby rostlin s přihlédnutím k možným sousedům a příznivým podmínkám (světlo, stín, intenzita zavlažování) pro jejich růst.
 5. Výstavba umělých nádrží, jejichž vybavení bylo pečlivě promyšleno z hlediska dodávky a odstraňování vody.
 6. Projektování a pokládka chodníků z různých materiálů (dřevo, asfalt, kámen, dlaždice a další).
 7. Montáž různých oplocení. Nejčastěji se zákazníci zajímají o ozdobné ploty a branky.
 8. Vytvoření zavlažovacího systému lokality (je navržen s ohledem na zavlažování pouze zelených ploch).
 9. Vytvoření osvětlovacího systému webu.

Zaměstnanci

Chcete-li začít podnikat, musíte nejprve najít kvalifikovaného profesionálního designéra, který bude mít znalosti v oblasti designu krajiny, pravidel o složení, stejně jako dovednosti a dovednosti ve zvláštních grafických programech.

Hlavní seznam všech zaměstnanců, kteří jsou zapotřebí k založení firmy na poskytování široké škály služeb krajinného designu, je:

 • návrhář krajiny;
 • projektant společných projektů;
 • agronom;
 • geodesist;
 • pozemní inspektor;
 • účetní;
 • advokát;
 • dendrologist;
 • manažery pro práci s klienty;
 • mistr (stavitel);
 • handymen.

Reklama

Pro dobrý začátek podnikání v oblasti designu krajiny a jeho úspěšného rozvoje je nutné přilákat co nejvíce zákazníků, pro které můžete uplatnit následující reklamní kroky:

 • umístit na průčelí kanceláře světlý, pútavý znak;
 • vytváření "studených" reklamních volání potenciálním zákazníkům;
 • reklama společnosti v sociálních sítích a na specializovaných fórech na téma modernizace místních oblastí;
 • nálepka pro reklamu na vozidlech, provádění dodávek materiálů a zaměstnanců na bezprostřední místo práce (místo zákazníka);
 • distribuce letáků, letáků v prostorách soukromých domů, kde mohou žít potenciální zákazníci;
 • vytváření vlastního webu obsahujícího rozsah poskytovaných služeb, pracovní podmínky, příklady dokončených objednávek a přibližný cenník krajinných služeb.

Finanční složka podniku

Hlavní složkou podnikání je finanční, protože úspěch jakéhokoli podniku závisí na schopnosti disponovat penězi.

Náklady na otevření a údržbu

Výše investice do objevu firmy krajinářská architektura může výrazně lišit v závislosti na výkonnosti regionu, nabídku služeb, kvalitu pracovníků, náklady na nájemné a mnoha dalších faktorech.

Obecně platí, že pro zahájení podnikání budou zapotřebí následující přibližné kapitálové investice:

 1. Počáteční nákup zařízení, inventář, vzorky materiálů - od 200 tisíc rublů.
 2. Registrace povolení je asi 10 tisíc rublů.
 3. Pronájem předem s předplacením - od 40 tisíc rublů.
 4. Náklady na reklamu a marketing - od 100 tisíc rublů.

Celkový počet kapitálových investic bude - z 350 tisíc rublů.

Náklady na podnikání na měsíční bázi budou:

 • nákup rostlin a materiálů se zpravidla provádí na náklady zákazníka při provádění zakázky na výkon práce;
 • platy zaměstnanců - od 200 tisíc rublů;
 • pronájem prostor - od 20 tisíc rublů;
 • platba za úřady kanceláře - asi 5 tisíc rublů;
 • daně - z 10 tisíc rublů;
 • pohonné hmoty a maziva - z 50 tisíc rublů;
 • marketingové náklady - z 10 tisíc rublů;
 • další výdaje na údržbu a rozvoj podnikání - z 20 tisíc rublů;

Celkově budou měsíční náklady činit 315 tisíc rublů a více.

Výše budoucích příjmů

Výnosy z podnikání v oblasti krajinného designu lze určit pomocí následujících základních ekonomických ukazatelů:

 1. Zisk z poskytování služeb.
 2. Úroveň ziskovosti podniku.
 3. Doba návratnosti kapitálových investic.

Zisk z prodeje je určen rozdílem mezi tržbami a všemi náklady za měsíc. Obecně platí, že v závislosti na mnoha faktorech může být výnos z 50 tisíc rublů nebo více.

Úroveň ziskovosti se vypočítá vydělením zisku výrobními náklady a vyjádřeným v procentech. Podle statistik je ziskovost tohoto podniku na úrovni 15-20%, což je poměrně vysoký ukazatel

Doba návratnosti

Doba návratnosti je určena poměrem kapitálových investic k zisku z prodeje. Jak ukazuje praxe, se správným přístupem k podnikání, dostupností kvalifikovaného personálu a kvalitativně vykonávanou prací, může doba návratnosti v této oblasti činit až 1 rok.

Nezapomeňte, že hlavní práce na realizaci projektů spadá na jaro, léto a podzim a stojí za to předem uvažovat o mechanismu fungování vaší společnosti, aby bylo možné nejlépe rozdělit všechny náklady a výnosy tak, aby získaly stabilní zisk.